Aylık arşivler: Şubat 2017

Geçen Haftanın (20 – 26 Şubat 2017) en çok izlenen dizileri!

 

cats 27 ŞUBAT

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 20 – 26 Şubat 2017 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Geçen Hafta Gösterimdeki Diziler:

İçerde, Kırgın Çiçekler, Paramparça, Hangimiz Sevmedik, Anne, Hayat Şarkısı, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Muhteşem Yüzyıl IV.Murad, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Poyraz Karayel, No:309, Cesur ve Güzel, Ölene Kadar, Cesur Yürek, Aşk ve Mavi, Arka Sokaklar, Dayan Yüreğim, Payitaht Abdülhamid (Yeni), Kalbimdeki Deniz, Seksenler, Adı Efsane, İçimdeki Fırtına, Hayat Bazen Tatlıdır, O Hayat benim, Baba Candır ve Bodrum Masalı dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

Geçen hafta Kanal D’nin “Vatanım Sensin” dizisi ekranlara gelmedi. Yeni bölümün yetiştirilemediği açıklaması yapıldı. Bu hafta da yine Perşembe akşamı yayınlanan Engin Akyürek ve Fahriye Evcen’in başrolü oynadığı “Ölene Kadar” Ziraat Türkiye Kupası Kayserispor – Fenerbahçe Canlı maç nedeniyle yayınlanamıyor. Yeni 8.bölüm haftaya 8 Mart akşamı yayınlanacak.

Haftanın dizilerinde Total‘in ilk sırasında bu hafta, 12,90 reyting puanı ile TRT1’in Diriliş Ertuğrul ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Kanal D’nin Adı Efsane 5,55 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında Total’de olduğu gibi TRT1’nin Diriliş Ertuğrul 14,68 reyting puanı ile zirvede yer aldı. AB’nin 10.sırasında ise, Star Tv’nin Kara Sevda 57.bölümünde aldığı, 4,55 puanla yer aldı.

 

PAYİTAHT ABDÜLHAMİD GÖZ DOLDURDU:

e874f20a10d846b45 payitaht

TRT1’in yeni dizisi Payitaht Abdülhamid 1.bölümü Cuma akşamı ekranlara geldi. Güzel bir başlangıç yaptı. AB’de 5,85 – 15,84 reyting puanı ile dizilerde ilk sırada yer aldı. Yakın tarihimizde bir dönemi aydınlatması yönüyle izleyicinin ilgisini çekecek gibi duruyor. Deneyimli oyuncumuz Bülent İnal, Abdülhamid rolüyle bir padişahın ağırlığını ziyadesiyle vermiş.

 

PORAZ KARAYEL FİNAL YAPIYOR:

Poyraz-Karayel-Dizisi

Poyraz Karayel dizisi bu hafta 1 Mart Çarşamba akşamı final yapıyor. Dizi 2 sezondur devam ediyor, bu sezon 3.sezonundaydı. Tam 82.bölüm ekranlara geldi. Düşük reytingler nedeniyle sezon sonunu getiremedi. Peki ne oldu da Mayıs ayını beklenmeden dizi ekranlara veda ediyor. FragmanDizi Tv’nin yorumuna göre; Aslında her şey bu sezonun başında başladı. İlker Kaleli (Poyraz) dizi setine gelmediği için çekimler 1 ay geç başladı. Geciken çekimlerin ardından setteki tutarsızlıklar geç kalmalar çekimleri sürekli geciktirdi. İlker Kaleli’nin tutumu belkide diziyi kadro olarak bitirdi. Ayrıca diziden çıkan oyuncuların yerleri bir türlü doldurulamadı. Halbuki, 2016 yılında Poyraz Karayel En iyi Dizi, İlker Kaleli de En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmüştür.

Reyting Nedir?

Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 78.Bölüm (TRT1)………………………….12,90 – 28,50

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 58.Bölüm (Atv)…9,94 – 22,59

3.İçerde 22.Bölüm (Show Tv)…………………………………..9,34 – 22,59

4.Kırgın Çiçekler 72.Bölüm (Atv)………………………………9,22 – 20,31

5.Arka Sokaklar 430.Bölüm (Kanal D)………………………8,18 – 18,39

6.Aşk ve Mavi 16.Bölüm (Atv)…………………………………..8,10 – 18,59

7.Anne 16.Bölüm (Star Tv)……………………………………….7,42 – 16,72

8.Kalbimdeki Deniz 18.Bölüm (Fox Tv)……………………..6,39 – 15,53

9.Kara Sevda 57.Bölüm (Star Tv)………………………………5,63 – 12,48

10.Adı Efsane 5.Bölüm (Kanal D)……………………………….5,55 – 13,06

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 78.Bölüm (TRT1)………………………….14,68 – 34,22

2.İçerde 22.Bölüm (Show Tv)………………………………….12,04 – 26,69

3.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 58.Bölüm (Atv)…9,06 – 22,11

4.Anne 16.Bölüm (Star Tv)………………………………………6,57 – 16,08

5.Cesur ve Güzel 15.Bölüm (Star Tv)…………………………6,53 – 16,80

6.Adı Efsane 5.Bölüm (Kanal D)……………………………….6,07 – 16,13

7.Kırgın Çiçekler 72.Bölüm (Atv)………………………………6,03 – 13,49

8.Payitaht Abdülhamid 1.Bölüm (TRT1)…………………….5,85 – 15,84

9.Kalbimdeki Deniz 18.Bölüm (Fox Tv)…………………….4,99 – 13,21

10.Kara Sevda 57.Bölüm (Star Tv)……………………………..4,55 – 10,62

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1. DİRİLİŞ ERTUĞRUL : Engin Altan Düzyatan’ın başarı ile canlandırdığı Ertuğrul Bey karakteri ile TRT1’in tarihi dizisi “Diriliş Ertuğrul” bu hafta da, 78.bölümü ile AB’de aldığı 14,68 reyting puanı ile ilk beşin birinci sırada haftalardır yer almaya devam ediyor.

x240-CIg Diriliş ertuğrul 78.bölüm

Oyuna karşı oyun
Yaptıkları oyunlarla Ural’ı ölümden kurtaran Vasilius ve Sadettin Köpek kazandıklarını zannederken aslında Ertuğrul’un büyük oyununda kaybetmişlerdir. Ertuğrul zor olanı yapmış, evladına kıyan, alplarını öldürten Ural’ı sulh diyetiyle serbest bırakmıştır. Ertuğrul için zor olsa da, bu durum ileriye dönük planlarına ulaşabilmesinin yolunu açmıştır. Aliyar, bey olmuş, böylece iki obanın birliği temin edilmiştir. Peki şimdi, çıkarı zedelenen, Ural’ın bey olması için iki adamını bile gözünü kırpmadan harcayan Vasilius’un hamlesi ne olacaktır? Sadettin Köpek nasıl bir yöntem izleyecektir?
Diğer yandan Aslıhan, Batuhan tarafından saldırıya uğramıştır. Batuhan, Ural’ın kirli işlerinde kullandığı en sadık adamıydı? Ural için Aliyar’a karşı duran Aslıhan, hakikatleri Batuhan’dan işitince nasıl bir tavır izleyecektir? Batuhan’ın Aslıhan üzerinden planı ne olacaktır? Evleneceği kadının kaçırıldığını duyan Emir Saadettin neler yapacaktır?
Vasilius’un gün geçtikçe artan duygusal yönelimlerine karşı kalede sıkışıp kalan Helena’nın akıbeti ne olacaktır? Onu içinde bulunduğu bu çıkmazdan kim kurtaracaktır?

