Aylık arşivler: Ocak 2019

The Protector “Hakan: Muhafız” Dizisi Çekimlerinden komik sahneler!

Önceki gün The Protector ilk on bölüm çekimlerinden kamera arkası görüntüleri yayınlandı. Komik olduğu kadar eğlenceli sahneler vardı. Çağatay Ulusoy’un şirinliği üstündeydi. Bazen güldürdü, bazen üzdü. Tek kelime ile şahaneydi…

Koskoca Netflix dizisinde komik sahneler de vardı. Resmen el arabasının üstünde kameraman çekim yapıyor, bir adam da arabayı itekliyor! Tabancalar patlıyor, koşturanlar oldukça komik sahnelerdi bunlar.

Çağatay’ın bazı sahnelerde kendi makyajını kendisinin yaptığını gördük. Sanki gözünü oyarcasına…

Ulusoy’un kamera arkası merakını hepiniz bilirsiniz. Geçmiş yıllardaki dizilerinde, kamera önünde olmadığı zaman hemen boş bulduğu kamera arkasına geçer, çekim açılarını yakalar, çekim provaları yapardı.

Bu dizisinde de, kameraman ile çekim açılarını tartışmış, nasıl daha iyi görüntü alınabileceğini tartıştığını gördük.

İşte bazı görüntüler….

Üşüdüğünde battaniyeye sarılıp oturduğunu da görebilirsiniz.

Bu sahneleri izleyen izleyiciler, şimdiden 2.sezon 11-20. bölümleri sabırsızla bekler oldular.

Haziran 2019 Tarihine kadar yayınlanırsa büyük sürpriz olur. Ama ben kendi adama Eylül 2019’larda bekliyorum.

Üçüncü sezon 21-30’uncu bölüm çekimleri bu yaz yapılacağını zannediyorum.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Geçen Haftanın (21 – 27 Ocak 2019) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 21 – 27 Ocak 2019 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 29 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur (Show), Söz (Star), Yasak Elma (Fox), Vuslat (TRT1), Kadın (Fox), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (ATV), Halka (TRT1), Muhteşem İkili (Kanal D), Diriliş Ertuğrul (TRT1), Sen Anlat Karadeniz (Atv), Çocuklar Duymasın (Kanal D), Jet Sosyete (Tv8), Bizim Hikaye (Fox), Avlu (Star), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Çarpışma (ShowTv), Mehmetcik ‘Kutlu Zafer’ (TRT1), Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), Kızım (Tv8), İstanbullu Gelin (Star), Payitaht Abdülhamid (TRT1), Erkenci Kuş (Star Tv), İkizler Memo-Can (Kanal D), Kalk Gidelim (TRT1), Elimi Bırakma (TRT), Savaşçı (Fox Tv) ve Bir Litre Gözyaşı (Kanal D) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta ; TRT1’in rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul geçen hafta olduğu gibi bu hafta da Total’de aldığı 15,03 puan ile birinci sırada yer alıyor.  Total’in 10.sırasında Show Tv’in “Gülperi” dizisi 6,23 puan ile yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında;  Total’de TRT1’in Diriliş Ertuğrul dizisi, AB’nin ilk sırasında 14,83 puanla yer alıyor. AB’nin 10.sırasında TRT1’in “Payitaht Abdülhamid” AB’de aldığı 5,46 puan ile yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Artık, Haftanın dizileri sıralamasında bir yenilik yaparak, Hem Total’de hem de AB grubunda 5 puanın üstünde reyting alanları sıralamada yer veriyorum.

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 ve 5 puanın üzerinde reyting alanlar :

1.Diriliş Ertuğrul 132.Bölüm (TRT1)……………………..15,03

2.Bir Zamanlar Çukurova 17.Bölüm (Atv)…………….12,65

3.Kadın 46.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..12,47

4.Çukur 49.Bölüm (Show Tv)……………………………….11,25

5.Sen Anlat Karadeniz 37.Bölüm (Atv)………………….10,99

6.Arka Sokaklar 502.Bölüm (Kanal D)…………………..10,28

7.Söz 66.Bölüm (Star Tv)……………………………………….9,29

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 122.Bl.(Atv)……8,13

9.Savaşçı 60.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….7,19

10.Gülperi 16.Bölüm (Show Tv)……………………………..7,25

_____________________________________________

11.Yasak Elma 28.Bölüm (Fox Tv)………………………….7,19

12.İkizler Memo-Can 11.Bölüm (TV8)……………………..6,13

13.Elimi Bırakma 26.Bölüm (TRT1)………………………..5,48

14.Bizim Hikaye 54.Bölüm (Fox Tv)……………………….5,35

15.Avlu – 27.Bölüm (Star Tv)…………………………………5,21

16.Kızım 16.Bölüm (Tv8)……………………………………….5,15

17.Kardeş Çocukları 1.Bölüm ( TRT1)……………………5,03

AB’de ilk 10 ve 5 Puanın üzerinde reyting alanlar:

1.Diriliş Ertuğrul 132.Bölüm (TRT1)……………………..14,83

2.Kadın 46.Bölüm (Fox Tv)……………………………………10,01

3.Bir Zamanlar Çukurova 17.Bölüm (Atv)…………….9,57

4.Çukur 49.Bölüm (Show Tv)……………………………….9,52

5.İstanbullu Gelin 69.Bölüm (Star Tv)………………….6,91

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 122.Bl.(Atv)….6,57

7 .Yasak Elma 29.Bölüm (Fox Tv)………………………….5,96

8.Elimi Bırakma 26.Bölüm (TRT1)………………………5,68

9.Jet Sosyete 12.Bölüm (Tv8)………………………………5,66

10-Payitaht Abdülhamid 71.Bölüm (TRT1)……………5,46

___________________________________________

11.Sen Anlat Karadeniz 37.Bölüm (Atv)…………………5,02

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’de; Total grubunun 5 dizisi yer alıyor. Bu beş dizinin ikisi Atv’den, diğerleri TRT1, Fox Tv ve Show Tv’den birer dizi yer alıyor.

 SIRALAMA ŞÖYLE

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in rekortmen dizisi bu hafta 132.bölüm ekranlara geldi. AB grubunda aldığı 15,03 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında ilk sırada yer alıyor.

Ertuğrul, kurduğu oyun sayesinde hem İlbilge’yi kaleden kurtarmayı başarmış hem de Uranos ve Dragos’u kullanarak Moğollara verilen altınları geri almak için hamle yapmıştı. Ertuğrul bu hamlesinde muvaffak olup ahalinin hakkı olan altınları geri alabilecek mi? Ertuğrul, evlilik hususunda ise Sırma’yı değil İlbilge’yi eş olarak seçmişti. Ertuğrul’un bu kararının altında yatan neden nedir? Bu evlilik neticeye ulaşabilecek midir? Ertuğrul, evlatlarına bu durumu nasıl açıklayacak? Bilhassa Osman’ın bu evliliğe karşı verdiği tepki karşısında Ertuğrul ne yapacak? Ertuğrul’un kendisini isteyeceğini düşünen Sırma ise, bu beklenmedik duruma karşı ne yapacak?

Ertuğrul, tüm bunların yanında düşmanlarının cezasını kesebilecek mi? Artuk’un intikamını Emir Bahaeddin’den sorabilecek mi? Ertuğrul, Türk obalarını katleden Albastı’nın gerçekte kim olduğunu öğrenebilecek mi? Dragos, Ertuğrul’u öldürmek için ne yapacak? Ertuğrul, üzerine oynanan tüm bu oyunları bertaraf edebilecek mi? Bütün bu soruların cevabı 132.bölümde veriliyor!


2.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA : Atv’nin iddialı sevilen dizisi  bu hafta 17.bölümde, Total’de aldığı 12,65 reyting puanı ile ikinci sırada yer alıyor.

Çukurova’da rüzgarın yönü her an değişiyor!

Çukurova’da uykular kaçıyor! Hünkar ile Fekeli, olaylı gecenin ardından, yıllar sonra ilk defa karşılıklı konuşacak. Hakikate ve adalete bir kez olsun sırtını dönmeyen Fekeli, söyledikleri ve söylemedikleri ile Hünkar Hanımın kafasında soru işaretleri oluşacak.

Devlet hastanesine yeni atanan Müjgan Doktor, Çukurova’da esen rüzgarların yönünü değiştirecek! Güzelliği Yılmaz’ı etkileyecek. Güzel bir fular hediye gönderecek ama hediye geri tepecek!

