Aylık arşivler: Ağustos 2019

Çağatay Ulusoy’un Hakan: Muhafız 3 ve 4.Sezon Çekimleri Bitti!

Çağatay Ulusoyun Netflix‘in The Protector (Hakan: Muhafız) adlı dizisi ilk iki sezonu yayınlandı. Tüm Dünya ülkelerinde yayında. 3. ve 4.Sezon yeni bölümleri Netflix tarafından onay almış ve geçtiğimiz Mayıs ayında çekimleri 03 Medya tarafından başlamıştı.

Dizinin kadrosunda Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık, Engin Öztürk ve Burçin Terzioğlu oynamıştı. Ayça Ayşin Turan 2.sezon sonunda diziden ayrılmıştır.

Dizinin roman olarak yazarı N.İpek Gökdel, 28 Ağustos tarihinde Twitter’dan paylaştığı resim ve Tweet ile kısaca “Paydos” diyerek dizinin üçüncü ve dördüncü sezonlarının bittiğini duyurmuştur.
3-4. sezon oyuncularından Emre Mutlu da Çağatay Ulusoy ile birlikte bir resimlerini paylaşmış;
Emre Mutlu;
“Her güzel şey gibi bu sette bitti… #theprotector #hakanmuhafız 2 sezondur yani 3. Ve 4. Sezonda kahrımızı çeken, emek veren, alın teri akıtan tüm ekibimize, emeği geçen herkese binlerce kere teşekkür ederim…” diyerek bir tweet paylaşmıştır.
Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı Hakan:Muhafız’ın yeni sezonunda (3 – 4 Sezon) kadroya Funda Eryiğit,
Taner Ölmez, Bige Önal, İlayda Alişan, Emre Mutlu, Halit Özgür Sarı, Hasan Üner katılmıştır.

HAKAN: MUHAFIZ 3. SEZONDA NELER OLACAK?

Dizinin yeni sezonlarında Hakan, Muhafız kanı taşıyan abisi tarafından cehennem yerine dönen İstanbul’u kurtarmak için kıyasıya bir savaşa giriyor. Şehir Ölümsüzler’in saldırısı sonucu yayılan bir virüsle mücadele ederken, Faysal ve Rüya kötü emellerine ulaşmaya çok yaklaşıyor.

MACERA BAŞLIYOR

Hakan panzehiri yapması için ulaşacağı Nisan (Funda Eryiğit) ve bu yolda karşılaşacağı Burak (Taner Ölmez) ile şehrin insanlarını kurtarmak için maceraya koyulur. Tüm bunlara karşı ayakta kalmaya çalışan Hakan aynı zamanda altı yüz yıllık bir öfkeyle İstanbul’u kendisine dar etmeye hazırlanan Vezir’i bulması gerekir. Atalarının yaşadıkları Hakan’ın bugünkü mücadelesine ışık tutar ve geçmişle şu an arasında gidip gelen bir yolculuk için kolları sıvar.

Şimdi merak edilen konu 3.Sezon Kasım-Aralık 2019’da ekranlara gelecek mi? 4.Sezon da, 2020’nin Nisan Mayıs aylarında ekranlara gelecektir.
Netflix bu serinin 5 ve 6.sezonlarını devam ettirir mi, merakla bekliyoruz. Netflix başrol oyuncuları için kesenin ağzını açmıştır. Soyal medyada yazılıp söylenenlere göre Ulusoy’un bölüm başına büyük miktarlar aldığı söyleniyor. Çağatay Ulusoy’da sanatı uğruna saçlarını sıfır numaraya vurdurmuş, Netflix’in isteğini yerine getirmiştir.
Çağatay Ulusoy’un şayet Netflix serüveni bittiyse, sırada sinema filmi olacaktır. Sevenleri sabırla ondan gelecek 3.sinema filmini beklemektedir.
Yolun açık olsun Çağatay…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Ay Yapım Dizileri İle Güney Kore’den Boş Dönmüyor!

