Aylık arşivler: Temmuz 2019

Aras Bulut İynemli’nin “7.koğuştaki Mucize” Film Ekibi Basınla Buluştu!

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in üstlendiği, başrolünde ise genç kuşağın en başarılı oyuncularından Aras Bulut İynemli’nin yer aldığı, merakla beklenen ‘7. Koğuştaki Mucize’ filminin ilk videosu ve tanıtım afişi yayınlandı. Çekimleri Beykoz Kundura’da devam eden filmin ekibi, çekimler arasında ilk kez basının karşısına geçti.

Bütün oyuncu kadrosu ile birlikte görülüyor

 ‘7. Koğuştaki Mucize’ Filminin İlk Tanıtım videosu yayınlandı : 

https://youtu.be/VFmQK635NEw

Lanistar Media ve Motion Content Group’un yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda birçok başarılı projeye imza atan Mehmet Ada Öztekin’in oturduğu, konusu ve oyuncu kadrosuyla merakla beklenen ‘7. Koğuştaki Mucize’ filminden ilk görüntüler yayınlandı. Yayınlanan video ve afiş, özgün, güçlü görsel diliyle seyircileri hem duygu yüklü bir baba-kız öyküsünü izleyeceklerinin hem de zorlu bir adalet arayışına tanık olacaklarının sinyallerini veriyor.

Tanıtım afişi gerçekten süper olmuş.

Güney Kore’de büyük bir gişe başarısı yakalayan ‘Miracle in Cell No. 7’ filminin uyarlaması olarak çekilen ‘7. Koğuştaki Mucize’ daha vizyona girmeden hikayesi ve Türkiye’nin önemli oyuncularından oluşan kadrosuyla merak uyandırıyor.

Çekimleri Beykoz Kundura’da devam eden filmin oyuncuları set arasında gerçekleşen basın toplantısı ile basının karşısına geçti. Tüm kadronun yer aldığı toplantıda oyuncular filme dahil oluş süreci ve karakterleriyle ilgili kısa bilgiler verdiler.

 

 

Kızı ile çok özel ve güçlü bağı olan masum bir babanın adalet arayışını konu alan, sinemaseverlerin uzun yıllar hafızalarından silinmeyecek bir baba kız hikayesini anlatan ‘7. Koğuştaki Mucize’ filminin geniş oyuncu kadrosunda Aras Bulut İynemli dışında Nisa Sofiya Aksongur, Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur, Sarp Akkaya, Yıldıray Şahinler, Deniz Celiloğlu, Gülçin Şahin Kültür, Ferit Kaya, Cankat Aydos, Hayal Köseoğlu, Doğukan Polat ve Serhan Onat gibi başarılı isimler yer alıyor.

Filmin çekimleri hızla devam ediyor.

Önümüzdeki günlerde çekimleri tamamlanacak film 11 Ekim 2019’da beyaz Perde de seyirci ile buluşacak.

Baba Memo ile kızı Ova çok tatlılar.  Bu film sinemalarda gösterime başlaması ile ilk işim sinemaya gitmek olacak!

 Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Kaynak Haber: 

İletişim Deposu

Zümrüt Burul                                            İrem Tümer

Tel: 0536 486 63 66                                 0543 761 25 01

zumrutburul@iletisimdeposu.com           iremtumer@iletisimdeposu.com

Hakan: Muhafız 2.Sezon Final Bölümü Süper!

Çağatay Ulusoy’un The Protector (Hakan: Muhafız) dizisinin 2.sezon ilk bölümü 26 Nisan 2019 tarihinde tüm dünya ülkelerinde aynı anda yayına girmişti. Toplam 8 bölüm de aynı anda yayınlanır. Sekiz bölümü tekrar izledim. Tüm bölümleri sizlere anlatamam ama son final bölümü olan 8.bölümden bahsetmek istiyorum.

Hakan ile Leyla deniz kıyısında tam bir yaz tatili yaparlar. Leyla Faysal’ın etki alanındadır. Arada bir Hakan ile aşkları öne çıkar, Leyla Hakan’ı çok sevmektedir, eski günlerdeki gibi birlikte olurlar.

Leyla, Zeynep tarafından öldürülmüştür. Sebep Rüya’nın çekim alanına giren Leyla, Hakan’ı öldürmeye çalışır. Hançeri Hakan’a saplamak üzereyken Zeynep engeller. Leyla’nın göğsüne saplar onu öldürür.

Hakan bu acı ölüm yüzünden kendine gelemez, Leyla’nın kolyesine bakar ve oturur ağlar.

Faysal taraf değiştirip Hakan tarafına geçer. Amaç kaybettiği sevgilisi Rüya’yı tekrar kazanmaktır. Rüya ile Mergen’nin ortak çalışması olan zehirden sırf inandırıcı olsun diye bir tüp getirir.

