Aylık arşivler: Şubat 2014

Adını Feriha Koydum / Show TV.de yeniden,

28 Şubat 2014

Kategori: TV Programları
Adını Feriha Koydum / Show TV.de yeniden,

 

Adını Feriha Koydum dizisi Show Tv.de tekrarları yeniden başladı. Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy‘u fenomen yapan dizinin tekrarları dün 16,15 de birinci bölümüyle başlamış. Hafta içi 16,15 Show Tv.de tekrar yayınlayacakmış.

Geçen yıl Ocak ayında 8 bölüm kadar yayınlanmış, sonra ne olduysa kaldırılmıştı. Daha sonra, gene baştan alındı, 12 bölüm kadar yayınlandı. Bilemiyorum yayıncı kuruluşla, yapımcı telif hakları konusunda mı anlaşamadı, tekrar ikinci defa yayından kaldırılmıştı.

Dilerim, bu defa Show Tv. işi sağlama almıştır, 67 bölümün tamamını yayınlar. Show Tv.de Pis Yedili’ den gına gelmişti izleyici.

Adını Feriha Koydum dizisi, nihayet final yaptığı tarihten bu tarafa, 20 ay sonra tekrar Show Tv. ekranlarında.

Bu dizi Çağatay Ulusoy ve Hazal Kaya’nın Feriha-Emir aşkını ve bu tertemiz aşk ile her iki oyuncunun fanlarını yaratmıştı. Öyle ki, Haziran 2012 final tarihinden bu tarafa hiç unutulmadı, fanları hiç unutturmadı. Sosyal Medyada, Twitter’da hep gündemde tuttular, adeta yaşattılar.

Emir – Feriha hayranlarına müjde diyorum. O unutulmaz aşkın doğuşundan itibaren tekrar yaşayacaklar. Bu dizi bildiğiniz gibi Çağatay Ulusoy’un da doğuşu demektir. Şimdilerde Medcezir dizisinde başarıyla oyunculunu devam ettiriyorsa, bu diziye ve de Hazal Kaya’ya borçludur.

Feriha ve Emir sevenler haydi tekrar ekran başına. Ocak 2011’deki ilk yayın günlerindeki heyecanı tekrar yaşatacaklar sizlere.

Her hafta Pazartesi – Cuma 16,15’de. Şayet yine Show Tv. kötü bir sürpriz yapmaz ise.

İyi Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten alınmıştır.

Köyde yaşayan aç kalmaz!

28 Şubat ’14

Kategori
Doğal Hayat
Köyde yaşayan aç kalmaz!

Bu sabahki doğa yürüyüşümde sarmaşık (acı ot) denen doğal yiyecek bitkisinden topladım. Ege ve Aydın yöresinde çok bilinir ve yenir. Geçen yıl ki bir blog yazımda (http://blog.milliyet.com.tr/ege-nin-yoresel-sarmasik-kavurmasi/Blog/?BlogNo=408740 ) anlatmıştım. Topladığım bu sarmaşık su gibi tazedir. Bıçakla ince ince doğranır, bir baş soğan ile zeytinyağında kavrulur. Üstüne 2 yumurta da kırdın mı, öğle yemeği hazır.

Bu öğle yemeğimiz de bu sarmaşık kavurması. Doğa insanına her türlü yiyeceği vermiştir. Ben doğada yetişenlerden bahsediyorum. Baharın yaklaştığı şu sıralarda, (erken gelen bahar nedeniyle) her taraf yemyeşil. Turp otu, tarlalarda bol miktarda vardır. Suda haşlar, üzerine zeytinyağı, bir de limon sıktınız mı, yeme de yanında yat.

Ot böreğimi yapmak istersiniz, gelincik, ısırgan otu, ballık gibi bir dolu ot doğadan toplar, fırında peynirli ot böreği yapabilirsiniz.

İşte bunlar köyde yaşamanın avantajlarıdır. Yeter ki topla, tembellik yapma, bunları doğadan toplayıp pazarda satıp para kazananlar da var. Şu sıralar Aydın-İzmir kasaba ve semt pazarlarında sarmaşık satılıyor. Demeti, 5 lira civarındadır. Bir demetle bir insan doymaz, en az iki demet almak lazım.

Aydın Dağlarında ada çayı da bulabilirsiniz. Kaynatılıp içildiğinde öksürüğe iyi gelir. Küçük yabani papatya çiçekleri toplar, kaynatıp çay gibi içebilirsiniz. Boğaz ağrılarına iyi gelir papatya çayı. Renk renk açan laleler, tavşan topuğu, karagöz gibi kır çiçeklerden bir demet toplayıp eşinize jest yapabilirsiniz.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Medcezir kadrosuna iki yeni oyuncu.

 

Kategori
TV Programları

Star Tv.in süper dizisi Medcezir, gücüne güç katmak için kadrosunu güçlendirip, dinamik tutmak istiyor. Yeni oyuncuların girmesiyle hikaye genişleyip, daha da ilgi çeker hale gelecektir.

