Aylık arşivler: Ocak 2015

Medcezir 58.Bölüm / Yaman Mira’ya “Benimle evlenir misin?” Mira; “Evet, evet, evet.”

Ekran AlıntısımdıMD58.KP

Ay Yapım’ın fenomen dizisi Medcezir 58.bölümü ile izleyenlerini mest etti. Ve sonunda Yaman Mira’ya evlenme teklif etti. Benimle evlenir misin? Mira; Evet, evet, evet dedi. Dilek ağacına birlikteliklerini dileyerek çaput bağlamışlardı. Dilekler çabuk kabul oldu.

Her nedense bu süper dizinin bu bölümü, reytinglerde her iki kategoride de 3.sırada yer almış.

Bu bölümde de Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın performansları süperdi. Artık Yaman Mira aşkı da evliliğe doğru gidiyor. Çok badireler atlatıldı, bu aşk top atsan yıkılmaz derler ya, aynen öyle oldu.

Geçen bölüm sonunda Yaman Mert’i bulmuş, tam kurtarmıştı ki, son anda tekrar Turunç Nadir’in eline düşerler. Tabanca tehdidi ile arabaya bindirir, götürür. Eve gelen polis ve Mira ile arkadaşları evi boş bulurlar. Nadir Mert’in başına tabancayı dayamıştır. O sırada Selim Bey Yaman’ı arar.

Ekran AlıntısıMD58.1

Yaman, Nadir’in talimatı ile telefonu açar. Nadir, artık iki oğlun da elimde diyerek Selim’e peşindeki polisleri durdurmasını ister. Yoksa, önce hangi oğlunu öldürmek için seni ararım. Tam bu sırada Mert, Nadir’in boynundaki elini ısırınca, bu fırsattan faydalan Yaman Nadir’e bir tekme atar, elinden düşen tabancayı alır. Mert de arabanın sürücüsünün başını yangın söndürücüsü ile vurur. Ne olduğunu şaşıran şoför arabayı ağaca toslar ve durur.

Ekran AlıntısıMD58.2

Nadir tetiği çekmesi için Yaman’ı kışkırtır. Yaman sırf bulundukları yeri belirtmek için havaya bir el ateş eder. O sırada Mert’in şaşkınlığından istifade eden Nadir’in adamı Mert’in başına tabancayı dayar. Yaman de elindeki silahı atmak zorunda kalır. Yaman’nın alnına dayanan silah nedeniyle Yaman korkulu anlar yaşar.

Ekran AlıntısıMD58.3

Yaklaşan polis tek kurşunla Nadir’i öldürür. Gelen polisler her ikisini de kurtarır. Eylül, Mira ve bütün arkadaşları gelir. Kavuşma sahneleri görülmeye değerdir. Böylece, Mert’in kaçırılma olayı mutlu sonla biter.

Ekran AlıntısıMD58.4

Yaman ile Mira pastahaneden kahvaltılık için tadarak tatlı kurabiyeler alırlar. Mira hepsinden ayrı ayrı tatmak ister.

Ekran AlıntısıMD58.5

Mert o gece huzurlu bir uyku uyur. Rüyasında Eylül’ü görür, onu uykudan babası Selim uyandırır. O an Eylül de gelir, Mert’i kahvaltıya indirir.

Leyla, kocası Nadir’in öldüğünü bir türlü inanamaz. Hasan ve Giray da içeri alınmıştır. Mert’i tutan Nadir’in adamları Mehmet ile arkadaşı İzmirli de aranıyordur.

Ekran AlıntısıMD58.6

Kahvaltı sofrasında kaçırma olayı ve Mert’in yaşadığı kötü anlar konuşulur. Mert’in kurtuluşu için o gün hiç kimse okula gitmez. Gezip, dolaşmak isterler. Mert’i karikatürist Erdil Yaşaroğlu arar, Mert Uzay zanneder. Sonra durum ortaya çıkar. Görüşmek için anlaşırlar. Mert keyiften masada oynar.

Sude Hanım kocası Asım ile aralarında sorunlar nedeniyle Faruk Beyin  evine gelir. Faruk ile kapıda karşılaşırlar. Faruk, ben giderim sen burada kızlarla kalmasın der.

Ekran AlıntısıMD58.7

Mert’lerin kahvaltı sofralarına Orkun ile annesi Yasemin bir demet çiçekle gelirler. Orkun olanlar için, yaşattıkları için özür diler, kısaca olanları anlatır. Orkun Yaman’a abin görmüş bizi, bu iyiliğini unutmayacağım. O sırada Sude ile Faruk da kahvaltıya katılırlar.

Ekran AlıntısıMD58.8

Mira ile Yaman keyifle araba ile dolaşmak üzere çıkarlar. Arabayı Yaman kullanır. Her ikisi de çok mutludur. Mira her şey bitti, tartık tehlike yok, annemin de keyfi yerinde derken duraksar. Yaman’a sen benim bilmediğim bir şeyi biliyorsun. Sonra da tamam sormuyorum, yalan söylemeni istemiyorum, zaten söyleyemiyorsun da… Yaman ben o gün aileden birinin canı yanmasını istemedim.  Aramızda hiçbir sorunun olmasını istemiyorum. Mira, ormana gidip biraz yürümek ister. Yaman şuranda bir şey var deyip, Mira’yı dudaklarından öper. Arabadan inip el ele yürürler.

Ekran AlıntısıMD58.9

Kenan, katalog çekimleri için 2500 Lira alır. Çok memnun olur, Yaman’ı arar, anneni arıyorum, müjdeyi veriyorum, bu akşam sizi yemeğe götürüyorum. Yaman, savurma paranı, bu akşam Selim ağabeylere sözümüz var, birlikte yemek yiyeceğiz. Başka zaman gideriz.

Mira gördükleri bir gelin arabasını göstererek, sen hiç gelin arabası yolunu kestin mi? Diye sorar. Mira, damattan aldığı para zarflarını çocuklara dağıtır.

Ekran AlıntısıMD58.10A

Mutluluklarına diyecek yoktur, Yaman Mira’nın belinden tutarak havada üç tur döndürür.

Sedef babası Asım Bey ile sahilde yürüyüştedir. Babasına gerçekten Sude ile ayrılmak isteyip istemediğini sorar. Asım Bey, blöf yapmadığını kararlı olduğunu, boşanacaklarını söyler. Bir yıl dolmadan bu işin olması gerektiğini anlatır. Asım Şekip Kaya sonra da, Mert’e bir hediye alıp, bu akşam vermek istediğini söyler.

Ekran AlıntısıMD58.11

Mert ile Eylül odada keyifle gülüp, oynaşırlar.

Ekran AlıntısıMD58.12

Salonda Selim Bey de Deniz ile konuşurlar. Selim oğlunun gülüşmelerini duyunca çok keyiflenir. Oğullarını sağ salim kavuştuğu için çok keyifli ve huzuru yerindedir. Deniz de lafı gediğine koyar, seni seven bir sevgilin de var, der. Deniz çantasından çıkarttığı dosyayı göstererek yapımcı Yaman’ın şarkısını satın almak istiyor, Selim’in okumasını ister.

Ekran AlıntısıMD58.13

Yaman çocukluğunda oynadığı futbolu, yırtılan ayakkabılarını ve mahallenin aranan topçusu olduğunu anlatır. Mira, eğer ünlü bir futbolcu olsaydın, tanışmamız çok zor olurdu. Yaman seninki nasıldı, seninki yarış gibiydi, piyano dersinden baleye. Mira, Altınkoy’daki her çocuk gibi sıradan. Yaman biz ona Prenses tarifesi diyoruz.

Ekran AlıntısıMD58.14

Yaman gördüğü dilek ağacını göstererek, sen daha önce dilek ağacına hiç çaput bağladın mı? Diye sorar. Mira hayır diyerek ağaca koşarlar. Mira çantasından çıkardığı bezleri ayrı ayrı dala bağlarlar.

Ekran AlıntısıMD58.15

 

Mira Yaman’a söyle ne diledin. Yaman, bu eller elimden hiç ayrılmasın. Mira da, ben de ömür boyu senle birlikte olmayı diledim. Yaman, çift dikiş dileğimizi sağlamlaştırdık diyerek Mira’ya sarılır, dudaklarından öper.

Ekran AlıntısıMD58.15A

Evde bütün arkadaşlar toplanmıştır. Mert ile Uzay şakalaşırken tokadı Uzay’ın suratına patlatır. Şaka neredeyse kaka olur. Herkes güler. Mira Yaman’ı elinden tutar kenara çeker, Doğru mu, yapımcı ile konuşacak mısın? Yaman, evet öyleymiş, sana söyleyecektim.  Yaman, yarın işin yoksa birlikte gideriz.

Asım Bey Deniz Hanıma, Selim muhabir olduğunuzu söylemişti. Deniz, şansım televizyonda yaver gitti. Asım, farklı bir dünya, Selim için de yeni bir deneyim. Gelen Selim Deniz’e eğleniyor musun diye sorar. Deniz, asım Beyle sohbet ediyorduk.

Ekran AlıntısıMD58.16

Faruk da Sude’ye sorar, hiç konuştunuz mu? Sude, göz göze bile gelmemeye çalışıyoruz. Sedef gene ortalığı şenlendirir. Gençler eğleniyor muyuz diyerek, oynak bir müzik açar. Herkes dans eder, çılgınca da eğlenirler.

Ekran AlıntısıMD58.17

Orkun Kenan’ın evine gelir. Evi boşalttığını görünce, toparlanmakta acele etme, evde kalabileceğini, şantiyede bu geçiş döneminde içeri bilen biri olarak bir süre kendisi ile çalışmasını ister. Anlaşıp, tokalaşırlar. Çıkışta Orkun, sana teşekkür borcum var, o gün oradan geçtiğin için der ve gider.

İçeride Mert ile Uzay dans gösterilerini devam ededursun Yaman dışarı havuz başına çıkar. Islık ile bestesini çalmaya başlar. Mira da, arkasından hayranlıkla bakarak onu dinler. Buna söz yazmanın zamanı geldi diyerek yaklaşır. Yaman, gerek mi var, melodinin neler söylediğini sen biliyorsun. Birbirlerine sarılarak konuşmayı sürdürürler. Başta hüzünlüydü, ama mutlu devam etti.

Ekran AlıntısıMD58.18A

Mira sen neler düşünüp yazmıştın diye sorar. Yaman, tek isteğim beni af etmendi, hani öyle olur ya, odalara sığamazsın ya, saatler önemsiz olur, sadece sevdiğinin yanında nefes alırsın, o haldeydim. Yanından bir an olsun ayrılmak istemiyordum. Sonra da aklıma bu geldi. Sözlerimle yakıp yıktım, belki böyle iyi ederim diye düşündüm. Sonra da sen bana yeniden inandın. Teşekkür ederim, bana ikinci bir şans daha verdiğin için der ve sıkıca Mira’ya sarılır.

