Aylık arşivler: Ekim 2016

Kerem Bursin’in “Bu Şehir Arkandan Gelecek” dizi partneri belli oldu!

cats-keremsaadet

 


Geçen Haftanın (24 – 30 Ekim 2016) en çok izlenen dizileri!

cats-31-ekim

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 24 – 30 Ekim 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Yeni dizilerin birer birer devreye girmesi ile kalite standardı arttı. Reyting puanlarında yükselmeler oldu. Çift basamaklı reyting puanları gelmeye başladı. Beşin altında puan alanlar günlük reytinglere bile giremez oldular.

Kanallar haftanın 7 günü her akşam eski sezon ve yeni dizileri görücüye çıkardılar. İşte bir hafta içinde gösterimdeki diziler: İçerde, Babam ve Ailesi, Kırgın Çiçekler, Paramparça, Hangimiz Sevmedik, Rüzgarın Kalbi, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Familya, Hayat Şarkısı, Anne, Gülümse Yeter, Diriliş Ertuğrul, No:309, Kara Sevda, Poyraz Karayel, Aşk Laftan Anlamaz, Adını Sen Koy, Bodrum Masalı, Yüksek Sosyete, Vatanım Sensin, Kördüğüm, Cesur Yürek, Asla Vazgeçmem, Arka Sokaklar, Kiralık Aşk, Bana Sevmeyi Anlat, Kertenkele Yeniden Doğuş, Seksenler, Rüzgarın Kalbi, Tatlı İntikam (Final yapacak), İlişki Durumu Karışık, Seviyor Sevmiyor, Kalbimdeki Deniz, O Hayat Benim, Arkadaşlar İyidir (erken final yaptı) ve Hayat Sevince Güzel devam eden diziler.

Haftanın dizilerinde Total’de ilk onun 1.sırasında, TRT1’in sezon dizisi Diriliş Ertuğrul, 14,06 puan ile ilk sırada yer alıyor. Total’ın 10.sırasında da Kanal D’nin bu hafta yeni başlayan Vatanım Sensin 5,73 puanla yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında da, TRT1’nin tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul AB’de aldığı 14,06 gibi yüksek bir reyting puanı ile zirvedeki yer aldı. AB’nin 10.sırasında ise, Kanal D’nin Hayat Şarkısı, 5,12 puan ile yer alıyor.

Reyting Nedir?

Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 62.Bölüm (TRT1)………………………….11,19 – 26,77

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 44.Bölüm (Atv)…8,90 – 22,52

3.Arka Sokaklar 414.Bölüm (Kanal D)………………………7,97 – 20,12

4.İçerde 6.Bölüm (Show Tv)……………………………………7,95 – 20,54

5.No:309 19.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..7,58 – 14,45

6.Anne 1.Bölüm (Star Tv)……………………………………….6,72 – 16,82

7.Kırgın Çiçekler 56.Bölüm (Atv)…………………………….6,49 – 16,54

8.Yüksek Sosyete 18.Bölüm (Star Tv)………………………6,07 – 15,08

9.Hayat Bazen Tatlıdır 3.Bölüm (Star Tv)………………..5,93 – 14,00

10.Vatanım Sensin 1.Bölüm (Kanal D)……………………..5,73 – 14,31

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 62.Bölüm (TRT1)…………………………14,06 – 32,91

2.İçerde 6.Bölüm (Show Tv)…………………………………..10,77 – 27,66

3.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 44.Bölüm (Atv)…9,21 – 23,59

4.Vatanım Sensin 1.Bölüm (Kanal D)……………………….7,85 – 20,29

5.Anne 1.Bölüm (Star Tv)………………………………………..7,55 – 19,81

6.Kiralık Aşk 58.Bölüm (Star Tv)……………………………..5,92 – 16,60

7.No:309 19.Bölüm (Fox Tv)……………………………………5,83 – 14,01

8.Kara Sevda 41.Bölüm (Star Tv)……………………………..5,28 – 12,74

9.Hayat Bazen Tatlıdır 3.Bölüm (Star Tv)…………………5,18 – 12,51

10.Hayat Şarkısı 27.Bölüm (Kanal D)……………………….5,12 – 13,60

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL: TRT1’in buram buran tarih kokan dizisi “Diriliş Ertuğrul” 62.bölümü ile bu hafta AB’de aldığı 14,06 reyting puanı ile bu hafta, ilk beşin birinci sıradaki yerini aldı.

3849-dirilis-ertugrul-62-bolum-fotograflari

Kardeşlerinden ayrılıp göç yoluna düşen Ertuğrul Bey, obasını Karacadağ eteklerine getirmiştir. Bu diyarda onu daha zorlu şartlar beklemektedir. Artık bir bey olan Ertuğrul, obasının geçimini sağlamak için kılıcının yanında ticari zekâsını da kullanmak zorundadır. Ticaretin kalbinin attığı Hanlı Pazar’da yeni dostları ve yeni düşmanları olacaktır. Hancı Simon diyara uzaklardan gelen Ertuğrul Bey’e pazarında ticaret yapma fırsatı verecek midir? Ertuğrul Bey, altının her şey demek olduğu bu pazarda var olabilmek için nasıl bir yol izleyecektir? Bölgenin en güçlü obası olan Çavdarların, Ertuğrul Bey’e ve obasına yaklaşımı nasıl olacaktır? Çavdar Obasını demir yumrukla yöneten Candar Bey ve oğlu Ural Bey Ertuğrul Bey’in gelişi ile değişen ticari dengelere karşı önlem almak zorunda kalacaklardır. Ancak bu önlemler ve Hancı Simon’un yüklendiği gizli misyon, ardı arkası kesilmeyecek olayların fitilini ateşleyecektir. Kendini ihanetlerin, gizli ittifakların ve fitnenin tam ortasına bulan Ertuğrul, kutlu yolculuğunu ve gizli görevini sürdürebilmek için büyük fedakârlıklar yapmak zorundadır…

 