Selim Serez’in Ankara’dan akrabası olan, ana – oğul diziye bu hafta (24.bölümle) giriyorlar.

Selim Serez Bahriye Hanımın yeğeni oluyor. “Bahriye Hanım” karakteri olarak Ayşenil Şamlıoğlu katıldı.  Oğlu “Cem” karakteri olarak da Berk Cankat diziye giriyor.

Bu anne oğul Serez ailesinde ne gibi farklılıklar yaratacak. Bahriye Hanımın kuralları, evin hanımı Ender’i nasıl etkileyecek.

Ayrıca oğul Cem’in Mira’ya bakışlarını pek beğenmedim. Yaman, Mira’yı yakışıklı oyuncu Cem’den kıskanacak mı? Aile içinde yaşanacakları ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

Senaristimiz, konuyu dar alanda tutup, izleyiciyi sıkmamak için böyle bir kadro genişlemesine gittiğini tahmin ediyorum.

Berk Cankat, 1984 Ankara doğumlu, Bilkent Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarım bölümü mezunu. Akademi 35 Buçuk Sanat Evinde oyunculuk derleri almış, ilk dizisi olarak “Sana Bir Vereceğim” de oynamıştır. Medcezir, Berk Cankat’ın ikinci dizisi olacaktır.

Ayşenil Şamlıoğlu, 1956 İstanbul doğumlu, tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu. Bir mühlet Almanya’da kalan Şamlıoğlu, daha sonra Hacettepe Üniversitesi, Ankara Devlet Konservatuarı, Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Değişik tiyatro oyunlarında rol almış ve yönetmenlik yapmıştır. Eyyvah eyvah 2 adlı gibi değişik Sinema filmlerinde, 1993-2012 arasında muhtelif dizilerde oynamıştır.

Medcezir’e güç katacak bu güçlü iki oyuncu, dizimizin başkahramanları Yaman ile Mira bu beklenmedik misafirlerden nasıl etkilenecek hep birlikte göreceğiz.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Görseller internetten alınmıştır.

Merhamet / Allah, Sermet’e Peygamber sabrı versin!

27 Şubat ’14

Kategori
TV Programları
Merhamet / Allah, Sermet’e Peygamber sabrı versin!

Kanal D‘nin aşk ve drama dizisi “Merhamet” dün akşam 42.bölümle izleyenleriyle buluştu. Gene güzel bir bölümdü, ben sıkılmadan seyrettim. Reytingleri de iyi, AB’de 4. Sırada, Total’de 17.sırada yer almış.

Geçen bölüm sonunda Irmak, Can’ın evini yaktığı yüzüne söylenmiş, Deniz ya kliniğe ya da polise gideceksin demişti. Can çok sinirlenmiş, oradan uzaklaşmıştı. Sermet, daha önce yaptığı tüm kötülükleri sayar, döker. Zor da olsa Irmak’ı ikna eder, Irmak çok üzülür, ağlar. Alırlar valizini götürürler kliniğe yatırırlar. Arkasından Deniz de çok gözyaşı döker.

Şadiye’nin parfüm reklamı konusunda kimliğini saklamasının ortaya çıkması, Narin’i ve Fırat’ı zor duruma sokar.

Can, içer içer zil zurna sarhoş sokaklarda sekerek evin yolunu zor bulur. Ali, peşinden takip eder. Can eve girer, bir mühlet sonra dışarı çıkar, kapının önüne düşer, kalır. Ali yerden kaldırır, eve sokamaz, götürür Fırat’ın oteline yatırır.

Sermet ile Deniz, Irmak’ı kliniğe yatırdıktan sonra, Narin’in evine giderler. Deniz’i teselli etmek, Narin’e düşer. Şadiye’nin sebep olduğu durumu tartışırlar. Sermet, hikmetinden sorgu sual olmaz Yarabbim bu baldızları niye verdin bize ya… diyerek dua eder.

Deniz ile Narin konuşurlar. Deniz, Irmak’ı merak eder, ziyarete gitmek ister, Narin engel olur. Narin, Can’ı telefon eder, durumunu sorar. Can nerede olduğunu zor hatırlar.

Moskof Recep, dede olacağını karısı patik örerken öğrenir. Daha sonra eve polisler gelir, Recep’i sorarlar. Polislerin geldiğini gören Recep, Ali’ye telefon açar. Polisler, ihbarname getirmişler, Zafer dosyası yeniden açılmıştır.

Sermet, Şadiye’nin işini para vererek çözer, filmleri geri alır. Bu kadar para verdik seyredelim der, Şadiye benimle dalga mı geçiyorsun diyerek çok bozulur.