Alzheimer hastalığı sebebiyle neredeyse tüm geçmişini unutan Haminne’nin zihninde çakan şimşekler ne diyecek? Sanayi Odası Başkanlığı’nı Demir’e kaptıran Yılmaz’ın yeni planları yenilgiyi zafere dönüştürebilecek gibi duruyor.

Demir Gaffur’u ağalaıktan atar, sonra Yılmaz’a karşı hileli işleri yapacak tek adam Gaffur’dur. Onu tekrar işe alır, maşa olarak kullanır.

3.KADIN : Fox Tv’nin Kadın dizisi 46.bölümde Total’de 12,47 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 3.sırada yer almaya devam ediyor.

Nezir’in adamlarının Bahar’ı kaçıracağını öğrenir öğrenmez soluğu Tarlabaşı’nda alan Sarp, Bahar ve çocukları mahalleden uzaklaştırır. Bu haberi Sarp’ın nasıl aldığını anlayamayan Suat ise, Şirin ve Münir’den şüphelenmektedir. Bu şüpheyle ikisiyle de arasına mesafe koyar. Uzun zamandır Bahar’ın ve çocukların hasretiyle onlara kavuşma planları kuran Sarp, her şeye rağmen onları kurtardığı ve tehlikeden uzaklaştırdığı için mutludur. Bahar ise herkesi o tehlikeli adamların olduğu yerde bıraktığı için mutsuzdur. Sarp’tan herkesin güvende olup olmadığını öğrenmesini isteyen Bahar onlar için endişelidir. Ama Sarp, Bahar’ın üzülmemesi için ondan birinin öldüğü gerçeği saklayacaktır. Bu ölüm haberi ise herkesi darmadağın edecektir.

5.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’de yer alan sevilen dizi Total’de aldığı 10,99 reyting puanı ile bu hafta 5.sıraya geriliyor.

Kötü adam Vedat kötülüğe doymuyor*


Nefes’i hapse gönderen Vedat, Yiğit’i kaçırır. Tahir, Yiğit’i kurtarmak için harekete geçerken Saniye ölümle burun burunadır. Herkes Vedat’ı ararken Vedat Fikret’in elindedir. Vedat’la hesaplaşma günü gelen Fikret, Vedat’a hayatını değiştirecek bir gerçeği açıklar. Fikret’in sırrı ne? Kadınlar hapis hayatına alışmaya çalışırken arkalarında onlara destek olan kocaman bir aile var. Sevdiklerine kavuşma ümidine tutunan kadınlar bu sınavı da geçmeye kararlılar.

4.ÇUKUR : Show Tv’nin sevilen dizisi 4.sıraya yükseliyor. Çukur Total’de aldığı 11,25 reyting puanı aldığını görüyoruz.

Çukur 2. Sezon 16. Bölümünde; aldığı kurşun darbeleri ile ağır yaralanan Yamaç Koçovalı, büyük bir yaşam savaşı veriyor. Koçovalılar, yaşadıkları kayıplar sonrasında Yamaç’ın vurulmasıyla yeni bir sınavdan geçiyorlar. İdris, bir oğlunu daha kaybetme korkusuyla yüzleşiyor. Harekete geçen Koçovalı Kardeşler, haini ne pahasına olursa olsun bulmak için mücadele ediyorlar.

Çukur’dan çıkmak zorunda kalan Çeto ve Mahsun ise onları bu hale getirenlerden hesap soracaklar. Mahalleye geri dönen Cumali ve Emmi, karşılarında o hatırladıkları Çukur’u bulamayacaklar. Vartolu ve Cumali arasındaki gerilim ise giderek büyüyecek. Yamaç’ı kim vurdu, Çukur toparlanabilecek mi sorularının cevabı merakla bekleniyor. Vuran hain bu bölümde de belli olmuyor.

5.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’de yer alan sevilen dizi Total’de aldığı 10,99 reyting puanı ile bu hafta 5.sırada yer alıyor.

Kötü adam Vedat kötülüğe doymuyor*


Nefes’i hapse gönderen Vedat, Yiğit’i kaçırır. Tahir, Yiğit’i kurtarmak için harekete geçerken Saniye ölümle burun burunadır. Herkes Vedat’ı ararken Vedat Fikret’in elindedir. Vedat’la hesaplaşma günü gelen Fikret, Vedat’a hayatını değiştirecek bir gerçeği açıklar. Fikret’in sırrı ne? Kadınlar hapis hayatına alışmaya çalışırken arkalarında onlara destek olan kocaman bir aile var. Sevdiklerine kavuşma ümidine tutunan kadınlar bu sınavı da geçmeye kararlılar.


KANALLARA GÖRE SIRALAMA :

Total grubunda ilk on: Atv 3. Fox Tv. 2 dizi.  TRT1, Show Tv, Kanal D, Star Tv. ve Tv8 birer dizi ile sıralamaya giriyor.

AB’de ilk on: Atv, TRT1, Fox Tv, ve show Tv 2 dizi. Star Tv. ve Tv8. birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; ATV ; 14 haftadır haftanın kanalı unvanını taşıyor. Total 3 dizi, AB’de 2 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.K

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Total ve AB Reyting ölçümleri MedyaRadar sayfasından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çağatay Ulusoy’un yeni hobisi!

Çağatay Ulusoy şu sıralarda Amerika’da, Los Angeles’te yaşıyor. Geçen Aralık ayında Türkiye’ye gelmişti. Netflix için çektiği Hakan: Muhafız dizisinin açılış galasına katılmış, bir takım etkinliklerde bulunmuş, yıl sonunda tekrar Amerika’ya dönmüştü. Los Angeles – Santa Monica’da yaşıyor. Kendisine önceki hafta bir klasik bir araba satın almış. Zaten kendisi klasik araba meraklısı. Bu nedenle 100 bin dolara 1967 model Lesyus Ford Mustang almış. Güle güle kazasız, belasız kullansın diyelim.

2016 yılında çevirdiği, Show Tv’de oynayan “İçerde” dizisinde de Sarp karakteri olarak, 1994 model Ford Mustang arabayı modifiye etmiş ve bu arabayı dizide kullanmıştı.

Modifiye edilmiş eski arabalar bir çok sanatçımızın vazgeçilmez hobisi. Kıvanç Tatlıtuğ, Cem Yılmaz, Acun Ilıcalı, Şevket Çoruh, Kenan Doğulu ve Engin Altan Düzyatan bu tür araba sevdalıları arasında…

Hızlı ve Öfkeli dizilerinde de izlediğiniz bu tür arabalar, 150 güçlü motorlara sahip yarış arabası türünde…

Çağatay Ulusoy “İçerde” dizisinde Sarp karakteri olarak yukarıdaki araba ile epeyce caka satmıştı.

Çağatay Ulusoy, Amerika zaten ikinci vatanı gibi oldu. O artık son yıllarda her şeyi ile Amerika’lı…Sosyal faaliyetlerini orada da devam ediyor, dergi çekimlerini bile yurt dışında tamamlıyor.

Ulusoy, yaşadığı sürece bu arabayı kullanacak, Los Angeles ve Santa Monica’da kullanacak veTürkiye’ye kesin dönüş yaptığında beraberinde getirecektir.

Ulusoy’a yeni hobisi olan klasik arabası ile keyifli günler dileyelim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Diziler; Nerede Kalmıştık!

Ulusal kanallarımızda gösterimdeki diziler nihayet 21 Ocak Pazartesi, Show Tv’de ekranlara gelen “Çukur” ile 2019 sezonu başlıyor.

Show Tv’nin fenomen dizisi Çukur yeni sezon 49.bölüm ile başlıyor. Son bölümü 24 Aralık 2018 Pazartesi akşamı ekranlara gelmişti. Hatırlayacaksınız dizinin final bölümümde ‘Yamaç’ karakteri (Aras Bulut İynemli) 2 el kurşunla sol göğüsünden ve karından yaralanmıştı. Arabanın farı nedeni ile seyirci ve Yamaç kendisini vuranı görememişti. Dere yatağına yuvarlanmış, orada ölümün eşiğine gelmişti. İzleyici sevdiği karakterin vurulmasını çok üzülmüş! Yamaç’ı neden kim vurdu sorularına cevap aramaya başlamıştı. Bu 3 hafta sürdü. Senaristimiz de bu sır perdesinin aralanmaması için epeyce uğraş vermiş!

Yamaç’ı kim Neden vurdu sorularını izleyici cevap aramıştı. Akla gelen zanlılar; Celesun, Medet, Aliço ve Metin’in isimleri geçiyordu. Ben tip olarak Medet zan ettim ama sonunda Metin olduğu söyleniyor. Peki, Metin Yamaç’ı neden vurdu? Şahsi kini neydi?. Karakuzulu Çeto mu azmettirdi. Bilmiyoruz? Pazartesi akşamı saat:20’de hep birlikte öğreneceğiz. Bir fısıltı habere göre Yamaç (Aras Bulut İynemli bu 3 haftalık arada kısa dönem paralı askere gittiğini duyduk. Hayırlı teskereler Yamaç.

https://www.showtv.com.tr/dizi/fragman/cukur-49-bolum-fragmani/70504

Pazartesi gecesi Star Tv’nin Söz dizisinin yeni bölümü 66.bölüm de ekranlarınızda..

Salı günü Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz başlıyor. Kadın dizisi de salı günü yeni bölümü ile ekranlarda.

Çarşamba günü: “Sen Anlat Karadeniz’in yeni bölümü ekranlarda olacak.

Perşembe günü benim merakla beklediğim üç dizi var. 1.Bir Zamanlar Çukurova, 2.Çarpışma; Kıvanç Tatlıtuğ ile geliyor. Ve 3.Bizim Hikaye. Bir aksilik olmaz ise her üç dizinin yeni bölümleri ekranlarda olacak!

Cuma gününün gedikli dizisi Arka Sokaklar da, 498.bölümünü sevenleri bir hafta daha bekleyecek. 25 Ocak Cuma günü yeni bölüm gelecekmiş. Aynı gece yayınlanan İstanbullu Gelin yeni bölüm fragmanı yayınlandı. Esma Sultan Uludağ da ikinci balayını yapıyor. Tahminim o da 25 Ocak Cuma akşamı ekranlarda olacak!

Cumartesi geceleri yayınlanan bir Star Tv. Romantik komedi türündeki dizisi “Erkenci Kuş” 26 ocak akşamı ekranlarda olacak.

Fox Tv’nin savaş filmi “Savaşçı” 27 Ocak akşamı Fox Tv ekranlarında olacak, meraklılarına duyurulur.

Şu soğuk kış gecelerinde annenizin patlattığı mısır ile televizyon karşında iyi seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

 

 

 

Çağatay Ulusoy – Hazal Kaya dizide yaşadıkları “Emir & Feriha” Aşkı Hala Unutulmadı!

 

Çağatay Ulusoy‘un ilk dizisi “Adını Feriha Koydum“. Son dizisi de “Hakan: Muhafız” dizisidir. Her iki dizisi de unutulmazlar arasında yer alıyor.

Bundan tam 9 yıl önce başladı bu aşk hikayesi ve 8.yılını doldurdu. 14 Ocak 2011 yılında yayınlandı dizimizin ilk bölümü. Gönüllerde taht kurdu bu unutulmaz oldu. Feriha & Emir aşkı bir kapıcı kızının Üniversitede kaderlerinin kesişmesi ile başladı. İlk bölümünün Show Tv ekranlarında yayınlanması ile milyonlar onları tanıdı, sevdi. Her Cuma günü ekranlara gelen yeni bölümleri ile unutulmazlar arasında yer aldılar.

67 bölüm 2 yıl boyunca ekranlara geldi. Neler yaşanmadı ki aralarında… Benin en çok hoşuma giden 56.bölüm olmuştu. 1 saat 40  dakika boyunca evin içinde ikisinin oynadığı 2 kişilik bir tiyatro oyunu oynadılar resmen. Neleri paylaşmadılar, neleri yüzleşmediler ki?  Emir Atilla İlhan’ın ölümsüz aşk şiirinden dizeler okudu. Feriha sessizce evin diğer köşesinden dinledi. Emir; “Ben sana mecburum bilemezsin” dedi. Yüreğinin en derininden gelen dizeleri okudu.

Feriha & Emir aşkı Dünyanın yüzlerce ülkesinde seyredildi, adeta yaşandı. Hala daha yaşanıyor.

9 yıl geçti o yıllardan bu yana…

Çağatay Ulusoy, 9 yıl sonra bir unutulmaz diziyi daha imza attı.

Hakan: Muhafız”  14 Aralık 2018 tarihinde Netflix dizisinin ilk sezonu 10 bölümü ekranlarda geldi. 190 ülkede 128 milyon Netflix üyesi tarafından seyredildi ve çok büyük yankı uyandırdı. 2019 yılı içinde diğer 10 bölümü de yayınlanacak! Daha 2 sezonu bitmeden 3 ve 4 sezonların çekileceği müjdesi de verildi. Bunun adı da “Çağatay Ulusoytılsımlı gömlek mucizesiydi.

Çağatay Ulusoy Nereye Koşuyor?

Adını siz koyun! O artık bir Dünya sanatçısı. Şu günlerde Amerika da Los Angeles Sanata Monicada yeni hedeflerinin peşinde koşuyor.

O ülkemizde doğmuş bir mucize adam! Dünya insanı şimdiden kabul etti…

Yolun açık olsun, Çağatay Ulusoy. Bir gün gelecek sen Hollywood kırmızı halıda yürüdüğünü görecek Dünya insanı.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 *Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çağatay Ulusoy’un Hakan: Muhafız dizi tutuldu, 3-4 sezonlar geliyor! Yeni imajı da izleyicisini şaşırttı!

Çağatay Ulusoy‘un resimdeki bu halini gören şaşırıyor, onu tanımakta güçlük çekiyor. Netflix dizisi Hakan: Muhafız‘daki Çağatay’ı görenler şaşıyor. Dizide neredeyse sakal yok, sadece kirli sakal ile yer alıyordu. Saçlar yanlarda Amerikan traşı ile kesilmiş, sadece üstte uzun saçlar, ense de 3 numara traşlı.

Aşağıdaki resim muhtemelen önceki gün Los Angeles Pasific sahilinde Amerika’lı dostları ile çekilmiş resimde Ulusoy, sempatik hali ile görülüyor. Gel gör ki, saç-sakal dağınık ve uzamış halde gözüküyor.

Çağatay Ulusoy’un bu hali sevenleri ve takipçileri tarafından beğenildiği kadar, eleştirenler de olmuş.

Biz Çağatay’ın Netflix dizisinin başarısından söz edelim.

Hakan: Muhafız dizisi 5 Aralık İstanbul gala gecesi tanıtımı yapıldı. 14 Aralıkta ilk sezon 10 bölüm yayınlanan ilk gününde IMDb 9,4 gibi yüksek bir puanla giriş yapmıştı. Dizinin başrol kadrosunda Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü ve Okan Yalabık yer alıyordu.

Türkiye’de çekilen ilk Netflix orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız, ilk gösterimini 5 Aralık 2018’de İstanbul’da düzenlenen özel bir gecede gerçekleştirdi. O gece 1.bölüm yayınlandı izleyiciden büyük alkış aldı.  Çağatay Ulusoy ile aynı salonda izleme şerefine sahip oldum. Sonrası verilen kokteylde Çağatay ile sohbet etme imkanı buldum, başarısından ötürü kendisini içten tebrik ettim. Bu dizinin tutacağını kendisine söyledim. 14 Aralık 2018’de ise 10 bölümden oluşan birinci sezonun tamamı Netflix üzerinden yayınlandı. İlk günün sonunda IMDb sonuçlarına göre 9,4 puan ile Netflix dizileri arasına girdi.

14 Aralık tarihinden bu yana geçen süre zarfında dizi çok ilgi görmüş, ilk üçte başa güreşir Netflix dizisi olmuştur.

O3 Medya tarafından çekimleri yapılan Hakan: Muhafız dizinin ilk iki sezonu için çekilen 20 bölümü geçtiğimiz  Ağustos ayında tamamlanmıştı. Eylül ayında 23 Eylül Çağatay’ın doğum gününde yayınlanması bekleniyordu. İlk bölümlerin beğenilmediği dedikoduları çıktı. İlk Basın toplantısında 2.sezonun da onaylandığı açıklandı.

Başrol oyuncuları Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan ve Hazar Ergüçlü bir arada.

Birsen Altuntaş‘ın haberine, ilk 10 bölümün başarısından sonra son gelen haberlere göre ‘Hakan: Muhafız’ dizisinin 3. ve 4. sezonunun da çekilmesi planlanıyormuş. Dizinin yeni bölümlerini yine O3 Medya çekecek. Çağatay Ulusoy ile yeni oyuncular olacaktır.

Bu gidişe göre Çağatay Ulusoy hayranları çığ gibi büyüyecek, onu Hollywood‘a taşıyacaklardır.

Hakan: Muhafız dizisi 3-4. sezonların yayında daha nice başarılı sezonlara…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 *Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.