Aylık arşivler: Aralık 2013

A.Ş.K. final yaptı ve bitti! / Peki neden?

31 Aralık ’13

Kategori
TV Programları
A.Ş.K. final yaptı ve bitti! / Peki neden?

Kanal D.in A.Ş.K. dizisi çok büyük ümitlerle, yeni sezonda başladı. Sessiz sedasız final yaptı ve bitti. Peki neden?

Gelin beraber şapkamızı masaya koyalım düşünelim. Nedenini sorgulayalım. Bu dizinin artıları neydi? Eksileri ne oldu?

Önce dilerseniz artılarını konuşalım.

Oyunculardan başlayalım:

1.Hazal Kaya faktörü. Hazal Kaya dizi için çok büyük bir kozdu. Güzel ve oyun performansı son derece yüksek bir oyuncu. Geçmişte kendini kanıtlamış, Aşk-ı Memnu ve arkasından Adını Feriha Koydum dizisinde Çağatay Ulusoy ile olağanüstü bir başarı elde etmişti. Çok sevilmiş, canlandırdığı kapıcı kızı Feriha olarak milyonların kalbini kazanmış, yer etmiş, fanları oluşmuş bir yıldız. Bunu bilen Faruk Turgut, daha önce Aslıhan Gürbüz ile anlaşmıştı. Verdiği avansı yakarak, “Azra” karakteri için Hazal Kaya ile anlaştı.

2.Deneyimli usta oyuncu, Nebahat Çehre de dizinin ağır toplarından biri olarak seçilmişti.  Bu da isabetli bir seçimdi. Aşk-ı Memnu ve Muhteşem Yüzyıl dizileriyle oyunculuğunun zirvesinde olan sanatçı. Aşk dizisinde iş kadını Neslihan Vural karakteri olarak diziye alınmıştır.

3.Aslı Tandoğan gözleri kadar yüz güzelliği ile dikkati çeken oyuncu, daha önce Behzat Ç, Zehirli Sarmaşık, Bir Zamanlar Osmanlı ve Leyla ile Mecnun dizilerinden tanıdığımız bir oyuncu, aşk dizisinde “Şebnem” karakteri olarak oynadı.

4.Kaan Urgancıoğlu, daha önceleri, Dürüye’ in Güğümleri, Bir Ömür Yetmez, Leyla ile Mecnun ve Düşman kardeşler dizilerinden tanıdığınız sempatik ve yakışıklı oyuncu, Şebnem’in erkek kardeşi Can karakteri olarak diziye girmiştir.

Dizinin mekanları, Ada çekimleri ve görüntüleri ve dizi müzikleri olumlu yönleri.

Gelelim olumsuz taraflarına:

1.Oyuncu seçiminde, Hazal Kaya’nın partneri olan “Kerem” karakterini canlandıran Hakan Kurtaş iyi bir seçim değildi. Bir kere Hazal ile kimyası tutmadı ya da uyum olmadı diyelim. Hakan Kurtaş iyi bir oyuncu olabilir. Bu dizide bu rolde, gerçekten olamadı. İzleyici onun yüzünde ve gözlerinde aşkı ve mutluluğu göremedi. Başlangıçta Hazal’ın partneri olarak Kaan seçilseydi daha isabetli olacağını düşünüyorum.

2.Konu seçimi; Konu izleyiciye çok ters geldi. Şöyle de diyebiliriz senaryo özgün değildi. Azra’ ın aşklarını kurtarmak için para bulma yöntemi, sevgilisinin aşkını satması çok yanlıştı. Seyirci konuda ve de karakterlerde tam aradıklarını bulamadı.

3.İlk yayına başlamadan gün seçimi yanlıştı. Çarşamba günü Muhteşem Yüzyıl gibi kendini kanıtlamış, sevilen dizi ile aynı saate koymak hataydı. Salı akşamına konabilirdi.

4.Yayın gününün değişmesi, Pazartesiye 2.i Part time alınması başka bir hataydı. Zaten Pazartesi akşamı son iki bölüm oynadı.

5.Ayrıca dizi ortasında, yönetmeni değiştirelim, senaryoyu değiştirelim çözümleri de olmadı.

6.İlgi çekmek içi konan öpüşme ve banyo sahneleri doğallıktan uzaktı.

7.Kanal D.in okuduklarıma göre bu diziyi pek desteklemedi, üvey evlat gözüyle baktığı yazıldı, çizildi. Sonradan başka yayıncı kuruluşa geçilse olur muydu? Hayır, olmazdı. Çünkü gidişat iyi değildi.

Öyle veya böyle dizi dün akşam erken final yaparak sona erdi. Azra ile Kerem başa döndüler. Her ikisi de zenginlik için güzel bir evlilik yaptılar. Kerem ağabeyini öldürerek katil oldu, hapse girdi.

Azra, kocası Can’la boşanma kararı aldı. Can’ın başlangıçta sorduğu sorunun cevabını verdi. Kerem neyin oluyor? Cevap: Kerem benim sevgilimdi, onun için girdim her şeye… Can, “Git buradan”.

Aza, Can’ı gerçekten sevmişti. Son sözler çok anlamlı; “Oyunlarla ve yalanlarla kurulan mutluluklar kağıttan kulelere benziyor. Bir üfleyişte yıkılıyorlar. Aşk, hak edenlerin, kalpler sevenlerin, dürüstlerin olsun, aşk cennetin diliydi, biz o dili kirlettik.”

Azra, gururunu ve onurunu kurtardı ama, başa döndü…

Hazal Kaya, dilerim bu son yarım kalan dizin olsun. Yüzün hep gülsün, bahtın açık olsun. Unutma sevenlerin senin yanında ve arkanda.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Çağatay Ulusoy & Serenay Sarıkaya dizi aşkı gerçek oldu!

30 Aralık ’13

Kategori
Magazin
Çağatay Ulusoy & Serenay Sarıkaya dizi aşkı gerçek oldu!

 Star Tv.in aşk dizisi Medcezir dizisinin iki yetenekli ve yetenekleri kadar çok uyumlu bir çift olan Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya dizideki aşklarını gerçek hayatlarına da taşımışlar. Bugünkü yazılı ve görsel magazin basını bu aşktan söz ediyor.

Medcezir’ de Yaman ile Mira aşkı son bölümlerinde diziyi damgasını vurmuştur. Dizideki bu güzel aşkı gerçek hayatta da yaşamaya başlamışlar. Bu durumu set arkadaşlarından saklamayan ikili, “Biz birbirimize iyi geliyoruz ve çok mutluyuz” demişler.

