Aylık arşivler: Aralık 2014

Medcezir ekibi, Sibel Can’ı dinledi ve Can, Serenay ile düet yaptı!

HAZAR2

Ay Yapımın sevilen dizi Medcezir ekibi geçtiğimiz akşam İstanbul Günay Restoran’da sahne alan Sibel Can konserini izledi. Geceye dizinin başrol oyuncusu  Serenay Sarıkaya başta olmak üzere Kıbrıslı oyuncu Hazar Ergüçlü, senarist Ece Yörenç de katıldı. Altınkoy kız grubunun (Mira, Eylül, Hale, Gaye ve Tuğçe) katıldığı gecede, erkeklerden kimse yoktu.

Sibel Can ‘Medcezir dizisinden Serenay Sarıkaya da burada ne güzel’ diyerek oyuncunun yanına gitmiş. Levent Yüksel’in ‘Medcezir – Fırtınam’ şarkısında düet yapan ikili, büyük alkış aldı. Can, ‘Maşallah harikasın. Çok güzel söylüyorsun’ diyerek Sarıkaya’ya tam puan vermiştir. Oyunculuktaki başarısını müzikte de gösteren Sarıkaya izleyiciden alkış aldı.

HAZAR-12

Sibel Can, resmi Twitter sayfasından Sarıkaya ile söylediği videoyu ve fotoğrafları paylaştı. İşte Sibel Can’ın “2014. Son Günay gecesi yine unutulmazdı benim için. Çok teşekkür ediyorum. Müziğin saygının sevginin olduğu yerde kötülük barışmaz… İyi sabahlar.

 

“POP SÖYLEMEYE ÇALIŞAN TEYZELERİNDEN DAHA İYİSİN”

#serenaysarikaya #heryonuylemuthis #opopsoylemeye#calisan#teyzelerin #seninyaninda #sarki #soyleyemez #buboylebiline #sesnolucaksebastian” notuyla paylaştığı fotoğraf;

İçerik s.s. sbel

 

Medcezir’in kızları Sibel Can’ı dinleyerek set yorgunluğunu ve stresini atmış oldular.

Allah içinize sindirsin kızlar, 2015 yılınız daha başarılı ve keyifli geçsin.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Haber ve Görseller Kıbrıs Gazatesi ve Milliyet.com.tr’den alınmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mahsun Kırmızıgül’den yaşanmış gerçek bir aşk hikâyesi filmi: Mucize!

poster227x227

Mahsun Kırmızıgül‘den yaşanmış gerçek, acıklı bir aşk hikayesi filmi geliyor. ‘Mucize’ filminin Yönetmen ve Senaristi Mahsun Kırmızıgül. Bu film 2014 yılında çekilen son film herhalde. Ve 2015’de vizyona girecek olan ilk film olacak. Zira bu film 1 Ocak 2015’de sinemalarda gösterime başlayacakmış.  Bir özelliği bu güne kadar çıkan Türk filmleri arasında 930 kopya ile vizyona çıkıyor. Bu da demek ki, 930 salonda gösterime başlayacak.

Mahsun Kırmızıgül daha önceleri sırasıyla, New York’ta Beş Minare, Beyaz Melek, Gecenin Kanatları ve Güneşi Gördüm filmlerine imza atmıştır. Boyut Film bu film için 6 ay hazırlık yapmıştır. 11 Haftada çekimlerini tamamlamıştır. Konu üç mevsimde geçer.

Filmde rol alan Aktörler: Ali Sürmeli, Talat Bulut, Mert Turak, Mahsun Kırmızıgül, Erdem Yener, Metin Yıldız, Tansel Öngel, Şenay Gürler, Yıldız Kültür, Seda Tozun ve Meral Çetinkaya.

Filmin verilen özeti kısaca şöyle:

Ekran Alıntısımucize.1a

1961 yılında, memleketin en batısında güzel bir sahil kentinden, memleketin en doğusunda insanların sıcak ve samimi olduğu “kendi halinde bir dağ köyü” ne tayini çıkan bir öğretmenin, Mahir’in istemeyerek de olsa köye gelmesiyle başlar hikayemiz. Mahir, korkularıyla önyargılarıyla gelir, okul binasının dahi olmadığını görünce hemen dönmek ister… Ama dönemez. Kalmak için tek şartı vardır, kızlar da okula gönderilecektir. El ele verilip okul yapılır önce… Ne sakatlık, ne fakirlik, ne farklı diller, ne ayrı kültür, ne de doğal şartlar engel olamaz onlara. “Kar yağar, yollar kapanır” ve köy kaderiyle, Aziz ve çocuklar öğretmenleriyle baş başa kalırlar…

Ekran Alıntısımucize.2

Mucize filminin şarkısı ‘Deh Deyin Kızlar’ da ilginç bir şarkı var. Öğretmen Talat Bulut yönettiği koruyu oyuncular söylüyor. Ben klibini Internetten izledim, beğendim, pek de güzel olmuş.

Ekran Alıntısımucize.9

Filmin fragmanını seyrettim. Ağa köy gençlerine; “Evlenmek isteyenler öne çıksın” der. En az 6 kişi öne çıkar. Gençlerden biri anasına; “Ana Allah’ını seversen benim için karıya iyi bak, bıyıkları, bir de sakalları olmasın.

Ekran Alıntısımucize.3a Ekran Alıntısımucize.3b

 

Dişlerini benim için iyice bak, dişler benim için en mühimidir.” Der. Anası görücüye gider. Kız kahve verirken, yakın mesafe konuşur, kızın ağzı koktuğunu anlar.

Ekran Alıntısımucize.5a Ekran Alıntısımucize.5b

Köyde kız babası ile oğlan babası anlaşırlar.  “Sen bana hayatımı verdin, ben de sana kızımı verdim gitti.” Oğlan Aziz’in babası; “Benim oğlum sakattır.’ Der. Kız babası; ‘Kalbi sakat olmasın’. Ve Aziz’in babası; “Aziz oğlum sana bir kız buldum anan görmeye gidecek.” Der.

Ekran Alıntısımucize.6

Anlaştıkları gibi kızı verirler. Aziz’in düğünü olur, evlenir. Kız evden çıkarken, kapıda adettenmiş testi kırılır.

Ekran Alıntısımucize.11

Umudun bittiği yerde mucize başlar. İşte tahminin mucize burada… Aziz, evlenince kızı çok sever, aşık olur. Ve iyileşir, aşkın gücü bu mucizeyi gerçekleştirmiş, Aziz iyileşmiştir.

Ekran Alıntısımucize.4 Ekran Alıntısımucize.8

Tahminim çok güzel bir film olmuş, bu sabah TV8’de “Aramızda Kalsın” programını izledim. Sunuculardan Salih Keçeci geçtiğimiz akşam filmim gala gecesine katılmış. Anlattığına göre çok beğenmiş, hatta seyrederken ağladığını söyledi. Mucize bir dram filmi olmasına rağmen, yer yer komedi sahneleri de varmış. Deli Aziz’i oynayan Mert Durak’ı çok beğendiğini söyledi. Ben de geçen sezon Mert Durak’ın oynadığı “Beni Böyle Sev” dizisinde ‘Nezih’ karakteri olarak beğenerek izlemiştim. Kendisi takdir ettiğim bir komedyen ve tiyatrocudur.

Ekran Alıntısımucize.7

Salih Keçeci’in anlattığına göre, filmin önceki akşam yapılan Gala Gecesinde birçok ünlü sanatçı varmış. Orhan Gencebay, Edip Akbayram, Kubat, Zara, Özcan Deniz, Nebahat Çehre, Mustafa Sandal ve filmin oyuncuları başta Mahsun Kırmızıgül, Mert Turak ve diğer oyuncu kadrosu geceye katılmışlar.

Ben ilk fırsatta sinemada seyretmek istiyorum. Siz de anlattıklarımdan daha fazlasını ve filmi görmek istiyorsanız en yakın bir sinemaya gitmeniz gerekli.

Mucize’in seyircisinin ve de hasılatının bereketli olmasını dilerim.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Film hakkında bilgi İnternetten, Aramızda Kalsın programından, Görseller filmin fragmanından tarafımdan alınmıştır.

 

 

 

 

Geçen Hafta (22-28 Aralık) En çok izlenen ilk on dizi!

 

 

reyting-rating1

Tv dizileri arasındaki reyting savaşları bütün hızı ile devam ediyor. Bilindiği gibi iyi reyting alan diziler oynadığı kanala iyi para kazandırıyor. Reytingi düşen yüksek maliyetli diziler, 3-5 haftada yayınlarını son vermek, erken final yapmak zorunda kalıyorlar.

Geçtiğimiz 2014 yılının son haftası olan 22 – 28 Aralık tarihleri arasında ilk ona giren dizleri şöyle bir göz atalım. TNS ölçümlerine göre hazırlanan bu listede, AB’de ve Total grubunda ilk ona giren yerli dizilerimiz şöyle:

karagul_722314716

FOX’ta yayınlanan “Karagül” geçen haftaya göre AB’de bir basamak gerileyerek beşinci sırada yer alırken, Total’de birinci oldu.

paramparca-dizisi

Star TV’nin yeni dizisi “Paramparça” geçen hafta olduğu gibi AB’de zirvede yer alırken, Total’de ikinci oldu.

22_3 diriliş

TRT 1’de ekrana gelen yeni dizi “Diriliş Ertuğrul” geçen hafta olduğu gibi AB’de ikinci sırada yer alırken, Total’de kendine yer bulamadı.

İçerik kocamın ailesi

FOX’un dizisi “Kocamın Ailesi” geçen haftaya göre AB’de dört basamak yükselerek dördüncü olurken, Total’de bir basamak gerileyerek dokuzuncu sırada yer aldı.

karadayi

Atv’nin dizisi “Karadayı” ise geçen hafta olduğu gibi Total’de onuncu olurken, AB’de üçüncü sırada yer aldı.

İçerik o hayat benim

FOX’ta yayınlanan “O Hayat Benim” geçen haftaya göre Total’de iki basamak, AB’de bir basamak gerileyerek her iki kategoride de altıncı sırada yer aldı.

124446 medcezir

Star TV’nin dizisi “Medcezir” geçen haftaya göre AB’de iki basamak yükselerek sekizinci sırada yer alırken, Total listesinde kendine yer bulamadı.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen ilk ondaki Dizileri:

 

TOTAL GRUBU:

 

 1. Karagül                                 11.19 – 27.13
 2. Paramparça                          9.83 – 23.78
 3. Kurtlar Vadisi Pusu            9.43 – 22.45
 4. Kiraz Mevsimi                     8.07 – 18.74
 5. Kaderimin Yazıldığı Gün  7.50 – 18.56
 6. O Hayat Benim                   7.28 – 17.33
 7. Küçük Gelin                        6.93 – 16.29
 8. Küçük Ağa                          6.83 – 16.56
 9. Kocamın Ailesi                  6.76 – 16.78
 10. Karadayı                             6.55 – 16.03

 

AB GRUBU:

 

 1. Paramparça                          9.53 – 23.20
 2. Diriliş Ertuğrul                    9.05 – 22.62
 3. Karadayı                                8.18 – 20.18
 4. Kocamın Ailesi                     6.95 – 18.39
 5. Karagül                                  6.87 – 18.89
 6. O Hayat Benim                    6.57 – 16.21
 7. Kaderimin Yazıldığı Gün   6.46 – 16.66
 8. Medcezir                               6.43 – 17.92
 9. Şeref Meselesi                      5.69 – 13.69
 10. Kurtlar Vadisi Pusu            5.67 – 14.69

 

Siz hangi diziyi seyrederseniz seyredin, yeter ki keyif alın.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller internetten, kaynak dizifilm.com’dan alınmıştır.

Medcezir’in Yaman’ı Çağatay Ulusoy Süpermen olarak çok mutlu!

Ekran AlıntısımMD54.KP

Star Tv’nin Fenomen dizisi Medcezir geçtiğimiz Cama akşamı heyecanlı bir bölüm ile ekranlarımızdaydı. Yaman’ın ölüm kalım savaşını, komada geçen kabuslarını izledik.

Yaman’ın hastanede kesilen, ‘Tekrar yeni hayatına hoş geldin’ pastası, tüm Medcezir ekibinin katılması ile kesildi. Bu da gösterdi ki Çağatay Ulusoy Yaman karakteri olarak ne kadar önemli biri olduğunu gözler önüne serdi. Çağatay Ulusoy da; ‘Ben ölmedim, tekrar sizlerleyim, dizide kalıyorum, hiçbir yere gitmiyorum’ diyerek rol arkadaşlarını ortada bırakmadı. Bütün rol arkadaşları onu ‘YA-MAN’ yazılı tişört giyerek resmen Süpermen yaptılar. Yaman, Selim Beyin yaptığı duygusal konuşması neticesinde ‘Seninle gurur duyuyorum oğlum’ demesi gözyaşlarını akıttı. Çağatay Ulusoy normal hayatında da çok duygusal bir insan. Burada ağlayan gerçekten Çağatay’dı.

Yaman’ın komada gördüğü kabus dolu rüyalar da bölümün başka bir ilginç tarafıydı. Çok güzel düşünmüş senaristimiz Ece Yörenç. Bizleri geçmiş zaman tünelinde kaybolan Yaman’ın şaşkınlığı çok güzeldi. Kutlarım kendisini.

Bu bölüme damgasını vuran Mira’nın Deniz Hanıma ricası ile yılbaşına girerken Televizyonda çalan Yaman’ın bestesi oldu. ‘Bir kuyruklu yıldıza mektup Yaman Koper’ başlığı ile çalınan parça, başta Yaman olmak üzere herkese duygu dolu anlar yaşattı.

Bu bölümde reytinglerde Medcezir gecenin birincisi olamadı ama, Karagül’ün ardından her iki kategoride 2.sırada yer aldı.

Gelelim bu bölümde geçen olayların detayına:

Yaman Selim Beyi korumak isterken, Cengiz dürbünlü tüfeği ile sırtından vurur. Hasan da ona ateş eder, kolundan yaralar. O sırada gelen polis arabalarının siren seslerini duyan Cengiz yakalanacağını anlayınca, kendisini vurur ve ölür.

Ekran AlıntısıMD54.01

Mert ve site gençleri pavyonda 42 bin lira hesap gelince, Pavyon sahibi arkaya mutfağa çeker. Mert’in yalvarmalarına rağmen bırakmaz. Hepsini bir odaya kilitlerler.

Ekran AlıntısıMD54.02

 

Murat ile Uzay kavga ederler. Orkun, Eylül ve kızlar gelir. Mert Eylül’ün suratını beğenmez, Eylül ne oldu diye sorar. Orkun Yaman vurulmuş deyince, aralarında buz gibi bir hava eser.

Ekran AlıntısıMD54.03

Mira, Yaman’ın annesi son derece üzgündürler. Selim Bey, beni kurtarmak için önüme atladı diye adeta sayıklar, panik içindedir. Yaman’ı kurtarmak için doktorlar, uzun bir operasyon yaparlar. Yaman ameliyat anında Mira’yı rüyada görür.

Uzun süren ameliyat esnasında, ameliyathane önünde bekleyiş sürer.

Ekran AlıntısıMD54.5

Doktor, gözümüz aydın Selim, büyük geçmiş olsun,der. 1-2 güne odaya çıkartırız. Doktor, adı Yaman’dı değil mi? Yaman oğlanmış iyi dayandı evladım. Doktor Mira’nın 1-2 dakika görmesini izin verir. O esnada Mira’nın uyan Yaman sözlerini elini sıkarak cevap verir.

Ekran AlıntısıMD54.6

Yaman bir türlü tam uyanamaz. Narkozun da etkisiyle bir rüya görür. Tam bir kabus yaşar. Zaman geri işler. Selim Bey, Mert onu bir önceden ilk gelişinden tanırlar. Arada bir yıl sanki birlikte yaşamamış gib davranırlar. Yaman kafayı yiyecek gibi olur, rüyada mıyım diye kendini tokatlar. Unutmuşlardır. Mira’ların evine koşar.

Ekran AlıntısıMD54.7B Ekran AlıntısıMD54.7

Yaman Mira’ya, sadece sen anlarsın beni… Hastaneden çıktığımdan beri kimse beni tanımıyor gibi yapıyor. Sen benim Mira’mdan çok farklısın? Saçına ne yaptın? Mira’nın başımdaki siyah peruktur. Çıkartır.

Ekran AlıntısıMD54.4B Ekran AlıntısıMD54.04AA

Mira, sen hayatımıza hiç girmedin der. Ve Yaman bu sıkıntılı, kabuslu rüyadan uyanır. Hala komadadır ve uyuyordur.

Ekran AlıntısıMD54.8

Mira Yaman’ı bu rüyadan çeker uyandır. Bir hafta geçer. Yaman yürümek için yatağından kaldırılır. Dışarı çıkarlar. Dışarıda kızılca kıyamet kopar, kompetiler atılır.

Ekran AlıntısıMD54.2

Herkes YA-MAN tişörtü giymiştir. Çok güzel yeniden hayata hoş geldin partisi olur. Daha sonra da Asım Bey başta diğer aile büyükleri hoş geldin derler. Asım Bey; Etti iki, ben de Selim de hayatımızı sana borçluyuz. Çok güzel bir doğum günü pastası gibi pasta hazırlanmıştır. Yaman’ı yormamak için konuşmayı Selim Bey yapar.

Ekran AlıntısıMD54.9

Selim Bey, hayatımıza hep dokundun, senin sayende büyük bir aile olduk. Bize kattığın bu zenginlik için ben sana teşekkür etmek istiyorum. Seninle ilğili ne kadar haklı olduğumu sen ispatlıyacaksın demiştim. Yüzümü hiç kara çıkartmadın.  Seninle gurur duyuyorum oğlum. Bu anlardan Selim Bey kadar Yaman da çok duyğulanmıştır. Akan gözyaşlarını elinin tersi ile siler. Yaman, kısaca hepinize teşekkür ederim, der.

Ekran AlıntısıMF54.10

Pastanın mumlarını Mert üfler. Yaman ilk lokmayıyı annesine ikram eder. Herkes gider, Mira ile Yaman baş başa kalır. Yaman Mira’yı yanına çağırır, yan yana yatarlar.

Ekran AlıntısıMD54.11

Mira ile Yaman baş başa verip konuşurlar. Yaman, Mira’nın hastalığını bildiği için geri dönmedinini açıklar. Mira da zaten ikna olmuştur.

Ekran AlıntısıMD54,12

Yaman büyük laflar etmem biliyorsun. Ama şimdi söylüyorum. Bundan sonra aramıza hiç kimse giremeyecek. Ne hastalık, ne kıskançlık, ne büyükler, şu bu o hiç bir şey… Ömrümüzün sonuna kadar birbirimizin hayatında olacağız. Seninle evleneceğiz, seni hiç bırakmayacağım.

Ekran AlıntısıMD45.13

Lance o akşam Selim Beylere eve gelir. Sedef ve Deniz Hanım ile birlikte evde yemek yemeğe karar verirler. Selim ile Lance birlikte boşanma meselesini konuşurlar. Lance telefon gelir. Bir dostu olduğunu öğrenen Selim Bey, onu boşanmaya ikna eder.

Yaman’ın odasına Nadir Bey ve karısı Leyla çıkar gelir. Geçmiş olsuna gelmişlerdir. Yaman çık dışarı desede Nadir Bey konuşur. Kendimi suçlu hissediyorum, Cengiz benim adamdı. Bu olaydan ben de sorumluyum, çok özür dilerim.

Ekran AlıntısıMD54.14

Yaman güvenlik zilini başar, Nadir Bey geçmiş olsun der ve giderler. Nadir Leyla’yı sinirle arabaya bindirir. Cengiz sana fena zehirlemiş der. Leyla, Cengiz’in kolay pes edeceğini sanmıyorum, sana sürprizleri olabilir. İşler ters giderse başka bir planım var. Sen Cengiz’in ölüsünden korkmaya devam et.

Sedef Hanım Lance’den Selim Bey sayesinde kurtulur. Mert ile dans ederek bu kurtuşu kutlarlar. Mert gider yatar. Sedef ile Selim Bey oturup, sevgi, sevilmek üzerine konuşurlar.

Leyla valizini alır evden kaçmak ister. Giray görür, nereye gittiğini sorar. Gürültüye Nadir Bey gelir. Siz yatın, biz karı-koca hallederiz. Leyla, yalvarırım bırak diye söyler. Nadir Bey, Cengizin bir sonraki hamlesini söyle.

Evde yılbaşı hazırlıkları yapılır. Gelen hediye pakatleri yere bırakılır. Selim Bey ve Mert Yaman ile Mira’yı hastaneden alıp eve getiriler.

Ekran AlıntısıMD54.15

Yaman kapıda alkışlarla karşılanır. Karşılama heyetinde köpekleri Safari bile vardır.

Ekran AlıntısıMD54.16AAA

Nadir Bey, Kenan, Hasan ve Giray ile toplantı yapar. Yaman bu sırada Kenan’ı arar, eve geldiğini söyler. Giray Hasan’a Leyla’yı sorar. Giray bu Nadir Baktıroğlu, senin yıllarca ödünün koptuğu Turunç Nadir mi? Hasan, abuk subuk konuşma diye Giray’ı azarlar.

Ekran AlıntısıMD54.17A

Kenan Sude’yi arar, özlediğini söyler. Asım Beyin evden çıktığını görmüştür, eve girer. Bir öpücük alıcam gideceğim der. Garajdan eve girer. Sude’nın eli ayağı dolaşır. Hizmetçi kadını kapıya gönderir. Kamera kayıtlarını kapatır. Kenan garaja gelir, Sude’yi sarılır, öper.

Ekran AlıntısıMD54.18

Mert Yaman’a ‘Ya-Man’ resimli çizgi roman kitabını hediye eder. Altınkoya dahil her şey çizgi romanda vardır.

Ekran AlıntısıMD54.19

Bu sene Selim Bey evde sakin bir yılbaşı kutlaması yapacağını Mert’e söyler. Yaman da ben de oyumu Selim abiden yana kullanıyorum. O sırada Kenan geldiğini Yaman’a mesajla bildirir. Selim Bey ben de onunla bir ara görüşeceğim.

Uzay, sadece Eylül’ün olduğu bir çizim kitabını Eylül görür. Mert de bu çizimleri çok bozulur.

Ekran AlıntısıMD54.20A

Yaman ile Kenan iki kardeş deniz kıyısında konuşurlar. Yaman, abi be sen de şu zincirlerinden kurtulsan artık. Kenan kolay değil. Yaman ben Tozludere’den çıktım ama aklım hala annemde, sende. O herifin yanından ayrıl. O herin her adımı planlı.

Selim Bey ile Mert Ender Hanımın mezarlık ziyaretinden dönerler. Yaman ve Mert kendilerine gelen hediyeleri açarlar. Sedef Hanım gömlek kazak almıştır. Yaman’a sen ne hediye aldın Mira’ya? Yaman ben çalışamadım ya, hediye almamaya karar verdik. Selim Bey açardık kredi. Yaman düşündük bir şeyler.

Mira Deniz Hanım ile konuşur, Yaman’a Televizyondan sürpriz bir hediye planlarlar.

Evde herkes toplanır. Asım Bey Sude Hanımın saçındaki tokaya takılır. Ucuz bir şey. Kenan’a Sude, teşekkür mesajı yazar.

Ekran AlıntısıMD54.21

Yaman hayatını kurtaran kalp cerrahı doktora teşekkür eder. Asım Beye de, hediyenizi açmadım ama, düşündüğünüz için teşekkür ederim.

Orkun da yeni sevgilisi ile katılır geceye.

Ekran AlıntısıMD54.22

Nevin Hanım o gece Can bebeğe bakıcılık yapar. Ona şarkılar söyler. Hasan da Nevin’e yeni yıl mesajı atar.

Yaman  Mira’ya sarılır, geçen sene sahilde yalnız başımaydım, ama aklım hep sendeydi.

Ekran AlıntısıMD54.23

Yaman Mira’ya benim baktığım güzelliği gör diyerek gümüş bir ayna hediye eder. Mira da maddi değeri yok, ben yeni yıla girerken saat 12.de vereceğim hediyeni der.

Ekran AlıntısıMD54.25

Geri sayım başlar ve yeni yıla hep birlikte girerler. Televizyondan Deniz Hanım herkese mutlu yıllar diler. En güzel hediye Mira’dan Yaman’a gelir. Yeni yıl parçası olarak ‘Bir kuyruklu yıldıza mektup Yaman Koper’. Yaman’nın bu güzel bestesi çalınır. Yaman çok duygulanır; ‘Ben çok şanslıyım’ diyerek Mira’ya sarılır ve öper.

Ekran AlıntısıMD54.25A

Asım Bey Yaman’a 2015-2018 yılları arasındaki lisans eğitimi masraflarını karşılamaktadır. Selim Bey, Asım Beyin Yaman’a yaptığı jestin altında kalmamak için, o da Yaman’ın yurt dışında, istediği üniversitede, istediği bölümde  yapacağı master eğitimi tarafımdan karşılanacaktır diye bir belge verir. Yaman bu çok değerli hediyeler ve jestler karşısında çok çok duygulanır, inanmıyorum ya… yok inanmıyorum diyerek gözleri yaşarır. Selim Beye sarılır, çok sağ ol abi, çok teşekkür ederim. Allah’ım nasıl bir gün ya… diyerek gözyaşlarını siler.

Ekran AlıntısıMD54.26

Bahçede havi fişek gösterilerini izlerken, Nadir Bey karısı Leyla ile çıkar gelir. Bu gelişten kimse memnun olmaz. Nadir Bey kendi elleri ile şampanyayı açar, herkese ikram eder. İçtiği şampanya onun zehirli şarabıdır, farkında değildir. İçeride Selim Bey Cengiz’in gönderdiği kutudan Nadir’in kanlı gömleği ve suç aleti tabanca çıkmıştır.

Selim Bey telefonu çevirir, polise ihbar eder. Hikayenin sonu der ve bölüm burada biter.

Ekran AlıntısıMD54.SON

Ay Yapım, Medcezir’de Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya ve Barış Falay gibi güçlü oyuncuları sayesinde çok güzel bir ivme yakaladı. Dizinin kahramanı ‘Yaman’ karakterini oynayan Çağatay Ulusoy’u Medcezir’den ayırıp transfer edemediler. Çünkü Çağatay Ulusoy, Yaman Süpermen olarak dizide çok mutlu.

Sizlerin de mutluluğu daim olsun.

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan diziden sayfasından kopyalanarak alınmıştır.

 

 

 

 

 

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyelerine erken yılbaşı!

100_4731

27 Aralık 2014 Cumartesi akşamı, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli heyet üyelerine geleneksel yılbaşı yemeği verildi. Oldukça keyifli geçen erken yılbaşı kutlamasını İTO Vakfı yönetim kurulu ve İzmir Ticaret Odası başkanı Ekrem Demirtaş bir konuşma ile açtı. Üniversite hakkında bilgi veren Demirtaş, üniversitemizin Dünya üniversiteleri arasında ilk 500 arasına girdiğini söyledi. Önümüzdeki öğretim yılında Tıp Fakültesinin de eğitime açılacağını söyledi ve Vakfın insan sağlığına verdiği önemi vurguladı. 2015 yılına girerken tüm mütevelli heyet üyelerine mutlu ve sağlıklı yıllar diledi.

Kalabalık orkestranın çalıp söylediği müziklerle coşan misafirler, çalan oyun havaları ile pisti doldurdular. Geçenin ilerleyen saatlerinde yani yıl pastası kesildi  ve ikram edildi.

Gecenin en eğlenen gruplardan birisi de bizim masaydı. Masada İzmir’in tanınmış iş adamlarından İlhan Açan ve eşi, Öcal Bengisi ve eşi, İsmail Akdemir eşi ve kızı, yeğenim Çetin Balcılar ve ben Abdurrahman Balcılar vardı.

100_4732

İzmir Ekonomi Üniversitesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi öğrencilerinin yaptığı Latin dansları ve bale gösterileri izleyenlerden oldukça alkış topladı.

 

100_4716

Bir öğrencinin bale gösterisi:

100_4718

Oldukça eğlenceli geçen yemek sonundan tüm mütevelli heyet üyeleri salonu mutlu olarak terk ettiler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan çekilmiştir.

 

Kara Para Aşk / Elif ve Ömer’in balayı gibi tatil kaçamakları!

Ekran AlıntısıKPA30.10

Ay Yapım’ın aşk ve polisiye drama dizisi “Kara Para Aşk” geçtiğimiz akşam reytinglerinde sert bir düşüş yaşandı. Bu düşük AB grubunda gözlendi.  Bu sezonda en az 6 kez 1.sırada yer alan dizi, aniden 12.sıraya düştü. Total’de de 3-4’lerde yer alıyordu, ilk defa 14.Sıraya indi. Dizi heyecanından pek bir şey kaybetmedi ama sebebi malum. Rol gereği kadrodan ayrılanlar, yeni girenler oluyor. Dün akşam de Bahar karakteri Komiser Hüseyin tarafından öldürüldü, denize atıldı. Komiser Hüseyin resmen seri katil oldu. Diziye daha önceleri Yer Gök Aşk dizisinden tanıdığımız güçlü oyuncu Işıl Yücesoy katılmıştı.

Bu bölümde en güzel sahneler, Ömer ile Elif’in balayı gibi kaçamak tatil yapmalarıydı.

Dizimizin son beş bölümünün reytinglerini göz atarsak, aşağıdaki tablo çıkıyor karşımıza.

 

Bölüm:        AB Grubu   Total Grubu

_________    _______   ______

26.Bölüm    1.Sıra         11.Sıra

27.Bölüm    5.Sıra         10.Sıra

28.Bölüm    6.Sıra          9.Sıra

29.Bölüm    6.Sıra        12.Sıra

30.Bölüm   12.Sıra       14.Sıra

 

Çarşamba akşamında TRT 1’in güçlü dizisi Diriliş Ertuğrul 3 haftadır gösterime girdi. Geçtiğimiz sezonda final yapan Muhteşem Yüzyıl gitti, sanki yerine Diriliş geldi. Bu da izleyicinin bölünmesine neden oldu. Ben bile bu diziyi sevdiğim bir dizi olmasına rağmen Diriliş’i Tv’den canlı, Kara Para’yı ertesi gün internetten izliyorum. Benim gibi olan, herhalde çoğunlukta ki, Kara Para Aşk reyting kaybına uğradı.

Gelelim geçen bölümün olaylarına;

Ömer, Fatih’in peşine düşmüştü. Fatih’in Bahar ile birlikte olduğu tespit etmiş, odanın anahtarını alan Elif kapıyı açar girer. Fatih pencereden Ömer’in gelişini görmüş, Nilüfer kendisi ile gelmeyince Bahar’ı alıp gitmişti. Nilüfer saklamasına rağmen durumu fark eden Ömer, Fatih’in peşine düşer.

Ekran AlıntısıKPA30.1

Onları yakalar, Fatih elindeki bıçağı Bahar’ın boynuna dayadığı için hiçbir şey yapamaz. Ömer kendi cep telefonunu Bahar’ın cebine atmıştır. Fatih Bahar’ı da alarak otoparktan çıkan bir kadın sürücünün arabasına atar ve kaçar.

Ekran AlıntısıKPA30.2

Diziye güç katmak için yeni karakterler giriyor. Pelin’in evine devre arkadaşı Polis kız İpek çıkar gelir. Daha önce Kuzey Güney’den tanıdığımız ‘Cemre’ karakteri, Öykü Karel bu yeni oyuncu ‘İpek’ karakteri olarak diziye katıldı. Ömer, Pelin’i emniyete çağırır. Pelin, İpek’in gelmesini istemez.

Elif Nilüfer’i eve getirir. Hala Nedret Hanım durumu müdahale eder. Malatya’ya dönecekti ama, çocukları yalnız bırakmamak için dönmez. Aslı’nın oğlu Can’ı da baba evinden birlikte eve getirirler. Hala yavaş, yavaş, aileyi toparlamaya başlar.

Ekran AlıntısıKPA30.6A Ekran AlıntısıKPA30.6B

Fatih evde uyurken Nilüfer diye sayıklar. Bahar ona yaklaşır. Sevdiği adam Levent’in Elif aşkı nedeniyle elinden kaçıran Bahar, sırf Denizer’lere zaafından Fatih ile beraber olur. Fatih, varlığınla beni zor durumda bırakıyorsun der ve bir not yazar, Ömer’e vermesini ister.

Ekran AlıntısıKPA30.4

Hüseyin Ömer’in Fatih’in peşinde olduğunu öğrendi ya, bu haberi hemen Tayyar Beye iletir. Tayyar da hemen bu telefondan oğlu Fatih’e ulaşır.

Ömer o gece emniyette çok çalışır. Onu ziyarete gelen Elif masasının kenarında uyuya kalır. Ömer de kıyamaz, saçlarını okşar.

Ekran AlıntısıKPA30.3

Elif, Ömer’in devresi kız arkadaşı İpek’i de görmüş, pek deşmemiş ama, Ömer’i ondan kıskanır.

Arda, boşanamadığı karısı birlikte doktora götürmüş, onu hamile olduğunu inandırmıştır. Pelin bu durumdan çok rahatsız olur.

Bahar Elif’lerin evine çıkar gelir. Elif’e yalancıktan sarılması bile sahte bir gösteridir. Yalvardım, yakardım, yemek bile vermedi bana.

Arda, Hüseyin Beyden iyiden iyiye şüphelenmektedir. Onu tuvalette yakalamıştı. Pelin’e, Ömer’in telefonundan Metin’i arayan Tayyar Bey olduğunu iddia eder. Pelin yanlış numara dese de, üç dakika yanlış numara olarak aranmaz. Ömer’in telefonunu Bahar’ın cebine attığından hemen sonra aranması Arda’ya manidar gelir. Hüseyin abi Tayyar’ın adamı der.

Hala Nedret Hanım ile Aslı şirkete Levent Beye giderler. Levent Bey, son günlerde bütün siparişlerin iptal olduğunu, şirket maddi olarak çok zor durumda üştüğünü, maaşları bile ödemeyecek durumda oldukların anlatır. Levent Bey toplam açık 9 milyon dolar oluğunu söyler. Hala Malatya’ya telefon açılmasını para gönderilmesi talimatı verir. Hala gönderdiği gönderilen paranın hisse senet karşılığı çıkartılmasını ister. Hala da Denizer şirketinin ortağı oluyor demektir.

Ekran AlıntısıKPA40.5

Ömer de eve gelir, Bahar ile konuşur. Ömer, Hahar’ın oynadığını yalan söylediğini hemen anlar. Evin yerini tarif edemez. Ömer, bir ipucu olsun Bahar’dan alamaz. Fatih’in notunu Ömer’e verir.

Ekran AlıntısıKPA30.7

Elif, evdekileri bir günlüğüne halasına emanet edebilir miyim diye sorar? Hala memnuniyetli benim kara kızım, der. Ömer’i de arabaya alır, seni bir günlüğüne kaçırıyorum.

Ekran AlıntısıKPA30.8

Elif, ben çok bunaldım, sadece bir gün der. Ömer ikna olur, bas gaza gidelim. Ömer Arda’yı arar, Elif beni Sapanca’ya götürüyor, bir şey olursa haber verirsin.

Ömer ile Elif kimliklerini verip, otele yerleşirler. İlk iş kapalı otelik sıcak yüzme havuzuna girerler. Ömer sevdiğinin üşüyeceksin diyerek ıslak saçlarını kurular.

Ekran AlıntısıKPA30.9A Ekran AlıntısıKPA30.11

Baş başa çok güzel bir tatil yaparlar. Uzun uzun konuşma fırsatları olur. Kaç çocuk yapacaklarını bile konuşurlar. Ömer, ilk çalacak şarkı bizim şarkımız olsun. Elif, şarkı bizi seçsin, aşkımızı anlatsın. Toygar Işıklı’nın “Bu Masalda Mutluluk Var” şarkısı çalar.

Her sabah yanında uyansam,

Gözlerinde yakamoz olsam.

Ömrümü ömrüne doladım,

Bırak sende kaybolayım.

Bu masalda mutluluk var

İnanırsan var olurlar

Tutun bana nolur korkma.

Bu şarkı eşliğinde çok mutlu anlar yaşarlar.
Ekran AlıntısıKPA30.12 Ekran AlıntısıKPA30.13

Ömer ile Elif yeşillikler arasında el ele göz göze, mutluluklarını mutluluk katarlar.

Ekran AlıntısıKPA30.14

Elif Bahar’ı arar, nerede olduğunu sorar. Bahar Metin’e gider. Tayyar, Komiser Hüseyin’i arar. Benim adamlar Fatih’i bulmuşlar, alıp bana getireceksin diye talimat verir.

KPA30.15

Fatih Bahar’ı istemez. Bahar kalmakta ısrar eder, hatta Fatih’e tehdit eder. Dünden beri banyo yapmadım, tecavüze uğradım, derim. Gitmez, Fatih’in yanında kalır.

Ekran AlıntısıKPA30.16A

Ömer ile Elif yay yana iki odada kalırlar. Ama ayrı uyku tutmaz, Ömer Elif’e oda servisi yapar. Resepsiyondan söylediler, suyunuz kalmamış ve sevdiği çikolata getirir. Elif iyi geceler der ama arkasından bakar, Ömer Demir’in odası yanda… Ömer tekrar döner gelir. Elif güzel filmler var. O gece birlikte film izlerler.

Yeni gelen İpek, Arda ile Pelin’e geçen kötü hayatını anlatır. Kocası oğlunu kaçırmıştır. Sizden başka kimseye de anlatamam. Pelin, o pislikle neden evlendin, hala daha anlamış değilim. Arda ve Pelin’den yardım ister.

Ekran AlıntısıKPA30.17

Komiser Hüseyin Fatih’e gelir. Fatih Ömer’i sorar, Hüseyin Ömer yok, seni tutuklamayacağım babana götürmeye geldim. Fatih karşısında Hüseyin’i görünce, Tayyar Dündar’a bak, Ömer’in ağabeyini satın almış, der. Şak, şak aman kimseler duymasın diye dalga geçer. Bahar içeride panikler, kaçmak ister, kapana sıkışır kalır. Tayyar’ın adamları Fatih’i alırlar. Hüseyin Bahar’ı görünce sen ne arıyorsun burada diye sorar? Fatih, bırak kızı onun bir günahı yok dese de çeker tabancasını alından vurur. Bahar, ne olur abi diyerek yalvarsa da söz geçiremez. Kimseye bir şey söylemem. Artık Komiser Hüseyin seri katil olmuştur. Elif’in babası Ahmet Bey, Ömer’in eski nişanlısından sonra bu üçüncü cinayetidir. Fatih’in gözü önünde vurur Bahar’ı.

Ekran AlıntısıKPA30.18

Elif Ömer’e yeni yıl hediyesi olarak birlikte çekilmiş resimlerinden oluşan bir albüm hediye eder. Ömer çok, çok ama memnun olur. Her gece bakacağım, der. Kolu acıyan Ömer’in üstünü çıkarır, krem ile sırtına masaj yapar. Dayanılmaz arzuları onları birlikte yapar.

Ekran AlıntısıKPA30.19

Komiser Hüseyin Bahar’ı sürükleyerek deniz kıyısına götürür. Kayalıklardan aşağı denize atar.

Ekran AlıntısıKPA30.21

Fatih, babası Tayyar’a getirilir. Fatih, bu zahmete gerek yoktu ben zaten sana gelecektim. Eğer istediklerimi yaparsan seninleyim. Aralarında sert konuşmalar geçer. Tayyar Bey, gücüme güç katacaksan bu anlaşma beni mutlu eder. Neticede baba-oğul el sıkışırlar.

Ekran AlıntısıKPA30.20AAA

Mutlu gecenin sabahında, Elif ile Ömer koyun koyuna uyanırlar. Keyiflerine diyecek yoktur. Elif, her sabah senin kollarında uyanmaktan başka bir şey istemiyorum. Mutluluğumuzu kimse bozmasın.

Ekran AlıntısıKPA30.22

Ömer de mutluluğumuzu kimse bozamaz der amma, çalan cep teflonları o anki keyiflerini kaçırır. Her ikisin cep telefonu da aynı anda çalar. Ve 30.Bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıKPA30.SON

Haber bellidir, Ömer’e ve Elif’e Bahar’ın cesedinin denizde bulunduğu haberidir. Bu kadar güzel geçen 24 saat onlar çok mu görüldü. Güzel bir balayı oldu bu kısa tatil. Haftaya ne gibi olaylara gebe Kara Para Aşk. Reytinglerini de toparlayabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller diziden tarafımdan kopyalanarak alınmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medcezir’in Mira’sı yeni imajı ile izleyenlerini şaşırtacak!

mira 1

Star Tv’nin fenomen dizisi Medcezir’de Mira saçlarını siyaha boyuyor ve seyircilerini şaşırtıyor. Bakalım sarı saçları ile görmeye alışık olduğunuz Serenay Sarıkaya’yı beğenecek misiniz?

Yeni bölümde Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı Mira karakteri farklı görünümüyle dikkat çekecek. Yaman’ın ölüm kalım mücadelesi sırasında çıkacağı yolculukta Sarıkaya siyah saçlarıyla ekrana gelecek. Sürprizleriyle büyük beğeni toplayacak bölümde Yaman ve Mira’nın sahneleri izleyiciyi çok şaşırtacak.

          ESMER GÜZELİ MİRA!

               mira 3

Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı Mira karakteri Medcezir’in yeni bölümünde farklı görünümüyle ekrana geliyor.

Ekranların fenomen dizisi Medcezir’de bu hafta; ağır yara alan Yaman (Çağatay Ulusoy) ameliyathanede yaşam mücadelesi verdiği anlarda ekrana unutulmaz sahneler gelecek.

Yeni bölümde Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı Mira karakteri farklı görünümüyle dikkat çekecek. Yaman’ın ölüm kalım mücadelesi sırasında çıkacağı yolculukta Sarıkaya siyah saçlarıyla ekrana gelecek. Sürprizleriyle büyük beğeni toplayacak bölümde Yaman ve Mira’nın sahneleri izleyiciyi çok şaşırtacak.

mira 2

Ölümle yaşam arasındaki çizgide hayatta kalma savaşı veren Yaman’ın arafta geçirdiği zor zamanlarda Mira’nın hayatının mucizesi olduğunu bir kez daha anlayacak. Heyecan dolu bölümde yaşanan sarsıcı olaylar Yaman ve Mira’nın aşkını daha da güçlendirecek. Sizce Yaman yeni Mira’sını beğenecek mi?

 Ay Yapım imzalı, senaristliğini Ece Yörenç’in yönetmenliğini ise Ali Bilgin’in üstlendiği ekranların fenomen dizisi Medcezir 26 Aralık Cuma günü saat 20:30’da Star TV’de ekrana gelecek.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Haber ve Görseller Ay yapım Persona Sanat Basın bülteninden alınmıştır.

Medcezir’de Yaman öldürülmedi, Çağatay Ulusoy dizide kalıyor!

B5pCm1qIMAA1vra

Star Tv’nin fenomen dizisi Medcezir’in bu gün 2.Fragmanı yayınlandı. Ve Yaman öldürülmedi, bu demek ki Çağatay Ulusoy Medcezir’de kalıyor, ayrılmıyor.

Son üç haftadır Sina Koloğlu’nun köşesinde yazdığı yazı kaynak gösterilerek, Çağatay Ulusoy Medcezir’den ayrılacak Hazal Kaya ile ‘Maral’ dizisinde oynayacak diye yazıldı, çizildi. Bir bardak suda fırtınalar kopartıldı. Ben bu habere hiç itibar etmemiştim.

Dün Medcezir’in 54.Bölüm 2.fragmanında Yaman komadan çıktı. Mira; “Hadi bana geri dön, ne olur” diyerek onu komadan söktü, çıkardı. Yaman, Mira’nın elini sıkarak, “Ben ölmedim, ölmüyorum, daha yaşanacak çok güzel günlerimiz var.” Der gibiydi. Mira’nın Yaman uyandı haberi herkesi çok sevindirdi.

Ekran AlıntısıMD54.3

Yaman, ağabeyi Kenan ile kardeş gibi oldukları Mert’in kollarında odasından konfetiler arasında çıktı. Bütün Altınkoy kızlı-erkekli gençleri, inanılmaz bir tezahüratla çığlık çığlığa Yaman’a hayata yeniden hoş geldin diyerek tempo tuttu.

Ekran AlıntısıMD54.2

Mira’da ve manevi babası Selim Bey, üstlerine ‘YA-MAN’  yazılı, süper men gibi bir tişört giymişlerdi.

Ekran AlıntısıMD54.1

Onların bu hareketi Yaman’a başka bir moral verdi. Yaman; “Bundan sonra aramıza hiç kimse giremeyecek, ne hastalık, ne kıskançlık ömrümüzün sonuna kadar, birbirimizin hayatında olacağız.” Dedi.

Ekran AlıntısıMD54.4

İlk fragmanı youtube kanalı üzerinden 24 saatte 300 bin kişi izlemiş, Medcezir bir rekora imza atmıştır. Ağlayanlar, sen ölme Yaman, sen ölürsen ben de ölürüm, Lütfen iyileş Mira’ya dön gibi sosyal medyada, Twitter ve Facebook üzerinden yorumlar yayınlanmıştı. Yaman iyileşti ve ölmedi. Sevenlerinin kabusu sona erdi.

Geçen bölüm sonunda Cumartesi günü yazmış olduğum, “Medcezir 53.Bölümde Yaman vuruldu, Çağatay Ulusoy diziden ayrılıyor mu?” başlıklı blog yazım çok büyük ses getirdi. 4 günde 10 binin üzerinde kişi okudu. Hatta bir çok internet siteleri aynen kopyalayarak kendi sitelerinde yayınladılar. Yazıyı dikkatli okuyanlar görmüştür. Ben Yaman ölmeyecek, Medcezir’den ayrılmayacak demiştim. Hala o dedikodular internet sayfalarında Çağatay Ulusoy Medcezir’den ayrılıyor diye yazılıyor. Bu fragmanda gördük ki, Yaman iyileşti, öldürülmedi, Medcezir’de Yaman karakterini canladırmaya devam edecektir. O yazımda kesin bir dille, Çağatay Medcezir’den ayrılmayacak, sevenlerini üzmeyecektir.” Demiştim. Şayet Çağatay Ulusoy kendisine yapılan teklifi kabul etseydi, diziden ayrılacak, öldürülmesini isteyecekti. Karalı duruşu ile, olması gerekeni yaptı. Medcezir’den ayrılmadı. Haziran ayına kadar Medcezir devam edecek artık bu kesin. Haziran ayında, sezon finali mi yapar, yoksa bitiş finalini mi yapar bunu Ay Yapım bilir. İyi giderse 2015 Eylül’ünde üçüncü sezonu bile görebiliriz.

Burada sayın senaristimiz Ece Yörenç’e tebrik etmek isterim. Bu kötü esen rüzgarı kendisine çevirdi, Medcezir’in çok güzel reklamını yaptı. Helal olsun. Ben Ece Yörenç’ten bu hafta olmaz ama, öbür hafta 2 Ocak Cuma akşamı 55.Bölümde süper bir yılbaşı bölümü bekliyorum. Mira-Yaman aşkı zirve yapacak.

Medcezir’in 54.Bölümü Cuma akşamı Star Tv ekranlarında olacak.

 

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller Medcezir 54.Bölüm faragmanından kopyalanarak alınmıştır.

Öykü Karel Kara Para Aşk’ta!

30-2

ÖYKÜ KARAYEL KARA PARA AŞK’TA!

 Çarşamba akşamlarının vazgeçilmez dizisi Kara Para Aşk’ın kadrosuna Öykü Karayel dahil oldu.

 Kuzey Güney dizisinde canlandırdığı Cemre karakteriyle milyonların beğenisini kazanan başarılı oyuncu, Kara Para Aşk’ta dizide komiser İpek karakterini canlandıracak.

30-1

KARA PARA AŞK’TA AŞK HATTI KARIŞIYOR!

 Dizinin 24 Aralık Çarşamba günü ekrana gelecek bölümünde; Bursa’da yaşayan İpek, İstanbul’a tayin olarak, Ömer’in çalıştığı cinayet şubede göreve başlayacak.

30-3

 Yeni bölümde; Ömer, geçmişte büyük bir aşk yaşadığı İpek’le yıllar sonra ilk kez karşı karşıya gelecek. Yaşadıkları zor zamanlara rağmen nişanlanan Ömer ve Elif’in yeni bir sorun yaşamasını istemeyen Pelin ve Arda ise İpek’in gelişiyle panik olacaklar. İpek’in İstanbul’a geliş sebebini öğrenen Pelin ve Arda, İpek’in anlattıklarıyla şoke olacaklar.

 Ay Yapım imzalı, senaristliğini Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat’ın yönetmenliğini ise Ahmet Katıksız’ın üstlendiği Kara Para Aşk sürprizlerle dolu yeni bölümüyle 24 Aralık Çarşamba günü saat 20:00’da Atv ekranlarında olacak.

Paramparça / Üç haftadır Pazartesi’nin reytinglerini paramparça etti!

27166232

Star Tv’nin yeni dizisi ‘Paramparça’ başlayalı 4 bölüm oldu ve Pazartesi’nin reytinglerini de paramparça etti. Üç haftadır hem Total’de, hem de AB’de ilk sırada yer alıyor. Karadayı’yı ikinciliye itti.

Endemol Türkiye’nin yapımcısı olduğu bu dizinin özelliği neydi? Önceki yazımda da belirttiğim gibi eski Yeşilçam filmlerinde gördüğümüz tanıdık bir konu, hastanede doğum sonrası bebek karışması konusu çıkış noktasını oluşturuyor. Konu ilginç ve sunuş çok güzel olmuş. Kanaviçe gibi işlenmiş, bütün oyuncular rolünün erbabı. En büyük faktör Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay gibi iki usta oyuncunun varlığı diziyi seyredilir kılıyor. Zenginlik içinde büyüyen Cansu’nun Dilara gibi bir annenin ilgisizliğinden dolayı, annelik özlemi… Kıt kanat geçinin Gülseren’in elinde büyüyen Hazal’ın zenginlik arzusu çok da güzel gözler önüne serilmiştir. Geçen bölümde ortaya çıkan, garip dede Rahmi de diziye renk katmıştır. Ayrıca insanın içini ürperten duygulu müziğini de çok etkili. Önceki blog yazımda ben beğendim, bu dizi tutar demiştim. Öyle de oldu dizi tuttu aldı başını gidiyor.

Gelelim 4.bölümde olanlara:

Hazal’ın asıl annesi Dilara Hanım, kızını daha iyi tanımak için okulundan alır, alışverişe götürür. İstediği her şeyi alır. Gülseren de kızı okuldan gelmeyince, Cihan’ın kızını kaçırdığını zanneder, Cihan Beyin işyerine gider ve kızımı kaçırdınız diyerek ithamda bulunur.

Ekran AlıntısıPÇ4.1

Hazal benim kızım diyerek içindeki bütün kini kusar, sizin her şeyiniz sahte diyerek ayrılır. Cihan karısı Dilara’ya telefon eder, Hazal telefonu açınca her şeyi öğrenir. Hazal, Dilara annem beni alışverişe çıkardı. Karısına kime sordun da aldın diye hesap sorar. Hemen Hazal’ı evine bırakacaksın diye emreder.

Ekran AlıntısıPÇ4.2A Ekran AlıntısıPÇ4.2B

Cihan hemen dediğimi yap bak sonrasına karışmam, Hazal evine bırakılacak.

Gülseren arkadaşı Derya’yı arar. Sana ihtiyacım var der ve birlikte karakola çocuğumu kaçırdılar diyerek şikayete giderler. Memura bu karışık durumu anlatmak için çok bocalar.

Dede torunlarına getirdiği hediyeleri verir. Cansu’ya Rus bebeği, Ozan’a da avcı bıçağı hediye getirmiştir.  Evde akşam yemeği için masa hazırlar. Rusya’da lokantası vardır.  Eve erken gelen Cihan Bey babasını evde görünce çok şaşırır.

Hazal öz annesi Dilara’nın eve getirmesini çok bozulur. Sen de yalancısın diyerek onu suçlar. Annesi en kısa zamanda seni buradan aldıracağım diye söz verir. Halası bu kadar alışverişi görünce çok şaşırır, kızım başına devlet kuşu kondu, der. O sırada Gülseren arar, Hazal’ı sorar. Geldi, evde deyince şikayetten vazgeçer.

Ekran AlıntısıPÇ4.3

Sonra kızını arar, onunla da konuşur. Çay içmek için Derya’ların evine giderler. Derya ayıp olur, Cihan Beyi araman haber vermen lazım. Önce arar, sonra vazgeçer. Cihan döner. Konuşmak zorunda kalır. Sabah konuştukları için özür diler. Cihan hiçbir şey değişmedi, der. Derya, Gülseren’in Cihan diye ismi hitap etmesinden bir anlam çıkartır. Sen bu adama aşık mısın? Gülseren utanarak saklamak ister. Gülseren, o gün hastanede Cansu önce babasını aradı. Ben çok etkilendim. Derya, kalbin bir şey söylüyor, ağzın onu çeviriyor. Bana bak Gülseren bir kadın bir adama bin türlü nedenle aşık olabilir. Ben delinin teki diye aşık olabilirim, sen ona çok güvendiğin için aşık olabilirsin. Aşk her zaman kendine bir yol bulur arkadaşım. Sen inkar et, aşıksın sen. Gülseren, Cihan bey evli, zaten benim durumum ortada, olmaz bu iş. Cihan Bey boşanıyormuş, sende yıllardır görmediğin kocana dava açtın. Gülseren-Cihan Bey aşkı zaten filizlendi. Her ikisi de birbirlerini ilk görmeleri ile zaten elektrikleri tutmuştu.

Ekran AlıntısıPÇ4.5

Evde yemekte dede Rahmi Bey torunlarına Sibirya’yı anlatır. Oralar çok soğuk, donmuş sütü bile kalıpla alıyorlar diyerek espri yapar.

Ekran AlıntısıPÇ4.4

Eve Dilara da gelir, ona da çam sakızı çoban armağanı ufak bir hediye akrep kolye gitmiştir, verir. Oğlu Cihan’a kol düğmesi hediye eder. Cihan Ozan’a getirdiği avcı bıçağı olmaz diye itiraz eder.

Cihan Beyin ortağı Alper, karısı Solmaz ile bu çocuk meselesini konuşurlar. Alper, Hazal’ı gayrı-meşru çocuğu zanneder. Cihan’dan para sızdırmak için, bu skandalı koz olarak kullanmak ister. Karısı Solmaz bu fikrin yanlış olduğunu söyler.

Hazal’ın halası Keriman da çok memnundur. Halzal’a yeni cep telefonu alınmıştır, eski telefonunu hemen sahiplenir. Yeni telefon ile Selfi resmi çekerler.

Ekran AlıntısıPÇ4.6

Gülseren kendisi böyle şeyler kızına alamadığı için içi burkulur, kızgınlıkla bütün aldıklarını toparlar, senin annen benim diyerek alır götürür. Hazal sen benim annem değilsin, ben onunla yaşayacağım diye arkasından bağırır.

Cansu, uykusu geldiği için odasına geçer. Öz annesi Gülseren’in kendisine hamile haliyle çekilmiş resmini seyreder. Çok da duygulanır.

Cihan Bey arkadaşı ve avukatı Yıldırım Beyi arar, acilen konuşmamız lazım. Yıldırım, acele etmesen iyi olur, bir yuvayı dağıtmak bu kadar kolay olmamalı. O sırada gelen karısı konuşmayı böler. Dilara Cansu’yu kimseye veremezsin der. O sırda Oğuz içeri girer, baban Cansu’yu verecek kadar aklını kaybetmiş. Cihan benim Cansu’yu kimseye verdiğim falan yok. Ozan lafa karışır, büyüttüğüm kızı verecek kadar zavallısın sen, der.

Ekran AlıntısıPÇ4.7

Gülseren gelir, zorla da olsa içeri girer. Benim kızım satılık değil Dilara Hanım diyerek elindeki torbaları üstüne atar. Paranızla her şeyi satın alabileceğinizi mi zannediyorsun. Bunlarla kızımın gözünü mü boyayacaksın. O benim kızım. O an Cansu atılan arasında annesi ile çekilmiş selfi resmini görür. Cihan peşinden koşar. Gülseren ben ne söz veriysem odur. Değişen bir şey yok. Cihan o sırada Gülseren’i sakinleştirmek için elinden tutar. Karısı Dilara da onları görür.

Cansu, Hazal ile çekilmiş selfi resimlerini bakar. Benden ne çabuk vazgeçtin anne, der. Cansu, odasına gider kapısını arkadan kilitler. Annesine kapıyı açmaz.  Oğuz bu kızı eve mi alıyorsun diye sorar. Babası o kız senin kardeşin. Oğuz, benim bir tane kardeşim var, o da Cansu. Dede Rahmi, ne oluyor bana da anlatsanıza…

Hazal kendi evlerinde yatağının üstünde oturmuş, değişik duygular içindedir. Evde kalan yeni ayakkabısının tekini bakar. Gülseren ona aldığı parçalanmış ucuz elbisenin parçalarını yerden toparlar.

Cansu babası gibi erken kalkmıştır. Neden erken kalktığını soran babasına, Cansu hiç uyumadığını söyler.

Keriman sabah Hazal’a senin de öz annenle yaşaman en doğal hakkın, arkandayım, der. Hala of çeker, sen gideceksin onlarla yaşayacaksın, beni unutacaksın. Hazal ben seni unutmam. Gidince seni de yanıma alıcam der. Gülseren de bu konuşmaları duyar. Hazal da erkenden evden çıkar. Keriman ikili oynar, bu defa Gülseren’e yemedin yedirdin, giymedin giydirdin, üstüne titredin. Gülseren kız haklı biliyor musun. Orada harika bir hayat var, burada yoksulluk var. Bağrıma taş basayım, vereyim kızı ailesine yaşasın.

Ekran AlıntısıPÇ4.8

O sırada kardeşi Özkan Keriman’ı arar. Hapiste olduğunu, avukat bırakmaları için 30 bin avro istediğini söyler. Ablasına evi ipotek et, parayı bankadan al bana gönder. Keriman Türkiye’ye gelmesini söyler. Gülseren de evden çıkar gider. Boşayamadın şu kadını der. Özkan Hazal 18 olsun boşayacağım.

Ertesi gün Dilara kayınpederi Rahmi Beye başlarına gelenleri anlatır. Rahmi Bey, o kız bizim, bizim kanımızdan o kızı öyle veya böyle alacağız.

Dilara Cansu’nun odasında olmadığını görünce panikler. Hizmetçi Sema’ya Cansu’yu sorar. Görmedim deyince telefonunu arar, Cansu telefonu açmaz. Rahmi Bey, o kadına annesine gitmiş olabilir, hadi gidelim bakalım, der.

Gülseren iki simit ve gazetesini alarak arkadaşı Derya’nın evine gider. Gazeteden iş aramaya başlar. Derya, Hazal’ın iyiliği için aile ile anlaşması gerektiğini söyler.

Cansu babası ile sabah kahvaltısını dışarıda yaparlar. Baba kız konuşur, dertleşirler. Annesi ve öz annesi Gülseren’i konuşurlar. Cihan Gülseren annen seni benimsedi unutma der.

Ekran AlıntısıPÇ4.9

Dilara ile Rahmi Bey Hazal’ın mahallesine gelir. Rahmi Bey, burası çöplük bir an önce kızı almamız lazım. Rahmi yukarı çıkar, Keriman Hanıma Cansu’yu almaya geldiğini söyler. Keriman ilgi gösterir, kahve söyler. Cansu’nun olmadığını ama, Hazal’ı isterseniz anlaşırız der. Rahmi Bey, arabaya gelir. Cansu’nun olmadığını söyler. Dilara Cihan Beyi arar, beraberdik kahvaltı ettik, okula bıraktım, der. Kocası ile tartışırlar. Cihan telefonu Dilara’nın yüzüne kapatır.

Ekran AlıntısıPÇ4.10

Rahmi Bey, kızın halası ile konuştum, anlaşırız diyor. Paranın açmayacağı kapı yok. Gülseren eve gelince, Rahmi Beyin Cansu’yu aramaya geldiklerini söyler. Gülseren duyunca fena olur.

Boşanma konusunu avukatı ile konuşur. Evden ayrılacağını söyler. İşi enine boyuna tartışırlar. Yıldırım Bey, boşanma sana pahalıya patlayabilir. Cihan, yere çakılsam bile, yere çakıldığımda paramparça olsam bile ben boşayacağım. Ben Dilara’nın neler yapacağını biliyorum, hazırlıklıyım. O sırada Gülseren Hanım arar. Cansu evden kaçmış, bizim eve gelmişler, eşiniz de varmış. Cihan, biz beraberdik. Sorun yok. Bir yerde buluşalım, konuşmamız lazım.

Hazal sınıfta zenginliğin verdi hava ile öğretmenine karşı gelir, derste dergi bakar. Öğretmeni sınıftan atar. Babasını öne sürür. Herkese zenginliğini göstermek için, bu gün bendensiniz, der ve babası Cihan Beyin pastanesine götürür.

Cansu at binmek için çiftliğe gider. Atını biner, her zaman olduğu gibi onu, okşar ve onunla konuşur. Annesi Dilara da Cansu’nun yanına gider. Cansu niye geldiğini sorar, seni görmeye geldim. Cansu’ya açıklama yapar, öz annenden kıskandım seni, sana hamile resmini vermiş. Ben de onu görünce beni değil de onu tercih ettiğini düşündüm. Sarılır Cansu’ya, af et beni, der.

Alper’in eşi Solmaz Dilara’nın evine gelir. Bahçede dede Rahmi Beyle tanışır. Bir kanara oturup, bir şeyler içmeyi teklif eder.

Ekran AlıntısıPÇ4.11

Dilara’dan konuşurlar. Solmaz yardımcı olmak istediğini söyler. Rahmi Bey elimden gelse ben yardımcı olacağım.

Alper Bey, Cihan’a gelir sözleşmeyi uzatır. 2 milyon dolarımı sen yatıracaksın der. Cihan Bey niye ben yatıracağım diye sorunca, gayri meşru bir kızın var Cihan, der. 14 yaşında adı Hazal, Dilara duyarsa ne olacağını biliyorsun. Sözleşmeyi imzala ben de sonsuza kadar susayım. Cihan biraz düşünmem lazım, bir hafta verir misin? der ve çıkar gider. Cihan Bey arkasından kıs kıs güler. Ve sözleşmeyi yırtar, çöpe atar.

Gülseren süslenir, giyinir evden çıkar. Keriman, Gülseren nereye? Sorusuna cevap vermez.

Hazal ve arkadaşları yerler içerler. 525 lira hesap gelir. Babam Cihan Bey ile konuşacağım der. Cihan Bey dışarıda deyince Hazal zor durumda kalır ve çok bozulur, acaba başka bir baba ile mi karıştırdın diye arkadaşları dalga geçerler. O sırada Dilara annesini arar, o da telefonu açmaz kapatır. Cebinde gene babasının verdiği 500 liraya yakın parayı verir, kalanını da arkadaşlarına siz tamamlayın.

Ekran AlıntısıPÇ4.12

Hazal, hızla mekanı terk eder. Yol boyu üzüntü ile yürür. Bir bankta oturur, düşüncelere dalar.

Ekran AlıntısıPÇ4.13

Gülseren de Cihan Bey ile buluşur. Birlikte otururlar Cihan Bey, her ortamda nasıl davranılır, nasıl konuşulur bilirim ama, böyle bir durumda nasıl konuşulur inan bilmiyorum. Cihan Bey ben hayatımda böyle bir duygu hiç yaşamadım. O an Gülseren kalkmak ister.

Ekran AlıntısıPÇ4.14

Cihan oturur musun, diyerek yerine oturtur. Gülseren bu yaptığınız doğru değil. Cihan, yıllar önce bu defterin kapandığını sanıyordum. Seni tanıdım, kapanmadığını anladım. Kader bizi bir araya getirdi Gülseren. Ben kolay olacak demiyorum, biliyorum zor olacak, üzüleceksin, ben de üzüleceğim. Ama bu yaşadığımızı kovamayız. Bir daha kapımızı çalmayabilir. Ben bu riski göze alamıyorum.

Hazal, yerinden kakar, yola bakar. Gelen bir motosikletin üstüne sanki bilerek gider. Motor çarpar, yere düşer.

Ekran AlıntısıPÇ4.15

Gülseren hızla kalkar, Cihan Bey kolundan tutar durdurur.

Ekran AlıntısıPÇ4.16

Ve burada 4.bölüm sona erer. Hazal kaza geçirdi şimdi ne olacak? Gülseren ile Cihan’ın bu gönül ilişkisinin sonu nereye varacak? İlerleyen bölümlerde hep beraber göreceğiz. Şuna eminim, bu güzel ilişki çok iyi yerler gidecek ve izleyicini koltuğa çivileyecek gibi gözüküyor.

 

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten, dizifilm.com’dan ve diziden tarafımdan kopyalanmıştır.