Aylık arşivler: Mayıs 2014

Medcezir / İyi ki doğdun Yaman!

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Star Tv.in süper dizisi “Medcezir” gerçekten bu gece süperdi. Hem güldürdü, hem de ağlattı. Bravo Yaman, iyi ki doğdun, doğum günün kutlu olsun. Bravo Çağatay Ulusoy. Bravo Ay Yapım. Yaman, doğum gününde Serez Ailesine minnettarlığını gösteren teşekkür konuşması ile geceye damgasını vurdu. Bilhassa Ender Hanım bir anne olarak gözyaşlarını tutamadı. Tüm izleyenler de onunla çok duygulandı, hatta ağlayanların çoğunlukta olduğunu tahmin ediyorum.

Reytinglerde AB’de 2.sırada, Total’de 3.sırada yer almış. Medcezir, Ay Yapım’ın Seul Drama Ödülleri yarışmasına katılan dizilerinden biridir.

Yaman, ağabeyi Kenan’ın kaldığı müştemilata gelir. Dün gece olanları konuşurlar. Kenan, Sude Hanımın Asım Şekip Kaya ile evlilik kararından sonra, üstümden büyük bir yük kalktı, gitmeme de gerek kalmadı, Mira da gidiyor zaten, benden rahatsız olacak kim kalıyor. Yaman, ne yüzsüz adamsın sen ya… Ben Mira’ya Kenan gidiyor, dedim. Yaman çok bozulur ve gider.

Ekran Alıntısı.PNG 36.1

Kenan, Sude Hanımı arar. Harika showdu. Sude, lütfen çık hayatımdan, der. Beren seslenince konuşmayı keser.

Mira, evde huzursuzdur. Sude Hanım kızına yakında gidiyorsun, kalan günlerinin hır gür ile geçmesini istemiyorum. Sude Hanım evden çıkar.

Mert, Yaman’a neredeydin, ağabeyine mi gittin. Mert, benimle uzun zamandır dertleşmiyorsun.

Mira da peşinden evden arabasıyla ayrılır, Eylül’e de alır, okula giderler.

Ender ile Selim Bey büroya gelirler. Sinan Bey de gelir, Ender Hanıma kahve getirir. Selim, bu karşılaşmadan pek memnun olmaz. O sırada gelen Asım Bey, Sedef ile beraber Sude için yüzük seçmeye gittiklerini söyler.

Ekran Alıntısı.PNG 36.2

Hale, okulda Orkun ile karşılaşır. Hale, Allah kavuştursun Ada gitmiş. Okudun mu mailini diye sorar. Orkun, okudum. Hale, bu maillerden kimsenin haberi yok. Orkun, yazın ne yapıyorsun. Ben buralarda olmayacağım, New York’a gidiyorum.

Ekran Alıntısı.PNG 36.3

Mira ile Eylül okula gelirler. Aralarında konuşma konusu aynıdır. Mira’nın annesinin yaptıkları… Kızlar Mira’yı görünce koşup gelirler. Eylül onları oyalar. Mira Amerika’ya gidişini konuşurlar. Mira ben çekemeyeceğim deyip, eve geri döner.

Ekran Alıntısı.PNG 36.4

O sırada Yaman ile Mert okula gelirler. Mira ile karşılaşırlar. Yaman benim sınavım var, yoksa ben de seninle gelirdim. Mert, sen ne yalan söyledin, senin sınavın yok, der. Yaman, var. Mert bana Mira ile görüşmek istemiyormuşsun gibi geldi, der.

Mira, babasını arar. Faruk Bey teknedeyim, ama gel der. Mert, Eylül’e muhteşem 20 Mayıs planımız ne diye sorar? Mert, 20 Mayıs Yaman’ın doğum günü.

Ekran Alıntısı.PNG 36.5

Mert, sen ve Mira hiçbir şey düşünmediniz. Eylül, bir şey konuşmadık. Baş başa bir programları vardır. Mert, Sude-Kenan olayını bilmemektedir. Bu nedenle de tedirgindir, kendisinden bir şeyler saklandığının farkındadır.

Asım Bey, kızları Ender, Sedef ve Selim Bey büroda konuşurlar. Asım Bey, Sude Hanım ile evlilik sözleşmesi imzaladıklarını söyler. Ben kızlarımın yaptığı hatayı yapmam, der. Selim Bey alınır. Benim sana hiç borcum yok, her şeyi ben kendim yaptım.

Sinan Bey, Ender Hanımın bir konuşmasını Cd.si çeker. Üstünde itina ile çalışır. Selim ile Sedef çıkar. Sinan Beyle Ender çalışırlar.

Ender Hanım, arkadaşları ile sahilde lokantada konuşurlarken Kenan arar, Sude, telefonu açmaz. Kenan mesaj atar, gelmezsen olay çıkartırım, der.

Ekran Alıntısı.PNG 36.6

Faruk Beyle, Mira baba kız dertleşirler. Annesinin kararını tartışırlar. Faruk Bey, ne yapacağız, nikahı engel mi olcağız? Mira, böyle bir karar nasıl bu kadar rahatlıkla verilir. Faruk, piknikte beni Sedef’le yakın gördü, bu kararı aldı. Mira, Kenan işten mi ayrılacak diye sorar: Faruk Bey, o istedi ama ben izin vermedim.

Ekran Alıntısı.PNG 36.7

Yaman okulda imtihandadır. Mira mesaj atar, “Yaman ağabeyin gitmemiş. Hani gidiyordu?” Mira, babasının yanından ayrılır. O sırada Kenan gelir. Teknede Faruk Beyi görünce, size yardıma geldim.

Mira, arabasına biner. O an annesi arkasına park eder. Mira, babamla mı konuşmaya geldin? Sude, Faruk teknede mi? Mira, sen buraya Kenen’la buluşmaya mı geldin. Sude, her şeyi sakin bir şekilde halletmeye çalışıyorum. Mira, gizli saklı buluşarak mı? Bir hatayı, başka bir hatayla örtmeye çalışıyorsun? Sude çok sinirlenir, kararlarımı sorgulamak sana düşmez küçük hanım.

Sude, kes sesini diyerek tokadı aşk eder, ama vuramaz, eli havada kalır. Mira, buz gibi olur, döner arabasına biner, gider. Ağlar, Yaman’a mesaj atar, “Hemen görüşmemiz lazım, sahile gel”

Yaman imtihan çıkışı Hale ile karşılaşır. Hale, nasıl geçti diye sorar. Önümüzdeki senenin Bursu için ortalamayı tutturabiliyor musun? Yaman, sıkıntı yok, 95’in altında notum yok. Hale, sen kapmışsın bu işi, hayırlı olsun.

Ekran Alıntısı.PNG 36.8

 

Keşke Amerika’ya gitmek için bir şeyler ayarlayabilseydin. Yaman, o iş boyumu aşar. Keşke zorlasaydın? Şimdi Mira, Orkun ile üç ay baş başa kalacak. Yaman ne diyorsun sen yine ya… Hale, aa sen bilmiyor musun. Orkun da yazın Mira ile aynı okula gidiyormuş. Neyse sen benden duymuş olma. Ayağına taş çarpsa benden bileceksiniz.

Ekran Alıntısı.PNG 36.9

Yaman Mira’nın yanına gider, sahilde buluşurlar. Mira, Kenan gitmemiş, üstelik neredeyse babam da öğreniyordu. Teknede buluşmak için sözleşmişler. Allah’tan annemim karşısına ilk ben çıktım da, buluşmalarına engel oldum. Niye gitmiyor Yaman. Mira, ben daha ne yapayım koca herif, gırtlağını çöktüm. Ben taraf değilim. Beni üzme lütfen Mira. Uzatma artık, anneni de utandırma. Bu konuşma ikisini de gerer, sonra kucaklaşırlar.

Ekran Alıntısı.PNG 36.10

Yaman gider, Kenan ile konuşur. Derdin ne abi senin. Kenan, ben aşık oldum. Biliyorum, o da bana aşık oldu. Sizinki gibi de değil, tutkulu bir aşk bizimkisi. Yaman, çaresiz kalır. Kenan sen o kızla evlenebileceğini mi zannediyorsun? Sen de benim durumumdasın. Yaman, geri bas Kenan. Kenan, sık dişini, duyma, görme ben buralarda kalıcı değilim, gidicem babamın yanına. Bu ara, Sedef Hanım nerelerdesin diye arar. Tamam, Sedef Hanım, diyeceği yerde, Sude Hanım diyerek pot kırar.

Evde Mert ile annesi Sinan Beyin hazırladıkları çekimleri izlerken Selim Bey gelir. Evde Sinan Beyde vardır. Selim bozulsa da renk vermez. Sinan Bey daha önce bir dergisi kapatılmıştır. Selim Bey o derginin okuyucusuymuş. Bu aralarında sıcaklık yaratır.

Mira ile Eylül görüntülü konuşurlar. Eylül, sizin de havanızı yetişilmiyor. Sabah çok bulutlu, öğlen sağanak yağışlı, sonra da günlük, güneşlik. Mira, akşam Yaman ile birlikte bir yemek yiyeceklerini, hediyesini de bu akşam vereceğini söyler.

Yaman’a mesaj atar, Yaman beş dakika sonra hazırım. Mira, evlerinde Asım Beyi görür. Tebrik eder. Sude, evlendikten sonra onun evinde oturmak istiyoruz. Mira, Yaman ile buluşacağız diyerek çıkar.

Ekran Alıntısı.PNG 36.11

Yaman banyodadır, Mert gelir, nereye gidiyorsun. Eylül’ün bilip benim bilmediğim bir şeyi söylemiyorsun. Elbiselerini alır, vermez, hadi söyle. Bir gariplik var bu işte. O sıra Mira odaya girer. Mert, Eylül’ün bilip benim bilmediğim şeyi konuşuyorduk. Mert, demek baş başa yemek ha…

Ekran Alıntısı.PNG 36.12

Selim Bey, Yaman’a seslenir. Al yanında bulunsun diyerek para verir. Yaman, yok Selim ağabey, olmaz öyle şey. Selim Bey zorla montunun cebine paraları koyar. İyi eğlenceler diler.

Fotoğraf: Ve Mert, Kenan - Sude ilişkisini öğrenir!<br /><br /><br />
#medcezir'in yeni bölüm fragmanını izlemek için tıklayın:<br /><br /><br />
http://bit.ly/1r89VU8

Mert, nihayet lafı Eylül’ün ağzından alır. Yüksek sesle bağırır. “Ne… Sude Hanım Kenan ile birlikteymiş”. Ender Hanım ve Selim Bey de alt kattan duyarlar. Sonra, Eylül ile Mert bu sır nedeniyle tartışırlar.

Ekran Alıntısı.PNG 336.13

Yaman ile Mira tek kişinin gitar ile çalıp söylediği bir bara gelirler. Her ikisi de çok beğenirler. Cam kenarı bir masaya otururlar.

Ekran Alıntısı.PNG 36.14a

Baş başa ilk resimlerini çektiriler. Mira, günler geçiyor, sen bana gitme demiyorsun. Yaman, nasıl diyeyim, zaten üç ay boyunca çalışacağım. Yokluğumda başka bir kız olacak mı hayatında? Yaman, sen başka birine aşık olacak mısın? Lütfen bu konuyu açıp, beni daha fazla üzme. Şarkıcı genç, Gitar ile “Gitme kal, ayrılığa henüz daha hazır değilim” diye bir parça çalar.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman, Orkun da gelecekmiş doğru mu diye sorar. Mira, doğru. Yaman, aynı yerde, aynı okulda okuyacaksınız. Yaman sıkıntıdan, derin bir oh çeker. Mira, daha sonra verecektim ama, hediyeni vereyim. Paketi verir, Yaman uçak biletini görünce, çok büyük bir hediye, ben bunu kabul edemem der, geri verir. Bu hediyeyi ben kendim vermek isterim.

Ekran Alıntısı.PNG 36.15

Mira, ısrar eder. Gurur yapacağın en son kişi benim. Mira, sadece bir bilet, Yaman, ben sürekli senin imkanlarınla hayatıma devam edemem, altında kalırım. Mira, hızla bileti yırtar atar. Yaman, bir sandalye çeker, Miranın yanına oturur. Baş başa kucaklaşırlar. Mira, gözyaşlarını tutamaz, ağlar.

Ekran Alıntısı.PNG 36.16

Yaman, seni seviyorum diyerek Mira’yı öper. Fotoğrafçı çekilen fotoğrafları getirir. Mira’nın evinin kapısında; Yaman, bu gece seni üzdüysem özür dilerim. Sen nereye gidersen git, hep benimle olacaksın. Ben hep senin yanına gelmek isteyeceğim. Rüyamda hep seni göreceğim, kokun hep benimle olacak. O gün seni şimdi eve bırakır gibi hava limanına bırakacağım.

Ekran Alıntısı.PNG 36.17

Birbirlerinden dakikalarca ayrılmazlar.  Sonra, Mira eve girer. Bu gece, ayrılık öncesi,  hem hüzünlü bir şekilde, dert paylaşımı ile geçmiştir.

Ekran Alıntısı.PNG 36.18

Yaman odasına girdiğinde Mert’i kendi yatağında bulur, uyuya kalmıştır. Zorla uyandırır. Mert, bir şey yaptım, önce kızmayacağım diye söz ver bana. Yaman, ne yaptın diye ısrarla sorar.

Ekran Alıntısı.PNG ender

Ender Hanım, Sude ile konuşmak ister. Ender, babam dünyanın en acımasız insanıdır, menfaatleri için can yakmaktan hiç çekinmez. Aldatıldığını öğrendiğinde nasıl can yakacağını, Kenan ile bir ilişkiniz olduğunu biliyorum. Sude, Asım’dan öncesi kimseyi ilgilendirmez. Babanla evlenmeme engel olamayacaksınız.

Ekran Alıntısı.PNG 36.19

Selim Beyde Kenan ile konuşur. Seninle son konuşmamızda, yaptığın bu hatanın son olduğunu söylemiştin. Bu durum duyulursa evlilik iptal olur, herkes zor durumda kalır. Bence sessiz sedasız, ayrıl buradan. Ben sana yeni bir iş bulmana yardımcı olacağım.

Kenan, Sude Hanıma Lütfen konuşalım diye mesaj atar.

Burak, Gaye Yaman’ın doğum günü partisini konuşurlar. Leyla çağrılmasın. O sıra Orkun Yaman için yardım kampanyası mı başlattık diye lafa girer.

Yaman, Mira için doktoru ile konuşur. Doktor, hayati bir risk yok. Stresten ve üzüntüden uzak durması lazım. Senin yardımcı olman çok önemli, bu süreci birlikte atlatacaksınız. Yaman, o gece uçak biletlerini bakar. 3600 civarındaki fiyatları görünce o ha… der ve bilgisayarı kapatır.

Ekran Alıntısı.PNG 36.20

Kenan ile Sude ormanlık bir yerde buluşurlar. Kenan, veda et, der. Sude, bir gün bitecekti, bitti. Bir zarf içinde tazminatı gibi para verir. Kenan, beni çözmüşsün. İhtiyacım vardı, isabet oldu. Sude’nin elini kalbinin üzerine koydurur, kalbini böyle attıran adamı unutma.  Kenan çeker gider.

Ekran Alıntısı.PNG 36.21

Onları uzaktan gözetleyen birisi vardır. Asım Şekip Kaya’nın ta kendisidir bu adam.

