Aylık arşivler: Haziran 2016

Yüksek Sosyete’nin 3.Bölümü izleyiciyi ekranlara çivileyecek!

Ekran AlıntısıY.S.3.5

Bi Yapım – Burak Sağyaşar’ın yapımcısı olduğu, Star Tv’de yayınlanan, Hazar Ergüçlü, Engin Öztürk, Meriç Aral, Ozan Dolunay ve Zühal Ocay’ın başlıca rolleri paylaştığı Yüksek Sosyete bu akşam 3. bölümü ile ekranlarımızda olacak. Bir yaz dizisi olarak başladı Yüksek Sosyete… Hazar Ergüçlü sempatik tavırları ile dikkatleri çekti. Aslen Kıbrıs’lı olan sevilen oyuncunun bu ilk başrol dizisi oluyor. Önceki yıllarda, Kuzey Güney, Medcezir ve Analar ve Anneler dizilerinde izlemiştik.

Geçen hafta Yüksek Sosyete’nin 2.bölümde reytingleri iyi geldi. Total’de 4.45 AB’de ise 4.76 reytingle her iki grupta da gün 2.oldu.

Zengin kız fakir oğlan konu ama, fakir oğlan zengin oğlanın yerine geçince işler karışmış gibi. Konu klasik bir konu ama şimdilik akıcı gidiyor. Dizimiz reytingleri başarı grafiği yüksek seyrederse, Eylül ayından itibaren sezon dizisi olarak devam edebilir.

Biz gelelim bu akşam 3.bölümde olacaklara:

Geçen bölümde Cansu’nun zengin sosyete kadından özür krizi damgasını vurmuştu. Müdür Mert Bey (Kerem), Cansu’nun işine son vermeye kadar büyümüştü. İşine son verip, vermediğini, Cansu’nun özür dileyip, dilemediğini bu bölümde göreceğiz.

Ekran AlıntısıY.S.3.3Cansu’nun annesi Süreyya Hanım, kızının başına gelenler yüzünden Cansu’ya yüklenir.

CmI0H-CWIAA20OL

Cansu Kerem’e birbirimizden biraz uzak dursak daha iyi olur dese de, Kerem Cansu’nun elinden tutar, iki dakikalığına iş yerinden ayrılmayı teklif eder. Patronmuş, çalışanmış hepsini unutalım. Kerem Cansu’ya, hayalinde almayı planladığı araziye götür.

Ekran AlıntısıY.S.3.7

Cansu’ya salıncak bindir, sallar. Kerem, küçüklüğünde ne kadar hızlı sallanırsa bu dünyadan kopup başka dünyaya gideceğini inanmıştır. Cansu’nun keyfine diyecek yoktur.

Ekran AlıntısıY.S.3.3A

Diğer taraftan Ece’ye, patron Mert takmıştır. Ama Ece müdür Kerem’e aşıktır. Mert, Ece’ye bir not gönderir.

yüksek-sosyete-3-6

“Biliyorum yakışıklıyım. Bi o kadar da sempatik. Affet ve söyle kaçta buluşacik?” Mert Ece’ye değişik şaklabanlıklar yapar, ağzında bir tutam maydanoz ile sempatik gözüküp, güldürmeye çalışır.

Ekran AlıntısıY.S.3.4

Bu klasik numarayı hatırlarsanız Medcezir’de Yaman (Çağatay Ulusoy), Mira’ya (Serenay Sarıkaya) yapmıştı.

yüksek-sosyete-3-4

Süreyya Hanım, kocası Metin’in metresi Işıl’a takmıştır. Sen bu dünyaya ait değilsin, burası sana bi kaç beden büyük… Işıl’ın Metin’den bir de çocuğu vardır.

Ekran AlıntısıY.S.3.2

Çocuğu Süreyya Ninesinin kucağına vermek ister. Metin metresine, karısına bulaşmaması için tehdit eder.

Ekran AlıntısıY.S.3.6

Salıncakta sallanan Cansu, adeta büyülenmiştir. Biri bu büyü bozsun diye içinden geçirir. Mert ise kimse bu büyüyü bozmasın diye içinden dua eder.

yüksek-sosyete-3-1

Bu güzel bölüm bu akşam Saat: 20.00’de Star Tv ekranlarında olacak. İzleyicisini ekran başına çivileyecek!

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller Yuksek Sosyete Twitter sayfasından ve tarafımdan fragmandan alınmıştır.

 

Feriha & Emir aşkı / Feriha Sarrafoğlu’nun 4. Ölüm Yıldönümü!

CmAxU4KXEAA03yf

 

29 Haziran 2012 bundan tam 4 yıl önce, o unutulmaz Feriha & Emir aşkı yarıda kalmış, Feriha Sarrafoğlu düğün günü kurşunlamıştı. O aşk unutulmadı, hala tap-taze izleyicinin yüreğinde alev alev yanıyor.

Bu unutulmaz, ölümsüz aşkın yaratıcıları, Çağatay Ulusoy ve Hazal Kaya sevenleri tekrar bir araya getirmek istiyorlar. Ama o aşkın büyüsü, havası bambaşkaydı. Aynısını yeni bir dizide yaratmak asla mümkün değil. Başka bir dizide, bambaşka bir konuda bir araya gelip, oynayabilirler.

Emir’in Feriha’ya olan o tutkulu aşkı, ilk defa okulun bahçesinde arabası ile Feriha’ya çarpmasıyla başladı. Bu aşk filizlendi, öyle kök attı ki, hiç bir güç onları ayıramadı. Gün oldu ağladılar, gün oldu güldüler, aralarına kara bulutlar girdi ve bu imkansız aşk devam etti.

CmDxsqkWAAEpnac a

Çağatay Ulusoy, bu yıl Delibal’da söylediği ‘MUTLU SONSUZ‘ şarkısında “Uyu aşkım koynumda kaygısız mışıl mışıl” demişti. Sanki 4 yıl öncesinde Feriha’sı için söylemiş. Onlar şimdi Mutlu Sonsuz oldular.

Cl0m2TPWIAALNKP

Uzun bir ayrılıktan sonra, bu aşk onları bir araya getirdi. Dizinin 67.bölümünde tekrar bir araya geldiler.

CmBcw9GWMAAmGtp

İkinci defa nikah masasına oturdular. Kader bu mutluluğu onlara çok gördü. Nikah sonunda, Feriha elinde nikah cüzdanı ile mutlu bir şekilde dans ederken, 2 kör kurşunla, kurşunlandı.

afk feriha_o_emir

Feriha – Emir aşkı unutulmadı… Unutulmayacak… Onların aşkı; Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin, Kerem ile Aslı aşkı gibi ölümsüzleşti.

Bu ölümsüz aşk; Çağatay Ulusoy ile Hazal Kaya’ya birer fenomen yaptı. Onların uyumu yadsınamaz. Vücut dili ile hep gösterdiler. Aşağıdaki fotolarda görüldüğü gibi:

CmD65znWYAAX2RH

Sevenleri onları unutmadılar. Bu yıl da Feriha Sarrafoğlu’nun 4.ölüm yıl dönümde TT yapıyorlar. Saat 14.00’de başlayacakmış.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85

Feriha Sarrafoğlu‘nu 4.Ölüm Yıl dönümde tekrar anıyoruz.

Feriha & Emir aşkı unutulmadı… Unutulmayacak. Bu unutulmaz ikiliyi hayat veren Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy, yıllarca hep sevenlerinin kalbinin en derin yerinde yaşayacaktır.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller, İnternetten, Çağatay Ulusoy ve Hazal Kaya Twitter sayfasından alınmıştır. Emeği geçenlerin eline sağlık.

 

Çağatay Ulusoy Amerika, Santa Monica’da evlendi!

Cl0mXm2WkAAtq-4

 

Çağatay Ulusoy, Los Angeles’in sahil kasabası Santa Monica’da evlendi. Yanlış anlamayın ev sahibi oldu. Aylar önce bir röportajında Amerika’da ev sahibi olmak istediğini ifade etmişti. İsteğini yerine getirdi, muradına erdi, ben de yürekten güle güle otursun diyorum.

Çağatay bundan böyle, Türkiye’de çalışacak, Santa Monica’daki evinde tatil yapacak, yeni projelerini planlayacak ve hazırlanacaktır.

Çağatay Ulusoy, gerçekten çok değişik, yaptığı işi her şeyden daha çok önem veren bir kişilik yapısına sahip. Son beş yılda hep üstüne koymuş, oyunculuğunun doruğuna çıkmıştır. Delibal sinema filminde gösterdiği oyunculuk performansı tartışılmaz. Önümüzdeki aylarda yapılacak sinema dalındaki yarışmalarda en iyi drama film oyuncusu, tartışmasız adayların biri olacaktır.

CjmpMCTWYAAczgl

Çağatay Ulusoy çok sevdiği Okyanus sahillerinde turlarken görülüyor.

Önümüzdeki yeni sezon dizisindeki, yaratacağı yeni karakterdeki oyunculuğu ile izleyiciyi şaşırtacak!

Ulusoy, Kenan İmirzalıoğlu abisinin tavsiyesine uyup, Ayvalık Cunda adasında taş ev alacağı söylendi ama, o gene yüreğinin sesini dinledi ve Reklam filminden kazandığı paranın büyük bir kısmıyle Santa Monica’da ev aldı., yatırım yapmış oldu. İstediğini yaptı.

Çağatay’a yeni evinde gönlünce, huzur dolu, sağlıklı günler diliyorum.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Geçen Haftanın (20 – 26 Haziran 2016) en çok izlenen dizileri!

 

cats 27 haziran

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 20 – 26 Haziran 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Geçen hafta final yapan seri başı dizilerin yarıştan çekilmesi ile bu hafta geri kalan diziler yarıştılar. Reyting puanlarının çok aşağılara düştüğünü gördük. Değil 5, AB’de 4 puan altındaki diziler bile dereceye girdi. Yaz dizileri de pek umut vermedi. Reytingleri fırlayan bir dizi yok.

Total’de Arka Sokaklar aldığı 5,76 puanı ile 1.sırada yer aldı. Total’nin 10.sırasında ise, Star Tv’nin Tatlı İntikam dizisi, 14.bölümünde aldığı 3,10 puanla 10.sırada yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında Star Tv’nin yeni dizisi olan Yüksek Sosyete 2.Bölümünde aldığı 4,76 reyting puanı ile ile yer aldı. AB’de 1o. sırasında ise, 3,48 ile Fox Tv’nin No:309 dizisi yer almıştır.

Star Tv yeni dizisi Hanım Köylü, yayın günün değiştiriyor ve 10.bölümü 27 Haziran Pazartesi akşamına geliyor. Gold Film, sebebi reyting değil, ekonomik diyerek final yapmaya karar vermişti.

Tatlı İntikam 14.bölümü ile ekranlarımıza geldi. Total’de 6.sırada yer aldı. AB’de 3. sırada yer almıştır.

Serkan Çayoğlu ile Hande Doğandemir’in yeni dizisi Hayatımın Aşkı 7.bölüm ekranlarımıza geldi. Reytingleri, maalesef düşük geldi. Pazar akşamının diğer dizisi O hayat Beni sezon finali yaparak tatile girdi.

Reyting Nedir?
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10:

1.Arka Sokaklar 407.Bölüm (Kanal D)……………………5,76 – 19,99

2.Yüksek Sosyete 2.Bölüm (Star Tv)………………………4,45 – 15,79

3.Kiralık Aşk 52.Bölüm (Star Tv)…………………………..4,41 – 15,35

4.Paramparaça 71.Bölüm (Star Tv)………………………..4,40 – 14,47

5.Hayat Sevince Güzel 3.Bölüm (Fox Tv)………………..4,24 – 13,99

6.Kertenkele 71.Bölüm (Atv)………………………………….3,95 – 14,84

7.No:309 4.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..3,85 – 12,96

8.Seviyor Sevmiyor 2.Bölüm (Atv)………………………….3,62 – 12,07

9.Hayat Şarkısı 20.Bölüm (Kanal D)……………………….3,51 – 11,41

10.Tatlı İntikam 14.Bölüm (Kanal D)……………………….3,10 – 11,63

 

AB’de ilk 10:

1.Yüksek Sosyete 2.Bölüm (Star Tv)…………………………..4,76 – 18,66

2.Arka Sokaklar 407.Bölüm (Kanal D)……………………….4,39 – 15,49

3.Paramparaça 71.Bölüm (Star Tv)…………………………….4,10 -13,53

4.Kiralık Aşk 52.Bölüm (Star Tv)……………………………….4,05 – 14,39

5.Hayatımın Aşkı 7.Bölüm (Kanal D)………………………….3,94 – 14,35

6.Hayat Şarkısı 20.Bölüm (Kanal D)………………………….3,87 – 12,06

7.Hayat Sevince Güzel 3.Bölüm (Fox Tv)……………………3,75 – 12,49

8.Tatlı İntikam 14.Bölüm (Kanal D)…………………………..3,60 – 13,79

9.Seviyor Sevmiyor 2.Bölüm (Atv)…………………………….3,59 – 12,02

10.No:309 4.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..3,48 – 11,50

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan ilk 5 sıralaması:

1.Arka Sokaklar: Bu hafta Total’de aldığı 5,76 reyting puanı ile bu hafta 1.sırada yer aldı. Kanal D ekranlarının uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar’ın 407. bölümünde nefesler tutuldu. Rıza baba geçirdiği talihsiz bir olay sonrası vuruluyor. Rıza baba ölecek mi? Kanal D ekranlarının fenomen haline gelmiş polisiye dizisi Arka Sokaklar nefes kesen yeni bölümü ekranlara geldi. Rıza babanın vurulması herkesi üzdü.

arka sokaklar 407 bölüm

 

2.Yüksek Sosyete : Star Tv’nin yeni dizisi Yüksek Sosyete 2.bölümü ile bu hafta da AB’de aldığı 7,76 ile 2.sırada yer alıyor. Sevenleriyle 2’inci randevusuna çıkan Yüksek Sosyete’de olaylar şöyle gelişti: Ait olduğu yeri ve insanları arayan Cansu; Oliva’da çalışmaya başladığı ilk gün başını belaya sokar. Onu kurtarabilecek tek kişi Kerem’dir ama Cansu, onun şartlarına uymaz. Mert’in yer değiştirme teklifini kabul eden Kerem; Yüksek Sosyete dünyasına alışmaya çalışırken hem Mert’le hem ailesiyle hem de Cansu’yla ilgilenmek zorundadır. Cansu’nun zengin sosyete bayan müşteriden özür dilememesi damga vurdu. Bu nedenle işinden de oldu.

ClqPHg6WEAELym9

 

3.Kiralık Aşk: Bu hafta sezon finali ile ekranlara veda eden Elçin Sangu ve Barış Arduç’un sevilen dizisi Total’de aldığı 4,41 reyting puanı ile 3.sırada yer alıyor. Ve beklenen sezon finali! Defne ve Ömer kavuştu. Aşk yeniden alevleniyor. Düğün hazırlıkları sürerken beklenmedik bir itiraz, tüm dengeleri alt üst ediyor. Defne ve Ömer’in evliliğine karşı duran kim? Aşıklar inatlaşıyor. Peki, aşk mı gurur mu kazanacak? Çıkan anlaşmazlıklar çözülebilecek mi? Diğer yandan Yasemin ve Sinan’da evlilik için gün sayıyor. Peki vuslata eren kim olacak acaba? Ve nihayet düğün günü! Nefesler tutuldu. Kocaman sürprizler ve beklenmedik gelişmelerle sezon finali yapıldı.

Ekran AlıntısıK.A.52.SON

 

4.Paramaparça : Star Tv’nin aşk ve drama dizisi Paramparça geçen hafta sezon finali bölümünde Total’de aldığı 4,40 puanla 4.sırada yer alıyor. Yeliz’in hamilelik baskısından ve Hazal’ın evlenme ısrarcılığından bunalan Özgür, bir yandan da ölüm tehdidi altındadır. Özgür’ün evine yerleşmeye karar veren Hazal, Yeliz’in hamile olduğunu öğrenince kendisini kaybeder. Özgür’e saldıran Hazal’ın elinde bıçak vardır. Cihan’ın tüm itirazlarına ve yasaklarına rağmen Cansu, Deniz’den ayrılmaz. Hatta evden kaçarak evlilik kararı alır. Ancak nikah salonunda hiç beklemediği biri daha vardır… Cansu’nun peşine düşen Rahmi Bey, yakın arkadaşı sandığı Çolak Burhan’ın gerçek kimliği ile yüzleşir. Çolak Burhan, Cihan’a kız kardeşinin ölümü ile ilgili yıllardır kendisinden saklanan gerçeği de açıklar. Rahmi Bey, ortaya çıkan bu olayın ağırlığını kaldıramaz. Cihan’ın ofisinde intihara teşebbüs eder. Rahmi Bey’in elindeki silah patladığında Cihan ve Ayşe’nin yanı sıra Maide Hanım da oradadır.

Ekran AlıntısıPRÇ.71.8

 

5. Hayat Sevince Güzel : Bu hafta 3.bölümü ile ekranlara gelen dizi Total’de aldığı 4,24 puanla 5.sırada yer almıştır. Zarife, gardını indirerek Savaş ile Barış’ın, kendisine karşı şok sürprizleri karşısında fazla dayanamayarak Hayat Sevince Güzel Dizisi aşkı sorgulamaya, kendince yanıtlar bulmaya çalışacaktır. Halil Dedemiz, ise asla umutunu yitirmediği Fadime’yi, bekleyişi için tepeye çıkarak hazırlık yapıyor, sonunda kavuşacağı ümitini yaşarken gelişmeler onun hasretini giderebilecek mi? Şinasi, Osman’la birleşerek köyde kalma mücadelesine karşılık Muhtara, karşı savaş açacaklardır. Şıpıldak köyünde ise tarihi, heyecanlı zamanlar beklerken Göçer ailesi, kalma mücadelesine halk oyları toplanarak kesin karar verilecektir. Emine ile Osman, gelişmesinde ise Hatice, tarafından doldurulan Emine, epey paranoyak olmuştur. Osman, aldattığını düşünerek aralarında soğuk gelişmelere neden olacaktır.

hayat sevince güzel 3.bölüm

 

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

Hayat Sevince Güzel, Paramparaça, Hayat Şarkısı, No:309, Seviyor Sevmiyor, Yüksek Sosyete, Arka Sokaklar, Kiralık Aşk ve Tatlı İntikam her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Star Tv ve Kanal D 3’er dizi. Fox ve Atv 2’er dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk onda: Kanal D 4 dizi. Star Tv 3 dizi. Fox Tv 2 dizi ve Atv bir dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; AB’de 4 dizi ve Total’de 3 dizi ile Kanal D olmuştur. Star Tv Tatal’de ve Ab’de 3 dizi ile 2.sırada yer almıştır.

Bu hafta reyting puanları geçen haftanın da altında geldi. Sebebi yaz tatilinin başlaması ve Avrupa Futbol Şampiyonasının yanında ramazan olmasının da etkisi olsa gerek.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, sıralamalar dizi reytinglerinden alınmıştır.

Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni sezon dizisi netleşiyor!

kivanc-tatlitugun

Kıvanç Tatlıtuğ 2 yıl aradan sonra yeni dizisinin çekimlerine hazırlanıyor. Kurt Seyit ve Şura dizisinin beklenenden erken final yapmasından sonra hiç bir dizide yer almadı. Geçtiğimiz Şubat ayında Paris’te Başak Dizdar ile evlenen Tatlıtuğ, Çeşme Alaçatı’da eşi Başak Hanım ve arkadaşları ile keyifli bir tatil yaptılar.

Ay Yapım ile anlaşmalı olan Kıvanç Tatlıtuğ, yeni sezon Ekim-Kasım aylarında Star Tv’de ekranlara gelecek olan yeni dizisinin çekimlerine başlayacak.

Önceki yazılan senaryosu beğenilmeyen diziyi şimdi de, Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat’ın yazıyor. Daha önce Ay Yapım, Medcezir’in yönetmeni olan Ali Bilgin’in çekeceğini duyurmuştu.

Uçankuş’un haberine göre; Ay Yapım, yönetmen koltuğuna Ali Bilgin’in oturmasına karar vermişti. Ancak Kıvanç Tatlıtuğ’un Ali Bilgin’le değil, ‘Kuzey Güney’de beraber çalıştığı Mehmet Ada Öztekin’le çalışmak istediği belirtmiş. Kuzey Güney dizisindeki peformansı ve telefon tutuşu ile dikkatleri üzerine çekmişti.

kuzey-cep-telefon-tutus

Mehmet Ada Öztekin ise şu günlerde Kanal D için, yaz dizisi olan ‘Bodrum Masalı’ dizisini çekiyor. Bodrum Masalı’nın ilk bölümleri çeken ekip İstanbul’a dönüyor. Bu yüzden Tatlıtuğ’un da, Mehmet Ada Öztekin’le çalışma ihtimalinden söz ediliyor.

Kıvanç Tatlıtuğ’un dizi partneri olarak bir çok bayan oyuncumuzun adı geçmişti. Tatlıtuğ, Medcezir’in güzel oyuncusu Serenay Sarıkaya ile de oynamak istemiştir. Sonunda, Kara Para Aşk dizisinin başarılı oyuncusu Tuba Büyüküstün ile oynayacağı belirtildi.

cats kıvannç-tuba

Bir dedi-koduya göre Kiralık Aşk’ın güzel oyuncu Elçin Sangu’da olabilirmiş.

