Aylık arşivler: Ekim 2014

Kurt Seyit ve Şura / Seyit evlendi, 3 bölüm sonra Final!

5265_2493_28102014_1

Ay Yapım’ın büyük ümitler bağladığı, Star Tv. ekranlarında yayınlanan aşk ve macera dizisi Kurt Seyit ve Şura dün akşam 18.Bölümü izleyenleri ile idi. Her nedense olmadı, olmuyor ve Kurt Seyit ve Şura ne yazık ki 3 bölüm sonra final yapmak zorunda kalıyor.  Reytingler yerlerde sürünüyor, Total’de 23.sırada, AB’de 14.sırada yer almış.

Geçtiğimiz sezon ortasında Mart ayında 2 milyon TL ücretle, iki yıllığına Kıvanç Tatlıtuğ ile anlaşma yapıldı. Büyük ümit ve masraflarla ilk bölümleri yurt dışında çekilen dizi nedense reytinglerde bekleneni alamadı. Bölüm maliyetleri 800 bin TL. olduğu söylenen dizi, yurt dışı reklam bağlantıları nedeniyle yayınına hemen de son verilemedi. Yeni sezonda dizi ekibine Fahriye Evcen ve Zerrin Tekindor gibi iki güçlü oyuncu dahil edildi. Gene olmadı, özde Zeynep Farah Abdullah ile Kıvanç Tatlıtuğ’un kimyası tutmadığı söylendi.

Geçen bölümde Seyit ile Mürvet imam nikahı yapılırken, Şura koşar otele gelir. Onları nikah anında görünce göz yaşlarını tutamaz. Seyit dışarı çıkarken, Mürvet’in annesi Cemile Hanım Seyit’in önüne geçer, “Dur balalım orada Seyit Efendi, bir adım daha atarsan sana dünyayı zindan ederim. Ben sana kızımı harcatmam, seni harcarım, dünyayı harcarım, ama o alnındaki lekeyi kızıma bulaştırmana izin vermem. Seyit, kimsenin kimseyi harcadığı falan yok, ben bir söz verdiysem bitmiştir. Kayın valide hiç hak etmedin diyerek elini öpmesi için biraz zor verir.

Ekran AlıntısıKSŞ18.1

Şura’nın ablası Tina ile Petro gelir onu alıp götürürler. Giderlerken Seyit merdivenlerden onları seyreder. Küçük Sabri, Şura’ya ne olur sen benimle evlen. Ben seni hiç üzmem. Petro’nun elini daha güçlü sıkarak, götür beni buradan.

Kurt Seyit, kaynanasına rağmen Mürvet benim helalim der ve bindirir arabayı götürür.

Emine Hanım düğün yemeği bile yemeden oğlu Hakkı ve gelinini alır giderler. Bir evde iki gelin, biri kızı Mürvet, diğeri oğlu Hakkı’nın karısı Ayşe. Onlara da üşemeyin diye bir yorgan verir. Hakkı yüz görümlülüğünü takar. Ayşe başım ağrıyor diyerek nazlanır. Hakkı bu gece bu evde iki boş gerdek odası olmayacak der.

Ekran AlıntısıKSŞ18.3

Seyit kaynanasının ağır sözlerine dayanamaz gerdeğe girmeden evi terk eder.

Şura çok üzgündür. Seyit ile olan aşklarını o kadar çok güvenmişti ki, olanlar onu hayal kırıklığına uğratır. Seyit için, babasının sözüne geldi, attı Rus kızını, aldı Türk kızını diye söylenir. Sinir krizi geçirir, oda da her şeyi kırar döker. Doktora götürürler, doktor bir süre dinlenmesi, ortamdan uzaklaşmasını önerir.

Celil, Seyit’i görünce sen burada ne arıyorsun damat bey diye takılır. Seyit, Şura için çok geç, ben kararımı verdim, o yolda yürüyeceğim. Şura’nın yaptığı hataları konuşurlar. Mürvet için, annesi ile aynı evde olmaz, der.

Petro bir taraftan gözü Ayla’dır. Ayla’nın derdini Güzide’ye anlatır.

Celil, Şura’yı hasta yatağında ziyarete gelir. Şura, niye geldin, durumumu görüp arkadaşına anlatmak için mi? Celil’e dert yanar, neden durdurmadın, neden bana söylemedin o nikahı? Celil, giderken lütfen üzüntüden yataklara düştüğümü söyleme diye tembihler.

Ekran AlıntısıKSŞ18.4

Seyit sabah Mürvet’in evine bir demet çiçek ve bir takım erzaklarla gelir. Mürvet ile yalnız konuşmak istiyorum. Emine Hanım önce biz konuşalım. Mürvet ne söyleyeceksen burada annem ile ağabeyimin önünde söyleyebilirsin. Kimden ne saklıyoruz ki?  Seyit, Pera’da bir ev tutum, ikimiz için deyince kaynana baştan sana söyledim, bu evde bizinle yaşayacaksın diye. Mürvet, ben bu evde yaşamak istiyorum deyince Seyit çeker gider. Sonra da herkesin şaşkın bakışları arasında valizleri ile eve döner.

Petro, Şura’ya İstanbul dışında bir yazlık eve götürür. Ablası Tina onları uğurlar.

Ekran AlıntısıKSŞ18.5

Seyit benim başaklarım uzun yer sofrasına oturmuyorum diyerek eve yemek masası ve sandalyeler getirir. Birlikte masa etrafında evde yapılan yemekleri yerler. Ayşe, Mürvet’e kocasını elinde tutması için tavsiyelerde bulunur.

Eve Kuva-yi Milliye’ciler gelir. Anadolu’ya Mustafa Kemal’e asker yetiştirmek için Seyit gibi, Celil gibi subaylara ihtiyaçları olduklarını söylerler.

O gece Seyit evde kalacaktır. Kaynana iki odun alarak banyoyu yakayım diye yukarı çıkar. Seyir bu hareketlerden huzursuz olur.

Ekran AlıntısıKSŞ18.6

Mürvet ben istemiyorum diye annesine söyler. Emine Hanım o gece damadını gözü tutar. Aklı başında, vatan için de düşüncelerini beğenmiştir. Kızını oda kapısına kadar uğurlar. Seyit ile konuşurlar. Mürvet Seyit’i güvenmemektedir. Mira’yı kıskandığı her halinden, her sözünden bellidir.  Seyit’in onuru ve gururu kırılır, odadan çıkar gider.

Ertesi sabah Celil, Emine Hanıma dün gece Seyit bana uğradı da bu mektubu size gönderdi. Seyit mektubunda; “Mürvet, ben Anadolu’ya gidiyorum. Şu an bana en fazla ihtiyaç duyulacak yer orası. Bir yuvamız olacaksa, bir vatanımız da olmalı. Ardan geçen sürede biraz sakinleşiriz. Ben dönebilirsem eğer seni özlemiş olacağımı biliyorum. Odada bavulumun iç gözünde para var. Ne ihtiyaç olursa kullan, Allaha emanet ol.”  Annesi ne yazmış deyince, mektubu annesine uzatır. Ayşe, ne oldu, boşuyor mu seni der. Emine Hanım sen üstüne vazife olmayan işlere karışma.

Seyit, acemi askerleri silah ve tabanca ile atış eğitimi yaptırır. Her biri attığını vurur.

Mürvet gün sayar, Seyit gideli tam 32 gün olmuştur. Ayşe, hiç belli etmiyorsun üzüntünü diyerek dalga geçer.

Şura yazlık köşkü istediği gibi dayar, döşer. Ablası Tina’yı beklerken, Petro çıkar gelir.

Ekran AlıntısıKSŞ18.7A

Celil kendisini içkiye verir. Sevdiği kadın Güzide ile aynı şehirde yaşıyor ama, onu göremiyordur. Yahya Bey Ankara’ya gitmiştir. Celil’i çağırır, Güzide senin için işi gücü boşladı, kendini dağıttı diyorlar. Celil, sana gelmemek için takatım kesilinceye kadar içiyorum. Güzide benim de senden başka yaşama sebebim yok. Ben gidiyorum, Seyit’in yanına gidiyorum. Celil Güzide’yi ihtirasla öper.

Ekran AlıntısıKSŞ18.8

Celil, ben senin için ordularla bile savaşırım. Ama sen başkasının helalisin. Sen iyi ol, sağlıklı ol, mutlu ol. Sana söz veriyorum, ben de senin için hayatta kalacağım.

Ekran AlıntısıKSŞ18.9

Petro ile Şura akşam bahçede birlikte yemek yerler. İstanbul!da işlerinin çok yoğun olduğunu her şeyi anlatır. Şura başka deyince, Seyit’i soruyorsan Anadolu’dan daha dönmemiş. Petro, Şura’nın Seyit’i düşünmesini dayanamaz, sen iyileşmemişsin diyerek sert tepkide bulunur. Ben senin kalbinde bana bir yer açmanı istiyorum. Pedroi bir tek taş yüzük çıkartır. Diz çöker, benimle evlenirsen, der. Şura, cevap vermez. Sadece İstanbul’a dönmek istediğini söyler.

Celil, Mürüvvet’e gelir, ben Seyit’in yanına gidiyorum, bir söyleyeceğiniz var mı diye uğradım. Mürüvvet var, benim söylemek istediklerim var.

Celil, Seyit’in birliğine ulaşır. Eski günlerde olduğu gibi yere attığı mendili yere atar, Seyit atı ile yerden alır.

Ekran AlıntısıKSŞ18.10

Seyit, ne haberler getirdin İstanbul’dan. Celil haberler burada deyip mektubu verir.

Mürüvvet duygularını anlatan bir mektup yazmıştır. Boşanalım, geç olmadan dönelim bu yoldan. Rica ediyorum bu işi halletmek için İstanbul’a gel.

Mürvet Seyit’in geldiğini annesinden öğrenir. Tozu toprağı ile gelmek istemedi. Ayşe, önce hamama sonra da Pera’ya gider. Mürüvvet yeter, nereye gitti ise gitti. Benim umurumda değil. Annesi kızının peşinden gider. Üzme kendini deyince anne ben boşanmak istiyorum, der.

Ekran AlıntısıKSŞ18.11

Şura, Seyit ile kuyumcuda karşılaşır. Seyit karısına kolye alırken Şura duyar.  İki eski sevgili konuşurlar. Şura, demek döndün. Şura, güzel kolye der. Senin Anadolu’ya gittiğini duyunca, o kızı bırakıp bana gelecek dedim. Gene umutlandım. Aralarında geçmişin muhasebesini yaparlar.  Seyit, seni ben terk etmedim. Şura, her defasında sen gittin. Seyit, yüzlerce defa seni seviyorum dememe rağmen, yüreğine inandıramadım. Bu konuşmadan sonra, şura’nın ümitleri tükenmiştir.

Evde akşam yemeğinde bütün aile bir araya gelir. Yemekten sonra Emine Hanım bir komşusuna gitmek ister. Mürvet ben de geleyim deyince annesi gelmesini istemez. Kocanla oturun, anlaşın der.

Seyit, ben senden boşanma istemiyorum. Ben hayatımızın sonuna kadar birbirimizi seveceğimiz bir evliliğimiz olsun istiyorum. Sonra kolyeyi çıkartıp boynuna takar.

Ekran AlıntısıKSŞ18.12

Şura, ablası Tina, Petro ve Fransız genç dostları ve Ayla bir aradadır. Tam giderlerken Şura önemli bir açıklama yapmak ister. Kısa bir süre önce Petro bana evlenme teklif etti. Şimdi ona cevap vermek istiyorum. Petro, teklifini kabul ediyorum.  Petro, Şura beni dünyanın en mutlu insanı yaptın, seni seviyorum der ve öper.

Ekran AlıntısıKSŞ18.13

Diğer tarafta Seyit de karısı Mürvet’i öper. Kucaklar zifaf odasına doğru götürür. Mürvet çok mutludur, mürüvvetine kavuşmuştur. Ve 18.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıKSŞ18.14

Bu güzel dizi ne yazık ki üç bölüm sonra final yapacak, dizi çöplüğüne atılacak. Çok yazık.

Bakalım son bölümlerde neler olacak, bizleri nasıl bir final bekliyor, bekleyip hep birlikte göreceğiz.

 

Keyifli seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Görseller dizifilm.com’dan ve  tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

 

 

Medcezir’in yönetmeni Ali Bilgin dizinin 3.sezon devam edebileceği sinyali verdi!

medcezir-testi

İzmir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ve Sinema Kulübü öğrencileri, iki sezondan bu yana beğeni ile izlenen Medcezir dizisi yönetmeni Ali Bilgin’i ağırladı.

Amerikan yapımı The O.C. dizisinden uyarlanan, Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy’un performansları ile televizyon izleyicisinin büyük beğeni ile takip ettiği Medcezir dizisinin yönetmeni Ali Bilgin ve yardımcı yönetmeni Semih Bağcı, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Sinema Kulübü’nün etkinliğinde, İzmir Üniversitesi öğrencileri ile bir araya geldi. Dizinin başarısı ve sektörde öğrencileri nelerin beklediği konularında öğrencilerin sorularını yanıtlayan Bilgin, “Üçüncü sezona devam edilip edilmeyeceği konusunda henüz karar verilmedi ancak şimdiden devam edilmesi için bir kamuoyu oluşturulmuş durumda” dedi. Bilgin, gelecekte sektörde yer alacak Sinema Televizyon bölümü öğrencilerine kendilerini geliştirmelerini ve sektörle okul yıllarından itibaren bağ kurmalarını tavsiye etti. Söyleşi sonunda GSF Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Ali Emre Bilis, Bilgin’e plaket takdiminde bulundu.

UYARLAMA DİZİLER YAPMAK ZOR:

Özellikle Ortadoğu’da beğeni toplayan Türk dizileri kadar yabancı dizilerden uyarlama yapmanın da büyük zorlukları olduğuna dikkat çeken Bilgin, “Yurt dışında başarılı olmuş bir diziyi uyarlamak büyük stres. Orijinal halinde yer alan uyuşturucu bağımlılığı, alkolizm gibi konuların işlenmesi yerine konuyu yerelleştirmek için büyük çaba harcıyoruz” diye konuştu.

37386 ali bilgin

YAPIMCI, DİZİNİN KALİTESİNİ BELİRLİYOR:
Her sezon yayına yaklaşık 90 dizi girdiğini ancak sadece 60 tanesinin başarıyı yakaladığını hatırlatan Bilgin, “Bir dönem çok para kazandırıyor diye tekstilcisi, inşaatçısı yapımcı oldu. o dönem dizi kirliliği yaşandı ancak kaliteli yapımcıların sektöre yeniden hakim olması dizilerdeki kaliteyi yükseltti” dedi.

Ekran_Resmi_2014-10-30_10.48.49

UZUN SET SAATLERİNİN NEDENİ İZLEYİCİNİN UZUN BÖLÜM BEKLENTİSİ:

Yaklaşık 25 farklı mekanda 5 günlük bir çalışma ile bir bölüm çektiklerini belirten Bilgin, setlerdeki uzun çalışma saatlerinin sektörün en önemli sorunu olarak öne sürüldüğünü ancak en az 110 dakikalık bölümü seyircinin talep ettiğini dile getirdi. Bilgin, “Hollywood’daki gibi sosyal güvencelere sahip olmadıktan sonra bu sorunun sendikal çalışmalarla çözüleceğine inanmıyorum. Bu durumu ancak yapımcı şirket ve kanal arasında yapılacak anlaşmalar çözer” yorumunda bulundu.

DİZİ ÇEKMEK YÖNETMENİ GÜÇLENDİRİYOR:

Bu yaz bir gişe filmi ile sinemalarda yer alacağının bilgisini paylaşan yönetmen Ali Bilgin, “Şimdiye kadar başarılı çalışmalar içinde yer aldım. Dizi çekmek yönetmeni ve portföyünü güçlendiren bir iş. Bu yaz yapacağım gişe filminin bir sonraki çalışmam için kaynak oluşturacağını tahmin ediyorum” dedi.

Ali Bilgin konuşma rasında belittiği gibi Medcezir’in 3.sezon devap edip etmeyeceği karar verilmediğini söylemiştir. Kamuoyunda 3.sezon için yoğun talep olduğunu vurgulamıştır.

Ekran AlıntısıMD43.8

Ancak bugün twitterda okuduğum Çağatay Ulusoy’un menajeri Engin Aykanat’a atılan twit son derece manidardı. Twit aynen şöyle: “@enginaykanat medcezir 3.sezon istemiyoruz”. Bu demek ki, bazı izleyenlerde 3.sezonu istememektedir. Halbuki ben son yazılarımın birinde “Medcezir dizisi bir Dallas olur mu?” demiştim. Edindiğim izlenim, Medcezir’in uzun yıllar sürebilecek bir dizi olması yönünde.

Önümüzdeki yaz sezonunda bir sinema filmi olduğunu belirtmiştir. İsim vermese de daha önceden planlanan Çağatay Ulusoy’un başrolü oynayacağı sinema filmidir. Çağatay Ulusoy bir beyanatında 2015 yazında, Ay Yapım ile sinema filmi olacağını ve Yönetmeni de Ali Bilgin olacağını söylemişti. Bu sinema filminin henüz bayan partneri konuşulmuyor.

Son derece keyifli geçen Ali Bilgin’in öğrencilele sohbeti, Sinama Kulubü oğrencileri için faydalı olmuştur.

Medcezir için hayırlısı ne ise, o olsun diyelim.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
Blog: milliyet.com.tr/cansever
Blog: balcilar-blog.com

Not: Kayanak Haber ve görseller egitimajansı.com’dan alınmıştır.

 

 

Medcezir’in Yaman’ı Çağatay Ulusoy’un Saç Modeli ve Şükrü Dudu:

Medecezir dizisinin Yaman’ı Çağatay Ulusoy saç modeli ile gençlerimizin beğenisini kazanıyor.

Çağatay Ulusoy’un berberi olan Şükrü Dudu, Çağatay’ın 4 yıldır saçlarının yaratıcısı imaj makerıdır. Best Model yarışmasından sonra “Adını Feriha Koydum” dizisindeki Emir’in saçlarının yaratıcısıdır.

gallery_image_dizi_VzhWhD4  24112-4-8-dc675

Medcezir dizisindeki Yaman’ın saç modelinin yaratısı Şükrü Dudu şöyle anlatmıştır.

Öncelikle Çağatay Ulusoy’un kuaförü, aynı zamanda birçok ünlünün de birlikte çalıştığı Dudu, dizi başlamadan önce bu saç modeli için saçların uzaması yaklaşık 4 ay bekledi. Saçlar uzadıktan sonra oyuncunun saçları, defrize işlemi ile düzleştirildi. Yaklaşık 3 aya boyunca düz kalacak saçları, 2 ton da açıldı. Böylece şu anki saç modeline kavuşmuş oldu.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Şükrü Dudu sözlerine şöyle devam etmiştir. Tabii şunu da belirtmek lazım ki; her ne kadar dağınık gözükse de o saçlar ile dizinin çekimlerinden önce en az bir saat uğraşılmaktadır. Yani saçlarınıza yukarıdaki işlemleri yaptırdıktan sonra anında aynı görünüme kavuşmasını beklemeyin. Her saç modeli gibi bu saç modeli de düzenli olarak bakım istemektedir. Genel olarak dalgalı gibi gözükse de ciddi anlamda hoş duran bu model, yakın zamanda daha pek çok kişide gözükecek gibi.

Stargazete.com’un haberine göre, ünlülerin berberi Şükrü Dudu,  geçen hafta Londra’da Dünya Saç Tasarım Fuarı’na katılmış. Türkiye’den fuara katılan tek erkek berberi olan Şükrü Dudu, “Hem öğrendik hem öğrettik” diye anlattığı fuardan yeni saç stilleri ile birlikte dönmüş.

251020141150364196094_2

Türkiye’nin en ünlü erkek berberlerinden biri olan Şükrü Dudu, Cuma günü gösterime giren ‘Fury’ filminde Bred Pitt’in kullandığı saç modelinin bu yılın trendi olacağını söyledi. “Erkeksi ve enerjik bir model. Türk erkeğine uygun olduğu için kısa sürede herkeste göreceksiniz. Bu modeli Türkiye’de biz uygulamaya başladık, şimdi müşterilerimiz istiyor.

B03GKyMIMAAukjX    33204[1]

Çağatay Ulusoy ve “Kiraz Mevsimi”  dizisinin yıldızı Serkan Çayoğlu’nun da berberi olan Dudu, trendlerin oluşmasında ünlülerin olduğu gibi Türkiye’de de etkili olduğunu söyledi.

Serkan-Cayoglu-th-375x177   images serkan

Çağatay Ulusoy’un ve Serkan Çayoğlu’nun saç tasarımlarını yaptığını hatırlatan Dudu, “Mustafa Sandal gibi ünlülerin ve iş adamlarını bu modeli uygulamaya başladık bile. Yakında görmeye başlayacaksınız” demiştir.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten kopyalanmıştır

 

 

Kara Para Aşk / Elif ile Ömer sosyal medyada en konuşulan çift!

KARA PARA 22. BÖLÜM (20)

Ay Yapım’ın sevilen dizisi Kara Para Aşk’ın kahramanları Elif ile Ömer, bu hafta sosyal medyanın en çok konuşulan çifti oldu.

Dizinin başladığı ilk günden itibaren “mükemmel çift” ilan edilen Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in rol aldığı Kara Para Aşk; reytinglerde olduğu kadar sosyal medyada da zirveyi kimseye bırakmıyor.

 

EN ÇOK ONLAR KONUŞULDU!

MÜKEMMEL ÇİFT YİNE ZİRVEDE!

Ay Yapım’ın sevilen dizisi Kara Para Aşk’ın kahramanları Elif ile Ömer, bu hafta sosyal medyanın en çok konuşulan çifti oldu.

Dizinin başladığı ilk günden itibaren “mükemmel çift” ilan edilen Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in rol aldığı Kara Para Aşk; reytinglerde olduğu kadar sosyal medyada da zirveyi kimseye bırakmıyor.

SOMERA’nın; dizilerdeki çiftlerin Twitter’da konuşulma oranları hakkında yaptığı sosyal medya analizlerine göre,Kara Para Aşk’ın Elif ve Ömer’i; atılan 4053 mesajla Twitter’da bu hafta en çok konuşulan çift oldular. Gizli operasyon için gittikleri Roma’da tekrar sevgili olan Elif ve Ömer’in İstanbul’a döndükten sonra yaşadığı heyecanlı anlar, sosyal medyada takipçilerinden de büyük ilgi gördü.

SOMERA’nın listesine gore haklarında en çok konuşulan 2. çift ise 4022 mesajla Medcezir’in gözde çifti Yaman ve Mira oldu.

KARA PARA AŞK’TA NEFES KESEN OPERASYON

Çarşamba akşamlarının galibi olan Kara Para Aşk’ta bu hafta Ömer ve Elif’in, Metin’i yakalamak için yapacağı nefes kesen operasyon ekranlara gelecek.

KARA PARA 22. BÖLÜM (24)

Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in rol aldığı Kara Para Aşk’ın yeni bölümüne Metin’i yakalamak için büyük bir operasyon düzenleyen Ömer’in soluk soluğa geçen takip sahneleri damga vuracak.

KARA PARA 22. BÖLÜM (85)

Yeni bölümde; Nilüfer, Ömer’in, Metin’i yakalamak için düzenleyeceği operasyonu kabul edecek. Nilüfer’le birlikte yurtdışına kaçarak yeni bir hayat kurmak isteyen Metin, kendisine düzenlenen operasyondan habersiz Nilüfer’le buluşma yerine gidecek. Ağabeyi Hüseyin’in Tayyar’ın adamı olduğunu bilmeyen Ömer’in kusursuz planı başarısızlıkla sonuçlanacak. İlk başarısızlığı kabul etmeyen Ömer, daha da hırslanarak operasyonu hızlandıracak.

Kara Para Aşk’ta Elif ve Ömer, yaşadıkları tüm olaylara rağmen aşklarıyla ayakta durmaya çalışacaklar.

 

Ay Yapım imzalı, senaristliğini Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat’ın, yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın üstlendiği Kara Para Aşk 29 Ekim Çarşamba günü saat 20:00’da ATV ekranlarında olacak.

Keyifli Seyirlar

Abdurrahman Balcılar

 

 

Not: Haber ve görseller Ay Yapım, Persona Sanat Basın bülteninden alınmıştır.

 

Medcezir dizisi, bir Dallas olur mu?

230px-Dallas_1978

Medcezir uzun süreli bir dizi olmaya aday. Bence bu dizinin kadrosu, yapımcısı ve de yayın kanalı olarak çok uygun. Geçen hafta 45. bölümde zaman tünelinde yıllar sonraya gitti, izleyenlerini hayal de olsa geleceği yaşattı.

Ülkemizde nedense son yıllarda uzun süreli diziler yapılamıyor. Reyting kaygısı nedeniyle yayıncı kanal ile yapımcı sorun yaşıyorlar. Şu an uzun  zamandır yayınlanan on yılı aşan tek bir yapım var, Kurtlar Vadisi dizisi. Geçmişte oynayan dizileri şöyle bir göz atarsak,  ilk kez 1989 yılında yayına giren Erdal Özyağcılar’ın “Bizimkiler” dizisini görüyoruz. Bizimkiler dizisi 1994 yılına kadar 6 sezon devam etmiştir. Daha sonra Show Tv.de devam eden dizi, kadrosunda birtakım değişiklikler olmuştur. Erdal Özyağcılar’ın yerine Savaş Dinçel yer almış, dizi 2002 yılına kadar devam etmiştir. Orta yaş izleyenlerin hala aklındadır.

Ülkemizin en uzun ömürlü dizileri arasında, Şevket Altuğ’un Süper Baba gelir. 90’ların dizilerinden Mahallenin Muhtarları aşağı yukarı 10 yıl içinde 337 bölüm oynamıştır. Perran Kutman’ın  1986-1988 yılları arasında yayınlanan Perihan Abla’yı da sayabiliriz. Hayat Bilgisi, Ferhunde Hanımlar, Bizim Mahalle, Bizim Evin Halleri ve  Ayrılsak da Beraberiz gibi dizileri sayabiliriz. Yakın tarihlerde, Çocuklar Duymasın, Avrupa Yakası, Yaprak Dökümü, Kavak Yelleri, Aşk-ı Memnu, Arka Sokaklar ve Kurtlar Vadisi’i sayabiliriz.

Ben eski dizilerden gençliğimde çok tuttuğum, Dallas dizisi 1978 de başlamış, 1991’e kadar sürmüştür.  Şimdiler de bu dizinin yeni versiyonu çekiliyormuş. Gene ülkemizde uzun süreli oynayan yabancı kökenli, Bonanza, Şahin Tepesi, Yalan Rüzgarları ve Cesur ve Güzel’i sayabiliriz.

Konu, Medcezir bir Dallas olur mu? dan çıktı. Bence olur. Medcezir’in orjinali olan The O.C. takriben 6 yıl sürmüştür. Bizdeki konu daha zengin. Yaman, Mira, Mert ve Eylül üniversite yılları 4 yıl sürecek. Bir sezonu geçti. Mezuniyetten sonra, evlilikleri,  iş hayatlarını seyretmek çok da keyifli olacak. 45.bölümde gösterdiği Yaman ile Mira’nın bir oğlu ve bir kızı olması, Mert’ın kendisi gibi kıvırcık saçlı oğlu pek tatlıydı.

Ekran AlıntısıMD45.10

Ay Yapım ülkemizdeki en güçlü yapım şirketlerinden. Kamere arkası da gördüğüm kadarıyla çok becerikli ve de deneyimli. Senaristi Ece Yörenç de en verimli çağını yaşıyor. Yanına alacağı yeni nesil senarist yardımcıları ile bu işi uzun yıllar sürdürebilir. Medcezir’in ana kadrosu olsun, yardımcı alt kadrosu olsun buna çok müsait.

Çağatay Ulusoy gittikçe deneyim kazanan, şimdiden zirveye çıkan çok kabiliyetli bir oyuncu. Mira karakterini canlandıran Serenay Sarıkaya da bence çok başarılı. Bir Barış Falay gibi süper deneyimli oyuncuları var. Mert karakterini canlandıran Taner Ölmez çok iyi bir gelecek vadediyor. Eylül karakterini canlandıran Hazar Ergüç’lü fıkır fıkır bir kız, kendisini seyrettiriyor. Sude Hanım’a (Şebnem Dönmez) lafım yok, harika…

B1CeTJICQAE72fx

Neden olmasın bir Dallas, entrikacı bir Orkun karakteri, bir Turunç Nadir karakteri Dallas’daki Ceyar’ı aratmıyor.

medcezir

İzleyici Medcezir’i bırakmaz, yeter ki Medcezir yıllarca devam etsin. Bence uzun soluklu bir dizi olmaya doğru gidiyor.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Konu ile ilgili bilgiler, görseller İnternetten ve tarafımdan diziden kopyalanmıştır

 

 

 

 

Medcezir 46.bölüm / Yaman’ın Mira’ya çirkin oyunu!

Ekran AlıntısıMD46.FRG4

Medcezir, Star Tv. ekranlarında bütün hızı ile devam ediyor. Bu hafta Cuma akşamı 46.bölümü ekranlara gelecek. Yaman Mira’ya öyle bir çirkin oyun oynuyor ki, akıllara durgunluk.

45.bölüm sonunda Mira, Yaman ile Elif  evleniyorlar oyununa gelmemiş, sadece mutluluklar dilerim diyerek çiçek göndermişti. Mira kendisi üzüldüğü kadar, bu harekete Yaman da çok üzülmüştü. Yaman, Mira’nın hastalığının nüksettiğinden habersizdir. Mira, hastaneye dost bildiği Orkun ile gitmiş, operasyon geçirmiştir.

Mira, çok üzgündür, çok sevdiği Yaman’ı yanında yoktur. Onu Orkun teselli eder. Mira gururunu aşkından üstün tutmuş, Yaman’a çok denemesine rağmen seni hala seviyorum diyememiştir. Yaman da Mira’yı, Orkun’un hep yanında görmesi farklı davranmasına sebep olmuştur. Mira’nın bu son oyunu, Orkun ile tekrar sevgili rolü oynaması onu çılgına çevirmektedir. Hele Orkun’un görüntü olarak “Ben Mira ile yattım” oyunu Yaman’ı kahretmiştir. Mira artık Yaman için kirletilmiş bir kızdır.

Ekran AlıntısıMD46.FRG10

Yaman bir şekilde Mira’nın Orkun ile tatilde olduğunu öğrenir. Hemen oraya koşar. Güvenlik görevlileri onu içeri sokmak istemezler. Yaman yüksek sesle Mira diye bağırır. Mira, buradasınız biliyorum diyerek avazı çıktığı kadar haykırır. Güvenlik görevlileri bir türlü kendisini durduramaz.

Ekran AlıntısıMD46.FRG8

Yaman Mira’nın operasyon geçirdiğini bilmiyordur. Mira, Yaman’ın tanıdığı öfkeli sesini odasından duyar. Kahrolur, göz yaşlarını tutamaz. Eylül Mira’ya onu öfkelendiren senin ondan vazgeçtiğini düşünüyor, bunu unutma…

Ekran AlıntısıMD46.FRG.7

Mira’yı Orkun teselli etmeye çalışsa da, başaramaz. Güvenlik görevlileri Yaman’ı içeri sokmazlar. İş polise kalır. Yaman’ın başı derde girer. Bu durumda gene her zaman olduğu gibi Selim Abisine iş düşer. Yaman’a çok kızar, Sizin bir ilişkiniz vardı, bitti. Arkasından konuşmak da, peşinden koşmak da, bela olmak da, erkekliğe sığmaz, diyerek yamanı azarlar.

Ekran AlıntısıMD46.FRG11

Diğer taraftan Eylül ile Mert’in arkadaşlıkları konusunda Uzay, Burak ile iddiaya girer.

Ekran AlıntısıMD46.FRG9

Uzay, yaza kadar Eylül’le Mert ayrılmış olacaklar. Yaza kadar Eylül benimle tatile çıkacak. Uzay, Eylül’e mesaj atar. Mert de iyice işkillenir. Aralarında gerginlik yaşarlar.

Ekran AlıntısıMD46.FRG15  Ekran AlıntısıMD46.FRG14

Selim Beyin bu sözleri ve de Mira’nın durumu düşünmekten o gece gözüne uyku girmez.

Ekran AlıntısıMD46.FRG12

Diğer taraftan ağabeyi Kenan’nın söyledikleri kulaklarında çınlar. Mira için onu öyle bie şey yap ki, tek yumruk atmadan, nakavt et onu. Senden sonra bir araya gelseler bile, aralarında hep sen ol.

Ekran AlıntısıMD46.FRG13

Yaman bu sözlerin etkisi ile Mira’ya gider. Uzun uzun konuşurlar. Mira, neden gittiysem… Sen benim elimi bıraktığın için… Sen haklısın.  Yaman Mira’nın elinden tutar, birlikte çıkarlar. Yaman, “Hiç unutamayacağımız , ömür boyu hatırlayacağımız bir gece olsun. Öyle de olur. Mira, bu gece sonunda çok pişman olmuş olmalı ki, çok ağlar, gözyaşlarını tutamaz.

Ekran AlıntısıMD46.FRG5

Yaman da yaptığından çok pişmandır. Mira’nın temiz olduğunu, Orkun’la yatmadığını o zaman anlar. Şimdi Mira’yı kirleten kendisi olmuştur. Yaman, “Kendimden nefret ediyorum… Nefret ediyorum kendimden…” diyerek bağırır.

Ekran AlıntısıMD46.FRG6

Şayet yaşananlar gerçekse Yaman Mira’ya bunu yapmamalıydı, zaten kendisi de çok pişman olmuş gözüküyor.

Bütün bu olanlar gerçek mi? Hayal mi? Bilmiyoruz. Geçen bölümde gerçeklerle hayaller birbirine karışmıştı. Cuma akşamı hep birlikte işin doğrusunu, eğrisini  göreceğiz.

Bu tür olaylar izleyenleri epeyce heyecanlandıracak, pek de keyif vermeyecek anlaşılan.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan 46.bölüm fragmanından kopyalanmıştır

 

 

 

 

 

 

 

Çağatay Ulusoy Tuzla’daki evini boşattı mı?

5_194769165953f29a7e32275 2.sezon

Çağatay Ulusoy geçen sezon Tuzla’da tuttuğu villayı kapatmış. Sete yakın olması amacıyla bu villayı tutmuştu. O zaman bu villayı Serenay Sarıkaya ile rahat edebilmek için tuttuğu magazin basınında yazılmıştı. Kirası oldukça yüksek olan bu villayı boşalattığı söyleniyor.

Son günlerde Serenay Sarıkaya ile barıştıkları söylenen eski aşıklardan Serenay Sarıkaya Etiler’de bir arkadaşını ziyarete gitmiş, taksi araken karşısına çıkan gazatecileri görünce çok şaşırmışır.

Gazetecilerin Çağatay Ulusoy ile barıştınız mı soruna cevap vermemiş, sadece “Bu konular hakkında konuşmadığımızı biliyorsunuz demiştir.

Haydi hayırlısı diyelim.

Medcezir / 45.Bölüm; Hayallerdeki Medcezir güldürdü, gerçekler ağlattı!

B0utH2SIEAADxlT

Ay Yapım’ın süper dizisi Medcezir 45.Bölümü ile dün akşam Star Tv. ekranlarındaydı. Gene Mira – Yaman küslüğü devam etti. İzleyici, iyi günleri ancak hayallerde seyretti. Bu hafta tam 7 bölümdür bu küskünlüğün devam ettiğini gördük. Hayal de olsa gelecekteki güzel günler, izleyenlerin biraz yüzünü güldürdü, gerçekler ağlattı. Artık, Medcezir kan kaybettiğini bu hafta iyice belli etti. Reytinglerde, her zaman birinci olduğu AB’de 3.sıraya geriledi. Total’de de 2.sırada yer aldı.

Koskoca 115 dakika hayallerle geçti. Gecenin hayal olmayan en gerçek sahnesi, Yaman’ın gitarı ile söylediği “Benim hala umudum var” şarkısı idi. Bu parça ile Çağatay Ulusoy, kulağa hoş gelen sesi ile ben de varım dedi. Artık Medcezir bölümlerinde Çağatay’ı da dinler olduk. Serenay Sarıkaya şarkıcı yönünü biliyoruz. İlerleyen günlerde müzik piyasasında Serenay Sarıkaya ile Çağatay Ulusoy’un Medcezir şarkıları CD’sini görürsek şaşırmayalım.

Geçen bölüm nikah salonuna açık kapıdan Mira mı gelecek derken, zaman geri döner, Ada dönüşü 3 gün önceki olaylardan başlar. Mert ve Eylül evlilik işlemlerini kan tahlillerinden başlamışlardır.

Ekran AlıntısıMD45.1

Mira, hastalığı ile doktoru ile konuşur. Artık ailesini karıştırmak istememektedir. Doktor durumunu değerlendirir.

Ekran AlıntısıMD45.2

Televizyoncu Deniz Hanım da aynı yere gelir. Okul arkadaşı hemşire ona Ender Hanımın ölmeden önce yaptırdığı hamilelik testti sonucunu gösterir. Bu olay yaratacak bir belgedir.

Ekran AlıntısıMD45.3

Yaman evde Turunç Nadir ile ilgili olayları panoda çizerek Mert’e anlatır. Mert dinler gibi gözükse de Eylül ile yapacağı nikahı düşünmektedir. Yaman, kendisini dinlemediğini fark edince çok bozulur.

İlk hayal sahnesi; Yaman hayalini anlatır. Mert’in Asım Şekip Kaya şirketler grubunda yönetim kurulu başkan yardımcısı olması ve düştüğü durumu gözler önüne serer. Mert, gene çizim meraklısı… Toplantıyı dinlemez, zor durumda kalır. O sırada Eylül arar ve dışarı çıkar. Eylül 6 aylık hamiledir. Akşama toplanıyoruz, der.

Mert de Yaman ile ilgili kendi hayalini anlatır. Yaman ünlü bir mimardır, bürosunda masa başında mimarlık yapar.

Ekran AlıntısıMD45.4

Bir gün bürosuna Mira çıkar gelir. Mira, Yaman’ı öper. Birlikte oturur, konuşurlar.

Ekran AlıntısıMD45.5

Yaman çay yapar, birlikte çay içerler. Mira, Paris’ten yeni döndüm. Orkun burada yeni bir ortaklığa giriyor. Ben de orada yalnız kalmak istemedim onunla geldim deyince, eski günlerde olduğu gibi Yaman çok bozulur. Bu hayal için Mert’in gırtlağına çöker.

Ekran AlıntısıMD45.6

Mert devam eder. Orkun da Yaman’ın bürosuna gelir. Mira yeni bir ev yapmak istiyoruz. Bu evi de senin yapmanı istiyoruz.  Yaman yeter diyerek Mert’i azarlar.

Leyla, Nadir Beyle ilgili bulduğu belgeleri Selim Beye getirir. Sedef de beraber incelerken Yaman ve Mert de onların yanına inerler. Nadir Bey Almanya’da Asım Beyin şirket hisselerini ucuza toplamıştır. O sırada Cengiz arar, Leyla apar topar gider. O sırada Deniz Hanım Sedef’i arar Ender ile ilgili durumu söyler, Selim Bey duymasın üzülebilir. Bulaşmayı kararlaştırırlar.

Mira kalmak üzere babasının evine gitmeye karar verir. Beren babasının evinde Safari’nin peşinden koşar. Safari Yaman’ın odasına gelir. Peşinden Beren Yaman’ın odasına girer. Yaman bir sıkıntı mı var diye sorar. Beren, şu ablamla aranızdaki durum kafama takılıyor da…

Ekran AlıntısıMD45.7

Beren, Mira aptallık yapıyor, eğer sen de bu tuzağa düşüyorsan, demek ki göründüğün kadar akıllı değilsin. Senin aklın alıyor mu? Sence Orkun’la birlikte tekrar birlikte olu mu? Ablam. Yaman; Beni ilgilendirmiyor. Beren, onlar sevgili falan değiller. Kanka, arkadaş, her şey olabilirler. Ama sevgili değiller. Yaman, bu saçmalıkla ilgilenmiyorum, düşünecek daha önemli konularım var. Beren, ne yani, sen bunlara saçmalık mı diyorsun?

Mira, baba evine gelir, bahçe kapısında Safari ile karşılaşır. Ona doğru koşar, okşar, mıncıklar.

Ekran AlıntısıMD45.8

Beren ablasına, ben sizin kafanıza tüküreyim deyince, Mira; ne oluyor Beren diye sorar. Beren, ne yaparsanız yapın ya… Ben bir de sizinle mi uğraşacağım. Ne yaparsanız yapın. Yaman da kenardan onlara bakar. Beren, Orkun’la aranızda bir şey olmadığını söyledim amma, inanmıyor. O sırada Yaman Mira’ya; Merak etme gözümle görmediğim hiçbir şeyi anlatmadım kardeşine… Mira, sen beni ne ile suçluyorsun. Sen ne gördün söylesene… Yaman, sen artık bana ait değilsin. Eğer benden böyle intikam almaya çalışıyorsan, çok yazık. O kılkuyruk senden eksiltir çünkü… Mira, sen benim Orkun’la… Yaman, sözünü keser, neyse ne… Birbirimize verilecek hesabımız yok. Biz geçmişi kazıdık attık.

Ekran AlıntısıMD4510B

Yaman, doğum gününde telefonlarını Orkun cevap veriyordu. Söylemedi mi yoksa. Mira, söyledi. Ben söylememiştir diye bir kere daha aradım, mutlu mesajınızı da günlerce dinledim. Kimse kimseyi kandırmasın, ben seni zincirlerimden kurtardım. Ben bıraktım, sen terk ettin. Ben bu akvaryumun balığı değilim prenses. Olmayacağım da… Sen de bu sırça köşkten kaçıyorsan, o kız değilsin. Mesele bu kadar basit… Mira; Korktun, sen bana ağır geldin, verdiğin sözleri tutacak cesaretim yok benim. Şimdi de zengin kız fakir oğlan edebiyatına sığınıyorum demiyorsun da… Yaman, ayrıldık bitti. Oyuncağını kaybetmiş, şımarık bir kız çocuğu gibi davranmayı kes artık. Ben senin koleksiyonundan bir parça değilim. Mira; bundan sonra benim hayatımda hiçbir şey değilsin. Yaman; Biliyorum.

Beren bütün konuşmaları duyar, içeri girer, peşinden Mira hışımla girer. Mert de balkondan onları görür. Eylül, görüntülü konuşmadan Mert’e ne oldu diye sorar. Mert olaylı bir şekilde dağıldılar. Birbirlerini yiyip bitiremediler, nokta.net.

Beren ile Mira içeride şiddetli şekilde kavga ederler. Mira, sayende her şey daha da kötü oldu şimdi. Daha da uzaklaştık. Mira, sana ne diye kardeşine bağırır. Babası devreye girer, Mira yapma Yaman’la ilgili öfkeni kimseden çıkarma… Mira odasına çıkar, hızla kapıyı çarpar.

Yaman motor ile evden çıkar. Mert ile Eylül konuşmaya devam ederler. Mert, yıllar sonra bile Yaman ile beraber olacağız. Gene bir hayal; Eylül geldiler der, Mert küçük oğlu Asım Mert’in elinden tutmuş dışarı çıkarlar. Kapıdan Yaman, Mira, küçük oğlu ve kızı ile kapıdan girerler.

Ekran AlıntısıMD45.10

Bunlar çok tatlı görüntülerdir.  Aklıma bir zamanlar bizleri televizyon başına çivileyen Dallas dizisi aklıma geldi. Dallas yıllarca sürmüş, küçükler büyümüştü. Şayet bu dizi de 7-8 yıl devam ederse bu görüntüler, gerçekten yaşanacak görüntüler olabilir. Ne dersiniz?

Ekran AlıntısıMD45.11A

Mert’in oğlu Yaman’ın kızını öper, Mert siz kardeş çocuklarısınız yapma öyle, der. Mert ile Eylül bu hayali çok gülerler.

Mert ile Eylül konuşurken Mira Eylül’ü arar. Mira, bu defa kesin bitti. Evet, biraz önce çok feci kavga ettik.

Yaman, Elif’e gelir. Yaman, Elif çıkalım mı? Elif sözleşmiş miydik, ben hatırlamıyorum. Yaman, o anlamda değil, genel olarak. Elif, senin ateşin mi var diye alını tutar. Çıkıp bir yerde otururlar. Yaman, Mira ile olan her şey bitti diye olanları Elif’e anlatır.

Ekran AlıntısıMD45.12

Elif, ben senin yaralarına merhem olamam, der. Elif, ben de senden hoşlanıyorum. Ama kendin söyledin sen beni üzersin. İki günde kaptırırım kendimi, sen Mira’ya dönersin, ben de üzüldüğümle kalırım.

Selim Bey sabah uykudan kalkar, balkon penceresinden bahçede yoğa sporu yapan Sedef’i seyreder. Yaman bahçede çiçekleri suluyordur.

Ekran AlıntısıMD45,13

Mira, Beren’e günaydın der, cevap alamayınca odasına girer. Mira Beren’in burnunu okşayarak, o güzel burnunun bundan sonra her şeye sokma… Beren siz benim yüzümden ayrılmadınız. Kendi aptallığınız yüzünden ayrıldınız.  Bundan sonra kılımı bile kıpırdatmam.  İkiniz de yüz yüze bakıyorsunuz, ama rica edicem o çocuk Orkun olmasın Abla.

Orkun mesaj atar, yeni kalktım yarım saate kadar sende olacağım. Mira tamam diye mesaj atar, çantasını alır, pencereden Yaman’lardan tarafa bakar. Onun bahçe suladığını görür.

Selim Bey, Mert’i sorar. Suzan Hanım Eylül’lere gitti, Önemli bir projeleri varmış. Selim Bey, sabahın köründe, Allah, Allah der.

Ekran AlıntısıMD45.14

Mert, Eylül’ün kucağındaki Ekim bebeği sever. Eylül, evleniyoruz ama bebek işini asla aceleye getirmeyeceğiz, söz mü?  Mert, nikah tarihi benden, bebek tarihi senden diyerek esprili bir şekilde cevap verir. Mert, bugün Buluter olarak son günün. Eylül Serez olacak. Eylül, hayır efendim, Eylül Buluter Serez olacak, der.

Mira, aşağı indiğinde babasının telefon konuşmalarını duyar. Babasının tekrar eski işine döneceğini öğrenir. Faruk Bey, kızım sonra konuşalım, der. Mira’nın kapıya çıktığını gören Yaman, Selim Abe ben Leyla’ya bakmaya gidiyorum. Arıyorum, telefonlarıma cevap vermiyor. Selim Bey, söyle ona her şeye karışmasın, bildiklerini mahkemede anlatsın o bize yeter.

Ekran AlıntısıMD45.15

Selim Bey, ben seni bırakayım bekle der. Yaman, tamam abi kapıdayım. Mira da o sırada kapıda Orkun’u beklemektedir.  Mira Yaman’ı görünce eski Merhaba dediği ilk günler aklına gelir. Merhaba… der. Yaman, merhaba diye cevap verir. Mira, gülümseyerek; Bugün yepyeni bir gün hayatımızda.  Bütün bir yılı dünde bırakalım mı? Yamam, tamam der gibi başını sallar.

B0jdDSyIgAETq6t

Mira, Yaman’a doğru iki adım atarak; Mira ben. Yaman, gülerek, ya… İsminin anlamı ne? Bir kuyruklu yıldız adı. Yaman, çok mu düşünmüşler sana bu ismi koymak için. Tamam, kızma, iyi anlamda söyledim. Mira, peki, salt Yaman, der ve güler. Burada mı oturuyorsun deyince, Yaman aslen evet. Burada oturuyorum. Mira, o zaman daha buralardasın. O sırada Orkun arabası ile gelir. Mira, görüşürüz deyince Yaman eski günlerde olduğu gibi bakılır, der. Mira, bakılsın o zaman der ve arabaya biner.

Ekran AlıntısıMD45.16

Yaman, karmaşık duygularla, Orkun’un arabasına binip giden Mira’nın arkasından bakar kalır. Selim Bey gelir, birlikte Nadir Beyin evine giderler. Selim Bey, Yaman’ı arabada konuşturmak ister, Yaman boş ver abe diyerek geçiştirir.

Yaman, Nadir Beyin kapısını çalar. Kapıyı Cengiz açar, Yaman’ın Leyla nerde sorularına net cevap vermez. Yaman dalar içeri girer. Karşısına nadir Bey çıkar, ne yaptınız Leyla’yı diye sorar. O sırada Selim Bey de içeri dalar.

Ekran AlıntısıMD45.17

Selim Bey de lafa karışır, asıl sen doğru konuş karşında çocuk yok senin. Ailemin dertlerinin başında sen varsın, bunu kanıtlama çok az kaldı. Bizden çaldığın bilgilerle ihaleyi Birol’a peşkeş çektin. O sırada televizyonda, Birol Bey ihaleden çekilmiş, ihale Asım Beyin şirketine kalmıştır. O sıra Sedef arar, bu haberden sonra şirket hisselerinin ok gibi fırladığını söyler. Herkes kazanmıştır, başta Nadir Bey, tekrar işe dönen Faruk Bey herkes memnundur. Sude Hanım da kendisine pay çıkartır, kocası Asım Şekip Kaya ile hapishanede görüşür.

Ekran AlıntısıMD45.18

Nadir Bey, Tozludere’ye inşaata gelir. Yaman da ağabeyi ile konuşuyordurlar. Nadir bey, bu it buraya mı gelmiş diye şoförü Hasan’a söyler. Hasan annesi burada, ona gelmiştir. Yaman, Nadir Bey hakkında endişelerini Kenan’a söyler. Kenan bu adam gerçekten Turunç Nadir ise gırtlağına daha yakın olmam daha mantıklı değil mi?

Ekran AlıntısıMD45.19

Giray’a karısı Ayşe bu kadar parayı nereden buldun diyerek hesap sorar. Ayşe kocasının karanlık işlere bulaştığını anlamıştır.

Mira ile Orkun sağlık problemlerini ailesine haber vermez. Orkun birlikte tatile çıkıyoruz deriz olur biter. Mira, sen işlerini ne yapacaksın. Ortağı Nadir Beye güvendiğini, Karun gibi zengin adam oldu.

Sedef ile Deniz Hanım, Ender’in hamilelik işini hastanedeki hemşireyi işten çıkarttırarak çözerler. Akşam da evde Deniz Hanımın da karılması ile yemek yerler. Mert, Deniz Hanımı sorular sorarak tanımaya çalışır. Daha sonra Yaman da gelir.

Eylül ile Mira aralarında konuşurlar. Konu gene Yaman ile kötü giden ilişkileridir. Eylül keşke Amerika’da doğum günün için aradığında telefonu sen açsaydın, ne duygusal şeyler söyleyecekti. Orkun ayağınıza dolandı. Eylül dün gece Mert ile konuşurken ne hayaller kurduk. Sen Yaman’la evleniyormuşsun, ben Mert’le. Eylül, Yaman tam bir aile babası olur, dese de Mira, bence Yaman burnunun dikine bir adam olur. Huzursuzluğu ile, şüpheciliği ile beni de huzursuz eder.

Ekran AlıntısıMD45.11B

Yaman ile Mira evliler, mutfakta birlikte yemek yaparlar. Mira hamiledir. Eylül devamlı Yaman’ı savunur. Bence muhteşem bir baba olur. Yatakta Yaman Mira’nın karnındaki bebeklerini okşar.

Ekran AlıntısıMD45.20

Mira Eylül’e evliliğin hep eksilerinden bahseder. Kendi anne-babasının durumunu örnek verir.

Ekran AlıntısıMD45.21A

Eylül Mert’e Mira ile Orkun’un tatile çıkacaklarını söyler. Mert, benim korkum bunlar bize arifeyi gösterip bayramı göstermeyecekler, der. Eylül, onların uçağı öğleden sonra, sabahtan bizim nikaha rahatlıkla gelirler.

Ekran AlıntısıMD45.22

Yaman Nadir Beyin evinin önündedir. Annesi ile görüşür, Leyla’nın mahallede olmadığını söyler. Nadir Beyin bahçe kapısından Sude Hanım çıkar. Yaman kenara saklanır. Sude Hanım iyi akşamlar der ve gider. O sırada Yaman’ın cep telefonu çalar. Nadir Bey onu fark eder. Ne arıyorsun deyince arkadaşımı bekliyorum. Yaman, Leyla’yı görmeden hiçbir yere gitmiyorum. O sırada yukarıdan balkondan Leyla seslenir.

Ekran AlıntısıMD45.23

Leyla izindeydim, telefonum düştü kırıldı dese de aşağı inmez. Nadir Bey polis çağıracağım der ve gönderir. Sude Hanım ne bu sokak ortasında bağırıp çağırmalar. Yaman, Sude Hanım bu adamlar çok tehlikeli, uzak durun bunlardan. Sude neyse Mira akıllandı, tekrar Orkun ile beraber olduğu için içim çok rahat. Önlerinde uzun mutlu bir hayat var. Yaman, hepinize o uzun mutlu hayatlarınızda başarılar. Size iyilik yaramaz.

Ekran AlıntısıMD45.24A

Selim Bey ile Deniz Hanım bahçede oturup, konuşurlar, birbirlerine tanımaya çalışırlar. Deniz Hanım Selim Beye çok güzel gülüyorsunuz diyerek iltifat eder. Selim Beye yeteneklerini sorar. Lise yıllarında trompet çaldığını söyler. O sırada Yaman gelir, doğruca odasına girer. Mert ile Eylül peşinden odaya girerler. Mert, Yaman bak Eylül sana ne diyor. Mira yarın Orkun ile tatile çıkacakmış. Yaman, iyi… Mert, bunun neresi iyi der. Buna artık son nokta koymanın zamanı geldi. Yaman, bu gece değil. Ne halleri varsa görsünler. Mert, ben yıllarca ayna karşında karşılıksız aşk yaşamış adamım. Ben seven adamı gözlerinden anlarım.

Ekran AlıntısıMD45.25

Yaman dili dışarıda dinler. Mert, hala seviyorsun. Eylül, aynı bakışları ben de Mira’da görüyorum. Yaman, bana papağan gibi aynı şeyleri tekrarlatmayın, Mira ile bizim aramızdaki mesele bitti, gitti. Yaman, Mert ile Eylül’e iyi geceler, der.

Ekran AlıntısıMD45.26

Sedef garip doğu sporlarına devam ederken, Deniz Hanım Selim beye veda eder, Mert de Eylül’ü yolcu ediyordur. Eylül geçerken beni de bırkın der. Yolda biraz sohbet ederler.

Yaman, Laptopu açar, Elif’i arar. Elif spor yaparken baş aşağı garip bir şekilde görüntüyü açar. Yaman onu öyle görünce bir garip olur. Kız ne oldu sana diye sorar. Yaman yarın ne yapıyorsun diye sorar. Anneme Tozludere’ye gideceğim deyince, Elif de gelmeye karar verir.

Ekran AlıntısıMD45.27

Yaman, gitarını eline alır, koltuğa oturur. Mazhar Alanson’un “Benim hala umudum var”  şarksını çalar söyler. Şarkı sözleri Mira ile olumsuz aşklarını adeta özetler, Güzel günler bizi bekler, eyvallah dersin olur biter. Herkes duygulu anlar yaşar.

Ekran AlıntısıMD45.28

Mert babası Selim’in odasına girer. Baba ben uyuyamadım, damdan düşer gibi ben yarın evleniyorum, der. Annemle sen gibi aynı şeyi yapmak istiyorum. Ama çok korkuyorum. Selim Bey, korkman çok doğal diyerek moral ve destek verir. Nasihat eder, iyi bir eş olacağını söyler. İyi düşün çok önemli bir karar.

Ekran AlıntısıMD45,29

Eylül de üvey annesi ile evlilik işini konuşur. O da aynen Selim bey gibi, iyi düşün der. Mert gelmiş aşağıda onu bekliyordur. Motora biner, nikah dairesinin yolunu tutarlar.

Ekran AlıntısıMD45.30A

Nikah salonu önünde oturup, gelen evlenecek çiftleri bir müddet seyrederler. Her ikisi de tedirgindir. Akşama bir kutlama yapar mıyız? Her iki evde de büyük bir hengame olacak. Eylül, acaba biraz acele mi ediyoruz? Enine boyuna konuşurlar.  Mert, doğru zamanda olsa ne kadar güzel olur. Mert, bir çift yüzüğü çıkartır ve parmaklarına takar. Eylül ile öpüşüp, birbirlerini kutlarlar.

Ekran AlıntısıMD45.31

Mert, Yaman ile Mira’yı aramayı unuttuk. Mert, Yaman’ı arar, acele et Mira evleniyor, engel ol. Eylül de Mira’yı arar, Yaman o geceden sonra hırs yapmış Elif’e gitmiş, evleniyorlarmış, ne olur bu aptallığa engel ol. Yoksa ömür boyu vicdan azabı çekersin.

Ekran AlıntısıMD44.18

Yaman koşarak nikah salonuna gelir. Mert ile Eylül’ü nikah masasında görünce şaşırır.

Ekran AlıntısıMD45.32

Ne oluyor diye sorar. Mert, kusura bakma kardeşim ben sana yalan söyledim, Eylül, aslında biz evleniyoruz. Sana Mira evleniyor dedik, Mira’ya da senin evlendiğini söyledik. Yaman, bu soğuk şakayı güler. O sırada kapı açılır, herkes Mira içeri girecek derken çiçekçi içeri girer.

Ekran AlıntısıMD45.33

Çiçekçi Yaman Koper diye sorar. Yaman benim, der. İmzalar teslim alır. Kimden diye sorar, çiçekçi bilmiyorum. Yaman notu çıkarır, okur. Mutluluklar dilerim. Mira. Yazıyordur.

Ekran AlıntısıMD45.34

Yaman notu yırtar atar, ağlamaklı olur, kendisini zor tutar.

Ekran AlıntısıMD45.36 Ekran AlıntısıMD45.37

Mira dışarıda Orkun ile arabadadır. Direksiyonda öylece kala kalır. Göz yaşlarını tutamaz. Gözyaşları ile göz boyaları akar. Orkun hiç sesini çıkartmaz.  Mira basar gaza oradan ayrılır. Ve 45.bölüm burada sona erer. Mert – Eylül nikahı bu durumda ne olacak, bu kadar tedirginlikten sonra herhalde vazgeçecekler. Şahitlerden biri de Mira zaten gelmedi!

Ekran AlıntısıMD45.38

Yaman, Mira’ya sevdiğini bir defa daha gösterdi. Mira, tersini yaptı, sadece çiçek gönderdi. İlerleyen bölümler bu düğümü çözmek, bu inatçı çifti bir araya getirmek çok daha zor olacak. Senaristimiz Ece Yörenç nasıl bir yöntem bulacak bilemiyorum ama, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Hayal de olsa, gelecekte yaşanması muhtemel görüntüler izleyenleri mutlu etti ve de güldürdü. Ama yaşanan gerçekler çoğu izleyeni de ağlattı.

Bu aşkın pek keyfi kalmadı ama, ben gene de keyifli seyirler diliyorum.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller İnternetten ve tarafımdan diziden kopyalanmıştır

 

 

 

Engin Altan Düzyatan / Osmanlı’nın kuruluşu; Diriliş – Ertuğrul Gazi!

25154759 Diriliş

Yapımcılığını Tekden Film Şirketinin üstlendiği ve senaristliğini yapımcı Mehmet Bozdağ’ın yaptığı, Diriliş – Ertuğrul Gazi dizisinin çekimleri başladı. Ve dizinin ilk fragmanı yayınlandı.

Tekden Film Şirketi’nden dizi ile ilgili yapılan açıklama aynen şöyle;

Teaser çekimleri Tuz Gölü’nde yapılan Diriliş Ertuğrul dizimiz, 13. Yüzyılda Ertuğrul Bey ve Alp’lerin Tapınak Şövalyeleri, vahşi Moğollar ve acımasız Türkmen beylerine karşı olan mücadelelerini ve adım adım Osmanlı Beyliği’ni kurma sürecini konu alıyor.

DÜNYANIN KADERİNİ DEĞİŞTİREN ADAMIN HİKÂYESİ:

Yapımcımız ve dizinin senaristi Mehmet Bozdağ, dizi de Anadolu’nun emperyal güçler tarafından işgal edildiği bir çağ olan 13. Yüzyılda Ertuğrul’un 400 çadırlık ovasına yurt bulma hikâyesini işlediğini belirtti. Yapımcımız Mehmet Bozdağ dizide bu yurdun üç kıtada altı asır hüküm sürecek olan dünyanın en ihtişamlı devleti Osmanlı İmparatorluğu’na dönüşmesinin sırrını da arayacaklarını söyledi.

dirilis-1

Osmanlı devletinin kuruluş sırrının Ertuğrul’un hikayesinde gizli olduğunu belirten Mehmet Bozdağ “Ertuğrul, hayallerine giderken salında dünyaya yeni bir medeniyet armağan etti. Temellerini attığı devlet, dünyanın kaderini değiştiren adamın destansı hikayesine, boyun eğmeyen karakterine, büyüleyici aşkına ve tüm insanlığa yetecek adalet duygusunu dizimizde anlatacağız”.

BİR YIL SÜREN HAZIRLIK SÜRECİ:

Diriliş – Ertuğrul Gazi’nin çekimi için bir yıllık hazırlık serüveni geçirdiklerini belirten yapımcımız Mehmet Bozdağ, “Bu süreçte senaryo, dekor ve kostüm tasarım hazırlıklarını yaptık. Uluslar arası atlı akrobasi, aksiyon, yarış ve dans ekipleri ile çalışma takvimini oluşturup her şeyiyle 13. Yüzyıla ait bir dünya kurduk” dedi.
Çekimlerine Ağustos ayında başlanacak (başlanmıştır) olan Diriliş – Ertuğrul Dizisi’nin hazırlıklarında son aşamaya geldiklerini ifade eden yapımcımız Mehmet Bozdağ dizinin kadrosu, konusu ve özellikle savaş sahneleriyle izleyicilerin beğenisini kazanacağını belirterek şimdiye kadar çekilmiş en büyük tarihi-kahramanlık projesi olma iddiasını da sözlerine eklemiştir.
Şu sıralarda dizinin çekimleri hızla devam ediyor. Dizi için ayrıca Beykoz Kundura Fabrikasında ve Riva’da 13. Yüzyılın dünyası inşa edilmiş.

dirilis-2

Yapımcılığını Tekden Film’in üstlendiği dizide yapımcı, proje ve senaryo Mehmet Bozdağ’a ait. Genel Yönetmen; Metin Günay. Yönetmen; Burak Cem Akıncı.

Önümüzdeki günlerde TRT 1’de yayınlanacak olan dizide Ertuğrul Bey’i Engin Altan Düzyatan canlandırıyor. Ersra Bilgiç de Halime Hatun rolü ile ona eşlik ediyor. Dizide ayrıca Kaan Taşaner, Didem Balçın, Serdar Gökhan, Hülya Darcan, Levent Öktem, Hakan Vanlı, Serdar Deniz, Turgut Tunçalp, Mehmet Çevik, Cavit Çetin Güner, Hande Subaşı ve Osman Soykut gibi güçlü isimler yer alıyor.

Osmanlı’nın şanına yakışır bu görkemli diziyi önümüzdeki günlerde TRT 1 ekranlarında izleyeceğiz.

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar
Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
Blog: milliyet.com.tr/cansever
Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller İnternetten ve haber kaynak Tekten Film internet sayfasından alınmıştır.

 

 

 

 

 

Kara Para Aşk / Metin şeytanın art bacağı!

 

Ekran AlıntısıKPA21.18

Ay Yapım’ın aşk ve macera dizisi “Kara Para Aşk” heyecan dolu 21.bölümü ile Atv.de izleyenlerini memnun etti. Metin, Roma’da herkesi atlattı, İstanbul’da Tayyar amcasını da kandırdı ve dolandırdı. Milyarlık elmasların üstüne kondu. Yurt dışına kaçmak istiyor.  Çekirge son sıçramasında Ömer’e yakalanacak mı? Böylesine halk arasında şeytanın art bacağı denir.

TNS ölçümlerine göre “Kara Para Aşk” AB. Grubunda bu hafta 2 basamak yükselerek zirvede yer aldı. Total’de üç basamak gerileyerek 7.sırada yer almıştır.

Geçen hafta Roma’da Metin’i yakalamak için operasyona giden komiser Sami Bey, oyuna gelmiş, Metin’i yakalayamamış, operasyon fiyaskoyla bitmişti. Ömer, başarısızlığı kabul etmemiş uçağı kaçırma pahasına Metin’in adamlarının peşine düşer. Elif, Ömer’i merak eder, o da Ömer’in yanına gider. Duyduğu silah sesleriyle irkilir. Sese doğru gider. Yerde yatanın Metin’in kullandığı Nedim olduğunu, başında Ömer’i görünce derin bir oh çeker. Ömer yaralıyı yardım eder, sonra bu yardımı Elif’ten ister, kendisi dışarı kontrol eder. Yaralı Nedim, kızımı öldürecekler, beni zorla bu işe karıştırdılar, ne olur bana yardım edin diyerek Elif’ten yardım ister.

Ekran AlıntısıKPA21.1A

Metin’in imam nikahlı karısı Nilüfer Roma’ya gelmeyince, tekrar İstanbul’a dönmek zorunda kalır. Onu alıp, Madrid’e gidecektir. Çantası milyarlarca değerinde elmaslar vardır, artık çok zengindir. Amcası Tayyar’a madik atmış, aklınca ondan kurtulmuştur.

Metin annesi Nevin Hanım, Nilüfer’i arar Metin’in onu beklediğini söyler. Nilüfer kesin bir dille ben gelmeyeceğim, beni beklemeyin der.

Ekran AlıntısıKPA21.2A

Olay yerine Komiser Sami Bey de gelir, yaralı Nedim’i tedavi ettirirler. Ömer gene her şeyi polis dahi zekası ile çözer, Nedim’in pasaportunu inceler, onun yem olduğunu söyler. Metin’in patronu ile arasının açıldığını söyler. Bu tahminlerini Elif’e anlatır.

Ekran AlıntısıKPA21.4

Ömer, Elif’e sen buraya niye geldin, bu kadar yürekli misin diye sorar. Elif yeni mi anladın diye cevap, verir. O an duygusal anlar yaşarlar. Ömer, şu an seni öpmemek için kendimi zor tutuyorum.

Ekran AlıntısıKPA21.3

Arda ile Pelin büroda aralarında aşkı tam su yüzene çıkartamadıkları için tartışmaya devam ediyorlardır. Ömer, Pelin’e mesaj atar, yaralı Nedim Taştan hakkında bilgi ister. Arda operasyona gider, Pelin gitmez.

Metin elini kolunu sallayarak İstanbul hava limanından tekrar yurda döner. Eve gelir, annesi Nilüfer’in bu iş biti diyerek telefonu suratına kapattığını anlatır. Annesine sen Madrid’e gideceksin, ben sonra geleceğim. Annesi, Tayyar seni öldürür dese de, Metin Tayyar diye birisi kalmadı o hapse girecek, artık çok zenginiz, der. Ben Nilüfer’i de alacak, senin yanına geleceğim.

Ekran AlıntısıKPA21.5

Ömer ile Elif de İstanbul’a dönerler. Nedim tedavi altına alınır. Elif çok üzgündür. Hiçbir şey halledemedikleri için çok üzülür, lavaboya girer ağlar. Peşinden gelen Ömer, onu sarılarak teselli eder. Ömer, sana söz veriyorum, seni bu beladan kurtaracağım. Bana yardımcı ol.

Ekran AlıntısıKPA21.4A

Ömer, kahvaltı için çay gevrek getirir. Birlikte keyifle içerler. Ömer Elif’e, Elif de Ömer’e artık çok düşkündür. O sırada Pelin gelir, Nedim’in kızının kalp hastası olduğunu organ nakli için sırada beklediğini anlatır. Ömer de hemen Nedim’i sorguya çeker. Kızın yasal yollar dışında Tayyar’ın organ mafyası eline düştüğü anlaşılır.

Elif, Roma’da düştükleri durumu Pelin ile Arda’ya anlatır. Ömer bundan pek hoşlanmaz.

Metin denizden botla Tayyar Beyin yatına gelir. Beraber oturup karşılıklı kadeh tokuştururlar. Tayyar nerde elmaslarım diye sorar. Metin, her zaman olduğu gibi kasanda, istediğini bilseydim yanımda getirirdim, der. Tayyar, iyi iş başardın, yüzünü kara çıkarmadın.

Ekran AlıntısıKPA21.6

Metin ben sana teşekkür etmek için geldim. Her şey senin sayende… Tayyar Bey Metin’deki garipliği hisseder. Metin son bir isteğin var mı amca diye sorar. Tayyar, şimdilik yok, yarın ararım gelirsin. Metin gene her şey için sağ ol, der.

Ömer Nadim’in anlattığı her şeyi Sami komisere anlatır.

Tayyar Bey, komiser Ali ile Hüseyin’i arabasına çağırır. Komiser Ali, Ömer için bizi çağırdıysan o iş tamam, dosya imzada… Tayyar küçük bir kızın kalp nakli var diyerek Nedim’in kızından bahseder. Hüseyin gene birinin canı yanacak. Hüseyin çok sinirlenir, arabayı terk eder.

 

Ekran AlıntısıKPA21.7 Ekran AlıntısıKPA21.7A

Elif eve gelir kardeşleri, Nilüfer ile Aslı’nın karşısına dikilir. Aslı, Elif’e neler oluyor diye hesap sorar. Elif sonra konuşalım.

Ekran AlıntısıKPA21.8

Elif, yatağında düşünür. Metin her şeyi nasıl öğrendi. Ömer bir böceğe bakar, bir yerine koymuşlardır sözünü hatırlar. Çantasını arar, böceği bulur. O sırada içeri giren Nilüfer onu ben koydum çantana, der. Elif çok sinirlenir, Nilüfer çok özür dilerim dese de bir türlü onu af edemez.

Ekran AlıntısıKPA21.9 Ekran AlıntısıKPA21.9A
Nilüfer, çok ağlar defalarca ablasından özür diler. Sonra da ben Metin’in karısı oldum, onu çok sevdim deyince, Elif sen o adamın karısı mı oldun diyerek çok şaşırır. Resmi nikah olmadan dini nikah suçtur, der. Nilüfer aramızda bir bağ olsun istedik. Nilüfer Metin’in soy adını bile bilmemektedir.

Ekran AlıntısıKPA21.10

Depoda küçük kızın kalp operasyonu başlar. Polis basar, bütün ekibi ve doktoru tutuklanır. Dışarıdan arabadan dürbünle gözetleyen Metin, planı tıkır, tıkır, işlediği için çok memnundur. Af ferin sana bacanak diyerek Ömer’i aklı sıra kutlar. Artık Tayyar Bey tutuklanacak, Metin de ondan kurtulacaktır.

Kötü haber Tayyar Beye verilir. Küçük kızın annesi ve babası Ömer’e minnet duygularını belirtirler. Elif de emniyete gelir, Sami Bey bir an bile ayrı kalamıyorsunuz diyerek Ömer’e takılır. Ömer iyi misin diye sorar, Elif aslında dünden daha kötüyüm diye cevap verir. Sen haklıymışsın diyerek böceği Ömer’e gösterir.

Ekran AlıntısıKPA21.11

Daha kötüsü onu çantama Nilüfer koymuş. Metin’e aşıkmış, istediğini yapmış. Gerçek adı Fatih’miş.

Nilüfer karışık duygular içindedir. Cadde de Fatih onu bekler. metin,Elif’e merhaba ortak diye telefon eder. Elif, buluşup konuşalım, her şeye bir çözüm bulalım, der. Metin telefonu kapatır. Ömer, Elif’i polis arabası ile evine bıraktırır.

Tayyar Bey, Ali ve Hüseyin komiseri sorguya çeker. Depoyu nasıl koruyorsunuz diye çıkışır. Operasyonda Ömer’in de olduğunu öğrenince çılgına döner.

Ekran Alıntısıkpa21.25

Sami komiser ile Ömer arabada konuşurlar. Ömer ben doktoru kesin konuştururum, der. Sami komiser devre arkadaşı bir üst komiser arkadaşının evine gider. Ömer’in durumunu konuşur.

Tayyar bey, Metin’i bulamayınca iyice işkillenir. Elmaslar kasanda lafı aklına gelir, hemen kasasını kontrol eder. Elmasları kasada bulamayınca gözleri yerinden fırlar.

Ekran AlıntısıKPA21.12

Tayyar Bey, Metin tarafından oyuna geldiğini anlar. Hırsından masadaki bilgisayarları parçalar, kırar döker.

Sami komiser hadi emniyete deyince Ömer, komiserim emniyete girişim yasaklandı. Müdür Beyle konuştum, benimle geliyorsun. Ben cezanı hafiflettim, askıya aldırttım falan der. Seni cinayet bürodan alıp, benim yanıma verecekler. İşini iyi yap, beni mahcup etme yeter.

Sami Bey, hadi gidiyoruz, şu doktoru birlikte sorguya çekelim. Emniyette başta Ömer’in ağabeyi Hüseyin olmak üzere Ömer’in açığa alınma işinin askıya alındığını herkes öğrenir. Başta komiser Ali ve Hüseyin çok panikler. Sami Bey ile Ömer doktorun sorgusuna başlarlar.

Tayyar Bey, komiser Ali ve Hüseyin’le buluşur. Durum değerlendirmesi yaparlar, kuyrukları sıkışmıştır. Tayyar önlemimizi alacağız der. İster misiniz doktor da aniden öldürülsün.

Ekran AlıntısıKPA21.13

Ömer sabah erkenden elinde bir saksı Afrika menekşesi ile Elifin kapısına gider. En mutlu sabahımı yaşıyorum, birlikte akşama yemeğe çıkmayı teklif eder. Ömer tam giderken Ömer’e o doktor Tayyar amcamın arkadaşı diye bilgi verir.

Metin’in adamı arabaya gelir. Tayyar her yerde seni aratıyor, buralardan gitsen iyi olur. Metin karımı almadan bir yere gitmem, bir daha da gelme…

Ömer, doktorun yanına tekrar sorgu için gelir. Doktorun ters konuşmalarına, Ömer biraz sertlik gösterir. Tayyar Dündar ile seni defalarca görmüşler, anlat bağlantını… Tayyar seni dünden sattı. Ömer dayanamaz doktorun boğazına sandalyeyi dayar, bülbül gibi konuşturur. Doktor ölüm korkusu yaşayınca, Tayyar Dündar’ın organ mafyasının başı olduğunu itiraf eder.

Ekran AlıntısıKPA21.144

Metin tebdili kıyafet Nilüfer’in evine gelir. Yandaki parka çağırır. Benimle gel, annem Bulgaristan’da bizi bekliyor. Nilüfer sen bana yalan söyledin diyerek hiçbir şartı kabul etmez. Ben senin soyadını bile bilmiyorum.  Nilüfer, Dündar soyadını duyunca şaşırır. Metin, gelmezsen eskisi gibi seni zorla götürürüm.

Ekran AlıntısıKPA21.15

Doktor iştahla dışarıdan getirtilen tostları yer. Mutlaka yedikleri zehirlidir. Yazılı ifade vermeye ömrü vefa etmeyecektir. Avukatı gelir, doktor bir bardak su ister. Suyu Pelin getir, suyu içer ve kasılır kalır. Doktor da bu yolda kurban edilmiştir. Tayyar Beyin adını ağzına almadan can verir. Hüseyin komiser kapıdan öylece bakar kalır. Ömer, su kabını, yediği yemek artıklarını tahlile gönderir.

Elif içeride Levent ile çalışırken aniden Nilüfer gelir. Elif, Ömer’e telefon eder, derhal kahvaltı yaptıkları yere gelmesine ister.

Komiser Hüseyin tuvaletten Tayyar Beye telefon eder, sen çok ballısın gene dört ayak üstüne düştün diyerek doktorun öldüğü haberini verir.

Ekran AlıntısıKPA21.16

Nilüfer ile Elif parkta salıncakta iki kardeş oturmuş Ömer’i beklerler. Ömer gelir. Elif Ömer’e sana söylemem gereken çok önemli bir şey var. Metin’in yani Fatih’in soyadı Dündar’mış. Ömer, emin misin? Ömer, Metin’in Tayyar Dündar’ın yeğeni olduğunu çözer.

Ekran AlıntısıKPA21.17

Elif, Metin’in kardeşini tekrar kaçırmakla tehdit ettiğini söyler. Ömer, Metin’i yakalamak için bir yol var, Nilüfer kabul eder mi bilemem. Nilüfer salıncakta değişik duygular içinde düşünür ve ağlar. Ömer ve Elif yanına gelirler. Elif, Fatih’i yakalatmamız lazım. Hem senin güvenliğin için, hem de Tayyar Dündar’ın suçlu olduğunu kanıtlamak için. Aksi takdirde hepimiz tehlikede olacağız.

Ömer ara Metin’i, kendisini ile gelmek istediğini söyle, biz de yakalayalım. Nilüfer kararsız başını sallar. Ömer tek başına dolaşırken telefonu çalar, arayan Nilüfer’dir.

Ömer ve Elif heyecan içinde bu konuşmanın bitmesini beklerler. Ve 21.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıKPA21.19

Metin bu tuzağa düşecek mi? Ömer onu yakalayabilecek mi?  Haftaya bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Tayyar Beyin oğlu Mert karakterini canlandıran Ali Yörenç ve Levent karekterini canlandıran Emre Kızılırmak dizide iyice figuran kaldılar. Varlıkları, yoklukları belli değil. Kötü adam Tayyar Dündar karakterini canlandıran Erkan Can çok başarılı. Soğuk ve acımasız. Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek her ikisi de inanılmaz başarılı, iyi bir ikili oldular. Kutlarım.

 

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.