Ekran AlıntısıMD58.19 Ekran AlıntısıMD58.19B

Mira, iyi ki benden vazgeçmedin, pes etmedin. Yaman, işte o hiç mümkün değil.

Ekran AlıntısıMD58.20

Mira odasında mutluluktan saçlarını tarar. Yaman da salonda gitarını eline alır, tıngırdatır. Mert ile Sedef de televizyonda araba yarışı oynarlar. Sedef yenilir. Mert karşında koskoca Turunç Nadir’i yenmiş koskoca Mert Asım Serez var. Oyuna Yaman da katılır. Mert, biz Yaman’la öyle heyecanlar yaşadık ki, bu bizi hiç heyecanlandırmıyor, değil mi Yaman?  Sen gerçekten silahla ateş ettin. Yaman, ben buraya kafamı dağıtayım diye oturdum, sen daha çok geriyorsun beni…

Ekran AlıntısıMD58.22

Mira Beren’i odasında yatağında göremeyince annesinin yatağında bulur. O da yanlarına yatar. Üçü de sarılır mutlu bir şekilde yatarlar. Mira, Asım Beyle niye kavga ettiniz diye sorar. Sude, öyle olaylar, olaylar yok.

Ekran AlıntısıMD58.21A

Araba yarışı oynarlarken, daha sonra da yanlarına Selim de gelir, Sedef al sen de bir tur at der. Oyuna Selim bey de katılır.

Ekran AlıntısıMD58.23

Mert, Atılay abisinin aradığını yarın Emniyet’e kendisini kaçıranların robot resimlerini tanımasını istediğini söyler. Eylül de benimle gelse. Sonra da Yaman da yapımcı ile buluşacak ya oradan gideriz.

Ekran AlıntısıMD58.24

Mira ile Yaman arabada birlikte bir şarkı tuttur söylerler. Gözlerinde kaybolmuşum, zaman durmuş mest olmuşum, zaten başım dönüyor, seni fazla kaçırmışım, dudağından çok içmişim. Tencere kapak misali biz bu hayata, sen başla ben tamamlarım, ardına bakma… Bu güzel şarkıyı birlikte keyifle söylerler, mutluluktan uçarcasına… O sırada Deniz Hanım arar, Yaman direksiyonda olduğu için Mira açar, yapımcı ile görüşmek için şirkete gittiklerini söyler. Yapımcı yoldaymış, daha sonra buluşabileceklerini söyler. Biz sonra sizi arayalım deyip telefonu kapatırlar.

Yaman bu arada Kenan ile konuşmak ister. Mira, sen Kenan’la konuşurken ben de bir Orkun’a merhaba diyeyim.

Ekran AlıntısıMD58.25

Yaman, hani işi bırakmıştın. Kenan şartlar değişti, patron öyle istedi. O sırada da Mert emniyette teşhistedir. Gözlerine bakarak onları teşhis etmeye çalışır. İzmirliyi gözlerinden tanır.

Ekran AlıntısıMD58.26

Mert, robot resimden Mehmet’i de tanır. Eylül, bu Orkun’u vuran adam değil mi diye sorar. Mert, Yaman’ı arar. Tozludere’deki Mehmet olduğunu söyler. Yaman, hemen benim işim var deyip, Mehmet’in evine gider. Mehmet’i İzmirli arar yanına iş yerine çağırır. Yaman da onu takip eder. Mira da araba ile Yaman’ı takibe başlar. Mert’ler de yanlarına bir polis alarak Tozludere’ye gitmek üzere yola çıkarlar. Yaman, Mehmet evden ayrıldığını iş yerine gittiğini Selim beye telefonla bildirir. Polis de bütün ekiplere bildirir. Neticede Mehmet ve izmirli kıskıvrak yakalanırlar. Yaman gene kendisini tehlikenin ortasına atmıştır. Bu defa imdadına Mira yetişir, arabasına alır. Yaman Mira’ya sarılır, teşekkür eder.

Ekran AlıntısıMD58.27

Mert kollarına kelepçe takılan Mehmet’e vurmak ister ama, eli kolu bağlı adama vuracak kadar aşağılık olmadığını söyler. Mehmet, kendisine elleri bağlı iken vurmuştu.

Ekran AlıntısıMD58.28

Tozludere’ye gelmişken hep birlikte Yaman’ın meşhur köftecisine giderler ve birlikte köfte yerler. O sırada yapımcı arar, yarın yurt dışına çıkacağını söyler. Bu akşam bir film galamız var der ve oraya davet eder.

O akşam hep birlikte galaya giderler. Eylül ile Mira filmin başrol oyuncusu İnanç Pars’ı tanırlar. Kızlar onunla resim çekilmek ister. Deniz Hanım fotoğraflarını çeker. İnanç Pars karakterini diziye yeni katılan “Çağlar Ertuğrul” canlandırıyor.

Ekran AlıntısıMD58.29

Yaman da Yapımcı ile tanışır. Selim Bey ile birlikte içeri geçip konuşurlar. Yapımcı 5 yıllık sözleşme ister. Selim Bey, süreyi uzun bulur. Yapımcı Cenk Bey, Yaman’ı tanıdıktan sonra büyük ses getireceğini söyler.

Ekran AlıntısıMD58.30

Mira ile Eylül İnanç Pars ile konuşurlar. İnanç Pars Türkiye’deki dizi süreleri kısalmadığı sürece rol almak istemediğini, yurt dışındaki teklifleri değerlendirdiğini söyler. Senaristimiz Ece Yörenç burada, dizi sürelerinin uzunluğu ile ilgili mesaj vermek istemiştir. İnanç, Mira’ya sen oyunculuğu denedin mi diye sorar. Fiziğin uygun, ben senin yerinde olsam denerim diyerek, resmen Mira’yı asılır.

Evde Beren ablasının İnanç Pars ile telefondan resimlerini görünce çıldırır. Telefon eder, açmazlar. Annesine sanki Eylül onun kardeşi diyerek söylenir.

Ekran AlıntısıMD58.31

Mert, filmin yapımcısı ile konuşur. Eylül adamın ağzına düşecek diye kızar. Yapımcının dişindeki yeşil maydanoz yaprağı Mert’in dikkatini çeker ama, bir şey söyleyemez.

İnanç tekrar kızların yanına gelir. Mira’ya film sonrası kokteyle davet eder. Mira kabul etmez. Mira’ya saçların emsalsiz, gözlerin siyah, güzel gece olmasın sabah, sana vermiş eşsiz bir güzellik Allah. Uğrunda gençliğim eyvallah, o güzel dudakların… Hadi uzat dudaklarını, alayım bir buse. Bu sözleri duyan Yaman; Hop dedik, ne oluyor lan, buse muse diyerek, İnanç’a hesap sorar. İnanç ben şiir okuyorum deyince Yaman, ben o şiiri alırım ben…. O an Mira, İnanç’ın şiir albümü çıkardığını söyler.

Ekran AlıntısıMD58.32

O sırada gelen yapımcı Cenk Bey, şiir albümünde Yaman Koper’in bestesini kullanacağız. Yaman, bunun albümüne mi? İnanç, bu çocuk, o çocuk mu? Diye sorar.

Ekran AlıntısıMD58.33

Evde, “Bu çocuk o çocuk mu” lafı espri konusu olur. Yaman, iş yapmam o herifle ben, der. Mira’ya yazdığım şarkısının üstüne bu herifin şiiri. Hayatta olmaz, ben dinledikçe tüylerim diken diken olur. Mira, niye öyle diyorsun çok satacak, herkes dinleyecek. Yaman, bırak dinlemesin hiç kimse, sen dinle bir tek.

Mert de Ali Saral bayraktar’la el sıkıştığını söyler. Sedef, bay maydanoz diyerek dalga geçer.

Yaman mutfakta portakal suyu içerken Mira, tamamız değil mi, bir sorun yok. Mira, şeytanlıkla güler. Yaman ne sorun olacak, herifi kafaya mı takacağım, bitti derim biter gider.

Ekran AlıntısıMD58.34

Selim Bey ile Deniz Hanım birlikte konuşurlar. Deniz, yarın gazetelerde resmimiz çıkabilir. Selim, saklanacak bir şeyimiz yok. Asım Şekip Kaya, Sedef ne der. Deniz, son zamanlarda Sedef’in kendisine ters davrandığını söyler. Selim alınganlık yaptığını söyler. Aralarında bu konuşma gittikçe sertleşir. Selim Sedef’i koruyunca iş çığırından çıkar, tatsızlıkla ayrılırlar. İzleyici tam Deniz Hanımla sular ısındı derken, Deniz ile Selim ayrıldı mı dersiniz?

Yaman ile Mira arasında İnanç Pars sanki olay olur. Yaman, bir sonraki işinde birlikte oynarsınız. Mira harika olur. Düşünsene; İnanç Pars ve Mira Beylice… Yaman hadi iyi geceler der. Mira, beni öpmeden mi gideceksin.? Yaman, beni sinir edersen öpmeyeceğim. Mira, benim söylediğim her şeyi yapmaya mecbusun. Yaman, nedenmiş. Mira, çünkü ben senin hayatını kurtardım.

Ekran AlıntısıMD58.36A

Mert, Selim Serez bu gece eve dönmedi. Sedef, sana ne, bu gece hepinizin gönlünü yaptı. Mert, Suzi’ye sorar babam erken mi çıktı. Spor yapan Sedef, dönmedi. O sırada Selim Bey kapıdan girer.

Ekran AlıntısıMD58.37

Yaman da bahçede odun kırar. Sabah sabah ne bu, sinir yapmışsın.  Yaman, yok bir şey. İnanç Pars’mış diyerek söylenir. Mert, sana yapılacak şey mi kardeşim diyerek, takılır. Yakışıklısın, yeteneksin senin neyin eksik ya…

Eylül, bütün gazeteleri alır, Mira’ya gider. Beren, ablasına ben senin kardeşin falan değilim diyerek evden çıkar. Eylül, Beren bu haldeyse Yaman ne haldedir kim bilir. Mira, sabahtan beri patır kütür odun kırıyor. Eylül Mert’i arar. Yaman nasıl bozuk mu hala… Bu gece hiç uyumamış, yeni bestesi ile uğraşmış, bu defa söz de yazmış. Beste işini duyan Mira koşarak bahçeye gelir.

Ekran AlıntısıMD58.38

Mira, gazeteleri gördün mü diye sorar. Görmediysen boş ver, sabah sabah sinirini bozma. Yaman, dünkü galayı mı yazmışlar. Mira, bugün sen hiç gazetelere bakma. Yaman, merak eder. Mira, İnanç Pars’la benim fotoğrafımı çekmişler, sevgili falan diye yazmışlar. Yaman, güler odasına geçer. Mira kıskandın mı diye sorar. Mira, lütfen bu aramızı bozmasın. Seninle fotoğrafımız yok. Yaman, dert değil anahtarı bendedur, der. Sen ne yaptın bütün gece, Yaman, dert değil uyudum.  O sırada Mert ile Eylül de odaya gelir. Mira, sen beste falan yapmadın mı? Eylül Mert’e sen bana yalan mı söyledin.

