Aylık arşivler: Mart 2019

Geçen Haftanın (25 – 31 Mart 2019) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 25 – 31 Mart 2019 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 26 dizi (6 günde) arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum. Geçen Hafta sadece 6 günde dizilerin yeni bölümleri vardı. 31 Mart Seçimler nedeniyle hiç bir dizinin yeni bölümü yoktu. Bütün kanallarımız seçim sonuçlarına odaklandı.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER : 

PAZARTESİ (3 Dizi): Çukur (Show), Söz (Star), Yasak Elma (Fox) 

SALI (4 Dizi) : Kadın (Fox), Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv), Halka (TRT1), Yüzleşme (Kanal D)

ÇARŞAMBA (2 Dizi): Diriliş Ertuğrul (TRT1), Kuzgun (Star Tv)

 PERŞEMBE (7 Dizi): Bizim Hikaye (Fox), Avlu (Star), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Jet Sosyete (Tv8), Çocuklar Duymasın (Kanal D) Çarpışma (Show), Tek Yürek (TRT1)

CUMA (6 Dizi) : Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), Kızım (Tv8), İstanbullu Gelin (Star), Payitaht Abdülhamid (TRT1), Hercai (Atv)

CUMARTESİ (4 Dizi): Erkenci Kuş (Star Tv), Kalk Gidelim (TRT1), Bir Aile Hikayesi (Fox), İkizler Memo (Kanal D).

PAZAR : Diziler yok. Seçim sonuçları.

 

Total’in ilk sırasında bu hafta ; TRT1’in rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul geçen hafta olduğu gibi bu hafta da Total’de aldığı 14,67 puan ile birinci sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Fox Tv’nin “Bizim Hikaye” dizisi 5,56 puan ile yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında;  Total’de TRT1’in Diriliş Ertuğrul dizisi, AB’nin ilk sırasında 15,85 puanla yer alıyor. AB’nin 10.sırasında Kanal D’nin “Arka Sokaklar” AB’de aldığı 5,23 puan ile yer alıyor.

 

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir. Artık, Haftanın dizileri sıralamasında bir yenilik yaparak, Hem Total’de hem de AB grubunda 5 puanın üstünde reyting alanları sıralamada yer veriyorum.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler ve 5 puanın üzerinde reyting alanlar :

1.Diriliş Ertuğrul 141.Bölüm (TRT1)…………………………14,67

2.Bir Zamanlar Çukurova 26.Bölüm (Atv)………………..13,69

3.Hercai 3.Bölüm (Atv)………………………………………….13,33

4.Kadın 55.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….11,58

5.Çukur 58.Bölüm (Show Tv)…………………………………..8,91

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 130.Bölüm (Atv).8,72

7.Arka Sokaklar 511.Bölüm (Kanal D)……………………….8,55

8.Söz 75.Bölüm (Star Tv)…………………………………………7,82

9.Yasak Elma 38.Bölüm (Fox Tv)……………………………..5,83

10.Bizim Hikaye 63.Bölüm (Fox Tv)………………………….5,56

__________________________________________

11.İkizler Memocan 19.Bölüm (Kanal D)…………………….5,34

12.Avlu 36.Bölüm (Star Tv)……………………………………….5,05

13.Kuzgun 7.Bölüm (Star Tv)…………………………………….5,03

14.Bir Aile Hikayesi  4.Bölüm (Fox Tv)……………………….5,00

 

AB’de ilk 10 ve 5 Puanın üzerinde reyting alanlar:

1.Diriliş Ertuğrul 141.Bölüm (TRT1)………………………..15,85

2.Kadın 55.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….10,87

3.Bir Zamanlar Çukurova 26.Bölüm (Atv)………………..10,77

4.Çukur 58.Bölüm (Show Tv)……………………………………7,98

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 130.Bölüm (Atv)..7,78

6.Hercai 3.Bölüm (Atv)…………………………………………….7,73

7.İstanbullu Gelin 78.Bölüm (Star Tv)………………………..6,36

8.Bir Aile Hikayesi  4.Bölüm (Fox Tv)………………………..5,83

9-Payitaht Abdülhamid 80.Bölüm (TRT1)………………….5,66

10.Arka Sokaklar 511.Bölüm (Kanal D)……………………….5,23

___________________________________________

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’in üçü Total Grubundan, ikisi ise AB grubu dizilerinden olduğunu görüyoruz. 

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL (TRT1) : TRT 1’in uzun süredir devam eden dizisi “Diriliş Ertuğrul”, Haziran sonunda final yapacağı kesinleşti. Dizi Çarşamba 141.bölümü ekranlara geldi. AB grubundan 15,85 puanla 1.sırasında yer aldı.

Ertuğrul Bey, Mergen’in Alıncak tarafından yakalandığını öğrenir ve hem Mergen’i kurtarmak hem de Alıncak ve Beybolat’ı bulup yeğeni Süleyman’ın intikamını almak ister. Dragos üzerinden bir oyun kurarak Alıncak’a ulaşmak isteyen Ertuğrul Bey, daha önce Hülagü Han tarafından gönderilmiş gerçek bir buyruğu Uranos’a vererek onlara iş birliği teklif eder ve buyruğu Alıncak’a götürmesini ister. Bunun karşılığında da Moğollara karşı kalelerini koruyacağını söyler.

 

2. BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA : Atv’nin Yeşilçam sinema tadındaki dizisi “Bir Zamanlar Çukurova” Haftanın dizilerinde geçen haftaki yerini korudu ve 2.sırada yer alıyor. Total grubunda reyting puanı 13,69 ile iddiasını devam ettiriyor. 

Çukurova’da aşk ile intikam duyguları yüzünden silahlar çekiliyor. Yılmaz’ın manevi babası olanların ve olacakların önüne geçmek için çaba gösterir. Eski sevdiği kaderin onları ayırdığı Hünkar Hanım ile işbirliğine gider ama her seferinde silahlar patlar. Bu defa de Müjgan’ın annesinin gözü önünde çekilen silahlar yüzünden Müjgan ile Yılmaz’ın nişan yüzükleri takılamaz. Doktorun annesi Adana’yı terk eder. Fekeli Yılmaz ile Müjgan’ı aile arasında yüzükleri takar ve nişanı gerçekleştir.

Aile arasındaki nişan merasimine Fekeli, Müjgan’ın yakın arkadaşı, Fekeli’lelerin şoförü ve hizmetkarları katılır. Yüzükler takılır, pastalar kesilir. Sıra ilk dansa gelir.

Diğer tarafta, kazayı geçirdikleri arabanın frenlerini Demir’in kestirdiğini öğrenen Züleyha kocası  Demir’i ve evi terk eder. Kucağında çocuğu ile Yılmaz’ın evinin kapısına dayanır. Kapıyı açan Yılmaz çocuğu ile Züleyha’yı görünce şaşırır. Parmağında kurdelası yeni kesilen yüzüğü ile ne diyeceğini şaşırır. Ve 26.bölüm sonu gelir.

 

3.HERCAİ (ATV) :  Atv’de çok izlenen bir dizi daha… Hercai… Rekorlara devam ediyor. Geçen hafta ekranlara gelen 3.bölümü ile rekorlarına devam ediyor. Total Grubunda aldığı 13,33 gibi yüksek puanla 3.sıraya yükseldi.

Mia Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Midyat’ın en güçlü ailelerinden Şadoğullarının torunlarından biri olan Reyyan (Ebru Şahin) ile yıllar önce öldürülen anne babasının intikamını almak isteyen Miran’ın (Akın Akınözü) imkansız aşk hikayesini anlatıyor. Dizide töre kuralları ile namus kuralları öne çıkıyor. Miran tarafından düğün gecesinde kirletilen Reyhan, az kalsın töre cinayetine kurban gidiyordu. Amcaoğlu Azat tarafından ölüme götürülürken Miran peşlerinden gider, Midyat şehir çıkısında köprü üstünde yollarını keser. Azat da Reyyan’ı seviyordur. Dedesi Nasuh Ağanın emriyle ölüme götürüyordu. Tabancalar çekilir. Reyhan Azat’a “Seninle gelmiyorum” der. Miran’a; “Seninle de cennete bile girmem” diyerek tercihini yapar. Köprüden nehrin derin sularına kendini bırakır. Miran kıza aşıktır, seninle ölüme bile gelirim demişti, peşinden o da kendini peşinden sulara bırakır. Azat ve Miran’ın adamı ne yapacağını şaşırır. Bu heyecan dolu 3.bölümün bu final sahnesi ile dizi biter.

 

4.KADIN (FOX Tv) : Fox Tv’nin  sevilen dizisi “Kadın” geçen haftaya göre bir basamak düşerek 4.sıraya geriledi. Total’de 11,58 puan aldı.

Kardeşinin avukatı olduğunu öğrenmesiyle kafası karışan Arif’in bu süreçteki en büyük şanslarından biri Kısmet’tir. Olayı en ince detaylarına kadar inceleyen Kısmet, abisine atılan iftirayı çözene kadar bu işin peşini bırakmayacaktır. Araştırmaları sonucunda da Arif’in sırrına çok yaklaşan Kısmet, Arif’i hapishaneden kurtarabilecek midir?


Eli kolu bağlı olan Sarp, tüm olanların kendi suçu olduğunu düşündüğü için her geçen gün kendinden daha çok nefret eder. Bahar, Nisan ve Doruk’a belli etmemeye çalışsa da, Sarp’a bir zarar verilmesinden çok korkmaktadır. Sarp ile bir oyun oynayan ve bir seçim yapmasını isteyen Nezir ise, onun canını yakmak için birine zarar vermekte kararlıdır.

 

5.ÇUKUR (SHOW TV) : İki haftalık aradan sonra bu hafta 5.sıradan haftanın dizileri arasına girdi.  AB grubunda 8,91 puan aldı.

Çukur 2. Sezon 25. Bölümünde (Çukur 58. Bölüm); Karakuzular ve Koçovalılar arasındaki mücadelede son perde yaşanıyor.  Aksiyonun bir an bile düşmeyeceği, her anın ekran başındakileri şaşırtacağı bölümde Çeto, Koçovalıları yok etmek pahasına her şeyi yapacak. Mahsun ise hem Çeto’dan hem de Koçovalılar’dan intikam almak için harekete geçecek. Koçovalılar’da herkesin tehlikeye düştüğü bölümde izleyicileri şoke edici bir veda da bekleyor. Mahsun kader birliği yaptığı Çeto’yu göğsünden kurşunlayarak öldürüyor.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Atv ve Fox Tv 3’er dizi. TRT1, Kanal D, Star Tv ve Show Tv  birer dizi ile yer alıyor.

AB’de ; ATV 3 dizi. TRT1 ve Fox  2 dizi. Show Tv, Kanal D ve Star Tv. birer dizi yer alıyor.

Bu hafta Atv  Total’de 3 dizi, AB’de 3 dizi ile haftanın dizisi olmuştur.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Hakan: Muhafız 2.Sezon’undan İlk Fragman Nihayet Geldi!

Çağatay Ulusoy’un Hakan:  Muhafız Netfilix dizisinin 2.sezonun yeni bölümleri 26 Nisan’da İnternet sitesinde olacağı açıklanmıştı. Şimdi bu bölümlerle ilgili tanıtım fragmanı yayınlandı.

Yeniden dirilen Ölümsüzlere karşı zorlu bir mücadeleye girişen Hakan ve Sadık Olanlar, Ölümsüzler’in şehri ve tüm insanlığı yok etme planlarına engel olmaya çalışır. Hakan tek başına tekrar uyanan 7 ölümsüzle savaşını anlatıyor.
Ölümsüzlerin saldırılarını Hakan tek başına önleyebilecek mi? Hakan savaşın başladığını kabul eder ve bu savaşı mutlaka kazanacağını söyler.
Düşmanı olan Ölümsüzlerden hangileri Hakan’ın yardımcısı, hangileri düşmanıdır.
Hakan: Muhafız 2.sezon yeni bölümleri 26 Nisan’dan itibaren Netflix internet sayfasında olacaktır. Heyecan dolu yeni bölümlerini tekrar tekrar izlemeye doyamayacaksınız!
The Protector Hakan: Muhafız’ın başlıca rollerinde; Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Harar Ergüçlü, Okan Yalabık, Burçin Terzioğlu, Saygın Soysal ve Engin Öztürk rol alıyorlar.
İyi Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Görkemli Bir Tiyatro “Gece Sempozyumu”; İstanbul Anadolu Yakası’nda Gösterimde!

Mert Fırat, Muzaffer Yıldırım, Koray Candemir, Didem Balçın ve Harun Tekin bugünlerde oyunbozanlık peşinde. Bunu da, “kitlelerin değil üretenlerin zevki”ni esas alan, sanatsal girişimlerin ekonomisini sağlayacak ve onlara alan yaratacak bir mekânla, DasDas’la yapacaklar. Tiyatro, müzik, standup, atölyeler ve yemek sanatları… Tüm bu bileşenlerin kültürsanat alanında nasıl bir marka yaratacağını sormak için bir araya gelen sanatçılar şimdi de İstanbul Anadolu yakasında gösterimlerine başlıyorlar.

‘GECE SEMPOZYUMU’, ANADOLU YAKASI’NDA İLK KEZ DasDas’TA!  

Arena düzenindeki sahne tasarımıyla çağdaş tiyatroya farklı bir yorum getiren ‘Gece Sempozyumu’, Anadolu Yakası’nda ilk kez DasDas’a konuk oluyor. 29 Mart’ta DasDas Sahne’de sahnelenecek oyunda Güven Kıraç, Derya Alabora, Mert Fırat ve Serhat Kılıç gibi önemli isimler rol alıyor.

Sahne tasarımı, seyirciyle kurduğu ilişki ve anlatısıyla öne çıkan ‘Gece Sempozyumu’, Anadolu Yakası’nda ilk kez 29 Mart akşamı DasDas’ta tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Geçtiğimiz sezon İstanbul Tiyatro Festivali, uluslararası ve disiplinlerarası bir çalışma alanı olan Belçika merkezli Platform 0090 ve Brüksel KVS Flaman Kraliyet Tiyatrosu işbirliğiyle sahnelenen oyun, bir anne, üç oğlu ve ortada olmayan bir babayı merkezine koyuyor.

Eric De Volder’in oyunundan sahneye uyarlanan, yönetmenliğini ise Mesut Arslan’ın üstlendiği ‘Gece Sempozyumu’nda hikayenin kahramanları, plastik sanatçısı Lawrence Malstaf ve Meryem Bayram’ın tasarladığı kusursuz arenada, topaçlar ile birlikte hareket ederek iletişimin sınırlarını keşfediyor. Dört yanı izleyicilerle kuşatılan oyunun karakterleri, tarih boyunca sistemlerin insanlara birbirlerinden daha fazla zarar verdiklerini gözler önüne serecek.

Güven Kıraç, Derya Alabora, Serhat Kılıç, Mert Fırat (Ersin Umut Güler ile dönüşümlü), Yaşar Bayram Gül (Gökhan Girginol ile dönüşümlü) ve Pervin Bağdat’ın rol aldığı ‘Gece Sempozyumu’, sıra dışı anlatısı ile bir aile trajedisini günlük bir ritüele çevirecek ve bireyler arası ilişki ile onların sistemle olan ilişkisini masaya yatıracak.

‘Gece Sempozyumu’, 29 Mart akşamı DasDas Sahne’de arenasını seyircilere açacak.

İyi Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Not: Kaynak Haber ve Görseller ; Basın İletişim Deposu Zümrüt Burul – İrem Tümer

Çukur’da Mahsun Çeto’yu Vurdu. Bu Çeto’nun sonu oldu, Diziden Ayrıldı!

 Ay Yapım imzalı ‘Çukur’, dün akşam aksiyon dozu en yüksek bölümlerinden biriyle ekranlara geldi. Bölümün finalinde Mahsun, Çeto’ya son kurşunu sıkarak onu öldürürken tehlikeli bir plan yaparak Sena’yı kaçırdı. 

‘Çukur’un dün akşam ekranlara gelen bölümünde tansiyon bir an bile düşmedi. Koçovalılar ile Karakuzular arasındaki mücadelede son perdenin yaşandığı bölümün final sahnesinde Cumali, Çeto’ya ilk kurşunu sıkarken Mahsun, onun yüzünden babasını öldürdüğü Çeto’dan intikamını ağır şekilde aldı. Yamaç, Vartolu ve Cumali’nin karşısında köşeye sıkışan Çeto, beklemediği bir anda karşısında Mahsun’u buldu. Hem Yamaç’a hem de Çeto’ya silah doğrultan Mahsun, herkesi şoke eden bir hamleyle Çeto’ya son kurşunu sıktı. Bilinmeyen yüzüklü adam tabancayı önüne koydu.

Mahsun’a ; “Yeni bir hayata başla, başka çaren yok, her şeyi yık. Mahsun; “Her şey yıkıldı zaten. Siyah yüzüklü adam; “Daha değil.” Dedi ve çekti gitti.

Mahsun; “Senin yüzünden babamı öldürdüm” dedi ve tabancasını ateşledi. Çeto’yu karnından vurdu.

“Bugün burda her şey bitecek. Kuzular da bitecek, sen de biteceksin. İkinci kuşunu tam kalbinin üstüne sıktı. Yamaç, Vartolu ve Cuma’linin bakışları arasında arabasını bindi gitti.

Mahsun’un, Çeto’yu öldürdüğü an:  

https://www.youtube.com/watch?v=CRsOZuhEoSQ

Yamaç, Vartolu ve Cumali’ye dokunmayan Mahsun’un asıl sürprizi final anında ekranlara yansıdı. Mahsun, Koçovalı erkeklerine zarar vermese de Sena’yı kaçırarak yeni bir fırtınanın kapıda olduğunu gösterdi.

Mahsun’un, Sena’yı kaçırdığı sahne: 

https://www.youtube.com/watch?v=Va_j_LGBw6Y

 

ÇUKUR’DA NEFES KESEN MÜCADELE SOSYAL MEDYADA DA ÇOK KONUŞULDU!

Çukur, dün akşam ekrana gelen yeni bölümüyle ABC1 20+’da 9.41 izlenme oranı (rating), 19.87 izlenme payı (share), AB’de 7.98 izlenme oranı (rating), 18.71 izlenme payı (share), Total’de ise 8.91 izlenme oranı (rating), 19.42 izlenme payı (share) elde etti. İzleyiciler #başlıyoruz etiketiyle Twitter’da yorumlarını paylaştı. #başlıyoruz etiketi Twitter Türkiye’de 11 saat 40 dakika, dünyada 4 saat 15 dakika;  #çukur etiketi ise Türkiye’de 8 saat 35 dakika, dünyada 4 saat 30 dakika TT listesinde kaldı.

ÇUKUR’UN SAKİNLERİ, KARAKUZULARA KARŞI BİRLİK OLDU! 

Remzi’nin Yüzüklü’nün emriyle yalan söylemesi üzerine, Karakuzulara Mahsun’un Koçovalılar yüzünden öldüğünü söyleyen Çeto, iki taraf arasındaki mücadelede son perdeyi başlattı. Çukur’un her köşesinde aksiyon dolu anların yaşandığı bölümde mahallenin tüm sakinleri birlik olup İdris’in ve Koçovalı Kardeşlerin yanında yer aldı.

Çukur’dakilerin, Karakuzuları bitirmek üzere harekete geçtiği anlar: 

https://www.youtube.com/watch?v=vO_xShg9s8I

Çeto’nun ölmesiyle Yüzüklü’yle ilgili merak giderek artarken, Sena’nın Mahsun’un elinden nasıl kurtulacağı da heyecanla beklenecek.

 

Çukur’da Çeto, dostu Mahsun tarafından kurşunlanarak öldürüldü.

 

Bir kaç bölüm Sena’nın kurtarılması bölümleri ekrana gelecek. 10 Haziran’da sezon finali yaparak yaz tatiline girecek. Eylül yeni sezonda, 3.sezonuna başlayacak. 2020 Yılının Haziran ayı içinde görkemli finali ile izleyicilerine veda edecek!

‘Çukur’, yeni bölümüyle 1 Nisan Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek.

İyi Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Not: Kaynak haber ve görseller : Basın İletişim, Cansu Uras
İletişim Deposu

Çağatay Ulusoy’dan Bir Sevindirici, Bir Üzücü Haber!

Çağatay Ulusoydan bir sevindirici, bir üzücü haber. Bildiğiniz gibi Ulusoy, Neflix’in İnternet dizisi Hakan: Muhafız’da baş rol oynuyor. Bu Hakan: Muhafız dizisinin ilk sezonuna ait 10 bölümü yayınlandı. İkinci sezona ait bölümler geçtiğimiz yaz çekildi ve şimdi de 26 Nisanda bu bölümler yayına verilecek. 3-4.sezonlar için de onay alındı. Üçüncü sezon çekimlerine de Mayıs ayı içinde başlanacak ve sonra da 4.sezon çekimlerine sıra gelecek.

Ben hep ondan yeni bir sinema filmi bekliyorum. Dikkat ederseniz (onu ateşlemek için) önerimi; Blog yazılarımda yazıyorum.

Önce sevindirici haberden bahsedelim. Okuduğum bir habere göre;

Ünlü yönetmen Tarantino merakla beklenen yeni filminde Çağatay Ulusoy’a rol vereceğini açıklamış. Konuşmasını şöyle devam etmiştir. “The Protector’da Çağatay’ı çok beğenmiştim. Çok çalışkan bir oyuncu. Onunla çalışmak çok keyif verici olacak.” demiş. 5 Aralık Hakan: Muhafız gala gecesinde çok yakın olmuşlardı.

Diğer taraftan geçtiğimiz aylarda Los Angeles’teki United Talent Agency ajansı ile bir anlaşma imzalamıştı. Bir Hollywood yapımcının sinema filminde kısa da olsa bir rol almasını bekliyorum. Artık zamanı çoktan geldi.

Gelelim beni hiç memnun etmeyen kötü habere… Bir magazin gazetesinde Çağatay Ulusoy’un ticarete atılacağını yazıyordu. Los Angeles’te Türk yemeklerinden Mantı, çay, kahve ve Türk Lokumu gibi lezzetleri satacakmış. Herkes biliyor Ulusoy’un on parmağında on marifet var. Yapar ama, bu işler onun işi değil, bırakın bu işleri başkaları yapsın, yaptırsın. O sanatını icra etmeli, herkes bildiği işi yapsın… Türk seyircisi, Dünya Seyircisi onu oyunculuğu ile tanıdı. Ondan beklentileri çok daha büyük. Çağatay’da kameraların çok sevdiği bir ekran yüzü, tipi ve oyunculuğu var. Şu yaptığı 5-6 dizi ya da sinema filminden çok daha kaliteli, onu Hollywood’a taşıyacak yapımlara yönelmeli. Çağatay’ın yüzüne de söyledim, ben kendisini oğlum gibi severim, yıllarca ticaret yaptım. O işler ekip işi, adam çalıştırmak çok zor ve zahmetli iş ve kafa yorar, sanatını sekteye vurur.

Hazır ABD’de sanat dünyası ve Hollywood’a çok yakınken o oyunculuğa, bütün enerjisini o yönde harcamalı. Dünya Sanatçısı olma yolunda, daha yolun başında çok daha başarılı olacağı, bırakın para kazanacağı onu çok daha mutlu edecek sanatı var. Hep söyler, hisleri onu doğru yolu bulduracak iki defa düşünüp karar vermesini diler ve beklerim.

Çağatay Ulusoy’un yaşı henüz çok genç, düşündüğü işleri yapacak daha çok zamanı olacaktır. Milyonlarca Dünya seyircisi onu çok daha kaliteli yapımlarda oyunculuğunu görmek istiyor.

Çağatay’a son sözüm; Bir koltuğa iki karpuz sığmaz. Biri mutlaka düşer, parçalanır. Yine de her şeyin doğrusunu kendisi bilir.  Ona en yakın menajeri Engin Aykanat var. Birlikte en doğru kararı vereceklerdir.

Yolun açık olsun Çağatay… Milyonlar seni ekranlarda görmek, sinema perdesinde izlemek istiyor, Unutma…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Geçen Haftanın (18 – 24 Mart 2019) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 18 – 24 Mart 2019 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 32 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER : Çukur (Show), Söz (Star), Yasak Elma (Fox), Vuslat (TRT1), Kadın (Fox), Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz(Atv), Halka (TRT1), Yüzleşme (Kanal D), Diriliş Ertuğrul (TRT1), Sen Anlat Karadeniz (Atv), Çocuklar Duymasın (Kanal D), Kuzgun (Star Tv), Jet Sosyete (Tv8), Bizim Hikaye (Fox), Avlu (Star), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Çarpışma (Show), Tek Yürek (TRT1), Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), Kızım (Tv8), İstanbullu Gelin (Star), Payitaht Abdülhamid (TRT1), Hercai (Atv), Erkenci Kuş (Star Tv), Kalk Gidelim (TRT1), Bir Aile Hikayesi (Fox), İkizler Memo (Kanal D), Elimi Bırakma (TRT1), Savaşçı (Fox Tv), Kardeş Çocukları (Star Tv) ve Nöbet (Show Tv) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

Total’in ilk sırasında bu hafta ; TRT1’in rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul geçen hafta olduğu gibi bu hafta da Total’de aldığı 15,49 puan ile birinci sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Fox Tv’nin “Savaşçı” dizisi 7,49 puan ile yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında;  Total’de TRT1’in Diriliş Ertuğrul dizisi, AB’nin ilk sırasında 14,74 puanla yer alıyor. AB’nin 10.sırasında Fox Tv’nin “Yasak Elma” AB’de aldığı 5,72 puan ile yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir. Artık, Haftanın dizileri sıralamasında bir yenilik yaparak, Hem Total’de hem de AB grubunda 5 puanın üstünde reyting alanları sıralamada yer veriyorum.  

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler ve 5 puanın üzerinde reyting alanlar :

1.Diriliş Ertuğrul 140.Bölüm (TRT1)…………………………15,49

2.Bir Zamanlar Çukurova 25.Bölüm (Atv)…………………14,47

3.Kadın 54.Bölüm (Fox Tv)………………………………………11,01

4.Hercai 2.Bölüm (Atv)…………………………………………….9,97

5.Söz 74.Bölüm (Star Tv)……………………………………….…8,92

6.Çukur 57.Bölüm (Show Tv)……………………………………8,74

7.Sen Anlat Karadeniz 45.Bölüm (Atv)………………………8,41

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 129.Bölüm (Atv)..8,17

9.Arka Sokaklar 510.Bölüm (Kanal D)……………………….8,07

10.Savaşçı 68.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..7,49 __________________________________________

11.Yasak Elma 37.Bölüm (Fox Tv)……………………………..6,95

12.Kardeş Çocukları 9.Bölüm (TRT1)………………………….5,64

13.Bir Aile Hikayesi  3.Bölüm (Fox Tv)………………………..5,19

14.Bizim Hikaye 62.Bölüm (Fox Tv)…………………………….5,15

15.Avlu 35.Bölüm (Star Tv)………………………………………..5,53

15-Payitaht Abdülhamid 78.Bölüm (TRT1)…………………..5,12  

 

AB’de ilk 10 ve 5 Puanın üzerinde reyting alanlar:

1.Diriliş Ertuğrul 140.Bölüm (TRT1)………………………..14,74

2.Bir Zamanlar Çukurova 25.Bölüm (Atv)………………..10,17

3.Kadın 54.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..9,61

4.Çukur 57.Bölüm (Show Tv)…………………………………..8,74

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 129.Bölüm (Atv)..8,21

6.Hercai 2.Bölüm (Atv)…………………………………………….6,79

7.İstanbullu Gelin 77.Bölüm (Star Tv)………………………..6,14

8.Söz 74.Bölüm (Star Tv)………………………………………….5,89

9-Payitaht Abdülhamid 79.Bölüm (TRT1)………………….5,76

10.Yasak Elma 37.Bölüm (Fox Tv)…………………………….5,72 ___________________________________________

11.Elimi Bırakma 34.Bölüm (TRT1)………………………….5,01  

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’in beşi de Total Grubu dizilerinden yer alıyor.

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL (TRT1) : TRT 1’in uzun süredir devam eden dizisi “Diriliş Ertuğrul”, Haziran sonunda final yapacağı kesinleşti. Dizi Çarşamba 140.bölümü ekranlara geldi. Total grubundan 15,49 puanla 1.sırasında yer aldı.

 

Ertuğrul Bey, türlü oyunlarla elinden alınan obasını ve ardından Söğüt’ü,  pusatıyla geri almış Beybolat ise bu durum karşısında öfkeden deliye dönmüştü. Buna karşılık Bamsı ve ailesinin içine nifak sokarak Kayı obasını karıştırmak için yeni bir hamle başlatmıştı. Peki Beybolat ve Sırma bu hain planlarında başarılı olacak mı? Mergen’i ele geçiren Alıncak, onu konuşturup Ertuğrul’un adamı olduğunu öğrenebilecek mi? Bütün yaşananlar karşısında Dragos’un yeni stratejisi ne olacak?

 

2. BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA : Atv’nin Yeşilçam sinema tadındaki dizisi “Bir Zamanlar Çukurova” Haftanın dizilerinde geçen haftaki yerini koruyor, 2.sırada yer alıyor. Total reyting puanı 14,47 ile iddiasını devam ettiriyor.

Bir Zamanlar Çukurova 25. Bölüm Özeti kısaca şöyle:  Çukurova’da büyük kaza! Demir Yaman, Yılmaz için kurduğu kapana kendi kısıldı. Yılmaz’ı hayatından ebediyen silmek için elinden geleni ardına koymayan Demir Yaman, iki masum kadının ölümüne mi sebep oldu? Yılmaz’ın arabasını bozmak için yüklü bir miktar para alan Fehmi, bu vicdan azabının üstesinden gelebilecek mi? Tüm Çukurova’yı sarsan bu acı haber hangi felaketleri de arkasından getirecek? Züleyha ve Müjgan’ı kendi arabasında o halde gören Yılmaz’ın gözyaşları durmaz. Sevdiği 2 kadın aynı arabada kaza geçirir. Züleyha ve Müjgan, fena halde kaza yapan arabada ölümle burun burunayken Çukurova ahalisinin merak ettiği başka bir soru var; ikisinin Yılmaz’ın arabasında ne işi var? Hünkar ve Fekeli neler olup bittiğini anlamaya çalışmak için tekrar aynı masaya oturuyor. Fakat bilmedikleri bir şey var, yalnız değiller. Hünkar ve Fekeli’yi takip edip onları yaylım ateşine tutan bu defa hedefi Hünkar mı?  

 

3.KADIN (FOX Tv) : Fox Tv’nin  sevlilen dizisi “Kadın” geçen hafta olduğu gibi yine 3.sırada yer aldı. Total’de 11,01 puan almış.

Arif, Bahar’ı korumak için polise gerçekleri anlatmaması üzerine hapse girer. Bu iftiradan kurtulmanın tek yolu ise iyi bir avukattır. Arif kimseye bir şey anlatmamakta kararlı olsa da, avukatıyla tanıştıktan sonra büyük bir şokla karşılaşacaktır. Nezir’e teslim olan Sarp ise ölüme bir adım daha yaklaşmıştır. Buna karşı Nezir’den ailesini serbest bırakmasını ister ama unuttuğu bir şey vardır. Nezir onu sadece öldürmek değil, aynı zamanda kendi çektiği acıları çektirmek istiyordur.  

 

4.HERCAİ (ATV) :  Atv  Bir Zamanlar Çukurova dizinden sonra, Hercai gibi çok izlenen bir dizisini Haftanın dizileri arasına soktu. Daha 2.bölümünde Total grubunda aldığı 9,97 gibi yüksek puanla 4.sırada yer aldı. Bundan sonra Cuma gecelerinin en çok seyredilen dizisi olacak gibi duruyor.

Hercai’de güzel kızımız Ebru Şahin başrolü, Akın Akınözü ile birlikte paylaşıyor. Mardin’in  Otantik yapısını ve güzelliklerini gözler önüne seriyor. Aile ortamında Ata ve töre kuralları geçiyor. İşin içine aşk da girince bambaşka bir hal alıyor ve seyredilebilir bir dizi çıkıyor.  

 

5.SÖZ (STAR TV) : Uzun aradan sonra Star Tv’nin söz dizisi tekrar haftanın dizileri arasına 5.sıradan girdi. Yanlış hesaplamadıysam tam 24 hafta önce ilk 5 dizi arasında yer almıştı.  8,92 puanla Çukur’u da geçti  ve 5.sırada yer aldı.

 

Anma töreninde ödül alacağı için heyecanlanan Fethi’yi (Burak Sevinç) büyük bir tehlike beklemektedir. Törene yapılacak olan saldırıyı engellemek için tüm gücüyle savaşan Avcı, saldırganlara geçit vermeyerek herkesin hayatını kurtarır. Lakin aldığı yaralar onun vatanı uğruna şehit olmasına sebep olur.  

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Atv 4 dizi.  Fox Tv. 2 dizi. TRT1, Kanal D, Star Tv ve Show Tv  birer dizi ile yer alıyor.

AB’de ; ATV 3 dizi. Trt1, Fox Tv  ve Star Tv ikişer dizi. Show Tv bir dizi yer alıyor.

Bu hafta Atv  Total’de 2 dizi, AB’de 3 dizi ile haftanın dizisi oldu.  

 

 YÜZLEŞME REYTİNG KURBANI OLUYOR.

Salı akşamları ekranlara gelen yapımcı Bülent Turgut’un yeni dizisi “Yüzleşme” bu hafta 4.bölümünde reyting kurbanı oluyor ve ekranlara veda ediyor. Hande Doğandemir ve Engin Öztürk başrolleri paylaşmışlardı. Ben seyretmediğim için, sebebi hakkında bir fikir de beyan edemiyorum.

Keyifli seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

“Hercai” 10 Numara Bir Dizi!

Mia Yapım’ın “Hercai” dizisi çok iyi bir başlangıç yaptı. Yönetmenliğini Cem Karcı’nın yaptığı, senaryosunu Eda Tezcan ve Feraye Şahin’ın yazdığı dizinin dün akşam 2.bölümü ekranlara geldi.

Hercai’nin oyuncu kadrosu: Akın Akınözü (Miran Aslanbey), Ebru Şahin (Reyyan Şadoğlu), Ayda Aksel (Azize Aslanbey), Serhat Tutumluer (Hazar Şadoğlu), Macit Sonkan (Nasuh Şadoğlu), Gülçin Santırcıoğlu (Sultan Aslanbey), Oya Unustası (Gönül Aslanbey), İlay Erkök (Yaren Şadoğlu) ve Tansu Taşanlar (Azad Şadoğlu)

Kısaca Konusu:

Midyat’a, İstanbullu bir iş adamı olarak gelen Miran Aslanbey, Nasuh Şadoğlu’na ortaklıktan fazlasını teklif eder ve torunu Reyyan’ı da ister. Ancak yörenin en güçlü aile reisi Nasuh’un çok iyi bir kısmet dediği Miran için farklı planları vardır. Ona bir torun verecektir ama istediği torunu değil. Nasuh, Miran’ı kendi planına ikna etmeye çalışırken, Miran’ın planlarından habersizdir. İki erkek arasındaki verilecek karar merakla beklenirken, gelen haber Reyyan ve Yaren’in hayatını derinden etkileyecektir. Midyat’ın binlerce yıllık geçmişinin izleri üzerinde yeşeren bir aşk hikayesi, iki ailenin kaderini nasıl etkileyecek? İstanbullu yakışıklı iş adamı ile Midyat’ın güzelliği dillere destan Reyyan ile evlenmek ister.

Hercai Mardin’in Midyat ilçesinde “Midyat Konuk Evi Müzesi” olarak bilinen Mardin Midyat Sıla Konağı’nda çekiliyormuş. Sıla Konağı’nın ismi geçmişte çok başarılı bir yapıt olan ‘Sıla’ dizisinden geliyor. Konak, gerek mimari yapısı, gerekse tarihi havası ve görkemi ile dikkati çekiyor.

İlk bölümü 15 Mart Cuma akşamı yayınlanan dizi, daha ilk bölümde aldığı reyting puanı ile kendini göstermiştir. Total grubunda; 5,85, AB grubunda 3,56 puan almıştır. Cuma akşamı ekranlara gelen 2.bölümü ile Totalde aldığı 9,92 puanla gecenin birincisi olmuştur. AB’de de küçümsenmeyecek 6,79 puan almıştır. Atv ekranlarında yayınlanan bu Güneydoğu Anadolu dizisi  tuttu demektir.

 

Mardin yöre düğünlerine özgü gelenekler çerçevesinde gerçekleştirilen düğün yöreni, hem görsel, hem müzik ve yöre oyunları olarak görülmeye değerdi.

Miran’ın Reyyan’a salıncak testi çok cesurcaydı. Tepedeki bu testi Reyyan da geçti. Benim bile seyrederken yüreğim ağzıma geldi. Miran Reyyan’ı çok sevmiş olacak ki, “Ne kadar uzağa gidersen git hep bulacağım seni, ne zaman düşecek olsan tutacağım seni, işte böyle sırılsıklam.”

Reyyan: “Ya tutamazsan, ya düşersem.”

Miran; “O zaman ben de atlarım arkandan, ben de düşerim seninle.”

Ve Reyyan kendisini sevdiğini anlar.

Kan, kin, intikam duyguları ile depreşmiş bir dizi… Kardeş, yeğen, akraba ve hısımlığın hiç önemi yok. Öfke var, kan var, intikam duyguları var.

İlk iki bölümde olanlar, gelecekte olacakların aynası gibiydi. Her şey vardı, Öfke, kin, intikam ve kan…

Miran, Reyyan’a yaptığı kötülüğün cezasını çekecek mi? Reyyan intikamını nasıl alacak! Amca kızı Yaren’ın ahı tutacak mı?

Güneydoğu töre yasası o kadar katı ki… Seven kalpleri bile taşlaştırıyor. Miran Reyhan’ı çok sevmişti ama; nafile .. Töre yasası, intikam uğruna, kirli bir çamaşır gibi arkasında bırakıyor, gözyaşları içinde terk etmek zorunda kalıyor. Ve 2.bölüm burada sona eriyor.

Neler olacak önümüzdeki 29 Mart Cuma akşamı 3.bölümde göreceğiz. Yine izleyici beğenileri doğrultusunda reytinglerin tepesinde yer alacak bir yapım olarak gözüküyor. Parantez içinde söylüyorum bana göre 10 numara bir dizi…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Yaşanmış Bir Hikayeden Sinema Filmi “Ayla”

Ayla, 1950 yılında Kore Savaşları sırasında yaşanmış gerçek olaylardan esinlenen bu yürek sızlatan drama, savaşın ortasında Koreli bir yetimi kurtarıp onunla bağ kuran bir astsubayın hikayesini anlatıyor.

Anlatmakla olmaz, seyretmek lazım. 1950 yılında Kore’ye gitmiş 25 yaşındaki Türk astsubaylarından Süleyman’ın bir Koreli kız çocuğunu bulup 1,5 yıl yanında bir baba şevkati ile bakmasının öyküsü anlatılıyor.

Süleyman Astsubay ve Küçük Ayla bir davette dans ederken.

Türk birliğinin ülkemize dönmesinde sırasında büyükçe bir bavul içinde gemiye bindirmek ister ama olmaz.

Gözyaşları içinde baba beni bırakma diyen Aylayı “Söz” bir gün döneceğim der ama bu sözünü 60 yıl sonra gerçekleştirebilir.

Seul Ankara Parkında buluşurlar. Yıllar sonra  Süleyman Astsubayın manevi kızı Ayla ile buluşması görülmeye değerdi. Ayla manevi babası Süleyman’a sarılır. Baba diyerek hıçkıra hıçkıra ağlar.

“Babalar evlatları için mücadele ederler, onlara verdikleri sözler için yaşarlar.” demişti.

Süleyman ve Kızı Ayla 60 yıl sonra, 10 Nisan 2010 tarihinde Seul’de buluştular ve bir daha hiç ayrılmadılar.

Gerçek Süleyman Astsubay ve Ayla 60 yıl sonra tekrar birlikte.

Bugün unıcef’in rakamlarına göre dünya üzerinde tıpkı Ayla gibi 28 milyon savaş mağduru çocuk var ve bunların 1,5 milyonu ülkemizde bizimle birlikte yaşamaktadırlar

Savaş ortasında yapayalnız bırakılan Kore’li Ayla Manevi babası Süleyman astsubaya yazdığı şu sözlerle “Seni sanki dün görmüşüm gibi… Halen o nasırlı ellerini hissediyorum. Uzun yaşamalıyız… Sizi her saniye merak ediyorum. Savaşın ortasında bırakılan küçük kızı sonuna kadar büyütüp… Kızın olarak kabul ettiğin için çok teşekkür ederim. Seni seviyorum babacığım. Sağlıkla kal… Senin kızın… Ayla.

Bu güzel yapımı sinemada seyredememiştim. dün Internetten seyrettim. Ne yalan söyleyeyim, ara ara göz yaşlarımı tutamadım.

Herkese tavsiye derim.

Senaryosunu Yiğit Güralp’in yazdığı yaşanmış hikayenin Yönetmeni; Can Ulkay ve yapımcılığını Mustafa Uslu yapmış. Başrollerini; İsmail Hacıoğlu (Süleyman), Ali Atay (Ali), Kim Seol (Çocuk Ayla), Damla Sönmez (Nuran), Lee Kyung Jin (Yetişkin Ayla), Murat Yıldırım (Lieutenant) ve Çetin Tekindor (Süleyman) rol almışlardır.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Kuzgun; Dila ile Kuzgun Çocukluk Aşkı Yaşarlar – İntikam Ateşi ile Yanan 2 Gencin Aşk Hikayesi!

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Bahadır İnce’nin yaptığı ve Senaryosunu Burcu Görgün Toptaş – Özlem Yılmaz’ın yaptığı Kuzgun’un bu akşam 6.bölümü ekranlara geliyor.

Başlıca Rollerini; Barış Arduç (Kuzgun), Burcu Biricik (Dila), Hatice Aslan (Meryem), Settar Tanrı Öven (Derviş), Levent Ülgen (Rıfat) ve Caner Şahin (Kartal) rol alıyor.

Kuzgun ile Bora arasındaki büyük savaşta bundan sonra neler yaşanacak ?

Dila, Kuzgun’u mu yoksa adaleti mi seçecek? Kuzgun, ölümden dönen Meryem’i artık affedecek mi? Kuzgun ve Rıfat cephesinde neler olacak? Tüm bu sorular ve daha fazlası ‘Kuzgun’un 20 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’de Star’da ekrana gelecek. Heyecanın daha da artacağı ve yine nefeslerin tutularak izleneceği yeni bölümde, birbirinden çarpıcı gelişmeler yaşanacak.

Kuzgun’un hedefinde Rıfat var!

Meryem, Kumru ve Kartal’ın anlattıklarından, Bora’nın elinden kendisini Kuzgun’un kurtardığını anlar. Kuzgun’un, Bora’yı nasıl dize getirdiğini kendince sorgulayan Meryem, alıkonulduğu anlarda Bora’dan öğrendikleriyle, yaşadıklarını birleştirince, Kuzgun için büyük bir endişeye kapılır.

Meryem, Kuzgun’u içine girdiği karanlık dünyadan kurtarmak için her yolu deneyecek, düşmanı bile olsa her kapıyı çalacaktır. Bu kapılardan biri Meryem’in yeni tanıyacağı sürpriz bir isme, diğeri de Dila’ya açılır. Dila, Meryem’in her bir sözünü yüreği sızlayarak dinler, haklılığını tasdikler. Dila, aşık olduğu adama, Kuzgun’a, hayatından çıkması, buralardan çekip gitmesi için çarpıcı bir teklifte bulunur. Meryem, Kuzgun’un da karşısına çıkar. Kuzgun, Meryem’in can acıtabilecek laflarından ziyade, geçmişiyle ilgili ilk kez duyacağı sözlerine dikkat kesilir. Yapmayı çok istediği tohum işini Rıfat’ın, kendisine değil de, Kuzgun’a verdiğini öğrenen Ali’nin, Kuzgun’a olan nefreti katlanır. Kuzgun ile Ali arasında yaşanacak büyük hesaplaşma adım adım yaklaşmaktadır. Kuzgun, sevkiyat işinin inceliklerini öğrenmek için Rıfat’ın depolarına gider. Asıl amacı, babasının yaşadıklarının aynısını Rıfat’a da yaşatmak olan Kuzgun, depolarda dönen dolapları dikkatle gözlemler. Kuzgun için artık, Rıfat’a öldürücü darbeyi vurmanın ve ondan da intikamını almanın vakti gelmiştir.

Dila’nın babası Rıfat’ın hapse girecek olması, Dila’yı perişan eder.

Bora ise Dila’nın peşindedir. Onu Kuzgun’un elinden almak ister.

Hesaplaşma, intikam ve dillere destan bir aşk hikayesini konu alan ‘Kuzgun’, heyecan ve duygu dolu yeni bölümü ile 20 Mart Çarşamba akşamı saat 20.00’de Star’da!

Bu dizi seyredilir.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Çukur’da Sular Durulmuyor. Çeto Mahsun’u doldurdu, Neredeyse Babasını Öldürüyordu!

 

 Ay Yapım imzalı ‘Çukur’un dün akşam yayınlanan bölümünde İdris ve Vartolu Salih ile Mahsun ve yıllar sonra karşı karşıya geldiği babası arasında yaşanan yüzleşmeler ekran başındakileri derinden etkiledi. Çeto’nun dolduruşa getirmesiyle Kadir’i öldüren Mahsun, onun gerçek babası olduğunu fark etmesiyle büyük yıkım yaşadı. 

‘Çukur’un dün akşam ekranlara gelen bölümünde Mahsun’un geçmişini arayan Sena ve Selim, Aliço’nun da yardımıyla Mahsun’un babası Kadir’i buldu. Usta oyuncu Menderes Samancılar’ın hayat verdiği Kadir, yıllar sonra oğluyla karşı karşıya geldi. Mahsun’u kaybetmemek için tüm bunların Sena ve Selim’in oyunu olduğunu söyleyen Çeto, Mahsun’u hayatının en büyük hatasına doğru sürükledi. Takım elbisesini giyip Kadir’in karşısına çıkan Mahsun, onu öldürdü. Ancak tam bu sırada annesini gören Mahsun, Kadir’in babası olduğunu anlayınca gözyaşlarına hakim olamadı.

 

Mahsun’un, babası Kadir’i öldürdüğü sahne: 

https://www.youtube.com/watch?v=EUfmjNrCRKs

Bölümün finalinde İdris, oğulları Yamaç, Vartolu, Selim ve Cumali ile birlikte pazar tezgahının başına geçti.

 

ÇUKUR, SOSYAL MEDYADA ZİRVEDE! 

Çukur, dün akşam ekrana gelen yeni bölümüyle ABC1 20+’da 9.53 izlenme oranı (rating), 19.83 izlenme payı (share), AB’de 8.73 izlenme oranı (rating), 20.41 izlenme payı (share), Total’de ise 8.74 izlenme oranı (rating), 18.90 izlenme payı (share) elde etti. İzleyiciler #anambabam etiketiyle Twitter’da yorumlarını paylaştı. ‘Çukur’ #anambabam etiketi ile Twitter Türkiye ve dünya gündeminde 1. sıraya kadar yükseldi. #anambabam etiketi Twitter Türkiye’de 10 saat 25 dakika, dünyada 5 saat 50 dakika;  #çukur etiketi ise Türkiye’de 4 saat 15 dakika, dünyada 1 saat 20 dakika TT listesinde kaldı.

İDRİS VE VARTOLU’NUN DUYGUSAL YÜZLEŞMESİ! 

Çeto’nun mahallede herkesin karşısında Vartolu Salih’in geçmişte onunla çalıştığını söylemesi soğuk rüzgarlar estirdi. Bu gerçeği İdris’in de öğrenmesiyle derinden sarsılan Vartolu, onun karşısına çıkarak duygu yüklü bir konuşma yaptı. Vartolu’nun bu hamlesi karşısında İdris’in tepkisi beklenmedik oldu. Ertesi gün oğlunun karşısına çıkıp onun saçını okşayıp öperken, “Kardeşlerine söyleme, bir gün olsun sevmedim hiçbirisini böyle” demesi Vartolu’yu derinden etkiledi.

İdris ile Vartolu’nun duygu yüklü anları: 

https://www.youtube.com/watch?v=CyLYKiBXZ9s

Yeni bölümden yayınlanan ilk sahnede Çeto’nun gözyaşları içinde Mahsun’un öldüğü anlar ise ekran başındakilerde büyük bir soru işareti yarattı.

Yeni bölümden ilk sahne: 

https://www.youtube.com/watch?v=yPcLZoCM2wA

‘Çukur’, yeni bölümüyle 25 Mart Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Not: Kaynak Haber ve görseller : Basın İletişim: İletişim Deposu Zümrüt Burul-İremTümer