Aylık arşivler: Mayıs 2015

Unutulmaz dizi “Adını Feriha Koydum” şimdi de Sırbistan Tv’sinde!

2ev8bra a.f.k

Bir zamanlar Show Tv’de yayınlanan Çağatay Ulusoy ve Hazal Kaya‘nın baş rolü oynadığı “Adını Feriha Koydum” dizisi şimdi de Sırbistan televizyonunda yayınlanıyor. Pakistan, İran, Romanya, Bosna Hersek, Abu Dhabi Tv, Bulgaristan, Hırvatistan, Afganistan, Slovakya, Ukranya ve Kazakistan gibi ülkelerde yayınlanmış ya da yayınlanmaktadır.

Baş rollerinde Çağatay Ulusoy, Hazal Kaya, Vahide Gördüm, Metin Çekmez, Yusuf Akgün, Ceyda Ateş, Deniz Uğur, Sedef Şahin, Barış Kılıç ve Melih Selçuk gibi isimlerin yer almıştır. Yapımcılığını Med Yapım’ın üstlendiği dizi Sırbistan’da yayına başlıyor. Dizi 31 Mayıs Pazar gününden itibaren Sırbistan’da yayınlanmaya başlayacak.

Ülkemizde 2011 Ocak ayında yayına girmiş, yayınlandığı 2 sezonda 67 bölüm ile Cuma gecelerinin reyting rekortmen dizisi olmuştur.

CFnGNZrVEAAm9N-

Dizide yaşanan Feriha – Emir aşkı hala unutulmamıştır. Bu dizi ile Çağatay Ulusoy ve Hazal Kaya birer fenomen olmuşlardır. Dizi 2012 Haziran ayında Hazal Kaya’nın diziden ayrılması ile erken final yapmıştır.

adini-feriha-koydum-izle-3400809_6666_o

Dizide Feriha ile Emir unutulmaz ve imkansız bir aşk hikayesi yaşamışlar ve izleyicinin kalbinden yıllardır çıkmamışlardır. Şimdi yayınlandıkları ülkelerde reyting rekoru kırmaya devam ediyorlar.

Adını Feriha Koydum, şimdi de Sırbistan’da gönülleri fethetmeye bu akşamdan itibaren başlayacaktır.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Kaynak: Adını Feriha Koydum Twitter sayfasından, görseller internetten alınmıştır.

Medcezir 12 Haziran’da 77.Bölümde Final acı mı, mutlu son mu olacak?

CGGOVJ4U0AEEkq0

Star Tv’nin aşk ve drama dizisi Medcezir’de dün akşam Yaman ile Mira’nın dillere destan düğünü vardı. Türk örf ve adetlerine uygun bir düğün töreni sergiledir bizlere. Senaristimiz Ece Yönenç’in kalemine sağlık, bir kaniviçe gibi işlemiş, en ince detayına kadar her şeyi gözler önüne serdi.

Gelin Mira son derece güzel, damat Yaman da oldukça şıktı. Ben kendi adımı akşamki bölümü soluksuz izledim. Başta Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya olmak üzere tüm ekibin eline sağlık. Süper bir bölüm olmuş. Gelen reytingler de iyi. AB’de 5,20 ile 2.sırada, Total’de de 4,03 ile 4.sırada yer almıştır. Ayrıca dün akşam sosyal medyada en çok konuşulan dizi olmuştur.

Artık finale 2 bölüm kaldı. 12 Haziran 77.Bölüm final olacak. Akla gelen soru? Final acı mı, mutlu son mu olacak? Akşam Miranın ameliyat masasında, Yaman başında çaresiz, içler acısı fragmanı verildi. Her ne kadar senaristimiz yazdı ve final çekildiyse de ben kendi olası tahminlerimi vereyim.

CGQcogHWsAA_oRE

Acı Son: Mira ameliyat sonrası masada kalıyor ve ölüyor. Yaman çok sevdiği biricik karısı Mira’yı kaybediyor. Aynen Adını Feriha Koydum dizisinde karısı Feriha’yı kaybetmesi gibi… Ve Yaman mecnuna dönüyor.

Ekran AlıntısıMD75..1A

Çok daha acı son: Orkun yapacağını yapıyor, Mira’nın Yaman’ın karısı olmasını hazmedemiyor ve Yaman’ı tek kurşun ile alnından vuruyor. Yaman ölüyor, kocasını kaybeden Mira ameliyat sonrası zaten tam iyileşmemiştir ve o da ölesiye sevdiği Yaman’ın kaybetmesiyle üzüntüden beyin damarı tıkanıyor ve hayatını kaybediyor. İki sevgili yan yana mezara konuyor.

hqdefault

Mutlu Son: Mira çok başarılı bir ameliyat geçiriyor, iyileşiyor. Yaman ile çok mutlu yıllar geçiriyorlar. Zaman tünelinde 5 yıl ileriye gidiyoruz. Mira ile Yaman’ın Ender adlı kızları oluyor. Ve daha sonra da bir oğlan çocukları… Köşkün bahçesinde kızları Ender ve küçük oğulları ile oynuyorlar. Mutluluklarına diyecek yok. Bu mutlu son ile 77.Bölüm bitiyor.

Ben bu mutlu sonu tercih ederim. İnşallah da öyle olacak. 12 Haziran akşamı hep birlikte göreceğiz!

Şimdi biz gelelim dün akşamki #şenoladüğünşenola sahnelerine:

74.Bölümde Yaman’a süper bir doğum günü kutlaması yapılmış, tüm Altınkoy gençleri çılgınca eğlenmişler, şarkılar söylemişlerdi. Yaman ile Mira çok güzel bir gece geçirmişlerdi.

Ekran Alıntısımd75.1

Bu güzel gecenin içine Aras’a gelen telefon haberi tüy dikti. Miraya dikiş atölyesi yanmıştır. Herkes oraya koşar. Yaman yangını Orkun’un çıkardığını zanneder, ona yüklenir.

Ekran AlıntısıMD75.2

Faruk Bey ortalığı sakinleştirmek için ben yaptım diyerek suçunu itiraf eder  ve Mira da duyar. Her şeyi açık bir şekilde Yaman ve Mira’ya anlatır. Yaman her şeyi yeniden başlayacaklarını söyler. Daha sonra Faruk Bey sigortadan aldığı para ile tefeciye olan borcunu öder.

O gece evde Yaman kendisine gelen onlarca hediye kutuyu odasına taşır. Odada bir kutu daha vardır, heyecanla  o kutuyu açar. Mira’nın damatlık smokin hediyesidir. Mira’ya teşekkür için telefon eder, o sırada Mira da kapıdan içeri girer, sarılır öper.

Ekran AlıntısıMD75.3

O gecenin devamını sahilde oturup konuşarak geçirirler. Düğün gecesini konuşurlar. Kumsalda çocuklar gibi koşup eğlenirler ve Yaman düğünümüzü burada yapalım der. Ve sezonu açarlar denize girerler.

Ekran AlıntısıMD75.4B Ekran AlıntısıMD75.4

Evde Sude Hanım ve Sedef hep beraber düğünü nasıl ve nerde olacağını konuşurlar. Mira ile Yaman da gelince kendi fikirlerini ve kararlarını söylerler.  Mira, biz kumsalda sade bir törenle evlenmeye karar verdik. Artık düğün hazırlıkları hızla başlar.

Mira, Eylül ile kızlar Sirkeci’deki Kapılı Çarşı’daki dükkanlara düğün alışverişine giderler. Sedef ile Süreyya Hanım da geline bindallı ve kına gecesi için alışveriş yaparlar.

Ekran AlıntısıMD75.6D

Mert de kızların kına gecesi varsa, bizim de bekarlığa veda gecemiz olacak der ve gecenin planlarını yapar. Yaman başına geleceklere tahmin etmiş gibi baştan isteksizdir.

Ekran AlıntısıMD75.7D

Leyla’ya Nadir Beyin kiralık kasasından altın mücevher beklerken bir dolu flaş bellek çıkar. Burada herkesi mahvedecek bilgiler vardır. Bu bellekleri Selim Beye teslim eder, sadece en önemli birkaçını (Sude ve Orkun ile ilgili) kendine saklar.

Ekran AlıntısıMD75.5

Mert Yaman’ın bekarlığa veda gecesinde planını açıklar. Maskeli adamlar Yaman’ın gözünü bağlayarak araba ile Mira’nın kına gecesine götürecek, arkadaşları da arkadan gelecektir.

Ekran AlıntısıMD75.8 Ekran AlıntısıMD75.8B

Yaman Leyla’nın evinde, babası ile seyrettiği bazı gerçekler sonunda yıkılır, kahrolur, ağlar. Bu adam katil, bu adam benim babam değil diyerek isyan eder. Selim Bey Yaman’ın düğün sonrası savcıya vermek üzere kasasına saklar.

Ekran AlıntısıMD75.9

Yaman odasına kapanır, annesini arar. Nevin ne oldu, senin canın sıkkın. Bu akşam babamı bir kes daha gömdüm. Bu sefer daha da derinlere…

Ekran AlıntısıMD75.10

Kız evinde kına gecesi başlar, Altınkoy kızları çok güzel bir kına gecesi yaparlar. Birlikte doyasıya eglenirler, kız anası Sude ile kız babası Faruk Bey gözyaşı döker.

Ekran AlıntısıMD75.11D

Gelin Mira’ya giydiği mavi bindallı çok yakışmıştır. Erkkler de kendi aralarında içer, eğlenirler. Yaman ile Mert iki kardeş çok güzel Aydın Zeybeği oynarlar.

Ekran AlıntısıMD75.12

Yaman, “En büyük damat bizim damat” diyerek havalara atılır. O sırada müzik susar, maskeli kişiler gelir, Yaman’ın gözlerini bağlar ve tabanca tehdidi ile götürürler.

Ekran AlıntısıMD75.13

İş şaka ile başlar ama Yaman götürülür. Yaman gülerek gittiği bu olayda iş ciddiye biner. Yaman’ı ormana götürülür, ormana bırakılır. Kız evinde Yaman beklenir, gelmeyince herkes meraklanır. Bu olayı Orkun’un planladığı zannedilir ama iş öğle değildir. Elif’in intikamını almak için Murat planlamıştır. Sırf Elif’ten ayırdığı için böylece intikamını almıştır.

Ekran AlıntısıMD75.14

Mira Orkun’un evine giderek Yaman’a ne yaptığının sorgusunu sorar. Orkun kız arkadaşı ile birlikte olduğunu, olayla ilğisi olmadığını anlatır.

Şaka kaka olmuştur. Yaman eve gelmemiştir. Giray Orkun’u arar, oldu bitti, tek başına ormanda debeleniyor. Olayda Orkun’un parmağı vardır. Orkun Mira’ların evine gider, bir haber var mı? Yaman elini ağaçlara sürterek çözer. Mira’yı arar, ormanda olduğunu söyler. Gidip Yaman getirilir. Murat Yaman’ı arayarak durumu açıklar.

Ekran AlıntısıMD75.15B Ekran AlıntısıMD75.15A

Evleniyormuşsun, ben de bu yaz evlenecektim. Mira telefonu Yaman’ın elinden alır. Murat’a ağzına geleni söyler, en ağır küfürleri eder.

Ekran AlıntısıMD75.16

Yaman bile şaşırır, bu ağır küfürlere… Mira herkesten çok özür diler. Hak etmişti der. Yaman, sen kimsin ya… Benim evleneceğim kadın sen misin? Tanımamışım diyerek takılır. Mira, burada Asude’nin kızı olduğunu göstermiştir. Eğlence kaldığı yerden devam eder.

29 Mayıs düğün günü gelir çatar. Mert Yaman’a o sabah bir muziplik yapar.  Mert balkondan yere Eylül’ün üstüne düşer.

Ekran AlıntısıMD75.17

Bu gürültüye herkes uyanır, yataktan dışarı fırlarlar. Yaman iç donu ile gören Mira kahkalarla güler, Yaman hemen içeri kaçar.

Ekran AlıntısıMD75.18

Mert, Mira Beylice ve Yaman Koper’in düğün törenleri resmi olarak başlatır. Eve davul zurnalı berber gelir, Yaman’a damat tıraşı yapar.

Ekran AlıntısıMD75.19

Mira da baş yapılır, gelinliğini giyer.

Ekran AlıntısıMD75.20

Yaman’ı damatlıklarını annesi Nevin Hanım giydirir. Yaman manevi babası Selim Bey ve kardeşi Mert’e gösterir.

Ekran AlıntısıMD75.21

Davetliler sahilde toplanır. Bütün Altınkoy’daki eş dost orada düğün için bir aradadır. Orkun’un gelişi Nevin’i tedirgin eder. Giray’ı gören Hasan onu oradan göndermek ister. Giray o gece Yaman’a oynana oyunun içinde olduğunu Leyla’ya söyler.

Sude düğüne gelen Asım beyi karşılar, Asım Bey pazartesi her şeyin bitceğini boşanacaklarını söyler. Sude Leyla’nın yardımıyla boşanmanın olmayacağını bildiği için keyiflidir.

Ekran AlıntısıMD75.22

Damat tarafı gelini almaya gelir. Beren kapıda kapı sıkışmış diyerek, bahsişini alır.

Ekran AlıntısıMD75.23

Faruk Bey kızı Mira’yı damata götürmek için eşlik eder. Kapıda onları damat Yaman ile babası Selim Bey karşılar.

Ekran AlıntısıMD75.24

Mira heyecandan bayılacak gibi olur. Faruk, evet Yaman artık kızım sana emanet diyerek Mira’yı teslim eder.

Ekran AlıntısıMD75.25D

Yaman ben sana hak edecek ne yaptım der ve gelinin elini öper.

Ekran AlıntısıMD75.26

Ve Yaman – Mira nikahı başlar. Mert ve Eylül gelin ve damadın nikah şahitleridir. Yaman, nikah memurunun baba adınız sorusuna, baba adım nüfus cüzdanında Turan Koper geçiyor, fakat benim asıl babam Selim Serez, der. Selim Bey oldukça duygulanır.

Ekran AlıntısıMD75.28

Orkun haris duygularla bu manzarayı seyreder. Leyla onun cep telefonuna bir görüntü mesajı gönderir. Orkun, takar kulaklığını görüntüleri seyreder. Şaşkın haldedir, Leyla’ya bakar. Leyla Ayşe’ye, kocam öldükten sonra daha çok işime yaradı, asıl eğlence şimdi başlıyor der.

75-3

Mira ve Yaman’dan evetler alınır. Memur sizleri eş ilan ediyorum diyerek nikahı bitirir ve nikah cüzdanını Mira’ya verir. Yaman  Mira’yı dudaklarından öperek kutlar. Mira da Yaman’ın ayağına basmayı ihmal etmez.

Ekran AlıntısıMD75.27

Mira, nikah defterine bakarak, evlendik mi diyerek çığlık atar. Yaman sayın Mira Koper sizi çok seviyorum. Mira, ben de sizi çok seviyorum, sevgili eşim. Yaman tekrar Mira’yı doyasıya öper.

Ekran AlıntısıMD75.30

Ve mavi denizin dalgaları üstünde 75.bölüm biter. Artık Mira, Yaman Koper’in karısı Mira Koper olmuştur.

Ekran AlıntısıMD75.SON

Ay Yapım’ın değerli yönetmeni Ali Bilgin izleyenler çok güzel görsel şölenler gösterdi. Kutluyorum kendisini.

75-2

Medcezir iki bölüm sonra 2.sezonu tamamlamış ve 77.bölümde final yapmış oluyor. Sevenleri ne kadar 3.sezon olmalıydı diye sızlansa da Medcezir bitti. Bu diziyi bu kadar çok sevdiren “Yaman” karakterini can veren Çağatay Ulusoy’un başarısı övgüye değer bulduğumu söylemek istiyorum. Bu yaz çekeceği sinema filminden sonra yeni sezonda çekeceği 3.dizisinde banko seyircisi hazır. % 10’luk bir reytingde onun payı bana göre en az yarısıdır.

Medcezir’de bütün emeği geçen oyuncularını kutluyor, yeni çalışmalarında başarılar diliyorum. Artık 77.bölümde mutlu son ile bitecek bir final bekliyoruz.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller tarafımdan diziden ve Medcezir resmi twitter sayfasından alınmıştır.

 

Kara Para Aşk / Finale iki bölüm kaldı, Herkes ölümün eşiğinde..!

Ekran AlıntısıKPA48.KP

Baş rollerini Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in oynadığı “Kara Para Aşk” da finale 2 bölüm kaldı. 50.Bölümde, final yapıyor ve ekranlara veda ediyor.

Ay Yapım’ın polisiye macera aşk dizisi “Kara Para Aşk” da çember iyici daralıyor. Tayyar Dündar tekrar böbrek ameliyatı olmuş, Komiser Hüseyin ameliyat sonrası onun hayatını son vermek, azraili olmak için yatağının baş ucundadır.

Ömer ise bulduğu son ümit tanığı konuşturmayı başarır. Kulübeye ambulans geldiğini tespit eder.

Elif’i ise, koğuşun elebaşısı esrar satıcısı kadın tarafından karnından şişlenir.

Elif çıkarıldığı mahkemede Ömer’in getireceği tanığı beklerken, tanık mahkeme kapısında vurulur. Beklenen şahit gelmeyince Elif konuşur. Ben yapmış olabilirim Hakim Bey, sanırım Hüseyin Demir’i ben öldürdüm. Bu ifade herkesi şoke der.

Ekran AlıntısıKPA48.1

Nilüfer ablası ile Metin arasında kalır. Nilüfer Metin’e Ömer’e verdiği sözlerini tutmasını, ablasını hapisten kurtarmasını ister ama ikna edemez. Metin, Elif ve Hüseyin Demir ile ilgili bir şey anlatırsan gerçekten ben ölürüm, sen de katilim olursun diyerek duygu sömürüsü yapar.

Ekran AlıntısıKPA48.3

Nedret Hanım da eve dönüşünde kapalı kapılar ardında Tayyar Dündar ile pazarlığa devam eder.

Ekran AlıntısıKPA48.5

Tayyar’a telefon açar; “Bana bak ne yapıyorsun sen bu Elif’e, kızın durumu çok kötü? Tayyar, ben masumum, ne yaptıysa kendine yaptı. Zaten oldum bittim sorunlu bir kızcağızdı. Nedret sesinin tonunu arttırarak; “Bana bak zırvalayıp durma, bu çocuk benim yeğenim. Anlıyor musun? Elif’i nasıl bu hale getirdiysen, durdur. Bu kadarına gerek yok. Tayyar; Nasıl gerek yok, o kızla sevgilisi yıllardır ilmek ilmek ördüğümüz tezgahı meydana çıkartıyorlardı. Eğer ben onları durdurmasaydım, sana da ulaşırlardı. Şimdi emir yağdırmadan önce iyi düşün. Tayyar içeri girerse sırada kim var diye… Hatta zahmet etme sen varsın, arkamdan kuzu kuzu gelirsin. Nedret; Bana bak Tayyar Dündar. ne diyorsam onu yap, duydun mu beni… Hakim 5 gün sonraya erteledi duruşmayı, yani kararını o zaman verecek. Bu ne demek oluyor, 5 günün var. Eğer sen bir şey yapmazsan ben bir şey yapacağım haberin olsun. Birini tutucam ve suçu üstüne alıcak, bu kadar. Artık gerisini sen düşün der ve telefonu kaptır.

Ekran AlıntısıKPA48.6

Tayyar ile Nedret hala işbirlikçi olduklarını bizler yeni öğrendik. Tayyar ne ise Nedret de o…

Ekran AlıntısıKPA48.7

Polis İpek eve gelir, Aslı’ya Nedret Halının ipliği pazara çıkarmak ister. İpek, sizlerden aileden bir şeyler saklıyor, bir takım işler çeviriyor. Yanında kız Hülya’nın aslında onun kızı… O sırada Nedret Hanım gelir bu konuşma yarım kalır.

Ekran AlıntısıKPA48.8

Ömer hapishaneye Elif’e gider, özel izinle Elif ile konuşur. Elif çok gariptir, aldığı uyuşturucu hapların etkisiyle düşer bayılır.

Ekran AlıntısıKPA48.9

Ömer doktor çağırır, serum verilir. Doktor psikiyatristin verdiği ilaçtan şüphelenir, Ömer ilacı alır, inceletir. Sonra o psikiyatristin evine gider, bir güzel benzetir. Yaptığın her şeyi hakime anlatmasını ister.

Ekran AlıntısıKPA48.10

Metin Hüseyin’e protez bacağı taktırır, babası Tayyar’ı öldürmesi için onu ikna eder, sonra da özgür kalacak yurt dışına çıkartacaktır.

Elif tedaviden sonra kendine gelir, morali de düzelmiştir. İçerideki mahkumlara un helvası yapar.

Ekran AlıntısıKPA48.11

Ömer bir uçurtma yapar, uçurtmanın üstüne resimlerini yapıştır. Hapishane bahçesi dışından bir arabanın üstüne çıker uçurtmayı uçurur, Elif de içeriden görür, çok da mutlu olur. Ömer, seslenir, adımızı gökyüzüne yazdıracağız, sakın gülümsemekten vazgeçme diyerek ona moral verir.

CGJs0H6WIAA9bpb

Bu mutluluğu bayan gardiyan bozar, bütün mahkumları avludan içeri sokar.

Ömer Elif’in kulübeye nasıl getirildiği ile işin peşine düşer, bütün ilmikleri çözer. O gece neler olduğunu görevliden öğrenir. Kulübeden ayağı kesilmiş adamı aldıkları söyler, Hüseyin’i tarif eder. Ömer düşündükçe her şeyi çözer.

Ekran Alıntısıkpa48.12a

Fatih babası Tayyar’ın ameliyat sonrası kaldığı yeri bulur ve Hüseyin’i oraya gönderir. Dışarıdaki nöbetçilerin de bir bir temizlenmesini yardım eder. Hüseyin emmioğlunun yanına odasına girmeyi başarır. Tayyar Bey aldığı narkozun etkisi ile mışıl mışıl uyuyordur. Tabancayı başına dayar.

Ekran AlıntısıKPA48.12

Elif lavaboda elini yüzünü yıkar. O sırada uyuşturucu satıcı kadın içeri girer. Cezaevinde bir kural vardır, ispiyoncular hiç sevilmez der ve Elif’in karnına elindeki tornavidayı saplar.

Ekran AlıntısıKPA48.13

Ve 48.Bölüm burada sona erer. Ömer, ağabeyinin sağ olduğunu çözmüş, Hüseyin tabancanın tetiğini Tayyar’ın başına dayar, tetiği çekmek üzeredir. Elif de hapishanede karnından şişlenmiştir.

Ekran AlıntısıKPA48.SON

Artık finale 2 bölüm kaldı. Herkes ölümün eşiğinde. Tayyar’ı Hüseyin öldürebilecek mi? Elif karnından aldığı darbe ile ölecek mi? Bütün düğümler çözülmek üzere… Finalde her şeyi hep birlikte öğreneceğiz.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller diziden tarafımdan kopyalanmıştır.

 

 

Türk askerinin şeref ve haysiyetinin bedeli!

armagan01

Şu sıralarda Selahattin Aydemir’in “Dünyanın En Büyük Yalanı: Soykırım” adlı kitabını okuyorum. Kitapta dünya ülkelerinde her yıl 24 Nisan’da dillendirilen Ermeni Soykırım meselesini geniş bir açıdan inceleyen, Nedir? Ne değildir? gözler önüne seren bir eser.

Ben başka bir konuyu dile getireceğim. Bu sabah okuduğum sayfalarda gecen bir konudan bahsedeceğim. Evet, Türk askerinin şeref ve haysiyetinden, onurundan, gururundan. Olay İstanbul’da işgal yıllarında geçiyor. İstanbul 13 Kasım 1918’de İngilizler tarafından işgal edilmişti. O yılları yaşayan atalarımız bilir. Geçtiğimiz yıl Kurt seyit ve Şura dizisinde o yıllarda yaşananları dizide seyretmiştik.

O yıllarda bir İngiliz onbaşısının, Galata Köprüsü’nde Türk Subaylarını durdurup “Çıkar lan kimliğini” demesinin Türk Milletinin namusunun, şerefinin, haysiyetinin paçavra edildiği demek olduğunun idrakinde olmayan var mı? Bu bir trajedi mi , komedi mi acaba?

Yazarımız o yıllarda geçen şu olayı anlatıyor.

İşgal yıllarındayız. Sirkeci Postahanesi, Sirkeci Garı, Tüneller, Devlet daireleri hepsi işgal kuvvetleri denetiminde ve emrinde. Üsküdar vapurunda üç beş İngiliz askeri devriye geziyor. Daha doğrusu geziyor. Vapur kalabalık. İngiliz onbaşısı, Türk Subayına, “Kalk oradan. Oraya ben oturacağım.” diyor. Sivil olsan kafa tutarsın ama askersin ve itin emrindesin. Subayımız olay çıkmaması için kalkıyor, yerini veriyor.

Sonra ne oluyor biliyor musunuz?

O aslan yürekli, şeref ve haysiyet sahibi subayımız geminin kıçına gidiyor, tabancasını kafasına sıkıp intihar ediyor.

Bu satırları okuduktan sonra, en az on dakika düşündüm. O günleri, bu günleri ve geleceği…

Allah bir daha subaylarımızın, dedelerimizin, babalarımızın yaşadığı o günleri yaşatmasın.

Ben herhangi bir yorum yapmıyorum. Okuduğumda yeterince yaşadım o duyguları… Yorum sizlere ait Sayın Okuyucularım.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Konu, Selahattin Aydemir  “Dünyanın En Büyü Yalanı: Soykırım” adlı kitabından alınmıştır.

 

Medcezir 75.Bölümde Yaman ile Mira’nın düğünü var!

CGBCb3yVEAAt9gv

Baş rollerini Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya‘nın oynadığı, Ay Yapım‘ın fenomen dizisi Medcezir’in 75.Bölümünde mutlu çiftimiz Yaman ile Mira’nın anlı-şanlı düğünü var. 29 Mayıs da Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethetti. Yaman da Mira’nın gönlünü fethedecek.  29 Mayıs Cuma akşamı 20,30’da Star Tv. ekranlarında olacak.

 

Medcezir 75.Bölüm Basın Özeti şöyle: Yaman’ın doğum günü partisinin üzerine atölyenin alevleri düşer… Yaman bu yangını Orkun’un çıkardığını düşünür, olay büyüyünce Faruk duruma müdahale eder. Yaman’a ben yaktım der. Bunu duyan Mira adeta yıkılır.

Altınkoy’un kapıları suratına bir bir kapanırken Orkun giderek daha yalnız ve tehlikeli bir hale gelecektir…

Yaman’ın doğun günü her şeye rağmen mutlu sürprizlerle sabahın ilk ışıklarına kadar sürer.

Öte yandan Turunç Nadir’in kasasından çıkan şeyler bütün Altınkoy’u karıştıracak niteliktedir. Leyla eline geçen bu bombaları birer birer patlatmak için doğru zamanı bekler.

Düğün hazırlıkları Yaman ve Mira için bütün heyecanıyla başladığında Mert de Eylül’e kendini affettirebilmenin yollarını arar.

Yaman ve Mira, aşkları için yaşadıkları bütün zorlukları nihayet arkalarında bırakır ve herkesi kendilerine hayran bırakarak, mutluluklarına doğru el ele yürürler. Onlar mutlu sona yaklaştıkça, Orkun, içinde giderek büyüttüğü nefretini ve kıskançlığını saklayan bir maskeyle pusuda beklemektedir…

Ekran Alıntısımd75.fr4

Orkun gene birtakım planlar peşinde… Yaman’ın silüetini nişangah olarak kullanır ve tabanca atışlarına başlar. Düğünde gene bir melanetlik yapacak mı?

Ekran Alıntısımd75.fr3

Kız tarafında kına gecesi, oğlan tarafında Mert de kardeşi için bekarlığa veda gecesi planlar. Yaman gözleri bağlı götürülür. Veda gecesine mi? Yoksa Orkun’un adamları mı kaçırıyor.

CGBClzPUsAEL0t4

Ekran Alıntısımd75.fr2

Ekran md75.fr1

Bekarlığa veda gecesinde Mert ile Yaman iki kardeş çok güzel harmandalı oynuyorlar. Yaman’ın yerlere vura vura Aydın Efeleri gibi oyununa bayılacaksınız. Veda gecesinde Altınkoy gençleri Yaman’ın mutluluğu şerefine kadeh kaldırırlar.

CGBDIxSUgAE3BtJ

Kız tarafı da Sude Hanımın evinde, Altınkoy kızları ile kına gecesi yaparlar.

CGFAK3NVAAIpyVT

Yaman köşkün bahçesinde berber koltuğuna krallar gibi oturur.

CGBCbBbUEAIZuRi

Davul zurna eşliğinde damat traşı olur. Selim Serez büyük oğlunu evlendirmenin mutluluğunu yaşar.

CGBTlPMWMAAXKzJ

Nedense yüzünde bir gerginlik var. Yakışıklı damat Yaman ise son derece keyifli… Selim Bey, manevi oğlu Yaman’ın mürüvvetini gördüğü için ise çok mutludur.

CGFzwj0VAAEgmWz

Mira’ya gelinlik ne kadar yakıştıysa, Yaman’a da damatlık o derece yakışmıştır.

CGGOVJ4U0AEEkq0

Mira nikah defterini eline alır. Artık Mira Koper olmanın keyfini yaşar ve Yaman’ın biricik karısıdır.

556723a061361f1adcafcfee

Yaman mutluluğunu kardeşi Mert ile, Mira da can dostu Eylül ile paylaşır.

556723945659341df00573bc

Düğünden geriye kalan aile tablosu. Beylice’ler – Serez’ler ve Koper’ler…

cats yamira

CGBuvNhW8AAsbJn

Bu dillere destan düğün gecesinin içine kim tüy dikecek. 29 Mayıs Cuma akşamı Star Tv ekranlarında hep birlikte göreceğiz.

Medcezir, bu olağanüstü dizi maalesef 2 bölüm sonra 77.Bölümde 12 Haziranda ekranlara veda ediyor. Çağatay Ulusoy’un ilk dizisi Adını Feriha Koydum’da yaşanan Emir-Feriha aşkı yıllardır unutulmamıştır. Şimdi de 2.dizisi Medcezir de unutulmayan diziler arasına katılıyor. Yıllarca da Medcezir’de yaşanan Yaman-Mira aşkı konuşulacaktır.

 Mede-cezir 75.Bölüm 1. ve 2. Fragmanı yayınlandı. Tıkla izle…

Geçen Haftanın (18 – 24 Mayıs ) Dizilerin karnesi / En çok izlenen diziler!

cats 25 mayıs

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 18 – 24 Mayıs 2015 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Artık diziler Haziran ayında final yada Sezon finali yaparak 3 aylık bir tatile girecekler. Sezon dizilerinin bazıları yaz boyunca devam edecek. Kanallar şimdiden yaz boşluğunu doldurmak için yeni yazlık dizilerin belirlemeye başladılar. Bu yaz ekran severler güzel diziler izleyecek, şimdiden isimleri açıklanmaya başladı. Star’da Çilek Kokusu, Düş Bahçeleri,  Show Tv’de Fabrika Kızı, Ne Münasebet, İlişki Durumu: Karışık, Fox Tv’de Mutluluk,  Atv’de Aşk Zamanı ve Kanal D’de Kalbim Ege’de gözüme çarpan dizilerden bazıları.

Reyting Nedir? 
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Reyting sıralaması ne işe yarar?
Reyting sıralamasının amacı kanalların yayınlarına yön vermesi; reklam şirketlerinin ise çalışmalarına yardımcı olunmasıdır. Reyting değerlendirmesi sonucunda elde edilen sonuçlara göre kanallar ve reklam şirketleri yayınlarıyla ilgili planlamalarını gerçekleştirir.

Televizyon kanalları reyting sonuçlarına göre yayınlarına yön verir. Buna göre sıralamada kötü sonuç alan program ya da dizilerin günü ve saati değiştirilebilir ya da yayından kaldırılabilir.
Reklam şirketleri ise reyting sıralamasına göre reklam vereceği kanal ve programı belirler. Buna göre sıralamalarda üst sıralarda olan kanal ve programlar her zaman ilk tercih olur.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10.

1.Karagül 85.Bölüm (Fox)…………………………..8,64 – 23,43

2.Paramparça 25.Bölüm (Star)…………………..8,27 – 21,02

3.Diriliş Ertuğrul 22.Bölüm (TRT 1)…………….6,42 – 16,03

4.Kurtlar Vadisi Pusu 260.Bölüm (Kanal D)…5,67 – 14,26

5.Karadayı 111.Bölüm (Atv)………………………..5,97 – 14,71

6.Kaderimin Yazıldığı Gün 30.Bölüm (Star)….5,68 – 15,38

7.O Hayat Benim 56.Bölüm (Fox)………………..5,58 – 15,12

8.Aşk Yeniden 15.Bölüm (Fox)…………………….4,99 – 13,09

9.Asla Vazgeçmem (Show) 15.Bölüm………..….4,62 – 12,74

10.Güzel Köylü 48.Bölüm (Star Tv)………………. 4,59 – 11,81

 

AB’de ilk 10:

1.Diriliş Ertuğrul 22.Bölüm (TRT 1)………………..9,78 – 24,52

2.Paramparça 25.Bölüm(Star)………………………..6,73 – 17,37

3.Karagül 85.Bölüm (Fox)……………………………..6,53 – 18,61

4.Aşk Yeniden 15.Bölüm (Fox)……………………….6,11 – 17,05

5.Karadayı 111.Bölüm (Atv)…………………………..5,74 – 14,79

6.Poyraz Karayel 20.Bölüm (Kanal D)…………..…5,25 – 13,50

7.Kocamın Ailesi 46.Bölüm (Fox)……………………4,69 – 12,65

8.Medcezir 74.Bölüm (Star Tv)……………………….4,54 – 12,77

9.Kurtlar Vadisi Pusu 260.Bölüm (Kanal D)…….4,52 – 11,89

10.Güllerin Savaşı 45.Bölüm (Kanal D)……………4,32 – 13,96

 

dirilis-ertugrul-22-bolum

TRT 1’in görkemli dizisi Diriliş Ertuğrul izleyicinin ilgisini çekmeye devam ediyor. AB’de 5 haftadır birinci sırada yer alıyor. Total’de geçen hafta 6.sırada iken, bu hafta 3.sırada yer almıştır.

 

karagul-85-bolum-1-fragmani-22-mayis

Karagül bu hafta Total’de geçen hafta 8,64 reyting yüzdesi ile ilk sırada yer almıştır. AB’de 3.sırada yer aldığını görüyoruz. Bu yıl 2.sezonu yaşayan dizi, 12 Haziranda sezon finali yapacak ve Eylül’de 3.sezonunu başlayacaktır.

 

62432 paramparça 25.

Paramparça bu hafta hem Total’de, hem de AB’de 2.sırada yer almıştır. İzlenme rekorları kıran dizi Haziran ayı içinde sezon finali yapacaktır. Eylül ayı başında 2.Sezonda kaldığı yerden devam edecektir.

 

maxresdefault

Necati Şaşmaz’ın dizisi Kurtlar Vadisi Pusu, Total’de 4.sırada yer almıştır. AB’de de 6.sıradan 9.sıraya gerilemiştir. Sevilen dizi Haziran başında sezon finali yapmaya hazırlanıyor. 12 yıldır izleyenlerinin fenomeni olan Vadi, önümüzdeki yeni sezonda Star Tv’e geçeceği söyleniyor. Şimdilik pazarlık devam ediyormuş.

 

18052015_karadayi_111_bolum_izle_18_mayis_pazartesi_atv

Karadayı bu hafta 111.bölümü ile ekranlara geldi. Finale sadece 3 bölüm kaldı. Bilindiği gibi 8 Haziran 114.Bölümde Final yapıyor. İstikrarlı bir seyirci kitlesi olan Karadayı, her iki kategoride de 5.sırada yer alıyor.

 

kaderimin_yazildigi

Kaderimin Yazıldığı Gün bu hafta Totalde Salı gecesinin birincisi oldu. Kahraman Elif’ten çocuk sahibi oldu, bir çocuğunu, şimdide karısını kaybetti. Total grubunda 6.sırada yer aldığını görüyoruz.

 

Ekran AlıntısıMD74.16

Medcezir, Star Tv’nin fenomen dizisi 12 Haziran akşamı 77.Bölümde Final yayacağı senaristi Ece Yörenç tarafından twitter hesabından açıklandı. Bu hafta yayınlanan 74. Bölümünde Yaman’a yapılan sürpriz doğum günü damgasını vurdu.  AB grubunda geçen hafta olduğu gibi 8.sırada yerini aldı.

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler: Paramparça, Karagül, Aşk Yeniden, Kurtlar vadisi Pusu, Diriliş Ertuğrul ve Karadayı.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de ilk onda, Fox  ve Star Tv 3 dizi, Kanal D, Atv, TRT1 ve Show Tv. birer dizisi yer almıştır.

AB grubunda Fox ve Kanal D 3 dizi, Star Tv 2 dizi , Atv ve TRT 1. birer dizisi ilk onda yer almıştır.

Hep söylediğim gibi, sizin en çok seyrettiğiniz dizi, sıralamalarda olmasa da, o dizi sizin favori dizinizdir.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri TNS ölçümlerinden alınmıştır.

 

Ve Medcezir’in bileti kesildi, Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın dizisi bitti!

içerik medcezir

Baş rollerini Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya‘nın oynadığı, Ay Yapım‘ın fenomen dizisi Medcezir‘in bileti kesildi. Medcezir 12 Haziran 2015 Cuma akşamı yayınlanacak final bölümü ile ekranlara veda ediyor.

2 Sezon boyunca Star Tv ekranlarına izleyiciyi kilitleyen Medcezir’den kötü haberi, dizinin Senaristi Ece Yörenç attığı tweet ile verdi.

Ece Yörenç’in Tweet’i şöyle:

Vedalar hep zor, hep hüzünlü.. Çok iyi bir işin bitmesine kaldı üç bölüm.. Medceziri çok özleyeceğiz çok

Bu tweet kibarca Medcezir bitti demektir. Sosyal medyada çok ses getiren, oyuncuları Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın dizi dışındaki aşları ile de ses getiren bir yapım idi Medcezir. Bir Amerikan dizisi olan The O.C. uyarlamasından alınmıştı. Medcezir’in orjinali Amerikada 3,5 yıldan fazla (05.08.2003 – 22.02.2007) sürmüştü.

Çağatay Ulusoy Adını Feriha Koydum dizisinden sonra, Medcezir’deki üstün oyunculuğu ile ününü ün katmıştır. Bilindiği gibi geçen yıl Güney Kore’de Seul’de en iyi drama dizler dalında 2.lik ödülü almıştı. Çağatay Ulusoy bu ödülü almak için Ece Yörenç ile geçen yıl Eylül ayında Seul’e gitmişti.  Ulusoy, yaz aylarında 2.sinema filmi çevirecek. Daha sonra yeni sezonda onu yeni bir dizide kiminle göreceğiz. Şimdi de merak edilen konu bu?

Serenay Sarıkaya da Lale Devri dizisinden sonra Medcezir ile aranan, ödüllü bir oyuncu oldu. Geçen yıl En İyi Kadın oyuncu Altın Kelebek ödülünü almıştı. Bakalım onu da hangi dizide kimle göreceğiz?

Ekran AlıntısıMD72.18

Her iki oyuncumuza da yeni sezonda başarılarının devamını dilerim. Medcezir’de iyi bir ikili olmuşlardı. Her güzel şeyin sonu vardır, o son da gerçekleşiyor.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Medcezir 74.Bölümde neler oldu! 3 Bölüm sonra 77.Bölüm, Final mi? Sezon Finali mi?

 

Ekran AlıntısıMD74.16

Star Tv’nin aşk ve drama dizisi “Medcezir” dün akşam 74.bölümü ile ekranlarımızdaydı! Süper bir bölüm daha seyrettik, kah güldük, kah göz yaşı döktük, sinirlendik, kahrolduk. Mira’nın Yaman’a unutulmaz doğum günü süprizini Yaman gibi bizler de duygu seline kapılarak izledik. Faruk Beyin son çaresi atölyeyi yakmasını öfke içinde seyrettik.

Orkun dışında bütün Altınkoy kızlı-erkekli gençleri #iyikivarsınYaman dedi ve ona unutamayacakları bir doğum günü hediyesi verdiler. Bu gecenin mimarı olan Mira, sahne alarak Yaman’ın annesi Nevin Hanım ile söyledikleri şarkı ile taçlandırdılar.

Bütün bunları yüreginin en derininlerinde hisseden, yaşayan Yaman’dı. Şaşkınlık içinde, gözyaşlarını engelleyemeyerek seyretti. Önce annesi Nevin Hanıma, sonra da canından çok sevdiği Mira’sına sarıldı, bağrına bastı.

Bölüm bitti ama, izleycinin aklındaki soru Medcezir 12 Haziran 77.Bölümde bitiyor mu sorusuydu? Ay Yapım yönetiminin ağzını bıçak açmıyor, ser veriyorlar sır vermiyorlar. Bence bilet kesilmiş, karar verilmiş. Bizler son bölümde ne olacağını görerek öğreneceğiz.

İzleyene dizinin sona ereceğini veren tek ip ucu Toygar Işıklı’nın attığı tveet idi. “Çok sevmiştim seni be #medcezir jenerik müziği…”  Bu elveda niteliğindeki sözcük bize Medcezir’de 3.sezonun olmayacağını açıkça söylüyor.

Artık ben yorum yapmıyorum. Sözün bittiği yerdeyiz. Karar Ay Yapım’ın ve de senaristimiz Ece Yörenç’in. Asılında çok da itiyordu izleyici 3.Sezonu, kısmet diyelim. Çıkmadık canda umut vardır! Medcezir’de ters köşe olmayı çok alıştık, bir ters köşe daha olabiliriz.

74.Bölüm reytingleri beklenen gibi geldi. Total’de 3,75 ile 4.sırada, AB’de 4,54 ile 3.sırada yer almıştır. Diğer taraftan Somera verilerine göre % 21,72 reytingle Cuma akşamı en çok konuşulan dizisi olmuştur.

Biz gelelim kısaca 74.Bölümde olanlara:

Mert’in kaza geçirip hastaneye kaldırılması başta Selim Bey, Yaman, Sedef ve Mira’yı alt üst eder. Eylül de haber alır alamaz hastaneye koşar. Mert, bu kazayı avantaja çevirir, Eylül ile barışmasını atılan bir adım olur.

Ekran AlıntısıMD74.1

Oğlunun kaza geçirmesini en çok üzülen Selim Bey olur. Onu diğer manevi oğlu Yaman teselli eder. Selim Beyin yaşadığı bu kötü anlar hepimizin içini burktu.

Ekran AlıntısıMD74.2

Mira’nın hastalığı nedeniyle araba kullanması anne ve babaınını çok üzer. Mira bir daha tekrar etmeyeceğini söyler. Yaman’a ve ailesine ameliyata kadar araba kullanmayacağına, bütün yasaklara uyacağına söz verir.

Ekran AlıntısıMD74.3

Yaman Orkun’un silah taşıdığını öğrenir. Orkun’un tek amacı Yaman’ı korkutmak ve onları huzursuz etmektir. Orkun hastaneye Mert’i ziyarete gelir. Çıkışta Yaman’larla karşılaşır. Orkun dününe davetli olup olmadığını sorar. Yaman Orkun’un beline bir yoklama çeker, tabancayı kontrol eder.

Ekran AlıntısıMD74.4

Orkun arabasının yanına iner, pencereden bakan Yaman’a belindeki silahını göstererek tahrik etmek ister.

Ekran AlıntısıMD74.5A Ekran AlıntısıMD74.5B

Bölüm fragmanında Orkun silah çekmişti, Yaman’a zannettik. Ama silah Mira’nın kalbine geldi. Allahtan bu Yaman’ın kabus dolu rüyasıymış da rahatladık.

Ekran AlıntısıMD74.6

Mert’in eve gelişi bando mızıka ile karşılanır. Mert, Samsun’a çıkıyormuş gibi hisseder kendini. Eve tezahüratlarla girer.

Ekran AlıntısıMD74.7

Miraya dükkanın önündeki hazır giyim kolileri üzerine geçen inşaat kamyonu, harç döker geçer. Bütün giyim malzemelri heba olur. Bu da Orkun’un pis işlerinden biridir. Haberi alan Orkun oldukça keyiflenir.

Ekran AlıntısıMD74.8

Faruk Bey bu olayın Mira’ya söylenmemesi için herkese sıkıca tembih eder.

Mira ile Eylül Yaman’ın doğum günü hediyesini teslim almaya giderler. Eylül çok merak eder, Mira duyunca düşüp bayılacaksın. Her şey çok güzel olucak. Daha sonra da düğün hazırlaıklarına başlayacaklardır. Mira, mutlu sona adım adım yaklaşıyoruz, darısı başınıza…

Mira Yaman’a telefon eder, bu akşam şu görmek istediğimiz filmi görelim der ve gelmesini ister.

Yaman Tozludere’ye annesinin yanına yeni açtıkları dükkana gider. O sırada Faruk Bey arar, Mira yanında mı diye sorar. Bir çimento kamyonun teslim edilecek malların üzerine harç döküp kaçtığını söyler. Yaman yaptıranın Orkun olduğunu tahmin eder, derhal ona gider.

Ekran AlıntısıMD74.9

Yaman ne yapmak istiyorsun sen der ve gırtlağına yapışır. Orkun’a, işin senin benimle, Mira’yı Aras’ı bulaştırma… Yaman polis çağırmıştır. Ruhsatsız silahla dolaştığını söyler. Orkun ruhsatı gösterir. Yaman çok sinirlenir. Selim Bey Yaman’ı zor sakinleştirir. Orkun sırf Mira üzülmesin diye Yaman’dan şikayetçi olmaz.

Ekran AlıntısıMD74.10

Yaman her şeyi bilip görmesine rağmen Orkun’u bir türlü köşeye sıkıştıramaz. Selim Beye de ispartlayamaz.

Miraya atölyede içeride çalışan kızlardan biri, Faruk Beyin para aldığı tefecilere durumu bildirir, işlerin teslim edilemediğini söyler. Tefeciler de Faruk Beyin kendilerine olan borcu ödeyemiceğini öğrenmiş olurlar.

Ekran Alıntısı74.11

Yaman ile Mira sinemada buluşurlar. Mira mısır ister, Yaman alırken Mira içeri girer. Yaman da el fereneri ile içeri girer. O sırda ekranda görüntüleri seyreder. Yaman çok şaşkındır, görüntüleri ağzı açık seyreder. Gözyaşlarını tutamaz.

Ekran AlıntısıMD74.12

Mira, Selim Bey, Mert, Sedef, Burak, Hale, Beren, Doruk, Tuğçe ve Eylül onun için övgü dolu sözler sarf ederler. Yaman hem güler, hem de ağlar bu güzel sürprizlere…

Ekran AlıntısıMD74.13

Sonra ışıklar yanar, bütün Altınkoy gençleri oradadır. İyi ki doğdun Yaman diyerek tezahürat yaparlar.

Ekran AlıntısıMD74.14

Ve sahnede Mira çıkar, söylenmeye başlar. Annesi nevin de sahne alır, Mira ile birlikte düet yaparlar. Haydi gel benimle ol, oturup yıldızlardan… Bu sahneler Yaman için sanki bir rüyadır. Dayanamaz önce annesine sarılır. Sonra da Mira’ya…

Ekran AlıntısıMD74.15

Faruk Bey, borçlarından kurtulmak, sigortadan para almak için atölyeyi yakmaya karar verir, ütüleri kumaşların üzerine bırakır. Her taraf alev alır.

Ekran AlıntısıMD74.19

Orkun elinde kapalı bir paketle bu güzel geceye çıkar gelir. Paketi Yaman’a gösterir, eliyle kalp işareti yapar.

Ekran AlıntısıMD74.17B Ekran AlıntısıMD74.17A

Miraya’da yangın bütün atölyeyi kül eder ve 74.Bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıMD74.SON

Şimdi ne olacak, Faruk Bey atölyeyi yakmakla sigortadan para alabilecek mi? Mira, Miraya’nın yandığını duyunca üzüntüden hastalığı nüksedecek mi? Yaman ne yapacak? En önemlisi haftaya Mira – Yaman düğünü var. Mutluluğa kavuşabilcekler mi?

Bu bölümde Selim Serez karakterini can veren Barış Falay’ın performansı on numaraydı. Çağatay Ulusoy çok doğal oyunculuğu ile harikaydı. Ben Çağatay Ulusoy’u biraz ruhen ve bedenen yorgun gördüm. Sinema filminden sonra iyi bir tatile ihtiyacı var. Serenay Sarıkaya hala cıvıl cıvıl, fıkır fıkır…

En önemlisi 77. Bölüm Medcezir’in sonu mu? Sezon finali mi? Bütün bu soruların cevabını Ay Yapım verecek.

Ben mutsuz sonları sevmem ama bu defa Medcezir’de acı son bekliyorum. Orkun Yaman’ı kurşunlayarak öldürecek, Mira da yaşam sebebi olan Yaman’ın ölmesi ile bu acıya dayanamayacak ve hastalığı nüks edecek ve o da hayatını kaybedecek.

Ve Çağatay Ulusoy dizi bitimi ile hemen 2.sinema filmine başlayacak. Film ile ilgili bir açıklama henüz yok. Sadece konusunda Çağatay’ın hızlı çılgın bir bateristi çanlandıracağını biliyoruz. Bu nedenle imajında değişiklikler olacak.

Ekran AlıntısıMD74.YAMAN4 Ekran AlıntısıMD74.YAMAN

Şu sırada saçları iyice uzadı, kulak üstlerini aldırmıyor. Saçlar kulakları örtecek bir şekilde taranacak, imajı değişmiş yeni bir Çağatay Ulusoy göreceğiz. Bayan partneri ve diğer kadro da belli değil. Yapımcısı Ay Yapım, yönetmen Ali Bilgin.

Ve beklenen açıklama Ece Yörenç’ten geldi.  Medcezir 12 Haziran 2015 Tarihinde 77.Bölüm kesin FİNAL.

 · 5 sa.5 saat önce (23.05.2015 saat: 11.00) Vedalar hep zor, hep hüzünlü.. Çok iyi bir işin bitmesine kaldı üç bölüm.. Medceziri çok özleyeceğiz çok.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller tarafımdan diziden kopyalanmıştır.

 

Çiftlere Aşk Önerileri!

etki2 romantik 1

Genellikle gelen E-maillerim arasından hoşuma gidenleri yedekler, saklarım. Bu sabah sakladığım özlü sözlere bir göz attım. 19.11.2011 tarihinde gelen mailler arasından seçtiğim, oldukça beğendiğim evli çiftler için faydalı olduğunu düşündüğüm aşk önerileri başlığı altındaki özlü sözlere aşağıda aynen aktarıyorum.

Konfüçyüs’ün (*) aşk öğütleri:

Konfüçyüs’ün eşlerlin birlikte mutlu bir hayat sürmeleri için 14 öğüdü var. Yüzyıllardır kulaktan kulağa yayılmaya devam ettiğine göre pek de yabana atılır, öğütler olmasa gerek.

 

Romantik-aşk-resimleri-tumblr

1. Tedavi edilmez derecede romantik olun.

 

 

b9c83188-4fa5-4a7a-b381-16303cd8e57c

2. Birlikte kitap okuyun, el ele tutuşun ve birlikte düzenli yürüyüşlere çıkın.

 

 

646414_298x298

3. Gülümsemeler bulaşıcıdır. Ona da bulaştırın.

 

 

1019199_fbc4

4. Güvenilir bir sırdaş olun ve onu hiç kimseye şikayet etmeyin.

 

sevgiliye-cicek-gonderirken

 

5. Onun en sevdiği çiçeği, rengi, müziği, şiiri ve yazıları bilin.

 

 

sevgiliye_hediye_arayisin

6. Ona, beklemediği hoş sürprizler yapın. Hiçbir neden yokken de kart ya da küçük aşk notları yollayın.

 

JPEGmini

AŞKİTOM BENİM…

7. Birbiriniz için özel ve gizli takma adlar bulun.

a9e0c7d9cf32b7e19aab547f84f69285

8. Aşk, birlikte saçmalamaktır. Arada bir, birlikte sonuna kadar saçmalayın.

 

 

magazin-turu-2-963566

9. Kimin haklı olduğunu tartışmayın, neyin doğru olduğuna karar verin. Her tartışma sonunda barış anlaşmasını bir öpücükle imzalayın.

 

 

3252

10. Sevdiğinizi yalnızca onun duyabileceği biçimde eleştirin. Övgünüzü ise bütün dünyaya duyurun.

 

 

1425424923757

11. Bedeninize iyi bakın. Daima sağlıklı ve dinç olmayı hem kendinize hem de ona borç bilin.

 

 

1-million

12. Kullandığınız parfümü eşinizin seçmesini izin verin, onu kullanın.

 

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

İlk ayrılan siz olmayın

 13. Bir kucaklaşmadan ilk ayrılan siz olmayın.

 

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100

14. Eş seçmek kitap seçmeye benzer, iyi tasarlanmış bir kapak ve cilt ilginizi çekebilir. İçeriği sağlam olmadıkça sonunu getirmek zordur.

yatak_c4e699

15.Aşk için evlenin. Hem eşinizin hem de kendinizin en iyi arkadaşı olun.

 

Konfüçyüs bundan takriben 2600 yıl önce söylemiş bu Aşk önerilerini. O günden bu güne geçerli, bu ders alınacak özlü sözler. Konfüçyüs 14 madde saymış, 12. madde benden, toplam 15 madde oldu.

 

Aşkınız daim olsun.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

(*) Konfüçyüs MÖ 551 – MÖ 479 tarihleri arasında yaşamış Çinli filozof, eğitimci ve yazardır.

Not: Yakamoz kültür portalından gelen E-maill’den alınmıştır. Görseller tarafımdan internetten seçilmiştir.

 

Kara Para Aşk / Ömer atıldığı çukurdan sağ çıkabilecek mi?

47-1 (8)

Yapımcılığını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın üstlendiği, senaryosunu Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon’un yazdığı “KARA PARA AŞK”  bu akşam saat 20.00’da nefes kesen yeni bölümüyle ATV’de ekrana geliyor.

 

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

 

Metin Ömer’i vurmuştur ve çukurun içine atmıştır. Ömer’den sonsuza dek kurtulduğunu gören Tayyar çok mutludur. Metin’le gurur duymaktadır. Oğluna ödül olarak çok istediği bir şeyi verecektir. Metin için her şey yolunda gitmektedir. Elif’in katili olarak yargılandığı öğrenen ve deliye dönen Hüseyin’i de sakinleştirmeyi başarmıştır.

 

Ekran AlıntısıKPA46.SON

Ömer’in Tayyar’ın evine gizlice girdiğini öğrenen Arda ve Pelin ona ulaşmaya çalışır ve ama başaramazlar. Her yerde Ömer’i aramaktadırlar. Bu sırada bir mesaj gelir. Aldıkları mesajla harekete geçen Arda ve Pelin Ömer’i kurtarabilecek midir?  

47-1 (2)

47-1 (3)

47-1 (4)

Psikiyatristle terapilerine düzenli olarak devam eden  Elif yanlış yönlendirildiğinin farkında değildir. Koğuşta da zor günler geçirmektedir. Elif sonunda Tayyar’ın istediği noktaya gelmek üzeredir. Hüseyin’i öldürdüğünü düşünmektedir. İçinde fırtınalar kopan Elif’i kurtaracak tek kişi ise Ömer’dir. Ömer o çukurdan sağ çıkıp Elif’e abisini öldürmediğini ispatlayabilecek midir? 

47-1 (5)

Nilüfer Metin’den boşanmaya karar vermiştir. Bu hamlesi hem Tayyar’ın hem de Nedret’in işine gelmektedir. Nilüfer’in yolladığı protokolü imzalamayan Metin’in ise boşanmaya niyeti yoktur. Üstelik Nilüfer’in hamile olduğunu öğrenmiştir. Metin Nilüfer’i kararından döndürmeyi başarabilecek midir.

Bütün olup bitenleri bu akşam Atv ekranlarında hep birlikte öğreneceğiz.

Ekran AlıntısıKPA46-tile

TelevizyonDizisi.com’un 2015 en iyileri anketine göre, Kara Para Aşk En İyi Dizi (Drama) ödülüne layık görülmüştür. Tuba Büyüküstün En İyi Kadın Oyuncu, Engin Akyürek En İyi Erkek Oyuncu seçilmiştir. Kara Para Aşk 5 dalda ödül almıştır.

180820141155377109954_2

En iyi yardımcı kadın oyuncu Bestemsu Özdemir, “Nilüfer” karakteri ile ödül almıştır.

tumblr_n4alk5ihE61s2t3q3o1_250

En iyi yardımcı erkek oyuncu Saygın Soysal, “Metin” karakteri ile bu ödüle layık görülmüşlerdir.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve görseller Ay Yapım Persona Sanat Basın bülteninden alınmıştır.