Aylık arşivler: Eylül 2018

Çukur’da Yamaç’tan Büyük Patlama! Karakuzular’ı Çukur’dan Atabilecek mi!

 

Show Tv’nin fenomen dizisi Çukur, reytinglerin tepesinde yoluna devam ediyor. Başrollerini Aras Bulut İynemli (Yamaç), Dilan Çiçek Deniz (Sena), Erkan Kolçak Köstendil Vartolu), Kubilay Aka (Celasun), Ercan Kasel (İdris Koçovalı), Rıza Kocaoğlu (Aliço), Öner Erkan (Selim), Mehmet Ali Ak, Berkay Ateş (Mahsun), Erkan Avcı (Çeto), Necip Memili (Cumali), Cem Uslu (Metin) eski -yeni oyuncular yer alıyor.

Yeni ikinci sezonun 2. haftasında 35.bölüm ekranlarımıza gelmişti.

Selim Koçovalı kardeşi Yamaç’ı Karakuzular’ın elinden alır ve ağabeyi Cumali’nin kapısına bırakır ve zili çalar kaçar. Cumali Yamaç’ı iyileştirmek için çok uğraşır. Anadan üryan soyar, yaralarını iyileştirir. Tek fark ettiği Yamaç’ın vücudunun hiç bir yerinde Çukur’un dövmesini göremez. Bunu Yamaç’ın yüzene tokat gibi söyler. Yamaç ilk içi geç de olsa sol göğsüne Çukur’un dövmesini yaptırır. Artık Karakuzu’lar ile Koçovalı’lar arasında savaş başlamıştır.

Karakuzular’la yaşadığı olayın şokunu üstünden atamayan Yamaç da ailesini ve Çukur’u eskisi gibi toparlayabilmek için bu büyük mücadeleye katılacak.

Vartolu’nun da oyuna dahil olmasıyla işin rengi değişecektir.

Nefeslerin tutulacağı bölümde Çukur’un tam kalbinde beliren Karakuzular’ın gizemli adamı Ersoy’un mahalleliye toplar. Yamaç ve ağabeyi Cumali’yi bulmalarını ister. Bir çanta dolusu para vaad eder. Aksi halde hergün birinin öldürüleceğini söyler.

 

 

Çukur 36. Bölümde Neler Olacak?

Elildeki çerçeveli İdris Babanın resmini yere atar, ahalinin üstüne basarak geçmelerini ister.

Karakuzuların “Cumali ve Yamaç Koçovalı bulunmadıkça her gün Çukur’dan biri alınacak” sözü, Çukur’da büyük bir fırtınaya yol açar. Çukur ahalisi önünde bir ihtiyarın boynu kırılarak öldürülmesi, herkesi gözünü korkutur. Olaylar an bi an telefonla Yamaç’a bildirilir.

Ve Cumali’den tek bir şans ister; eğer kendi yöntemiyle Çukur’u toparlayamazlarsa Cumali’nin yolundan gideceklerdir.

Bu esnada Vartolu da uğradığı saldırı sonrası yaralarını sarmaya çalışırken tanıştığı gizemli kişi onu derinden etkileyecektir. Yamaç, Vartolu ve Cumali’nin büyük buluşması heyecanla beklenecek.

Sena, Vartolu’nun itirafını sindirmeye çalışırken; Karakuzular ile Koçovalılar arasındaki savaş gittikçe alevlenecek.

Karakuzuların “Cumali ve Yamaç Koçovalı bulunmadıkça her gün Çukur’dan biri alınacak” sözü, Çukur’da büyük bir fırtınaya yol açar. Genç Efe’nin ölümünden kendini sorumlu tutan Yamaç, Çukur’u geri almaya kararlıdır.

 

Ağabeyi Cumali’den tek bir şans ister; eğer kendi yöntemiyle Çukur’u toparlayamazlarsa Cumali’nin yolundan gideceklerdir. Bu esnada Vartolu da uğradığı saldırı sonrası yaralarını sarmaya çalışırken tanıştığı gizemli kişi onu derinden etkileyecektir. Yamaç, Vartolu ve Cumali’nin büyük buluşması heyecanla beklenecek.

Yamaç, büyük bir patlama yaşar. Ağabeyi Cumali’nin çıkışı ile sol göğsüne Çukur’un dövmesini yaptırır. Sonra da sıra Karakuzuları Çukur’dan atmaya gelir. Yamaç Çukur’dan atabilecek mi? Yoksa olamadı deyip işi Cumali’ye mi bırakacak!

Yarın akşam, Heyecan dolu 36.bölüm Show Tv’de sizleri bekliyor.

Keyifli seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 Not:Kaynak haber ve görseller Show Tv.syfasından.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Çağatay Ulusoy; Amerika’da Hem Ziyaret, Hem Ticaret Yapıyor!

Dizi sektöründe en çok aranan, günümüzün en gözde aktörlerinden Çağatay Ulusoy, artık resmen Hollywoodlu olduğunu duyurmuştuk.  Ulusoy’un menajeri Engin Aykanat, geçtiğimiz aylarda dünyaca ünlü yetenek ajanslarından biri olan United Talent Agency ile görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler sonrası birkaç kere ajans yetkilileriyle bir araya gelen Çağatay Ulusoy, görüşmelerin olumlu geçmesi üzerine soluğu yeniden Los Angeles’ta almıştır.

Ulusoy, ajansın dünyaca ünlü patronu Jeremy Zimmer ile bir araya geldi. Johnny Depp‘ten Angelina Jolie‘ye kadar birçok dünyaca ünlü ismin bugünkü şöhretinde büyük pay sahibi olan Zimmer, Çağatay Ulusoy’u ajans bünyesine katmaktan mutlu olacağını dile getirdi. Ve bu görüşme üzerine Ulusoyimzasını atarak artık resmen United Talent Agency kadrosuna dahil oldu. Menajer Engin Aykanat da bu haberi instagram’dan “Asın bayrakları” paylaşımıyla (15 Eylül 2018) herkese ilan etmiştir.

 

Çağatay Ulusoy 18 Eylül günü, Los Angeles’teki Microsoft Tiyatrosu’nda düzenlenen, ABD’de “Televizyonun Oscarları” olarak nitelenen 70.Emmy Ödül törenine katıldı.

Çağatay Ulusoy; basketbol kariyerini nokta koyan, yaşamını ailesi ile birlikte Amerika’da sürdüren ünlü oyuncu Mehmet Okur ile San Diago’da bir araya gelmişler, birlikte fotoğraf çektirmişlerdir. (22 Eylül – Çağatay’ın 27 Eylül son fotoğrafı)

San Diego’dan toplu olarak çekilen bir fotoğrafı Engin Aykanat Instagram hesabından paylaşmıştır.

Fotoğrafta; Mehmet Okur, Çağatay Ulusoy, M.Ali Şimşek ve Engin Aykanat Solana Beach’de birlikte görülüyor.

Çağatay Ulusoy, 28. yaş günü olan doğum günü 23 Eylül 2018 tarihinde Amerika’da kutlamıştır. Doğum gününde binlence doğum günü tebrikleri gelmiştir.

Instagram hesabından bebeklik fotoğrafını paylaşan ünlü oyuncu paylaşımına; “23.09.1990 Arkadaşlar, iyi dileklerinizle, güzel sözlerinizle, bana göndermiş olduğunuz hediyelerle ve benim adıma yapmış olduğunuz yardımlarla, bana hissettirdiğiniz bu güzel duygular için çok teşekkür eder, hepinizin hayallerinin gerçekleşmesini dilerim..” notunu düştü.

Ayrıca ünü sınırları aşan Çağatay Ulusoy’a doğum gününde hayranlarından çok özel hediye… 23 Eylül’de 28 yaşına giren Ulusoy adına dünya çapındaki sevenleri Tohum Otizm Vakfı’na bağışta bulundu. Fanlarının Otizmli çocuklara yaptığı destekten dolayı duygulanan oyuncu, “Adıma yaptığınız yardımlar için çok teşekkür ederim” diyerek de şükranlarını sundu.

Engin Aykanat, Hollywood fotoğrafını paylaşarak, artık Hollywod da biz de varız demek istemiştir.

Çağatay Ulusoy’un geçtiğimiz ay içerisinde, Netflix tarafından 03 Medya yapım şirketine çektirilen 20 bölümlük, The Protector – Koruyucu dizisinin çekimleri tamamlanmış, montaj çalışmaları devam eden dizi çok yakında internette Netflix sayfasından yayına girecektir.

Çağatay Ulusoy ve menajeri Engin Aykanat Amerika’da hem iş peşinde, hem de tatil yapıyorlar. Yüz ifadelerine bakarsak, elde etmek istediklerini fazlası ile almış gözüküyorlar. Çağatay Ulusoy, yeni yapımlar için kapı çalmıyor, onun kapısında bekleyenler çoğunlukta… Şimdiden (önümüzdeki 2 yıl) 30 yaşına kadar iş takvimi dolu. Çağatay’dan haber bekleyecekler.

Yolun açık olsun Çağatay… İstanbul’u iyi korursan, Hoollyw0od da Muhafızı olmanı isteyebilir.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Yamaç, Çukur’u Karakuzular’dan Kurtarabilecek mi?

Show Tv’nin fenomen dizisi haline gelen Çukur bütün hızıyla devam ediyor. Dün akşam 2.sezon 35.bölümü ekranlara geldi. Karakuzular’ın Çukur halkına yaptığı zulüm Yamaç’ı çileden çıkardı. Ağabeyi Cumali’nin onu yaralarını temizlerken, vücudunun hiç bir yerinde Çukur dövmesi olmadığı gördü. Yamaç’a nerde senin dövmen, sen nasıl bir Çukur babasısın diye haykırışları onu çileden çıkardı. Çukur’u Karakuzulular’dan kurtarmaya karar verdi. Ama kurtarabilecek mi?

Ay Yapım imzalı fenomen dizi ‘Çukur’un dün akşam ekrana gelen bölümü birinciliğe yerleşirken, final sahnesinde Yamaç’ın “Çukur her yerde!” diyerek pes etmediğini gösterdiği anlar büyük heyecan yarattı.

ÇUKUR ZİRVENİN TEK SAHİBİ! 

Yeni sezonu zirvede açan ‘Çukur’, dün akşam yayınlanan bölümüyle birinciliğe adını yazdırdı. Cumali ile Yamaç’ın yıllar sonraki yüzleşmesi ekran başındakilere duygu yüklü anlar yaşattı. Cumali’nin, Karakuzular karşısında geri adım atmamaya ve intikam almaya kararlı olduğunu gören Yamaç, ağabeyinin daha önce hiç tanık olmadığı sert yönüyle karşılaştı. Bölümün finalinde mahalleden genç Efe’nin ölümüne şahit olan Yamaç’ın Çukur dövmesi yaptırarak pes etmediğini gösterdiği dakikalar heyecanı artırdı.

İşte, Yamaç’ın Çukur dövmesi yaptırdığı final sahnesi: 

ÇUKUR HER YERDE!

Çukur, dün akşam yayınlanan yeni bölümüyle ABC1 20+’da10.52 izlenme oranı (rating), 25.38 izlenme payı (share), AB’de 10.98 izlenme oranı (rating), 28.82izlenme payı (share), Total’de ise8.39 izlenme oranı (rating),21.96 izlenme payı (share) ile tüm kategorilerde birinci oldu. İzleyiciler #çukurheryerde etiketiyle Twitter’da yorumlarını paylaştı. #çukurheryerdeetiketi Twitter’da Türkiye’de 13 saat 15 dakika, dünyada ise 5 saat 20 dakika TT listesinde kaldı.

 

“YAMAÇ VE CUMALİ KOÇOVALI’NIN BULUNAMADIĞI HER GÜN ÇUKUR’DAN BİRİ ÖLECEK”

Karakuzular’a karşı harekete geçen Cumali, Çukur’un yeni sahipleri için tehlike oluşturmaya başladı. Bu durum karşısında çetenin gizemli adamı Ersoy, futbol sahasında tüm mahalleliyi toplayıp herkesin gözü önünde İdris Koçovalı’nın resminin olduğu çerçeveyi kırdı. Yamaç ve Cumali’nin bulunamadığı her gün Çukur’dan birinin öleceğini söyleyen Ersoy’un, bu ana tanık olanlara meydan okuduğu dakikalar tansiyonu yükseltti.

Bölümde Celasun ve Meke’nin karşı karşıya geldiği dakikalar merak uyandırırken, Karakuzular’ın Sena’yı aradığını öğrenen ve sevdiği kadın için endişelenen Yamaç’ın, hiç beklemediği bir anda Sena’yı karşısında bulduğu anlar ise bölümün çok konuşulan sahneleri arasında yer aldı.

Yamaç ile Sena’nın duygusal karşılaşması: 

 

“ÇUKUR’A HUZURUNU GERİ VERECEĞİM YA DA YOLUNDA ÖLECEĞİM!”