Kıvanç Tatlıtuğ’un kod adı “Siyah-Beyaz” olan dizisi Star Tv. ekranlarında Ekim – Kasım aylarında gösterime girmesi bekleniyor. Dizinin konusu ise, sürükleyici ve tutkulu bir aşk hikayesini ekranlara taşıyacak.

Kıvanç Tatlıtuğ eşi Başak Dizdar ile Çeşme – Alaçatı tatilinde el ele – göz göze dolaşırken:

576a5424e50aa916f4446777

Ntv com.tr’de çıkan bir habere göre; Tasarımcı olan eşi Başak Dizdar, önceki gün Kanyon’da Toplum Gönüllüleri Vakfı yararına bağışladığı kıyafetleri satışa çıkarmış.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dizer, önümüzdeki sezon yeni bir diziyle ekranlara dönecek eşi Kıvanç Tatlıtuğ ile ilgili, “Yeni diziye başlayacak. Ben hiçbir şey bilmiyorum aslında, bilgi veremem. Siz kendisine sorun. Ben de tabii ki onu ekranda görmeyi özledim” açıklamasını yapmıştır.

Dizinin kadrosu tam belirlenmedi. Şimdilik cast çalışmaları devam ediyor. Dizinin asıl adının ne olacağı açıklanıp, tam olarak netleşince bilgileri aktaracağım. Şayet Tuba Büyüküstün ile oynarlar ise iyi bir ikili olacaklarını tahmin ediyorum.

Kaliteli ve uzun soluklu bir yapım olması dileklerimle…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Kiralık Aşk / Kavga-gürültülü, süper bir sezon finali!

Clyw0USWg kapak a

 

Star Tv’nin fenomen dizisi Kiralık Aşk dün akşam sezon finalini yaptı ve 3 aylık tatile girdi.

Ortaks Yapım’ın emek vererek yapımcılığını üstlendiği Kiralık Aşk’ta, Elçin Sangu ve Barış Arduç bu dizi ile sektördeki yerlerinini iyice sağlamlaştırdılar. Ömer karakteri ile Barış Arduç ününe ün kattı. Genç kızlar tarafından sevilen bir yüz oldu. Elçin Sangu da ekranların aranan yüzleri arasına girdi.

Sezon final bölümün reytingleri oldukça iyi gelmiş. Total’de (4,41 – 15,79) reyting ile 2.sırada, AB’de de (4,05 – 14,39) gene 2.sırada yer almıştır.

Geçen bölümde Ömer Defne’yi Manisa’da teyzesinin evinden motor ile İstanbul’a getir. Defne’ye anneannesi yataktan zorla kaldırır. Gelin hamamı günüdür. Adettendir hamamda yıkanılır, çalınır söylenir. Herkes oradadır. Neriman Hanım ile anneanne arasında senin kızın-benim kızım benim kızın ağız dalaşına girerler.

 

Ekran AlıntısıK.A.52.1

Neriman Hanım ben bu kızı almıyorum diye tutturur. Anneanne de ben de vermiyorum. Diğer tarafta her şeyden habersin Defne ile görümcesi Nihan ile gelinliğin provasını yaparlar.

Ekran AlıntısıKA.52.2

Nihan kiralık aşk meselesi ne olacak diye sorar. Defne söylemeyelim diyorum ama… O kadar yaşanmışlıktan sonra, kolay atlatırız.

Neriman Hanım kırdığı Türkan anneanneyi ikna etmek Koriş ile Necmi Beye düşer. Koray da yangına körükle gider, olmayacak bu iş diye ortalığı velveleye verir. Türkan Hanım bu işin oluru yok. Koriş, sizin kuru kızınıza ihtiyacımız yok deyince, vermiyorum kızımı bitti diye kestirir atar.

Haber tartışılır, konuşulur. Bu defa Ömer ben gideceğim der. Sinan da Ömer ile gelir. Konuşurlar tartışılar. Ömer dil döker, Türkan Hanımı ikna edemez. Benim kararım kesin, vermiyorum kızımı.

Ekran AlıntısıKA.52.3

Nihan da durumu Defne’den saklar. Ömer dönüşte Defne’ye arabasına alır. Ömer hadi seni vermiyorlar, ben de kaçırıyorum. Oturur konuşurlar, Ömer o zaman evlenmiyoruz.

Sinan Yasemin’i çağırır, durumu düzeltmesi istenir. Yasemin gelince biz evlenmiyoruz. Siz Sinan ile evlenin. Tartışma büyür. Defne kaçar gibi, ben eve gidiyorum der ve çıkar.

Ekran AlıntısıKA.52.4

Ömer oturur, düşünür taşınır, Defne’nin evinin önüne gider. Balkondaki Defne’ye aşağı çağırır. Bu inat san yakışmıyor diye yalvarır-yakarır.

Ekran AlıntısıKA.52.5

Sonra dayanamaz çeker kendini öper. Sarar-sarmalar.

ClultugWMAMUeC8

İşin boyutlarını konuşurlar. Ömer, germe kendini hepsi çözülecek, Sonunda aynı kapı arkasında biz ikimiz kalacağız.

Ekran AlıntısıKA.52.7

Neriman bütün etrafındakileri toplar, Ömer’i de alır, Defne’nin evine gelirler. Barış görüşmeleri başlar. Sinan uzlaşmak şart diye lafa girer. Koray evlilik aşkı öldürüyor diye buz gibi konuşur.

Ekran AlıntısıKA.52.8

Neriman Hanım ile Türkan anneanne baş başa konuşurlar. Herkesin sessiz bekleyişini kahkahalar bozar. Türkan Nine, hadi ne duruyorsunuz düğün hazırlıklarına başlayalım. Tatlı esprilerle ayrılırlar. İki dünür göbek atacağız diyerek ayrılırlar.

Biri nasıl geri bastı beni görünce, ötekisi nasıl ayağıma geldi diyerek kendi onurlarını kurtarmaya çalışırlar.

Ekran AlıntısıKA.52.9

Ömer kabristana annesin mezarına ziyarete gider. İçindeki dert ve düşüncelerini döker. Defne öyle iyi geldi ki bana, ehlileştiriyor, sakin bir adam yapıyor bana… Keşke siz de yanımda olabilseydiniz!

Bu defa anneanne misafirlerin oturma düzeni, gelip gelmeyecekler konuşmasına başlar. Bütün akrabalar sokakta kalacaklar.

Defne Ömer’e gider, ben senin dediğine geldim. Kaçalım, ben düğün-dernek istemiyorum. Defne bütün yapılacakları bir kağıda döker. Ömer gülerek onu seyreder. Ömer’in yöntemi farklıdır, yapılacak işleri konuşarak telefona kaydeder. Ömer, özel tasarım gelin ayakkabını Defne’ye getirir.

Ekran AlıntısıKA.52.10

Defne, seni gerçekten çok seviyorum, her şeyden çok diyerek sıkıca sarılır.

