Aylık arşivler: Şubat 2016

Fatmagül’ün Suçu Ne? Güney Amerika Başarısı!

fatmagul'un sucu ne-

Beren Saat ile Engin Akyürek’in başrolü oynadığı “Fatma Gülün Suçu Ne?” dizisinin başarısı, Dünyanın öbür ucunda devam ediyor.

Ay Yapım’ın tüm dünyada büyük ses getiren projesi Fatmagül’ün Suçu Ne şimdi de Latin Amerika’yı etkisi altına aldı. Dizinin tarihlerindeki en büyük ratinglere sahip olduğunu belirten Porto Rikolu Wapa Tv ekibi, dizinin oyuncularıyla röportaj yapmak için geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye geldi.

Evrensel bir sorun olan kadına şiddet ve toplum baskısı gibi konuları kadın gözüyle, kadın duyguları üzerinden anlatan ve yayınlandığı her yerde reyting rekorları kıran Fatmagül’ün Suçu Ne dizisine Porto Rikolu televizyon izleyicisi de büyük ilgi gösteriyor.

hilal saral ve esra dermancıoglu

fırat celik

Fatmagül’ün Suçu Ne’nin gördüğü ilgi üzerine Porto Riko’lu TV kanalı Wapa TV, Türkiye’ye gelerek Hilal Saral, Fırat Çelik, Esra Dermancıoğlu ve Buğra Gülsoy ile röportajlar yaptı.

bugra gulsoy

Ece Yörenç ve Melek Gençoğlu’un senaryosunu yazdıkları, Hilal Saral’ın yönetmenliğini yaptığı Beren Saat, Engin Akyürek, Fırat Çelik, Murat Daltaban, Kaan Taşaner, Engin Öztürk, Deniz Türkali, Seda Güven, Veda Yurtsever İpek, Esra Dermancıoğlu, Bülent Seyran ve Sumru Yavrucuk ve Musa Uzunlar’ın unutulmaz oyunculuklarıyla hayat verdikleri proje yayınlandığı her ülkede benzer durumlardaki kadınlara cesaret veriyor.

Güney Amerika ülkeleri Türk dizilerine ilgi gösteriyor. Bundan sonra bakalım hangi dizler Güney Amerika ülke tv’lerinde yer alacak?

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Kaynak haber ve görseller, Ay Yapım Persona Sanat Basın Bülteninden alınmıştır.

Geçen Haftanın (22 – 28 Şubat 2016) en çok izlenen dizileri!

cats 29 ŞUBAT

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 22 – 28 Şubat 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Total’de bu hafta 9,86 reyting puanı ile Kırgın Çiçekler dizisi ilk sırada yer alıyor. 10.sırasında ise Kanal D’nin “Kurtlar Vadisi Pusu” dizisi bulunmaktadır.

Bu hafta AB’de ilk onun ilk sırasında 12,96 reyting puanı ile Diriliş Ertuğrul yer alıyor. 10.sırada ise TRT1’nin Baba Candır dizisi yer alıyor.

Star Tv’nin yeni dizisi “Göç Zamanı” bu hafta ekranla gelen 5.bölümü Total’de 4,79 puan aldı. Ancak dereceye giremedi. Bu hafta Salı gecesi ekranlara gelen Kanal D’nin Hayat Şarkısı 3.bölümü ile Hem Total’de, hm de AB’de ilk 10’a girmeyi başardı. Dizi oldukça tutulmuşa benziyor.

Meryem Uzerli’nin dizisi Gecenin Kraliçesi yine beklenen başarıyı elde edemedi. Geçenin Kraliçesi Total’de ve AB’de 24.sırada yer aldı. Dizinin devamı bu gidişe pek gelecek gibi gözükmüyor.

Show Tv’nin oldukça iddialı dizisi ilk bölümü ekranlarda geldi. Ancak reytingleri oldukça düşüktü. Total’de 28. AB’de 23.sırada yer alabildi. Kış Güneşi’nde Şükrü Özyıldız ile Aslı Enver baş rolü paylaşıyor.

Reyting Nedir?
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10:

1.Kırgın Çiçekler 34.Bölüm (Atv)……………………………..9,86 – 22,83

2.Diriliş Ertuğrul 47.Bölüm (TRT1)………………………….9,31 – 21,65

3.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 24.Bölüm (Atv)…9,04 – 21,76

4.Kara Sevda 19.Bölüm (Star Tv)……………………………..7,59 – 18,56

5.Karagül 110.Bölüm (Fox Tv)…………………………………7,24 – 17,66

6.Kiralık Aşk 35.Bölüm (Star)………………………………….7,16 – 17,48

7.Arka Sokaklar 390.Bölüm (Kanal D)……………………..6,70 – 16,12

8.Paramparça 54.Bölüm (Star Tv)…………………………….6,63 – 15,55

9.Hayat Şarkısı 3.Bölüm (Kanal D)…………………………..6,46 – 14,81

10.Kurtlar Vadisi Pusu 283.Bölüm (Kanal D)…………….6,30 – 15,09

 

AB’de ilk 10:

1.Diriliş Ertuğrul 47.Bölüm (TRT1)………………………….12,96 – 30,64

2.Kiralık Aşk 35.Bölüm (Star)…………………………………..9.00 – 22,53

3.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 24.Bölüm (Atv)….8,66 – 21,16

4.Poyraz Karayel 46.Bölüm (Kanal D)……………………….7,28 – 17,88

5.Hayat Şarkısı 3.Bölüm (Kanal D)…………………………..6,86 – 16,01

6.Muhteşem Yüzyıl Kösem 15.Bölüm (Star Tv)………….6,02 – 15,33

7.Kırgın Çiçekler 35.Bölüm (Atv)……………………………..6,01 – 14,93

8.Kara Sevda 19.Bölüm (Star Tv)……………………………..5,72 – 14,27

9.Paramparça 54.Bölüm (Star Tv)…………………………….5,19 – 12,98

10-Baba Candır 27.Bölüm TRT1………………………………..5,01 – 12,63

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan ilk 5 sıralaması:

1- Diriliş Ertuğrul : Bu hafta TRT1’in tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul AB’de aldığı 12,96 puan ile ilk sırada yer aldı. Tarihi gerçekleri anlatan dizide Ertuğrul karakterini Engin Altan Düzyatan oynuyor. Sadettin Köpek obaya neden gelmiştir?Gündoğdu, Selcan’ı kurtarmış, Noyan’ı esir almıştır. Selcan, Gündoğdu’nun kendisini kurtarmasından çok mutlu olmuştur. Bu zaferin gerçekleşmesinde büyük payı bulunan Hamza Noyan tarafından şehit edilmiştir. Gündoğdu Noyan’ı bütün obanın önünde infaz etmek için obaya getirmiştir. Bu infazın diğer Türkmen boylarına güç ve cesaret vermesini amaçlamıştır. Obada yaptığı konuşma, büyük bir coşku meydana getirmiştir.

dirilis-ertugrul-47-bolum-fragm

 

2.Kırgın Çiçekler: Pazartesi gecelerinin reyting birincisi Kırgın Çiçekler Paramparça ile yarışa devam ediyor. Total’de aldığı 9,86 puan ile bu hafta 2.sırada yer aldı. Otelde Kemal’i bulamayan Mesude panik yaşayarak eve döner. Yurtta Eylül’ün yokluğunu fark eden kızlar merak içindedir. Serkan, Eylül’le tekrar eskisi gibi olabilmek için gönlünü almak ister. Eylül, Kemal’den tamamen kurtulmak için kimseye haber vermeden ani bir karar alır. Küçük kızını göremeyen Banu, yaşadığı çaresizlikten Kader’i sorumlu tutar. Anne kız arasında ipler gerilir. Kader ciddi bir tehlike altında kalır…

kirgincicekler-34_640

 

3.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz: Oktay Kaynarca’nın yeni dizisi Salı gecelerinin birinciliği kimselere bırakmıyor. Bu hafta Total’de aldığı 9,04 ile 3.sırada yer alıyor. Devlet Hızır Çakırbeyli ile bir anlaşma yapmak ister. Ünal Kaplan’ın yerine onu oturtmak ister. Ünal Kaplan Hızır’dan şüphelenince masadakileri kışkırtıp Hızır’a istihbaratçı Nevzar Çankırılı’yı öldürtmek ister ancak Hızır bu cinayeti işlemez, Nevzati saklar Ünal da Hızır’ın güçlenmesinden korktuğu için Hızır’ı hapse attır. Hızır ordan çıkar çıkmaz masadakileri kendi tarafına çeker. 10. Bölümde Alparslan Ünal’ın kızını çatışmadan kurtardığı için Ünal Hızır’ı masanin lideri yapar. 20. bölümde Ünal’ın kızının ölümünün ardından Ünal yerini Hızır’ın yeğeni Alparslan’a bırakır. Ancak artık Ünal Kaplan’ı kimse durduramayacaktır

eskiya-dunyaya-hukumdar-olmaz-24-bolu

 

4.Kiralık Aşk: Başrollerini Elçin Sangu ve Barış Arduç’un oynadığı Cuma gecelerinin sevilen Sevilen dizi Kiralık Aşk, Total’de aldığı 9,00 reyting puanı ile bu hafta 4.sırada yer almıştır. Birlikte yaşamak, Ömer ve Defne arasındaki aşk ateşini büyütüyor. Sinan’ın Yasemin’e müthiş bir sürprizi var! Yasemin ise bu sürpriz karşısında şaşkın! Fikret Gallo için verilen resepsiyon yaklaşıyor. Passionis’in Gallo’ya ihtiyacı var. Herkes Ömer’i Fikret Gallo ile görüşmesi için ikna etmenin çılgın yolları peşinde!

kiralik-ask-35-bolum-fragm

 

5.Kara Sevda: Çarşamba gecelerinde çok sevilen Kemal-Nihan aşkı izleyicisini ekran başına oturtuyor. Total’de aldığı 7,59 puan ile 5.sıradan listeler girdi. Sezinlerin evindeyse Zeynep’in yerini sağlamlaştırma çalışmaları devam etmektedir. Zeynep, bir düğün talebiyle çıkar karşılarına. Bu talep Vildan’ı delirtse de, gerçekleşir. Tek sorun, Zeynep’in yalnız olmasıdır. Zeynep, ailesini düğüne gelmeleri için iknaya çalışır. Kemal dahil bütün ailesi bunu reddeder. Ama düğün günü Kemal fikrini değiştirmek zorunda kalır. Kemal oynadığı harmandalı ile herkesin dikkatini çeker. Düğün gecesi, Kemal kuracağı şaşırtıcı bir bağlantıyla cinayet düğümünü çözmeye adım adım yaklaşır. Karen’in katiline artık bir adres uzaklığındadır.

maxresdefault

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan diziler:

Kırgın Çiçekler, Paramparça, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda, Poyraz Karayel ve Kiralık Aşk her iki grupta yer alan diziler.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de ilk onda: Star Tv ve Kanal D 3 dizi. Atv 2 dizi. TRT1, ve Fox Tv birer dizi ile yer alıyor.

AB grubunda: Star Tv 4 dizi, TRT1, Atv ve Kanal D 2 dizi yer almıştır.

Her hafta olduğu gibi Star Tv haftanın birincisi. Hem Total’de 3 dizi, AB’e 4 dizisini soktu.

Bu hafta, Star Tv’nin yeni dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem oldukça heyecanlı bölümler devam ediyor. AB’de 6,02 ile gecenin 2.sırasında yer aldı.

Show Tv’de dün akşam yayınlanan Seçkin Özdemir’in Acı Aşk’ın reytingleri gene düşüktü. Aslında takip edenler için dizi güzel. Totalde 15.sırada, AB’de 22.sırada yer aldı.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri (reytingkurdu) ölçümlerinden alınmıştır.

Leonardo Dicaprio 6.adaylığında Oscar’ı nihayet kaptı!

 

leonardo-dicaprio-

88.Oscar ödülleri bu gün sabaha karşı Hollywood’daki Dolby Tiyatrosu’nda sahiplerini buldu. Belki sürpriz değil ama Leonardo Dicaprio‘un 6 kez aday olduğu yarışmada nihayet “En İyi Erkek Oyuncu” dalında Oscar ödülünün sahibi oldu.

Leonardo Wilhelm DiCaprio (11 Kasım 1974, Hollywood Kaliforniya) beş defa Akademi Ödülü adayı gösterilmiş ABD’li oyuncu. 1989’da kariyerine Parenthood dizisinde Garry Buckman rolü ile başladı. Daha sonra Santa Barbara dizisnde Mason Capwell karakterinin genç halini canlandırdı. 1991-1992 yılları arasında Growing Pains dizisinde 22 bölüm Luke Brower olarak yer aldı. 1991 yılında Critters 3 isimli filmde Josh rolünde idi.

1997 yılında oynadığı “Jack Dawson” rolü ile Titanic filmini izlemiş, o zaman oyunculuğuna hayran kalmıştım.

 

İşte 88.Oscar’ın kazananları:

 

En İyi Film: Spotlight

spotlightmovie2_6ky9

En İyi Yönetmen: Alejandro Gonzalez Inarritu – Diriliş

En İyi Erkek Oyuncu: Leonardo DiCaprio – Diriliş

22508 leonardo

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Mark Rylance, “The Bridge of Spies” (Casuslar Köprüsü)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Alicia Vikander, Danimarkalı Kız

Alicia-Vikander-SAG-Awards-Acceptance-Speech-2016

En İyi Görsel Efekt: Ex Machina

En İyi Animasyon Filmi: “Inside Out” (Ters Yüz)En İyi Görüntü: Diriliş, Emmanuel Lubezki

En İyi Özgün Müzik (En İyi Film Müziği) : The Hateful Eight – Ennio Morricone

En İyi Özgün Şarkı (En İyi Şarkı): “Writing’s On The Wall” – “Spectre” / Jimmy Napes ve Sam Smith

En İyi Belgesel: Amy

En İyi Kostüm Tasarımı: Mad Max: Öfkeli Yollar, Jenny Beavan

Yabancı Dilde En İyi Film : Macaristan, Son of Saul, Laszlo Nemes

En İyi Özgün Senaryo: Spotlight, Josh Singer ve Tom McCarthy

En İyi Uyarlama Senaryo: Büyük Açık, Charles Randolph ve Adam McKay

En İyi Ses Kurgusu: Mad Max: Öfkeli Yollar

En İyi Ses Miksajı: Mad Max: Öfkeli Yollar

En İyi Kısa Belgesel: A Girl in the River

En İyi Kurgu: Mad Max: Öfkeli Yollar, Margaret Sixel

En İyi Kısa Film: Stutterer

En İyi Kısa Animasyon: Bear Story

En İyi Yapım Tasarımı: Mad Max: Öfkeli Yollar

En İyi Makyaj: Mad Max: Öfkeli Yollar

 

Törenden ilginç Satır Başları:

*** Leonarda Dicapri’nin 6.kez aday olduğu yarışmada nihayet ödülü kapması sosyal medyada en çok konuşulan konusuydu.

*** Geçmiş yıllarda siyahi adayların olmayışı eleştiri konusuydu. Siyahi sunucu komedyen Chris Rock’ın 2016 adaylar arasında siyahi adayın bulunmamasına ilişkin yaptığı espiriler geceye damgasını vurdu.

*** En İyi Film Oscar’ı, gazeteciliği anlatan “Spotlight” filmine verilmesi gazeteciliğin başarısı olarak görüldü.

*** Toplam 10 dalda Oscar adayı gösterilen “Mad Max: Fury Road” (Mad Max: Öfkeli Yollar), “En İyi Kostüm Tasarımı”, “En İyi Yapım Tasarımı”, “En İyi Makyaj”, “En İyi Kurgu”, “En İyi Ses Kurgusu” ve “En İyi Ses Miksajı” olmak üzere 6 dalda Oscar ödülü aldı.

*** Geçen yıl iki ödül alan Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu, bu yıl da Diriliş filmiyle “En İyi Yönetmen” ödülünü kazanarak, John Ford ve Joseph L.Mankiewiccz’den sonra üst üste kazanan üçüncü kişi oldu.

*** Leonarda Dicaprio, “Diriliş” filmindeki rolü ile “En iyi Erkek Oyuncu” ödülünü kariyerinde ilk Oscar’ını kazanmış oldu.

*** Okullardaki cinsel tacize karşı Beyaz Saray tarafından başlatılan kampanyayı desteklemek için sahneye çıkıp Lady Gaga’yı anons eden ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ayakta alkışlanırken, “Lütfen oturun. Burada en az yetenekli kişi benim” diyerek konuklara seslendi.

*** “En İyi Özgün Şarkı” dalında adaylardan biri olan Lady Gaga, “Til It Happens To You” şarkısını seslendirdiği geceden ödülsüz ayrıldı.

*** “En İyi Yabancı Film” kategorisinde Fransa adına Oscar adayı gösterilen Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven’in Kastamonu’da Türkçe çektiği “Mustang” adlı filmi ise ödül alamadı. Bu kategoride ödülü, Macaristan’dan “Son of Soul” kazandı.

Bir Oscar daha sahiplerini buldu.

Darısı kazanamayanların başlına…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve görseller internetten alınmıştır.

 

 

 

Çağatay Ulusoy 5 yaşında çocuk gibi… Mutlu ve keyifli!

12797844_818475588279505_2146654488_n

Çağatay Ulusoy Instagram hesabından “Supermen Jr” notuyla yukarıdaki resmi paylaşmış.

Instagram sayfasındaki bu fotoğraf için şu ana kadar, 63.300 beğenme ve 2792 yorum yapılmıştır.

Santa Monica’da günlerini sakin bir şekilde geçiren Çağatay Ulusoy, sabah sporlarını da eksik etmiyor.

Resimden de anlaşılacağı gibi öyle mutlu gözüküyor ki, en az kaldırdığı Amerikalı küçük çocuk kadar mutlu ve keyifli.

Parkta sabah sporunda karşılaştığı bu çocuk ile diyalog kurmuş olmalı. Biri 5+ diğeri 25 yaşında… İnsan her yaşta çocuktur sözünü doğrulatırcasına…

Allah mutluluğunu bozmasın, daim etsin!

 

 

 

Kenan İmirzalıoğlu yeni Sinema Projesinde Osmanlı Akıncısı oluyor!

56cf0e45c03c0e6c54dbbb89

IL TURCO KENAN İMİRZALIOĞLU !

KENAN İMİRZALIOĞLU OSMANLI AKINCISI OLUYOR!

Ay Yapım, başrolünde Kenan İmirzalıoğlu’nun oynayacağı yeni projesi için hazırlıklara başladı. Senaryosunu Ertan Kurtalan’ın yazdığı ve İmirzalıoğlu’nun bir Osmanlı akıncısını canlandıracağı proje yaz aylarında İtalya’da çekilecek.

Ay Yapım’ın yeni projesi, II. Viyana Kuşatması sırasında İtalya’nın Moena köyüne giden ve köyü özgürleştiren bir Osmanlı akıncısının hikayesini konu alacak. Kenan İmirzalıoğlu’nun başrolde olacağı projenin tamamı yaz aylarında İtalya’da çekilecek. Senaryosunu Ertan Kurtalan’ın yazdığı projede, Kenan İmirzalıoğlu “Il Turco” lakabıyla anılan kahraman Osmanlı akıncısını canlandıracak.

56cf0e92c03c0e6c54dbbb92

56cf0ee0c03c0e6c54dbbb96

Yeni projesi için hazırlıklara başlayan ünlü oyuncunun yeni projesi sevenleri arasında heyecan yarattı. Kenan İmirzalıoğlu, Cansu dere ile 2006 yılında “Son Osmanlı Yandım Ali” adlı bir sinema filminde oynamıştı. Seyretmiştim, çok da güzel bir filmdi.

Kenan İmirzalıoğlu’nun yeni projesinde kiminle oynayacağı, kadroda başka hangi oyuncuların olacağı hakkında şimdilik bir açıklama yok. Bu sinema filminde bir bomba patlatılır Çağatay Ulusoy’da olur mu dersiniz? Zira Çağatay ağabeyim dediği Kenan İmirzalıoğlu’dan böyle bir teklif gelirse hayır demez. Çok da güzel olabilir!

Biz de Kenan İmirzalıoğlu’na yeni projesinde başarılar dileyelim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteni. Görseller; Hürriyet – Kelebek sayfasından alınmıştır.

 

 

 

Çağatay Ulusoy Los Angeles’te Pijama Partisine katıldı!

cagatay-ulusoy-4

Çağatay Ulusoy bildiğiniz gibi Los Angeles’te Santa Monca’da kalıyor. Dil öğreniyor, oyunculuk eğitimimi alıyor ve yeni dizisine hazırlanıyor.

Geçtiğimiz akşam Los Angeles’te yakışıklı oyuncu, Dolce & Gabbana‘nın Los Angeles’taki Pijama Partisi’ne katıldı.

Stefano Gabbana‘nın özel davetlisi olarak geceye katılan Çağatay Ulusoy dünyaca ünlü yıldızlarla bir araya gelmiş.

Stefano Gabbana’nın Çağatay Ulusoy’un fotoğrafını sosyal medyadan paylaşması büyük yankı uyandırdı.

Ben Stefano Gabbana’nın Instagram sayfasına girdim Çağatay’ın Ulusoy’un resmini gözlerimle gördüm. 2816 Beğenme, 251 yorum yapılmış.

CcDmpc0WoAAW7Wn

Çağatay Ulusoy’un fotoğrafının çıkması paylaşımlar ile 10 dakika içerisinde TT listesine girdi. 1665 paylaşımla 2,5 saattir 10.sırada yer alıyor.

Aynı partide; Çağatay Ulusoy menajeri Engin Aykanat ile birlikte:

CcEOXrXUsAAtrWt

Çağatay Ulusoy gecede kokteylde:

CcEPw2LUAAAsHk5

Stefano gabbana:

stefano-gabbana_416x416

Instagram sayfasında Çağatay Ulusoy ile paylaştığı diğer fotoğraflardan bir kaçı:

Dolce & Gabbana İtalyan modacılar Domenico Dolce ve Stefano Gabbana tarafından kurulan moda evidir.

1389464_1563427550641656_1105434860_n

12750159_1554011124912068_1324699448_n

10401823_468661120004985_824689851_n

11350716_819876381474719_853810270_n

12717048_1997420463815538_562181588_n

12725108_749938405150545_459297430_n

Çağatay Ulusoy reklam sektörüne moda ile dünyası ile giriyor. Dün Colin’s firması ile anlaştığı haberleri gelmiş, ancak foto çekimlerini yapacak Mert Alaş konusunda problem yaşanmıştı. Sonucu hep beraber bekliyoruz.

Sözkonusu Pijama Partisine bir çok ünlü de katıldı. İşte katılanlarda bazıları: Jessica Alba, Naomi Campbell, Nicole Richie, Emily Ratajkowski, Selma Blair, Camilla Belle, Poppy Delevingne, Juno Temple, Joan Smalls, Amber Valletta, Dasha Zhukova, Vanessa Traina, Rachel Zoe, Jamie Chung, Kelly Sawyer, Talita Von Furstenberg, Jennifer Meyer, Derek Blasberg, Will Peltz, Adam Senn, Noah Mills.

Çağatay Ulusoy’u Stefeno Gabbana’nın keşfetmesi büyük olay. Moda dünyasına dev adımlarla giriyor. Bence Çağatay Ulusoy bundan sonra, dokunduğu altın olan bir adam olacaktır.

Şansın bol olsun… Yüzü kadar, gönlü güzel adam.

Gelen haberlere göre; Stefano Gabbana Çağatay Ulusoy’a hayran kalmış.

CcEdwZpW4AAKsR6

Bu çok güzel bir haber.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller Stefano Gabbana Instagram sayfasından ve Çağatay Ulusoy twitter sayfasından alınmıştır.

Kara Sevda / Bu Harmandalı çok konuşulur!

Kara Sevda 19.Bölüm 9

Ay Yapım imzalı Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün rol aldığı Kara Sevda, her hafta sürprizleriyle izleyenleri büyülüyor. Dizinin bu hafta yayınlanacak yeni bölümünde ise Kemal ve Nihan’ın karşılıklı oynadığı Harmandalı çok konuşulacak.

Düğünde şıklık yarışı…

Dizinin yayınlanacak 19. bölümünde; Zeynep ve Ozan’ın beklenen düğün günü ekrana gelecek. Sezin ailesinin muhteşem konağında gerçekleşen düğünde, adeta şıklık yarışı sergilenecek. Neslihan Atagül’ün canlandırdığı Nihan’ın, güzelliğiyle büyülerken, Kemal’e Harmandalı’nda eşlik etmesi geceye damga vuracak.

Bölümde ayrıca Karen’in ölümüyle Emir’in maskesini düşürmekten vazgeçmek isteyen Kemal, Nihan’la yol ayrımına gelecek. Ayrılık konuşmasının gerçekleşeceği bölüm sürprizleriyle yine büyük beğeni toplayacak.

İşte Zeynep ve Ozan düğününden görüntüler ve çok konuşulacak Harmadalı:

 

033A2432

Nihan, Damat Ozan ile gelin Zeynep kayınvalidesi, ve kayınpederi ile:

033A2879

Kemal ile Nihan dans ederler.

033A3517

Gecede şıklık yarışı yaşanır. İşte damadın kardeşi Nihan:

033A2320

Düğüne davetli oladığı halde son anda katılan Kemal, herkesin şaşkın bakışları arasında oynadığı çok konuşulacak Harmandalı oynarken.

Kara Sevda 19.Bölüm 18

Nihan sevdiği adam oynarken onu yalnız bırakmaz.

Kara Sevda 19.Bölüm 14

Hilal Saral’ın yönetmenliğini, Anıl Eke, Burcu Görgün ve Özlem Yılmaz’ın senaristliğini üstlendiği Kara Sevda 24 Şubat Çarşamba günü saat 20:00’da Star TV’de ekrana gelecek…

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Kaynak Haber ve Görseller Ay yapım – Persona Sanat Basın Bülteninden alınmıştır.

Çağatay Ulusoy nihayet bir reklam filminde boy gösterecek!

11393239 ulusoy

25 Aralık 2015’de vizyona giren, “Delibal” sinema filmi ile çok konuşulan Çağatay Ulusoy, reklam filmi konusunda Colin’s firmasıyla anlaştığı söyleniyor. Sanat hayatında 5 yılı başarılarla geride bırakan yakışıklı oyuncunun sevenleri niçin bir reklam filminde oymadığını hep merak ediyor, sabırla ondan bir reklam filmi bekliyorlardı. Ve nihayet bir firmanın reklam yüzü oluyor.

Delibal filmde seslendirdiği ‘Mutlu Sonsuz’ şarkısı ile son aylarda dillerden düşmeyen oyuncunun bu reklamdan 1.800.000 TL aldığı öğrenildi.

Ulusoy, firma yetkilileriyle anlaşmadan sonra fotoğrafların Dünyaca Ünlü Türk Fotoğrafçı Mert Alaş çekmesi konusunda ısrar etmiş. Mert Alaş; Justin Bieber, Lady Gaga, Madonna ve Kate Moss gibi bir çok ünlünün fotoğraflarını çeken bir sanatçımız. Ancak, Mert Alaş’ın bu iş için 1 Milyon istemesini firma kabul etmemiş, başka fotoğrafçı arayışına gitmiştir. Ancak Çağatay Ulusoy’un Mert Alaş konusunda ısrar ettiği söyleniyor.

Ulusoy, bayan partner konusunda da 20 yaşındaki Los Angeles, Kaliforniya doğumlu, Hollanda asıllı Amerikalı eski model Yolanda Foster’in kızı Model ve oyuncu olan Gigi Hadid‘i tavsiye etmiş.

Gigi Hadid, bir çok markanın modelliğini yapmaktadır. Elle, Vogue, Galore ve Schon gibi dergilerin kapaklarında yer almış bir isimdir. Kendisi ayrıca People dergisinin en güzel kadınlar listesinde 2. sırada yer almıştır. Boy: 1,76 . Kilosu: 57. Vücut Ölçüleri: 87 x 63 x 89

gigi Hadid

Şayet söz konusu krizler aşılır, anlaşmalar hayatiyete geçirilirse önümüzdeki aylarda bu ikiliyi sıkça ekranlarda izleyeceğiz.

cats çu+gh

Çağatay Ulusoy, Eylül 2016 dizi sezonunda Ay Yapım‘ın çekeceği yeni dizisi ile ekranlarda olacak. Şimdilerde Santa Monica sokaklarında sabah sporu yapıyor, evde harıl harıl bu dizideki rolünü hazırlanıyor ve gerekli eğitimleri alıyor.

Cb9iDkKW0AAJpSY

Bu güzel reklam filmi haberi ve de yeni dizisi için sevenleri adına hayırlı olsun diyelim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Kaynak: Milliyet.com.tr’den Cadde – Sercan Kısmet’in haberi.  Görseller tarafımdan internetten ve Çağatay Ulusoy Twitter sayfasından alınmıştır.

Çağatay Ulusoy “Mutlu Sonsuz” ile nereye koşuyor?

CZowSlFWEAEVEq5

Çağatay Ulusoy Delibal filminde söylediği “Mutlu Sonsuz” şarkısı ile son aylarda şarkıcılığı ile öne çıktı. Şarkıyı Sezen Aksu‘nun güfte ve bestesi ile eli değmesi iyice anlam kattı. Ozan Bayraşa düzenlemesi ile Ulusoy, 16 Aralık’ta Delibal filminden görüntülerle klip yaptı ve Sezen Aksu stüdyolarında tekrar söyledi. Bir şarkıyı söyleyen duygusunu katarak içten söylerse, o şarkı gerçekten bambaşka oluyor. Çağatay Ulusoy da öyle yapmış, filmdeki Barış Ayaz karakterinin yaşadığı aşkın duygusunu katmış ve öyle söylemiş. Ben her gün iş yerimde çalışırken Kralpop‘u dinlerim. Her gün saat başı bu şarkı çalınıyor.

Çağatay Ulusoy, Ekim ayı başında Delibal’ın ilk tanıtım fragmanı çıktığında, çok kısa olarak bu şarkıyı söylemişti. İlk dinlediğimde çok beğenmiştim. 2 Ekim 2015 tarihinde yazdığım Blog yazımda yazmıştım.

19.CWL3cgRUsAQQ8rd

O yazımda aynen şöyle demişim:

Sezen Aksu’nun Delibal için hazırladığı şarkıya Çağatay Ulusoy, inanın yorumculuğunu konuşturarak söylemiş. “Mutlu Sonsuz” adlı şarkıyı Sezen Aksu sözlerini yazmış ve müziği Ozan Bayraşa ile yapmışlar. Çağatay fragmanda kısa da olsa dinleyebildiğimiz kadar eline gitarı alarak mükemmel söylemiş. Bir şarkı ancak bu kadar güzel söylenir. Ben söyleyeyim ‘Mutlu Sonsuz’ kısa zamanda hit olur, herkesin dilinden düşmez.”

CV8R3C3XIAAYiBh

Ve dediğim oldu. 16 Aralık 2015’de yayınlanan “Mutlu Sonsuz” Delibal film görüntüleri ile klip yapıldı. YouTube’de bu güne kadar 9.558.203 kez tıklanmış ve dinlenmiş. Kral Pop’ta ve TTNET Müzikte en çok dinlenen şarkılar arasında devamlı ilk 10’da yer aldığını görüyoruz. Daha sonra şarkının 14 Ocak’ta uzun versiyonu da yayınlandı. Bu klipte 2.095.363 kez tıklanmış. Aynı şarkı toplamda 11.653.566 kez tıklanmıştır. Asıl mesleği şarkıcılık olmayan bir sanatçı için bu bir başarıdır ve bu bir rekordur. Ayrıca dijital platformda en çok satın alınan şarkılar arasında ilk sıraya çıkmıştır.

Bu da göstermiştir ki, Çağatay Ulusoy her yönü ile dört dörtlük bir sanatçıdır. On parmağında on marifet. Ay YapımKerem Çatay böyle bir oyuncuya sahip olduğu için çok şanslı…

Helal olsun. Kutluyorum. Alnından öpüyorum. Asıl mesleği oyunculukta başarılarının devamını diliyorum.

Çağatay Ulusoy Nereye Koşuyor?

Cevabı sosyal medyada görüldüğü gibi yeterince yer alıyor.

Televizyon Dizilerinin en çok aranan ve beklenen oyuncularından Çağatay Ulusoy, 2016 yılında da koşmaya devam edecektir.

Eylül 2016 yeni sezonda yeni dizisi ile fişek gibi geliyor.

Şu günlerde; Los Angeles’in Santa Monica sahil kasabasında Pasifik okyanusu sahillerinde koşuyor.

Ne kadar gururlansa yeridir.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Kara Sevda / Kemal Gerçeğin Peşini Bırakmıyor!

Ekran AlıntısıK.S.19.1

Ay Yapım imzalı, Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün rol aldığı Kara Sevda’da sular durulmuyor. Kemal ve Nihan’ın “o gece”nin gerçeklerinin peşindeki amansız takipleri daha da tehlikeli olmaya başlıyor. İki aşığı yeni bir yol ayrımına getiren tehlikeler Kemal’in yeni bir karar almasına neden oluyor.

Kara Sevda’nın yeni bölümünde neler olacak?

Kemal ve Nihan’ın “o gece”nin üstündeki sır perdesine dair en kuvvetli bağlantısı olan Karen’in ölümü her ikisini de derinden etkiler. İkisinde de ayrı ayrı sorgulamalara neden olur. Cinayeti Karen’in kocasının üstlenmesi ise bu cinayette Emir’in parmağı olduğunun açık ilanı gibidir.

Kemal, “o gece” araştırmasının gittikçe daha tehlikeli bir hal almaya başlamasından rahatsız, Nihan’a araştırmalarını durdurmalarını ve birbirlerinden de uzak kalmalarını söyler. Nihan ayrı olma fikriyle sarsılsa da kabullenmekten başka şansı yoktur. Kemalin amacı ise Nihan’ı araştırmadan ve tehlikelerden uzak tutmaktır, Nihan’a söylemeden araştırmalarına Zehir’le birlikte devam eder.

Ekran AlıntısıKS.19.2

Nihan, Kemalden uzakta olmanın acısıyla zor günler geçirir. Kemal Nihan’a bir seçenek sunar. Bu ilişkinin gönül rahatlığıyla yürümesinin artık tek bir yolu vardır.

Kemal, Karen’ın kocası Taner’in de Emir’in bir oyununa çekildiğinden emin, Taner’den Emir’i koruduğunu itiraf etmesi ve yeni ipuçları bulmak için bir plan yapar. Planının sonunda onu sürpriz biri beklemektedir.

Tarık ise birini öldürmüş olmanın etkisiyle dağılmıştır, Banu’ya daha çok sığınır.

Ekran AlıntısıK.S.19.3

Sezinlerin evindeyse Zeynep’in yerini sağlamlaştırma çalışmaları devam etmektedir. Zeynep, bir düğün talebiyle çıkar karşılarına. Bu talep Vildan’ı delirtse de, gerçekleşir. Tek sorun, Zeynep’in yalnız olmasıdır. Zeynep, ailesini düğüne gelmeleri için iknaya çalışır. Kemal dahil bütün ailesi bunu reddeder. Ama düğün günü Kemal fikrini değiştirmek zorunda kalır. Kemal kardeşinin düğününe katılır. Herkesin şakın bakışları altında bir harmadalı çaldırır ve oynar.

Ekran AlıntısıK.S.19.4

Düğün gecesi, Kemal kuracağı şaşırtıcı bir bağlantıyla cinayet düğümünü çözmeye adım adım yaklaşır. Karen’in katiline artık bir adres uzaklığındadır.

Kara Sevda’nın heyecan dolu yeni bölümü 24 Şubat Çarşamba günü saat 20:00’da Star TV’de ekrana geliyor.

İyi Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber Ay Yapım Persona Sanat Basın Bülteni. Görseller fragmandan alınmıştır.