Aylık arşivler: Mayıs 2017

İçerde / Sarp ve Umut, yıllar sonra birbirlerine kavuştular. Kudret öldü!

Geçen Haftanın (22 – 28 Mayıs 2017) en çok izlenen dizileri!

 

cats 29 MAYIS

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 22 – 28 Mayıs 2017 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 30 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Geçen Hafta Gösterimdeki Diziler :

İçerde, Söz, Kırgın Çiçekler, Hangimiz Sevmedik (Final), İsimsizler, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Anne, Muhteşem Yüzyıl IV.Murad, Hayat Şarkısı, Kara Sevda, No:309, Bu Şehir Arkamdan Gelecek, Vatanım Sensin, Cesur ve Güzel, Çoban Yıldızı, Aşk ve Mavi, Arka Sokaklar, Payitaht Abdülhamid, İstanbullu Gelin, Şevkat Yerimdar (Yeni), Kalbimdeki Deniz, Seksenler (Final), Adı Efsane, Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Savaşçı, Bodrum Masalı, Lise Devriyesi, Seni Kimler Aldı ve Türk Malı (Yeni) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

Haftanın dizilerinde ;

Total’in ilk sırasında bu hafta TRT1’de Diriliş Ertuğrul, UEFA kupa maçı medeniyle 89.bölüm ekranlara gelmedi. Star Tv’nin Söz dizisi aldığı, 8,89 reyting puanı ile ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Kanal D’nin Arka Sokaklar, 5,86 reyting puanı ile yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında, Show Tv’nin İçerde dizisi 35.bölümünde aldığı 10,31 puanla birinci sırada yer almıştır. TRT1’in Payitaht Abdülhamit 13.bölümde aldığı, 5,41 puanla 10.sırada yer almıştır.

FİNAL YAPAN DİZİLER

Hangimiz Sevmedik (TRT1) :

hangimiz-sevmedik

Pazartesi akşamlara ekranlara gelen dizi bu akşam 40.bölümü ile ekranlara veda etti. Aile Romantik, komedi dizisi olan dizi Adile Naşit ve Münir Özkul’un 36 yıl önceki bir yeşilçam aşkını konu almıştı.

Seksenler (TRT1) :

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), default quality

TRT1’in uzun soluklu dizilerinden biri daha ekranlara veda ediyor. 27 Mayıs Cumartesi akşamı 228.bölümü ile son defa ekranlara gelecek. Seksenler dizisi Türkiye’nin 1980’lerin başından günümüze değin geçen 32 yıllık geçmişini ve değişimin hikayesidir. Klasik bir Türk ailesi üzerindeki etkilerini hedefleyen eğlenceli bir dönem anlatılıyor. Dizi sosyal hayattaki değişimin, hayatımıza giren yeniliklerin bizleri nasıl etkilediğini gözler önüne sermektedir.

Reyting Nedir?

Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi 2012’den bu yana kentsel kesimlerden yaklaşık 3500 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor. AB grubu egitim düzeyi yüksek ailerin ölçüm sonucudur. Dolayısi ile gelir düzeyi yüksek aileler olması nedenniyle rekram verenler AB’nin sonuçlarına bakarlar. AB’de yüksek reyting alan yapımlar çok reklam alırlar ve uzun ömürlü olurlar.

 

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım.

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Söz 8.Bölüm (Star Tv)……………………………………………8,89 – 19,42

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 70.Bölüm (Atv)….8,58 – 19,86

3.İçerde 35.Bölüm (Show Tv)……………………………………8,41 – 18,46

4.Yeni Gelin 12.Bölüm (Show Tv)……………………………..7,28 – 17,07

5.Anne 29.Bölüm (Star Tv)………………………………………7,25 – 17,42

6.Türk Malı (Yeni) 1.Bölüm (Star Tv)………………………7,24 – 17,54

7.Savaşçı 7.Bölüm (Fox Tv)………………………………………7,17 – 17,90

8.Kırgın Çiçekler 85.Bölüm (Atv)……………………………..7,05 – 15,75

9.Aşk ve Mavi 29.Bölüm (Atv)………………………………….6,60 – 16,17

10.Arka Sokaklar 443.Bölüm (Kanal D)……………………..5,86 – 14,20

 

AB’de ilk 10 :

1.İçerde 35.Bölüm (Show Tv)………………………………….10,31 – 23,80

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 70.Bölüm (Atv)..9,05 – 21,95

3.Vatanım Sensin 29.Bölüm ( Kanal D)……………………8,44 – 21,78

4.İstanbullu Gelin 13.Bölüm (Star Tv)……………………..7,77 – 20,16

5.Türk Malı (Yeni) 1.Bölüm (Star Tv)……………………..7,60 – 18,74

6.Anne 29.Bölüm (Star Tv)…………………………………….6,16 – 15,33

7.Savaşçı 7.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….5,99 – 14,84

8.Söz 8.Bölüm (Star Tv)………………………………………….5,87 – 13,47

9.Kırgın Çiçekler 85.Bölüm (Atv)……………………………..5,50 – 12,96

10.Payitaht Abdülhamit 13.Bölüm (TRT1)…………………5,41 – 13,80

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :
1.İÇERDE : Show Tv’nin fenomen dizisi olan İÇERDE, bu hafta 35.bölümde AB Grubunda aldığı aldığı 10,31 puanla haftanın dizileri arasında bu hafta 1.sırada yer aldı. Sarp (Çağatay Ulusoy), dört yaşında kaçırılan öldü denilen kardeşi Umut’u (Aras Bulut İynemli) arama hikayesi ele alınıyor. Kaderin cilvesi her ikisi de polis kolejinde kardeş olduklarını bilmeden birlikte okuyor, polis oluyorlar. Mert İçerde polis ama mafya babası Celal’e çalışıyor. Ağabey Sarp dışarıda, köfteci Celal’in sağ kolu gözükse de gizli polis, müdürü Yusuf’a çalışıyor. Mert, Organizede Celal’in adamı olarak çalıştığı deşifre olunca, atıldı o da Celal’in yanına girdi, Sarp’ın bir numaralı düşmanı oldu.