Hakan’ın ağabeyi Levent Rüya’nın tarafına geçmiş ve Mergen ile işbirliği yapmıştır. Zeynep onu kötü tohum olarak niteler.

Hakan, Faysal ve Zeynep kahine giderler. Tılsımlı gömlek ve hançerin niye güçlerinde kayıp olduğunu öğrenmek isterler. Genç ve güzel kahin (Miray Daner) onları kabul eder. Objeler muhafızın sadakatini hissetmediğini söyler. O yüzden aranızdaki bağ tazelenmeli der.

Parmağını keser, akan kanı göleğe sürer. Kendisini suçlu hissetmemesini söyler.

Levent (Engin Öztürk) Hakan’ı arar buluşup konuşmak ister. Hakan da Levent ile buluşup kendi planını uygulamak ister. Amacı Rüya ve Mergen’in çalışma yerini bulmaktır. Buluşurlar ve kavga ederler, Hakan onu iyice tahrik eder, yumruk yumruğa dövüş başlar. Bu esnada Hakan vericiyi Levent’in cebine koymaya başarır. Surlarda devem eden kavgada Hakan bayılır, Sur kenarında kalır. Levent gider, gelen Zeynep, Hakan’ı Surun kenarında görünce aklı gider.

Kolundan tutar içeri çeker, yan  yana otururlar. Zeynep Hakan’a ilk defa aşkını itiraf eder. “Seni gördüğüm ilk andan beri seviyorum” der ve çeker dudaklarından öper.

Verici işe yarar, Levent’in cebinden sinyaller gelmeye başlar. Rüya ve Mergen’in çalıştıkları yeri bulunmuştur. hep birlikte hemen o binanın kapısına dayanırlar.

Hakan ile Faysal ve Azra, Serdar ve Zeynep ikinci bir ekip olur. Zeynep bu gruplamaya karşı çıkar, Hakan; “Zeynep bir defa da bana güven” der. Zeynep bozulur, ayrılıp yürürler. Hakan’ın içine sinmez, Faysal’a bir dakika der ve geri döner. Zeynep’in kolundan çeker.

Onu dudaklarından ihtirasla öper. Hakan’a dikkatli ol der, bu öpücük Zeynep’i ziyadesiyle mutlu eder.

Faysal, Hakan’a arkadaş değiliz eğer Rüya’ya bir şey olursa hepinizi öldürürüm diye tehdit savurur. Binaya girince Azra tabanca kurşunu ile öldürülür alt kata düşer. Zeynep karşılaştığı Levent ile dövüşür. Zeynep onu bacak arasında sıkıştırır, Levent bayılır.

Bu defa da, Hakan ile Mergen (Saygın Soysal) karşı karşıya gelir.

Mergen  Hakan’a;  “Bu dünya kurtarılmaya değer mi sence?” Sonra karşısında duran Hakan’a kurşunu göğsüne sıkar,  ama kurşun yere düşer. Mergen Hakan’ın gücünden habersizdir.

Sonra Faysal ile Rüya kaçarken Hakan ile karşılaşırlar.  Zeynep kaçmalarına izin vermemesini ister. Faysal Hakan’a bire karşı iki ölümsüz olduklarını söyler. Zeynep; “O yalnız değil alçak herif” deyince Faysal tek kurşunu Zeynep’in göğsüne sıkar.

Hakan Zeynep yere düşerken yakalar kucaklar. Zeynep (Hazar Ergüçlü) can havliyle onları durdur, onları durdurmak için her şeyi yapacağım demiştin. Hakan onun iyice fenalaştığını görünce; Zeynep hayır, bırakamazsın beni… “Hayıııır….” Diye tüm holü inleten bir çığlık atar.

Levent, İSKİ’nin baraj gölünün demir kapısını keski ile açar, içeri girer.

Baraj suyuna elindeki hazırladıkları zehri tam boşaltacak iken dürbünlü tüfekten çıkan bir mermi Levent’in alnına doğru yol alır.

Burada 2.sezonun 8.bölüm finali ile sona erer. 2.Sezon finalinde gördük ki, Zeynep Hakan aşkı öne çıktı. 3.sezonda dolu dizgin devam edecektir.

Hakan: Muhafız dizisinin 3.sezon çekimleri Mayıs ortasında başlamıştı. Çekimler bitmiş, 4.Sezon çekimleri başlamış olmalı. Ağustos ayı sonuna kadar 4.Sezon da bitecektir.

En erken yıl sonuna doğru 3.sezon başlayacağını tahmin ediyorum. 2020 yıl ortasına doğru 4.Sezon bölümleri gelecektir.

Netflix Çağatay Ulusoy ile yola çıkmaktan son derece memnun olmalı. Ben de buradan Çağatay Ulusoy ve rol arkadaşlarını tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

“Bir Zamanlar Çukurova” Yeni Sezonda da Zirveyi Kimselere Bırakmayacak!

İddialı yapımlara imza atan Atv’nin oldukça sevilen dizisi “Bir Zamanlar Çukurova” yeni sezonda zirveyi yine kimselere bırakmayacak gibi duruyor. Başrolü oynayan Vahide Gördüm dizinin önemli karakterlerinden biri.

Züleyha (Hilal Altınbilek) ile Yılmaz (Uğur Güneş) aşkı ile başlayan dizi, bu iki karakter sayesinde çok sevilmiştir.

 

Diğer başrol oyuncusu; Murat Ünalmış (Demir Yaman) sert karakteri ile tepki alsa da diziye renk katan başka bir oyuncu.

Dizinin başka bir karakter oyuncusu Kerem Alışık canlandırdığı Fekeli Ali karakteri ile izleyicinin gönlünü fetheden başka bir oyuncumuz. Yabancı ünlü bir spikerle birlikte.

TIMS&B Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın üstlendiği “Bir Zamanlar Çukurova” ülkemizde çok sevilmiş, Yurtdışına kapılarını açmıştır. Artık Bosna ve Slovenya’da da ekranda! Bosna Hayat TV ve Slovenya POP TV’nin ünlü sunucuları, dizinin başrol oyuncuları ile röportaj yapmak üzere Türkiye’ye gelmişler.

Bir Zamanlar Çukurova, şu anda 11 ülkeye satılmış durumda. Devamlı yeni teklif gelen dizinin, şimdiye kadar yapılan görüşmelerle kış sezonunda yayınlandığı ülke sayısının 20 olması planlanıyor.

 

Quality of Magazine Ödül Töreni’nde Bir Zamanlar Çukurova ‘En Quality Dizi’ ödülünü almıştır.

Kerem Alışık ise ‘En Quality Erkek Oyuncu’ ödülünü aldı.

Ağustos ayının son haftasına doğru yeni bölümlerin çekimi başlayacak! Eylül ayının ilk haftası içinde dizinin fragmanı yayınlanacak! Dizimiz 35.bölümde sezon finali yapmıştı. Eylül ayının 3.haftasına doğru 36.bölüm ekranlara gelecek! İzleyicin merak ettiği olaylar gözler önüne serilecek. Yılmaz Fekeli’nin evinde Müjgan ile geçirdiği ilk gecenin sonunda sabah, çekmeceden Züleyha’nın yırtık mektubunu bulmuş ve bahçede burnundan soluyarak okumuş iyice hırslanmıştı.

Diğer taraftan Züleyha, Demir Yaman’dan olan çocuğunu aldırdı mi? Merakla beklenen başka bir konu… Yılmaz yeni evlendiği doktor Müjgan’dan boşanacak mı?

36.bölümün yayınlanması ile gerçekler su yüzüne çıkacak!

İyi seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Abdülkadir Güler’den Yeni Bir Kitap – Söke’de İz Bırakanlar!

Milliyet Blog yazarlarımızdan dostum Abdülkadir GÜLER “Söke’de İz Bırakanlar” adlı yeni bir kitap çıkartmış. Araştırma, inceleme ve biyografiler içeriyor. Geçtiğimiz Mayıs ayı içerinde bizim Ortaklar dörtyolda buluştuk, konuştuk sohbet ettik. Benim Nazilli Lise yıllarındaki arkadaşım Ahmet Yılmaz’ın da katılımı ile birlikte keyifli bir öyle yemeği yedik.

Söke’de Hükümet Meydanında birlikte bir resim çektirdik.

Sayın dostum, hemşerim Abdülkadir Bey çok emek verdiği bu kitabını imzalayarak bana bir adet takdim etti. Kendisini burada tekrar teşekkür ederim.Tam ince ince okumak nasip olmadı ama genel olarak baştan sona karıştırdım. Gerçekten güzel şehrimiz söke’ye hizmet veren, emeği geçen kişi ve kuruluşlar tek tek ele alınmış ve tanıtılmıştır. Söke’liler için bulunmaz bir el altı kitabı olmuş. Söke’nin kuruluşundan bu güne, Milli Mücadele yıllarında çalışanlar, Söke sanayi ve sanatına gönül verenler, geçmiş Belediye Başkanları, Söke’de görev yapan kaymakamlar, hayırseverler, Söke Kültür ve Sanat dünyasında adı geçen iz bırakanlara yer verilmiştir. Yer yer şiirlerle süslenmiş, övgüler, methiyelere yer verilmiş, anılarla süslenmiştir. Hiç bir siyasi dil kullanmadan, saf anlaşılır bir dille yazılmış bir eserdir.

Uzun soluklu bir çalışma eseri olan “Söke’de İz Bırakanlar” herkesin bilhassa Söke’lilerin okuması gereken bir eser olarak tavsiye ediyorum. Zira Söke ile ilgili yok yok bu kitapta…

Burada bir defa daha dostum Abdülkadir GÜLER’in emeğine, yüreğine, aklına ve sarf ettiği göz nuruna sağlık diyor, kendisine teşekkür ediyorum.