Ekran AlıntısıMD58.39

Mira, beste var mı yok mu? Yaman, var der. Açıkçası dün pek uyku tutmadı. Ben de işin olurunu araştırdım. Madem birlikte çalışacağız, yakından tanımak istedim.

Mira, vazgeçmedin yani, vereceksin besteni. Yaman, eskisini değil yenisini. Daha güzelini. Yaman gitarı eline alır.

Ekran AlıntısıMD58.40

Yaman, bunu da gerçek bir prenses için yaptım. Yaman dün akşamki İnanç’ın okuduğu şiiri okuyarak çalar. Mira çok bozulur, yastığı alarak Yaman’a vurur. Odada tam bir yastık savaşı başlar. Kaz tüyü yastıkların tüyleri her tarafa dağılır. Mert- Eylül-Yaman-Mira tam bir dörtlü yastık savaşı başlar.

Ekran AlıntısıMD58.41

Mert ile Eylül dışarı kaçarlar. Yaman ile Mira yorgun düşüp yatağa düşerler. Her taraf kar yağmış gibi kaz tüyü ile dolmuştur.

Ekran AlıntısıMD58.42

Mira vermeyeceksin değil mi? Yaman, o adama değil beste, bir nota bile yok. Buraları da sen temizleyeceksin biliyorsun. Mira, yok ya… Yaman, evet. Mira, kıyamazsın ki sen bana. Kıyarım. Der Yaman. Artık yanından bir saniye bile ayrılmak istemiyorum. Mira, ne yapsak acaba? Birlikte bir eve mi çıksak? İstediğimiz zaman dağıtır, istediğimiz zaman toplarız. Birlikte yemek yapar, birlikte ders çalışırız.

Ekran AlıntısıMD58.43

Yaman, benim çok daha iyi bir fikrim var. Evlenelim mi?  Mira, Ne… Yaman, nasıl olsa günün birinde evleneceğiz di mi? Mira, nasıl ya… Kalkar oturur. Sen ciddisin. Yaman başının sallar. Yaman tekrar, benimle evlenir misin?  Mira, gülümser, açar gözlerini. Evet, evet, evet der onlarca defa…  Mutluluktan yatakta yuvarlanırlar, sarmaş dolaş. Ve bu evlenme teklifi ve evetlerle 58.bölüm mutlulukla sona erer.

Ekran AlıntısıMD58.SON

Şimdi ne olacak? Yaman ile Mira evlenecekler mi? Eylül ile Mert nikah masasından dönmüşlerdi. Yaman ile Mira nikah masasına oturup o defteri imzalayacaklar mı? Haftaya bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Nihayet Ece Yörenç baktı olmadı, Mira ile Yaman aşkını evliliğe doğru götürüyor. Bence iyi de yapıyor. İlerleyen bölümlerde çok güzel bir aşk bizleri bekliyor. Artık kaçırma, kovalamaca bitti. Kötüler de öldü. Medcezir’de güzel günler izleyiciyi bekliyor.

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

 

 

 

Medcezir’e bu akşam 58.Bölümde yeni bir oyuncu geliyor!

06_d_1

Ay Yapım’ın fenomen dizisi Medcezir’e yeni bir oyuncu katılıyor. Daha önce Benim İçin Üzülme, Boynu Bükler, Kurt Seyit ve Şura ve Beyaz Karanfil dizilerinden tanıdığımız Çağlar Ertuğrul diziye dahil oluyor.

Çağlar Ertuğrul 5 Kasım 1987 yılında İzmir’de doğumlu, boyu 1,88 olan oyuncunun kilosu 80’dir. Kestane renk tonundaki saçları ve yemyeşil gözleriyle, genç kızların yeni odağı haline gelen Çağlar, 2005 yılında Bornova Lisesi’nden mezun oldu. 2011 yılında da Koç Üniversitesi makina mühendisliği kısmından mezun oldu. Makina mühendisliğinin yanısıra 35 buçuk isimli bir sanat evindede oyunculuk eğitimi almıştır. Mesleği oyunculuktur. Spor yapmayı seven yakışıklı aktör; basketbol, tenis, futbol ve voleybol ile yakından ilgileniyor. Çok iyi dereceli olarak İngilizce ve Almanca bilen Ertuğrul’un ayakkabı numarası 45 ve kıyafet bedeni ise “L.”dir. “Benim İçin Üzülme” dizisinden önce Rocco sakız, Pınar krem peynir ve Turkcell gibi reklamlarda oynamış ve tiyatrolarda rol almıştır. Bu dizide de çok başarılı olacağı düşünülen genç kızların sevgilisi, yakışıklı oyuncu Çağlar Ertuğrul’a başarılar.

 

npgnm4q5

Baş rollerini Çağatay Ulusoy (Yaman), Serenay Sarıkaya (Mira), Barış Falay (Selim Serez), Taner Ölmez (Mert Serez) ve Hazar Ergüçlü (Eylül Buluter) karakterinin yanında, yakışıklı oyuncu Medcezir’de İnanç Pars karakterini canlandıracak.

images çağlar

Bir oyuncuyu canlandıran İnanç Pars Mira’ya oyunculuk denemesini teklif eder. Bu durumu gören Yaman Mira’yı kıskanır. Hop dedik, ne oluyor lan buse muse ha… diyerek müdahale eder.

İçerik çağlar ertuğrul

Medcezir kadrosunu her geçen bölümde yeni karakterle güçlendirmeye devam ediyor. Çağlar Ertuğrul da, “İnanç Pars” karakteri de, bir “Orkun” ve “Uzay” karakterleri gibi etkili olabilecek mi? Hep beraber göreceğiz.

Medcezir yeni 58.bölümü ile Cuma akşamı 20.30’da StarTV’de olacak.

Çağlar Ertuğrul’a başarılı olması dileklerimizle…

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller İnternetten ve dizi fragmanından kopyalanarak alınmıştır.

 

Paramparça / Gülseren, Rahmi Beyin çirkin tuzağına düşmedi!

Ekran AlıntısıPÇ9.SON1

Star Tv’nin olağanüstü dizisi “Paramparça” 9.Bölümü ile Pazartesi’nin reyting birinciliğini gene kimseye bırakmadı.  Erkan Petekkaya (Cihan) ve Nurgül Yeşilçay’ın (Gülseren) süper performansı işte bu diziyi izlenilir kılıyor.

Dünyanın en büyük bağımsız yapım şirketi Endemol, son aylarda ülkemizde ortaya çıkardığı işlerle göz dolduruyor, “Paramparça” gibi titiz bir çalışmanın ürünü olan yapımları izleyicinin beğenisini kazanıyor. 2015 yılında iddiasını sürdüren Endemol Türkiye, iki yeni dizisi ile geliyor. Star Tv’de yayına girecek, başrollerini Songül Öden ve Mert Fırat’ın oynadığı “Serçe Sarayı” ve Kadir Doğulu ile Elçin Sangu’nun yeni dizisi “Sevdam Alabora” yakında Atv ekranlarında başlayacak.

Paramparça hakkında bir takım yalan-yanlış iddialar ortaya atılsa da dizi 9.bölümü ile ekranlarımızdaydı. Her hafta olduğu gibi gene reytinglerde her iki kategoride 1.sırada yer aldı. Bir Güney Kore dizsinden alıntı olsa da bu güzel yapımı, senaristlerimiz Yıldız Tunç, Murat Lütfü ve Metin Ali bize çok harika uyarlamış. Ayşe Önder, Mayki-Murat Başaran kalan müzik ekibinin yaptığı duygusal müziklerini ben çok beğeniyorum.

Gelelim 9.bölümde olanlara;

Ozan geçen bölümde annesine, suratını babasının bu hale getirdiği söylemiş, sonra da bu yaptığından pişman olmuştu.

Ekran AlıntısıPÇ9.1

Cansu, anne-babasına bir mektup bırakarak evi terk eder. Duygulu bir mektup yazar, Hazal geldi değil diye değil, hakkım olmayan bir hayatı yaşamaya devam edemem, öz kızınız olmasam da sizi canımdan çok seven kızınızım, der ve arkadaşına gider.

Ekran AlıntısıPÇ9.2

Telefonu kapalıdır, polis sim kartından onu bulmaya çalışır. Cihan Bey, çiftliğe gider, onu orada arar. Ata binerek, olabileceği yerlere dolaşır, arar. Dilara, Cihan’ın istememesine rağmen onunlar gelir. Dilara, Gülseren’den nefret ediyor, ona gitmemiştir.

Arabada aralarında şiddetli kavga geçer. Cihan, sen eve git ben Cansu’yu tek başıma arayacağım.

Gülseren’in dayanılacak gücü kalmamıştır. Mezarlığa gider, genç yaşta ölen annesini ziyaret eder. Can dostu Derya onu yalnız bırakmaz. Her şey geçecek, sabret biraz diyerek onu teselli eder.

Ekran AlıntısıPÇ9.3

Evde Hazal, Cansu’nun odasındaki eşyalarını, elbiselerini karıştırır, kıskançlıktan çatlar. Dede Rahmi onun odadan çıktığını görünce, sen Dilara’nın eşyalarımı karıştırıyorsun. Belli seni yetiştirenlerin ne mal olduğu… Sen ne yaptın Cansu’ya, ne dedin de kaçırdın torunumu… Bu evin öz kızı benim, sen git mi dedin?  Öz olman hiç bir şey değiştirmez. Kırk yıl burada yaşasan Cansu’nun yerini tutamazsın.

Ekran AlıntısıPÇ9.4

Rahmi Bey eve gelen Ozan’a kardeşin kayıp sen dışarıda fing atıyorsun diyerek fırçalar. Ozan, o şımarık Hazal yüzünden gitti, dağdan gelmiş bağdakini kovalıyor diyerek tepkisini gösterir. Dede Rahmi torunu Ozan’a zor zapt eder. Rahmi, kendi gidecek, tıpış tıpış.

Avukat Yıldırım, Cansu’nun telefonu kapalı o nedenle ulaşamıyoruz diyrek Cihan’a bilgi verir.

Gülseren ile Derya aralarında konuşurlar. Yapılmak istenen televizyon programında Ozan’ın kendisine ailemizin metresi dedi. Asıl beni üzen Cansu beni yanlış anladı. Sen de mektup yaz, yok olmaz mail atsana. Oğlu Serkan Gülseren adına bir mail adresi alır ve mail yazdırır.

Ekran Alıntısıprç9.8a

Eve dönen Cihan oğlu Ozan’a hesap sorar. Seni ben mi bu hale getirdim. Ozan, hayır deyince Dilara çok şaşırır. Ozan, sokakta biriyle kapıştım, babasından, annesinden özür diler.

Ekran AlıntısıPÇ9.5

Ozan Hazal’a bunun ne işi var burada, ben bu ailede yaşamak istemiyorum der ve çeker gider. Hazal, niye benden bu kadar nefret ediyor diyerek çok üzülür, ağlar. Onu sakinleştirmek gene Cihan’a düşer.

Ekran AlıntısıPÇ9.6

Cansu’nun sığındığı arkadaşının babası yaptığımız suç diyerek, Cansu’nun babasına telefon ederek haber verir.

Gülseren, Serkan yardım etse de mail yazamaz. Kağıda yazar, arkadaşı bilgisayara aktarır.  Her şeyi bütün açıklığı ile anlatır, mail gönderilir, Cansu gözyaşları içinde okur. Kalpten kalbe yol vardır, o söyler seni çok sevdiğimi…  Cansu ağlayarak hemen Gülseren’i arar, anne ne olur gel beni al, der. Evden kaçtığını söyler.

Ekran AlıntısıPÇ9.9A

Polis adresi bulduğu anda, Cansu’nun yerini arkadaşının babası bildirir. Cihan Bey, Dilara ile derhal giderler. Gülseren de bir taksiye atlayarak onlardan önce gider. Bu kavuşma çok duygulu olur.

Ekran AlıntısıPÇ9.7

O anda Dilara ve Cihan Beyde gelir. Cansu Dilara annesinden de özür diler. Cihan Bey de her zaman olduğu gibi Cansu’ya aşkım diye sarılır.

Cansu kardeşi Ozan’a Gülseren’in attığı mail paslar, annem masum der. Ozan de Gülseren’in suçsuzluğunu inanır.

Cansu Gülseren’e seninle kalamaz mıyım, Gülseren şimdi müsait değilim, sonra istediğin kadar kalabilirsin. Gülseren yoğun duygular içinde arkadaşının evine döner.

Evde Cansu’yu karşılama töreninde de duygusal anlar yaşanır. Ozan, bir daha bensiz bir yere gitmek yok.

Ekran AlıntısıPÇ9.8

Hazal da bütün zoraki tebessümü ile Cansu’ya hoş geldin der. Ben senin yerini alacak değilim, birbirimiz sevelim. Cansu’ya sarılır öper. Cansu bu durum pek hoşuna gitmez.

5586_2289_24012015_2

Gülseren arkadaşı Derya’nın evinde ağlar, onu misafir edecek evim bile yok, sığımım sana diyerek ağlar.

Evde yemek yerler. Cihan ben artık bu evde yaşamıyorum diyerek, gider. Ozan babası ile konuşmak ister. Birlikte çıkar. Gülseren Hanımla çirkin bir şey yokmuş diyerek, çok pişmanım, çok özür dilerim. Ozan, baba annemi tekrar sevemez misin der. Cihan, biz annenle mutlu değiliz diyerek durumu anlatır.

Ekran AlıntısıPÇ9.10

Cihan Bey Gülseren’ e telefon açar, tek başımayım konuşalım der. Ozan’ın kendisinden özür dilediğini söyler. Sen mi ikna ettin. Cihan, hayır Cansu bir şeyler söylemiş ona. Gülseren sen de evine dönsen. Cihan, sen karşıma çıkmasaydın da ben Dilara’dan boşanacaktım. Bizim evliliğimiz çoktan bitti. Ne olursun bir daha konuşmayalım.

Ekran AlıntısıPÇ9.11A Ekran AlıntısıPÇ9.11B

Gülseren’in boşanma davasını bakan avukatı telefon eder. Kocası Özkan’ın izini bulduklarını, Köln’de hapiste olduğunu haber verir.

Keriman Hanıma komşusu Gülseren’in gazetelerde çıkan resimlerini gösterir.

Gülseren avukata gider, konuşurlar. Konsolosluk kanalıyla tebligat yaparız. Duruşma tarihi alabiliriz.

Rahmi Bey, Dilara ile konuşur. Planlar bizde çok. Sen hiç merak etme, sen güven bana ben her şeyi halledeceğim. Bu iş iyilikle olmaz. İki paralık kadına yedirmeyiz. Şeytanı pabucunu ters giydirirler.

Ekran AlıntısıPÇ9.13

Cansu babası Cihan ile konuşur. Babasının çocukluğundan beri annesi ile geçimsizliğini bildiğini, her şeyin farkında olduğunu söyler. Biz çocuklar her şeyin farkındayız, bilmiyormuş gibi yapıyoruz sadece… Anne-babalarımızın ayrılmasını istemiyoruz, hangi çocuk ister ki. Cansu olgun biri gibi, mutsuzsanız ayrılın, ama her şeyi güzellikle halledin. Cihan, sen nasıl bi şeysin, ne güzel bir evlatsın… Cansu’m, aşkım diyerek sarılır.

Ekran AlıntısıPÇ9.12

Rahmi Beyin Petesburg’dan Sergen abi gönderdi diyerek, 100 bin dolar istediğini söyler. Dilara duyar, çek olarak verir. Dilara senin daha kaç para daha borcun var diye sorar. 200 dolar daha borcu kalmıştır. Bir daha böyle adamlar benim kapıma gelmesin.

Solmaz Hanım gelir, seni vakfa götürür. Vakıftakilerin yüzüne nasıl bakacağım diyerek gitmek istemez. Solmaz Dilara’dan aldığı haberleri kocasına telefonla yetiştirir.

Cihan’ın avukatı Yıldırım, şu yalan haber yapanı bulum. Bir de hastaneye davayı Gülseren ile birlikte mi açalım diye sorar. Cihan ben Gülseren ile konuşayım, sana haber veririm.

Gülseren’e Rahmi Bey arar. Özür dilemek istediğini söyler. Gülseren benim sizinle konuşacak hiçbir şeyim yok deyip telefonu kapatmak ister. Rahmi, Hazal’ın durumu kötü diyerek yüz yüze konuşmak ister. Bana öğle arası yarım saat ayırın konuşalım.

Keriman Hanım, Gülseren’in kaldığı Derya’nın evine gider, Gülseren’in adresini Derya’nın oğlu Serkan’dan öğrenir.

Gülseren, Rahmi Beyle buluşur. Rahmi Beye Gülseren Hazal’ı sorar, Hazal yaşamadığı bir hayatı tercih ettiğini söyler. İleride her şeyi anlayacak bana dönecektir. Rahmi, Dilara Hazal’ı Amerika’ya götürmek istiyor. Gülseren olamaz der. Sizin Cihan ile durumunuz ortaya çıkınca, Dilara boşanmayı kabul etti. Yalıyı da size bırakıyor, isterseniz orda oturusunuz. Dilara bunların karşılığında benden ne istiyor. Hazal’ı Cansu ile birlikte Amerika’ya götürecek, tabii kızları bir daha görmemeniz kaydıyla. Uyanık Reha Bey konuşmaları telefonuna kayda alır.

Ekran AlıntısıPÇ9.14

Keriman bir demet çiçekle Gülseren’in yeni işyerine gider. Alttan alır, ben ettim sen etme eve gel lütfen. Gülseren Keriman’ı dışarı çıkartır. Sen Özkan’ın hapiste olduğunu biliyordun bana söylemiyordun. Af et beni diye yalvarır.

Ekran AlıntısıPÇ9.15

Rahmi Bey, Gülseren ile konuşma kayıtlarını ses kayıt montajcısına götür. Konuşmanın sonuna, Tamam kabul ediyorum, Hazal sizin olsun, ama garantisiz olmaz” sesini montaj yapar.

Dilara, vakıf toplantısında yönetim kurulu arkadaşlarına çıkan dedi-kodular hakkında açıklama yapar. Öz kızının kendisinde kaldığını, Cihan’ın gayrı meşru kızı olsaydı tutmazdım. Onları daha geniş bir açıklama için eve brança davet eder.

Cihan Bey şirkette sermaye artırımı için yönetim kurul toplantısı yapacaktır. Tek amacı Alper’den kurtulmaktır. Dilara avukatı Candan Hanıma gider. Cihan Beyle boşanma davasını konuşurlar. Dilara boşanmıyorum diyerek keser atar.

Ekran AlıntısıPÇ9.16

Alper Dilara’ya telefon eder. Cihan, hani sermaye artırıma gidemezdi, bak gidiyormuş. Dilara, sermaye artırımı için ne kadar gerekiyorsa ben öderim, der. Ben Dilara ile Alper’in arasındaki ilişkiyi tam çözemedim.

Rahmi Bey ses monta-j kaydını telefonuna yükletir, bedelini de öder.

Gülseren eve gelir, Keriman lahana sardım diyerek sofraya davet eder. Gülseren sofraya oturmaz, giyinir ve evden çıkar. Pencereden bakar, fotoğrafını çekmek ister, ama Cihan’ı göremez.

Gülseren Cihan Beyle buluşur, dava için nüfusunu Cihan Beye verir. Gülseren kendimi iyi hissettiğimde hep kötü bir şey olacağından korkar olduğunu söyler.

Rahmi Bey eve gelir, oldukça da keyiflidir, kaydı Dilara’ya dinletir. Dilara dinleyince baba inanamıyorum. Dilara baba, Cihan bunlara inanmazsa, sen yanlış anlamışsız, öyle demek istiyor derse ne yapacağız? Rahmi Bey, elimizde kapı gibi kayıt var, hiç kıvırtacak hali yok.

Cihan Bey kaldığı otele gelir, odada Dilara onu bekliyordur.

Ekran AlıntısıPÇ9.17

Cihan, ne işin var senin burada diye sorar. Dilara, sana gerçekleri dinletmeye geldim. Telefon ses kaydını açar, dinletir. Cihan ben dinleyince şok olur. Ağzından vay be sözü çıkar.

Ekran AlıntısıPÇ9.18

Dilara, işte gerçek Gülseren bu… Sana bunu anlatmaya çalıştım. Hem yetiştirdiği kızından, hem öz kızından para için vazgeçebilecek bir insan. Servet için onlardan vazgeçiyor. Dünya malı için, yazık anneliği buraya kadarmış işte. Gözünü kamaştıran bir teklif için çocuklarından vazgeçebilecek bir kadın. Bak Cihan, ben seni suçlamıyorum, seni anlıyorum, lütfen artık gerçekleri gör.

Cihan yutkunur.  Sağ ol… Çok sağ ol. Der. Şimdi sana göndereceğim, belki Gülseren’le yüzleşmek istersin.  Cihan, durur, düşünür. Bu kaydın başka bir versiyonu var. O kaydı dinlemek ister misin? Açar telefonunu koyar yatağın üstüne. Baştaki konuşmalar aynı. Tam montaj yerinden itibaren. Gülseren, siz beni ne sanıyorsunuz, satılık mıyım ben. Para pul malk mülk her şey sizin olsun, kızımı size vermeyeceğim. Tamam, belki ben onun geleceğini garanti altına alamam. Ama ileride ne olacağı hiç belli olmaz Rahmi Bey. Bakın kuru ekmek yerim, taş da yatarım, yine de kızımı size vermem. Dünyaları verseniz onun da tırnağı olamaz. Benim anneliğimi de satın alamayacaksınız, insanlığımı da satın alamayacaksınız. Ben şimdiye kadar anlınım teri ile para kazandım.  Ne kızıma haram lokma yedirdim, ne de kendim yedim. Bu konuşmaları da Gülseren taksitle yeni aldığı telefona kaydetmiştir.