 

2.İÇERDE : Show Tv’nin fenomen dizisi olan İçerde Pazartesi gecesinin reyting rekortmeni olarak zirvedeki yerini koruyor. AB Grubunda 22.bölümünde aldığı 12,04 puanla haftanın dizileri arasında bu hafta da, 2.sırada yer aldı. Sarp (Çağatay Ulusoy), dört yaşında kaçırılan öldü denilen kardeşi Umut’u (Aras Bulut İynemli) arama hikayesi ele alınıyor. Kaderin cilvesi her ikisi de polis kolejinde kardeş olduklarını bilmeden birlikte okuyor, polis oluyorlar. Mert içerde polis ama mafya babası Celal’e çalışıyor. Ağabey Sarp dışarıda, köfteci Celal’in sağ kolu gözükse de gizli polis, müdürü Yusuf’a çalışıyor. Sarp, Celal’in itimadını iyici kazandı ve onun sağ kolu olarak gözüküyor.

24db7f7d92178d72f839d04a1a21ff65_840

“İçerde”nin 22. bölümünde; Sarp’ın hapse girmesinin ardından Yaşar’ın polisten aldığı paraların bulunması, Sarp’ın hemen aklanması Celal’in kafasında bazı şüpheler oluşturmuştur. Polise kendisini satıp satmadığından emin olmak istemektedir. Sarp’ı çok tehlikeli bir sınav bekliyordur. Celal, Mert’e gelecekle ilgili büyük planlarından bahseder. Mert’in bilmediği ise Celal’in hedefine ulaştığında ailesini ve gerekirse kendisini gözden çıkartacağıdır. Eylem adım adım Mert’in izini sürmektedir. Bulduğu her yeni ipucu Mert’ten daha fazla şüphelenmesine sebep olur.

 

3.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ : Oktay Kaynarca’nın macera dizisi Atv ekranlarında devam ediyor. Bu hafta 58.bölümü ile Total’de aldığı 9,94 reyting puanı ile 3.sırada yer aldı.

9_d 58.bölüm eşkıya

Suzi için kurulan tuzağın kurbanı Handan olmuştur. İlyas her ne kadar evdeki kadınları koruyabilmek adına büyük gayret sarf etmiş olsa da planlanan eylemin büyüklüğü karşısında çaresiz kalır. CIA ile hareket eden İstihbarat içindeki unsurlar her yere sızmışlardır ve bu düşmanlarla başa çıkmak kolay olmayacaktır.Çıkan çatışmanın izlerinden bu hainlerle ilgili fikir sahibi olan Davut ile Nevzat operasyon için düğmeye basarlar. Suzi ve Ünal yapılan eylemler üzerine düşündüklerinde onlardan bir adım önde olan düşmanlara, yakın çevreden birilerinin muhbirlik yaptığını sezerler. İçlerinde Davut’un eviyle birlikte Çakırbeyli ailesinin de dinlenmesini sağlayan bir hain vardır. Hızır yaşanan felaketlerin sorumlusunun kim olduğunu öğrendiğinde yıkılır. Bu aldatılmışlıkla nasıl yaşayacağını bilemez. Tüm sevdiklerini birer birer kaybeden Alparslan’ın artık plan yapacak gücü kalmaz. Bastırdığı duygular şiddete dönüşür. Ondan hiç beklenmeyecek fevri çıkışları ileride başlarına gelebilecek belaların nedeni olacaktır. Ceylan’a ablasıyla ilgili kötü haberi verme görevi yine Meryem’e düşer. Kızı Esra’nın hayatından endişe eden Nadide ise İlyas’ı bir seçim yapmaya zorlayacaktır. Yaşananlardan kendini sorumlu tutan İlyas hayati bir kararın eşiğindedir.

 

4.KIRGIN ÇİÇEKLER : Atv’nin yürek parçalayan darama dizisi bu hafta 72. bölümde Total’de aldığı 9,22 puanla, haftanın dizileri arasında yine aynı sırada 4.sırada yer aldı.

Eylül’ü sen kaçırmışsın!

1_d kırgın çiçekler 72.bölüm

Kızlar, Eylül’ü Kemal’in kaçırdığını öğrenerek, durumu polise bildirirler. Kemal sorguda tüm suçlamaları reddeder. Peşinde polis olduğu için Eylül’ün yanına gitmez. Eylül ise aç ve susuz bir şekilde yaşam mücadelesi vermektedir. Mesude, Kemal’e fark ettirmeden ayağa kalkar. Songül, Zehra’nın oyununa gelerek Sadullah’a karşı çok zor durumda kalır. Güney, Songül’ü kaybetmemek için evlenme teklif eder. Cemre ve Serkan Eylül’ü bulmak için Kemal’i takip ederken tuzağa düşerler. Kemal, Cemre ve Serkan’ı ölüme terk ederek kaçar.

 

5.ARKA SOKAKLAR : Kanal D’nin yılların uzatmalı dizisi Arka Sokaklar, bu hafta Total’de aldığı 8,18 reyting puanı ile 5.sırada yer aldı.

Arka-Sokaklar-dizisi-430

Oktay kız kardeşinin hala ortaya çıkmamasından dolayı gergindir. Müjde, istihbaratın ayarladığı gizli evlerden birinde saklanır. Abisi izine bile rastlayamaz. Kenan ve adamları, Müjde’yi tuzağa düşürüp yakalamak üzerelerdir. Son anda ellerinden kaçırırlar. Samir isimli terörist, askeri bir araca pusu kurar. Çok sayıda sivil ve asker hayatını kaybeder. Olayı öğrenen herkes dehşete düşer. Rıza Baba ve ekibi bu olayın yakasını bırakmaz. Saldırganın peşine düşerler.

 

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

İçerde, Kırgın Çiçekler, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Anne, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda ve Kalbimdeki Deniz her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Atv 3 Dizi, Kanal D ve Star ikişer dizi. Fox, TRT1 ve Show Tv birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Star 3 dizi. TRT1 ve Atv 2 dizi. Show, Kanal D ve Fox birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Total’de 3 dizi ve AB’de 2 dizi ile Atv. AB’de 3 ve Total’de 2 dizi ile Star Tv. birinciliği paylaşmışlardır.

 

YENİ BAŞLAYACAK DİZİLER :

Bu hafta 3 yeni dizi ekranlara geliyor!

2 Mart Perşembe akşamı Fox Tv’de, Çoban Yıldızı (Şükrü Özyıldız – Selin Şekerci).

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82

3 Mart Cuma akşamı Star Tv’de İstanbullu Gelin (Özcan Deniz – Aslı Enver).

istanbullu-gelin-dizisi-oyuncul

 

5 Mart Pazar akşamı, Show Tv’de Aşk ve Gurur (Damla Sönmez – Mert Fırat).

indir aşk ve gurur

Bu hafta ekranlara gelecek bu üç dizi de gerek oyuncu kadrosu, gerekse ilginç konuları bakımından kaliteli yapımlar gibi duruyor. Ama sizi hangisi keyif verecekse onu seyredin derim.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller ve dizi özetleri ilgili kanalların dizi ana sayfalarından alınmıştır. Sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.

Dizi sektöründe yeni bir dergi : EPISODE

cats epısode

 

Günümüzde görsel basın öne çıksa da, yazılı basın bir kenara atılamaz. Yıllardır yazılan milyonlarca kitap ve dergiler kütüphaneleri doldurmaktadır.

Değişik konu ve sanat dallarında çıkan dergiler yayında… Dizi sektöründe bir ilk olarak Episode dergisi yayın hayatına başlamış, konusunda bir eksikliği gidermiştir.

Burada başta Genel Yayın Yönetmeni Özlem Özdemir nezdinde tüm ekibe emeklerinden dolayı çok teşekkürler. Böyle güzel Episode gibi bir dergiyi sektöre kazandıkları için övünebilirler.

Sektör dememe yadırgamayın, 70-8o’li yıllarda yabancı dizilerin ülkemizde revaçtaydı. Günümüzde ise Türk dizi sektörü ivme kazanmış, dünya ülkelerine yapımlarını pazarlar konuma gelmiştir. Kaliteli yapımlar 70’in üzeride dünya ülkesinde gösterilmekte ve çok da beğenilmektedir. Dizi sektörü (bacasız sanayi) ülkemize döviz kazandırmaktadır.

Tarafıma gönderilen Episode dergisini inceledim, ilgimi çeken yazıları da okudum. Yerli ve yabancı dizilerin tanıtımı, oyuncularla yapılan röportajları yayınlanmıştır. Genelini beğendim. Başarılı dizi oyuncumuz Şükrü Özyıldız ile yapılan röportajda, kendisini ve bilinmeyen yönlerini anlatmış, çok da beğendim.

DSCN0659

İlgi ile okuyacağınız Muhteşem Süleyman (Halit Ergenç) ile Kral Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel) iki farklı karakterin benzer yönlerini okuyunca şaşıracaksınız. Sadece bir benzer yönlerini burada yazmadan geçemeyeceğim. “Hem Travis Fimmel’in hem Halit Ergenç’in mimik oyunculuğu, onları zirveye taşıyan özelliklerinden biri. Her iki karakterin de tehditkâr zamanlarındaki bıyık altından sarkastik gülüşleri, göz süzmeleri, öfkeleri zaman kontrolü kaybetmemek için girdikleri hal ve tavırlar da birbirlerine çok yakın.”

DSCN0665

Bir sayfasında da, İyi Kalpli dizileri sıralamış. Sürükleyici hikayeleriyle hepimizi ekran başına çeken diziler, sivil toplum kuruluşlarıyla da iş birliği yapıyorlarmış. Eğitim, Çocuk hakları, çevre duyarlığı gibi konularda çok sayıda sosyal sorumluluk projesine destek veren ve farkındalık yaratan diziler sayılmış. İçerde (Kapak resminde), Hayat Şarkısı, Kara Sevda, NO:309 ve Poyraz Karayel.

Daha bir çok konu ve ilgi çekici yazıları okumanız için dergiyi satın-almanız, bu dergiyi okumanızı dizi sevenlere tavsiye ediyorum.

İki aylık olan dizi kültürü dergisi, Şubat – Mart sayılarını bir arada sunuyor.

Episode Dizi Kültürü Dergisine yayın hayatında başarılar ve uzun soluklu olmasını ve de en önemlisi okuyucularına verimli yazılarla aydınlatmasını dilerim.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Latin Amerika Şili’de 2016’nın En İyi Türk Dizi ve Oyuncuları!

58ae939567b0a910b05196ac

Latin Amerika ülkelerinden Şili’de Türk dizileri oldukça ilgi görüyor.

Şili’de yapılan ‘Resultados Series Turcas Awards’ (Türk Dizileri Ödülleri) anketinde Engin Akyürek en iyi Türk erkek oyuncu, seçildi.

Latin Amerika ülkelerinde yayınlanan Türk dizileri ile ilgili her türlü tartışma ve haberin paylaşıldığı binlerce takipçisi bulunan ‘Series Turcas’ sayfası takipçileri arasında bir süre önce başlatılan oylamanın sonuçları açıklandı.

 

En iyi erkek oyuncu sıralamasında:

1.Engin Akyürek : 651 oy.

2.Çağatay Ulusoy : 377 oy.

3. Kıvanç Tatlıtuğ : 113 oy almış.

 

En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde:

1.Tuba Büyüküstün : 884 oy.

2.Beren Saat : 392 oy.

3.Hazal Kaya : 211 oy almış.

 

En İyi Erkek Yardımcı Oyuncu :

l.Ahmet Tansu (Kara Para Aşk)

2.Barış Falay (Medcezir)

3.Yusuf Akgün (Adını Feriha Koydum)

 

En İyi Kadın Yardımcı Oyuncu:

1.İlkin Tüfekçi (Kara Para Aşk)

2.Esra Dermancioğlu (Fatmagül’ün Suçu Ne?)

3.Hazar Ergüçlü (Medcezir)

 

En İyi Dizi Dalında:

1.Kara Para Aşk : 761 oy

2.Medcezir : 252 oy

3.Fatmagül’ün Suçu Ne? : 247 oy almıştır.

kara-para-ask-yurt

Görüldüğü gibi diziler ülkemiz dışında bir çok dünya ülkelerinde ilgi görüyor. Güney Amerika ülkelerinden Şili sadece bunlardan biri. Bir zamanlar 80’li yıllarda Brezilya Pembe dizleri ülkemizde çok revaçtaydı. Şimdi de tam tersi. Türk yapımları 70’in üstünde dünya ülkelerinde televizyonlarda gösteriliyor. Ülkemize döviz kazandırıyor.

0001_d

Gümüş, Kara Para Aşk, Asi, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Adını Feriha Koydum, Medcezir, Muhteşem Yüzyıl, Öyle Geçer Zaman Ki, Sıla, Ezel, Aşk ve Ceza, Karadayı, Paramparça, Aşk-ı Memnu, Binbir Gece, İffet, Dila Hanım, Küçük Kadınlar ve Kurtlar Vadisi gösterilen Türk dizilerinden aklıma gelen sayabildiğim bazıları…

cats FERİHA

Türk dizileri, başta Arap ülkeleri olmak üzere Balkanlar, Kafkas Ülkeleri, Latin Amerika, Kuzey Afrika, Rusya, Ukrayna, Çin pazarına girmiş durumdadır.

Okuduğum bir habere göre dünyanın en kalabalık ülkelerinden Hindistan’da yılda 56 Milyon kişi Türk dizisi izliyormuş.

vatanim-sensin

03 Meya’nın yapımcısı olduğu Kanal D’de gösterimde olan Vatanım Sensin 50 ülkeye satılmış. Aynı şekilde ülkemizde hala gösterimde olan Show TV’de yayınlanan ‘İçerde’ dizisinin yayın hakları için Şili, Gürcistan, Yunanistan, Hindistan, Romanya, İran, Irak ve Arnavutluk için anlaşma sağlanmıştır.

Yapımcı ve tüm oyuncularımıza tebrik eder, amatör bir dizi yazarı olarak gurur duyduğumu söyleyebilirim.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

İçerde / Melek, Sarp’ı Handan’dan kıskanacak mı?

5dbb6330a49587204f507357f9d549b6_840

Ay Yapım’ın yapımcısı olduğu, Show Tv’nin fenomen dizisi İçerde 23.bölümü 27 Şubat Pazartesi akşamı Saat:20.00’de ekranlarınızda olacak!

İki kardeşin birbirini bulma hikayesini anlatan İçerde; Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu ve Yıldıray Şahinler rol alıyor.

Geçen bölümde Sarp, Celal’in bilmeyerek kuryesi olmuş paralarını Handan’ın kumarhanesinde Alyanak ile kumar oynayarak kaybetmiş, emaneti yerine teslim etmişti.

 

23. Bölümde neler olacak?

Sarp ve Yusuf kumarhane baskınına gelen polislerden birinin Celal’in adamı olduğuna emindir. O polis her kimse onu bulmak zorundadırlar.

c7e9aed6809ad5a5f6b3317aae232201_840

Diğer taraftan Celal’in iş yapmayı planladığı Handan’la da yakın ilişkide olmaları gerekiyordur. Böylece hem Celal hem de Handan için yolun sonu yaklaşacaktır.

 

7346659a6dabbea6d8ee4c7da2cdcd2b_840
Yusuf Organize’deki herkesin tek tek ifadesini alır. Böylece şüpheler tek bir isimde yoğunlaşır. Listedeki elemanlarından köstebeğin Mert olduğunu öğrenir ve üzerini kırmızı kalemle çizer.

 

a15251d11096d272124cd193743bccf9_840

Eylem, Mert’in Celal’i yakalamak için muhbiri olduğu yalanına çoktan inanmıştır. Şimdi tek endişesi Celal yüzünden Sarp’ın başının belaya girmesidir.

373580cdf61be00ceca63069d8b83ec6_840

Bu konuda Mert’ten yardım ister. Fusun Hanım Sarp’ın kirli işlerle uğraşmasından son derece endişelidir.

256a0888760f1b0eb6cd412ac3782383_840

 

Melek mütevazi bir avukatlık ofisi açar.

daec248a677dd28627393d47e16feb12_840

Artık Celal Duman için çalışmayacaktır.

74dffc8a6f81384cdf887fb31fa5f132_840

Melek’in ilk müşterisi sürpriz bir isim olacaktır. Kumarhane işletmecisi Handan Hanım mı dersiniz? Handan Sarp’ın kumarhaneye ilk gelişinde beğenmiş, Melek’in de Sarp’ın sevdiği kız olduğunu bilir. Hemen bir iş verip onu yakından tanımak ister.

Avukat Melek’in temiz bir hayata başlaması zannettiği kadar kolay olmayacaktır.

 

 

9e278152befb727b0966ba431af7e29e_840

İkinci bir ihtimal, Melek’in ilk müşterisi elinde bir demet çiçekle gelen Celal Duman’ın karısı Yeşim Hanımdır. Hayırlı olsun der ve konuşurlar.

1c7870a07eae2b2eff0b434b28477d96_840

 

Handan Sarp ile buluşur.

26cacaaacb1e3697f4645e4bf4309d56_840

Handan, Melek’in bir adamla çekilmiş fotoğrafını Sarp’a gösterir. Tek amacı Melek ile Sarp’ın arasını açmaktır.

Ekran AlıntısıMD.23FR1

Sarp, Piza dağıtım elamanı olarak o adamın mekanına gider, iyice döver. Melek’e sarkıntılık yapmanın ne demek olduğunu bir güzel gösterir.

Ekran AlıntısıMD.23.FR2

Handan amacına ulaşacak, Melek ile Sarp’ın arasını açabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

ed2dc39263be5e7dda6785161a8ddb5b_840

İçerde, 23.Bölüm 27 şubat Pazartesi akşamı Show Tv ekranlarında olacak!

 

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Ölene Kadar / Dağhan 3.Tabutu Ender için mi hazırladı?

5_d

Tims Productions’un yapımcısı olduğu, balıca rolleri; Engin Akyürek, Fahriye Evcen, Sarp Levendoğlu, Gülcan Arslan, Tansu Biçer, Didem Balçın, Ferdi Sancar, Demir Karahan, Serpil Gül, Taner Turan, Gizem Kala, Cihat Süvarioğlu, Aykut Akdere, Kadriye Kenter, Ragıp Savaş ve Lale Mansur’un oynuyor. Senaryosunu Sevgi Yılmaz, yapımcılığını Timur Savcı ve dizinin yönetmenliğini Feride Kaytan yapıyor.

Aşk, ihanet, vicdan, adalet ve intikamın iç içe geçtiği, hayatı bir günde değişen insanların birbirlerine değen hikayelerini izleyicisiyle buluşturan “Ölene Kadar” Engin Akyürek ve Fahriye Evcen’i bir araya getiriyor.

Engin Akyürek; hayatının en güzel yıllarını, hayallerini, geleceğini ve sevdiği kadını işlemediği bir suç yüzünden kaybederek müebbet mahkumu olan genç Tıp öğrencisi Dağhan karakteriyle izleyicinin karşısına çıkıyor. Fahriye Evcen ise; yıllarca artan suçluluk duygusundan kurtulmak isteyen, bu yüzden de Dağhan’ın müebbetine son veren avukat Selvi olarak karşımızda.

İnsanların kötülükleriyle topal kalmış adalet sistemi masum bir adamdan gerçek bir suçlu yaratırken kaybedilen yılların ve bu haksız esaretin bir bedeli olacaktır. Dağhan’ı müebbetten kurtaran, Selvi’nin ise vicdan yükünü hafifleten bu ilk buluşmadan sonra ise kimsenin hayatı eskisi gibi olamayacaktır.

Atv. ‘Ölene Kadar’ı internet sayfasında böyle tanımlıyor.

İlk bölümden itibaren ilgiyle izliyorum. Her ne kadar reytingleri düşük gelse de bana göre dizi vasatın çok üstünde. Engin Akyürek oldukça iyi. Onu Kara Para Aşk dizinde başarılı komiser rolünde izlemiştik. Aynı başarıyı bu dizide de bekledik. Akyürek, Dağhan rolüne iyice ısındı.

Fahriye Evcen, Avukat karakteri olarak fena sayılmaz. Güzel avukatımız kendisinden en az on yaş büyük olan müvekkiline, vicdani suçluluğunu soğutarak günden güne daha da aşık oluyor. Dağhan, aleyhine tanıklık yapan, hayatının 11 yılını yok eden küçük Vildan’ın o güzel avukat Selvi olduğunu öğrenecek mi?

1_d

Ender’e karşı bir zafer kazandığını düşünen Dağhan, babasının ölümünden sonra yıkılır. Bir erkek tam bir erkek olu biliyor musun? Babası öldüğü zaman…

6_d

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Ne Dağhan için, ne Selvi için ne de Ender için.

7_d

Ciğerini dağlayan acıyla hesap sormak için harekete geçtiğinde, hayatının dönüm noktası olacak bir sırrı öğrenir. Şimdi ne olacak?

8_d ölene kadar

Dağhan üçüncü tabutu kimin için yaptı?

Ekran AlıntısıÖ.K.7.3

Dağhan Ender’i öldürme suçu ile tekrar hapse mi düşüyor…

4_d

Avukat Selvi, onu bir daha hapisten kurtarabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz!

2_d

 

7.Bölüm Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=I8ZnvSDg2m4

Ölene Kadar, heyecan dolu 7. bölüm ile bu akşam ATV ekranlarında….

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

 

Bu Şehir Arkandan Gelecek / Ali Büyük Turnuva için Ring’te!


Kara Sevda / Kemal ve Nihan yeni bir sınav verecek!

Kara Sevda 57.Bölüm 2

Ay yapım imzalı Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün rol aldığı Kara Sevda, yeni bir dönemin habercisi olan heyecan dolu bölümüyle ekrana gelecek.

Asu ve Emir’in aşıkları ayırma planı işe yarayacak mı?
Nihan ile Kemal, hediye paketinde bulamadıkları cevabın çok yakınlarında gizlendiğini fark eder. Zeynep’i son anda kurtaran Emir, onunla birlikte Kemaller’le aynı mekandadır. Emir’in plansız bu adımı, gerçeğe uzanan yoldaki ilk büyük gedik olacaktır. Zeynep’in bu cehennemden kurtuluşu çok zordur. Kemal’in o depoda bulacağı ipucu doğru kullanılırsa, katilin kartviziti işlevini görecektir.

Asu, Emir’in Nihan ile Kemal’i sonsuza kadar ayırabileceği planından neden vazgeçtiğini anlayamaz. Ama artık bu konuda Emir’e teslim de olmayacaktır. Ozan’ın katilini arayan kara sevdalılara Asu, uzaktan bir işaret fişeği yollar.

Zeynep, başına gelenleri öğrendiğinde, Emir’in kendisini Nihan için gözünü kırpmadan kurban edeceği gerçeğiyle bir daha yüzleşir. Zeynep’in yüreğinden kopacaklar da, onun kara sevdasının mührünü taşıyacaktır.

Kara Sevda 57.Bölüm 1

Nihan ve Kemal’in sorularına bulacağı her cevabın bir noktasında Zeynep kendine yer bulur. Zeynep ekseninde, Kemal ile Nihan ilk dakikadan karşı karşıya yer almaya başlar. Öte yandan komiser Hakan da elindeki ipuçlarından biri olan düğmeyi incelemeye gönderir. Katilin parmak izi belki de o düğmededir.

Kara Sevda 57.Bölüm 3

Kemal, sorularına cevap almak için Zeynep’le yüzleşmeye karar verir. Kemal bu yüzleşmede bambaşka bir gerçekle sarsılacaktır. Diğer tarafta Emir ise Nihan’ın anneliğini itibarsızlaştıracak bir plan yapar. Ancak Nihan’a artık boyun eğdirmesi imkansızdır. Bu elin rövanşı da olacaktır.

Kendisine doğru yaklaşan adımların sert sesini her geçen gün daha net duyan Zeynep, soluksuz kalır. Deşifre olmamak için son bir ümitle Tarık’tan yardım ister. Tarık ile Zeynep’in tehlikeli harekatı başladığında; Kemal gerçeği öğrenmek uğruna elini ateşe uzatır.

Kemal, büyük resmin parçalarını bir araya getirdiğinde, son eksik parça Zeynep ile arasında birkaç adım kalacaktır.

Kara Sevda 57.Bölüm 4

Kemal ve Nihan, artık Deniz’le birlikte kuracakları yuvaya daha da yaklaştıklarına inanırken, verdikleri mücadele daha da sertleşmeye başlayacak. Ozan’ın ölümü ile ilgili ipuçlarının, onları Emir’e götürmesini beklerken, adım adım Zeynep’e yaklaşacaklar. Zeynep’le ilgili şüpheler, Kemal ve Nihan’ı bir kez daha karşı karşıya getirecek. Zeynep’in sırlarını açığa çıkarmak için, onunla yüzleşen Kemal, beklenmedik bir durumla karşı karşıya kalacak.

Kara Sevda 57.Bölüm 5

Diğer taraftan Emir’in Nihan’a anneliği üzerinden oynadığı oyun, Nihan için bardağı taşıran son damla olacak. Emir’e artık boyun eğmek istemeyen Nihan’ın buna vereceği cevap, Emir için şok etkisi yaratacak.

Kara Sevda Yeni Bölüm Tanıtımı:

Yönetmenliğini Hilal Saral’ın, senaristliğini Özlem Yılmaz ve Burcu Görgün’ün üstlendiği Kara Sevda 22 Şubat Çarşamba günü (Bu akşam) saat 20:00’da Star TV’de ekrana gelecek.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Pazartesinin galibi “İçerde”!

C5LIuCWWQAEmbo0

İki kardeşin birbirini bulma hikayesini anlatan İçerde; Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu ve Yıldıray Şahinler rol alıyor.

Ay Yapım imzalı, ekranların fenomen dizisi “İçerde“, bu hafta da tüm kategorilerde izlenme rekorları kırarak zirveye adını yazdırdı.

İçerde“, dün akşam yayınlanan bölümüyle AB’de 12,04 izlenme oranı (rating), 26,69 izlenme payı (share), ABC1 20+’da 11,32 izlenme oranı (rating), 24,00 izlenme payı (share), Total’de ise 9,34 izlenme oranı (rating), 20,50 izlenme payı (share) ile birinciliği göğüsledi.

SOSYAL MEDYA “KİM KAZANACAK” DEDİ!

İçerde, dün akşam ekrana gelen heyecan dolu yeni bölümünde #kimkazanacak etiketi ile 30.479 tweet atıldı. Twitter’ın Türkiye gündeminde 17 saat 45 dakika, Dünyada ise 3 saat 40 dakika TT listesinde kaldı.

 

SARP, İKİSİNİN BİRDEN DEFTERİNİ DÜRECEĞİZ!

Ekrana gelen bölümde; Mert, Celal’e zarfı gösterdi ve Celal’in hiç beklemediği bir anda Celal’e silahını çekti. Ancak vurmadı.

Ekran AlıntısıİÇ.22FR5

Sarp Yusuf ile buluştuğunda Davut aradı ve bir sevkiyat olduğunu söyledi. Bunun üzerine Celal Sarp’a bir çanta para verdi Alyanak ile kumarhaneye gitmelerini iletti.

cats İÇERDE 20 ŞUBAT

Alyanak ve Sarp kumarhaneye gittiklerinde Handan (Tuba Ünsal) ile tanıştılar.

Ekran AlıntısıİÇ.22.12

Sarp kumar oynamaya başladıklarında aslında bunun bir ödeme olduğunu fark etti. Alyanak ve Sarp çıkarken Handan, Alyanak’a ayrı Sarp’a ayrı kartlar verdi. Alyanak Handan’dan aldığı kartı Celal’e ilettiğinde Celal elinde başka bir kart ile Sarp’ı oyuna getirmeyi planladı. Bunun farkına varan Sarp Yusuf Müdür’ü uyardı. Yusuf Celal’i takibe aldı ve Handan ile buluşmasını izledi. Bu arada diğer kartta yazan adrese bir baskın olmadığı için Sarp da temize çıkmıştı.

İçerde (4)

Celal’in adamları Yaşar’ı içerde öldüremedi, hastanede koruma altındayken öldürttü. Celal Yusuf Müdürün gözünün içine baka baka onunla resmen dalga geçti.

İçerde (3)

Bu arada Sarp, Handan’ın yanına gitti ancak o arada kumarhaneye baskın yapıldı ve arka kapıdan kaçmak zorunda kaldılar.

İçerde (6)

Yoldayken Handan çok önemli bir çantayı baskın yapılan ofiste unuttuğunu söyledi. Sonrasında Celal, Handan’ın yanına gelip çantayı ona getirip kendini kanıtladı. Heyecanın eksik olmadığı bölümde Handan’ın Sarp’ı Celal gittikten sonra arayıp baskın yapılan yerdeki çantayı Celal’in ona getirdiğini söyledi.

İçerde (14)

Sarp ve Yusuf Müdür baskına giden polislerden birinin Celal’in adamı olduğunu anladığı anlarda Yusuf’un Sarp’a “ikisinin birden defterini düreceğiz” dediği sahne izleyenleri ekran başına kilitledi.

 

İşte “İçerde”nin 23. Bölümünden ilk sahne!

İçerde, milyonların keyifle izlediği bir dizi. Her hafta heyecan fırtınası devam ediyor.

Ay Yapım imzalı İçerde her Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekrana geliyor.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

“İÇERDE” Dünyayı Fethediyor!

cats içerde

Ay Yapım imzalı “İçerde” Türkiye’den sonra dünyada da fenomen olmaya hazırlanıyor. Ekranların reyting rekortmeni dizisi çok yakında birbirinden çok farklı coğrafyalarda da izleyicisiyle buluşacak.

Her pazartesi milyonları ekran başına toplayan İçerde dizisinin yayın hakları için son olarak Şili, Gürcistan, Yunanistan, Hindistan, Romanya, İran, Irak ve Arnavutluk ile anlaşma sağlandı. İçerde dizisinin dağıtımcısı Eccho Rights, dizinin yayın haklarını almak isteyen yaklaşık 20 ülkeyle de görüşmelere devam ettiklerini belirtiyor.

Çağatay Ulusoy, Adını Feriha Koydum ve Medcezir’den sonra şimdi de İçerde dizisi ile Dünya ülkelerinde bu defa Aras Bulut İynemli ile kendisini gösterecek!

 

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

SARP, CELAL’İN SINAVINI GEÇEBİLECEK Mİ?

727d775b5ce973fade088444d33395e2_840

Dizinin bu hafta yayınlanacak yeni bölümünde Celal, Sarp’ı tehlikeli bir sınavdan geçirecek. Soluk soluğa izlenecek bölümde Celal’in şüphelerini çeken Sarp testten geçirilecek. Sarp’ın yolu, karanlık dünyada sözü geçen bir kumarhane işletmecisi olan Handan’la kesişecek.

67b44a1ea4baac8c42666c2efe26e0df_840

Konuk oyuncu olarak dizinin kadrosuna dahil olan sevilen oyuncu Tuba Ünsal, gizemli bir karakter olan Handan’a hayat verecek.

Hem reyting hem de sosyal medya sıralamasında yayınlandığı günün değişmez birincisi ‘İçerde’’nin sürprizlerle dolu yeni bölümü

20 Şubat Pazartesi günü saat 20:00’da Show TV’de ekrana gelecek.

 

FRAGMAN: https://www.youtube.com/watch?v=iQrSV6OOq-Y

İyi seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Haber ve görseller Persona Sanat Basın Bülteni.

 

Geçen Haftanın (13 – 19 Şubat 2017) en çok izlenen dizileri!

cats 20ŞUBAT

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 13 – 19 Şubat 2017 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Geçen Hafta Gösterimdeki Diziler:

İçerde, Kırgın Çiçekler, Paramparça, Hangimiz Sevmedik, Anne, Hayat Şarkısı, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Muhteşem Yüzyıl IV.Murad, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Poyraz Karayel, No:309, Vatanım Sensin, Cesur ve Güzel,Umuda Kelepçe Vurulmaz, Ölene Kadar, Cesur Yürek, Aşk ve Mavi, Arka Sokaklar, Yıldızlar Şahidimdir (Final), Dayan Yüreğim, Kalbimdeki Deniz, Seksenler, Aşk Laftan Anlamaz, Adı Efsane, İçimdeki Fırtına, Hayat Bazen Tatlıdır, O Hayat benim, Baba Candır, Aşk Laftan Anlamaz ve Bodrum Masalı dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

Haftanın dizilerinde Total‘in ilk sırasında bu hafta, 12,83 reyting puanı ile TRT1’in Diriliş Ertuğrul ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Star Tv’nin Kara Sevda 6,22 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında Total’de olduğu gibi TRT1’nin Diriliş Ertuğrul 15,78 reyting puanı ile zirvede yer aldı. AB’nin 10.sırasında ise, Atv’nin drama dizisi Kırgın Çiçekler 71.bölümünde aldığı, 5,16 puanla yer aldı.

23271-yildizlar_sahidim_yayindan

Star Tv. Cuma akşamı ekranlara gelen Berk Cankat‘ın Yıldızlar Şahidim dizisinin 4.bölümü Finali yayınlandı. Maalesef aldığı reyting puanları çok düşüktü. Bu nedenle bu hafta 4.Bölümünde erken final yapıtı. Resmen 4 bölümlük mini dizi oldu.

kerem-elif-in-oglu-icimdeki-firtina-2-bolum

Başrollerini Merve Boluğur, Yusuf Çim, Gizem Karaca ve Burak Yamantürk’ün oynadığı “İçimdeki Fırtına” 11 Şubat Cumartesi akşamı Star Tv ekranlarında başlamış, geçen hafta da 2.bölümü ekranlara gelmişti. İlk bölümde olduğu gibi reytingleri yine düşüktü. Totol’de 3,32 ile 11.sırada, AB’de 3,01 ile 7.sırada yer aldı. Aslanda oyuncu kadrosu iyi… Yusuf Çim, Merve Boluğur ve Gizem Karaca sevilen oyuncular.

Reyting Nedir?

Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 77.Bölüm (TRT1)………………………….12,83 – 28,12

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 57.Bölüm (Atv)..10,28 – 22,50

3.İçerde 21.Bölüm (Show Tv)…………………………………..9,58 – 21,63

4.Arka Sokaklar 429.Bölüm (Kanal D)………………………9,10 – 20,36

5.Kırgın Çiçekler 71.Bölüm (Atv)………………………………9,03 – 19,79

6.Aşk ve Mavi 15.Bölüm (Atv)…………………………………..8,48 – 19,09

7.Anne 15.Bölüm (Star Tv)……………………………………….7,68 – 17,47

8.Kalbimdeki Deniz 17.Bölüm (Fox Tv)……………………..6,58 – 15,47

9.Vatanım Sensin 16.Bölüm (Kanal D)………………………6,48 – 15,12

10.Kara Sevda 56.Bölüm (Star Tv)…………………………….6,22 – 13,63

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 77.Bölüm (TRT1)………………………….15,78 – 34,19

2.İçerde 21.Bölüm (Show Tv)………………………………….12,62 – 29,53

3.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 57.Bölüm (Atv)…9,83 – 22,12

4.Vatanım Sensin 16.Bölüm (Kanal D)………………………9,21 – 21,94

5.Cesur ve Güzel 14.Bölüm (Star Tv)…………………………7,73 – 18,06

6.Anne 15.Bölüm (Star Tv)………………………………………7,30 – 16,38

7.Adı Efsane 4.Bölüm (Kanal D)……………………………….5,64 – 14,56

8.Kara Sevda 56.Bölüm (Star Tv)……………………………..5,46 – 11,90

9.Arka Sokaklar 429.Bölüm (Kanal D)………………………5,16 – 12,86

10.Kırgın Çiçekler 71.Bölüm (Atv)…………………………….5,16 – 11,82

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1. DİRİLİŞ ERTUĞRUL : Engin Altan Düzyatan’ın başarı ile canlandırdığı Ertuğrul Bey karakteri ile TRT1’in tarihi dizisi “Diriliş Ertuğrul” bu hafta da, 77.bölümü ile AB’de aldığı 15,78 reyting puanı ile ilk beşin birinci sırada haftalardır yer almaya devam ediyor.

695688_1 diriliş 77.bölüm

Sadettin Köpek ve Vasilius türlü oyunlar yaparak çıkarlarına hizmet eden Ural’ı kurtarmak istemiş ama mahkeme Ural’ın idamına karar vermiştir. Fakat Candar’ın ölümü her şeyi değiştirmiş, Vasilius’a yeni hamle yapma imkanı vermiştir. Vasilius Ural’ı kurtarmak adına ilk adımı atmış iki adamını kurban ederek onu tekfur cinayetinden aklamıştır. Fakat Ural sadece, Tekfur’u öldürtmekten değil, Ertuğrul’un alplarını öldürtmekten de hüküm giymiştir. Şimdi sıra Emir Saadettin’e gelmiştir. Peki Emir Saadettin Ural’ın alpları öldürtmek suçundan aklanmasını sağlayabilecek midir? Diğer yandan Çavdar obasında beylik seçimi heyecanı devam etmektedir. Henüz bey seçimi yapılamamıştır. Acar Bey’in beyliğe talip olması ve Emir Saadettin’in onu desteklemesi Aliyar Bey’in işini zorlaştırmıştır. Ertuğrul’un hedefi Aliyar’ın Bey olmasını sağlamaktır. Peki bunun gerçekleşmesi için nasıl bir hamlede bulunacaktır? Vasilius gün geçtikçe Helena’ya duygularını açmakta, Helena’nın gönlünü fethetmek adına her türlü oyunu yapmaktadır. Diğer yandan Bamsı gittikçe Helena’ya bağlanmakta, aşk ateşiyle yanıp kavrulmaktadır. Bu ikili arasında kalan Helena’nın yönü ne olacaktır?

2.İÇERDE : Show Tv’nin fenomen dizisi olan İçerde Pazartesi gecesinin reyting rekortmeni olarak zirvedeki yerini koruyor. AB Grubunda 21.bölümünde aldığı 12,62 puanla haftanın dizileri arasında bu hafta da, 2.sırada yer aldı. Sarp (Çağatay Ulusoy), dört yaşında kaçırılan öldü denilen kardeşi Umut’u (Aras Bulut İynemli) arama hikayesi ele alınıyor. Kaderin cilvesi her ikisi de polis kolejinde kardeş olduklarını bilmeden birlikte okuyor, polis oluyorlar. Mert içerde polis ama mafya babası Celal’e çalışıyor. Ağabey Sarp dışarıda, köfteci Celal’in sağ kolu gözükse de gizli polis, müdürü Yusuf’a çalışıyor. Sarp, Celal’in itimadını iyici kazandı ve onun sağ kolu olarak gözüküyor.

Sarp, kardeşi Umut’un yaşadığını, Coşkun ile telefonda konuşurken öğrenince göz gazlarını tutmaz. Bu ağlama sahnesi 21.Bölüme damgasını vurdu. Herkesi oldukça duygulandırdı.

C4kqU-TWcAMRsxa

“İçerde”nin 21. bölümünde; Sarp, gizli soruşturmacı Gökhan’ı vurmaktan tutuklanır. İçine düştüğü durumdan kurtulabilmesi için Yusuf Müdür’ün yardımına ihtiyacı vardır. Yaşar fırsattan istifade yurt dışına kaçma planları yapar. Eylem ve Mert evdeyken Mert’e esrarengiz bir zarf gelir. Mert tuhaf davranır. Eylem, Mert’in bir işler çevirdiğinden şüphelenir. Mert zarfı gönderen her kimse ailesini tanıyan biri olduğunu anlar. Coşkun’un öldüğünü düşünen Mert bu sırrı başkasının bildiğinden şüphelenir ve peşine düşer. Mert’in Sarp’a olan düşmanlığı devam etmektedir. İki kardeş farkında olmadan ölümcül bir tuzağın içine aynı anda düşerler.

 

3.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ : Oktay Kaynarca’nın macera dizisi Atv ekranlarında devam ediyor. Bu hafta 57.bölümü ile Total’de aldığı 10,28 reyting puanı ile 5.sıradan 3.sıraya yükseldi.

Oyun içinde oyun!
Çakırbeyli kadınları Suzi tehdidi altındadır. Meryem evin erkeklerini korumak adına harekete geçer fakat Esra’nın yüzüğünü fırlatmasıyla tüm çabalar boşa çıkacaktır. Suzi’nin İlyas’ı ziyaret etmek için nihayet bir engeli kalmamıştır.

JPEGmini

Hızır, Fahri’ye sıkılan kurşunlardan aleyhine el kaldıran masa üyelerini sorumlu tutar. Yine de planlarını yalnızca kendisini düşünerek yapmaz. Nitekim Hızır kaybederse herkes kaybedecektir. Silahlarını örgüte satıp O’nu devre dışı bırakmak isteyen Ercüment’i öldürme niyetindedir. İlk hamlesi Servet’in açgözlülüğünden faydalanarak Mert’e tuzak kurmak olur. Hızır ne kadar tehlikeli bir oyunun içinde olduğunun farkındadır. CIA ile restleşmeye hazırdır ve yanındakileri korumak adına planlarını açık etmez. İlyas bu aşamada devre dışı bırakıldığı için oldukça rahatsızdır. Bir taşla iki kuş vurma niyetinde olan CIA, Suzi üzerinden oyun kurarak Davut ve Nevzat’ı bitirmeyi amaçlar. Masa üyelerinin Hızır’a olan öfkesi geçmemiştir; özellikle de Tipi’nin. Kan davasına dönen hikayenin sonu herkesi şaşırtacaktır.

 

4.VATANIM SENSİN : Kanal D’nin milli duyguları kabartan heyecanlı dizisi bu hafta 16. bölümde AB’de aldığı 9,21 puanla, haftanın dizileri arasında yine aynı sırada 4.sırada yer aldı.

images VAT.SENSİN

16.Bölümde; Yunan Başbakan yardımcısı, devasa Türk Bayrağı ile karşılaştıktan sonra Cevdet’in zindana kapatılmasını emreder. Başbakan Venizelos’un kararıyla yeniden sürgün edilecek Cevdet, esir kampına gönderilecektir. Vasili’nin de görevden alınması, Cevdet’in hayatını tehlikeye sokar. Cevdet’in zindana kapatılması, Anadolu direnişinin İzmir’e ulaşması adına olumsuz bir hamle olur. Yüzbaşı Yakup, Yunan askeri kılığında Cevdet’e Mustafa Kemal Paşa’nın Erzurum Kongresi konuşmalarını getirir. Cevdet’i bir an önce çıkarmak için birlikte hareket ederler.

Erzurum Kongresi, İzmir’de geniş yankı bulur. Yunan konağındaki baloya damgasını vurur. Konan plakta herkes dinler ve Teğmen Leon ile Cevdet’in vatansever kızı Hilal’in dans sahnesi geceyi damgasını vurur.

Ekran AlıntısıVS.16.VALS

Kongre kararları, savaşın şeklini değiştirmeye neden olacaktır. İzmir’in de milli mücadeleye katılması için önemli bir adım atılır. Türk Bayrağı’nın yere düşmesini engellemek için kendisini feda eden Haydar’ın cenazesi büyük bir kalabalıkla kaldırılır. Dikilen devasa Türk Bayrağı yeniden ellerde dalgalanarak, halk bir araya toplanır.

 

5.ARKA SOKAKLAR : Kanal D’nin yılların uzatmalı dizisi Arka Sokaklar, bu hafta Total’de aldığı 9,10 reyting puanı ile 5.sırada yer aldı.

indir arka sk.429

17 Şubat 2017’de yayınlanan Arka Sokaklar’ın 429. Bölümünde ekibimizi kötü bir sürpriz bekliyor! Sezgin belasını saf dışı ettikten sonra sıra Kenan’a geliyor! Kenan’ın, terör örgütüne büyük bir silah teslimatı yapacağını öğrenen ekibimiz, baskın yaptıkları yerde beklenmedik bir durumla karşılaşıyor! Başarısız operasyonda kim tehlike ile yüz yüze kalıyor? Ekibin, Sezgin’i yakalamak için kurdukları tuzak başarılı olur! Bu tuzağa silahla direnen Sezgin, Ali tarafından vurulur! Ali, ölen bebeğinin intikamını almış olur. Rıza Baba, ekibinin başında bu operasyonu yürüttüğünde firari görünmektedir. Operasyon sonrası hastaneye dönüp gardiyanlara teslim olur!

Oktay’ın, İstihbarat Şube Komiseri olduğunu öğrenen ekip, Kenan’ı yakalamak için beraber çalışmaya başlar! İlk hedefleri ise Sezgin’in, Rıza Babaya yıktığı cinayet suçunun temizlenmesidir. Sezgin’in adamı Musa’yı yakalayan Oktay, onu konuşturmuş ve delilleri savcılığa göndermiştir! İncelenen belgelerden sonra Rıza Baba aklanıp tekrar ekibinin başına döner! Kenan’ın kızı ve Sezgin’in sevgilisi Yeşim, büyük bir eylem hazırlığındaki terör örgütü ile ağır silah teslimatı yapmak için anlaşır! Silah kaçakçılığının yapılacağı yeri içlerindeki muhbirlerinden öğrenen ekibimiz anında operasyon düzenler; fakat, burada onları tatsız bir sürpriz bekler!

 

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

İçerde, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Anne, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda, Vatanım Sensin ve Arka Sokaklar her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Atv 3 Dizi, Kanal D ve Star ikişer dizi. Fox, TRT1 ve Show Tv birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Kanal D ve Star 3 dizi. Atv ve 2 dizi. Show ve TRT1 birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Total’de 3 dizi ve AB’de 2 dizi ile Atv. Total’de 2 dizi ve AB’de 3 dizi Kanal D. AB’de 3 ve Total’de 2 dizi ile Star Tv. birinciliği paylaşmışlardır.

 

YENİ BAŞLAYACAK DİZİLER :

Payitaht Abdülhamit” 24 Şubat 2017 Cuma günü TRT1’de başlıyor. Cuma günleri yayınlanan “Sevda Kuşun Kanadında” dizisi salı gününe kaydırıldı. Bülent İnan Babam ve Ailesi, dizisinden sonra TRT1’in yeni iddialı dizisi Payitaht Abdülhamit dizinde yer alıyor.

payitaht-abdulhamid

Osmanlı İmparatorluğu’nun var olma mücadelesinin tarihe damgasını vurduğu ve 1876 yılında çıktığı tahtta 33 yıl kalarak, bu zorlu süreci ‘Ulu Hakan’ unvanıyla taçlandıran Sultan Abdülhamid Han’ın hayatının kaleme alındığı “Payitaht Abdülhamid” dizisi dev kadrosu ve ES Film imzasıyla TRT1 ekranlarında başlıyor!

Çekimlerine Kocaeli Seka Film Platolarında başlanan dizinin, yönetmen koltuğunda “Kurtlar Vadisi”, “Elveda Rumeli” gibi başarılı dizi projeleriyle tanıdığımız Serdar Akar oturuyor. Sultan Abdülhamid Han karakterini ise, “Ihlamur Altında”, “Tatar Ramazan”, “Bir Çocuk Sevdim”, “Babam ve Ailesi” ve en son TRT’nin mini dizisi “Son Destan” gibi projelerde seyircinin severek izlediği Bülent İnal üstleniyor.

Tarihin en merak edilen dönemi ile Payitaht Abdülhamid ekranlara taşınacak… Ben merek ediyorum, sizi bilemem.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller ve dizi özetleri ilgili kanalların dizi ana sayfalarından alınmıştır. Sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.