Deniz ile Sermet, Irmak’ın klinikteki doktoru ile konuşurlar. Bu duruma nasıl geldiği üzerine fikir teatisinde bulunurlar. Şahsi menfaati için diğer insanları kandırma gibi çok yoğun bir psikolojik problemleri vardır. Sermet, Deniz’in durumunu üzülmektedir. Beni Deniz iyileştirdi. Bu Irmak cadısı iyileşmesi lazım! Bi çare bulmalıyım, ben iyileştiğime göre Allah’ım İnşallah Irmak da iyileşin, diyerek söylenir.

Narin ile Fırat bebeğin kontrolü için doktora giderler. 12 haftalık olan bebek ve anne çok iyidir. Fırat, Narin’in üzerine titrer, bu evde huzur istiyorum, Narin’in huzurunun kaçıranın, huzurunu kaçırırım. Koltuğu yatırır, kıpırdamasın diye Şadiye’ye sıkıca tembih eder.

Moskof Recep, bu yaştan sonra beni cezaevine göndermeyin, torunum olacak zaten, hallet bu işi diye Sermet’e yalvarır. Sermet, Narin ile konuşup bir karar verecektir. Ali’den bana yakışıklı yolsuz bir oyuncu bul, senarist ve kameraman bul, der. Irmak’ın iyileşmesi için bir oyun kurgusu içindedir.

Sermet, bir demet çiçek ve yemeklerle Deniz’in evine gider. Yatak odasında Deniz’i gecelikle görünce adete utanır, girmek istemez. Deniz’in yanına oturtur. Getirdiği yemekleri zorla yedirmek ister, Deniz’i güldürür, kendisi de çok keyiflendirir.

Ümmü Hanım, Narin’e gelir, babasını kurtarmasını ister. Narin, katilse cezasını çekecek, yapacak bir şey yok deyip kestirip atar. Narin odasında, halüsinasyon görür, annesi karşısına geçer;  “Babanı polise verme kızım bu yaşında, o kör kuyulara gönderme, baban o senin kızım”. Diyerek yalvarır. Odaya gelen kocası Fırat Narin’i teselliye çalışır.

Sermet ile Deniz bir şişe kırmızı şarap açmış yemek yerken Fırat arar, Abi biz sizdeyiz, Narin seninle konuşmak istiyor. Narin, babasına karakola gidip ifade vermesini, Ali’ye de o hastabakıcı şantajcıyı bulmasını ister. Fırat, Narin’in bu işe bulaşmasını istemez, başka bir avukat bulacağım, der. Sermet, Fırat’ı korur, baba olmanın heyecanına bağlar. Narin, Deniz seni ne kadar değiştirdi der Sermet’e.

Fırat, kafa dağıtmak için lokantaya gider, o sırada Ahu gelir. Beraber konuşur, dertleşirler. Eve geç vakit zil zurna sarhoş gelir, yatakta sızar kalır.

Ertesi gün Recep, karakola Narin ile birlikte gider. Şahit hastabakıcıyı da dinleterek, babasının serbest kalmasını sağlar. Teşekkür etmek isteyen babasına, senin için değil sırf annem için yaptım.

Sermet, bulunan senaristle görüşür, aldığın ücretin iki katını vereceğim, bu iş bir yıl sürecek. Senarist bu işe çok şaşırır. Sermet’in senarist ile görüşmesini çok güldüm. Hakikaten Mustafa Üstündağ, büyük oyuncu, büyük yetenek. Performansına hayran olduğumu belirtmek isterim.Yakışıklı oyuncu adayları salona alınır. Senarist, ben bunun bir de dizisini yaparım deyince, Sermet ona ömrün yetmez, diyerek üstü kapalı tehdit eder.

Şadiye, fotoğraflarını çeken fotoğrafçı ile çıkar, niyeti kötüdür. Eve götürür, Şadiye kahve yaparken sulanır. Şadiye, bir tokat atar, o da ona. Kahve tepsisini suratında paralar ve kaçar.

Deniz ile Ahu, lokantada yemekte ters düşerler, Ahu’nun eski rahmetli kocası ile 3 kere yemeğe çıkmıştır. Deniz, bu konuyu Sermet’e anlatır, durumu çözmesini ister. Ahu onları uzaktan seyreder.

Moskof Recep, kızının söylediklerini içine sindiremez. “Sen beni bir katili savunmaya mecbur ettin “. Sözleri kulaklarında çınlar, karakola gider, ben bir cinayet işledim, diyerek teslim olur.

Sermet dert babası, sağ kolu Ali de dert çözücüsü. Şadiye, bir adam yaraladım diye, Ali’yi arar. Ali, Şadiye’yi bulur, konuşurlar. Onu otele götürür, bir oda ister odaya çıkarlar. Resepsiyon görevlisi, Sermet’e arar haber verir. Sermet çok sinirlenir, elindeki telefonu yere çarpar. Sermet, Ali Şadiye’yi bizim otel atmış da, ona sinirlendim. Deniz, ne yapacaksın şimdi. Benimle sakin sakin yemeği yersen benimle olursun demiştin. Artık hayatında Deniz diye biri yok, der ve masadan kalkar. Sermet, Deniz’i kucaklar lokantadan çıkartır, Narin’lerin evine getirir. Ben bu kızı istedim, kimden isteyeceğim, der. Narin, benden isteyeceksin, ama şimdi değil, uygun bir zamanda. Sermet, ben cevabımı aldım der ve evden çıkar, gider. Deniz arkasından bakar kalır ve bu bölüm de burada biter.

Allah Sermet’e Peygamber sabrı versin. Ama o sabrı gösteremedi. Bir laf vardır, bekleyen derviş, muradına ermiş derler ya, sonunda Sermet Karayel, Deniz Hanım ile evlenecek, o sabrı bir daha göstermeli. Bundan sonra neler olacağını ilerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

İki bölüm sonra, 12 Mart Çarşamba akşamı 44. Bölümde final var. Dizi güzeldi. Ama her hikayenin bir sonu var, ne yapalım konu bitti.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten ve dizifim.com’dan alınmıştır.

 

Adını Kalbime Yazdım / Show Tv.den Final yapın kararı!

 

Dün akşam geç saatlerde Twitter’da dizi oyuncularından Kadir Turan’ın şöyle bir twitini okudum. “Adını Kalbime Yazdım adlı dizimiz kanalın isteği üzerine 20. bölümde final yapacak. Alın size bir komedi işte”. Evet, Twit aynen böyle. Güneydoğu Anadolu ağalık ve Töre dizisini maalesef Show Tv. kurban ediyor, yayından kaldırıyor.

Show Tv. bu hatayı hep yapıyor. Önce dizinin başrol oyuncusu Serhan Yavaş diziden ayrılması ile dizi kan kaybetmeye başladı. Daha sonra yayıncı kuruluş diziyi, Cumartesi akşamından Pazar akşamı Kurtlar Sofrası içine attı. Dizi iyice reyting kaybetti. Bunu gören Show Tv. çareyi diziyi final yapın diyerek buldu.

Adını Kalbime Yazdım dizisi Mardin- Midyat yöresinde çekiliyordu. O bölgenin ağa konaklarını, otantik yapısını sergilemekteydi. Bana göre güzel bir diziydi, yazık oldu güzelim diziye. 4 bölüm sonra 20.bölümde final. İzleyici tepkisi alır, devam kararı verilir mi? Bilemiyorum. Yapımcı Focus Film, kanalın anlaşmasına bağlı. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: balcilar-blog.com

 

Çağatay Ulusoy, GQ Dergi röportajında dobra konuştu.

 

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Çağatay UlusoyGQ Türkiye dergisine verdiği röportajda dobra dobra konuşmuş.

Yakışıklı oyuncu, Star Tv.de oynayan Medcezirdizisindeki “Yaman” karakteri ile dizi sektöründe oyuncu olarak ben de varım dedi. Her ne kadar kendisi kabul etmese de oyuncu olduğunu, sosyal medyada fenomen olan Çağatay Ulusoy, verdiği röportajda; çocukluğunu, Best Model seçildiği gece ne kadar çok şaşırdığını, “Adını Feriha Koydum” dizi ile değişen yaşamını ve gelecekteki planlarını anlatmış.

Çağatay Ulusoy, “Adını Feriha Koydum” dizisindeki ilk gününü ise şöyle anlatıyor. “Yepyeni bir hayatın başlangıcı olduğu için hem çok heyecanlı hem de çok çekingendim. Kendimi çok yabancı hissediyordum. Sahnemin olmadığı günler dahil, her gün setteydim. Üç sene oldu, açıları falan aldım, tekniğini kaptım diyebiliyorum biraz ama oyuncu oldum diyemem, hiçbir zaman da olmayacağım herhalde”.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Set aralarında kamera arkasına geçer, açıları ayarlar, görüntüleri kontrol edermiş. Gene bir set arasında rol arkadaşı (Mira) Serenay Sarıkaya ile kamera arkasında görülüyor.

  1. Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Sempatik oyuncu Çağatay Ulusoy, ilişkileri ve özel yaşamıyla gündeme gelmesiyle ilgili sorulara şöyle cevap vermiş.

“Oyunculara topluma örnek olmalı gibi bir misyon yüklemek, biraz haksızlık. Hepimiz kendi hayatımızdan sorumluyuz. Duruşum, yaşamım, özel hayatım yalnızca bana aittir” demiştir.

Çok doğru söylemiş, herkesin özeli kendine ait. Amma unuttuğu bir konu var Çağatay Ulusoy, milyonlarca seveni olan bir kişi, maalesef özel yaşantısını da dikkat etmeli, şöhretin bedeli bu olsa gerek.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten alınmıştır.

 

 

 

 

 

Benim Hala Umudum Var / Final – Umut & Ozan bebeğinizle mutluluklar.

 

Kategori
TV Programları

Fox Tv.in “Benim Hala Umudum Var” dün akşam final bölümüyle ekranlarımızdaydı. Final bölümünde AB’de reytingi yükselerek, 7.sırada yer aldı. Total’de de 18.sırada yer aldı.

Rüzgar, geçen bölüm sonunda Emel Hanımı kazada öldürdüğünü itiraf etmesinden sonra, Umut beklenmeyen bu itiraf sonunda çok şaşırır, hele bu konuyu Hakan’ın kendisinden saklamasını daha da şaşırır. Hakan’a telefonda “Emel Hanımı biliyorum Hakan” der ve Hakan spor salonuna yanına çağırır.

Ozan, babası Ragıp Beyle annesi üstüne konuşurlar, babasını resmen sorguya çeker. Ragıp Bey oğluna karşı kendisini savunmaya çalışır.

Zafer, kızı Yelda’yı kaybetmesiyle yemeden içmeden kesilir. Umut ben yediririm diyerek odasına yemek götür, konuşur, teselliye çalışır. Zafer koca adam çocuklar gibi ağlar.

Musa’nın yaralandığı ve hastanede olduğu haberi gelir. Zafer’e haber vermezler. Hale, apar topar hastaneye gider. Kapıdaki nöbetçi jandarmaya yalvar, yakar yanına girer. Konuşurlar, Hale neden yaptın diyerek Musa’ya azarlar.

Umut, Hakan ile görüşür. Umut, Rüzgar’ın teslim olması, cezasını çekmesini ister. Hakan, içerisinin ne olduğunu sen biliyor musun diyerek Umut’a karşı çıkar. Hakan, kardeşini Paris’e yaz okuluna göndermek ister. Rüzgar, ben hiçbir yere gitmiyorum, ben cezamı çekerim diyerek karşı çıkar.

Yelda, Cihan’ın ağına düşmüştür bir kere. Baş ağrısı için uyku hapı verirler devamlı. Cihan, bu tarafta işim vardı diyerek kızı eve getirir. Başın ağrıyorsa bir tane daha verebilirim der. Israrla içirtir, iyi geceler diyip gider. Cihan, arabada bekler, sonra odaya çıkar. Girişte Yelda başına vazo vurur. Cihan, Yelda’yı zorla tecavüz eder, şanslısın kendim için seçtim seni der ve kötü emellerine ulaşır.

Umut’un yanına Ozan gelir. Morali bozuk olan Ozan ile konuşurlar.

Asude, eski kocası Mete’den intikam alam peşindedir. Mete akşam yemeğine davet eder. Asude’nin sekreteri de Reyna’ya haber verecektir. Otelde buluşup yemek yerler. Reyna ile telefonda konuşur, bu akşam gelemeyebileceğini söyler.

Hakan Bey, avukatı çağırır, itirafı hazırlarlar. Rüzgar’ı imzalatacakken uyumuştur. Ertesi sabah başka bir avukat gelir, poliste buluşurlar. Rüzgar ile avukat sorguya girerler.

Ozan, Melis’i arar, son on gün bize mi gelsen der. Melis kabul etmez. Ozan, bir şeye ihtiyacın olursa ararsın.

Ozan ile Umut arabada giderken avukat arar, anneniz Emel Hanıma çarpan şahıs teslim olmuş, şu an karakoldaymış. Ozan kim olduğunu sorar, Rüzgar olduğunu öğrenince çok şaşırır. Umut haberi olmadığını söyler. Ozan da karakola gelir, Avukat Hakan’ın gittiğini söyler. Ozan, kazanın nasıl olduğunu öğrenir. Anneniz aniden yola fırlamış, frene basamamış, Rüzgar korkmuş kaçmış.

Ozan, Hakan’ı arar, doğruca yanına gider. Arabadan inmesiyle Hakan’ın gözünün üstüne yumruğu patlatır. Senin kardeşin anneni öldürdü diyerek haykırır. O sırada gelen Umut, Ozan’ı alıp giderler. Umut, bu çok kötü bir tesadüf diyerek, Ozan’ı ikna etmeye çalışır.

Babası ile konuşmak ister. İşyerini arar, sekreter çıktı. Mağazaya gitti, Özen Hanım ile beraber olduğunu öğrenir. Annesinin son sözlerini hatırlar, baban bunca yıllık evlilikten sonra…  Lafın sonu gelmemiştir. Özen Hanımın evine gider. Babasını orada olduğunu görünce olayı çözer, seni gördü ve aniden çıktı. Çerçevedeki resimleri çarpar, kaç yıldır sürüyor bu kepazelik, benden göreceğin son saygı hayatını bağışlamak, yere tükürür çıkar.

Hemşire, Musa’ya uyku ilacı verdiğini Jandarmaya söyler. Jandarma kapıdan uzaklaşınca Musa, kahveci çırağı Yiğit’in yardımıyla hastaneden kaçar. Bir de tabanca alır. O sıra gelen Hale, sorunlar böyle mi çözülür der. Eğer gidersen bu son görüşmemiz. Musa, Hale gitme ben sensiz ayakta bile duramıyorum. Hale bir yolunu bulur, tekrar hastaneye odasına yatırır. Hale, sevmiştir Musa’yı. O deliyi adam etmiştir. Aşk bazen kötüleri bile yola getiriyor.

Ozan, Umut’a senden başka kimsem yok benim. Hemen evlenelim mi? Sorusuna, Umut evet cevabı verir. Umut anne evine gelir, annesi Ozan’ın eve gelmesini izin verir. Bir odaya yatırırlar.

Hakan, kardeşi Rüzgar ile hapishanede görüşür. Rüzgar, ağabeysinden sana yaşattıklarım için özür dilerim, der.

Mete ile Asude otel odasındayken Reyna gelir, Asude Hanım,  oyununu oynamış, Mete’ye yapacağını yapmıştır. Ertesi sabah, Mete Asude’ye gelir, niye diye sorar. Seni pişman edeceğim diyerek çıkar.

Yelda boş boş bir zaman sokaklarda dolaşır. Utancından kahrolur, sonra çıkar bir yere, atar kendini denize, intihar eder.

Melis’in doğumu başladığı haberini alan Ozan aceleyle evden çıkar. Annesi Umut ile konuşur, kızım sahip çık Ozan’a ben onun gözlerinde çaresizliği gördüm, der.

Zafer, evden kapıdan kahveye giderken gelen polis, nüfus cüzdanını gösterir, bu kızınız mı? Kızınız intihar etmiş diyerek acı haberi verir. Zafer şok olur, elinden kızının nüfusu kayar, düşer. Feryat ederler.

Umut, Ozan’ın yanına gider. Melis, doğum için ameliyata alınır. Hemşire bir kızınız oldu diyerek, kucağına verir. Ozan ben alamam der. Hemşire bebeği Umut’un kucağına verir. Ozan Melis’i sorar. Hemşire maalesef anneyi kaybettik, der.

Bu dizi de biraz acı biraz tatlı şekilde anlayacağınız orta şekerli final yaptı. Umut, hep bir kız çocuğum olsun demişti. Musa’nın kasığından bıçaklama olayı nedeniyle doktor bir daha anne olamayacağını söylemişti. İşte kaderin cilvesi, Tanrı sevenleri birleştirdi. Bir de istedikleri çocuğu verdi.

Ozan ve Umut’a mutluluklar, hem de yeni sahip oldukları bebekleriyle…

Tebrikler Gold Film, günahıyla, sevabıyla iyi bir iş çıkartmışsınız.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten alınmıştır.

 

Beni Böyle Sev / Ayşem’in nur topu gibi bir kızı oldu!

25 Şubat ’14

Kategori
TV Programları
Beni Böyle Sev / Ayşem’in nur topu gibi bir kızı oldu!

TRT 1‘in Üniversite Gençlik dizisi “Beni Böyle Sev” dün akşam 48.bölümüyle akranlarımıza geldi. Ayşem-Ömer çiftinin erken gelen 7 aylık Nur topu gibi bir kızları oldu. Sevilen dizinin reytinglerine bakarsak, AB’de 11.sırada, Total’de 22.sırada yer almış.

Geçen bölümde okulda Ayşem ile Ömer tartışmışlar, Ayşem ayağı tökezleyerek merdivenlerden aşağı yuvarlanmıştı. Başta Ömer olmak üzere, herkes şok oldu ve çok üzüldü. Acilen hastaneye kaldırıldı. Doktorlar, hem annenin hem de bebeğin sağlığı için operasyon yaptılar, sezeryan ile bebeği 7 aylık olarak aldılar. Anne de çok kan kaybetmişti. Kan grubu tutan kayınpederi Reha Bey ve Haluk Beyin kan grupları tutar, kan verirler. Reha Bey belli yaşın üzerinde olduğu için kanı kullanılmaz.

Furkan ile Seda büroda tartışırlar. Furkan, bankadan aradılar, kredi mi istedin diye sorar. Seda, istemese de anlatmak zorunda kalır. Taner’in tehditleri yüzünden 20 bin TL. vermek zorunda kalmıştı. Furkan, böyle bir şeyi kabullenemez, olayın peşine düşer. Furkan, bu işi bu bölümde çözemedi ama, önümüzdeki hafta çözecek, Burak’ın ipliğini pazara çıkartacaktır.

O sırada, Ömer hastaneden arar, acı haberi verir. Onlar da hemen hastaneye giderler. Furkan babasını İlyas Beyi arar, kötü haberi verir. Nail Bey duyunca çok üzülür, hemen hastaneye giderler.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Hastane bekleme salonunda, Burak ile Furkan gergin anlar yaşarlar. Ömer, ona bir şey olursa kendimi af edemem diyerek, kendini suçlamaktadır. Nail Bey ile Ömer’e tartışma konunuz bizimle mi ilgiliydi diye sorar.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Doktor Ayşem ile ilgili iyi haberi verir, kanamayı kontrol altına aldık ve bebek de iyi, der. Reha Bey, oğlu Ömer’e sarılır, erken de olsa bir bebeğin var artık. Nail Bey, Eda, Nadide ve Reha bey küvezde yatan bebeği bakarlar. Nail Bey, Reha beyi tebrik eder.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Ömer, karısı Ayşem’in odasında başından hiç ayrılmaz, ellerini okşar. Ayşem, beni af et diyerek özür diler. Ayşem, senin suçun yok, ayağım takıldı, der. Ömer, seni çok seviyorum, sen olmasan asla yaşayamam.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Ömer, bebeğini seyreder, çok duygulanır, gözyaşlarını tutamaz. O sıra çalan “Küçücük bir bakışın çözer beni kolayca, kenetlenmiş parmaklar gibi sımsıkı kapanmış, yaprak, yaprak, açtığın, hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktur”. Parçası izleyici de duygulandırır.

İlyas dükkânda müşteri yoğunluğundan sinirlenir, Safiye’den telefon alır. Ayşem’in ve bebeğin kurtulduğunu duyunca çaylar ve tatlılar şirketten, der müşterilerine.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Bekleme salonunda Burak, Seda’ya sen döneceksen götüreyim. Furkan, Seda ile aklına gelen konuyu konuşmak ister. Kenara çeker, Seda sen ne yapıyorsun diyerek sinirlenir. Furkan, şirkete geldiği zaman dışarıda Taner’i gördüğünü söyler. Burak işkillenmiş ters ters onlara bakar. Burak, Seda’yı da alır çıkarlar.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Nadide Hanım, doğum hediyesi olarak kolyesini verir. Reha bey de takı altını göndermiştir. Reha bey, deniz kıyısında oturarak dede oldun işte, Reha dede diyerek kendi kendine konuşur.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Fahriye, sabah kahvaltısı yaparken, arkadaşlar Ayşem’e hediye olarak ne kadarlık bir şey alacağız diye sorar. Seda 100 lirasının ben vereyim, çeyrek altın alırsınız der. Fahriye, arkadaşı Feridun ile buluşmak için çıkar.

Mazhar, sokakta Fahriye ile karşılaşır. Fahriye sen bizim oda arkadaşı Reho ile tanışmıyorsun. Mazhar terapiye yetişmem lazım der ve gider. Reyhan çantasını getir, 50 Lira altın için verir. O da terapiye yetişmek için gider. Mazhar ile Reyhan hala terapi salonu dışında tanışamadılar.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Reha Bey, gelen torunu şerefine herkese ikramiye dağıtılmasını emreder. Reha Bey, Akif Beyin okuyun demesine rağmen, Burak’ın hazırladığı raporları okumadan imzalar.

Fahriye’nin arkadaşı Feridun gelir, arabasını polislerin çektiğini, çantası cüzdanı içinde kaldığını, sende varsa ayıp olacak ama deyip Fahriye’den 200 TL. Altın parasını da çarpar gider. Fahriye, akşama kadar bekler, Feridun gelmez. Telefon ile arar, meşgule verir. Gelemeyeceğim diye mesaj atar.

Fahriye’nin aklına evde Nezih’in verdiği çerçeve içindeki 200 TL.i çıkartıp alır, sonra tekrar yerine koymayı düşünür.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Eda Hanım Nail Beyle konuşur. Her şey üst üste geldi, bana karşı bir soğukluk var gibi geldi diye lafa girer. Beraberlik için herkese söyleyecektik, bebek de geldi tam zamanı. Nail Bey, kızının düşmeden önce bizim durumuzu tartışıyorlarmış. Eda Hanım, benim haberim yoktu bunlardan, o zaman olamaz tabii… Nail Bey, Eda Hanım hayatıma güzellik kattınız, çok teşekkür ederim size. Ama ömrü bir kelebeğinki kadar kısa sürdü. Ne yapalım, belki de benim kaderim bu. Rahmetli eşimle de uzun sürmemişti saadetim. Belki benim için ömür bu, kızıma adayarak geçirmem gerekecek. Eda Hanım, boynunu büker, kabullenir.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Ayşem’e Seda, Fahriye ve Reyhan gelir. Ayşem’e gülme krizine girer. Ömer, gülme dikişlerin patlar diyerek engeller. Fahriye, aldığı çeyrek altını Ömer’e verir.

Fahriye, Seda ve Reyhan eve gelirler. Fahriye, odanda negatif enerji var, odana önce ben gireceğim der ve çektirdiği renkli 200 TL. fotokopiyi çerçeveye koyar.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Ömer Ayşem’e sabah kahvaltısı getirir, Ayşem’i ayakta görünce çok sevinir. Bebek odasının önüne giderler. Ayşem heyecanlanır, bebeği camdan bakarlar. Ayşem çok küçük, hortumlara bağlanmış diye panikler, bağırır, çağırır. Ömer, Ayşem’i teskin etmekte zorlanır. Ayşem, bir anne olarak çok duygulanır, elleri titrer, Bebek o kadar tatlı ki, ben de çok duygulandım. Ayşem, gözyaşlarını tutamaz, başını Ömer’in göğsüne dayar, yarı ağlamaklı yarı tebessüm ve 48.bölüm burada biter.

Artık bundan sonra Ömer-Ayşem çifti, üç kişilik bir aile oldu. Gelecek bölümlerde neler bekliyor bizleri hep beraber göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten ve
”Beni Böyle Sev” Dizisi Resmi Twitter Hesabı © 2014
beniboylesev.tv

Hesabından alınmıştır. Hazırlayanların ve emeği geçenlerin ellerine sağlık.

 

Kıvanç Tatlıtuğ telefonunu kapatınca, arkadaşları paniklemiş!

25 Şubat ’14

Kategori
TV Programları
Kıvanç Tatlıtuğ telefonunu kapatınca, arkadaşları paniklemiş!

 

Kurt Seyit ve Şura’nın çekimleri için bir aydır Moskova’da bulunan Kıvanç Tatlıtuğ Türkiye hatlı cep telefonunu kapatmış, kendisine bir Rus hattı satın almış.

Habertürk’ün haberine göre, kendisini arayan arkadaşları haber alamayınca paniklemişler.

Cep Telefonunu devamlı kapalı tutan oyuncunun durumunu, arkadaşları yapım ekibini arayınca öğrenebilmişler.

Diziye konsantre olmak isteyen yakışıklı oyuncu, bu nedenle cep telefonunu kapalı tutuyormuş.

Tatlıtuğ, yeni cep telefon hattın numarasını da sadece sevgilisi Başak Dizer ve ailesine vermiş.

Arkadaşları için de Ay yapım ekibine, “6 Mart’ta İstanbul’a dönünce görüşürüz” diye not bırakmış.

Bildiği gibi, başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah’ın oynadığı “Kurt Seyis ve Şura”  4 Mart Salı akşamı Saat:20.00 de Star Tv. ekranlarında olacak.

Çetin savaş sahneleri, görkemli Rus saraylarında çekilen bu dizi izleyiciler tarafından merakla bekleniyor. Yılbaşı akşamından bu yana 4 fragmanı yayınlanan Ay Yapımın bu dizisi, Salı akşamlarının iddialı dizilerinden olacak.

Nermin Bezmen’in “Kurt Seyt ve Shura” adlı kitabımdan uyarlanan dizide 1900’lü yılların Rusya’sında 1920’lerin İstanbul’una kadar uzanan dönemde yaşanan tutkulu bir aşk hikayesi anlatılıyor. Değerli senaristEce Yörenç’in kaleminden yazılımla geliyor hikaye…

Merakla bekliyoruz.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: balcilar-blog.com

Çağatay Ulusoy eski karizmasını yakaladı.

 

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Çağatay Ulusoy 2012 yılındaki karizmasını yakaladı. Şimdilerde aynı popülerliğine kavuştu. Adını Feriha Koydum dizisinin Haziran 2012’de final yapmasından sonra, Emir’in Yolu dizisi erken final yapmıştı.  Ocak 2013 yılında göz altına alınması nedeniyle,  ilk altı ayı onun için kabuslu günlerdi. Resmen ev hapsinde, gözlerden uzak sıkıntılı günler yaşadı.

2013 Ağustos ayında Medcezir dizi çekimleri başlamasıyla kendisini toparladı.  Beş ayda Medcezir dizisindeki başarısıyla tekrar sevildi ve oyunculuğu ile kendisini kabul ettirdi. Magazin basının ve de dergilerinin yeni aranan, takip edilen yüzü oldu. Sosyal Medyada adından bahsedilmeyen gün yok.

İlk önce Ekim 2013’de Vogue Dergi çekimlerinde Serenay Sarıkaya ile boy gösterdi. Oldukça yakışıklı ve de sempatik tavırları ile herkesin sevgili olmaya devam ediyor.

Çağatay Ulusoy TRENDYOL Dergisinde de yer aldı.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Şimdilerde GQ Türkiye dergisinin Mart sayısına kapak oldu. Bu dergi için pozlar verdi. Çekimler boyuncu oldukça neşeli olan Çağatay Ulusoy süper pozlar verdi. GQ Dergisinin Mart sayısında bu güzel pozlarını göreceksiniz.

Çağatay Ulusoy GQ Türkiye Dergisi Kapak Sayfasında. Dergi Çıktı tüm bayilerde.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

 

  1. Gömülü resim için kalıcı bağlantı
    1. Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya Vogue Türkiye Ekim 2013 Dergi Çekim pozları:

       

 

Not: Görseller internetten alınmıştır.