2.İÇERDE : Show Tv’nin polisiye fenomen dizisi İçerde Pazartesi gecesinin reyting kralı olarak yayınını sürdürüyor. 6.bölümünde de AB Grubunda bu bölüme kadarki en yüksek puanı almasına rağmen, aldığı 10,77 puanla haftanın dizileri arasında 2.sıraya geriledi. Çağatay Ulusoy ile Aras Bulut İynemli birbirini arayan iki kardeş… Her bölümde birbirleri ile çatışan, biri içerde polis ama mafya babası Celal’e çalışıyor. Ağabey Sarp dışarıda, köfteci Celal’in sağ kolu gözükse de gizli polis, müdürü Yusuf’a çalışıyor.

b40142ece0b8bf3bb61ac922d07ec247_k

“İçerde”nin 6. bölümünde; Yusuf, Celal’in sevkiyatını basmak için özel harekat polisleriyle birlikte harekete geçer. Celal’in lojistik firmasını Melek’in üzerine devredecek olması Yeşim’in hiç hoşuna gitmemiştir. Yeşim, Melek ve Sarp’ın yakınlaşmasını koz olarak kullanmaya karar verir. Yusuf ekibin içinden birinin Celal tarafından satın alındığı bilgisini ekibiyle paylaşır. Hainin kim olduğunu bulmak zorundadırlar. Yusuf’un ekibi zorlu bir sınavdan geçecektir.

 

3.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ : Atv’nin iddialı dizisi, bu sezonda da Salı gecelerinin birincisi… Bu hafta 44.bölümünde AB’de aldığı 10,77 reyting puanı ile 3.sırada yer alıyor.

3_d-eskiya-dunyaya-44-bolum

Hızır Çakırbeyli’nin etrafını saran düşmanlarına yenileri eklenmiştir. Alparslan’ın ölümle mücadelesinin ardından yaratılmak istenen kaos ortamı İlyas’ın kaçırılmasıyla hız kazanır. Hızır Çakırbeyli’nin etrafını saran düşmanlarına yenileri eklenmiş, çember daralmıştır. Yeni belanın adı ise Gülmezler çetesidir. Kadın, çocuk diye ayrım gözetmeksizin savrulan tehditler yaşanacak kötü günlerin habercisidir adeta. Gülmezlerin tüm masa üyelerinden haraç istemesiyle ortam iyiden iyiye gerilir. Kaybedecek bir şeyi kalmayan Ünal Kaplan dışında herkesin sevdiklerinin hayatından endişe etmesi gereken bir döneme girilmiştir artık. Bu süreçte Hızır’ın devletle olan ilişkisini nasıl düzelteceği de en büyük merak konusudur…Gerginlikler Çakırbeyli hanesinde de devam eder. Hayriye Ana’nın attığı tokadın izi Hızır’ın yüreğinden kolay kolay silinmez. Handan ile Ceylan’ın öfkesi, ailesini bir arada tutmaya çalışan Meryem’in önünde bir duvar gibidir. Ayşen’in öğrendiği gerçekler ise herkesi derinden sarsacak bir olaya neden olacaktır…

 

4.ARKA SOKAKLAR : Kanal D’nin sevilen dizisi Arka Sokaklar geçen haftaya göre bir basamak geriledi bu hafta 414.Bölümünde, Total grubunda aldığı 7,97 reyting puanı ile 4.sırada yer aldı.

3859-arka-sokaklar-414-bolum-resimleri

Arka Sokaklar 414. Bölüm’de; ekip, Mesut’un oğlunu kurtarmak için harekete geçer! Tunç ve Ebru baygın halde Koray’ın adamlarının aracıyla depoya kaçırılır. Tunç’ların kaçırıldığını gören taksicinin ifadesine başvurulur. Koray şüpheli tek isimdir. Rıza baba sinyal takibini başlatır. Ebru’nun kaçırıldığı ailesine de haber verilir. Annesi Ayten, üvey babası İhsan perişan halde kızlarından gelecek iyi haberi beklerler. Koray, Mesut’a ulaşır. Tunç ve Ebru karşılığında istediği bellidir. Mekanından kaldırdıkları malın tamamını geri istemektedir. Ebru ve Tunç kıpırdayamayacak şekilde bağlıdır. Koray’ın adamları tarafından yüksek dozda eroine mahkum kalırlar. Mesut, hayattaki tek varlığı oğlunu kurtarmak için çırpınmaktadır.

 

5.VATANIM SENSİN: Kanal D’nin yeni dizisi ilk bölümü ile haftanın dizileri arasında 5.sıradan girdi. 1.Bölümünde AB’de aldığı 7,85 reyting puanı ile 5.sırada yer aldı.

57f7cc66a781b618203786c5

Vatanım Sensin 1. Bölüm’de; Cevdet, kan kardeşi Tevfik’in ihanetine uğrar.
Balkan harbinin sonlarına doğru Selanik’te bir binbaşıdır Cevdet ( Halit Ergenç). Vatanı için yiğit bir asker, karısı Azize’ye ( Bergüzar Korel) tutkun bir aşık; çocukları Ali Kemal, Yıldız ve Hilal’e şefkatli bir baba, anası Hasibe’ye ise hayırlı bir evlattır. Kan Kardeşi Tevfik’le beraber cephede vatan topraklarını kaybetmemek için var gücüyle direnirken başına gelen kalleş bir olay her şeyi alt üst eder. Cevdet ailesinden kopmaya mecbur kalır. Selanik’ten İzmir’e göç etmek zorunda kalan Azize’ye ise Tevfik yardım eder.