Serenay Sarıkaya 1,5 ay önce Antalyalı evli iki çocuklu bir iş adamıyla ilişkileri ortaya çıkmış, daha sonra da olayın basına yansımasından sonra ayrılmışlardır. Bu olaydan Serenay Sarıkaya haliyle üzüntü duymuştur.

Çağatay Ulusoy da 28 Kasımda uyuşturucu davasından mahkemeye çıkmış, ifadesi alınmış, sıkıntılı günler geçirmiştir. Sette çok uzun süre birlikte olan iki oyuncu birbirlerine moral yönünden destek olmuşlardır. Bu kadar yakınlık ve olayların onları birbirlerine itmesi ve dizideki aşk ve ateşli öpüşme sahneleri bu yakınlığı doğurmuştur.

Ne diyelim bu onların özel hayatı bizlere mutlu olsunlar demekten başka laf düşmez. Ancak izleyici onların dizideki performansına bakar. Diziyi aksatmadıktan sonra yönetmen bile karışmaz. Ben 2 Ağustos 2013 tarihli “Çağatay Ulusoy, aşk zamanı değil, iş zamanı” başlıklı blog yazımda da belirtmiş, bu aşkın olabileceğini yazmıştım. Söylediğim gibi bu aşk medyada kötü kullanılmasın, dizilerine olumsuz etkilemesin.

Medcezir dizisinde 15 bölümde, çok güzel bir performans yakaladılar. İnanılmaz bir uyum sağladılar, milyonları her Cuma Star Tv. ekranı başına oturttular.

Bizler onların özel hayatlarını karışmamak adına, haklarında hayırlısı neyse o olsun, mutlu olsunlar demek düşer.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Medcezir / İnanılmaz ama, gerçek!

25 Aralık ’13

Kategori
Magazin
Medcezir / İnanılmaz ama, gerçek!

Star Tv.de 4 aydır yayınlanan “Medcezir” dizisi inanılmaz rekora gidiyor. Bu sabahki internet haber sitelerinin ilk haberine göre, sevilerek izlenen Medcezir facebookta en çok konuşulan dünya dizileri arasında ilk 10’a giren tek Türk dizisi olmuş. Yanlış duymadınız, aynen böyle.

Yayınlandığı 13 Eylül’den bu tarafa 14 bölümü geride bırakan dizinin bu hafta Cuma günü 15.i bölümü yayına girecek. Çok sevildi, çok tutuldu. Cuma gecelerinin bilhassa AB reyting grubunda gecenin birincisi oldu. Bu başarıda The O.C. gibi bir Dünya dizisi olması ve Çağatay Ulusoy gibi yıldızı parlayan bir Starın oynaması. Serenay Sarıkaya ile de müthiş bir uyum yakalamaları. Ayrıca Ezel dizisinden tanıdığımız Barış Falay (Avukat Selim Sezer) gibi bir karakter oyuncusunun bulunması. Diğer karakterlerin başarısı da yabana atmamak gerekir. Mine Tugay (Ender Serez), Taner Ölmez (Mert Serez), Hazar Ergüçlü (Eylül), Murat Aygen (Faruk Beylice), Şebnem Dönmez (Sude Beylice) ve Can Gürzap /Asım Şekip Kaya) gibi çok güçlü karakter oyuncularının bulunması diziyi seyredilir kıldı.

Sosyal medyada da adından en çok söz ettiren dizi, en çok konuşulan Dünya dizileri arasında ilk on yer alan tek Türk dizisi “Medcezir” Facebook hesabı  (facebook.com/medcezirstartv) 1.137 bin takipçi sayısına ulaşmış durumdadır.

Dünya sıralamasında en çok konuşulan dizilerde 6.ı sıraya yükselmiştir.

1- Family Guy………….  808.149

2- The Walking Dead…   802.486

3- The Simpsons………  485.77

4- Breaking Bad……….  470.117

5- South Park………….  460.008

6- Medcezir…………….  403.140

7- Sons of Anarchy…..    401.549

8- Ger’s Anatomy……..  394.350

9- Once Upon a Time..   292.416

10- Doctor Who………..  254.096

Sevilen dizinin bu kadar tutulmasında, deneyimli senarist Ece Yörenç’in de payı büyüktür.

Ay Yapıma, dizinin yapımcısı Kerem Çatay’a, yönetmen Ali Bilgin’e ve başrol oyuncuları Çağatay Ulusoy’a ve Serenay Sarıkaya’ya , bu başarılarından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.
Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/Cansever

Not: Görseller interneten, Dizifilm.com’dan alınmıştır.

Medcezir dizisine gereksiz suçlamalar!

22 Aralık ’13

Kategori
Magazin
Medcezir dizisine gereksiz suçlamalar!

 

Bazı eski AFK fanları, ki bu fanlar daha ziyade yurtdışından, Medcezir‘ in “Adını Feriha koydum” dizisindeki bazı sahneleri taklit ediyor diye Sosyal Medyada gereksiz gürültü koparıyorlar. Bunlar gereksiz feryatlar arkadaşlar. Ben her iki dizinin tüm bölümlerini seyretmiş biri olarak söylüyorum. Yok böyle bir şey. Konular bazen birbirlerine benzeyebilir. Her dizde benzer sahneler olabilir.

Feriha’da Halil Feriha’yı kaçırmıştı. Burada da Piyano Hocası Tan Mira’ ı kaçırdı. Olabilir, bu alıntı mı demek. Bir Aşk Hikayesi dizisinde, Korkut’un Kardeşi Emine’yi bir cinsel sapık hastane görevlisi kaçırdı. Bu nereden alıntı. Her filmde yada dizide bu tür olay sahneleri hep var.

Feriha ile Emir hastane önünde bankta oturdu. Medcezir de de Mira ile Yaman sahilde bankta oturdu. Bu oradan alınmış mı demek. Orada da iki aşık, burada da, olamaz mı yani.

Neymiş efendim, Feriha’da çalının müzik parçaları, Medcezir’ de de çalınıyormuş. Bu alıntı mı demek. Toygar Işık’lı yeteneksiz birimi ki, repertuarını Feriha dizisinden alsın.

Senarist Ece Yörenç bu tepkilere cevap verme ihtiyacı duymuş. Ece Hanım, twitter hesabından “Medcezir The OC uyarlamasıdır bir kere daha sevgiyle hatırlatıyorum” şeklinde bir cevap yazmış.

Yok Mira elini Yaman’ın kalbinin üstüne koymuş. Feriha da elini koymuştu. İnsanın kalbi bir yerde göğsünde, tabii ki seven el oraya gider ve koyar. Elini nereye koysun.

