Aylık arşivler: Mayıs 2018

Bizim Hikaye 36.Bölümde Neler Olacak? Hikmet Diziden Ayrılıyor mu?

Yapımcılığını Med Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Banu Kiremitçi Bozkurt, Ebru Hocaoğlu ve Verda Pars’ın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda ise Serdar Gözelekli’nin oturuyor. Hazal Kaya ve Burak Deniz başrolü paylaşıyor.

‘’Bizim Hikaye’’ dizisine 3 Mayıs 2018 tarihinden bu yana Ayşen Gruda katıldı. Türk sinemasının efsaneleşmiş ismi Ayşen Gruda, dizide “Yedi Bela Aysel” karakteriyle izleyici karşısına çıkıyor. Ayşen Gruda, doğrusunu söylemek gerekirse diziye renk kattı.

Gelelim bu akşam ekranlara gelecek 36.Bölüme;

Ömer’in gerçek yüzünü gören Filiz, bu konuda Barış’tan özür diler.

Bu durum ikisi arasındaki yakınlığı artırsa da çözmeleri gereken sorunlar bitmemiştir. Ameliyattan sağ salim çıkan Cemil ise Ömer’i yakalayabilmek için Filiz’e bir teklifte bulunur.

Boşanma kağıtlarını imzalaması karşılığında bu teklifi kabul eden Filiz kendini tehlikeye atarken, her şeyden habersiz olan Barış işleri karıştırır.

Fikri ise Filiz’le yaşadığı son yüzleşmeden sonra kendini çocuklarına adamaya ve iyi bir baba olmaya karar vermiştir.

Elibollar tarafından ciddiye alınmayan Fikri kendini ispatlamak için uğraşırken annesiyle de Şeyma konusunda çatışır. Ancak Fikri’nin hayatına bir anda giren özel bir kadın her şeyi değiştirecektir.

Öte yandan Fiko ve Kiraz Darüşşafaka, Rahmet ise Ankara’daki bir üniversitenin sınavlarına hazırlanırken tüm okuyan Elibollar için yuvadan uçma vakti yaklaşmış görünmektedir…

 

ANNE ŞÜKRAN DİZİDEN AYRILDI

Geçen bölümde Elibol’ların annesi Şükran (Esra Bezen Bilgin) ölmüş diziden ayrılmıştır. Karısının ölmesi ile Fikri Elibol çok üzülmüş ağıtlar yakmıştır.

 

HİKMET  KARAKTERİ NEJAT UYGUR DİZİDEN AYRILIYOR MU?

Dikkatimi çeken son 4-5 bölümdür Hikmet karakterinin can veren Nejat Uygur’u dizide göremiyoruz. Sevilen genç oyuncu ile ilgili bir açıklama da gelmedi, yoksa ben mi kaçırdım. İnternette taradım, Twitter sayfasına girdim bir açıklamada göremedim. İlerleyen bölümlerde ya dizide olacak ya da öldürülerek diziden ayrılacaktır!

Bu akşam Saat: 20.00’de Fox Tv ekranlarında 36.bölümde buluşmak üzere.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 *Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

 

Çukur’da Selimin İhaneti Yamaç’ı yıktı!

Ay Yapım imzalı ‘Çukur’un dün akşam ekranlara gelen bölümünde final sahnesine Yamaç’ın gözyaşları damgasını vurdu. Uzun zamandır aralarından birinin ihanetinden şüphelenen Yamaç, bu kişinin ağabeyi Selim olduğunu öğrendi. Yamaç ile Selim’in yüzleşmesi büyük merakla beklenecek.

Büyük sezon finaline iki bölüm kala ‘Çukur’da büyük gerçek açığa çıktı. En başından beri aralarında onlara ihanet eden birinin olduğunu düşünen Yamaç, yapbozun tüm parçalarını birleştirdi ve bulduğu cevapla gözyaşlarına boğuldu.

Ağabeyi Selim’in (Öner Erkan) ihanet ettiğini öğrenen Yamaç (Aras Bulut İynemli), büyük bir yıkıma uğradı. “Bana bunu yapma ağabey, lütfen yapmamış ol” sözleriyle bu gerçeği kabullenmekte güçlük çeken Yamaç’ın, Selim ile yüzleşmesi şimdiden büyük heyecan yarattı.

Ağabeyi Selim’in kendisine ihanetini Aliço’dan (Rıza Kocaoğlu) Yamaç adeta yıkılır.

Yamaç’ın gerçeği öğrenmesiyle beraber yıkıldığı an:

SOSYAL MEDYADA #ÇUKUR KONUŞULDU!

Çukur, dün akşam yayınlanan 31’inci bölümüyle AB’de 7.00 izlenme oranı (rating), 16.18 izlenme payı (share), ABC1 20+’da7.09izlenme oranı (rating), 16.61 izlenme payı (share), Total’de ise5.34 izlenme oranı (rating), 13.17 izlenme payı (share) elde etti. Çukur’un heyecanla beklenen 31’inci bölümünün başlamasıyla birlikte izleyiciler #çukur etiketi ile Twitter’da yorumlarını paylaştı. #çukur etiketi Twitter’ın Türkiye gündeminde 11 saat 30 dakika, dünyada 1 saat 45 dakika TT listesinde kaldı.

 

ÇUKUR’DA YAMAÇ ADAMLARINA İFTAR YEMEĞİ VERDİ

 

YAMAÇ, VARTOLU’YU OYUNA GETİRDİ!

Yamaç’ın planını bozup Çukur’u onun elinden almaya kararlı olan Vartolu, Yamaç’ın oyunuyla bozguna uğradı. Yamaç, Vartolu’yu (Erkan Kolçak Köstendil) hamamda tuzağa düşürürken Koçovalıların adamları da Vartolu’nun adamlarını oyuna getirdi. Bu büyük planın sonunda Yamaç ihtiyaçları olan parayı toplayarak zafer mutluluğu yaşadı.

Vartolu’nun hamamda kapalı kaldığı an:

 

SENA’NIN (DİLAN ÇİÇEK DENİZ) HAYATİ HATASI!

Emrah’ın tuttuğu, psikolog rolü oynayan Ezgi’nin uyguladığı tedavi ile gittikçe kötüleşen Sena, halüsinasyonlar görmeye başladı. Ona göz kulak olmaya ve yardım etmeye çalışan Saadet’i Sadi’nin adamı olarak gören Sena’nın Saadet’i bıçakladığı an ekran başındakileri şoke etti. Saadet’in nasıl bir tehlikeyle karşı karşıya kaldığı gelecek hafta cevap bulacak.

Sena’nın Saadet’i bıçakladığı an:

‘Çukur’un yeni bölümü 4 Haziran Pazartesi saat 20.45’te Show TV’de ekranlara gelecek. Ve 11 Haziran akşamı son bölümü ile sezon finali yapacak 2,5 aylık tatile çıkacak. Tüm oyuncular ile kamera arkası personeli yorgunluklarını çıkartacak.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 Not: Kaynak haber ve görseller Cansu Uras İletişim Deposu basın bülteninden.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Geçen Haftanın (21 – 27 Mayıs 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 21 – 27 Mayıs 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 26 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur, Söz, Yasak Elma, Siyah Beyaz Aşk, Kadın, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetler, Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul, Bizim Hikaye, Avlu, Mehmetcik Kut’ül Amare, Kanatsız Kuşlar, Vatanım Senin, Arka Sokaklar, Aşk ve Mavi, Payitaht Abdülhamid, İstanbullu Gelin, Dip (Final) (Show Tv), Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Adı Zehra (Final), Savaşçı, Çocuklar Duymasın, Cennetin Göz Yaşları ve Jet Sosyete (Star) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta geçen hafta olduğu gibi “Sen Anlat Karadeniz” dizisi birinci oluyor. Total’de 14,03 reyting puanı ile bu hafta ilk sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Fox Tv’nin dizisi ‘Bizim Hikaye” bu hafta 35.bölümde aldığı 5,83 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında;  Bu hafta “Diriliş Ertuğrul” 119.bölümünde aldığı 11,48 reyting puanı ile AB’nin birinci sırada bu hafta da yer alıyor. Star Tv’nin “Jet Sosyete” dizisi AB’de aldığı 5,62 puanla 10.sırada bu yer alıyor.

 

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz (Atv) 18.Bölüm………………………14,03 – 3392

2.Kadın 30.Bölüm (Fox Tv)………………………………………11,34 – 28,98

3.Diriliş Ertuğrul (TRT1) 119.Bölüm………………………….9,97 – 24,03

4.Söz 47.Bölüm (Star Tv)………………………………………….7,44 – 18,61

5.Arka Sokaklar 482.Bölüm (Kanal D)……………………….7,30 -18,67

6.Çukur 30.Bölüm (Show Tv)……………………………………6,33 – 15,87

7.İstanbullu Gelin 51.Bölüm (Star Tv)……………………….6,20 – 16,43

8.Avlu 9.Bölüm (Star Tv)…………………………………………6,02 – 15,85

9.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 104.Bölüm (Atv)..5,98 – 14,88

10.Bizim Hikaye 35.Bölüm (Fox Tv)…………………………..5,83 – 15,34

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul (TRT1) 119.Bölüm………………………….11,48 – 28,13

2.Kadın 30.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..10,90 – 25,43

3.Sen Anlat Karadeniz 18.Bölüm (Atv)……………………….9,10 – 22,10

4.Çukur 30.Bölüm (Show Tv)……………………………………8,49 – 21,27

5.İstanbullu Gelin 51.Bölüm (Star Tv)……………………….8,05 – 20,53

6.Ufak Tefek Cinayetler 29.Bölüm (Star Tv)……………….8,03 – 18,70

7.Yasak Elma 10.Bölüm (Fox Tv)……………………………….6,70 – 16,78

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 104.Bölüm (Atv)…6,39 – 14,74

9.Avlu 9.Bölüm (Star Tv)………………………………………….6,14 – 15,30

10.Jet Sosyete 13.Bölüm (Star Tv)…………………………….5,62 – 15,05

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’nin sevilen iddialı dizisi  bu hafta da 18.bölümü ile haftanın dizileri arasına Total’de aldığı 14,03 puanla bu hafta birinci sıradaki liderliğini sürdürdü. Total’de aldığı 14,03 puanla ilk sırada yer alıyor.

Nefes ise şimdi Tahir’den daha delidir.

Tahir’in göğsüne Cemil’in kör mermisi saplanmış kalmıştır. Üstelik Vedat, Cemil’in yarım bıraktığı işi tamamlamak için Tahir’in peşindedir.

Denizden gelen kaplan Tahir, Vedat’a karşı ilk kez bu kadar savunmasızdır. Deli Tahir’in akan her damla kanda takati azalırken, ona can olan tek şey, Nefes’e olan sevdasıdır. Nefes ise şimdi Tahir’den daha delidir. Tahir Kaleli’nin eşinden bekleneceği gibi; dağ gibi ayaktadır. İnandığı tek şeyi herkese haykırır: “Tahirbizi bırakmaz!” Son nefesiyle kendisini Karadeniz’in serin sularına bırakan Tahir, Nefes’e verdiği sözü tutabilecek midir, yoksa sonsuza kadar Nefes’siz mi kalacaktır?

 

2.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : Engin Altan Düzyatan’ın sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul bu hafta da ve 2.sırada yer aldı. 119.Bölümünde AB’de 11,48 puan almıştır.

Ertuğrul, Sultan Gıyaseddin’in isteğine uyarak Moğol Hanı Ögeday’ın huzuruna elçi olarak gitmeyi kabul etmişti. Noyan ise Kayı Obası’na gelip Ertuğrul’un karşısına çıkmıştı. Sonrasında birlikte Ögeday Han’a gitmek için yola çıkmışlardı. Komutan Romanos, sulh görüşmesi için Kayı Obası’na gelmişti. Ancak amacının sulh olmadığı sonradan anlaşılmıştı ve vuruşma yaşanmıştı. Bu vuruşmada Bamsı yara almıştı. Günalp ise Almıla’dan şüphelenmişti. Almıla bu yüzden Günalp’ı öldürmeye karar vermişti.

Sugay ise evladının mezarını ziyaret etmeye giderken saldırıya uğramış ve zapt edilmişti. Noyan ile birlikte çıktıkları yolculukta, Ertuğrul ve alplarını neler bekliyor? Vuruşma esnasında kötü bir şekilde yaralanan Bamsı’nın ahvali ne olacak? Romanos’un cezası kesilecek mi? Sugay Hatun’un akıbeti ne olacak? Almıla, amaçları doğrultusunda nasıl bir hamlede bulunacak? Ertuğrul Bey’in yokluğunda Kayı Obası’nda ahval ne olacak?

 

3.KADIN : Fox Tv’nin ilgi çeken dizisi Kadın, bu hafta AB’de aldığı 11,48 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 3.sıradaki yerini korumuştur.

Sarp’ın yaşadığını öğrenen Enver ne yapacağını bilemez. Tüm yaşananlardan sonra Bahar’dan hiçbir şey saklamamak için kendine bir söz veren Enver, Sarp ile görüşmek için elinden geleni yapar. Sarp ile tek bağlantısı olan Levent, Şirin’in Sarp’a olan tavrından rahatsız olur ve artık ona yardım etmek istemediğine karar verir.

Nisan ve Doruk ise çok sevdikleri Arif abilerinin duygularını fark etmeye başlar. Pırıl’ı sürekli tehdit eden Jülide, elinde güçlü bir koz olması için Bahar’ın yanına gider. Bundan şüphelenen Bahar’ın aklında ise bir soru işareti oluşur. Sarp hayatta mı?

4.ÇUKUR : Show Tv’nin  fenomen dizisi Çukur bu hafta 30.bölümünde AB’de aldığı 8,49 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 4.sırada yer alıyor.

Çukur’un 30. Bölümünde; Soğuk hava deposunda kapana kısılan Yamaç, Selim, Emmi ve Paşa yaşam savaşı verir. Tansiyonun yükseldiği bu anlarda yaşanan beklenmedik bir gelişme kurtulmalarını sağlar.

Yaşadıkları tehlikeyi atlatan Yamaç’ın aklı Sena’da kalır. Emrah’ın tehdidi altında olan Ezgi’nin uyguladığı tedavi, Sena’yı gittikçe kötüleştirir.

Bu sırada İdris ve Vartolu’nun kahvede rehin alınması gerilimi artırır. Vartolu’nun sürpriz hamlesi, ikili arasındaki buzların eridiğini düşündürürken hapishanede yaşanan beklenmedik gelişmeler ise asıl fırtınanın yeni kopacağının sinyallerini verir.

 

5.İstanbullu Gelin : Star Tv’nin İstanbullu Gelin bu hafta başka bir Star Tv. dizisi olan Ufak Tefek Cinayetler ile yer değiştirdi. Haftanın dizilerinde AB’de aldığı 8,05 reyting puanı ile 5. sırada yer alıyor.

Boranlar’ı düğün heyecanı sarıyor!

Süreyya, Gözde’ye varlığının onların ilişkisi üzerinde bir etkisini olmayacağını söyler. Fakat Faruk’u affetmesi bu durumu sindirmesi kolay olmayacaktır. Adem’in hızla harekete geçmesi ile Gözde’nin şirketi ile anlaşma imzalanır. Fikret bu sayede Gözde ile Faruk arasındaki ilişkiyi öğrenir. Faruk’un da hata yapabilmesi içten içe hoşuna gitmiştir. Siren ise Boğaç’ın onu dolandırmak istediğini anlar ve evliliğini bitirme kararı alır. Osman düğün hazırlıkları sırasında kendisine yer bulamadığı için zaman zaman boğulmaktadır.

Nikah günü geldiğinde ise beklenmeyen bir karar ile herkes şaşkın kalacaktır.

 

HER İKİ GRUPTA İLK BEŞTE YER ALAN DİZİLER:

Bu hafta sadece 7 dizi her iki kategoride yer alabilmiştir. Çukur (Show), Kadın (Fox), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv) Diriliş Ertuğrul (TRT1), Sen Anlat Karadeniz (Atv), Avlu (Star) ve İstanbullu Gelin (Star) her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk on: Star Tv 3 dizi. Atv ve Fox Tv 2 dizi. TRT1, Kanal D ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk on: Star Tv  4 dizi. Atv 3 Dizi. Fox Tv  2 dizi. TRT1 ve Show Tv birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Star Tv Total’de 3 ve AB’de 4 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.

