Aylık arşivler: Kasım 2015

Geçen Hafta (23 – 29 Kasım 2015) en çok izlenen diziler!

cats 30 kasım

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 23 – 29 Kasım 2015 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk 10’a giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Bu hafta reyting puanlarının hayli yüksek olduğunu görüyoruz. Sevilen diziler gerçekten iyi reyting topluyor. Biz dizilerin reytinglerini bakıyoruz. Bu nedenle bu hafta yüksek reytingi AB’de 11,72 ile geçen hafta olduğu gibi Diriliş Ertuğrul’un aldığını görüyoruz. AB’de ilk ona giren dizilerde 10.sırada olan 4,77 reyting puanı almıştır. Totalde, en yüksek 9,23 ile Kırgın Çiçekler, en düşük de 5,80 ile İlişki Durumu Karışık ilk 10’a girmiştir.

Yeni dizilerden Star Tv’de yayınlanan Kösem Sultan ile Kara Sevda ilk on reyting listesine girenlerden. Yeni ile eski diziler arasında kıyasıya bir rekabet var. Yaz dizilerinden Kiralık Aşk Cuma gecelerinin birincisi olarak yayınına devam ediyor. Elçin Sangu ile Barış Arduç Defne ile Ömer aşkını çok daha güzel yaşatıyorlar. Bu aşk izleyicinin oldukça ilgisini çekiyor. Dün akşam yapılan Altın Kelebek ödüllerinde En iyi Çift ödülünü almaları tesadüf olmasa gerek. Yaz dizilerinden Kırgın Çiçekler’de Pazartesi gecelerinin birincisi. Yeni dizilerden Eşkıya Dünyada Hükümdar olmaz da başladığı ilk haftadan beri Salı gecelerinin fenomen dizisi oldu. Bu dizide Oktay Kaynarca gibi güçlü oyuncunun etkisi çok büyük.

Yeni dizilerden reytingleri düşük olanlar, yarıştan kopmaya, erken final yapmaya başladı. Show Tv’de yayına giren Ceyda Ateş ve Ali Aksöz’ün “Gamsız Hayat” 5.bölümde final yapmak sorunda kaldı. Star Tv’nin yaz dizilerinden “Çilek Kokusu” da finale hazırlanıyor. Pazartesi akşamlarının iddialı dizilerinden Güneşin Kızları için de final kapıda. Kiraz mevsimi bu hafta final yaptı ve yarıştan çekildi.

Geçen sezondan gelen dizilerden Paramparça, Kaderimin Yazıldığı Gün, Aşk Yeniden, Diriliş Ertuğrul, Poyraz Karayel, Kurtlar Vadisi Pusu, Filinta, Kocamın Ailesi, Kiraz Mevsimi, Karagül, Kara ekmek, Kertenkele, Güllerin Savaşı ve O hayat Benim gibi diziler her hafta bu yarışın içindeler.

Reyting Nedir? 
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10:

1.Kırgın Çiçekler 22.Bölüm (Atv)…………………………….9,23 – 23,27

2.Kiralık Aşk 23. Bölüm (Star Tv)……………………………9,05 – 21,73

3.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 12.Bölüm (Atv)..8,35 – 12,56

4.Karagül 97.Bölüm (Fox Tv)………………………………….7,97 – 17,59

5.Diriliş Ertuğrul 35.Bölüm (TRT1)…………………………7,15 – 17,64

6.Arka Sokaklar  378 Bölüm (Kanal D)……………………6,96 – 16,35

7.Paramparça 42.Bölüm (Star Tv)…………………………..6,73 – 17,68

8.Kurtlar Vadisi Pusu 273.Bölüm (Kanal D)……………..6,29 – 15,63

9.Kara Sevda 7.Bölüm (Star Tv)………………………………6,01 – 14,90

10.İlişki Durumu Karışık 21.Bölüm (Show Tv)…………5,80 – 14,53

 

AB’de ilk 10:

1.Diriliş Ertuğrul 35.Bölüm (TRT1)…………………………11,72 – 27,25

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 12.Bölüm (Atv)…8,35 – 21,44

3.Kiralık Aşk 23. Bölüm (Star Tv)…………………………….8,19 – 20,70

4.Kırgın Çiçekler 22.Bölüm (Atv)……………………………..7,05 – 17,92

5.Muhteşem yüzyıl Kösem Sultan 7.Bölüm (Star)………6,73 – 16,89

6.Paramparça 41.Bölüm (Star Tv)……………………………..6,32 – 16,50

7.Kara Sevda 7.Bölüm (Star Tv)……………………………….6,07 – 14,25

8.Poyraz Karayel 34.Bölüm (Kanal D)………………………5,77 – 13,82

9.Aşk Yeniden 30.Bölüm (Fox Tv)…………………………….5,51 – 13,73

10.Güllerin Savaşı 59.Bölüm (Kanal D)……………………..4,77 – 1277

 

 TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan ilk 6 sıralaması:

1-Diriliş Ertuğrul: TRT1’in 13.Yüzyılda geçen görkemli dizisi bu hafta 35.bölümünde AB’de aldığı en yüksek reyting puanı 11,72 ile geçen hafta olduğu gibi gene 1.sırada yer aldı. Kayı ve Dodurga Obaları’ndaki beyler tıpkı siyasi ihtiraslarıyla hareket eden Korkut ve Tuğtekin gibi, içlerini oyan büyük Noyan tehlikesinin farkında değillerdir. Ertuğrul ise çolak kalan eliyle, tüm bu olumsuz koşullara rağmen en küçük bir tereddüt göstermeden, Moğollarla olan mücadelesine tek başına devam etme kararı alır. Elbette yanında Alpları Doğan ,Turgut ve Deli Demir de olacaktır. Ertuğrul, Noyan’ın Türkler’den savaşçı devşirdiğini bildiği için Moğol Birliği’nin içine Abdurrahman’ı sokmayı planlar. Ne var ki Abdurrahman, hain olduğu gerekçesiyle idam cezası almıştır.

dirilis-erturgul-35-bolum-fragma

 

2- Kırgın Çiçekler: Total’de aldığı 9,23 reyting ile bu hafta 2.sırada yer alıyor. Sevilen dizi, kimsesizler yurdunda kalan 5 genç kızın ilginç serüvenlerini anlatılıyor. Banu’nun intihar girişimi herkesi şok ederken. Songül ve Eylül’ün başına gelenler herkesi altüst eder. Kırgın Çiçekler 22. bölüm fragmanında yaşananlar herkesi merak içerisinde bıraktı.

 kırgın çiçekler 22

 

3-Kiralık Aşk : Star Tv’nin oldukça sevilen dizisi bu hafta Total’de 9,05 reytingle 3.sırada yer aldı. Ömer ve Defne aşkı doruklarda. Ömer’in aklı karmakarışık; bir yanda aşk bir yanda yalanlar. Defneler’de düğün var. Fakat Defne’nin aklı Ömer’de. Aşkı için yaptığı seçim Ömer’le arasını bozdu. Defne çıkmazlarda. Acaba bu işi nasıl toparlayacak? Yasemin Sude’nin yaptıklarını anlatacak mı?

Kiralik-Ask-23bolum-2fra

 

4-Eşkıya Dünyaya hükümdar Olmaz: Oktay Kaynarca’nın dizisi Total’de aldığı 8,35 reyting puanı ile 4.sırada bulunuyor. Aksiyon, aşk ve güç mücadelesi ile örülü olan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 13. yeni bölüm fragmanı izleyiciyle buluştu. Nefes kesen sahneleriyle gündemden hiç düşmeyen Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi yeni bölümü için heyecan dorukta. Sosyal paylaşım sitelerinde yoğun ilgi görmeye devam eden Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi ilk günden bu yana binlerce yorum ve beğeni aldı. Oyuncu kadrosunda; tiyatro dünyasının başarılı isimlerin yer aldığı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, ilginç senaryosu ve hareketli kurgusuyla kaldığı yerden devam edecek.

images eşkıya 12

 

5- Karagül : Bu hafta Karagül, Total’de aldığı 7,97 puanla 5.sırada yer aldı. Narin, oğlunu kaybetmemek için kelimenin tam anlamıyla ateşle oynamaktadır. Ebru alevlerin arasında kaldığı sırada onu kurtarmaya gelen Baran’la birlikte içerde sıkışır kalır. Narin’in Ebru’dan kurtulma çabası gitgide sarpa sarmakta, kendi hayatı da dahil risk altına girmektedir. Kadriye aileyi yeniden aynı sofra başında toplamak için çabalamakta, Emine’yi bulmak için Maraş’ta var gücüyle onu aramaktadır. Diğer yandan Ebru’nun kaybolmasının sebebinin Kendal olduğunu düşünen Kenan, Kendal’ın üzerine yürür. Kendal ve Kenan’ın savaşlarına yeni bir cephe daha açılmıştır.

cropped_content_karagul-97-bolumu-fr

 6-Arka Sokaklar: Bu hafta yılların Arka Sokaklar dizisi ilk defa ilk 6.da yer aldı. Total’de aldığı 6,96 reyting ile 6.sırada yer aldı. Arka Sokaklar yeni bölümleri ile yine Kanal D ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta yayın hayatına yeniden başlayan dizi herkesi ekrana kilitledi. Bu hafta 378. bölüm ile seyirci karşısına çıkacak olan Arka Sokaklar’da görev çok zor. Ekibe yeni bir isim dahil oluyor. Arka Sokaklar 378. Bölüm’de ekip, mafyayı çökertmek için plan yapıyor!

arka sokak

 

 

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler: Paramparça, Kırgın Çiçekler, Eşkıya Dünyaya Hükümdar, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda ve Kiralık Aşk her iki grupta yer alan diziler.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de ilk onda: Star Tv 3 Dizi. Atv ve Kanal D 2’er dizi. Fox,  TRT1 ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

AB grubunda: Star Tv 4 dizi. Atv ve Kanal D 2’er dizi. Fox ve TRT birer dizisi ile yer almıştır.

Bu hafta kanallarda gene Star Tv haftasıydı. Total’e 3 dizi, AB’de 4 dizisini dereceye soktu.

Bu hafta, Star Tv’nin yeni dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan 3.bölümü ekranlara geldi. Maalesef ilk 6’ya giremedi. Her zaman olduğu gibi Diriliş Ertuğrul AB’de aldığı en yüksek reyting puanı ile ilk sırada yerini aldı.

Bu sıralamalar reyting ölçümlerine göre yapılan sıralamalardır. Asıl olan sizin gönlünüzdeki, sevdiğiniz, seyrettiğiniz dizilerin sıralamasıdır.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri (reytingkurdu) ölçümlerinden alınmıştır.

42.Altın Kelebek Ödülleri dün akşam sahiplerini buldu!

cats a.kelebek

Hürriyet okurlarının oylarıyla belirlenen 42.Altın Kelebek Ödülleri dün akşam Zorlu Center’da, Kanal D‘de yayınlanan canlı ödül töreni ile sahiplerini buldu. Halit Ergenç’in sunduğu gece oldukça iyi geçti. 32 dalda ödüllerin sahiplerini bulduğu gecede ben sizlere sadece dizi sektöründen ödül alanları sıralayacağım.

Ödülleri sahiplerine gene ödüllerini daha önce de bu ödülü alan ünlü kişiler verdi. Başta, Beyazit Öztürk, Emel Sayın, Ajda Pekkan, Okan Bayülgen, Kenan İmirzalıoğlu, Göksel Arsoy, Gülse Birsel, Demet Akbağ, Osman Sınav, Alpay, Ümit Pesen, İzzet Öz, Saba Tümer, Cahit Berkay, Nur Yerlitaş ve İlker Yasin gibi ünlülerin elinden aldılar.

En çok ödülü 6 dalda aday gösterilen”Medcezir“; En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Dizi Müziği ve En İyi Yönetmen olmak üzere 4 dalda alarak, geceye damgasını vurdu. Aynı şekilde Poraz Karayel ‘de 3 dalda ödül aldı.

İlk ödülü, Beyazit Öztük’ün elinden Medcezir dizisisinde gösterdiği performansı ile geçen sene olduğu gibi bu senede Serenay SarıkayaEn İyi Kadın Oyuncu” dalında aldı.

CVAIm69WUAADYOr - Kopya

Daha sonra da gene Medcezir Dizisindeki üstün performansı ile son yıllara damgasını vuran genç yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy, En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü Beyaz’ın elinden aldı. Üç aya yakın zamandır Amerika’da Los Angeles’te oyunculuk eğitimi alan Ulusoy ödülü almak için İstanbul’a geldi ve bu ödülünü aldı.

565b509f67b0a951781c8f43

Gecenin geç vakitlerine kadar devam eden gecede ilginç performanslar sergilendi. Sexy dans showlar ve söylenen şarkılar. Halit Ergenç tek başına sunduğu ödül törenini çok de güzel idare etti.

 

İŞTE GECEDE ÖDÜL ALAN DİZİ SEKTÖRÜNDEN OYUNCU VE YAPIMCILAR:

En İyi Kadın Oyuncu : Serenay Sarıkaya (Medcezir)

CVCaQFBXIAAuFdG

 

En İyi Erkek Oyuncu : Çağatay Ulusoy (Medcezir)

CVAM3mwXIAAYVER - Kopya

 

En İyi Dizi Müziği : Toygar Işıklı (Medcezir)

565b72d467b0a951781c90ee

 

En İyi Yönetmen : Ali Bilgin (Medcezir) + Çağrı Vila Lostuvalı (Poyraz Karayel)

565b602467b0a951781c9038

 

En İyi Dizi : Güneşin Kızları

güneşin kızları

 

En İyi Çocuk Oyuncu : Ataberk Mutlu (Poyraz Karayel)

CVASGS6WcAA_-bZ

 

En İyi Komedi Dizisi : Güldür Güldür (Show Tv)

güldür güldür

 

En İyi Komedi Kadın Oyuncu : Özge Özpirinçci (Aşk Yeniden)

565b60ac67b0a951781c9041

 

En İyi Komedi Erkek Oyuncu : Ahmet Kural (Kardeş Payı)

ahmet kural

 

En İyi Senaryo : Ethem Özışık-Ertan Kurtulan (Poyraz Karayel)

poraz karayel en iyi senaryo


En İyi En Yakışan Çift : Defne – Ömer (Kiralık Aşk)
565b634767b0a951781c9060

 

Panten Yıldızı Parlayanlar Genç Oyuncular Ödülü: Bensu Soral – Nilay Yıldız – Hande Erçel

565b649b67b0a951781c9078

42.Altın Kelebek Ödülleri dün akşam sahiplerini buldu. Dizilerin haricinde, magazin, haber, yarışma, müzik dallarında ödüller verildi. Ödül kazananlara başarılarının devamını, kazanamayanları gelecek yıllarda alması dileklerimizle…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller ve haberler ilgili kişilerin twitter sayfalarından alınmıştır.

Türkan Şoray’ın “Uzaklarda Arama” filmi görkemli gala ile vizyona girdi!

CUulGTLXAAA_fq0

Türk Sinemasının usta duayen oyuncusu Türkan Şoray’ın yönetmeni olduğu “Uzaklarda Arama” sinema filmi dün gece ünlü davetlilerin katılımıyla gala gecesi yapılarak, bu gün tüm sinemalarda vizyona girdi.

Türkan Şoray’ın çok heyecanlı olduğu geceye; Nebahat Çehre, Cihan Ünal, Nazan Şoray, Bülent Eczacıbaşı, Ferdi Tayfur, Nursel Köse, Nilgün Belgüm, Nevara Serezli, Nuri Alço, Eşref Kolçak, Nüket Duru gibi sanatçı, dizi oyuncusu ve iş çevresinden bir çok ünlü ve filmin oyuncuları tam kadro katılmıştır.

Türkan Şoray’ın kızı Yağmur Ünal’ın yapımcı ve oyuncusu olduğu filmin galasında bir konuşma yapan Türkan Sultan oldukça heyecanlı olduğu, sesinin titrediği gözden kaçmadı. Kanyon AVM’de yapılan gecede, misafirlerine şöyle seslendi. ““Galaya katılan herkese çok teşekkür ederim. Benim yönetmen, kızım Yağmur Ünal’ın da yapımcı olduğu bu ilk filmin beğenilmesinden çok mutluluk duydum. Ben kendimi bir imtihanda gibi hisettim bu akşam. Samimi alkışlarınızdan anladığım kadarıyla sanıyorum bu sınavı geçtik” dedi. Konuşma sonunda başından gül yapraklı atılan Şoray, uzun müddet ayakta alkışlandı.

CUv7YCnVEAAfOTP (1)

Galaya Kalabalık ve seçkin bir davetli topluluğu katılmıştır. Daha sonra Nişantaşı Vanily’de eğlence tertip edilmiştir.

u-a-kalabalık davetli

Yağmur Ünal bildiğiniz gibi annesi Türkan Şoray (Tek kızı), babası Cihan Ünal’dır. Geceye Yağmur Ünal’ın kız kardeşi Irmak Ünal da katılmıştır.

CUzeziaXIAAY1hq

Filminin başlıca oyuncuları ve canlandırdığı karakterler şöyle;

Sevda Erginci (Nazlı), Yağmur Ünal (Deniz), Mehtap Bayri (Nermin), Mustafa Uğurlu (Coşkun), Serkan Şenalp (Vedat), Kaan Urgancıoğlu (Tayfun), Ekin Türkmen (Buse), Emir Oktay (Yusuf), Sema Keçik (Hamiyet Ana) ve Eşref Kolçak.

Film Muğla’nın Yeşilyurt Köyünde çekilmiş olup, filmin konusu kısaca şöyle:

Film, şehir merkezindeki pavyonun yakınlardaki küçük bir kasabaya taşınma emrinin çıkmasıyla başlayan olaylar zincirini mizahi bir dille ele alır. Bu karmaşık ortam içinde kasabalının da şahit olacağı tutkulu, imkansız bir aşk yaşanır. Birbirinden çok farklı insanların dünyalarının kesişmesinden doğan trajikomik bu hikayeyi 9 yaşındaki Yusuf’tan dinleriz.

Yağmur Ünal filmde pavyon şarkıcısı ‘Deniz’ karakteri olarak, oyunculuğu oldukça başarılı bulunmuştur.

Filmin tamamını bu günden itibaren sinemalarda izleyebilirsiniz.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve görseller, Türkan Şoray ve Yağmur Ünal Twitter sayfasından alınmıştır.

 

Neslihan Atagül ile Kadir Doğulu’nun beklenen nişanı!

neslihan - kadir

Kara Sevda dizisinin Nihan’ı Neslihan Atagül ile Kösem Sultan dizisinde Kırım Prensini canlandıran Kadir Doğulu dün akşam arkadaşları arasında sade bir tören ile nişanlanmışlar.

Kadir Doğulu ile Neslihan Atagül takriben iki yıl önce birlikte “Fatih Harbiye” dizisinde oynamışlar, Macit ve Neriman olarak, çok da güzel bir çift olmuşlardı. O zaman başlayan dizi aşkı, gerçeğe dönüşmüş sevgili olmuşlardı. 2 yıl süren bu aşk, dün akşam yüzüklerin takılması ile evliliğe doğru bir adım atmış oldular.

Neslihan Atagül şu günlerde Star Tv’de ekranlara gelen Kara Sevda dizisinde Burak Özçivit ile oynuyorlar. Çok da sevildiler, ama onlarınki dizi aşkı. Atagül gerçek aşkı Kadir Doğulu da buldu. Doğulu da dün akşam ekranlara gelen “Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan” dizisinde Kırım Prensi Mehmet Giray Han karakterini canlandırıyor. Safiye Sultan’ın kızına aşık.

kırm prensi

Yakın dost ve arkadaşlarının katıldığı gecede, Kadir Doğulu bu mutlu gecesini ağabeyi Kemal Doğulu ile paylaştı.

5658055dc03c0e5854018537

Neslihan Atagül de yakın arkadaşları ile birlikte görülüyor.

56580580c03c0e585401853b

Neslihan Atagül Twitter’da paylaştığı nişan fotoğrafları sevenleri tarafından tıklanma ve beğeni rekoru kırmış.

Genç Çifte ben de mutluluklar diler, Allah tamamını erdirsin derim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve görselleri Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül Twitter sayfasından alınmıştır.

 

Kaderimin Yazıldığı Gün / Defne için dananın kuyruğunun koptuğu gün olacak!

CUmGHsbUkAAH1j2

Star Tv’nin ilginç dizisi Kaderimin Yazıldığı Gün’de Kahraman ile Elif arasına Defne girmişti. Elif, Defne’nin kendisini öldürmek istediğini, kendisine yaptığı kötülükleri Kahraman’a anlatır ama, bir türlü inandıramaz.

Prodüksiyonu 03 Produksiyon Türkiye tarafından gerçekleştirilen, başrollerini Özcan Deniz, Hatice Şendil Sağyaşar, Begüm Kütük Yaşaroğlu, Gül Onat ve Metin Çekmez’in oynadığı “Kaderimin Yazıldığı Gün” reytingleri pek de fena sayılmaz. Dizilerde her iki dalda, Total’de 4,73 reyting yüzdesi ile 3.sırada ve AB’de de 3,37 reyting yüzdesi gene 3.sırada yer almıştır.

Elif, Kahraman’a inat işbirliği yaptıkları şirkette çalışması Kahraman’ı deliye döndürür. Defne’nin neler yaptığını araştırmaya başlar. İşten çıkan adamlarının yeni iş yeri açtıklarını, onlara yüklü parayı da Defne’nin verdiği bilgisine ulaşır.

Ekran AlıntısıKYG.45.1

Şirketi yeni ürünlerin lansman gecesinin organizasyonunu Defne yapar. Elif’e verilecek başarı plaketini, Defne’nin yok etmeye çalışması Kahraman’ın dikkatinden kaçmaz.

Diğer taraftan babası Rıza Beyin ameliyatını engellemeye çalışması bardağı taşıran son damla olur. Arkadaşı Celal ile yaptığı araştırmadan sonra hastanede Rıza Bey ile konuşmalarının kaydedildiği telefona ulaşır. Bölüm finalinde babası Rıza’nın odasındaki çekmeceden telefonu bulur. Açar, tam dinleyeceği anda Elif de odaya girer. Bölüm burada biter.

Haftaya Rıza babaya hastane odasında kalp krizi geçirten sert konuşmaları ve tehditlerini dinleyeceğiz. Kahraman bu duyduklarından sonra eski karısı ve kızı Ece’nin annesi Defne’yi konaktan kovmakla kalmayacak, tamamen hayatından çıkartacak mı göreceğiz.

Ekran AlıntısıKYG.45.2

Maksut, ağabeyi Yakup’un kardeşi çıkması da olaya başka bir boyut kazandırdı. Maksut’un annesi Rıza Beyin yıllar öncesi sevdiği kadın çıktı. Rıza Bey ile Saadet Hanımın geçmişi yüzleşmesi, Rıza babanın dilini resmen çözdü.

Ekran AlıntısıKYG.45.5

Konağın hizmetlisinin oğlu Selim ile Yakup Yörükhan’ın kızı Canan arasındaki ilişkinin bozulması Selim’i işinden eder. Elif Selim’i kendi yanına işe alır. Selim Yakup Yörükhan’ın kızı Canan, diğer taraftan da Yakup’un anne bir kız kardeşi Melek ile sevgili olması ortalığı karıştıracak gibi duruyor.

Kıymet Hanım şimdilik bu yüzleşmeden habersiz. Duyunca, onun da köşeye sıkıştığı günleri göreceğiz. Onda da çok saklı sırlar var. Herkesin arkasından ne dümenler çevirdiğini gördük.

CUm8SQQUsAAvKBv

Dizilerde ilgiyi arttırmak, konuyu zenginlik kazandırmak için yeni yüzlerin girmesi adet oldu. Geçen bölümde diziye Sinan Tuzcu, ‘Soner’ karakteri olarak girdi. Kahraman Yörükhan ile işbirliği yapacak şirketin ortağı. Kahraman Defne’yi bu bölümde Soner’den kıskanmaya başladı bile.

CUl-S7pWIAAT90o

Sırların ortaya çıkması Kahraman ile Elif’in güzel günlerinin başlangıcı olacak. Diğer taraftan Defne için dananın kuyruğunun koptuğu gün haftaya kaldı!

 

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan diziden ve Kaderimin Yazıldığı Gün Twitter sayfasından alınmıştır.

 

 

Kara Sevda 7.Bölümde neler olacak?

kara-sevda-1jpg

Ay Yapım imzalı, Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün oynadığı Kara Sevda’nın yeni bölümünde, Kemal ve Emir’in mücadelesi yeni bir boyut kazanıyor. Kemal’in artık Nihan ve Emir’in yanı başında olmasıyla, oyunun kuralı yeniden yazılacak.

Yeni Bölümde Neler Olacak?

Emir ve Nihan’ın mutluluğunu uzaktan izlemek, Kemal’in acısını da intikamını da kamçılar. Artık bu oyunun kuralı yeniden yazılacaktır. Kemal attığı ilk adımdan itibaren, Emir’le sonu gelmeyen çekişmesini başlatmış olur.

Nihan ise hayatında daha fazla çekişme istemez. Kalbinin karışmasına engel olmak zorundadır ve çareyi Kemal’den uzak durmakta bulur. Bu kararla eski düzenine çekilmek isterken, Kemal’den uzak durmanın kendi elinde olmadığını görecektir.

kara-sevda-7-bolum-fragman

Zeynep konusunda koyulan yasaklara rağmen Ozan Zeynep’in peşini bırakmaz. Ama yolunu kesen bu sefer ailesi değil, hiç tahmin etmediği biri olacaktır.

Emir, Tarık ve Zeynep’le bağlarını güçlendirmenin peşindeyken; Kemal’in Leyla’yla dostluğu, tarihi bir an yaşayacaktır. O andan sonra bağları ya kopacak, ya eskisinden de güçlü hale gelecektir.

dizi-20151119114310 kemal

Kemal’in mücadelesi artık Nihan ve Emir’in yanı başında sürerken, Emir’in içinde taşıdığı şüpheler katlanarak artacaktır.

Kara Sevda, yarın akşam 7.bölümü ile Star Tv ekranlarında olacak! Kara Sevda’da oyunun kuralı yeniden yazılacak mı?

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Haber ve fragman, Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteninden alınmıştır.

Engin Akyürek Emmy ödülünü alamadı. Ama Finale kalmak da başarıydı!

CUkQMsuVAAAXBAH

Engin Akyürek, 43.Uluslararası Emmy Ödül Töreni için New York’a gitmişti, ödülü kaldırımadı ama finale kalmak da bir Türk sanatçısı için büyük başarıydı.

Dün akşamki ödül töreninde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü alamadı. İlk 4 arasına giren Akyürek, bu ödülü Ramses dizisindeki performansı ile Hollandalı aktör Maarten Heijmens’e kaptırdı.

Amerika dışında yayınlanan televizyon dizilerinin en iyilerinin seçildiği 43. Uluslararası Emmy Ödül töreni öncesi kırmızı halıda yürüyen Engin Akyürek, izleyicilerden yoğun ilgi gördü.

Engin Akyürek, “Kara Para Aşk” dizisinde gösterdiği performansıyla finale kalmıştı. Akyürek, basın mensuplarına yaptığı açıklmada, bir Türk oyuncu olarak Uluslararası Emmy Ödülleri’nde yer almaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

 

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Engin Akyurt’a finale kalmasından dolayı katılım madalyası verildi.

emmy ödül töreni engin akyürek

Bu törene Kara Para Aşk’ın değerli senaristleri Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon da katıldılar. Ayrıca Medcezir’in ünlü senaristi Ece Yörenç, Ay Yapım’ın patronu Kerem Çatay ve eşi de, Engin Akyürek’e destek için geceye katılanlardandı.

CUkcq4wUwAATJg8

Hilton Oteli’nde düzenlenen törene katılan Amerikalı ünlü aktör Michale Douglas’a da en fazla ilgi çeken isimlerden oldu.

Maarten Heijmen ödülün sahibi:

page_43-uluslararasi-emmy-odulleri

 

Gecede ödül alan yapımlar ve sanatçılar:

En iyi erkek oyuncu: Maarten Heijmans (Hollanda)

En iyi kadın oyuncu: Anneke von der Lippe (Norveç)

Dram dizisi: Engrenages (Fransa)

Komedi: Doce de Mae (Brezilya)

Belgesel: Miners Shot Down (Güney Afrika Cumhuriyeti)

TV filmi/Mini dizi: Soldat Blanc (Fransa)

 

engin akyurek

Engin Akyürk Eylül ayında Seul Drama ödüllerinde En İyi Oyuncu ödülü ile ilk uluslararası ödülünü aldı. Şayet dün gece Emmy Ödülünü de alsaydı 2.si olacaktı. Ama olmadı, katılmak, finale kalmak da bir başarıydı. Akyürek’in önünde daha uzun yıllar var, bu oyunculuk onda olunca, bir gün o da olur.

Yolun açık olsun Engin Akyürek.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve Görseller Engin Akyürek Twitter sayfasından derlenmiştir.

 

 

 

Geçen Hafta (16 – 22 Kasım 2015) en çok izlenen diziler!

cats 23 kasım

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 16 – 22  Kasım 2015 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk 10’a giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Bu hafta reyting puanlarının hayli yüksek olduğunu görüyoruz. Sevilen diziler gerçekten iyi reyting topluyor. Biz dizilerin reytinglerini bakıyoruz. Bu nedenle bu hafta yüksek reytingi AB’de 11,25 ile geçen hafta olduğu gibi Diriliş Ertuğrul’un aldığını görüyoruz. AB’de ilk ona giren dizilerde 10.sırada olan 5,01 reyting puanı almıştır. Totalde, en yüksek 8,52 Kırgın Çiçekler, en düşük de 6,10 ile İlişki Durumu Karışık ilk 10’a girmiştir.

Yeni dizilerden Star Tv’de yayınlanan Kösem Sultan ile Kara Sevda ilk on reyting listesine girenlerden. Yeni ile eski diziler arasında kıyasıya bir rekabet var. Yaz dizilerinden Kiralık Aşk Cuma gecelerinin birincisi olarak yayınına devam ediyor. Yaz dizilerinden Kırgın Çiçekler’de Pazartesi gecelerinin birincisi. Yeni dizilerden Eşkıya Dünyada Hükümdar olmaz da başladığı ilk haftadan beri Salı gecelerinin fenomen dizisi oldu. Bu dizide Oktay Kaynarca gibi güçlü oyuncunun etkisi çok büyük.

Yeni dizilerden reytingleri düşük olanlar, yarıştan kopmaya, erken final yapmaya başladı. Show Tv’de yayına giren Ceyda Ateş ve Ali Aksöz’ün “Gamsız Hayat” 5.bölümde final yapmak sorunda kaldı. Star Tv’nin yaz dizilerinden “Çilek Kokusu” da finale hazırlanıyor. Pazartesi akşamlarının iddialı dizilerinden Güneşin Kızları için de final kapıda.

Geçen sezondan gelen dizilerden Paramparça, Kaderimin Yazıldığı Gün, Aşk Yeniden, Diriliş Ertuğrul, Poyraz Karayel, Kurtlar Vadisi Pusu, Filinta, Kocamın Ailesi, Kiraz Mevsimi, Karagül, Kara ekmek, Kertenkele, Güllerin Savaşı, Küçük Gelin ve O hayat Benim gibi diziler her hafta bu yarışın içindeler.

Reyting Nedir? 
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10:

1.Kırgın Çiçekler 21.Bölüm (Atv)…………………………….8,52 – 21,73

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 11.Bölüm (Atv)..8,03 – 20,09

3.Kiralık Aşk 22. Bölüm (Star Tv)……………………………7,80 – 19,76

4.Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm (TRT1)…………………………7,66 – 19,49

5.Karagül 96.Bölüm (Fox Tv)………………………………….7,38 – 18,73

6.Kurtlar Vadisi Pusu 272.Bölüm (Kanal D)……………..7,13 – 18,73

7.Kara Sevda 6.Bölüm (Star Tv)………………………………6,77 – 17,75

8.Paramparça 41.Bölüm (Star Tv)…………………………..6,51 – 17,08

9.Aşk Yeniden 29.Bölüm (Fox Tv)…………………………..6,12 – 15,04

10.İlişki Durumu Karışık 20.Bölüm (Show Tv)…………6,10 – 15,49

 

 

AB’de ilk 10:

1.Diriliş Ertuğrul 34.Bölüm (TRT1)…………………………11,25 – 26,34

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 11.Bölüm (Atv)…9,21 – 22,23

3.Kiralık Aşk 22. Bölüm (Star Tv)…………………………….8,32 – 21,07

4.Muhteşem yüzyıl Kösem Sultan 2.Bölüm (Star)………7,63 – 20,07

5.Kırgın Çiçekler 21.Bölüm (Atv)………………………………7,01 – 17,45

6.Poyraz Karayel 32.Bölüm (Kanal D)……………………….6,61 – 16,03

7.Paramparça 41.Bölüm (Star Tv)……………………………..6,45 – 16,35

8.Aşk Yeniden 29.Bölüm (Fox Tv)…………………………….6,17 – 14,74

9.Kara Sevda 6.Bölüm (Star Tv)……………………………….6,06 – 14,45

10.Kurtlar Vadisi Pusu 272.Bölüm (Kanal D)……………..5,01 – 12,97

 

 TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan ilk 6 sıralaması:

1-Diriliş Ertuğrul: TRT1’in 13.Yüzyılda geçen görkemli dizisi bu hafta 34.bölümünde AB’de aldığı en yüksek reyting puanı 11,25 ile geçen hafta olduğu gibi gene 1.sırada yer aldı. Ertuğrul, Noyan’ın Türkler’den savaşçı devşirdiğini bildiği için Moğol Birliği’nin içine Abdurrahman’ı sokmayı planlar. Ne var ki Abdurrahman, hain olduğu gerekçesiyle idam cezası almıştır. Babası Süleyman Şah’ın emaneti olan Abdurrahman’ın idam edilmesine ne Gündoğdu ne Hayme, ne de Ertuğrul razı gelmektedir. Ancak Gündoğdu ve Hayme çaresizdir. Bunu gören ve bütün vazifelerinden el çektirildiği için daha rahat hareket eden Ertuğrul, Abdurrahman’ı kaçırmayı başarır.

dirilis-ertugrul-34.bolüm

 

2-Eşkıya Dünyaya hükümdar Olmaz: Oktay Kaynarca’nın dizisi AB’de aldığı 9,21 reyting puanı ile 2.sırada bulunuyor. Mafya dünyasına beklenmedik bir şekilde giriş yapan Alparslan’ın da amcaları gibi ölüm ensesindedir artık. İlyas evinde hasta yatarken Alparslan seçtiği yolda hızla ilerler. Hızır Çakırbeyli, Ünal Kaplan ve yakınları ile savaşırken bir yandan da ailesiyle savaşmaktadır. Son zamanlarda ev ahalisinin yaşadıkları sinirleri iyice gerer. Çocuklarıyla arası her geçen gün açılır. Aileyi sarsacak yeni gerginlik de Nazlı’nın evine hırsız gibi girip onu öldürmeye çalışan Dursun’un karısından gelecektir. Hızır’dan saklanan sırrın açığa çıkma ihtimali herkesi tedirgin eder.

eskiya_dunyaya_hukumdar_olmaz

 

3- Kırgın Çiçekler: Total’de aldığı 8,52 reyting ile bu hafta 3.sırada yer alıyor. Sevilen dizi, kimsesizler yurdunda kalan 5 genç kızın ilginç serüvenlerini anlatılıyor. Banu tarafından terk edilen Kader, kızların desteğiyle kendini toplamaya çalışır. Hayata tekrar tutunmak istese de içindeki acıyla baş edemez ve kimseye haber vermeden gizlice yurttan kaçar. Arkadaşlarının yokluğunu fark eden kızlar, Feride ve Toprak ile beraber her yerde Kader’i aramaya başlar. Gökhan, ansızın aciz bir halde hasta olduğunu söyleyerek eve gelen Necmi ile tekrar bir arada yaşamak zorunda kalır. Mesude bebeğine baktıracak kimseyi bulamayınca Eylül’ü arar. Kemal’in evde olmayacağını söyleyerek gündüz bebeğe bakması için Eylül’ü eve çağırır. İstemeyerek de olsa kabul eden Eylül eve gittiğinde Kemal’in tuzağına düşer. Burak’ın tekrar okula dönüşü ise sınıfta şok etkisi yaratır. Herkes tarafından nefretle karşılanan Burak intikam planları kurmaya başlar.

 kirgin-cicekler-21-bolum-fragmaninda-kader

 

4-Kiralık Aşk : Star Tv’nin oldukça sevilen dizisi bu hafta AB’de 8,32 reytingle 4.sırada yer aldı. Ömer ve Defne aşkı doruklarda. Peki her şey yolunda gidecek mi? Defne, Ömer’in evlilik teklifini her şeye rağmen kabul edecek mi? Aşk galip gelecek mi? Deniz’in Passionis için yeni planları var! Fakat bu yolda ona yeni bir işbirlikçi lazım. Deniz, amacına ulaşabilecek mi? Sude, Sinan’ı kendi tarafına çekmek için elinden geleni yaptı! Şimdi ise elindeki kartlar onu Helen’e götürüyor! Sude, Helen’in Defne olduğunu öğrenecek mi?

kiralik_ask_ta_defne_nin_evlenme_teklifine_cevabi_ne_oldu_kiralik_ask_22bolum

 

5-Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan: Bu hafta Kösem Sultan Sosyal Medyada çıkardığı tartışmalar ile AB’de aldığı 7,63 reyting ile 5.sırada yer aldı. Muhteşem Yüzyıl Kösem’e bu hafta Safiye ve Ahmed arasındaki iktidar savaşı damga vurdu. Şehzade Mustafa’nın saraydan kaçırılması herkesi şok etti. Ahmed, Anastasia’yı aşkına inandırmaya çalışırken, Anastasia saraydan kaçmayı kafasına koydu. Ahmed, Mustafa’nın idam fermanını verdi. Safiye Sultan ve Ahmed arasında bir iktidar savaşı başladı. Ahmed Mustafa’nın katline razı oldu mu? Safiye, torununa nasıl meydan okudu mu? Ahmed nasıl bir tehditle karşı karşıya kaldı?

1155898_620x410 kösem sultan

 

6- Karagül : Bu hafta Karagül, Total’de aldığı 7,38 puanla 6.sırada yer aldı. Narin, oğlunu kaybetmemek için kelimenin tam anlamıyla ateşle oynamaktadır. Ebru alevlerin arasında kaldığı sırada onu kurtarmaya gelen Baran’la birlikte içerde sıkışır kalır. Narin’in Ebru’dan kurtulma çabası gitgide sarpa sarmakta, kendi hayatı da dahil risk altına girmektedir. Kadriye aileyi yeniden aynı sofra başında toplamak için çabalamakta, Emine’yi bulmak için Maraş’ta var gücüyle onu aramaktadır. Diğer yandan Ebru’nun kaybolmasının sebebinin Kendal olduğunu düşünen Kenan, Kendal’ın üzerine yürür. Kendal ve Kenan’ın savaşlarına yeni bir cephe daha açılmıştır.

dizi-20151116142104 karagül

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler: Paramparça, Kırgın Çiçekler, Eşkıya Dünyaya Hükümdar, Aşk Yeniden, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda, Kurtlar Vadisi Pusu ve Kiralık Aşk her iki grupta yer alan diziler.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de ilk onda: Star Tv 3 Dizi. Atv ve Fox 2’er dizi. Kanal D, TRT1 ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

AB grubunda: Star Tv 4 dizi. Atv ve Kanal D 2’er dizi. Fox ve TRT birer dizisi ile yer almıştır.

Bu hafta kanallarda gene Star Tv haftasıydı. Total’e 4 dizi, AB’de 3 dizisini dereceye soktu.

Bu hafta, Star Tv’nin yeni dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan 2.bölümü ekranlara geldi. Ama bekleneni verdi diyemem. Doğrusunu söylemek gerekirse, ben beğenmedim. Beren Saat diziye girdikten sonra neler olacak, Saat’in oyunculuğu ve güzelliği diziye nasıl bir katkıda bulunacak hep birlikte göreceğiz.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri (reytingkurdu) ölçümlerinden alınmıştır.

Güllerin Savaşı Final yapmalı mı? Gülfem’e yeni bir şok daha…

Ekran AlıntısıGS.58.1

Baş rollerini Damla Sönmez, Canan Ergüder, Barış Kılıç, Sercan Badur, Yiğit Kirazcı ve Kenan Ece’nin paylaştığı Güllerin Savaşı bence iyi gidiyor. Son günlerde final yapacak dense de, sevilen dizi ilginç olaylarla devam ediyor. Reytingleri biraz düşse de, AB’de 4,76 ile 3.sırada, Total’de 3,80 ile 7.sırada yer almış. Kanal D reytingi düşen dizileri çok rahat gözden çıkartıyor ama, Güllerin Savaşı sevilen bir dizi, oyuncu kadrosu oldukça iyi. Usta oyuncu Canan Ergüder performansı ile çok başarılı. Ayrıca dizinin senaristleri Melis Civelek ve Sırma Yanık oldukça deneyimli ve konuyu hakimiyetleri ile diziyi seyredilir kılıyorlar.

Dizinin yeni bölümlerinde Aslan Kral lakaplı, Kenan Ece girdi ve diziye güç kattı. Geçen bölümde Gülfem’ın Gülru ile kardeş olduklarını sırrını ortaya çıkmasında etken oldu. Enver Sipahi’nin mezarı açılıp, DNA testi yapıldı. Test sonucunda Gülfem’in Enver Sipahi kızı olmadığı ortaya çıkmasıyle cinnet geçirdi, Gülru ne olduğunu anlamaya çalışırken merdivenlerden yuvarlandı ve bebeğini düşürdü. Gülru’nun kardeşleri Gülfem’i suçladı, Cihan ablasını korudu. Ömer çocuğunu kaybettiği için çok üzüldü göz yaşı döktü. Gülru Cihan’a ablan yaptı diyerek Gülfem’i suçlar.

Ömer Gülru ile konuşmak, ona kendini anlatmak ister ama nafile…  Ömer ona sarılır, teselli etmek ister. Onları bu şekilde gören Cihan çok sinirlenir.

Ekran AlıntısıGS58.1A

Gülru bebeğini kaybetmesi ile Cihan, artık bebek yok, boşanabileceklerini söyler. Gülru alır valizini 3 gün yalnız kalmak ister. Cihan’dan boşanıp boşanmayacağını sonra karar verecektir. Ömer, taksiye binip giden Gülru’yu takip eder, Gülru ile konuşamaz ama aynı otele yerleşir.

Ekran AlıntısıGS.58.2

Gülfem büyük tekstilci Aslan Kral lakaplı Tibet Yalçın’a gider. Ben o bahçıvanın kızı olamam diyerek isyan eder. Sehpayı yumruklar bileğini keser. Tibet onu hastaneye götürür, yarasını dikiş attırır.

Vega’nın sahibi hangi yerli modacı ile çalışmak istediğin karar vermesi gereklidir. Tibet Yalçın kararını vermiştir. Gülru’nun çizimlerini çok beğenmekte, onunla çalışmak istemekte, bir kaç gün içinde karar vermesi gerekmektedir.

Ekran AlıntısıGS.58.4

Gülfem gerçekleri öğrenmek için Halide’yi sıkıştırır. Ben kimin kızıyım diyerek onu odaya kapatır, Halide bütün gerçekleri tek tek anlatır. Gülfem göz yaşları içinde bu gerçekleri dinler.

Ekran AlıntısıGS.58.5

Gülru telefonları kapattığı için kimse ona ulaşamaz. Herkes mesaj bırakır. Aslan Kral da Gülru’ya iş teklifini mesaj bırakarak yapar. Bu fırsatı kaçırmaması gerektiğini, hayatının şansı olabileceğini söyler.

Ekran AlıntısıGS.58.6

Ömer Otel odasında Gülru ile konuşmak ister ama Gülru onu dinlemez, ben acımla baş başayım, sen de acınla baş başa kalacaksın. Ömer’in bütün pişmalıklarına rağmen Gülru onu af edemez.

Gülfem öz babası olmayan Enver Sipahi’nin mezarını ziyaret eder, neden beni sevmediğini anladım diyerek, geçmişle yüzleşir.

Gülru, ömer ile baş edemez, 3 gün sonra gittiği Otel’den Sapanca’dan geri döner. Çiçek ile kocası Taner, Gülru ile Ömer’in birlikte olduklarını tahmin etmektedirler. Gülru dönüşünde Cihan’a, boşanmayı düşünmediğini söyler. Ömer’in gönlünü almak için yanağından öper.

Ekran AlıntısıGS.58.7

Gülfem’in basın danışmanı Cücü, Aslan Kral’a Gülfem’in çizimlerini gönderir. Amacı onu ayağa kaldırmak, eski günlere dönmesini sağlamaktır. Gülru kapalı cep telefonunu açar, mesajları dinler. Tibet Yalçın’ın iş teklifini alır.

Ekran AlıntısıGS.58.3D

Tibet yalçın elemanları ile toplantı yapar, gelen çizimleri inceler, hiç birini beğenmez. Gülfem’in çimini görünce, Gülfem Sipahi’nin olduğunu anlar, basın danışmanın gönderdiği söylenir. O sırada gelen Gülru ile odasında konuşur. Tibet Yalçın; Ben sende o ışığı gördüm Gülru diyerek, onu zor da olsa ikna eder.

Ekran AlıntısıGS.58.9

Cücü’ye yanlış bilgi gelir, Tibet Yalçın’ın Gülfem’i Vega’ya alacağı tiyosu gelir.

Ekran AlıntısıGS.58.8

Gülfem Cücü’ye bir türlü ben Gülfem Sipahi’yim diyemez. Ben Gülfem … der, orada boğazı düğümlenir. Cücü onu sen Gülfem Sipahi’sin diyerek moralini düzeltir.

Tibet Yalçın, arkadaşlar Vega’da bir Sipahi imzası göreceksiniz diyerek, toplantıyı bitirir. Herkes Gülfem Sipahi’nin işe alındığını zanneder. Cücü’nün jurnalcısı, oldu bu iş Gülfem Sipahi Vega’da diyerek telefon açar. Tibet Yalçın sekreterine, ben Gülru Sipahi seçtiğini söyler. Lansman gecesine kadar bu sırrı kimsenin bilmemesini ister. Gülru Sipahi’nin hafızlara kazınacağını söyler.

O gece gelir çatar. Gülfem Cücü’den haberi almıştır. Makyözü ve kuaförünü çağırır, geceye hazırlanır. O gece için şık olmalıdır. Aslında işin doğrusunu öğrenince ters köşe olacaktır.

Gülru kardeşlerine köşkten taşınmak için acele etmemelerini söyler. Yarım kalan işlerini tamamlayacağını söyler. Ömer ile Gülfem olanları konuşur, dertleşirler. Gülfem bebeğin düşmesini kendisinin sebep olmadığını Ömer’e iknaya çalışır. Ömer, Gülru ile biz birbirimizi bitirdik, der.

Gülru ile Gülfem yeni bir savaşın eşiğine gelirler. Şimdi de iki kardeşin savaşını izleyeceğiz.

Ekran AlıntısıGS.58.10B Ekran AlıntısıGS.58.10A

Gülru, köşkten gitme işini Cihan ile konuşur. Sen hazır oluncaya kadar ben buradayım. Cihan çok şaşırır, sen burdaysan ben de buradayım.

Ekran AlıntısıGS.58.11

Gülfem o geceye itina ile hazırlanır. Aslan Kral ile konuşma provalarını bile yapar. Cücü ile geceye katılır. Aslan Kral misafirlerine bir hoş geldiniz konuşması yapar. Ve Vega’nın birlikte yürüyeceği ilk yerli tasarımcı ile buluşturmak istiyorum. Huzurlarınızda Vega’nın ilk yerli tasarımcısı deyince Gülfem kürsüye doğru yürür.

Ekran AlıntısıGS.58.12

Tibet Bey; Gülru Sipahi deyince adımları yere çakılır kalır. Cücü’nün de yüzünün rengi değişir.

Ekran AlıntısıGS.58.13

Aslan Kral Gülru’yu elinden tutarak misafirlerini takdim eder. Gülfem için büyük şok ve sürpriz olur. Ve burada 58.bölüm sona erer.

Ekran AlıntısıGS.58.KP

Şimdi ne olacak? Gülfem ile Gülru arsında yeni bir savaş mı başlayacak? İlerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz. Bu dizi bitmez, bitmemeli… Bana göre Güllerin Savaşı final yapmamalı, reyting kurbanı olmamalı.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller tarafımdan bölümden kopyalanarak alınmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Meryem Uzerli’den yeni dizi “Gecenin Kraliçesi” Star Tv’de başlıyor!

97a123ec094f5af meryem uzerli

Meryem Üzerli‘nin yeni dizisi Gecenin Kraliçesi yakında star tv ekranlarında başlıyor. Tanıtımı bu gece en çok izlenen Kiralık Aşk dizisi reklam aralığında Star Tv ekranlarında dönmeye başladı. Merakla beklenen yeni dizisinin baş rolünde Meryem Üzerli rol alacak. O3 Medya‘nın yapımcılığını yaptığı dizinin senaryosunu ise Ozan Aksungur ve Cüneyt Aysan yazıyor.

Baş rollerinde Meryem Uzerli, Murat Yıldırım ve Ozan Güven gibi isimler rol alacak. Dizinin 2016 Ocak ayında Star tv ekranlarında olacak. Diziyle ilgili bir çok detay ortaya çıktı fakat henüz ufak tefek problemlerden dolayı her şey netleşmiş değil. Gecenin Kraliçesi oyuncu ve cast çalışmaları devam ediyor.

 

GECENİN KRALİÇESİ Konusu:

Ozan Güven (Aziz) karadenizli ünlü bir iş adamıdır. Öldürülen en yakın arkadaşının küçük oğlunu evlat edinir. Aziz eşini yıllar önce kaybetmiş bir oğlu ve bir kızı vardır. Hayatına hiç bir kadını sokmak istememiştir ta ki hayatına Meryem Üzerli‘nin canlandırdığı karakter girene kadar. Aziz bu kadına aşık olacaktır. İşin garip tarafi şu ki evlatlık aldığı oğlu da bu kadına aşık olmuştur.

 

Meryem Üzerli (Şirin)

meryem üzerli

12 Ağustos 1983 Almanya doğumlu başarılı oyuncu Schauspiel Studio Frese’de oyunculuk eğitimini tamamlamıştır. Bir çok yabancı filmde yardımcı kadın oyuncu olarak rol alan Meryem Üzerli 2011 – 2013 yılları arasında rol oynadığı Muhteşem Yüzyıl’da tanınmış ve oyunculuğuyla sayısız ödül almıştır.

 

Murat Yıldırım

murat yıldırım aşkın kokusu

1979 Konya doğumlu türk dizi ve sinema oyuncusu olan Murat Yıldırım Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde eğitimini tamamlamıştır. 2008’de rol aldığı Fırtına dizisinde tanıştığı rol arkadaşı Burçin Terzioğlu ile evlenmiştir, 2014 yılında ise boşanmıştır. Fırtına, Aşk ve Ceza, Suskunlar gibi dizilerde oynayan Murat Yıldırım bunların yanı sıra Organize İşler, Güz Sancısı, Kırımlı, Kocan Kadar Konuş gibi filmlerde de rol oynamıştır.

 

Ozan Güven (Aziz) :

içerik ozan güven

1975 yılında Almanya’da doğan Ozan Güven Mimar Sinan Üniversitesi Modern Dans Bölümü’nden mezun oldu. İzmir Belediye Konservatuarı’nda oyunculuk dersleri aldı ve ardından Şahika Tekand Tiyatrosu‘nda çalıştı. İkinci Bahar, Çiçeği Büyütmek, Koçum Benim, Aslı ile Kerem, Bir İstanbul Masalı ve Canım Ailem gibi televizyon dizilerinin yanı sıra G.O.R.A, A.R.O.G ve Yahşi Batı filmlerinde yakın arkadaşı olan Cem Yılmazla oynadı.

2005 yılında, İkinci Bahar dizisi sırasında tanıştığı yönetmen Türkan Derya ile evlendi. Ali Aziz isminde 1 çocukları var. 2010 yılında Türkan Derya ile boşandılar

 

Deniz Celiloğlu

11(7) deniz

1986 Bulgaristan doğumlu 29 yaşındaki oyuncu 2010 yılında Müge Celiloğlu ile evlenmiş fakat ilişkileri yürümediği için 2013 yılında tek celsede boşanmışlardır. Başarılı oyuncu Muhteşem Yüzyıl, Çalıkışı, Kanıt gibi dizilerde rol almıştır.

 

Burak Deniz

gecenin kraliçesi burak deniz

Yaz sezonunda erken final yapan Tatlı Küçük yalancılar dizisinde Toprak Kaynak’ı canlandıran yakışıklı oyuncuyu ayrıca Medcezir’de oynadığı Aras karakteri ile çok yakından tanıyorsunuz.

Yeni dizisi Gecenin kraliçesi’ndeki rolü hakkında henüz bir bilgi yoktur. 1989 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kaçak, Medcezir, Tatlı Küçük yalancılar gibi önemli dizilerde profesyonel bir oyunculuk sergilediğinden dolayı her daim kaliteli yapımlardan güzel teklifler almaktadır.

 

Uğur Polat 

uğur polat kimdir

4 eylül 1961 İstanbul doğumlu başarılı oyuncu Mimar Sinan Devlet Konservatuarı bölümünden mezun olmuştur. Bir çok dalda en iyi erkek oyuncu ödülü bulunmaktadır. Güz Sancısı, Yeditepe İstanbul, Beni Unutma, Salkım Hanımın Taneleri, Son Kayıp Şehir, Cinayet gibi dizilerde rol almıştır. Son olarak Ulan İstanbul dizisinde Kandemir karakterini canlandırmıştır.

 

Seda Akman

seda akman gecenin kraliçesi

13 Ocak 1978 Kütahya doğumlu başarılı oyuncu Bilkent Üniversitesi Diksiyon ve Oyunculuk bölümünden mezun olmuştur.1999’da Best Model of Turkey yarışmasında Best Fotomodel seçilmiştir. Bir İstanbul Masalı, Kanlı Düğün, Emret Komutanım, Annem, Mükemmel Çift ve Behzat Ç gibi dizilerde rol almıştır.

 

Funda Eryiğit

funda eryiğit gecenin kraliçesi

1 Mart 1984 Hollanda doğumlu yetenekli oyuncu İstanbul Devlet Konservatuarı bölümünden mezun olmuştur. Canım Ailem, İstanbul Altınları, Uçurum, Eski Hikaye ve Karadayı gibi dizilerde rol almıştır.

 

Selim Bayraktar:

selim bayraktar gecenin kraliçesi

28 Nisan 1975 Ankara doğumlu yetenekli oyuncunun Derya Taşbaşı ile 2014’ten itibaren evliliği bulunmaktadır. Başkent Üniversitesi Radio Sinema Televizyon bölümünden mezun olmuştur. Muhteşem Yüzyıl dizisinde rol oynamıştır.

Henüz cast çalışmaları netleşmediğinden oyuncularda değişiklikler olabilir.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve Görseller Fragman Tv.com’dan ve internetten alınmıştır.