Aylık arşivler: Ekim 2015

Güllerin savaşı 55.Bölümde neler olacak?

cats güllerin savaşı 55

Güllerin Savaşı’da savaş başka bir yöne daha kaydı. Ömer ile Cihan arasında yeni bir savaş, bebek benden, senden savaşı başladı. Ömer annesi Cahide Hanımın ölümü esnasında yaptığı vasiyet, torunu sahip çıkmasını istemesiydi Ömer de annesinin son arzusunu yerine getirmek için, Gülru’dan çocuğuna sahip çıkar. Cihan ile arasında amansız bir savaş başlar.

Diğer taraftan Halide’nin sırrı ortalığı allak-pullak edecek cinstendir. Halide’nin sakladığı inanılmaz sırdan habersiz iki kardeş arasındaki savaş yükselirken, Gülru’nun ortadan kaybolması köşkü karıştırır. Ömer’le bir kez daha karşı karşıya gelen Cihan, Gülru’dan bir haber çıkmasını bekler. Ömer de Gülru’nun peşindedir.

Duygu’nun adadaki evine sığınan Gülru, kafasını toplayıp kaçış planını uygulamaya çalışırken işler sarpa sarar ve bir anda Ömer’i karşısında bulur. Bebeği için en doğru kararı vermeye çalışan Gülru, köşke yeni kurallarıyla dönerken, Ömer ve Gülfem işbirliği hiç kimsenin istemediği bir sonuca sebep olur.

gullerin_savasi_55

Ömer’le bir kez daha karşı karşıya gelen Cihan, Gülru’dan bir haber çıkmasını bekler. Ömer de Gülru’nun peşindedir. Duygu’nun adadaki evine sığınan Gülru, kafasını toplayıp kaçış planını uygulamaya çalışırken işler sarpa sarar ve bir anda Ömer’i karşısında bulur.

gullerinsavasi553

Bebeği için en doğru kararı vermeye çalışan Gülru, köşke yeni kurallarıyla dönerken, Ömer ve Gülfem işbirliği hiç kimsenin istemediği bir sonuca sebep olur.

gullerinsavasi551

Güllerin Savaşı son bölümde; Cahide’nin ölümüyle birlikte Ömer için çok şey değişmiştir. Ömer, annesine son nefesinde verdiği sözü tutmaya kararlı, Gülru ile savaşmaya hazırdır. Gülfem ise, bebekle ilgili sözleri yüzünden Cahide’nin ölümüyle birlikte derin bir vicdan azabı içindedir.Gülfem ve Ömer uzun zaman sonra yeniden Gülru’ya karşı güçlerini birleştirir. Ömer’in tavırlarındaki değişiklik Gülru’yu huzursuz eder. Gülfem’in planı sonuç vermeye başlar ve Gülru aldığı radikal kararla, kimsenin beklemediği bir adım atar. Düşmanlıkları tam gaz devam ederken Gülru ve Gülfem’in hayatlarını tamamen değiştirecek gizli gerçek gün yüzüne çıkar.

Güllerin Savaşı 55. yeni bölümü ile bu akşam saat 20:00’de Kanal D’de

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Güllerin Savaşı 55. bölüm yeni fragmanı :

Maral 17.Bölüm/Final neden yayınlanmadı? Tv8’in seyirciye ayıbı!

cats maral 16

Hazal Kaya’nın Tv8’de gösterilen “Maral En Güzel Hikayem” yine yarım kalan dizisi oldu.

Geçen Mart ayında Hazal Kaya’nın yeni dizisi Tv8 ekranlarında girdi. Hazal Kaya Adını Feriha Koydum dizisinden sonra, final yapamadan biten Son Yaz Balkanlar 1912 ve A.Ş.K. dizilerinden sonra titizlikle hazırlanmıştı Maral’a… Aras Bulut İynemli ile iyi başlamışlar, güzel bir ikili oldular demiştik. Mayıs ayı sonunda 12.bölümde erken sezon finali yaptı. Buraya kadar her şey iyiydi.

1 Ekimde yeni sezon 12.Bölüm başladı, oynayan 4 bölümde beklenen reytingleri alamadı. Hikaye de başka yönlere kaydı. Yönetmen değişikleri oldu. Deniz Koloş’un yerine Bahadır İnce oturdu. Daha sonra senaryoyu Pınar Deren yazarken, Gökhan Horzum ve grubu yazmaya başladı. Bütün bu değişiklikler adım, adım dizinin sonunu getirdi. Tv8’in patronu Acun Ilıcalı kötü giden reytingler nedeni ile dizinin ipini çekti, 17.Bölüm final kararı alındı. Halbuki işin başında sözleşmede 26.Bölüm oynayacağı sözleşmeye de yazılmıştı.

 

maral-en-guzel-hikayem

Geçen 29 Ekim Perşembe akşamı izleyici finali beklerken, Tv8 de ‘Son Umut’ adlı sinema filmi yayına kondu. Hafta içinde 17.Bölüm ile ilgili fragman da hiç yayınlanmadı. Daha ileri bir tarihe final hazırlanıyor da yayınlanacak mı?

Şayet yayınlanmazsa önce Tv8 önce seyircisine, sonra da diziyi finalsiz son erdirerek Hazal Kaya ve diğer oyuncularına saygısızlık ediyor demektir.

16.Bölümde neler olmuştu:

Maral her şeyi geride bırakıp kendisine yeni bir hayat kurmak için Fransa’ya gitmek üzeredir. Sarp, Maral’ın kalmasını ne kadar istediğini ona gösterecektir. Maral gitmek üzereyken karşılaştığı bu sürprizden sonra allak bullak olur. Hayatının en büyük fırsatını elinin tersiyle itip, son anda Fransa’ya gitmekten vazgeçer.
Maral’ın kalmasını kendisine bağlayan Yiğit ise Maral’a daha çok bağlanmıştır. Maral, Yiğit’e karşı duyduğu vicdan azabı yüzünden onun kalbini daha fazla kırmak istemez. Yiğit, Maral ile Sarp’ın geçmişte birlikte olduklarını öğrenir. Maral, Yiğit’e Sarp’la sadece arkadaş olduklarını göstermeye çalışırken, aslında kendine bile itiraf edemediği duygularıyla yüzleşeceğinden habersizdir. Bölüm sonunda Halis Bey arabasının bagajından para dolu çanta yerine kağıt dolu çanta koyarak tuzak kurar. Tam çantayı alırken sırtına tabancayı dayar. Kim olduğunu göremedik ama, muhtemelen Sarp olmalı.
Ekran AlıntısıMARAL16.3
Maral da arayanın numarası olmayan bir telefon gelir. Arayan bayan beni çok iyi dinle… O kadar çok şey var ki yanlış bildiğin. Öğrenmek ister misin? Maral; Evet, der ve 16.bölüm burada biter.
Ekran AlıntısıMARAL16.SON
Ben seyirci adına Maral için 17.Bölümde açıklanan finali bekliyorum. Konu toparlanıp, güzel bir final yapılmalı. Dilerim final çekiliyor, önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır. Bir açıklama bekliyoruz.
Yoksa Tv8 izleyicisine çok ayıp etmiş olacak.

Başlıca rollerini; Hazal Kaya (Maral), Aras Bulut İynemli (Sarp), Ceyda Düvenci (Deniz), Murat Aygen (Hakan), Reha Özcan (Halis), İpek Bilgin (Canan),  Can Nergis ( Yiğit), Gümeç Alpay (Aslı), Cankat Aydos (Tahsin), Elvan Boran  (Nilüfer) oynuyor.

Tv8’den Maral En Güzel Hikayem için, yarım kalan bu hikayeyi sonlandırmasını bekliyoruz!

Ve nihayet Tv8 Maral’ın 17.Bölüm (Erken Final) 4 Kasım Çarşamba, 22.30 da yayınlıyor.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller diziden alınmıştır.

 

DELİBAL 25 ARALIK 2015 CUMA VİZYONDA!

DELIBAL_afiş

YILIN EN GÜZEL AŞK FİLMİNİN VİZYON TARİHİ BELLİ OLDU!

Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun başrollerini paylaştığı Delibal sinema filminin vizyon tarihi belli oldu. Ay Yapım imzalı film 25 Aralık 2015 tarihinde vizyona girecek.

Yönetmenliğini Ali Bilgin’in üstlendiği Delibal, aynı üniversitede öğrenci olan Barış (Çağatay Ulusoy) ve Füsun’un ( Leyla Lydia Tuğutlu) tutkulu aşk hikayesine odaklanıyor.

Çağatay Ulusoy, Delibal’ın fragmanında davul performansıyla olduğu kadar söylediği şarkıyla da dikkat çekiyor. Çağatay Ulusoy’un seslendirdiği ve filme özel olarak yapılan “Mutlu Sonsuz” isimli şarkının sözleri Sezen Aksu’ya müziği ise Sezen Aksu ve Ozan Bayraşa imzası taşıyor.

DELIBAL_3

Delibal’ın oyuncu kadrosunda ayrıca; Hüseyin Avni Danyal, Mustafa Avkıran, Laçin Ceylan, Toprak Sağlam, Bahtiyar Engin, Barış Aytaç, Zafer Akkoyun ve Nazan Kesal rol alıyor.

DELIBAL_2

Çağatay Ulusoy’un geçirdiği fiziksel değişim ve başarılı bateri performansıyla şimdiden büyük merak uyandıran Delibal, 25 Aralık’ta izleyicisiyle buluşacak.

Delibal’ın konusu ise şöyle:

Mimarlık öğrencisi olan ve hobi olarak müzik yapan Barış (Çağatay Ulusoy), her genç üniversite öğrencisi gibi hayatın tadını çıkarmaktadır. Füsun’u (Leyla Lydia Tuğutlu) ilk gördüğü anda hayatında hiç bilmediği bir duyguya kapılmıştır. Hep teğet geçen aşk bu defa Barış’ı yakalamıştır…

Kimdir bu kız? Nerede yaşar? Ne yer? Ne içer? İsmini bile bilmediği ama aşık olduğu bu kıza bir şekilde ulaşmalıdır. Ulaşır da…Füsun’u bulmak, ulaşmak tamamdır da; aklında üniversiteyi derece ile bitirip Amerika’da master yapmaktan başka şey olmayan Füsun’u bir de aşka ikna etmek lazımdır. Yakışıklı, akıllı ve içten olan Barış, sonunda bunu da başarır. Füsun’u kendine aşık eder, evlenirler. Her şey masallardaki gibidir. Ta ki masal bir gün bozulana kadar…

DELİBAL 25 Aralık 2015 Cuma günü sinemalarda…

Yılın son süper aşk filmi. Bu film seyredilir. Çağatay Ulusoy bu filmi ile bir çok ödüle layık görülecek, aday gösterilecektir.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

Not: Haber ve görseller, Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteninden alınmıştır.

Kıvanç Tatlıtuğ 32 Yaşına bastı!

CSYp0UuWEAAFnn1

Sosyal medyada pek görünmeyi pek sevmeyen yakışıklı oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, dün 32 yaşına bastı. Ve bir mesaj yayınladı.

İşte Tatlıtuğ’un mesajı:

“Herkese merhaba,
Ben böyle ortaya çıkayım, kendimi anlatayım, göstereyim tarzında davranışlardan hoşlanmıyorum. Siz zaten beni benden iyi biliyosunuz..
Bu yüzden bu platformlarda belki sizin beklediğiniz yakınlığı size gösteremiyor olabilirim. Ben burayı zaman zaman kızgınlıklarım da sesimi duyurabildiğim bir yer olarak hissettim ve böyle kullandım.
Bana bu konuda müsaade edin, çünkü her hareketimizi büyüteçle yaşadığımız bu zor ortamda arada burdan serzenişlerde bulunabilmek ufakta olsa rahatlatıyor beni..

Ama bugün sizlere yazmamın tek bir amacı var. Bugün benim doğum günüm. Ve bu günümü sizlerle renklendirmek istedim. Her insan mutlu gününde hatırlanmak ister ama ben ailem ve yakın çevremin dışında, ülkemde ve dünyanın bir çok yerinde yaşayan, beni hatırlayan sizlerden gelen mesajların beni ne kadar mutlu ettiğini bilmenizi istedim.. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim, iyi ki varsınız.”

“Kuzey Güney” dizisi ile sükse yapan Kıvanç Tatlıtuğ, daha sonra “Kurt Seyit ve Şura” dizisinde oynadı. Beklenen ilgiyi görmeyince, pek de uzun soluklu olmadı. Şu sıralarda Star Tv’de yeni bir diziye başlayacağı, senaryo seçimi yapıldığı söyleniyor. Sevenleri merakla yeni diziyi bekliyor.

Biz de Kıvanç Tatlıtuğ’un doğum gününü kutlar, nice mutlu, oyunculukta başarılı yıllar dileyelim.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve görsel Kıvanç Tatlıtuğ Twitter hesabından alınmıştır.

 

Kara Sevda’da En Zor Dans!

3-2

Ay Yapım imzalı, Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün rol aldığı Kara Sevda’da bu hafta; Nihan ve Emir’in evlilik yıldönümlerini kutladıkları görkemli davet ekrana gelecek. Kemal’in de davetli olacağı gecede, yaşanacak sürpriz gelişmeler heyecan dolu anlara sahne olacak.

Emir’le anlaşmalı evlilik yapmak zorunda kalan Nihan yeni bölümde sevdiği adamın, Kemal’in gözlerinin önünde yeni bir bedel ödemek zorunda kalacak. Nefes kesen bölümde Nihan’ın nefret, Emir’in ise aşk dolu danslarına Kemal şahit olacak.

DANS SAHNESİNE ÖZEL HAZIRLIK!

 Neslihan Atagül ve Kaan Urgancıoğlu yeni bölümde ekrana gelecek dans sahnesine özel eğitmenler eşliğinde hazırlandı.

3-1

Neslihan Atagül’ün canlandırdığı Nihan karakterinin giyeceği derin sırt dekolteli kostüm, dizinin stil danışmanı olan Deniz Marşan yönetiminde koreografiye özel olarak diktirildi.

3-4

Bu özel kutlama gecesinden sonra, Nihan kocası Emirden ayrılacak mı?

 

3-3

Beş yıl önce ilk görüşte aşık olduğu, kara sevdaya tutulduğu Kemal ile yeni bir birlikteliğe adım atacak mı?

 

3-5

Yönetmenliğini Hilal Saral’ın, senaristliğini Anıl Eke, Özlem Yılmaz ve Burcu Görgün’ün üstlendiği Kara Sevda’da Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Kaan Urgancıoğlu ve Zerrin Tekindor oynuyor.

Ay Yapım’ın iddialı dizisinin 3.bölümü bu akşam Star Tv’de ekrana geliyor.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve görseller Ay Yapım-Persona Sanat Basın Bülteni’nden alınmıştır.

Geçen Hafta (19 – 25 Ekim 2015) en çok izlenen diziler!

cats 26 ekim

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 19 – 25 Ekim 2015 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk 10’a giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Bu hafta geçen haftaya göre reytinglerin çıtası iyice yükseldi. Total’de en yüksek 9,66, en düşük reyting yüzdesi 5,55 oldu. AB’de de en yüksek 11,28, en düşük 5,48 olduğunu görüyoruz.

Yeni dizilerden ilk on reyting listesine girenler oldu. Star Tv’nin Kara Sevda Total’de 7.sıradan listeye girdi. Analar ve Anneler de AB’de 9.sıradan ilk ona girdi.Yeni ile eski diziler arasında kıyasıya bir rekabet başladı. Yaz dizilerinden Kiralık Aşk hala iddialı olarak ilk sıralarda yerini alıyor. Yaz dizilerinden Kırgın Çiçekler de listelerde yerini koruyor. Yeni dizilerden Eşkıya Dünyada Hükümdar olmaz da başladığı ilk haftadan bu yana listelerde yer alıyor.

Yaz dizilerinden sezon dizisi olarak kalanların dışındaki dizler bitti. Yazın Öyküsü, Adı Mutluluk final yaptı.  Yarışı önde sürdüren dizler de kanallarında sezon dizileriyle beraber devam edecek. Geçen sezondan gelen dizilerden Paramparça, Kaderimin Yazıldığı Gün, Aşk Yeniden, Diriliş Ertuğrul, Kurtlar Vadisi Pusu, Poyraz Karayel, Filinta, Kocamın Ailesi, Kiraz Mevsimi, Maral, Karagül, Kara ekmek, Kertenkele, Güllerin Savaşı, Küçük Gelin ve O hayat Benim gibi geçen sezon dizilerinin tamamı başladı.

Kanallar yeni silahları olan yapımları ile yarışa başlıyor. İşte onlardan bir kaçı: ATV; Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Başladı), Evli ve Öfkeli (Başladı), Leyla ile Alper ve Beyaz Gece. FOX TV; Ya Her Şeyim Ya Hiçim ve  Şehrin Melekleri. KANAL D; Düş Tarlası, Umut Rüzgarları ve Bir Deniz Hikayesi (Başladı). SAMANYOLU TV; Çınarın Gölgesinde, Habil Kabil  ve Ekip 1. SHOW: Mayıs Kraliçesi. STAR TV; Hatırla Gönül (Başladı), Kara Sevda (Başladı), Kösem Sultan, Cesaret ve Göç Zamanı. TRT 1; Aynadaki Gökyüzü, Son Çıkış ve Baba Candır (Başladı), Görüldüğü bir hayli dizi ile yarışa giriyorlar.

Reyting Nedir? 
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10:

1.Kiralık Aşk 18. Bölüm (Star Tv)……………………………9,66 – 24,55

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 7.Bölüm (Atv)…….7,96 – 21,24

3.Kırgın Çiçekler 17.Bölüm (Atv)………………………………..7,80 – 20,05

4.Paramparça 37.Bölüm (Star Tv)……………………………..6,92 – 18,76

5.Karagül 92.Bölüm (Fox Tv)……………………………………6,85 – 17,71

6.Diriliş Ertuğrul 30.Bölüm (TRT1)………………………….6,81 – 16,97

7.Kara Sevda 2.Bölüm (Star Tv)……………………………….6,76 – 16,39

8.Kurtlar Vadisi Pusu 268.Bölüm (Kanal D)……………..6,33 – 16,06

9.İlişki Durumu Karışık 16.Bölüm (Show Tv)……………6,09 – 15,26

10.Aşk Yeniden 25.Bölüm (Fox Tv)………………………….5,55 – 14,10

 

 

AB’de ilk 10:

1.Kiralık Aşk 18. Bölüm (Star Tv)……………………………11,28 – 27,98

2.Diriliş Ertuğrul 30.Bölüm (TRT1)…………………………9,96 – 22,74

3.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 7.Bölüm (Atv)….8,74 – 22,37

4.Aşk Yeniden 25.Bölüm (Fox Tv)…………………………..7,00 – 17,36

5.Kırgın Çiçekler 17.Bölüm (Atv)…………………………….6,93 – 16,89

6.Paramparça 37.Bölüm (Star Tv)…………………………..6,84 – 17,45

7.Poyraz Karayel 28.Bölüm (Kanal D)……………………..6,38 – 14,90

8.İlişki Durumu Karışık 16.Bölüm (Show Tv)…………..6,18 – 15,96

9.Analar ve Anneler 1.Bölüm (Atv)…………………………5,61 – 14,02

10.Evli ve Öfkeli 4.Bölüm (Atv)………………………………5,48 – 13,12

 

 TOTAL VE AB Grubunda reytingleri en yüksek olan ilk 6 sıralaması:

1-Kiralık Aşk : Star Tv’nin oldukça sevilen dizisi bu hafta her iki kategoride ilk sırada yer alıyor. AB’deki 11,28 reyting yüzdesi ile birinci sıradadır. Defne ile Ömer arasındaki tutkulu aşk artık alenen devam ediyor. Ömer artık Defne’ye tutkulu bir aşkla bağlı olduğunu saklamıyor. Barış Arduç bu dizi ile şu günlerde sosyal medyada çok konuşuluyor. Bir ayakkabı firmasının da reklam yüzü oldu.

kiralik_ask_18_bolum

2-Diriliş Ertuğrul: TRT1’in 13.Yüzyılda geçen görkemli dizisi bu hafta 30.bölümü ile AB’de aldığı 9,96 reyting ile 2.sırada yer aldı. Engin Altan Düzyatan‘ın başarılı oyunu ile tarihimize ışık tutmaya devam ediyor. Ertuğrul, tarihin gördüğü en acımasız Moğol Komutan Noyan’a esir düşmüştü. Elinin bir çiviyle delinmesi kılıç tutmasını neredeyse imkansız hale getirmiştir. Obaya döner. Ertuğrul babasının verdiği baş alplık vazifesini bırakmaya kararlıdır.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85

3-Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz: Oktay Kaynarca‘nın baş rolü oynadığı, Salı akşamlarına damga vuran dizi ilgi çekmeye devam ediyor.  Nazlı Çakır’a bebeği düşürmediğini açıklamasıyla, Meryem ve Nazlı arasındaki savaş kızışır.AB’de aldığı 8,74 reyting puanı ile 3.sırada yer aldı.

eskiya_dunyaya_hukumdar_olmaz_son_7_bolum

4- Kırgın Çiçekler: Total’de aldığı 7,80 reyting ile bu hafta 4.sırada yer alıyor. Sevilen dizi, kimsesizler yurdunda kalan 5 genç kızın ilginç serüvenlerini anlatılıyor ve duygusal yönü ağır basıyor. Bu bölümde Eylül ortada kalan kardeşini kurtarmak için annesi Mesude’yi hapisten kurtarmak zorundadır. Kardeşini yurda kızların arasına getir. Kemal de oğlunu kızlardan ister, yoksa polise gideceğini söyler

ekran-kırgın çiçekler

5- Aşk Yeniden : Romantik komedi türündeki dizide, AB’de aldı 7.00 reyting ile 5.sırada yer aldığını görüyoruz. Aşk Yeniden’de sırlar çözülüyor. Türkan kaybolmuştur. Fatih Türkan’ı bulmak için Zeynep’ten yardım ister. Türkan’ı bulamazlarsa Haydar’ın kendilerine yapacaklarından korkarlar.

içerik aşk yeniden

6- Paramparça : Drama yönü ağır basan dizinin 37.Bölümde total’de aldığı 6,92 reyting ile 6.sırada yer alıyor. Hazal’ın yalanı Gülseren’i yıkmıştır. Harun intikam planlarını devam eder. Beyin kanaması geçiren Nuray ölüm kalım savaşı verirken, Özkan oğlu ile baş başa kalır.

fft99_mf6164858 paramparça

 

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler: Paramparça, Kırgın Çiçekler, Eşkıya Dünyaya Hükümdar olmaz, Aşk Yeniden, Diriliş Ertuğrul, Kiralık Aşk ve İlişki Durumu Karışık her iki grupta yer alan diziler.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de ilk onda: Star Tv, 3 Dizi, Fox ve Atv 2, Star 2 dizi. TRT1, Kanal D ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

AB grubunda: Atv 4 dizi ile, Star Tv 2 dizi. Fox, Kanal D, Show ve TRT1 bir dizisi ile yer almıştır.

Ekim ayının 3. haftasında Ay Yapım’ın Atv’de ilk bölümü oynayan Analar ve Anneler, izleyiciden olumlu tepkiler aldı. Perşembe akşamı AB grubunda dereceye girdi. Yeni dizler de bomba gibi geliyor. Merakla beklenen, Kösem Sultan dizisinin ne zaman başlayacağı netleşti. Edinilen bilgiye göre, yayın tarihi 12 Kasım Perşembe akşamı Star Tv ekranlarında olacak.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri (reytingkurdu) ölçümlerinden alınmıştır.

Çağatay Ulusoy yeni dizisinden ne kadar kazanacak?

cats merve-çağatay

Çağatay Ulusoy, Star Tv‘de Ocak ayında başlayacak olan yeni dizisinden bölüm başına 45 bin lira alacakmış. Bu demek ki aylık kazancı 180 bin TL. demektir.

UçanKuş’un haberine göre, bölüm başına 45 bin lira alacak ve Çağatay Ulusoy’un rol arkadaşı ise Merve Boluğur Dalkılıç olacaktır.  Merve Boluğur Dalkılıç bu yeni diziden bölüm başına 20 bin TL. alacağı söyleniyor. Merve Boluğur geçen yıl oynadığı Muhteşem Yüzyıl, hala onlarca ülkede gösterilmektedir.

Çağatay Ulusoy geçtiğimiz Ağustos ayında 2.sinema filmi Delibal‘da baterist Barış karakterini canlandırmıştır. Filmin 1 Ekimde çıkan tanıtım fragmanını YouTube’dan 1 milyon 300’nin üstünde kişi seyretmiştir. Ulusoy bu filmden de 350 bin TL. kazanmıştır. Delibal, 25 Aralık Cuma günü sinemalarda gösterime girecektir.

 

Ekran AlıntısıDELİBAL4

Çağatay Ulusoy’un Ocak ayında başlayacak yeni dizisi 3. dizisi olacaktır. Başarılı oyuncu şu sıralarda Amerika’da Los Angeles’te oyunculuk eğitimi almaya devam ediyor. Milyonları ekran başına oturtan Ulusoy’un aldığı bu ücret azdır bile. Artık kedisini kabul ettirmiş, gönüllerde taht kurmuş bir sanatçıdır.

Çağatay Ulusoy’u ilk oyunculuğa başladığı “Adını Feriha Koydum” dizisinde  Hazal Kaya ile seyretmiş, istikbalinin parlak olduğunu o zamanlar söylemiş ve yazmıştım. Hiç unutmam AFK’nın 56.bölümün tamamında bir evde iki kişi oynamışlardı. Bu iki kişilik tiyatro oyunu gibi olan bu bölümü sıkılmadan seyretmiştik. Yıllar önce seyrettiğim Genco Erkal’ın “Bir Delinin Hatıra Defteri adlı bir tiyatro oyunu hiç unutmam. Tek başına oynuyordu. Çok da başarılıydı. Çağatay Ulusoy da tek başına bir dizide oynayacak kapasitededir ve seyredilir. En azından ben onda bu yeteneği görüyorum.

Laf ücretten açıldı, hak eden kazansın ve sanatın karşılığını alsın. Çağatay Ulusoy için bu ücret az bile…

Aldığı parada gözümüz yok, seyircilerin gözü onun oyunculuğunda olacaktır.

Yeni dizisinde kendi adıma ve sevenleri adına başarılar dilerim. Ayrıca 25 Aralıkta vizyona girecek DELİBAL filmininde gişe ve hasılatının bol olması temennisiyle.

Çağatay Ulusoy’un menajeri Engin Aykanat bugün (27 Ekim 2015) bir açıklama yapmış. Söylemezsem Olmaz programında açıklama yaptılar. Açıklama aynen şöyle:

Çağatay Ulusoy‘un menajeri (Engin Aykanat) açıkladı:

Çağatay Ulusoy kesin bir projede yer alacak. Ay Yapım’la anlaştı. Altını çizerek söylüyorum, partneri kesinlikle Merve Boluğur olmayacak. Böyle bir ihtimal de yok. ÇAĞATAY ULUSOY‘un anlaştığı ücret, söylenen paranın iki katı.

Bu açıklamadan sonra ben bir yorum yapmıyorum. Yorum sizler ait.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

 

 

 

Hazal – Çağatay Fanlarının gereksiz tartışması niye?

Ekran Alıntısımaral.kp1

Twitter’da tekipcilerim arasında benim de adımın geçtiği bir kavga var. Maral dizisinin bitmesinde bazı Hazal fanları, Çağatay fanlarını suçladıklarını görüyorum. Ben her iki oyuncuyu da seven, takdir eden, her ikisi hakkında Blog yazıları yazan tarafsız bir yazarım. Zaten taraf olamam da, gördüğüm aksaklıkları yapıcı eleştiri olarak dobra dobra söyler, yazarım.

Dün gece cep telefonuma, mail kutumu 50’e yakın mesaj geldiğini gördüm. Karşılıklı suçlamalar. Hiç de gereksiz. Temelde her iki taraf da, Hazal Kaya‘yı ve Çağatay Ulusoy‘u “Adını Feriha Koydum” dizisi ile tanıdılar, çok da sevdiler ve birer fanı oldular. Zira onların dizi aşkı hala unutulmadı.

AFK’daki başarıyı Çağatay Ulusoy son dizisi Medcezir ile devam ettirdi. Hazal Kaya bir şanssızlıktır, sonrası 3 dizi de başarısız oldu  demiyordum, şansı yaver gitmedi. En son “Maral En Güzel Hikayem” neden devam etmediğinin sebepleri üzerinde konuşalım? Çünkü, bu soru bana da soruluyor.

Maral’ın reyting alamamasının başlıca sebepleri:

1- Kanal seçimi yanlıştı. Acun Ilıcalı’nın yeni satın aldığı kanal TV8 kendisini eğlence kanalı olarak tanıttı. Dizi için son akla gelen bir kanaldı.

2- Mayıs ayında dizi çok erken sezon finali yaptı, Haziran ayı sonuna kadar devam etmeliydi.

3- Hazal Kaya sevenleri ve izleyenler televizyondan direk seyretmek yerine, daha sonra internetten seyretmeyi yeğlediler. Bu da reytinglerin düşük gösterdi.

4- Çağatay Ulusoy Fanları’nın Hazal Kaya’nın aleyhine bir hareketlerini okumadım, görmedim.

5- Partner seçiminde de bir uyumsuzluk yoktu. Aras Bulut İynemli ile Hazal Kaya çok da yakıştılar, uyumları mükemmeldi.

6- Senaryoda 8-10 bölüm sonunda sapmalar oldu. Hikaye başka yönlere doğru gitti. Bilhassa son bölümlerde Maral’ın Yiğit’in ‘Benimle evlenir misin?’ teklifine evet demesi gibi.

7- Reytinglerin bu kadar çok düşük olması Hazal’ın moralini çok bozmuş, 26 Bölüm yayın garantisi olan dizinin sözleşme iptalini kabul ettiğini zannediyorum.

8-Bir kaç kendini bilmez Hazal hakkında kötü konuşmuş olabilir. Unutulmasın ki istisnalar kaideyi bozmaz.

9-Her kim ne söylerse Hazal Kaya Maral’da aslanlar gibi oynadı, performansı da oldukça mükemmeldi.

Maral’ın erken final yapmasında, hemen aklıma gelen başlıca sebepler bunlar. Başkaca sebepler de sıralanabilir.

Ekran AlıntısıMARAL4.1

Kim ne derse desin, dizide Sarp ile Maral karakteri çok güzel bir ikili olmuşlardır. Söylenen bir tarafa, bu tartışmalar gereksizdir.

CSAvxtUXIAA0_Z6

Güzel gözlü, güzel yüzlü, güzeller güzeli süper oyuncu Hazal Kaya‘ya bu son yarım kalan dizin olsun deyip, başarılar ve bol şanslar diliyorum.

Moralini hiç bozma… Unutma! Hazal Kaya;  Fanların ve binlerce sevenlerin senin hep yanında ve arkanda olacaklardır.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Kiralık Aşk’ın Ömer’i Barış Arduç kimdir? Dünü, Bugünü ve Yarını?

12144687_917872064961148

Star Tv’nin “Kiralık Aşk” dizisinin Ömer’i Barış Arduç, şu günlerde en beğenilen oyunculardan biri.  Yakışıklı genç sanatçı bir fenomen oldu. Sosyal medyada adından sıkça söz ediliyor. Esmer, kirli sakallı, kara üzüm gözlü, baygın bakışlı, ağzının içinden çarpık gülen, yakışıklı ve gizemli bir tip. Şu sıralarda bilhassa bayanların beğendiği kara yağız genç oyuncu. Oynadığı dizide bir ayakkabı tasarımcısı olan Ömer İplikçi’nin başarısı, Barış Arduç’a bir ayakkabı markasının tanıtım yüzü oldu ve reklam filminde oynamaya başladı.

Barış Arduç kimdir, bu güne kadar ne yapmış, hangi dizilerde oynamış, dünü, bugünü ve yarını hakkında bir araştırma yaptım.

Barış Arduç’u tanıyalım:

Barış Arduç, 9 Ekim 1987 yılında İsviçre ‘de emlakçılık yapan bir anne babanın ortanca çocuğu olarak dünyaya geldi. Aslen  Arnavut’tur. Ağabeyi Onur  ve küçük kardeşi Mert olmak üzere üç kardeştir. İlkokulu Sakarya ve Gölcük’te, ortaokulu Bolu da okuyan Barış, lise son sınıfta ailesiyle beraber İstanbul’a gelerek orta öğrenimini burada tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra Kayseri’de spor akademisini kazandı fakat ilk yılında okula adapte olamayınca İstanbul’a geri döndü. 1,87 Boyunda, 82 kilo, siyah saçlı ve koyu kahverengi gözlüdür. Aktif olarak yüzme, dalgıçlık, futbol, basketbol, hentbol gibi spor dallarıyla uğraşmasının yanı sıra Türkiye Su altı Sporları Federasyonuna bağlı olarak Şile‘de 8 yıl cankurtaranlık yaptı. Daha sonra tiyatro sanatçısı Ayla Algan ile tanışıp Ekol Drama’da oyunculuk eğitimi aldı. Daha sonra Sadri Alışık Tiyatrosu‘nda teatral eğitimine katıldı. Barış Arduç, ilk olarak 2011 yılında Küçük Hanımefendi, Dinle Sevgili gibi dizilerde oynamıştır.

Racon Ailem için Dizisi Oyuncusu Barış Arduç

Barış Arduç Benim İçin Üzülme adlı dizide Ahmet karakteriyle adını iyice duyurmuş, daha sonra Bugünün Saraylısı dizisinde Selim karakterine hayat vermiştir. 2015 Mart ayında ekrana gelen Racon Ailem İçin adlı dizide Tekin karakterini canlandırmaya başlamış, ancak dizi başarılı olamadığı için yayından kaldırılmıştır. Sadece Sen adlı sinema filminde de son sahnede oynamıştır.

Barış Arduç’un Sinema ve Televizyon Dizileri:

 

2014 Sadece Sen Emin
2014 Deliha Cemil
Televizyon
Yıl Başlık Rolü Notlar
2011 Küçük Hanımefendi Cenk
2011 Dinle Sevgili Hakan
2012 Benim İçin Üzülme Ahmet
2013 – 2014 Bugünün Saraylısı Selim
2015 Racon: Ailem İçin Tekin
2015 Kiralık Aşk Ömer

 

Barış Arduç‘un Bugününe bakarsak; Şimdilerde ise Star Tv’de yayınlanan KİRALIK AŞK adlı dizide Ömer karakteriyle başrol oynamaktadır. 14 Kasım 2014 tarihinde vizyona giren DELİHA adlı sinema filminde rol alan ve Cemil karakterini canlandırmıştır.

Kiralık Aşk dizisindeki ayakkabı tasarımcısı Ömer İplikçi karakteri Barış Arduç’a bir ayakkabı markasının reklam yüzü oldu.

CR6VWDoWoAAkRc1

Şu günlerde televizyonlarda bu reklam filmi dönmeye başladı. Yakışıklı oyuncunun reklam filmini Nihat Odabaşı yapmıştır.  Bu reklam filmi sosyal medyada ses getirdi. Genellikle olumlu yorumlar geldi. “Bu ne saçma reklam” diyenler olduğu gibi sarı kızın yerine Elçin Sangu’nun oynaması daha yerinde olurdu diyenler olmuştur. Tasarımcılıkla alakası olmayan bu reklam filminde, Ajda Pekkan’ın palavra şarkısı eşliğinde, sevgilisinden af dileyen isteyen genç sanki ayakkabıdan özür dilermiş gibi. Sarışın bayan da bileğine kelepçeyi takarak af etmiştir. Bazıları da barış Arduç’un karizmasının yerle bir olduğunu söylemişlerdir.

barış arduç

BARIŞ ARDUÇ’UN AŞK HAYATI:

Yakışıklı oyuncu bu konuda çekingen olsa da çapkın olduğunu söyleyenler de var. Arduç’a; Sizi nasıl kadınlar etkiler sorusuna ne cevap vermiş. “Tek cümleyle özetlemem gerekirse: Yanındayken sıkılmamam çok önemli. Fazla süse, şatafata önem veren kadınları sevmiyorum. Şimdi söyleyeceğim laf biraz arabesk kaçacak belki ama utanma duygusunu yitirmemiş, güzel gülen kadınlara bayılırım.

Deliha filminden bu yana, birlikte oynadığı oyuncu Gupse Özay ile aşk yaşayan Barış Arduç’un evliliğe doğru giden bir ilişkisi olduğu söyleniyor.

barıs güspa

Barış Arduç çapkınlık iddialarını instagram hesabından şöyle cevap vermiştir.

Geçtiğimiz aylarda çapkınlık iddialarıyla gündeme gelen ve Gupse Özay’ı aldattığı haberleri yapılan Barış Arduç, söz konusu haberlere tepkisini İnstagram hesabından şu sözlerle göstermişti: “Bir arkadaşımın doğum günü sebebiyle 30 dakika uğradığım bir mekanda dizimizi takip eden bir genç kızın benimle fotoğraf çektirmek istemesi sonucu ortaya çıkan çirkin bir haber var. Çapkınlık yapmaktan tutun da alkolün etkisiyle ayakta zor durduğuma kadar bir sürü safsata… Biraz hassas olup sadece bir oyuncuyla fotoğraf çekilmek isteyen bir genç kızı böyle çirkin bir şeye alet etmeseniz olmaz mı? Bu yapılan ayıptır. Hadi biz alıştık yalan haber yapmanıza. Ama siz de biraz hassas olup sadece bir oyuncuyla fotoğraf çektirmek isteyen bir genç kızı böyle çirkin bir şeye alet etmeseniz olmaz mı? Sizin yaptığınızın adı da ekmek parası değil mi? İşine yalan karıştırmadan yapan magazinci arkadaşları tenzih ederek söylüyorum. Ayıptır, o ekmek boğazdan geçmez.”

Ekran AlıntısıBARIŞ-3

Deliha’ filminin setinde tanışıp aşk yaşamaya başlayan Gupse Özay ile Barış Arduç önceki gün Cihangir’de görülmüş. Bir manavdan alışveriş yapan çift ilişkileriyle ilgili sorulara “Birbirimizi çok seviyoruz. Artık bu konular hakkında konuşmayalım lütfen” diyerek yanıt verdi. Biz de Allah mesut etsin diyelim.

Barış Arduç’ın Yarını:

Oldukça sportmen olan Arduç, Yüzme, dalgıçlık ve futbol sporlarıyla uğraşmış, fotomodellik ve dublaj sanatçılığı yapmış ve şimdilerde en popüler dizi oyuncularımızdan biridir.

11665730_1457766334

Lise yıllarında üniversitede spor akademisini girmeyi planlamış, kafasında konservatuvar fikri de varmış, spor ağır başmış, sonra da bırakmış. Değişik tiyatro eğitimlerine katılmış, Karşısına çıkan iş fırsatını değerlendirmiş ve kendisini setlerde bulmuştur. Ülkemizde görsellik biraz ön plana çıktığı için, oyunculuk setlerde pişmekte ve deneyim kazanmaktadırlar. Oytuncu koçu Polat Bilgin ile çalışmaktadır.

Sinema konusunda, genel olarak oyunculuk zor olduğunu söyleyen Barış; Dediğim gibi daha yolun başındayım ve alışmaya çalışıyorum. Bence çok eğlenceli bir iş ve ileride mutlaka bir kere daha komedi yapacağım.

Star Tv’de yazlık dizi olarak başlayan “Kiralık Aşk” çok sevildi, reytinglerde hep ilk sıralarda yer aldı. Elçin Sangu ile çok da uyumlu bir çift oldular. Yaz dizisi olarak başlayan Kiralık Aşk, şimdilerde sezon dizisi olarak Star Tv’de yayınına devam diyor.

CRqgp34VEAAo-DB

 

Dizilerde Barış Arduç artık aranan ve istikbal vadeden bir oyuncu. Sevenleri gelecek yıllarda ondan çok daha iyi yapımlar bekliyorlar.

Yolu açık olsun!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

Not: Kaynak, Vikipedi, Vatandanhaber.com, görseller internetten ve Kiralık Aşk dizisinden ve Barış Arduç Twitter sayfası ve Facebook sayfasından alınmıştır.

 

 

 

Kara Sevda 2.Bölüm / Bu sevdanın yolu açık gözüküyor!

Ekran AlıntısıKS-2.7

Ay Yapım’ın iddialı yeni dizisi “Kara Sevda”nın 2.bölümü, Star Tv ekranlarında izleyicisiyle buluştu.

Baş rollerinde Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Kaan Urgancıoğlu, Kürşat Alnıaçık, Orhan Güner, Neşe Baykent, Zeyno Eracar, Melisa Aslı Pamuk, Rüzgar Aksoy, Barış Alpaykut, Hazal Filiz Küçükköse, Gökay Müftüoğlu, Zerrin Tekindor ve Burak Sergen oynuyor.

Diziye ilgi artmış olmalı ki, 2.bölümde reytingler oldukça iyi. Total’de aldığı 6,78 reyting puanı ile Diriliş Ertuğrul’un ardından 2.sırada yer almıştır. AB’de 6,15 puan ile 3.sırada yer almıştır.

Burak Özçivit, bıyıklarını ve sakalını kestikten sonra daha genç bir yüze sahip olmuş. Yakışıklı oyuncu, ürkek tavırlarına rağmen rolünde oldukça başarılı… Neslihan Atagül ile birbirlerine yakışmışlar, şimdilik uyumları da iyi. Nihan karakterini canlandıran Neslihan Atagül, tam bir kara sevdaya tutulmuş aşık, kendinde değil, serseri mayın gibi dolaşıyor, evli olmasına rağmen kocası Emir’e umursamaz tavırları ile dikkati çekiyor.

Deneyimli oyuncu Kaan Urğancıoğlu görüntüsü ile sert karakterde oldukça başarılı. Zerrin Tekindor, oyunculuğu mükemmel. Kuzey Güney’de izlemiştim. Oyunculuğu o dizide hayran kalmıştım. Bu diziyi kurtaracak kişilerden biri olarak gözüküyor.

Gelelim kısaca, 2.Bölümde olanlara:

Kemal, Nihan’dan ayrılalı beş yıl geçmiştir. İlk bölümde olduğu gibi gene Boğaz’da denize düşme sahnesi, Nihan’ı elinden tutup çıkaran gene Kemal olur. Hayal mi gerçek mi tam anlayamadım.  Nihan geçmişle yüzleşmesi,  anılarının tazelenmesi midir bilemem. Aşık olduğu adamı unutamayan Nihan Kemal’in peşine düşer.

Ekran AlıntısıKS.2-2

Alacahan Holding ortağı Kemal Soydere ile Kozcuoğlu Yönetim Kurul Başkanı Emir Kozcuoğlu’na büyük bir rakiptir. Kemal, Zonguldak’tan iş için İstanbul’a döner. Nihan’ı karşısında gördüğü an şok yaşar. Kemal, beş yıl aradan sonra ona karşı ilk gün ki gibi duygular beslese de öfkesi derindir, bir an evvel işlerini halledip Zonguldak’a gitmek ister. Leyla ise Kemal’in intikam duygusunun farkına varır onu uyarır. Kemal onu görse de, görmedim der.

Ekran AlıntısıKS-2.3

Nihan Kemal’e giden yolun Leyla’dan geçtiğini bildiğinden Leyla’ya gider. Kemal de evdedir. Leyla onu içeri davet eder. Nihan Kemal’i suyun altında gördüğünü söyler. Ama Nihan söylemek istediği onca şey geçmişindeki sırrın altında ezilip kalır ve söyleyemez. Yaşadığı çaresizlik Kemal’in 5 yıl önceki aşkı ile alevlenmiştir.  Leyla Nihan’a; Kemal’in hayatını kontrol edemezsin, ama kendi hayatını kontrol edebilirsin der ve evden gönderir. Kemal bütün bu konuşmaları kapı arkasından dinler.

Ekran AlıntısıKS-2.4

Nihan eve döndüğünde kocası Emir hesap sorar? Yarın sabah gazetelerden mi okuyayım denize düştüğünü.. Nihan, ayağım kaydı der. Emir; “Ben de beni kıskanıp intihara teşebbüs ettiğini zannetmiş, yazık yine sebep ben değilmişim görüyor musun”  Diyerek dalga geçer. Evlilerin beş yıl olduğunu, beş yıldır beklediğini söyler. Hangi koca evlendiği karısı ile yatmadan bekler, anlamak gerçekten zor. Biz de, diziler de olur böyle şeyler diyip geçelim.

Ailesi Kemal’in dönüşünden memnundur abisi Tarık’la arasını iyi tutmaya çalışan Kemal kız kardeşinin Nihan’la olan ilişkisini öğrenir. Ve kız kardeşinin ondan sakladığı daha pek çok şey vardır.

Kardeşi için yıllardır zorunlu bir evliliğe evet diyen Nihan yeni gelen katı kurallarla artık daha fazla dayanamaz hale gelir.

Emir ihale öncesi Kemal ile ön toplantı yapmak ister. Kemal saat 5’deki toplantı için kulübe gider. Kardeşi Zeynep’i yolda bırakır. Zeynep Nihan ile buluşur. Kemal kardeşini cep telefondan arayınca, telefona Nihan açar, dayanmaz Kemal’in sesini dinler. Kemal’in İstanbul’da olduğunu öğrenmiş olur.

Ekran AlıntısıKS-2.5

Emir Kemal’i masada bekletir. Kemal çok sinirlenir, masaya gelen Emir, Kemal’in uzattığı eli sıkmaması bardağı taşıran son damla olur. Size ayırdığım zamanı beni bekleterek kullandınız, ihalede konuşuruz der ve çeker gider.

Nihan ise Kemal’in İstanbul’da olduğunu öğrenince korktukları başına gelir. Karşılaştıkları her an sevdaları ateşlenir. Kemal’in sesini duyması ile iyice dağılır. Kıyıda Kemal arkadaşı Tufan ile yemek yerken görünce panikler, çantasını yere düşürür.

Ekran AlıntısıKS-2.6

Kemal de onu görür, masadan kalkar ama yanına gidemez. Geçmişteki kasla da o aşk duyguları depreşir. O sırada gelen kocası Emir, Nihan’ı alır eve götürür.

Nihan evde Kemal’in kara kalem resmi üzerinde çalışır. Hayallere dalar, balkon camından Kemal’i bahçede görür. Ona koşar, karşı karşıya gelirler. Nihan özledim dese de,peki ben özlemediysem seni…  Sonra arzulu bir şekilde öper.

CR7fkgpWoAEsqZp

Kemal, peki aşk bittiyse… Sadece nefret kaldıysa. Nihan, ben seni hala çok seviyorum. Keşke sana her şeyi anlatabilsem. Nihan, kocası Emir’in kapıyı çalması ile bu rüyadan uyanır.

Ekran AlıntısıKS-2.8

Hışımla içeri giren kocası Emir, bir daha bu kapı kilitlenmeyecek diyerek karısını tembihler. Daha sonra ihaleye gitmek için evden çıkar.

Nihal gökyüzünde gördüğü uçurtma, 5 yıl önce Kemal ile uçurtma uçurdukları günlere götürür, hayal alemine dalar gider. Bu sahneler görsel olarak çok güzeldi, oldukça emek verilmiş.

Uçurtmayı uçuran çocukların yanına koşar, sonra da ağlayarak aptal Nihan diyerek kendini suçlar. Koştuğunu gören Leyla Hanım, ne olduğu sorar. Nihan, uçurtmayı görüyorum, onu hatırlıyorum, her yerde deli gibi onu arıyorum. Eve girer konuşurlar. Leyla Hanım, diyelim ki Kemal karşında ne diyeceksin ona?

Ekran AlıntısıKS-2.9

Nihan ile Leyla aralarında bir monolog yaparlar. Leyla hadi ben Kemal’im söyle. Nihan, git burdan Kemal. Yalvarırım git. Leyla , yok ya, nedenmiş.İstediğim gibi giderim de gelirim de sana mı soracağım. Kemal lütfen git. Sen buramdasın. Kime git diyeceksin orandaysa Kemal. Leyla, dayanamaz Nihan’a sarılır öper.

CR62sGwUwAAcs6h

Kemal ve Emir karşı karşıya gelince herkes gardını alır. İhale masasında Kemal Emir’e haddini bildirir. Zarflar açılır, sonra ikisi açık arttırmaya girer. 250 milyon dolara ihale Emir’in şirketinde kalsa da, Kemal Emir’e, bunun bedelini ödetmek için yeni planları vardır. Hakkı Beye arar, ihaleyi Kozcuoğlu’nun kazandığını 2.etap için hazır olduğunu bildirir. Hemen uygular,  Kemal Soydere NYZ Group’un temsilcisi olarak karşısına çıkar. Emir, Kemal’in uzattığı eli gene sıkmaz. Emir’in şirketini zor duruma sokar, ona büyük zarara uğratır. Bunlar biraz mafya var hesaplaşmalardır. Emir, imzalamadığı anlaşmayı babasının zoru ile imzalamak zorunda kalır.

Ekran AlıntısıKS-2.10

Babası oğlu Emir’e çok hoşuma giden bir laf eder. “Emir, şunu hiçbir zaman için unutmayacaksın. Bu çöplükte ötebilecek tek horoz sensin, ama çöplük benim, ona göre öteceksin.”

Ekran AlıntısıKS-2.12

Kemal güzel haberi Hakkı Beye bildirir. Yarın da Zonguldak’a döneceğini söyler.

O gece baba – oğul ve ağabeyi ve arkadaşı Tarık birlikte yemeğe çıkarlar. Kemal eski sevdiği şarkılar çalar, nostalji yaparlar, çok da duygulanır.

Emir Kemal’e, 5.evlilik yıldönümü partisi için davetiye gönderir. Ama parti bu akşamdır. Kemal Leyla Hanım ile konuşur. Kemal, eğer Nihan bir daha uğrarsa evli evine, köylü köyüne dersin.

Kemal giderken, Emir’in adam Tufan Bey bir zarf için de bol sıfırlı çek verilir. Teşekkür eder, çeki cebine koyar. Bu çeki davete gidip yıl dönümü hediyesi olarak verecek, Emir’in suratına çarpacaktır. Öyle de yapar.

Ekran AlıntısıKS-2.13

Nihan Kemal’in geldiğini görünce çok şaşırır. Emir, Kemal Bey sürpriz oldu. Katılmayacaksınız sanıyordum. Kemal, bana verdiğiniz zarftan sonra, size bir cevap vermek istedim.

Ekran AlıntısıKS-2.14

Madem evlilik yıldönümünüz o zaman size küçük bir hediye vermek isterim. Zarfı cebinden çıkartır. Buyrun, der ve Emir’e uzatır. Kemal, bizi hiç şaşırtmadınız Emir Bey. Etrafınızdaki herkes gibi bol sıfırlı rakamlarla satın alabileceğinizi zannettiniz. Bu benim için sadece bir kağıt parçası. Ama sizin hayatınız bu. Eşinize bir gerdanlık daha alırsınız. O sırada Nihan da yanlarına gelir. Kemal Nihan Hanım der ve elini uzatır. El sıkışırken Nihan Kemal’in bileğindeki sonsuzluk dövmesini görür. Aynı dövme Nihan’ın da bileğinde vardır. Kemal, sonsuz mutluluklar dilerim. Emir, Kemal Soydere MYZ Group Türkiye direktörü diye tanıştırır.

Ekran AlıntısıKS-2.15

Termik santral işinde birlikteyiz. Emir, bakışlardan işkillenir, siz tanışıyor musunuz diye sorar? Kemal, evet eşinizi tanıyorum Nihan Sezin.

Ekran AlıntısıKS-2.SON

Nihan şaşkın bakışlarıyla 2.bölüm sona erer.

Ekran AlıntısıKS-2.16

Şimdi ne olacak. Emir gerçek evlilik için bu evlenme yıldönümünü göstermişti. Şimdi eşi Nihan ile gerçekten birlikte olmak isteyecek ve bu evlilik sona erecek mi? Şayet sona ererse, Kemal ile 5 yıl sonra yarım kalan tutkulu aşkları devam edecek mi? Yoksa bu Kara Sevda devam edecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Yönetmenliğini Hilal Saral’ın yaptığı bu dizi bence tutar. İzleyici de Kara Sevda’nın sevdalısı olacaklarını tahmin ediyorum.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com