Ona karşı yıllardır gizlediği duygularını belli etme pahasına yanlarında olur. Oysa Tevfik’in de büyük bir sırrı vardır. Azize üç çocuğu ve kayınvalidesi ile zorlu bir mücadelenin içinde bulur kendini. Canından çok sevdiği kocasının yokluğuyla ve savaş yıllarının zorluklarıyla mücadele ederek yetiştirir çocuklarını. 1919 yılında, Yıldız güzeller güzeli, gözü yükseklerde, Hilal ise memleket sevdalısı mücadeleci bir genç kız olmuştur. Yıldız, Yunanlılar’ın şerefine düzenlenen bir baloya gizlice katılırken, Yunan Teğmen’i Leon’a aşık olur. Hilal, işgale karşı insanları örgütlemek için gazete yazıları yazarken başını derde sokar. Ali Kemal ise gönlündeki aşk acısıyla ve kendisine dair öğrendiği hazin sırla yaşamaya çalışan serseri bir mayın gibidir. Azize her birinin dertleriyle uğraşmaya çalışırken, İzmir’in Yunanlılar tarafından işgal edileceği haberi ile sarsılırlar. Oysa bu işgal onlara yıllar önce kaybettikleri birini geri getirecektir. Ama hiç ummadıkları bir şekilde…
Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

İçerde, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Anne, Diriliş Ertuğrul, No:309, Vatanım Sensin ve Hayat Bazen Tatlıdır her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Star Tv 3 dizi. Atv ve Kanal D 2 dizi. TRT1, Fox Tv ve Show Tv birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Star Tv 4 dizi. Kanal D 2 dizi. TRT1, Atv, Fox ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Total’de 3 dizi ve AB’de 4 dizi ile yer alan Star Tv olmuştur. Kanal D, AB’de 2 ve Total’de 2 dizi ile 2.sırada yer almıştır.

muhtesem-yuzyil-kosem-sultan1

Bu sezon Fox Tv ekranlarında izleyeceğimiz, Kösem Bağdat Fatihi IV.Murad‘ın 4.tanıtım fragmanı ekranlara geldi. Tanıtımlar dönmeye devam ediyor.Yeni Kösem rolünde Nurgül Yeşilçay oldu. Osmanlı’nın Demir yumruğu, Bağdat Fatihi IV. Murad’ın güzeller güzeli aşkı, prenses Farya rolünü ise Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor. Anne ile Oğul Karşı Karşıya… Medcezir’in kötü çocuğu Metin Akdülger, bu defa padişah oluyor ve ıv.Murad karakterini can veriyor.

 

3a9eecf636fca1aaf31686a231896a1b_313x313

Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün‘ün yeni dizisi “Cesur ve Güzel”in 2.fragmanı da yayınlandı. İlk bölüm 10 Kasım Perşembe akşamı ekranlara geliyor. Senaryosunu Ece Yörenç’in yazdığı dizinin ilk iki fragmanı yayınlandı. At üstündeki güzel Sühan’ın atı önüne çıkan arabadan ürker. Cesur arabası ile onu takip eder ve attan alır indirir. Bolca reklamı yapılan dizi, gerçekten beklenen ilgiyi görecek mi merakla bekliyoruz.

 

5816167218c7732dc0e1a112-tile

Kerem Bursin’in yeni dizisi “Bu Şehir Arkandan Gelecek” partneri belli oldu. Kerem’in partneri Hazal Kaya, Özge Özpirinçci derken Saadet Işıl Aksoy olmuş. Hadi hayırlısı diyelim.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller ve dizi özetleri ilgili kanalların dizi ana sayfalarından alınmıştır. Sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.

 

“İçerde” dizisine Alman Milli futbolcu Mesut Özil dahil olmuş!

fgdghfdhjgfjhddsz

 

Çağatay Ulusoy’un Show TV’de yayınlanan “İçerde” adlı dizinin kadrosuna Türk asıllı Alman Milli futbolcu Mesut Özil de dahil oldu. Haberi yanlış okumadınız. Bu haber Uçankuş Tv sayfasında yer alıyor. Ben de şaşırdım ama, olayın aslı şöyle:

Yayınlandığı günden bu yana ekranları kasıp kavuran dizi, Mesut Özil’i de çok etkiledi. Yıldız futbolcu dizinin giriş karelerini hashtag (etiket) yaptı. Şu an İngiliz devi Arsenal’da forma giyen Özil, Instagram’ın hesabının hikaye özelliğinde faydalanarak sık sık diziyle ilgili paylaşımlarda bulunmaya devam ediyor.

 

proxy

Türk asıllı Alman futbolcu Mesut Özil, Show TV’nin izleyiciyi ekrana kilitleyen, aksiyon dolu dizisi ‘İçerde’nin büyük hayranı çıktı. Öyle ki bu hayranlığı Özil’in 9.3 milyon takipçili hesabına da yansımış.

Mesut Özil, Instagram’ın Snapchat’e rakip olarak devreye soktuğu ‘hikaye’ özelliğini kullanarak ‘İçerde’ dizisinden bir sahneyi paylaşmış.

1316722_ebe57dda471d89ee0ead42bec309dcb8

Alman milli futbolcu Mesut Özil diziden görüntüleri barındıran kısa videoyu #icerde hashtagı ile paylaştı.

Paylaşımı dizinin fanları tarafından hemen farkedilen Özil’in sıkı bir İçerde izleyicisi olduğu görüldü.

Okuduğum bir habere göre Fenerbahçe başkanlığına aday olan Ali Koç, seçim hediyesi olarak Mesut Özil’i Fenerbahçe kadrosuna alacağı söyleniyor. Sanal da olsa, Ay Yapım daha önce davranıp Özil’i kadrosuna almış. Bir gün Mesut Özil İstanbul’a gelir kendisini İçerde dizi setinde bulursa şaşırmayalım.

Olur mu olur!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Kaynak haber ve görseller; Uçankuş Tv ve HTMagazin.

Yüksek Sosyete Perşembe akşamını Cesur ve Güzel’e bıraktı!

cvzci9mw8aacifl

Perşembe akşamları ekranlara gelen Bi Yapım’ın sevilen dizisi “Yüksek Sosyete” o akşamı boşaltıyor ve Cesur ve Güzel’e bırakıyor.

Peki Yüksek Sosyete ne olacak? Yüksek Sosyete’nin 18.Bölümü önceki akşam ekranlara gelmişti. Haftaya 3 Kasım Perşembe akşamı da 19.bölümü ile ekranlara gelecek. 20.Bölüm 12 Kasım Cumartesi akşamına transfer edildi.

Daha önce 7 Ekim 2016 Tarihinde; “Yüksek Sosyete’de büyük hesaplaşma! Dizi Finale mi gidiyor?” başlıklı yazımda aynen şöyle yazmıştım.

“Şimdi ne olacak? Herkes herkesle hesaplaştı, eteklerindeki taşı döktü. Büyük hesaplaşmalar oldu! Düğümler çözüldü. Aslında konu da bitti sayılır. Bana göre dizinin finaline gelindi. 1-2 hafta içinde final olabilir. Star Tv’nin yeni dizileri geliyor. Vahide Perçin ve Cansu Dere’nin Anne, Kıvanç Tatlıtuğ ile Tuba Büyüküstün’ün Cesur ve Güzel Ekim ayı içinde ve Birce Akalay ile Ufuk Özkan’ın dizisi Hayat Bazen Tatlı’dır Kasım ayında Star ekranlarında olacak. Boş gün lazım değil mi? Pazartesi: Paramparça, Çarşamba: Kara Sevda, Perşembe: Yüksek Sosyete. Cuma: Kiralık Aşk. Cumartesi – Pazar yarışma programı… Sadece Salı günü boş. Sırada bekleyen ise üç yeni dizi var.

Kararı kanal ve yapımcı karar verecek! Şimdilik Bi Yapım – Burak Sağyaşar’dan bir ses yok. Star Tv genelde reytinglere bakar. Şayet reyting puanı 4’ün altına düşerse pek acımaz. Son 15.bölümde altına düştü. Total’de ve AB’de 4’5 puan aldı. Geçen hafta da reyting puanları 4’ün altına düşmüştür.”

cvxn7xuw8aa0fct

Yüksek Sosyete’nin son üç bölümde reytinglerde yükselme oldu. 16.Bölüm (Total: 4,69/13,30 – AB:4,69/13,38). 17.Bölüm (Total: 4,78/12,95 – AB: 4,76/13,38). 18.Bölüm (Total:6,07/15,08 – AB: 4,89/12,51). Görüldüğü gibi son 27 Ekim Perşembe akşamı yükselme oldu. Kanal diziyi başka kanala kaptırmak da istemedi. Çareyi Cumartesi akşamına kaydırmakta buldu.

2 Kasım Perşembe akşamı 19.Bölüm ekranlara gelecek ve 20.Bölüm 12 Kasım Cumartesi akşamı saat 20:00’de Star Tv ekranlarında olacak. Cesur ve Güzel için Perşembe akşamı boşaltıldı. “Anne” dizisi Salı akşamına monte edildi. Pazar akşamına; Hayat Bezen Tatlıdır ve Cumartesiye de Yüksek Sosyete kaydırıldı. Star Tv böylece haftanın 7 günü akşamlarını dizilerle doldurdu.

 

cvn-kyvxeaaeil3

Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüksüstün’ün oynadığı yeni dizi 10 Kasım Perşembe akşamı Star Tv ekranlarında olacak.

Gelen gideni aratır derler ama… Ne olacağını Cesur ve Güzel’in ilk bölümünü seyrettikten sonra göreceğiz.

Yüksek Sosyete Cumartesi akşamları nasıl bir performans göstereceğini merak ediyorum. Bu gecede reytingleri düşerse, erken finale gidecektir.

Her iki dizi için yeni günlerinde hayırlısı ne ise o olsun diyelim!

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

İçerde / Sarp ile Mert karşı karşıya; Yumruklar yetmedi, Tabancalar çekildi!

ce0d277c2f70dcc176d91185c0b34bac_k

Show Tv’nin fenomen dizisi olan İÇERDE bütün heyecanı ile devam ediyor. Başrollerini Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Bensu Soral, Damla Colbay, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu ve Yıldıray Şahinler’in oynadığı İçerde’nin 7.bölümü 31 Ekim Pazartesi akşamı Show Tv ekranlarında olacak.

Polis teşkilatında durum karışıktır. Yusuf müdür Sarp’ın yardımına rağmen Celal’i suç üstü yapıp içeride tutamaz. Teşkilattan bilgi sızıntısı vardır ve içerde bir kişi Celal’in adamıdır. Müdür Yusuf 3 adamı arasında kimin olduğunu bulmakta kararlıdır. Polis Aslan, Mert’i takip eder ve Celal ile buluşmalarını ve konuşmalarını cep telefonuna kaydeder. Bu durum Mert ile Aslan’ı karşı karşıya getirir. Karşılıklı tabancalar çekilir. Tam bu sırada yukarıdan atılan bir kurşun Aslan’ı saf dışı yapar. Mert büyük bir beladan kurtulur.

 

icerde-3

 

İÇERDE 7. BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Eylem’in sokak çocuklarıyla ilgili yaptığı haber Melek, Celal ve Mert’i endişelendirir.

3af5882c9ecc2ebfebb693d9dbe872bf_k

Celal bunu yapanın kim olduğunu bulması için Mert’i görevlendirir. Mert, Eylem olduğunu öğrenir ama ona zarar gelmemesi için Kebapçı Celal’e söylemez. Ayrıca haberde Mert, geçmişiyle ilgili bir ipucu yakalar ve peşine düşer. Sarp telefondaki “aşkım” diye kayıtlı kişinin Yusuf müdür olduğunu Melek’in anlamaması için küçük bir plan yapmıştır. Barış kendisini Füsün’un lokantasına yerleştiren adamla buluşur. İlk görevini alır.

Sarp kardeşi Mert ile sıkça karşı karşıya gelir.

cv3-emlwcaej8ii

Önce yumruklar konuşur.

cv3-empw8aan302

Sonra da Mert tabancasını ağabeyi Sarp’a doğrultur.

cv3-el9xyaargex

Sarp da Mert’e karşı tabancasını çeker. Silahlar karşılıklı doğrultulur.

cv3-emdweaa57k_

Şimdi ne olacak? Tetiği kim çekecek, Sarp mı? Mert mi?

cv3-nj6w8aaiqvb

Diğer tarafta köfteci Celal Sarp’ı çok güvenmekte onu özel şoförü olarak kullanmaktadır.

cv3-njvw8aamrfo

Pazartesi akşamı oldukça heyecanlı bir bölüm bizleri bekliyor!

1.FRAGMAN:

https://www.youtube.com/watch?v=6EF0ufBfz2s

2.FRAGMAN:

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Bana Sevmeyi Anlat / Leyla ve Alper’in kaçamak aşkları nereye kadar!


Hindistan Mumbai Film Festivali’ne Türk dizi oyuncuları çıkartma yaptı!

indir-turk-ekibi

Bu yıl 18.si düzenlenen ve Türkiye’nin konuk ülke olarak katıldığı Hindistan’ın en önemli film festivallerinden Mumbai Film Festivali’ne dizi oyuncularımız çıkartma yapmış.

Hindistan televizyonlarında son günlerde; Adını Feriha Koydum, Küçük Ağa ve Fatmagül’ün Suçu Ne? gibi Türk dizileri oynuyor. Dolayısıyla Türk oyuncularının büyük bir hayran kitlesine var. Söz konusu dizilerde oynayan Hazal Kaya, Sarp Levendoğlu ve Kaan Taşaner’in gelişi ve “Turkish Focus” kapsamında gösterilecek olan Türk filmleri ülkede büyük bir heyecan yarattı. Cuma günü sinemaseverle buluşan ilk Türk filmi “Annemin Yarası” ise sinemaseverler tarafından yoğun ilgi gördü.

27 Ekim’e kadar devam edecek Mumbai Film Festivali’nde “Turkish Focus” başlığı altında Albüm, Annemin Yarası, Gelin, Kar Korsanları, Kış Uykusu, Kor, Mavi Bisiklet, Toz, Unutursam Fısılda ve 8 Saniye filmleri gösterime girecek.

Cuma günü festivalde gösterilen ilk Türk filmi olan, baş rollerini Belçim Bilgin, Ozan Güven, Bora Aktaş ve Meryem Uzerli’nin oynadığı “Annemin Yarası”na yoğun ilgi gösteren sinemaseverler film sonrası olumlu tepkiler verildi.

261020160940378881281_2

Türk dizi oyuncuları ile Mumbai Başkonsolusu Sabri Ergen bir toplantı düzenlemiş. Mumbai Başkonsolosu Sabri Ergen de toplantıya katılan delegasyona işaret ederek, “Bizim dizilerimizi, sinemamızı, yeteneklerimizi göstermek istiyoruz. Daha başka ne diyebilirim ki.” değerlendirmesini yaptı.

ekran-alintisi-hazal-kaya

Hindistan’da gösterilmeye başlanan “Adını Feriha Koydum” dizisi oyuncuları Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy çok seviliyor. Başrol oyuncularından Hazal Kaya yaptığı ingilizce ve türkçe konuşmasında; festivale katıldığı için çok heyecanlı olduğunu, burada bulunmaktan çok mutlu olduğunu söyledi. Hazal Kaya, Feriha aslında 2011 yılında başladı, aradan 5 yıl geçti. Hindistan’da böyle bir etki yaratması bizim için çok önemli, çok heyecan verici. Aslında dünyanın pek çok yerinde yayınlanıyor Türk dizileri. Ama Hindistan’daki karşılığını görmek çok iyi. Hint filmleriyle büyümüş bir anneye sahibim ben. Dolayısı ile benim için çok daha önemli, annemi gururlandırmak benim için mutluluk verici.” değerlendirmesinde bulundu ve herkese teşekkür etti.

1315504_77ca2e33007039d2fe351a23985892b2_640x640

“Küçük Ağa” dizisinin oyuncusu Sarp Leventoğlu da sanatın evrensel olduğunun altını çizerek, “Her insana aynı şekilde ulaşabilen sanat vesilesiyle bir arada olmamız beni çok mutlu ediyor. Düşünce farklılıkları olmadan bir arada aynı şeyleri söylemek mutluluk verici.” dedi.

“Fatmagül’ün Suçu Ne” dizisinde rol alan Kaan Taşaner ise sanatın insan yaşamındaki önemine vurgu yaparak, “Sanat hepimizi burada bir araya getiren şey. Konuştuğumuz dilden daha önemli bu. Ben sabah geldim, hepinizin gözlerinin üzerimde olması çok heyecan verici. Beni burada görmek isteyen herkese ve sizlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Toplantının sonunda, Türk oyuncular Hint medyasına özel röportajlar verdi.

 

Hazal Kaya, Çağan Irmak, Ömer Faruk Sorak, İpek Sorak ve Sarp Leventoğlu aynı masada kokteylde:

cvtrfw-wiaa3oux

Ekip Hint usulü selamlamada:

cvm9sa7weaajyli

Ekipten başka bir görüntü:

cvm9pk_w8aavbfc

Ekibimiz bir arada:

cvm9q5gxyaeiwei

Festival bugün, 27 Ekim’de sona erecek.

Türk ekibinde yer alan oyuncu Hazal Kaya, Sarp Levendoğlu ve Kaan Taşaner, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Tesiyap başkanı yapımcı Birol Güven, Türkiye Yeni Delhi Büyükelçisi Burak Akçapar ve Mumbai Başkonsolosu Sabri Ergen, yönetmen ve yapımcı Çağan Irmak ve Murat Şeker ve de ekibe katılan gazeteci Ayşe Arman’a; böylesine kültür toplantılarında yer almaları, Ülkemiz dizi ve sinema sektörü için son derece önemlidir. Tüm ekibe çok teşekkürler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Kara Sevda / Kemal ve Nihan yeniden bir araya mı geliyor?

70678

Ay Yapım imzalı, Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün rol aldığı Kara Sevda’nın yeni bölümünde, tesadüf ve sürprizlerle dolu bir İstanbul gecesinin bir araya getirdiği Kemal ve Nihan’ın romantik sahneleri ekrana gelecek. Bir gece için her şeyden uzaklaşmak isteyen Kemal ve Nihan, hiç beklemedikleri bir anda karşı karşıya kalırlar. Sevilen müzik grubu PERA’nın konuk olduğu Kara Sevda’nın yeni bölümüne duygu dolu sahneler damga vuracak.

Acı dolu günler yaşayan Nihan, bir süreliğine de olsa her şeyi unutabileceği bir gece geçirmek için, Kemal’le mutlu günlerinden bir anının peşinden gider. Kemal’le olan geçmişi her adımda karşısına çıkan Nihan, kendi gerçekleriyle bir kez daha yüzleşmek zorunda kalacak. Kalplerinin sesini dinleyen Kemal ve Nihan, savunmasız olarak karşı karşıya geldiklerinde, birbirlerinden uzaklaşamayacaklarını anlayacaklar.

Kemal gerçeğe çok yaklaşıyor

Kemal’in telefonda dinlediği kayıt, Ozan’ın ölümünün intihar değil, cinayet olduğunu anlamasını sağlar. Artık bu gerçeği ortaya çıkarmak, Nihan’a ve vicdanına karşı borcudur. Kemal’in ilk hareket noktası, mecburi bir sebepten ötürü Zeynep olur. Zeynep’in kendine sakladığı gerçekler üstüne basılmayı bekleyen bir mayın kadar tehlikelidir. Diğer tarafta Emir, Kemal’in kayıtlara ulaştığından habersiz, dikkatinin hala Ozan’ın üstünde olduğunu anladığında, daha sert hamlelere hazırlanır.

70681
Kozcuoğlu şirketler grubuna ait hisselerin Nihan’a devredilmesinden rahatsız olan Galip, Emir’in gözünü açmak için Nihan’a tuzak kurar.

70680

Nihan bu tuzağa düştüğünde ilk sınavını Emir’den önce, Kemal’e ve kalbine karşı verecektir. Kemal ise Nihan’a yaklaştıkça, Asu’yla ilişkisi gözünde daha bulanıklaşmaya başlar.

Kemal, Ozan’ı zehirleten kişinin peşine düştüğünde, Emir de geçmişe dönük bir operasyon başlatmıştır. Bu sırada Kemal’in araştırması beklenmedik bir anda, sürpriz bir isimle düğümlenir. Kemal bu ismi aştığında, önündeki duvar kalkacak ve gerçeğe yaklaşacaktır.

70679

Nihan, Eda ile eğlenmek için dışarı çıktığında, geçmişi her adımda Nihan’a, Kemal’i ve aşkını hatırlatır.

kara-sevda-41-bolum-4

Bu akşamki bölümde, sevilen müzik grubu PERA’a Kara Sevda‘nın konuğu oluyor.

kara-sevda-41-bolum-2

O akşam, Kemal’le Nihan’ı kalplerinin sesi aynı yerde buluşturur.

kara-sevda-41-bolum-1

Savunmasız olarak karşı karşıya geldiklerinde, ikisi de kalplerine attıkları mührü dillendirecektir: “sonsuza kadar”

70676

Kemal ile Emir, Ozan’ın öldürülmesine dair son hamlelerini yaptığında, görünen bütün gerçekler anlamını değiştirecektir.

Kara Sevda 41.Bölüm 2. Fragmanı:

Hilal Saral’ın yönetmenliğini, Özlem Yılmaz, Burcu Görgün’ün senaristliğini üstlendiği Kara Sevda 26 Ekim Çarşamba (bu akşam) saat 20:00’da Star TV’de ekrana gelecek.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

“İçerde” Zirvenin tek sahibi! Polis Aslan’ı kim vurdu?


Geçen Haftanın (17 – 23 Ekim 2016) en çok izlenen dizileri!

cats-24-ekim

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 17 – 23 Ekim 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Tüm diziler arasındaki yarış bütün hızıyla devam ediyor. Kanallar Pazartesiden Pazara haftanın 7 günü dizilerini izleyicinin beğenisini sunuyorlar. İşte Pazartesiden-Pazara gösterimdeki diziler: İçerde, Babam ve Ailesi, Kırgın Çiçekler, Paramparça, Hangimiz Sevmedik, Rüzgarın Kalbi, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Familya, Hayat Şarkısı, Gülümse Yeter, No:309, Kara Sevda, Poyraz Karayel, Aşk Laftan Anlamaz, Adını Sen Koy, Bodrum Masalı, Yüksek Sosyete, Kördüğüm, Cesur Yürek, Yeter, Asla Vazgeçmem, Arka Sokaklar, Kiralık Aşk, Bana Sevmeyi Anlat, Kertenkele Yeniden Doğuş, Seksenler, Rüzgarın Kalbi, Tatlı İntikam, İlişki Durumu Karışık, Seviyor Sevmiyor, O Hayat Benim, Arkadaşlar İyidir ve Hayat Sevince Güzel devam eden diziler. Önümüzdeki hafta (26 Ekim Çarşamba akşamı) Diriliş Ertuğrul yeni sezon bölümü ile başlayacak. Fox Tv’e geçen Bağdat Fatihi 4.Murad gibi diziler de yarışa dahil olacaktır. Atv’nin Yeter dizisi bu hafta final yaparak ekranlara veda etti.

Haftanın dizilerinde Total’de ilk onun 1.sırasında, Oktay Kaynarca’nın Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, 8,94 puan ile ilk sırada yer aldı. Total’ın 10.sırasında da Star Tv’nin Yüksek Sosyete 4,78 puanla yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında da, Show Tv’nin süper dizisi İçerde 5.haftasında AB’de aldığı 8,98 gibi yüksek bir reyting puanı ile zirvedeki yerini koruyor. AB’nin 10.sırasında ise, Star Tv’nin Yüksek Sosyete, 4,76 puan ile yer alıyor.

Reyting Nedir?

Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 43.Bölüm (Atv)…8,94 – 23,40

2.Arka Sokaklar 413.Bölüm (Kanal D)………………………8,00 – 21,17

3.No:309 18.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..7,30 – 19,64

4.İçerde 5.Bölüm (Show Tv)……………………………………7,13 – 18,62

5.Kırgın Çiçekler 55.Bölüm (Atv)…………………………….6,73 – 16,83

6.Kiralık Aşk 57.Bölüm (Star Tv)…………………………….6,07 – 18,60

7.Kara Sevda 40.Bölüm (Star Tv)……………………………5,57 – 14,89

8.Hayat Bazen Tatlıdır 2.Bölüm (Star Tv)……………….5,15 – 12,99

9.O Hayat Benim 106.Bölüm (Fox Tv)…………………….5,02 – 13,37

10.Yüksek Sosyete 17.Bölüm (Star Tv)…………………….4,78 – 12,95

 

AB’de ilk 10 :

1.İçerde 5.Bölüm (Show Tv)…………………………………….8,98 – 22,89

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 43.Bölüm (Atv)…8,25 – 21,18

3.No:309 18.Bölüm (Fox Tv)……………………………………6,83 – 1783

4.Kiralık Aşk 57.Bölüm (Star Tv)……………………………..6,82 – 19,60

5.Kara Sevda 40.Bölüm (Star Tv)…………………………….6,33 – 16,48

6.Hayat Şarkısı 26.Bölüm (Kanal D)………………………..5,48 – 14,75

7.Poyraz Karayel 64.Bölüm (Kanal D)………………………5,22 – 13,36

8.Hayat Bazen Tatlıdır 2.Bölüm (Star Tv)………………..4,82 – 12,79

9.Babam ve Ailesi 5.Bölüm (Kanal D)………………………4,80 – 12,30

10.Yüksek Sosyete 16.Bölüm (Star Tv)…………………….4,76 – 13,38

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.İÇERDE : Show Tv’nin polisiye fenomen dizisi İçerde Pazartesi gecesinin reyting kralı… 5.bölümünde de AB Grubunda aldığı 8,98 puanla haftanın dizileri arasında zirvesinde yer alıyor. Çağatay Ulusoy ile Aras Bulut İynemli bu dizide birbirini arayan iki kardeşi canlandırıyorlar. Biri İçerde polis ama, mafya Celal’e çalışıyor. Ağabey Sarp dışarda, köfteci Celal’in sağ kolu ama gizli polis.

c3fb99e374f504ff6a3f16d8be083647_k

İçerde’nin 5. bölümünde; Melek’in, Sarp ile ilgili şüpheleri vardır. Bu durumu netleştirmek zorunda olduğunu hisseder. Eğer Yusuf’a bilgiyi götüren Sarp ise bunu Celal ile paylaşmak zorundadır. Sarp, Necip’ten kardeşinin hayatta olduğunu öğrenince çok sevinir ama Necip evini yakarak izini kaybettirmiştir. Sarp, Celal’in özel misafiri Akın Işık ile büyük bir sevkiyat işi yapacağını öğrenir. Bu sefer kesin Celal’in işini bitireceğini ve kardeşine ulaşacağını düşünüyordur. Bu arada Füsun’un Lokantası’nda Barış diye bir çocuk işe başlar. Füsun’un anne şefkatiyle yaklaştığı Barış acaba kimdir? Celal için çember daralırken, oyun kuran Melek; Sarp’ın, Yusuf’un adamı olduğunu ortaya çıkarabilecek midir?

 

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz : Atv’nin iddialı dizisi, geçen sezonda olduğu gibi Salı geceleri iddiasını sürdürüyor. AB’de aldığı 8,94 reyting puanı ile 2.sırada yer alıyor.

7_d-43-bolum

Sırları ortaya çıktığından beri gölgesinde ölümle gezen Alparslan, başına gelecekleri bildiği halde kaçmamıştır. Hızır Çakırbeyli, Alparslan’ın dayısının istihbaratın başı olduğunu öğrenmesiyle yıkılır. O’na söylenen yalanları hazmetmesi ise mümkün değildir. Düşmanlıkları kuvvetlendiren olay tüm aileyi derinden sarsar. Hayriye Ana’nın kaybettiklerinin ardından ayakta duracak gücü kalmamıştır. Meryem her şeye rağmen aileyi bir arada tutmak için elinden geleni yapacaktır. Artık Handan ve Ceylan’ın Çakırbeyli ailesiyle görülecek bir hesabı daha vardır. Hızır için hayat her geçen gün zorlaşacaktır.

3.ARKA SOKAKLAR : Kanal D’nin beğenilen dizisi Arka Sokaklar geçen hafta olduğu gibi bu hafta da 413.Bölümünde, Total grubunda aldığı 8,00 reyting puanı ile 3.sırada yer alıyor.

arka-sokaklar-413-bolum

Arka Sokaklar 413. Bölümde; ekip, Ali’yi Albay’ın elinden nasıl kurtaracaklarının planını kurmaya çalışıyor! Albay Yüksel ve askerleri Rızaların evin kapısındadır. Kerim’i öldü sanmakta olan Yüksel, Rıza babaya evlat acısının ne olduğunu göstermeye yeminlidir. Aylin, bilgisayarının başında Albay’ın, Rızaların evine girdiğini görür. Bir hışım toplantı odasına geçip Rıza, Arif ve Faruk’a haber verir. Rızalar, hemen emniyetten çıkış yaparlar. Albay’ın son kalesi Mevlüt ve adamları tarafından yolları kesilir ve sıkı bir çatışma başlar. Bu sırada da Mesut, Hüsnü, Selin, Ali, Aylin, Hakan ve diğerleri Rıza Babanın evinin önünde yerlerini alır. Ali, Albay tarafından rehin alınır. Mesut yanına ufak bir ekip alıp Rızaları kurtarmaya desteğe gider. Hüsnü, Ali’yi Albay’ın elinden kurtaracaklarının planını kurmaya çalışır. Rıza’ya bir süre Ali’nin rehin alındığı söylenemez. Albay’ın Ali’yi sağ bırakmak gibi bir düşüncesi yoktur.

4.NO:309 : Fox Tv’nin romantik komedi türündeki dizisi No:309 ilk beşteki diziler arasında yer almaya devam ediyor. 18.bölümünde Total’de aldığı 7,30 reyting puanı ile 4.sırada yer alıyor.

767f8eeda90ec1f6010775fd4a3c86f7_640x320

Onur, Lale’nin kendisini öpmesini Pelinsu’ya bir meydan okuma olduğunu düşünerek ona tavır alır. Artık bir şeyler yapma sırası Lale’dedir. Onur’un gönlünü almak için harekete geçen Lale, Pelinsu’nun daha da hırslanmasına sebep olur.. Bu arada Erol’la arası bozulan Filiz Lale’lerin evinde kalmaya başlarken aldatıldığından şüphelenen Nilüfer Kurtuluş’un peşine düşer.

 

5.Kiralık Aşk : Başrollerini Elçin Sangu ve Barış Arduç’un oynadığı sevilen dizisi “Kiralık Aşk” 57.bölümü ile bu hafta AB’de aldığı 6,82 reyting puanı ile bu hafta, ilk beşin 5.sırada yer aldı.

kiralik-ask-57-bolum-fragmaninda-om

Ömer Defne’yi hiç beklemediği bir anda öptü. Peki bu ani yakınlaşmaya Defne’nin tepkisi ne olacak? Toplantılar, telefonlar, koşuşturmalar, Passionis yangın yeri…Her şey yoluna girecek derken, şirket karışıyor. Kral Ömer, ikinci şans adını verdiği tasarımında çok büyük bir problemle karşı karşıya. Görüşmeler, temaslar, yeni planlar Passionis’i bu dertten kurtarabilecek mi? Herkes tarafını seçiyor. Ömer’den yana olanlar ve şüphe duyanlar… Sinan çabaları ile yine Ömer’in yanında. Her şey onun iyiliği ve zarar görmemesi için. Peki ya Defne? Hangi tarafta? Baba yarısı Necmi, olayı duyar duymaz Ömer’e geliyor. Ömer’e sunduğu teklif gözleri yaşartacak cinsten. Pamir her zaman ki gibi sessiz ve çok planlı. Ömer’in yaşadığı krizi fırsata çevirmek için çabalıyor. Koray, Ömer’den yana şüpheli. Eğer Ömer bunu hissederse, Koray için yine zor zamanlar başlayabilir. Seda, Yasemin’in Sinan’ın eski eşi olduğunu öğreniyor. Seda’nın bu konuya tepkisi ne olacak? İso artık gerçeğe çok yakın… Gerçekle yüz yüze… Yine zorluk, yine imkansızlık…

 

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

İçerde, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, No:309, Kara Sevda, Yüksek Sosyete, Kiralık Aşk ve Hayat Bazen Tatlıdır her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Star Tv 4 dizi. Atv ve Fox 2 dizi. Kanal D ve Show Tv birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Star Tv 4 dizi. Kanal D 3 dizi. Atv, Fox ve Show Tv bir dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Total’de ve AB’de 4 dizi ile yer alan Star Tv olmuştur. Kanal D, AB’de 3 ve Total’de 1 dizi ile 2.sırada yer almıştır.

 

vatanim-sensin

Halit Ergenç‘in Kanal D ekranlarında “Vatanım Sensin” dizisi ile ekranlara geliyor. Dizinin yayın günü belli oldu. 27 Ekim Perşembe 1.bölümü ile ekranlara gelecek. Dizinin fragmanları Kanal D ekranlarında dönüyor. Balkan Harbi ve İzmir’in işgal dönemiyle başlayan, kimin hain, kimin kahraman olduğunun ilk bakışta asla anlaşılamayacağı büyük bir savaşın içerisinde, parçalanan bir ailenin yeniden bir araya gelme hikayesini ekrana taşıyacak “Vatanım Sensin” büyülü, tutkulu ve unutulmaz bir aşkın, bir savaşın gölgesinde ayakta kalma mücadelesidir.

14359439_317646411924838_7036462246934872064_n

Bu sezon Fox Tv ekranlarında izleyeceğimiz, Kösem Bağdat Fatihi IV.Murad’ın 4.tanıtım fragmanı ekranlara geldi. Yeni Kösem rolünde Nurgül Yeşilçay oldu. Osmanlı’nın Demir yumruğu, Bağdat Fatihi IV. Murad’ın güzeller güzeli aşkı, prenses Farya rolünü ise Farah Zeynep Abdullah canlandırıyor. Anne ile Oğul Karşı Karşıya! ıv.Murad padişahı Metin Akdülger oynuyor.

 

ekran-alintisic-g-tan-9

Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün yeni dizisi “Cesur ve Güzel”de çekimleri hızla devam ediyor. Ekim ayı sonunda ya da Kasım ayı başında yayına girecek dizinin senaryosunu Ece Yörenç yazıyor. Dizinin ilk tanıtım çekimi yayınlandı. At üstündeki güzel Sühan’ın atı önüne çıkan arabadan ürker. Cesur arabası ile onu takip eder ve attan alır indirir.

 

31586424-1-364x245
Ekim ayının ortasını geçtiğimiz şu günlerde dizi sektörü oldukça hareketli. Sürpriz dizi haberi bekliyoruz. Kerem Bursin dizisi “Bu Şehir Arkandan Gelecek” partneri Hazal Kaya olacak zannediliyordu. Zira Kerem’in sevgilisi Serenay Sarıkaya’dan Hazal Kaya’a yeşil ışık yakılmıştı. Bu defa ibre Özge Özpirinçci’ye döndü. Onay ona çıkmış.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller ve dizi özetleri ilgili kanalların dizi ana sayfalarından alınmıştır. Sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.