Saygılar ve sevgiler

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Hey Gidi Eski Yeşilçam Filmleri Hey… Son Hıçkırık!

Bu yaz yaz dizileri pek keyif vermiyor. Ulusal kanallara baktığımızda 8-10’u geçmiyor yayındaki diziler. Böyle olunca da bana seyir ve yazma zevki vermiyor.

Ben de bu gün Kerime Nadir‘in romanından aktarılan “Son Hıçkırık” Yeşilçam filmini İnternetten seyrettim. Kerime Nadir’i tanıyanlanız bilir. Onun romanları bol acılı yürek burkan konulardan oluşur. Elinizde mutlaka mendil ile oturmalısınız Tv başına, zira bol bol gözyaşınızı silmek sorunda kalırsınız.

Son Hıçkırık 1971 Yeşilçam filmi… Bol acılı türden. Başrollerinde Hülya Koçyiğit, Kartal Tibet, Metin Serezli ve Münir Özkul gibi oyuncularımız rolleri paylaşıyor.

Filmde Hülya Koçyiğit ve Kartal Tibet iki rolde karşımıza çıkıyor. Çift rol olunca izleyiciye ‘aa’ dedirtiyor. Tesadüfün böylesi diyoruz. Hülya Koçyiğit Metin Serezli’nin çok sevdiği karısı Nalan olarak çıkıyor. Sonrada Nalanın kız kardeşinin kızı Handan olarak karşımıza geliyor.

Katal Tibet önce Metin Sezerli’nin karısını seven karşı komşusu İlhami olarak geliyor. Sonra da İlhami’nin oğlu Ferit rolünde görüyoruz. Makyajla değiştirmeye çalışsalar da olmamış.

Handan, Nalan’ın kızı ve bir bakım evinde kalmış ve liseyi bitirmiştir. Yurt müdiresi yakını olarak Kenan Beye mektup yazar, yanına almasını ister. Kenan Bey, karısının kız kardeşinin kızını önce almak istemez, sonra hizmetkarının Ferhat Dayının ısrarı ile onu eve alır. Yıllar sonra hayatlarına renk katar. Handan’ın kendisine baba demesini ister.

1950’lerde Çamlıca’daki köşkte Kenan Bey (Metin Serezli) ve yardımcısı Ferhat Dayı (Münir Özkul) yalnız yaşıyorlar. Kapı yalnızca gazete ve dergileri getiren postacıya açılıyor. Yıllardır ziyaretçileri yok. Kenan yaşlanmış, saçlarına ak düşmüştür. 30 yıl önce mutluluk ve acıyı peş peşe yaşamış. Kenan ile Nalan (Hülya Koçyiğit) birbirlerine aşıktırlar. Komşu köşkteki İlhami (Kartal Tibet) de Nalan’a karşılıksız olarak aşık olmuştur. Kenan ile Nalan nikah sonrası, İlhami aşkını ilan eder. Nalan kardeş gibi sevdiğini söyleyerek geçiştirmeye çalışır. Evlilik imzaları atılır. Gelin ve damat mutludurlar. Ancak İlhami Nalan’ı 3 el tabanca kurşunu ile vurarak öldürür. Nalan kocası Kenan’ın kollarında can verir.

Yıllar sonra, teyzesi Nalan’a çok benzeyen Handan (Hülya Koçyiğit) ve babası İlhami’ye benzeyen Asteğmen Ferit (Kartal Tibet) tanışırlar. Tesadüfe bakın ki, genç Ferit 1951 yılında Güney Kore savaşına katılıyor, 5 günlük tatile geliyor ve Handan ile karşılaşıyor birbirlerine deli gibi aşık oluyorlar.

Ferit tekrar Güney Kore’deki birliğine döner. Katıldığı bir çarpışmada yaralanır. Kenan Bey, Handan’ın doktor Bülent ile evlenmesini ister. Kore birliği dönmüş, Handan gelenler arasında Ferit’i göremez, bir asker öldüğü acı haberini verir. Handan yıkılır, bir gün Ferit’in apartmanında ışık görür ve gider. Ferit sakat olduğu için koltuğundan kalkamaz. Sırf kendinden soğutmak için, onu sevmediğini şimdiye kadar olanların bir oyun olduğunu söyler.

Handan bu zoraki evliliği kabul etmek zorunda kalır. Doktor Bülent ile evlenmeye razı olur. Kenan Bey kızının hıçkırıklarına dayanmaz, alır tabancasını Ferit’in evine gider. Tabancayı çeker ama, koltuk değneklerini görür sakat olduğunu anlar.

Ferit evi terk eder, trene biner oralardan uzaklaşır, sevdiği kız bir başkası ile evlenmesine dayanamaz. Kenan öğrendiği gerçeği Handan’a anlatır, Handan Ferit’i trende yakalar. Ferit hareket halindeki trenden düşerek iner. İki sevgili kavuşurlar, film burada buruk bir acı ile sona eder.