 

Yeni bölümden yayınlanan ilk sahnede Cumali’nin karşısında öfke patlaması yaşayan Yamaç’ın “Çukur’a huzurunu geri vereceğim ya da yolunda öleceğim” sözleri asıl mücadelenin yeni başlayacağının sinyallerini verdi. Genç Efe’nin kendi uğruna canını feda ettiğini ve ona borcu olduğunu söyleyen Yamaç’ın Karakuzular karşısında nasıl bir hamle yapacağı merakla beklenecek.

Yeni bölümden ilk sahne: 

‘Çukur’un yeni bölümü 1 Ekim Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek. 

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Not: Kaynak haber ve görseller; Basın İletişim Deposu Zümrüt Burul – İrem Tümer

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Geçen Haftanın (17 – 23 Eylül 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 17 Eylül – 23 Eylül 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 25 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum. Bu hafta sezonun iddialı dizileri olan; Çukur, Söz, Ufak Tefek Cinayetler, Sen Anlat Karadeniz, İstanbullu Gelin ve Yeni Gelin gibi iddialı diziler de başladı.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur (Show), Söz (Star), Yasak Elma (Fox), Koca Koca Yalanlar (Kanal D), Egenin Hamsisi (TRT1), Ufak Tefek Cinayetler (Star Tv), Sen Anlat Karadeniz (Atv), Nefes Nefese (Star Tv), Kızım (Tv 8), Çocuklar Duymasın (Kanal D),  Bizim Hikaye (Fox), Avlu (Star), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Meleklerin Aşkı – Final (Show Tv), Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), İstanbullu Gelin (Star),  Aşk ve Mavi (Atv), 4N1K İlk Aşk (Fox Tv), Erkenci Kuş (Star Tv), Bir Deli Rüzgar ( Fox Tv), Kalk Gidelim (TRT1),Yeni Gelin (Show Tv), Elimi Bırakma (TRT), Keşke Hiç Büyümeseydik (Show Tv) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında ATV’nin sevilen dizisi  Sen Anlat Karadeniz 13,37  ile birinci sıradan başladı.  Total’in 10.sırasında Star TV’nin ‘Avlu” dizisi 5,60 ile yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında; yeni karakterlerin ilavesiyle Çukur” 10,63 puanla yer alıyor. Avlu dizisi Total’de olduğu gibi  5,46 puan ile AB’nin son sırasında yer alıyor.

 

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz 22.Bölüm (Atv)…………………..13,37 – 36,38

2.Çukur 34.Bölüm (Show Tv)………………………………..8,68 – 23,18

3.Bir Zamanlar Çukurova 2.Bölüm (Atv)…………………7,98 – 21,31

4.Söz 53.Bölüm Star Tv…………………………………………7,24 – 19,38

5.Arka Sokaklar 487.Bölüm (Kanal D)…………………….7,01 – 19,37

6.Erkenci Kuş 12.Bölüm (Star Tv.)………………………….6,67 – 19,20

7.Elimi Bırakma 9.Bölüm (TRT1)……………………………5,79 – 16,41

8.Ufak Tefek Cinayetler 33.Bölüm (Star Tv)…………….5,71 – 14,57

9.Gülperi 2.Bölüm (Show Tv)…………………………………5,60 – 14,84

10.Avlu 12.Bölüm (Star Tv)……………………………………5,20 – 14,50

 

AB’de ilk 10 :

1.Çukur 34.Bölüm (Show Tv)……………………………….10,63 -25,98

2.Sen Anlat Karadeniz 22.Bölüm (Atv)……………………9,11 – 25,70

3.Ufak Tefek Cinayetler 33.Bölüm (Star Tv)……………..7,48 – 21,87

4.İstanbullu Gelin 54.Bölüm (Star Tv)…………………….7,09 – 22,11

5.Bir Zamanlar Çukurova 2.Bölüm (Atv)…………………7,09 – 22,11

6.Erkenci Kuş 12.Bölüm (Star Tv.)…………………………..6,69 – 18,48

7.Söz 53.Bölüm Star Tv…………………………………………..6,37 – 17,08

8.Elimi Bırakma 9.Bölüm (TRT1)…………………………….6,33 – 17,81

9.Arka Sokaklar 487.Bölüm (Kanal D)……………………..5,59 – 13,68

10.Avlu 12.Bölüm (Star Tv)…………………………………….5,46 – 15,42

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.SEN ANLAT KARADENİZ: ATV’nin iddialı dizisi TOTAL’de aldığı 13,37 puanla yer alıyor. Bu yüksek puanla İlk beşin birinci sırasında yer aldı.

Suyun altında yaşam savaşı

Tahir suyun altında yaşam savaşı verirken Nefes ise Vedat’la karşı karşıya kalır. Gözünü karartan Nefes, Tahir olmadan yaşamaktansa ölümü mü tercih edecek? Ceylan’ın kızı olduğunu öğrenen Nefes anneliğini sorgulamaktadır yoksa bu da Vedat’ın bir oyunu mudur?

Vedat’tan kurtulduklarını düşünüp, mutlu günlerine dönen Kaleli ailesi genişlemektedir. Asiye’nin hamileliği evde herkesin yüzünü güldürürken, Vedat intikam peşinde gezer. Öldü sanılan Vedat’ın ilk hedefi kim olacak?

 

2.ÇUKUR : Show Tv’nin sevilen dizisi Çukur AB’de aldığı 9,11 reyting puanı ile ikinci sırada yer aldı.

Çukur’un 34. Bölümünde; Çukur’da bir dönem kapanmıştır.

 

İdris Koçovalı’nın “Çukur’u İstanbul’da sanırlar ama bilmezler İstanbul Çukur’dadır” sözleri mahallenin darmaduman olmuş sokaklarında yankılansa da o günlerden eser yoktur. Beklenmedik bir saldırıyla güç kaybeden ve dağılan Koçovalıların ne durumda olduğu büyük bir merakla beklenirken, Çeto (Erkan Avcı) ve Mahsun’un (Berkay Ateş) liderleri olduğu Karakuzular Çetesi, Çukur’da yeni bir dönem başlatacak. Sezon finalinde kim olduklarını görmediğimiz ve taş üstünde taş bırakmayan Karakuzular Çetesi ile Koçovalılar’ın yüzleşmesi heyecanla beklenecek.

Bu savaşta en büyük Koçovalı olan Cumali’nin yer alıp almayacağı da belli olurken, Çukur’dan, ailesinden ve Sena’dan tamamen uzağa düşen Yamaç’ın nasıl toparlanacağı ve Çukur’u tekrar ele geçirmek için savaşıp savaşmayacağı cevap bulacak. Saadet’ini ve tüm umudunu yitiren Vartolu’nun hamleleri de merak uyandıracak. Yeni sezonda Çukur’da hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

3.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA : Atv’nin yeni dizisi ‘Bir Zamanlar Çukurova 2. bölümünde Total’de aldığı 7,98 reyting puanı ile 3.sırada yer alıyor.