Demek ki, Çağatay ve Hazal’ın tek suçu daha önce aynı dizide oynamış olmaları mı? Onun için mi aranıyor bu benzerlikler. Aynı tür sahneler diğer dizilerde de var.

Saygıdeğer arkadaşlar, biliyorum AFK’ daki  aşkı unutmadınız. Tadı damaklarınızda, gönlünüzde, görselleri gözünüzde kaldı. Çağatay Ulusoy AFK da ne ise, Medcezir de de o. Sadece rolü, canlandırdığı karakter değişti. Feriha’da Emir, Medcezir de Yaman. Olmayacak duaya amin demeyelim. Ne yapmak istiyorsunuz? Amacınız Çağatay Ulusoy’un başarfılı olması değil mi? Pek ala Medcezir’de de neredeyse aynı başarıyı elde etti.

O dizide de başarılıydı. Bu dizide Medcezir de de başarılı.  Bırakın geçmişi. Medcezir’i seyrederek tadını çıkartın. Bozmayın Çağatay’ın moralini, ağzının tadını.

Ben iddia ediyorum ileride bu iki başarılı oyuncumuz yeni bir projede birlikte olacaklar. Siz onlardan bunu isteyin. Biliyorum, zaten istiyorsunuz.

Önümüzdeki yaz aylarında, dizileri sezon finali yaptıktan sonra aynı projede bir sinema filminde bir araya gelmeleri için Sosyal medyada sesinizi duyurun. Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy’u kırmadan, dökmeden yapın bu işi. Biz yazarlar da elimizden gelen desteği sağlarız.

Şu an Yapımcı ve senaristi suçluyorsunuz benzerlikler var diye. Medcezir’de oynayan ve de çok başarılı olan, hepinizin çok sevdiği Çağatay Ulusoy’ u da istemeyerek de olsa üzüyor, kırıyorsunuz. Benden söylemesi.

Hem Hazal Kaya, hem Çağatay Ulusoy sevenlerine sesleniyorum, biliyorum her ikisini de seviyor ve beğeniyorsunuz. Mantıklı olmaya davet ediyorum, unutmayın onları siz buralara taşıdınız. Buralarda kalmaları da sizlerin desteği ile olacaktır. Desteklemeye devam ediniz.

Lütfen Sezar’ın hakkını Sezar’a verelim.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Medcezir / 14.Bölüm, Çağatay Ulusoy (Yaman) gitarı ve sesiyle damgasını vurdu!

21 Aralık ’13

Kategori
TV Programları
Medcezir / 14.Bölüm, Çağatay Ulusoy (Yaman) gitarı ve sesiyle damgasını vurdu!

 Star TV.in süper dizisi Medcezir, dün akşam Çağatay Ulusoy (Yaman) gitarı ve sesiyle damgasını vurdu. Öyle ki dizinin 14.Bölüm finalinde, Özdemir Erdoğan’ın “Sevdin Seni Bir Kere” şarkısıyla herkesi mest etti. Reytinglerde her zaman olduğu gibi AB’de 1.olmuş, Total’de Karagül’ün ardından 2.olmuştur.

Geçen bölüm sonunda Uludağ’a gitmeyip Yaman’a koşan Mira, evde yemek yapar, yalnız kalacakları bir gece hazırlar ve Yaman’a sürpriz yapar. Oturup baş başa yemek yerler, dertleşirler, gecenin tadını çıkartırlar. Mira feribottan kaçışını anlatır. Yaman geçmişini, ailesini Mira’ya anlatır.  Yaman, “Sana hiçbir şey için söz veremem Mira” Der. “Senden hiçbir söz istemiyorum, etrafımdakiler gibi bana yalan söyleme yeter” Der Mira. Daha sonra, Eda arar, Mira Yaman’la beraber olduğunu söyler. İki sevgili o kadar mutlu ve tatlılar ki anlatmaya kelimeler yetmiyor. El ele, göz göze… Ailesiyle ilgili her şeyi bütün samimiyetiyle Mira’ya anlatır. Sonra da baş başa film izlemeye koyulurlar. Tam o ara Mert arar, yardım ister. Mira’yı evine bırakır, keyifleri kaçmıştır bir kere. Yaman Mira’ya çok güzel bir geceydi, sana söz veriyorum çok daha güzelleri olacak der ve Mira’yı dudaklarından öper.

Mert Tuğçe ile ders çalışmaya gitmişti, Mert’i sevdiğini söyleyerek öper. Mert pişmanlıkla çıkar, Eylül’e gider. Eylül’ Tuğçe’ ye öptüğünü itiraf eder. Eylül çok bozulur. Birlikte vakit geçiriler.

Orkun Uludağ’dan arkadaşlarından Doruk’a telefon edip, Mira’dan haber almak ister. Mira Doruk’un telefonlarına cevap vermez.

Selim Bey Antalya’da bir taşla iki kuş vurmak istemiş, Yaman’ın babasıyla orada hapiste yatan biriyle konuşur ve bilgi toplar. Ender Hanım bu işe biraz bozulur. Selim Bey, Yaman da benim oğlum sayılır, yardım etmeliyim der.

Sedef Hanım bir entel bara gider, içkinin verdiği keyifle o da sahnede dans eden kızların arasına katılır, soyunmaya başlar. Polis baskını olur, karakola götürülür. Kimliği olmadığı için yeğeni Mert’ten yardım ister. Mert, Yaman’ı Mira’dan ayırır, birlikte Sedef’e yardıma giderler. Onu karakoldan çıkartırlar, Yaman Sedef’i kenara çeker, “Bana bak sen eğlen mi yorsun, seni havaya uçuracak mayını arıyorsun”  der ve ikazlarda bulunur. O sırada Yaman, Sedef’e laf atan biriyle yumruklaşırlar. Eve gelirler, gerginlik devam eder, Sedef Hanım, Yaman’a haddini bil gibi sözlerle eleştirir. Sedef Hanım Yaman’a, “ Şu anda çok daha seksi görünüyorsun gözüme” der. Yaman ne diyeceğini bilemez, odasına gider. Sedef Hanım Mert’e bu çocuğun sinir problemi var, tedavi olmalı, maço bir de… diyerek şikâyette bulunur.

Mert (Taner Ölmez) odasına gider yatar. Mert okulda bütün kızlar tarafından öpücük yağmuruna tutulur, herkes onu öper, Eylül de üst kattan onu seyreder. Kan ter içinde yataktan fırlar, Allahtan bu bir kâbus, rüyayıymış.

Yaman, o sabah Mira ile telefonla Sedef hakkında konuşurlar. Bu kadın manyak, her şeye inanma, babasıyla bir an önce görüşmesini ister. Çıkışta Mert ile kartopu oynarlar, sahneler çok hoştu.