Bu filmde Kartal Tibet 33, Hülya Koçyiğit 24 yaşındadır. Yeşilçam’ın şaşalı dönemlerinde birlikte bir çok filimde oynamışlardır. Bu filmde fon müziği olarak Şekip Ayhan Özışık’ ait olan şarkı “Son Hıçkırık” 32 dakika boyunca çalınmıştır. Türk sineması o Yeşilçam günlerini şimdi neydi o günler dedirtiyor. En azından ben öyle düşündüm, bazı sahnelerini göz yaşları içinde seyrettim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Resimli Duvar İlanı İle Evlilik Teklifi!

Bugün internette magazin sayfalarında dolaşırken ilginç bir haber dikkatimi çekti. Haber yeni değil, eski. Geçen yıl 6 Ağustos 2018 tarihinde, Habertürk’ün haber sayfasında yayınlanmış. Bana çok cesurca yapılmış bir evlenme teklifi geldi. Bu teklif “Berkay Hardal” adlı dizi oyuncumuza, ‘Ayşe’ adlı bir Arap hayranı tarafından yapılmış.

Karaköy’de bir apartmanın dış cephesine dev posteri astırmış. Posterin üstüne de; “Berkay sana aşığım, seni çok seviyorum. Beyaz atlı prensim, BENİMLE EVLENİR MİSİN ?”  Ayşe Arabistan’dan. Yazdırmış. Bir bayanın ilanı aşkın böylesini ilk defa gördüm. Berkay ne cevap vermiş bilemiyorum. Ama Berkay için gurur verici bir teklif!

Ne dersiniz, şaşırtıcı bir evlenme teklifi değil mi? Bu dev afişi görenler çok şaşırmışlar, tıpkı benim gibi…

Berkay Hardal genç bir dizi oyuncumuz, 1996 doğumlu 22 yaşında, oldukça da yakışıklı..

Genç oyuncumuz ilk oyunculuk deneyimini Star Tv’de İstanbul’lu Gelin dizisinde Özcan Deniz’in küçük kardeşi Murat’ı canlandırmış. O dizide benim de dikkatimi çekmişti. Sonra 2018’de Show Tv’de Meleklerin Aşkı (Yağmur Duru) baş rolü oynadı. Ancak bu dizi Eylül ayında 11.bölümde final yaptı.

 

2019 Şubat ayında İsrail Tel Aviv’de “TLV Fashion Mall” etkinliğine 5 bin kişi katılmış, (İstanbullu Gelin, İsrail’de çok sevildiği ve Berkay da tanındığı için) Bu seyahat sırasında İsrailli kızlar üzerine hucum etmiş, akşam da kaldığı oteli basmışlardır. Artık Ayşe de aralarında var mıydı bilemiyorum!

Berkay Hardal, son olarak Kardeş Çocukları dizisinde rol alıyor. Furkan Andıç’ın diziden ayrılması üzerine yakışıklı oyuncu Berkay Hardal dizi kadrosuna katılmıştır. 26 Mayıs Pazar akşamı sezon finali yapan dizi 18 Eylül Pazar akşamı, Berkay Hardal’lı kadrosu ile 18.bölümü ile ekranlara gelecek!

Duvar ilanı ile evlilik teklifi alan Berkay Hardal’a Kardeş Çocukları aynı şansı getirecek mi? Diziye yeni bir ruh verecek mi? Hep birlikte göreceğiz!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Çağatay Ulusoy; Her Yaşta Yakışıklı Adam!

Çağatay Ulusoy 28 yaşında, 23 Eylül’de 29 yaşına girecek. Sosyal medyada sevenleri onun binlence değişik resimlerini paylaşıyor. Kimileri bu resimleri fotoshop yaparak şekilden şekile sokuyorlar. Bu gün de Twitterda Çağatay’ın resimlerini yaşlandırarak yayınlamışlar. Ne diyelim Çağatay sevgisi… Dünyanın her ülkesinde sevilen beğenilen bir oyuncumuz.

(İsim vermeden) Yaşlı hali için atılan Tweetlerden bazıları.

E ama bu haksızlık.. ben bu adama 70 yaşına gelse bile düşeceğim demek

Ne ilginç ve yakışıklı bir adam görünüyor benim

Çaçacım yıllanmış haline bile düştüm

Şu Çaça şarap gibi yıllar geçtikçe güzelleşiyor.

Sonsuza kadar güzel!!!

En iyi aktör 😍😍😍

Ah ölüm yalan, ayrılık aman, eğer incitirse bedelini ödesin bu adam.

 

Çağatay Ulusoy’un 2010 yılında Best Model 20 yaşında

 

2018 Çağatay Ulusoy 28 Yaşında

 

 

2040 yılı Çağatay Ulusoy 50 Yaşında

 

2050 Yılı Çağatay Ulusoy 60 Yaşında

Siz ne dersiniz her yaşta yakışıklı adam değil mi?

Çağatay Ulusoy yakışıklı olmanın yanında iyi bir oyuncu, on parmağında on marifet… 8 yılda, Adını Feriha Koydum (Emir Sarrafoğlu), Emir’in Yolu (Emir Sarrafoğlu), Medcezir (Yaman Koper), İçerde (Sarp Yılmaz), Hakan: Muhafız (Hakan). Sinema Filmleri: Anadolu Kartalları (Üsteğmen Ahmet Onur) ve Delibal  (Barış Ayaz) ile oyunculuğunun zirvesinde… Şimdilerde Netflix adına The Protector Hakan: Muhafız 3.Sezon bölümleri çekiliyor. Önümüzdeki aylarda Selçuklu Sultanı “Alparslan” karakterini canlandıracağı söyleniyor. Merakla bekliyoruz.

Altın kalpli, pırlanta gibi son derece cool adam.

Allah ömür versin ki o yaşları görsün!

Gülen yüzün hep gülsün oğlum, Allah bahtını açık ersin!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Çağatay Ulusoy’un 50 ve 60 yaş resimlerini shoplayan okuyucumun eline sağlık.

“Afilli Aşk” İyi Gidiyor!

Yaz dizilerinde Kanal D’nin “Afilli Aşk” beğeni ile izleniyor ve reytinglerde ön sıralarda yer alıyor. Geçen hafta Total grubunda 6,75 reyting puanı ile Haftanın dizileri arasında ilk sırada yer aldı.

Dün akşam 5.bölümünde aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi yine reytingleri oldukça iyi idi.

Yapımcılığını Arc Film, yapımcılığını Fatih Enes Ömeroğlu, yönetmenliğini Serdar Gözelekli yapıyor.

Senaryosunu; Barış Erdoğan, İlker Arslan, Kübra Sülün ve Okşan Tavaslıoğlu birlikte yazıyorlar.

Başrollerini; Burcu Özberk (Ayşe) ve Çağlar Ertuğrul (Kerem) birlikte oynuyorlar. Diğer rollerde Taner Rumeli (Rıza), Uğur Uzunel (Erkut), Benian Dönmez (Melahat), Güzide Arslan (Gonca), Serkay Tütüncü (Volkan), Neşe Baykent (Yelda), Altan Erkekli (Muhsin), Yılmaz Kunt (Berk), Zeynep Tuğçe Bayat (Ceyda), Ozan Dağgez (Samet), Asena Tuğal (Hülya), Beril Pozam (Nazmiye), Umutcan Ütebay (Sabri), Banu İnan (Nermin), Vural Ceylan (Kadir), Hira Su Yıldız (Buse) kadroda yer alıyor.

5.Bölümde Ceyda tarafından para karşılığı görüntüleri servis edilen Ayşe çok zor bir durumla karşı karşıya kalır. Bu kriz aileleri de etkiler. Kerem ise bu işin peşini bırakmamaya niyetlidir. Ayşe için zor günler başlar. Başta ailesi ve işi olmak üzere yavaş yavaş her şeyini kaybeder. Kerem zor bir bayan müşteriyi bir anlaşmaya imzalatmak üzere babasına söz verir. Bu zor müşteri Kerem’in eski sevğililerindendir. Kerem ne yaptıysa imzayı attıramaz. Onları toplantı odasında uygunsuz yakalayan Ayşe, kocasına yardım eder ve bu imzayı bir takım sözler karşılığında imzayı attırır.

Ayşe kocası Kerem’in gözüne girer. Diğer taraftan Ceyda, Ayşe ile uğraşır kocasına karşı küçük düşürmeye çalışır. Kerem de Ceyda’yı sıkıştırır, işten atmakla tehdit eder. Bu restleşmeyi kim kazanacak? Önümüzdeki hafta 17 Haziran Çarşamba akşamı 6,bölümde hep birlikte göreceğiz!

Keyifli bir komedi dizisi olan Afilli Aşk bu hafta Somera araştırmalarına göre sosyal medyada en çok konuşulan dizi olmuş.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

 

 

Geçen Haftanın (01 – 07 Temmuz 2019) En Çok İzlenen Dizileri

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 01 – 07 Temmuz 2019 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 8 dizi arasında, Total’de ve AB’de öne çıkan, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum. Hoş bu yaz diziler yönünden çok fakir geçiyor. Geçen yıllara bakarsak 15 dizi olabiliyordu. Yapımcılar da yaz tatiline girdiler.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

PAZARTESİ (2 Dizi): Canevim (Atv), Tozkoparan (TRT1)

SALI (2 Dizi) : Kimse Bilmez (Atv),  Erkenci Kuş (Star Tv).

ÇARŞAMBA (1 Dizi): Afilli Aşk (kanal D)

PERŞEMBE (2 Dizi): Benim Tatlı Yalanım (Star Tv), Tek Yürek (TRT1)

CUMA (1 Dizi) : Her Yerde Sen (Fox Tv).

CUMARTESİ  (Dizi Yok):

PAZAR (Dizi Yok):

Total’in ilk sırasında bu hafta ; Afilli Aşk 6,75 puan ile yer alıyor. Total’in son sırasında TRT1’in Toz Koparan dizisi 1,69 puanla yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında; Fox Tv’in Her Yerde Sen dizisi, 5,34 puanla yer alıyor. Son sırada ise TRT1’in Toz Koparak dizisi 2,05 puanla yer alıyor.

 

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK SIRADAKİ DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk sıralarda yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total’de Sıralama :

1.Afilli Aşk 4.Bölüm (Kanal D)…………………………..6,75

2.Her Yerde Sen 4.Bölüm (Fox Tv)…………………….5,62

3.Kimse Bilmez 3.Bölüm (Atv)…………………………..5,24

4.Benim Tatlı Yalanım 4.Bölüm (Star Tv)…………..5,18

5.Canevim 5.Bölüm (Atv)…………………………………4,04

6.Erkenci Kuş 45.Bölüm (Star Tv)……………………..3,31

7.Tek Yürek 19.Bölüm (TRT1)……………………………2,12

8.Toz Koparan 25.Bölüm (TRT1)……………………….1,69

 

AB’de Sıralama :

1.Her Yerde Sen 4.Bölüm (Fox Tv)…….………………5,34

2.Afilli Aşk 4.Bölüm (Kanal D)………………………….5,27

3.Benim Tatlı yalanım 4.Bölüm (Star Tv)…………..4,99

4.Kimse Bilmez 4.Bölüm (Atv)………………………….4,25

5.Erkenci Kuş 45.Bölüm (Star Tv)…………………….4,04

6.Tek Yürek 19.Bölüm (TRT1)………………………….2,45

7.Can Evim 5.Bölüm (Atv)………………………………2,45

8.Toz Koparan 25.Bölüm (TRT1)……………………..2,05

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 4 sıralaması : (5 puanın üzerinde yer alan diziler arasından seçilmiştir.)

1.AFİLLİ AŞK : Kanal D’nin iddialı dizisi Afilli Aşk 4.bölümünde Total Grubunda 6,75 reyting puanı ile Haftanın dizileri arasında ilk sırada yer almıştır.

Afili Aşk 4. Bölümde Kerem ve Ayşe aşk oyununda bu defa köşeye sıkışıyor! Peki, ikilinin ihanet haberleri nasıl yankı bulacak?

Afili Aşk 3 Temmuz Çarşamba yayınlanan yeni bölümde Kerem ve Ayşe için zor günler başlıyor. Ceyda, Ayşe’yle uğraşmaktan vazgeçmiyor ve planlarına bir yenisini daha ekliyor. Şirkette işe başlayan Ayşe, başına gelenlerden dolayı zor anlar yaşıyor. Öte yandan Kerem de babası Muhsin’in göz hapsinden çıkamıyor.

Aynı zamanda Yiğiterlerin evini sürpriz bir şekilde basan böceklerle gündem hızla değişir. Aile bir süreliğine evi boşaltmak zorunda kalır. Ayşe ve Kerem geceyi Ayşe’nin ailesinde geçirecektir. Kerem aile ortamında sıkıntıdan patlarken kendini bekleyen büyük sürprizden habersizdir.

 

2. HER YERDE SEN : Fox Tv’nin sevilen dizisi “Her Yerde Sen” bu hafta haftanın dizileri arasına Total Grubunda aldığı 5,60 puanla girmiştir.

Adına ister kader deyin ister hayat, başınıza gelen en iyi şeyler çoğu zaman içinden çıkılmaz sorunların arkasına gizlenir.

Aynı evde hak iddia eden ve keçi gibi inatçı olan Demir (Furkan Andıç) ile Selin (Aybüke Pusat) birlikte yaşamak zorunda kalır. Bu da yetmezmiş gibi birinin çalıştığı şirkete, diğerinin yönetici olarak gelmesiyle birlikte olaylar içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

 

3.KİMSE BİLMEZ : İddialı yapımlara imza atan Atv şimdi de bir yaz dizisi ile Haftanın dizleri arasına AB grubunda “Kimse Bilmez” dizisi ile girmiştir.

ATV ekranlarının sevilen dizisi Kimse Bilmez’in 4.yeni bölümü yayınlandı. Kimse Bilmez’in 4.yeni bölümünde Ali, Sinan’ı vuran kişi olarak karakola götürülür. Ali, artık Sevda’nın gözünde kardeşini vuran adamdır. Sevda’nın Ali’ye beslediği hisler nefrete dönüşmüştür. Ali önce nezaretten çıkmalı, sonra kendisini aklamalıdır.

