Aylık arşivler: Nisan 2014

Kurt Seyit ve Şura / Seyit ve Şura İstanbul’da…

Star Tv.in aşk ve macera dizisi “Kurt Seyit ve Şura” da Seyit Ana Vatan topraklarına İstanbul’a Şura’sı ile geldi. Gördü ki vatan toprakları işgal altında, ortalık İngiliz subaylarından geçilmiyor. Daha önce Mehmet Aslantuğ’un da baş rolde oynadığı “Veda” dizisinde gördüğümüz, yakın tarihimizi yansıtmasını ve acı işgal günlerini dün akşamda hep birlikte yaşadık.

Dün akşam 7.Bölüm 21,30 da başladı. Bu değişikliği “Küçük Ağa” dizisi ile çakışmamak için mi yaptı bilemiyorum. Reytinglerine bakarsak, saat değişikliği AB’de fayda sağlamış gibi, 2.sırada yer aldı. Total’de 12 sıraya gerilese de önemli olan AB’deki sıralamasıdır.

Ekran Alıntısı.PNG 7.1

Seyit ve Şura zorlu bir seyahat sonunda İstanbul’a gelirler. Yaralı olan kardeşi Osman’ı kaybeder. Bu durum Seyit’i derin acıya boğar. Pera oteline yerleşirler. Sabah ezanı okunurken rüya görür, Mahmut’un erkek çocuğu olmuş, kucağına alır “Senin adın Osman” diyerek onun ismini koyar. Şura ezan sesinden çok etkilenir.

Seyit, İstanbul’da tanıdıklarına giderek iş armaya gidecektir. İngiliz subayı yerleşeceğinden kaldıkları otel odasını boşaltmak zorunda kalırlar. Olay çok acı, dağdan gelmiş bağdakini kovuyorlar.

Seyit ve Şura konsoloslukta asılı listelerde tanıdık ararlar. Şura görmek istediği en son kişi olan Barones Lola’nın ismini görür. O da İstanbul’dadır. Otelin sahibi Kırım Türkü olan Ahmet Yahya’nın Şeref Oteline yerleşirler.

Ekran Alıntısı.PNG 7.2

Otelde İngiliz subayları yemektedir. Çalan müziği duyan Seyit, Şura’yı dansa kaldırır. Odalarında kendilerince dans ederler.

Otel sahipleri ve çalışanları Kırım’dan gelenleri merak ederler. Ali Dayının kızı Ayşe börek götürür, ikram ederler. Odaya götürürken İngiliz subayı sarkıntılık yapar, bunu gören Ahmet Yahya olaya müdahale eder.

Ekran Alıntısı.PNG 7.3

Petro ile Celil İstanbul’a çıkmak için gemide beklemektedirler. Barones İngiliz subayından onları karaya çıkartmak için yardım ister. Celil, karısını kaybetmenin acıyla kendisini dağıtmıştır. Kendisini gemide içki ve kumara verir. Petro, bütün paranı kaybedeceksin diyerek, onu engel olur. İstanbul’da Celil onun eli ayağı, kurtarıcısı olacaktır.

Ekran Alıntısı.PNG 7.4

Seyit ve  Şura sabah Ahmet Yahya ve Ali Dayı ile tanışırlar. Kırım’dan Aluşta’dan geldiklerini duyan Güzide Hanımın keyfi yerine gelir. Güzide, Kurt Seyit mi diye sorar, ablasını çağırır. Daha sonra Şura ile Güzide birbirlerine hayat hikayelerini anlatırlar. Güzide Celil’i sorar, Şura bütün sevdiklerini Aluşta’da bıraktığını anlatır. Şura tanımadığı biri ile evlenen Güzide’yi şaşırır.

Ekran Alıntısı.PNG 7.5

Seyit de onlarla oturup, anne babasını nasıl kaybettiğini, bir taka ile nasıl geldiklerini, kardeşi Osman’ı kaybedişini anlatır. Bu acılı hikaye küçük Sabri’yi ağlatır.

Ekran Alıntısı.PNG 7.6

İçki almaya gelen İngiliz subayı Ali Dayının güzel kızı Ayşe’ye saldırır. Bağırarak kaçan kızı tabancasını çeker. İmdadına babası yetişir. Tabancanın kabzasını Ali Dayının başına vurur. O sırada açılan kapıdan silahları görür. O sırada gelen Seyit, İngiliz subayının elinden tabancasını alır, yumruklayarak yere düşürür. Yerden tabancayı alan İngiliz subayı, tam Seyit’e tabanca ile vuracaktı ki, Ali Dayı subayın başına vurarak öldürür.

Ekran Alıntısı.PNG 7.7

Gelen diğer subaylardan biri içki almaya gelir. Seyit bir şişe şarabı götürür, garson numarası yapar. Subaylardan biri parmağındaki yüzüğü bana sat deyince, üzgünüm satılık değil, der.

Ekran Alıntısı.PNG 7.8

Ölen İngiliz subayını bir patates küfesine koyarak, at arabası ile başka bir otel önüne götürüp bırakırlar. Seyit, Ahmet Yahya’yı bir beladan kurtarmıştır. Seyit’e gece gördüklerini kuran üstüne yemin ettirirler. Karın Şura’ya bile söylemeyeceksin derler. Anadolu’ya Kuvayi Milliye’ye silah ve malzeme de gönderiyorlardır.

Ekran Alıntısı.PNG 7.9

Petro’ya kaptan tarafından karaya çıkma izni gelir. Sabah Celil ile İstanbul’a çıkmak Petro’yu heyecanlandırmaktadır. Alırlar valizlerini şehre çıkarlar.

Seyit elindeki paralardan bir kısmını bozdurur. Şura, nasıl geçineceğiz. Ben de çalışmam lazım, piyano dersi verebilirim. Seyit kanlı gömleğini gece yıkamıştır. Şura, sebebini sorar, şarap döküldü, onun için yıkadım dese de pek inanmaz. Seyit, Ahmet Yahya’nın karısı Güzide ile vakit geçirebileceğini söyler.

Şura, yukarıdan Ayşe’in Seyit’e bir şey verdiğini görür, kıskanır. Seyit, baba dostu bildiği kişiden destek alamaz. Çünkü İngiliz yanlısıdır. Seyit, işgalcilerin topraklarımızdan kazındığında yanlışınızı anlayacaksınız, der. Seyit otele dönüşte, sevgilisi Şura’ya olanları anlatır.

Ekran Alıntısı.PNG 7.10

Barones Lola, Petro’yu görünce çok sevinir. Petro, İstanbul’a gelişlerine yaptığı yardımlar için teşekkür eder. Barones, Petro’ya odasını gösterir. Umarım rahat edersin. Petro, rahat edemezsem gideceğim odayı biliyorum.

Ekran Alıntısı.PNG 7.11

Askerler, otel sahibi Ahmet Yahya’yı karakola götürürler. İfade verir gelir. Seyit, Ali Dayı ve Ahmet Yahya oturup durum değerlendirmesi yaparlar. Otelde bir kutlama vardır. Seyit sahneye çıkacakları ayarlar. Mutfakta da harıl hazır kızlar Şura’nın da yardımı ile yemekleri ve tatlıları hazırlarlar.

Gece eldeki silahları gizlice çıkartıp, Anadolu’ya göndermeyi konuşurlar. Seyit, Şura’ya akşama hazırlanmasını ister. Güzel bir gece geçireceklerini söyler.

Anadolu’ya gidecek silah ve malzemeler çuvallara konur, hazırlanır. Seyit gözcülük yapar, Ali Dayı ile Ahmet dışarı çıkartırlar, at arabasına yükleme yaparlar.

Ekran Alıntısı.PNG 7.12

Şura o gece en güzel kıyafetlerini giyer, saçlarını yapar. Prensesler gibi olmuştur. Seyit, Şura çok güzelsin. Her gün daha da güzelleşip aklımı başımdan alıyorsun.

Ekran Alıntısı.PNG 7.14

O geceye, Petro, Kontes Lola ve Celil de gelir. Seyit ile Şura ile otel kapsında karşılaşırlar. Herkes şaşkınlık içindedir. 7.bölüm burada ona erer.

Petro, Celil’i sırf Seyit’e yaranmak için yanında getir. Osman’ın öldüğünden haberi yoktur. Osman sağ olsaydı, Petro’nun kendisini vurduğunu söyleyecek, bu da onun sonu olacaktı.

Diziye; Zerrin Tekindor (Yazar), Tolga Savacı (Ahmet Yahya), Engin Şenkan (Rıza), Melisa Aslı Pamuk (Ayşe), Durukan Çelikkaya (Sabri), Osman Alkaş (Ali Dayı), Demet Özdemir (Alya), Sacide Taşaner (Binnaz) ve Tijen Par (Valentina) gibi yeni oyuncular katıldı.

İstanbul’da bu yeni karakterler ile kadrosunu genişleten “Kurt Seyit ve Şura” gücüne güç kattı. Artık Salı gecelerinin iddialı dizileri arasına katıldı.

Ay Yapım’ın bu güzel dizinde işgal yıllarındaki İstanbul’un başka bir yüzünü göreceğiz. İstanbul esnafının Anadolu’da düşmanı yurttan kovma hazırlıkları yapan Atatürk ve ekine açık desteklerini gözler önüne serecektir.

Burada sırası gelmişken bir konuyu açıklık getirmek isterim. Bazı okuyucularım bazı diziler hakkında övgülerimi yadırgadıkları söylüyorlar. Ben karakter itibariyle, hep bardağın dolu tarafını bakarım. Boş kısmiyle pek ilgilenmem. Eleştirilerim de hep yapıcı yöndedir. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Bu da benim tarzım.

 

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Görseller internetten ve dizifilm.com’dan ve tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

 

 

 

Medcezir reytingleri neden düşüyor?

 

Ay Yapım’ın The O.C.den alıp uyarladığı bu sezonun iddialı dizilerinden “Medcezir” reytingleri neden düşüyor. Sezon başından bu tarafa bilhassa AB grubundan gecenin birinciliğini elinde bulunduran dizi son iki bölümde (31-32) ikinci sıraya düştü. Total’de de son 32.bölümde 3.sırada yer almıştır.

Nisan Ayının en çok izlenen 10 dizi sıralamasında; AB’de 4.sırada (8,32), Total’de 7.sırada (7,45) yer almıştır.

Bugüne kadar 32 bölümün reytinglerine bakarsak;

 Total Grubunda:                    AB Grubunda:

3 Hafta 1.Sırada                                   25 Hafta 1.Sırada

28 Hafta 2.Sırada                                    7 Hafta 2.Sırada

1 Hafta 3.Sırada yer almıştır.

Son Hafta 32.Bölümde her iki grupta neden düştü. Nedenlerini kendimce analiz etmeye çalıştım.

Önce diziyi AB Grubunda, 25 Hafta birinci yapan olumlu faktörleri sıralayalım. Bu olumlu faktörleri, oran vermeden en olumlu faktörden aşağı doğru sıralarsak:

1.Çağatay Ulusoy’un oyunculuğu ve tipi

2.Serenay Sarıkaya’nın sempatikliği ve yaşayarak oynaması.

3.Güçlü yardımcı oyuncu kadrosu (Sıralarsak; Barış Falay, Taner Ölmez, Mine Tugay, Hazar Ergüçlü, Şebnem Dönmez, Can Gürzap, Murat Aygen ve Metin Akdülger.

4.Ay Yapım

5.Senaryo (Orjinalinden daha başarılı)

6.Bölümlerde başrol oyuncuların şarkı söylemeleri, sahne almaları.

7.Star Tv.

Gelelim üzerinde durulması gereken faktörlere: (En olumsuz undan başlayarak)

1.Senaryodaki güç ve heyecan kaybı. (Ece Yörenç’e mutlaka destek verilmeli yada sadece Medcezir’in senaryosunu yazmalı)

2.Özgün senaryo (olaylar toplumumuzda kabul edilebilir tarzda olmalı)

3.Olayların başrol oyuncularından ayrı olması. Diğer bir değişle yan karakterlerin münferit olaylarının gereksiz işlenmesi.

4.Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya’nın çok fazla gereksiz öpüşmeleri. (Azın tadı her zaman damakta kalır)

5.Tanıtım fragmanı en az üç adet olmalı. İlk Fragman mutlaka Pazar günü yayına konmalı. Star Tv.de mümkün olduğu kadar fragmanların çok yayınlanması.

6.Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya iki başrol oyuncusunun dizi dışında özel hayatlarında da sevgili olmaları. (Artıları var ama, eksileri daha ağır basıyor)

Medcezir için ilk bölümlerde yazmış oluğum beklentilerimi tekrarlamak istiyorum. Medcezir, yılın dizisi olacak ödül alacak. Çağatay Ulusoy ödül toplamaya doymayacak. Serenay Sarıkaya yılın kadın dizi oyuncu ödülü. Medcezir; En iyi senaryo, En iyi dizi müziği, En iyi kadın – erkek yardımcı oyuncu ödüllerini alacaktır.

Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüpoğlu’nun köşe yazısında, Medcezir’i sürükleyen başrol oyuncuları Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya, sezon finalinden sonra Los Angeles’e gideceklermiş. Bir workshop’ta oyunculuk üzerine eğitim alacaklar, arkasından iki sevgili Meksika’da yaz talili yapıp yorgunluklarını gidereceklermiş. Ali Eyüpoğlu bu tatilin 12 süreceğini yazmış ama, hem eğitim hem tatil için 12 gün çok kısa.

Unutmayalım ki bu yaz bütün sevenleri, Çağatay Ulusoy’dan bir sinema filmi bekliyor. Dilerim o da olur.

Netice olarak “Medcezir” bence yılın dizisi, yukarıda kendimce belirttiğim konularda biraz daha özen gösterilirse çok daha üst seviyelerde yerini alacaktır.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten  alınmıştır

*** İzinsiz yazıdan alıntı yapılamaz. Kaynak göstermeden alıntı yapanlar, hukuki sonuçlarına katlanırlar.

 

 

 

 

 

 

 

Çağatay Ulusoy Hasta mı?

Kategori
Magazin
 Bf4GcUACQAA8Crf[1]

Çağatay Ulusoy geçtiğimiz hafta sonu, İstanbul Cerrahi Hastanesi“nden çıkarken görülmüş. Süper Starlife’ın haberine göre, arabası ile çıkışta görüntüsünün alınmaması için büyük çaba harcamış. Akla gelen Çağatay Ulusoy hasta mı? Sosyal medyada, Twiter’da ve bazı internet sitelerinde çıkan haberler akla bu soruyu getirdi.

Sabahın erken saatlerinde hastaneye giren Çağatay Ulusoy, 2 saat sonra çıkmıştır.

25 Nisan Cuma günü Ece Yörenç attığı twitte, “Çağatay Ulusoy gayet iyi, şimdi konuştum” demiştir. Bu twitle sevenlerinin yüreği bir nebze rahatlamıştır.

Ekran Alıntısı.PNG cu.PNG er

Çağatay’ın Menajeri,  “Geçerken uğradık” diye açıklama yapmış. Bu açıklamayı yaparken, Çağatay Ulusoy’un yanında beraber olduklarını tahmin ediyorum.

Ekran Alıntısı.PNG cu.2

Edinilen bilgiye göre hastanede iki saat kaldıkları söyleniyor. Bir yakınını ziyarete gitse, iki saat ziyaret sürmez. Rahatsızlığından dolayı bir takım tahliller de yaptırmış olabilir. Neden burada olduğu sorusuna cevap vermemiştir.

Ekran Alıntısı.PNG ç.ul

Dileyelim Menajerinin dediği gibi geçerken uğramışlardır. Medcezir dizisinin yakışıklı oyuncusu, Çağatay Ulusoy’un sağlık durumunda önemli bir sorun yoktur.

 

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not:Görüntüler Süper Starlife çekimlerinden alınmıştır.

 

Fatih Harbiye / Neriman’ı hasta eden Macit aşkı!

Ekran Alıntısı.PNG 33.20

Show Tv.in aşk ve drama dizisi “Fatih Harbiye” geçtiğimiz Cumartesi akşamı yine bizlerle idi. Sevilen dizinin reytinglerine bakarsak, AB’de 7.sırada, Total’de 9.sırada yer almış.

Geçen bölümde Macit’in teknedeki sürpriz doğum partisine gitmek zorunda kalmış, Şinasi’nin okulda hazırladığı doğum günü partisini gidememişti. Macit, Neriman’a mahalleye bırakmış, Ne tesadüf ki Faiz Beyle sokakta karşı karşıya gelmişti. Arabadan inen Neriman ve Macit’e Faiz Bey çok ağır konuşur. Faiz Bey; “Seni adam sandım, onca laf etim, anlattım. Benim anlattıklarımdan senin anladığın bumuydu. Biraz olsun onuru haysiyeti olan bir erkek, sevdiği kızı bu durama düşürür mü?” Neriman’a da “Yazıklar olsun Neriman, yazıklar olsun. Benim kızım bana bunu yapsın, onurunu gururunu hiçe saysın, yazık, çok yazık.”  Der ve hızla uzaklaşır. Macit, ağzını açıp tek laf edemez.  Neriman, baba dese de konuşturmaz.

Ekran Alıntısı.PNG 33.1

Şinasi ve o sırada gelen Rüya da olayı seyirci kalır. Rüya, Şinasi’ye gidelim dese de, Şinasi; “Benim biraz işim var.”

Rüya, parti bitti diye içeridekileri söyler. Neriman Macit’e; “Macit sen şimdi üzüntünü de alıp, arabana atlayıp evine gideceksin. Ben de kendi hapishaneme gideceğim, artık benim bir çıkış yolum yok, çok yoruldum.”

Pelin, tekneye gider. Doğum günü masasını ve pastasını oturur, üzüntü ile seyreder. Neriman ile Macit’in mutlu anlarını zihninde canlandırarak ve gözyaşı dökerek, Macit’i bekler. Macit, gelince, kendi üzüntüsünü içine atar, onu teselliye çalışır. Macit, yalnız kalmak istiyorum der ve Pelin’i gönderir. Pelin Şahika’yı arayarak raporunu alır. Neriman’ın mutsuzluğu  onu keyiflendirir.

Ekran Alıntısı.PNG 33.2

Şinasi, Macit’in arabasına binerek; “Böyle hiçbir şey olmamış gibi gidemezsin, konuşacağız”.  Macit arabayı deniz kıyısında bir yere çeker, konuşurlar. Macit, ne söyleyeceksen söyle. Şinasi, Neriman’a mutsuzluktan başka bir şey vermedin. Faiz bey gibi o da acı konuşur, sende zerre kadar delikanlılık yokmuş, Neriman’ın duyguları ile oynadın, ortada bıraktın. Sen paradan başka bir şey sevemezsin. Şinasi, sen aradan çekileceksin ben Neriman ile evleneceğim. Macit, bütün bu sözler karşında adeta yıkılır ve atlar arabasına gider.

Ekran Alıntısı.PNG 33.4

Cihan, Şahika’nın evine gelir. Şahika, sen hala ceketini çıkarmadın mı deyince, gider dükkana kıyafetlerinin üstüne kolonya döker ve yakar.  Ne oluyor diye soran ustasına; “Hayallerimi yaktım be usta”, der.

Ekran Alıntısı.PNG 33.3

Şinasi, keyifle okula döner. Rüya ile konuşurlar. Macit’e içindekileri kusmanın sevinciyle, Rüya’nın yanağına bir öpücük kondurur. Rüya, bu buseden başka bir anlam çıkartır. Pasta ziyan olmasın diyerek keserler ve yerler.

Ekran Alıntısı.PNG 33.5

Evde devamlı ağlayan Neriman’a Fahriye teselli etmeye çalışır. Neriman bu günlük bana bu kadar acı yeter. Babası Faiz Beyin suratına bakacak hali kalmamıştır. Daha sonra da Cihan’ı teskin etmek ona düşer.

Şinasi’nin mutluluğu evde de devam eder, annesine sarılır. Nezahat da onun bu haline çok sevinir. Kardeşi Aslı’ya da gider, ona para verir.

Macit, tekneden üzgün döner. Çılgın gibi çalışır. İşleri yoluna koymak, nakit bulmak için çok çaba gösterir. Pelin, Macit’in bu durumunu çok şaşırır. Macit, bundan sonra sadece işim ve ben deyince aramıza hoş geldin deyip onu öper.

Faiz Bey sır küpü gibidir. Bir takım planları vardır. Gülter Hanım, ağabeyini bir türlü konuşturamaz. Cemal Usta Gülter Hanıma, Faiz Bey bankadaki bütün çektiğini söyler.

Nezahat yolda Rüya ile karşılaşır. Rüya, Şinasi beni öptü deyince, Şinasi’nin sevincinin sebebi bu olay zanneder.

Emre ile Aslı alışverişe çıkarlar. Aslı ağabeyinin verdiği para ile çocuk arabası satın alır. Kader Hanım evde koyduğu paranın yerini unutur, bulamaz. Pazar dönüşü Aslı’ya hesap sorar. Sen parayı nereden buldun der ve parasını aldığını hırsızlıkla suçlar. Emre de annesine inanır. Aslı’yı tartaklar. Kader Hanım sonra parasını bulur ama, Aslı’ya söylemez. Kötü kaynana olmak onun en büyük zevkidir.

Ekran Alıntısı.PNG 33.14

Asım Bey annesi ile Nezahat’lara gelirler. Düğün tarihini konuşurlar.

Ekran Alıntısı.PNG 33.6

Pelin, şirkete gelen annesi ile görüşür. Pelin Macit’in çok değiştiğini annesine anlatır. Macit, bambaşka biri oldu. Çok mutlu olduğunu söyler.

Ekran Alıntısı.PNG 33.7

Kerim Beyin bir şahsi alacaklısı şirkete gelir. Şirkette işlerin düzeldiğini söyler ve alacağını ister. Kerim Bey sıkıntılı anlar yaşar. Oğluna söyle sana para bulsun. Bu karanlık alacaklı, Macit’in başına dert açacak gibi gözüküyor.

Ekran Alıntısı.PNG 33.8

Duygu, şirkete Özgür’e uğrar. Müsaitsen kahve içelim der. Özgür işlerim var evde de çalışıyorum deyince, Duygu bozulur gider.

Macit sıkıntıyı gidermek için çiftliği satalım deyince annesi İnci Hanım izin vermez.

Ekran Alıntısı.PNG 33.9

Şinasi, Neriman’a zamanın varsa konuşalım der. Parkta bir bankta otururlar, doğum günü hediyen, der. Neriman ben bunu kabul etmesem dese de alır. Mini çalan oyuncak piyanoyu görünce çok sevinir.  Macit, iyi ki doğdun, iyi ki varsın.

Cihan ile Şinasi konuşurlar. Cihan, Macit ile Neriman’dan sana ne deyince. Neriman benim çocukluk arkadaşım. Rüya eve gelir, Şinasi’nin annesi neredesin evde Rüya seni bekliyor. Şinasi eve gider, getirdiği dosyayı alır. Rüya’ya pek yüz vermez.

Ekran Alıntısı.PNG 33.11

Şahika, Neriman’ın ev içinde durumunu yaşadıklarını en yakından gören kişidir. Hayatı bilen bir kadın olarak çok güzel iğneleyici laflar da söyler. Başına ne geldiyse senin yüzünden geldi. O sırada Fahriye gelir. Şimdi oturun beraber ağlaşın, der ve çıkar.

Ekran Alıntısı.PNG 33.13

Neriman adeta hayata küsmüştür. Yemez içmez, sabah kahvaltısına oturmaz. Halası ye kızım dese de aç değilim, ben okulda bir şeyler atıştırırım. Gülter Hanım bir ekmek arası yapar, Neriman almak istemese de babası al kızım deyince alır. Yolda, sokak kedilerine yedirir. Şahika, geçerken görür.

Ekran Alıntısı.PNG 33.16

Gülter Hanım masayı silerken otobüs biletini görür. Bakar bilete, bir anlam veremez. Abisine sorar bir yere mi gideceksin diye… Faiz Bey akşam Neriman ile birlikte sen de öğreneceksin, der.

Ekran Alıntısı.PNG 33.17

Şahika, Macit’in odasına girer. Macit dışarı çık Şahika dese de, Macit Bey beni dinlemeniz gerekiyor. Neriman çok kötü durumda, yemiyor, içmiyor. Ruh gibi ortalıkta dolaşıyor. Ne yaşadığınızı bilmiyorum ama, Neriman yaşamayı başaramadığı için ölmeyi tercih ediyor. Belki bir şeyler yaparsınız.

Fahriye Şinasi’ye Neriman izin istedi. Biraz geç kalacakmış diye haber verir. Şinasi, ben dersine girerim. Kendini ne zaman iyi hissederse o zaman gelsin. Rüya Şinasi’ye Neriman’ın sorunlarıyla biraz fazla ilgilenmiyor musun diye sorar. Onun mutsuzluğu seni nasıl mutlu eder ki?

Ekran Alıntısı.PNG 33.18

Nezahat’ın müstakbel kaynanasını dolaştırması takdire şayandı. Rahmetli kocasının 50 yıllık yüzüğünü Nezahat’ın parmağına takar hediye eder. Yoldan geçen iki komşu kadın da Nezahat’a takdir ederler.

Ekran Alıntısı.PNG 33.19

Macit, deniz kıyısında Neriman’ı bulur. Gene Fahriye yardımcı olmuştur. Açar telefonu teşekkür eder. Gelir Neriman’ın yanına banka oturur. Neriman kalkmak ister, ne olur gitme fazla rahatsız etmeyeceğim, hemen gideceğim. Biliyorum artık sözün bittiği yerdeyiz. Duyduğum kadarıyla hiçbir şey yemiyormuşsun? Ne düşünüyorsan onu yapma. Neriman; Ben senin gibi yaşayamam. Ne yapmam gerektiğini söyleyecek en son kişi sensin.

 

Neriman kalkar yürür, aniden bayılır. Macit yakalar yere düşmesini izin vermez.  Macit, o an geçmişte yaşadıkları güzel günler gözlerinde canlanır, güzel sözler kulaklarında çınlar.

Ekran Alıntısı.PNG 33.21

Neriman hastanede gözlerini açar. Babası Faiz Bey, Gülter Hanı, Fahriye ve Şinasi başındadır. Doktor gelir, herkesi dışarı çıkartır. Neriman Fahriye gitme, der İçeride sadece Fahriye kalır.

Ekran Alıntısı.PNG 33.22

Macit, şirkette masasında çok düşüncelidir. Özgür gelir, Fransa’dan gelen haberler iyi değil. Para bulamıyoruz, en az 6 ay sonra. Macit, bu iş böyle olmayacak, buraya kadar, olmaz der ve kalkar odadan çıkar.

Ekran Alıntısı.PNG 33.23

Evde annesi babası ile konuşmak ister. İnci Hanım ne oldu diye sorar. Macit, geleceğimle ilgili bir karar verdim. Kerim Bey ne kararı bu oğlum diye sorar. Macit, artık kimsenin üzülmesini istemiyorum der ve 33.bölüm burada sona erer.

Macit ne karar verdi? Neriman’ı hasta eden aşk acısı sona erecek mi? Faiz Bey aldığı biletle nereye gidecek? Haftaya hep birlikte göreceğiz.

Koliba Film’in “Fatih Harbiye” dizisi geçtiğimiz hafta içinde, Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTUK), Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün /EGM) iş birliği ile gerçekleştirilen “Trafik Güvenliği Medya Ödülü” nü almıştır. Ödül töreninde oyunculardan Başak Parlak, Oktay Korunan, Yusuf Baymaz ve Koliba Film Genel Koordinatörü Şebnem İlker, Basın Yayın Genel Müdür Yardımcısı Erkan Duru’dan almışlar. Dizilerimizin bu tür topluma örnek davranışlar sergilemesi ve eğitici ders örnekleri vermesi takdire şayan bulduğumu belirtmek isterim.

İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Not: Görseller internetten, dizifil.con’dan ve tarafımdan diziden alınmıştır.

Medcezir / Mira & Yaman mutlu anlar!

Ekran Alıntısı.PNG 32.1

Star Tv.in fenomen dizisi “Medcezir” 32.bölümü ile ekranlarımızdaydı. Yaman, sevgili oluşlarının altıncı ayını romantik bir şekilde kutlamak için örnek evlerden birinin holünü onlarca mum yakarak hazırlar, Mira’ya sürpriz yapar. Ender Hanım, Mert ve Eylül’e teşekkür etmeyi unutmaz. Beyaz şarap içerek, dans ederek birlikteliklerini kutlarlar.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

32.Bölümün reytinglerine göz atarsak, düşme görüyoruz. AB’de 2.sırada, Total’de 3.sırada yer almış. Geçen hafta yazmıştım. Hikaye üstünde durulması gerektiğini, Ece Yörenç’in yorulduğunu, yanına tekrar Melek Gençoğlu’nu alması gerektiğini yazmıştım. Bir yardımcı da alabilir. Konuda yardımcı oyunculara başrol gibi olaylar yükleniyor. Mira ile Yaman’ın sadece aşk sahneleri öpüşmeleri yetmiyor. Diziye heyecan katılmalı diyorum. Bu dizi her iki dalda, birinciliğe layık. Yönetmen dahil herkes elinden geleni yapıyor. Yapımcı Kerem Çatay ekibi toplayıp, biz nerede hata yapıyoruz, ne yapmalıyız diye fikir teatisinde bulunması lazım. O zaman tam seyirci desteğini alacağını düşünüyorum.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Selim Bey ve Ender Hanım cenazeye gelenlerin resimlerini incelerler. Cinayeti çözmeye çalışırlar. O sırada Asım Bey gelir, ölüyorum diye arasam açmayacaksınız diye sitem eder.Yardıma ihtiyacı vardır.

Faruk Bey, Sedef ve Sude Hanım lokantada beraberdirler. İşleri ve gelecekle ilgili planları konuşurlar. Sude Hanım gene içkiyi biraz fazla kaçırır.

Ekran Alıntısı.PNG 32.3

Faruk Bey, sarhoş araba kullanmasını istemez, onu eve Kenan ile gönderir. Eve girişte Asım Bey yorgun değilseniz bir kahvenizi içebilirim, Sude kabul etmez, Asım Bey yüz üstü geri döner.

Ekran Alıntısı.PNG 32.13

Mert, Eylül’lerde yemeğe davetlidir. Yemek Öncesi Barış Beyi satrançta 7 dakikada mat eder. Barış Beyin hoşuna gitmez. Yemek sonrası çıkışta, Mert baban bu gece bana çok sıcak davrandı, bana alışmaya karar vermiş. Mert, Eylül’e öpücüklerle veda eder.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman ile Mira sahilde ateş başında oturur konuşurlar. Geçmişlerini çek ederler. Tanışmalarından bu tarafa geçenleri, olanları her türlü ihtimalleri bir bir konuşup, hayallerinde canlandırırlar.

Ekran Alıntısı.PNG 32.5

Nişantaşı’da bir barda zengin kız Mira tek başına meyve suyu içiyor.

Ekran Alıntısı.PNG 32.4

Tozludere’den fakir oğlan Yaman başka bir masada çay içiyor. Mira’nın dikkati Yaman’ın yırtık botlarına odaklanıyor.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman, siz bindiği arabayı, cep telefonunu ve giydiği kıyafete bakıyorsunuz. Ben Selim Beylerin garantisi altında olmasaydım, kolay kolay kabul etmezdiniz aranıza. Mira, ben Tozludere’de olsaydım deyince, Yaman hiç kaçırmazdım seni… Mira’nın Tozludere’de halının tozunu sopalarken görüntüsü çok enteresandı.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Ekran Alıntısı.PNG 32.9                                                                                         

Yaman ve Mira’nın Liseli öğrenci tiplemeleri de bir başkaydı.

Ekran Alıntısı.PNG 32.10

Sahilde kumsalda erkeklerin, kızların saç saça, baş başa kavga sahneleri de bir farklıydı.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

 

Yaman, bizim yaşadıklarımız geçmişte kaldı, sen benim geleceğimsin. Mira, her seferinde lafı Leyla’ya getirir. Leyla ile seviştiniz mi? gibi soruları Yaman’ı sıkıntıya sokar. Sonra Yaman’ı öpücükler vererek kendini af ettirir.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Sude Hanım koltuk da kitap okurken uyur kalır. Rüyasında Kenan’ın öpmesi, Beren’in uyandırmasıyla yarıda kalır.Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman Leyal ile telefonla görüşür. Leyla’nın babası, Orkun’un adamları ile tartışırken kalp krizi geçirir. Yaman’a telefon eder. Yaman, yardımcı olmak için hastaneye gider. Yaman, bütün geceyi hastanede Leyla ile geçirir. Bu durum Mira’nın hiç hoşuna gitmez.

Tan’ın maşası Kadir iş istemek bahanesiyle Faruk Beyin lokantasına gelir. Faruk Bey elemana ihtiyacımız yok. Çıkışta da Kadir bir not kağıdını Mira’nın cebine koymayı başarır.

Ekran Alıntısı.PNG 32.23

Yaman o sırada gelir. Mira, hemen Leyla ile ne yaptıklarını, sabaha kadar geceyi nasıl geçirdiklerini sorar. Yaman yarı dalga geçerek anlatır. Sabaha kadar el ele, göz göze parkta geçirdiklerini söyler. Mira gene kıskançlıktan kudurur. Mira Eylül ile okula giderler.

Ekran Alıntısı.PNG 32.15

Mira okula giderken direksiyonda Leyla ile Yaman’ın konuşmalarını düşünürken direksiyon hakimiyetini kaybeder, yanından geçen aracı vurur. Vurduğu arabada da Turunç Nadir vardır. Motor ile geçen Ada da yoldan çıkar. Mira, lokantanın kartını  Nadir beye verir.

Yaman Kenan’a Tozludere’ye gittiğini Leyla’nın babasının durumunu anlatır. Orkun’un adamlarının Leyla’nın babasına imzalattıkları sözleşmeyi şantiyeden Leyla ile alırlar. Kenan, inşallah başın derde girmez, der.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Sude Hanım güneşleniyordur. Yaman ile Kenan Sude Hanımın vereceği eşyaları almaya gelirler. Sude eşyaları gösterir. İşinize yarayanları alın.

Ekran Alıntısı.PNG 32.18

Selim Bey, Turunç Nadir’in Antalya bölgesinden taşımacık taptığı bilğisini alır. Bu cinayetle ilgisini araştırmaktadır. Oğlu Mert ile denizde, Mert’in yelkenlisi ile turlayıp, konuşup dertleşirler, Selim Bey stres atar.

Ekran Alıntısı.PNG 32.19

Öte yandan, Ender hanım kocası ile baş başa yemek ayarlar, onu rahatlatmak için bir plan yapar. Evden herkesi gönderir, havuz başında mükellef bir masa hazırlatır.

Hale, Ada ile bir yerde çay içerken konuşurlar. Hale, Ada’yı Mira’ya karşı kışkırtır.  Orkun ile ortağı Reyhan Hanım iş konusunda tartışırlar. Reyhan Hanım kimsenin hakkı yenmeyecek, herkesin hakkı verilecek der ve Orkun’a sert çıkar.

Ekran Alıntısı.PNG 32.21

Giray, Orkun’a şantiyenin güvenlik kamerası kayıtlarından Yaman’ın şantiyeye giriş kayıtlarını verir. Orkun’un eline Yaman’ı suçlamak için büyük bir fırsat geçmiştir. Bu Yaman’ı oldukça zor duruma sokacaktır.

Beren, ablasının cebinde konulan notu bulur. Notta, “Daha fazla beklemeyeceğiz. Kavuşmamız çok yakında” yazıyordur. Mira önce Yaman yazdı zanneder çok sevinir. Tan’ın yazdığının farkında değildir.

Yaman ile Mira Kenan’ın annesinden aldığı eşyaları taşırlar. Ada, Yaman’a hadi gelin bekliyorum deyince, Mira, bu kız da fazla havalandı Asım Beyin kızı olunca diyerek Yaman’a gene sitem eder.

Ekran Alıntısı.PNG 32.12

Yaman, özledim seni deyip çeker kucağına öper. Mira, sen o notu niye bıraktın diye sorar. Yaman notu görünce Tan’dan geldiğini hemen anlar.  Yaman, ben yazmadım ama, yazmış olmamı ister miydin? Mira, sen çok fenasın.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Turunç Nadir, lokantaya gelir. Kenan yerimiz yok deyince, Eylül tanır, Faruk Beye götürür. Kolunu askıya almıştır. Mira da gelir, tekrar özür diler. Nadir Beyin gözü Yaman ile Kenan’dadır. Yaman gelir kendini tanıtır. Lokantada misafir edilir, izet-i ikram görür. Nadir Bey Yaman ile Tozludere ilgili görüşür.

Ekran Alıntısı.PNG 32.26

Orkun Yaman’ların masasına gelir, sen dün Tozludere’de miydin? Sen mi anlatırsın ben mi göstereyim. Açar telefondan görüntüleri, koyar masaya. Vekaleti çalmışsın. Yaman, çalmadım aldım. Orkun, hırsızlık bu der. Turunç Nadir, Orkun’un şoförü Hasan’ı tanır. Adamını arar, paketleyip arabasına attırır. Orkun Hasan’ı arar telefonuna cevap alamaz. Turunç Nadir, seni gökte ararken yerde buldum, der.

Yaman, Mira, Mert ve Eylül eve gelirler. Mert, bahçede kurulu sofrayı görünce kalan yemeklere sarılır.

Ekran Alıntısı.PNG 32.27

Sude Hanım, evde sıkılmıştır. O gece alır safari’yi lokantaya gelir. Kenan Sude Hanımı görünce şaşırır. Safari’nin dolaşmak için burayı seçmesi deyince Sude her zaman dolaştığımız yerler. Sude, sen ne itici adamsın deyince, Kenan gitme der ve çeker kolundan ihtirasla öper. Sude Hanım da ziyadesiyle bu öpücüklere cevap verir.

Ada, Orkun’a sil şu görüntüleri dese de silmez. Onlar da eve gelirler. Orkun, Selim Bey diye bağırır. Yaman git buradan dese de gitmez. Mert, Orkun’un Yaman’a Selim Beyin evlatlığı demesini çok kızar. Müdahale eder, Orkun da Mert’i havuza iter.

Ekran Alıntısı.PNG 32.28

O sırada Yaman Orkun’un yakasından yapışır. İkisi birden havuza düşerler. Havuzda çılgınca bir boğuşma başlar. O sırada muzip Beren de Ada’yı havuza iter. Tam bir curcuna olur. Ada, saatim ıslandı. Yaman, cebindeki not kağıdının ıslanmasını bozulur.  Allah kahretsin diye bağırır. O sırada Selim Bey ile Ender Hanım da gelir. Yaman o kağıtta parmak izi var diye saklamıştı. Orkun’un cep telefondaki görüntüler gitti mi bilmiyoruz.

Ekran Alıntısı.PNG 32.30

Tan hastaneden kaçar, çöp arabasının arkasına atlar gider ve 32.bölüm burada sona erer.

Ay Yapım bu güzel dizisi Medcezir’de psikopat Tan, gene Mira’nın başına musallat olacak. Turunç Nadir Hasan’a ne yapacak? Yaman ile Kenan’dan ne gibi bir intikam alacak? Selim Bey hala katili bulamadı, katil kim? Önümüzdeki bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller dizifilm.com ve diziden tarafımdan alınmıştır

 

 

 

Kara Para Aşk / Yol arkadaşlığından gönül arkadaşlığına!

Atv.in polisiye macera ve aşk dizisi “Kara Para Aşk” dün akşam ekranlarımızdaydı. Ay Yapım’ın Sinema filmi tadındaki bu dizi, sevilerek izleniyor ki, reytingleri yüz güldürüyor. AB’de geçen haftaya göre, 3 basamak yükselerek 2.sırada, Total’de de 2 basamak yükselerek, 3.sırada yer almıştır.

Geçen bölüm Metin’in adamı Sıtkı, Elif’ten kardeşinin yerine söylemek için bir milyon istemiş, Elif parayı bulup getirmişti. Eski kulübede Sıtkı öldürülüp sandalyeye hedef olarak bağlanılmış, kapı açılınca tabanca patlayıp, göğsüne saplanmıştı. Elif de benin yüzümden oldu, ben katil değilim diye ağlamaya başlar.

Metin, Sıtkı’nın ne yaptığından haberdardır. Sırtından bıçaklayıp, öldürtmüş sandalyeye bağlamış, Elif’e ders vermek istemiştir.

Ömer’in polis arkadaşları Arda ile Pelin gelir. Sonrada ağabeyi Polis amiri Hüseyin’i çağırırlar. Hüseyin olaya el koyar, kapıyı ben açtım diyerek suçu, Elif’in üstünden alır. Baş Komiser Ali gelir bu olayı deşmelerini pek istemez.

Metin, Nilüfer’i gittikçe sevmeye başlar. Onu alır lüks tekne ile sabah kahvaltısına götürür. Teknede onunla konuşur, ablanın umurunda değilsin o kendi eğlencesinde, der. Metin Nilüfer’e, ablana bir mesaj daha göndermemiz lazım, elmasları vermeden seni benden almaya çalışıyor.

Ekran Alıntısı.PNG 7.6

Elif olayın şokunu atlatamaz. Ömer ile arabada giderken, ayakkabında gördüğü bir damla kan, içini kaldırır. Ömer’in arabayı durdurmasını ister, iner kusar. Sonra bir tulumba başında, tulumbadan su çeker, ellerini aldığı su ile Elif’in yüzünü yıkar. Yüzünü okşarcasına yıkayan Ömer’in elleri Elif’in içini ürpertir, gözlerine bakar bambaşka bir duygu hissetmektedir.

Tayyar Bey Elif’i arar, Ömer telefona cevap verir. Tayyar Bey, niyetim sana aramaktı, o akşamki muhabbetin tadı damağımda kaldı. Tekrarlayalım diyecektim. Biz büyük bir aileyiz, Elif benim kızım sayılır. Aileni çağırıyorsun, bizim çiftlikte tanışalım, ağırlayalım, der. Amacı Ömer’i sıkıştırıp asıl kimliğini öğrenmektedir.

Ekran Alıntısı.PNG 7.1

Ömer ile Elif bir yerde otururlar. Ömer, Elif’e zorla da olsa ayran içirir. O sırada ağabeyi Hüseyin arar, adli tıp daha önce öldürüldüğünü ortaya çıkarttı diyerek, bilgi verir. Elif’i sakin olmasını ister, onu eve bırakayım, der. Elif bu halde eve gidemem, ne olur beni otele götür. Ömer, Elif’i otele gitmen uygun değil der ve kendi evine götürür. Kahvaltı sofrası ortadadır. Annesi çok sevinir. Yengesi, bu kızla Ömer arasında bir şey var. Bir gün elinden tutup getirecek bu eve, der.

Ekran Alıntısı.PNG 7.3

Elif’e açık hava iyi gelir, asma yaprakları arasında temiz havayı ciğerlerine çeker. Çay tesisinin aniden masadan düşmesi, tabancanın patlaması anını, o anı hatırlatır, çığlık atar. Kendini tutamaz, oturur yere ağlar. Ömer’in annesi onu öyle görünce, yanına oturur bir anne gibi kucağına alır okşar, öper.

Arda’nın karısı Çiğdem, Pelin’i yolda yakalar. Kocamı ayarttın, kocamla flört ediyorsun. Senin yüzünden benden boşanmak istiyor, Arda’yı sana bırakmam. O sırada Arda gelir, karısına çabuk Pelin’den özür dile.

Ekran Alıntısı.PNG 7.4

Ömer, Elif hakkında her şeyi annesine anlatır. Annesi, üzüntüsünü kendi üzüntün yapmışsın oğlum, o yüzden “Yol arkadaşı” oldunuz, der. Ömer kahvaltı sonrası Elif’i iş yerine bırakır.

Ablası Aslı ile karşılaşır. Levent Beyin işe tekrar alınması yüzünden tartışır. Odasına geçer, Metin’den aldığı paraları kasaya kilitler. Aslı, Levent Bey ile üçü toplantı yaparlar.

Ömer, ağabeyi komiser Hüseyin ile bir pastahanede buluşurlar. Ömer, olup biteni anlatır. Baş komiser Ali’in ikili oynadığını biliyorlardır. Hüseyin,  kardeşine her konuda yardımcı olmak istemektedir.

Ekran Alıntısı.PNG 7.5

Zerrin Hanım, şirkete kızı Elif’i görmeye gelir. Dün akşam iki gündür tanıdığın adam ile bizim evde kalmışsın, benim de haberim yok diyerek serzenişte bulunur. Ben bu ailenin büyüğüyüm, annenizim. Ailemiz zor bir sınavdan geçerken, benden gizli kapaklı iş yapılmasını asla izin vermem. Metin’den tel gelir, cevap vermez kapatır, anne ben dışarı çıkmam lazım der ve çıkar gider.

Ömer ile buluşurlar. Nilüfer’in telefon mesajını Ömer’e gösterir. Nilüfer, mesajında bu adamlar ciddi ablacığım bu elmasları bul beni kurtar diye mesaj bırakmıştır. Elif gene zırzır ağlıyordur. Ömer, mesaj görüntülerinden bir şey yakalar. Hazır yemek getiren bir firma paketinde adresi bulurlar. Hemen o adrese giderler.

Ekran Alıntısı.PNG 7.7

Mert, babası Tayyar Beyin yazıhanesine gelir. Tayyar Bey, okuldan aradılar, ben Mert’in mazereti var dedim. Uçak biletini gösterir. Mert, gitmeyeceğim. Çok pis ortada bırakıldım. Tayyar Bey, Nilüfer yüzünden mi? O bizim aile dostumuz. Mert, okula odaklanacağım der ve çıkar.

Nilüfer’in yediği yılan balıklı menünün satıldığı yere gelirler. Üç yere gönderilmiştir. İlk adrese gideler. İlk adres boşa çıkar.

Ekran Alıntısı.PNG 7.8

Metin, Baş komiser Ali ile buluşur. Sıtkı’nın öldürülmesi konusunda hata ettiğini söyler. Ali Bey, Ömer cin gibidir her an seni bulabilir.

Metin, Nilüfer için sushimoka aldırır, oturur beraber yerler. Ölen Sibel Andaç’ın annesi Fatma Hanım, Ömer ile Elif’in gazetedeki resimlerini görür. Ömer’in annesi Neriman Hanıma da gider, Ömer’i şikayet eder.

Ömer ile Elif siparişin elden alındığını tespit edip, lokantaya gelirler. Dağıtıcı kurye tedirgin olsa da, adrese bırakmadım, onların isteği adresten teslim ettim. Ömer, görsen tanır mısın? Tanımam mı, yüz lira bahşiş verdi. Ömer, iyice deşer, Heybeli, Büyük Ada böyle bir şey söyledi mi? Direk vapuru kaçırdım, Kınalı Burgaz’ı binerim 45 dakikaya oradayım gibi bir şey söyledi.

Metin, Nilüfer’e kara para aklama görüntülerini gösterir. Senin ablan kara para aklıyor. Ablam asla böyle bir şey yapmaz diyerek tepki gösteren Nilüfer’ i ben hep senin yanındayım diyerek sakinleştirir.

Ekran Alıntısı.PNG 7.2

Zerrin Hanıma Mert gelir, Nilüfer Hakkında endişelerini belir. Kendisini Los Angeles’ten telefon etiğini sevgilisi ile olduğunu söyler. Zerrin Hanın kızı Aslı’yı New York’a göndermek ister.

Ömer, kurye Osman’ın söylediklerinden olayı çözer. Elif, kardeşin Burgaz Adada. Elif, ya Kınalı’ya gittilerse. Ömer, Kınalı olsa yarım saat, Burgaz olduğu için 45 dakika. Kurye Osman gider. Ömer, bulduk kardeşin orada der ve 7.Bölüm burada biter.

Ekran Alıntısı.PNG 7.9

Nilüfer, Metin’in ile zoraki sevgili olmuştur. Sırf kendi huzuru için, Metin’in ilgisine cevap verir gözükmektedir. CD. Seyrettikten sonra, Metin’in kucağında cin gibi bakar, Metin huşu içinde uyumuştur.

Elif ile Ömer, Nilüfer’i bulma yolunda “Yol arkadaşı” olmuşlardır. Bu arkadaşlık anlarda bambaşka duyguları beraberinde getirir. Elif, zor anlarında Ömer’in göğsüne sığınılacak bir liman gibi görür. Önümüzdeki bölümde Ömer ile Elif Burgaz adasına geçecekler. Nilüfer’i bulabilecekler mi? Hep birlikte seyredip, göreceğiz.

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten ve dizifilm.com ve tarafımdan diziden sayfasından alınmıştır.

 

 

 

 

 

 

Beni Böyle Sev / Sevginin Gücü!

TRT 1.in Üniversite geçlik dizisi “Beni Böyle Sev” dizisi 56.Bölümü ile ekranlarımızdaydı. Reytinglerine göz atarsak, AB’de geçen bölüme göre 4 basamak yükselerek, 7.sırda, Total’de 7 basamak düşerek 28.sırada yer almıştır.

Dizide “Nail Usta” karakterini canlandıran Güven Kıraç iyiden iyiye sakal bıraktı. Anladık dede oldu ama, evlenecek damat da olacak, biraz da bakımlı olması lazım değil mi? Tahminin dizinin sezon finalinden sonra, yazın bir sinema filmine hazırlanıyor, rolü gereği sakal bıraktı.

Geçen bölüm Seda ile Furkan tekrar bir araya gelip, evlenme kararı almışlardı. Seda 70 kişilik yemekli düğün istemektedir. Furkan, annesini gönderdikten sonra, lokantaya gelir. Eda Hanım ile oturup muhabbet ederler.

Reyhan ile Mazhar İlgin Hanımın muayenehanesinde baş başa 3 saati bir tülü geçiremezler. Konuşup anlaşma yerine birbirlerini iyice gererler. Sonunda kapının kilitli olmadığını anlayıp terk ederler.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Nail Bey ile Eda Hanım da evlilik hazırlığındadır. Furkan amca düğün ne zaman diye sorar. Nail Bey, ne düğünü aile arasında bir nikah yapar geçeriz, der.

Ekran Alıntısı.PNG 56.1

Nadide Hanımın zoraki olarak tutuğu çocuk bakıcısı Esra Hanım, Ömer ile Ayşem’in istemeseler de işlerini kolaylaştırır. Nefes alırlar, rahat edip derslerini çalışırlar ve rahat bir uyku uyurlar. Esra Hanım, bebek bakımı konusunda Ayşem ve Ömer’e çok şey öğretir. Yanlışlarını ve yapmamaları gereken şeyleri anlatır. Bu uyarılar izleyici de, çocuk bakımı konusunda eğitici ders niteliğinde olmuştur. Bu da dizinin eğitici olması yönünden takdire şayan oldu.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Nail Bey sabah dükkana geldiğinde, Eda Hanım mükemmel bir sabah kahvaltı masası hazırlayarak sürpriz yapar. Baş başa güzel bir kahvaltı yaparlar. Eda Hanım gözü Nail Beyin parmağındaki ilk karısının yüzüğüne takılır. Baktıkça üzülür ve de ölmüş karısını kıskanır.

Ömer ile Ayşem sabah anneleri Nadide Hanımın sesi ile uyanırlar. Esra Hanım Loptoptan görüntülü konuşma yapıyordur. Ayşem ile Ömer de konuşur. Ömer, baba bugün sana geleceğim Burak da orada olsun, bir konu hakkında konuşacağız. Kızı Elif’ kucağına alır, okşar.

Diğer tarafta, Esra Hanım sadece bir dadı değil aynı zamanda iyi bir hizmetçidir. Sabah Ayşem ile Ömer’e güzel bir sabah kahvaltısı hazırlar. Çaylar gelir keyifli bir sabah kahvaltısı yaparlar. Daha sonra da okula giderler.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Mazhar, kantine “Edip” adında bir garson getirir. Diziye konik bir karakter daha katıldı. Güler yüzlü ve de komik bir tip.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Okulda kantinde oturan kızılar, Mazhar’ı çok beğenirler. Aralarında neredeyse kavga ederler. Ömer ile ayşem de gelir, Reyhan’ların masasına otururlar.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Sabah Reha Bey, bugün Ömer gelecek konuşmak istiyor, senin de olmanı istedi. Burak, durumu bildiğinden paniğe kapılır. Önce Seda’yı sonra da Taner’i arar. Taner, daha sonra şirkete gelir. İstanbul’dan gitmekten vazgeçtim. Burak’a sahibine ısırmış köpek gibi bu kapının önüne atılacaksın, der ve gider.

Ekran Alıntısı.PNG 56.6

Seda ile Furkan da okula gelir. O sırada Burak arar. Seda telefonu açmaz, Seda, Furkan’ın da konuşmasını istemez. Ömer ile konuşalım ne olduğunu soralım, derler. Ömer, Ayşem ve Haluk Bey bir masada otururlar.

Ömer şirkete babası ve Burak ile konuşmaya gidecektir. Furkan da gelmek ister. Masada herkes Burak’ın mosmor edilmesi için hemfikirdir. Daha sonra Ömer kalkar ve babasının şirketine gider.

Nadide Hanım, Ayşem’lerin evine gelir. Torununu sever. Yardımcısı ütü ve diğer ev işlerini yapar. Amacı, Esra‘nın her işi yaptığını zannedilmesi ve vazgeçilmesini istemez. Eda ile bulaşacağım der ve kalkar.

Ömer, babası Reha Beye gelir. Burak da gelsin her şeyi anlatacağım. Burak, oyalanır, gelmez. Taner’i arar, neler söyledin ben Ömer ile ona göre konuşayım, der. Taner,Kaç para istiyorsun diyerek Taner’i satın almak ister.

Nadide Hanım, Eda ile parkta buluşur, oturur konuşurlar. Nadide, Nail Bey ile gerçekten evlenecek misiniz, her şeyiniz farklı, bir kere kültür farkınız var deyip, vazgeçirmek ister. Eda Hanım, ben evleniyorum sizi nikahta görmek istiyorum.  Eda Hanım, beni anlamaya çalıştığın için sağ ol, der.

Ömer, baba sen Burak abinin yaptıklarını kontrol ediyor musun? Diyerek söze başlar. Senin kuzenin entrikacının, yalancının yuva yıkıcının teki… Sen bunun farkında mısın? Sen Furkan’ı kıskandığın işin, her şeyi sinsice planladın. Reha Bey, şaşkınlıkla dinler. Burak, renkten renge girer, sıkıntıdan ben İzmir’e gidiyorum diye blöf yapar. Ben ne yaptıysam Seda için yaptım. Seda, o çocukla evlenemez, der ve timsah gözyaşları döker.

Ayşem, Seda ve Furkan lokantaya gelirler. Ayşem, baba seni özledim, görmeye geldim. Bebeği sorarlar, Nadide Hanım bir bakıcı tutmuş o bakıyor. Seda, Eda ablasına gelinlik modelini karar verebildin mi diye sorar. Eda Hanım, bu yaşta gelinlik mi giyeceğim. Seda, beraber çifte düğün yapalım.  Seda, düğünü Furkan ile ben organize edeceğim.

Ekran Alıntısı.PNG 56.12

Ayşem babasına, duvardaki annesinin resmini göstererek burada köfte kokuları içinde kalıyor, ben alıp eve götürmek istiyorum.  Resmi indirir.Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Bir de yüzük parmağına iki tanemi alyans takacaksın? Ayşem o kadar, munis bir şekilde babası ile konuşur ki, Nail Bey be sevginin gücünü dayanmaz. Ayşem zor da olsa yüzüğü parmağından çıkartır. Ayşem ben bunu da saklayayım der yüzüğü alır. Nail Bey ağlamaklı olur, kızım ben seni çok seviyorum, sarılır. İyi ki varsın der ve 56.Bölüm burada sona erer.

Ekran Alıntısı.PNG 56.11

BSK Yapım’ın bu güzel dizisinde iki düğün de haftaya kaldı. Ayrıca Ömer, Burak hakkında asıl söylemek istediklerini henüz söylemedi. Şirketten para alıp, yarısını Taner’e, yarısını da cebine attığını, Reha Bey duyduğunda neler olacak. Reha Bey, çok sevdiği yeğenine ne yapacak. Burak da her halde girecek fare deliği arayacağını tahmin ediyorum.

Bu eğlenceli ve eğitici diziyi keyifle izliyoruz. Çocuk bakımı konusunda verilen bilgiler son derece önemliydi. Ayrıca “Beni Böyle Sev” dizisi yılın en başarılı dizisi olarak, ZİÇEV vakfı tarafından ödüllendirilmiştir.

İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller internetten, dizifilm.com’dan, Beni Böyle Sev Twitter sayfasından  ve tarafımdan diziden alınmıştır

Dizilerde şarkı modası / Çağatay Ulusoy da şarkıcı mı oluyor?

imagesE8CUTA6Q cu şarkı

Dizlerde başrol oyuncularının şarkı söylemesi moda oldu! Medcezir’de Serenay Sarıkaya ile başladı bu moda. Serenay Sarıkaya, Medcezir’in 15.bölümünde Halil Sezai’nin “İsyan” şarkısını sahnede canlı olarak söyledi. Çok da başarılı oldu.

Serenay Sarıkaya önceki yıllarda oynadığı Lale Devri’in  30.bölümünde, “Tek Başına”, 84.bölümünde “Yalnızlık Senfonisi” adlı şarkıyı seslendirmişti. O zamanlar Sosyal Medyayı sallamıştı. Gene Lale Devri dizisinde “Söyle Buldun mu” şarkısını da söylemiştir.

Çağatay Ulusoy, Medcezir’in 14. Bölümünde  “Sevdim bir kere” parçasını  çalıp söyledi. İzleyenler tarafından çok da beğenildi.

Medcezir’in 27. Bölümünde Serenay Sarıkaya ile Çağatay Ulusoy, Levent Yüksel’in “Medcezir” şarkısını birlikte söylediler. Serenay’ın sesinin güzel olduğunu biliyoruz. Çağatay’ın da sesinin pek de fana olmadığını gördük.

Ekran Alıntısı.PNG 27-8

Gene Medcezir’in 28.bölümünde Serenay Sarıkaya, Sezen Aksu’nun masum değiliz parçasını söylemiş, Çağatay da gitarı ile mırıldanarak ona eşlik etmişti.

Ekran Alıntısı.PNG 14.bölüm yaman. 2 PNG

Çağatay Ulusoy, Medcezir’in 31.bölümünde, odasında uyuyan Mira’yı gitarı ile uyandırmış. Arkasından gitarı ile çalarak Doğan Canku’ un “Bütün dertler beni bekler (gecelerim)” şarkısını seslendirmiştir. Kısık ses tonuyla çok da güzel söylemiştir.

Ekran Alıntısı.PNG yaman geceler

Çağatay Ulusoy’un gitar çalma hobisi geçmiş yıllarda da vardı. 31 Mart Dünya Saati için ektiği çerçevesine, Çağatay Ulusoy, o akşam ışıklarımı kapatmış. Mumlarını yakmıştı.  Kısa bir konuşma yapar. “Dünyaya iyi davranırsanız, o da size iyi bakacaktır. Aslında biraz karanlığın herkese faydası vardır. Karanlıkta oturup, biraz kafa dinlemek, kendinizle baş başa kalabilmek, bence birazcık karanlık, içinizdeki ışığı bulmanızı sağlar.

Ekran Alıntısı cu dünya 2

Çağatay Ulusoy, “Bu karanlığı biraz daha keyifli hale getirelim” deyip gitarını eline alır. İnsanlar elindekinin değerini kaybedince anlıyor. Ama söz konusu dünya olunca, böyle bir lüksümüz yok. Çünkü, başka bir dünyamız da yok dedikten sonra, iki cümlelik nakaratı söyler. “Hep birlikte Dünyaya iyi bakalım. Hep birlikte doğaya iyi bakalım.”  Bu Çağatay Ulusoy’un ilk ekranda söylediği şarkı denemesidir.

Ekran Alıntısı.PNG kara para- tuba

Kara Para Aşk dizinde de Tuba Büyüküstün de bu modaya uydu. Personel gecesinde İtalyanca bir parça söyledi. Pek de başarıl olmadı, çünkü sesi güzel değildi. Bu nedenle Sosyal Medya’da eleştirildi.

Geçen yıl Kuzey Güney dizisinde, Kıvanç Tatlıtuğ sazı ile, Ahmet Kaya’dan “Kum Gibi” türküsünü çalıp söylemişti. Kıvanç’ın sesi güzel olduğunu biliyoruz. Şu sıralarda Kurt Seyit ve Şura dizisi var. İlerleyen bölümlerde Kıvanç alır sazı bir türkü parlatırsa şaşmayalım.

Star Tv.de, Medcezir’in  ilerleyen bölümlerinde Mira (Serenay Sarıkaya) ve Yaman (Çağatay Ulusoy)  izleyenlerine, güzel şarkılar dinleteceklerini tahmin ediyorum.

Çağatay Ulusoy’dan şarkıcı olmaz ama, iyi bir oyuncu olduğunu herkes gördü. Başarılarının devamını diliyorum.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten ve tarafımdan dizilerden kopyalanmıştır.

 

 

 

 

Serenay Sarıkaya / Reklam filminde bile, Yaman’ı ile!

21 Nisan ’14

Kategori
Magazin
Serenay Sarıkaya / Reklam filminde bile, Yaman’ı ile!

Son bir haftadır televizyonlarda gösterilen, kot reklam filminde oynayan Serenay Sarıkaya’nın partneri dikkatimi çekti. Yeğenim amca Serenay, Çağatay ile reklam filmi çevirmiş dedi. Ben de evet, çok benziyor dedim. Meğer bu manken Brezilya’lı Francisco Lachowski imiş.

Merak ettim internetten resimlerini baktım, Çağatay Ulusoy’a ne kadar çok benziyor. Medcezir’in Mira’sı artık reklamlarda bile Yaman’ı ile birlikte, demekten kendimi alamadım.

Bravo Serenay, hem kesesini dolduruyor hem de yeni reklam yüzü olarak televizyonlarda boy gösteriyor. Bu kot reklam filminden de yıllık 750 bin alacakmış. Şampuan reklamından sonra, şimdide kot reklamı!

Medcezir, Serenay Sarıkaya’nın önünü açtı. “Medcezir” ile sadece haftada bir gün Star Tv.de görünüyordu. Artık, hafta boyunca tüm kanalda boy gösteriyor. Akıllı kız.

Francisco’nun Çağatay ile benzerliğine ne dersiniz. Çağatay Ulusoy şimdilik reklamlarda gözükmüyor amma, Mavi onun benzerini bulup, oynatarak akıllılık etmiş. Çağatay rüzgarını kendi yönüne doğru estiriyor. Francisco 1991 doğumlu Brezilya’lı model. Çağatay’dan bir yaş küçük. Havaları aynı. Sizce de aşağıdaki resimde tıpatıp denemez ama saçları, havası ile çok da benziyor, değil mi?

Bu sıralarda Twitter da görüyorum, Çağatay Ulusoy’un fanları, onu reklam filmde görmek istiyoruz diye, twittler atıyorlar.  Bu reklam kontenjanını Serenay Sarıkaya kullandı. Önceki yazılarımda da yazdığım gibi, Çağatay Ulusoy’u büyük çoğunluk Sinema filminde görmek istiyor. İnşallah bu yaz o da olacak diyorum. Bu günlerde bir film anlaşması, mutlaka yapılması gerektiğini inanıyorum.

Serenay Sarıka’ya artık Mavi Jeans’in yeni reklam yüzü oldu. Geçtiğimiz günlerde ‘İlk buluşma’ adlı reklam filminin tanıtım çekimlerini yapan Seranay Sarıkaya, şöyle konuşmuştur. “Bir gün Menajerimi aradım, artık bir kot firmasıyla çalışmanın zamanı gelmedi mi?” diye sordum. Gördüğünüz gibi buradayım. Mavi’yle çalışmaktan çok mutluyum.

Yolun açık olsun Serenay…

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten alınmıştır.

Fatih Harbiye / Macit’ten Neriman’a, doğum günü sürprizi!

Show Tv.in aşk ve drama dizisi “Fatih Harbiye” dün akşam yine izleyicisini ekran başına kilitledi. Neriman’a doğum günü sürprizi yapmak isteyen Şinasi’den önce, Macit yaptı. Teknede çok güzel bir masa hazırladı. Neriman doğum günü pastasını kesmese de, Macit’in hediyesini almasa da, pasta başında içinden geçenleri yürekten diledi.

Macit bir dilek tut, dedi. Neriman, gözlerini yumdu, kalp çarpıntılarını bastıramadı ama, içinden şu sözleri fısıldadı. “Hiç bitmesin bu aşk, ömrün onun adıyla geçsin, Allah’ım bu aşkı bana bağışla, beni ona kader yaz.”

Geçen bölümde, Şinasi’ in okuluna gelen Macit, merdivenlerde hararetli konuşan Neriman ile Şinasi’yi görünce geri döner.

Ekran Alıntısı.PNG 32.1

Pencereden Rüya’da onu görür. Peşinden aşağı iner. Kendisini tanıtır, ben Şinasi’nin iş ortağıyım, Neriman hakkında sizinle konuşmam lazım. Deniz kıyısında bir yerde oturup, konuşurlar. Macit, Şinasi’ye aşık mısın? Sorusuna, Şinasi’nin iş ortağıyım, o okula hayatımı bağladım. Neriman yüzünden kaybetmek istemiyorum. Neriman Şinasi’nin etrafında oldukça, okulda hiçbir şey yolunda gitmiyor.

Ekran Alıntısı.PNG 32.2

Şinasi’nin son bestesi eksik kalan CD.sini verir, dinlersen ne demek istediğimi anlarsın, kalkar gider. Şinasi, yolda arabada dinler.  Her şeyi çok iyi anlar ki, sonunda CD.i çıkartır, arka koltuğa fırlatır.

Nezahat’ı, Asım ile annesi istemeye geleceklerdir. Bir büyük olarak Zehra Hanım, Faiz Beyden bu görevi üstlenmesini ister. Aile içinde nişan yüzükleri de takılacaktır. Asım Beyin annesi sakattır, kulakları da sağırdır. Gece geç gelirler, herkes merak eder. Zehra Hanım, küçük kızı Aslı’nın da bu özel gecede olmasını ister. Emre ben çok yorgunum der, Aslı Kayın validesi Kader Hanım ile gelir.

Faiz Bey usulüne uygun ister, arkasından nişan yüzüklerini takar. Büyüklerin elleri öpülür. Kader Hanım laf çarptırmaya devam eder. Nezahat’tan çok, Asım Bey heyecanlıdır.

Ekran Alıntısı.PNG 32.3

Macit’in kıskançlık krizi tutmuştur. Neriman’ı mahalleden alır. Her zaman olduğu gibi baş başa deniz kıyısında konuşurlar.  Neriman, Şinasi benim arkadaşım dese de, Macit, sana aşık bir arkadaş sana şarkılar yazan bir arkadaş. Neriman; sen ne söylüyorsun, ne şarkısı. Macit; Şinasi’den uzak duracaksın, anladın mı? Neriman; sen kimsin ki bana hesap soruyorsun, ne söyleyeceksen nişanlına söyle, bir daha da benim karşıma çıkma, der döner gider. Macit; arkasından bağırır. Neriman, seni kıskanıyorum, hem de deli gibi kıskanıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG 32.4

Duygu, Özgür’ü küstürdüğü için üzgündür. Şirkette, Şahika ile dertleşirler. Şahika, evini terk eden Duygu’yu kendi evlerine yemeğe davet eder. Duygu, Faiz Beyden çekinse de, Şahika ısrar eder eve getirir.

İnci Hanım ile Kerim Bey aralarında konuşurlar. İnci Hanım, Pelin ile evlenme konusunda ısrarlarında, Macit’e kötülük mü yapıyoruz. Kerim Bey, Pelin Macit için çok uygun, evlenmeliler. Bu sadece iş meselesi değil, Pelin Macit için çok uygun. Eğer Neriman ile evlenirse bütün hayatı mahvolur. Oğlumu varoş kızının yanında düşünemiyorum. Rezillik.

Şahika, Selim Beye telefon eder, Duygu benim evde misafir merak etmeyin. Selim Bey, haber verdiğin için teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG 32.5

Duygu ile akşam yemeğini hep birlikte yerler. O Sırada Selim Bey kızını almaya gelir. Duygu, baba ısrar etme ben gelmek istemiyorum. Faiz Bey Duygu burada kalmak istiyorsa kalabilir, bizim emanetimiz, misafirimiz, der. Akşam da, Şahika ile evde kalırlar.

Şinasi ne zaman geliyorsunuz diye Neriman’a telefon eder. Tam o anda şarjı biter. Neriman şarjı takar. Macit de ev telefonundan Neriman’ı arar. Neriman, arayanı Şinasi zannederek, Şinasi şarjın bitti de kapandı, birazdan çıkacağız der. Macit, Macit ben deyince, Neriman neden farklı numaradan arıyorsun. Açmazsın diye aradım, yanlış zamanda aramışım. Neriman, beni aramanın doğru zamanı mı kaldı, der kapatır telefonu.

Ekran Alıntısı.PNG 32.7

Pelin Macit’e gelir. Sen işe gelmeyince, ben işi eve getirdim. Dosyaları Macit’in önüne koyar, çalışırlar. Pizza da getirmiştir, bir taraftan da yerler.

Ekran Alıntısı.PNG 32.6

O akşam Cihan alır pastasını Şahika’ya gelir. Sizinkiler Şinasi’lerde beraber yeriz. Şahika, ben de misafirime çayın yanında ne ikram edeceğim diye düşünüyordum. Evde Duygu’yu gören Cihan çok bozulur. Şahika, Cihan’a güle, güle, der, geri gönderilir.

Selim Bey, karısı Feyza’ya Duygu kiminle tartıştı, evi neden terk ettiğini sorar. Feyza, hiçbir fikrim yok. Aralarında tartışırlar. Senin akrabalarından bıktım, benim kızlarımdan uzak dursunlar.

Ekran Alıntısı.PNG 32.8

O gece Neriman ile Duygu karşılıklı aynı odada kalırlar. Hala kızı ile, dayı kızı baş başa konuşup dertleşirler. Duygu, biz Pelin ile tartıştık. Pelin, Macit konusunda çok büyük bir yanlış yapıyor. Pelin ile Macit arasında asla bir aşk yaşanamaz. Pelin bunu anlamamakta ısrar ediyor. Macit, seni seviyor Neriman. Macit, Pelin’i değil ailesini seçti. Sen çok zor durumdasın ama, emin ol Macit de zor durumda.

Şinasi, Cihan ile sabah kahvaltısı yaparken, akşama gel Neriman’ın doğum günü yapacağız. Cihan, Neriman’dan sana ne, deyince Şinasi çok bozulur.

Selim Bey sabah Pelin’e, Duygu ile niye tartışmalarını sorar. Duygu senin yüzünden dün gece Neriman’larda kaldı. Faiz’in evinde. Macit bu haberi duyunca hoşuna gider, gülümser.  Macit, Duygu ile aranızda bir sorun mu var?

Ekran Alıntısı.PNG 32.9

Şinasi pasta siparişi verir. Rüya, haydır pasta mı sipariş veriyorsun. Şinasi, Neriman’ın doğum günü, okulda küçük bir sürpriz yapalım dedik. Rüya, ne gerek vardı, evinde kutlardı. Belki başka bir planı vardır. Belki başka biriyle baş başa kutlamak isteyebilir. Şinasi, başka biri ile bir planı olduğunu zannetmiyorum.

Ekran Alıntısı.PNG 32.11

Gülter Hanım, Faiz Beye sabah kahvesi yapar. Faiz beyin eline sağlık kız kardeş demesi, Gülter Hanımın çok hoşuna gider. Duygu’nun çok farklı olduğundan, ablasına hiç benzemediğinden bahsederler. Faiz Bey, Neriman’a doğum günü hediyesi olarak, inci küpe almıştır.

Ekran Alıntısı.PNG 32.12

Neriman Fahriye’ye, akşama sakın sürpriz falan yapmayın. Fahriye; akşama sen de doğum gününü yalnız, yalnız, kutlarsın. Fahriye, Macit aramadı mı, diye sorar. Neriman, unutmuştur belki, ondan hiçbir şey beklemiyorum. Fahriye, akşama ek ders kondu unutma, der. Neriman, Şinasi söyledi geleceğim.

Ekran Alıntısı.PNG 32.13

Özgür, Fransa’dan döner. Macit, tam zamanında geldin. Sana anlatmam gereken şeyler var. Neriman, Şinasi’nin müzik okulunda çalışmaya başlamış. Bu durum beni deli ediyor. Aradım, keşke açmasaydı. Telefonu Şinasi diye açtı. Ne sıklıkta konuşuyorlarsa… Neriman her gün benden uzaklaşıyor. Özgür, baş başa birlikte kalabileceğiniz bir ortam ayarlayabilirsen iyi olur. Macit; bu gün Neriman’ın doğum günü. Ona bir sürpriz hazırladım. Özgür, Neriman kabul edecek mi?

Macit, Özgür’e Duygu ile aralarını sorar. Özgür, nerede olduğunu bile bilmiyorum deyince; Macit, ben biliyorum. Gerçekten konuşmak istiyorsan, kalk gidiyoruz.

Ekran Alıntısı.PNG 32.14

Boğazda deniz kıyısında buluşurlar. Duygu, Özgür sen haklıymışsın, gerçekten özür dilerim. Macit de benim bu akşam Neriman ile buluşmam lazım, yardımına ihtiyacım var. Duygu, başını sallar, tamam der.

Duygu, Neriman biraz dışarı çıkalım mı? Sana göstermek istediğim bir şey var. Neriman, akşam zaten ben de zaten okula gidecektim.

Ekran Alıntısı.PNG 32.15

Zehra Hanım, oğlu Şinasi’ye doğum günü kutlaması için biraz fazla değil mi bunlar. Sen bir de bu kız için partiler mi düzenliyorsun. Şinasi, alt tarafı bir pasta keseceğiz, biraz eğleneceğiz.

Okulda her şey hazırlanır. Pastalar, herkes oradadır. Faiz Bey, Şinasi, Rüya , Gülter Hanım ve Şahika. Faiz Bey Neriman geç kaldığı için tedirgin olur. O sırada Cihan gelir. Şahika, Cihan’ın yeni aldığı kıyafetleri beğenmez. Cihan çok bozulur, gider. Şahika ben de gidiyorum diyerek arkasından çıkar.

Ekran Alıntısı.PNG 32.16

Neriman, Duygu beni niye buraya getirdin. Bu tekne… Duygu, evet Macit’in teknesi…  O sırada Macit, Neriman diye seslenir. Neriman gitmek ister. Macit, teşekkür ederim Duygu. Neriman; Duygu neden bunu bana yaptın. Duygu; çünkü ben aşka inanırım. Macit ile birbirinizi dinlemeye anlamaya çok ihtiyacınız var. Lütfen kalbini dinle.

Ekran Alıntısı.PNG 32.17

Macit, Neriman için teknede çok güzel bir doğum günü masası hazırlamıştır.

Ekran Alıntısı.PNG 32.18

 

Macit, Neriman’a doğum günün için. Doğum günün kutlu olsun Neriman. Sarılır Neriman’a sıkıca… Öylece dakikalarca kalırlar. Hediyesini takmak ister. Neriman taktırmaz, takmasan da sende kalsın. Macit, ben bizim için çalışıyorum. Sana verdiğim sözleri tutacağım. Neriman, pastayı kesmez ama dilek tutar.

Ekran Alıntısı.PNG 32.21

Pelin Macit’i arıyordur. Sokakta Duygu’yu bulur. Macit’in nerede olduğunu biliyorsun, ama söylemeyeceksin. Hayır, söyleyeceğim. Macit ile Neriman birlikteler, sana rağmen. Şu anda teknede birlikteler. Neden biliyor musun?  Çünkü birbirlerine aşıklar. Bir inat uğruna bu kadar acı çekmeye değer mi? Pelin, inat değil der ve atlar arabasına uzaklaşır.

Şinasi, Neriman’ı arar, dersin vardı. Öğrenciler bekliyor. Neriman, benim gitmem gerekiyor, okulda dersim vardı. Macit, eğer izin verirsen seni ben bırakayım, kimseye görünmeden döneceğim.

Faiz bey, eve Neriman’ı bakmaya gider. Macit, köşede durur. O sırada Faiz Beyle karşı karşıya kalırlar. Macit ve Neriman arabadan inerler. Tam o sırada Şinasi de oraya gelir. Poker oyunundaki gibi kare tamamlanmıştır. Kim kime blöf yapacak, ya da rest diyecek, haftaya hep birlikte göreceğiz. Zira burada 32.bölüm sona erer.

Ekran Alıntısı.PNG 32.22

Koliba Filmin bu güzel dizisi şimdilik Show Tv.de güzel gidiyor. Bu hafta reytinglerde AB’de 4.sırada, Total’de 8.sırada yer almış.

Ben Kadir Doğulu (Macit) ile Neslihan Atagül (Neriman) birbirlerine çok yakıştırıyor ve çok da beğeniyorum. Her ikisi oyuncu olarak da çok başarılılar. Diğer rollerdeki bütün oyuncular da rollerinin hakkını veriyorlar.

İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten, dizifilm.com’dan ve tarafımdan diziden alınmıştır.