Çiftlikte mücadele şimdi başlıyor!

Birbirlerine duydukları sonsuz aşkla herkesi ekran başına kilitleyen Züleyha ve Yılmaz’ı artık daha acımasız bir hayat bekliyor. Herkesten kaçıp sığındıkları Yaman Çiftliği’nde işler bekledikleri gibi gitmiyor. Kıskançlık, öfke ve hırstan gözü dönmüş insanlara karşı zorlu bir mücadele başlıyor. Hünkar, Züleyha ve Yılmaz’ın büyük sırrını öğrenince gücü ve vicdanı arasında zor kararlar almak zorunda kalıyor. Oğlu Demir’in Züleyha’ya olan aşkının da farkında olduğundan, atacağı her adımdan emin olmak istiyor. Bir tarafta adam öldürmüş ve kaçak yaşayan Yılmaz, diğer tarafta hamile olduğundan şüphelendiği ve hayatıyla ilgili herkese yalan söyleyen Züleyha! Hünkar’ın bildikleriyle nasıl bir karar vereceği merak konusu. Her şeyden habersiz olan Yılmaz için artık hayat daha acımasız, daha zor… Çiftlik çalışanlarının eziyeti, Demir’in ilgisi ve Hünkar’ın karşı koyulamaz gücü Züleyha’nın canına tak ediyor. Yılmaz’ı çiftlikten ayrılmak için ikna etmeye çalışırken, sevdiği adamın hapse girme gerçeğiyle de yüz yüze geliyor.

Gece yarısı çiftliğin kapısına dayanan jandarma, çiftlikteki her şeyin yeniden yazılmasına mı sebep olacak? Yoksa çiftlikteki her şeyin değişmesine ilk adım mı olacak?

 

4. UFAK TEFEK CİNAYETLER : Star Tv’nin “Herkes kendi hayatında ufak tefek cinayetler işlemiş midir?” sloganlı dizisi bu hafta ilk 5 dizi arasında 4.sırada yer alıyor. AB’de 7,48 reyting puanı ile…

Sarmaşık’ın ağır topları sorgu odasında!

Merve, Pelin, Oya ve Arzu… Mahşerin dört atlısı tekrar bir arada. Yine alabildiğine zarif, göz alıcı ve bir o kadar da tehlikeliler. Çünkü ufak tefek cinayetler ve daha büyükleri tam da böyle işlenir. En karanlık işlerin icabına en ışıltılı yerlerde, herkesin gözü önünde bakılır.

Edip cinayetinden sonra görülecek çok fazla hesap, verilecek çok fazla savaş var. Başkomiser Kemal, cinayeti bir an önce aydınlatmaya kararlı. Nihayet Sarmaşık’ın ağır topları sorguya çekiliyor ve Kemal sonuca varıyor!

Diğer yandan, Kerim Adil Sağlam, bütün karanlığıyla Sarmaşık’a çöküyor. Birden güneşli dünyalarını kara bulutlar sarıyor.

Bundan sonrası, daha kanlı, daha sert fakat çok daha etkileyici olacak, belli. Aşk kokusu, suç rüzgarına karışıp, dolaşıyor Sarmaşık’ta…

 

5. SÖZ : Star Tv’nin savaş konulu dizisi yeni sezonda bütün hızıyla devam ediyor. Total’de aldığı 7,24 reyting puanı ile 5.sırada yer alıyor.

Başka bir kimlikle hayatına devam eden Yavuz’un yaşadığı acılar hala dinmemiştir. Üniformasından ve Tim’den uzak olmanın zorluğu bir yana, yalnız hayatında ona eşlik eden şey kâbusları ve kaybettiklerinin acısıdır. Ama unutmak bir kenara dursun, bu acılar daha da büyükleriyle sınanacaktır!

Son yıllarda ülkemizin yaşadığı terör saldırılarına bir yenisini daha eklemek isteyen Kasap lakaplı Dragan Ratkoviç, İstanbul’da art arda eylemler düzenlemek için harekete geçer. Canlı bombalarla bütün ülkeyi tehdit eden Dragan’ın yetkililerden tek bir isteği vardır. Yavuz Karasu!

Böyle olağanüstü bir durumda, düğün hazırlıkları için İstanbul’da olan Tim ve Erdem diğer güvenlik güçleriyle birlikte bombaları durdurmak için görevlendirilir.

Yavuz, Dragan’ın isteğini öğrendiğinde canını seve seve feda etmekten çekinmeyecektir. Operasyonda yetkili isimlerden olan Savcı Derya buna karşı çıksa da Yavuz’un kaybedeceği tek şey, artık onun için değersiz olan canıdır.

Tim, Yavuz’un yaşadığını bilmeden ona destek olmak için var gücüyle çabalarken özledikleri ve ölümüne her gün üzüldükleri komutanlarıyla yolları kesişmek üzeredir.

Ama Yavuz’u teslim almak Dragan’ın büyük planının sadece bir parçasıdır. Ülke güvenliğini tehdit eden bir plan için düğmeye basan Dragan’ın düzenlediği bu saldırılar, birçok vatandaşımız gibi, Savcı Derya ile Yavuz’a da derinden sarsılacakları acılar yaşatacaktır.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk on: Star Tv 4 dizi. ve Atv ve Show  2’er dizi. Kanal D ve TRT1  birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk on: Star Tv. 5 dizi. Atv 2 dizi. Show ve Trt1 2’er dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Star Tv. Total’de 5, AB’de 4 dizi ile haftanın kanalı olmuştur.

Eylül ayının son haftasına girdiğimiz şu günlerde neredeyse bütün sezon dizileri başladı.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Dizi reytingleri MEDYARADAR TOTAL-AB Reytingler Ölçümler sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Sen Anlat Karadeniz Deli Tahir Karadeniz’in Derin Sularından Sağ Çıkabilecek mi?

Sen Anlat Karadeniz Yeni sezonda 22 Bölüm ekranlarımıza geliyor. Geçen Haziran ayında Final bölümünde Tahir Vedat’ın zorlaması ile denize atlamış, belindeki ağırlıklarla derin sulara gömülmüş, ölüm kalım mücadelesi vermektedir. Nefes (İrem Helvacıoğlu) Tahir’in (Ulaş Tuna Astepe) arkasından mavi sulara bakar kalır.

13 Haziran akşamı heyecan dolu sezon finalinde; Deli Tahir ailesi ve sevdiği kadın arasında tercih yapmak zorunda bırakılır. Tahir ve Nefes yanı başlarındaki Vedat tehlikesinden kurtulmak istercesine denize atlar. Tahir derin sulardan kurtulacak mı, yoksa ölecek mi? Tahir ve Nefes’in sevda destanı, başladığı gibi Karadeniz’de son bulacak mı!

Tahir suyun altında yaşam savaşı verirken Nefes ise Vedat’la (Mehmet Ali Nuroğlu) karşı karşıya kalır.

 

Gözünü karartan Nefes, Tahir olmadan yaşamaktansa ölümü mü tercih edecek? Ani Karar verir Tahir’in peşinden Karadeniz’in azgın mavi sularına atlar.

 

Ceylan’ın kızı olduğunu öğrenen Nefes anneliğini sorgulamaktadır yoksa bu da Vedat’ın bir oyunu mudur?

 

Vedat’tan kurtulduklarını düşünüp, mutlu günlerine dönen Kaleli ailesi genişlemektedir. Asiye’nin (Öykü Gürman) hamileliği evde herkesin yüzünü güldürürken, Vedat intikam peşinde gezer.

Öldü sanılan Tahir’in ilk hedefi kim olacak?

Bütün bu olup biten Atv ekranlarında sizlerle olacak!

Bölüm fragmanı yayınlandı.

Yeni Sezon 22. Bölüm bu akşam Saat:20.00’de Atv ekranlarında…

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 Not:Kaynak haber ve görseller Atv dizi sayfasından.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çukur, Yeni Sezonu Zirvede Açtı!

Ay Yapım imzalı Çukur, dün akşam ekrana gelen yeni sezonunun ilk bölümüyle reytinglerde rekor kırarken, özet yayınının başlamasıyla sosyal medyada da zirveye yerleşti. Karakuzuların ele geçirdiği Çukur’da Cumali’nin hapisten kaçmasıyla ve Yamaç ile bir araya gelmesiyle intikam çanları çalmaya başladı.

Geçtiğimiz sezonun en çok konuşulan dizisi ‘Çukur’, ikinci sezona hızlı başladı. Nefeslerin tutulduğu ve ekran başındakilerin heyecanla “Büyük saldırıdan kimler kurtuldu?” sorusunun cevapladığı bölümde izleyiciyi yıkık dökük bir Çukur ile Karakuzular karşıladı. Çeto (Erkan Avcı) ve Mahsun’un (Berkay Ateş) liderleri olduğu Karakuzular, Çukur’da taş üstünde taş bırakmazken Kahraman bebek’i alıkoyup annesi Feride’yi birini öldürmesi için zorlamaları Kemal’i harekete geçirdi.

Yıldız (Gökşen Ateş) sayesinde Yamaç’ın (Aras Bulut İynemli) yerini öğrenen Kemal’in Yamaç’la karşı karşıya geldiği an ekran başındakilere duygusal dakikalar yaşattı.

Kemal’in Yamaç’ı bulduğu ve karşı karşıya geldiği an:

ÇUKUR, YENİ SEZONA BİRİNCİ BAŞLADI!  

Çukur, dün akşam yayınlanan ikinci sezon birinci bölümüyle ABC1 20+’da 11.18 izlenme oranı (rating), AB’de 10.63 izlenme oranı (rating), 25.98 izlenme payı (share), 26.82izlenme payı (share), Total’de ise 8.68 izlenme oranı (rating), 23.18izlenme payı (share) ile tüm kategorilerde birinci oldu. Çukur, heyecanla beklenen yeni bölümünden önce yayınlanan özet bölümüyle Twitter’da Türkiye gündeminde birinci sıraya yerleşti. İzleyiciler #çukur etiketiyle Twitter’da yorumlarını paylaştı. #çukur etiketi Twitter’da Türkiye’de 13 saat 15 dakikadünyada ise 7 saat 55 dakika TT listesinde kaldı. 

 

CUMALİ KOÇOVALI, ÇUKUR’A GERİ DÖNDÜ! 

Hapishanede Karakuzular’ın adamı tarafından öldürülmeye çalışılan Cumali, herkese öldüğünü düşündürerek demir parmaklıklar ardından kaçmayı başardı. Bu sırada Yamaç ve Kemal ise, Feride’nin Cumali’yi öldüreceğini öğrendi. Bu gerçek karşısında Karakuzular’a teslim olan Yamaç, tanınmayacak hale gelene kadar dövüldü. Mahalledeki futbol sahasının tellerine asılan Yamaç’ı sürpriz bir isim, ağabey Cumali Koçovalı’nın evine getirdi. Bu kişinin Selim olduğu görülen final sahnesi büyük merak uyandırdı.

Cumali’nin, kapısında Yamaç’ı bulduğu final sahnesi:  

 

VARTOLU, SAADET’İNE KAVUŞMAK İÇİN ÇETO’YLA ANLAŞMA YAPTI! 

Vartolu, sezon finalinde Karakuzular’ın kaçırdığı Saadet’ine kavuşmak için Çeto’yla anlaşma yaparak onları laboratuarına girip uyuşturucu üretirken; Metin ise tek gözünü kaybetmiş ve Çukur’un eski günlerine döneceğine inancını yitirmiş bir şekilde izleyici karşısına çıktı. Aliço’nun akıl hastanesinde görüldüğü bölümde Sena ise gizliden gizliye Yamaç ve Aliço’yu kolladı.

 

“BENİM ADIM CUMALİ KOÇOVALI, BEN İNTİKAMIMI ALIRIM!” 

Yeni bölümden yayınlanan ilk sahnede Yamaç’la yüzleşen Cumali’nin “İntikam için! On bir sene önce benim evime saldırdılar, sen daha bebeydin! Hepsini indirdim. Benim adım Cumali Koçovalı, ben intikamımı alırım!” sözleri asıl mücadelenin yeni başlayacağının sinyallerini verdi.

Geçen Final Bölümde bir çok kişi öldürülmüş, yada ölmüştü. Bu Yeni Sezon bölümünde, İdris Baba, Emmi, Sultan Koçovalı, Celesun, Muhittin ve Paşayı göremedik. Öldü zannettiğimiz Medet, o üç kurşun yarasından kurtulmuş iyileşmiş, yine Varolu patronu Sadettin ile beraber.

Yeni bölümden ilk sahne: 

‘Çukur’un yeni bölümü 24 Eylül Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek. 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 Not: Kaynak Haber ve görseller : İletişim Deposu Zümrüt Burul – İrem Tümer – Cansu Uras

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Geçen Haftanın (10 – 15 Eylül 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 10 Eylül – 16 Eylül 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 15 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.Sezon 15 dizi ile başladı, haftaya 26 diziye yükselecek. Çukur, Söz, Ufak Tefek Cinayetler, Sen Anlat Karadeniz, İstanbullu Gelin ve Yeni Gelin gibi iddialı diziler geliyor.

 

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Yasak Elma (Fox Tv), Söz (Star), Yasak Elma (Fox), Koca Koca Yalanlar (Kanal D), Erkenci Kuş (Star Tv), Çocuklar Duymasın (Kanal D) Nefes Nefese (Star Tv),  Bizim Hikaye (Fox), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Meleklerin Aşkı (Show Tv), Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), 4N1K İlk Aşk (Fox Tv), Bir Deli Rüzgar ( Fox Tv), Kalk Gidelim (TRT1), Elimi Bırakma (TRT), Keşke Hiç Büyümeseydik (Show Tv) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

 

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında Star Tv’nin Erkenci kuş 9,18 işe birinci sırada yer alıyor.  Total’in 10.sırasında Kanal D’nin dizisi ‘Koca Koca Yalanlar”  3,95 ile yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında;  Bu hafta totalde olduğu gibi “Erkenci Kuş” 9,88 puanla yer alıyor. Çocuklar Duymasın 4,07 ile AB’nin sonuncu sırasında yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Erkenci Kuş 11.Bölüm (Star Tv.)…………………………….9,18 – 26,25

2.Bizim Hikaye 38.Bölüm (Fox)……………………………….7,21 – 20,66

3.Arka Sokaklar 486.Bölüm (Kanal D)………………………7,06 – 20,56

4.Bir Zamanlar Çukurova 1.Bölüm (Atv)……………………6,18 – 17,03

5.Yasak Elma 13.Bölüm (Fox Tv)………………………………5,54 – 15,73

6.Elimi Bırakma 8.Bölüm (TRT1)……………………………..5,48 – 15,51

7.Gülperi 1.Bölüm (Show Tv)……………………………………5,00 -14,13

8.Çocuklar Duymasın 48.Bölüm (Kanal D)………………..4,63 – 13,60

9.Nefes Nefese 6.Bölüm (Star Tv)…………………………….4,09 – 11,98

10.Koca Koca Yalanlar 5.Bölüm (Kanal D)…………………..3,95 – 11,14

 

AB’de ilk 10 :

1.Erkenci Kuş 11.Bölüm (Star Tv.)…………………………….9,88 – 28,64

2.Bizim Hikaye 38.Bölüm (Fox)……………………………….6,58 -16,78

3.Elimi Bırakma 8.Bölüm (TRT1)……………………………..5,97 – 16,24

4.Bir Zamanlar Çukurova 1.Bölüm (Atv)……………………5,68 – 19,97

5.Yasak Elma 13.Bölüm (Fox Tv)………………………………5,30 – 14,74

6.Arka Sokaklar 486.Bölüm (Kanal D)………………………5,07 – 15,11

7.Gülperi 1.Bölüm (Show Tv)……………………………………4,87 – 14,52

8.Kalk gidelim 37.Bölüm (TRT1)………………………………4,69 – 14,50

9.Bir Deli Rüzgar 1.Bölüm (Fox Tv)…………………………..4,25 – 14,25

10.Çocuklar Duymasın 48.Bölüm (Kanal D)………………4,07 – 13,30

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.ERKENCİ KUŞ : Star Tv’de Yaz dizisi olarak başlayan Erkendi Kuş, sevildi. AB’de aldığı 9,88 reyting puanı ile İlk beşin birinci sırasında yer aldı.

Sanem ve Can Aşkı Engelleri Aşabilecek mi?
“Can, Sanem’e sahilde “Birlikte yalnız kalalım mı?” diye sorunca Sanem’in içi de aklı da gidecek. Sanem, Can’la her şeye hazır ama ya aralarındaki onca engel buna izin verecek mi?

Polen, set bitiminde Emre’nin arabasıyla eve dönüyor, Can da ona ortalığı toparlayıp gelme sözü verir. Doğum günü de yaklaşırken, Polen’in büyük beklentiler içerisine girecek. Acaba Can ona sürpriz parti mi yapacak, yoksa baş başa mı kutlayacaklar?

Osman’ın yıldızı catering için geldiği sette parlıyor. Yeni çekimler de çıkınca Zebercet kıskançlığıyla ortalığı ayağa kaldırıyor. Mevkıbe bakkalı eşi Nihat’a geri vermek istiyor ama Nihat’ın gözü reklam sektöründe. Sanem bu sefer kararlı, karşısına çıkan herkese savaş açacak. Bu savaşın bir kazananı olabilecek mi peki?

 

2.Bizim Hikaye : Fox Tv’nin sevilen dizisi Bizim Hikaye Total’de aldığı 7,21 reyting puanı ile ikinci sırada yer aldı.

Filiz hapishaneden 6 ay sonra çıkar. Sevdiği Barış’ın yardımı ile mi çıktı bilemiyoruz ama, Barış’ın kötü sürprizi karşılaşır. Başka bir kadın ile evli, üstelik bir de oğlu vardır. Onu bulur ama, şaşkına döner.

Minibollar için bu kez tehlike en beklenmedik yerden, bizzat kendilerinden gelir. Ait olmadıkları bir dünyanın büyüsüne kapılan Minibolları zapt etmek Filiz için hiç kolay olmayacaktır. Onları geri kazanmak isteyen Filiz çok daha yırtıcı ve mücadeleci olmak zorundadır. Filiz, Minibolların savrulduğu hayatı toparlamaya çalışırken Rahmet ve Hikmet’in de gizlice batağa saplanmakta olduğundan henüz habersizdir. Şimdi Filiz’in dağılmaya değil, kardeşleri için dimdik ayakta durmaya ihtiyacı vardır. Ve tabi aşkı da, aşık olduğu adamla birlikte türlü acımasız sınavdan geçecek, sonunda kazananın kim olacağı ise aşklarının ne kadar büyük olduğuna göre belli olacaktır.

3. Arka Sokaklar : Kanal D’nin uzatmalı dizisi Arka Sokaklar, Total’de aldığı 7,06 reyting puanı ile üçüncü sırada yer alır.

Bahar’ın kuzeni İstanbul’a ziyarete gelmiştir ve bu süreçte Bahar’da kalacaktır. Bahar, Çiçek’i arkadaşlarıyla buluşacağı mekana bırakır. Bahar, Hakan ve Aylin’in nikahına eşlik ederken Çiçek, Bahar’ı aramış ve ulaşamamıştır. Ertesi gün Çiçek, bir otelin önünde ölü bulunur. Bahar, öğrenince sinir krizi geçirir. Olayın perde arkasındaki isimleri bulmak için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır.

Hakan ve Aylin’in barıştığından ekip habersizdir. Hakan herkesi operasyona gidermişçesine bir mekana toplar. Ekip, Hakan ve Aylin’in barıştığını ve yeniden nikah kıyacaklarını öğrenince şaşkına döner.

Son günlerde kaybolan çocuk sayısı artmıştır. Aileler endişelidir. Rıza Baba ve ekibi kaybolan çocukları sağ salim bulmak için harekete geçer. Kendilerine gelen en küçük istihbaratı bile dikkate alarak operasyona hazırlanırlar.

 

4.Bir Zamanlar Çukurova : Atv’nin yeni dizisi ‘Bir Zamanlar Çukurova’nın ilk bölümünde Total’de aldığı 6,18 reyting puanı ile 4.sırada yer alıyor.


Anasız babasız büyüyen Yılmaz ile terzi çıraklığı yaparak kumarbaz abisine para yetiştiren Züleyha’nın aşkı ilk bölümüyle ekranda. Birbirlerine aşklarından gözleri kamaşan gençlerin hayatı, çok sıradan bir gecede karanlık bir kabusa döner. Kabus onları önce İstanbul’dan uzaklara, sonra Yaman Çiftliği’ne savurur. Kocasından kalan toprakları bir atmaca gibi koruyan Hünkar ile mutsuz bir evliliğin enkazını toplayan oğlu Demir’in da hayatını bambaşka bir yola savuracak olan karşılaşmanın müsebbibi ise çiftliğin Kahyası Gaffur olacaktır.

Dizinin ilk bölümünde Yılmaz ve Züleyha, Yaman Çiftliği’nde işe başlar. Ancak Çiftlik sakinleri ile tanışırken Züleyha’nın söylediği bir yalan, hepsinin hayatını kökünden değiştirecektir. İstanbul’da başlayıp, kara bir tren ile Adana’ya ulaşan ilk bölüm, yıllar önceki Türkiye’nin renkleri ve müzikleri ile heyecan dolu bir hikayenin kapısını aralayacak!

5.Elimi Bırakma : TRT1’in yeni dizisi elimi bırakma 8.bölümünde AB’de aldığı 5,97 reyting puanı ile 5.sırada yer almıştır.


Feride Hanım’ın hastalığını öğrenen Azra’nın dünyası başına yıkılır. Babaannesinin hastalığı konusunda Cenk’e açılmak istese de Feride Hanım hastalığını ailesinden gizlemeyi seçer. Başı polisle derde giren Sumru’nun tek çıkış yolu Azra’dır. Cenk’in Cansu’yu Azra için kullandığını düşünen Tarık, onunla büyük bir kavgaya tutuşur.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk on: Kanal D 3 dizi, Star ve Fox 2’er dizi. Atv, Trt1 ve Show tv. birer dizi 2’er dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk on: Fox Tv. 3 dizi. Kanal D 2 dizi. Star, Atv ve Show Tv birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Kanl D Total’de 3, AB’de 2 dizi ile haftanın kanalı olmuştur.

 

Eylül ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde sezon dizileri başladı, başlayacak. İddialı sezon dizileri peşpeşe geliyor.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Bizim Hikaye Yeni Sezona Reytinglerin Tepesine Oturarak Döndü!

 

Bizim Hikaye önceki Perşembe akşamı yeni sezona reytinglerin tepesine oturarak başladı. Hem Total’de, hem de AB’de gecenin birincisi oldu. Total’de 7,21, AB’de 6,58 reyting puanı aldı. Yeni dizi Bir Zamanlar Çukurova diziyi zorlamadı.

Geçen bölüm kaldığı yerden 38.bölüme başladı. Ancak Babaanne Ayşen Grudu ölüm haberi ile diziden ayrıldığını öğrendik.

Geçen sezonda son 3-5 bölüm dizide yer almayan Hikmet (Nejat Uygur) diziye döndü. Karganın gagası pislikten kurtulmazmış, aynı huyu devam ediyor. Sevdiği kızı hamile bırakıp, Barış’ın evinde tutuyor, 18 yaşına girmesini bekliyor.

Rahmet (Yağız Can Konyalı)Üniversiteye girmiş ama, üniversite koridorlarını temizleyen bir temizlik görevlisi. Yakışıklı Rahmet bu defa kızlarla başı dertte. Kızlara yüz vermese de, kızlar ona rahat vermiyorlar. Çöp torbalarını yere döküp, tekrar toplamasını istiyorlar, o da kızı kucaklayıp çöp bidonuna atıyor.

Baba Fikri, Mimibolları kendi sevdiği zengin kadının evine alır. Üç küçük babaları ile yaşamaya başlarlar.

Filiz’in hapishane günleri iyi geçer. Orada tanıştığı Adanalı kız Çiçek ile dost olurlar. 6 ay gelir geçer ve avukatından sürpriz tahliye haberi gelir. Hapisten çıkar, eski evlerinde sadece Rahmet ile Hikmet kalmaktadır. Sevdiği adam Barış ortalıkta yoktur, kayıptır. Arkasından hapishane arkadaşı çok sevdiği Çiçek de tahliye olur, Filiz’in evine gelir, birlikte kalır. Mahalle arkadaşı Tülay, karnı burnunda hamiledir. Çiçek ile anlaşamazlar. Çiçek Filiz’e birlikte iş kuma teklifi yapar. Ancak Filiz’in tek derdi Barışı bulmaktır. Avukatına baskı yapar. Avukatı Selim’den beklenen haber gelir. Barış’ın Gebze yakınlarında bir hastanede doktorluk yapmaktadır.

Avukat ile o hastaneye giderler. Filiz’i bir sürpriz beklemektedir. Sevdiği adam Barış’ı bulmuştur. Hastahanenin üst katına çıkar.

Barış ile yüz yüze gelir. O anda Barış’ın yanına küçük oğlu koşarak gelir, annesinin aldığı hediyeyi göstermek ister.

 

Filiz (Hazal Kaya) gördükleri karşısında şakına döner. Bir de Barış’ın karısı çıkıp gelmez mi!

Bu tablo karşısında gözleri fal taşı gibi açılır ve 38.bölüm burada sona erer.

Bana göre güzel bir bölümdü. Babaanne Ayşen Gruda kalsa iyi olacaktı. Diziden ayrılma sebebini anlayamadım. Yeni oyuncu Çiçek (Sahra Şaş) Filiz’in hapishane arkadaşı ve ev arkadaşı… Filiz’in avukatı, Çiçek’in dayakçı kocası, Rahmet’in sevdiği kız, daha bir çok diziye renk katacaktır.

Önümüzdeki bölümde Barış ile Filiz bu karışık durumu nasıl çözecekler hep birlikte göreceğiz.

Perşembe akşamı diğer kanalların sezon dizileri de yayına girerse, Bizim Hikaye’nin reytinglerini göreceğiz.

Burada aklıma gelen; Nereden nereye dedirtecek bir durum! Burak Deniz, 4 yıl önce Çağatay Ulusoy’un “Medcezir” dizisinde, Süreyya Hanımın yeğeni kaleci Aras karakteri olarak 5-10 bölümde oynamış, göz doldurmuştur. Çağatay Ulusoy ile Burak Deniz birlikte tepede geçen bir sahnede dertleşirken görülüyor.

 

Bizim Hikaye önümüzdeki Perşembe akşamı 39. bölümü ile tekrar ekranlarınızda olacak!

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Bizim Hikaye; Bu Akşam Fox Tv Ekranlarında Yeni Sezona Başlıyor!

Med Yapım’ın yapımcısı olduğu, Fox Tv’nin sevilen dizisi “Bizim Hikaye” yaz tatilini bitirdi. Yeni sezonuna bu akşam 38.Bölümü ile Fox Tv ekranlarında…

Merak edilen Filiz (Hazal Kaya), geçen sezon finalinde elleri kelepçeli hapse gönderilmişti. Barış (Burak Deniz) onu kurtarabilecek mi?

Geçen sezon dizinin son bölümlerinde gözükmeyen Nejat Uygur (Hikmet) tekrar dizide yer alıyor.

 

BİZİM HİKAYE 38. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Hapse girmesiyle kardeşlerinden ayrılan Filiz’in tek avuntusu dışarıda her şeyin yolunda olduğunu bilmektir. Asım yakalanmış, Hikmet (Nejat Uygur) eve dönmüş, Rahmet üniversiteyi kazanmıştır.

 

Minibollar bir yaş daha büyümüş, Tülay’ın hamileliği ilerlemiş, Barış ise Filiz’i kurtarmak için canla başla çalışmaya devam etmektedir.

Özetle dışarıda her şey yolundadır. Filiz’in içeride yoldaşlık ettiği Çiçek’le birlikte tahliye edileceği günü beklemekten başka düşünmesi gereken hiçbir şey yoktur. Derken Filiz’in hayatı anlatılanların koca yalandan ibaret olduğunun anlaşılmasıyla tepetaklak olur. Filiz mucize eseri hapisten kurtulduğunda, kötü günlerin artık geride kaldığına emindir. Bu naif düşünce onun eski hayatına dair son masum anı olarak hatıra defterindeki yerini alır ve Filiz için gerçek hayat mücadelesi asıl şimdi başlar.

Minibollar için bu kez tehlike en beklenmedik yerden, bizzat kendilerinden gelir. Ait olmadıkları bir dünyanın büyüsüne kapılan Minibolları zapt etmek Filiz için hiç kolay olmayacaktır. Onları geri kazanmak isteyen Filiz çok daha yırtıcı ve mücadeleci olmak zorundadır. Filiz, Minibolların savrulduğu hayatı toparlamaya çalışırken Rahmet ve Hikmet’in de gizlice batağa saplanmakta olduğundan henüz habersizdir.

Şimdi Filiz’in dağılmaya değil, kardeşleri için dimdik ayakta durmaya ihtiyacı vardır. Ve tabi aşkı da, aşık olduğu adamla birlikte türlü acımasız sınavdan geçecek, sonunda kazananın kim olacağı ise aşklarının ne kadar büyük olduğuna göre belli olacaktır.

38.Bölüm Fragmanı:

Bizim Hikaye bu akşam yeni sezonu 38.Bölümünden kaldığı yerden Fox Tv’de devam edecektir.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 Not: Kaynak haber ve görseller Fox Tv.tanıtım sayfasından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çukur’da Sezon Boyunca Merak Edilen “Cumali” Karakteri Belli Oldu!

 

Geçtiğimiz sezon Show TV’de yayınlanmaya başlayan Ay Yapım imzalı fenomen dizi ‘Çukur’un tüm sezon boyunca gizemini koruyan ve büyük merak uyandıran “Cumali” karakteri belli oldu.

‘ÇUKUR’UN HEYECANLA BEKLENEN “CUMALİ” KARAKTERİNE NECİP MEMİLİ HAYAT VERECEK!

Yayınlanmaya başladığı günden bu yana en çok konuşulan dizi haline gelen “Çukur”dan seyircilerine sevindirici haber geldi. Ekran başındakilerin bir sezon boyunca sorduğu “Cumali’yi kim oynayacak?” sorusu yanıt buldu. Dizinin büyük merakla beklenen yeni sezonunda Cumali’ye, son olarak yine Ay Yapım imzalı ‘Şahsiyet’teki performansıyla büyük beğeni toplayan başarılı oyuncu Necip Memili hayat verecek.

Cumali’nin, sezon finalinde taş üstünde taş kalmayan Çukur’u ve yıllar sonra yüzleşeceği ailesi Koçovalıları nasıl etkileyeceği de izleyiciler için heyecan yaratacak. Yıllardır hapishanede olan ve aileden kimseyle görüşmeyen Cumali, tüm dengeleri değiştirecek. Başarılı oyuncu Memili, ‘Çukur’a katılmayı şu sözlerle özetledi: “Başladığı günden beri büyük beğeniyle izlenen, çok iyi oyuncu kadrosu ve ekibi olan bir diziye dahil olmak benim için hem çok keyifli hem de çok heyecan verici. Ay Yapım ile ‘Yaprak Dökümü’ ve ‘Şahsiyet’ten sonra birlikte çalıştığımız üçüncü proje olacak. Her zaman çalışmaktan keyif aldığım bir yapım şirketi ve tekrar yollarımızın kesişmesi, böyle bir projede bir arada olmak benim için hem keyif hem de gurur verici.”

17 Eylül Pazartesi akşamı seyircisi ile buluşmaya hazırlanan ‘Çukur’, kadroya dahil olan dikkat çekici ve başarılı oyuncularıyla sezona iddialı girecek.

Pazartesi gecesini sabırsızlıkla beklediğim dizi; Çukur nihayet başlıyor.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 Not: Kaynak Haber ve görseller : Basın İletişim: Zümrüt Burul – İrem Tümer

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.