Ekran AlıntısıKA.52.11

Düğün gününe 3 gün kalmıştır. Ömer çalışırken Koriş gelir 3 gün kaldı düğüne hala çalışıyorsun. Koriş Ömer için bekarlığa veda partisi düzenlemek ister. Defne, yapmalarını istemez. Ortalık bir defa daha karışır. Dayanamaz Ömer’i arar, ne yapacaklarını sorar.

Koray düğün hazırlıklarını yakından takip eder. Masalara konacak mumların mor renkli olmasına kadar.

Ekran AlıntısıKA.52.12

Düğünün kına gecesi gelip çatmıştır. Davetliler bir bir eve gelir. Anne anne-bindallı içinde torunu Defneyi görünce ağlar. Defne de ağlamayacağım diye diretir. Defne bir cinlik yapar, bindallıyı gelinleri Nihan giyer, başında da kırmızı örtü ile salona girer.

Ekran AlıntısıKA.52.13

Koray’ın veda partisi maskeli balo gibidir. Koray korsan kıyafeti tercih eder. Dene de aynı solana gelir. Koray’a nerede oldukları sorar. Ömer ile Sinan gelmemişlerdir. Defne bu haberi gözleriyle görür ve çok sevinir. Hemen kına gecesine döner. Kınada kıyamet kopar. Gelinin Defne olmadığı anlaşılır. Gelin kaçmış diye söylentiler başlar. Defne markete gitmiştim diyerek döner.

Ömer ile Sinan kıyafet giymeden partiye gelirler. Ömer Koray’a kardeşim deyince , onları af eder, parti neşe içinde devam eder.

Ekran AlıntısıKA.52.14

Ve düğün günü gelir. Defne bu gün evleniyorum diyerek heyecanla uyanır. Necmi Bey Ömer’in evine gider. Ömer’i evde bulmazlar. Herkes panik olur. Nerede oluğu hakkında tahminler yürütülürken Ömer çıkar gelir.

Ömer hazırlanmak için evine gider. Sinan da yanındadır. Ömer damatlıklarını giyer, Sağdıç olarak Sinan da damat gibi giyinir. O sırada Koray da gelir.

Ekran AlıntısıKA.52.15

Koray hadi selfie çekileceğiz diyerek, yanına çağırır. Selfie’lerini çekilirler.

Clvf_IdXEAEzRmC

Koray hızla çıkar, arabadan damadın kol düğmelerini getirir. Necmi Beye; Damada ben taksam diyerek ısrar eder. Ama kol düğmelerini Necmi Bey takar.

Ekran AlıntısıKA.52.16

Neriman Hanım catering firması trafiğe takılmış diyerek kıyameti kopartır. Koray gelin odasında Defne’yi görünce çok duygulanır. Çok güzel olmuşsun.

Ekran AlıntısıKA.52.17

Koray catering firmasının gelmeyişin Defne’ye müjde verir gibi verir. Defne koşarak merdivenden inerken yukarıdan başından aşağı bir kova su dökülür. Gelinlik, saç-baş maf olur. Defne çığlıklar atar.

Ekran AlıntısıKA.52.18

Koray, Necmi Bayin kıyafetini, saçını-başını olmamış diyerek, nikah şahidi olarak kendisi olmasını ister. Ben damadın en yakınıyım. Necmi Bey, Koray nikah şahidin olmak istiyor deyince Ömer olsun der.

Defne’nin bu haline görenler çok üzülür. Defne istemiyorum, evlenmeyeceğim. Yasemein Ömer’e haber verir. Ömer de gelir, Defne’nin haline güler. Dünyadaki tek gelinlik bu değil ya…

Ömer’in büyük babası da düğüne bu gün benim en mutlu günüm diyerek katılır. Defne’nin en beğendiği gelinlik hızla getirtilir.

Clvn_-6XIAUSf2v

Ömer, koluna taktığı gelin ile bahçeye gelirler. Ömer güzel sözcükler söyler. Defne de Ömer ben sana bir şey söylemem lazım. Lafı yarım kalır. Herkes onları ayakta alkışlar.

Ekran AlıntısıKA.52.20

Defne, her şey bir oyunla başladı. Nikah masasına doğru yürürler.

Ekran AlıntısıKİRALIK 52.21

Senin evlenmen gerekiyormuş. Neriman Hanım da beni buldu. Ömer konuşmadan dinler. Abimin borcu vardı. Sinan Beyden saklamasını istediler. Söyleyecek oldu! Koray Bey de biliyordu. Oyun bitsin dedi. Ben sana aşık oldum. O yüzden kaçmalarım, çırpınmalarım. Ömer donuk bir yüzle dinlemiştir Defne’nin söylediklerini… Ve Sezon Finali burada sona erer.

Kiralık Aşk’ın kavgalı, gürültülü, aksilikler de olsa, süper bir sezon finali oldu. Derler ya Kral ve Kraliçelere layık bir düğün!

Eylül yeni sezonda buluşmak üzere… Kiralık Aşk dizi oyuncularına, yönetmen, senarist ve de set arkasında çalışanlara ellerine ve emeklerine sağlık.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller kiralıkaşk Twitter sayfasından ve tarafımdan diziden alınmıştır.

Yüksek Sosyete iyi başlamıştı, iyi de gidiyor amma…?

ClqPHg6WEAELym9

Star tv’nin geçen hafta başlayan yeni dizisi “Yüksek Sosyete” iyi başlamıştı bu hafta 2.bölüm ekranlarımıza geldi. Romantik aşk konusunda devam eden dizi iyi de gidiyor. Survıvor’ın hemen ardından her iki kategoride 2.sırada yer yer alıyor. Total: 4,45 – 15,79. AB’de 4,76 – 18,66 reyting puanı almıştır.

Bi Yapım – Burak Sağyaşar’ın yapımcısı olduğu Yüksek Sosyete’nin başlıca rollerinde, Hazar Ergüçlü, Engin Öztürk, Meriç Aral, Ozan Dolunay ve Zuhal Olcay yer alıyor.

Sosyetenin Zengin kızlarından Cansu, karşısına çıkan Kerem ile 3 kere karşılaşır. Bir şey üç kere olunca, üçüncü karşılaşma lokantada olur. Kerem annesinin evlenmesini istediği kızla yemeğe çıktığı köftecide ışıklar sönünce mum yakar, karşısına 3 kez çıkan Cansu’yu görünce, bakarken elindeki mumdan masa örtüsü yanmaya başlar. Yalnız kalan kız arkadaşı on dakika bekler, sıkılır. Kerem başka zaman diyerek kızı gönderir.

Clp39w6WgAEyBO2

Cansu ile baş başa kalır ve birlikte yemek yerler. Kime niyet, keme kısmet. Cansu, Kerim’i Çalhan’ların zengin oğlu Mert olarak tanımıştır. Kerem Cansu’yu evine taksi ile gönderir. Her ikisi de birbirlerinden hoşlanmaktadırlar.

Clp60PyWIAEgwAK

Mert’e evde Oliva’daki başarılarından dolayı kutlama yemeği verirler. Mert, Kerem’i de eve yemeğe çağırır. İşin garibi Kerem’in annesi Ayşen Hanım, yemekte hizmetkarlık yapar. Bu durun Kerem’in son derece canını sıkar.

Clp9tj8WYAANn4W

Cansu yemek sonrası Ece’ye gider. Birlikte olurlar. Ece patronu Mert zannettiği Kerem’e tutkundur. Ece onu anlatır. Cansu da dalar gider, Kerem’i düşünür. Ev tutmaya kararlıdır.

Ayşen Hanım oğlu Kerem’e dün akşam Şirin’le yemeğin nasıl geçtiğin sorar. Kerem geçiştirir, ben seninle başka bir şey konuşacağım.

Mert Çalhanoğlu gelir, Kerem’i evden alır. Cansu annesi ile kiralık ev işini konuşur. Annesi herkes benim kanatlarım altında olacak der ve izin vermez.

Cle4rN3XIAAWIJ0

Kerem en az bir ay marketin müdürlüğünü yapacaktır. Hem de Mert olarak. Mert Kerem bir giyim mağazasından değişik kıyafetler alır. Kerem ne giydiyse bir türlü beğenemez. Lacivet bir takım alırlar.

ClqCXn3XIAAB4H0

Kerem işe gelip gitmesi için, Bir aylığına galeriden bir araba kiralarlar. Ece ile Cansu onların işe havalı gelişlerini market önünden görürler.

ClqEIc7WYAAnczi

Metin’in metresi Işıl ile karısı buluşurlar. Kocasının bırakması için para teklif eder. 300 bin lira çek yazar. Işıl’ın Metin’den bir çocuğu vardır.

Clp5TaoWkAEJYMR

Market içinde Mert kendisini Mert Beyin kişisel asistanı olarak tanıtır. Ece’ye takılır ama o mert’ten sinir olur.

Ekran AlıntısıY.S.2.2

Cansu’yu markete gelen araca çağırırlar, Kerem’i araçtan mal indirirken görünce çok şaşırır. Kerem’e yardım eder. Ece Kerem’e müstakbel kocam diye bahseder. O sırada gelen zengin ukala bir müşteri kadın, ikram edilen içeceği bozuk diyerek geri çevirir.

Ekran AlıntısıY.S.2.3

Cansu’nun kolundaki bileziğe takılır, nasıl olur asğari ücretle çalışan böyle bir altın bilezik takar. Ece organik erik ikram eder, elini vurur yere dökülür. Cansu yeter artık hanfendi biz yanlış hiç bir şey yapmadık deyince, Cansu’yu tokat vurmak isterken yerdeki dökülen erikleri basar ve yere düşer.

Ekran AlıntısıY.S.2.4

Müşteri kadın kızlardan şikayetçi olur, karakola davet edilirler. Mert kızları sorar, karakolda olduklarını söyler. Kerem kızların peşinden karakola gider. Kızlara ben size kurtaracağım. Kerem çıkışta kızlara serbestsiniz der. Ama kadının tek şartı özür dilemeleridir. Ece ne olacak dileriz derken, Cansu ben özür falan dilemem der. Biz bir şey yapmadık, yere takıldı düştü. Ben özür dilemem. Kerem sen sıkıntı çıkartıyorsun deyince Kerem’e değerli müşterinizden özür falan dilemeyeceğim. Kerem makette Ercan’a çarpar, Ercan’dan özür diler. Cansu, ben sizin gerçek karakterinizi gördüm. Kerem ile Cansu arasında takışmalar devam eder.

Clpmi3rWAAA4t5y

Ece ile Cansu’nun markette çok iyi kanka olurlar,çok da iyi anlaşırlar. Ece, Cansu’nun kahve falına bakar. Sen birinin elini tutuyorsun. Ece, senin kalbinin ortasında, hükümet gibi bir kadın var diyerek annesinden bahseder. Cansu, hep annesinden özür dilemiştir. Cansu, ben o kadından özür dilemeyeceğim.

Cansu’nun annesi Süreyya Hanım oğlu Can’a, babanın Işıl’dan bir bebeği var diyerek söyler. Işıl Hanım, Metin’i arar, sekreteri cevap verir. Metin Bey meşgul. Işıl alır bebeğini Metin’in iş yerine gider.

Kerem konuşmak için Cansu’nun yanına gelir. Konuşurlar, Kerem sen beni pek tanımadın der. Cansu, evet tanıdım, sen bir kere para içinde yüzüyorsun. Halden anlamıyorsun, gurur nedir bilmiyorsun. Cansu kinayeli konuşur, sen bana söyle ayağı öpülecek müşteri gelirse ben uçarak gelirim. Kerem şu karakol meselesini çözmeliyiz.

Ekran AlıntısıY.S.2.5

Cansu, ben özür dilemem, benim gibi bir çalışan için yormayın kendinizi. Kerem konuyu Mert ile tartışır. Kerem, kız bana züppe dedi düştüğüm durumlara bak. Ben çok rahatsızım. Kerem arabanın anahtarını atar, ben kendi arabamla gideceğim.

Ayşen Hanım, oğlu Kerem’e telefon eder, Şirin ile görüştüğünü kızı orta yerde bıraktığını söyler. O iş yerindeki kız kim? Kerem hayal ettiği arazinin krokisini babasına gösterir.

Ekran AlıntısıY.S.2.6 D

Kerem bir demet çiçekle, Şirin’in okuluna gider. Geçen akşamki durum için özür diler. Araziden ve hayalinden bahseder, benimle gelir misin oraya…

Ekran AlıntısıY.S.2.7

Ece, asistan Mert’den gidip Mert Beyden Cansu’yu ikna etmesini, af etmesini ister. Kadın Mert beyin odasında gidip özür dilesin. Ece ile Mert tartışırlar, imdat diye bağırır, Mert’in elini ısırır.

ClomLCSWIAEGypT

Cansu’nun yanına Kerem gelir. Cansu’ya konuşmamız lazım. Kerem adeta yalvarır, senin ödenecek bir faturan, bakman gereken biri yok mu? Bunları düşün. Cansu, niye bu kadar sana ilgilendiriyor, sana ne? Kerem sana son kez soruyorum, özür diliyor musun, dilemiyor musun. Cansu; Dilemiyorum. Kerem, çok üzgünüm seni bir daha burada göremeyeceğim. Cansu işten kovulur. Cansu ile ile kerem göz göze bakışırlar. Cansu’nun gözleri buğulanır. Ve 2.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıY.S.2.SON

Bu bölüm bana pek etkileyici gelmedi. Orta şekerli bir bölümdü. Diziye biraz hareket gelmesi gerekir. Yaz dizisi olarak idare eder. Ama bu gidişe sezon dizisi olarak devamı zor. Konuşmak için biraz erken amma… İlerleyen bölümlere hale bir görelim.

Keyifli seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller yukseksosyete Twitter sayfasından ve tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

Çağatay Ulusoy ile Aras Bulut İynemli Ay Yapım’ın yeni dizisinde kardeş oluyor!

cats ulusoy+bulut a

Çağatay Ulusoy‘un yeni dizisi Ocak ayında bu tarafa 6 aydır konuşuluyor, hakkında sosyal medyada spekülasyonlar yapılıyor. Bu dizi Çağatay sevenleri ve fanları tarafından oldukça merak ediliyordu. Ben bu konuda bir kaç blog yazısı yazdım. Ama net şeyler de yazamadım, haberler hep fısıltı gazetesinden gelenlerdi.

Nihayet Ay Yapım – Persona Sanat bir basın bülteni ile açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

AY YAPIM’IN MERAKLA BEKLENEN DİZİSİNDEN İLK DETAYLAR!

ÇAĞATAY ULUSOY VE ARAS BULUT İYNEMLİ KARDEŞ OLDU!!!

Ay Yapım‘ın yeni sezonda ekranlarda olacak projesinde Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli başrolleri paylaşacak.

CAGATAY ULUSOY (1)

Ulusoy ve İynemli’nin ilk kez biraraya geleceği dizide, iki kardeşin birbirini bulma hikayesi anlatılacak.

ARAS BULT İYNEMLİ (1)

İsmi henüz netleşmeyen projeyi Uluç Bayraktar yönetecek.

Senaryosunu Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu’nun kaleme aldığı dizinin cast çalışmaları devam ediyor. (Dizi bir dönem 39 bölüm olduğu söyleniyor.)

Yeni sezonun büyük merakla beklenen dizisi Ekim ayında ekranlarda olacak.

Tesadüfe bakın ki, Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli her ikisi de Hazal Kaya’nın dizi partneriydi. Çağatay Ulusoy ilk dizisi “Adını Feriha Koydum” Hazal Kaya ile bir aşk dizisinde oynamıştı. Emir – Feriha aşkı dillerden düşmemiş, hala konuşuluyor.

Aras Bulut İynemli önceki yıl, Maral En Güzel hikayem dizisinde Hazal Kaya oynamıştır. Maalesef dizi erken final yapmıştır.

Çağatay Ulusoy’un yeni dizisinde Sarp ile Mert iki kardeşi canlandıracaklar. (İsimler kesin değil) Köstebek kod adlı dizinin adı da, “İçeride olarak konuşuluyor. Bu isim de kesin değil. Ben kendi adıma daha çarpıcı, bir isim bekliyorum.

Dizinin baş rol bayan oyuncusu olarak, Farah Zeynep Abdullah’ın ismi geçiyor ama doğrulanmadı. Cast çalışmalar devam ediyormuş. Baba olarak Çetin Tekindor yazılıyor.

Dizinin yayın kanalı olarak önce Show, son olarak da ATV adı geçiyor. Kanal da doğrulanmadı.

Çağatay Ulusoy, Amerika Los Angeles – Santa Monica’da bu haberleri uzaktan takip ediyor. Yurda döndüğünde her şey netleşmiş olacak.

CaEzuG3UMAAq4Wp images aras bulut

Çağatay Ulusoy (Sarp) ve kardeşi (Mert) Aras Bulut İyneli’ye yeni dizilerinde başarılar dilerim. Güzel bir ikili olduklarını peşinen söyleyebilirim.

Başarılı ve uzun soluklu bir dönem dizisi olmasını dilerim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Haber ve görseller Ay yapım – Persona Sanat Basın Bülteninden alınmıştır.

Hayat Sevince Güzel’in Savaş’ı Burak Çelik dikkatleri üzerine çekti!

BURAK ÇELİK
 “Hayat Sevince Güzel” dizisinde canlandırdığı karakterle bir anda dikkatleri üzerine çeken yakışıklı oyuncu Burak Çelik, kariyer basamaklarını hızla tırmanıyor.

İkinci bölümüyle de büyük beğeni toplayan, bir Ege hikayesi olan “Hayat Sevince Güzel” dizisinde başrolleri Algı Eke ve Ekin Mert Daymaz ile paylaşan Çelik, yakışıklılığıyla olduğu kadar oyunculuğuyla da çok konuşuluyor.

Fox Tv ekranlarında iki haftadır ekranlara gelen Hayat Sevince Güzel dizisinin reytingleri de fena sayılmaz.

13 Haziran Pazartesi akşamı: 1.Bölümünde; Total…… 3,99 – 11,68 reyting puanı ile 5.sırada.
AB……… 3,56 – 10,39 reyting puanı ile 6.sırada.
20 Haziran Pazartesi akşamı: 2.Bölümünde: Total….. 4,24 – 13,88 reyting puanı ile 3. sırada.
AB……..3,75 – 12,49 reyting puanı ile 3.sırada yer almıştır.

Burak Çelik

2013 yılında Türkiye’nin Best Model’i seçilen, ardından 42 ülkeden 56 modelin katıldığı Best Model of The World yarışmasında da en iyi erkek model seçilerek büyük bir başarı elde eden Burak Çelik, asıl hedefi olan oyunculuk için yıllardır çalıştığını belirtiyor. Pek çok önemli isimden oyunculuk dersleri alan Burak Çelik, sıcak bir Ege hikayesi olan Hayat Sevince Güzel dizisinde Savaş karakterini canlandırıyor.

BURAK ÇELİK1

Çekimleri Çeşme’nin Ildır köyünde gerçekleştirilen diziden arta kalan zamanlarda bol bol yüzdüğünü ve spor yaptığını belirten genç oyuncu, bir komedi dizisinde rol almanın kendisini çok heyecanlandırdığını söylüyor…

BURAK ÇELİK2

Yapımcılığını Limon Film / Hayri Aslan’ın yaptığı, yönetmenliğini ise Eray Koçak’ın üstlendiği Hayat Sevince Güzel her Pazartesi saat 20:00’da ekranlara geliyor…

Keyifli bir yaz dizisi olarak Fox Tv ekranlarında…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Haber ve görseller, Persona Sanat Basın Bülteni’nden alınmıştır.

Paramparça’nın sezon finalinde Gürpınar ailesi gerçekten paramparça oldu!

ClbIRMwWgAE2dpM

Dün akşam Star Tv’de sevilen dizi Paramparça 71.bölümü ile sezon finali yaptı ve yaz tatiline girdi. Dizinin adı gibi Gürpınar ailesi de Paramparça oldu! Tabiri yerindeyse çil yavrusu gibi dağıldılar. Olan Cihan Gürpınar’a oldu. Adamcağız neredeyse çıldırma noktasına geldi.

Cansu ile Deniz yüzük takar ve nişanlanırlar. Haberi alan Cihan şaşkındır. Dilara Cihan’ı suçlar. Deniz’in mekanı mafya tarafından taranır, her taraf perişandır. O sırada gelen Özkan da, dahil canlarını zor kurtarırlar. Deniz arazi mafyasına girmiş, artık beli tabancalı bir mafya adamıdır. Cihan kızı Cansu’ya ofisine çağırır. Baba-kız konuşurlar. Cansu Deniz’i sevdiğini söyler. Cihan, sen daha çok küçüksün…

Ozan’ın hisselerini, kumpas kurarak elinden alırlar. Harun’un halası işin içindedir. Dilara Harun’a giderek, Can’dan ile halasının planlarının hesabını sorar. Biti, bundan sonra ne beni ne oğlumu görmeyeceksin diyerek terk eder.

Harun Bey, Halasına gider, sen neler yapıyorsun diye hesap sorar. Ben senin yüzünden oğlumu, sevdiğim kadını kaybettim. Çok hiddetlenir.

Özkan, Deniz’in mekanın taranmasını ve olanları Cihan Beye anlatır. Deniz’in beli tabancalı bir mafya adımı olduğunu anlatır.

Hazal da başka bir havadadır. Müzisyen sevgilisi Özgür ile evlilik planları yapmaktadır. Özgür ise Yeliz adlı başka bir kıza hamile bırakmıştır, onunla evlenmek zorundadır.

Cihan, Deniz ile konuşur. Kızı Cansu’yu zorla da olsa oradan uzaklaştırır. Deniz’e, benim kızımdan uzak duracaksın diye tembihler. Çocuğumu görmeyeceksin, kızıma yaklaşmayacaksın. Daha sonra Cansu ile görüşür. Deniz’in Cafesi tarandığını söyler. Baba-kız tartışırlar. Cihan, çok sinirlenir. Kulak misafiri olan Hazal,sinsi sinsi gülümser. Cihan Bey, senin o çocukla görüşmesini izin vermiyor der.

Ekran PRÇ.71.2

Cansu Deniz ile buluşur. Olanları tartışırlar. Deniz ben ne yaptıysam senin için yaptım diyerek Cansu’ya ikna eder. Onları sarılırken gören Cihan, ben sana kızımdan uzak dur dedim der ve yüzüne bir tokat patlatır. Kızını eve kapatır.

Ekran AlıntısıPRÇ.71.1

Ozan, hisse devir sözleşmesini alır, babasına getirir. Babası Cihan: Her şeyimi kaybederim sana deli damgasını vurdurtmam. Sözleşmeyi yırtar atar.

Özkan, sevdiği kız Sevinç ile arası bozulur. Sevinç Özkan’ın asıl kim olduğunu, kendisine yalan söylediğini öğrenir. Konuşarak durumu kurtarmaya çalışırlar. Alır kızı eve ablası Keriman’a getirir.

Mahide Hanım, Dilara’nın evine gider, özür diler, bütün suçun kendisinde olduğunu, Harun’un hiç bir suçu olmadığını söyler.

Ozan Candan ile buluşur. Ben seni gerçekten sevdin, sen arkamdan dolap çevirdin. Candan, ben seni seviyorum. Ozan bende para yok, her şeyimi babana devrettim. Candan, gidelim buralardan, bende para var. Ozan’a sarılır.

Ekran AlıntısıPRÇ.71.4

Mahide Hanım, hizmetçisinin cep telefonuna kaydettiği yeğeni Harun ile tartışmalarını, Dilara’nın cep telefonuna paslar. Bu tartışmaya duyan Dilara, Harun’un suçu olmadığına inanır ve Harun’a gider. Tekrar barışırlar.

Hazal, sevdiği genç için klip çektirir. Borçlanır, firma Hazal’dan alacağını ister, vermeyince babası Cihan beyden isterler. Cihan Bey Hazal’ı çağırır. Niye böyle yaptığını söyler, Hazal, bana öz kızına hisse vermediğini söyler. Tartışırlar, Cihan Hazalı iş yerinden kovar. Hazal eve gider valizini toplar evi terk eder.

Yeliz’in babası Özgür’ü evine gelir. Tabancayı boğazına dayar, ya kızımla evlenirsin ya da…

Ekran AlıntısıPRÇ.71.5

Özgür kabul etmek zorunda kalır. Daha sonra Hazal valizi ile çıkagelir. Özgür, ben mi istedim klip çek diye. Evleneceğimizi mi zannediyorsun? Ben evleniyorum, biz seninle evlenemeyiz deyince Hazal çılgına döner. Masadan kaptığı ekmek bıçağını sevdiği Özgür’ün karnına saplar. Özgür kanlar içinde yere düşer.

Ekran AlıntısıPRÇ.71.8

Deniz babasından da cesaret alarak, Cansu ile görüşür, senin için gergini yapacağım der. Cansu da valizini toplar evi terk eder. Nikah dairesinde yıldırım nikahı ile evlenirler.

Ekran AlıntısıPRÇ.71.6

Karşılıklı evetler söylenir, imzalar atılır. Nikah bitiğinde, Cansu’nun öz babası kapıda gözükür, ellerini açarak çaresizliğini belirtir.

Ekran AlıntısıPRÇ.71.7

Ozan kafasından plan yapar. Birlikte yurt dışına kaçacaklardır. Candan ile hava alanına giderler. Çekin yaptırırlar. Ozan, dergi almak için ayrılır. Candan’ı uçağa bindirir. Para dolu çantayı değiştirir. Uçak kalkmak üzeredir. Candan uçakta, Ozan dışarıda kalır. Candan’a güzel bir kazık atar, el sallar.

Ekran AlıntısıPRÇ.71.9A Ekran AlıntısıPRÇ71.9B

Cihan Bey, babası Rahmi Beyin bir açığını yakalar. Deniz’in babasına konuşmak üzere birlikte giderler. Bulunan eski bir resimde, kızının damadı tarafından itilmesinde Rahmi Beyin sessiz kaldığını görür. Karşılığında damadından para almıştır. Sen babam değilsin diye sitem eder. Rahmi Bey yıllar önceki bu hatasını yüzünden oğlu Cihan ondan kopmuştur.

Ayşe Cihan’ın durumunu çok üzülür. Cihanın iş yerine gider. Maide Hanım da kızını arar, peşinden gider. O sırada Rahmi Bey oğlu Cihan’ın yazıhanesi gider. Oğlum deyince, Cihan bana bir daha oğlum deme baba… Rahmi Bey ben istemedim, ben san hep kötülük yaptım. Cihan, oğlum ben sana veda etmeye geldim. Cebinden tabancasını çıkarır, şakağına dayar.

Ekran AlıntısıPRÇ.71.9

Cihan hemen fırlar, elinden tabancayı almaya çalışır. O sırada kapıdan sevdiği kadın Ayşe girer. Cihan yaklaşma dese de tabancadan çıkan kurşun, Ayşe’nin karnına saplanır. Mahide hanım, yavrum diyerek çığlıklar atar. Ayşe Cihan’ın kucağında kanlar içinde can çekişir ve Paramparaça’nın sezon final bölümü burada sona erer.

Ekran AlıntısıPRÇ.71.SON1

Paramparça’da Gürpınar ailesi paramparça olmuştur. Cansu, gizlice ailenin hiç bir ferdi olmadan Deniz ile evlenir. Hazal, sevdiği adam Özgür’ü bıçaklar katil olur. Babası Rahmi Bey, intihar edeyim, oğlumun başından def olup gideyim derken, çıkan kurşun oğlunun dostu Aşye’i vurdu.

Cihan Gürpınar (Erkan Petekkaya) hangisine yansın! Şimdi ne yapsın. Kızlarının haline mi, Ayşe’nin vurulduğuna mı ağlasın, oğlu Ozan’ın Candan Soylu’dan kurtulduğuna mı sevinsin!

Sezon final bölümü reytinglerine göz atarsak: Hem Total’de (4,40), hem de AB’de (4,10) 2.sırada yer almıştır.

Paramparça’nın yapımcısı Endemol Türkiye yeni sezon Eylül’e, 3.sezona randevu vererek sezon finali yaptı ve tatile girdi.

ClbFilKWgAABOfO

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan diziden ve paramparça twitter sayfasından alınmıştır.