4e1770d86ed64f9dd00df15ef435712f_840

“İçerde”nin 22 Mayıs’ta yayınlanan 35. bölümünde; Melek’inin ardından babası bildiği Yusuf Müdür’ün ani ölümü ile sarsılan Sarp, büyük bir yıkım yaşar. Tüm deliller, Yusuf Müdür’ü Sarp’ın öldürdüğüne işaret etmektedir. Kendini nezarethanede bulan Sarp, tüm organize ekibi hem suçsuz hem de polis olduğuna inandırmak zorundadır. Ancak Sarp’ın yaşadığını öğrenen Celal intikam ateşiyle nefes aldığı sürece bu hiç de kolay olmayacaktır. Sarp, Celal’den Yusuf Müdür’ün intikamını almaya kurulu bir bombaya dönüşürken, Yusuf Müdür’ün ölümünü kaldıramayan Mert ise kendiyle büyük savaş halindedir. İçinde gelgitler yaşayan Mert’e gelen beklenmedik bir telefon, onu harekete geçirir. Bu telefon “içerde” tüm dengeleri değiştirecek, ekran başındakiler için de büyük bir sürprize yol açacaktır.

DAbnUwFWAAAGmjE

İçerde tüm hızı ile devam ediyor. Dizinin başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy ile ilgili geçen hafta bir yazı yazmıştım. “Çağatay Ulusoy, İçerde ile efsane oldu!” http://blog.milliyet.com.tr/cagatay-ulusoy–icerde-ile-efsane-oldu-/Blog/?BlogNo=561420 Bu blog yazım okuyucular tarafından çok ilgi gördü. İnternette en çok okunan haberler arasında yer aldı. Çağatay, benim oyunculuğunu takdir ettiğim, 2011 yılından bu yana nereden nerelere geldiğini görebildiğim, gerçekten efsane  bir oyuncumuz.

2.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ : Oktay Kaynarca’nın başrolü oynadığı ATV’nin macera dizisinin 70.bölümünde bu hafta geçen hafta olduğu gibi AB’de aldığı 9,05 reyting puanı ile 2.sırada yer aldı.

4_d

Davut’un ölümü kimse için sürpriz olmasa da bu sarsıcı olayın ardından toparlanmak zor olmuştur. Hızır Çakırbeyli en önemli cephesini yani devleti kaybeder. Sıra mantıklı düşünüp intikam için hazırlanmaya gelir. CIA’in en önemli adamını öldürme planlarında Ceylan kendini öne atar. Bu iş gerçekleşirse hem intikam alınmış hem de devlet pisliklerden bir nebze temizlenmiş olacaktır. Ceylan üstlendiği bu ölümcül görev için herkesi ikna eder.

Bundan sonra sıradaki isim Davut’u öldürebilmenin verdiği güvenle kendini masanın lideri olarak gören Rüstem’dir. Serkan’ın oyunlarının ortaya çıkmasından sonra başa geçen Nevzat bir an önce Rüstem’i de alabilmek için pazarlık masasına oturur.

İşkence esnasında sevdikleriyle ilgili şüpheye düşürülen Tipi ve Şahin Ağa kırdıkları kalbi onarmak için çabalarlar fakat bu öyle kolay olmayacaktır. Tipi’nin, Gönül ve Hızır ile barışmak için tek çaresi Çakırbeyli hanesinin reisi olan Meryem’dir. Ünal Kaplan ise Ceylan’ın kendisinden bir iyilik istemesinin karşılığı olarak ona evlenmeyi teklif edecektir.

3.SÖZ : Star Tv’nin yani savaş ve macera dizisi Söz oldukça sevildi. Bu hafta 2 basamak yükselerek, Total’de aldığı 8,89 puanla haftanın dizileri arasında 3.sırada yer aldı.

Yavuz, Çolak’ın yaptığı bombayı durdurmak için hayatını ortaya koyuyor

74456 söz 8.bl.

Çolak, Karabayır’da sonuçları felaket olabilecek biyolojik bir bomba patlatmak için harekete geçer. Öncelikli hedefi Aydan’ı ve tüpleri ele geçirmektir. Bahar ve Yavuz’un arası davette yaşananlardan sonra iyice gerilir. Hafız, hastane yatağında eli kolu bağlı şekilde durmaktan bunalmıştır. Time yardımcı olmak istemektedir. Aradığı fırsat ayağına gelir. Davetteki tetikçi ile Eylem arasındaki ilişki araştırılmaya başlanır. Tetikçi, büyük bir sırrı barındırmaktadır. Yavuz, Çolak’ın yaptığı bombayı durdurmak için hayatını ortaya koyar ve ölüm ile burun buruna gelir.

 

4.VATANIM SENSİN : Kanal D’nin macera ve drama dizisi bu hafta 29.bölümde AB’de aldığı 8,44 puanla, haftanın dizileri arasında geçen hafta olduğu gibi 4.sıraya yer almıştır.

25 Mayıs Perşembe 2017’de yayınlanan Vatanım Sensin yeni bölümde Tevfik, Cevdet hakkındaki hakikati Vasili’ye söylüyor; Cevdet kimliğinin ortaya çıkma tehlikesiyle karşı karşıya kalıyor! Maskesinin düşmesiyle vatan haini olduğu ortaya çıkan Tevfik, köşeye sıkışır. Yörüklere yapılan katliamı kuvvacılar üzerine atmak isteyen Tevfik, hakikatin ortaya çıkmasıyla linç edilmek istenir. Tevfik’in kurtuluş yolu, zevcesi Azize sayesinde olur.

fragman224563

Azize’yi kullanarak kaçmayı başaran Tevfik, onun hayatını da tehlikeye atar. Azize’yi kurtarma görevi Cevdet’e düşer ve Tevfik’i yakalamak için büyük uğraş verir. Tevfik kurtulma yolunun, yurt dışına kaçmak olduğunu bilmektedir. Lakin kaçmadan evvel Cevdet hakkındaki gerçeği de Vasili’ye bizzat söylemek ister. Vasili öğrendiği bu bilgiyle büyük bir şaşkınlık yaşar. Cevdet ile yüzleşmesinde, tüm gerçekler su üstüne çıkar.

images vat.sen 29

Leon ile Vasili’nin görüşmesi ise Leon için büyük bir yıkımla sonlanır. Babası Vasili’den, Hilal ve ailesinin İzmir’i terk edeceğini öğrenen Leon, neye uğradığını şaşırır. Leon’a asıl darbe ise Ali Kemal’den gelir. Ali Kemal ile büyük bir kavgaya tutuşan Leon, Hilal’in arada kalmasına yol açar. Hilal’in vereceği karar ise tarafını belli edecektir.

 

5.İSTANBULLU GELİN : Özcan Deniz’in İstanbullu Gelin Cuma geceleri sevildi. Yanılmıyorsam ilk defa haftanın dizilerinde ilk 5’e girdi. AB2de aldığı 7,77 puanla 5.sırada yer aldı.

Faruk tüm aileyi etkileyecek bir karar alıyor

74535
Emir’in sürprizi konağa bomba gibi düşer. Faruk için artık bu bardağı taşıran son damladır; aileyi derinden sarsacak bir karar alır. Kararın etkisi dalga dalga yayılırken gelen acı haberle Boranlar yıkılır. Süreyya tüm yaşananlara karşı dirayetli durmaya çalışırken tahmin edemeyeceği bir durumla karşılaşır.
Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

İçerde, Söz, Kırgın Çiçekler, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Anne, Türk Malı ve Savaşçı her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda ilk onda: Star Tv ve Atv 3 Dizi. Show Tv 2 dizi. Kanal D ve Fox Tv birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Star Tv 4 dizi. Atv 2 dizi. TRT1, Kanal D, Fox ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Star Tv. Total’de 3 ve AB’de 4 dizi ile tartışmasız haftanın kanalı olmuştur.

 

YENİ DİZİLER :

Şevkat Yerimdar (Fox Tv) :

18089038678806396254

Başrollerinde Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Salih Kalyon, Murat Akkoyunlu, Suzan Aksoy ve Pascal Nouma’nın yer aldığı Şevkat Yerimdar geçen Cuma akşamı FOX izleyici ile buluştu. Ancak aldığ reytinglere bakarsak pek güz güldürmedi. Total’de 4,85 – 12,38 ile 5 sırada, AB’de 3,67 – 10,11 reyting puanı ile 6.sırada yer aldı. Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Erol Hizarcı’nın kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda Bülent İşbilen’in oturduğu merakla beklenen Şevkat Yerimdar projesi, izleyiciyi güldürmeye hazırlanıyor.

Başrol oyuncularının yanı sıra Ayşe Kökçü, Mazlum Çimen, Burak Demir, Barış Murat Yağcı, Eser Eyüboğlu, Pelin Orhuner ve Canan Maktal’dan oluşan deneyimli oyuncu kadrosunun izleyicisiyle buluşmasına sadece sayılı günler kaldı.

Dizinin konusu:
Asi ruhlu mahalle delikanlısı Şevkat, İstanbul’da eski bir mahallede yaşamaktadır. Çarşıda esnaftır ve yumurtacı dükkanı vardır. Mahallede renkli kişiler yaşamaktadır. Acı ve tatlı yanlarıyla hayatı birlikte yaşar, eski mahalle kültürünü yaşatırlar. Mahalledeki evlerin ve çarşıdaki dükkanların çoğu Cevdet Bey’e aittir.

Cevdet, zengin bir antikacıdır. Bir zamanlar o mahallede rahmetli karısıyla yaşamış ve kızı Esin orada doğmuştur. Mahalleyi korumak için kazandığı paralarla mülk almaktadır. Kiracılarını arayıp sormaz, kirayı artırmalarını talep etmez. Mahellede saygı duyulan biridir.

Türk Malı (Star Tv) :

turk_mali_aile_komedisi

Şafak Sezer ile Mehmet Ali Erbil gibi iki komedyeni bir araya getiren dizi çok beğenildi. ‘Türk Malı’ dizisi ünlü oyuncu kadrosu, esprileri ve yenilikleriyle 28 Mayıs Pazar 20.00’da Star Tv’de ekranlara geldi. Aldığı reytinglere göre çok iyi bir başlangıç yaptı. Her iki kategoride günün birinci sırasında yer aldı. Total’de 7,24 – 17,54 ve AB’de 7,60 – 18,74 reyting puanı aldı.

Türk Malı’nın konusu: Şafak Sezer’in canlandırdığı Erman Kuzu’nun başına gelen olayları komik bir şekilde ele alan Süreç Film imzalı dizinin senaristliğini Tayfun Güneyer üstleniyor. Güçlü cast listesine sahip olan dizide Şafak Sezer, Mehmet Ali Erbil, Hasibe Eren, Nergis Kumbasar, Anıl İlter, Burcu Binici, Gülhan Tekin, Haki Biçici, Polina Ch, Selen Görgüzel, Serkan Şengül, İlke Korkmaz ve Buse Narcı rol alıyor.

Artık Haziran ayına giriyoruz. Aynı zamanda Ramazan ayı… Şu günlerde sezon dizileri final ya da sezon finali yapmaya hazırlanıyor. Bir taraftan da yaz dizileri için hazırlıklar yapılıyor.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Görseller ve dizi özetleri ilgili kanalların dizi ana sayfalarından alınmıştır. Sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.)

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

İçerde 36.Bölüm: Sarp & Mert kavuştu! Yüzler gülüyor! Celal iki ateş arasında!

18740088_708351996016922_7914288130200255865_n

Ay Yapım‘ın yapımcılığını üstlendiği Show Tv’nin fenomen dizisi İÇERDE, heyecan dolu yeni bölümü ile 29 Mayıs Pazartesi akşamı saat:20.00’de ekranlarınızda olacak. Geçen bölüm finalinde beklenen kavuşma gerçekleşti. Sarp ve Mert kardeş oldukları Coşkun’un itirafı ile ortaya çıktı, iki kardeş duygusal bir karşılaşma ile sarmaş-dolaş oldular. Artık Yılmaz kardeşler düşmanları Celal’e karşı tek yumruk savaşacaklar.

Reyting rekortmeni İçerde’nin başrollerinde; Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu, Yıldıray Şahinler ve Uğur Yücel yer alıyor.

Dizinin senaryosunu Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu birlikte kaleme alıyor, yönetmen koltuğunda ise Uluç Bayraktar oturuyor.

İçerde 36. Bölümde neler olacak?

18700196_708351982683590_1609597795816248478_n

Birbirlerinin ezeli düşmanı olan Sarp ve Mert, büyük gerçeği öğrenmişlerdir.

18622429_708352092683579_3339595417763002966_n

Yıllar önce yolları ayrı düşen Yılmaz Kardeşler, Coşkun sayesinde birbirlerine kavuşurlar.

18620118_708351892683599_1024492192151479006_n

Ancak yılların acısını çıkarmadan önce Celal’in hesabını kapatmak üzere harekete geçerler.

18664395_708351896016932_5980807214796734888_n

Her ikisinin de işi artık daha zordur. “İçerde” olan Mert, Celal’in ona her “evlat” deyişinde öfkeden köpürürken, polis olduğunu kanıtlayamayan Sarp kaçak durumuna düşmüştür.

18664246_708352242683564_6376147811696966635_n

Polis ve Celal, Sarp’ın peşine düşerken iki kardeş Celal’e karşı birlikte mücadele ederler.

Coşkun Mert’e; Umut’sun sen deyince her iki kardeş de şok geçirir.

18739634_708351886016933_6815857113920325123_n

Coşkun, Celal’e olan öfkesi iki kardeşi bir araya getirince biraz hafifleyecektir.

18664672_708351889350266_4501958753078365317_n

Celal’den intikam olmak isteyen Sarp, Mert, Coşkun’dan başka biri daha vardır.

fd3e8df1bf8d3414ebbff5e5cfc34d97_840

Ancak Celal’le yüzleşmek isteyen o kişi daha vardır: O da Kudret’tir.

Ekran AlıntısıİÇ.36.4

Kudret! Celal’in mahallesine giderek ona meydan okuyan Kudret için artık hesap günü gelmiştir.

Ekran AlıntısıİÇ.36.5

Kudret’e göre güneş yarın ya kendisi ya da Celal için doğacaktır. Bütün bunları Celal’in mahallesinde dolaşırken keyifle Alyanak’a anlatır. Bu hesaplaşma sonunda Kudret ölecek mi?

18739849_708352196016902_5795527692587985655_n

Füsun Hanım, kaçırılan oğlu Umut’un resmini bakarak o günün yakın olduğunu düşünür.

18740153_708352099350245_321837505896899677_n

Annelerin en mutlusu Füsun Hanımdır. Yıllar sonra iki oğlunu ile bir arada olacaktır.

18664509_708352112683577_8340519731330346580_n

Fragmanlar :

 

İçerde, daha fazlası heyecan dolu 36.bölümü 29 Mayıs Pazartesi akşamı Show Tv ekranlarında olacak!

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Vatanım Sensin / Asıl vatan haini Tevfik köşeye sıkışır ve Azize’yi kaçırır!

fragman224563

 

03 Medya’nın yapımcısı olduğu “Vatanım Sensin” bütün heyecanı ile Kanal D ekranlarında devam ediyor.

Cevdet artık vatan haini olmadığını karısı Azize biliyordur. Köy katliamından sonra Azize Cevdet’in hayatını kurtarmıştır. Yunan Albay Stavro’yu sırtından vurmuş ve öldürmüştür. Kocasının ağzından ne olduğunu, vatanı için neler yaptığını öğrenmiştir.

Güçlü oyuncu kadrosu :Halit Ergenç (Cevdet), Bergüzar Korel (Azize), Onur Saylak (Tevfik), Senan Kara (Veronika), Baki Davrak (Vasili), Şebnem Hassanisoughi (Eftelya), Celile Toyon (Hasibe), Boran Kuzum (Leon), Pınar Deniz (Yıldız), Miray Daner (Hilal), Kubilay Aka (Ali Kemal), Hakan Salınmış (Eşref), Aslı Omağ (Marika), Mert Denizmen (Yinon), Yasemin Szawlowski (Eleni), Emre Şen (Hacimihalis), Yiğit Çelebi (Mustafa Saim) ve Okan Yalabık (William Hamilton) yer alıyor.

Geçen bölüm tahtacı köyü katliamını kuvvacılara yüklemek isteyen Tevfik, kurduğu tuzağa düşer. Köyden sağ kurtulan küçük Salih her şeyi görmüştür. Annesini, dayısını Tevfik öldürmüştür. Ali Kemal, küçük Salih ile Tevfik’e bir oyun oynar. Tevfik’in hain olduğu herkesin gözü önünde ortaya çıkar. Halk linç etmek için üstüne yürür.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Maskesi düşen Tevfik, yenilgiyi kolay kolay kabullenmez; kızgın ahalinin elinden Azize’yi esir alarak kurtulur ve Eşref Paşa’nın hakiki vasiyetini Vasili’ye verir.

59253d674967833a280b5b8e

Cevdet’in casus olduğunu ispatlayan bu vasiyet, Tevfik’in Londra bileti olacaktır. Cevdet, Tevfik’in elindeki bu kozdan bihaberken, Tevfik’in de hiç hesaba katmadığı bir şey vardır.

Yunan Ordusu’ndaki hainin kim olduğunu çözmeye çalışan Vasili, bir yandan da taarruz için son hazırlıkları yapar.

mqdefault

Cevdet’in eline Ankara’ya istihbarat verebilmesi için beklenmedik bir fırsat geçer. Anadolu’nun işgalinin önlenmesi, bu fırsatın iyi değerlendirilmesine bağlıdır.

vatanim-sensin-29-bolumde-tevfik-azize-yi-oldurecek-mi--9188944

Maskesi düşen Tevfik, linç girişiminden kurtulabilmek için Azize’yi kullanıyor; İngiltere’ye kaçabilmek adına Yunan Ordusu ile iş birliği yapıyor!

Ali Kemal ile Leon arasındaki kavgayı Hilal önlemeye çalışır.

59259ca67af50a2050ab3714

Vatanım Sensin, heyecan dolu tekrarsız yeni bölümüyle 25 Mayıs Perşembe saat:20.00’de Kanal D ekranlarında.

https://www.youtube.com/watch?v=_vq7AC9cWxU

İyi seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Cesur ve Sühan, Rıza tehlikesinden kurtulabilecek mi?

Cesur ve Güzel 28.Bölüm (1)

Ay Yapım imzalı ‘Cesur ve Güzel’in yeni bölümünde Cesur, adaleti sağlamak için Rıza’nın peşine düşecek. Bu sırada Rıza da hem Cesur’u hem de Sühan’ı kurduğu tuzakların içine çekmeye çalışacak. Tahsin Korludağ’ın bıçaklanması ise bölüme damgasını vuracak sürpriz bir gelişmeye neden olacak.

Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün rol aldığı ‘Cesur ve Güzel’in yeni bölümünde Sühan’ın tüm ısrarlarına rağmen Rıza’nın peşine düşen Cesur, bu sefer oyuna son vermek üzere harekete geçecek. Cesur’un bu hamlesiyle büyük bir hayal kırıklığına uğrayan Sühan, Cesur’un ne pahasına olursa olsun kararından vazgeçeceği umudunu içinde taşıyacak. Tehlikeli bir kovalamaca oyununun yaşanacağı ve heyecanın doruk noktasına ulaşacağı bölümde, Cahide’nin Reyhan’a, Salih’i öldürenin Tahsin olduğunu söylemesi tüm dengeleri alt üst edecek.

TAHSİN KORLUDAĞ BIÇAKLANIYOR!

Cesur ve Güzel 28.Bölüm (5)
Bu şoke edici haber karşısında soluğu Tahsin Korludağ’ın karşısında alan Reyhan, kocasının intikamını almak isteyecek ve Tahsin’i bıçaklayacak. Tahsin’in bıçaklandığı haberi tüm Korludağ Kasabası’nı derinden etkilerken, Korludağ Çiftliği çatısı altında ekran başındakileri şaşırtacak sürpriz bir ‘ilk’in yaşanmasına yol açacak.“Bizi ayırma lütfen”Sühan, Cesur’a son bir şans verecek mi?

Cesur ve Güzel 28.Bölüm (2)
Rıza tehlikesini ortadan kaldırmaya kararlı olan Cesur’un kalbinde ve aklında hep Sühan olacak. Sühan’la karşı karşıya gelen Cesur’un, son bir şans istemesi karşısında aşkından hiçbir zaman vazgeçmeyen Sühan’ın nasıl bir tepki vereceği merakla beklenecek.
Cesur ve Güzel 28.Bölüm (4)
‘Cesur ve Güzel’in heyecan dolu yeni bölümünde Sühan, Cesur’u kötü bir şey yapmadan durdurabilecek mi, âşıklar Rıza’nın kurduğu tuzaklardan kurtulabilecek mi, Tahsin Korludağ’ın bıçaklanması nasıl bir gelişmeye neden olacak gibi sorular cevap bulacak.
Cesur ve Güzel 28.Bölüm (3)

‘Cesur ve Güzel’in yeni bölümü 25 Mayıs Perşembe (bu akşam) saat 20:00’da Star TV’de ekrana gelecek.

 Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Kaynak haber ve görseller Persona Basın bülteni.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Kara Sevda’da Kemal ve Nihan’dan evliliğe ilk adım ve sözleniyorlar!

Bu Şehir Arkandan Gelecek / Ali, hayatının en zor maçına çıkacak ve Final!

Çağatay Ulusoy, İçerde ile efsane oldu!

Ekran AlıntısıİÇERDE 35.FN2

Çağatay Ulusoy; her yaptığı ile, her dizisi ile önde olan bir oyuncumuz. Sosyal Medyada en çok konuşulan sanatçı. Tip onda, karizma onda, en önemlisi oyunculuk onda. Şu günlerde İÇERDE dizisindeki süper üstü oyunculuğu ile kasıp kavuruyor. Geçen hafta 34.bölüm finalinde baba dediği Yusuf Müdüre sarılıp ağlaması görülmeye değerdi. Hem yaşıyor, hem de yaşatıyor. O artık efsane oldu.

Çağatay Ulusoy Sosyal Medyayı aslında pek sık kullanmıyor. Ama arada bir resim koyuyor.

Önceki gün Instagram hesabından paylaştığı gözlüklü resmi yine tıklanma rekoru kırmış, çok kısa zamanda 400 binin üstünde tıklanmış, 13 bine yakın yorum almıştır. Instagram hesabında 2 milyon takipçisi var. Sadece ülkemizden değil, dünyanın her ülkesinden tıklanmış ve yorumlar yapılmış. Bir oyuncu için paradan daha önemlisi bu sevgi ve ilgi olsa gerek. Para nasıl olsa arkadan geliyor.

İçte buram buram karizma kokan o resim:

DAbnUwFWAAAGmjE

Digılup MTM sosyal medya ölçümlerine göre, 12-18 Mayıs 2017 Tarihleri arasında Sosyal Medyada haftanın en çok konuşulan erkek oyuncuları arasında ilk sırada bulunuyor.

DAQoWBzUIAAFJiX

Çağatay Ulusoy, İçerde dizisindeki performansı ile göz dolduruyor. Milyonlarca takipçisi haliyle onu ilk sıralara çıkartıyor.

 

DAfhgnjXUAAEggM

Somera ölçümlerine göre dizisi İçerde % 43,19 ile ilk sırada gözüküyor. Dün akşam ekranlara gelen dizinin 35.bölümü ile icerdeyizabi dediler.

Çağatay Ulusoy, İçerde dizisi ile efsane oldu. Bu yaz Taff Pictures ile çekeceği sinema filmi ile yeni başarılara imza atacak! Çok yakında sınırlarımızı aşacak, onu Hollywood’ta görürsek şaşırmayalım. En azından ben onun hamurunda oyunculuk mayasını görüyorum. Oynadıkça kendisini aşıyor.

Hadi Çağatay yolun açık olsun.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

İçerde / Sarp ve Mert artık iki düşman değil, Onlar artık tek yumruk!

Ay Yapım imzalı ‘İçerde’nin dün akşam yayınlanan bölümünde nefesler tutuldu ve ekran başındakiler final sahnesini büyük bir heyecanla bekledi. Kardeş olduklarını öğrenen Sarp ve Mert’in duygu yüklü buluşması izleyicileri gözyaşlarına boğdu.

Pazartesi akşamları hem ekranlara hem de sosyal medyaya damgasını vuran ‘İçerde’de, izleyicilerin ilk bölümden bu yana büyük bir heyecanla bekledikleri tarihi an gerçekleşti. Birbirlerini bulmak için nefes alan Sarp ve Umut (Mert) Yılmaz Kardeşler, sonunda birbirlerine kavuştu. Bölümün final sahnesinde, aradan geçen yılların ve yitip giden çocukluk anılarının acısını çıkarırcasına birbirlerine sıkıca sarılan Sarp ve Mert, ekran başındakileri gözyaşlarına boğdu. Sarp’ın, “İçerde misin Umut?” sorusunun ardından Umut’tan gelen “İçerdeyim… Abi!” cevabını verdiği duygusal anla ilgili #içerdeyizabi etiketiyle sosyal medya mecrası Twitter’da sayısız yorum paylaşıldı.

İşte, Sarp ve Mert’in tarihi kavuşma anı:

Pazartesi akşamlarının zirvedeki ismi ‘İçerde’nin dün akşam ekrana gelen bölümü AB’de 10.31 izlenme oranı (rating), 23.80 izlenme payı (share), ABC1 20+’da 10.25 izlenme oranı (rating), 21.77 izlenme payı (share) ile birinciliği göğüsledi.#içerdeyizabi etiketi ile 112.977 tweet atılırken, Twitter’ın Türkiye gündeminde 13 saat 45 dakika, dünyada ise 8 saat 20 dakikaTT listesinde kaldı.

SARP, CELAL’İN KORKULU RÜYASINA DÖNÜŞTÜ!

“SIRA SENDE KEBAPÇI CELAL!”

Yusuf Müdür’ü öldürmekle suçlanan Sarp, hem masum hem de polis olduğunu kanıtlamayı Celal ile Mert’in oyunu yüzünden başaramadı. Ancak Sarp’a uzanan sürpriz yardım eli, oyunun seyrini değiştirdi. Alyanak’a Sarp’ı kaçırtan Kudret, savaşın en kızgın olduğu anda cephenin en ön safına Sarp’ı attı. Celal’den intikam almaya kurulu bir bombaya dönüşen Sarp’ın, Celal’le konuşması tansiyonu yükseltti. Sarp, Celal’e Coşkun’un hayatta olduğunu söyleyerek asıl darbeyi vurdu.

İşte, Sarp ile Celal arasındaki hararetli anlar:

https://www.youtube.com/watch?v=YcihvhzOXR8

CELAL İLE KUDRET HESAPLAŞMASINDA SON RAUNT YAKLAŞIYOR MU?

Yeni bölümden yayınlanan ilk sahnede Kudret’in “Ya Kebapçı Celal ya da ben… İkimizden biri yarın doğacak güneşi görmeyecek” sözleri, Celal ile Kudret arasındaki savaş çanları son kez mi çalacak sorusunu akıllara getirdi. İki ezeli düşman arasındaki büyük hesaplaşma, nefesleri kesecek.

İşte, yeni bölümden ilk sahne:

https://www.youtube.com/watch?v=iikZJ3msphA

İçerde 35.Bölüm (2)

İçerde 35.Bölüm (3)

İçerde 35.Bölüm (1)

İçerde 35.Bölüm (4)

İki kardeşin buluşup sarışmalarını uzaktan Coşkun keyifle seyreder.

İçerde 35.Bölüm (5)

‘İçerde’nin yeni bölümünde Sarp ve Mert, kardeş olduklarını nasıl öğrendi, Celal ile Kudret arasında neler yaşanacak gibi sorular yanıt bulacak. Coşkun, önce kardeş olduklarını kime nasıl söyledi, bu bölümde göremedik. Ama iki kardeşi, daha önce kavga ettikleri çatıda buluşturdu.
İki kardeş doyasıya birbirlerini sarıldılar, göz yaşı döktüler. Onların duygusal anları seyirciyi de etkiledi, yürekleri dağladı.
DAdUFUVXgAEBbHu - Kopya
DAdUFUQXYAAyuJc - Kopya

DAdUFTbXkAEXtxu - Kopya

Tek yumruk olan Yılmaz kardeşler, şimdi balyoz gibi yumruğu birlikte Celal’e vuracaklar. Yılların öfkesi var yüreklerinde… Anneleri Füsun için… Müdürleri Yusuf için… Babaları Metin için… Melek için…

Finale heyecan dolu son 4 bölüm kaldı. 19 Haziran 39.bölüm final. Ay Yapım’ın bu güzel dizisi sona erecek! Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli için “İÇERDE” unutulmaz bir dizi olarak hafızalarında kalacak!

‘İçerde’nin yeni bölümü 29 Mayıs Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Kaynak haber ve görseller Persona Basın Bülteni.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Geçen Haftanın (15 – 21 Mayıs 2017) en çok izlenen dizileri!

cats 22 MAYIS

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 15 – 21 Mayıs 2017 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 30 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Geçen Hafta Gösterimdeki Diziler :

İçerde, Kırgın Çiçekler, Hangimiz Sevmedik, İsimsizler, Söz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Anne, Muhteşem Yüzyıl IV.Murad, Hayat Şarkısı, Bir Deli Sevda (Final), Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda, No:309, Vatanım Sensin, Cesur ve Güzel, Çoban Yıldızı, Baba Candır (Final), Aşk ve Mavi, Arka Sokaklar, Payitaht Abdülhamid, İstanbullu Gelin, Kalbimdeki Deniz, Seksenler, Adı Efsane, Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Savaşçı, Bodrum Masalı, Lise Devriyesi ve Seni Kimler Aldı dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

Haftanın dizilerinde ;

Total’in ilk sırasında bu hafta haftanın birincisi Diriliş Ertuğrul, 88.bölümünde aldığı, 12,13 reyting puanı ile ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Show Tv’nin sevilen dizisi Yeni Gelin aldığı 6,08 reyting puanı ile yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında, TRT1’in Diriliş Ertuğrul dizisi 88.bölümünde aldığı 13,78 puanla birinci sırada yer almıştır. Kanal D’nin yeni dizisi İsimsizler 8.bölümde aldığı, 4,98 puanla 10.sırada yer almıştır.

FİNAL YAPAN VE YAPACAK DİZİLER

BİR DELİ SEVDA (SHOW) :

bir-deli-sevda-oyunculari-konusu-oyuncu-kadrosu

Pastel Filmin, başrollerini Erkan Kolçak Köstendil ve Cansu Tosun’un oynadığı Bir Deli Seva, nedense olmadı, tutulmadı. 4.bölümünde final yaptı ve ekranlara veda etti.

 

BABA CANDIR (TRT1) 

baba-candir-16918-300x134

TRT1’in uzun soluklu dizisi 66.bölümünde final yaptı ve bitti. 18 Mayıs Perşembe akşamı 66.bölüm final bölümü ekranlara geldi.

 

HANGİMİZ SEVMEDİK (TRT1) :

hangimiz-sevmedik

Pazartesi akşamlara ekranlara gelen dizi bu akşam 40.bölümü ile ekranlara veda ediyor. Aile Romantik, komedi dizisi olan dizi Adile Naşit ve Münir Özkul’un 36 yıl önceki bir yeşilçam aşkını konu almıştır.

 

SEKSENLER (TRT1) :

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), default quality

TRT1’in uzun soluklu dizilerinden biri daha ekranlara veda ediyor. 27 Mayıs Cumartesi akşamı 228.bölümü ile son defa ekranlara gelecek. Seksenler dizisi Türkiye’nin 1980’lerin başından günümüze değin geçen 32 yıllık geçmişini ve değişimin hikayesidir. Klasik bir Türk ailesi üzerindeki etkilerini hedefleyen eğlenceli bir dönem anlatılıyor. Dizi sosyal hayattaki değişimin, hayatımıza giren yeniliklerin bizleri nasıl etkilediğini gözler önüne sermektedir.

 

Reyting Nedir?

Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 88.Bölüm (TRT1)…………………………..12,13 – 26,63

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 69.Bölüm (Atv)….9,14 – 22,34

3.Söz 7.Bölüm (Star Tv)……………………………………………8,05 – 18,60

4.Aşk ve Mavi 28.Bölüm (Atv)…………………………………..7,79 – 18,13

5.Savaşçı 6.Bölüm (Fox Tv)………………………………………7,18 – 17,04

6.İçerde 34.Bölüm (Show Tv)……………………………………7,00 – 16,38

7.Arka Sokaklar 442.Bölüm (Kanal D)………………………6,54 – 14,94

8.Kırgın Çiçekler 84.Bölüm (Atv)……………………………..6,48 – 15,34

9.Anne 28.Bölüm (Star Tv)………………………………………6,39 – 15,44

10.Yeni Gelin 11.Bölüm (Show Tv)……………………………6,08 – 15,60

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 88.Bölüm (TRT1)…………………………13,78 – 31,01

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 69.Bölüm (Atv)..9,39 – 23,58

3.İçerde 34.Bölüm (Show Tv)………………………………….8,41 – 20,74

4.Vatanım Sensin 28.Bölüm ( Kanal D)……………………8,09 – 20,64

5.İstanbullu Gelin 12.Bölüm (Star Tv)……………………..6,22 – 16,26

6.Anne 28.Bölüm (Star Tv)…………………………………….5,68 – 14,15

7.Söz 7.Bölüm (Star Tv)………………………………………….5,47 – 13,47

8.Payitaht Abdülhamit 12.Bölüm (TRT1)…………………5,29 – 13,59

9.Savaşçı 6.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….5,01 – 12,50

10.İsimsizler 8.Bölüm (Kanal D)……………………………..4,98 – 12,28

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in haftanın reyting karalı olan Diriliş Ertuğrul bu hafta da AB’de aldığı 13,09 reyting puanı ile haftanın birincisi olmuştur.

dirirliş 88.bölüm

Bir süredir sessizliğini koruyan Vasilius Nikea’dan gelen büyük orduyla birlikte güç toplamış ve Sultan’ın casusunu yakalayarak Ertuğrul’ları büyük bir tuzağa düşürmüştür. Ertuğrul’lar büyük zayiat vermiş, Aliyar ciddi bir ok darbesi almıştır. Peki Ertuğrul’lar Vasilius’un bu büyük saldırısından kurtulabilecek midir? Aliyar yaşayacak mıdır? Diğer yandan Halime doğum sancıları içinde kıvranmaktadır. Çocuk ters gelmekte ve ebeler bir türlü doğumu gerçekleştirememektedir. Halime son olarak kendinden geçmiş ve herkes çaresiz kalmıştır. Ebeler var güçleriyle çaba harcamaktadırlar. Peki ebelerin bu çabası netice verecek midir? Halime Sultan kurtulacak mıdır? Bebek yaşayacak mıdır? Diğer yandan Sultan Aleaddin Ebu Mansur adıyla Kayı Obasına gelmiş, incelemelerde bulunmuştur. Peki Sultan Aleaddin’i Konyadan kayı obasına tebdil-i kıyafet getiren sebep nedir? Sultan’ın burada olması ne gibi neticeler doğuracaktır?

 

2.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ : Oktay Kaynarca’nın başrolü oynadığı ATV’nin macera dizisinin 69.bölümünde bu hafta 3 basamak yükselerek AB’de aldığı 9,39 reyting puanı ile 2.sırada yer aldı.

Suzi, Esra’yı öldürecek mi?

3_d eşkıya 69.bl.

Serkan’a esir düşen İlyas, Tipi ve Şahin Ağa tanık olmaya ikna olmadıkları için çeşitli işkencelere maruz kalırlar. En acımasızı ise sevdikleri üzerinden yapılan psikolojik işkencedir. Herkes en zayıf noktasından vurulur ama yine de kimse konuşmaz. Olacaklardan habersiz ortalığı karıştıran Serkan’ın keyfi şimdilik yerindedir.

İçeride tutulanlar sevdiklerine düşman edilmeye çalışırken, dışarıda büyük bir çaba vardır. Elindekilerle yetinmeyen Serkan, operasyon hazırlığı içinde olan Hızır ve çevresindekilere de zarar vermeye çalışır. İşkenceler esnasında çekilip gönderilen bir görüntü bardağı taşıran son damla olacaktır. Hem devleti hem sevdikleri için her türlü çabayı sarf eden Davut ise Rüstem’in hala asıl hedefidir.

Yaşanan tüm felaketlerin sebebi Rüstem, gizli tanıklığı kabul etmeyen Esra’nın evine Suzi’yi yollayarak onu ölümle yüzleştirir. İlyas’ın yaşaması için her şeye razı gelebilecek olan Suzi’nin bir seçim yapması gerekecektir.

 

3.İÇERDE : Show Tv’nin fenomen dizisi olan İÇERDE, bu hafta 34.bölümde AB Grubunda aldığı aldığı 8,41 puanla haftanın dizileri arasında bu hafta 3.sıraya düştü. Sarp (Çağatay Ulusoy), dört yaşında kaçırılan öldü denilen kardeşi Umut’u (Aras Bulut İynemli) arama hikayesi ele alınıyor. Kaderin cilvesi her ikisi de polis kolejinde kardeş olduklarını bilmeden birlikte okuyor, polis oluyorlar. Mert İçerde polis ama mafya babası Celal’e çalışıyor. Ağabey Sarp dışarıda, köfteci Celal’in sağ kolu gözükse de gizli polis, müdürü Yusuf’a çalışıyor. Mert, Organizede Celal’in adamı olarak çalıştığı deşifre olunca, atıldı o da Celal’in yanına girdi.

İçerde 34.Bölüm (4)

“İçerde”nin 34. bölümünde; Sarp ve Mert’in kıran kırana geçen düellosu, ikisinin de kurtulmasıyla sonuçlanır. Ancak iki cephe arasındaki savaş, Celal’in Füsun’u kaçırtmasıyla kızışacaktır. Birincil hedefi Kudret olan Celal’in gözünü, Sarp’ı ve tüm sevdiklerini yok etme hırsı bürüyecektir. Annesi Füsun’un kaçırıldığını öğrenen Sarp, harekete geçtiğinde tek başına olmayacaktır. Vicdanı ile mantığı arasında sıkışıp kalan Mert ile Sarp, bir kez daha yan yana mücadele edeceklerdir. Bu esnada Kudret, kaçmayı başarırken iki cephe arasındaki savaş ise kardeşleri yeniden karşı karşıya getirecek ve savaşın seyri, Yusuf Müdürün hayatını kaybetmesiyle bambaşka bir boyut kazanacaktır.

 

4.VATANIM SENSİN : Kanal D’nin macera ve drama dizisi bu hafta 27.bölümde AB’de aldığı 8,72 puanla, haftanın dizileri arasında 4.sıraya yer almıştır. İşgal altında Türkler ve düşmanlar arsında aşk öne çıktı.

vatanım sensin 28.bölüm

Yörüklere yapılan katliam, herkesi derinden etkiler. Cevdet bunu yapanlardan intikam almak için doğru zamanı beklemeye başlar. Azize’nin, gerçek vazifesini öğrenmesi her ikisini de mutlu etse de tedirginlik yaşamaya devam ederler. Artık vatan uğruna birlikte hareket edecekler ve Azize’nin de içinde olacağı yeni bir plan yapılacaktır. Azize, Yüzbaşı Yakup’tan aldığı talimatla harekete geçmeye hazırlanır.

Kuvvacılar tarafına geçti gibi görünse de Leon, Yunan Ordusu’na hizmet etmeye devam eder. Babası Vasili’ye kuvvacılardan haber götüren Leon, Yörüklere yapılan katliamın öncüsünü merak eder. Tevfik ve yandaşları, bunun sorumlusu olarak kuvvayı hedef gösterse de Ali Kemal ve kuvvacılar bunun gerçek olmadığını her fırsatta dile getirirler. Ve Tevfik yaptıklarının hesabını verecektir.

5.SÖZ : Star Tv’nin yani savaş ve macera dizisi Söz oldukça sevildi. Bu hafta 2 basamak gerileyerek, Total’de aldığı 8,05 puanla haftanın dizileri arasında 5.sırada yer aldı.

74326 söz 7.

Çolak kaçmak için aradığı fırsatı bulurken, Yavuz son sürat olay yerine doğru yola çıkar. Üstelik büyük bir tuzağa doğru gittiğinden habersizdir. Bu arada Kıdemli Üsteğmen Yavuz ve ekibinin Çolak’ın evindeki profesörü ele geçirmesi Çolak’ın planlarını bozar ama Çolak’ın geri adım atmaya niyeti yoktur. Biyolojik silahlar için ihtiyacı olan Profesörü İstanbul’da bulmuştur. Bu durum Yavuz ve ekibini İstanbul’a gelmeye zorlar. Çolak bu davette Yavuz’a büyük bir sürpriz hazırlar aynı davete Bahar’ın da gelmesi işleri iyice karıştırır. Yavuz Bahar’la yakınlaşırken, zor ve riskli bir kararı da vermek zorundadır.
Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

İçerde, Söz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Anne, Diriliş Ertuğrul ve Savaşçı her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda ilk onda: Atv Tv. 3 Dizi. Show Tv ve Star Tv 2 dizi. TRT1, Kanal D ve Fox Tv birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Star Tv 3 dizi. TRT1. ve Kanal D 2 dizi. Atv, Fox, Kanal D ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Star Tv. Total’de 2 ve AB’de 3 dizi ile tartışmasız haftanın kanalı olmuştur.

 

YENİ DİZİLER :

Şevkat Yerimdar (Fox Tv) :

18089038678806396254

Başrollerinde Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Salih Kalyon, Murat Akkoyunlu, Suzan Aksoy ve Pascal Nouma’nın yer aldığı Şevkat Yerimdar çok yakında FOX izleyicisiyle buluşuyor. Limon Film’in yapımcılığını üstlendiği, senaryosunu Erol Hizarcı’nın kaleme aldığı ve yönetmen koltuğunda Bülent İşbilen’in oturduğu merakla beklenen Şevkat Yerimdar projesi, izleyiciyi güldürmeye hazırlanıyor.

Başrol oyuncularının yanı sıra Ayşe Kökçü, Mazlum Çimen, Burak Demir, Barış Murat Yağcı, Eser Eyüboğlu, Pelin Orhuner ve Canan Maktal’dan oluşan deneyimli oyuncu kadrosunun izleyicisiyle buluşmasına sadece sayılı günler kaldı.

Dizinin konusu:
Asi ruhlu mahalle delikanlısı Şevkat, İstanbul’da eski bir mahallede yaşamaktadır. Çarşıda esnaftır ve yumurtacı dükkanı vardır. Mahallede renkli kişiler yaşamaktadır. Acı ve tatlı yanlarıyla hayatı birlikte yaşar, eski mahalle kültürünü yaşatırlar. Mahalledeki evlerin ve çarşıdaki dükkanların çoğu Cevdet Bey’e aittir.

Cevdet, zengin bir antikacıdır. Bir zamanlar o mahallede rahmetli karısıyla yaşamış ve kızı Esin orada doğmuştur. Mahalleyi korumak için kazandığı paralarla mülk almaktadır. Kiracılarını arayıp sormaz, kirayı artırmalarını talep etmez. Mahellede saygı duyulan biridir.

 

Türk Malı (Star Tv) :

turk_mali_aile_komedisi

Şafak Sezer ile Mewhmet Ali Erbil bir araya gelince ne olur? Yayınlandığı dönem milyonlarca kişinin gönlüne taht kuran ve espirileri ile dillerden düşmeyen ‘Türk Malı’ dizisi ünlü oyuncu kadrosu, espirileri ve yenilikleriyle 28 Mayıs Pazar 20.00’da Star’da başlıyor!

Türk Malı, dev kadrosu ve yepyeni senaryosu ile ekranlarda fırtınalar estirecek.
Şafak Sezer’in canlandırdığı Erman Kuzu’nun başına gelen olayları komik bir şekilde ele alan Süreç Film imzalı dizinin senaristliğini Tayfun Güneyer üstleniyor. Güçlü cast listesine sahip olan dizide Şafak Sezer, Mehmet Ali Erbil, Hasibe Eren, Nergis Kumbasar, Anıl İlter, Burcu Binici, Gülhan Tekin, Haki Biçici, Polina Ch, Selen Görgüzel, Serkan Şengül, İlke Korkmaz ve Buse Narcı rol alıyor.

Haziran ayının yaklaştığımız şu günlerde sezon dizileri final ya da sezon finali yapmaktadırlar. Bu konuda kanallara göre geniş blog yazımı 18 Mayıs da yazıp yayınlamıştım. (2017 Sezon dizileri ne zaman final yapacak! Yeni Sezonda devam edecekler! http://balcilar-blog.com/?p=19620 ) Oldukça da ilgi gördü. Milliyet Blog’da okuma rekorları kırdı. (Şu sıralarda 5.900 okuma)

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Görseller ve dizi özetleri ilgili kanalların dizi ana sayfalarından alınmıştır. Sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.)

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.