Yaman, karşıya eski mahallesine gider, Eylül, Mira ve Mert okula giderler. Okulda Tuğçe, Mert’in ellerinden tutarak dün akşam için defalarca özür diler, o sıra Eylül onları seyretmektedir. Eylül, Mert’i kıskandığı her halinden belliydi.

Yaman, Leyla’dan Kenan’ın eski kız arkadaşı Ayşe’nin hamile olduğunu öğrenmişti. Ayşe ile konuşur, Çocuğun Giray’dan olduğunu hemen tahmin eder. Eski günlerin hatırına sana yardım edeceğim, çocuğun alınması için parayı ben vereceğim der, gitar için ayırdığı 800 Lira parayı Ayşe’ye verecektir. Sonra da Giray’a gider, hesabını sorar, sahip çık bebeğine der.

Asım bey arazi işinden vazgeçer, çevrecilerle horon teper, hisseleri yükselişe geçer. Kaybını kazanca çevirmiştir, Selim Bey de duyunca çok keyiflenir. Ender Hanıma da haber verir, televizyondan seyreder.

Faruk Bey, evden eşyalarını almak için gider, O sıra Mira gelir, kapıda Sedef hanım ile karşılaşırlar, Sedef hanım babası ile olanları anlatır, Faruk’un suçsuz olduğunu söyler. Mira ikna olmuştur. Mira içeride babası ile karşılaşır. Sarılır babasına seni çok özledim der ve ağlar.

Eylül, Mert’i arar, herkes kapının önündedir. Parti yapıyoruz diyerek emrivaki yaparlar. Mert, Yaman’ı arar hemen işten gelmesini söyler. Patronu Yaman’a bir gitar hediye eder.  Eylül, Kanka diyerek Mert ile devamlı dalga geçer. Tuğçe de gelmiştir. Yaman da gelir, herkes dost canlısıdır. Mira Yaman’ı görünce çok sevinir.

Uludağ’dakiler hayatlarından pek memnun değildir. Hale dayanamaz Orkun’un yanına gider. Orkun çok memnun olur.

Izgara köfteler yapılır, yenir, içilir müzik eşliğinde dans eder, eğlenirler. Yaman ağır takılır, Mira sık sık onun boynuna sarılır. İlginç bir oyun oynarlar, el ayak değişik pozisyonlarda, kırmızı sarı noktalara basılarak konur, garip bir oyun oynarlar. Mert ile Eylül bu ara yakınlaşırlar. Parti biter herkes gider.

Mert, Tuğçe ile olanların hesabını verir, Eylül’e sen benim tek doğrumsun der. Ve Eylül ile dudak dudağa öpüşürler.

  1. Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman, Mira ile odasına geçer. Yaman sürpriz olarak gitarını çıkartır. Mira’nın karşısına oturur, başlar çalıp söylemeye. “Sevdim seni bir kere başkasını sevemem deli diyorlar bana desinler değişemem, hayatta en zor olan bir insanı tanımak, kabul etmek huylarını değişmeden bir olmak, sevgi anlaşmak değildir, nedensiz de sevilir bazen, küçük bir an için ömür bile verilir.”  Mira, mest olmuştur. Yaman, “Mert seni seviyorum demenin bin bir türlü yolu var dedi bu da, onlardan biri” der. Yaman tekrar seni seviyorum der, göz göze bakışırlar.

Ses Çağatay Ulusoy’un kendi sesi, kısık bir ses ama, vurguları yerinde. Ben inanın bayıldım. Tüm izleyici de öyle, daha önceki yazılarımda belirtmiştim, Çağatay’ ın (Yaman) olarak gitar ile şarkı söylediği günleri de göreceğiz demiştim, o da oldu. Tebrikler Çağatay, sen bir harikasın. Oyunculuğun ve performansın da çok harika. Serenay Sarıkaya ile uyumunuz dört dörtlük, sizleri seyretmek hakikaten çok keyifli.

Asım Bey, Ender Hanıma arar, yarın sabah 9’da toplantıya çağırır. Ender hanım, biz seyahatteyiz dese de telefon kapanır. Sabah erkenden eve dönmek zorunda kalırlar. Evin hali haraptır, her taraf partiden kalma karmakarışıktır. Ender Hanım ben Yaman’a bakayım der, Selim Bey de ben Mert’e bakayım deyip Mert’in odasına girer. Ne görsün, Mert ile Eylül koyun koyuna yatakta uyuyorlar. Kapıyı yavaşça kapatır, çok şaşır, ağzını koyacak yer bulamaz, gülümser.

Kenan’ın yattığı hapishaneden görüntülerle bölüm sona erer. Tahminim Kenan bir gardiyan elbisesini giymiş, hapisten kaçıyor.

Ay Yapım’ın bu keyifli, süper dizisi “Medcezir”  izleyiciden olumlu tepkiler almaya devam ediyor. Müzikleri yapan Toygar Işıklı’ ya, Senaristimiz Ece Yörenç’ e, Yönetmenimiz Ali Bilgin’e ve Yapımcı Kerem Çatay’ a binlerce teşekkürler.  Ayrıca deneyimli tüm oyuncu kadrosuna elinize, emeğinize sağlık diyorum.

Medcezir, StarMETRE diziler 2013 sıralamsında birinciliğe yükselmiştir.Tebrikler Medcezir. İyi ki varsınız.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

 

Not: Görseller internetten alınmıştır.

Kadir Doğulu, dünü, bugünü ve yarını

20 Aralık ’13

Kategori
Magazin
Kadir Doğulu, dünü, bugünü ve yarını

 

Fatih Harbiye dizisini ilk bölümünden bu yana severek izliyorum. Dizi bölümleri ile ilgili Blog yazılarımı okumuşsunuzdur. Dizinin Macit karakterini canlandıran sevilen başrol oyuncusu, Kadir Doğulu’ u sizlere biraz daha tanıtmak istedim.

Kadir Doğulu, 19 Nisan 1982 Mersin doğumludur. Beş çocuklu bir ailenin oğullarından biridir. Annesi ev hanımı, babası işçi emeklisidir. Asıl adı Abdulkadir, orta halli bir ailenin oğullarından biridir. Babası ekonomik nedenlerden dolayı Amerika’ya çalışmaya gitmiş. Kadir, küçük yaşlarda çalışma hayatına atılmış, 10 yaşında mahallede bir esnafın yanında çıraklık yapmıştır.

2000 yılında İstanbul’a ağabeyinin yanına gelmiş, cafelerde ve barlarda çalışmış bir müddet. O zamanlar uzun saçlı olan Kadir’in ağabeyi saçlarını kestirmiş, üç numaraya vurdurmuş. 1,78 boyunda olan Kadir Doğulu daha sonra kendi işini kurmuş. Bu işte Hande Yener ile ortak olduğu söyleniyor. Ortaköy’de The House Cafe’de işletme müdürlüğü yapmıştır. Bu sıralar Hande Yaner İle arkadaşlıkları olmuştur. Hande Yener “Romeo” şarkısını Kadir Doğulu için söylediği rivayet edilir. Hande Yener’den ayrılmak ona pahalıya patlamış, ortaklıkta imzaladığı borç senetlerini ödemek zorunda kalmış, hatta evini ve BMV marka arabasını sattığı söyleniyor. Bu sıralar Küçük sırlar dizinse başlamadan yapımcıdan 30 bin lira borç almak zorunda kalmış. Hande Yener’in Sinan Akçıl ile kaçamak yapması nedeniyle sevgilisi Kadir Doğulu tarafından terk edilmiştir.

2010 yıllarında Okan Üniversitesi gastronomi bölümünde okuduğu söylenen Doğulu’ un okulunu bitirip bitirmediğini bilmiyorum. Oyunculuk üzerine dersler almış, hala daha 1-2 hocadan ders almaktaymış.

2010 yılında Kanal D.de başlayan Küçük Sırlar dizisiyle oyunculuk hayatına atılmıştır. Daha sonra Star Tv.de yayınlanan dizide kısa saçları ile bir lise öğrencisini “Ali Eraslan” karakterini canlandırmıştır.

Sonraki sezonda Show Tv.de oynayan Pis Yedili dizisinde Güney Samyeli, “Bayrampaşalı” lakabıyla başrol oynamıştır. Dizide sevilen bir oyuncu olmuş, Bayrampaşalı bıçkın delikanlı olarak izleyiciden olumlu puan almıştır.

Kadir Doğulu 2013’ün geçtiğimiz aylarında “Bir Hikâyem Var” sinema filminde “Mert” karakterini canlandırmış, reklam filmlerinde de oynamıştır.

Daha sonra 2013 yaz aylarında diziden ayrılmak istemiş, bu nedenle dizinin yapımcısı ve senaristi olan Gani Müjde ile arası açılmıştır. O zamanlarda 4 iş teklifi almış, yeni bir proje olan Peyami Safa’nın romanından uyarlama olan “Fatih Harbiye” yapımcısı Ata Türkoğlu Kadir Doğulu ile görüşmüş ve bu dizide oynamaya karar vermiştir.

Kadir Doğulu’ un bu günleri artık yeni dizisi “Fatih Harbiye” ile dopdolu, haftanın 6 günü dizi çekimleri ile geçiyormuş. Neslihan Atagül ile başrolü paylaşan Kadir Doğulu dizide “Macit” karakterini canlandırıyor. Bu diziye geçtikten sonra rol gereği biraz kilo alan Kadir, saçlarını uzatmış ve kirli sakal bırakmıştır.

Fatih Harbiye dizisi önümüzdeki cumartesi akşamı 16.cı bölümden itibaren Show Tv.e izleyeceğiz. Fox Tv.den, Show Tv.e geçen dizi nedeniyle Kadir Doğulu eski kanalına dönmüş oluyor.

Biraz Kadir Doğulu’ un hobilerinden ve özel zevklerinden bahsedelim. Koyu Fenerbahçeli olan Kadir, her hafta süper lig maçlarının hemen hemen bütün maçlarını izlermiş. Boş zamanlarında tiyatroya gitmek, spor yapmak, motosiklet ile dolaşmak en büyük zevkiymiş. Tam bir motosiklet tutkunuymuş. Yemeklerden en çok tantuni severmiş, yemek seçmezmiş, lezzetli yapılan her yemeği yermiş. Çay ve kahveyi çok içermiş. Çok pozitif bir kişiliği varmış, Rol arkadaşları çok içten ve mükemmel biri olduğunu söylüyorlar. Gönül adamı olarak tanımlanan Kadir, sincap gözlü güzel gülen biri olarak tanımlanıyor. Olgun, mütevazi, düşünmeden pek konuşmayan karizmatik bir yapıya sahip olan, Kadir Doğulu’ un mimiklerin biri burnunu oynatmasıymış. Yalan ve küfürden nefret edermiş.

İzleyiciye saygısı olan Kadir, küçük çocuk ve gençlerin kendini çok sevmesi nedeniyle, sigara içerken ve içkili ortamlarda pek görünmek istemiyormuş. Aferin Kadir, bu yönünü sevdim.

Bu günlerde aşk hayatında, rol arkadaşı Neslihan Atagül var. Şimdilik birliktelikleri devam ediyor. Dizide şimdilerde Neriman aşk konusunda fazla naz yapıyor, fazla naz aşık uzandırır derler. Özelinin de de naz var mı?  Biz bilmiyoruz.

Gelelim Kadir Doğulu’ un yarınına, Annesi hemen Kadir’i evlendirip torunlarını görmek istiyormuş ama, Kadir Doğulu hemen evlenmek istemiyormuş. 2-3 sene sonra diyor. Evlendiğinde de en az 2-3 çocuk istiyor. Sevdiği ve örnek aldığı oyuncu Sean Penn imiş. Hakkını verebileceği karakterleri canlandırmak istediğini belirtmektedir. Kadir Doğulu’ u sevenleri Merve Boluğur ile yakıştırıyorlarmış, ne dersinin Fatih Harbiye’den sonra yeni bir projede onunla da oynayabilir.

Fatih Harbiye’nin geleceğinden de bahsedelim. 16.cı bölüm fragmanında Neriman ile Macit kartopu oynuyorlar. Aralarındaki buzlar erimiş gözüküyor. Çok da mutlular, gelecek bölümler aşk yönünden çok keyifli geçecek gibi gözüküyor.

Başarılar Kadir Doğulu, her şey gönlünce olsun.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Kadir Doğulu hakkında bazı bilgiler, Star Tv.in “Nedir ne değildir” adlı programından Kadir Doğulu röportajından alınmıştır.

 

Özleyiş;

18 Aralık ’13

Kategori
Şiir
Özleyiş;

 

Hayatımsın sen benim,

Canımsın, kanımsın

Yaşam sebebimsin

Seninle yatıyorum

Seninle kalkıyorum

Aşkım benim.

Sana olan duygularımı

Dizginleyemiyorum.

Heyecanım, aşkım.

Nefesim, her şeyim

Bir an bile sensiz

Olamayacağımı anladım.

Hayalimde hep gözlerin

Kulaklarımda güzel sözlerin,

Canımsın, kanımsın sen benim.

Unutamadım gülüşünü,

Baygın, dalgın bakışını

Keşke dokunabilsen, kalbimin atışını

Tekrar beni sever misin bilemem

Onu da bıraktım hayatın akışını.

Hayatımsın, aşkımsın sen benim.

 

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

 

Çağatay Ulusoy’da Şeytan tüyü mü var?

16 Aralık ’13

Kategori
Magazin
Çağatay Ulusoy’da Şeytan tüyü mü var?

 

Çağatay Ulusoy; günümüzde en sevilen, dizisi en çok tutulan, sosyal medyada en çok yer alan, Twitter’ da en çok tt yapılan,  görsel ve yazılı medyada en çok adı geçen, en sempatik, en tatlı gülümseyen, en yakışıklı, en mütevazi,  en beğenilen bir kişi oldu. Onu tanıdıkça bu enleri çoğaltabilirsiniz.

Acaba, Çağatay Ulusoy’da şeytan tüyü mü var? Bu konuda kendimce bir araştırma yaptım. İnanmayacaksınız ama hakkında bir tek olumsuz bir bilgi yok. Sadece Ocak ayında mahkemeye intikal etmiş, geçtiğimiz Kasım ayında ilk duruşması yapışmış olan uyuşturucu kullanma davası var. Bu olay olmasaymış Çağatay Ulusoy tam bir ilah olacakmış. Neyse bırakalım o adalete intikal etmiş olayı, mahkeme zaten hakkında en doğru kararı verecektir. 11 Şubat 2014 duruşmasında hakkında hayırlısı ne ise, o olsun.

Çağatay Ulusoy’u 2010 Ekiminde katıldığı “Best Model of Turkey” yarışmasında en iyi manken seçilmesi onun en büyük şansı olmuştur. Aynı gecede “Adını Feriha Koydum” dizisinde “Emir” karakteri olarak Hazal kaya ile başrol verilmesi ikinci büyük şansı olmuştur. Dizi oynadığı iki sezon boyunca o kadar çok benimsemiş, sevilmiş ki artık vazgeçilmez bir oyuncu olmuştur. Genç kızlar onu, rüyalarını süsleyen en yakışıklı erkek olarak görmüş, sevmiş ve beğenmiştir. Anneler, babalar adeta kendi oğulları gibi bağırlarına basmıştır. Yaşıtı gençler onu idol olarak kendilerine örnek almışlarıdır. Enteresandır en çok 45 yaş ütü kişiler tarafından beğenilir seyredilir olmuştur. Hazal Kaya ile çok uyumlu bir çift olmuşlar, Feriha-Emir aşkı neredeyse Leyla ile mecnun aşkı gibi anılır olmuştur. Adına fan kulüpleri açılmış, facebook da yüzlerce fan sayfaları oluşturulmuştur.  Yurtiçinde olduğu gibi, Yurtdışında da binlerce fanı oluşmuştur. Yunanistan, Bulgaristan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, Pakistan ve Suudi Arabistan gibi Arap ülkelerinde fanları vardır.

2013 yılı başlarında Ay Yapım ile yeni bir dizi olan The O.C. in yerli uyarlamasında oynamak üzere anlaşmıştır. Ağustos 2013 de yeni dizi Medcezir’ in Serenay Sarıkaya ile çekimleri başlamıştır. Eylül başında ilk bölümü Star TV’de ekrana gelmiş, Çağatay Ulusoy faktörü olumlu olarak yansımıştır.

O günlerde Çağatay Ulusoy, Twitter’da neredeyse her gün Trend topic olmuş, toplam 2221 dakika listede kalmıştır. Hakkında o kadar çok twit atılmış ki, tespitlerime göre 2013 yılı içine 695 bin twit atılmıştır. Twitter da takipçi sayısı 121 bin kişiyi geçmiştir.

Çağatay Ulusoy, Medcezir dizisinde 13 bölümde oynadığı “Yaman” karakteri ile büyük performans göstermiş, çok da beğenilmiştir.

Bütün bunları göz önüne alarak soruyorum, gerçekten Çağatay Ulusoy’da Şeytan tüyü mü var?

Bu işin esprisi, gerçeklere bakarsak Çağatay Ulusoy hakikaten çok başarılı ve bir o kadar da sevilen bir kişi. Erkek güzeli olması, tatlı tebessümü ve Medcezir’ de başarılı oyunculuğu ile, o gerçekten bir Star.

Ben 2014 yazında kendisinden bir sinema filmi bekliyorum. Onu ikna edip, oynatacak yapımcıyı şimdiden kutluyorum. Hele bu sinema filmi Hazal Kaya ile olursa, çok isabetli olur. Hem Hazal Kaya’nın, Hem de Çağatay Ulusoy’un fanlarının ortak isteği de budur.

Başarılar Çağatay Ulusoy, şeytan tüyünüz hep sizinle olsun.

Batıl inanç da olsa, sizlerin de bir şeytan tüyünüz olması dileklerimle.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Hanife ÇITA bu blog’u önerdi.

Fatih Harbiye / İzleyiciye verdiği mesaj?

16 Aralık ’13

Kategori
TV Programları
Fatih Harbiye / İzleyiciye verdiği mesaj?

 

Fox Tv.in aşk ve drama dizisi Fatih Harbiye’de Aslı’nın dramı vardı dün gece. Bütün anne ve babalara verdiği mesaj çok anlamlı ve açık mesajlar verdi. Sevilen dizinin reytingleri de normal gidiyor. AB’de ve Total’de de 7.ci Olmuş.

Bu hafta Fatih Harbiye dizisini son defa Fox’da seyrettik. Haftaya 21 Aralık Cumartesi akşamı 16.bölümü, 19,45 de Show Tv.de izleyeceğiz. Fox Tv.den niçin Show Tv.ye geçtiğini anlamış değilim. Kadir Doğulu da böylece eski kanalına dönmüş oldu.

Dün gece Aslı’nın dramı ve acısı öne çıktı. Koca evinden anne evine getirilen Aslı bunalıma girmişti. Ablası ile alışverişe çıktı. Kocası Emre, eve götürmek ister, sokak ortasında bir arbede yaşanır, yerlerde sürüklenir. Abla kardeşini korumak için kartal kesilir. Sonunda karakola düşerler, Aslı şikayetçi olur. Eve dönüşte iyice bunalıma girer, Emre bir torba içindeki elbiselerini kapıya atar gider. Getirdiği elbiselerinin arasındaki gelinliğini makas ile liğme, liğme keser.

Burada izleyiciye, bilhassa kız anne ve babalarına çıkartılacak dersler vardır. Hiçbir anne-baba kızını istemediği birine vermesin. Hele hele, namusunu temizleme, mahalle baskısından kurtulmak için bunu yapmamalılar. Bu dizide Aslı’nın başına gelenler bizim toplumda çok olağan şeyler. Ama bir kötü örnektir. Neticelerini içimiz sızlayarak izliyoruz.

Gelelim, bizim Neriman – Macit aşkına. Bu bölümde Neriman yavaş yavaş Macit’e karşı yumuşamaya başladı. Dayısının şirketteki annesinin haklarını Neriman’a devrederse, düşündüğü gibi Pınar-Macit-Neriman ortak olarak bir şirket kurarlarsa çok güzel yerlere gidecek.

Geçen bölümde Arcaoğlu Holding’e giden Şinasi, Pelin Hanımın sen Neriman’ın eski sevgilisi misin lafı Şinasi’yi çok kızdırır. Kendisini de Macit Arcaoğlu’ un eski sevgilisi olarak tanıtır. Neriman’ın Pelin’e asalet üstüne ettiği lafları, Pelin çok bozulur.

Eve dönüşte Fahriye, Neriman’ın üstüne bu kadar gitmeyin diyerek Gülter Hanıma çıkışır. Odada Fahriye ile dertleşirler, tek dert ortağı Fahriye’dir. O sıra Şahika gelir, lafa karışır, Fahriye ile tartışırlar.

Macit, Neriman’ın atölyeye gitmediğini öğrenir, telefon açar, gitmezsen kapına dayanırım, der. Neriman gidicem diye söz verir.

Macit akşam sözleştikleri gibi Onur ile buluşur. Aşkı konuşurlar. Geçen akşamki yemekte mekan kapatma işinin aslını anlatır. Pelin senden asla vazgeçmez, eski sevgili çok tehlikelidir. Macit, Pelin bana hiçbir şey yapamaz dese de, Onur, Neriman’a yapar der. O sıra, Pelin ve Duygu da gelir. Aralarında tatsız konuşmalar geçer.

Şinasi kız kardeşi ile dertleşir, Pelin’i görünce eski olmanın acısını yaşadım. Abla o kız Neriman’dan nefret ediyor, ben Macit’den.Der.

Neriman atölyeye gelir, resim yapan Macit ile karşılaşır. Çok şaşır, o sıra annesi gelir, İnci Hanım Macit sen ne arıyorsun burada der. Macit makbuzu göstererek ben de ders alıyorum, annesi niçin diye sorar, Neriman’a yakın olmak için, aşk için cevabını verir.

Evden halası Gülter Hanım arar, Macit eve ben bırakayım seni, ben de oradan şirkete geçerim der. Neriman tereddüt eder, Macit yolda konuşuruz der.

Şinasi, Rüya ile bir çay bahçesinde karşılıklı çay içerler. Rüya, sende ışık var, ama perdelerin kapalı der. Onların da aralarında yeni bir aşk mı doğacak dersiniz.

İnci Hanım, oğluna senim tek şansın Pelin, Neriman’a aşık olmanı istemiyorum. Hayatını zorlaştırma der.

Macit atlar arabasına Neriman’a gider. Pelin Macit’e arar, neredesin diye, o da Macit’in peşine düşer.Sokakta Şinasi ve Cihan vardır. Macit arabadan iner, onlara doğru yürür. Üçü yüz yüze gelirler, horoz dövüşü yapacaklar gibi bakışırlar. Diğer taraftan Neriman çıkar, Şinasi diye seslenir.  Pelin de gelmiş, Neriman ile yüz yüzedir. Macit, içinden mırıldanır “Buraya senin karanlığını almaya geldim” der ve bölüm burada biter.

Bu güzel dizi başta söylediğim gibi haftaya Show Tv.de , bakalım neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Medcezir / Yaman & Mira aşkı doludizgin gidiyor!

14 Aralık ’13

Kategori
TV Programları
Medcezir / Yaman & Mira aşkı doludizgin gidiyor!

 

Ay Yapım’ın süper üstü dizisi “MedcezirStar TV.de dün akşam herkesi mest etti. Yaman – Mira aşkı doludizgin gidiyor. Yanlış duymadınız, geçen bölüm sonundaki final sahnesi bu bölüm sonunda da roller değişerek tekrarlandı.

Mira; Seni seviyorum. Yaman cevap: Teşekkür ederim, demişti.

Bu defa, Yaman; Seni seviyorum. Mira cevap: Teşekkür ederim, dedi. Bu espriyi ikisi de çok güldü. Ama Yaman; “Seni çok seviyorum” diyerek noktayı koydu.

13.Bölüm reytinglerde bu hafta birinciliği Karagül’e kaptırdı. AB’de az farkla 2.sırada yer aldı. Total’de ise gene her hafta olduğu gibi, 2.sırada ipi göğüsledi.

Geçen bölüm sonundaki teşekkür lafı evde espri konusu olur. Mert, “Ne yaptın sen yahu, okyanusu geçtin derede boğuldun. Dev hayal kırıklığı” diyerek Yaman ile dalga geçer. Selim Bey, Ender Hanım çok gülerler. Selim Bey, sevgili ve aşk üstüne Ümit Yaşar Oğuzcan’ın bir şiirini okur. Keyifli anlar yaşarlar.

  1.  Gömülü resim için kalıcı bağlantı

O sıra Reyhan Arsen’ den bir hediye gelir. Bu Selim Beyin tenis raketidir. Ender Hanım, kocasını çok kıskanır.

Sude Hanım Asım Şekip Kaya’ ya % 80 ortak olmuştur, Faruk Bey’in hissesi sadece % 5 kalmıştır. Faruk Beyden boşanmak ister. Selim Bey avukatı olmaz. Suda hanım, kızlarını hafta sonu Uludağ’a kayağa götürmek için organizasyon yapar.

Eylül, Mert’e gelir, Orkun’un çektiği, Tan’ın evindeki fotoğrafları gösterir. Yaman onları odada yalnız bırakır. Eylül’ün artık senden hoşlanıyorum lafı Mert’i çok sevindirir.

Mira, safari ile bahçeye gelir. Yaman ile babası hakkında konuşurlar. Yaman, babana bir şans daha vermelisin der. Mira, Cuma akşamı Uludağ’a kayağa gideceklerini söyler. Tam Mira seni seviyorum diyecek iken, laf ağzında kalır, Eylül ile Mert gelir. Sonra konuşuruz diyerek ayrılırlar.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman akşam ayna karşısında cep telefonla konuşurmuş gibi seni seviyorum provası yapar. Yaman, Mira’yı arar, yarın dersin var mı diye sorar, okulda görüşürüz. Yaman aslında ben seni… (seviyorum) demek için aramıştı. Mert koşarak gelir, seri katil yakalanmış. Yaman bir defa daha o lafı söyleyemez. Mert’e ulen ayarsız herif iki dakika sonra gelemez miydin, der. Mert, gülerek seni seviyorum mu diyecektin. Mert, seni seviyorum demenin bin tane yolu var, saksıyı çalıştır sen en kralını bulursun, der

  1.  Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Ertesi gün, okulda Yaman gitar dersine girer. Mira onu arar, Orkun’a rastlar, aralarında soğuk bir konuşma geçer. Yaman dersten çıkar, Mira Yaman’a sarılır, Orkun ters ters bakar. Yaman, iş için konuşmaya, Eylül ile Mira alış-verişe giderler.

Bu hafta Yaman’ın mahalleden eski kız arkadaşını Leyla’yı (Hare Sürel) gördük. Berlin’den izne gelmiş. Kenan’ın kız arkadaşı Ayşe’ye gelir, Yaman hakkında her şeyi öğrenir. Yaman, bir kırtasiye mağazasında iş bulur. Okul sonrası çalışacaktır. Mira, babası ile karşılaşır, babası özür diler kızından. Sizin için canı mı bile veririm diyen babası Faruk’a, kimse senin canını istemiyor, baba olmanı istiyoruz, der ve güvenmediği söyleyerek ayrılır.

Ender Hanım, babasının araziyle ilgili raporu Erdal beyden ister. O an Asım Bey gelir, kardeşi hakkında görüşürler. Ender Hanım, belgeyi görünce şaşırır, Asım bey hileli işler çevirmektedir. Kocasına hak verir.

Selim Bey, Yaman’ın ağabeyi Kenan’a gider. Onunla babası hakkında konuşur, bir takım bilgiler alır, babasını bulma işinin peşindedir.

Ender Hanım akşam belgeyi kocasına verir. Hafta sonu tatil çıkamaya planlarlar.

Mert hafta sonu için plan yapar, Eylül,e söyledim, ev bize kalıyor der. Yaman, Mira kayağa gittiğini söyler. Yaman, Eylül ile iki kişilik plan yap der.

Selim Bey Sabah kayınpederi Asım Şekip Kaya’a gider, elindeki belgeyi gösterir, o araziden vazgeçmesini söyler, Asım Bey çok sinirlenir, Defol diyerek Selim beyi kovalar. Selim bey, Ender Hanıma Antalya’ya hemen gitmeyi teklif eder, o akşam giderler.

Mira, annesini programını değiştirtir. Hemen gidip Cuma akşamı döneceklerdir. Ender Hanım, Orkun ve annesini de Uludağ’a çağırır.

Mert akşam Tuğçe ile ders çalışmaya gider. Yaman, Mira’ya tel eder. Şimdi gidiyoruz, hafta sonu birlikte olacağız, size yemekler yapacağım, der. Yaman bir daha dener, Yaman seni seviyorum der, ama telefon kapanmıştır.

Mert, çekirge dansı yaparak sevinçten zıp zıplar. Cuma akşamı birlikteyiz diye. Akşam Tuğçe ile beraberdir. Tuğçe mert’i sevdiğini itiraf eder. İçini boşaltır, Mert’e “Sen de benim Eylül’ümsün der. Ve Mert’i öper.

Leyla, okulda Yaman’ı bulur, konuşmak ister. Yaman soğuk kalır, işe yetişeceğim deyip, savuşturur. Eylül onları görür ve bu bilgiyi Mira’ya ulaştırır.

Yaman, Mira’ya telefon eder, Mira araba vapurundayız, yükleme yapılıyor der. Mira, ufukta Leyla ile biriyle ufukta kaybolurken görülmüşünüz de, der. Yaman, nasıl bir iletişim ağınız var diyerek şaşkınlığını belirtir.

Mira, Eylül ile konuşurken, Orkun ve annesinin de geldiğini görür. Otele telefon açar ve annesinin planlarını öğrenir. Arabadan çantasını alır, tam araba vapuru kalkarken atlar. Orkun görür, annesi seslenir, duyuramaz.

  1.  Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Mira, eve dönmüştür. Evden Yaman’a telefon açar. Akşam ne yapacaksın, yoksa Leyla ile mi buluşacaksın? Yaman, iyi hatırlattın, arayayım bakayım kız ne yapıyormuş, der. Mira,”Bana bak Yaman, benim tutuğum eli bir başkası tutarsa ben o eli kırarım”. Der. Yaman sorar, benim elimi mi öbürünü mü? Mira, öbürünü tabii ki. Der.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Yaman akşam yemeği için salona geçer, piyano sesi gelir, Mert zanneder, seslenir. Donatılmış yemek masasını görür, şaşırır, anlam veremez. Mira, aniden “hoş geldin” der. Yaman Mira’ya sarılır, havada 2 tur döndürür. Her ikisinin yüzlerindeki, gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi. Mira, gitmedim, sana geldim, bu akşam baş başa olalım, uzun, uzun, konuşalım istedim. Yaman sana gecelerce anlatabileceğim tek şey var, hayatımdaki en değerli şey, “Seni seviyorum”.Der. Mira, muzipçe bakar, “Teşekkür ederim”. Bu espriyi her ikisi de güler. Yaman, Seni çok seviyorum”. Mira’yı öper ve sarılırlar. 13.bölüm burada gene mutlu sonla biter.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Bu bölüm ile şunu bir defa daha gördüm, Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya arasındaki uyum tartışılmasız on numara. Öyle bir uyum ki, sanki yaşıyorlar, doğalı oynuyorlar. Yaman Mira aşkı dolu dizgin gidiyor. İzleyiciyi ileriki bölümlerde daha da mest edecek gibi gözüküyor.

Teşekkürler Kerem Çatay, Teşekkürler Ali Bilgin, Teşekkürler Ece Yörenç. İyi iki yılın dizisini yarattınız. Teşekkürler, Medcezir.

Teşekkürler, Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü, Murat Aygen, Şebnem Dönmez, Can Gürzap. Hepinize binlerce teşekkürler. Ruh verdiğiniz karakterler: Yaman’a, Mira’ya, Selim Beye, Ender Hanıma, Mert’e, Eylül’e, Faruk Beye, Sude Hanıma, Asım Şekip Kaya Beye hepinize binlerce teşekkürler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/Cansever

Not: Görsel fotoğraflar internetten alınmıştır.