Yaman, okulda imtihana girer, kağıdını teslim eder çıkar. Kapıda Mira ile Orkun tartışırlar. Mira, gerçekten inanamıyorum sana bir tek benim uçak da mı yer bulabildin? Orkun, yok başka uçak. Yaman’ın geldiğini görünce Orkun gider. Ne istiyor bu yine. Mira, aynı uçakta gidiyormuşuz deyince,

Ekran Alıntısı.PNG 36.22

Yaman küplere biner, sen bu adama nasıl arkadaşım diyorsun. Ne mal olduğunu bilmiyor musun bunun. Mira, lütfen bozulma Yaman.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman, evde Selim Abisinden gördüğü stres atma taktiğini kullanır. Balta ile odun kırar. Mert, yanında konuşur, onu rahatlatmaya çalışır. Görüntülü konuşmalar yapmalarını önerir. Orkun esprisini kızan Yaman, Mert’i havuza atar.

Doğum günü partisi başlar, herkes oradadır. Kenan da korumalık yapar, içki kadehlerini de ardı ardına yuvarlar. Faruk Bey, Sude’ye takılır. Nişanlınız beyefendi yoklar. Sude, maalesef gelmek istemediler.

Ekran Alıntısı.PNG 36.24

Pasta gelir, Mira Yaman’a dilek tut, der. Yaman, gözlerini yumar, bir dilek tutar, sonra da mumları üfler.

10001409

Kısa duygulu bir konuşma yapar. Bu güzel akşam için herkese teşekkür ederim. Çok şanslı hissediyorum kendimi. Çünkü hep sevdiğim insanlar yanımda. Sevdiğim insan yanımda. Tam duvara toslamışken, (Kenan’a bakar) gerçek anlamda duvara toslamışken, karşıma ikinci bir şans çıktı. Selim Abi çıktı. Selim abiye birçok kere teşekkür ettim, ama bu kadar kalabalığın içinde bir kez daha teşekkür edeceğim. Selim Abi, teşekkür ederim. Selim Beyin boğazına sarılır. Her kahramanın bir üniforması vardır. Benim kahramanım ki de smokini idi. Abi, o gece iyi ki o karakolda karşıma çıktın, sağ ol. Herkes tarafından alkışlanır.

Ekran Alıntısı.PNG 36.25

Hazır fırsat bulmuşken devam edeyim, Ender hanım çok teşekkür ederim. Bir yabacıya oğlum dediğiniz için, Mert’in abisi olmama izin verdiğiniz için. Bana güvendiğiniz için. Bu güvene ömür boyu layık olmaya çalışacağım.

Ekran Alıntısı.PNG 36.26

Ender Hanımın boynuna sarılır. Her ikisi de duygulu anlar yaşarlar. Sonra Mira’ya döner, seni seviyorum.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Mert’e de sarılır. Tam o sırada kapıda Asım Şekip Kaya gözükür. Tebrikler delikanlı, tebrikler Yaman Koper. Herkese merhaba der. Sedef, baba sen biraz fazla mı içtin. Gündüzden beri içiyorum, ama kendimi frenlemeyi beceremedim. Kenan, çıkarken kolundan tutar çeker. Hayatta en çok ne yapmak istedim biliyor musun? Kenan, bilmiyorum ben, der. Asım Bey, bütün şiddeti ile Kenan’ın suratına bir kafa atar.

Ekran Alıntısı.PNG 36.27

Kenan, yere düşer. Kenan’ı, Yaman ve Selim Bey yerden kaldırır. Herkes şaşkındır, Sude, herkesten daha çok aptallaşır. Ve 36.bölüm burada biter.

Ekran Alıntısı.PNG 36.son

Böylece Yaman Koper’in güzel başlayan, duygusal konuşmaları ile devam eden doğum günü, Kenan’ın müsebbibi olduğu fiyaskoyla biter. Bu final bu güzel geceye, Yaman’ın pastasının ortasına resmen tüy dikti.

Bundan sonra ilerleyen bölümlerde neler olacak dersiniz, en doğrusunu Ece Yörenç biliyor. Be ne yazsam yalan olur. Sezon finaline iki bölüm kaldı. 13 Haziran Cuma akşamı 38.bölümde sezon finali yapacak ve tatile çıkacaklar. Medcezir, 2.sezonunu, Muhtemelen yeni sezonu 12 Eylül Cuma akşamı açacak.

Çağatay Ulusoy'un fotoğrafı.

Doğum günün kutlu olsun Yaman. İyi ki doğdun. Ayrıca belirtmek isterim ki; Çağatay Ulusoy artık usta bir oyuncu oldu. Bir röportajında; “Ben hala oyuncu olamadım” diyor kendisi ama, önce kendine, sonra herkese yalan söylüyor. Onun oyunculuğunu herkes görüyor ve takdir ediyor.

Başarılar sizlerle olsun, Çağatay Ulusoy – Serenay Sarıkaya…

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten dizifilm.com’dan ve tarafımdan fragmandan alınmıştır

 

Kara Para Aşk / Elif’in aşkı, Ömer’i aştı!

 

Atv.in aşk ve macera dizisi “Kara Para Aşk” da Ömer suskun kalınca, Elif aşkının karşılık görmediğini zannederek içine kapandı. Kısacası Elif’in aşkı, Ömer’i aştı.

Ay Yapım’ın bu iddialı dizisi önümüzdeki sezonda reytinglerde birinciliğe oynayacak. Dört haftadır, hem AB’de, hem de Total’de 3.sırada yer alıyor.

Aslı Denizer’in psikolojik durumu çok bozuktur. Annesi Zerrin Hanım ve kocası Taner Beyi pes ettirir. Doktorun verdiği hapları kullanmamaktadır. Doktor kliniğe yatırmayı önerse de, Zerrin hanım evde tedaviye devamını ister.

Baş komiser Ali ikili oynamaya devam ediyor. Ömer ile baş edemeyince tayinine kabullendi. Gördü ki, Denizer davasında Ağabeyi Hüseyin, polis arkadaşları Arda ve Pelin ona yardımcı olur.

Ekran Alıntısı.PNG 10.1

Elif Bahar’a gider, Ömer’e olan aşkı hakkında yanıldığını söyler. Bahar onu teselliye çalışır. Bak seni beğenen Levent Bey var, der ve ben hep yanındayım.

Ömer de çok durgundur. Arda ile Elif’e olan aşkı hakkında düşüncelerini paylaşır. Elif haklı, bir daha birbirimizi görmeyeceğiz.

Levent Bey Elif Hanıma, şirketin iflasını vermekten başka çare olmadığını söyler. Evi satılması önerir, Elif kabul etmez.

Ekran Alıntısı.PNG 10.2

Komiser Ali, Metin’in robot resmini Pelinin önünde görünce telaşlanır, ben bir inceleyeyim der ve dosyayı alır odasına geçer. Tayyar Beye telefon eder, Fatih’in robot resmi birebir aynı. Tayyar Bey sen Ömer’in yularını sıkı tut, ben benimkilerin tasmasını kısaltırım.

Ekran Alıntısı.PNG 10.3

Denizer Holdingde aile toplantısı başlar. Levent Bey bilgi verir. Holdingin inşaat şirketlerini kapatması gerektiğini söyler. Aslı, şiddetle karşı çıkar, toplantıyı gerer. Binanın satılmasını, daha küçük bir yere çıkılmasını önerir. Aslı, Elif’e yalancılıkla suçlar. Toplantıda şiddetli kavga çıkar. Zerrin Hanım, ne yapılması gerekiyorsa yapılsın. Aslı, masayı kırıp dökerek toplantıyı terk eder. Elif şaşkındır. Ben onu son iki yıldır hiç böyle görmemiştim.

Tayyar Beyin vakıf hastanesinde organ nakli yapılmaktadır. Bu da karanlık işlerinden biridir. Tayyar Bey metine kara paraların aklanması konusunda talimatlar verir, yoksa senin sonun da Zincirlikuyu diyerek tehdit eder. Hadi bakılım göster kendini.

Ekran Alıntısı.PNG 10.5

Ömer, Kapalıçarşı’da kuyumcuya gider. Kuyumcuya sen bana yardım et, ben de sana da yardım edeyim. Sahte elmas bozdurmaya gelen bir kadınla kızından bahseder. Ömer telefonundan nişanlısının resmini gösterir. Kuyumcu tanır, eskiyi hatırlar. Getirdikleri taş sahtedir.

Ekran Alıntısı.PNG 10.4

Toplantı sonunda Aslı, Bahar’ın odasındadır. Levent Bey de oradadır. Bahar’ı su almaya gönderir. Ayağı ile Levent’e sarkıntılık yapar. Ne oldu gerildin mi? Ben erkeği gözünden anlarım, bana bakışlarını hiç hoşlanmadım. Açıkça söyle sen bana asılıyor musun? Levent çok şaşkındır, bir şey diyemez.

Emniyetten şirkete sorgu için, Arda, Pelin ve Hüseyin gelir. Elif’e soruşturma için sizi ve ailenizi emniyete götürmeye geldik. Arda, aileden biri yalan söylüyor. Hüseyin Bey, Elif Hanım sizinle bir muhabbetimiz oldu, kız kardeşinizi beraber kurtardık amma velakin bu konuda herkesin ifadesini almadan, size bilgi vermeyiz. Elif, ben ailemle konuşurum, der. Çıkışta, Pelin Ömer sana her şeyi anlatabilir, görüşürüz der ve çıkar.

Ekran Alıntısı.PNG 10.6

Mert elinde bir demet çiçekle Nilüfer’e gelir. Nilüfer onu iyi karşılamaz. Mert, beş dakika konuşmak ister. Bahçede kahve içerler. Mert dışarı çıkarmak ister. Ben dışarı çıkamam, korumalar var. Sen o mesajı nasıl attın, sevgili olayı yalan yani deyince,  Nilüfer gerçekten bir sevgilim var.

Elif, cinayet gecesi için yeniden ifademizi almak istiyorlar. Aslı ben hiçbir yere gitmem. Elif’e sen beni hepse tıktırmak istiyorsun, hayatımı maf etmek istiyorsun, kıskanıyorsun beni.  Elif’in üstüne yürür. Kocası Taner, karısı Aslı’nın peşinden koşar. Zerrin Hanım Aslı’nın hastalığını sakladık, yardım et. Ömer ile konuş der. Madem Ömer polismiş deyince Elif şaşırır, sen bunu nereden biliyorsun.

Ömer, kuyumcu dönüşü doğruca Fatma Hanımın evine gider. Fatma Hanım Ömer’i eve almak istemez. Ömer içeri girer, sorularını sorar. Cinayet öncesi kuyumcuya gitmişsiniz. Sahte elmas bozdurmaya. Elması nerden buldun. Fatma Hanım, gittik. Sibel’in arkadaşından borç karşılığı aldığını söyler. Ömer, Sibel bu elmas yüzünden öldürüldü. Zaten Sibel’in sakladıkları kalbimi yaralıyor. Aklına bir şey gelirse haber verirsin, der ve gider. Fatma Hanım küçük kızına, Sibel ne yaptıysa seni okutmak için, babanı iyileştirmek için yaptı. Ömer gerçeği öğrenmemeli diyerek dua eder. Bu sır mezara kadar gidecek.

Ömer arabaya biner, cep telefonunda Elif’in cevapsız aramasını görür. Elif’e telefon açar. Elif, yarım saat sonra buluşalım.

Ekran Alıntısı.PNG 10.7

Nilüfer’e Metin yazılı balonlar göndererek sürpriz yapmak ister. Balonları pencereden içeri alır. Gelen notları okur. Her balonda ayrı bir yazı vardır.

Ekran Alıntısı.PNG 10.8

Ömer, Elif’e gelir, merhaba der. Bir süre karşılıklı bakışırlar. Ömer, iyi gözükmüyorsun?  Tekrar kıyıya yan yana otururlar. Abin eve geldi, Ömer haberim var. Emniyet çapraz sorgu istiyor. Elif, içini kemiren soruyu sorar? Bu sabah geldiğinde, bana bi şey demeye çalışıyordun sözünü kestim, ne diyecektin? Biliyorum bir iki günde çok şey değişti. Artık birbirimize yabancıyız.  Elif, gözlerini kaçırır. Ömer, yabancı mı? Hayır değiliz diye cevap verir. Ömer, Elif bak sen benim çok kısa zamanda hayatımdasın, seninle çok fazla şey yaşadım. İnsanların bir ömür yaşamadığı acıyı biz senle bu süreçte paylaştık. Bunlar benim için değerli şeyler. Sen istesen de ben sana yabancı sayamam. Elif, sen benim için değerlisin. Biz senle iyi iki arkadaşız. Elif, ben zaten bunları konuşmak için gelmedim. Ömer, Aslı’nın ilk ifadesinde yalan söylediğini, cinayet gecesi dışarı çıkış kamera kayıtlarını gösterir.

Aslı, kocası Taner ile görüşür, dengesiz hareketler yapar, dudaklarından öper. Sonra da elbiseleriyle duşun altına girer.

Elif Ömer’e, kardeşi Aslı’nın hastalığını anlatır. Sen hiç abine bakıp bu adam kim dediğin oldu mu? Ben bazen Aslı’yı tanıyamıyorum, bazen çok yabancı geliyor. Bu yüzden seninle konuşmak istedim. Bu nedenle Aslı iyileşinceye kadar, sorgulamanın ertelenmesini ister. Aslı babamın katili değil, buna inan. Ömer, tamam der. Sen eve git ben ararım. Ömer, Elif’i arabasına kadar götürür, görüşürüz deyip ayrılırlar.

Elif arabaya binince hemen Metin de atlar, yanına biner. Elif, in arabamdan dese de indiremez. Elif, son surat arabayı çılgınca sürer. Metin, dur sağa çek dese de dinlemez. Metin de korkmuştur, müdahale ederek durdurur. Elif, ölmek istedim, seni de yanımda götürmek istedim.

Ekran Alıntısı.PNG 10.9

Metin, Elif’in gırtlağına yapışır. Bana mallarımı getir. Yoksa kendini ana haber bültenlerinde izleyeceksin der ve çeker gider.

Ömer ile ağabeyi Hüseyin ana evi sofrasına otururlar. Elif ile konuştuğunu, bütün ailenin sorgulanması gerektiğini söyledim. Ömer sen bana güven ben halledeceğim der. O sırada ekip arkadaşları, Pınar ile Arda da gelir. Hep birli, keyifli bir yemek yerler.

Ömer, Elif’i arar. Telefona Zerrin Hanım çıkar. Elif, telefonu kapatmış, bir çeşit stres atma için bir yere dansa gitmiştir. Zerrin Hanımdan adresi alır. Nilüfer de annesinden çıkmak için izin ister. Yanında koruma olmak şartıyla izin verir.

Ekran Alıntısı.PNG 10.11

Elif, aynalı bir solanda müzik eşliğinde kendi kendine dans eder. Bir balerin gibi çok zarif hareketler yapar. Bu da Tuba’nın iyi bir balerin olduğunu gösterdi bizlere… Çok güzeldi, bravo diyorum Tuba Büyüküstün. Bu sırada Ömer gelir, onu camdan bir süre hayranlıkla seyreder. Dans sonunda Ömer ile göz göze gelir, dışarı çıkar ne zaman geldin diye sorar. Elif, ağabeyinle konuşabildin mi? Yarın bize gel, herkesle konuşursun. Elif Ömer’e tekrar teşekkür eder. Ömer, sevecen gözlerle, başka bir sıkıntı varsa anlat, bana hala güvenebilirsin. Elif, ben kendime güvenmiyorum ki? Der ve gider.

Tayyar Bey hastalardan aldığı kara paraları aklamaya sıra gelmiştir. Metin’e valiz içindeki parları gösterir. Geçtiğimiz haftadakilerle beraber paramız Roma’ya gitmeye hazır. Metin, koysunlar benim arabanın bagajına ben hallederim. Tayyar Bey, uçakla mı çıkaracaksın parayı? Metin, eskiden takılmazdın böyle detaylara, ben hallederim. Tayyar Bey, Yeni bir kurye bulmasını ister. Çok fakir, çok muhtaç biri olsun.

Yemek sonrası Hüseyin bir türkü tutturur. Arda ile Pelin’de ona tempo tutarlar. Ömer, abi bir dur diye bağırır. Hüseyin, Elif bir şey mi dedi. Kapalı çarşıdaki kuyumcu işini anlatır. Belli ki ölen nişanlısı Sibel’in yalanına üzülmüştür. Melike, ben o Sibel’e güvenmemiştim. O öğretmen maaşıyla, o kılık kıyafetler. Ömer, Yengem haklı… Benim bu işi halletmem lazım.

Ekran Alıntısı.PNG 10.12

Elif, annesi Zerrin Hanıma yarın Ömer’in geleceğini söyler. Elif, Ömer’i güvenebileceğini söyler. Zerrin Hanım, ben yanı başımdaki kızma güvenemedim. Elif, Aslı’yı sorar, annesi iyi, daha da iyi olacak.

Elif, konuşmak için Nilüfer’in yanına gelir. Nilüfer konuşmak istemez. Elif, niye bana bu kadar kızgınsın. Ben senin için Roma’ya gittim. Nilüfer, benim etrafım manyaklarla doluydu. Beni korumak için insanlara yalan söyleme. Kendine de yalan söyleme.

Bahar, Levent’e sürpriz yapar. Elif ile birlikte bir yemek, arkasından sinema bileti ayarlar. Levent, benim Elif ile beş dakika konuşmuşluğum yok, ben nasıl davet edeceğim buraya. Bahar, sen akıllı adamsın, hallet. Hadi ara Elif’i. Levent, yarın bir atölye var, oraya barkız. Akşama da bir yere yemeğe gideriz. Elif, tamam olabilir, der.

O gece sonunda komiser Hüseyin iyice sarhoş olur, öyle ki karısı Melike koltuklayarak masadan götürür. Ömer, ölen nişanlısı Sibel’in resmine telefondan bakar. O da kahrından içtikçe içer.

Elif, yattığı yerde karakalem Ömer’in resmini çizer. Baktıkça dalar gider, kendince gülümser.

Ömer sabah gelir, kapıyı Elif açar. Sana kötü haber evde kimse yok. Nilüfer koruması ile çıkmıştır. Elif, aradım gelecekler. Ömer, sorun değil beklerim, çalışanlarla konuşurum. Birçok şeyi çalışanlar bilir.

Ömer, Muzaffer beyle başlar. O gece yoktum. O gün Aslı Hanımı sorar. Sıra Hülya Hanıma gelir. Ben polisten korkarım, Ömer gizlediğin bir şey mi var? Elif, söyleyeceklerin aramızda kalacak, işinden olmayacaksın. Hülya, Ahmet Beye söz vermiş ama. Ömer, tavana gözü takılır. Sandalyeye çıkar, tavandan kurşun çıkartır.

Ekran Alıntısı.PNG 10.13

Kurşunu Hülya’ya gösterir. Hülya duyduğu, gördüğü her şeyi Ömer’e anlatır. Aslı elinde tabanca ile babası ile tartışır. O sırada tabanca patlar, kurşun tavana saplanır. Bahar’a, bahçıvana çağırmasını, tavanı sıvamasını söyler. Zerin Hanım dahil hiçbir kimseye bir şey söylenmeyeceksin. Elif, şaşkındır. Ömer ona bir bardak su getirir. Ömer, Aslı ile ilgili şüpheler ortaya çıktı. Elif, bu akşama kadar izin ver.

Ekran Alıntısı.PNG 10.14

Elif Ömer’e, sen iyi bir yol arkadaşısın, der. Bir süre göz göze bakışırlar. Sözler durmuş, gözler konuşmuştur. Ömer, Elif’e çok anlayışlı davranır. Her sözüne tamam diye cevap verir. Elif, Hülya’nın bir şeyler sakladığını nereden anladın. Ömer, Allah vergisi diyelim. Ben insanların bir şey gizlediklerini, yalan söylediklerini anlarım. Sevdiğim insanlar hariç, onlara karşı hep gönül gözüm kapalıdır. Ömer, görüşürüz der ve ayrılır.  Metin’e bir Cd verir. Üstünde Elif’e karşı hazırladığım büyük koz burada… Nilüfer, iyi seyirler.

Nilüfer, Metin ile buluşacaktır. Pat diye masasına mert gelir oturur. Nilüfer git buradan dese de Zerrin Hanıma söz verdim gidemem. Karşı masada Metin yan gözlerle onları izler. Nilüfer Metin ile buluşacaktı, ama şansına mert çıktı geldi. Mert’in ergen muhabbetinden hoşlanmaz çeker, gider. Metin, niye Mert değil ben diye sorar. Nilüfer, ben sana inandım.

Arda, Ömer’e Emniyet müdürü seni çağırıyor. Tayin için olmasın. Ömer, Ali Amirin ekibine verilir. Pelin, ses kayıtlarından Aslı’nın babasıyla konuşmalarını dinlerler.

Elif, Aslı’nın bizden sakladığı bir şeyler olduğunu öğrendim. Zerrin Hanım, Aslı böyle bir şey yapmaz. Elif, Aslı’yı polise götürmemiz gerekiyor, ben Ömer’e söz verdim. Taner, bu olanların elmaslarla ilgisi olabilir mi?

Ekran Alıntısı.PNG 10.15

Taner’in elmaslarla ilgisi olduğu sanki burada anlaşılıyor? Gözlerini açar bu soruyu sorar.

Pelin Ömer’e telefon eder. Aslı’nın evine gidiyorlardır. Ali Amir öyle emir vermiştir. Ömer, Elif’i arar, cevap alamaz. Aslı, benimle ilgili kötü bir karar açıklanacak. O sırada kapı çalar, savcı ve polisler gelir. Kapıya Elif gider. Savcı Aslı Denizer’i sorgu için emniyete götürmemiz gerekli. Elif, komiser Ömer Demir ile konuşmuştuk. Bu böyle olmayacaktı. Aslı Hanımı hemen alıp, götürmemiz lazım. Zerrin Hanım, müdahale eder. Elif Ömer söz vermişti böyle olmayacaktı.

Ekran Alıntısı.PNG 10.16

Aslı’yı polisler apar topar götürürler. Ömer o sırada gelir, çaresiz bakar, yapacağı bir şey yoktur. Aslı, Elif bu günü unutma hesaplaşacağız diye bağırır. Senden nefret ediyorum.

Elif, Ömer’e bakar. Hemen yanına gider. Komiser, der. Bu benim için herhangi bir söz değil. Ben sana kendimi anlattım. Kimseye söylemediklerimi söyledim, içimi döktüm. Ama sana ne zaman içimi döksem, kalbim paramparça oluyor. Ömer, suskun kalır. Elif döner arabasına biner, gider. Ömer, çaresiz arkasından bakar kalır. Ve 10.bölüm burada sona erer.

Ekran Alıntısı.PNG 10.SON

Elif’in aşkını cevap vermek isteyen Ömer;  İşi ve de kendinden kaynaklanmayan üstlerinin emirlerle Ömer’i aşar.  Bu nedenle; Elif’in aşkı, Ömer’i aştı demek bize düştü. Bakalım, Ömer önümüzdeki bölümde kendisini nasıl savunacak. Elif’in gönlünü tekrar kazanabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz. Engin Akyürek (Ömer) ile Tuba Büyüküstün (Elif) çok iyi bir ikili oluşturdular. Şimdilik gözleriyle bakışarak konuşuyorlar. İlerleyen bölümlerde çok daha heyecanlı sahneler bizleri bekliyor. Unutmayın. Ayrıca burada belirtmeden geçemeyeceğim. Tuba Büyüküstün’ün bale gösterisi tarzındaki dans gösterisini bayıldım. Tebrikler, çok nefisti.

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten ve dizifilm.com ve tarafımdan diziden sayfasından alınmıştır.

 

 

Çağatay Ulusoy’dan Meksika tatili öncesi alışveriş!

BokN2TGIUAAEp28[1]

Çağatay Ulusoy önceki gün, Zorlu Center AVM’deki Beymen mağazasında alışveriş yapmış. Tek başına alışverişe çıkan Çağatay’ın yanında sevgilisi Serenay Sarıkaya yokmuş.

Serenay Sarıkaya, bir gün öncesi aynı alışveriş merkezinde alışveriş yapmış.

Genelde kameralardan kaçan Çağatay Ulusoy bu defa kaçmamış, kameralara alışveriş çantaları ile poz vermiştir.

Daha sonra arabasına binerek alışveriş merkezinden ayrılmıştır.

Çağatay Ulusoy, elinde iki adet alışveriş çantası ile objektiflere böyle poz vermiştir.

 

BokPJ_zCYAEUeAs[1]

Geçen yıllarda “Hey Girl” dergisine röportaj veren ve birlikte alışveriş yapan Çağatay Ulusoy, bakın nasıl bir alışveriş yapmış ve neler almış.

O zamanlar, Armoni Jeans’ı tercih eden yakışıklı oyuncu, bakın bu tercihini nasıl izah etmiştir. “Tercihimin sebebi, kesimleri çok hoşuma gidiyor, yani fit olduğu için, bir de renklerin uyumu çok iyi. Burada ne giysem alabiliyorum.”  O yıllarda iki haftada bir alışverişe geldiğini de söylemiş.

Ekran Alıntısı.PNG cu 4

Ekran Alıntısı.PNG cu5

Alışverişi pek sevmediğini söyleyen Çağatay, her seferinde 3-4 parça aldığını söylemiştir. Pantolonda açık renk pek giymediğini söyleyen Ulusoy, kot bedeni olarak 31-32 giyermiş.

Ekran Alıntısı.PNG cu.2

Ekran Alıntısı.PNG cu3

O günkü alışverişinde, bir kot pantolon, iki tişört, bir el çantası ve bir şapka almıştır. O gün hava yağmurlu olduğu için bir de mont ve 43-44 giyen Çağatay bir de yazlık ayakkabı almış.

Çağatay ulusoy, alışverişi yaptı. Şimdi Medcezir” in sezon finalinden hemen sonra Meksika tatili başlayacak. Sözcü Gazetesi’nden Evren Abdullahoğlu’nun haberine göre; Önceki akşam Karaköy’deki bir mekandan çıkarken görüntülenen Çağatay, yoğun geçen set ortamının yorgunluğunu Meksika tatili ile atlatacağını söylemiş. Gazetecilerin, “Sevgiliniz Serenay Sarıkaya da size tatilde eşlik edecek mi?” yönündeki soruna ise gülümsemekle yetinmiştir. Daha sonrada aracına atlayıp evine doğru hareket etmiştir.

4581_5761_06032014_6[1]

Çağatay Ulusoy ile Seranay Sarıkaya, Medcezir’de Yaman ile Mira olarak iki sevgiliyi canlandırıyorlar. Buradaki ilişki Çağatay’ı Serenay’a bağlamış. Neden mi?

Çağatay Ulusoy, önceki bir röportajında aşka inanır mısınız?  Sorusuna bakın ne cevap vermiş. “Aşka değil ama bağlılığa inanıyorum. İlişkinin başında karşı tarafın bir güven problemi olsa da, beni tanıdıkça bu yok oluyor. Çünkü sadığım. Demiştir.

Medcezir’in başarılı iki oyuncusuna, gönüllerince keyifli bir tatil dileyelim.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten kopyalanmıştır

Not: Burada yazılan tüm yazılarım elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılamaz.

 

 

 

Kurt Seyit ve Şura / Seyit’in öfke ihaneti!

 

Ekran Alıntısı.PNGC11.6

Ay Yapım’ım iddialı dizilerinden biri olan “Kurt Seyit ve Şura”,  bu yılki ‘Seul Drama Ödülleri’ne katılacak, üç dizisinden biri. Bu yıl 9. kez düzenlenecek olan “Seul Drama Ödülleri” yarışmasına Ay Yapım, üç dizisi ile katılıyormuş. Dizi film.com’un haberine göre, Kurt Seyit’in yanında, gene çok iddialı olduğu “Kara Para Aşk” ve “Medcezir” dizileriyle katılıyormuş. Ben kendi adıma, Ay Yapım’ın mutlaka ödülle döneceğini tahmin ediyorum.

Star Tv.de yayınlanan “Kurt Seyit ve Şura” yurtiçi reytinglerinde düşük olsa da, yurt dışı izlenimi küçümsenemeyecek kadar fazla. Yurtiçi reytinglerde AB’de 6.sırada, Total’de 9.sırada yer almış.

Salı akşamı Star Tv.de yayınlanan “Blendax Türkiye Güzellik Yarışması”  nedeniyle biraz geç başladı.

Geçen bölümde oyuna gelen Seyit, Şura’nın kendisini terk ettiğini zannetti. Çünkü elinde çiçeklerle, başka bir erkekle faytona binip, gözleri önünden geçip gitmişti. Petro ve Teyzesi Nadya işbirliği yapmışlardı. Seyit, Şura’yı başka bir erkekle görünce gözlerine inanamadı, gözleri buğulandı.

Ekran Alıntısı.PNG 11.1

Seyit, geldiği sıralarda Petro ve Barones ile görüşür. Bir takım gerçekler ondan gizlenmektedir.

Şura’nın arkasından koşmak istese de Petro izin vermedi. Onu otele götürür. Otelde Ali Dayı ve Celil sabırsızla beklemektedir.

Ekran Alıntısı.PNG 11.2

Güzide, Celil ile karşılaşınca eli ayağı dolaşır. Celil’e çay koyarken elleri titrer. Onu gören Ayşe’nin dikkatinden kaçmaz. Ayşe de Seyit’e aşıktır. Onun odasını temizler, yokluğunda da hep yapmıştır.

Ekran Alıntısı.PNG 11.4

Aylin’in patronu Rıza şiddetli üşütmüştür. Ona sıcak limonlu ıhlamur yapar, içine bal ve uyku ilacı koyar, uyutur. Başucundan kasasının anahtarlarını alır, kasadan sadece tabancayı alır.

Tek amacı vardır, Yüzbaşı Billy öldürmek, kardeşinin intikamını almaktır.

Ekran Alıntısı.PNG 11.3

Petro ile gelen Seyit’i, Celil karşılar. Ali Dayı da geldiler diyerek aşağı inerler. Seyit, izin ister odasına çıkar. O sırada Ayla da gelir.

Ekran Alıntısı.PNG 11.5

Seyit, odasında içki kadehlerini ardı ardına yuvarlar. Şura ile geçen tatlı anları anımsar. Ortalığı kırar, döker. Celil onu endişe ile izler. Petro, yaptığı planı düşünmektedir. Barones’e not bırakmıştır. Barones gelecek, sarhoş Seyit’in yatağına girecektir. O sırada gelen Şura, onları yatakta yakalayacaktır. Bu ihanet sahnesi Şura’yı Seyit’ten tamamen koparacaktır. Seyit, kendi kendine söylenir. Benim Şura’m bir ayda beni nasıl bırakabilir.

Şura, yeğeni Boris ile yemekte konuşurlar. Boris, eğer sen Seyit’le tanışmasaydın Petro ile evlenmiş olacaktın. O sırada ablası ile Yusuf sahne alır. Konser sonunda Şura, ablası ve Yusuf’u ayakta alkışlar.

Billy askerleriyle, Ahmet’in gittiği toplantıyı basar. Hiç kimse sağ çıkmayacak diye talimat verir. Ahmet Bey aradan sıyrılır, kurtulur. Billy kalan iki kişiyi de tabancası ile bizzat kendi vurur.

Petro planladığı gibi bir not yazıp Şura’ya gelmesi için gönderir. Sıra, Şura’yı getirtip Seyit ile Barones’i aynı yatakta basmaktadır. Seyit, yatağına uzanır. Kapı çalar, önce geleni Barones zanneder. Gelen Ayşe’dir, içerideki kırık dökükleri toparlar. Ayşe, duygularını seyit’e açar. Ben hep seni düşündüm. Seyit, Ayşe’den kurtulmayı kaçmakta bulur. Alır, ceketini dışarı çıkar. Celil, peşinden koşar.

Celil, gitmesini engel olmaya çalışır. Seyit, Celil bu gece beni rahat bırak, kendimi unutmaya gidiyorum, der.

Ekran Alıntısı.PNG 11.7

Petro, Seyit’in gitmesini çok üzülür. Planları yarıda kalmıştır. Ama, olmayacak şey olur, Ayşe onun planını uygular. Ayşe, Şura’nın gelinliğini giyer, yatağına yatar. Şura gelir, kapıyı açınca Ayşe’yi Seyit’in yatağında görür, çok şaşırır. Şura, nerede deyince içki almaya gitti, der. Ayşe, çok özür dilerim, her şey bir anda oldu, bunu görmeni istemezdim. Petro, Şura’yı alır dışarı çıkartır. Şura, şoktan kurtulur, Petro’ya bırak diyerek kendini sokağa atar.

Ekran Alıntısı.PNG 11.8

Seyit ile Celil bir bara gelirler. Seyit, içmeye devam eder. Gelen konstirmatis kız bana bir içki ısmarlar mısınız deyince, masasına davet eder. Celil’i kibarca kovalar. Celil, yanlış bir şey yapma Seyit.  Seyit, o geceyi kadınla geçirir. Sabah uyanınca, yanındaki yabancı kadını görünce kendi bile şaşırır. Çıkar hamama gider, bir güzel yıkanır.

Celil, Nadya’ya hesap sorar. Neden bu aşka engel olmak istediniz?  Neden Şura’nın hayatında başka biri olduğunu söylediniz? Anlatın deyince Şura duyar, çıkıp dün gece Seyit buraya mı geldi Teyze diye hesap sorar. Nadya, Seyit sana mutsuzluk veriyordu, engel oldum.

Yüzbaşı Billy otele gelir. Onun geldiğini duyan Aylin, temizlenmiş bir paket elbise alarak otele getirir. Aylin’in elinde siyah örtü içinde tabanca vardır. Ama istediğini bir türlü yapamaz. Arabasına binen Billy’e tabancayı doğrultur, o sırada Celil engel olur. Aylin, o benim kardeşimi öldürdü.

Ekran Alıntısı.PNG 11.9

O sırada Seyit otele gelir. Billy, hakkında ciddi söylentiler var, ajan olduğunuz söyleniyor. Seyit, beni ortadan kaldırmak istiyorsanız en uygun gün… Eğer benim Rus ajanı olduğumu düşünüyorsanız, çek tetiği vur.

Seyit, Ali Dayı ve herkesten özür diler. Ben gerçekten çok üzgünüm, birkaç güne kadar gidiyorum buradan. Ahmet Bey, bunları şimdi konuşmayalım. Celil, Seyit’i yanına çağırır. Şura’nın yanındaki adamın, Boris’in Şura’nın yeğeni olduğunu açıklar. Seyit’in kafası karışır. Hemen hızla otelden çıkar.

Güzide, Ayla’nın elindeki silahı görür. Ayla, silahı yerine koymam lazım. Celil, Güzide’ye bu aramızda kalsın.

Ekran Alıntısı.PNG 11.11

Petro, Barones’e gider, beni bir kere daha yarı yolda bıraktın, bana bir kere daha nankörlük yaptın, bunu af etmeyeceğim. Barones, Petro’nun komiteciler ile olan resmini gösterir, Osman’ı da Petro’nun öldürdüğünü biliyordur. Petro, Barones’in gırtlağına yapışınca, Lola, silahını çeker, Petro’nun boğazına dayar. Petro, ne istediğini sorar, Barones sen bana özgürlüğüme kavuşturacaksın.

Ekran Alıntısı.PNG 11.12

Şura, teyzesine hesap sorar, hangi hakla sen benim hayatımı karışırsın? Şura, valizlerini alır, artık Seyit’e geri dönmeyeceğim, ama burada da kalmayacağım. Ablası ile valizleri ile sokağa çıkarlar.

Seyit, Petro’nun yanına gelir. Konuşmaya geldim seninle, dostluğa gelmedim. Bana niye yalan söyledin? Beni bilerek mi götürdün Şura’nın yanına? Ne zamandır Şura ile aramızdasın? Ne bekliyordun? Aralarında amansız bir kavga başlar. Seyit, yumrukları ile Petro’yu perişan eder.

Ekran Alıntısı.PNG 11.13

Şura ile ablası, Yusuf’un evine giderler. Bütün ümitlerini kaybeden Şura, adeta bir boşluktadır. İlk defa kendisini korumasız hisseder. Seyit’in aşkı ile çarpan kalbi, onun ihaneti ile durmuştu. Parmağından Seyit’in yüzüğü yere düşer, o gece gördüklerini gurundan Seyit’e söyleyemez.

Seyit’in odasında Ayşe’yi gördüğünü, Şura ile Petro’dan başka kimse bilmez.

Ekran Alıntısı.PNG 11.14

Petro, kavga esnasında ben Şura’yı seviyorum deyince, Seyit’in hırsı daha da artar. Hele, kardeşini Osman’ı öldürenin Petro olduğunu öğrenirse, Seyit’i kimse durduramayacak, bu belki de Petro’nun sonu olacaktır. Seyit, artık Petro’yu asla güvenmeyecek, sırtını dönmeyecekti.

11.Bölüm burada bitti, ama her şey bitmedi. Şura Seyit’in bu ihanetini af edebilecek mi? İki sevgili nasıl bir araya gelecekler, önümüzdeki bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

Kim ne derse desin, bu dizi seyredilmeye değer. Yakın tarihimize ışık tutması yönünden de önemli. Bazıları Haziran ayında dizinin final yapacağını konuşuyormuş. Kanal ve Yapım şirketi, önümüzdeki yeni sezonda dizinin devamından yana. Alınan bilgiye göre, başrol oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah ücretlerinde fedakarlık yapmışlar, indirime gitmişler. Alkışlanacak bir durum. Her şeye rağmen benim favori dizilerimden biri, yeni sezonda da devamını diliyorum.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Görseller internetten ve dizifilm.com’dan ve tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

Not: Burada yazılan tüm yazılarım elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılamaz.

 

Fatih Harbiye / Yokluğun Karanlık!

BoABpg1CIAAs0xm maci

Show Tv.in aşk ve drama dizisi “Fatih Harbiye” 36.Bölümü ile ekranlarımızdaydı. Geçen bölümde Macit kaçırılmış, Şinasi’den şüphelenmiş, hep birlikte ters köşe olmuşuz. Reytinglerde, AB’de 5.sırada, Total’de 6.sırada yer almış.

Macit geçen bölüm sonunda, “Güzel gözlüm, sana geldim, seni aşağıda seni bekliyorum.” Demişti. Arabasından inmiş beklerken boynuna aldığı bir sopa darbesiyle bayılmış, resmen kaçırılmıştı. Meğerse kaçıran Kerim beyin alacaklısı, belalısı Erdinç kaçırmış, bir depoya kapatmış. Macit, çaresiz beklemeye başlamış, kaçıranın kim olduğunu da görmemişti. Şinasi’nin Cihan ile konuşmasında; “Cihan yarın biraz şaşıracaksın kardeşim” lafı, şüpheleri Şinasi’ye çekmişti.

Neriman, ısrarla aramalarına cevap alamamış, zira cep telefonu elinden düşmüş, kaçıran tarafından kapatılmış, bir kenara atılmıştı.

Cihan, Şinasi’yi arar bulamaz. Şinasi’nin “Sen eksik kalansın” bestesini açar, tek başına kafayı çeker. Sonra da Şinasi’yi evinden arar. Nezahat, Cihanı kapıyı açınca pek tuhaf olur.

Ekran Alıntısı.PNG 36.1

Pelin, evde nişan yüzüklerini kutudan çıkartıp kontrol eder, sonra da Macit’i cep telefonundan arar, bulamaz. İnci Hanımı arar, Macit’i sorar, toplantımız vardı bulamıyorum, aradığımı söylersiniz. İnci Hanım, 2 gece geçti diyerek kocası Kerim Beyin gamsızlığından dem vurur.

Ekran Alıntısı.PNG 36.2

Pelin, Şahika’yı arar, Macit’i aradığını bulamadığını söyler. Şahika; Neriman evde, Macit Bey aşağıda diye bilgi verir. Cihan gelip, Fahriye’yi Neriman’ın evinden alır. Şinasi’yi sorar, Neriman beni aramadı Cihan diye cevap verir.

Ekran Alıntısı.PNG 36.3

Şinasi, deniz kıyısında bir bankta otur, saatlerce Macit ile yaptığı kavgayı ve yediği dayağı düşünür. Düşündükçe de Macit’e olan kini artar.

Şirkete Selim Beyin avukatları gelir, Kerim Beyin şirket ortaklığı ile ilğili işlemleri başlatmak üzere gelmişlerdir. Kerim Bey, Selim Beye, böyle anlaşmamıştık. Selim bey bence de böyle anlaşmamıştık.

Özgür şirkete gelir, İnci Hanım Macit’i iki gündür bulamıyoruz. Lütfen bize yardım et. Özgür en son konuşmamızda Neriman’ın mahallesine gittiğini söyler.

Gülter Hanım, Neriman odasına gelir, gece gece nereye gittin diye hesap sorar. Neriman, bundan sonra kimse geleceğimle ilgili hiç kimse karar vermesin, çünkü bu hayat benim. Evet Macit’leydim, bundan sonra kimleysem ne yapıyorsam, babama ve sana onu söyleyeceğim. Benim gizlim saklım yok, ben Macit’i seviyorum.

Ekran Alıntısı.PNG 36.4

Macit, kendine gelince eli ayağı bağlı olduğunu görür. Çok çabalar, bağırır, çağırır. Şinasi’den şüphelendiği için avazı çıktığı kadar, Şinasi… diye bağırır.

Şinasi’nin telefon konuşmasını Fahriye duyar. Sanki Macit’i o kaçıran kendisiymiş gibi, paranızı ödeyeceğim, der.

İnci Hanımı Özgür, Neriman’ın evine getirir. Kapıyı Gülter Hanım açar. Macit’in annesiyim, Neriman ile konuşmam lazım. Faiz Beye Macit ile Neriman hakkında konuşmamız lazım. O sırada gelen Cihan, kapıda bekleyen Özgür ile görüşür. İnci Hanım ile Faiz Beyin konuşması oldukça sert geçer. Faiz Bey, oğlunun koynundakini başka yerde ara, benim kızım bütün gece benim yanı başımdaydı. Hadi Hanım hadi, güle güle diyip, kibarca kovalar.

Çıkışta Neriman ile karşılaşır. Neriman burada ne arıyorsunuz deyince, İnci Hanım Macit’i oğlumu arıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG 36.5

Neriman daha sonra Fahriye ile konuşur, bürosuna gider. İnci Hanım ile Özgür polise gider, şikayette bulunurlar. Fahriye ile Neriman konuşurken Şinasi yanlarına gelir, hayrola cevap vermiyor mu? Neriman, şu anda çok sinirliyim, Macit’i kavgaya sen zorladın. Sürekli etrafımda görmek istemiyorum, ne ilgini istiyorum, ne de sevgini. Ben Macit’i seviyorum, der v e gider. Şinasi masaya attı yumrukla her şeyi dağıtır. Gürültüye gelen Rüya, ne olduğunu sorar. Şinasi, sonra konuşalım, yoksa kalbini kırarım. Rüya, daha önce de kırmışlardı.

Pelin de Macit’in kayıp olduğunu öğrenir. Pelin, kimden şüpheleniyorsunuz, deyince Özgür var, Şinasi…

Cihan ile Şinasi konuşurken polis gelir ve Şinasi’ye zanlı olarak alıp götürür.

Ekran Alıntısı.PNG 36.6

Kadar Hanım yara bere içindedir. Kocası ve oğlu Emre’ye şikayet eder. Emre ben onlara yapacağımı biliyorum, ama karnında oğlum var. Kader Hanım, torunumu doğursun, ölünceye kadar annesinin evinde otursun. Zehra Hanımı mahkemeye verir.

Ekran Alıntısı.PNG 36.7

Asım bohçasını alır, Nezahat’ın kapısına dayanır. Annem, Kader Hanımın dolduruşuna gelmiş. Seni seviyorum, ne olur al. Gelen komşu anneni mahkemeye vermiş, keşke sokak ortasında dövmeseydi. Asım Bey duyduklarından çok şaşırır. Nezahat da şaşkındır, bohçayı tekrar Asım’ın kucağına verir, kapıyı kapatır.

Şinasi, karakolda sorgulanır. Annesi ile Kader Hanımın davası zanneder. Komiser, ne diyorsun oğlum sen. Macit Aracaoğlu’na ne yaptın, Macit Arcaoğlu nerede?

Ekran Alıntısı.PNG 36.8

Macit’in karşısına Erdinç Bey oturur. Macit beni niye kaçırdın? Baban benim paramı batırdı, paramı almak için seni kaçırdım. Macit, ne kadar? Erdinç, 10 milyon dolar diye cevap verir. Bu parayı söke söke alacağım. Macit’in bağlarını çözerler, depoda bırakır gider.

Ekran Alıntısı.PNG 36.9

Şinasi’nin sorgusu devam eder. Özgür, Kerim beye pek gelişme yok. Sadece Macit’in telefonu Neriman’ın evinin yakınında bulunmuş. Cihan da karakola gelir. Özgür Cihan’a, sen de varsın bu işin içinde, söyle nereye kaçırdınız? Duygu da oradadır, ne olmuş Şinasi ile mi kavga etmişler.  Cihan Özgür’e, benim kardeşim elini kana bulamaz, adamdır o adam, der.

Ekran Alıntısı.PNG 36.11

Macit depoda hırsından kapıları tekmeler. Kimse yok mu diye bağırır. Sesini kimseye duyuramaz.

Ekran Alıntısı.PNG 36.12

Feyza Hanım da şirkete gelir. Kerim Bey ile İnci Hanıma şirketten ne zaman gidiyorsunuz? Selim Bey, şimdi sırası değil, daha önemli bir meselemiz var. İnci Hanım her şey sizin olsun, benim oğlum yok diyerek feryat eder. Feyza Hanım, Neriman’ın yanında teselli buluyordur der, gider.

Erdinç, Kerim Beye telefon eder. Kerim Bey, şu anda seninle uğraşamayacağım, sonra konuşalım der ve telefonu kapatır. Telefon tekrar çalar, bu defa İnci hanım açar. Macit’in video görüntülerini gören İnci Hanım şok olur. Pelin de bakar. Macit’in depodaki çırpınışlarının görüntüleridir. Pelin kim bunlar Kerim amca deyince, İnci hanım Erdinç Bey diyerek cevap verir. Kerim Bey, 10 milyon dolar borcum yüzünden kaçırdı, ben bu parayı bulamıyorum. Pelin, bana o adamın telefonunu verin.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Macit, depoda çaresiz beklemededir. Neriman’ı düşünmeden edemez. Eski güzel günler gelir aklına. Düşündükçe çıldıracak gibi olur.

Fahriye Neriman ile konuşurken, Şinasi’den duyduklarını hatırlar. “Paranın yarısını verdim, arabayı da ortalıklardan kaldırın” lafı zihnini kurcalar. Zehra Hanım da Şinasi’nin karakolda olduğunu duyar, baygınlık geçirir. Neriman da karakola gider.

Pelin parayı bulmanın çarelerini arar. Bir hafta sonra derler, bana bu gün lazım. Şirketi bankaya ipotek ederseniz veririz derler. Feyza Hanım, bu onların sorunu, ne yaparsa yapsınlar. Çok sinirlenir, gider. Kocası Selime de bir şeyler söyler. Pelin, Erdinç Beyi arar, istediğiniz para hazır. Buluşma adresini alır. Şahika, Neriman’ı arar. Macit’in kaçırıldığını söyler. Neriman her şeyden haberim var, Özgür’den öğrenmiştir.

Şinasi kelepçelenerek götürülür, gözetim altına alınır. Neriman arkasından bağırır, Şinasi, Macit nerede?

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Macit, oturduğu yerde uyuya kalır. Gelinlik içinde Neriman’ı koluna takmış yürüyorlardır. Seni seviyorum der ve duvağı açar. Karşısında gelinlik içindekinin Pelin olduğunu görünce, kabuslu rüyadan uyanır. Hayır, hayır diye bağırır.

Pelin, İnci Hanım ile Kerim Beye, parayı buldum. Macit’i kurtaracağım. Siz eve gidin, ben gece kendi ellerimle Macit’i size getireceğim. İnci Hanım, senin yüzünden ne durumlara düştük diyerek, kocası Kerim’e ağlayarak isyan eder.

Ekran Alıntısı.PNG 36.14

Aslı, karnındaki oğlu Umut’a şarkı söylerken kapı çalar. Gelen kocası Emre’dir. Elindeki meyve tabağı yere düşer. Def ol evimden, elindeki bıçağı çeker. Emre bıçağı almak isterken eli kesilir. Aslı hemen kapıyı kapatır. Emre, hepinizin Allah belasını versin diyerek gider.

Şinasi, ser verir, sır vermez. Arpacık kumrusu gibi düşünür. O sırada Rüya, nezarete ziyarete gelir. Rüya, ben senin masum olduğunu biliyorum, sana bir avukat lazım.

Zehra Hanım, oğlunun hapsi konusunda Neriman’ı suçlar. Nezahat da sen Şinasi’nin Macit’e kötülük yaptığını nasıl inanırsın diyerek bağırır.

Pelin, Özgür’ü çağırır. Macit’i kurtarmamız lazım. Özgür nereye götürmem lazım deyince, Pelin birlikte gideceğiz.

Erdinç Bey Macit’e, babanız hırslı insan, hırçın. Dünyayı yukarı doğru uzanan dağ zannediyor. Oysa dünya yuvarlaktır diye, laflar söyler. Babanızı piyasada hiç seveni yok. Erdinç, paramı bulmuş, sağ olsun deyince gözleri fal taşı gibi açılır. Erdinç bu gece serbestsin der ve çeker gider.

Ekran Alıntısı.PNG 36.15

Neriman ve Fahriye aralarında konuşurken Şahika, Macit’i iş için kaçırıyorlar, olan gene Şinasi’ye oluyor, der. Neriman, ne biliyorsun lütfen anlat Şahika. Şahika, yüklüce bir para istiyormuş. Pelin parayı bulmuş, o kurtaracakmış. Macit, hayatını Pelin’e borçlu…

Feyza Hanım kocası Selim Beye, Kerim Beyin borcu için Pelin Macit’i kurtaracak. Macit için canını bile kıydı, şimdi parayı mı düşünecek?

Duygu da Macit’i kurtarmak için gelmek ister, Pelin hayır der. Diğer taraftan, Neriman ben böyle duramam diyerek evden çıkar. Duygu’ya telefon eder, neredesin seni görmem lazım. Bir taksiye atlayıp, Arcaoğlu şirketine giderler. Duyu’ya Macit’in yerini sorar. Duygu, telaşlanma dese de, Neriman, ben telaşlanmıyorum, ben ölüyorum. Macit için yapacak hiçbir şeyim yok. Fahriye o sırada masada adres yazılı not kağıdını bulur, Neriman’a hadi gidelim, der.

Şinasi, Neriman benim Macit’i kaçırdığımı inandı ya, bu beni bitirdi der Cihan’a… Cihan, sen buradan çık, Neriman’ı şu duvarların arkasında bırak.

Çıkarlar, Fahriye Macit’e gitmek istiyor musun diye sorar, adresi gösterir. Hemen bir taksiye atlayıp adrese giderler.

Erdinç, Macit’i arabasına bindirir. Sabrın için teşekkürler. Bir espri yapar, ne demişler, Dedesi koruk çalmış, torunun dişi kamaşmış. Bu söz benim de hoşuma gitti. Özgürlüğe hazır mısın? Macit Arcaoğlu…

Ekran Alıntısı.PNG 36.17

Özgür ile Pelin, buluşma yeri olan karanlık ormana gelirler. Özgür, sen bekle ben götüreceğim, der ve iki çanta ile karanlık, sisli otamada ağaçlar arasında ilerler. Arabanın farları önünde durur. Erdinç adam ile yaklaşır. Çantadaki paraları kontrol derler. Pelin de senet dosyasını alır. Her şey tamadır. Macit arabadan iner.

Ekran Alıntısı.PNG 36.19

Neriman ile Fahriye taksiden inerler. Cihan Fahriye’yi arar, biz Macit’i kurtaracağız deyince, Cihan çok sinirlenir, çabuk dönün.

Ekran Alıntısı.PNG 36.SON

Erdinç Bey Pelin’e sizinle çalışmak büyük bir zevkti. Der ve gidiyoruz çocuklar, paraları alır ve arabalarına binerler. Pelin, Macit’e gülümser, tam sarılacakken, Neriman, Macit diyerek koşar gelir, boynuna sarılır. Pelin öylece ümitsiz boş gözlerle bakar kalır. Ve 36.bölüm burada biter.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Macit’i kurtaran Pelin, keyfini süren Neriman olmuştur. Neriman’ın, Macit’in yokluğundaki karanlığı aydınlatan, Pelin olmuştur. Bu kavuşma sahnesi Neriman’ın için, aydınlık günlerin göstergesi olacaktır. Macit, Pelin’e olan 10 milyon doları nasıl ödeyecek? Şinasi artık Neriman’dan ümidini tamamen kesecek mi? Macit ile Neriman’ın düğünü yakın mı? İlerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

Koliba Filmin, Peyami Safa’nın romanından aktarılan dizimiz, şüphesiz romanın bire bir kopyası değil. Bu romandan esinlenerek yazan senaristlerimiz kendilerinden çok güzel diyaloglar da ekliyorlar. Ayrıca Kadir Doğulu’nun oyunculuğu da tartışmasız harika. Diğer bütün oyuncularda seçilmiş, her birinin hakkını yememek lazım.

İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten, dizifilm.com’dan ve tarafımdan diziden alınmıştır.

Not: Burada yazılan tüm yazılarım elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanıla

Çağatay Ulusoy’un kabul etmediği rol, Şükrü Özyıldız’a!

25 Mayıs ’14

Kategori
Sinema
Çağatay Ulusoy’un kabul etmediği rol, Şükrü Özyıldız’a!

Hafta başında Özcan Deniz, bu yaz çekeceği sinema filmi için rolü, son zamanlarda yıldızı iyice parlayan yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy’a teklif etmişti. Ulusoy, tatile çıkacağı ve zamanı uygun olmadığı için teklifi kibarca geri çevirmişti.

Özcan Deniz, daha önce Kıvanç Tatlıtuğ’a da düşünmüş ama olmamıştı. Güneş Gazetesi’nden Ahmet Döğen’in haberine göre, bu defa aradığı jönü buldu.

Geçtiğimiz yıl “Benim Hala Umudum Var” dizisinde çok iyi bir performans gösteren Şükrü Özyıldız’a rolü vermiş. Genç kızların yeni gözdesi olan Şükrü Özyıldız, bu dizide Gizem Karaca ve Oktay Berk ile oynamıştı. Öyle ki bir ara dizideki performansı ile Oktay Berk’in önüne geçmiş, dizide sıkıntı yaşanmıştı. Oktay Berk diziden ayılmak istemiş, Gold Film Oktay Berk’in ücretini yükselterek dizide kalmasını sağlamışlardı.

Gold Film ile beş yıllık anlaşması olan, Şükrü Özyıldız’ın 2013 yılında oynadığı “Neva” adlı filmi saymazsak, bu ilk başrol oynayacağı sinema filmi olacak. 1988 İzmir doğumlu olan Özyıldız, annesi Rum, babası Karadenizlidir.

Benim hala Umudum Var dizisinden önce, Derin Sular ve Uçurum dizilerinde rol almıştır.

Özcan Deniz, Ya sonra, Evim Sensin, Su ve Ateş gibi sinema filmlerini imza atmış, oldukça da başarılı olmuştur.

Yakışıklı oyuncu Şükrü Özyıldız’ın bu sinema filminde, bayan rol arkadaşı Yasemin Allen’in adı geçse de şimdilik belli değil. Romantik komedi türündeki filmin adı da ne olacak, ilerleyen günlerde öğreneceğiz.

Şükrü Özyıldız’a bu sinema filminde, şimdiden başarılar diyelim.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten kopyalanmıştır

Not: Burada yazılan tüm yazılarım elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılamaz.

Medcezir / Mira Amerika yolcusu!

Ekran Alıntısı.PNG 35.15

Ay Yapım’ın süper, Star Tv.in fenomen dizisi “Medcezir” dün akşam yeni jeneriği ile on numaraydı. Evet, 35.Bölümde Jenerik değiştirdi, ne yalan söyleyeyim, çok harika olmuş. İlk bölümden bu yana en güzel görüntü kareleri eşliğinde oyuncuları eşleyerek isimlerini vermesi tek kelime ile süper. Reytinglerde AB’de Karagül’ün ardından az farkla 2.sırada, Total’de Karagül ve Özetinin ardından 3.Sırada yer almış.

Bu bölümde, Tozludere’nin adı gibi Altınkoy toz duman içindeydi. Yaman ile Mira duygusal çatışması, Sude Hanım ile Kenan’ın bardağı taşıran son kırdıkları fındık, Orkun ile Hale’nin itilmişliklerinin intikamını alırcasına atların ahırında tekrar birlikte olmaları, Ada’nın yaşadığı yıkım ve bundan çıkardığı keyif, Selim Beyin karısını çok sevdiğini gösterircesine kıskanması, Sude’nin yaptığı iğrençliği ört-bas etmek istercesine, Asım Bey ile biz evleniyoruz demesi, hepsi de görülmeyi değerdi.

Bundan güzel anneler günü olur mu? Çiçekler verildi, elleri öpüldü, günleri kutlandı. Yaman, annesi ve ona gerçeğe aratmayacak kadar annelik yapan Ender Hanım ile birlikte bütün aile kahvaltı yaptılar.

Eylül ile Mira, mezarlığa Eylül’ün annesine ziyarete giderler. Mira can dostu Eylül’ü yalnız bırakmaz. Mira, Tan’ın mezarını da ziyaret eder. Kötü günleri hatırlar, adeta hastalığını depreştirir.

Ekran Alıntısı.PNG 35.2

Anneler günü pikniği için Sude Hanım, iki dirhem bir çekirdek süslenir.  Beren’i uyandırır. O sırada, bahçede Kenan’ı görür. Kenan da bir demet çiçekle annesi Nevin Hanımın anneler gününü kutlamak için gelmiştir. Sude Hanımın keyif kahkahaları ortalığı çınlatır. Mert Yaman’a , müstakbel anneni kutlamıyacakmısın ayıp deyince; Yaman, “Anne diye gideyim de elindeki telefonu kafamda kırsın.”

Ekran Alıntısı.PNG 35.3

Çok güzel bir ortamda anneler günü pikniği başlar. Üç genç kız sahnede ortamı şenlendirmek için çalarlar.

Ekran Alıntısı.PNG 35.4

Selim Bey, bu zoraki kutlamalardan pek hoşlanmaz. Neredeyse nişan ve düğünleri de Asım Şekip Kaya vakfının yaptıracağını söyler.

Hasan eski karısı nevin hanımı görünce konuşmak ister. Nevin hanım bu durumdan pek hoşlanmaz, Yaman müdahale eder.

Ekran Alıntısı.PNG 35.7

Sude Hanımın çıkartacağı derginin editörlüğünü yapacak olan Sinan Eyüpoğlu da pikniğe gelir. (Kurt Seyit ve Şura dizisinde “Mişa” karakterini canlandıran, Berk Erçer bu bölümde diziye yeni katıldı.) Ender hanım ile de tanışırlar. O sırada Selim bey de kendini gösterir, kendini tanıtır, Ender’in eşi olduğunu üstüne basa b asa belirtir.

Mira ile Eylül mezarlık ziyareti dönüşünde arabayı kullanan Mira’nın gözü kararır, kendini kötü hisseder, arabayı kenara çeker.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Eylül, yüzünü yıkattırır, keşke mezarlığa götürmesiydim diye pişmanlığını belirtir. O sırada Yaman arar, telefonu Eylül açar, geliyoruz der.

Hale, annesi ve babası ile birlikte gelir. Hale’nin gözü Orkun’a takılır. Sude Hanım da ara, ara, Kenan ile göz göze gelir.

Ekran Alıntısı.PNG 35.9

Faruk Bey, Yaman ile Mira hakkında konuşmak ister. Son yaşanan durumlar hakkında konuşular. Faruk Bey, uzun bir süre Amerika’ya göndermek istediklerini, nükseden hastalığının tedavi ettireceklerini, hatta seneye Üniversiteye orada devam edebileceğini söyler. Yaman, Mira’nın haberi var mı diye sorar, kendisi de haberi duyunca adeta yıkılır.

Ekran Alıntısı.PNG 35 yaman

Yüzü asılır, kasvet çöker. Yaman’dan yardımcı olmasını, onu ikna etmesini ister. Faruk Bey, lütfen ona bir şey belli etmemesini de tembihler. Mert, Mira ile Eylül’ün geldiler diye haber verir. Yaman, Mira’nın halini pek beğenmez. Tan’ın mezarına da gittin diyerek, sinirlice söylenir.

Ekran Alıntısı.PNG 35.10

Mira, özür diler, Yaman’a sarılır, kendisini af ettirmeye çalışır. O sırada Ada gelir. Hey gençler, öyle kuytulara kaçmak yok, benim son günüm, hadi eğlenelim. Mira, gidiyor mu sun?  Ada, evet der. Mira; Bak şimdi keyfim yerine gelmeye başladı, der. Yaman; Cadı…

Ekran Alıntısı.PNG 35.11

Yaman ile Mira çok mutludur. Atların Haralarının önünden yürürler.

Ekran Alıntısı.PNG 35.12

Sude hanım ile Kenan Haranın kapısında gizlice konuşurlar. Sude, yarın kaptan yok, teknede görüşelim, der. Kenan öpmek ister. Sude, çok insan var, çok tehlikeli diye izin vermez. Yarın görüşeceğiz, der ve gider. Bu konuşmayı, garsonluk yapan Ayşe görür ve duyar.

Ekran Alıntısı.PNG 35.13

Nadir Bey, Yaman ile annesi Nevin Hanımın yanına gelir. Yaman onları tanıştırır.  Yaman’ı bulmak için yardımlarından dolayı teşekkür eder. Nadir Bey, başkasının da olsa evlat önemli, evladını kaybetmiş biri için daha da önemli. Nadir Bey de, yıllar önce evladını kaybetmiştir. Mira ve Selim Bey de baş sağlığı dilerler. Nadir Bey, yarın uygunsanız ofisinize uğrayayım.

Ekran Alıntısı.PNG 35 ek

Gençler Paintball oyunu için takım kurarlar.  O sırada Leyla ile Burak da gelir, takıma dâhil olurlar. Ada, Leyla’ya bizim şirkette işe başlamışsın, hayırlı olsun, der. Eşlemeler yapılır, nesine oynayalım konusunda anlaşmazlık çıkar.

Ayşe, gördüklerini Kenan’a söyler. Kenan, çeker Ayşe’yi kenara, şayet söylersen işinden olursun. Ayşe, Yaman biliyor mu? Yaman, senin yüzüne bakmayacak. Kenan, Yaman biliyor kızım, sen canını sıkma?

Asım Bey, Sude’ye takmış, konuşamamaktan şikayetçidir. Ayşe, Leyla’yı görür. Dedikodu yaparlar, Sude ile Kenan’ı gördüğünü anlatır.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Oyun bütün hızı ile devam eder. Mira bir ara, Tan ile yaşadığı olayı anımsar, kendini kötü hisseder. Yaman ne olduğunu sorar. Mira ve Yaman oyunu terk eder. Bu sırada Eylül de Mert’i vurur, o da oyun dışı kalır. Leyla da vurulur. Oyunun hakemi Selim Bey olur, vurulanları dışarı çıkartır.

Ekran Alıntısı.PNG 35.16a

Hale’yi Orkun vurur. Hale ne yapıyorsun diyerek kavga çıkar. Hale, Orkun’un kasığına bir tekme atar, Orkun iki büklüm yere düşer. Aralarında bir boğuşma geçer. Sonunda ihtiraslı öpüşmeye dönüşür. Bu durumu gören Ada, Orkun’u arkadan vurur. Sonra da Hale’yi vurur. Biz aynı takımdayız diyen Hale’ye Ada, artık değiliz.

Ekran Alıntısı.PNG 35.17

Mira, ahırda at severken, Leyla ile Ayşe’nin aralarındaki konuşmaları duyar. Mira, annesi ile Kenan’ın ilişkisini duyunca şok olur. Oraya oturur kalır. Yaman’ın da haberinin olduğunu duyunca adeta yıkılır, gözlerinden yaşlar boşalır.

Eve dönerler, annesini gözetler. Geçmişteki bütün konuşmalar zihninde canlanır. Olan her şeyi tahmin eder. Daraldım, deyip dışarı çıkmak ister. Sude Hanım da ben de Safari’yi yürüyüşe çıkaracaktım deyince, Eylül’lere gideceğim, der. Sude, Kenan ile mesajlaşır, geliyorum birazdan.

Yaman, odasında annesi ile konuşurlar, sabah garajdan otobüse bindirip İzmir’e gönderecektir, vedalaşır.

Nadir Bey, adamı ile konuşurken geçmişteki oğlunu kaybettiği araba kazasını hatırlar. Gözü önünde arabası yanmış, oğlu içinde can vermiştir. Gözyaşlarını tutamaz. Bu olayda, Yaman’ın babası Turan’ı suçlamaktadır. Sonunda hesaplaşacağız Turan, der.

Mert, bilgisayar oyunu oynarken Yaman gelir, olan olayları konuşurlar. Mert, büyük aşklar kavgayla yaşar diyerek espri yapar. Ender Hanım, internetten Sinan Enderoğlu’nu araştırır. Selim Bey de görür, karısını kıskanır. O da cep internetten araştırır.

Mert, ne oldu bize bugün diye Yaman’a sorar. Yaman, Mira’nın pikniği terk edişini hatırlar. Mert, Mira ile kavga mı ettiniz? Yaman, ben biraz uyacağım der ve çıkar.

Ekran Alıntısı.PNG 35.18

Faruk ile Sedef aralarında konuşurken Furak’a Amerika’ya gidiyormuşsun diye sorar. Sedef Sude ile mi deyince, Faruk Sude’nin erkek arkadaşı varmış, Beren söyledi, der. Sedef, benden sana hayır yok dese de, Faruk sen benim hayatımdasın.

Gecenin geç saatinde, Orkun ile Hale ahırdan çıkarlar. Ahırda, samanlığı seyran yapmışlardır.

Ekran Alıntısı.PNG 35.19

Mira, lokantanın yanında soteye yatar, annesini beklemeye başlar.  Sude safari ile deniz kıyısında gözükür. Safari Mira’nın  kokusunu hisseder, huysuzlanır. İçeri odaya girerler. Safari’yi dışarı bağlar. Mira, yerden bir taş alır, hırsla cama fırlatır, cam kırılır. Sude ile Kenan neye uğradıklarını şaşırırlar. Mira, safariyi olarak hızla oradan uzaklaşır. Kenan arkasından koşar, Mira olduğunu görür. Sude’ye Mira deyince, Sude yıkılır.

Ekran Alıntısı.PNG 35.20

Yaman deniz kıyısında oturmuş Mira’yı düşünür. Faruk Beyin Amerika haberi bayağı canını sıkmıştır. Kalkar, o sırada hızla koşan Mira’yı görür. Yaman nereden geliyorsun diye sorar. Mira, hani benden hiçbir şey saklamayacaktın, hani aramızda sır olmayacaktı? Yaman, saklamadım, ne oldu? Mira, Kenan’ın kiminle birlikte olduğunu biliyor musun? Ben de şimdi öğrendim. Annemle gördüm. Mira, annenin karanlık tarafı var derken bundan mı bahsediyordun? Mira, buna nasıl izin verdin Yaman? Niye benden sakladın? Niye? Der ve çeker gider.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Mira hızla eve girer. Peşinden annesi koşar. Lütfen dinle beni… Beren, anne ne oluyor diye sorar? Mira, Eylül’ü arar, bu gece sizde kalabilir miyim diye sora. Sude, bundan sonra bütün hayatımdan çıkacak, der. Mira, alır valizini biner arabasına, Yaman arkasından bakar kalır.

Ada, Orkun’a, Hale’ye mail yazarken annesi gelir. Mert’e de sen haklıymışsın diye ayrı ayrı mail atar. Ada, her şeye rağmen, ilk defa burada yaşadığımı hissettim. Benim bundan sonraki hayatım burada devam edecek. Koskoca imparatorluğun varislerinden biriyim, niye döneyim. Londra’ya gitmeyecektir. Gerçek babamı tanıdıkça, içimdeki Asım Şekip kaya genlerim coşuyor.

Hale, Ada’nın gönderdiği maili okur. Orkun, ben her şeyi unutmaya hazırım diye Hale’ye mesaj atar. Hale, Orkun’a Ada’nın mailini okudun mu? Hale, ben kimsenin ağzına sakız olmaya niyetim yok. Orkun, unutalım gitsin.

Ekran Alıntısı 35.3

Yaman, sahile gider. Kenan’ın çenesine ardı ardına yumruklarını parlatır. Ulan ben sana dedim dimi, uçkuruna sahip çık dedim, sonunda benim canım yanacak dedim. Kenan, yumruklara cevap vermez, yeter. Defolup gidicem buradan, gidicem lan tamam.

Sabah Ender Hanım şık bir şekilde evden çıkıyordur. Mert, Yaman annesini garaja götürdüğünü söyler. Sude telefon eder, bu sabahki Sinan Beyle ilgili toplantıya katılamayacağım. Dün üşütmüşüm.

Kenan defalarca Sude’ye telefon eder. Sude telefonlarını açmaz. Mira, Eylül’de uyuyordur. Yaman’ın telefonu ile uyanır. Yaman, biraz konuşa bilir miyiz? diye sorar. Yaman, ben çok üzgünüm. Kenan buralardan gidiyor. Yaman, söyleyemedim, özür dilerim. Kendini iyi hissedince ara beni. Eylül, bu durum Yaman ile aranızı bozmasın Mira.

Kenan, Sude’nin kapısına gelir. Kenan, sen bekar bir kadınsın, ben de bekar bir erkeğim. Sude, hizmetçinin dinlediğini görünce, sen tekneyi hazırla, öğleden sonra gelirim.

Ender Hanım, Sinan beyle büroda buluşurlar. Sinan Bey, Ender’e kısa bir sunum yapar. Nadir Beyde, Selim beyin bürosunda konuşurlar. Nadir Beye, şirketin hisseleri kalmıştır. Nadir Bey, Selim’e avukatı olmasını ister, Selim Bey, etik olmaz diyerek, kabul etmez. Başka bir avukat önerir.

Ekran Alıntısı.PNG 35.22

Mira, Eylül ve üvey annesi kahvaltıda konuşurlar. Mira’ya Amerika’ya gidecekmişsiniz deyince, Eylül belki ben de gelirim bir hafta. Mira, bir süre uzaklaşmak bana da iyi gelecek galiba. Bir taraf da Yaman var.

Ekran Alıntısı.PNG 35.23

Eylül, üvey annesi için huyu değişti, der. Mira, ne yapacağım ben Eylül? Babanla yaşadıklarından sonra ne oldu, aynı şey olacak, bunu da unutacaksın.

Kenan, teknede Sude’yi bekler, gelmeyince ısrarla telefon açar. Sude cevap vermez, telefonunu kapatır. Sude’yi bu defa Asım Bey arar. Sude, baş başa sohbetlerinizi özledim. Sude, hemen şimdi bir uçağa atlasak, ayaklarımız suda, baş başa bir yemek yiyor olsak. Yarına kadar, ortadan kaybolmaya var mısın? Asım Bey, hemen pasaportunu al gel.

Selim Beyin sekreteri Burcu, Selim Beye Yaman aradı telefonunuz kapalıymış. Bir de Ender aradı, işi uzayacakmış, beni yemeğe beklemesinler, dedi. Selim ben uğrarım diye aşağı iner. Ender’in keyifli kahkahalarını duyunca şaşırır. İçeride Sinan Beyin iki de yardımcısı olduğunu görünce rahatlar. Durumu izahatta zorlanır, dili dolaşır. Ender, yarın akşam bizim evde bir parti vereceğiz, der.

Ekran Alıntısı.PNG 35.24

Yaman lokantada Kenan’ı arar. O sırada Mira babasının arabası ile oraya gelir. Yaman, konuşacak mısın benimle? Mira şöyle oturalım biraz.

Deniz kıyısına otururlar. Babanla uzun uzun konuştuk, onu söylemedim. Yaman çok üzgün ve düşüncelidir. Mira, Yaman ben gidiyorum galiba… deyince Yaman, nereye gidiyorsun? Mira, Amerika’ya… Yazın. Üç ay boyunca orada kalacağım. Yaman, sonra dönecek misin peki? Mira, bilmiyorum, orada karar vereceğiz. Mira, ağlamaya başlar. Yaman, niye ağlıyorsun, daha çok var. Ne zaman gitceksin? Mira, önümüzdeki hafta…  Faruk Bey uzaktan onları gözetler. O da çaresizdir. Yaman, senin için iyi olacak, biliyorsun. Yaman, Mira’ya sarılır. Daha önce de söylemiştim, ben sana uzaktan da sevmeye alışığım. Mira, çok zor olucak. Kenan onları görür, geri döner.

Ekran Alıntısı.PNG 35.25

Selim Bey, Mert ve Yaman havuz başında akşam yemeğindedir. Araya mesafe girmeyecek, Yaman girerse… Selim Bey, içini kemiren kurtlar kalbine gider, çoğalır. Gözün onun gözünden başka yere bakmayacak. Elin,  eline tutacak. Gidebilecek mesafede olacaksın  Kıskançlık, içine girdimi kımıl kımıl yer bitirir adamı. İlişkiyi de bitirir. Yarın gecede burada pari olucak, herkes burada olacak. Dergimizi kutlayacağız.

Havuz başı dergi kutlama partisinde herkes oradadır. Mira geç gelir. Uyuya kalmışım. Yaman, Mira ile dolu dolu bir gün daha geçti diyerek, içindeki Mira aşkını dile getirir. Kenan kalan eşyalarını toparlamaya gelmiştir. Ay sonuna kadar orada kalacağım, sonra paramı alıp gideceğim diye, Yaman’a söyler.

Ekran Alıntısı.PNG 35.27

Mira selim beyin yanına gelir. Selim Bey, güzeller güzeli Mira diyerek iltifat yapar. Çok iyi görünüyorsun diyerek moral verir.

Asım Beyle Sude Hanım kapıda gözükürler. Sedef, baba ben sizi yurt dışında sanıyordum. Asım Bey, öyleydi ama, bu geceyi kaçırmak istemedik.  Sude Hanım, size mutlu bir haber vermek için döndük. Asım Bey, Sude ile evleniyorum, der. Bir alkış tufanı başlar. Mira, Yaman, eylül, Mert alkışlamaz. Ve 35.bölüm burada biter. Onlar ermiş muradına biz çıkalım kerevetine…

Ekran Alıntısı.PNG 35 son

Güzel bir bölümdü, Mira haftaya Amerika yolcusu mu? Bilmiyorum. Ancak, bizler gerçek Amerika sahnelerini Eylül ayındaki yeni sezonda izleyeceğiz. Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya gerçek tatillerini nasıl olsa oralarda yapacaklar. Alınacak çekim karelerini de yeni sezonda izleyebileceğiz. Yanlış anlamayın, bunlar benim düşüncem, en doğrusunu Senaristimiz Ece Yörenç ve de yapımcımız Kerem Çatay bilir.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten dizifilm.com’dan ve tarafımdan fragmandan alınmıştır

Not: Burada yazılan tüm yazılarım elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılamaz.

 

Kara Para Aşk / Elif’in karşılıksız Aşkı!

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Atv.in aşk ve macera dizisi “Kara Para Aşk” güzel bir bölümle ekranlarımızdaydı. Reytinglerde kendisini iyi bir yer bulan dizimiz  hem AB’de, hem de Total’de 3.sırada yer aldı. Bu güzel dizi 13.bölümde, 18 Haziran Çarşamba akşamı sezon finali yapacak ve yaz tatiline girecek.

Geçen bölümde Ömer ile Elif öpüşerek ayrılmışlar, bu öpüşme sonunda Elif; “Bu oyun değil, gerçekti.” Demişti. Ömer’i sevdiğini anlamıştı. Ömer ne diyeceğini şaşırır, tam o anda Elif”in yeğeni (Aslı’nın oğlu) Can gelir. Bu duygusal yaklaşma anını böler.

Tayyar Bey, Zerrin Hanımı ziyaret ederek Nilüfer’in kaçırıldığı yeni öğrenmiş gibi numara çekmiş, Zerrin Hanım da ona kırgınlığını belirtir. Tayyar bey, zahmet etmeyin ben yolu biliyorum deyip, çeker gider.

Nilüfer aylarca tutsağı olduğu Metin’i hastanede ziyaret eder, göğsüne yatarak aşkını ispatlar. Dönüşte evin kapısında ablası Elif ile karşılaşır. Elif, herkes seni odasında uyuyor zannediyor sen bu saatte dışarıda ne yapıyorsun diye sorar. Nilüfer dolaşmaya çıkmıştım. Seni o Metin denen adam bir daha kaçırırsa ben ne yaparım. Nilüfer, niçin kaçıracak beni diye sorunca, Elif elmaslar işin diye cevap verir. Nilüfer ablasına sen Roma’ya neden gittin diyerek hesabını sorar. Elif, sen ifadeni ver. Şu Metin denen adam yakalansın, sonra he şey normale dönecek.

Aslı’nın ilk kocasından olan Can anneannesine gelir. Geç saatte sokakta olmasını Zerrin Hanım bozulur. Sonra da Can’ın babası ile konuşur.

Ekran Alıntısı.PNG 9.3

Elif arkadaşı Bahar’a gider. Bahar,sevgilisi Levent ile beraberdir. Kapıda Elif’i görünce içeri odaya saklanır. Elif, arkadaşı ile konuşmak, içini dökmek istemiştir. Beraber oturup bir şeyler içerler. . Elif, bir süre derdim var, ama Ömer gülünce bütün dertlerim dağılıyor. Ben aşık oldum galiba Bahar diyerek aşkını itiraf eder. O öpücüğün bir anlamı olduğunu düşünmektedir. Elif çıkışta bir erkek saati görür, sevgilin mi burada diye sorar.

Ekran Alıntısı.PNG 9.4

Ömer ile Arda bir Cafede oturup konuşurlar. Ömer, Elif’in kendisini öpmesini, kendisine olan aşkını anlatır. Arda da, Pelin’e olan aşkını anlatır, iki polis arkadaş dertleşirler. Arda, ne yapacağını sorar. Ömer, hiç bir şey yaşanmamış gibi davranacağım, der.

Arda, Metin’in adamlarını sorgulamak için gider. Elif Hanıma, Bora Bey bir çanta para getirir. O sırada Metin telefon eder. Yarın görüşeceğiz, benden haber bekle. Bu konuşmadan polisin haberi olmasın diye tembihler.

Ömer, hastaneye ağabeyini ziyarete gider. Metin’i odasına çıkarken yardım eder. Ömer, Metin’i tanımıyordur. Elif paraları kontrol eder, kasaya koyar. O sırada ablası Aslı kapıdan görür. Elif odasında cep telefonundan eski Ömer ile olan resimlerini bakar, tatlı anları bakar, tatlı tatlı gülümser.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Elif o gece hayal alemine dalar, Ömer’in alaycı tatlı tebessümü gözünden hiç gitmez. Sonra da çok güzel uyur. Arda ile Pelin, Metin’in adamlarını sorgularlar. Ama ağızlarından laf alamazlar. Baş Komiser Ali, konuştur dunuz mu? diye sorar. Arda, Ömer’e konuşmadılar diye mesaj atar.

Ömer ağabeyi Hüseyin’i taburcu edecektir. O sırda amiri Ali ziyarete gelir, ileri geri konuşur, ne de olsa satılmış bir polis komiseri, Tayyar Beyin adamıdır.

Metin de hastaneden taburcu olur. Hüseyin taburcu olmuş, eve gelmiştir. Annesi oğullarına güzel bir kahvaltı hazırlar. Ömer, ağabeyine ücretsiz izinden vazgeçtiğini, tayinini İstanbul’a istediğini söyler. Hüseyin ve annesi çok sevinir.

Zerrin Hanım, kızları ile sabah kahvaltısı yaparlar. Elif, Nilüfer’in polise ifade vermeye gitmesi gerektiğini söyler. Zerrin Hanım, hiç bir yere gitmiyor. Bu sırada Elif, dün akşam Nilüfer’in dışarı çıktığını söyler. Polisleri ifade için eve çağırırlar.

Ömer, Arda ile pelin’in yanına gider. Tayinini istediğini söyler. Pelin ile Arda çok sevinir, bu haberi duyan Komiser Ali çok bozulur. Ömer bana da iş verin deyince, Pelin yalının kamera görüntülerinin olduğu şirkete git.

Arda ile Pelin Nilüfer’i sorgulamaya giderler. Onları kapıyı Elif açar, Ömer yok mu diye sorar. Zerrin Hanım, bir akşam ağabeyi ile beraber yemeğe davet edelim, der. Elif, başka zaman anne diyerek geçiştirir.

Nilüfer sorguya çekilir. Metin ile her şeyi anlatması istenir. Nilüfer ser verir, sır vermez. Metin’in robot resmi için tam bilgi vermez, ressam alakasız bir resim çizer. O sırada gelen Elif, çizilen resmi bakınca hayır, bu değil der. Alır, kağıdı kalemi Metin’in resmini çizer.

Ekran Alıntısı.PNG 9.5

Tayyar Bey, aile  kabristanına gider, dua eder. O sırada Metin de gelir. İnsan uzun zaman kabristana gelmeyince ölümü unutuyor. Dünyanın  iki günlük olduğunu, ölümün her an ensesinde olduğunu unutuyor. Lafları Metin’e dir. Tayyar Bey Metin’i iyice hırpalar, onu aptal olmakla suçlar. Ömer için bu polis rahmetli Sibel Andaç’ ın nişanlısı deyince; Tayyar bey, sen konuştukça kulağıma Selâ sesleri geliyor, demesi oldukça etkili bir tehditti. Bu işleri bir an önce çöz diyen Tayyar Beye Metin, biraz zaman ister.

Ömer, Nilüfer’in kaçırıldığı arabanın plakasını ulaşır. Ağabeyi Hüseyin’den kime ait olduğu konusunda yardım ister. Komiser Hüseyin üst makamlardan Ömer’in tayini için yardım ister ve olmuş bil diyerek, kabul edilir.

Nilüfer’in sorgulaması bitmiştir. Elif, Ömer ortalıkta hiç görünmedi, eğer görürseniz selam gönderir. O sırda Metin’den telefon gelir. Arnavutköy sahile gel hemen diye çağırır. Elif, bir anlaşma yapacağız, ben kara parayı getircem, sen de bana görüntüleri. Yoksa seni polise ihbar edeceğim diyen Elif”e iplerin benim elimde… Sahile gel, Hadi…

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Ömer, Sibel’in annesi Fatma Hanımın evine gider. Görüşecek hiç bir şey yok diyerek kapıda haşlar. Kocasının ısrarıyla içeri alınır. Ömer, olanları anlatır. Ben kızınızı çok sevdim, sevmiye de devam edicem. Ömer, ben gerçeği anlatıyorum. Ömer evden ayrılır, arabayı biner.Kontağı çevirince radyodan “Elif  dedim be dedin, kız ben sana ne dedim” türküsü çalar. Ömer, Elif’i düşünür, dalar gider. Sonra Elif’e buluşalım mı? diye bir kaç mesaj denemesi yapar, gönderemez.

Ekran Alıntısı.PNG 9.6

Elif, kasadan çantayı alınca paraların yarısının eksildiğini görür.  Solana koşar, paranın yarısı eksik, bilen var mı diye sorar. Aslı, kocası ve Zerrin Hanım oradadır. Zerrin hanım, neler oluyor diyerek çok sinirlenir. Bora Beyden ister, tamamlayamaz. Bir araba Elif’i alır, gözleri bağlı bir depoya götür. Elif için Metin ile buluşmak çok saçmalık gibi geldi bana. Tam kurtulmuşken, ama korkusu kara para aklama görüntülerini kurtarmaktır. Metin, elindeki görüntüleri polis sevgilisine göndermekle tehdit eder. Cezan 15 yıldan başlar. Babanın kilerle beraber 30 yıl. Üç gün içinde fason malları da istiyorum.

Ekran Alıntısı.PNG 9.7

Ömer, Sibel’in mezarına gider, belli ki onu sevmiştir. Ama Sibel’in Ömer’i kullandığını daha sonra öğreneceğiz herhalde. Metin ile arabadaki konuşmalarına bakılırsa, durum farklı. Sen buradasın diye kalbini vurur. O sıra telefonu çalar, ağabeyi plakayı bulduğunu söyler.

Ekran Alıntısı.PNG 9.8

Elif, Metin’in  arabasından iner, orada merdivenlerde kalır. Cep telefonundan Ömer’i aramak ister, Ömer neredesin diyerek, ağlar. Nilüfer’e telefon gelir. Arayan Metin’dir, taburcu oldum. Adresi versem, gelip bana çorba yapar mısın? Hastaya bakmak sevaptır. Nilüfer çıkamam dese de, gece gel, der.

Ömer, Arda ve Pelin araç kiralama şirketine giderler. Ödemesi de şirket tarafından, Denizer Holding tarafından yapılmış deyince Ömer çok şaşırır. Arda ve Pelin de inanamazlar. Arda, ailenin üstüne gidelim deyince, Ömer, Taner Akçalı ondan zaten hiç hoşlanmadım. Tayyar beyin sevgilisi ile yasak aşk yaşıyor. Eski sorgulamaları gözden geçirirler. Elif, tekrar Bahar’a gider, seni aramadı değil mi? Kendini kandırma sen vazgeç bu adamdan der.

Ekran Alıntısı.PNG 9.9

Ömer anne evinde yemektedir. Hüseyin, emniyet müdürü ile görüştüğünü, tamamdır o iş dediğini söyler, bütün aile çok sevinir. O sırada kapı çalar, gelen Elif’dir. Ömer kapıya gelir, Elif rahatsı z etmedim değil mi? Ayak üstü çok kısa, çekingen halde konuşurlar. Ne Elif aşkını, onsuz yapamayacağını, ne de Ömer karşılık vermek istediğini söyleyemez.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Elif, ben geçiyordum burada öylesine uğradım, ben gideyim der ve gider. Birbirlerini sorgulayan bakışlar, cevapsız kalır. Elif, biner arabanı gider, Ömer arkasından boş gözlerle bakar, kalır. Elif, yolda durur, arabasını kenara çeker, duygularını bastırmaya çalışır, ağlar.   Aslı, çok panik ataktadır, bir gariptir. Kocası sen ilaçlarını alıyor musun diye sorar.

Ekran Alıntısı.PNG 9.10

Nilüfer, korumaları atlatır, o gece evden kaçar. Metin’e tavuk suyuna çorba yapar. Nilüfer, hala inanmıyor musun bana deyince, sana değil, çevrene güvenmiyorum. Metin, seni görmeden yapamıyorum., sonra da öper. Sonra da yatakta birlikte olurlar.

Ekran Alıntısı.PNG 9.13

Elif o gece eve gelir, yatağına uzanır, ağlar. Diğer tarafta Ömer, çakmağı ile oynuyordur. Annesi tahmin eder, Elif ile bir şey olduğunu ona canın sıkılmış. Annesi, gördüm sizi yol arkadaş olmuştunuz, git özür dile, anlat derdini. O iyi yürekli, içli bir kız.

Tayyar Bey, Komiser Ali ile buluşur. Metin’i, Ömer’i, Nilüfer’in ifadesini konuşurlar. Ali, hiç bir şey çıkmaz, der. Ömer,İstanbul’a tayinini istemiş, engel olamak lazım deyince, Tayyar Bey sakın olma. Sebep düşmanına yakın olacaksın. Tayyar Bey Ali’ye; Ahmet Denizer’i sen mi öldürdün demek istiyorsun. Ali Bey, bu yolun sana mı çıkacak. Ben ve benden biri Ahmet Denizer’i öldürmedi.

Arda ile Pelin pastahane dedirler. O sırada Ömer de gelir.Arda, bomba gibi bir şey yakaladık. Sibel ile alakalı. Cinayetten bir süre önce evin duvarından biri atlamıştır. Kamera kayıtlarını Hüseyin’ e de gösterirler. O resimdeki Aslı Denizer’dir. İfadesi de tutmuyordur.

Ekran Alıntısı.PNG 9.12

Aslı çok hatadır, ne söylediğini ne kocası, ne de annesi anlar. Zerrin Hanım idare etmeye çalış. Zerrin Hanım Elif’e tekrar Ömer’i çağır, beraber kahvaltı ederiz. O sırada Ömer arar, aşağıdayım, çok acil gelir misin. Elif, annesine bu akşam bana vaktini ayır baş başa konuşalım. Elif aşağı iner. O sırada gelen Nilüfer, gene başladı mı yalanlarına. Ömer, Elif’in sevgilisi değil, Roma’da da tanışmamışlar. Ömer polis, beni o kurtardı. Bir de babamın yanında bulunan kadın Ömer’in nişanlısıymış. Zerrin Hanım ne diyeceğini bilemez.

Ekran Alıntısı.PNG 9.14

Ömer, geldiğin için sağ ol. Söylemem gereken önemli bir şey var. Nilüfer ile senin kaçırıldığınız arabanın plakasına ulaştık. Elif şaşkındır, bana ilk söyleyeceğin şey bu mu? Ömer, Evet. Elif, konuşmamız gereken başka şey yok mu? Elif, katilimi buldun, elmaslarımı? Elif, Ömer biz birbirimize hiç iyi gelmiyoruz. O yüzden ben bir karar verdim. Ailemin bana ihtiyacı var, şirketimiz batıyor. Artık biraz bunlarla ilgilenmem lazım. Düşündüğümüz çok şey, düşündüğümüz gibi olmadı. Gerçekten resmi bir şey bulursan da, Arda ile Pelin bana ulaşsınlar. Ömer, ne diyorsun, saçmalıyorsun şu an. Metin polis olduğunu öğrenmiş, kendine dikkat et der ve döner giderken Ömer kolundan tutar, kendine çeker. Birbirlerine sorgulayan gözlerle bakarlar. Elif, bir daha yoluma çıkma komiser. Elif arabasına biner, çeker gider. Ömer arkasından bakar kalır ve 9.bölüm burada sona erer.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Ay Yapım’ın bu güzel dizisinin bu  bölümde, Elif ‘in Ömer’e olan aşkı karşılıksız kalmış olur. Ömer’de karşılığı var ama, meslek gururu mu? yoksa erkeklik gururundan mı söyleyemez. Elif, aşkını karşılıksız zanneder. Halbuki bu aşk gittikçe alevlenmektedir. Hep birlikte ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten ve dizifilm.com ve tarafımdan diziden sayfasından alınmıştır.

Kurt Seyit ve Şura / Seyit Rusya’ya gönderiliyor!

Ekran Alıntısı.PNG 10.2

Star Tv.in aşk ve macera dizisi “Kurt Seyit ve Şura” da, Şura gelinliği ile bekliye dursun, Seyit ortada yoktur, çünkü kaçırılmış, Rusya’ya gönderiliyor. Dün akşam Acun’un Survivor yarışma programı nedeniyle geç başladı. Aslında Küçük Ağa dizisi ile de başlangıçları çakışmadı ama, dizi beklenen reytingleri alamadı. AB’de 6.sırada, Total’de 12.sırada yer aldı. Bu kadar güzel bir dizinin reytingi neden düşük diye sorgulamadan edemiyor insan. Oysa 1919 İstanbul sokak manzaraları, insanları çağa uygun, hatta zenginlerin gittiği yerler, o yılların İngiliz arabaları, faytonlar  çok güzel yansıtılıyor.

Kıvanç Tatlıtuğ çok başarılı, Farah Zeynep Abdullah’ın performansı da göz dolduruyor. “Petro” karakterini canlandıran Birkan Sokullu ve “Celil”’i  hayat veren Ushan Çakır ve de çocuk oyuncu Sabri’yi canlandıran Durukan Çelikkaya da çok başarılı ve sempatik.

Geçen bölümde Şura merdivenlerden Sabri’nin kolunda inmiş, nikah masasına oturmuş, Seyit’i beklemeye başlamıştı. Bekledikçe endişeler artar, Şura çok üzülür, adeta yıkılır.

Fotoğraf: Yeni bölümümüz birazdan Star'da başlıyor.<br /><br />
Bu akşamın Twitter etiketi #hayatımınkararı ile yorumlarınızı bekliyoruz.<br /><br />
www.startv.com.tr

Bu durumdan Petro çok memnundur, amacına ulaşmış, nikahın kıyılmasını engellemiştir. Nikah memuru daha fazla beklemez, hazır olduğunuzda haber verin der ve gider.

Ekran Alıntısı.PNG 10.1

Petro ile Celil konuşurken mektup lafını Şura duyar, ne mektubu diyerek lafa karışır. Petro, Lola’nın Petro’ya sözde yazılmış olan mektubu Şura’yı verir. Mektupta Barones, sonunda hayalim gerçekleşiyor, İngiltere’ye gidiyorum, hem de sevdiğim adamla Kurt Seyit ile birlikte. İddiadan bahseder, Seyit bana döneceği konusunda, o gün geldi, Seyit ile yeni hayatıma doğru yola çıkıyoruz. Bu düzmece mektupları ve planları Petro ayarlamış, nikahı engellemiştir. Şura, o kadın yalan söylüyor der ve inanmaz. Celil de kesin yalan söylüyor diyerek destekler.

Şura odaya çıkar, olanları bir anlam veremez. İnanmam, Seyit bunu bana yaptığını inanmam diyerek, ağlar, göz yaşı döker.

Planın bir parçası da, Barones de kaçırılır, bir yere kapatılır. Seyit’in gemi alt kamaralarından birinde 3-5 kaçak göçmen ile kapatılmış, gemi Karadeniz’e doğru yola çıkmıştır bile. Bütün bu işler için, Yüzbaşı Billy’den yardım alır. Petro, Celil’e İngiltere’ye giden yolcu listesinde Barones ve Seyit’in ismini gösterir. En ince detayı ile bunları bile düşünmüştür.

Ekran Alıntısı.PNG 10.5

Şura, herkesle vedalaşır. Küçük Sabri ile vedası bayağı duygulu olur. Şura, bir şey biliyorsanız benden saklamayın diye yalvarır. En büyük destekçisi ve yardımcısı Celil’dir, onu güvenir, bulmasını ister. Petro, yalancı destekçisi olarak hep şura’nın yanında gözükür.

Billy Lola’yı ziyarete gelir, sen Türk direnişçileri ile işbirliği yaptın diyerek açıklamada bulunur. Billy bir daha kimseye aptal yerine koyamayacaksın, der. Kapıdaki askere de bu durumdan kimsenin haberi olmayacak diyerek tembihler.

Ayşe de, Seyit’i sevmektedir. Seyit’in ortadan kaybolmasını çok üzülür, gizli gizli ağlar.

Rıza’nın elemanlarından Aylin’de gözü vardır. Kardeşin İgor’u bulacağım diyerek onu oyalamaktadır.

Ekran Alıntısı.PNG 10.7

Otele yeni bir müşteri gelir. Gelen Şura’nın teyzesidir. Şura onu görünce çok sevinir. Şura’nın mektubunu alınca nikahını yetişmek için gelmiştir. Teyzesi bütün olanları Şura’dan öğrenir, gece boyunca konuşurlar. Onu alıp, İngiltere’ye gitmek istemektedir. Şura, Seyit ile yaşadıklarını anlatır. Teyzesi Lola ile Seyit’in aynı gemide olduklarını, Celil’in onayladığını söyler. Hemen Celil’e koşar, Celil listede isimleri var, ama imzasını tanırım. O imza onun değil demek istedi. Celil dün geceyi anlatır. Şakalaşırken bir mektup getirilir, mektubu okuyan Seyit, geliyorum diyerek çıkıp gider. O mektup Barones’ten gelmişti. Bütün bunları inandığı, Seyit’i inandığı için aptal şura, diyerek kendini suçlar.

Seyit, gemide yanında bulunanlarla konuşarak bir senaryo hazırlar. Gelen nöbetçiden doktor çağırmasını ister. Nöbetçi yalan söylüyorsun dese de aksırır, tıksırır, buradaki herkesin karahumma hastalığına yakalandığını söyler. Sonra doktor gelir, Seyit karahumma hastalığının belirtilerini bildiği için anlatır. Daha sonra doktor gelir, karahumma değil mi bu diyerek elindeki altın yüksüğü gösterir. Bu yüzüğü rüşvet olarak vermiş, derhal buradan gönderilmesi gerektiğini, yoksa bütün gemiye yayılabileceğini söyler. Bunların hepsini bir filikaya koyup, denize bırakırlar.

Güzide Hanım odaya servis getirir. Hanımefendi giderken Şura’yı götürmeyeceksiniz değil mi? diye sorar. Daha seyahat planımızı yapmadık, Giderken haber veririz. Kısa zamanda onu da alıp, İngiltere’ye gideceğiz der.

Celil, Ahmet Beyle görüşür. Ahmet Bey, Şura’ya bir yüzük almak için en iyi kuyumcu adresi sorduğunu, nikah sabahı da gidip, o yüzüğü aldığını söyler. Bu yüzüğü alan, seven bir adam bunu yapmaz der.

Şura, Petro ile konuşur. Benim yüzümden ailesine karşı geldi. Babası ile helalleşmeden ailesini kaybettiğini söyler. Çok üzgündür, Petro sahte dert ortağı olarak onu dinler.

Fotoğraf: ‎بتـرو و شوري من الحلقـة ال10‎

Ara sıra Şura’nın ellerini avuçlarına alır, okşar. Petro, sen gidersen ben burada durmam, sizinle gelirim, der. Ben seni seviyorum Şura…

Şura, ne diyorsun, lütfen diyerek ellerini avuçlarından çeker. Petro, Seyit ile beraber olduktan sonra, bu aşkı içime gömmeyi yemin ettim. Ben acı çekiyorum. Sonra da Şura’dan özür diler.

Ekran Alıntısı.PNG 10.3

Seyit, kürek çekmekten elleri kabarmıştır. Kimse ümidini kaybetmesin, herkes sırasıyla kürek çekecek, karaya çıkacağız. Bir sabah bitkin ve uykudadır, tekne kıyıya vurur. Onları Türk askerleri karşılar. Seyit, ben Türk’üm dese de, konuşturmazlar. Hepiniz tutuklusunuz, diyerek alıp götürürler.

Ekran Alıntısı.PNG 10.4

Akşam yemeğinde herkes oradayken Şura konuşmak ister. Biz yarın ayrılıyoruz, başka bir yere gideceğiz. Hepinizi çok seviyorum, sizler ailem gibiydiniz. Bu tamamen teyzemin isteği, lütfen bana anlayış gösterin. En çok üzülen de Sabri olur. Sabah Şura’nın odadan ayrılması oldukça güç olur, bir dolu hatıraları vardır bu odada. Sonra Celil gelir, onu aşağı indirir. Bu vedalaşma çok hüzünlü olur, herkes duygulu anlar yaşar.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Tam bu sırada Yüzbaşı Billy gelir. Şura’ya dönüyorsunuz demek, Şura hayır hiçbir yere gitmiyorum. Billy, o halde size bol şans diliyorum. Güle güle deyince, Celil, yo… ben bir yere gitmiyorum, buralardayım yüzbaşım, görüşürüz, der. O sırada Rıza’ya öldürülen İngiliz subayının katilini bulduğumuzu söylemeye geldim. İgor Sakalof. Kaçarken suçunu itiraf etti öldürüldü. Aylin, yalan diyerek Billy’e saldırır. Benim kardeşim katil değil.

‎مسلسل  Kurt Seyit ve Şura‎'nın fotoğrafı.

Seyit, parmaklar arkasında derdini anlatamaz, bekle komutanı derler. Telgraf çekmemi izin verin, nişanlımı telgraf çekmeliyim.

Yüzbaşı Billy Petro’ya ziyarete gelir. Gemiden telgraf çekildiğini, Seyit geri döndüğü haberini verir. Petro şoktadır. Seyit dönerse her şey ortaya çıkacak. Petro, Barones benim sağlamam olacak, der.

Şura bir eczanede çalışmaya başlar. Cuma günleri Sabri ve Galip ile görüşürler. Fayton ile yetimhaneye giderler, orda yemek dağıtırlar. O sırada kemancı Yusuf yemek sırasına girer. Sabri nerelerdesin Yusuf abi diye sorar. O an Şura’nın yaka broşuna takılır, nereden bulduğunu sorar. Şura, ablamın bu der. Yusuf, Valentina’nın kardeşi misiniz diye sorar.

Ekran Alıntısı.PNG 10.6

Yusuf, evet der ve onu ablasına götürür. İki kardeşin buluşması görülmeye değerdi. Valentina rüyadayım. Şura, hayır rüya değil. Dakikalarca birbirlerine sarılırlar. Akşam evde bütün aile özlem giderirler.

Petro, Barones’e gider. Aralarında bir hesaplaşma vardır. Her ikisi de birbirlerine can borçludur.

Aylin’in Billy’e öfkesi gittikçe bilenmektedir. Rıza’ya tam 37 gün oldu, o katilden intikamımı alacağım. Bil, o gece sivil kıyafetle Rıza’ya gelir. Rıza tek başına çalışıyor, kaçak içki yapıyordur.

Yusuf, Valentina’yı artık benimle çakamazsın? Hayır, çalmaya devam der. Yarın akşam, biz de sizi dinlemeye geliyoruz. Şura, abla benim için çalacaksın der. O gece iki kardeş dertleşirler. Artık kaderimiz değişiyor Şura. Şura; “Seyit olmadan mutlu olamam ben.” Şura, göz yaşlarını tutamaz. Hala beni bırakıp gittiğine inanmıyorum. Biliyorum, gelecek.

Ekran Alıntısı.PNG 10.8

Seyit, şehre dönmüştür. Bir gece Petro’nun karşısına çıkar. Akşam, evde ona bu yaptıklarının hesabını soracağım, burnundan fitil fitil getirmezsem bana Seyit demesinler. Petro, Billy gerçekten çok tehlikeli adam. Sen kaybolduğun gün Barones’i de içeri atmış. Ben rüşvet verip kurtardım. Petro, dışarısı senin için çok tehlikeli seyit. Petro, Şura’nın teyzesinin İstanbul’a geldiğini, hiçbir şeyin eskisi gibi olmadığını, eczanede çalışmaya başladığını söyler. Seyit, allak pullak olmuştur.

Fotoğraf: ‎جليـل و شوري من الحلقـة ال10‎

Celil, Şura’nın teyzesi ile görüşür. Şura ile Tina’nın dışarıda olduğunu söyler. Celil hemen görmek ister. Teyze, Şura artık sizi görmek istemiyor. Celil, buna inanmamı beklemeyin benden. Siz ona Seyit’i hatırlatıyorsunuz. Valantino ile bu kadar mutluyken onu geçmişe götürmeyin, zaten kısa bir sonra buradan gideceğiz. Celil söylenenlerden yüz üstü geri döner.

Yahya Beyle, Celil’e mektuplar gelir. Bunlar Seyit’tendir, İstanbul’a döndüm, Yüzbaşı Billy’nin oyununa geldim, akşama geldiğimde her şeyi anlatacağım. Yahya, mektubu okur, kaçmamış Ali Dayı, bu akşam otele geliyor. Ali Dayı çok duygulanır, ağlar.

Ekran Alıntısı.PNG 10.10

Petro ile Seyit, fayton ile eczaneye doğru giderler. Tina ile Yusuf ve Şura’nın yeğeni de onlarladır. Şura eczaneden elinde bir buket çiçekle çıkar, arkasından gelen yeğenin koluna sevgili gibi girer. Seyit onları öyle görünce sevgili zanneder. Petro taşı gediğine koyar, işte bu yüzden gelmeni istemedim.

Ekran Alıntısı.PNG 10.9

Seyit’in gözlerine yaşlar gelir. Petro, Şura gelinliği ile bırakıldığı gün seni terk etti, der. Seyit, gördüklerinden adeta donmuş kalmıştır ve 10. Bölüm burada biter.

Ekran Alıntısı.PNG 10.11

Seyit’in Şura’ya kavuşması haftaya kaldı. Petro’nun planı işliyor şimdilik. Seyit, Celil ile konuştuktan sonra, Şura’sına kavuşacak. Düğümü Celil çözecek gibi gözüküyor. Bütün bu gelişmeleri ve Seyit’in Yüzbaşı Billy’den nasıl bir intikam alacağını haftaya hep birlikte göreceğiz.

 

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Görseller internetten ve dizifilm.com’dan ve tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

 

Çağatay Ulusoy / Sanat – Para – Aşk arasından, Aşkı seçti!

Kategori
Magazin
 BoGojw7CUAAT6VW[1]

Çağatay Ulusoy bu yaz sinema filmi yok, tatil yapacağım dedi ve Özcan Deniz’in film teklifini geri çevirmişti.

Bu karar tamamen onun özeli olsa da, ben sorgulamadan edemedim. Çünkü sevenlerinden de tepki aldı. Herkes ondan 2.Sinema filmini bekliyordu. Çağatay Ulusoy, “Tatile çıkacağım, bu yaz film çekmeyi düşünmüyorum.”  Diyerek cevap vermişti. Özcan Deniz de bu teklifi yaptığına pişman olmuş; “Keşke ona hiç teklif götürmeseydim.” Demişti.

Çağatay’ın bu kararı en az Özcan Deniz kadar, sevenlerini de çok üzdü. Çok kişi de Çağatay Ulusoy, kariyeri, sanatı ve parayı bir kenara atarak aşkı seçtiğini düşündü. Önceki akşam da (19 Mayıs akşamı saat:22,45) ATV televizyonu da, Çağatay’ın bu kararına nazire yaparcasına, 2011 yazında oynadığı “Anadolu Kartalları” filmini tekrar gösterime soktu. Ben daha önce sinemada seyretmiştim, tekrar seyrettim. Çağatay’ın o zaman bu filmde, daha ilk dizisi olan “Adını Feriha Koydum” da 6 aylık kamera deneyimine rağmen çok da başarılı olduğunu herkes gördü. Bu tat damaklarında kalanlar, ondan ikinci sinema filmini hep istiyorlardı. Şimdi Çağatay Ulusoy artık çok deneyimli, kariyer sahibi bir kişi oldu. Şayet oynasaydı, Özcan Deniz’in deneyimi ile birleşecek, gişe rekorları kıracak bir film ortaya çıkacaktı. Çağatay için de çok iyi ikinci bir deneyim olacaktı.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Şu günlerde Menajeri Engin Aykanat’a, twiterdan Çağatay sinema filmi çevirsin diyerek bolca tweetler atılıyor. Ama Çağatay tercihini yaptı. Amerika’da Serenay Sarıkaya ile, bir Workshop’da kısa bir eğitim, arkasından Meksika sahillerinde 12 günlük bit tatil yapacaklar.

Ben gene de bir açık kapı bırakıyorum. Bu yaz tatilini bir sinema filmi de sıkıştırılabilir mi? Ancak şunu da unutmamak lazım, iyi bir yapım emek ve zaman ister deyip, herhalde olmaz diyorum. 2015 yazına inşallah. Belki de Hazal kaya ile olur bu sinema filmi, zaten çok isteniyor.

Lafı pek de uzatmayalım. Çağatay Ulusoy’un kişiliğini bildiğim için, şöhret sarhoşu olduğunu tahmin etmiyorum. “Medcezir” dizisinde sezon başından bu yana çok da yoruldu. Çok da iyi performans gösterdi. Sezar’ın hakkını Sezar’a verelim. Bu tatili sevgilisi Seranay ile hak etti, diyelim.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Netice itibariyle yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy; Sanatı, şöhreti, kariyeri ve parayı bir tarafa bırakarak aşkı seçmiş oldu.

Ben kendi adıma, bu onun tamamen bir özeli olduğu için, kararına saygı duyuyorum amma, iyi bir oyuncu olmak fedakarlık ister demeden de edemiyorum.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Amerika’daki kısa oyunculuk eğitimlerinde başarılar ve her ikisine de şimdiden iyi tatiller diliyorum.

Allah dileyen herkese, Çağatay Ulusoy şansı versin.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten, Medcezir ve Çağatay Ulusoy resmi twitter sayfasından  kopyalanmıştır.

Not: Burada yazılan tüm yazılarım elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılamaz.