Aylık arşivler: Temmuz 2015

Çağatay Ulusoy’un Delibal film çekimleri hızla devam ediyor!

CLW3-cpWwAAdGBp

Blog yazılarımda çoğunlukla Çağatay Ulusoy ve Hazal Kaya ile ilgili haber, dizi ve film çalışmaları ile ilgili blog yazdığım dikkatinizi çekmiştir. Bazen bazı yorumlarda eleştiri de aldım. Ama twitter’da beni takip eden 160 takipçimin neredeyse tamamı bu iki oyuncumuz fanı ve seveni… Gün yok ki cep telfonuma ve mail kutumu mesaj gelmesin. Hep yazmam için teşvik etmiş ve beğenilerini belirtmişlerdir. Örnek;  ÇAĞATAYIN AŞKISI ‏@ulusoycukk 31 Tem
Bayılıyorum @abbalcilar yazılarına http://blog.milliyet.com.tr/cagatay-ulusoy–dunya-stari-olma-yolunda/Blog/?BlogNo=504768 … @cagatayulusoyy

Genç jenerasyonun bu iki oyuncusu Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy, son 5 yılda bütün dikkatleri üzerine toplamışlar ve yollarına devam ediyorlar ve oyunculuktaki başarıları ile de zaten hak ediyorlar. Ben de başarılarını kaleme alıyor, hem kendimi, hem de okuyucularımı mutlu ediyorum.

Biz gelelim Çağatay Ulusoy’un yeni film haberlerine:

Çağatay Ulusoy’un uzun zamandır beklenen 2.sinema film çekimleri nihayet başladı. Nişantaşı Atiye sokakta sıcak bir İstanbul gününde iş başı yaptılar. Baş rol oyuncuları Çağatay Ulusoy ile Leyla Lydia Tuğutlu’nun film setinden ilk kare görüntüleri basına yansıdı. Ay Yapım’dan ilk Basın Bülteni duyurusu da geldi.

Ay Yapım yapımcılığında gerçekleşen, baş rollerini Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun paylaştığı yeni sinema filmi “Delibal” tutkulu ve sürprizlerle dolu bir aşk hikayesini sinema perdesine taşıyacak.

Yönetmenliğini Ali Bilginin, senaristliğini ise Yıldırım Türkerin üstlendiği Delibal’ın çekimleri önceki gün İstanbul’da başladı.

İMAJ YENİLEDİLER!

Aynı üniversitede öğrenci olan Barış (Çağatay Ulusoy) ve Füsun’un (Leyla Lydia Tuğutlu) masalları aratmayan aşk hikayesini konu alan film için oyuncular uzun bir ön hazırlık dönemi geçirdi.

Müzik ve motor tutkunu olan Barış karakteri için 7,5 kilo vererek zayıflayan ve saçlarını uzatan Ulusoy aynı zamanda özel bateri ve motosiklet sürüş dersleri aldı. Leyla Lidya Tuğutlu ise rol aldığı dönem dizisi Karadayı’nın ekranlara veda etmesiyle Delibal için öncelikle saçlarında değişikliğe gitti.

 

Çağatay Ulusoy ve rol arkadaşı Leyla Lydia Tuğutlu Delibal film çekimleri hızla devam ediyor.

İşte o görüntüler:

CLLKB5EXAAAvG_W

Çağatay Ulusoy’un son hali:

CLK907oVAAI9kw_

Delibal Barış’ın sağ kolunda bileklik üstünde bir bileklik dövmesi ve yine ne ifade ettiğini anlamadığımız bir dövme daha…

CLJ3F8KUMAE6Iqv

CLJtGZ6WIAAXEaC

Filmde kareye giren sakat bir tekir kedi de rol almış. Çağatay Ulusoy’un çocukluğundan beri iyi bir hayvansever olduğunu biliyoruz.

Delibal’da Baterist Barış’ın çılgın üniversite hayatını ve aşkını anlatan filmde neler olacak? Sevenleri merakla bekliyor.

CKYBDaaUEAAdVFM

Filmde hangi oyuncuların rol aldığını bilmiyoruz. Sırası geldikçe açıklanacaktır.

Çağatay Ulusoy bu rolü için, 8 kiloya yakın kilo vermiştir. Daha önce bir röportajında; “Olduğu formdan biraz daha daralmaya kilo vermeye çalıştığını söylemişti. Aşağıda İlknur Aykanat’ın Instagram hesabında paylaştığı resimde kilo verdiği görülüyor.

CLQXMMCUYAAfC3t

Genç oyuncu, filme motosiklet sürüş eğitimi ve bateri dersleri alarak hazırlanmıştır.

bateri prova

Delibal filminden Barış ile Füsun’un birlikte göründükleri fotoğraf kareleri gelmeye devam ediyor. Çağatay Ulusoy’un yeni imajı hayli ilginç. Sakal, bıyıklı ve dağınık saçları ile imajı hayli değişmiş. Çağatay’ın bu rolü ile oldukça sıra dışı bir karakteri canlandığını göreceğiz. Kolundaki ve el parmak üzerindeki dövmeler ve boğazındaki kolyesi ile dikkati çekiyor. Bu arada Füsun karakterini can veren Leyla Lydia Tuğutlu’nun da güzelliği gözden kaçmıyor. Bu filmde “Barış ve Füsun” olarak çok güzel bir ikili oluşturduklarını görüyoruz.

11811336_992992670742379_4948485631253416442_n

Üniversiteli gençlerimiz Barış ile Füsun birlikte piknik yapıyor ve gazeteler göz atıyorlar.

1

Barış sevgilisi Füsun ile el ele…

2

Delibal’ın Barış’ı yaramaz çocuk gibi, çocukluğunu hatırlamış ve sokakta çocuklarla top oynuyor.

11825925 delibal-barış

Yönetmenliğini Ali Bilgin’in yaptığı büyük bir merakla beklenen “Delibal” Kasım ayında sinemaseverlerle buluşacak.

Delibal’da Çağatay Ulusoy’un göstereceği performansını, nasıl bir film ortaya koyacağını merakla bekliyor ve başarılar diliyoruz.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Kaynak haber ve görseller Ay yapım – Persona Sanat Basın Bülteni. Görseller ve diğer haberler Çağatay Ulusoy resmi twitter sayfasından alınmıştır.

 

 

Serenay Sarıkaya ile Kıvanç Tatlıtuğ yeni dizi haberi balon çıktı!

cats kt+ss

Son birkaç gündür magazin basınında çıkan bir haberde, Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisinde Serenay Sarıkaya ile oynamak istediği haberleri çıktı. Ve Ocak ayında ekranlarda olacakları yazıldı. Medcezir dizisinin bitmesiyle çok yorulan Sarıkaya, yeni dizide rol almayacağını, dinleneceğini açıklamıştı. Kıvanç Tatlıtuğ’dan yeni dizisinde Serenay Sarıkaya ile oynayabilirim açıklaması gelince yeşil ışık yaktığı haberleri yazıldı-çizildi.

Bu haber beni bayağı heyecanlandırmıştı. Serenay Sarıkaya’yı Medcezir’de gösterdiği performansı ile oldukça beğenmiştik. Çağatay Ulusoy ile iyi bir çift oluşturmuşlar, çok güzel bi işe imza atmışlardır. Kıvanç Tatlıtuğ’un oyunculuğunu zaten biliyoruz. Yeni sezonda ekranlarımızda yeni bir çift doğuyor derken, Ay Yapım’dan bir açıklama geldi.

İşte o açıklama:

Son günlerde, değerli oyuncularımız ve şirketimizin bilgisi dışında  basında yer alan haberler ve doğru olmayan çeşitli yorumlar üzerine bu açıklamayı yapmak gereği duyuyoruz.

Sayın Kıvanç Tatlıtuğ ile anlaşmamız hali hazırda devam etmektedir.  Kendisi ile yapılacak olan proje Ay Yapım için her zaman  çok önemlidir. Bugün itibarıyla projenin içeriği ve zamanlaması henüz netleşmiş değildir. Dolayısıyla söz konusu projede yer alacak olan başrol oyuncuları ve konusu ile ilgili yazılanlar sadece yorumdan ibarettir.

Ay yapım olarak, tüm önemli oyuncularımızın kendilerinin bilgileri dışında isimleri kullanılarak haberler üretilmesinden ve buradan çeşitli yorumlar yapılmasından hem değerli oyuncularımız hem de şirketimiz adına son derece rahatsızlık duyuyoruz…

Projelerimiz ilerledikçe gerekli bilgilendirmeler şirketimiz tarafından yapılacaktır… Saygılarımızla, AY YAPIM.

Kıvanç Tatlıtuğ ile Serenay Sarıkaya’nın yeni dizi haberi de balon çıktı. Aslında çok güzel bir çift olabilirlerdi. Yapımcıların kulağına kar suyu kaçtı, niye olmasın ki?

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Kaynak, Ay yapım, Persona Sanat Basın Bülten.

 

Hazal Kaya yeni sinema filmine başladı!

hazal_kaya

Gün yok ki internette bir haber çıkmasın. Dün Twitter’da Hazal Kaya yeni sinema filmi ile bir haber gözüme çarptı.

Ay Yapım adına Onur Ünlü “Kırık Kalpler Bankası” adlı bir filmin çekeceği duyruluyor.  Baş rollerini, Hazal Kaya, Taner Ölmez, Haluk Bilginer, Zerrin Tekindor ve Ahmet Mümtaz Taylan’ın oynuyormuş. Filmin çekimlerini de dün başlandığı yazıyor. Bir de Filmin çekim pano skalasının resmini koymuşlar.

Filmin Yönetmeni Onur Ünlü, kameramanı da Vedat Özdemir… Başka bilgi yok. Geniş bir araştırma yaptım, detaylı bir bilgi bulamasam da, bulduğum bilgileri paylaşıyorum. Hazal Kaya arab fans yukarıdaki bilgilerden farklı olarak filmin çekim panosunu resimli koymuş.

10296836_1030292107027593_1663689095_n

Onur Ünlü’den yeni bir film! Başlıklı, 1 Temmuz 2015 tarihinde Milliyet.com.tr’de bir haber var. Haberin devamı şöyle; Ünlü daha önce yaptığı bir açıklamada yeni filmini baharda çekmeye başlayacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz gün sosyal medya üzerinden filmle ilgili bir görsel paylaşıldı ve yeni filmin “Bankası” olacağı duyruldu.

CLGk79NWUAAQ-_n

Haber bu kadar, bana filmin adının sadece “Bankası” olması anlamsız geldi. “Kırık Kalpler Bankası” isminin adı üstünde bir anlamı var.

Taner Ölmez’in twitter sayfasında da bir haber göremedim. Bildiğiniz gibi, Taner Ölmez geçtiğimiz 12 Haziran’da final yapan Medcezir’de Mert Serez karakterini başarı ile canlandırmıştı. Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya ile oynamış Eylül’ün (Hazar Ergüçlü) sevgilini oynamıştır.

Filmin kadrosuna Medcezir’de Yaman’ın belalısı olan, Orkun karakterini canlandıran Metin Akdülger de katılmış. Bakalım Metin’i yine bir kötü karakterde mi izleyeceğiz.

Onur Ünlü yeni filmi ile ilgili FilmLoverss’da çıkan bir haberde, “Yeni filmi bir Romeo ve Juliet uyarlaması olacağını ifade etmiştir. Ve şu açıklamayı yapmıştır. “Fakat galiba, bu ikisinden önce (Celal Tan ve Ailesinin aşırı acıklı hikayesi ve Sen aydınlatırsın Geceyi’den bahsediyor.) ‘Bankası’ adlı filmi çekmem gerekecek. O da bir Romeo Juliet üst-metni aslında. İki amatör futbol takımı arasında geçen bir hikaye… Bu takımlardan bir tanesi de sürekli olarak bir bankayı soymaya çalışıyor.”  Onur Ünlü bu sözleri beş yıl önce söylemiş, o günden bu güne bir takım değişiklikler yapmış olabilir. İlerleyen günlerde film ile ilgili daha detaylı açıklama gelecektir.

Hazal Kaya ve tüm film ekibine başarılar dilerim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samanyolu Tv’den yeni günlük dizi: Çınarın Gölgesinde!

yeni-dizi-cinar (1)

Samanyolu TV, yeni sezona erken giriyor. Samanyolu TV’den Sinema tadında günlük dizi geliyor.

“ÇINARIN GÖLGESİNDE”

Günlük dizilerde “İki Dünya Arasında” ile başarılı bir grafik yakalayan Samanyolu TV, şimdi de “Çınarın Gölgesinde” adlı yeni dizisiyle sezonu açıyor.

Oyuncu kadrosu ağırlıkta genç isimlerden oluşan dizide Pelin Bölükbaş, Müjde Zeynep Akdeniz, Ali Alper Türkan, Sevinç Erol, Esra Yıldıran, Ayşegül Aslan ve Ömer Çaltılı gibi oyuncular yer alıyor.

Her bölümü 120 dakikadan oluşan Çınarın Gölgesinde, ekran başındakilere sinema tadında bir günlük dizi keyfi sunuyor. Hikayesiyle de dikkat çeken dizi, uğradığı bir iftira sonucu ömrünün en güzel yıllarını hapiste geçiren ve hem kocasını, hem çocuklarını, hem de özgürlüğünü kaybeden Çınar adındaki bir kadının, 20 yıllık bir esaretten sonra parçalanmış ailesini yeniden bir araya getirme çabasını konu alıyor.

Dizide Çınar karakterinin, yaşadığı büyük sorunlara rağmen tıpkı ismini aldığı ağaç gibi dimdik durarak, her biri bir yana savrulmuş evlatlarına ana olma mücadelesi özellikle annelerin büyük ilgisini çekecek.

yeni-dizi-cinar (5)

5.000 metre karelik dev bir platonun oluşturulduğu ve ilk bölüm çekimleri için yaklaşık yarım milyon dolarlık bir harcamanın yapıldığı dizinin yeni sezonda oldukça ses getirmesi planlanıyor.

yeni-dizi-cinar (4)

yeni-dizi-cinar (3)

yeni-dizi-cinar (2)

yeni-dizi-cinar (6)

yeni dizi-cinarin-golgesinde-

Yönetmenliğini Ahu Atılgan ve İlyas Yavuz’un, yapımcılığını Mustafa Bilgiç’in üstlendiği, senaryosunu ise Küçük Gelin ve İki Dünya Arasında dizileriyle tanınan Erkan Çıplak’ın yazdığı Çınarın Gölgesinde, ^3 Ağustos Pazartesi gününden itibaren hafta içi her gün saat 19.00da Samanyolu TV’de ekrana gelecek.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve görseler Samanyolu Televizyonu Basın Bülteninden alınmıştır.

 

Geçen Haftanın (20 – 26 Temmuz) en çok izlenen dizileri!

cats 20 temmuz

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 20 – 26 Temmuz 2015 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk 10’a giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Artık tüm sezon  dizileri bitti. Artık meydan yazlık dizelere kaldı. Geçen haftalarda Kara Para Aşk, Medcezir, Karadayı ve Güzel Köylü final yaparak yarıştan çekildiler. Paramparça, Kaderimin Yazıldığı Gün, Aşk Yeniden, Diriliş Ertuğrul, Kurtlar Vadisi Pusu, Karagül, Kertenkele, Poyraz Karayel, Güllerin Savaşı, Kiraz Mevsimi ve O Hayat Benim sezon finali yaparak yarıştan çekilen diziler oldu. Sezon dizileri tatile çıkmasıyla yerlerine yaz dizileri arasında amansız bir yarış başladı. İzleyici tarafından beğenilen diziler reytinglerin ön sıralarında yerini aldı. Kanal D’nin Güneşin Kızları, Kalbim Egede Kaldı, Yazın Öyküsü, Star Tv’de Kiralık Aşk, Çilek Kokusu, Fox Tv’de Adı Mutluluk, Show Tv’de İlişki Durumu Karışık öne çıkan diziler oldu.

Reyting Nedir? 
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10.

1.Kiralık Aşk 6.Bölüm (Star)……………………….8,62 – 32,39

2.Güneşin Kızları 6.Bölüm (Kanal D)…………..6,45 – 25,48

3.Kırgın Çiçekler 4.Bölüm Atv …………………….5,29 – 19,92

4.Adı Mutluluk 5.Bölüm (Fox Tv)………………..4,81 – 18,11

5.Çilek Kokusu 5.Bölüm (Star)…………………….4,29 – 16,43

6.Kalbim Eğe’de Kaldı 5.Bölüm (Kanal D)…….3,92 – 14,92

7.İlişki Durumu Karışık 4.Bölüm Show Tv……3,56 – 14,85

8.Yazın Öyküsü 4.Bölüm Kanal D………………..3,49 – 14,03

9.İnadına Aşk 5.Bölüm (Fox Tv)………………….3,32 – 12,88

10.Sen benimsin 5.Bölüm (Fox Tv)………………1,79 – 8,42

 

 

AB’de ilk 10:

1.Güneşin Kızları 6.Bölüm (Kanal D)…………….6,81 – 24,18

2.Kiralık Aşk 6.Bölüm (Star)…………………………6,20 – 28,07

3.Çilek Kokusu 5.Bölüm (Star)……………………..6,20 – 21,80

4.Yazın Öyküsü 4.Bölüm Kanal D………………….4,29 – 18,42

5.Adı Mutluluk 5.Bölüm (Fox Tv)………………….3,91 – 16,11

6.İnadına Aşk 5.Bölüm (Fox Tv)……………………3,99 – 13,92

7.Kalbim Eğe’de Kaldı 5.Bölüm (Kanal D)………3,63 – 12,91

8.Kırgın Çiçekler 4.Bölüm Atv ………………………3,53 – 15,16

9.Tatlı Küçük Yalancılar 3.Bölüm (Star Tv)…..2,75 – 11,42

10.İlişki Durumu Karışık 4.Bölüm Show Tv……..2,18 – 12,34

 

 

TOTAL VE AB Grubunda reytingleri en yüksek olana ilk 6 sıralaması:

1 – Star Tv’nin Kiralık Aşk 6.Bölümde Total’de aldığı 8,62 reyting yüzdesi ile ile en beğenilen diziler arasında ilk sırada  yer alıyor. AB’de ise 2.sırada yer almıştır.. Defne (Elçin Sangu) ile Ömer (Barış Arduç) aşkını gözler ve kalpler tasdik ediyor ama, diller söyleyemiyor.Ömer Defne’nin kendisine aşık olduğunu anladı. Aldığı doğum günü hediyesini niye kendisinin vermediğini anlamış değilim.

kiralık aşk

 

2 -Güneşin Kızları’nda, Güneş kocası Haluk’da bir gariplik olduğunu anlar. Sıralamada AB’de 6,81 ile 2.sırada, Total’de 6,45 ile 2.sırada yer alıyor.

gunesin-kizlari-izle-com-bolumleri

 

3 – Çilek Kokusu, bu hafta sıralamada AB’de 6,20  reytingle 3.sırada yer almıştır. Total’de 4,29 ile 4.sırada yer aldı.

29032 çilek kokusu

 

4 – Kırgın Çiçekler, kimsesizler yurdunda kalan 5 genç kızın farklı dramını anlatıyor. Bu hafta Eylül’ün üvey basını öldürüp denize atıyorlar.  Total’de 5,29 ile 3.sırada, AB’de ise 3,53 ile 6.sıradan 8.sıraya gerilemiştir.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85

 

5 – Fox Tv’nin Adı Mutluluk 5. bölümünde her iki grupta Total’de yine geçen hafta olduğu gibi 5.sırada, AB’de 5.sıraya yer almıştır.

fft99_mf5849798

 

6 – Kanal D’nin Yazın Öyküsü dizisi bu hafta AB’de aldığı 4,29 puan ile 6.sırada yer almıştır. Total’de 4.sırada yer almaktadır.

yazin-oykusu-4

 

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler: Tatlı Küçük Yalancılar sadece AB’de yer almış, diğer 9 dizi hem Total grubunda, hem de AB’de yer alan  diziler olduğunu görüyoruz.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de ilk onda,Kanal D ve Fox Tv  3’er, Star Tv 2 dizi, Atv ve Show birer dizi ile yer almıştır.

AB grubunda Kanal D ve Star Tv 3 dizi, Star, Fox Tv. 2 dizi, Atv ve Show bir dizisi ile yer almıştır.

Yaz dizilerinin tamamı kanallarda yayına girmiştir. Aralarında kıyasıya bir yarış devam ediyor. Ancak alınan reyting yüzdelerinin oldukça düşük olduğunu görüyoruz. Hep söylediğim gibi rekabet kaliteyi getirir.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri TNS ölçümlerinden alınmıştır.

 

Kösem Sultan / Sinem Kobal derken ibre tekrar Beren Saat’i gösterdi!

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 85

Tims Production’un Muhteşem Yüzyıldan’dan sonra iddialı dizisi Kösem Sultan, son bir yıldır kim olacak sorusuna cevap arandı. Tuba Büyüküstün, Hazal Kaya ve Sibel Kekili’nin adları teleffuz edildi. Tam Beren Saat oldu derken, otaya Sinem Kobal çıktı. Teklif götürüldü ve Kobal kısa bir düşünmeden sonra kabul ettiği yazıldı.

Kösem Sultan rolü için Beren Saat’in bölüm başına 80 bin TL. istemesi, yapımcı Timur Savcı’nın 60 bin teklif etmesi ve kabul edilmemesi ile ipler koptu. Kime niyet, kime kısmet derler ya, öyle oldu ve piyango Sinem Kobal’a vurdu, Kösem Sultan oldu iş imzaya kalmıştı.

Geçtiğimiz Cuma gönü, Timur Savcı’ın içine sinmemiş ki, Beren Saat ile tekrar bir araya gelmişler, her iki taraf da bir orta yolda anlaşmışlar. Uçankuş Tv’nin haberine göre, anlaşmışlar ve Kösem Sultan’ı Beren Saat’in oynayacağı kesinleşmiş.

Baş rollerini Beren Saat, Mete Horozoğlu, Hülya Avşar, Fikret Kuşkan, Yıldız Atiksoy, Esra Dermancıoğlu, Alican Yücesoy ve Aslıhan Gürbüz gibi isimlerin yer aldığı diziye son olarak Berk Cankat ve Ekin Koç katılmıştı.

beren-(2)

11424917_100

En son Medcezir’de Yaman karakterini canlandıran Çağatay Ulusoy da katıldığı hep söylendi ama, Ulusoy’dan bir açıklama gelmedi. Çağatay Ulusoy’un Ocak ayına kadar dinleneceğini söyleniyor. Bu nedenle diziye Ocak 2016’dan sonra katılacağı ifade ediliyor.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Beren Saat’in kesinlik kazanması ile kadro tamam, sıra çekimlerde. Ağustos ayı içinde ilk bölümü çekilecek, Eylül ortalarından itibaren Star Tv’e ekranlarında gösterime girecektir.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller internetten. Haber Uçankuş Tv’e twitter sayfasından alınmıştır.

İnanılmaz trafik kazam, öldürmeyen Allah öldürmüyor!

emniyet kemer

Dün sabah acı bir haber aldım. İzmir’de oturan kayın babam hakkın rahmetine kavuşmuş. 88 yaşındaydı, Allah rahmet eylesin. İkindi namazından sonra defnedilecekti, cenazeye gitmem gerekliydi. Yeğenim ile gidecektik, bizim arabanın gaz sisteminde olan bir arıza nedeniyle çalıştıramadık. Sanki başına geleceklerini hissetmişti, İzmir’e gitmek istemedi. Amca oğlunun arabasını istedim, aldık ve yola çıktık. HGS geçiş kartı olmadığı için eski yoldan gittik. Torbalı’yı geçtikten sonra direksiyonda uykum geldi. Yol kenarında bir çeşme aradım, durup yüzümü yıkamalıydım. Bir anda arabanın yol kenarındaki ağaçlara çarpmasıyla gözümü açtım. Eyvah araba altımızdan kayıyordu. Hızım da 70-80 civarındaydı. Kalın gövdeli bir okalipus ağacına ön tampon vurdu ve araba sağa tarafa tahminen 2.5 metre yere tavan üstü düştük. Dört teker havada… baş aşağı durduğumuzu hissettim. Allah’tan emniyet kemerlerimiz takılıydı. Bizi korumuş, başımızı tavana vurmamıştık. Benim sol pencere camım açıktı. Emniyet kemerini sıkışmış açamadım. Yeğenim Metin’e bir şeyin var mı diye sordum. Allah’tan burnumuz bile kanamamıştı. Hemen koşup gelenler, emniyet kemerini keserek beni çekip çıkardılar, sonra aynı yerden yeğenimi çıkardır. Benim sadece sırt omurumda hafif ağrı vardı. Derhal ambülans geldi, bizi hastaneye sevk ettiler. Araba tavan yarıya kadar çökmüştü. Cana gelmesin mala gelsin derler ya, öyle oldu. İlk müdahaleler yapıldı. Beyin tomografim çekildi. Sırt omur filmleri çekildi. Her ikimizin de hiç bir şeyi olmadığı ortaya çıktı ve taburcu olduk.

Bir laf vardır ya, öldürmeyen Allah öldürmüyor, bizimkisi de öyle oldu. İzmir’e cenazeye gidemedik. Bir akrabamız bizi gelip aldı, tekrar Aydın’a döndük.

Bir kere daha inandım ki, öldürmeyen Allah öldürmüyor. Son 5 yılda bu üçüncü ölümden dönmem oldu. 2011 Aralık ayında çatıdan inerken merdivenden ayağımın altından kaymış düşmüş, üç kaburga kemiğim kırılmış, 12 gün hastanede yatmıştım. Geçen yıl Eylül 2014’de kalp krizi geçirmiş, acile kaldırılmış anjio olmuştum. Bu üçüncüsü oldu. Bu nedenle Allah’ıma şükrediyor, bu dünyada yiyecek ekmeğimiz ve içecek suyumuz varmış diyorum.

Allah hepimizi kaza ve belalardan korusun. Bir daha inandım ki, emniyet kemeri hayat kurtarıyor. Lütfen arabaya binen herkes emniyet kemerini taksın, kendi can güvenliği için. ikinci tavsiye şayet direksiyonda uykunuz geldiyse sağa çekip bekleyin. Bir anlık kuş uykusu canınıza mal olabilir. Her insan benim gibi şanslı olmayabilir.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Medcezir’in Yaman’ı (Çağatay Ulusoy), şimdi de Delibal’da Baterist Tarık oldu!

CJnnthvWUAA6j8y

Çağatay Ulusoy şu sıralarda ikinci sinema filmini çekiyor. Ve filmden ilk kareyi 3 gün önce (20 Temmuz 2015) Instagram hesabından sevenleri ile paylaştı.

Ay Yapım’dan Ali Bilgin’in yönetmeni olduğu filmde Çağatay Ulusoy, bir müzik orkestrasında çılgın Baterist Tarık karakterini canlandırıyor.

Filmin adı DELİBAL oldu ve filmdeki Partneri sevgilisi Merve karakterini, 2008 Türkiye güzeli Leyla Lydia Tuğutlu canlandırıyor. Leyla, Karadayı dizisinde 2 sezon boyunca, “Songül Kara” karakteri olarak Kenan İmirzalıoğlu’nun kız kardeşini canlandırmıştır.

Delibal’da oynayacağı karakteri bakın Çağatay nasıl anlatıyor. Manevi olarak mutlu olacağı işleri yaptığını, maddi kısmın sonradan geldiğini söylüyor. “Sinemada oynayacağım karakter, bundan önce oynadığım üç karakter farklıydı birbirinden. Sinemada oynayacağım karakter çok başka bir şey. Çok uç bir şey. Benim için bir atlama noktası olacak. Beni çok zorlayacak bir karakter. Çok da farklı, daha önce de çok az işlenmiş bir hikaye… Belki de çok sayılıdır, bir iki yerde işlenmiş olabilir. Türkiye’de hiç işlenmedi, global anlamda… Nereye kadar gidebilirsem gideceğim. Davul dersleri alıyorum, yeni filmde baterist olacağım. Piyano dersleri alıyorum, onu kendime geliştirmek adına alıyorum ama… İleride lazım olur belki.” Formunu korumak için spora gittiğini, Çekiç attığını, resim yaptığını söylemiştir. Olduğu formdan biraz daha daralmaya çalıştığını, kilo vermeye çalışıyorum. Yeni oynayacağım proje için o şekilde olmam gerekiyor, ona göre spor yapıyorum şu sıralarda, o formu yakalamak için bir yandan devam ediyor spor.

Delibal’da çılgın baterist Tarık, (Çağatay Ulusoy’un sinema filmden paylatığı ilk kare):

CKYBDaaUEAAdVFM

Yeni sinema filmi için kendisini böyle anlatıyor Ulusoy. İmajını değiştirmiş sakal bırakmış, saçlarını uzatmıştır.

CIrSGbxUAAAcduH

5 yılda oynadığı rollerde kılıktan kılığı giriyor. Adını Feriha Koydum’da ‘Emir‘, Anadolu Kartalları sinema filminde ‘Ahmet Onur‘, Medcezir’de ‘Yaman‘ ve şimdi de Delibal sinema filminde ‘Tarık‘ karakterine can verecektir.

CKX9zGOW8AALv13

Ağustos ayı içinde tamamlanacak olan film, önümüzdeki Ekim sonu, ya da Kasım ortalarında sinemalarda vizyona girecektir.

Çağatay Ulusuoy’un sinema filmi Delibal sevenleri tarafından sabırsızla beklenmektedir.

Delibal’da Baterist Tarık’ın şimdiden başarılı ve iyi gişe yapması dileklerimle…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Çağatay Ulusoy’un Kazakistan Astana Tv’e röportajından, görseller twitter sayfasından alınmıştır.

 

Saygın Soysal, Kara Para Aşk ile 2015 Yılı En İyi yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü aldı!

CKltqaQWUAArSL0

Saygın Soysal, Atv’de ekranlara gelen “Kara Para Aşk” dizinde gösterdiği performans ile TelevizyonDizizi.Com okuyucuları tarafından “2015 Yılı En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülüne layık görüldü.

2015 TelevizyonDizisi.com En iyiler plaketleri sahiplerini bulmaya devam ediyor. Bu sene  Kara Para Aşk dizisi ile En iyi yardımcı erkek oyuncu dalında en fazla oyu alarak ödül almaya hak kazanan Saygın Soysal’a plaketi oyuncunun menajeri Yasemin Özbudun’un bürosunda teslim edildi. Kendisini seven ve destek olan tüm ziyaretçilerine teşekkürlerini sunan oyuncu Saygın Soysal’ın başarılarının daim olmasını diliyoruz.

Kötüyü oynama da bir başarıdır. Metin Dündar önce kaçırdığı kız Nilüfer’e aşık oldu. Sonra da onunla evlendi. Babasına rağmen aşkı için mücadele etti. Öyle ki Metin’in Nilüfer’e olan tutkulu aşkı, izleyenleri tarafından çok beğenildi. Kötüler de sevebilir dedirtti. Dizinin finalinde Nilüfer ile mutlu bir hayat için yola çıktılar. Nilüfer karakterine can veren Bestemsu Özdemir de aynı dizide, En İyi Yardımcı Kadın ödülünü almıştır.

CJ0T4lqWoAAzo-A

Kara Para Aşk benim de sever izlediğim müstesna dizilerden biri idi. Gerek konusu, gerekse de oyuncularının performansı ile takdire şayandı. Saygın Soysal’ı rolü ‘Metin’ karakteri olarak sevmesem de oyunculuğunu takdir etmişimdir.

Dizilerde oyunculara verilen ödüller, ban göre para kadar önemlidir ve değerlidir. Ödül oyuncunun en büyük refaransıdır.

Saygın Soysal’a bundan sonraki dizilerinde başarılarının devamını dilerim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Kaynak haber TelevizyonDizisi.com

Medcezir’in Selim Serez’i Paramparça’ya güç katacak!

30496838 barış falay

Medcezir dizisinde 2 sezon Mert ve Yaman’ın örnek babası Avukat Selim Serez Karakterini başarılı bir şekilde can veren Barış Falay, dizisinin final yapması ile şimdi de Paramparça’da Cihan’ın azılı düşmanı Harun’u canlandıracak. Başarılı oyuncu Barış Falay, Paramparça’da Cihan’ın karısı Dilara’nın (Ebru Özkan) geçmişteki gizli aşkı Harun olarak ortaya çıkacak.

Barış Falay, Ezel ve Al Yazmalım dizilerinden sonra rol aldığı Medcezir’de çok sevilmiş, iyi yürekli avukat, örnek baba olarak çok sevilmiştir. Öz oğlu Mert’in yanında, ailesine aldığı Yaman’a gösterdiği manevi babalık unutulamaz.

Star Tv’nin reyting rekortmeni fenomen dizisi “Paramparça” Barış Falay ile gücüne güç katmıştır. Çekimlerin Ağustos sonu, ya da Eylül başında başlaması planlanan dizinin yayını Eylül ortalarında kaldığı yerden devam edecektir.

paramparça-dizi

Sezonun sevilerek izlenen aşk ve imkansızlık hikayesi anlatan Paramparça’nın baş rollerini Erkan Petekkaya, Nurgül Yeşilçay, Ebru Özkan, Cemal Hünal, Nursel Köse, Cihan Canova, Tolga Tekin, Güneş Emir gibi birbirinden başarılı oyuncuların rol aldığı dizinin yönetmenliğini Cevdet Mercan, senaristliğini ise Yıldız Tunç üstleniyor.

Paramparça dizisinde şok bir ayrılık yaşanmış, yönetmeni Cevdat Mercan da diziden ayrıldığı duyurulmuştur. Yeni sezonda yönetmen arayışı devam ediyor.

Medcezir’in Selim Serez’i (Barış Falay) iki oğlu Mert (Taner Ölmez) ve Yaman (Çağatay Ulusoy) ile görülüyor.

CJtXOu2UEAAhcAD

Usta oyuncu, oyun gücü ile Paramparça’ya güç katacaktır. Selim Serez’e yeni dizisi Paramparça’da başarılar dileyelim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

Kaynak: Ranini Tv’in haberi, görseller internetten alınmıştır.