Ekran AlıntısıPÇ9.19

Bu defa, Dilara bozum olur. Cihan, işte gerçek bu… İnanmıyorum sana, babam gibi, bir ahlaksızla böyle bir işbirliği yapıp, böyle bir tezgah kurdun ha… Sen nasıl bir insan oldun böyle. Ne oldu sana. Sen nasıl bir şeyin içine düştün. Benim evlendiğim Dilara değilsin sen. Şan şöhret falan, ama senin bir kişiliğin bir duruşun, bir haysiyetin vardı Dilara. Yıllarca bu evliğe katlandım. Çünkü bir kişiliğin, bir duruşun vardı gerçekten. İçimde sana şu kadar bir saygı vardı, onu da söktün aldın. Yazıklar olsun. Çocuklarımı o evden alacağım. Seninle babamla yaşatmayacağım. Siz gibi tezgahçı, kumpasçı insanlarla birlikte olmayacaklar. Onları zehirleyemeyeceksiniz. İzin vermeyeceğim.

Ekran AlıntısıPÇ9.20

Dilera tek bir kelime etmeden çantasını alır, kapıyı çarpar gider. Cihan yatağın kenarına oturur, kalır. Ve 9.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıPÇ9.SON

Gülseren bu tuzağa nasıl düştü derken, Meğerse Rusya görmüş Rahmi Beyin oyununa gelmemiş, o da tedbirini almış, kendi telefonuna konuşmaları kaydetmiştir. Kısasa kısas. Cihan’ı da olabilecek çok büyük sıkıntılardan kurtarmıştır. Şimdi haftaya ne olacak, artık Cihan’ın Dilara’dan boşanmak için hiçbir engel kalmadı. Bu boşanma gerçekleşecek mi? Bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller diziden tarafımdan kopyalanmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kara Para Aşk / Elif’in kıskançlık krizi!

1

ELİF İLK KEZ İPEK’İ KISKANIYOR!

ELİF VE ÖMER İPEK YÜZÜNDEN AYRILACAK MI?

 

Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek ve Öykü Karayel’in rol aldığı Kara Para Aşk’ta bu hafta heyecan doruğa tırmanıyor.

2

Öykü Karayel’in diziye komiser İpek rolü ile dahil olmasıyla Elif ve Ömer arasında büyük aşk ilk yarasını alıyor.

3

İpek’le Ömer’in yıllar önce nişanlı olduğu şokunu atlatan Elif yeni bölümde Ömer’in, vurulan İpek’in hastanede bir an bile başucundan ayrılmamasına inanamayacak. İpek’le Ömer’in yakınlığını ilk kez kıskanan Elif, Ömer’le evliliğe doğru ilerleyen ilişkisini sorgulamaya başlayacak. Elif ve Ömer’i ayırmak için her detayın peşine düşen Nedret’in hedefinde ise bu bölüm İpek olacak. İpek’in geçmişinin peşine düşen Nedret’in öğrendiği gerçekler bölüme damga vuracak.

 

ÖMER ABİSİ HÜSEYİN’E KELEPÇEYİ TAKACAK MI?

Kara Para Aşk’ta haftalardır merakla beklenen sahneler ekrana geliyor.

5

Ömer, İpek’in ve Arda’nın vurulmasından sonra abisi Hüseyin’in kirli bir polis olduğuna emin oluyor. Büyük bir yıkım yaşayan Ömer, abisi Hüseyin’i tutuklamak için yeterli delillere ulaşmaya çalışacak. Bölümün can alıcı sahnesi ise emniyette görev yapan Emre’nin üç cinayeti de çözebilecek önemli bir kanıta ulaşması olacak.

4

Kara Para Aşk sürprizlerle dolu yeni bölümüyle 28 Ocak Çarşamba günü saat 22:00’da ATV ekranlarında olacak.

 

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Haber ve görseller Ay Yapım Persona Sanat Basın bülteninden alınmıştır.

 

Medcezir / Turunç Nadir kurşunu yedi, Yaman katil mi oluyor?

Ekran AlıntısıMDF.2

Baş rollerini Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya’nın oynadığı, Ay Yapım’ın süper dizisi Medcezir 58.bölümü ile devam ediyor. 58.bölümün 1. fragmanı yayınlandı.

Medcezir 57.bölüm sonunda Yaman Mert’i bulmuş, kurtarmıştı. İki kardeş kurtulmanın sevincini yaşarken Turunç Nadir, tabancasını üstlerini doğrultmuş, Selim Beyin iki oğlunu da esir almıştır.

Ekran AlıntısıMD58F.1

Selim Bey, Turunç Nadir’in iki oğlun da elimde tehdit telefonunu alınca, öfkeden çılgına döner.

Ekran AlıntısıMD58F.7

Mira, Eylül ve arkadaşları evi boş bulunca üzüntüden kahrolurlar.

Ekran AlıntısıMD58F.6

Yaman, Nadir’in arabasının içinde ani bir topuk tekmesi ile Turunç Nadir’in suratını adeta dağıtır. Niye uğradığını şaşıran Nadir, arabadan yere düşer.

B8Xm-dECcAEaGqf

Yaman’ın üzerine doğrulttuğu tabancaya, “O tetiği çekecek misin Yaman?” Diyerek kışkırtır. Hadi al intikamını diyerek ellerini açar, göğsünü siper gösterir.

Ekran AlıntısıMD58F.3

O sırada üç el silah patlar. Yaman tabancayı ateşledi mi? Yoksa polis atik davranıp, Yaman’dan önce Nadir’i vurdu mu? Bence Yaman Turunç Nadir’in pis kanı ile elini kirletmedi. Katili de olmadı!

Ekran AlıntısıMD958F.

Nihayet Turunç Nadir’den kurtulduk mu dersiniz? Bu işe en çok Sude Hanım sevinecek. CD’leri  deşifre etmeden tanrının rahmetine kavuştu. Şayet ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılıp, tekrar iyileşmezse…

30 Ocak Cuma akşamı 20,30 Star Tv ekranlarında olup biteni hep birlikte göreceğiz.

 

https://www.youtube.com/watch?v=gSxwtyDcNhA

 

MEDCEZİR’DEN AŞK KOKAN BÖLÜM!

Ekranların fenomen dizisi Medcezir’in yeni bölümünde Yaman ve Mira’nın aşk dolu sahneleri izleyenleri büyüleyecek.

YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Yaman can düşmanıyla karşı karşıya kaldığında aklında sadece Mert’i kurtarmak vardır. Nadir’in Yaman’la Mert’e doğrulttuğu silah el değiştirdiğinde  Yaman babasının katiline karşı öfkesiyle mantığı arasında bir seçim yapar. Fakat sonunun yaklaştığını hisseden Nadir, Yaman’ı da yanında götürmek için elinden geleni yapacaktır. Son sözü patlayan silah söyler. 

GetAttachment (3) GetAttachment (4)

Yaman’a şarkısı için gelen teklif nedeniyle Mira ile bir galaya katılır. Ünlü yakışıklı oyuncu İnanç Pars, Mira ile yakından ilgilenince Yaman çok kıskanır.

GetAttachment (2) GetAttachment

Öte yandan polis Mert’i kaçıranların peşine düşer. Mert’in Mehmet’i teşhis etmesiyle Yaman polisin bir adım önüne geçer. Mira’nın kendisini takip ettiğinden habersiz Mehmet’in peşine düşen Yaman kendisini tekrar tehlikenin ortasında bulur. 

Yaşanan zor günlerin ardından Yaman’la Mira özlemini duydukları güzel anlara kavuşur. Kıskançlıkla sonuçlanan gala gecesinin etkileri büyüyerek devam ederken,  Mert ve Yaman kızlara masum bir oyun oynamaya karar verirler. Bu oyunun sonu herkes için nefes kesici olacaktır. 

Ay Yapım imzalı, senaryosunu Ece Yörenç’in, Ali Bilgin’in ise yönetmenliğini üstlendiği Medcezir, 30 Ocak Cuma günü saat 20.30’da Star TV’de ekrana gelecek. 

 

 

 

 

Özcan Deniz’den yeni sinema filmi, “Sevimli Tehlikeli”.

Ekran AlıntısıST.KP

Senaristi ve Yönetmeni Özcan Deniz’e ait olan sinema filmi “Sevimli Tehlikeli” 6 Şubat’a vizyona giriyor. Romantik komedi türündeki bu filmin başrollerini Şükrü Özyıldız ve Ayça Ayşin Turan oynuyor.

Geçtiğimiz Mayıs 2014 bu sinema filmi için Özcan Deniz bu başrolü Çağatay Ulusoy’a teklif etmişti. O sıralarda yazdığım Blog yazımda: (Çağatay Ulusoy’un kabul etmediği rol, Şükrü Özyıldız’a! /http://balcilar-blog.com/?p=2061) anlatmıştım. Çağatay Ulusoy, tatile çıkacağı ve zamanı uygun olmadığı için bu teklifi kibarca geri çevirmişti. Ve daha sonra rol Şükrü Özyıldız’a verilmişti.

Afşar Film  ve DNZ filmin yapımcılığını üstlendiği filmin, diğer rollerde Türkan Kılıç, Taner Turan, Cem Avnayim, Ahmet Özaslan, Burçin Birben, Evrim Doğan, Zeynep Anıl Tatdıran, Efe Deprem ve Ergun Kuyucu oynuyor.

Şu sıralarda internette “Sevimli Tehlikeli” filminin tanıtım fragmanları dönmeye başladı.

Ekran AlıntısıST.3

‘Kim olduğunu ve nerden geldiğini bilmeyen kayıp bir prens, Prensini arayan, bildiği her şeyi bildiğini zanneden hayalperest bir prenses…’ Konunun kısaca özeti bu. Özcan Deniz filmle ilgili şu açıklamaları yapıyor. “Çok geniş bir aileye sahibim. Bu ailenin de yarısından fazlasının  nüfusu genç nüfus. Üst üste çektiğim bu dram filmden dolayı biraz şikayetçi oldular. Bu genç nüfusun benden böyle bir talebi oldu. Ama ben sadece gençlere ve çocuklara yönelik bir film yapmaktan da biraz kaçındım. O yüzden bu dengeyi de koruyabilmek için, Sevimli Tehlikeli konseptinde bir film çıktı. Bu sinemanın gerçeklerini daha çok baz aldım. Amacım, gerçekçilikten daha çok inandırıcılığı yakalamaktı. Biraz o yönde film dizayn ettik. Biraz da korkak davrandık açıkçası. Asıl hikayenin devamı var. Bu hikayenin devamında biraz da cesur davranabilirdik. Hem yapımcıların hem de, filmin içinde benim olmayışım, ilk başta herkesi biraz ürküttü. O yüzden çok cesur davranamadım. Daha abartılı, aksiyonu ağırlık veren bir film planlıyordum. Belki ikincisinde o hayallerimiz gerçekleşecek. Zeliş’ten biraz bahsedeyim. Zeliş, gerçek hayatında yaşadığı her şeyi kabullenmiş, sorgulamaktan çekinen genç bir kız. Yaşı büyüdükçe, sorgulamaya başlayan, kafasındaki soru işaretlerini cevap arayan, aramak isteyen bir kıza dönüşüyor.

Ekran AlıntısıST.6

Tam bu esnada hayatına Zarok diye bir karakter giriyor. Babası tarafından kapalı devre yaşatıldığı hayatta, tarif bile edemeyeceğim maceralara sürükleniyor.

Ekran AlıntısıST.7

Zarok tam olarak neren geldiğini bilmeyen bir çocuk. Bir çetenin elinde büyümüş, kendi hikayesini sorabileceği, nerden geldiğini öğrenebileceği herkesi kaybetmiş, cevaplarını bilmiyor. Kendi yaşadığı hayatı da içselleştirmiş, komik, eğlenceli bir adam. Bu iki karakterin bileşimi. Oradan çıkan bir hikaye. Bekrauntlarında şu an söylemediğim, filmde saklı olan çok ciddi bir hikaye var. 6 hafta çalıştıklarını, yorulduklarını, Türkiye’nin en iyi ekibi bir araya geldiğini, ama şahane bir film olduğunu söylemiştir.

Ekran AlıntısıST.4

Zarok çok uzun yıllar önce Edirne’de henüz beşikteki bir kız çocuğunu kaçırıp, bir ailenin ömür boyu büyük acılar yaşanmasına neden olur. Aradan uzun yıllar geçer ve Zarok eline geçen bir fırsatı değerlendirir. Vicdan azabını hafifletmek için bu sefer, daha önce kaçırdığı kızı tekrar kaçırarak gerçek ailesine götürecektir! Fakat bu süreçte her iki karakteri de, aşk dolu bir macera beklemektedir…

Ekran AlıntısıST.2

Yönetmen ve senaristliğini üstlendiği üç filmin ardından bir kez daha kamera arkasına geçen Özcan Deniz, bu filminde de romantizmi, aşkı ve dramı harmanlıyor. Rapunzel’den Sindrella’ya Beyaz Atlı Prens’ten Robin Hood’a kadar tanıdık olduğumuz pek masalı birleştiren film. Önceki üç filmden farklı olarak Özcan Deniz bu sefer oyuncu kadrosunda yer almıyor. Senarist ve yönetmenliğinin yanında müziklerini Yıldırım Gürgen ile birlikte yapmışlar.

Özcan Deniz’in “Sevimli Tehlikeli” 6 Şubat’ta sinemalarda vizyonda olacak. Şükrü Özyıldız’ı daha önce Uçurum, Benim Hala Umudum var ve son olarak şu sıralarda Şeref meselesi dizisinde seyrediyoruz. Dizilerin başarılı oyuncusu, ilk başrol sinema filminde beklenen ilgiyi görecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Gişe hasılatının bol olması temennisiyle….

İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan film tanıtım fragmanından kopyalanarak alınmıştır.

Ay Yapım “Beş Kardeş” dizisi ile ilgili basın açıklaması yaptı!

bes kardes-2

Bugün HaberTürk gazetesinde Mustafa Doğan’ın bir yazısı çıktı. “BEŞ KARDEŞ İSYANI…” başlıklı yazıda aynen şöyle yazıyordu.

KANAL D’nin Ay Yapım imzalı iddialı dizisi ‘Beş Kardeş’in setinde isyan çıktı.
Onur Ünlü’nün yönettiği; Serkan Keskin, Osman Sonat, Fatih Artman, Tansu Biçer, Nadir Sarıbacak, Serdar Orçin, Melisa Sözen ve Nihal Yalçın’ın başrolleri paylaştığı dizinin çekimleri uzun süredir devam ediyordu.
Yapımcı, çekimleri tamamlanan ilk 7 bölümü yayıncı kanala gönderdi.
Asıl sorun da işte o zaman patlak verdi.
Ortaya çıkan işi beğenmeyen kanal yönetimi, yapımcıdan ilk 6 bölümü 3’e indirmelerini, birinci bölümün de 150 dakikaya çıkarılmasını istedi.
Üstelik bazı sahnelerin de revize edilmesi talep edildi, bunun üzerine 70 sayfalık ek senaryo yazıldı.
Ne yapımcı ne de ‘Yerli Dizi Yersiz Uzun’ eylemlerine destek veren yönetmen Onur Ünlü talebi geri çevirebildi.
Çekim programları 6 günden 15 güne çıkan set çalışanları ise 7 bölümün üzerine 70 sayfalık ek sahne çekmelerine ve ekstra çalışmalarına rağmen 3 bölüm ücreti alacaklarını öğrenince duruma isyan etti.
Daha başlamadan böylesi bir sorun yaşanması ‘Beş Kardeş’ için talihsizlik ama ben konunun tatlıya bağlanacağına inanıyorum.

Ay Yapım‘ın Kanal D ekranlarında pek yakında başlayacak yeni dizisi “Beş Kardeş” üzerine yaptığı basın açıklamasını aşağıda aynen aktarıyorum.

Bugün Beş Kardeş dizisiyle ilgili çıkan haber gerçeği yansıtmamaktadır.

Çekimlerine bir süredir devam edilen Beş Kardeş dizisinin hali hazırda çekilmiş 3 bölümü bulunmaktadır. İlk bölümün birleştirilmesi; fikir birliğiyle alınmış, tamamen editoryal bir karardır. Dizi sektöründe olanların gayet iyi bilecekleri gibi ilk bölüm süresinin normalden daha uzun olması sık karşılaşılan ve rekabetle ilgili bir durumdur. Bu tüm editoryal kadronun ortak kararıdır. Daha da önemlisi, yazıda söylenilenin aksine bu karar sebebiyle, kamera önü ve kamera arkası tüm ekip 2 bölüm ücreti almıştır; çekilen 3 bölümün ücreti ise 4 bölüm olarak ödenmiştir. Hele ki yazıda geçen kanal tarafından beğenilmedi yorumu ise tamamen hayal ürünüdür. Buna da en güzel cevabı dizi yayınlandığında izleyici verecektir.

Bugüne kadar huzurlu çalışma ortamını ilk şart olarak benimsemiş bizler için, hakkımızda yazılabilecek herhangi bir yazıdan önce doğru bilgiyi alabilmek adına tarafımıza sorulmasını, dikkat çekici başlıklarla yapılan ve doğruyu yansıtmayan haberlerle kamuoyunun yanlış bilgilendirilmemesini önemle rica ederiz.“

Saygılarımızla,

Ay Yapım

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
Blog: milliyet.com.tr/cansever
Blog: balcilar-blog.com

Not: Haber ve görsel Ay Yapım, Persona Sanat Basın Bülteni. Habertürk Gazetesi, Mustafa Doğan’ın haberi.

Geçen Hafta (19 – 25 Ocak) Dizilerin karnesi:

cats

TNS ölçümlerine göre hazırladığım geçen haftanın AB ve Total Grubunda ilk ona giren dizilerin karnesi aşağıda çıkartılmıştır.

AB Grubunda geçen hafta olduğu gibi bu haftada Star Tv’de ekranlarına gelen, baş rollerini Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay’ın oynadığı “Paramparça” birinci sırada yer aldığını görüyoruz.

Total grubunda da, aynen geçen hafta olduğu gibi, baş rollerini Ece Uslu, Mesut Akusta ve Şerif Sezer’in oynadığı Fox Tv’nin Karagül birinci sırada yer almıştır.

Yayıncı kuruluşlara göre bakarsak, AB’de Star 4 dizi ile ilk sırada, Fox Tv, Kanal D 2 dizi ve TRT 1, Atv birer dizi ile ilk onda yer alıyorlar. Total’de de, Fox Tv 4 dizi ile başı çekiyor, Star Tv 3 dizi ve Kanal D, Atv, Samanyolu Tv’i birer dizi ile ilk onda yer alıyorlar.

 

AB Grubunda Haftanın ilk on dizisi:

1.Paramparça (Star) ………………………………  11,40 – 27,41

2.Diriliş Ertuğrul (TRT 1) ………………………….  9,08 – 20,84

3.Poyraz Karayel (Kanal D) ……………………….  8,78 – 20,24

4.Karadayı (Atv) ………………………………………  7,96 – 19,53

5.Karagül (Fox) ……………………………………….  7,65 – 18,32

6.Kaderimin Yazıldığı Gün (Star) ……………….  7,56 – 19,17

7.Medcezir (Star) ……………………………………   7,50 – 17,92

8.Kocamın Ailesi (Fox) ……………………………    6,53 – 16,11

9.Şeref Meselesi (Kanal D)………………………    6,09 – 16,21

10.Aramızda Kalsın  ……………………………..      5,79 – 14,05

 

Total Grubunda Haftanın ilk on dizisi:

1.Karagül (Fox) ……………………………………..  11,04 – 25,76

2.Paramparça (Star) ………………………………   10,91 – 25,54

3.Kurtlar Vadisi Pusu (Kanal D) ………………..   9,09 – 20,67

4.Kaderimin Yazıldığı Gün (Star) ………………    8,84 – 21,26

5.Karadayı ( Atv) ……………………………………….  7,66 – 18,31

6.O Hayat Benim (Fox) ……………………………    7,48 – 17,89

7.Güzel Köylü (Star) …………………………………..  7,12 – 16,55

8.Kiraz Mevsimi (Fox) ………………………………..   7,08 – 17,19

9.Küçük Gelin (Samanyolu) ………………………..   6,96– 16,35

10.Kocamın Ailesi ( Fox) ……………………………..   6,89 – 16,34

 

Paramparça geçen hafta olduğu gibi AB’de birinci sırada, Total’de de aynen geçen haftaki gibi ikinci sırada yer almıştır.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2014-12-10 09:15:43Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Karagül bu hafta Total Grubunda haftanın birincisi, AB’de bu hafta bir basamak yükselerek 5.sırada yer almıştır.

karagul_722314716-300x300

TRT’in görkemli dizisi Kuruluş Ertuğrul bu hafta AB’de geçen hafta olduğu gibi 2.sırada, Total’de yer almamıştır.

images diriliş

Kurtlar Vadisi Pusu, bu hafta geçen hafta olduğu gibi Total’de 3.sırada yer almıştır. Geçen hafta AB’de 8.sırada yer alan dizi, bu hafta kendisini yer bulamamıştır.

İçerik k.v pusu

Kanal D’nin yeni dizisi Poyraz Karayel AB’de bu hafta atak yaparak 7. sıradan 3.sıraya yükselmiştir. Geçen hafta olduğu gibi Total’de yer alamamıştır.

Poyraz-Karayel-dizi-oyuncuları

Kenan İmirzalıoğlu’nun macera dizisi Karadayı geçen hafta 3.sıradan bu hafta 4.sıraya düşmüştür. Total’de ise 7.sıradan 5.sıraya yükselmiştir.

karadayi

Özcan Deniz’in beğenilen dizisi, Kaderimin Yazıldığı Gün Total’de geçen hafta olduğu gibi 4.sırada yer almıştır. AB’de 5.sıradan 6.sıraya düşmüştür.

İçerik kad.yz gün

Geçen hafta her iki kategoride yer alamayan Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya’nın fenomen dizisi Medcezir bu hafta AB Grubunda 7.sırada kendisine yer bulmuştur.

medcezir.net-kazan

Televizyon dizilerimizin bu haftaki karneleri böyle… Bu hafta milyonlarca öğrencimizin karne haftasıydı. 15 günlük sömestr tatiline girdiler. Bu nedenle önümüzdeki hafta gençlik dizilerinde reyting yükselmeleri olabilir. Önümüzdeki hafta bu haftaki sıralamaların ne gibi değişikler olacağını hep beraber göreceğiz.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Kaynak TNS ölçümlerinden, görseller İnternetten alınmıştır.

 

 

 

En Popüler İkili: Çağatay Ulusoy & Serenay Sarıkaya seçildi!

Ekran-AlıntısıMD51.2

Medcezir’in başarılı oyuncuları, Serenay Sarıkaya (Mira) ile Çağatay Ulusoy’u (Yaman) Antalya’lılar Televizyonların en iyi ve “En Popüler ikili” seçtiler.

Antalya’da Acvit Kozmetik sponsorluğunda yapılan ankette, MedCezir dizisinde ’Mira & Yaman’ rollerini oynayan Serenay & Çağatay, 3.159 oyla televizyonların en iyi ve popüler ikilisi oldu.

Antalya’da Acvit Medya ve Şehir Magazincisi’nin ortaklaşa organize ettiği televizyonların en iyi ve en popüler ikilisi anketi 10 bin kişiye sorularak yapıldı. 6 televizyon yıldızı çiftin aday gösterildiği ankette, Hadise &Acun – O Ses Türkiye TV8, Özge Gürel (Öykü)&Serkan Çayoğlu(Ayaz) – Kiraz Mevsimi fox tv, Demet Evgar&emre karayel Fox Tv – 1 ErkekBir Kadın2Çocuk, Çağla Şikel&Ali Şan – Her şey Dahil – Show TV, Yasemin Allen&Kerem Bursin – Şeref Meselesi – Kanal D, Serenay Sarıkaya & Çağatay Ulusoy – Medcezir – star-tv arasından en popüler ikili kimdir? diye soruldu.
Anket sonucunda:

1. Serenay Sarıkaya & Çağatay Ulusoy (Medcezir) : ………..  3.159 oy,

2. Özge Gürel & Serkan Çayoğlu (Kiraz Mevsimi)  : ………… 2.569 oy,

3. Hadise & Acun  (O Ses Türkiye) ………………………………..  2.436 oy,

4. Yasemin Allen & Kerem Bursin (Şeref Meselesi)……………   859 oy,

5. Demet Evgar & Emre Karayel (1 Erkek 1 Kadın)……………..  769 oy,

6. Çağla Şikel & Ali Şan  (Her Şey Dahil) ………………………….   208 oy aldı.

fotograf_d272166ab96f00e042f85da52715830c6c94fddc

Medcezir’de “Mira & Yaman” aşkı Star  Tv’e ekranlarında devam ediyor. Gerçekten de birbirlerine yakışıyorlar, aralarında güzel bir uyum var. Bu nedenle de, Antalya’lılar ‘En Popüler İkili’ seçmişler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Milliyet.com.tr’in haberi.

Medcezir / 57.Bölümde Kahramanımız Yaman, Mert’i ve reytingleri kurtardı!

Ekran-AlıntısıMD57.40B

Star Tv’nin fenomen dizisi Medcezir’in heyecanlı geçen 57.bölümü ile ekranlarımızdaydı. Geçen bölümde Yaman, Turunç Nadir’in şerrinden Sude Hanıma yardım ederek kurtarmaya çalışmıştı. Bu bölümde de Kahramanımız, Mert’i Nadir’in elinden kurtardım derken, sonunda o da tekrar yakayı ele verdi. Heyecanlı bir sinema filmi tadında bir bölüm izledik.

Raytingler bu hafta Karagül’ü geçemedi ama, AB’de ondalık farkla birinciliği kaçırmış. Her iki kategoride de 2. sırada yer almıştır.  Medcezir’de artık öyle bir izleyici kitlesi var ki, bunlar Çağatay Ulusoy’u ve Serenay Sarıkaya’yı sevenler ısrarla dizinin takipçileri. Twitter da okuduğum şu söz aklıma geldi. “Fırtınanın şiddeti ne olursa olsun, martı sevdiği denizden asla vazgeçmez.”  Aynen öyle, kahramanımız Yaman, kardeşim dediği Mert’i kurtardı ve bu bölümde reytingleri de kurtardı. 2 haftadır 4-5 arası olan sıralamada 2.sıraya yükseldi.

Bu bölümdeki kovalamada Altınkoy gençleri gene Türk Polisini geçti. Bir ajan gibi çalışıp, Mert’in yerini buldular ve polisten önce Mert’i can kardeşi Yaman buldu.

Şirket gecesi ekrana gelen görüntülerle Mert’in kaçırıldığı anlaşılmış. Eylül düşüp bayılmış, Selim Bey ile Yaman derhal kaçırılma mahaline hareket ederler.

Mert kapatıldığı odada beyin fırtınası yaparak, buradan nasıl kurtulabileceğini, kendisine nasıl ulaşabilecekleri hesaplar. Ama beklemekten başka çaresi yoktur.

Ekran AlıntısıMD57.1

Eylül, Mira ve Altınkoy arkadaşlarının yanında, ona bir şey yapmasınlar, kurtulsun diye ağlar ve dua eder. Bütün arkadaşları ona destek olmaya çalışırlar.

Ekran AlıntısıMD57.2

Diğer taraftan Sude Hanım, bir kamyon dolusu CD polisin elinde, bu sefer bittim diyerek Kenan ile konuşurlar. Kenan hal edeceğiz desede Sude, insan içine çıkamayacağım diyerek hayıflanır. Bu konuşmaları kulak misafiri olan Sedef duyar. Sedef, her zaman ki gibi, koyun can, kasap et derdinde der.

Ekran AlıntısıMD57.3

Sude, ben kızlarımı düşünüyorum.  Ne olur bana yardım et diye Sedef’e yalvarır. Sedef, öfkeyle yeter diyerek benim yeğenim o aşağılık herifin elinde… Bundan daha önemli hiçbir şey yok.

Mert stresli zamanlarda karnı ağrıdığı için adamlardan yardım ister ve tuvalete gitmek gereğini duyar.

Ekran AlıntısıMD57.4

Selim Bey ile Yaman emniyette oradan oraya koşarlar. Tek amaçları Mert’in bir zarar görmeden kurtarmaktır. Gazeteciler de kendilerini rahat vermezler. Leyla İzmir’den İstanbul’a getiriliyordur. Hasan ve Giray da polis tarafından sorguları devam eder. Sorgu çıkışı Selim Bey, bana oğlumu bulacaksınız diyerek Hasan’a saldırır. Yaman bu böyle olmaz abi, sakin ol, kendini kaybetme, her şeyin üstüne yemin ederim Mert’i bulacağız, söz veriyorum diyerek ikna etmeye çalışır.

Ekran AlıntısıMD57.5A

Mert tulavette sıkıntılı anlar geçirir. Nadir’in adamı tuvalet kapısında nöbet bekler.

Ekran AlıntısıMD57.6

Mira, Yaman’ı arar. Bir haber olup olmadığını sorar. Yaman, helikopter kamera ile, salyalarını akıta akıta, bizi izlediğini düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum. Mira, flaşbellekten başka bir şey çıktı mı? Diye sorar. Yaman, şirketin itibarını zedeleyecek bir görüntü çıkmadı. Bir gelişme olursa haber veririm.

Ekran AlıntısıMD57,8A Ekran AlıntısıMD57.8B

Yaman emniyette Kenan’ı görünce sen ne arıyorsun burada diye hesap sorar. Kenan, merak ettik de geldik. Yaman, Mert’i mi? CD’leri mi? Kenan çok bozulur, Mert’in hatırına susuyorum, tepemin tasına attırma benim.

Ekran AlıntısıMD57.9A

Asım Bey, ben bu adama nasıl güvendim, nereden bulaştım diyerek söylenir. Ne kadar tehlikeli bir olduğunu bu akşam hepimize gösterdi. Faruk Bey, Yaman neden şüphelendi, diskin içinde bir şeyler olduğunu zannediyormuş. Deniz Hanım, polis bir kamyon CD bulmuş, bu neyin nesi. Mert’in kaybolması ile ilgisi var mı?

Ekran AlıntısıMD57.10

Sedef ile Deniz Hanım evden ayrılırlar. Sude Sedef’in peşinden gelir, elinden tutar. Sedef, o işini halletmeye çalışacağım. Ama senin için değil, kızların için, babam için.

Sedef emniyete gelir. Kenan’ı görür, ters ters bakar, konuşmaz. O sırada Leyla emniyete getirilir.

Ekran AlıntısıMD57.11

Yaman Leyla’ya ne biliyorsan polise her şeyi anlar, der. Kenan Sedef’ten özür diler, sizi haksız yere suçladım. Sedef, sen benden özür falan dileme. O yaptığımız konuşmayı unuttum. Bu iş hallolsun, o CD’ler kimsenin eline geçmeden imha edilsin, bundan sonra senin yüzünü hiç birimiz görmecez. Bundan hiç süphen olmasın, Yaman’ a dönerek; Sana rağmen bu böyle Yaman.

Ekran AlıntısıMD57.12

Yaman da abe, bak Allahını seversen git artık, ne olur. Kenan, Mert ile ilgili bir gelişme olursa haber ver der ve gider.

Eylül ile Mira aralarında konuşurlar. Mert’in kaçırılanlar için kurtulma planı ile ilgili 10 maddelik planlarını konuşurlar.

Ekran AlıntısıMD57.13

Uzay Orkun’u arar nerelerdesin diye sorar. Orkun annem hastalandı on un ile ilgileniyorum. Mert’i sorar, ben uğrayacam deyince Uzay, orası şimdi çok kalabalık sabaha uğrarsın.  Turunç Nadir, Orkun’ların evindedir. Annesini silah tehdidi ile tutar. Silahı Orkun’a doğrultarak anlaştık mı diye sorar. Beni buradan götürecek olan jeti beklerken birkaç gün size misafir olacağız. Sen de bankadan elmasları çekersin, sonrada buradan giderim. Eğer ağzından bir şey kaçırırsan, annen ölür, Mert ölür, sen de ölürsün.

Ekran AlıntısıMD57.14BB

Mert’i sakladıkları evin odasında eli, ayağı bağlı mışıl mışıl uyur.

Ekran AlıntısıMD57.15

Orkun da eve Mira’ların yanına gelir. Nadir’in emri ile takılan vericiden herşeyi dinler. Orkun ben de Giray’ı işten çıkartım. Sedef de eve gelir. Sedef, Yaman da geldi. Selim Bey emniyette kaldı.

Yaman odasına geçer. Mira da peşinden odaya gelir. Mira, Sedef’le konuştum. Yaman, polis umutlu, mutlaka bir iz bulunacak. Eninde sonunda bizimle iletişime geçecek.

Ekran AlıntısıMD57.16

Mira Yaman’a; bana rol yapmak zorunda değilsin. Durumun çok da parlak olmadığını biliyorum.

Ekran AlıntısıMD57.17

Yaman, benimden elimden hiçbir şey gelmiyor, öyle oturmuş bekliyorum. Sanki elim kolum kelepçelenmiş gibi, kardeşim ortada yok, belki de hayatı tehlikede… Yaman göz yaşlarını tutamaz.

Ekran AlıntısıMD57.18A Ekran AlıntısıMD57.18B

Mira bak, bu adam her şey yapabilir. Kardeşimi kaybetmekten korkuyorum. Geç kalmaktan korkuyorum, onu bir daha görterememekten korkuyorum. Mira Yaman’a sarılarak teselli eder.

Ekran AlıntısıMD57.19

Emniyette zanlılar arasından pizacıyı teşhis etmeye çalışırlar. Hasan sonunda 4 numaralı zanlıyı pizacı olarak teşhis eder. Leyla gelen pizanın içinden telefon sim kartı çıkmıştı.

Evde polis her türlü tertibatı alır. Telefon dinleme cihazları gelir, resmen kriz masası oluşturulur.  Nadir Beyin evinde de her yer, masları, çekmeceleri didik didik aranır.

Selim Bey, çaresiz ve perişandır. O gece duşunu alırken kolunu tutar, yarayı anımsar. Oğlu Mert ile konuşmalarını hatırlar. Yaman’ın önüne atladığı anı hatırlar. Mert, ben olsaydım, ben de atlardım önüne, der. Selim gözyaşlarını tutamaz. Ağlar, ağlar. Ara, ara artık, çalsın şu telefon…

Ekran AlıntısıMD57.20

Sesleri duyan Yaman ve Sedef Hanım odaya gelirler. Yaman sakin ol abi diyerek Selim abisini sakinleştirmeye çalışır. Selim, beni delirtmeden rahat etmiyecek bu adam. Ben bittim, çok çaresizim. Bu adam kendi yaşadığı evlat acınının aynısını bana da yaşlatmak istiyor. Yaman da onunla beraber ağlar. Eğer Mert’e bir şey olursa, kimin parmağı varsa ellerimle öldürürüm.

Ekran AlıntısıMD57.21

Mert kendi kendine konuşur, Yaman, Mira, Eylül sanki karşısındaymış gibi konuşur. Nadir’in adamı kiminle konuşuyorsun sen? Mert, ben çocukluğumda yalnız büyüdüğüm için hep konuşurum.

Yaman Mert’in odasında Mira ile konuşurlar. Ben de çıldırmak üzereyim, biz birbirimize tutunuyoruz. O ne yapıyordur şimdi diyerek ağlar.

Ekran AlıntısıMD57.22

Nadir, Orkun geç kaldığı için telefon açar. Orkun ile görüntülü konuşur. Annesinin başına tabanca dayamıştır. Orkun çılgın gibi hayır diye bağırır. Her dediğini yapıyorum, anneme dokunma.

Ekran AlıntısıMD57.23

Bu defa Orkun’ların kapısına Elif ile Murat gelir. Kapıyı çalarlar, Nadir panikler. O sırada kapıya Orkun gelir. Murat borcumu getirdim. Orkun, parayı alır, uzatma, tatam. Kusura bakma acelem var, onları kapıda bırakır, içeri girer.

Ekran AlıntısıMD57.25

Yasamin Hanımın sinirleri bozulmuştur, ağlar çığlık atar. Orkun annesini zor sakinleştirir.

Ekran AlıntısıMD57.226

Getirdiği incileri Nadir kontrol eder. Mert’e çay tost getiriler. Mert alırken çayı adamın eline döker. Bir okkalı yum ruk yer. Kahrından ağlar.

Mert’i kaçıranlardan biri bulmuşlardır. Bu haberi de dinlemeden nadir Bey de duyar. Deşifre oldun diyerek telefon eder, orayı terk etmesini söyler. Mert’in başında Mehmet tek kalır.

Ekran AlıntısıMD57.27

Uzay Orkan’a çarpar elindeki suyu üstüne döker. Orkun’un üstündeki verici devre dışı kalır. Nadir, Orkun’dan gelen sesleri duyamaz. Kavga çıkar, Yaman müdahale eder. Murat, Orkun’un bir garip olduğunu, uğradıklarında da iyi davanmadığını söyler.

Yaman kuşkulanır, Orkun’ların evine gitmek üzere çıkar. Mira, ben de geleceğim diye paşine düşer. Yaman sen gelme anneme bakacağım, bir de Orkun’lara uğrayacağım.

Nadir nihayet Selim beyi arar. Selim, oğlumun sesini duymak istiyorum. Nadir, birazdan oğlunun sesini duyacaksın. Der ve telefonu kapatır. Selim Bey, Yaman’ı arar ve Nadir’in aradığını söyler. Nadir Bey o sırada kapıda Yaman ile Mira’yı görür. Adamına burası güvenli değil, hemen gidiyoruz.

Ekran AlıntısıMD57.28

Mert, Mehmet’ten su ister. Mehmet birazdan baban la görüşeceksin, der. Mert çok sevinir.  Mehmet marketten gelmiştir. Mert Market torbasının Hülya Market Ak Yazı köyünü okur.

Ekran AlıntısıMD57.29

Selim Bey eve koşararak girer. O an telefon çalar. 4-5 kez çaldıktan sonra telefonu Selim Bey açar. Mert, alo babacığım, babacığım seni çok özledim. Ağlama aslanım, ben de seni çok özledim. İyiyim, buradaki abi bana kötü davranmıyor. Az daha dayan, az kaldı. Yaman’ın aklına bant kaydı olmadığını nereden bilelim. Bize şarkı söyle diye Mert’e seslenir. Yaman, sen ne yapman gerektiğini çok iyi biliyorsun, sana güvenim tam. Mert bulunduğu yer ile ilğili mesajı yollar. Hülya’ya selam söyleyin. Akyazı köyde bile olsak, Hülyam benim. Mehmet ne saçmalıyorsun.  Mert istediği mesajı göndermiştir. Yaman şifreleri kolayca çömzer. Hülya Market araştırılır.

Ekran AlıntısıMD57.31

Sude Hamın eve tekrar gelir. Ben onlara gittiğimde Orkun’un araba ile çıktılar. Yaman tekrar Orkun’ların evine gider. Yaman, orkun’u arar. Biraz sonra Nadir arıyacak, ne istediğini söyleyecek. Sen de gel. Orkun, gelemem, annemi doktora götürüyorum.

Ekran AlıntısıMD57.32A

Orkun, annesi Nadir ve adamı arabada Nadir beyi istediği yere doğru gidiyorlardır.

Polisler Hülya Markete ulaşırlar. Yaman da Orkun’ların garajındaki güvenlik kameralarının kırıldığını görür. Yaman Selim beye helikopter kameranın Orkun’ların evinde olduğunu söyler. Sude de Kenan ile telefonla konuşur.

Sude, Orkun Nadir’in adamıymış, der. Kenan’ın bindiği minibüs Orkun’un arabası ile kafa kafaya gelir. Kenan hemen iner, Sude’ye Orkun’un arabası burada, Saklıorman’da der. Kenen, Orkun’un arabasını takip eder.

Mert, şifreleri vermenin keyfini hayal ederek yaşar. Hayalinde canlandırır.

Ekran AlıntısıMD57.33

Mehmet, market torbasındaki ismi dikkat edince Mert’in adres verdiğini fark eder, sen adres mi verdin diyerek içeri girer, Mert’i bir güzel pataklar.

Ekran AlıntısıMD57.34

Sude Hanım, kocası Asım Beye Kenan sadece bu işle ilğili aradı. Başka bir şey yok. Asım Bey, mert şu kapıdan içeri sağ salim girdikten sonra seninle uzun bir konuşma yapacağız, ama şimdi değil.

Nadir Bey, Selim’i tekrar arar. Şimdi pazarlık zamanı. Asım Beyin jetini bir saate kadar hazırlayın. Selim Mert’i sorar. Oğlun benimle beraber olacak, bir polis müdahalesi olursa onu öldürürüm. Eğer bir yanlış yapılırsa onu öldürürüm.

Ekran AlıntısıMD57.35A Ekran AlıntısıMD57.35B

Nadir’in adamları abi ellerini ağızlarını bağladık. Nadir niye öldürmediniz der ve iki adamını çeker tabancayı vurur.

Ekran AlıntısıMD57.36A Ekran AlıntısıMD57.36B

Gelen polisler Orkun ve annesini bulur ve kurtarırlar. Mehmet de korkudan Mert’i yalnız bırakarak kaçar.

İki saat geçer, Nadir havaalanına gelmez. Asım Beyin jeti hazırdır. Selim Bey ile Asım Bey havalında beklerler. Yaman Selim Beyle görüşür. Yaman, bizim Akyazı gitmemiz için oynuyor. Mert avazı çıktığı kadar yardım edin diye bağırır.

Ekran AlıntısıMD57.39B

Uzay ve arkadaşları uydu helikopteri havalandırırlar ve izlemeye başlarlar.

Ekran AlıntısıMD57.30

Mert, pencerenin camını kırar. Yaman ve Kenan birer koldan araştırmata başlarlar. Mert kırdığı camdan paspası dışarı çıkartır, pilot helikopter kamerasından Mert’in işaretini görürler.

Ekran AlıntısıMD57.37

Nadir de Mert’i almak için oraya geliyordur. Yaman’a evin yerini tarif ederler. Yaman eve koşar. Ve Mert’in imdat sesini duyar.

Ekran AlıntısıMD57.38

Yaman yerden bir odun alarak eve koşar. Aynı anda Nadir de oraya gelir.

Ekran AlıntısıMD57.40 Ekran AlıntısıMD57.41

Yaman kapının camını kırarak içeri girer. Mert’e sarılır, el ve ayak bağlarını keser. Market önünde kızlar da çığlık çığlığa sevinirler. İki kardeş sevinçle sarılırlar. Nadir, tabancasını çeker. Buraya kadar beytler, der. Mert’in suratının rengi değişir. Yaman Mert’e siper olur ve 57.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıMD57.SON

Ay Yapım’ın bu güzel dizisinde senaristimiz Ece Yörenç, bu bölüme heyacan katmış, güzel bir bölüm olmuş. Şimdi ne olacak, Yaman, önceki bölümlerde Selim Beye siper olmuş, onu ölümden kurtarmıştı. Şimdi de Mert’e siper oldu. Nadir’in niyeti ciddi, Yaman’ı harcayıp, Mert’i alıp jetle gidecektir. Haftaya neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

 

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır