Aylık arşivler: Ocak 2021

Geçen Haftanın (18 – 24 Ocak 2021) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 18 – 24 Ocak 2021 Tarihleri arasında en çok seyredilen diziler  6 Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 34 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren öne çıkan dizilerin, geçen haftanın dizileri arasında çok seyredilen dizileri aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

18 OCAK PAZARTESİ (5 Dizi): Yasak Elma (Fox), Çukur (Show), Sefirin Kızı (Star Tv),  Uyanış Uyanış: Büyük Selçuklu, (TRT1), Maraşlı (Atv)

19 OCAK SALI (4 Dizi) : Masumlar Apartmanı (TRT1), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv), Baraj (Fox Tv), Hekimoğlu (Kanla D)

20 OCAK ÇARŞAMBA (4 Dizi):  Sadakatsiz (Kanal D), Kuruluş Osman (Atv), Benim Adım Melek (TRT1), Doğduğun Ev Kaderindir -DEK (Tv8)

21 OCAK PERŞEMBE (5 Dizi):  Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Mucize Doktor (Fox), Alev Alev (Show  Tv), Sol Yanım (Star), Babam Çok Değişti (Kanal D)

22 OCAK CUMA (7 Dizi) : Kırmızı Oda (Tv8), Arka Sokaklar (Kanal D),  Son Yaz (Fox), Ramo (Show),  Akrep (Star). Payitaht (TRT1), Akıncı (Atv)

23 OCAK CUMARTESİ (3 Dizi): Kuzey Yıldızı (Show Tv), Gönül Dağı (TRT1), Sen Çal Kapını (Fox)

 24 OCAK PAZAR (6 Dizi): Menajerimi Ara (Satar Tv), Tövbeler Olsun (TRT1), Arıza (Show Tv), Kefaret (Fox), Hercai (Atv), Toz Koparan (TRT1)

 

TOTAL’İN İLK SIRASINDA BU HAFTA;

Total‘in ilk sırasında Atv’nin dizisi “Kuruluş Osman” haftanın dizileri arasında bu hafta Total grubunda aldığı 13,36 reyting puanıyla ilk sırada yer alıyor.. Total’in 10.sırasında Tv8’in Drama dizisi “Kırmızı Oda” yer alıyor.

AB’NİN İLK SIRASINDA BU HAFTA ;

AB’nin ilk sırasında da Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu‘nun romanından uyarlanan “Masumlar Apartmanı” AB’de aldığı 16,14 reyting  puanı ile  hafta da ilk sırada yer alıyor. 10.sırada ise Tv8’in “Kırmızı Oda” dizisi  21.bölümde aldığı 7,59 reyting puanı ile yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler :

1.Kuruluş Osman 42.Bölüm 13,26 (Atv)

2.Bir Zamanlar Çukurova 80.Bölüm 12,04 (Atv)

3.Masumlar Apartmanı 18.Bölüm 11,35 (TRT1)

4.Sadakatsiz 14.Bölüm 11,24 (Kanal D)

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 179.Bölüm 10,41 (Atv)

6.Uyanış: Büyük Selçuklu 17.Bölüm 10,28 (TRT 1)

7.Gönül Dağı 13.Bölüm 10,02 (TRT1)

8.Arka Sokaklar 574.Bölüm 9,19 (Kanal D)

9.Çukur 4.Sezon 20.Bölüm 8,34 (Show)

10.Kırmızı Oda 21.Bölüm 7,59 (Tv8)

 

AB’de ilk 10 Girenler :

1.Masumlar Apartmanı 18.Bölüm 16,14 (TRT1)

2.Sadakatsiz 14.Bölüm 12,17 (Kanal D)

3.Uyanış: Büyük Selçuklu 17.Bölüm 11,34 (TRT1)

4.Kırmızı Oda 21.Bölüm  9,87 (Tv8)

5.Gönül Dağı 13.Bölüm 9,76 (TRT1)

6.Kuruluş Osman 42.Bölüm 9,45 (Atv)

7.Bir Zamanlar Çukurova 80.Bölüm 9,33 (Atv)

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 179.Bölüm 8,64 (Atv)

9.Mucize Doktor 46.Bölüm (Fox)

10.Doğduğun Ev Kaderindir – DEK  28.Bölüm (TV8)

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’de Total’den iki, AB’den 3 dizi yer alıyor.

1.MASUMLAR APARTMANI (TRT1) : OGM Pictures’in yapımcısı olduğu Masumlar Apartmanı dizisi her hafta olduğu gibi AB Grubunda aldığı yüksek reyting puanı ile 1.sırada yer alıyor. AB’de aldığı puan 16,14 gibi oldukça yüksek bir puan.

Dizide konu sıkıntısını aşmak için Safiye’nin geçmişi gündeme gelir.

Masumlar Apartmanı dizisinin 18. bölümünde; Safiye ise Naci’nin eski eşinin Gülru olduğunu öğrenmesi ile yıkılmıştır. Diğer taraftan Naci’nin hastalığını öğrenen Gülru ise pes etmemeye kararlıdır. Naci’ye yaşama ümidi vermek için, hiç beklenmedik birinden yardım istemek de dahil, her yolu dener. Han için ayrı, Safiye için ayrı endişelenen Gülben, ikisine de yardım etmek için kolları sıvar

 

2.KURULUŞ OSMAN (ATV) : Burak Özçivit’in başrolü oynadığı Atv’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman haftanın dizileri arasına bu hafta Total Grubunda aldığı 13,36 reyting puanı ile 3.sırada yer alıyor.

Osman Bey, çağrısı üzerine Söğüt’teki toya katılmak için yola düşen ve Flatyos ve adamları tarafından şehit edilen Türk beylerinin intikamını almak üzere canını ortaya koyarak savaşa girecek. Konstantinopolis’ten gönderilen yeni birlikler sayesinde güçlenen Nikola, cüretini artırarak bölgedeki tüm tekfurları bayrağı altında topladığı bir Haçlı ittifakı kuracağını ilan eder. Kayı Beyi olduktan sonra hedefine İnegöl Kalesi’ni koyan ve Türk boylarını birleştirmek üzere harekete geçen Osman Bey; Nikola’yı engellemek için zekice bir harekat planlar

 

3.SADAKATSİZ (KANAL D) : Kanal D’nin ilgi ile izlenen dizisi Sadakatsiz bu hafta 14.bölümde AB Grubunda aldığı 12,17 puanla 3. sırada yer alıyor.

Yayınlandığı günden bu yana Kanal D ekranlarına damga vurdu. Sadakatsiz’in son bölümünde Asya ve Nil’in oyununu öğrenen Selçuk’un Nil’in peşine düşmesi heyecanlı anları ekranlara getirdi. Diğer yandan Volkan’ın intikam hamlesinden sonra deliye dönen Mert’in harekete geçmesi ve Asya ile yaptığı konuşma son bölümde herkesi şaşırttı.

 

4.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ATV) : Bir Zamanlar Çukurova kendi gününde her hafta birinci sırada yer alıyor. Bu hafta 80.Bölümünde Total grubunda 12,04 puan aldı. Haftanın dizileri arasında 4.sıraya yer alıyor.

Yılmaz’ın ölümü ile Züleyha’nın dünyası karmıştı. Kendini Yaman Hanımın bıraktığı işler vererek moral bulmaya çalışır. Derneğe oy birliği ile Yaman Hanımın yerine başkan seçilir. Yaman Hanımın karşısına hep çıkan hala Behice bu defa aday bile olmaz, herkesi şaşırtır Züleyha’ya oy verir. Behice Müjgan’a kocasından kalan mirasın peşine düşer, amacı satıp-savıp Müjgan’ı ve Keren Aliyi de alıp İstanbul’a gitmektir. Umudu boşa çıkar, Yılmaz ölmeden önce bütün gayri-menkulleri satmış paraya çevirmişti. Sadece Yamanlar köşkünün yanındaki Yılmaz’ın satın altığı konak kalmıştı. Avukat da ederi 80 Bin lirayı söyler. Behice, 80 milyar para beklerken seksen bin lirayı duyunca alt-üst olur. Bütün hayalleri yıkılır, saldırgan bir hal alır. Ben asıl kısa zaman sonra Yaman Hanımın katili olduğu ortaya çıkınca neler olacak merak ediyorum?

 

5.Uyanış: Büyük Selçuklu (TRT1) : Uyanış Büyük Selçuklu dizisi tıpkı Kuruluş Osman gibi sevildi ve gitgide reytingleri yükseliyor. 17.Bölümde AB grubunda aldığı 11,34 reyting puanı ile 5.sırada yer alıyor.

Sarayın içinde Batınilere bağlı tehlikeli bir casus olduğunu anlayan ve en çok da Hasan Sabbah’tan şüphelen Nizamülmülk, Batınilerin mukaddes bildiği Sırlar Kitabı‘nı kullanarak bir tuzak kurmuştu. Bu tuzak neticesinde Hasan Sabbah’ı yakalamış ve onun gerçek kimliğini açığa çıkarmayı başarmıştı. Hasan Sabbah içine düştüğü tuzaktan nasıl kurtulacağı merak konusu…

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Atv ve TRT1 3’er dizi, Kanal D 2 dizi. TV8 ve Show Tv birer dizi ile yer alıyorlar.

AB’de ; Atv ve TRT1 3’er dizi. Fox Tv 2 dizi. TV8 ve Kanal D birer dizi ile yer alıyor.

HAFTANIN KANALI 

Bu hafta Total’de 3 dizi ve AB’de 3’er dizi ile Atv ve TRT1 yine birlikte haftanın kanalı olarak birinciliği paylaşıyorlar.

 

CUMA YENİ DİZİLERİ GİDİYOR

Atv‘de Şükrü Özyıldız‘ın başrolü oynadığı yeni dizisi nedense pek sevilmedi. Akıncı, konu karışık olduğundan mı bilmem, Cuma gecesinde Total’de 3,79 ile 5.sırada… AB^de ise 3,20 ile 6.sırada yer almış. Bu düşük reytingler dizinin sonunu getirir.

 

Fox Tv‘nin yeni dizisi, başrollerini Alperen Duymaz, Ali Atay ve Funda Eryiğit paylaştıkları Son Yaz iyi gidiyor. Total’de 4,89, AB’de 6,53 ile Cuma gecesi 7 dizi arasında 2.sırada yer aldı.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Balcılar-Blog Sayfası

Vücut ve Ruh Sağlığı!

Her insanın vücut sağlığı kadar ruh sağlığı da önemlidir. Bizler makine değiliz, etten kemikten yapılmış birer canlıyız. Makinanın bile normal çalışması için yağlarız tıkır tıkır çalışır. İnsan bünyesi de öyle… Her sabah yapılan normal bir kahvaltının önemi büyüktür. Sabah yapılan güzel bir kahvaltı sonunda insan kedini iyi hisseder ve arkasından sabah kahvesi ister. Sonra gel keyfim gel.

Bir insanın vücut sağlığı kadar ruh sağlığı da önemlidir. İşte o ruh sağlığının anahtarı yine bizim elimizdedir. İnsan oğlu ne düşünürse o aklına ve başına gelir. İyi düşünürsen onu yaşar, kötü şeyler düşünürsen de o başına gelir. Sabah duyduğunuz bir haber sizi iyi yöne de, tersi kötü yöne de sürükler. O haberin hep iyi tarafından bakmalısınız. Şöyle bir laf vardır, bardağın boş rafına değil , dolu tarafını bakmanız lazım. İnsan beyni bilgisayar gibidir. Neyi çağırırsan onu yaşarsın. Bünyenizde hafif bir kırıklık varsa; kötü bir hastalığı düşünürsen onu çağırır, onu hissedersin. Düşüncelerinizi iyi güzel şeylere yönlendirmelisiniz.

 

Gece başınızı yastığa koyduğunuz zaman güzel şeyler düşünürseniz, hayal dünyası içinde hemen uykuya dalarsınız. Yoksa günün en kötü olaylarını duyduklarınızı düşünürseniz, muhakemesini yaparsanız uyku gelmez, uyamazsınız. Yukarıdaki resimdeki genç adam kötü bir rüya görüyor olmalı ki, uykuda bile yüzünde bir gerginlik var. Ben hep geçmişte en çok keyif aldığım anları düşünerek uyurum. En sevdiğim, keyif aldığım anlar vardır. Yüzmeyi ve dalmayı çok severdim. Denizin derinliklerinde mavinin katmanlarını düşünmek bana iyi gelmiştir. Dalar uykunun derinliklerine gider, hemen uyurum.

Netice itibariyle ruh sağlığımıza önem verelim. Eskilerden gelen şöyle bir söz vardır. Ayağını sıcak tut, başını serin; gönlünü ferah tut düşünme derin. Çok doğru bir söz. Her hastalık ayaktan alınır. Başını serin de, olur olmaz şeylerle beynimizi meşgul etmeyelim. Çok derin düşüncelere dalmayalım. Geniş yürekli olalım.

Allah hepinize vücut sağlıklı ve ruh sağlığı versin!

Şu Pandemi dönemi bir an önce bitsin ki, sağlıklı yaşam, normal yaşantımıza dönelim.

Sevgi ve saygılar

Abdurrahman Balcılar

Maraşlı Dizisi Sağlam Gidiyor!

Atv’nin beğenilen yeni dizisi Maraşlı 2.bölümü Pazartesi akşamı ekranlara geldi. Birinci bölümde olduğu gibi yine reytinglerde iyiydi. Gecenin en çok seyredilen dizileri arsında 3.sırasında yer aldı. Pazartesi gecesinde çok seyredilen diziler var. Bu gecede reyting almak gerçekten zor.

1.Bölüm Total’de : 5,79    AB’de : 5,14

2.Bölüm Total’de : 6,99   AB’de : 6,30  reyting aldı.

Geçen haftaki yazımda bu seyredilir demiştim, şimdi de bu dizinin önü açık diyorum. İlerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

Bu güzel dizinin yapımcısı Tims & B ortaklığı. Başrollerinde Burak Deniz (Maraşlı), Alina Boz (Mahur), Kerem Atabeyoğlu (Aziz), Saygın Soysal (Savaş), Serhat Kılıç (Necati), Cemil Büyükdögerli (İlhan) ve Rojda Demirer (Fürüzan) oynuyor.

Şimdi tüm dizide geçenleri anlatamam ama, 2.bölüm finali gerçekten güzeldi. Tüm taşlar yerine oturdu. İlerleyen bölümler için ipucu verdi. Mahur’un babası sırf kının can emniyeti için Maraşlı’yı tutmuştu. Ama Mahur; Maraşlı,yı bir türlü sevememiş onu çok kaba-saba buluyordu.

 

Mahur, makinedeki fotoğraf kayıtlarını bilgisayara yükler ve polise Savaş’ı ihbar eder. Baba Aziz ile Maraşlı konuşurken polis gelir ve hepsini tutuklar. Baba Aziz Film kayıtlarını Savaş’a vermiş bu iş bitti demişti. Tehlike bitti diyerek Maraşlı’nın işini son verirler. Aziz Maraşlı’ya kapının daima açık olduğu söyler. Mahur ile vedalaşırlar. Maraşlı Aziz Bey güvenlik sayısını arttırmaları tavsiye eder. Finans Müdürü Ozan işsiz kalan Maraşlı’ya Güvenlikte bir iş ayarlarız diye dalga geçer.  Maraşlı Sahaf dükkanında Mahur’un aradığı “Kaybolan Yıllarım” adlı kitabı hediye eder. Mahur çok memnun olur ve teşekkür eder.

 

Tetikçi Savaş Maraşlı’ya da tehdit savurur. “Burdan çıkıcam Maraşlı.. Çıktığımda da o Afganistan’daki günlerini mumla arayacaksın.”

Maraşlı koşarak karakoldan çıkar. Mahur Hanımın kolundan tutar kenara çeker. “Ailenden biri.. Seni öldürmek isteyen kişi.. Senin ölmeni isteyen kişi ailenin içinden biri…” Mahur şaşırır… Döner ailesine bakar.

Ve ikinci bölüm burada sona erer. Bana göre bu dizi sağlam gidiyor.

İyi Seyirler

Abdurrahman Balcılar

Hazal Kaya Oğlu Fikret ile Kocası Ali Atay’ı Çeşme’de Ziyaret Etti.

Hazal Kaya bildiğiniz gibi kendisi gibi oyuncu Ali Atay ile evli. Güzel oyuncumuz Hazal Kaya, Netflix dizisi Pera Pelas dizi çekimleri için hazırlanıyor. Hazal Kaya kocası Ali Atay’ın Çeşme’de Fox Tv. için “Son Yaz” dizi çekimleri var. Bu dizde Alperen Duymaz ile oynayan Ali Atay’ın Son Yaz dizi setine oğlu Fikret ile eşi Hazal Kaya ziyaret ettiler.

Oğlu Fikret Ali ile kocası Ali Atay’ın dizi setine gelen Küçük bebek Fikret babası Ali Atay’ı moral verdi ve hasret giderdiler.

1976 Doğumlu Ali Atay ile 1990 doğumlu Hazal Kaya 6 Şubat 2019 tarihinde mutlu bir evlilik yaptılar. Bu evlilikten 18  Kasım 2019 tarihinde Fikret Ali adı verdikleri bir erkek oğulları oldu. Bebek Fikret’in babasını çok benzediği söyleniyor.

Ali Atay son derece munis bir kişilik yapısına sahip bir insan ve o kadar da başarılı bir oyuncumuz. Allah da onlara gönüllerince bir erkek evlat verdi. Hazal Kaya kısa Çeşme ziyaretinden sonra İstanbul’a dönecek ve çalışmalarına devam edecek.

Her iki oyuncumuza da çalışmalarında başarılar diliyor, oğulları Fikret ile sağlıklı günler diliyorum.

Abdurrahman Balcılar

 

Kıvanç Tatlıtuğ’u da Nihayet Ekranlarda Göreceğiz!

Kıvanç Tatlıtuğ neredeyse iki yıldır ekranlardan uzaktı. Netflix geçtiğimiz Ekim ayında 2021 programını açıklamış Portföyüne Kıvanç Tatlıtuğ ile çekeceği diziyi dahil etmişti. Turkish Series’in haberine göre Netflix için çekeceği “Bir Denizaltı Hikayesi” dizisinin çekimlerini önümüzdeki hafta 30 Ocak’ta başlayacaklarını duyurdu.

Tatlıtuğ’un bu dizide partneri deneyimli oyuncu Özge Özprinçci.  2020 yılı içinde Netflix ile anlaşmaya varan yakışıklı oyuncumuz zaten denizi ve denizaltında dalmayı seven bir oyuncu. OGM Pictures yapımcısı olduğu dizide, denizaltında araştırma görevine katılmaya hazırlanan, özgür ruhlu dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman’ın hikayesini konu alınıyor. Dünyayı vuran bir doğa felaketinin sonucunda, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltısına binmesi gerekir. Arman ve ekibi, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken bir yandan da bu askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu araştırır. 30 Ocak’ta başlayacak çekimler İstanbul, İzmir ve Ayvalık Cunda adasında yapılacak.

Bir Denizaltı Hikayesi dizisinin yönetmeni Tolga Karaçelik. Senaryosunu Jason Gerorge yazmış, senaryo ekibinde bizden Atasay Koç, Cansu Çoban ve Sami Berat Mercanlı bulunuyor.

KIVANÇ TATLITUĞ

Onu Best Model yarışmasında birinci seçilmesinden sonra ülkemizde Gümüş dizisi ile tanıdık. Menekşe ile Halil dizisi ile devam etti. Beren Saat ile Aşk-ı Memnu dizisinde ‘Behlül’ karakteri ile gönüllerde taht kurdu. Kuzey Güney dizinde ‘Güney’ Karakteri ile çok sevdik. 80 bölüm süren dizi hala unutulmazlar arasındadır. 2014 Yılında “Kurt Seyit ve Şura” dizisinde izledik.

2017 Yıllarında Tuba Büyüküstün ile Cesur ve Güzel dizinde severek seyrettik. 2018-2019 yıllarında “Çarpışma” dizisinde Kadir Adalı karakteri olarak çok güzel bir iş çıkardı.  Tatlıtuğ, sinema filmlerinde de oynadı. Amerikalılar Karadenizde, Kelebeğin Rüyası, Hadi Be Oğlum ve Organize İşler 2 gibi sinema filmleri de mevcuttur.

Şimdi de dünyanın en büyük dijital platformu olan Netflix de oynayacak olan “Bir Denizaltı Hikayesi’nde izleyeceğiz. Arman karakteri olarak izleyeceğimiz Kıvanğ Tatlıtuğ’a şimdiden başarılar diliyorum.

Bu yapımı çekimler bitince, bu yıl sonlarına doğru Netflix platformu internet ortamında seyredeceğiz.

Sevgi ve Saygılar

Abdurrahman Balcılar

Sefirin Kızı’nda Zorunlu Değişiklik

Star Tv’nin sevilen dizilerinden Sefirin kızı’nda zorunlu bir değişiklik yaşandı. 03 Medya ve NGM’nin yapımcısı olduğu dizide Engin Akyürek, Neslihan Atagül ile birlikte oynuyordu.

Neslihan Atagül sağlık nedenleri ile diziye devem edemeyeceğini açıkladı. Ve diziden ayrıldı bu nedenle son bölümde Neslihan Atagül’ün canlandırdığı “Nare” karakteri yok. Dizinin yapımcısı hemen aceleyle yeni bir baş rol oyuncu buldu. Engin Akyürek 7 yıl önce Tuba Büyüküstün ile birlikte Kara Para Aşk dizisinde birlikte oynamışlar, çok da güzel iş çıkartmışlardı. Büyüküstün ile konuşuldu, anlaşıldı “Nare” karakterini Tuba Büyüküstün canlandıracak! Ancak Tuba Büyüküstün aynı karakteri mi canlandıracak yoksa yeni bir karakter olarak mı girecek bileniyoruz.

Dizinin senaristleri Eylem Canpolat ve Ozan Aksungur nasıl bir yerleştirme yapacak ancak yeni bölümlerde göreceğiz. Dizinin Yönetmenliğini Emre Kabakuşak yapıyor.

Tuba Büyüküstün de çok güzel bir bayan oyuncumuz. Kara Para Aşk dizisinde Engin Akyürek ile müthiş uyumları vardı.

Neslihan Atagül, Twitter hesabından sağlık sebebini açıklamış, biraz dinlenmesi gerektiğini yazmıştır. Aşağıdaki resimli mesajını bu gün paylaştı. Oyuncumuza geçmiş olsun der, acil şifalar dilerim.

Yeni oyuncuları Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’e Sefrin Kızı dizisinde başarılar diliyorum.

Reytinginiz yüksek ve yolunuz açık olsun.

Saygı ve Selamlar

Abdurrahman Balcılar

Çağatay Ulusoy İzmir Çeşme’de Müstakil Villa Aldı!

Sevilen oyuncumuz oyunculuğunun yanında ticaret de yapıyor. Dizi ve reklamlardan kazandığı paralarını yatırıma yönlendiriyor. Geçtiğimiz yılda Amerika’da soğuk çay üretimi ve satışlarına başlamıştı. Geçen yıl da gene soğuk çay üretim ve satışının Avrupa ayağını da başlatmıştı. Şimdi de gayrimenkul alım-satım işine girişti. Yatırım amaçlı İzmir Çeşme’de 6 milyon liraya, 4-1 müstakil havuzlu villa satın almış. Restorasyonunu yapıp satacak ve para kazanacak.

Bildiğiniz üzere sevgilisi Duygu Sarışın İzmir’li. Müstakbel kayın pederi de Konak ilçesi eski belediye başkanlarından Ahmet Sarışın. Belki de; Ulusoy karar değiştirip bu villayı satmaz kendi oturur, buna zaman gösterecek!

Çağatay Ulusoy İstanbul Zekeriyaköy’de kirada oturuyor. Geçen sonbaharda ev sahibi Ulusoy’a ihtarname göndererek boşaltmasını istemişti. Çağatay yeni ev arayışına girmiş, can dostu Kıvanç Tatlıtuğ’un Kemerburgaz’daki evinin yakınlarında ev satın almak için kolları sıvamıştı. Ama olmadı tahmin ediyorum, halen Zekariyaköy’de aynı evde oturmaya devam ediyor.

Çağatay Ulusoy akıllı çocuk. Ticaret de yatkın. Eskilerin bir lafı vardır; At binenin (iş bilenin), kılıç kullananın. Hazır bu dereden su akarken kenardaki kovalarını da dolduruyor.  Dizilerde bölüm başına ücretini 150’den 250 bin liraya yükseltmişti. Oyunculuktaki başarısını özel hayatta da sürdürüyor.

Her şeyin gönlünce olsun Çağatay oğlum. Bilhassa yurt dışı sevenlerin bana yüzlerce mail atıyor, seninle gurur duyuyorlar.

15 Mart 2021’de Netflix‘de vizyona girecek “Mücadele Çıkmazı” filmini ve BluTv‘de yayınlanacak Yeşilçam dizisini sabırsızla bekliyorlar.

Yolun açık olsun

Abdurrahman Balcılar

Not: Kaynak, Milliyet’ten Umut Ünver’in haberine göre.

Yeşilçam Çekimleri İçin Motor Dendi!

Çağatay Ulusoy‘un başrolü oynadığı Yeşilçam dizisi için 3, 2, 1 motor dedi ve çekimler başladı. Ulusoy önceki gün twitter hesabından BluTV‘nin duyurusunu Retwetledi.

BluTV @BluTV ·
3, 2, 1 motor
BluTV iftiharla sunar. #Yeşilçam‘da set zamanı.
Yolun açık olsun Semih Ateş.

Hayırlı olsun başarılar diliyorum. Güzel bir iş bekliyorum.

Değerli oyuncumuz Çağatay Ulusoy‘un canlandırdığı karakter Semih Ateş koltuğundan kalktı ve işbaşı yaptı. Kameralar çalıştı ve motor denildi.

 

 

Blutv çok önem verdiği bu Yeşilçam dizisinin çekimleri önümüzdeki günlerde Çağan Irmak tarafından çekilecek devam edecek ve ilk 10 bölüm çekimleri ve arkasından 2.on bölüm çekilecek ve 20 bölüm çekilmiş olacak.

Her şey yolunda giderse Mayıs ayı ortalarında Blutv ekranlarında seyretmeye başlayacağız.

Başta Çağatay Ulusoy ve tüm Yeşilçam ekibine başarılar diliyorum.

Abdurrahman Balcılar

 

 

Çağatay Ulusoy’un Başrolü Oynayacağı Yeşilçam Dizisi Hazırlıkları Devam Ediyor!

Çağatay Ulusoy‘un partneri Afra Saraçoğlu ile birlikte oynayacağı Yeşilçam dizisi çalışmaları hızla devam ediyor. Yönetmenliğini Çağan Irmak‘ın yaptığı dizinin önceki hafta okuma provaları başlamıştı. Şimdi de 60’lı yıllarda oynayacak oyuncuların o döneme ait kıyafetli provaları başladı ve fotoğraf çekimleri yapılmış.

Yeşilçam dizide Çağatay Ulusoy (Semih), Afra Saraçoğlu (Tülin), Selin Şekerci (Mine), Ayta Sözeri, Selin Kahraman,  Güngör Bayrak, Nilüfer Açıkalın, Bora Akkaş, Özgür Çevik ve Yetkin Dikinciler dizide yer alan oyuncularımız.

Dizinin Senaryosunu Levent Cantek yazıyor. Dizi 1960’lı yılların Türkiye‘sinde o dönem yaşanan altın çağı anlatılıyor.

Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra motor denecek ve çekimler başlayacak. İlk 10 bölüm çekilecek. Daha sonra Mayıs ayı ortalarında ilk on bölümün yayını BlueTv’de başlayacak. Sonra 2.10 bölüm yayınlanacak.

Çağan Irmak’ın paylaşımından gelen resimler:

Hazırlıkları devam eden Yeşilçam dizisinde, başta Çağan Irmak ve başrol oyuncumuz Çağatay Ulusoy’a başarılar diliyorum. Ulusoy şimdiye kadar yaptığı yapımlarda üstün performans göstermiş, çok güzel işler çıkarmıştı. Ay Yapım; Medcezir, İçerde, Netflix; Hakan: Muhafız Med Yapım; Adını Feriha Koydum. Gene süper bir iş çıkacağını tahmin ediyorum.

Kolay Gelsin

Abdurrahman Balcılar

 

Not: Kaynak haber ve görseller Yeniçağ gazetesi.

“Maraşlı” Dizisi Tutar!

Dün akşam gece geç saatte Atv’de ekranlara gelen Maraşlı dizisinin 2.tekrarını izledim. Konusu ve kurgusu hoşuma gitti. Bugün reytinglerini baktım. Oldukça iyi, Totalde 5,79 AB’de 5,14 almış.

Bu dizi geçen yıl Pandemi döneminde Kenan İmirzalıoğlu ve Çağatay Ulusoy’a teklif edilmişti.

Başrollerde Burak Deniz ve Alina Boz oynuyor. Tims-B Yapımı olan dizi hoşuma gitti. Seyredeceğim diziler arasına aldım. Burak Deniz’i Medcezir dizisinde tanımıştım. Çağatay Ulusoy ile oynamış, ‘Aras’ karakteri ile bir futbol kalecisini canlandırmıştı. Önceki yıllarda da Hazal Kaya ile Bizim Hikaye dizisinde oynamıştı. Burak Deniz beğendiğim oyuncular arasındadır.

Maraşlı Dizisinin Konusu:

Hikaye Kahramanmaraş’ta geçiyor. Maraşlı eski bir mavi bereli gözü pek asker. Bir gün kızı Zeliş’in vurulması ile hayatı değişir. Karısından boşanmış olan Maraşlı, kendini kızının bakımına adar. Bir gün çalıştığı kitapçı dükkanına güzel bir kız (Alina Boz) gelir. Mahur adlı kız iyi bir fotoğrafçı ve zengin bir kızdır. Kız cinayet işleyen bir tetikçinin fotoğrafını çeker ve başı derde girer. Hayatı tehlikeye girer, Mahur’un babası Maraşlı’yı kızının koruma olması için ikna eder. Olaylar gelişir.

Mahur zengin ve şımarık, iyi bir fotoğrafçıdır. Maraşlı’yı pek sevmez, oysa Maraşlı kendi halinde pos bıyıklı yakışıklı bir adamdır.

Tetikçi makinadaki resimleri ele geçirmek için kızın peşine düşer. Ödül gecesinde öldürmek ister. Koruması Maraşlı olaya müdahale eder ve önler.

Mahur, Maraşlı’yı etrafında istemez. Babasının gözü tutmuş, bu dürüst eski askeri bırakmak istemez. İlerleyen bölümlerde neler olacağını hep birlikte göreceğiz. Maraşlı ile Mahur arasında bir aşk doğacak gibi gözüküyor.

İyi Seyirler

Abdurrahman Balcılar