Ali’yle Sevda’yı ayırmayı başarmış olan Uygar’sa, Sevda’ya yakınlaşmanın yollarını aramaktadır. Aradığı fırsat ayağına gelir. Köksal’ın Ali’den korktuğunu fark eden Uygar bunu kullanarak sürpriz bir hamle yapar. Ali’yse, Sinan’ı vuran Kepçe’nin peşine düşer. Ali, kendini aklayabilecek mi? Öte yandan, Pilot Sinan’ı vuranın Ali olduğunu düşünmektedir. Bundan dolayı Ali’nin peşine düşmüştür. İki kardeş, kardeş olduklarından habersiz ölümüne bir kavgaya tutuşur. Ali ve Pilot kardeş oldukları gerçeğini öğrenebilecekler mi? Bütün bunlar olurken Köksal’ın Hayriye’ye yaptığı itiraf her şeyi değiştirecektir.

 

4.BENİM TATLI YALANIN : Star Tv AB grubunda “Benim Tatlı Yalanım” dizisi ile 5,18 puan ile Haftanın dizileri arasında 4.sırada yer almıştır.

Nejat, Şevket Baba’yı Suna’nın çalışmasına izin vermesi için ikna edecek mi?
Hande ise Aylin’nin foyasını çıkarma peşindedir.

Şevket, Suna’yı Nejat’ın evinde bulduğunda, Nejat’ın yalanı her ikisini de kurtarır ; Suna, Kayra’nın bakıcısıdır. Şevket, Suna ona yalan söylediği için sinirlenmiştir ve Suna’nın bakıcılık yapmasını asla istememektedir. Suna, Kayra için hayatında ilk defa babasına karşı gelir ve Nejat’ın evine geri döner. Bu sırada düşmanını daha yakından tanımak isteyen Hande, Suna’yı yemeğe çıkarır ve Suna’nın söylediği bir şey onu şüphelendirmeye başlar. Bu kadın gerçekten Aylin midir? Yoksa onun yerine geçmiş bir başkası mı?

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Total Grubunda ; Atv, Star ve TRT1  2’er dizi. Fox Tv ve Kanal D birer dizi ile yer alıyorlar.

AB’de ; Atv, Star ve TRT1  2’er dizi. Fox Tv. ve Kanal D. birer dizi ile yer alıyor.

Bu duruma göre ; Star Tv, Atv ve TRT1  2’er dizi ile ilk sırada yer almıştır. Ancak bu duruma göre puanı yüksel olan Star Tv. Haftanın Kanalı olmuştu.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Eski Dostlar Kıvanç Tatlıtuğ ile Çağatay Ulusoy Bir Arada!

Çağatay Ulusoy ile Kıvanç Tatlıtuğ‘un sıkı dostluğu 2-3 yıldır devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda Marmaris sahillerinde tekne turunda beraber oluşlar. Birlikte dalış yapmış, zıpkınla balık avlanmışlardı.

Şimdi de iki kanka Etiler Armutlu’da bir mekanda sohbetli bir yemek yemişler, hasret gidermişlerdir. Kıvanç Tatlıtuğ geçtiğimiz günlerde bir gıda zehirlenmesi yaşamış, Çağatay da dostuna geçmiş olsun dileğinde bulunmuştur.

Mekan çıkışında, önce Kıvanç Tatlıtuğ ayrılmış, ayak üstü basın mensuplarının sorularını cevap vermiştir. Geçirdiği gıda zehirlenmesi ile ilgili olarak Tatlıtuğ; “Arkadaşlar sıkıntı yok, her şey yolunda.” diyerek cevap vermiş arabasına binerek ayrılmıştır.

Daha sonra Çağatay Ulusoy mekandan çıkmış , hızla arabasına yönelmiştir. Basın mensuplarına görüntü vermemek için çok hızlı hareket etmiş, hiç konuşmadan arabasına binmiştir. Basın mensupları yine de bir kaç poz yakalamışlar.

Görüntülere göre,  Çağatay Ulusoy 3-4 ay önceki uzun saç ve sakal kesilmiş, biraz da o zamanki görüntülerine göre kilo verdiği görülüyor. Hakan: Muhafız dizi çekimlerinde sakalsız ve saçlar yandan tıraşlı halinde görülüyor. Şu sıralarda bu dizinin 3.sezon çekimlerine devam ediyor. Daha sonra da Malazgirit Fatihi Sultan Alparslan Sinema filmini çekecek.

 

MÜTEVAZİ OLDUĞU KADAR, UTANGAÇ ÇAĞATAY :

Çağatay Ulusoy’un bu utangaçlığını hep eleştirmişimdir. Objektife yakalandığı resimde ağzını nereye koyacağını bilemediği bir poz ile yakalanmıştır. Basının karşısına çıksa iki kelam etse, ona göre bir poz verse olmaz mı?

Her şeye, her haline rağmen o sevenlerinin gözdesidir. Yolun açık olsun Çağatay.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası