Aylık arşivler: Mart 2015

Geçen Haftanın (23 – 29 Mart) en çok izlenen dizileri!

cats 30 mart

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 23 – 29 Mart 2015 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren dizileri aşağıda bilgilerinize sunuyorum. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de 4 dizi ile Fox Tv ilk sırada, Star Tv 3 dizi ile 2.sırada yer alıyor. Daha sonra, Atv, Kanal D ve Samanyolu Tv. birer dizi ile geliyorlar.

AB grubunda Fox Tv 4 dizi ile ilk sırada bulunuyor. Kanal D 3 dizi ile yer alırken, Star Tv, TRT 1 ve Atv birer dizi ile sıralanıyorlar.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10.

 1. Karagül 77.Bölüm (Fox)………………………….10,38 – 25,41
 2. Paramparça 17.Bölüm (Star)…………………….9,46 – 22,10
 3. Aşk Yeniden 7.Bölüm (Fox)………………………8,47 – 19,97
 4. Kurtlar Vadisi Pusu 252.Bölüm (Kanal D)….7,51 – 18,55
 5. Karadayı 103.Bölüm (Atv)………………………..6,70 – 15,90
 6. Kocamın Ailesi 38.Bölüm (Fox)……………….6,31 – 16,58
 7. Kiraz Mevsimi 38.Bölüm (Fox)…………………5,96 – 13,79
 8. Kaderimin Yazıldığı Gün 22.Bölüm (Star)… 5,88 – 14,19
 9. Güzel Köylü 40.Bölüm (Star)……………………5,85 – 14,11
 10. Küçük Gelin 72.Bölüm (Sanmanyolu)………….5,69 – 13,09

 

 

AB’de ilk 10:

 1. Aşk Yeniden 7.Bölüm (Fox)………………………8,91 – 21,44
 2. Diriliş Ertuğrul 14.Bölüm (TRT 1)………………8,73 – 19,73
 3. Paramparça 17.Bölüm(Star)………………………8,52 – 20,70
 4. Poyraz Karayel 12.Bölüm (Kanal D)………..….7.39 – 17,19
 5. Karadayı 103.Bölüm (Atv)…………………………7,25 – 17,87
 6. Karagül 77.Bölüm (Fox)………………………………7,08 – 18,02
 7. Kocamın Ailesi 37.Bölüm (Fox)………………….6,47 – 17,54
 8. Kurtlar Vadisi Pusu 252.Bölüm (Kanal D)..….5,24 – 13,62
 9. O Hayat Benim 48.Bölüm (Fox)…………………..5,01 – 11,76
 10. Güllerin Savaşı 37.Bölüm (Kanal D)……………4,77 – 12,12

 

indir karagül

Karagül bu hafta gene yüksek reyting yüzdesi ile Total grubunun ilk sırasında yer almıştır. Ancak AB’de geçen hafta olduğu gibi, 6.sırada yer almıştır.

 

images paramparça

Paramparça bu hafta Total’de 2.sırada, AB’de 3.sırada yer almıştır.

images aşk yeniden

Aşk Yeniden AB grubunda birinci sırada ve Total’de bu haftada da 3.sırada yer almıştır.

 

diriliss1_313

TRT 1’in görkemli dizisi Diriliş Ertuğrul bu hafta AB’de 2.sırada yer alırken, bu hafta da Total’de sıralamasında ilk 10’a girememiştir.

 

images kurtlar vadisi pusu

Polat Alemdar karakteri ile büyük sükse yapan  Necati Şaşmaz’ın dizisi Kurtlar Vadisi Pusu, bu hafta Total’de 4.sırada yer almıştır. AB’de ise 8.sırada yer almıştır.

 

Poyraz-Karayel-

Poyraz Karayel bu hafta AB’de bir basamak yükselerek 4.sırada yer almıştır.  Total’de ilk ona girememiştir.

 

Ekran AlıntısıMD66.33

Medcezir bu hafta AB’de ilk ona girmedi, 0,10 puan farkla 10.luğu kaçırmıştı.

 

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler: Karagül, Aşk Yeniden, Paramparça, Kurtlar vadisi Pusu, Karadayı ve Kocamın Ailesi.

Bunlar TNS ölçümlerine göre resmi sıralamalar. Sizin sevdiğiniz ve seyrettiğiniz diziler, bu listelerde yer alır veya almaz, önemli olan sizin sıralamanızdır.

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri TNS ölçümlerinden alınmıştır.

 

Maral En güzel Hikayem / Maral & Sarp tutkulu aşkı başladı!

Ekran AlıntısıMARAL4.1

Hazal Kaya’nın yeni dizisi Maral En Güzel Hikayem Tv8’de yükselişe geçti ve yavaş, yavaş, izleme oranlarının yükseltti. Son 4.Bölümünde AB’de iyi bir çıkış yakalayarak 5.sırada, Total’de de 14.sırada geceyi bitirdi. Ben söylemiştim Maral’ın ilerleyen bölümlerde çok daha güzel olacağının, reytinglerini yükselteceğini yazmıştım. İlerleyen bölümlerde, hem Total’de, hem de AB’de ilk on da yer alacaktır.

Maral & Sarp arasında aşk başladı, hem de tutkulu bir şekilde.

Sarp, babasına olan öfkesi ve Maral’a duyduğu aşk ile gittikçe hırslanıyor. Luna mağazasında Maral’ın en büyük destekçisi ve aşkı olacak.

Mustafa Ceceli’nin “Hüsran” şarkısı çaldı. İki çaresiz insanın birbirlerinin kalbine sığınması, Maral’ın Sarp’ın göğsüne yaslanarak yaşadığı duygulu anlar beni benden aldı. “Hüsran, feryat figan kalbim, yenilmediğim o zalim,  görmüyor ki yarabbim.” Mustafa Ceceli’nin duygulu sesi de bu duygularımızı körükledi.” Anlaşıldı ki, bu dizide bu tür arabesk sahneleri çokça seyredecek, yaşayacak ve gözyaşı dökeceğiz. Hazal Kaya’nın “Adını Feriha Koydum” dizisinde Feriha’nın Emir’e olan aşk acısını çokça seyretmiş, bu nedenle izleyenleri o dizinin fenomeni olmuşlardı. Hazal Kaya, o dizide yaşadığı ölümsüz dizi aşkları nedeniyle Çağatay Ulusoy ile çok da yakıştırılmışlardı. Şimdi de Maral’da yeni bir aşk doğuyor. Sarp – Maral aşkı… Emir & Feriha aşkını unutturamaz ama, iddia ediyorum en az o kadar izleyenlerini ekran başına çivileyecek gibi gözüküyor.

Gelelim kısaca 4.Bölümde geçen olaylara:

Maral’ın 6 ay daha Luna’nın başında kalacak olması en çok Deniz ve Halis çiftini etkiler. Halis evliliğini kurtarmaya çalışırken Maral da yeni bir görevi, ilk katalog çekimini gerçekleştirmek zorundadır. Ancak karşısında yeni bir engel vardır. Bitmeyen kaprisleriyle Alara. Maral başta Alara’yı hafife alır, ancak çok pişman olacaktır.

Sarp ise amacının peşinden koşarken bu kes Halis’in radarına girer ve kovulma tehlikesi ile karşı karşıya kalır.

Sarp ve Maral iki aşık, zorlukların üstesinden birlikte gelmeye çalışırken yeni bir rüzgar onları iki ayrı yöne savurmaya kararlıdır.

Sarp, babası Halis Beye karşı öfke doludur. Halis Beye daha zarar vermek için onun düşmanı rakip mağaza sahibi İnci Hanım ile işbirliği yapmak üzere anlaşırlar.

Ekran AlıntısıMARAL4.5A

Sarp kaleyi içten fethetmek için Halis Beye yakın durmak, ona yaranmak için pasta ustalığını konuşturur. Şeker hastası olan Halis Beye en güzel pastalar yaparak ikram eder. Tek bir amacı vardır onu öldürmek.

Karşısında şaklabanlıklar yapar, onun gözüne girmek için elinden geleni yapar. Halis Bey gideceği yere şoförü olamadığı için Sarp’ı şoförlünü yapmasını ister. Maral da katalog çekimleri için gidecektir, onu da gideceği yere bırakmak için arabasına alır. Maral arabayı Sarp’ın kullanmasını şaşırır. Halis Bey, oğlu Oytun’u Maral’a övünce Sarp arabayı sert bir şekilde savurarak onların dikkatini çekmek ister.

Halis Bey ve Maral Sarp’ı sokakta arabanın başında bırakarak, konuşmak için ayrılırlar. Sarp, Maral hakkında konuşan, sarkıntılık yapan iki sokak serserisi ile kavga eder. Halis Bey bu olaya çok sinirlenir. Sarp’a ileri geri laflar eder. Sarp da lafını esirgemez. Sen dağ başında mı büyüdün? Patronun yanında adam dövmek neymiş? Hiç mi aile terbiyesi almadın? Hiç mi bir şey öğretmediler sana? Nerdeydi senin annen, baban? Sarp, yoktu. Yoktu benim babam. Oldu mu? Ama bir annem var, elinden gelenin her şeyin en iyisini yaptı. Bana istediğiniz her şeyi söyleyin, ama anneme laf söyletmem. Kim olursa olsun. Arabanın anahtarını, arabanın üstüne koyar ve gider. Maral, ben sana onu getireyim dese de Halis Bey, getirme… Yarın sabah odama gelsin.

Ekran Alıntısımaral4.3

Sarp arka sokağa gider, tek başına sokak kaldırım taşına oturur. Geçmişi düşünür, o sırada Maral yanına gelerek oturur ve ondan özür diler. Sarp niye geldin? Maral gidemiyorum. Sarp, ben sana iyi gelmem git. Maral, ne yaparsın? Sarp, kalbini kırarım yine. Maral, kır. Sarp, üzerim seni. Maral, üz. Sarp sıkıca Maralın elini tutmuştur. Maral, ellerin başka bir şey söylüyor. Fonda Mustafa Ceceli’nin güzel parçası çalar. Sabret, sabret, yıllar ardından geriye kalan, yine hüsran, her daim feryat figan. Bu yakınlaşma Sarp’ın çok da hoşuna gider. Maral başını Sarpın göğsüne yaslayarak hayallere dalar.

Ekran AlıntısıMARAL4.4

Maral mağazaya döndüğünde arkadaşı Aslı’ya, Sarp ile yaşadıklarını anlatır. Sarp’ın elini tuttuğunu, başını omzuna koyduğunu, nasıl bir güzeldi bir bilsen diye ballandıra, ballandıra anlatır.

Ekran Alıntısımaral4.5

Onun da benim hakkımda bir şeyler hissettiğini anladım. Ama onun başka bir derdi var, biri onun kalbini çok kırmış. Annesi ile ilgili galiba. Lafını duyduğu gibi delirdi. Halis Bey yarın kovacak galiba…

Ekran Alıntısımaral4.6

Sarp, Halis Beye yapacağı spesiyal tatlıyı düşünürken, arkadaşı Taso, Aslı’nın hoşlanacağı şarkıyı aramakla meşguldür. Maral da Aslı ile konuştuktan sonra, pastaneye Sarp’ın yanına gider.

Ekran Alıntısımaral4.7

Takar başına fötr şapkayı, gözüne gözlüğü. İyi geceler delikanlı, buralarda huysuz asi bir genç varmış gördün mü onu? Sarp; Ha… Sarp’ı diyorsunuz, şu dünyanın en yakışıklı adamı diyorlar. O mu? Maral, yani… Varmış bir havası, ama defoluymuş baya. Sarp; Allah, Allah, neymiş defosu. Maral; Çok inatçıymış, burada bir kız varmış, devamlı uzak dur benden diyormuş. Bu konuşma uzar gider, Sarp; Kız Sarp’a güvenmeliymiş, elinden bir şey gelmiyormuş. Zaten çocuk yarın muhtemelen kovulacak.

Ekran Alıntısımaral4.7a

Maral, sen de benden bir mesaj ilet o zaman. O kız sevdiği hiçbir şeyden kolay, kolay, vazgeçmezmiş. O da vazgeçmesin.

Ekran Alıntısımaral4.8

Sarp masada pasta yaparken uyuyakalır. Sabah ustası ona seslenerek uyandır. Sarp gol diyerek sıçrayarak uyanır. Usta ne oldu savaş mı çıktı burada, yoksa top mu oynuyordunuz? Saatin 9 olduğunu öğrene Sarp fırlar çıkar Halis Beyin odasına gider. O sırada Maral da Halis Beyin yanındadır. Sarp dünkü kavga ve ettiği laflar için özür diler. Halis Bey ben cesur adamları severim dedim, aptal adamları değil. Seni kovabilirim ama aileni savunman çok hoşuma gitti.

Ekran Alıntısımaral4.9

Halis Bey; Maral yeni pastandan bahsetti, yarım saat sonra iner tadına bakarım. Sarp şaşırır ama bozuntuya vermez. Sarp fırlar çıkar. Halis Bey, senin için bir şans daha veriyorum, beceremezse gider. Maral çıkışta, Sarp hayatımı kurtardın, sana ayrıca teşekkür edeceğim.

Maral Canan Hanımı görünce, koşarak çekimlere gider. Taso Aslı’nın yanına gider, seçtiği müziği ona dinletir. Aslı çok şaşırır, ben senin arabesk dinlediğin zannediyordum. Çalan müziği birlikte dinleyerek, Taso Aslı’ya yardım eder.

Ekran Alıntısımaral4.10b Ekran Alıntısımaral4.10

Çekimlerde Alara huysuzluk yapar, yabancı fotoğrafçı ile çatışır, kapris yapar. Maral, dinlendiniz mi diye karavana girer. Alara, havaya giremedim, biraz daha dinlenmem lazım.

Halis Bey aşağıya iner, Sarp pastasını ikram eder. Bir lokma alır sonra, kalkar Sarp’ın elini sıkar. “Sana hayatta başarılar, kovuldun.” der ve gider. O sırada babası ile konuşan Oytun çok şaşırır. Sarp da olduğu yerde çakılır kalır.

Ekran Alıntısımaral4.11

Maral’a makyöz tehdit etmesini söyler. Maral, ben ne yapacağımı biliyorum. Maral, Tahsin’i arar, Sarp’ın telefonunu açmadığını söyler. Tahsin, Halis Beyin Sarp’ı kovduğunu söyler. Maral Benan Beye; Ben Luna’ya dönüyorum, çekimlere sen devam et.

Ekran Alıntısımaral4.12

Sarp, Halis Beyle gitmeden konuşmaya çıkar. Odasına dalar, Halis Bey kovdum seni çocuğum, karısı Halis pastayı görmen lazım.

Ekran Alıntısımaral4.13

Sarp Halis Beye; Siz vazgeçer miydiniz, böyle bir yerden, böyle bir işten? Ben geçmem, size pasta beğendirene kadar buradayım. Beğenin, sonra istersen gene kovarsınız. Karısı pastayı tadar, çok beğenir, bence bir şans daha vermelisin. Halis Bey tadar, beğenmedim yenisini yap. Sarp yarım saat sonra buradayım. Halis kararına, güzel biliyorum, daha ne kadar dayanabilecek, onu deniyorum.

Ekran AlıntısıMARAL4.14

Alara kaprislerine devam eder. Maral onunla konuşur, aslında çok güzel olduğunu, başarısızlıktan korkmaması gerektiğini, asıl ben başarısız olacağım diye çok korkuyorum. Onun gurunu okşayıcı laflar eder. Maral, ben sana yardım ederim, ne olur şu çekimleri bitirelim. Alara, özür diler, ben seni farlı tanımışım. Sonra çekimler devam eder, çok da güzel olur.

Ekran Alıntısımaral4.16

Sarp Halis beye 3-4 kes pasta yapar getirir, bir türlü beğendiremez. Halis Bey, Sarp’ın sabrını sınamıştır. Sarp’a o sırada telefon gelir. Dışarıda bulurlar, işbirlikçisi İnci Hanım adamı gelmiştir. İşten çıkmayacaksın, aynen devam et der.

Ekran Alıntısımaral4.17

Sarp bir daha dener, onu merdivenlerde yakalar. Halis Bey, sonra işim var. Sarp, ne yaptığınızı anlamadım mı sanıyorsunuz? Benimle oyun oynuyorsunuz, ne kadar dayanacağım diye… Ama aslında çoktan kovdunuz beni. Halis Bey; Bildin! Sarp, kapağını açar, o zaman bunu denemenize gerek yok. Halis, merak eder, bir parça alır. Ne var bunun içinde? Sarp, o da benim sırrım der. Halis, hiç böyle bir şey yememiştim bu güne kadar. Sarp, size hiç layık değil ama… Halis Bey, bu sefer iyi yırttın çocuk der ve Sarp işte kalır.

Ekran Alıntısımaral4.18

Sarp; Pişman olacaksın, der. Halis Bey ne deyince lafı değiştirir. Piğşman olmayacaksınız, der. Adı ne bu tatlının, Sarp Nilüfer diye cevap verir.

Çekim dönüşünde Maral Sarp’ın gitmediğini görünce çok sevinir. Sarp sırrını söyler, dün gece gizemli bir haberci geldi buraya. Asla vazgeçme. Ben de ona uydum. Maral, niye aramadınız? Sarp ben aratmadım, sürpriz olsun. İkincisi, sen de zorda kaldığında çıkarıyorsun. O anda aralarında duygusal bir yaklaşma olur.

Ekran Alıntısımaral4.19

Canan Hanımın gelmesiyle tedirgin olurlar. Çabuk gelmesini söyler. Canan Hanım Maral’a çok sık görmeye başladım o pastacı çocuğu buralarda, ne oluyor diye sorar. Maral, hiç diye cevap verir. Canan Hanım, fotoğrafları gördüğünü, güzel olduğunu söyler. Maral sizi mahcup etmediğime sevindim. Canan çekimde bazı olaylar olmuş. Maral, hallettim der. Canan Hanım Maral’a yöneticilik dersleri verir. Gerekeni yapmasını, sorun çıkarsa yoksa önce sen gidersin diyerek gözdağı verir.

Ekran AlıntısıMARAL4.20

Maral çıkışında Alara ile karşılaşır, zılgıtı atar. Tedavi olacaksın yoksa sözleşmeni son veririm der.

Halis Bey, Sarp’ı odasına çağırır. İki gündür sıra dışı performans sergiliyorsun, tebrik ederim. Merak ettim, pastanın adını niye Nilüfer koydun? Sarp, çok severim o çiçeği hep suyun üstünde kalır, güçlüdür. Ama aslında baktığınızda, köksüzdür, yapayalnızdır. Ama sevmediyseniz değiştiririm. Halis Bey, yo ben de severim. Sarp’ın annesinin adı bildiğiniz gibi Nilüfer, Halis Beye gönderme yapmıştır.

Ekran AlıntısıMARAL4.21

Sarp Halis Beyin içkisini tazeler. Sarp’a içki diye sorar? Sarp, genelde iş çıkışı dese de karşılıklı birer kadeh içerler. Halis, sevdim seni. Karşısına oturtturur. Serserin, ama kararlısın der. Tıpkı benim gençliğime benziyorsun. Halis Bey bilmiyor ama, Sarp oğlu tabii.. Armut cinsine çeker. Sarp oğlunuz Oytun gibi mı? Halis Bey, Oytun bana benzemez. Halis, oğlu Oytun’un zayıflığından bahseder, kumar bir hata değildir. Böylece oğlu Oytun’un bir kumarbaz olduğunu öğrendik. Bu baba-oğul dertleşmesinden sonra, Sarp ağzı kulaklarında çıkar.

Ekran AlıntısıMARAL4.22A

Alara Sarpın pastanesindedir. Ondan çikolata ister. Sarp işim var dese de yapar. Alara Sarp’a resmen sarkar. O sırada Maral kapıdan girerken onları uygunsuz görür. Alara, aa müdire Hanım gelmiş diye dalga geçer. Maral Aslı’yı sorar. Sarp, Aslı gitti der ve biraz da bozulur. Alara, bende Sarp’a tam da sinemaya gidelim mi diyecektim. Çok güzel bir film varmış.

Ekran AlıntısıMARAL4.23

İş kadının savaşını anlatıyor, aşk, ihanet hepsi var içinde. Filmin sonunda da savaşı güzel olan kazanıyor. Neler olacak, neler.

Ekran AlıntısıMARAL14.24

Maral, size iyi geceler der ve hızla çıkar. Sarp peşinden  seslenir, koşar. Maral bekle dese de Maral mağazadan çıkar, gider.

Sarp, Yaman’ı arar. Türkiye’de kumar ne zaman yasaklandı diye sorar. Yaman, pastacı senin kafan güzel galiba. Sarp, soruma cevap ver deyince, sonra 1998 diye cevap verir.

Ekran AlıntısıMARAL4.25A Ekran AlıntısıMARAL4.25B

Nedir bu? Hasta etme adamı deyince Sarp, Halis’in sırrı. Oğlu Oytun. Halis Beyin biricik oğlu, beyefendi gibi görünen bir sahtekardan başka bir şey değil. Tam o sırada üst kattan Canan Hanım Sarp’ı görür ve galiba da duyar. Ve 4.Bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıMARAL4.SON

Şimdi ne olacak, Maral Sarp’ı kıskandı ve küstü kaçtı. Canan Hanım da duyup gördüklerini Halis Beye anlatırsa ne olacak. Sarp hem işinden, hem de sevgilisinden olacak.

Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli arasında uyum bana göre tamamdır. Maral güzel bir mecraya girdi, aşk, kıskançlık ve kumar. İlerleyen bölümlerde neler olacak? Gördüklerimiz göreceklerimizin aynası, merakla izlemeye devam edeceğiz.

İyi seyirler

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller diziden tarafımdan kopyalanarak alınmıştır.

 

Medcezir / Sude Kaya’nın bebek davası geceye damgasını vurdu!

cats ASK

Star Tv’nin fenomen dizisi Medcezir’de Sude Hanım herkesi parmağında oynatmaya devam ediyor. Annesi kadar akıllı olan Mira, annesinin döndürdüğü dolapları inanmadı ve Yaman’ın da yardımı ile tüm foyalarını meydana çıkaracak.

Medcezir’de Yaman Mira arasında sular duruldu. Mira Yaman’ın gönül limanına sığındı. Dev dalgalar aile büyükleri arasında gel-gitler yaşatıyor. Dizinin reytingleri de normalleşti. Cuma Tv. Dizileri arasında Medcezir Total’de 4,43 ile 3.sırada, AB’de 4,67 ile 2.sırada yer aldı.

Geçen 65.bölüm sonunda Sude DNA raporunu hastanede hemşireyi satın alarak değiştirtmiş ve çocuğun babası Asım Şekip Kaya olduğunu kanıtlamıştı. Ancak Sedef bu numarayı inanmadığı için tekrar DNA testi yaptırdı. Ama bu defa da Sude, Orkun’un yardımı ile tekrar ikinci testten de çocuğun babası Asım Beyi çıkarttı. Deniz Hanım ile yaptıkları canlı yayında çocukları olacağını herkese ilan etti.

Geçen 65.Bölüm sonunda Yaman Mira’ya sürpriz yaparak arabasını geri getirmişti. Mira çok memnun olmuş, birbirlerine “Vazgeçmeyeceğiz” diyerek söz vermişlerdi.

Ekran AlıntısıMD66.1

Aras onları yukarıdan dik dik bakarak, bilhassa Yaman’ı rahatsız etmiştir. Aras teyzesi Süreyya Hanım ile kardeşi ve Ali ve babası yüzünden kavga eder. Aras kırar, döker, evin altını üstüne getirir. Alt kattakiler, Beren hatta safari rahatsız olur, havlar. Çıkıp kapıdan bakarlar.

Ekran AlıntısıMD66.2

Yaman Safariyi de alıp dışarı çıkmayı teklif eder. Aras çıkışında onlardan özür diler, zamala alışırsınız, der. Süreyya Hanım ağlayarak aşağı Mira’lara iner. Olayın sebebini anlatır.

Ekran AlıntısıMD66.3

Safari huysuzlanınca Yaman alır onu dışarı çıkartır. Süreyya Hanım Yaman’dan Aras’ı da bir bakmasını ister. Mira da kardeşi Beren’e Safari’nin bugün evden gideceğini söyler.

Sude Hanım test sonucu ile odadan çıkar, Sedef’e bebek % 99,9 Asım Şekip Kaya’dan olduğunu söyler. Sedef neticeyi bakar. Sude, mutlu haberi babana sen mi vermek istersin? Sedef, işkillenir, sen ayarladın değil mi? Satın aldın bu kağıdı, der. Arkasından bütün yalanlarını çıkaracağım ortaya…

Ekran AlıntısıMD66.4

Sude, modacısını arayarak, hamile olduğunu, elbise ölçülerinin her ay değişeceğini söyler. Hastanede hemşireye istediği gibi raporu düzenlettirmek için önüne bir deste para koymuştur. Bu kağıdın resmi bir geçerliği olmadığını söylese de, birkaç gün oyalamak için istemiştir.

Ekran AlıntısıMD66.6

Yaman, Aras’ın yanına tepebaşına gider. Oturur, tanışırlar ve birlikte dertleşirler. Birbirlerine benzediklerini, babaları yönünden kaderlerinin aynı olduğunu konuşurlar. Aras kardeşi Ali’i anlatır.

Ekran AlıntısıMD66.5A

Kenan kontrol için aynı hastaneye getirilir. Sude Hanımın DNA testini yapan aynı hemşire Kenan’dan kan alır. Doktor Kenan’a 6 ayda ayağa kaldırabileceklerini söyler. Annesi Nevin ve Kenan çok sevinirler.

Ekran AlıntısıMD66.7

Sedef Selim Beye telefon eder. Sude’nin bebeği babamdan olduğunu söylüyor. Bence bu bebek Kanan’dan olduğunu söyler. Sude’nin bir numara çevirdiğini, kesin sonuçlarla oynadığı söyler. Bu konuşmayı Kenan da yatağından duyar.

Selim ile Deniz aralarında konuşarak, medeni iki insan gibi aralarındaki ilişkiye son verirler. Deniz, ben senin beni sevemediğin için öfkeliyim. Ölen karısını sevdiği kadar beni sevsin istemiştim. Deniz, bundan sonra sen bir avukatsın, ben de bir haberciyim. Selim Bey, özür diler ve küçük valizini bile almadan gider.

Ekran AlıntısıMD66.8

Artık hep söylediğimiz Deniz Hanım Mert’in cici annesi olması ümidi de burada bitti gibi gözüküyor.

Selim Bey ofisindeki sekreterini arar, gelemeyeceğini söyler. Burcu, bankadan aradıklarının Yaman’ın burs çekinin bozdurulduğu söyler. Selim çekin bozdurulmasını çok üzülür ve Yaman’a kızar.

Ekran AlıntısıMD66.9A

Yaman’ı Mert arar, bebek abinden değilmiş, az önce teyzem ile konuştum, canı çok sıkkındı. Sinirden maratoncu gibi nefes alıyordu. Kardeşim biz rahat olalım, kriz bizi teğet geçti. Yaman, sağ ol kardeşim eve gelince görüşürüz.

Ekran AlıntısıMD66.10

Mira ile Yaman Safari’yi de alarak Altınkoy’a giderler. Beren gelmez, evde kalır. Yaman Mira’ya test sonucunun çıktığı, Asım Beymiş, abim değilmiş.

Ekran AlıntısıMD66.11

Hastane çıkışı Kenan annesi ile eve gelmez. Giray ile işleri olduğunu söyler. Araba bakacaklarını söyler, annesi o parayı dokunma tedavin için kullanacağız. Kenan Giray’a benim Altınkoy’a gidip bu gün Sude’yi mutlaka görmem lazım.

Ekran AlıntısıMD66.12

Sude eve geldiğinde Orkun’u evinde bulur. Ne oldu, arabayı Mira’ya götürdün mü? Orkun, sinirle arabayı Yaman’ın aldığını anlatır. Orkun Yaman’ın hayatımın kabusu oldu resmen, sürekli ayağının altında olduğunu söyler. Bunlar mira ile uzaklaştıkça, daha çok yakınlaşıyorlar.

Ekran AlıntısıMD66.14

Bir gün bunlar pat diye biz evlendik diye gelecekler o zaman tam olucak. Siz de çok sağ olun, çok yardımcı oluyorsunuz. Bu iş benim için Mira davası olmaktan çıktı. Ben hırs yaptım, o herif arkasına baka baka buradan cehennemin ta dibine gidecek, bir daha da Mira’nın suratını görmeyecek, ben başka bir şey istemiyorum. Bir şey yapmamız lazım, çok vakit kaybettik.

Ekran AlıntısıMD66.15

Saferi arabaya bindirilir, Altınkoy’a doğru yola çıkarlar. Yaman giderken bebek meselesini Beren’e ne zaman söylemeyi düşünüyorsun diye sorar. Mira, şu psikolojide kaldıramaz, önümüzdeki hafta kendi söylesin.

Ekran AlıntısıMD66.16

Mert ile Eylül bir demet çiçek ile Beren’lerin evine gelirler. Beren onları görünce çok mutlu olur.

Tam bu sırada Altınkoy’un gençleri kapıyı çalar, sürpriz diyerek içeri dalarlar.

Ekran AlıntısıMD66.17

Mira giderken belki bu arabayı tekrar satmamız gerekebilir. Babam da kendi arabasını satmış, paraya ihtiyacı var. Yaman, araba senin ne istiyorsan yap. Mira, gerçekten inanamıyorum böyle bir şey yaptığını, bir şarkıyı bu kadar parayı nasıl verdiler.

Asım Bey çok sinirlidir. Benden bir kuruş bile alamaz. O çocuk benden değil… Avukat, peki doğruysa sizinse? Annesi Mert ile Sedef Hanım kadar güçlü duruma geliyor. Asım Bey, asla… Selim Bey, Sude’nin yaptırdığı bu testin kanuni olarak hiçbir geçerliliği yok. Dava açarız, test tekrarlanır.

Giray, kontrolden Leyla Hanıma geldiğini söyler geçer. Arabanın arka koltuğunda Kenan da içeri girmiş olur.

Ali alt kata Beren’e ikramlık yiyecekler getirir. İçeri girmezler. Kızlar Süreyya hanıma fal baktırmak isterler.

Ekran AlıntısıMD66.18

O sırada Hale arar, Beren kapalı havuza gidelim mi diyerek Hale’ye nispet yapar.

Selim Bey eve gelir. Çocukları sorar, Yaman’ı cep telefonundan arar. Neredesiniz diye sorar. Yaman, birazdan evde olurum. Mira ve Yaman eve girerken Sude arabası ile spora gider. Selim Bey de Yaman’ı bekliyordur.

Ekran AlıntısıMD66.19B Ekran AlıntısıMD66.19A

Kenan tekerlekli arabası ile Sude Hanımın arasının önüne çıkar. Kenan, sana zarar vermeyecenini söyler. Sude, gözünün yaşına bakmam seni içeri tıktırırım. Kenan, karnındakinin benim olduğunu biliyorum. Bu gün ben de hastanedeydim, Sedef Kaya’nın çığlıklarını tesadüfen duydum. Asım Beyin çocuğu olduğunu da duymuşsundur. Kenan ısrar eder, karnındaki benim çocuğum, bundan eminim.

Yaman bahçede havuz kenarındaki Selim Beyin karşına çıkar. Selim bey nasılsın diye dil uçuyla sorar. Yaman, aslında pek iyi değilim. Senin kızıcağın bir şey yaptım ben.

Ekran AlıntısıMD66.20A

Mecbur kaldım, yapmak zorundaydım. Selim, mutlaka bir mecburiyet vardır. Yaman, biliyormuydun sen diye sorar. Selim, o değerde bir eğitim çeki bozdurulunca, banka güvenlik nedeniyle haber verdi. Yaman; abi ben sana söyleyecektim. Mira’nın abime verdiği parayı bir şekilde iade etmem gerekiyordu. Bir şey söylemeyecek misin? Kızmıyacakmısın abi? Selim Bey; Hayır, senin içini rahatlatmıyacağım. Kendi geleceğinle ilgili kararları verebilecek yaştasın.

Ekran AlıntısıMD66.21

Bu kararı alırken sonuçlarını da planladığını düşünüyorum. Çünkü aksi beni kızdırır, çok kızdırır hem de… Yamam sanki gerçek babasının karşısında durur gibi el pençe durur.

Ekran AlıntısıMD66.22

Yaman sana söz veriyorum, o mastırımı bitireceğim. Yemin ederim, seni hayal kırıklığına uğratmamak için elimden geleni yapacağım. Selim; Beni değil, sen kendini düşün. Mesel para değil ki? O sadece bir çek değil ki, o senin eğitim sürecin. Para senin, sen böyle kullanmaya karar verdin. Benim en ufak bir yönlendirmem olamaz artık. Sen bir kere, benim tanıdığım en güvenilir insansın. Sadıksın, fedakarsın, artık yeter. Sevdiğin uğruna, sevdiklerin uğruna hayatını zik zaklar çizdirme be oğlum. Kendi geleceğini de düşün biraz. Öce sevdiğin insan sana güvenmez bir kere. Hayatını ortalığa saçan bir adama güvenmez o kız. Yaman; Haberi yok abi. Selim, al işte öğrendiğinde yeni bir tantana. Yaman, öğrenmiyecek. Ben de merak ediyorum, gerçekten öğrenince ne olacak? Mutlaka Yaman’a eğitimini zora soktuğu için, çok kızacaktır.

Yaman daha sonra Mira’nın evden çıkışıyla yanına gelir. Mira, Eylül aradı, herkes bizde toplanmış, yeni eve baskın yapmışlar.

Ekran AlıntısıMD66.23

Yaman ben de gelmesem, Selim abinin canı sıkkın biraz. O sırada Safari kapıdan çıkar kaçar. Yaman peşinden koşar. Sude Hanımın kapıları açık arabasını görür.

Ekran AlıntısıMD66.24

Yaman bakınır, cep telefonu ve çantası arabadadır. O sırada çalar, Sude Hanım diye seslenir. Yaman, hemen Kenan’ı arar, cevap alamaz. Annesini arar, abin yok. Giray ile beraberler. O sırada da Mira da oraya gelir. Safari ağaçların arasında kuyruk sallar. Orada Sude Hanım vardır, Safari ona yapar bu sevgi gösterilerini.

Ekran AlıntısıMD66.25

Mira yerden annesinin bilekliğini bulur. Sude Hanım kaçırılmıştır. Hemen harekete geçerler. Selim Bey ve güvenlik görevlilerine haber verilir.

Ekran AlıntısıMD66.26

Yaman, Selim Bey ve Özel güvenlik görevlileri Leyla’nın evinde arama yaparlar. Yaman Kenan’a arasının yanında senin tekerlek izlerini gördüm, ne yaptın diye hesap sorar. Evin bütün odaları aranır. Kenan Sude’ye gördüğünü, konuştuklarını, ben yanından ayrıldığımda gayet sağlıklıydı.

Ekran AlıntısıMD66.27

Yaman Mira’yı arar, annesinin en son kiminle konuştuğunu sorar. Asım Bey ile konuştuğu anlaşılır. Selim Asım Beyi arar, Asım Bey, onun yüzünü şeytan görsün. Sude kayboldu, arabasını terk edilmiş olarak bulduk.

Bütün Altınkoy aranır, Altınkoy’u terk etmediği ortaya çıkar. Sonra da Orman yolu kenarında bulunur, hastaneye kaldırılır. Yaman abisi ile sert konuşmalar yapar, ama Kenan suçlamaları kabul etmez.

Ekran AlıntısıMD66.28

Sonra Selim Beylerin evine gelen Beren Kenan’ı görünce olay çıkartır. Allah belanı versin diyerek Kenan’a saldırır.

Ekran AlıntısıMD66.29

Beren Mira’ya abla annem hamileymiş doğru mu bu diye sorgular. Mira, evet öyle canım. Niye bana söylemedin diyerek ablasına çıkışır. Nevin Hanım oğlu Kenan’a seninle bir ilgisi yok di mi? Diye sorar. Kenan, kesinlikle var, der.

Orkun, Mert ve Selim Bey güvenlik görevlileri ile durumu konuşurlar. Mert, sen niye bugün Sude Hanımlara geldin diye sorar. Mira’nın arabasını geri almak istedim, Yaman almış onu haber vermeye geldim. Mert’e parayı siz verdiniz herhalde… Mert, yok şarkısını satmış, der.

Ekran AlıntısıMD66.31

Yaman ile Mira Yaman’ın odasındadırlar. Birlikte konuşurlar, Mira annesi ile son zamanda aralarında geçenleri, tokat atmasına kadar anlatır. Yaman şarkısını mırıldanır Mira’ya söyler.

Ekran AlıntısıMD66.33

Faruk Bey de yurt dışından döner. Onu hava alanından Aras ve kardeşi Ali alırlar. Sedef durumu Faruk beye anlatır, Sude Hanımın kayıp olduğunu söyler.

Ekran AlıntısıMD66.32

Televizyonda Deniz’e karşı ile Sude Kaya ile çok özel, canlı yayın reklamı çıkar. Sedef, Deniz’i arayarak Sude ile ne zaman konuştuğunu sorar, Deniz, öğlen konuştuklarını söyler.

Mira’ya hastaneden telefon gelir, annesi hastanededir. Hep birlikte hastaneye giderler. Doktor Mira’ya kardeşiniz son derece sağlıklı, anneniz de çok iyi, der.

Ekran AlıntısıMD66.34

Sude kızlarına bize zarar veremedilerek diyerek oyununu sürdürür. O sırada gelen Asım Bey, kötü kötü Sude’ye bakar.

dIqFubEuKxVbM7I5icFeNgXm

Yaman’ı Kenan arar. Yaman iyi der. Yaman; ne bileyim Kenan bebeğin durumu deyince herkes kulak kabartır. Yaman, ben seni sonra arayacağım.

Sude yazdığı senaryoyu kızlarına anlatır. İki tane adam iki kapıyı açarak, ağzımı kapattılar. Yüzleri maskeliydiler. Selim Bey, merak etmeyin bulacağız, kim yaptıysa cezasını çekecek. Mira, annesinin bu anlatıklarını inandırıcı bulmaz. Odada yalnız kaldıklarında annesinin üstüne battaniye örterken kolunu, bacaklarını bakar, hiç yara bere göremez.

Ekran AlıntısıMD66.37

Evde Mert babası ile konuşur, komplo teorileri üretir. Ne olur dedem suçlu olmasın diye dua eder. Selim de bir hukukçu olarak,  Sude’nin ifadesine dayalı, olanların bir düzmece olduğunun farkındadır.

Ekran AlıntısıMD66.35A MD66.35B

Yaman abisi ile konuşur. Sude Hanımın iyi olduğunu, dinlendiğini söyler. Kenan, Yaman yemin ederim bu olanlarla benim bir ilgim yok. Ben sana söylüyorum, Sude’ye bilerek, isteyerek zarar vermem. Yapmadım yani. Yaman sen burayı unut, doktorum söylediği umut seni ayağa kaldırsın. Sen kendine bak. Kenan, benim asıl umudum Sude’nin karnında. Yaman sen manyak mısın bu nasıl takıntı ya…

Beren, Ali ve Aras ile hastane kafesinde otururlar. O sırada yanlarına gelen Uzay’ı Ali Beren’in sevgilisi zannediyordur. Ali, erkek arkadaşın yan çizdi. Beren de sen Demet’i aradın mı? Merak etmesin.  Aras, Demet benim kız arkadaşım. Ali, benim sevgilim yok diyerek açıklık getirir. Beren, bana ne canım. Aras, onları yalnız bırakmak için. Ben bir Yaman’ları bakayım diyerek kalkar.

Ekran AlıntısıMD66.36

Sedef de babasının tekrar test yapılması için, Asım Bey de kan verir. Orkun da oradadır. Sedef Sude’nin söylediği hiçbir şeyi güvenmediğini söyler. Orkun Sude ile anlaşması gereği, Orkun tekrar test yapılmasını önerir. Bu durumda Asım Beyin kanı ile daha önce alınan Kenan’ın kanını değiştirir. Asım Beyin kanı çöpe atılarak, Kenan’ın kanı konur. Bu testte de çocuk Asım Beyinmiş gibi çıkar.

Ekran AlıntısıMD66.38

Mira dışarı çıktığında Yaman’a annesinin hiç yara bere olmadığını söyler. O sırada yanları gelen Orkun, abinin sigorta parası için 3 bi vermişsin. Şarkıdan mı geldi bu para. Valla helal olsun sana. Bir şarkı hem araba aldı, hem abinin sigortasını ödedi. Tekrar tebrik ederim, bir şarkı ile zirveyi ele geçirin.

Ekran MD66.38

Aras, hastane bahçesinden Sude Hanımın odasının resimlerini çeken paparazilerle tartışır ve yumruklaşmaya kadar gider. Burnu kanayan Aras’ı hemşire pansuman yaparken Mira’lar görürler, Olayı sorarlar.

Ekran AlıntısıMD66.40A Ekran MD66.40

Asım Bey, Baş Hekimle görüşür, bu test aramızda kalacak Sude Hanım bile bilmeyecek. Baş Hekim bizzat ben ilgileneceğim. Halbuki işi hemşire yürütüyor. Kanlar değiştirilir bile.

Ekran AlıntısıMD66.39

O gece Mira bir rüya görür. Altınkoy içinde koşuyordur. Koşarken geçmiş olaylar kafasında şimşek şakar, sanki hastalığı nüksetmiştir. O an annesinin kaçırıldığı yerde Safari’nin orman içindeki hareketleri gözünün önüne gelir. Evet, o anda annesi oradaydı. Hemen kalkar, koşarak olay yerine gider. Yaman da kalkar peşinden gider. Yaman da yanına gelir. Mira, yalan söyledi, annem kaçırılmadı. Biz onu ararken o bizi izliyordu.

Ekran AlıntısıMD66.41

Yaman, neden böyle bir şey yapsın ki? Mira, önce Kenan’la, sonra da Asım Bey ile konuştuktan sonra, birinden biri suçlansın diye böyle bir oyun oynadı. Herkes kuşkulanacak, hamileliğini sorgulamaktan vazgeçeceklerdi.

Sabah erkenden Sedef hastaneye gitmek üzere kalkar. O sırada Selim Bey onu yakalar. Aralarında olayları tartışırlar. Selim Sedef’e çok öfkelisin. O an kalkan Mert de teyzesini lafı koyar. Sabah sabah erik mi yedin yüzün ekşi? Güzel espriydi. Sıkışan Sedef, sakladığı sırrı söyler. Dün gece babam ile biz babalık testini tekrar yaptırdık. O sırada Mira ile Yaman da gelir. Sude’den gizli ama, Sude Orkun sayesinde olayın tertipçisi, yani tam içinde. Mira’da şimşek çakar, tabi ya… Hemen telefona sarılır. Yaman peşinden gelir, gelme Yaman, yalnız konuşmam lazım.

MD66.42

Asım Bey, Sedef hazır mısın diye arar. Yaman odasına gider. Aras Yaman’ı arar. Aras, sizin sayenizde şöhret olmuştum onu söyleyecektim. Aras, beni Sude Kaya’nın badi-gardı sanmışlar. Yaman da açar bilgisayarını bakar.

Ekran AlıntısıMD66.43

Yaman internetten tek tek resimleri inceler. O sırada hastanede Asım Bey’in kanı alınırken, Orkun ile hemşirenin bakışmasını ve parmak ile ok işaretini görür. Yaman derhal Orkun’un evine gider. Onu arabasının bagajında sıkıştırır.

4EkaroytxcJwKIrUtqgOHVNc

Sude Hanıma nasıl yardım ettin, anlat diyerek gırtlağına basar.

Ekran AlıntısıMD66.44

Sude Hanım çekim için makyaj yapılırken Mira gelir. Bu da oynunun son perdesi ha…  Sude bizi yalnız bırakın. Anne kız baş başa odada kalıp konuşurlar.

Ekran AlıntısıMD66.45

Sude, önceden karar verilmiş bir çekimdi iptal edemezdim. Mira, bu oyunu oynamaya ne zaman karar verdin. Sude, her şeyi sorgulayacak kadar mı nefret ediyorsun benden. Bu kaçırılmayı ne zaman uydurdun. Anne bizim hamurumuz aynı. Mira, san kimse saldırmadı. Sen kendin uydurdun. Sana kim yardım etti. Sude’yi yardım eden Orkun. Mira, annesinin bütün boyalarını yüzüne haykırır.  Sen herkesi kukla gibi oynattın parmağında. O sırada Yaman da Orkun’u sıkıştırır. Onun kanını değiştirdiniz. Mira, aslında bebeğin babası Kenan değil mi?

Test sonucu Asım beye verilir. Doktor hiç kuşkunuz olmasın bebek sizin der. Sedef de şok olur.

Ekran AlıntısıMD66.46

Deniz Hanım canlı yayına girer. Kenan de evden yayını izler. Sude küçük bir kaza atlattığını söyler. Bu gün de söz verdiğim için canlı yayına katılıyorum. İsterseniz güzel bir haberle başlayalım sohbete… Bay Aşk ile ben bir bebek bekliyoruz. Bu sözleri duyan Mira, dışarı çıkar. Kenan duydukları karşısında bütün ümidini kaybeder. Yaman da o sırada Kenan’ı arar. Kenan telefonunu açmaz. Avucunda bir avuç ilaç vardır.

CBLm5czUcAASoPH

Yaman devamlı çaldırmasına rağmen telefon açılmaz. Ve 66.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıMD66.SON

Bu bölümde Sude Kaya’nın bebek davası geceye damgasını vurdu. Şimdi ne olacak? Kenan bir avuç ilacı yutacak mı? Mira, hüsranla hastaneden dışarı çıktığı, sığınacak bir tek limanı var, Yaman’ın kocaman kalbi. Asım Şekip Kaya ne yapacak, kendi kazdığı kuyuya düştü. Sude’nın av kapanına yakalandı. Bütün bu olup bitenleri haftaya ve ilerleyen bölümlerde göreceğiz.

CBFwukWWEAAbmt2

Baş rollerini Çağatay Ulusoy ve Serenay sarıkaya’nın oynadığı, Ay Yapım’ın bu fenomen dizisi “Medcezir” adlı aşk gemisi pupa yelken denizlerde yol alıyor. Gene sahillerde med cezir olayları olacaktır. Bu gemiden kimler inecek, kimler binecek?  Ece Yörenç’in renkli kalemi bize daha neler yazacak bakalım. Mutlu sona doğru…

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan diziden ve medcezir resmi twitter sayfasınan kopyalanarak alınmıştır

 

 

 

Çağatay Ulusoy’un Sinema Filminde partneri Beren Saat mi?

cats CU-BS

Çağatay Ulusoy bu yaz bilindiği gibi 2.sinema filmini çekiyor. Son zamanlarda kendisiyle yapılan röportajlarda bu yaz sinema filmi olduğunu söylüyordu. Henüz bayan partnerinin belli olmadığını da ifade etmişti.

Sıkı durum bu bayan partner Beren Saat olduğu fısıltıları gelmeye başladı. Geçtiğimiz yıllarda büyük ses getiren, Aşk-ı Memnu’nun güzel oyuncusu bu defa Çağatay Ulusoy ile bu yaz ki aşk filminde oynayacakmış. Aşk-ı Memnu’daki Bihter (Beren Saat) – Behlül (Kıvanç Tatlıtuğ) aşkı televizyonlarda izleyenleri koltuklara çivilemişti. Bu defa, Beren – Çağatay çifti, birlikte çevirecekleri sinema filmi de gişe rekorları kırabilir.

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz derler ya, basında çıkan haberlere göre:

Tüp bebek tedavisi gören ve 1 yıldır oyunculuğa ara veren Beren Saat’in bu yaz Ece Yörenç’in yazdığı sinema filminde oynayacağı konuşuluyor.

Üstelik Saat’in aşk filminde Medcezir’in Yaman’ı Çağatay Ulusoy’la baş rolü paylaşacağı öne sürüldü.

Beren Saat’in bir yıldır iş yapmamasına üzülen fanları bu gelişme üzerine çok heyecanlanmışlar.

Bence süper bir seçim.

Ancak bu haberle ilgili Ece Yörenç’ten “Haber  doğru değil” diyerek twitter’dan yalanlama geldi.

Tekrar başa döndük, acaba bu yaz Çağatay Ulusoy’un birlikte oynayacağı bayan partneri kim olacak?

Bekleyip önümüzdeki günlerde hep birlikte öğreneceğiz.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görsel internetten kopyalanarak alınmıştır.

 

 

 

 

Not:

Dizilerin Final Tarihleri ve Yeni Sezonda devam edecek olan diziler!

catsfinal tarih

2015 yılı sezon sonuna 2 ay gibi kısa bir süre kaldı. Genellikle Haziran ayının ilk haftasından son haftasına kadar sezon dizileri ya sezon finali yapıyor, ya da final.

Mart ayının son haftasına girdiğimiz şu günlerde, haberler birer birer gelmeye başladı. Bazı dizler yeni başlamasına rağmen sezon sonuna ulaşamadan zorunlu final yapıyorlar. Bu dizilerden hangileri final, hangileri sezon finali yapacak. Hangi dizler Eylül 2015’de yeni sezonda devam edecek.

Sezon dizileri Haziran ayında Final ya da sezon finali yapmasıyla kanallar iki aylık yaz talili boyunca saatlerini dolduracak yeni yazlık dizi arayışına başlıyorlar. Okulların da tatil olması nedeniyle, yapımcılardan eğlenceli gençlik ve çocuk dizleri isteniyor. Şimdiden yapımcılar bunun planlamasını yapmaya başladılar bile.

Şimdi dilerseniz açıklamaları gelen, sezon finali ve kesin final yapacak dizileri sıralayalım:

dDBIaP3

KARADAYI : Atv’nin üç sezondur devam eden, Kenan İmirzalıoğlu ve Bergüzar Korel’in sevilen dizisi Karadayı 115.Bölümde 15 Haziran 2015 tarihinde kesin final yapacaktır.

 

içerik kara para

KARA PARA AŞK : Ay Yapım’ın Atv’de oynayan polisiye aşk dizisi Kara Para Aşk, 55.Bölümde final yapacak. Aslında çok iyi giden devam etmesi gereken bir diziydi. Bir sezon daha devam edebilirdi.

 

Ekran AlıntısıMD54.25A

MEDCEZİR : Star Tv’nin baş rollerini Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın oynadığı fenomen dizisinde de 2.sezon sonuna yaklaşılıyor. Dizi 77.Bölümde muhtemelen 12 Haziran 2015 tarihinde sona erecek ve kesin final yapacak.  İzleyicinin arzusu ile Ay Yapım diziyi 3.sezonda da devam etmesini çok istedi ama olmadı. Çağatay Ulusoy Haziran’da dizinin bitimiyle birlikte 2.sinema filminin çekimlerini başlayacak. Şu sıralar Ay Yapım tarafından filmin hazırlıkları devam ediyor.

 

içerik güllerin savaşı

GÜLLERİN SAVAŞI: Kanal D’nin ilginç dizisinde Gülru-Gülfem rekabeti hızla devam ediyor. 13 Haziran’da 48.Bölümde sezon finali yapacak olan dizi, Eylül ayında yeni sezonda devam edecek dizilerden biri. Bu rekabeti bir sezon daha izleyeceğiz.

 

içerik küçük ağa

KÜÇÜK AĞA: Kanal D, diziyi sezon sonuna kadar sürdüremedi. Salı gecesine Aşk Yeniden, Kaderimin Yazıldığı gün gibi güçlü dizlerin gelmesiyle erken final yapmak zorunda kaldı. 50.Bölümde final yaptı. İzleyenleri finalden pek memnun kalmamış, Temmuz ayında yaz dizisi olarak devamı gelebilir.

 

İçerik şeref meselesi

ŞEREF MESELESİ: Kerem Bursin ve Şükrü Özyıldız’ın baş rollerini oynadığı dizi ilk başladığında reytingleri pek iyi değildi. Sonra toparladı, sevildi. Ancak sezon sonunda final yapacak gibi duruyor. Yeni sezonda devam etmeyeceğini düşünüyorum. Ve beklenen oldu, Şeref Meselesi 17 Mayıs akşamı final yaptı.

 

paramparça-

PARAMPARÇA: Pazartesi gecelerini aldığı yüksek reytingleri ile paramparça eden Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay’ın dizisi yürekleri dağlayarak devam ediyor. Kötü kadın Keriman (Nursel Köse) diziye renk katıyor. 22 Haziran 30.Bölümde sezon finali yapacak. Banko Eylül’de yeni sezonda devam edecek dizilerden biri.

 

hqdefault

KADERİMİN YAZILDIĞI GÜN: Özcan Deniz ve Hatice Şendil’in dizisi Kaderimin Yazıldığı Gün şimdilik iyi gidiyor. 16 Haziranda 34.Bölümde sezon finali yapacak. Sanki konuda bir sıkışma var gibi. Diziye yeni katılan Hale Soygazi, Defne’nin annesi olarak kötü kadın karakteri doğrusu pek ona yakışmadı.

 

İçerik k.v pusu

KURTLAR VADİSİ PUSU: Kanalların en uzun soluklu dizisi olan, Necati Şaşmaz’ın dizisi 12 yıldır değişik kanallarda yayınına devam etti. Son olarak Kanal D’de yayınlanıyor. Bu sezon sonu final yapacağı dedikoduları çıksa da, Pana Film’den açıklama geldi. Vadi devam ediyor. 18 Haziran 263.Bölümde sezon finali yapacaktır.

 

1427294936.0062

AŞK YENİDEN: Fox Tv’nin romantik komedi türündeki, Buğra Gülsoy ev Özge Özpirinçci’nin dizisi Salı gecelerine renk kattı ve reyting rekortmeni dizisi. Gülmeyi özleyenlere güzel bir hediye oldu. Banko Eylül’de yeni sezonda göreceğimiz dizlerden biri olacaktır. 18 Haziran salı akşamı 19.Bölümde sezon finali yapacaktır.

 

içerik racon

RACON AİLEM İÇİN: Atv’de büyük ümitlerle başlayan Mehmet Aslanuğ’un dizisi beklenen başarıyı elde edemedi ve 31 Mart 4.bölümde maalesef zorunlu final yapacak.

 

bes kardes (2)

BEŞ KARDEŞLER: Kanal D’nin gene büyük ümitlerle başlayan dizisi başarılı olamadı. 5.bölümünde pes etti ve yayınına ara verdi. Son bölümünde “Haziran’da buluşmak üzere” yazdılar. Demek ki, Beş Kardeşler’i yaz dizisi olarak tekrar, Kanal D ekranlarında göreceğiz.

 

images-diriliş-257x300

DİRİLİŞ ERTUĞRUL: TRT 1’in görkemli dizisi Diriliş Çarşamba gecelerinde gözde dizileri arasına girdi. Her ne kadar “Muhteşem Yüzyıl”ın yerini doldurmasa da savaş ve kavga sahnelerindeki Engin Altan Düzyatan’ın başarısı ile izleyenlerden tam not aldı. Seyirciye Osmanlının kuruluşu hakkında tarih dersi vermeye devam ediyor. Yeni sezonda gene banko devam edecektir. Diriliş Ertuğrul 17 Haziran 25.Bölümde sezon finali yapacaktır.

 

images güzel köylü

GÜZEL KÖYLÜ: Star Tv.nin keyifli dizisi Güzel Köylü geçen yaz, yazlık dizi olarak başlamıştı. Çok tutuldu ve sezon dizisi olarak devam etti. Haziran ayında final mi? Yoksa sezon finali mi yapar bilemiyorum. İzleyici beğenisi göz önüne alınırsa yeni sezonda devam edecek gibi duruyor. Güzel Köylü 17 Haziran akşamı 52.bölümde final yaparak ekranları veda ediyor.

 

karagul_72

KARAGÜL: Fox Tv’nin Cuma gecelerinin reyting rekortmeni dizisi Karagül oldukça tutuldu. 12 Haziran’da 88.bölümde sezon finali yapacak. Eylül yeni sezonda devam edecektir.

 

kiraz-mevsimi

KİRAZ MEVSİMİ: Fox Tv’nin geçen yaz dizisi olarak 4 Temmuz 2014 başlayan dizi, sezon dizisi olarak devam etti. Öykü ve Ayaz’ın aşk hikayesi çok sevildi. Yakışıklı oyuncu Serkan Çayoğlu genç kızlarımız tarafından çok beğenildi. Bu dizide yeni sezonun banko dizilerinden. 13 Haziran akşamı, 49.Bölümde sezon finali yapacaktır.

 

içerik filinta

FİLİNTA: Bir Osmanlı polisiye dizisi olarak TRT 1 ekranlarına gelen Filinta, beklenen ilgiyi pek de gördü sayılmaz. Kesin diyemem ama 9 Haziran’da 26. bölümde sezon finali yapacak.

 

Poyraz-Karayel-

POYRAZ KARAYEL: Çarşamba gecelerin tutulan dizilerinden biri de Poyraz Karayel. Kanal D’nin bu dizisinin tutulup sevilmesinde, Burçin Terzioğlu ve İlker Kaleli faktörü önemli. 17 Haziran’da 24.Bölümde sezon finali yapacak olan dizi yeni sezonda devam edecektir.

 

11038722_882120238520094_8869606839189247824_n

MARAL EN GÜZEL HİKAYEM: Hazal Kaya’nın Aras Bulut İynemli bile birlikte baş  rolü oynadıkları, Maral henüz yeni başlayan dizilerden biri. Tv8 ile 28 bölümlük anlaşması var. O nedenle Eylül yeni sezonda devam edecektir. 2016 yılında bu dizinin arkası gelebilir, şimdilik iyi başladı, reytingleri düşük de olsa dizi sevildi. Maral 21 Mayıs 12.Bölümde erken sezon finali yapan dizilerden biri oldu.

Şimdilik dizler hakkında bize gelen bilgiler bu kadar. Kesin final tarihleri belli olan diziler olursa sizlerle paylaşacağım.

Her şeyiniz gönlünüzce, sevdiniz dizedeki gibi olsun.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller internetten ve dizilerden tarafımdan kopyalanarak alınmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

Paramparça’da Sinan Akçıl sürprizi!

cats paramparça-s.akçıl

Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay’ın baş rolü oynadıkları “Paramparça” dizisinde geçen hafta 16.bölümde ve bu haftaki 17.bölümde Sinan Akçıl rüzgarı esti.

Son zamanlarda dizilerde başrol oyuncuları şarkı söyleyerek, diziye renk katmaları moda oldu. Medcezir’de Seranay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy sık sık önceki bölümlerde performanslarını göstermişler, şarkı söylemişlerdi. Kara Para Aşk dizisinde de Tuba Büyüküstün İtalyanca bir şarkı söylemişti. Bu defa dizilerde gerçek ses sanatçıları da misafir oyuncu olarak katılmaya başladılar.  Sinan Akçıl Kiraz Mevsiminde de konuk sanatçı olarak çıkmış, “Arada Sırada” adlı parçasını söylemişti. Sinan Akçıl bu defa da “Paramparça”da konuk sanatçı olarak katılmıştır.

Sinan Akçıl ile dost olan Erkan Petekkaya, sevilen sanatçıyı oynadığı diziye konuk sanatçı olarak davet etmiş. 16.Bölüm sonunda Cihan Beyin oğlu Ozan’ın (Burak Tozkoparan) 18.yaş doğum günü partisi yapıldı. Bu partide iki şarkı söyledi. Sinan Akçıl’ın daha önce “Dev Dalga” klibinde Erkan Petekkaya oynamış. Şimdi de iade-i ziyaret kabilinden Sinan Akçıl’da bu davet icabet etmiştir.

Ekran AlıntısıPRÇ16.4

Sevilen Şarkıcı geçen 16.bölüm sonunda “Biri Bana Gelsin” adlı parçasını ve 17. bölüm başında aynı sahnenin devamında bu hafta da, “Tabi Tabi” adlı parçasını söyledi.

Ekran Alıntısıprç16.E.P.

Erkan Petekkaya, rol icabı oğlu Ozan’ın doğum gününde baterinin başına geçerek, orkestraya eşlik ettikten sonra, mikrofonu eline alarak; “Sevgili dostlar, hepiniz hoş geldiniz, bizi böyle güzel bir günde yalnız bırakmadınız, oğlum 18 yaşına girdi. Artık reşit oldu. Önce oğlumun, sonra da bütün gençlerin sağlıklı, sıhhatli güzel bir  gelecek geçirmesini diliyorum. Birazdan sevgili dostum Sinan Akçıl sizlerle beraber olacak. İyi eğlenceler.” Diyerek bir takdim konuşması yapmıştır.

Ekran AlıntısıPRÇ16.7

16.Bölüm sonunda, Sinan Akçıl sahne aldı. “Biri bana gelsin” adlı parçasını söyledi. Gençler dans etti.

Ekran AlıntısıPRÇ16.8

Cansu da sahneye çıkararak, Sinan Akçıl ile düet yaptı ve dans etti.

Ekran AlıntısıPRÇ17.2

Ozan’ı kardeşi Cansu bu mutlu gününde sarılarak kutladı.

Ekran AlıntısıPRÇ16.2

Sinan Akçıl, çekimler sonunda yönetmen Cevdet Mercan’dan da tam not almış.

105-sinan akçıl

Bu gelenek dizlerde bundan sonra da devam edecektir. Önümüzdeki günlerde hangi dizilerde, hangi ses sanatçılarının konuk olarak göreceğiz bakalım.

Paramparça, Pazartesi gecelerinin reyting rekortmeni dizisi, çok da güzel gidiyor, herkes gibi ben keyifle izliyorum. Sinan Akçıl güzel sesi ile diziye renk katmıştır.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller diziden tarafımdan kopyalanarak alınmıştır.

 

 

 

 

 

 

Medcezir 66 Bölümde neler olacak? Sude’nin çocuğu kimden?

Ekran Alıntısımd66.fr1

Baş rollerini Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın oynadığı, Ay Yapımın fenomen dizisi Medcezir’de Sude Hanımın çocuğunun kimden olduğu 66.bölüme damgasını vuracak.

 

Medcezir’in 66.Bölüm Basın özeti şöyle:

Yaman Mira’ya yaptığı sürpriz, Mira’yı çok sevindirir. Bu coşku, Yaman’ın verdiği zor kararın yükünü de hafifletecektir. Ancak, bu mutluluğun sesini Narlıçeşme’nin gürültüsü bastırır. Birden bire kendilerini, komşu evin hayat hikayesinin tam ortasında bulurlar.

Ekran Alıntısımd66.fr2

Sude’nin test sonuçlarının yankısı Kenan’a ulaştığında, Kenan bunun kaderin kendisine verdiği ikinci bir şans olduğunu hisseder ve, bir an önce Sude ile konuşmanın yollarını arar.

Sude’nin elinde tuttuğu test sonuçları, herkesin elini yakan bir alev topuna dönerken, Asım Şekip Kaya’nın öfkesi bu ateşle büyüyecektir.

Yaman’ın kendisinden habersiz burs çekini bozmasından Selim’in haberi olur. Yaman’la aralarındaki mesafenin giderek büyümesinden huzursuzdur. Mira’ya sürpriz yapma şansını Yaman yüzünden kaçıran Orkun eskisinden daha hırslı bir şekilde Sude’nin kapısını çalar.

Ekran Alıntısımd66.fr3

Aynı saatlerde Kenan da Altınkoy’dadır, ve Asım test sonucu yüzünden çok öfkelidir. Yaman ve Mira Sude’nin arabasını terk edilmiş olarak bulduklarında, Sude’nin esrarengiz kayboluşuyla ilgili bütün gözler, Kenan ve Asım Şekip Kaya’ya çevrilir.

Medcezir’in 66.Bölümü, 27 Mart Cuma akşamı 20.30’da Star Tv. ekranlarında olacak. En önemlisi çocuk kimden? Sude’yi kim kaçırdı? Bu heyecanlı bölümde neler olacağının hep birlikte göreceğiz.

 

Çağatay Ulusoy, Şensoy kardeşlerin oyununu izledi, arka kapıdan kaçtı!

 CAtz2F4W4AEgBIJ

Çağatay Ulusoy 21 Mart Cumartesi akşamı, Ferhan – Derya Şensoy kardeşlerin yazıp, oynadığı “Pera’daki Hayalet” adlı tiyatro oyununu izlemiş.

Ses Tiyatro Sahnesi’nde oyunu en ön sıradan izleyen ve Şensoy kardeşlerle selfie çektiren Ulusoy, görüntülenmemek için yangın çıkışından çıkmış. Şensoy kardeşler ise bu durumu espiri haline getirerek “Tiyatromuzun altında Bizans tünelleri var. Çağatay’ı oradan kaçırdık” demiş.

Geceye destek vermek amaçlı katılan Çağatay Ulusoy, tiyatroyu basın mensuplarının bulunduğu ön kapıdan terk etmek yerine yangın çıkışını kullanarak terk etmesi dikkat çekmiştir.

Ben kendi adıma niye yangın merdiveninden çıktı anlam veremedim. Derya Şensoy ile geçtiğimiz yıllarda sevgili oldukları dedikoduları çıkartılmıştı. Ama onların aslında iyi bir arkadaş olduğunu herkes biliyor. Zaten gecede Derya Şensoy’un sevgilisi Seçkin Özdemir de oradaymış. Çağatay Ulusoy’a ön kapıdan çıkıp, basın mensuplarına merhaba demek  yakışırdı.

Derya Şensoy ve Müjgan Ferhan Şensoy kardeşler:

cagatay-ulusoy-tiyatroda-yangin

Çağatay Ulusoy’un müzikal oyunun başlamasından önce arkadaşları ile birlikte çektirdikleri selfie fotoğrafı Instagram’da paylaşılmıştır. Çağatay Ulusoy, Derya Şensoy, Ferhan Şensoy,  Pınar Aslan, Eser Eyüboğlu, Efe Tuncer, Sertaç Akkaya, Orçun Kaptan, Sahra Verer ve İlksen Ökte ile görülüyor.

CAo8XbFWgAI92ug

Çağatay Ulusoy, Uçankuş Tv ile yaptığı röportajda, arka kapıdan neden çıktığı hakkında açıklama yapmıştır. Arabasının arka kapıya yakın olması nedeniyle arka kapıdan çıktığını söylemiştir.

Ekran AlıntısıUÇK.1

Estetik yaptırdığı ve bu yüzden kameralardan kaçtığınız söylentilerine ise; Muhabire karşı soru ile, “Var mı sence öyle bir şey?” İlk defa duyduğunu, niye yaptırsın ki 24 yaşında bir insan estetik! diyerek cevaplamıştır.

Ekran AlıntısıUÇK.2

Aşk sorularından kaçtığı söylentilerine de; Özel hayatında da, hiç bir zaman konuşmadığını söylemiştir. Dizinin süper gittiğini, bu yaz sinema filmi olduğunu yinelemiş. Onun için çalışmalara başladıklarını, güzel olacağını, kadronun henüz belli olmadığını söylemiştir. Diziyi yapan aynı yapım şirketi ile yapacaklarını, güzel olacağını  söyledi.

Ekran AlıntısıUÇK.4

Her projeye imza atmadığını, seçici olmak zorunda olduğunu, o yüzden de çalıştığı Ay Yapım için güvendiği biri olduğunu belirtmiştir. Uzun zamandır çalıştıkları bir proje olduğunu ve herkes elinden gelenin en iyisini yapacaktır.

Ekran AlıntısıUÇK.3

Setten fırsat buldukça soluğu yurt dışında aldığını söyleyen muhabire; Çağatay kafa dağıtmak için, değişiklik olduğunu, kendisine trapi gibi geldiğini, ünlü olarak hissetmiyorsunuz kendinizi, daha rahat dolaşıyorsunuz, o yüzden mümkün olduğunca çıkmaya çalışıyorum diyerek cevap vermiştir. Karşılıklı teşekkürlerle röportajı bitiriyorlar.

Röportaj boyunca son derece mütevazi görünen Çağatay Ulusoy, tüm soruları, en içten samimiyeti ve sempatikliği ile cevap vermiştir.

İzleyin bakın…

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Sözcü – Mustafa Deryahan haberi. Görsel Çağatay Ulusoy twitter sayfasından ve Uçankuş Tv. röportajı youtube’den alınmıştır.

El açması yufkadan Aydın usulü ot böreği yapımı!

100_4766

Köyümüzde yıllardır yapılagelen Aydın usulü, odun ateşinde ot böreğinin yapılış öyküsünü anlatmak istiyorum.

Yıllardır köyümüzde yapılan ot böreği, düğün, mevlüt ve özel günlerin vazgeçilmez bir özel yöresel yemeklerinden  biridir. Zahmetli olduğu için bir ekip işidir. Kalabalık olmayan ailelerde, 2-3 komşu bir araya gelerek yaparlar.

Bugün köyde elektrik bakım çalışmaları olduğu için, iş yerinde değildim ve uzunca bir zaman bu şöminede odun ateşinde yapılışını izledim ve resimledim. Üç aile birleşerek, 5 kişi yaptılar.

Önce bildiğimiz has buğday unu ılık su ile karıştırılarak iyice yoğrulur. İri yumurta büyüklüğünde parçalara bölünerek yufka açmak üzere hazırlanır.

Bir taraftan da iç malzemesi olan, değişik ot ve sebzeler tahta üzerinde ince ince kıyılır. Bahçeden toplanan taze doğal otlardır bunlar. 15 çeşide kadar konur. Sayarsak; Ispanak, Gelincik, Pancar yaprağı, Ilbıda yaprağı, Pırasa yaprağı, Kereviz yaprağı, Isırgan otu, Dereotu, Maydanoz ve Nane kıyılmış olarak karıştırılır.

100_4741

İçeresine taze çökelek, yeterince tuz geniş bir leğende karıştırılır. Hazırlanan hamurlar oklava ile tek tek açılarak yufkalar hazırlanır.

100_4744

Yufkalar mümkün olduğu kadar ince olarak açılır.

100_4746

Hazırlanan yufkalardan ilkinin üstüne yeterince hazırlanmış otlu malzeme yayılır. Üstüne bir yufka konur, tekrar otlar yayılır, en üstüne de bir yufka daha konur.

100_4748

3 yufkadan hazırlanan börek, etrafı parmakla bastırılarak içerisine konuna malzeme dökülmeyecek şekilde ezilerek yapıştırılır.

100_4750

Artık otlu yufkalar pişirmeye hazırdır. Şömine odun ateşinin üstüne konan saç üstünde tek tek pişirilir.

100_4752

Ocak başında pişirici kadın, gözünü ayırmadan izler, sonra da ters yüz eder. Hafif kahverengi oluncaya kadar pişirilir, yakmamak çok önemlidir.

100_4751

Pişirilen ot böreklerinde sıra yağlama işlemine gelir. Derin bir kap içerisine yeterince saf sızma zeytin yağı konur, yarım kilo zeytinyağı içerisine bir çay bardağı su ilave edilir. Pişmiş böreklerin altına, üstüne bu yağ sürülür. Her tarafı yağ ile ıslatılır. Üst üste leğen içerisine konur.

100_4762

Sonra keskin bir ekmek bıçağı ile dörde ya da altıya bölünecek şekilde kesilir.

100_4766

Artık bizim Aydın usulu ot böreği servise hazırdır. Sıcak sıcak yemek tercih edilir. Ot böreği kesinlikle yoğurt ile yenir. Yoğurt boğazın yanmasını önler. Çok da keyiflidir. Bazen üzüm ve armut hoşafı ile de yenebilir.

Ot böreğinin yanında mutlaka saç böreği de yapmak adettendir. Boş yufka, dikdörtgen, ya da kare şeklinde katlanır. Ocaktaki saçın üstüne koyulur, üzerine

tahta kaşık ile zeytin yağı sürülür, yağlı yufka kızarıncaya kadar pişirilir.

100_4760

Pişirilen saç börekleri, üst üste konur.

100_4759

Saç börekleri sıcak sıcak yenir. Soğursa çabuk sertleşir. Bu saç böreği tulum peyniri ile yenir. Zira lezzeti iyi tulum peyniri verir. Üzüm veya armut hoşafı ile de yenebilir.

100_4765

En son kalan boş yufkalar da saçta pişirilerek, lavaş ekmeği olarak daha sonra tüketilmek üzere saklanır.

100_4767

 

Bugün bu bizim evdeki ot böreği yapımı tam 4 saat sürdü. Aşağı yukarı 60 adet yufkadan, 20 adet börek yapıldı. Ayrıca 15 adet yağlı saç böreği yaptılar. Kalan yufkalarda da 10-15 adet lavaş olarak yufka pişirildi. Öğle yemeğinde afiyetle yedik. Yapanların eline, koluna sağlık diyorum.

Bizim Aydın yöresinin zahmetli de olsa klasik ot böreğinin yapılışını anlatmaya çalıştım.

Afiyet olsun.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller tarafımdan çekilmiştir. 

 

Geçen Haftanın (16 – 22 Mart) en çok seyredilen ilk 10 dizisi!

cats 22 mart

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 18 – 22 Mart 2015 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren dizileri aşağıda bilgilerinize sunuyorum. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok seyredilen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de 4 dizi ile Fox Tv ilk sırada, Star Tv 3 dizi ile 2.sırada yer alıyor. Daha sonra, Atv, Kanal D ve Samanyolu Tv. birer dizi ile geliyorlar.

AB grubunda Kanal D ve Fox Tv, 3’er dizi ile ilk sırada bulunuyor. Star Tv. 2 dizisi ile yer alıyor. Sonra da, TRT 1 ve Atv birer dizi ile sıralanıyorlar.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10.

 1. Karagül 76.Bölüm (Fox)………………………….10,34 – 25,35
 2. Paramparça 16.Bölüm (Star)……………………10,33 – 24,16
 3. Aşk Yeniden 6.Bölüm (Fox)………………………8,78 – 20,56
 4. Kurtlar Vadisi Pusu 251.Bölüm (Kanal D)….7,60 – 17,84
 5. Karadayı 102.Bölüm (Atv)………………………..7,23 – 17,15
 6. Güzel Köylü 39.Bölüm (Star)……………………6,83 – 16,78
 7. Kiraz Mevsimi 37.Bölüm (Fox)…………………6,37– 15,34
 8. Sungurlar 22.Bölüm (Samanyolu Tv)…….…6,33 – 14,88
 9. Kaderimin Yazıldığı Gün 21.Bölüm (Star)…6,26 – 15,83
 10. Kocamın Ailesi 37.Bölüm (Fox)……………….6,12 – 14,43

 

 

AB’de ilk 10:

 1. Aşk Yeniden 6.Bölüm (Fox)……………………..10,09 – 23,02
 2. Paramparça 16.Bölüm(Star)………………………9,59 – 22,65
 3. Diriliş Ertuğrul 13.Bölüm (TRT 1)……………….9,09 – 21,64
 4. Karadayı 102.Bölüm (Atv)……………………….…7,75 – 18,61
 5. Poyraz Karayel 11.Bölüm (Kanal D)………..…..7.65 – 18,49
 6. Karagül 76.Bölüm (Fox)…………………………….7,41 – 18,98
 7. Kurtlar Vadisi Pusu 251.Bölüm (Kanal D)..….5,36 – 13,21
 8. Güllerin Savaşı 36.Bölüm (Kanal D)……………5,28 – 13,25
 9. Kocamın Ailesi 36.Bölüm (Fox)………………….5,27 – 12,99
 10. Kaderemin Yazıldığı Gün 21.Bölüm (Star)…..5,21 – 12,05

 

karagul_72

Karagül bu hafta gene yüksek reyting yüzdesi ile Total grubunun ilk sırasında yer almıştır. Ancak AB’de geçen hafta olduğu gibi, 6.sırada yer almıştır.

 

ask_yeniden

Aşk Yeniden AB grubunda birinci sırada ve Total’de de geçen hafta olduğu gibi 3.sırada yer almıştır.

 

paramparça-

Parampara, bu hafta her iki kategoride de 2.sırada yer almıştır.

 

 

 

images-diriliş-257x300

TRT 1’in görkemli dizisi Diriliş Ertuğrul bu hafta AB’de 3.sırada yer alırken, bu hafta da Total’de sıralamalarda göremiyoruz.

 

dDBIaP3

Karadayı AB’de 4.sırada yer alırken, Total’de 5.sırada yer almıştır.

 

Poyraz-Karayel-

Poyraz Karayel bu hafta AB’de 5.sırada yer almıştır.  Totalde yer almamıştır.

 

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler: Karagül, Aşk Yeniden, Paramparça, Kurtlar vadisi Pusu, Karadayı, Kaderimin YazıldığıGün ve Kocamın Ailesi.

Bunlar TNS ölçümlerine göre resmi sıralamalar. Sizin sevdiğiniz ve seyrettiğiniz diziler, bu listelerde yer alır veya almaz, önemli olan sizin sıralamanızdır.

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri TNS ölçümlerinden alınmıştır.