Aylık arşivler: Nisan 2018

Geçen Haftanın (23 – 29 Nisan 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

 

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 23 -29 Nisan 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 30 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur, Söz, Yasak Elma, Siyah Beyaz Aşk, 8.Gün, Kadın, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetler, Sen Anlat Karadeniz, Bizim Hikaye, Avlu, Mehmetcik Kut’ül Amare, Kanatsız Kuşlar, Vatanım Senin, Servet, Arka Sokaklar, Aşk ve Mavi, İstanbullu Gelin, Payitaht Abdülhamid, Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Kalk Gidelim, İnsanlık Suçu, Adı Zehra, Savaşçı, Çocuklar Duymasın, Cennetin Göz Yaşları, Jet Sosyete, Tehlikeli Karım ve Aslan Ailem dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta Sen Anlat Karadeniz dizisi birinciliği aldı. Total’de 16,58 reyting puanı ile bu hafta ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Star Tv’nin yeni dizisi  “Avlu” 5.bölümünde aldığı 5,66 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında;  Bu hafta “Sen Anlat Karadeniz” 14.bölümünde aldığı 11,84 reyting puanı ile AB’nin birinci sırada bu hafta da yer alıyor. TRT1’in “Payitaht Abdülhamid” dizisi AB’de aldığı 5,55 puanla 10.sırada bu yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz (Atv) 14.Bölüm………………………16,58 – 39,94

2.Kadın 26.Bölüm (Fox Tv)………………………………………10,89 – 26,01

3.Söz 43.Bölüm (Star Tv)………………………………………….7,89 – 18,34

4.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 100.Bölüm (Atv)…7,35 – 17,25

5.Arka Sokaklar 478.Bölüm (Kanal D)……………………….7,01 – 17,30

6.Çukur 26.Bölüm (Show Tv)……………………………………7,00 – 16,22

7.Bizim Hikaye 31.Bölüm (Fox Tv)……………………………6,34 – 15,34

8.Savaşçı 42.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….6,31 – 15,99

9.Aşk ve Mavi 63.Bölüm (Atv)…………………………………..6,18 – 15,34

10.Avlu 5.Bölüm (Star Tv)…………………………………………5,66 – 13,85

 

AB’de ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz 14.Bölüm (Atv)……………………….11,4 – 29,42

2.Kadın 26.Bölüm (Fox Tv)………………………………………11,35 – 25,92

3.Çukur 26.Bölüm (Show Tv)…………………………………….9,18 – 21,32

4.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 100.Bölüm (Atv)…7,20 – 16,36

5.İstanbullu Gelin 47.Bölüm (Star Tv)………………………..7,05 – 17,74

6.Ufak Tefek Cinayetler 26.Bölüm (Star Tv)………………..6,71 – 15,45

7.Jet Sosyete 10.Bölüm (Star Tv)………………………………..6,52 – 15,94

8.Vatanım Sensin 53.Bölüm (Kanal D)……………………….5,84 – 13,62

9.Söz 43.Bölüm (Star Tv)………………………………………….5,60 – 13,03

10. Payittaht Abdülhamid 48.Bölüm (TRT1)……………….5,55 – 14,09

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’nin iddialı dizisi  bu hafta da 14.bölümü ile haftanın dizileri arasına Total’de aldığı 16,58 puanla bu hafta ilk sırayı Diriliş Ertuğrul dizisinin yeni bölümü oynamaması nedeni ile birinci sırada yer aldı.

Her şey Yiğit için!

Yiğit’in geçici velayetini kazanan Vedat, yine şeytani bir planın peşine düşer ve oğlunu da alıp otelden ayrılır. Yiğit’in nerede olduğunu bilememek Nefes’i ve Tahir’i çılgına çevirir. Bir de gayrı ahlaki hayat iddiası yüzünden NefesTahir’i kendisinden uzak durmaya zorlayınca, güçlü takımın her bir üyesi ayrı ayrı yerlere savrulur ve ayrı ayrı yanarlar.

Deli Tahir yine deliliğini yapar ve herkesin tekrar bir araya gelmesini sağlar. Ama bu delilik, Vedat’ın daha büyük bir planı devreye sokmasına neden olur. Nefes ve Tahir’in bu plana verdikleri karşılık, Vedat’ın asla tahmin edemeyeceği bir şeydir.

2.KADIN : Fox Tv’nin ilgi çeken dizisi Kadın, bu hafta AB’de aldığı 11,35 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 2.sıraya yükseldi.

Hatice ve Enver’den uygun iliğin bulunduğunu öğrenen Bahar hayatının en mutlu günlerinden birini yaşar. Uygun iliğin Şirin’in iliği olduğundan habersiz bu güzel haberi herkesle paylaşır. Sarp’ın Şirin’e olan nefretinin en büyük sebebinin Bahar, Nisan ve Doruk’un ölümü olduğunu düşünen Şirin, Sarp’ı bulmak ve ona gerçekleri söylemek için elinden geleni yapar. Levent’in zaafından yararlanan Şirin, Levent’i kullanarak Sarp’ın yeni kimliğine ulaşır. Tüm olanların Suat’ın kulağına gitmesi üzerine ise Suat’ın yeni bir hamlesi olacaktır…

 

3.ÇUKUR : Show Tv’nin fenomen dizisi bu hafta 26.bölümünde 2.sıradan 3.sıraya yükdseldi. Haftanın dizileri arasında AB’de aldığı 9,18 reyting puanı ile 3. sırada yer alıyor.

Çukur’un 26. bölümünde; Vartolu, Nazım ve Emrah arasında kurulan ittifak yeni bir mücadelenin başlangıcı olur. İdris Koçovalı, Vartolu’nun önünde sadece iki seçenek bırakmıştır; Vartolu ya Salih Koçovalı olup Saadet’le evlenebilecektir ya da Vartolu olarak karşısına tüm Çukur’u alacaktır. Ancak İdris, beklenmedik bir sürprizle karşılaşacaktır. Çukur’un bazı erkekleri Vartolu’nun yanında yer almaktadır.

Yamaç, bu güç birlikteliğinin neler getireceği konusunda endişelenirken; Sena da harekete geçer ve beklenmedik birinin kapısını çalar. Tüm dengelerin tamamen değiştiği Çukur’da yaşanacak büyük bir tehlike ise başta Yamaç olmak üzere pek çok kişinin hayatını derinden etkileyecektir.

 

4.SÖZ : Star Tv’nin savaş ve macera dizisi “Söz” 43.bölümünde Totel’de aldığı 7,89 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında bu hafta da 4.sıradan tekrar girdi.

 

Derman, Medusa planını harekete geçiriyor!
Yaralı halde teröristlerin hedefinde olan Yavuz, Bahar’ın da yardımıyla tehlikeyi savuşturmayı başarır. Ama teröristlerin takibinden kurtulmak için sığındıkları ormanda yollarını kaybederler. Yavuz ve Bahar, Tim gelene kadar yalnız başlarına gece boyunca mücadeleye devam edeceklerdir. Bu mücadele birbirlerine olan sevgilerini tekrar hatırlamak için de bir fırsat doğuracaktır.

Kimliği deşifre olan Derman, Ataşe’yle kafa kafaya verip Medusa planını hızlandırma kararı alırlar. Tim’in bu planı önlemek için elindeki tek fırsat Ebu Zübeyir’e ulaşmaktır. Medusa planının şifrelerini para karşılığı satmayı kabul eden Ebu Zübeyir, Karabatak ve Eylem’in takibindedir. Ama Ataşe de yıllardır peşinde olduğu Ebu Zübeyir’e ulaşacak ve bilgi satmasını önlemek için her yolu deneyecektir. Eylem verdiği kararla Avcı’yla olan bağını koparmak üzereyken, evlilik yolunda ilk adımı atan Çaylak ve Su’ya Tim’in güzel bir sürprizi vardır. Nazlı ise Güler’in rahatsızlığı sonucu alacağı haberle hayatının şokunu yaşayacaktır. Ebu Zübeyir’den aldığı bilgiyle harekete geçen Tim büyük bir katliamı önlemek için İstanbul’a doğru yola çıkar.

5.EŞKIYA DÜNYADA HÜKÜMDAR OLMAZ : Başrolde Oktay Kaynarca’nın yer aldığı Atv’nin macera dizisi bu hafta Total’de aldığı 7,35 reyting puanla 5.sırada yer alıyor.

“Kafana göre davranmaya devam edersen, yaşamaya devam edemezsin!”

Çakırbeyli hanesinin içinde saklanan büyük sır çok fazla gizli kalamamış, nihayet Hızır’ın kulağına da ulaşmıştır. Enişte’den duyduklarından sonra soluğu Doktor Derya’nın yanında alan Hızır, tabii ki en sevdiği insanın ölüme doğru gitmesine göz yummayacaktır. Meryem’i çocuk sevdasından vazgeçirmek için derhal harekete geçer. Karısını yaşatmak için kurduğu oyunlar kendinden nefret etmesine sebep olacaksa da yapılması gereken neyse onu yapacaktır. Ekrem ve Reşit ortaklığında birlikte yapılan planlar için düşünceden eyleme geçme zamanı gelmiştir. Düşmanını çok iyi tanıyan Ekrem, hevesli davranmaktansa temkinli gitmenin gerekliliğinin bilincindedir. Bu ortaklığın sonuçlarını hesap eden Çakırbeyliler de, gelecek tehlikelere karşı bir an önce önlem almak gerektiğini bilirler. Masada bitmek tükenmek bilmeyen bu düşmanlıkların Ünal Kaplan’ın oyunu olduğunu düşünen Yaşar, baş düşmanını ilan eder. Hakkı’nın ölüm emrinden habersiz olan Ünal’ın buna karşılık Hızır’a sergilediği tavır da bu ihtimali kuvvetlendirir.

 

İLK BEŞTE HER İKİ GRUPTA YER ALAN DİZİLER:

Bu hafta sadece 5 dizi her iki kategoride yer alabilmiştir. Çukur (Show), Söz (Star) Kadın (Fox), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv) ve Sen Anlat Karadeniz (Atv) her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk on: Fox Tv ve Atv 3 dizi. Star Tv 2 dizi. Kanal D ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk on: Star Tv 4 dizi. Atv 2 dizi. Show Tv, Kanal D ve Fox Tv birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Star Tv  Total’de  iki ve AB’de 4 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.

 

Ve Seçkin Özdemir’in Tehlikeli Karım Dizisi de 6 bölümde erken final yaptı.

Bu diziler içinde Bir Aşk Hikayesi uzun soluklu olarak oynamış, diğer dizileri kısa ömürlü olmuştur. (1)

Bu sezon dizilerde çift haneli reyting alan dizi sayısı onu geçmez. Yaz ayları yaklaştıkça beşin üzerine reyting alan dizileri mumla arayacağız. Dileğim kaliteli yapımların ortaya çıkmasıdır.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Seçkin Özdemir’in Dizilerdeki Şansızlığı!

Seçkin Özdemir; Yakışıklı, karizmatik ve oyun gücü yüksek bir oyuncumuz. Son olarak Show Tv’de “Tehlikeli Karım” dizisinde rol alan oyuncu, her nedense şansı yaver gitmedi ve önceki akşam 6.bölümde erken final yaparak ekranlara veda etti.

SEÇKİN ÖZDEMİR’İ KISACA TANIYALIM :

25 Ağustos 1981 dünyaya gelen Seçkin Özdemir aslen Sinop’ludur. Dizi oyuncusu olan Özdemir ayrıca DJ ve sunuculuk da yapmıştır. Yakışıklılığı ile ön plana çıkan Seçkin Özdemir, genç kızlarımızın beğendiği ve sevdiği bir oyuncumuzdur.

İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlayan Seçkin Özdemir üniversite eğitimini ise Kocaeli Üniversitesi İktisat bölümünde almıştır. Oyunculuk için kendini geliştiren Özdemir “Müjdat Gezen Sanat Merkezi”nde tiyatro eğitimi almıştır. 2008 yılında Yaban Gülü dizisiyle kariyerine adım atmıştır.

Son olarak Pazar akşamı Show Tv’de ekranlara gelen Seçkin Özdemir’nın yeni dizisi “Tehlikeli Karım” 6.bölümünde erken final yaparak ekranlara veda etti. MF Yapım’ın yapımcısı olduğu dizinin başrollerinde Gonca Vuslateri, Seçkin Özdemir, Mustafa Üstündağ, Bilge Önal ve Erdem Akakçe rol alıyordu. Polisiye komedi türündeki dizinin yönetmenliğini Çağrı Bayrak, Senaryosunu Nalan Merter ve Vilmer Özçınar yazmışlardı.

Konu:  Aldatılan bir kadın için üç seçenek vardır; ayrılmak, affetmiş görünüp mücadele etmek ve görmezden gelmek. Derin bunların hiçbirini yapmadı! Dizi evli bir çiftin aşk ile başlayan ilişkilerinin gün geçtikçe hayatın da yüklediği telaşla değişimini ele alıyor. Bu değişim sonucunda bir kadının, bir erkeğin ve çevrelerindeki insanların şaşırtıcı bir şekilde nelere sebep olabileceğini suç, aşk ve kara mizah üçgeninde anlatıyor.

Dizinin erkek başrol oyuncusu Seçkin Özdemir, sevilen, oyun gücü yüksek ve yakışıklı bir oyuncumuz. Onu Muhteşem Yüzyıl dizisinde Rutenyalı leo’su olarak tanıdık. Mavi gözleri, güzel yüzü ile seyirci onu sevdi.

Daha öncesine bakarsak;

2008 yılında Yaban Gülü dizisinde oynamıştır
2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde, ‘Leo’ karakteri olarak tanıdık.
2012 yılında Al Yazmalım dizisinde – İlyas – karakterini canlandırdı.
2013 yılında Bir Aşk Hikayesi dizisinde – Korkut Ali – olarak oldukça ün kazanmıştır.
2014 yılında Günahkar dizisinde – Ali Yusuf Tan –  karakterini canlandırmıştır
2015 yılında Racon dizisinde – Adnan Korhan –  karakterini canlandırmıştır
2015  yılında Acı Aşk dizisinde – Bulut Ocak – karakterini canlandırmıştır

2016 Kiralık Aşk dizisinde Pamir Maden karakterini canlandırmıştır.

2017 Ateş Böceği dizisinde Barış Buka karakterini can vermiştir.

2018 Tehlikeli Karım dizisinde ‘Alper’ karakterini canlandırmıştır.

Bana Seçkin Özdemir’i sevdiren “Bir Aşk Hikayesi” dizisidir. Damla Sönmez ile oynadığı bu dizi de “Korkut Ali” karakterini canlandırmış oyunculuğunu çok beğenmiştim. 36 bölüm Fox Tv ekranlarında oynamış ve acı sonla bitmiş, seyircisini göz yaşı döktürmüştü.

Seçkin Özdemir’in dilerin bu “Tehlikeli Karım” dizisindeki şanssızlığını kırar, bundan sonraki yapımlarda çok daha başarılı olmasını dilerim.

Seçkin Özdemir’e sonraki yapımlarında başarılar…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: balcilar-blog.com

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çukur’da Vartolu ile Sadiş’in Aşkı Diziye Damgasını Vurdu!

 

Geçen Haftanın (16 – 22 Nisan 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 16 – 22 Nisan 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 30 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur, Söz, Yasak Elma, Siyah Beyaz Aşk, 8.Gün, Kadın, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetler, Mehmed ‘Bir Cihan Fatihi’, Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz, Bizim Hikaye, Avlu, Mehmetcik Kut’ül Amare, Servet, Aşk ve Mavi, İstanbullu Gelin, Payitaht Abdülhamid, Bir Mucize Olsun (Final), Yeni Gelin, Kalk Gidelim, İnsanlık Suçu, Adı Zehra, Savaşçı, Çocuklar Duymasın, Cennetin Göz Yaşları, Jet Sosyete, Tehlikeli Karım ve Aslan Ailem dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta Sen Anlat Karadeniz dizisinden Diriliş Ertuğrul, tekrar birinciliği aldı. 115.bölümünde aldığı 14,99 reyting puanı ile bu hafta ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Star Tv’nin yeni dizisi  “Avlu” 4.bölümünde aldığı 6,26 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında;  Bu hafta “Diriliş Ertuğrul” 115.bölümünde aldığı 18,45 reyting puanı ile AB’nin birinci sırada bu hafta da yer alıyor. TRT1’in “Payitaht Abdülhamid” dizisi AB’de aldığı 6,09 puanla 10.sırada bu yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul  115.Bölüm (TRT1)…………………………14,99 – 31,00

2.Sen Anlat Karadeniz (Atv) 13.Bölüm………………………14,76 – 31,31

3.Kadın 25.Bölüm (Fox Tv)………………………………………11,82 – 27,69

4.Söz 42.Bölüm (Star Tv)………………………………………….9,13 – 20,68

5.Çukur 25.Bölüm (Show Tv)……………………………………8,29 – 18,83

6.Arka Sokaklar 477.Bölüm (Kanal D)……………………….8,07 – 18,50

7.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 99.Bölüm (Atv)….7,98 – 17,84

8.Savaşçı 41.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….7,53 – 18,42

9.Bizim Hikaye 30.Bölüm (Fox Tv)……………………………6,36 – 14,90

10.Avlu 4.Bölüm (Star Tv)…………………………………………6,26 – 14,07

 

AB’de ilk 10 :

1-Diriliş Ertuğrul 115.Bölüm (TRT1)………………………….18,45 – 36,72

2.Kadın 25.Bölüm (Fox Tv)………………………………………11,25 – 25,53

3.Çukur 25.Bölüm (Show Tv)……………………………………11.10 – 26,09

4.Sen Anlat Karadeniz 13.Bölüm (Atv)……………………….10,76 – 22,01

5.İstanbullu Gelin 46.Bölüm (Star Tv)………………………..9,07 – 20,82

6.Ufak Tefek Cinayetler 25.Bölüm (Star Tv)………………..8,46 – 19,27

7.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 99.Bölüm (Atv)…..6,91 – 15,16

8.Söz 42.Bölüm (Star Tv)………………………………………….6,82 – 16,00

9.Mehmet ‘Bir Cihan Fatihi’ 5.Bölüm (Kanal D)………….6,38 – 14,24

10. Payittaht Abdülhamid 47.Bölüm (TRT1)………………6,09 – 14,14

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in sevilen dizisi 115.bölümünde AB’de aldığı 18,27 reyting puanı ile bu hafta yine  1.sırada yer alıyor.

Köpek’in zulmüne maruz kalmamak için saraydan ayrılan Gıyaseddin ve Mahperi, Ertuğrul’un tavsiyesi üzerine Kayı Obası’na gelmişti. Ertuğrul ise, Köpek’in askerlerinin ele geçirdiği Kamyeri’yi kurtarmayı başarmıştı. Sonrasında Ertuğrul’un planı sayesinde Hüsameddin Karaca ve Togan, Köpek’in güvenini kazanmıştı. Obada ise Hafsa, gebeliğinden ötürü rahatsızlanmış ve Mahperi’nin önerisiyle Konya’ya şifahaneye gönderilmişti. Ahmet, imparatorun ordu vereceği haberini Kritos’a vermişti. Kamyeri’nin Ertuğrul tarafından kurtarıldığını öğrenen Köpek, öfkeden deliye dönmüştü. Marya ise Aydoğmuş’a gönderilecek bilgiyi verdiği sırada, Ahmet onun casusluk yaptığını öğrenmişti. Aydoğmuş, Günalp’ın gidişiyle meydanı boş bulmuş ve sultanla anasını öldürmek için, askerleriyle obaya saldırmıştı. Ertuğrul ise ulak kılığında Köpek’in otağına girmeyi başarmış ancak karşısında Günalp’ı bulmuştu…

Ertuğrul’un Günalp ve Köpek’le olan hesaplaşmasında neler yaşanacak? Ertuğrul ve alplar, hedeflerine ulaşıp Köpek’in ordugâhından sağ salim çıkabilecekler mi? Ahmet, Tekfur Kritos’u obaya saldırmamak hususunda oyalayabilecek mi? Obaya yapılan saldırı bertaraf edilebilecek mi? Mahperi ile Hayme ve Halime arasında neler yaşanacak? Gıyaseddin ve Mahperi, saraya dönebilecekler mi?

2.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’nin iddialı dizisi  bu hafta da 12.bölümü ile haftanın dizileri arasına Total’de aldığı 15,00 puanla bu hafta da 2.sırada yer alıyor.

”Ben o Deli Tahir’e ölürüm…”

Vedat, sistemli bir biçimde, tüm silahlarıyla Nefes’in üzerine gelmeye devam etmektedir. Berrak’tan sonra şimdi de Nefes’in karşısına babasını çıkarmıştır. Babasıyla tam da velayet mahkemesi sabahı karşılaşmak, Nefes’i çok sarsar ve kanında ilacın, ruhunda babasının zehriyle ilk duruşmaya çıkmak zorunda kalır. Üstüne bir de babasının bütün köye Nefes’in nikahlı kocasını bırakıp Tahir’e kaçtığını söylemesi, sadece Nefes’in değil ona destek olan insanların da zor duruma düşmesine neden olur. Yiğit de, bu zor durumdan nasibini alır ve çocuk kalbiyle annesinden ayrılma ihtimaliyle başa çıkmaya çalışır. Vedat, hedefine doğru emin adımlarla ilerlemektedir. Ama Vedat’ın anlayamadığı bir şey vardır; inanç. Nefes’in yolculuğu çok zor bir yolculuktur ama Nefes ve onun yoluna başını koyan Tahir birbirlerine inanmaktadırlar.

Tahir, geçmişte Nefes’in yüreğinde açtığı yarayı, bu sefer başkalarının açtığı yarayı inancıyla iyileştirerek telafi edecektir. Deli Tahir’in akıllıca bir hamlesi, Nefes’i, bu zor yoldaki en önemli engellerden birinden kurtarır. Ama aynı Tahir’in Nefes’le Yiğit için yaptığı bir delilik, hiç beklemedikleri bir anda karşılarına çıkıp onları çok zor duruma sokacaktır.

 

3.KADIN : Fox Tv’nin ilgi çeken dizisi Kadın, bu hafta AB’de aldığı 11,85 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 3.sırada yer alıyor.

Pırıl ve Suat’ın gizli gizli konuştuğunu duyan Alp’in duydukları hiç hoşuna gitmeyecektir. Artık yönlendirilmekten ve hayatına karışılmasından sıkılan Alp’in Suat ve Pırıl’a karşı bir planı vardır. Şirin ise Alp ile karşılaştıktan sonra aldığı tehditlere rağmen bu işin peşini kolay kolay bırakmayacaktır. Şirin’in iliğinin Bahar’a uyduğunu öğrenen Hatice ve Enver buna hem çok sevinir, hem de bir yandan düşüncelidir. Çünkü hem Şirin’i hem de Bahar’ı ilik nakli için ikna etmek hiç kolay olmayacaktır…

4.ÇUKUR : Show Tv’nin fenomen dizisi bu hafta 23.bölümünde 3.sıradan 4.sıraya geriledi. Haftanın dizileri arasında AB’de aldığı 11,57 reyting puanı ile 4. sırada bulunuyor.

Çukur’un 25. Bölümünde; Sultan’ın vurulması, Koçovalılar ile Vartolu-Medet arasındaki mücadeleyi kızıştırır. Bacakları tutmayan Sultan’ın kararı nettir; onu bu hale getiren Medet öldürülecektir. Sultan ile Medet’in yüzleşmesinde çekilen silah, gerilimi tırmandıracak. Sultan ile Medet arasında kalan Yamaç’ın ne yapacağı ise merakla beklenecek.

Yaşanılan üzücü olaylar, Koçovalı Ailesi’ni uzun zaman sonra aynı sofrada buluşturur. Sultan’ın durumundan ötürü günah keçisi ilan edilen Vartolu ise gözünü karartır ve yeniden eski güçlü günlerine dönmek üzere adım atar. Nazım ve Emrah ile görüşen Vartolu’nun seçeceği taraf beraberinde geçmişte yaşanan mücadeleyi yeniden alevlendirir.

 

5.İSTANBULLU GELİN: Star Tv’nin aşk ve macera dizisi “İstanbullu Gelin” 46.bölümünde AB’de aldığı 9,07 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında bu hafta da 5.sırada yer alıyor.

Faruk ve Süreyya arasında taşlar yerinden oynuyor!
Adem duyduğu gerçekle yıkılmıştır. Faruk ve Süreyya bebeklerinin cinsiyetini öğrenirken, Fikretler’den müjdeli haber gelir; Ada tedaviye cevap vermektedir. İntikam ateşiyle yanıp tutuşan Adem planına odaklanır. Boranjet’in lansmanı başarılı geçse de Fikret öne çıkanın yine Faruk olmasından rahatsızdır. Fikret’i geri kazanmak isteyen İpek ise eline geçirdiği koz ile Faruk ve Süreyya arasında taşları yerinden oynatacaktır.

 

İLK BEŞTE HER İKİ GRUPTA YER ALAN DİZİLER:

Bu hafta sadece 5 dizi her iki kategoride yer alabilmiştir. Çukur (Show), Söz (Star) Kadın (Fox), Diriliş Ertuğrul (TRT1), Sen Anlat Karadeniz (Atv) ve Avlu (Star) her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk on: Fox Tv. 3 dizi. Atv ve Star Tv 2 dizi. TRT1, Kanal D ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk on: Star Tv 3 dizi. TRT1 ve Atv 2 dizi. Show Tv, Kanal D ve Fox Tv birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Star Tv  Total’de  iki ve AB’de 3 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.

 

Bu Hafta dizilerinde tek fire var. Perşembe akşamı Fox Tv’de ekranlara gelen Furkan Palalı‘nın yeni dizisi “Bir Mucize Olsun” 3.bölümünde çok erkan veda etti. Bu erken final Furkan Palalı’nın sosyal medyada büyük tepkisine neden oldu. Biraz sitemkar, rol arkadaşlarından özür içeren Tweti şöyle:

Sevdiğiniz dizilerin başına böyle erken finaller gelmemesi dileklerimle…

Atamızın çocuklara armağanı 23 Nisan Çocuk Bayramı, başta çocuklarımız ve bütün halkımıza kutlu olsun.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

‘Dip’ Psikolojik İçerikli Dizide, Sigara Baş Rolde!

Bir arkadaş Puhu Tv‘de yayınlanan “Dip” dizisini tavsiye etti. Merak ettim, yayınlanan üç bölümü de seyrettim. Açıkça söylemem gerekirse böyle bunalım takılan filmleri pek sevmem. O nedenle olacak ki ilgimi çekmedi. İntihar girişiminde bulunan kişileri vazgeçirmek görevi olan Sahir, bana göre kendisi de bunalım takılıyor.

Başrollerini İlker Kaleli, Neslihan Atagül, Berrak Tüzünataç, Olgun Toker ve Defne Kayalar oynuyor. TMC  Film’in yapımcısı olduğu dizinin senaryosunu Başar Başaran ve Emre Özdür yazmışlar. Yönetmenliğini Uygar Kutlu  yapıyor.

Filmin genel konusu :

İstanbul Emniyet’e bağlı olarak intihar girişiminde bulunan kişileri vazgeçirmekle görevli olan Sahir (İlker Kaleli), bir gün telefonuna gelen bir ihbarla, Bilge’yi (Neslihan Atagül) bulur.

Hayatı sırlarla dolu, gizemli bir bilim kadını olan Bilge’yle tanıştığı andan itibaren Sahir’in önünde yeni ve tehlikeli bir dünyanın kapıları aralanacaktır.

İkilinin eşiğinde olduğu bu kapının ardında her sır, yeni bir sırrı doğurmaktadır. Sahir ve Bilge içine atıldıkları bu büyük savaşta hem birbirlerine destek olacak hem de geçmişten, bugünden ve yarından gelen ve gelecek olan yaralarını birlikte saracaklar.

Bu tür psikolojik konulara sevenler için önerilir. Yukarıda da söylediğim gibi benim tarzıma uymadı. Benim burada vurgulamak istediğim asıl konu sigara… Dizide resmen sigara serbest.

İlker Kaleli fasıl fasıl sigara içiyor. Puhu Tv televizyonlarda gösterilmeyen Internet kanalı olması nedeniyle Rtük denetiminden geçmiyor tahminim. Sadece İlker Kaleli değil, kadın oyuncular da içiyor.

Sigaranın kanunen kapalı yerlerde içilmesi yasal olan ülkemizde, ulusal televizyonlarda ve sinema filmlerinde bu yasak uygulamada. Eski filmlerde sigara görüntüsü sansür geçiyor, karartılıyor. Bir çok ülkede bırakın kapalı yerlere, sokaklarda bile içilmesi yasak. Ben bir Yeşilaycı olarak bırakın yanımda içilmesini, içen birisini görünce bile tuhaf oluyorum.

Netice olarak, sigara sağlığa ve kesenize zararlı. Bütün Tv. kanal ve İnternette bu yasağın uygulanmasını savunuyorum. Seyreden gençlerimiz de özenmesin, kötü örnek olmasın.

Dip dizisi benim için bitti. 3 bölümde erken final yaptı diyebilirim. Psikolojik içerikli bir dizi olan Dip’de bana göre sigara baş rolde…

Dumansız, sağlıklı günlere…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: balcilar-blog.com

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çağatay Ulusoy, Roma’da Konuştu. Netflix ‘Protector’ ile O Bir Dünya Sanatçısı!

Çağatay Ulusoy, Netflix’in Roma’da düzenlediği, ‘See What’s Next’ etkinliğinde Netflix’in ilk Türk orijinal dizisini uluslararası basın ve kendi gibi oyunculara anlattı. Netflix International Originals üst düzey yöneticisi Erik Barmack’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde, hayat verdiği Hakan karakteri hakkında açıklamalarda bulunan Ulusoy, aynı zamanda Türk dizilerinin tüm dünyada gösterdiği başarıyı anlattı. İngilizce konuşan Ulusoy, düzgün diksiyonu ile başarılıydı.

Ulusoy, Netflix’in başarılı dizilerinden La Casa de Papel, Suburra ve Dark’tan sonraki ikinci Alman yapımı Dogs of Berlin’in oyuncularıyla birlikte ayni panelde yer aldı ve yaklaşık 30o’ün üzerinde yerel ve uluslararası basın mensubunun takip ettiği panelde dizi hakkında açıklamalarda bulundu.

Bu yılın Eylül ayı sıralarında gösterime girecek fantastik drama türündeki dizinin oyuncu kadrosunda Çağatay Ulusoy’un yanı sıra Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Mehmet Kurtuluş ve Okan Yalabık yer alıyor. İpek Gökdel tarafından kaleme alınan, hikayesini ise Atilla Ünsal ve Aşkım Özbek ile birlikte geliştirdiği “Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u koruma görevi verilir. Bu görevin ağırlığı altında ezilen, öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan’ın maceraları anlatılıyor. Bir antikacı dükkanda çalışan Hakan, aynı zamanda Üniversite eğitimini devam etmektedir.

03 Medya’nın yapımcısı olduğu dizide, yönetici yapımcılığını Onur Güvenatam ve yapımcılığını Alex Sutherland’ın yapıyor. Yönetmen koltuğunda, son yıllarda yıldızı parlayan yönetmen Can Evrenol ile birlikte Umut Aral, Gönenç Uyanık ve ödüllü görüntü yönetmeni Gökhan Tiryaki bulunuyor.

Çağatay Ulusoy bu toplantıda, La Case Papel’den Alvaro Monte ile tanıştı ve birlikte fotoğrafları.

Çağatay Ulusoy, ülkemizde 2011 yılında ekranla tanışmış Hazal Kaya ile çektiği “Adını Feriha Koydum” dizisi ile bütün Türkiye onu tanımıştı. Sonra Medcezir ve İçerde dizilerindeki oyunculuğu ile ününe ün katmıştır. 2011 yazında ‘Anadolu Kartalları’ ve 2015 yazında ‘Delibal’ sinema filminde küçümsenmeyecek başarı elde etmiştir.

Dizleri 17-18 ülkede yayınlanmış, ülkemizde olduğu gibi Dünya ülkelerinde Fanları oluşmuştur. Bilhassa Latin Amerika ülkelerinde (Arjantin – Brezilya- Şili) milyonlarca seveni oluşmuştur. Şimdi de Delibal sinema filmi bu ülkelerde yayınlanacaktır.

Çağatay Ulusoy’un bu inanılmaz başarısı, Netflix dizi filmi Koruyucu ile 104 Dünya ülkesine yayınlanacaktır. O artık bir Dünya Sanatçısıdır ve Hollywood kapıları ardına kadar açılacaktır.

Ulusoy, Roma’da Netflix’in bu toplantısında kendini göstermesi ile önlenemez yükselişini sürdürüyor.

Dün akşam Twitter da yayınladığım twit bilhassa Latin Amerika ülkelerindeki takipçilerimden büyük ilgi görmüştür.

Çağatay Ulusoy dün Roma’da ‘See What’s Next’ etkinliğinde Netflix dizisini ve rolünü basın mensuplarını İngilizce anlattı.Ben Çağatay’ın İngilizce konuşmasını ilk defa duydum.Düzgün diksiyonu ile akıcı konuşmasını hayran kaldım. Bravo Çağatay,yolun açık olsun

 

 Önceki gün (14 Nisan 2018) attığım twit 15019 tıklama almıştır.

Çağatay Ulusoy, 2011 yılında Emir Sarrafoğlu olarak Türkiye seni tanıdı. 2018 geldik oyunculuğunla Dünya The Protector (Koruyucu) seni tanıyor ve daha da tanıyacak..

 31 yanıt – 113 retweet – 247 beğenme.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: balcilar-blog.com

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

“Mehmed Bir Cihan Fatihi” Dizisi Erken Final Nedenleri?

Mehmed ‘Bir Cihan Fatihi’ dizisi Kanal D ekranlarında 5 haftadır ekranlara geliyor. Kanal önümüzdeki hafta 6.bölümde final yapması yönünde karar almış.

Büyük harcamalar yapılarak ve ümitler bağlanarak ekranlara getirilen dizi, niçin erken final yapıyor sorusu akla geliyor!

Kanal D’nin üzerinde durduğu en önemli sebep reytingler. 5 haftadır düşük gelen reytingler dizinin başını yaktı. İlk bölümden bu yana reytingler şöyle geldi.

TOTAL                               AB                                       ABC1

———————         ————————           —————————-

1.Bölüm:     3.sıra (6,41-14,23)        3.sıra (8,79-19,07)              3.sıra (7,88-16,89)

2.Bölüm:     3.sıra (6,33- 13,51)       3.sıra (8,23-17,31)              2.sıra (8,04-16,16)

3.Bölüm:     3.sıra ( 6,01- 13,09)      3.sıra (6,96-15,60)            2.sıra (7,80-15,75)

4.Bölüm:     6.sıra (4,82-10,98)       4.sıra (6,20-15,53)           6.sıra (6,14- 12,40)

5.Bölüm:     5.sıra (4,77-10,89)        4.sıra (6,38-14,24)           5.sıra (6,05-12,84)

Görüldüğü gibi reytingler pek yüz güldürmüyor. Kanal sadece reytinglere bakar, düşük olunca dizinin biletini keser.

 

Peki bu dizi neden tutulmadı ve reyting alamadı. 

Başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu’nun tipi rol ile örtüşmemesi ve yaşının rolde canlandırdığı Mehmed’den çok farklı olması. Fatih 21 yaşında, Kenan İmirzalıoğlu 43 yaşında. Bu konuyu yapımcılar aralarında konuşmuşlar. Bazıları makyaj ile gençleştirebileceklerini söylemiş. Bir grup da 20 yaşında bir oyuncu bulunması ve fatihin gençlik yıllarının oynatılmasını savunmuş.

Makyaj ile ne kadar geçleştirilebilir ki? 20 yaşında bir gencin oynatılması, filmin ana teması İstanbul’un fethi. O zaman da Mehmed 21 yaşında. Kenan İmirzalıoğlu Sultan Mehmed’in savaşları olgunluk döneminde oynardı. Fatih Sultan Mehmet hükümdarlık yaptığı 1481 yılına kadar 25 sefer yapmıştır. Buralarda oynardı.

Başka bir olumsuz durum da;

03 Medya geçen hafta Cannes de yapılan MIPTV’den beklenen ilgiyi görememiş. Diziyi hiç bir ülkeye satamamıştı.  Bu da konu da yapımcıları etkilemiş olabilir.

Bu dizinin senaristlerinin de sık değişmesi başka bir konu. İlk önce Alican Yavaş ve Özge Efendioğlu ilk bölümü yazmışlar. Sonra da Ercan Mehmed Erdem yazmıştır. Son final 6.bölümü de Erkan Birgülen yazmış. bu dizinin şanssızlığı.

Birsen Altıntaş’ın sayfasından aktardığına göre;

Dün birçok kişiye Mehmed dizisiyle ilgili bu mesaj gelmiş. İlginç bir reklam çalışmasıymış.

Fatih Sultan Mehmed sinema filmleri tutmuştur. Kanal D 2o13 yılında Med Yapım’a aynı diziyi yaptırmış, o dizi de 5 bölüm yayınlanmıştı. Bu dizide Mehmet Akif Alakurt oynamıştır.

Lafın kısası Mehmed ‘Bir Cihan Fatihi’ dizisi 6. bölümü ile 24 Nisan Salı akşamı ekranlara gelecek ve erken final yapmış olacak.

Bir Cihan Fatihi olan Fatih Sultan Mehmed, 29 Mayıs 1952’de İstanbul’u alarak, Orta Çağı kapatıp yeni Çağı açmıştır. Her nedense dizilerde bu başarı gelmiyor. Kenan İmirzalıoğlu’nun da ilk defa bir dizisi reyting kurbanı olmuş oluyor.

Ben dilimin döndüğünce bu dizinin erken final nedenlerini sizlere sunmaya çalıştım. Bundan sonra 03 Medya’nın yeni dizilerinde başarılı olmasını ve Kenan İmirzalıoğlu’nun da bu ilk ve son reyting kurbanı dizisi olmasını dilerim.

Her şey gönlünüzce olsun.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: balcilar-blog.com

Kaynak Bilgi; Birsen Altıntaş Twitter sayfasından.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çukur’da Vartolu Tarafını Seçti!

 

 

Ay Yapım imzalı ‘Çukur’un dün akşam ekranlara gelen bölümüne final sahnesi damgasını vurdu. Nazım ve Emrah ile ittifak kuran Vartolu, Çukur’un sakinlerinden bazılarını da tarafına aldı. Bu ittifakın dengeleri nasıl etkileyeceği büyük merakla beklenecek.

 

Show TV’de ekranlara gelen fenomen dizi ‘Çukur’un dün akşam yayınlanan bölümünde yeni taraflar oluştu. Salih Koçovalı ile Vartolu arasındaki ince çizgide duran Vartolu, eski güçlü günlerine dönmek üzere adımını attı. Nazım ve Emrah ile sürpriz bir ittifak kuran Vartolu’ya Çukur’un adamlarının bazıları da katıldı. Bu tehlikeli güç birliğinin dengeleri nasıl etkileyeceği akıllarda büyük bir soru işareti yarattı. Selim’i de bu ittifaka dahil etmek isteyen Nazım’ın amacına ulaşıp ulaşmayacağı ise heyecanla beklenecek.

Vartolu’nun tarafını seçtiği final sahnesi:

 

#BABALARVEOĞULLARI

Çukur, dün akşam yayınlanan 25’inci bölümüyle AB’de 11,10 izlenme oranı (rating), 26,09 izlenme payı (share), ABC1 20+’da10,81 izlenme oranı (rating), 23,26 izlenme payı (share), Total’de ise 8,29 izlenme oranı (rating), 18,83 izlenme payı (share) elde etti. Çukur’un heyecanla beklenen 25’inci bölümünün başlamasıyla birlikte izleyiciler #babalarveoğulları etiketi ile Twitter’da yorumlarını paylaştı. #babalarveoğulları etiketi Twitter’ın Türkiye gündeminde 12 saat 45 dakika, dünyada 4 saat 15 dakika TT listesinde kaldı.

 

SULTAN VE MEDET YÜZLEŞTİ!

 

Sultan’ın vurulmasının sorumlusu olarak görülen Medet’in Sultan ile yüzleşmesi tansiyonu yükseltti. Uzun zaman sonra tüm Koçovalı ailesinin, Karaca’nın doğum günü nedeniyle aynı sofrada bir araya geldiği akşamın sonunda Sultan, Medet’le karşı karşıya geldi. Onu tekerlekli sandalyeye hapseden kişiyle yüzleşen Sultan’ın emri için Yamaç, eli tetikte bekledi.

Sultan ve Medet’in karşı karşıya geldiği gerilim dolu an:

 

BABA-OĞUL ARASINDA SESLER YÜKSELİYOR! 

Yeni bölümden yayınlanan ilk sahnede İdris ile Vartolu’nun arasındaki tansiyon artıyor. Vartolu’nun yeniden “Çukur’un babası” olmaya çalıştığını öğrenen İdris’in tepkisi ağır oluyor. İdris, ona karşı sesini yükselten Vartolu’ya, “Çukur’un babası olacaksan eğer Saadet’in kocası olamazsın!” sözleriyle meydan okuyor.

Yeni bölümden ekranlara gelen ilk sahne: 

Nazım ve Emrah ile sürpriz bir ittifak kuran Vartolu’ya Çukur’un adamlarının bazıları da katıldı. Bu tehlikeli güç birliğinin dengeleri nasıl etkileyeceği akıllarda büyük bir soru işareti yarattı. Selim’i de bu ittifaka dahil etmek isteyen Nazım’ın amacına ulaşıp ulaşmayacağı ise heyecanla beklenecek?

Diğer taraftan Vartolu’nun sevilisi Saadet evlendirilmek istenir. Ayşe, Damat olarak Selim’in şoförü yakışıklı Cemil’i düşünür. Bu iş olacak mı? Saadet Vartolu’nun avucundan gidiyor mu?

‘Çukur’un yeni bölümü 23 Nisan Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek. 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: balcilar-blog.com

Not: Kaynak Haber ve görseller Cansu Uras İletişim Deposu Basın Bülteni.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

 

Geçen Haftanın (09 – 15 Nisan 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

 

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 09 – 15 Nisan 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 34 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur, Söz, Yasak Elma, Siyah Beyaz Aşk, 8.Gün, Kadın, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetler, Mehmed ‘Bir Cihan Fatihi’, Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz, Börü, Bizim Hikaye, Kanatsız Kuşlar, Vatanım Sensin, Avlu, Mehmetcik Kut’ül Amare, Servet (Yeni), Aşk ve Mavi, İstanbullu Gelin, Payitaht Abdülhamid, Bir Mucize Olsun, Fii, Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Kalk Gidelim, İnsanlık Suçu, Adı Zehra, Savaşçı, Çocuklar Duymasın, Cennetin Göz Yaşları, Jet Sosyete, Tehlikeli Karım ve Aslan Ailem dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta Sen Anlat Karadeniz 12.bölümünde aldığı 15,00 reyting puanı ile bu haftada ilk sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Star Tv’nin yeni dizisi  “Avlu” 3.bölümünde aldığı 6,06 puanla yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında;  Bu hafta “Diriliş Ertuğrul” 114.bölümünde aldığı 18,27 reyting puanı ile AB’nin birinci sırada bu hafta da yer alıyor. Star Tv’nin “Söz” dizisi AB’de aldığı 6,53 puanla 10.sırada bu yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz (Atv) 12.Bölüm……………………….15,00 – 32,42

2.Diriliş Ertuğrul  114.Bölüm (TRT1)…………………………14,60 – 30,66

3.Kadın 24.Bölüm (Fox Tv)………………………………………11,85 – 26,88

4.Söz 41.Bölüm (Star Tv)………………………………………….8,76 – 19,51

5.Çukur 24.Bölüm (Show Tv)……………………………………8,59 – 19,14

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 98.Bölüm (Atv)….7,69 – 17,16

7.Yasak Elma 4.Bölüm (Fox Tv)………………………………..6,77 – 14,39

8.Savaşçı 40.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….6,48 – 16,13

9.Bizim Hikaye 29.Bölüm (Fox Tv)……………………………6,18 – 14,95

10.Avlu 3.Bölüm (Star Tv)…………………………………………6,06 – 14,12

 

AB’de ilk 10 :

1-Diriliş Ertuğrul 114.Bölüm (TRT1)………………………….18,27 – 37,66

2.Kadın 24.Bölüm (Fox Tv)………………………………………11,43 – 18,19

3.Sen Anlat Karadeniz 12.Bölüm (Atv)……………………….10,98 – 23,29

4.Çukur 24.Bölüm (Show Tv)……………………………………10,22 – 23,37

5.Ufak Tefek Cinayetler 24.Bölüm (Star Tv)………………..8,26 – 18,19

6.İstanbullu Gelin 45.Bölüm (Star Tv)………………………..8,24 – 20,62

7.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 98.Bölüm (Atv)…..7,17 – 15,42

8.Jet Sosyete 8.Bölüm (Star Tv)…………………………………6,92 – 16,35

9.Avlu 3.Bölüm (Star Tv)………………………………………….6,63 – 15,44

10.Söz 41.Bölüm (Star Tv)…………………………………………6,53 – 14,95

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in sevilen dizisi 114.bölümünde AB’de aldığı 18,27 reyting puanı ile bu hafta yine  1.sırada yer alıyor.

Ertuğrul ile Günalp arasındaki hesaplaşma, Ertuğrul’un Günalp’ı alt etmesi ve onu affetmesi ile sonuçlandı. Bu sırada obadan Köpek’i öldürmek üzere ayrılan Aslıhan Hatun, amacına ulaşamayıp kendi canından oldu. Obadakiler ve Turgut, Aslıhan’ın beklenmedik ölümü karşısında yıkıma uğradı. Köpek’in öldürülmeye çalışıldığını öğrenen Mahperi Hatun, yarım kalan işi tamamlamak istedi ancak Köpek, Kayraldı sayesinde saraydan çıkarıldı. Günalp, Köpek’in saldırıya uğradığını öğrenince Ertuğrul’u öldürmek için tekrar harekete geçti. Öte yandan Tekfur Kritos, Ahmet’i Nikea’ya imparatorun yanına gönderirken, Sultan Gıyaseddin ise Ertuğrul ile iş birliği yaparak Köpek’i öldürmesi için Sivas Emiri Hüsameddin Karaca’yı vazifelendirdi. Ertuğrul ve Alplar Aslıhan’ı Söğüt’e defnettikten sonra mezarı başında Saadettin Köpek’ten intikam almak için yemin etti.

Ertuğrul, Hüsameddin Karaca ile bir olup Köpek’in cezasını kesebilecek mi? Aslıhan’ın intikamı alınabilecek mi? Aslıhan’ın ölümüyle sarsılan Turgut, ne yapacak? Ahmet, Tekfur Kritos’un ona verdiği görevi yerine getirebilecek mi? Marya’nın Köpek için casusluk yaptığı anlaşılacak mı? Köpek’e olan sadakati yüzünden gözlerine perde inen Günalp, Köpek’in bir hain olduğunu idrak edebilecek mi? Gıyaseddin ve Mahperi, Köpek’in önlenemez yükselişine mani olabilecekler mi? Ertuğrul ve Alpların yokluğunda Kayı Obası’nın akıbeti ne olacak?

 

2.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’nin iddialı dizisi  bu hafta da 12.bölümü ile haftanın dizileri arasına Total’de aldığı 15,00 puanla bu hafta da 2.sırada yer alıyor.

”Seni çıkarmanın bir yolu olmalı!”

Vedat’ın şikayet etmesiyle, alıkoyma ve darp suçlarından tutuklanan Tahir, o tetiği niye çekmediği konusundaki sessizliğini korumakta, Nefes’i de kendinden uzak tutmaya çalışmaktadır. Ancak Nefes’in umudu, Tahir’in inadının kırılmasına neden olur. Vedat ise, Tahir’in esaretini kendi yararına kullanmakta, yaklaşan velayet davası için şahitlerini toplamaktadır. Velayet için hamlelerini garantiledikten sonra Nefes’e teklifini yapar; Bana gel, Tahir kurtulsun.

Nefes ise Tahir’in esaretiyle Vedat’ın baskısı arasında ezilmektedir. Ancak onu asıl yerle bir edecek şey, geçmişinden gelen büyük bir sırrın açığa çıkması olacaktır.

 

3.KADIN : Fox Tv’nin ilgi çeken dizisi Kadın, bu hafta AB’de aldığı 11,85 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 3.sırada yer alıyor.

Alp’i gören Şirin büyük bir şok içindedir ve ne yapacağını bilemez. Bahar ise tüm olanlardan habersiz kendine yeni bir sayfa açmıştır. Arif’in moralinin bozuk olduğunu fark eden Bahar, her kötü gününde yanında olan Arif’in yanında olmak ister. Arif ise duygularını artık kontrol edememeye ve Bahar’ı kıskanmaya başlar. Şirin’in iliğinin Bahar ile uyuştuğunu öğrenen Jale ise onları bu duruma nasıl ikna edeceğini düşünmektedir. Amerika’ya gitme sürecinde öğrendiği şey ile de Pırıl’ın tüm dünyası başına yıkılacaktır.

4.ÇUKUR : Show Tv’nin fenomen dizisi bu hafta 23.bölümünde 3.sıradan 4.sıraya geriledi. Haftanın dizileri arasında AB’de aldığı 11,57 reyting puanı ile 4. sırada bulunuyor.

Çukur’un 24. bölümünde; Saadet’in Vartolu’ya olan masum aşkı, Koçovalı evinde hayati bir gelişmeye yol açar. Gözünü intikam hırsı bürüyen Nedret, elinde silahla Vartolu’nun kapısına dayanır. Ancak yanlış zaman ve yanlış yer silahtan çıkan kurşunun Sultan’a isabet etmesine yol açar.

Bu kaza kurşunu Koçovalıları alt üst eder. Sultan yaşam savaşı verirken Baykal ve Elvis’in ölümüyle tüm ipleri eline geçiren Nazım’ın nasıl bir hamlede bulunacağı merak uyandıracak. Yamaç’ın Emrah’la öğrendiği gerçeğin, Sena’yla olan ilişkisini nasıl etkileyeceği ise büyük bir soru işareti yaratacak.

Diğer taraftan Vartolu, çocukluk aşkı Saadet ile bir gün geçirir. Bu onun için mutluluğun ta kendisidir. Bu kısa süren mutluluk için “Kelebeğin ömrü bir gün, Mutlu Salih’in de öyle…” sözleri düşünmeye değerdi.

 

5.SÖZ : Star Tv’nin Savaş dizisi “Söz” 41.bölümünde Total’de aldığı 8,76 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında bu hafta da 5.sırada yer alıyor.

Ali Haydar’ın kanı yerde kalmayacak…
Taburda yapılan törenden sonra Ali Haydar’ın ölmeden önce yaptığı sürprizi fark eden Tim gözyaşlarına boğulur. Ama arkadaşlarının hatırası artık bir an olsun silinmeyecektir.

Ali Haydar’ı sonsuz yolculuğuna uğurlayan Tim’in artık tek bir gayesi vardır; Ali Haydar’ın kanını yerde bırakmayıp, katillerinden hesap sormak… Karabatak gizli bir görevle katillerin yerini tespit etmek için çok riskli bir göreve çıkarken Karabayır’da her şeye rağmen hayat devam etmektedir.

Sınır ötesinde güvenliği sağlanan bölgelerdeki sivil halka yardım göndermek isteyen Türk Kızılayı’yla birlikte Bahar, Güler, Su ve Nazlı’da yola çıkar. Bu durumdan haberdar olan ataşe, Derman’ı konvoyu durdurması için görevlendirir. Derman hain bir planla konvoya saldırır ve herkesin hayatı tehlike altındadır.

Konvoy yola çıktığı sırada Hafız’ın katillerinin peşinde olan Yavuz ve Tim saldırı haberini aldığında her şey için çok geçtir.

 

İLK BEŞTE HER İKİ GRUPTA YER ALAN DİZİLER:

Bu hafta sadece 5 dizi her iki kategoride yer alabilmiştir. Çukur (Show), Söz (Star) Kadın (Fox), Eşkıya Bu Dünyaya Yar Olmaz, Diriliş Ertuğrul (TRT1) ve Sen Anlat Karadeniz (Atv) her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk on: Fox Tv. 4 dizi. Atv ve Star Tv 2 dizi. TRT1 ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk on: Star Tv 5 dizi. Atv 2 dizi. Show Tv, TRT1 ve Fox Tv birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Star Tv  Total’de  iki ve AB’de 5 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.

Bu Hafta dizilerinde yine fire yok, sadece Perşembe akşamı Show Tv’de Ortaks Yapım’ın yapımcısı olduğu, başrolleri Yusuf Çim (Can Yiğit) Bahar Şahin (Ferah) oynadığı “Servet” adlı dizi yer almıştır.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Ferah; Yetimhanede Büyüdü, Aşkını Uçakta Buldu ve Büyük Servet’i Oldu!

 

Yapım                     : Ortaks Yapım
Yapımcı                  : Müge Turalı Pak, Melda Perahya Yalçın, Mehmetcan Yüksel
Yönetmen              : Emir Khalilzadeh
Senaryo                  : Murat Boyacıoğlu
Proje Tasarımcısı : Birsel Çıkıncı

Konusu : Herkesin Servet’inin peşinde koştuğu şu dünyada gerçek servet denilebilecek tek şey; Aşk hakkında bir hikâye. Ferah Feza (Bahar Şahin) her yıl 18 yaşını doldurup, kaldıkları yetiştirme yurtlarından ayrılmak zorunda olan binlerce gençten biriydi.

Ancak diğerlerinden önemli bir farkı vardı, kimsesiz değildi. Henüz bilmese de büyük bir ailesi vardı ve hayalini bile kuramayacağı kadar zengindi.

Can Yiğit (Yusuf Çim) 29 yaşındaydı. Tıpkı Ferah gibi anne ve babasını kaybetmişti.

Evlatlık gibi büyümüş olsa da ülke çapında önemli bir iş adamının kanatları altında, onun oğlundan farksız, her istediğini yapabilecek güçteydi. Bu yaşta kimsenin kolay sahip olamayacağı bir güce ve paraya sahipti, bu büyük aileyi yönetiyordu.

Fettah Holding’in sahibi Kudret Fettah’ın (Ali Sürmeli) talimatıyla asıl kimliğini bilmediği Ferah’a, hakkı olan serveti vermek için yola çıktığında bu yolun hem Ferah’ın hem de kendisinin sınavı olacağını bilmiyordu. Can ve Ferah, paylaşılamayan dev bir servet  için yapılan kavganın ortasında kaldılar. Herkesin kendi servetini aradığı bu hayatta zorlu sınavlardan geçeceklerdi; Can, Ferah için kendisinin bile tahmin edemeyeceği kadar ileri gidecek her şeyi, herkesi karşısına alacaktı. Birbirlerini yaşatmak için saf aşklarından vazgeçmeleri gerekiyordu. Bu kirli kavga servet peşinde koşan herkesi içine çekecek, temiz kalmayı başaranlar hayattaki servetlerine kavuşacaktı.

Yapımını Ortaks Yapım’ın gerçekleştirdiği, yapımcılığını Müge Turalı Pak, Melda Perahya Yalçın ve Mehmetcan Yüksel’in üstlendiği, proje tasarımını Birsel Çıkıncı’nın yaptığı ve senaryosunu Murat Boyacıoğlu’nun yazdığı dizinin yönetmen koltuğunda ise Emir Khalilzadeh oturuyor. Genç jenerasyonun gözde oyuncularından Yusuf Çim ve Bahar Şahin’in başrollerini paylaştığı dizide Ali Sürmeli, Arsen Gürzap, Tülay Günal, Kanbolat Görkem Arslan, Baran Bölükbaşı, Cemre Gümeli, Alicia Kapudağ, Barış Yalçın, Bora Cengiz, Evren Duyal, Bekir Çiçekdemir, Deniz Atam, Ahmet Kaynak, Kadim Yaşar, Selahattin Töz, Miray Akay gibi güçlü isimler de yer alıyor.

Show Tv’nin yeni dizisi Servet ; 12 Nisan akşamı ilk bölümü ile kurtlar sofrasında yerini aldı. Ancak reytinglerde pek önde yer bulamadı. Servet’de Ferah yetimhanede büyüdü, ilk aşkını havada buldu ve bir vasiyetname ile milyoner oldu.

İşte 3 kategorideki reyting puanları :

TOTAL
SIRA:  PROGRAM   KANAL       BAŞLANGIÇ     BİTİŞ       RATING   SHARE

25         SERVET       SHOW TV   19:59:58            22:37:26   2,09          5,11

AB

SIRA   PROGRAM   KANAL        BAŞLANGIÇ     BİTİŞ        RATING     SHARE

15         SERVET        SHOW TV   19:59:58             22:37:26    2,37           5,82

ABC1
SIRA    PROGRAM    KANAL     BAŞLANGIÇ     BİTİŞ        RATING     SHARE

18          SERVET       SHOW TV    19:59:58         22:37:26       2,44            5,79

Servet’in ilk bölüm reytingleri kötü görünse de, ilerleyen bölümlerde yükseleceğini tahmin ediyorum. 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: balcilar-blog.com

Not: Kaynak Show tv tanıtım sayfasından

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.