Ay Yapım’ın “Çarpışma” dizisi Güney Kore’den bu yıl da ödülle dönüyor. Yıllardır katıldığı Güney Kore Drama Ödül yarışmalarında ödüllerle dönmeye alışkanlık haline getirdi. Bu yıl katıldığı Seul Drama Ödüllerinde ‘En İyi Dizi’ kategorisinde Gümüş ödüle layık görülmüş. Geçen Sezon Show Tv ekranlarında izlediğimiz “Çarpışma” ile katıldı. Dizinin başrollerinde yer alan Alperen Duymaz katıldı ve ödülle döndü.

Güney Kore Seul de her yıl yapılan yarışmaya 19 ülkeden 45 finalist ile yarıştı ve 2.lik ödülü olan Gümüş ödülle ödüllendirildi.

Dizide canlandırdığı Kerem karakteri ile oldukça beğenilmişti. Alperen Duymaz bu ödülü “Ay Yapım ve Çarpışma ekibi adına alıyorum. Çok teşekkürler” diye kısa bir konuşma yaptı ve ödülü aldı.

Geçtiğimiz yıllarda, Çağatay Ulusoy, Engin Akyürek ve Kerem Bursin katılmış, Ezel, Medcezir, Kara Para Aşk, Cesur ve Güzel, Bu Şehir Arkandan Gelecek gibi diziler yarışmaya katılmışlardı. Her seferinde ödüle layık görülmüşlerdir. 2019 yılında da Seul’den Ödülü almak Alperen Duymaz’a nasip olmuştur.

Ay Yapım’a bu başarısından dolayı tebrik eder, daha nice yarışmalardan ödül alması dileği ile…

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Kaynak haber; Ay Yapım Basın Bülteni.

 

 

Çağatay Ulusoy Hızlı Değişim İçinde!

Çağatay Ulusoy son yıllarda hızlı değişim içinde… Çok çalışıyor, çok kazanıyor ve çok ani kararlar alıyor.  Bilmiyorum basın mı abartıyor ama, ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Geçen yıl içinde basında bir haber çıkmıştı. Ulusoy Amerika’da ticarete atılacağı yazılmıştı. Sıkça gittiği Amerika’da ticarete atılacağı, Türk restoranı açmayı planlayan yakışıklı oyuncumuz mantı, çay, kahve ve Türk Lokumu gibi lezzetleri satacağı yazılmış, çizilmişti. Bu işin arkası gelmedi, yani yeni bir haber yok.

Bu gün de çıkan bir habere göre Çağatay Ulusoy, oyunculuktaki başarısını ticarete taşımaya hazırlanıyor diye bir haber çıktı. Bir kaç medya grubunda çıkan habere göre gıda sektörüne atılmaya planlayan Ulusoy, bu işi babası Aylin Ulusoy ve annesi Refiye Ulusoy ile birlikte anne-baba memleketi Bosna Hersek ve Bulgaristan’da yapacakmış. Mandıra işine girecek,  süt ve süt ürünleri pazarlamayı planlıyormuş. Çağatay Ulusoy, asıl mesleği oyunculuktan zamanı olmadığı için işin başına babası Aylin Ulusoy geçecekmiş. Süt ve süt ürünlerini toparlayıp, memleketimize ithalat edecekmiş.

Bir söylentiye göre Netflix dizilerinden çok iyi para kazanan Ulusoy, böylece ticaret yaparak servetine servet katacağı söyleniyor.

Daha bir hafta önce sanatı için senaryo gereği saçlarını sıfıra vurdurmuş, Hakan: Muhafız dizisinde geçmişte Muhafız’ın bir kaç kare çekimleri yapılmış, tekrar saçlarını uzatmaya başlamıştır. Sevenleri arasında ani kararları ile dikkati çeken Ulusoy, önceki gün Emirgan’da bir restorana girerken görüntülenmiş, şapka taksa da saçlarının tekrar uzatmaya başladığı görüntülenmiştir.

Çağatay bu… Ne yapacağı belirsiz? Sanatı için saçlarını kestiriyor, para kazanmak için de her dalda at koşturuyor. Anlayacağınız (İçerde dizisinde Alyanak’ın dediği gibi)  bizim deli oğlan hızlı bir değişim içinde…

Sizce Çağatay Ulusoy nereye koşuyor. Bence malum onun hedefi zirve.

Dilerim sırtı hiç bir zaman yere gelmez. Ama sanatta.. ama ticarette…

Yolun açık olsun Çağatay Ulusoy.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Afili Aşk’ta Aşk Başlıyor!

 

Afili Aşk uzunca bir bayram arasından sonra 10.Bölümü ile bu akşam tekrar ekranlara geliyor. Kerem ile Ayşe aşkta ısınma turları bitti. Sıra gerçek aşka geldi. Artık izleyici Kerem’in Ayşe’yi ne zaman öpeceği merak edilir hale geldi.

Kerem, İstanbul’un çok eski tekstilcilerinden olan Yiğiter ailesinin yakışıklı ve çapkın oğludur. Yaratıcı zekasıyla zamana yenik düşmek üzere olan aile şirketini bir start – up çalışmasıyla sektörün lideri haline getirmiştir. Getirmiştir ama babası Muhsin’in gözünde adam olmayan Kerem ne zaman işin başında olacaktır. Kerem yiyip içip, gezip tozup, her çiçekten bal alma prensibi ile hayatını yaşayan bir adamdır.

Şirkette çalışan güzeller güzeli Ayşe (Burcu Özberk) ile Kerem (Çağlar Ertuğrul) arasında planlı bir Afili Aşk başlar.

 

Bu akşamki bölümde Kerem ile Ayşe arasında gerçek aşk başlar ve Ayşe’yi dudaklarından öper.

 

Afili Aşk 10.Bölüm fragmanı

10.Bölüm 2.Fragmanı

Biri yatakta diğeri koltukta yatan Ayşe ile Kerem’i yakında aynı yatakta göreceğiz.

Afili Aşk, 10.bölümü ile bu akşam Kanal D ekranlarında…

AFİLİ AŞK TAMAM MI? DEVAM MI?

Afili Aşk bir yaz dizisi olarak başladı. Konu basit aşk dizisi. Bana göre konu da zaten bitiyor. Eylül ayında bitebilir. Zaten 15 bölüm olarak planlanmış. Bu nedenle bitebilir de… Devam da edebilir. Reytinglerine bakılırsa devam eder, ama yeni sezonda bir çok yeni dizi yayın için sırada bekliyor.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Çağatay Ulusoy Sanatı Uğruna Saçlarını Üçüncü Kez Feda etti!

Çağatay Ulusoy’un saçlarına çok meraklı olduğunu hepiniz duymuşsunuzdur. Sanat hayatı boyuncu güzelim saçlarına 3.kez feda etti ve kestirdi. Bu defa önceki gün (15 Ağustos 2019) dazlak dediğimiz tabirle saçlarını usturaya vurdurdu.

Ulusoy, Ağustos 2012’de Emir’in Yolu dizisinde tek başına kalmış, Hazal Kaya diziden ayrılmıştı. Karısı Feriha’nın yasını tutan Emir Sarrafoğlu, üzüntüsünden ve kahrından saçlarını 3 numaraya vurdurmuş kendi elleri ile kesmişti.

 

2016 Eylül ayında ekranlara gelen “İçerde” dizisinde de Çağatay Ulusoy Sarp karakteri için saçlarını 3 numaraya vurdurmuş, sezon boyunca 39 bölüm kısa saçlı olarak kameralar karşısına çıkmıştır.

 

Şu sıralarda Hakan: Muhafız dizisinin 3 sezon çekimlerine devam eden Çağatay Ulusoy, ilk iki sezondan farklı olarak ani bir senaryo imaj değişikliği ile saçlarını usturaya vurdurmuştur. Sanatı uğruna her türlü imaj değişikliğini kabul eden Ulusoy, bazı seyircisinden tepki alsa da bence rolün gereğini yapıyor.

Ben fikrimi söylersem, bu halini pek de beğenmedim. Dilerim kısa süre sonra, 4.sezonda onu normal haliyle görürüz.

Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ile iyi bir ikili oluşturdular. Zeynep ile Hakan’ı ilerleyen bölümlerde aşk sahnelerinde göreceğiz.

Çağatay Ulusoy, The Protector Hakan: Muhafız dizisi ile ülkemiz dışında da haklı bir ivme elde etti. Dünya sanatçısı olarak onu Hollywood film ve dizilerinde de görmek en büyük arzumuz.

Yolun açık olsun Çağatay Ulusoy.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Yeni Sezon (2019 – 2020) Dizileri Ne Zaman Başlayacak!

Geçtiğimiz Mayıs – Haziran ayında en çok seyredilen diziler, sezon finali yapmış yaz tatiline girmişlerdi. Ağustos ortasına geldiğimiz şu sıralarda tatil bitti yeniş sezon çalışmaları başladı. Sevilen diziler harıl harıl yeni sezona hazırlanıyor. Kaldıkları yerden yeni bölümleri ve bölüm tanıtım fragmanlarını çekiliyor. Bazı dizilerin yeni bölüm tanıtım fragmanları kanallarda pek yakında dönmeye başlayacaktır.

Yaptığım araştırmalara göre, durumu netlik kazanan sezon dizilerinin başlama tarihlerini aşağıda veriyorum.

 

EN ÇOK SEYREDİLEN DİZİLER YENİ SEZONA NE ZAMAN BAŞLIYOR?

DİRİLİŞ OSMAN (ATV)

TRT1’DE 5 sezon devam eden Diriliş Ertuğrul 150.bölümde ekranlara veda ederek geçen Mayıs ayında sone erdi. Yeni sezonda Engin Altan Düzyatan yerine Osman Gazi Karakterini Burak Özçivit canlandıracak. Osman Gazi’nin yeni kanalı Atv oldu. Çekim hazırlıkları devam eden dizi, en erkan Eylül sonu, yada Ekim başında başlayacak. Bir yıldır hazırlıklarını devam eden Özçivit, dövüş, at binme, kılıç kullanma ve okçuluk dersleri aldı. Dizinin yapımcılığını üstlenen Mehmet Bozdağ’ın açıklamalarına göre Osman Gazi 10 yaşında çocukluğundan başlayarak çekimler yapılacak.

 

KALK GİDELİM (TRT1)

25 Mayıs 2019 tarihinde 73.bölümde sezon finali yapmış ve tatile girmişti. Ağustos başında yeni sezon çekimleri başlamıştı. 17 Ağustos Cuma akşamı 74.bölümü ile 3. sezona başlıyor.

 

SEN ANLAT KARADENİZ (ATV) 

Sen Anlat Karadeniz 3.sezonu heyecanla bekleniyor. Ulaş Tuna Astepe (Deli Tahir) İrem Helvacıoğlu (Nefes) ile paylaştıkları Sen Anlat Karadeniz dizisi muhtemelen 18 Eylül Çarşamba akşamı Atv’de ekranlara gelecek! Bir dedi-koduya göre İrem Helvacıoğlu’nun diziden ayrılacağı söyleniyor.

 

BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ATV)

Atv’de ekranlara gelen geçen sezon haftanın dizileri arasında ilk sırada yer alan “Bir Zamanlar Çukurova” 35.bölüm sezon finali ile yer yerinden oynadı. Demir İstanbul’a gitti, Züleyha’nın çocuğunun kendisinden olduğunu öğrendi. Züleyha da çocuğu aldırmak için doğum doktoruna gitti. Aldırıp aldırmadığını bu sezon öğreneceğiz. Aldırdıysa Demir’in sevinci kursağında kalacak. Yılmaz da mektupta yazan gerçekleri öğrenecek. Yeni sezon ilk bölümünde herkes gerçeklerle yüzleşecek! 36.Bölümün Eylül ayının 3 yada 4.haftasında ekranlara gelecek. Eylül ayı başında “Bir Zamanlar Çukurova” en iyi dizi dalında Seul’de yarışacak. Yılmaz karakterini can veren Uğur Güneş en iyi oyuncu dalında yarışacak.

 

HERCAİ (ATV)

Başrollerini Akın Akınözü ve Ebru Şahin’in oynadığı dizi süper dizi “Hercai” tutuldu. Cuma akşamları Atv’de Hercai fırtınası esiyor. Haftanın dizileri arasında bir yada 2.sırada yer aldı. Geçen sezon 12.bölüm sonunda Miran Reyyan’ın gönlünü kazanmış ve evlenme teklif etmişti. Rayyan bu teklifi kabul edip etmediği belli değil. Gönül Azat’a ateş etmiş, Azat’ın ölüp ölmediği belli olmamıştı. Eylül ayının 3.haftası 20 Eylül Cuma akşamı 13.bölümde olup bitenleri sabırsızlıkla bekleyecek, hep birlikte öğreneceğiz.

 

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ (ATV)

Oktay Kaynarca’nın dizisi “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” 139.bölümde sezon finali yapmıştı. Eylül ayı içinde kaldığı bölümden devem edecek. Henüz açıklama gelmedi ama yine Salı geceleri 5.sezonun da 140.bölümden  devam edecektir.

 

ÇUKUR (SHOW TV)

 

Ay Yapım’ın Çukur dizisi güçlü oyuncusu Aras Bulut İynemli’nin partneri Dilan Çiçek Deniz diziden ayrılmıştı. Çiçek’in yerine Hakan: Muhafız’ın güzel oyuncusu Ayça Ayşin Turan geliyor. Turan dizide yamaç’ın yeni sevgilisi olacak. Geçen son bölümde Akın Koçovalı dizide fırtınalar estirmiş, herkesi elini öptürmüştü. Selim Koçoavalı’nın hapishanedeki oğlu olarak, hapisten çıkmış ve diziye katılmıştır. Aliço, bambaşka bir karakterde akıllı Ali Çoban olarak yepyeni bir karakterle geliyor. Show Tv’nin fenomen dizisi Eylül ayında 3.sezona giriyor. 51.bölüm 1.fragmanı yayınlandı. 17 Eylül Pazartesi akşamı yeni bölümü ile sezona başlıyor.

 

KUZGUN (STAR  TV)

Ay Yapım’ın yapımcısı olduğu, başrollerini Burcu Biricik ve Barış Arduç’un oynadığı sevilen dizi Kuzgun geçen sezon 29 Mayıs 2019 tarihinde 16.bölümünde sezon finali yaparak tatile girmişti. 20 Ağustos Salı günü yeni sezon çekimlerine başlayacağını duyurdu. Ay Yapım^’dan Ali Bilgin’in yönetmenliğini yapacağı dizinin yeni 17.bölümü ekranlara gelecektir. Geçen bölüm finalinde Burcu Biricik Dila göğsünden vurulmuştu, yaşayıp yaşamayacağı merak konusu. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

 

SAVAŞÇI (FOX TV) 

Fox Tv’nin savaş dizisi “Savaşçı” 26 Mayıs Pazar akşamı 76.bölüm sezon finali yaptı ve tatile girdi. Politik savaş dizisi Eylül ayından itibaren 77.bölümden itibaren kaldığı yerden devam edecek. 16 Eylül Pazar akşamı yeni sezon başlayacağını tahmin ediliyor.

 

ARKA SOKAKLAR (KANAL D)

Arka Sokaklar 521.bölümde sezon finali yaptı. 13.sezonu ile Eylül ayında tekrar ekranlarınızda olacak. Polisiye, Aksiyon, Dram, Komedi ve Macera unsurlarını bünyesinde barındırıyor. Erler Film Türker İnanoğlu dizinin yapımcısı. Henüz kesin olmasa sa 14.sezon Eylül ayı içinde Cuma akşamı Kanal D ekranlarında olacak.

 

Sizlere en çok sevilen dizilerin yeni yayın dönemine ne zaman başlayacağını vermeye çalıştım.

Yeni dönemde (2019 – 2020) keyifli seyirler. Tüm okuyucularıma iyi bayramlar diliyorum.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çağatay Ulusoy’un Hakan: Muhafız 3.Sezon Çekimlerinde Rahatsızlandı!

 

Çağatay Ulusoy’un Netflix’in fantastik dizisi The Protector‘de oynaması bir çok Dünya ülkesinde şöhretini arttırdı. 1. sezonu beğenildi ve arkasından 2, 3 ve 4.sezonların onayı geldi. İlk iki sezonu Netflix‘de yayında. Şu aylarda 3 ve 4.sezon çekimleri devam ediyor.

Ulusoy’un Menajeri Engin Aykanat’ın attığı Tweete göre; çekimler için o kadar uzun süre su altında kaldı ki ve klor gözlerini + burnunu etkiledi ve saatlerce burun kemiği ile tıkandı açıkça tedavi edildi.

Boğaz’ın derin sularında çekilmesi gereken sahneler, havuzda çekilmiştir.

İpek Gökdel‘in romanında anlattığına göre; Boğaz’ın kararmış buz gibi suyuna atlamayı, suyun onlarca metre altına dalıp avuç kadar bir tılsım parçasını bulmayı hayal ediyordu. Hakan Burçtan aşağı baktı. Atlasa akıntıya kapılacak, dibe indikçe suyun altında görme mesafesi azalacak, oksijensiz kalıp muhtemelen tılsımın son parçasını bulamadan çıkacaktı. Gökdel şöyle anlatmaya devam ediyor. İçinde büyüyen cesaretle suya atlamaya karar verdi! Suya en yakın yere inip kayıkların arasından Boğaz’a daldı. Suya değdiği anda tılsımlı gömlek binlerce volt gücünde bir projektör gibi ışık saçmaya başladı. Süratle dibe çekiliyor, ne nabzı yükseliyor ne de oksijen eksikliği çekiyordu. Çoktan soğumaya başlayan Boğaz suyun sertliğini bile hissetmiyor, çift yönlü deli akıntısı onu sürüklemiyordu. Soluksuz kalma korkusunu yenip kendini akışa bıraktı, hatta bundan zevk almaya başladı.

 

Gömlekten yayılan ışık Boğaz’ı sualtı mezarlığına çeviren çürümüş eşyaları, dipte yatan sahipsiz kayıklar, kazalardan arta kalan enkazları aydınlattı. İçinde ne sakladığı bilinmeyen sandıkları, sürüklenen yosunları, oltacılardan kurtulmuş balıkları seyretti. Hiç bilmediği vahşi bir doğada keşif turuna katılmış gibiydi. Birkaç insan iskeleti, onlarca hayvan kemiği gördü. Derine indikçe Boğaz tabanında yatan antik limana yaklaşıp sütunlara, mendirek taşlarına el sürdü. Sonunda üzerindeki gömlek lacivet suyun içinde tek bir noktaya aydınlatmaya başladı. Hakan’ın vücudu, parlayan objeye doğru çekildi. Metal objeyi çıplak elle dokunmamak için suyun dibinde bir kamyon şambreli ile çekip adı. Hayt güce bak, diye düşündü ve suyun altında kendi kendine gülümsedi. Yavaş yavaş suyun yüzeyine doğru yükselmeye başladı. Boğazın altındaki garip manzaraları seyrederek kıyıya yakın bir yerde sudan çıktı. Hisar’ın kıyısındaki kayıklardan birine tek eliyle tutundu. Gömleğinden yayılan ışık giderek azalıp söndü. Tılsım parçasını kıyıdaki ayakkabısının içine koyup kendini karaya çekti. Ayakkabılarını eline alıp Boğaz’ın sularını damla damla peşinde bırakarak  Hisar’ın burcuna çıktı. Kendini o kadar güçlü hissediyordu ki, Boğaz’ın sert ayazında sırılsıklam olmasına rağmen üşümüyor, bir yakadan diğerine çığlık atmak istiyordu.

Yazarımız İpek Gökdel anlattığı Boğaz’ın derin ve soğuk sularına çekilmesi gereken sahneler klorlu, derin ve geniş bir havuzda çekilmiştir.

Önceki gün Çağatay Ulusoy’un Hayat verdiği Hakan: Muhafız karakteri, Deadline’ın Hero Nation Index köşesine konuk olmuş çekimler hakkında bilgi vermiştir.

Ulusoy,Su altında kaldım, gözlerim çok net göremedi ve havuzun klorlu suyu burnuma koştu, burun geçişimde saatlerce yanmaya neden oldu” dedi. “Kulak tıkanıklığı yaşadım ve elbette, suda uzun süre kaldığı için çok buruşmuştum. Zordu ve zordu ama aynı zamanda bir ömür boyu benim için bir deneyim oldu. “

Sonra dizi hakkında şu bilgileri aktarmıştır.

Çağatay, büyülü güçlerin mirasçısı olduğunu keşfetmesi için şok olan Hakan isimli bir dükkan sahibini canlandırıyor. İktidarın bir bedeli var: Hakan, Yedi Ölümsüzlerin saldırısına dayanmalı, dikine kardeşi ile büyüyen bir rekabette gezinmeli ve gizli arayışları tarafından test edilen tomurcuklanan bir romantizmi korumalıdır.

Ulusoy, “Bu olayların bir sonucu olarak dönüşüme uğrayan sıradan bir adamın hikayesi” dedi. “Aslında, fantastik kısımları görmezden gelirsek, hikayem Hakan’ınkine benzer. “Ben” ve “Hakan” için “hayat başka planlarla meşgulken hayat olur” diyor. Eğer tanışsaydık? Hem daha önce hem de şimdi yaşamlarımızın dönüm noktalarını geliştirmemize yardımcı olan hayatın mucizelerinden bahsediyoruz. ”

Ulusoy, Koruyucu , Türkiye’de üretilen ilk özel efekt fantezi veya süper kahraman gösterisi olduğunu söyledi. Bu, katılan herkes için yeni bir bölge ve beklenmedik bazı zorluklar içeriyor. Ulusoy’un, nefes almak için nefes nefese bıraktığı ve efordan şaşkın kalmasına neden olan uzun bir sualtı sahnesi çektiği zaman gibi.

Çağatay Ulusoy, Hakan: Muhafız dizisinin boğazın akıntılı derin ve soğuk sularında çekmesi gereken sahneleri klorlu havuz suyunda uzun süre çekilmiş, zor olanı başardığını ve bir deneyim olduğunu söylese de bana göre, bu bir iş kazasıdır, Allah Çağatay’ı hastalık ve kazalardan korusun!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

 

Geçen Haftanın (29 Temmuz – 04 Ağustos 2019) En Çok İzlenen Dizileri!

 

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 29 Temmuz – 04 Ağustos 2019 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 8 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER : 

PAZARTESİ (2 Dizi): Canevim (Atv), Toz Koparan (TRT1)

SALI (2 Dizi) : Erkenci Kuş (Star Tv), Kimse Bilmez (Atv)

ÇARŞAMBA (1 Dizi): Afili Aşk(Kanal D)

PERŞEMBE (2 Dizi): Benim Tatlı Yalanım (Star Tv), Behzat Ç. (Blu Tv)

CUMA (1 Dizi) : Her Yerde Sen (Fox)

CUMARTESİ (Yok):

PAZAR (Yok):  

 

Total’in ilk sırasında bu hafta ; Total’in ilk sırasında Kanal D’nin Afili Aşk’ı görüyoruz. Total grubunda 7,50 puan almıştır. Total’in son sırasında TRT1’in Toz Koparan dizisi 1,20 puanla yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında; Kanal D’nin Afili Aşk var.  7,50 puanla yer alıyor. Son sırada ise TRT1’in Toz Koparan Dizisi 0,86 puanla yer alıyor.  

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN SIRALAMAYA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM! Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total’de Sıralama :

1.Afili Aşk 8.Bölüm (Kanal D)……………………………….7,78

2.Her Yerde Sen 8.Bölüm (Fox Tv)……………………….5,53

3.Kimse Bilmez 8.Bölüm (Atv)…………………………….4,60

4.Benim Tatlı Yalanım 8.Bölüm (Star Tv)……………..4,45

5.Canevim 9.Bölüm (Atv)…………………………………….3,63

6.Erkenci Kuş 50.Bölüm (Star Tv)………………………..2,69

7.Toz Koparan 28.Bölüm (Trt1)……………………………1,20  

 

AB’de Sıralamaya Girenler :

1.Afili Aşk 8.Bölüm (Kanal D)……………………………….7,50

2.Her Yerde Sen 8.Bölüm (Fox Tv)………………………..6,02

3.Benim Tatlı Yalanım 8.Bölüm (Star Tv)………………5,37

4.Erkenci Kuş 50.Bölüm (Star Tv)…………………………3,09

5.Canevim 9.Bölüm (Atv)…………………………………….2,49

6.Kimse Bilmez 8.Bölüm (Atv)……………………………..2,49

7.Toz Koparan 28.Bölüm (Trt1)……………………………0,86  

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 3 sıralaması :

1.AFİLİ AŞK (Kanal D) : Haftanın dizilerinde birinci sırada olan “Afili Aşk”, AB grubunda 7,50 puan bu birinciliği hak etmiştir.

Burcu Özberk (Ayşe) ve Çağlar Ertuğrul’un (Kerem) kendilerini oyun gibi bir aşkın içinde bulurlar. Ayşe oldukça güzeldir, herkes tarafından beğenilir. Patronun Kerem de yakışıklı, yakışıklı olduğu kadar zamparadır. Babası öldükten sonra için başına geçmek isteyen Kerem, diğer taraftan öfkeli abisinin mahallede başka biri ile evlendirmek ister. Ayşe ile Kerem bir anlaşmalı bir evlilik yaparlar. Bu evlikte aşkın adı Afili Aşk’tır. İki uyumsuz aile fertlerinin başından geçenler komik bir şekilde sergilenmektedir.  Ve neticede seyredilir bir komedi aşk dizisi ortaya çıkar. Kerem farkında olmadan Ayşe’ye tutkulu bir aşkla bağlanır.

Evden boşanıyoruz diye kaçan karısı Ayşe’nin peşine düşer. Tam abisi Rıza’ya boşanıyoruz, biz anlaşamıyoruz diye anlatırken, Kerem, Ayşe’nin evinin önünde “Seni Seviyorum Ayşe” balonlu pankart açar. Abisi Rıza bile bu duruma şaşar kalır.  

 

2.HER YERDE SEN (FOX Tv) : Haftanın dizilerinde 2.sırada AB’de aldığı 6,02 puanla “Her Yerde Sen” dizisi yer almıştır.  

Furkan Andıç (Demir) ile Aybüke Pusat (Selin) bu komedi aşk dizisinde birbirlerine oldukça yakışan bir çift olurlar. Aynı evde hak iddia eden ve keçi gibi inatçı olan Selin (Aybüke Pusat) ile Demir (Furkan Andıç) birlikte yaşamak zorunda kalır. Üstüne üstelik aynı şirkette, biri yönetici, diğeri de çalışandır. Bu durumda evde ve işte iç içe bir komedi gibi bir hayatları başlar. Aralarında ifşa edemedikleri bir aşk vardır.

Aynı evde olduklarından Selin kendini Demir’in yatağında, bazen de koynunda olur. Bu durumda olaylar işin içinden çıkılmaz bir hal alır. Keyifli bir komediyi de bizlerin seyretmesi kalır.  

 

3.BENİM TATLI YALANIM (STAR TV.) : 3.sırada AB grubunda aldığı 5,37 puanla Benim Tatlı Yalanım dizisi olmuştur.

Hikaye, karısı tarafından terk edilen Nejat’ın, (Furkan Palalı) annesini henüz hiç görmemiş olan kızına üzülmemesi için anlattığı “idare edecek” yalanlarla başlar. Annesinin ağzından yazdığı mektuplarla iyice köşeye sıkışan Nejat tam da her şeyin sonu geldi diye düşünürken, yolu beklenmedik bir şekilde Suna (Aslı Bekiroğlu) ile kesişir.

Suna’nın hayatlarına girişi ile hem çaresiz baba Nejat’ın hem de artık annesinden başka bir şey istemeyen Kayra’nın dünyası tamamen değişir. Suna ve Nejat kendilerini hiç beklemedikleri tatlı bir oyunun içinde bulurlar.

 KANALLARA GÖRE SIRALAMA: Total Grubunda: Total Grubunda ; Atv ve Star Tv 2 dizi. Fox Tv, Kanal D ve TRT1 birer dizi ile yer alıyorlar.

AB’de ; ATV ve Star Tv 2 dizi. Kanal D, Fox ve TRT1 birer dizi ile yer almıştır.

Bu duruma göre ; ATV ve Star Tv  2’er dizi ile haftanın kanalı olmuşlardır. Gördüğünüz gibi sadece 7 dizi ile bir hafta geçiyor.

Seçme olanağı yok. Bu nedenle izleyici bir an önce yeni sezonun başlamasını iple çekiyor.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever