Aylık arşivler: Aralık 2020

Geçen Haftanın (21 – 27 Aralık 2020) En Çok İzlenen Dizileri!

 

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 21 – 27 Aralık 2020 Tarihleri arasında en çok seyredilen diziler  6 Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 34 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren öne çıkan dizilerin, geçen haftanın dizileri arasında çok seyredilen dizileri aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

21 ARALIK PAZARTESİ (4 Dizi): Yasak Elma (Fox), Çukur (Show), Sefirin Kızı (Star Tv),  Uyanış Uyanış: Büyük Selçuklu, (TRT1),

22 ARALIK SALI (4 Dizi) : Masumlar Apartmanı (TRT1), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv), Baraj (Fox Tv), Hekimoğlu (Kanla D)

23 ARALIK ÇARŞAMBA (5 Dizi):  Sadakatsiz (Kanal D), Kuruluş Osman (Atv), Benim Adım Melek (TRT1), Doğduğun Ev Kaderindir -DEK (Tv8), Zümrüdü Anka,

24 ARALIK PERŞEMBE (6 Dizi):  Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Mucize Doktor (Fox), Alev Alev (Show  Tv), Kalk Gidelim (TRT1). Sol Yanım (Star), İyi Aile Babası (Kanal D)

25 ARALIK CUMA (7 Dizi) : Kırmızı Oda (Tv8), Arka Sokaklar (Kanal D), Hercai (Atv), Ramo (Show),  Akrep (Star). Payitaht (TRT1),

Çocukluk (Fox)

26 ARALIK CUMARTESİ (3 Dizi): Kuzey Yıldızı (Show Tv), Gönül Dağı (TRT1), Sen Çal Kapını (Fox)

 27 ARALIK PAZAR (5 Dizi): Menajerimi Ara (Satar Tv), Tövbeler Olsun (TRT1), Arıza (Show Tv),  Maria ile Mustafa  (Atv). Kefaret (Fox)

 

TOTAL’İN İLK SIRASINDA BU HAFTA;

Total‘in ilk sırasında Atv’nin dizisi “Bir Zamanlar Çukurova” haftanın dizileri arasında bu hafta Total grubunda aldığı 13,03 reyting puanıyla ilk sırada yer alıyor.. Total’in 10.sırasında Tv8’in Drama dizisi “Kırmızı Oda” yer alıyor.

AB’NİN İLK SIRASINDA BU HAFTA ;

AB’nin ilk sırasında da Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu‘nun romanından uyarlanan “Masumlar Apartmanı” AB’de aldığı 16,58 reyting  puanı ile  hafta da ilk sırada yer alıyor. 10.sırada ise Fox Tv’in “Yasak Elma” dizisi  90.bölümde aldığı 6,58 reyting puanı ile yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler :

1.Bir Zamanlar Çukurova 78.Bölüm 13,03 (Atv)

2.Kuruluş Osman 39.Bölüm 12,67 (Atv)

3.Masumlar Apartmanı 15.Bölüm 12,20 (TRT1)

4.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 177.Bölüm 11,17 (Atv)

5.Sadakatsiz 11.Bölüm 10,73 (Kanal D)

6.Çukur 4.Sezon 16.Bölüm 9,39 (Show)

7.Gönül Dağı 10.Bölüm 9,91 (TRT1)

8.Arka Sokaklar 571.Bölüm 9,25 (Kanal D)

9.Uyanış: Büyük Selçuklu 13.Bölüm 8,86 (TRT 1)

10.Kırmızı Oda 17.Bölüm 8,38 (Tv8)

 

AB’de ilk 10 Girenler :

1.Masumlar Apartmanı 15.Bölüm 16,58 (TRT1)

2.Kırmızı Oda 17.Bölüm  11,99 (Tv8)

3.Sadakatsiz 11.Bölüm 11,32 (Kanal D)

4.Kuruluş Osman 39.Bölüm 10,48 (Atv)

5.Uyanış: Büyük Selçuklu 13.Bölüm 9,75 (TRT1)

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 177.Bölüm 9,18 (Atv)

7.Bir Zamanlar Çukurova 78.Bölüm 8,75 (Atv)

8.Gönül Dağı 10.Bölüm 8,73 (TRT1)

9.Mucize Doktor 43.Bölüm 8,56 (Fox)

10.Yasak Elma 90.Bölüm 6,58 (Fox)

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’de Total’den iki, AB’den 3 dizi yer alıyor.

1.MASUMLAR APARTMANI (TRT1) : Bu sezon OGM Pictures’in yapımcısı olduğu dizi Masumlar Apartmanı AB Grubunda 15.bölümde aldığı 16,58 puan ile 1.sırada yer alıyor.

Gülben’in Safiye ve Naci arasındaki gizemi çözmek için onları bir araya getirme planı yapması dikkat çekti. Naci’nin verdiği karar ise merak dolu anlara neden oldu. Safiye, yaşadığı şokun ardından kendisinden beklenmeyecek davranışlar sergilemeye başlar. Bu durum evdekilerin de endişelenmesine sebep olur. Safiye’nin bu hale Naci yüzünden geldiğini düşünen Han, sorunu kökten çözmek için bir adım atar. Ancak bu adım kendisiyle yüzleşmesini gerektirecek bir gerçeği oraya çıkarır.

 

2.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ATV) : Bir Zamanlar Çukurova kendi gününde yine birinci sırada yer aldı. Bu hafta 78.Bölümünde Total grubunda 13,03 puan aldı. Haftanın dizileri arasında 2.sıraya yükseldi.

Önceki hafta 77. bölümüne kaza geçiren ve yoğun bakımda yatan Yılmaz’ın ani ölümü damga vurdu. Züleyha’nın gözleri önünde hayatını kaybeden Yılmaz, baba evine de herkesin yüreğini yaktı. Tam her şey yoluna girdi ve artık Demir’in de engellemeleri olmadan hayatlarına devam edecekleri sırada Yılmaz, ansızın hayattan kopup gitti. Halbuki Demir Yılmaz’ı afetmiş, karısını boşayacak ve Yılmaz Züleyha ile evlenecekti. Yılmaz’ın ölümü en çok Behice halayı sevindirdi. Mal canlısı olan hala, Yılmaz’ın ölmesi ile bütün miras yeğeni Doktora kalacaktır.

 

3.KURULUŞ OSMAN (ATV) : Burak Özçivit’in başrolü oynadığı Atv iddialı dizisi Kuruluş Osman haftanın dizileri arasına bu hafta Total Grubunda aldığı 12,67 puanla 3.sırada yer aldı.

Nikola’ya hiç beklemediği bir anda Osman Bey, akıllıca bir hamle yapar. Vefat eden Ertuğrul Bey, vasiyetini hazır eder ve Kayı Obası’nda büyük bir üzüntü olur. Kayı Obasında, Ertuğrul Beye son yolculuk yapılır ve herkes kimin yeni bey olacağını merak eder.

 

4.KIRMIZI ODA (TV8) : Duygusal yönü ile kendisini kabul ettiren drama dizisi bu hafta haftanın dizileri arasında AB Grubunda aldığı 11,99 reyting puanı ile yine 4.sırada yer alıyor. Banu Kiremitçi Bozkurt senaryosunu yazdığı dizinin Hikayesi; Gülseren Budayıcıoğlu tarafından kaleme alınmış.

Boncuk (Burcu Biricik), Doktor Hanım’la geçmişini paylaşır ve nihayet başka biriyle evlendirileceği günün geldiğine kendini inandırır. Yaşananlardan sonra aklı karışan Doktor Piraye, Doktor Deniz’e karşı soğuk bir tavır takınırken; hayalleri darmadağın olan Doktor Ayşe derdini Doktor Hanım’a açmak ister.

 

5.SADAKATSİZ (KANAL D) : Kanal D’nin dizisi Sadakatsiz ilgi ile izleniyor. Bu hafta AB Grubunda aldığı 11,32 puanla yine geçen hafta olduğu gibi 5.sırada yer alıyor.

Sadakatsiz 11. bölümün tamamı Kanal D’nin Internet sitesi üzerinden yayınlandı. Başrollerinde Cansu Dere, Caner Cindoruk ve Melis Sezen’in yer aldığı ve her hafta sosyal medyada olay olan Sadakatsiz’in son bölümünde Tekirdağ’a döndüklerinden beri Volkan’ın sık sık Asya ile bir araya gelmesi ortalığı kızıştırırken, Gönül’ün Volkan’ı üstü kapalı tehdit etmesi izleyenlere merak dolu anlar yaşattı. Sadakatsiz’in yeni bölümünde, Asya’dan intikam almak için Selçuk’u kullanan Volkan’ın yeni planı ekranlara gelecek.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Atv ve TRT1 3’er dizi, Kanal D 2 dizi. TV8 ve Show Tv birer dizi ile yer alıyorlar.

AB’de ; Atv ve TRT1 3’er dizi. Fox Tv 2 dizi. TV8 ve Kanal D birer dizi ile yer alıyor.

HAFTANIN KANALI 

Bu hafta Total’de 3 dizi ve AB’de 3’er dizi ile Atv ve TRT1 yine birlikte haftanın kanalı olarak birinciliği paylaşıyorlar.

 

Geçen hafta; Çocukluk dizisi ve Marıa ile Mustafa final yaparak yayın hayatlarını son vermişlerdi.

YILBAŞI PROĞRAMLARI

TRT1 Kalk Gidelim dizisi 135.bölümü ile final yapıyor. Dizi içinde yılbaşı özel programı düzenlemiş, saat:20.00 de başlıyor. Ayrıca, BluTv  de Aynen Aynen dizisi içinde yılbaşı özel programı düzenlemiş. Saat: 19.da başlıyor.

Perşembe gecesi diğer kanallarda dizileri bu gece yok.

CUMA YENİ YILDA 2 YENİ DİZİ

Atv’de Şükrü Özyıldız’ın başrolü oynadığı yeni dizisi var. Adı; Akıncı, konu ilginç olsa gerek.

Fox Tv iddialı bir dizi ile yeni yıla merhaba diyor. Son Yaz. Başrolerinde Alperen Duymaz, Ali Atay ve Funda Eryiğit başrolü paylaşıyorlar.

 

2 Ocak 2021 Cumartesi TRT1’de bir Çocuk dizisi geliyor. Tozkopran İskender. Gençlik, spor ve fantastik bir dizi

 

EXXEN İNTERNET GELİYOR

Haluk Bilginer ve Songül Öden’in başrolu paylaştığı internet dizisi Şeref Bey.

 

HÜKÜMDÜZ Dizisi: Burçin Terzioğlu, İsmail Hacıoğlu, Hande Doğandemir ve Ailcan Yüecesoy başrollerde oynuyor.

 

Exxen’in 3.dizisi Aleyna Tilki ve Cemal Can Cansever’in birlikte oynadıkları İşte Bu Benim Maslım.

 

Bu kadar çok internet dizisi ve Tv.dizlerini seyretmeye vaktimiz olacak mı bilemiyorum.

 

Keyifli seyirler ve de sağlıklı geçmesini istediğim bir 2021 yılı olsun.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Balcılar-Blog Sayfası

Taner Ölmez ve Vahide Perçin’e Latin Amerika Ülkelerinden Ödül!

 

Latin Amerika‘da gerçekleşen televizyon sektörünün ödüllerinden biri olan Produ Ödülleri‘nde Türkiye’den de iki kişiye ödül verildi. Vahide Perçin ve Taner Ölmez‘e bu onur verici ödüller.

Miami’de önceki hafta gerçekleşen Produ Ödülleri’nde ödül alan isimler arasında oyuncu Vahide Perçin, Bir Zamanlar Çukurova dizisinde 3 sezondur “Hünkar” karakterine can vermiş ve oldukça başarılı olmuştur. Bundan önce de Perçin’i bir çok ülke izleyicisi Adını Feriha Koydum dizinden tanırlar. Hazal Kaya’nın annesi Zehra Yılmaz karakterini canlandırmıştı.

Taner Ölmez‘de şimdilerde ülkemizde “Mucize Doktor” karakterine can veriyor. Güney Amerika’da bu diziyi satın alan ülkelerde, Tamer Ölmez’in Ali Vefa karakterini can veriyor. O kadar doğal ve sevimli ki…

 

Latin Amerika’da 20’den fazla ülkeden 300’ü aşkın kişiden oluşan jüri tarafından seçim yapılmıştır.  Bir Zamanlar Çukurova dizisindeki rolü ile Vahide Perçin’e ‘En İyi Yabancı Kadın‘ ödülü, Taner Ölmez’e ise Mucize Doktor’daki rolü ‘Ali Vefa’ ile ‘En İyi Yabancı Erkek Oyuncu‘ ödülü vermiştir. Ülkemize bağlanan spiker Taner Ölmez ile kısa bir röportaj gerçekleştirmiştir.

 

Ülkemizin yüz akı Vahide Gördüm ile Taner Ölmez’i yürekten kutluyorum. Latin Amerika ülkelerinde yıllardır Türk dizileri izleyici tarafından çok sevilmekte ve gösterilmektedir.

Ülkemizde 10 yıl önce oynayan “Adını Feriha Koydum” dizisi bir çok Latin Amerika ülkesinde oynamış ve başrol oyuncuları Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy da ödüle layık görülmüşlerdi.

Emeği geçen tüm oyuncularımızı yürekten kutlarım.

Abdurrahman Balcılar

 

 

Şükrü Özyıldız Osmanlı Akıncı’sı Oluyor!

AkıncıNTC Medya imzalı, yönetmeliğini Veli Çelik‘in yaptığı, senaryosunu Hakan Kandal’ın kaleme aldığı aksiyon ve macera türünde  bir dizi olacak.

 

Köklerini Osmanlı tarihinden alan ve İstanbul’u koruyan bir kahramanın günümüzdeki zorlu mücadelesini anlatan dizinin tanıtımında Şükrü Özyıldız’ın canlandırdığı Akıncı karakterinin “Ben Akıncı Beyi Turhanoğlu Fatih. Kanımın son damlasına kadar sultanımın şehrini koruyacağım!”

 

OYUNCU KADROSU

Başrollerde; Şükrü Özyıldız, Büşra Develi, Yıldıray Şahinler, Tolga Tekin, Erkan Bektaş, Sermet Yeşil, Didem İnselel, Serhan Onat, Atakan Hoşgören, Ayça Erturan, Müge Boz, Berrin Arısoy, Berrak Kuş, Yılmaz Bayraktar, Ercü Turan, Deren Talu gibi isimlerin rol alıyor.

 

SÜPERMEN GÖRÜNÜMLÜ AKINCI BEYİ TURHANOĞLU FATİH

 

Şükrü Özyıldız bu dizi için iyice hazırlanmış gözüküyor.

Dizinin Atv’de yayınlanan fragmanı

https://www.atv.com.tr/(S(x2buj2xmeohnmsyvphmqnhn0))/webtv/akinci/fragman/1?id=1da145da-3100-4353-9b2d-f9e891a4597e

Akıncı dizisi; Atv ekranlarında 1 Ocak Cuma akşamı Saat:20.00’de ekranlara gelecek! Akıncı kim? Bir kadın mı? Fantastik bir kahraman mı?

Ben merakla bekliyorum. Osmanlı döneminden günümüze yerli süper bir kahraman mı geliyor? Ya süper bir dizi olacak, ya da fiyasko…

Keyifli seyirler

Abdurrahman Balcılar

Geçen Haftanın (14 – 20 Aralık 2020) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 14 – 20 Aralık 2020 Tarihleri arasında en çok seyredilen diziler  6 Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 35 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren öne çıkan dizilerin, geçen haftanın dizileri arasında çok seyredilen dizileri aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

14 ARALIK PAZARTESİ (4 Dizi): Yasak Elma (Fox), Çukur (Show), Sefirin Kızı (Star Tv),  Uyanış Uyanış: Büyük Selçuklu, (TRT1),

15 ARALIK SALI (4 Dizi) : Masumlar Apartmanı (TRT1), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv), Baraj (Fox Tv), Hekimoğlu (Kanla D)

16 ARALIK ÇARŞAMBA (5 Dizi):  Sadakatsiz (Kanal D), Kuruluş Osman (Atv), Benim Adım Melek (TRT1), Doğduğun Ev Kaderindir -DEK (Tv8), Zümrüdü Anka,

17 ARALIK PERŞEMBE (6 Dizi):  Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Mucize Doktor (Fox), Alev Alev (Show  Tv), Kalk Gidelim (TRT1). Sol Yanım (Star), İyi Aile Babası (Kanal D)

18 ARALIK CUMA (7 Dizi) : Kırmızı Oda (Tv8), Arka Sokaklar (Kanal D), Hercai (Atv), Ramo (Show),  Akrep (Star). Payitaht (TRT1),

Çocukluk (Fox)

19 ARALIK CUMARTESİ (4 Dizi): Kuzey Yıldızı (Show Tv), Bir Annenin Günahı (Kanal D), Gönül Dağı (TRT1), Sen Çal Kapını (Fox)

 20 ARALIK PAZAR (5 Dizi): Menajerimi Ara (Satar Tv), Tövbeler Olsun (TRT1), Arıza (Show Tv),  Maria ile Mustafa  (Atv). Kefaret (Fox)

 

TOTAL’İN İLK SIRASINDA BU HAFTA;

Total‘in ilk sırasında Atv dizisi “Kuruluş Osman” haftanın dizileri arasında bu hafta Total grubunda aldığı 13,29 reyting puanıyla ilk sırada yer alıyor.. Total’in 10.sırasında Kanal D’nin kıdemli dizisi “Arka Sokaklar” yer alıyor.

AB’NİN İLK SIRASINDA BU HAFTA ;

AB’nin ilk sırasında da Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu‘nun romanından uyarlanan “Masumlar Apartmanı” AB’de aldığı 14,39 reyting  puanı ile  hafta da ilk sırada yer alıyor. 10.sırada ise Show Tv’in “Çukur” yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler :

1.Kuruluş Osman 38.Bölüm 13,29 (Atv)

2.Bir Zamanlar Çukurova 77.Bölüm 12,84 (Atv)

3.Sadakatsiz 10.Bölüm 11,05 (Kanal D)

4.Masumlar Apartmanı 14.Bölüm 11,00 (TRT1)

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 176.Bölüm 9,26 (Atv)

6.Çukur 4.Sezon 15.Bölüm 8,76 (Show)

7.Gönül Dağı 9.Bölüm 8,63 (TRT1)

8.Kırmızı Oda 16.Bölüm 8,33 (Tv8)

9.Uyanış: Büyük Selçuklu 12.Bölüm 8,28 (TRT 1)

10.Arka Sokaklar 570.Bölüm 8,27 (Kanal D)

 

AB’de ilk 10 Girenler :

1.Masumlar Apartmanı 14.Bölüm 14,39 (TRT1)

2.Kırmızı Oda 16.Bölüm  12,00 (Tv8)

3.Sadakatsiz 10.Bölüm 11,89 (Kanal D)

4.Kuruluş Osman 38.Bölüm 9,65 (Atv)

5.Uyanış: Büyük Selçuklu 12.Bölüm 9,38 (TRT1)

6.Bir Zamanlar Çukurova 77.Bölüm 8,59 (Atv)

7.Gönül Dağı 9.Bölüm 8,35 (TRT1)

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 176.Bölüm 8,26 (Atv)

9.Mucize Doktor 42.Bölüm 7,79 (Fox)

10.Çukur 4.Sezon 15.Bölüm 6,88 (Show)

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’de Total’den iki, AB’den 3 dizi yer alıyor.

1.MASUMLAR APARTMANI (TRT1) : Bu sezon OGM Pictures’in yapımcısı olduğu dizi Masumlar Apartmanı AB Grubunda aldığı 14,39 puan ile 1.sırada yer alıyor.

Naci’nin kendisi hakkında bilgisi olduğunu Han, anlar. Durum böyle olunca Han, Naci’ye iyiden iyiye sinirlenir. Gülben sonunda Esat’tan umudu keser. Memduh’un taksicilik yaptığını öğrenen İnci, çarpıcı kararlar alır ama sadece kendisi bu kararları bilmektedir. Han, İnci’yi takip eder ve gördüklerini yanlış anlar.

 

2.KURULUŞ OSMAN (ATV) : Burak Özçivit’in başrolü oynadığı Atv iddialı dizisi Kuruluş Osman haftanın dizileri arasına bu hafta Total Grubunda aldığı 13,29 puanla 2.sırada yer alıyor.

Osman Bey’in yokluğunda Dündar Bey ve Savcı Bey’in girişimleri ile Kayı Obası’nda yeni bey seçimi için Toy toplanmasına karar verilir. Kulucahisar Kalesi’ni kaybetmenin acısıyla Geyhatu’ya giderek kendisine tuzak kuranın Yavlak Arslan olduğunu açıklayan Nikola, Targun Hatun’u ise Kayı beylerinin yemeğini zehirlemesi için görevlendirir. Osman Bey, Moğol tehdidine karşı Geyhatu’yla yüzleşmek zorunda kalırken, Ertuğrul Bey’den gelen haber obada bomba etkisi yaratır. Kayı Obası’nın yeni beyi kim olacak?

 

3.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ATV) : Yeni sezonda Bir Zamanlar Çukurova kendi gününde yine birinci sırada yer alıyor. Bu hafta 77.Bölümü yayınlandı ve Total grubunda 12,84 puan aldı. Haftanın dizileri arasında 3.sırada yer almaya devam ediyor.

Ve Çukurova’dan bir oyuncu daha ayrılıyor. Yılmaz Karakterine can veren Uğur Güneş diziden ayrılıyor. Fekeli ile Demir her konuda anlaştı. Sulh oluştu Yılmaz karısından, Demir Bey de karısı Züleyha’dan ayrılıyor. Geçen 77.bölüm finalinde Yılmaz arabası ile hızla giderken ağır bir kaza geçiriyor, muhtemelen ölecek ve dizden ayrılmış olacak!

 

4.KIRMIZI ODA (TV8) : Duygusal yönü ile kendisini kabul ettiren drama dizisi bu hafta haftanın dizileri arasında AB Grubunda aldığı 12,00 reyting puanı ile  4.sıraya yükseldi. Sadakatsiz dizisi ile yer değiştirdi. Banu Kiremitçi Bozkurt senaryosunu yazdığı dizinin Hikayesi; Gülseren Budayıcıoğlu tarafından kaleme alınmış.

Geçen bölümde Doktor Piraye ve Doktor Deniz’in arasını yakınlaşmasıyla son bulan dizinin yeni bölümünde Doktor Hanım’ın da desteğini alan Selvi’nin yıllar sonra dışarıya çıkması damga vurdu. Boncuk’un merak dolu hikayesini izliyoruz.

 

5.SADAKATSİZ (KANAL D) : Kanal D’nin dizisi Sadakatsiz ilgi ile izleniyor. Bu hafta AB Grubunda aldığı 11,89 puanla 5.sıraya geriledi.

Cansu Dere, Caner Cindoruk ve Melis Sezen’in başrollerinde yer aldığı Sadakatsiz’in son bölümünde Turgay ve oğlu Ali’yle at çiftliğine giden Asya’nın Volkan’ı karşısında görmesi ekran başındakileri şaşırttı. Asya’nın peşini bırakmayan Volkan’ın hastaneye gönderdiği beyaz güller ise ilginç anlara neden oldu. Asya’nın gece yarısı saldırıya uğraması ise haftaya heyecanlı anları ekranlara getirecek.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Atv ve TRT1 3’er dizi, Kanal D 2 dizi. TV8 ve Show Tv birer dizi ile yer alıyorlar.

AB’de ; Atv ve TRT1 3’er dizi. TV8 ve Fox Tv. ve Kanal D birer dizi ile yer alıyor.

HAFTANIN KANALI 

Bu hafta Total’de 3 dizi ve AB’de 3’er dizi ile Atv ve TRT1 haftanın kanalı olarak birinciliği paylaşıyorlar.

 

İKİ DİZİ FİNAL YAPIYOR

Yıl sonuna yaklaştığımız şu günlerde bu hafta 2 dizi final yapıyor.

Çocukluk : Geçen hafta 10.bölümü ekranlara gelen Fox Tv’nin drama dizisi bu hafta 11.bölümünde ekranlara veda ediyor. Başrollerini Erdal Beşikçioğlu ve Beren Gökyıldız’ın oynadığı dizi reytinlerde de pek başarılı değildi. Geçen hafta Total grubunda 29.sırada yer alabilmişti.

 

Maria ile Mustafa : Baştollerini Jesika Mey ile Hilmi Can İntepe’nin oynadığı Atv’nin Maira ile Mustafa dizisi de bu hafta 17.Bölümde final yapıyorlar. Geçen hafta Total grubunda 27.sırada yer alabilmişti.

 

Zümrüdüanka : Final için adı geçen bir dizi de Fox Tv’nin Zümrüdüanka dizisi. Alp Nevruz ve Ceren Yılmaz’ın başrolü oynadığı Pastel Filmin sevilen dizisi, 26.bölümünde final yapacak ve yayın hayatına son verecektir.

Keyifli seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Balcılar-Blog Sayfası

Çağatay Ulusoy’un yeni dizisi “Yeşilçam” nasıl gidiyor?

 

Son günlerde en çok merak edilen ve aranan Çağatay Ulusoy‘un son dizisi “Yeşilçam” oldu.

Blutv de yayınlanacak olan dizi bugüne kadar Blutv’de yapılan en büyük bütçeli bir yapım olacak!

Çağatay Ulusoy dizi ile ilgili çalışmalara Kuzey Ege kıyılarında bir çiftlik evinde devem ediyor.

Ulusoy, dizide Yeşilçam’da çalışan Semih Ateş karakterine can verecek! Oldukça iddialı bir yapımcı kendisi…

Bir film yaparım, hastalar iyileşir, mevsim değişir” demektedir. Günümüze Semih Ateş karakteri 1960’lı yıllar Türk film tarihine ışık tutacaktır. Dahası 1970 yıllar Türk sinemasının parlak dönemini de anlatacak.

Yeşilçam’da her biri on bölümden oluşan iki sezon olacak. BluTv için Es Film tarafından yapılmaktadır. Yönetmen koltuğuna ise üretken ve beğenilen Çağan Irmak (Çemberimde Gül Oya, Asmalı Konak, Babam ve Oğlum, Issız Adam, Tamam mıyız ?) oturacak. Senaryosunu, Levent Cantek ve Volkan Sümbül’ün birlikte yazıyorlar. Dizi, BluTV kurucusu ve genel müdürü Aydın Doğan Yalçındağ tarafından “şimdiye kadar yaptığımız en büyük yapım” olarak açıklandı.

 

Yeşilçam‘ın kadrosunda Semih Ateş karakterini can verecek olan Çağatay Ulusoy başrolde yer alıyor. 1990 İstanbul doğumlu Ulusoy, bu yasaklı günlerde Kuzey Ege kıyılarında sevgilisi Duygu Sarışın ile kaldığı bir çiftlik evinde diziye cana gayret hazırlanıyor. Bu dizinin kendisi için çok önemli olduğunun bilincinde, itina ile çalışıyor.

———————————————————————-

Afra Saraçoğlu (Tülin) ; 1997 İstanbul doğumlu genç ve güzel oyuncumuz. (Fazilet Hanım ve Kızları, Kardeş Çocukları dizilerinden tanıdığımız) bayan karakter olarak Çağatay Ulusoy’un partneri.

 

—————————————————————-

Güngör Bayrak (Belkıs) : 1954 Konya doğumludur. Neciye, Süpermenler, Alev ve Sabuha (1978) gibi Yeşilçam filminde oynamıştır.

—————————————————————–

Selin Şekerci (Mine) : 1988 İzmir – Karşıyaka doğumlu; Kaçak Gelinler, Kızım, Çoban Yıldızı ve son olarak Çatı Kati Aşk dizisinde rol almıştır.

———————————————————–

Ayta Sözeri (Kuvvet); 1976 Almanya doğumlu olan sanatçımız, Arka Sokaklar, Paramparça, Ulan İstanbul ve Kahramanlar dizilerinden rol almıştır.

 

————————————————————

Yetkin Dikinciler (Reha) :1969 İstanbul doğumlu olan oyuncumuz; Mavi Gözlüm Dev, Babam ve Oğlum, Usta ve  Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde rol almıştır.

————————————————————–

Nilüfer Açıkalın (Adviye) : 1967 İstanbul doğumlu sinema ve tiyatro 0yuncusu, öykü yazarı ve müzisyen. 1987’den bu yana tiyatro, sinema ve TV’de oyunculuk yapmakta. 1988 yılında oynadığı ilk filmi Süreyya Duru’nun ‘Ada’ filminde Türkan Şoray’ın kızı rolünü oynamıştır.

—————————————————-

Selin Kahraman (Aysel) : 1990 Doğumlu genç ve güzel oyuncu  ilk olarak, Ankara’da Kış Masalı isimli tiyatro oyununda oynamıştır. Beni Bırakma ve Bay Yanlış dizilerinde rol almıştır.

————————————————————-

Bora Aktaş (Hakan) : 1990 İstanbul doğumlu genç oyuncu Geniş Aile dizisinde yer almıştır. Şimdilerde Menajeri Ara dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

——————————————————————

Özgür Çevik (İzzet): 1981 Ankara doğumlu olan oyuncumuz, Yabancı Damat dizisinde ‘Niko’ karakteri olarak tanındı. Kırgın Çiçekler, Gece Sesleri ve Evlerden Biri gibi bir çok dizide oyuncu ya da konuk oyuncu olarak oynamıştır.

————————————————————-

Altan Erkekli : 1955 İstanbul doğumlu deneyimli karakter oyuncusu. Birçok tiyatro oyununda oynamış, Aşk Tesadüfleri Sever, Ayla, Çiçero son olarak Ağır Romantik filmde oynamıştır.

 

 

Oyuncu kadrosu ile ilgili Cast çalışmaları devam ediyor. Kadro aşağı yukarı oluştu ve 11 kişi oldular. Çok yakında bir araya gelip, senaryo okuma provaları yapılacak.

Yeşilçam dizisi ile ilgili gelişmeler oldukça sayfamdan duyurmaya devam edeceğim.

Tüm “Yeşilçam” ekibine başta yakışıklı oyuncumuz Çağatay Ulusoy olmak üzere başarılar diliyorum

Abdurrahman Balcılar

Çukur’a Yeni Karizmatik ve de Gaddar Bir Oyuncu Geldi!

Show Tv‘nin reyting rekortmeni dizisi Çukur‘a yeni karizmatik bir oyuncu dahil oldu. Geçtiğimiz haftalarda diziden ayrılan oyuncuların boşluğunu doldurmak için Ay Yapım, Çukur dizisi için oyuncu arayışına girmişti.

Ay Yapım ses getirecek bir oyuncu dahil etmek istiyordu. Ay Yapım‘ın patronu Kerem Çatay ile Çağatay Ulusoy’un geçtiğimiz aylarda birlikte yemek yediklerini gören muhabirler; Aha dediler, Çukur’a Çağatay Ulusoy gelecek diye yazdılar. Ben buna ihtimal vermedim, Ulusoy’un bir kere proğramı dolu… Üstelik damdan düşer gibi 2.karakter rolüne girmezdi! Tamam, Kerem Çatay’ın hatırı ve kendisinin Mücadele Çıkmazı sinema filminin reklamı için “Menajerimi Ara” dizisinde 5 dakikalık girdi ve kendini oynadı. İyi de oldu, sinema filminin Netfilix kanallarında gösterileceğini duyurdu.

Çukur dizisine oynayan Cengiz Erdenet’in (Mustafa Avkıran) oğlu Kulkan Erdenet rolü için karakter arayışlarına devam edildi. Mert Yazıcıoğlu’nun da ismi geçti.

SONUNDA GENCO ÖZAK 

Bu arayışlardan sonra Cengiz Erdenet’in hayırsız oğlu olarak Genco Özak seçildi. Hem baba oğlunu beğenecek, hem izleyici beğenecek biri olmalıydı. Kulkan Erdenet, hem sert olacak, hem yakışıklı ve gaddar biri olmalıydı.

Genco Özak, dün akşam Çukur dizisinin son bölümünde seyirci karşısına çıktı. Babasının hayırsız, gözü kara oğlu (Genco Özak) hem yakışıklı, karizmatik, hem de gaddar, hemde psikopat biri olacaktı.  Sadece Kulkan Erdenet’in gaddar biri olduğunu göstermek için bir adamın “Yüzük parmağının yüzük takmaktan başka bir işe yaramadığını” söyleyerek kesmesi resmen insafsızlıktı. Başkan ‘Kulkan’ karakteri izleyiciden iyi puan almadı.

GENCO ÖZAK’I TANIYALIM

Çukur’un yeni yıldız oyuncusu Genco Özak, 22 Kasım 1992 İstanbul doğumlu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar mezunu… Özak 2014 yılında rol aldığı Kocamın Ailesi dizisi ile oyunculuk kariyerine başlamış. Tolga Sarıtaş’ın başrolünde rol aldığı “Söz” dizisinde Selim Hayroviç karakterini canlandırmış.

Çukur dizisine yeni giren Kulkan Erdenet (Genco Özak) ilerleyen bölümlerde Yamaç (Aras Bulut İynemli) ile mücadelesi çetin geçecek gibi duruyor.

Hep birlikte seyredip göreceğiz.

Keyifli Seyirler

Abdurrahman Balcılar

Geçen Haftanın (07 – 13 Aralık 2020) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 07 – 13 Aralık 2020 Tarihleri arasında en çok seyredilen diziler  6 Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 34 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren öne çıkan dizilerin, geçen haftanın dizileri arasında çok seyredilen dizileri aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

07 ARALIK PAZARTESİ (4 Dizi): Yasak Elma (Fox), Çukur (Show), Sefirin Kızı (Star Tv),  Uyanış Uyanış: Büyük Selçuklu, (TRT1),

08 ARALIK SALI (4 Dizi) : Masumlar Apartmanı (TRT1), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv), Baraj (Fox Tv), Hekimoğlu (Kanla D)

09 ARALIK ÇARŞAMBA (5 Dizi):  Sadakatsiz (Kanal D), Kuruluş Osman (Atv), Benim Adım Melek (TRT1), Doğduğun Ev Kaderindir -DEK (Tv8), Zümrüdü Anka,

10 ARALIK PERŞEMBE (6 Dizi):  Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Mucize Doktor (Fox), Alev Alev (Show  Tv), Kalk Gidelim (TRT1). Sol Yanım (Star), İyi Aile Babası (Kanal D)

11 ARALIK CUMA (6 Dizi) : Kırmızı Oda (Tv8), Arka Sokaklar (Kanal D), Hercai (Atv), Ramo (Show),  Akrep (Star). Payitaht (TRT1)

12 ARALIK CUMARTESİ (4 Dizi): Kuzey Yıldızı (Show Tv), Bir Annenin Günahı (Kanal D), Gönül Dağı (TRT1), Sen Çal Kapını (Fox)

 13 ARALIK PAZAR (5 Dizi): Menajerimi Ara (Satar Tv), Tövbeler Olsun (TRT1), Arıza (Show Tv),  Maria ile Mustafa  (Atv). Kefaret (Fox)

TOTAL’İN İLK SIRASINDA BU HAFTA;

Total‘in ilk sırasında Atv dizisi “Kuruluş Osman” haftanın dizileri arasında bu hafta da ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Fox Tv’nin “Mucize Doktor” dizisi yer alıyor.

AB’NİN İLK SIRASINDA BU HAFTA ;

AB’nin ilk sırasında da Psikiyatrist Gülseren Budayıcıoğlu‘nun romanından uyarlanan “Masumlar Apartmanı” bu hafta da yer alıyor.  10.sırada ise Atv’in “Kuruluş Osman” yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler :

1.Kuruluş Osman 37.Bölüm (Atv)

2.Bir Zamanlar Çukurova 76.Bölüm (Atv)

3.Masumlar Apartmanı 13.Bölüm (TRT1)

4.Sadakatsiz 9.Bölüm (Kanal D)

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 175.Bölüm (Atv)

6.Uyanış: Büyük Selçuklu 11.Bölüm (TRT 1)

7.Çukur 14.Bölüm (Show)

8.Kırmızı Oda 15.Bölüm (Tv8)

9.Gönül Dağı 8.Bölüm (TRT1)

10.Mucize Doktor 41.Bölüm (Fox)

 

AB’de ilk 10 Girenler :

1.Masumlar Apartmanı 13.Bölüm (TRT1)

2.Sadakatsiz 9.Bölüm (Kanal D)

3.Kırmızı Oda 15.Bölüm (Tv8)

4.Uyanış: Büyük Selçuklu 11.Bölüm (TRT1)

5.Kuruluş Osman 37.Bölüm (Atv)

6.Mucize Doktor 41.Bölüm (Fox)

7.Bir Zamanlar Çukurova 76.Bölüm (Atv)

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 175.Bölüm (Atv)

9.Yasak Elma 88.Bölüm (Fox Tv)

10.Doğduğun Ev Kaderindir – DEK  23.Bölüm (Tv8)

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.MASUMLAR APARTMANI (TRT1) : Bu sezon OGM Pictures’in yapımcısı olduğu dizi Masumlar Apartmanı AB Grubunda aldığı 15,68 puan ile 1.sırada yer alıyor.

Geçen hafta kız kardeşlerden Gülben çatıda yangın çıkartır. Apartmanda paniğe neden olur.

 

 

2.KURULUŞ OSMAN (ATV) : Burak Özçivit’in başrolü oynadığı Atv dizisi Kuruluş Osman haftanın dizileri arasına bu hafta Total Grubunda aldığı 13,97 puanla 2.sırada yer alıyor.

 

3.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ATV) : Yeni sezonda Bir Zamanlar Çukurova kendi gününde yine birinci sırada yer alıyor. Ancak Bu hafta 76.Bölümü yayınlandı ve Total grubunda 12,45 puan aldı. Haftanın dizileri arasında 3.sırada yer alıyor.

 

4.SADAKATSİZ (KANAL D) : Kanal D’nin dizisi Sadakatsiz adından sıkça bahsediliyor. Bu hafta AB Grubunda aldığı 12,38 puanla 4.sırada yer aldı.

 

5.KIRMIZI ODA (TV8) : Duygusal yönü ile kendisini kabul ettiren drama dizisi bu hafta haftanın dizileri arasında bu hafta AB Grubunda aldığı 11,86 reyting puanı ile 5.sırada yer alıyor. Banu Kiremitçi Bozkurt senaryosunu yazdığı dizinin Hikayesi; Gülseren Budayıcıoğlu tarafından kaleme alınmış.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Atv ve TRT1 3’er dizi, Show 2 dizi. Kanal D, Fox Tv ve TV8 birer dizi ile yer alıyorlar.

AB’de ; Atv 3 dizi. TRT 1, TV8 ve Fox Tv 2’er dizi. ile yer almış.Kanal D bir dizi ile yer alıyor.

HAFTANIN KANALI ATV

Bu hafta Total’de 3 dizi ve AB’de 3 dizi ile yer alan Atv yine haftanın kanalı olarak yayınına devam ediyor.

Keyifli seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Balcılar-Blog Sayfası

ABD’de Dünya Sanatçısı; Çağatay Ulusoy!

Çağatay Ulusoy‘un artık bir dünya sanatçısı olduğunu dilimin döndüğü kadar hep söyledim ve yazdım. Netflix’in bünyesinde yer alan The Protector (Hakan: Muhafız) dizisi Amerika da İngilizce dışında çekilen ve en çok seyredilen Uluslararası dizler arasında 10.sırada yer aldı. Bu da gösteriyor ki, sanatçımız Çağatay Ulusoy’un çok sevilen bir Dünya sanatçısı olduğunu tescil edildi.

The series #TheProtector, released two years ago, is still #Netflix‘s most popular Turkish TV series. And #ÇağatayUlusoy from a Turkish star has already moved to the rank of international actors. #HakanMuhafiz teammy.com/2020/12/11

İki yıl önce yayınlanan The Protector dizisi, halen Netflix’in en sevilen Türk dizisidir. Ve bir Türk yıldızından Çağatay Ulusoy, şimdiden uluslararası oyuncu sıralamasına yükseldi. Hakan: Muhafiz http://teammy.com/2020/12/11

Çağatay Ulusoy 2011 tarihinden bu yana çektiği 4 dizi ve 2 sinema filmi ile milyonların kalbini kazandı.

1.Adını Feriha Koydum (Tv. dizisi)

2.Anadolu Kartalları (Sinema Filmi)

3.Medcezir (Tv. dizisi)

4.Delibal (Sinema Filmi)

5.İçerde (Tv.Dizisi)

6.Hakan: Muhafız (Netflix İnternet Dizisi)

7.Mücadele Çıkmazı (Sinema Filmi – 15 Mart 2021 Netflix’de yayınlanacak)

8.Yeşilçam (Blutv dönem Dizisi – Mayıs 2021’de yayınlanacak)

Bu yapımlar hala bıkmadan Tv’ler de ve İnternet de seyredilmektedir. O inanılmaz, dahi bir aktördür.

Çağatay Ulusoy’u İnstagram hesabından 5,3 milyon, Twetter’dan 1,6 milyon ve Facebook’tan 4,9 milyon kişi takip etmektedir. Ulusoy, oyunculuğunun yanında yapımlarda söylediği şarkılarla radyo ve televizyonlarda kendini göstermiş dinlenebilir sese sahip olduğunu kanıtlamıştır. İyi bir yüzücü ve dalgıçtır. Kısacası on parmağında on marifet olan bir adam. Yurt içi ve yurt dışı ödüllü bir sanatçımız.

Yolu ve açık olsun.

Saygı ve Sevgiler

Abdurrahman Balcılar

 

Bir Doğu Anadolu Dizisi: Kanunsuz Topraklar!

Fox Tv’nin yeni dizisi Kanunsuz Topraklar adı; Sanki Amerikan kovboy filmlerini anımsatıyor! Dizi ile ilgili net bilgiler yok. Sadece başrolde oynayacak Uğur Güneş adı var ortada…

“Bir Zamanlar Çukurova” dizinde 2 sezondur ‘Yılmaz’ karakteri olarak oynayan Uğur güneş, büyük bir çıkış yaptı, izleyici tarafından sevildi. Ancak dizinin başrol oyuncularından ‘Hünkar’ karakteri Vahide Perçin diziden ayrılmasından sonra Uğur Güneş’in de ayrılacağı duyumunu aldık. Önceki gün çıkan bir haberde son bölümlerdeki rollerini tamamlayıp Adana’dan ayrıldığı haberi çıktı.

Gold Filmin yapımcısı olduğu “Kanunsuz Topraklar” konusu hakkında detaylı bilgi henüz yok. Ancak dizi Güney Doğu Anadolu dizisi… Oradaki doğu kültürü ve töre hikayesi ele alınıyor. Dizinin senaryosunu Zülküf Yücel yazıyor. Dizide kanunun polisin girmediği mafya ve ağaların hakim olduğu topraklarda yaşanan olaylar ele alınacak!

Yönetmenliğini ise Faruk Teber yapıyor.

Uğur Güneş henüz resmi imza atmasa da başrol erkek oyuncu olarak gözüküyor. Cast çalışmaları devam eden dizinin Güneydoğu Anadolu şehirlerinden birinde çekilecek. Daha sonra da ilerleyen bölümler İstanbul’da çekilecek.

1967 yılında Kartal Tibet’in sinema filmi “Kanunsuz Toprak” ile benzerliği var mı? Bilemiyorum. Seyretmeden bir şey diyemeyiz.

Fox Tv ekranlarında yayına girecek olan dizi önümüzdeki 2021’in ilk aylarından itibaren yayınlanacak. Hep birlikte göreceğiz.

Abdurrahman Balcılar

 

Çağatay Ulusoy Yeni Dizi; Yeşilçam!

2011 yılından bu yana yıldızı hızla parlayan, ekranlarda en çok görülmek istenen yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy nihayet beklenen bir dizde oynayacağı açıklandı.

Bu  yeni projenin adı; “Yeşilçam“. Blutv‘de ekranlara gelecek olan dizinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy. Bayan oyuncu da Afra Saraçoğlu ve yönetmeni de Çağan Irmak. Dizinin senaristi Levent Cantekin. 10’ar bölümlük 2 sezon olarak ekranlara gelecek.

KONUSU 

Türk Sinemasının “Yeşilçam” adı verilen en parlak dönemlerini anlatan 1960 ve 1970 yılları… Senaristimiz Levent Cantek birinci sezonu yazmış bile. Şimdilerde 2.sezonu yazıyormuş. Şöyle diyor; “Kendi adıma en tatlı hikayem olsun iştahındayım, umarım bize güvenenlere mahcup etmeyiz.” Demektedir.  Yeşilçam’dan bir prodüktörün hikayesi anlatılıyor. O prodüktörümüz de başrol oyuncumuz Çağatay Ulusoy.

Dizinin başrol bayan oyuncusu henüz 23 yaşında olan Afra Saraçoğlu. Duru bir güzelliğe sahip olana Afra Saraçoğlu Eskişehir Anadolu Üniversitesinde eğitimine devam ediyor. 2018 – 45.Pantene Atın Kelebek fark yaratanlar ödülü ile yıldızı parlayan bir oyuncumuzdur. Fazilet Hanım ve kızları dizinde oynamıştır.

ÇAĞATAY ULUSOY KİMDİR?

Çağatay Ulusoy İstanbul doğumlu 30 yaşında olup, 2010 yılında Best Model of Turkey birincisi oldu ve Adını Feriha Koydum (Afk) dizisinde Hazal Kaya ile başrol olarak yıldızı parladı.

Öyle ki bu dizi, 25’e yakın ülkede oynadı. 2 sezon (67 bölüm) ekranlara gelen Emir Sarrafoğu karakteri ile milyonlarca kişi tarafından tanındı ve çok beğenildi. Tatlı gülüşü, yakışıklılığı ve mahcup halleriyle ile akıllara kazındı. Hazal Kayanın 2.sezon sonunda diziden ayrılması ile 3.sezon Emir’in Yolu (11 bölüm) dizinde tek başına oynadı.

2011 yazında diziye devem ederken “Anadolu Kartalları” sinema filminde Ahmet Onur karakteri olarak bir pilot teğmeni canlandırdı. İlk filmi olmasına rağmen çok beğenildi.

Çağatay Ulusoy, 2013-2015 yılları arasında Serenay Sarıkaya ile birlikte bir Amerikan dizisi olan The O.C. yapımından uyarlanan  “Medcezir” dizisinde 77 bölüm oynadı. Canlandırdığı Yaman Koper karakteri ile bambaşka biri oldu. Oyunculuğu ile daha da çok sevildi. Genç kızların sevgilisi ve milyonlarca insanın beğenisini topladı.

2015 yazında Aralık ayında vizyona giren olan “Delibal” adlı sinema filminde “Barış” karakteri ile başrol oynadı. İşte o Çağatay dizide bambaşka biri oldu. Milyonları kah güldürdü, kah ağlattı ve sinema sektöründe ben de varım dedi.

Çağatay Ulusoy, 2016 yılında ilk reklam filmini ülkemizde aktif satışına devam eden bir jean firması için Taylor Marie Hill ile gerçekleştirdi ve markanın reklam yüzü oldu.

Çağatay Ulusoy, 19 Eylül 2016 tarihinde ‘İçerde’ adlı dizide; başrolü usta isimlerle birlikte oynadı. Bir aksiyon ve polisiye “İçerde” dizisinde  oyunculu ile efsane oldu. 39 Bölüm oynadı. Tek sezon anlaşma yapıldığından arkası gelmedi. Aras Bulut İynemli Ay Yapım ile “Çukur” dizisi olarak devam etti.

Çağatay Ulusoy, 2018 – 2020 tarihleri arasında Netflix’in Hakan: Muhafız (The Protector) adlı 4 sezon süren, 32 bölümlük fantastik bir dizide oynadı. Onu zaten tüm dünya ülkeleri tanıyordu. Bu Netflix dizisi ile Dünya sanatçısı oldu. Bu dizi hala daha Netflix dijital kanalında beğeni ile izlenmektedir.

Çağatay Ulusoy, geçtiğimiz Ağustos-Eylül ayı içinde “Mücadele Çıkmazı” adlı drama türünde bir sinema filminde yine başrol oynadı. Ayla ve Turkhish Dondurma gibi ünlü filmlerin yapımcısı Can Ulkay yönetmenliğini yapıyor. Film 2021 15 Martta Netflix dijital kanalında ekranlara gelecek.

DURUN BİTMEDİ

Çağatay Ulusoy; Altı aydır suskunluğunu bozdu. Son olarak Eylül ayı başında Ay Yapım’ın “Menajerimi Ara” dizisinde konuk oyuncu olarak rol aldı. Hal bu ki; Tüm sevenleri ondan yeni bir sezon dizisi bekliyordu. Ve bu akşam yeni dizinin resmi duyurusu yapılacak!

Dizinin cast çalışmaları devam ediyor. Yayın tarihi henüz belli değil, en erken 2021 ocak ayı sonu ya da Şubat ayı başında ekranlara geleceğini tahmin ediyorum.

Dizi adı: Yeşilçam

Başrolde: Çağatay UlusoyAfra Saraçoğlu

Yönetmen: Çağan Irmak 

Es Film – Blutv

Yeni dizi Çağatay Ulusoy ve tüm ekibine hayırlı olsun diyelim.

Abdurrahman Balcılar