 

BU HAFTA DA İKİ DİZİ FİNAL YAPTI

ATV’nin Perşembe geceleri ekranlara gelen “Kanatsız Kuşlar” dizisi 46.bölümü ile final yaptı ve ekranlara veda etti.

Show Tv ekranlarında oynayan Psikolojik içerikli “Dip” dizisi İlker Kaleli, Neslihan Atagül Doğulu, Bülent Emin Yarar, Berrak Tüzünataç, Lale Mansur, Defne Kayalar, Olgun Toker, Gün Koper, Gözde Türkpençe, Can Gox, Feridun Düzağaç rol almıştır. 8. bölümde final yaptı ve bitti.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çukur’un En Sempatik, En Sinir Oyuncuları?

Çukur, Show Tv ekranlarında 29 bölümdür devam etmektedir. Kısa zamanda izleyicinin fenomen dizisi olmuştur. Bu hafta Pazartesi akşamı 30. bölüm ekranlara gelecek. Sezonun final bölümü de 11 Haziran akşamı yayınlanacak. Oyuncular uzun bir yaz tatiline girecekler. Eylül ayında, ikinci sezonda kaldığı yerden devam edecek.

Koçovalı’ların en küçük oğlu Aras Bulut İynemli dizide Yamaç karakterine can veriyor. Yamaç gözü kara ve isyankar bir karaktere sahip olan deli dolu ve dik kafalı bir adam. Çok kısa zamanda oldukça sevildi, başlangıçta gündüzleri kimyager, geceleri müzisyen olarak karşımıza çıktı. Çaldı söyledi, izleyiciyi coşturdu. Çukur’dan yıllar önce ayrılsa da ailesini ve Çukur’u korumak için mahalleye geri döner. Bu hareketi hem kendi hayatını hem de sevdiklerinin hayatını alt üst eder. Ağabeyi Kahraman’ın ölümü ile babası İdris, Çukur’un babası olarak onu uygun görür.

Ve dizinin en sempatik oyuncusu Yamaç Koçovalı oldu.

Adamlarından Celasun boğazına bıçak dayamasını bile olgunlukla karşılayan bir adam Yamaç…

Çok sinirlendiğinde etrafına ve kendine zarar vermemek için derin nefes alıp, sabırla bekler. Yapacaklarını mantık dahilinde çözmek ister.

Dizinin en sinir bozan, yılan gibi adamı ise Yamaç’ın ağabeyi Selim Koçovalı… Para için babasını, kardeşi satan bir işbirlikçi. Görünüşü ile mülayim bir adam karakterini canlandırsa da, saman altından su yürüten bir ada Selim karakterini Öner Erkan üstleniyor.

İdris’in üçüncü oğlu, Yamaç’ın ise en küçük ağabeyi. Ailenin eğlence sektöründeki işlerini yönetmesine rağmen babasının değerlerinin hiçbirini benimsemediği için onun gözünde bir hayal kırıklığından öteye geçemez. İdris baba onu her nedense adam yerine koymuyor. Karısı Ayşe de onu adam yerine koymuyor ama, karısına göz koyan Cemil’i düğün gününde boğarak öldürüyor ve gömüyor.

Dizinin en sevimsiz, sinir adamı Selim Koçovalı…

Bana göre iki kardeş biri Yamaç dizinin sempatik, ağabeyi Selim ise en sinir adamı…

Takdir sizlerin…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Geçen Haftanın (14 – 20 Mayıs 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 14 – 20 Mayıs 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 27 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur, Söz, Yasak Elma, Siyah Beyaz Aşk, Kadın, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetler, Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul, Bizim Hikaye, Avlu, Mehmetcik Kut’ül Amare, Kanatsız Kuşlar, Vatanım Senin, Arka Sokaklar, Aşk ve Mavi, Payitaht Abdülhamid, İstanbullu Gelin, Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Kalk Gidelim, İnsanlık Suçu (Final), Adı Zehra, Savaşçı, Çocuklar Duymasın, Cennetin Göz Yaşları ve Aslan Ailem (Final) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta geçen hafta olduğu gibi “Sen Anlat Karadeniz” dizisi birinci oluyor. Total’de 12,88 reyting puanı ile bu hafta ilk sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Fox Tv’nin dizisi  “Yasak Elma” bu hafta 9.bölümde aldığı 6,00 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında;  Bu hafta “Diriliş Ertuğrul” 118.bölümünde aldığı 12,55 reyting puanı ile AB’nin birinci sırada bu hafta da yer alıyor. Star Tv’nin “Avlu” dizisi AB’de aldığı 5,64 puanla 10.sırada bu yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz (Atv) 17.Bölüm………………………12,88 – 30,46

2.Diriliş Ertuğrul (TRT1) 118.Bölüm…………………………10,77 – 25,50

3.Kadın 29.Bölüm (Fox Tv)………………………………………10,08 – 26,25

4.Savaşçı 45.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….6,97 – 15,98

5.Söz 46.Bölüm (Star Tv)………………………………………….6,92 – 17,12

6.Çukur 29.Bölüm (Show Tv)……………………………………6,82 – 16,89

7.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 103.Bölüm (Atv)..6,65 – 17,50

8.Arka Sokaklar 481.Bölüm (Kanal D)……………………….6,50 – 16,99

9.Bizim Hikaye 34.Bölüm (Fox Tv)……………………………6,28 – 16,50

10.Yasak Elma 9.Bölüm (Fox Tv)……………………………….6,00 – 14,92

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul (TRT1) 118.Bölüm………………………….12,55 – 29,91

2.Kadın 29.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..11,05 – 28,41

3.Sen Anlat Karadeniz 17.Bölüm (Atv)……………………….8,51 – 20,27

4.Çukur 29.Bölüm (Show Tv)……………………………………8,38 – 21,52

5.Ufak Tefek Cinayetler 28.Bölüm (Star Tv)………………..7,74 – 10,70

6.İstanbullu Gelin 50.Bölüm (Star Tv)……………………….7,02 – 18,54

7.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 103.Bölüm (Atv)…6,38 – 16,51

8.Yasak Elma 9.Bölüm (Fox Tv)………………………………..6,06 – 15,51

9.Bizim Hikaye 34.Bölüm (Fox Tv)……………………………5,69 – 14,80

10.Avlu 8.Bölüm (Star Tv)…………………………………………5,64 – 14,62

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’nin sevilen iddialı dizisi  bu hafta da 17.bölümü ile haftanın dizileri arasına Total’de aldığı 12,88 puanla bu hafta birinci sıraya yükseldi. Diriliş Ertuğrul’un elininden biriciliği aldı.

“Evlendiğimize pişman olacaksın demiştim!”

Tahir ile Nefes’in sevda türküsü, Mercan için yakılan ağıtlarla kesilir. Vedat’ın şeytani planının kurbanı olan Mercan, masumiyetinin bedelini hastanede hayata tutunmaya çalışarak ödemektedir. Cemil ise her şeyden habersiz, teselliyi kızının canına kasteden Vedat’ın dostluğunda, intikamıysa kızını kurtaran Tahir’e nefretinde bulur. Canından çok sevdiği Nefes için kendini siper edip, ona deva olan Tahir ilk kez bu kadar dağılmıştır. Tüm Karadeniz’i susturan cesareti tek bir şeye söz geçiremez; vicdanına! Sevdiğine deva olma sırası Nefes’tedir. Tahir’in deli fırtınasını sadece Nefes’in şefkati ve inadı dindirecektir. Tahir vicdanı ve sevdası arasında çıkmazdayken bir yandan da Ceylan’ı, Nefes’e kavuşturmanın mücadelesini vermektedir.

Bilmediği şeyse nefretten gözü dönmüş Cemil’in, intikam için peşinde olduğudur. Tahir’in merhameti mi, Cemil’in intikam ateşiyle parlayan nefreti mi galip gelecektir?

 

2.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : Engin Altan Düzyatan’ın sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul bu hafta da birinciliğini “Sen Anlat Karadeniz” dizisine kaptırdı ve 2.sıraya düştü. 118.Bölümünde AB’de 12,55 puan almıştır.

Halime, Kayı Obası’nda toprağa verilmiş ve Ertuğrul bunun üzerine bir süre yalnız kalmak istemişti. Osman’a bir süt anası bulunabilmesi için civar obalara alplar gönderilmişti. Ancak uygun bir süt anası bulunamamıştı. Ertuğrul, ormanlık alanda evladını yeni kaybetmiş olan Sugay Hatun’a rastlamış ve onu Kayı Obası’na gelip Osman’ın süt anası olmaya ikna etmişti. Noyan, ilk hamlesini yapmış ve önce Ahmet’in sonra da Almıla ile birlikte Tekfur Kritos’un canını almıştı.

Almıla ise tekfurun kellesini Ertuğrul’a getirmiş ve onun güvenini kazanmıştı. Bu sırada alplar da Ahmet’in cenazesini getirmiş ve herkes büyük bir şok yaşamıştı Halime’nin vefatının ardından aç kalan Osman, sıhhatine kavuşabilecek mi? Sultan Gıyaseddin, Ertuğrul’u Ögeday’a ne amaçla elçi olarak gönderecek? Ertuğrul’u bekleyen bu çetin vazifenin sonu nereye varacak? Almıla, amacı doğrultusunda neler yapacak? Tekfur Kritos’un ardından Kayı Obası’nın başına kim musallat olacak?

 

3.KADIN : Fox Tv’nin ilgi çeken dizisi Kadın, bu hafta AB’de aldığı 11,05 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 3.sıradaki yerini korumuştur.

Her ne olursa olsun Bahar’ın ailesinin zarar görmesini istemeyen Alp, Şirin ile konuşmaya gider. Levent ise Şirin’in Alp’e olan tavırlarından ve heyecanından rahatsız olur. Hastalığının ilerlemesi üzerine iyice halsizleşen ve ağrıları artan Bahar, çocuklarının üzülmemesi için de her şeyi yapmaya hazırdır. Alp’in Amerika’ya dönmeyeceğinden emin olan Pırıl, geri dönmeye karar verir. Jülide’nin eline Alp’in hayatıyla ilgili bir koz geçmesi üzerine de Pırıl cephesinde işler iyice karışacaktır. Bahar’ın bozulan telefonunu tamirciye götüren Enver ise inanamayacağı bir gerçekle yüzleşir…

 

4.ÇUKUR : Show Tv’nin  fenomen dizisi Çukur bu hafta 29.bölümünde AB’de aldığı 8,38 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 4.sıraya yükseldi.

Çukur’un 29. bölümünde; Selim’in Cemil’i öldürmesi Çukur’da var olan büyük gerçeklere bir yenisini ekler. Selim’in bu hayati hatasının bedelini ödeyip ödemeyeceği merakla beklenirken Koçovalı Ailesi’nde herkes düğünün ani iptaliyle derinden sarsılır.

Vartolu, Selim, Emrah ve Nazım arasındaki iş birliği giderek güçlenirken Yamaç’ın bu gizli ittifaktan nasıl etkileneceği akıllarda büyük bir soru işareti yaratır. Sezon finaline beş bölüm kala Çukur’un tüm sakinleri yeniden büyük yüzleşmeler yaşarken Yamaç ve adamlarının silah deposuyla ilgili yaptıkları hamle onları tehlikeli bir sürprizin içine sürükleyecek.

 

5.UFAK TEFEK CİNAYETLER : Star Tv’nin ilgi ile izlenen dizisi bu hafta 28.bölümünde  5.sırada yer aldı. Haftanın dizileri arasında AB’de aldığı 7,74 reyting puanı ile 5. sırada yer alıyor.

Sarmaşık’ta yaza merhaba partisi için geri sayım başladı!

Sarmaşık’ı meşhur yaza merhaba partisi heyecanı sarmış durumda! Bu partide resmen bir cinayet işlenecek. Çünkü bir şeyi saklamanın en iyi yolu, onu herkesin içinde yapmaktır. Parti günü yaklaşırken herkesin cebinde bir cinayet motivasyonu var, bakalım hangisi gerçekleşecek?

Merve, Pelin’in Oya-Serhan aşkını çok önceden beri bildiğini öğrendi, işte şimdi kıyamet kopacak! Serhan da Oya konusunda nihayet ipin ucunu yakalıyor. Soruşturmanın kapatılması baş komiser Kemal’i durdurmaya yetmiyor. Kemal ne yapacak edecek, o katili bulacak. Bu bölüm kimin ölmediğine dair kartlar açılmaya devam ediyor; bakalım kimlerle yüzleşecek Kemal?

 

HER İKİ GRUPTA İLK BEŞTE YER ALAN DİZİLER:

Bu hafta sadece 7 dizi her iki kategoride yer alabilmiştir. Çukur (Show), Yasak Elma (Fox), Kadın (Fox), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv) Diriliş Ertuğrul (TRT1), Sen Anlat Karadeniz (Atv) ve Bizim Hikaye (Fox) her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk on: Fox Tv 4 dizi. Atv 2 dizi. TRT1, Kanal D, Star Tv ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk on: Star Tv ve Fox Tv 3 dizi. Atv  2 dizi. TRT1 ve Show Tv birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Fox Tv  Total’de  4 ve AB’de 3 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.

BU HAFTA 2 DİZİ FİNAL YAPTI

Kanal D’nin Cumartesi  geceleri ekranlara gelen “İnsanlık Suçu” dizisi oyuncularından Gizem Karaca’nın hapis kararı çıkması ile apar topar finale gitti. Ben bu acele kararı yadırgadım. Daha gerekçesi mahkeme kararı çıkacak, itiraz sonucu karar kesinleşirse hapse girer, dizi yarım kalır. Bu ne korku? Ve dizi 8.Bölümü ile ekranlara veda etti.

TRT1’in “Aslan Ailem” de reyting kurbanı oldu. 31.bölümünde final yaptı. Son zamanlarda reytingleri yerlerde sürünüyor, genellikle 2’nin altında geliyordu.

Atv’nin Kanatsız Kuşlar da 46.bölümü ile final yapıyor.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çağatay Ulusoy Oyunculukta Zirve Yaptığı Noktada Mahkeme Sonucu Moralini Bozdu!

 

Çağatay Ulusoy’un 5 yıl önceki mahkemesinde sona gelindi ve mahkeme kararını verdi ve cezalar açıklandı. Bu karar şüphesiz Çağatay kadar sevenlerini de üzdü. Bir sanatçı için indirimli haliyle 1 yıl 9 ay çok uzun bir zaman. Ama çere yok; Şeriatın (Kanun) kestiği parmak acımaz! Çağatay Ulusoy’un avukatı Şeyda Yıldırım, mahkemenin gerekçeli kararını açıklamasından sonra bu kararın bozulması amacıyla İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi’ne başvuracağını sonuca itiraz edeceklerini söyledi. Şimdi üst mahkemenin vereceği karar beklenecek. Yaz ortasında adli tatil de başlayacağından bu itirazın kesin sonucu Ekim-Kasım aylarına bulabilir. Her ne kadar işlenen suç af edilemez ise de, bu olay Çağatay’ı ziyadesiyle üzmüş, gerekli dersi vermiştir.

Bu ağır cezanın etkileri Sosyal Medyada ve Dünya ülkelerinde oyuncunun sevenleri arasında geniş yankı uyandırdı.

Önceki akşam Latin Amerika’daki sevenlerin önderliğinde, destek için TT yapıldı. Katılım yüksekti bir o kadar da dilek ve temenniler vardı. Atılan allofusCagatayUlusoy (Hepimiz Çağatay Ulusoy için) Hashtag etiketi ile atılan twittlerden aşağıdaki Uruguay Fanlarının resim çok anlamlıydı. Dönen Dünyada Çağatay’ı saran eller onun için dua eder gibiydi.

Sosyal medyada atılan twittler de çok anlamlıydı. İşte o twittlerden birkaçı :

“Fırtınadan sonra güneş her zaman tekrar parlıyor. Sen de parlayacaksın, herkesi kör ettiğin için çok sert olacaksın”

“Pes etme ve hatta süresi doldu”

“Yürümeye devam et, durma. Biz dünyada başarılı göreceksiniz!”

Görüldüğü gibi atılan twittler çok anlamlıydı, bunlar sadece birkaçı.

 

NETFLİX DİZİSİNİN YARIDA KALIR MI?

The Prodector (Koruyucu) dizisinin çekimleri devam ediyor. Şayet anormal bir değişiklik olmaz ise, bu dava sonuçlana kadar dizi çekimleri bitecektir. Netice itibariyle yıl sonunda planlandığı gibi bütün dünya ülkelerinde gösterime girecektir.

Çağatay Ulusoy, 2013 yılında ilk gözaltı ile büyük şok yaşamış, gerekli dersleri almış, pişman olmuştur. Bu tarihten sonra “Medcezir” ve “İçerde” dizilerini ve “Delibal” sinema filminde oynamış, bu hırs onda çıtayı iyice yükseltmesine sebep olmuştur. Şimdi de Oyunculukta zirve yaptığı noktada Mahkeme sonucu moralini bozsa da, tanıdığım Çağatay Ulusoy bunu atlatacak, Netflix’in The Prodector (Koruyucu) dizinde dünya ülkelerinde kendisini iyice gösterecektir.

Yolun açık olsun Çağatay; ama şöyle, ama böyle bu da geçecek, sen yoluna devam edeceksin. Sen de altın gibi o kalp ve bu oyunculuk kabiliyeti olduğu müddetçe Dünya Sanatçısı olacak ve Oscar dahil ödüller gelecektir!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çukur’da Yamaç ve Adamlarına Büyük Tuzak!

Ay Yapım imzalı ‘Çukur’da 11 Haziran’daki sezon finaline yaklaştıkça mücadele de kızışıyor. Emmi, Paşa ve Selim’i de yanına alarak silah almaya giden Yamaç’ın soğuk hava deposunda tuzağa düşürüldüğü final sahnesi adrenalini yükseltti. 

Pazartesi akşamları zirveye adını yazdıran ‘Çukur’un dün akşam ekranlara gelen bölümünde Saadet ile Cemil’in düğününün iptali tüm Koçovalıları sarsarken Yamaç, işleri yoluna koymak üzere ipleri eline aldı.  Emmi, Paşa ve Selim’le beraber depoya silah almaya giden Yamaç (Aras Bulut İynemli), büyük bir sürprizle karşılaştı. Yamaç ve adamlarının soğuk hava deposuna kapatıldığı final sahnesi ekran başındakileri şaşırtırken, bu tuzaktan nasıl kurtulacakları da akıllarda soru işareti oluşturdu.

Yamaç ve adamlarının soğuk hava deposuna kapatıldığı final sahnesi: (1)

#ŞİMDİBAŞLIYORUZ!

Çukur, dün akşam yayınlanan 29’uncu bölümüyle AB’de 8,38 izlenme oranı (rating), 21,52 izlenme payı (share), ABC1 20+’da8,67 izlenme oranı (rating), 20,29 izlenme payı (share), Total’de ise 6,82 izlenme oranı (rating), 16,89 izlenme payı (share) elde etti. Çukur’un heyecanla beklenen 29’uncu bölümünün başlamasıyla birlikte izleyiciler #şimdibaşlıyoruz etiketi ile Twitter’da yorumlarını paylaştı. #şimdibaşlıyoruz etiketi Twitter’ın Türkiye gündeminde 10 saat 40 dakika TT listesinde kaldı.

SELİM TARAFINI SEÇTİ! 

Cemil’i öldürmesinin şokunu üstünden atamayan eli kanlı Selim, babası İdris Koçovalı’dan asıl darbeyi aldı. İdris’in Yamaç’a, “Ben Çukur’da üstümde ne kadar tapu varsa hepsini de senin üstüne geçirmeye karar verdim oğlum” demesi, Selim için bardağı taşıran son damla oldu.

Vartolu, Emrah ve Nazım ittifakına katılan Selim, ancak oyunu kendi kurarsa onlarla beraber bu mücadelede aynı tarafta olabileceğini söyledi.

EMRAH’TAN TEHLİKELİ HAMLE

Yaşadığı travma karşısında doktora gitmek istediğini söyleyen Sena’ya (Dilan Çiçek Deniz) Emrah yardım eli uzattı. Ancak Emrah’ın bu yardımının arkasından tehlikeli planı ortaya çıktı. Her şeyden habersiz olan Sena tedavi olacağını düşünürken Emrah, Ezgi adında bir kadını tehdit ederek onun psikologmuş gibi davranması ve Sena’yı zehirlemesi için zorladı.

İDRİS İLE VARTOLU ARASINDAKİ MÜCADELE BİTİYOR MU?

Yeni bölümden yayınlanan ilk sahnede kahveyi basan silahlı adamlar İdris’i tehdit ederken bir anda ortaya çıkan Vartolu’yu adamlara “Benim oğlanlardan biri!” olarak tanıtması büyük merak uyandırdı. Baba-oğul arasındaki buzlar eriyor mu sorusu ‘Çukur’un yeni bölümünde yanıt bulacak.

30.Bölümden İlk Sahne : (2)

‘Çukur’un yeni bölümü 21 Mayıs Pazartesi saat 20.45’te Show TV’de ekranlara gelecek.

İyi Seyirler
Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 Kaynak Haber ve görseller : Cansu Uras İletişim Deposu

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Çağatay Ulusoy’un Prodector (Koruyucu) Dizisi Netflix’de Ne Zaman Yayınlanacak?

 

Çağatay Ulusoy tam bir yıl önce geçen yıl Mayıs ayında Netflix Türk dizisinde oynaması için başrol teklif edilmiş, o da kabul etmişti. O sıralarda Ay Yapım’ın “İçerde” dizisi Show Tv ekranlarında gösterimde, artık sonlarına gelinmiş dizi 39.bölümde final yapacaktı.

Çağatay Ulusoy neredeyse bir yıldır ekranlardan uzaktı. Uzun zaman geçmiş, Ulusoy Los Angeles’de  tatil ve dizinin  hazırlıklarını yapmış, 7 Mart 2018 tarihinde yeni dizisinin ilk bölümünün çekimlerine motor denmişti. Başlıca rollerde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayçin Turan, Hazar Ergüçlü, Okan Yalabık ve Mehmet Kurtuluş yer alıyor.

İlk etapta 10 bölüm planlanan Koruyucu’nun şu günlerde ilk üç bölümünün çekimleri tamamlanmış, montajları yapılıyormuş. Bu 3 bölümün Yönetmenliği Can Evrenol tarafından yapılıyor. Son iki bölüm de onun yönetmenliğinde çekilecekmiş. Aradaki 5 bölüm iki ayrı yönetmenimiz Umut Aral ve Gönenç Uyanık tarafından çekilecekmiş.

İpek Gökdel’in “Karakalem Ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi” romanından uyarlanan Netflix dizisi The Prodector (Koruyucu) olarak internette yayınlanacak. İstanbul’da yüzyıllardan beri varolan, gizemli bir kötü adam bir anda ortaya çıkıyor.

Çağatay Ulusoy’un karakteri Hakan bir ‘Kapalıçarşı çocuğu’. Babasının antikacısında çalışan bir esnafken bir anda önünde çok enteresan bir dünyanın kapıları açılıyor ve hayatı altüst oluyor. 500 yıl öncesine dayanan, Yavuz Sultan Selim’in Denizli’li dokumacı ustası tarafından dokunan ikiz gömleğini ile, doğaüstü dokunuşları olan bir süper kahraman yapacak gücü verecektir. İşte bu anda Yavuz’un kötü ruhlarla çarpışmaya başlayacağı koruyuculuk serüveni başlayacaktır.  Bu arada Okan Yalabık (Faysal)’ın şirketinde çalışan Leyla’ya (Ayça Ayşin Turan) aşık olacaktır.

Çağatay Ulusoy (Hakan) ve Hazar Ergüçlü (Zeynep) çekim anında.

DİZİ NE ZAMAN YAYINA GİRECEK!

Yıl sonuna kadar 10 bölüm çekilecek dizinin yayını Kasım-Aralık aylarında Internette Netflix kanalında yayına başlayacaktır. Türkçe olarak yayınlanacak ve bütün dünya ülkelerinden aynı anda seyredilecektir. Netflix‘in yeni giriş yaptığı ülkelerle birlikte 190’dan fazla ülkede internet TV servisi veriyor.

Global internet televizyonu ağı olma yolunda hızla ilerleyen Netflix ana dili İngilizce’nin yanı sıra Arapça,  Korece, Çinçe ve 17 başka dilde daha hizmet veriyor. Bütün Netflix dizileri orijinal,istenirse altyazılı olarak seyredilebilir. Bunun için abone olamak lazım, aylık abone ücreti 15 ile 50 TL. değişiyor. Reklamsız, sınırsız izleme imkanı sağlıyor.

Yurt içinde ve yurt dışında olmak üzere binlerce Çağatay Ulusoy hayranı bu diziyi bekliyor. Bilhassa Latin Amerika ülkelerindeki Fanları yaptıkları paylaşımları ile sabırsızlıklarını dile getiriyorlar.

Bütün ülkelerindeki bu gösterim ile Çağatay Ulusoy Dünya sanatçısı olma yolunda ilk adımını atmış olacaktır.

Geçtiğimiz Nisan ayı içinde Netflix’in Roma’da düzenlediği “See What’s Next” etkinliğinde Çağatay Ulusoy, dizisinin tanıtımını yaptı ve oyuncular ile tanıştı.

Netflix La Casa de Papel, Dark ve Dogs of Berlin’den ilk görüntüler yayınlandı. Çağatay Ulusoy da ingilizce olarak dizideki ‘Hakan’ karakterini anlattı.

Çağatay Ulusoy’a yeni dizinde şimdiden başarılar dilerim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Bazı bilgiler dizinin Yönetmeni Can Evrenol’un 7 Mayıs 2018 Tarihinde Güliz Arslan ile röportajından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

 

Geçen Haftanın (07 – 13 Mayıs 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 07 – 13 Mayıs 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 28 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur, Söz, Yasak Elma, Siyah Beyaz Aşk, 8.Gün (Final), Kadın, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetler, Sen Anlat Karadeniz, Diriliş Ertuğrul, Bizim Hikaye, Avlu, Mehmetcik Kut’ül Amare, Vatanım Senin, Arka Sokaklar, Aşk ve Mavi, Payitaht Abdülhamid, İstanbullu Gelin, Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Kalk Gidelim, İnsanlık Suçu, Adı Zehra, Savaşçı, Çocuklar Duymasın, Cennetin Göz Yaşları, Jet Sosyete ve Aslan Ailem dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta geçen hafta olduğu gibi “Sen Anlat Karadeniz” dizisi birinciliği oluyor. Total’de 14,75 reyting puanı ile bu hafta ilk sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Star Tv’nin dizisi  “Bizim Hikaye” bu hafta 33.bölümde aldığı 6,19 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında;  Bu hafta “Diriliş Ertuğrul” 117.bölümünde aldığı 15,89 reyting puanı ile AB’nin birinci sırada bu hafta da yer alıyor. Star Tv’nin “Söz” dizisi AB’de aldığı 5,23 puanla 10.sırada bu yer alıyor.

 

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz (Atv) 16.Bölüm………………………14,75 – 33,09

2.Diriliş Ertuğrul (TRT1) 117.Bölüm…………………………13,11 – 29,59

3.Kadın 28.Bölüm (Fox Tv)………………………………………10,72 – 25,88

4.Söz 45.Bölüm (Star Tv)………………………………………….8,18 – 18,92

5.Çukur 28.Bölüm (Show Tv)……………………………………7,56 – 17,54

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 102.Bölüm (Atv)..7,52 – 17,62

7.Arka Sokaklar 480.Bölüm (Kanal D)……………………….6,93 – 16,74

8.Savaşçı 44.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….6,78 – 17,37

9.İstanbullu Gelin 49.Bölüm (Star Tv)……………………….5,29 – 13,83

10.Bizim Hikaye 33.Bölüm (Fox Tv)……………………………6,19 – 15,08

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul (TRT1) 117.Bölüm………………………….15,89 – 35,52

2.Kadın 28.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..10,78 – 24,48

3.Sen Anlat Karadeniz 16.Bölüm (Atv)……………………….9,39 – 20,90

4.İstanbullu Gelin 49.Bölüm (Star Tv)……………………….9,11 – 21,07

5.Çukur 28.Bölüm (Show Tv)……………………………………8,91 – 21,68

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 102.Bölüm (Atv)…8,24 – 18,53

7.Ufak Tefek Cinayetler 28.Bölüm (Star Tv)………………..7,74 – 10,70

8.Yasak Elma 8.Bölüm (Fox Tv)………………………………..5,78 – 13,76

9.Avlu 7.Bölüm (Star Tv)………………………………………….5,32 – 12,59

10.Söz 45.Bölüm (Star Tv)…………………………………………5,23 – 12,69

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : Engin Altan Düzyatan’ın sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul bu hafta da birinciliğini sürdürüyor. 117.Bölümünde AB’de 15,89 puan almıştır.

Nice vakittir heyecanla beklenen Osman, nihayet doğmuş ve Kayı Obası’ndaki herkes büyük bir sevinç yaşamıştı. Ancak bu mutluluk pek uzun sürmemiş ve Halime’nin beklenmedik ölümüyle Kayı Obası’na büyük bir yas hâkim olmuştu.

Bunun yanında eski düşman Noyan çıkagelmiş ve Ertuğrul’a karşı Tekfur Kritos ile iş birliği yapmak üzere buluşmuştu. Tekfur Kritos ise Marya’nın kendisine ihanet ettiğini öğrenmiş ve onun cezasını kesmişti…

Halime’nin ölümüyle aç kalan Osman’a bir süt anası bulunabilecek mi? Noyan’ın Ertuğrul’a karşı ilk hamlesi ne olacak? Noyan, Almıla üzerinden nasıl bir oyun kuracak? Tekfur Kritos, Halime’nin ölümüyle güçsüz düştüğünü sandığı Ertuğrul’a karşı nasıl bir hamlede bulunacak? Halime’nin ölümüyle sarsılan Kayı Obası’nda ahvâl ne olacak?

2.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’nin iddialı dizisi  bu hafta da 16.bölümü ile haftanın dizileri arasına Total’de aldığı 15,75 puanla bu hafta ikinci sıraya geriledi.

”Ya başka birinin, Tahir’i öldürmek için benden daha büyük bir sebebi varsa?”

Yiğit’i kurtarabilmek için hayatlarını birleştiren Nefes ve Tahir’in asıl savaşları şimdi başlamaktadır. İlk günden onlara zindan edilen hayata, el ele direnmeye kararlıdırlar. Tahir önce Nefes’i bir kaç kez düştüğü yerden kaldırmak zorunda kalır. Ama kendisi düştüğünde ve acıdan delirdiğinde, Nefes’in o kırılgan görünüşünün altındaki gerçek gücü görür ve büyülenir.

Vedat’ın cehenneminde direnebilmek için Yiğit’le kendisine bir masal dünyası yaratan Nefes, bu cehennemde de Tahir’le kendisine bir sevda türküsü yaratmaya başlamıştır. Ancak, Saniye’nin başını çektiği “dul bir kadınla evlenemezsin” cemiyetinin çığlıklarını bastırmaya çalışan bu türkü, Vedat’ın intikam çığlıklarını henüz duymamıştır.

Nefes ile Tahir’in evlenmeleri yüzünden çıldıran Vedat, Tahir’i öldürmeye ant içer. Kendi eliyle canına kıyamadığı Tahir’in ölmesi için bir maşa kullanmayı planlar. Planını gerçekleştirmek için masum bir canı, Mercan’ı kurban etmeye karar verir. Nefes ile Tahir evlenince dengesini iyice kaybeden Mercan, Vedat’ın şeytani planının kurbanı olacak mıdır?

3.KADIN : Fox Tv’nin ilgi çeken dizisi Kadın, bu hafta AB’de aldığı 10,78 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 3.sırada bulunuyor.

Şirin, Sarp’ın yaşadığını ve tehdit edildiğini Hatice’ye anlatır. Hatice, önce Şirin’in anlattıklarına inanmayıp hayal gördüğünü düşünse de daha sonra ona inanır. Bahar’ın her geçen gün hastalığı daha çok ilerlemekte ve baş dönmeleri de artmaktadır. Bahar’ın bir an önce ilik nakli olması gerektiğini söyleyen Jale, Şirin’in tedavi sürecinde, başka ilik aramaya devam eder. Bahar’ın bir kardeşi daha olabileceğini düşünen ve son çare eski kocasının sevgilisine giden Hatice’nin bir planı vardır. Bahar’a doğum günü sürprizi yapmak isteyen Enver herkesi organize eder. Doğum gününde alınan hediyelerden biri Bahar’ı utandırırken, diğeri ise üzecektir…

 

4.İSTANBULLU GELİN : Star Tv’nin gerçek bir hikayeden alınan bu dizisi, bu hafta 49.bölümünde AB’de aldığı 9,11 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında yine 4.sırada yer aldı.

 

Faruk Hayatta mı?

Faruk’a ulaşamayan Boran’lar iyice endişelenmeye başlamıştır. Esma, Adem’den şüphelenmektedir. Bir süre bekledikten sonra emniyet ile irtibata geçerler ve Faruk’un cüzdanına ulaşırlar. Adem kendisini aklamak için eski tanıkları ile irtibata geçerek Faruk’u bulmaya çalışır. Esma ise Akif’ten Adem ile ilgili dosyayı polise vermesini ister. Vakit geçtikçe ümidini kaybetmeye çalışan Süreyya’nın en büyük destekçisi Esma Hanım olur.

Süreyya’dan kendine anne demesini isteyen Esma Sultan bu hamlesi ile herkesi şaşırtır. Acı veren bekleyiş umulmadık bir isimden gelen haberle biter. Peki aldıkları haber doğru mudur? Faruk hayatta mıdır?

 

5.ÇUKUR : Show Tv’nin fenomen dizisi bu hafta 28.bölümünde  bu hafta da 5.sırada yer aldı. Haftanın dizileri arasında AB’de aldığı 8,91 reyting puanı ile 5. sırada yerini koruyor.

Çukur’da taş üstünde taşın kalmayacağı büyük mücadele başlıyor. İdris Koçovalı’yı karşısına alan Vartolu’nun Sena’ya yardım etmesi Yamaç’ı da onun baş düşmanlarından biri haline getirir. Öfkeden gözü hiçbir şeyi görmeyen Yamaç, Sena ve Vartolu’dan hesap sorar. Bu yüzleşme büyük gelişmelerin de başlangıcı olur. Saadet’in evlenmemesi için her şeyi yapan Vartolu’nun hayati hatası Saadet’i ondan daha da uzaklaştırır. Düğün günü gelip çattığında ise beklenmedik bir olay tüm dengeleri alt üst eder. İdris Koçovalı davul zurna eşiliğinde Cemil’i damat traşına getirir.

Damat Cemil traşı olur ama, Selim Koçovalı karısı Ayşe’nin yapamadığını yapar boğarak öldürür. Cemil Çukur’a veda etmek zorunda kalır.

 

HER İKİ GRUPTA İLK BEŞTE YER ALAN DİZİLER:

Bu hafta sadece 7 dizi her iki kategoride yer alabilmiştir. Çukur (Show), Söz (Star), Kadın (Fox), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv) Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz (Atv) ve İstanbullu Gelin  (Star) her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk on: Fox Tv 3 dizi. Atv ve Star Tv 2’er dizi. TRT1, Kanal D ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk on: Star Tv 4 dizi. Atv ve Fox Tv 2’er dizi. TRT1 ve Show Tv birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Star Tv  Total’de  2 ve AB’de 4 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.

Diziler ilgi çekmek, reytingleri arttırmak için sürprizler yapıyor eski oyuncuları kısa süreli olsa da ekranlara çıkartıyorlar. Geçen hafa “Çukur” dizisinde Aliço karakterinin karşına ünlü oyuncu Haldun Dormen çıkartıldı. Aliço (Rıza Kocaoğlu) kütüphane iz sürerek eski Palyaçoyu bulmuş, İdris Kocovalı ile ilgili bir sırrı ortaya çıkartmıştır.

 

8.GÜN FİNAL YAPTI

Geçen hafta,  Atv’nin Pazartesi geceleri ekranlara gelen 8.Gün de reyting fukarası olduğunu söylemiştik.  O dizi 6.Bölümü ile ekranlara veda etti.

Ay Yapım’ın atv için çektiği, Burcu Biricik, Musa Uzunlar, Buğra Gülsoy, Ceyda Düvenci, Cem Davran, Yiğit Kirazcı ve Hakan Kurtaş’ın başrollerinde oynadığı 8. Gün dizisi de tozlu raflar arasında yer aldı.

 

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

2018 Dizilerin Performansı; Final Yapacaklar? 2018 Eylül’de Devam Edecekler!

2017-2018 Dizi sezonu Eylül ayında başlamıştı. Çok süper diziler olmasa da seyredilebilir diziler devam ediyor. 2018 Ocak ayından bu tarafa devam eden bu dizilerden 15 adedi Haziran ayında sona erecek sezon sonunu göremeden maalesef final yapmak zorunda kaldılar. Devam edenler Haziran ayın içinde ya final yapacak, ya da sezon finali yaparak tatile girecekler. Eylül 2018 tarihinde tekrar ekranlarda yerlerini alacaklar.  Şimdi bu dizilerin durumunu ve performanslarını inceleyelim.

Ocak 2018 tarihinden bu güne kadar Final Yapan dizileri sıralayalım. Bu dizilerden kelebeğin ömrü gibi çok kısa olanları gördük. 3-4 bölümde erken final yapmak zorunda kaldılar.

 

Eylül ayından gelen veya yeni başlayan dizilerden erken final yapan dizileri sıralayalım.

Siyah İnci – Tolgahan Sayışman-Hande Ercel (Star Tv – 20.Bölüm)
Kalp Atışı – Öykü Karel-Gökhan Alkan (Show Tv – 28.Bölüm)
Meryem – Kenan Acar-Serenay Aktaş (Kanal D – 30.Bölüm)
Kırgın Çiçekler – Özgür Çevik-İpek Karapınar-Hazar Motan (Atv – 113.Bölüm)
Kalbimdeki Deniz – Kutsi-Özge Özberk (Fox Tv – 60.Bölüm)
Bahtiyar Ölmez – Hande Subaşı-Yetkin Dikinciler (Atv – 19.Bölüm)
Şevket Yerim Dar – Özgürcan Çevik-Başak Parlak (Fox Tv – 44.Bölüm)
Yuvamdaki Düşman – Nebahat Çehre-Pamir Pekin-Aslı Tandoğan (Show 6.Bölüm)
Börü – Ahu Türkpence-Serkan Çayoğlu-Murat Akın-Asena Tümer (Star Tv – 6.Bölüm)
Kızlarım İçin – Fikret Kuşkan-Tuana Turkay (Kanal D – 13.Bölüm)
Gülizar – Farah Zeynep Abdullah-Berk Cankat (Kanal D – 10.Bölüm)
Bir Mucize Olsun – Furkan Palalı-Su Kutlu (Fox Tv – 3.Bölüm)
Tehlikeli Karım – Seçkin Özdemir-Gonca Vuslateri (Show Tv – 6.Bölüm)
Servet – Yusuf Çim-Bahar Şahin (Show Tv – 4.Bölüm)
Mehmed ‘Bir Cihan Fatihi’ – Kenan İmirzalıoğlu-Büşra Develi-Metin Akpınar (Kanal D – 6.Bölüm)

 

EN ÇOK SEYREDİLEN DİZİLERİN DURUMU

DİRİLİŞ ERTUĞRUL (TRT1)

TRT1’in sevilen dizisi Haziran ayında sezon finali yapacak ve 10 Aralık 2014 başlayan dizi Eylül ayında 5 sezona girecek. Engin Altan Düzyatan’ın başrolde oynadığı dizi Haziran ayında sezon finali yapacak ve Eylül ayında kaldığı yerden devam edecektir. Dizinin yeni kadın başrol oyuncusu Oya Unustası olmuş.

 

SEN ANLAT KARADENİZ (ATV)

Haftanın dizilerin liderliğini Diriliş ile atbaşı sürdüren Sen Anlat Karadeniz 2.sezonun banko dizilerinden. Ulaş Tuna Astepe dizide Deli Tahir olarak ün yaptı. Son bölümde Nefes (İrem Helvacıoğlu) ile evlendi ve Nefes karısı oldu. Saniye Hanım gibi ters bir kaynana ile geçinmek zor. Nefes’in evin küçük gelini olarak işi zor. Ancak onu ilk gelini Asiye (Öykü Gürman) diş gösterebiliyor. Mehmet Ali Nuroğlu (Vedat), Sinan Tuzcu (Mustafa Kaleli) gibi güçlü kadrosu olan dizinin yapımcısı Osman Sınav işini bilen adam, bu gidişe 3.sezonu da görebilir.

 

KADIN (FOX)

Başrollerini Özge Özpirinçci ve Caner Cindoruk oynadığı dizi beklenmedik şekilde tutuldu. Haftanın dizileri arasında 3.sırada yer almayı başarıyor. Orjinali Japon dizisi çok kısaydı ama bizim uyarlama Kadın Eylülde  devam edeceğini tahmin ediyorum.

 

ÇUKUR (SHOW TV)

Ay Yapım’ın Çulur dizisi reytinglerde oldukça iyi gidiyor. Aras Bulut İynemli, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Kolçak Köstendil, Ercan Kesal, Perihan Savaş, Öner Erkan, Rıza Kocaoğlu, Nebil Sayın, Kubilay Aka ve Alperen Duymaz gibi güçlü oyuncu kadrosu ile çok iyi gidiyor. 11 Haziran tarihinde 33.bölümde sezon finali yapacaktır. Show Tv’nin fenomen dizisi Eylül ayında 2.sezonunda kaldığı yerden devam edecektir.

 

SÖZ (STAR TV)

Pazartesi geceleri Çukur ile atbaşı giden Söz  yapımcısı Tims B 3.sezonda da olacağını açıkladı. 11 Haziran Pazartesi akşamı 50.bölümü ile sezon finali yapacak. Star Tv. diziden oldukça memnun reklam gelirleri çok iyi, bu nedenle  3.sezon çalışmaları şimdiden başlamışlar bile. Tolga Sarıtaş kadar kötü rol adımı Çolak lakaplı Serhat Kılıç da nam yaptı.

 

İSTANBULLU GELİN (STAR TV)

Özcan Deniz, Aslı Enver’in başrol oynadığı Sevilen dizi 2.sezonunu oynuyor. Eylül’de 3.sezon onayını almış. 8 Haziranda 53.bölümü ile sezon finali yapacak. Başarılı dizinin diğer rollerde İpek Bilgin, Tamer Levent, Salih Bademci, Fırat Tanış, Dilara Aksüyek ve Murat Aygen oynuyor. Dizinin sezon sonunda final yapacağı konuşuluyor.

 

EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ (ATV)

Oktay Kaynarca’nın uzun soluklu dizisi geçen hafta dalya dedi ve 100.bölümü ekranlara geldi. 100.bölümde final dedikoduları çıkmıştı. Görüyoruz ki 102.bölüm de geçti. 103.bölüm fragmanı da geliyor. Şimdilik ufukta final yok. Bekleyip göreceğiz.

 

ARKA SOKAKLAR (KANAL D)

Yıllanmış çınar ağacına benzettiğim Arka Sokaklar dizisinin yarın akşam (11 Mayıs 2018) 480 bölümü ekranlara gelecek. Polisiye, Aksiyon, Dram, Komedi ve Macera unsurlarını bünyesinde barındıran dizi 10.sezonunu yaşıyor. Erler Film Türker İnanoğlu şayet yorulmadıysa Eylül 2018 yeni sezonda da görebiliriz. Ben sayamadım ama, 11 yada 12.sezonu olacak. Zafer Ergin, Şevket Çoruh ve Özgür Ozan da dizinin kıdemlilerinden.

 

UFAK TEFEK CİNAYETLER (STAR TV)

Ay Yapım’ın beğenilen dizisi Ufak Tefek Cinayetler Eylül ayında 2.sezon devam edecek. Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Tülin Özen, Bade İşcil ve Mert Fırat güçlü oyuncular oynuyor. Bu nedenle salı akşamları en çok izlenen dizilerden biri…

 

BİZİM HİKAYE (FOX TV)

 

Hazal Kaya uzun bir aradan sonra Amerikan dizisi Shameless‘den uyarlama Bizim Hikaye tutu. Hazal Kaya-Burak Deniz ile iyi bir ikili oluşturdular. Yıllar önce Çağatay Ulusoy ile Adını Feriha Koydum dizisinde oynamışlar, bu dizi sayesinde dünya sanatçısı olmuşlardır. Reha Özcan gibi deneyimli bir oyuncunun olması komedi türüne kaçan dizide aşk 2.planda kalıyor. Filiz’in küçük kardeşleri de oldukça başarılı. Ayşen Gruda ‘Yedi Bela Aysel’ karakteri olarak izleyici karşısına çıkan Gruda 73 yaşında. Bu ay sonlarına doğru sezon finali yapacak ve 4 aylık tatilden sonra Eylül ayı içinde ekranlarımızda olacak.

Sizlere belli başlı reytingi yüksek diziler hakkında bilgiler vermeye çalıştım. Diğer diziler hakkında kısa bilgiler sunalım.

 

BU SEZON SONUNDA FİNAL YAPACAK VE DEVAM EDECEK DİZİLER

8.GÜN – Atv : Buğra Gülsoy ile Burcu Biricik’in başrolü oynadığı dizi önceki akşam 6.bölümde final yaptı.

 

KANATSIZ KUŞLAR – ATV : Ümit İbrahim Kantarcılar – Melis Tüzüngüç başrolü oynadıkları 47.bölüm 17 Mayıs akşamı final yapacaktır.

 

VATANIM SENSİN – KANAL D : Halit Ergenç – Bergüzer Korel başrolü paylaştığı dizi Haziran ayının ilk haftasında final yapacağı söyleniyor.

 

İNSANLIK SUÇU – KANAL D : Gizem Karaca, Ahmet Mümtaz Taylan ve Kaan Yıldırım’ın oynadığı dizi 6 bölümdür reytingleri çok düşük. Bu nedenle final yakın gözüküyor.

SİYAH BEYAZ AŞK – KANAL D : Burcu Atalay – İbrahim Çelikkol konu bitti, sıkmaya başladı final çok yakındır.

CENNETİN GÖZ YAŞLARI – ATV : Reytingleri son bölümlerde 4’ün altına düşen dizide final yakın gözüküyor.

YENİ GELİN – SHOW TV : Romantik komedi türündeki dizi 49 bölümdür devam ediyor. Jessica May, Tolga Mendi, Mustafa Avkıran ve Sema Keçik gibi oyuncular yer alıyor. 9 Haziranda 53.bölümde sezon finali yapacağı söyleniyor.

MEHMETÇİK KUT’ÜL AMARE – TRT1 : Beğenilen dizi hakkında final dedikoduları yapılsa da, dizi devam ediyor.

YASAK ELMA – FOX TV : Talat Bulut, Şevval Sam, Onur Tuna ve Kıvanç Kasabalı’nın rol aldığı Yasak Elma, 8 bölüm ekranlara geldi. İlk bölümlerinde başarılı değildi. Sonra reytinglerde yükselme oldu. 13.Bölümde sezon finali yapacak ve Ekim 2018 de 2.sezonuna devam edecek.

AŞK VE MAVİ – ATV : Emrah’ın Burcu Kırsatlı ile oynadığı dizi iyi tuttu. Mavi karakterine can veren Burcu Kıratlı dizinin final yapıp yapmayacağı konusunda önümüzdeki günlerde karar verileceğini söylemiş. İzleyici 2,sezonu istiyor.

SAVAŞÇI – FOX TV : Savaş türündeki Fox Tv’nin dizisi 2.sezonda devam edecek keyifle izlenen dizilerden biri. Limon Film’in yapımcısı olduğu dizide Oktay Berk, Yıldız Çağrı Atiksoy, Murat Serezli ve Alican Albayrak oynuyor.

Şimdilik sizlere aktarabileceğim diziler hakkında bilgiler bu kadar. Yeni haberler geldiğinde siz saygıdeğer okuyucularıma aktaracağım.

Yaz dizileri belli olmaya başladığında sizlerle paylaşacağım.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: @abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: balcilar-blog.com

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.