Aylık arşivler: Kasım 2016

İçerde / İyiler – Kötüler; Kim iyi – Kim kötü! Lafın kısası bu dizi süper!

cats-icerde

Ay Yapım imzalı Show Tv’nin fenomen dizisi İçerde dolu dizgin gidiyor. Önceki akşam gene Pazartesi gecenin liderliğin her 3 kategoride kimseye kaptırmadı. Reytinglerin tepesine oturdu.

İçerde; İylerin kötülerin harman olduğu bir dizi… Kim iyi? Kim kötü? Celal Baba mı? Davut mu? Coşkun mu? Sarp mı? Melek mi? Mert mi? Yoksa Müdür Yusuf mu? Eylem mi? Alyanak mı? Herkes İçerde. Seyirci için pirincin taşını ayıklamak hayli zor olsa gerek. Netice olarak bana göre bu dizi süper.

Sevilen dizinin başlıca rollerinde; Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu, Damla Colbay ve Yıldıray Şahinler oynuyor. Yönetmen koltuğunda Uluç Bayraktar oturuyor. Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu senaryoyu yazıyorlar. Ancak senaristlerimiz Sarp’ı resmen eziyet eden Müdür Yusuf’un amacını ne olduğunu net olarak yazsalar da biz de anlasak. Ölmüş adamın sesini taklit ederek, yaşıyormuş gibi Sarp’ı peşinden koşturuyor. Biliyoruz Sarp kardeşi Umut’a annesi için de olsa çok düşkündü. Üzülüyor, duyguları da çok yoğun yaşıyor. Çok sevdiği Sarp’ı müdür Yusuf’un eziyeti nedir biz de anlasak?

Biz gelelim 11.bölümde olanlara; Geçen bölüm sonunda Köstenceli’yi Celal Baba arabasına benzin dökerek, o meşhur çakmağı ile yakmıştı. Köstenceli’nin haykırışlarını ve cayır cayır sesleri, Sarp ve Mert’e aynı anda telefon açarak dinletmişti.

ekran-alintisiicerde-10-25

Sarp annesine görmeye giderken Mert ile karşılaşır. Birlikte annesi Füsun Hanımın lokantasına girerler. Fusun Hanım oğlu Sarp’ı görünce çok sevinir, sarılır. Mert’i çok seven Füsun iki oğlunu aynı masaya oturtturur, birlikte çay içerler.

cysdo8fxeaalouh

Alyanak’ı Davut yakalayamaz, baba onu kebapçıya çağırır. Hasan Alyanak bir taksiye biner, bağ evine gider. Arkadaşı Kenan’ı arar, yurt dışına çıkış ayarlamasını ister. Romanya’ya kaçmak ister.

Celal Baba Sarp’ı mekana çağırır. Aynı anda gelen telefon ile de Müdür Yusuf Mert’i organizeye çağırır. Her ikisi de aynı anda kalkarlar. Mert geri döner, Füsun Teyzesine Umut’un kanlı gömleğini almıştı. DNA testinin sonucunun hiç kimseyle eşleşmediğini söyler. Füsun üzülür ama, ne yapalım sağlık olsun, Umut yaşıyor biliyorum. Der. Sonra da Eylem’e, Füsun Teyzenin içtiği bir su bardağını organizeye getirmesini ister. Füsun’un DNA’sı ile gömlekteki kanı karşılaştırmak ister.

cyx8zguuoaashvj

Celal Baba mekanına gelir, müşterileriyle hoş beş eder. “Benim için öldü demişler, keşke haberim olsaydı.” diyerek espri yapar. Minik Mestan’ın resmini duvara asar. Baba; “Mestan benim evladımdı, Mestan kardeşinizden dualarınızı eksik etmeyin.” O sırada Sarp içeri girer. “Bundan böyle bana gösterdiğiniz hürmeti Sarp’a da göstereceksiniz. Artık o benim en has adamımdır, sizlerden ricası olursa yerine getireceksiniz.” Bütün müşteriler emrin olur diyerek cevap verir.

ekran-alintisiic-11-2

Celal Baba adamlarına talimat verir. Artık tek işiniz var, o da Alyanak’ı bulmak. Her deliğe bakın. Adamlar dağılırken, Davut ve Sarp’ı kalmasını ister. Sarp’a Alyanak’ın otoparkı artık senin. Bütün otoparkların sorumlusu da sensin bundan böyle. Davut’a, otoparkçılara topla bundan böyle Sarp’a çalışacaklarını söyle. Sarp’a; yeni evinin anahtarı diye anahtar verir, artık otopark köşelerinde yatmak yok. Sarp, Celal Baba ben böyle iyiyim, bozma keyfime… Diyerek anahtarları geri verir. Baba Davut’a değişik bu adam der ve hadi Alyanak’ı bulun getirin bana.

ekran-alintisiicr-11-fr-7d

Çıkışta Davut ile Sarp biraz hırlaşırlar. Sarp Davut’a Celal Babanın bana olan sevgisini hazmedemediğini söyler. Davut, dikkat et havaya girme Sarp’a sararsın sonra. Sarp Davut’a; “Bana bak Davut oğlan, Celal Babanın kızı Melekten uzak dur. Kızın fotoğraflarını çekip dolabına mı saklıyorsun sapık herif.” Bida senin onun etrafında görmicem deyince, Davut kaçınılmaz sona doğru gidiyoruz. Ya sen, ya ben diye rest çeker.

Eylem, su bardağını alır. Yolda telefonuna mail gelir. “Blok sitesini niye kapattın, daha çok iş yapacağız seninle.” Gönderen yüzüklü Coşkun’dur. Eylem, o adam ödü dese de, Coşkun, haberin kaynağı esas adam yaşıyor. Bende çok haber var diyerek bir internet cafeden mesaj atar.

cyx7ghnxuaaoswx

Eylem, panik içinde Mert’e telefon açar. Sonrada basın odasında buluşurlar.

cyxqmczxeaes8hx

Mert de şaşır, Eylem’e halledeceğiz diyerek teselli eder. Polis olarak seni korurum, sevdiğim olarak canımı ortaya koyarım. Cevap yazarlar, haber ile ilendiğini, gerekli belgeleri getir gazetede yayınlarım. Buluşma yerini söyle…

ekran-alintisiic-11-9

Sarp Melek ile buluşur. Özlem ile sarılırlar. Melek’in arabasında oturup konuşurlar. Sarp, sen bana yardım ettin diyerek teşekkür eder. Melek, iyi ki hayatımdasın der. Celal Babanın dilinden düşmüyorsun, onun kahramanısın. Sarp, Melek’in Celal’in gerçek kızı olduğunu biliyor ya, Melek’i yoklar. Gerçek bir baba-kız gibisiniz der. Meleğin gerçek kızı olduğunu bilip bilmediğini yoklar. Celal Babanın kalbine girersen, öz kızı, öz oğlu olmana bile gerek yok.

ekran-alintisiic-11-5

Sarp polisteki Selami ile görüşür, sıkıştırır, Alyanak’ın bağ nevinin adresini alır. Müdür Yusuf’a bildirir. Yusuf da adresi ve görevi Mert’e verir. Mert, adresi Celal Babaya paslar. Baba da Sarp’ı arar, o adresi verir, polisten önce Alyanak’ı almasını ister. Sarp da alır çifte tabancayı doğruca bağ evine gider.

cyhkonrxcaedpa5

Alyanak kasadaki paraları çantaya doldurur. Mert de bahçe kenarından Sarp’ı gözetler. Sarp Alyanak’ı yakalar, koyar önüne.

cyb06_rxeaal61t

Alyanak bu ya, Sarp’ın kardeşi Umut’u aradığını biliyor. Ben sana Umut’a nerede olduğunu bilen Necip Uyanık’a götüreceğini söyler, Harbiye’deki bir pavyona doğru yola çıkarlar. Mert de peşlerine düşer.

ekran-alintisiicerde-11-fr-5

Polis ekibi eve gelir, ev boş. O sırda Davut da gelir. Davut’un üstünden tabanca çıkınca tutuklamak isterler. Ruhsatı gösterince bırakırlar.

Sarp bir yerde durur, Arabadan iner, Müdürü Yusuf’u arar. Alyanak bende, polislere veremem, beni Necip Uyanık’a götürecek, ucunda Umut var, der. Müdür oyuna geliyorsun Sarp dese de Sarp dinlemez. Müdür Yusuf da Sarp’ın telefondaki konuma göre peşine düşer.

ekran-alintisiic-11-7

Sarp’ı içerde boynuna aldığı bir sopa darbesi ile yere düşer. Alyanak alır bıçağı boğazını kesmeye kalkar. Tam bu sırada Mert Sarp’ın imdadına yetişir.

ekran-alintisi-ic-11-mert

Üç el tabanca atarak içeri dalar. Alyanak, geldi organize, adam polis der. Mert, Sarp’ı elini ayağını çözdürür. Sarp eline aldığı sopa ile herkesi kırar, geçirir. Sonra da Mert ile Sarp birlikte kendilerini dışarı atarlar. Alyanak peşlerinden koşar ama nafile… Sarp Mert’e niye bana yardım ettin, niye yapıyorsun? Mert, Füsun Teyze için. Hala yaşadığını inanıyor Umut’un.

ekran-alintisiic-11-11

Mert, Umut’u bulsan, Füsun Teyseye götürsem, hiç olmadık kadar mutlu olurdu. Onun hatırına yani… Döner giderken, bu mesele aramızda kalacak ona göre.

Sarp arabasını park ettiği yerde Müdür Yusuf ile karşılaşır. Para dolu çantayı Yusuf’a verir, al Alyanak’tan geri kalan. Yusuf, ne oldu? Sarp; Dediğin gibi oldu tuzak kurdu. Ne yapayım müdürüm, Necip deyince akan sular durdu. Yapmasamıydım deyince Yusuf sen de haklısın! Sarp çok sinirlenir, etrafı yumruklar. Alyanak’ı bul müdürüm, bütün parası gitti. O Kenan’a gelecektir gene… Yusuf, senin için yapacağım.

ekran-alintisiic-11-12

Coşkun Celal’den intikam peşindedir. Eski mekanında adamı Hayati ile buluşur. Eski günler aklına gelir, rüzgar eken fırtına biçer. Coşkun çıkınca aynı yere Melek gelir. Aynı yere Melek gelir. Coşkun onu tanır, elimde büyüdü, Celal’in kızı. Mert ile Melek buluşur, geçmiş günleri konuşurlar.

Mert Necip’i araştırır. Ölmüş olduğunu öğrenir. Ölüm belgesini çıkartır. Bir zarfa koyar, Sarp’a bildirmek lazım. Daha sonra Sarp’ın garaj kapısından içeri atar ama, Sarp zarfı görmez, eline geçmez. Sarp’a tam o sırada telefon gelir, arayan Necip taklidi yapan Müdür Yusuf’dur. Sarp’ı bir güzel işletir. Vereceğim adresi geleceksin, der. Yalnız gelmesini ister. Sarp aceleyle arabasına biner, buluşma yerine gider.

Mert ile Eylem başka bir buluşma peşindedir. Coşkun ile buluşacak vereceği evrakları alacaktır. Mert Eylem’i arabadan indir. Korkmamasını söyler, bir güzel de öper. Öpüşme sonunda Eylem, tamam ben şimdi daha iyiyim.

ekran-alintisiic-11-13

Eylem araba ile ilerdeki buluşma yerine park eder. Yanına peçete satan küçük bir kız gelir. Sonra da bir zarf uzatır. Zarfta Celal Babanın fotoğrafları ve yazı vardır. Biner arabaya uzaklaşır. Peşinden de bir araba takip eder. Mert de Eylem’in arabasına biner giden arabayı takip eder. Adam bir kahveye girer, oradan Coşkun’u arar. Mert de peşindedir. Adam çayını içer, gelen telefona göre kalkar gider.

Diğer tarafta Sarp buluşma yerine gelir. Necip geldim diye seslenir. Bak geldim, çık ortaya… Oyun yok, yalnızım. Gelen mikrofonik ses at silahını yere… Sarp, nasıl istersen necip der, tabancaları yere atar. Işık seline doğru bakar, başka bir isteğin var mı Necip?
ekran-alintisiic-11-14d

Sarp, söyle Umut nerde? Yaklaşma yerinde kal. Yoksa bi daha beni görmezsin. Sarp, görürüm be Necip. Sarp, çık o ışığın önüne, çıksana… Çık dedim müdürüm çık, biliyorum senin olduğunu… Sarp uyanmış Müdürü Yusuf’u tanımıştır.

ekran-alintisiic-11-15

Coşkun adamı ile arabada buluşur. Peşinden Mert gelir. Arabanın yanından geçer. Coşkun planını açıklar. Biz kızın kafasına sıkacağız, polis de Celal’den bilecek… Mert o meşhur, tak, tak tak sesini duyar. Geriye bakar, Coşkun ile göz göze gelir.

ekran-alintisiic-11-15d

Bu Coşkun’un ta kendisidir.

ekran-alintisiic-11-14ed

Ve 11.Bölüm burada sona erer.

ekran-alintisiic-11son

Şimdi ne olacak, bir tarafta Mert, bir tarafta Coşkun. Diğer tarafta Sarp, ona eziyet çektiren, aldatan Müdür Yusuf! Kim kime iyilik yapacak, tersi kim kime kötülük…

İçerde herkesleri içeri aldı. İlk başta da söylediğimiz gibi reytingler çok güzel geliyor.

cyamdw7xuaampqs

Pazartesi Günü Sosyal Medyada En Çok Konuşulan Dizi Olurken En Çok Konuşulan Karakter İse SARP Oldu.

ekran-alintisiic-11-4d

Kim ne söylerse söylesin İçerde süper bir dizi. Herkesi içeri alarak kendisini seyrettiriyor. Artık İçerde Show Tv’nin fenomen dizisi… Kim iyi, kim kötü… Kararı izleyiciler verecek!

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Kara Sevda / Aşıklar tehlikede!

kara-sevda-46-bolum-3

Ay Yapım imzalı, Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün rol aldığı Kara Sevda’nın yeni bölümünde; Kemal, donma tehlikesi geçiren Nihan’ın hayatını kurtaracak.

Kemal’in, ölüm kalım savaşı veren Nihan için verdiği amansız mücadele ekran başındakileri derinden etkileyecek.

Bölümde, aşıkların yeniden bir arada olmasından şüphelenen Emir, gerçeği öğrenmek için Nihan’ı kullanarak hain bir plan yapacak.

 

kara-sevda-46-bolum-2

kara-sevda-46-bolum-1

Dizinin nefes kesen yeni bölümünde; Kemal, Nihan’ın hayata dönme sevincini yaşamadan Asu’nun intihar haberiyle sarsılacak. Kemal; adeta vicdan azabı duyduğu Asu için Emir’in tuzağına kendini bir kez daha atacak.

Kemal’den sonsuza dek kurtulmak için acımasız bir plan yapan Emir, Kemal’i işlemediği bir suç yüzünden özgürlüğünü kaybetmekle karşı karşıya bırakacak. Kara Sevda hayranlarının soluk soluğa izleyeceği bölümde, Kemal’in, Emir’in oyunundan kurtulmak için atacağı adımlar izleyenleri ekran başına kilitleyecek. Bölümde; Asu’yu kurtarmak için Nihan’la birlikte hastaneye giden Kemal, kendi ayaklarıyla polise yakalanmak için davetiye çıkartacak. Nihan’ın, Kemal için verdiği çabayı da fark eden Emir, Nihan ve Kemal ilişkisinin yeniden başlayıp başlamadığını öğrenmek için, Nihan’ı da kullanarak yeni bir plan yapacak.

kara-sevda-46-bolum-4

Nihan ve Kemal büyük tuzaktan kurtulmayı başarabilecek mi?, Emir’in oyunuyla Kemal tutuklanacak mı? ve intihar eden Asu hayatta kalacak mı? gibi merakla beklenen soru işaretleri yeni bölümde yanıt bulacak.

kara-sevda-46-bolum-6

Yönetmenliğini Hilal Saral’ın, senaristliğini Özlem Yılmaz ve Burcu Görgün’ün üstlendiği Kara Sevda 30 Kasım Çarşamba günü (bu akşam) saat 20:00’da Star TV’de ekrana gelecek.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Kaynak Haber ve görseller Persona Sanat Basın bülteni

Geçen Haftanın (21 – 26 Kasım 2016) en çok izlenen dizileri!

cats-28-kasim

 

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 21 – 26 Kasım 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Artık yeni sezon oturdu. Bütün heyecanı ile devam ediyor. Geçen hafta Cuma akşamı Hürrem Bağdat Fatihi IV. Murad, Fox Tv’de 2.sezonuna başlamıştı. Bu hafta da dizinin reytingleri kötü geldi. AB’de; 13.sırada (3,29 – 7,98). Total’de; 24.sırada (2,48 – 5,63) yer aldı. Kösem’i izliyorum, benim için hayal kırıklığı oldu. İlerleyen günlerde nasıl olacağını merakla bekliyorum.

Vatanım Sensin, Cesur ve Güzel dizileri beklediğim gibi gidiyor. İzliyorum. Anne dizisinin izleyemiyorum ama, drama yönü ağır basan bir dizi olması nedeniyle iyi dereceler alıyor. Benim için Emrah’ın aşk ve Mavi dizisi sürpriz oldu. Merak ediyorum, internetten izleyeceğim.

Gösterimdeki haftanın dizileri: İçerde, Babam ve Ailesi, Kırgın Çiçekler, Paramparça, Hangimiz Sevmedik, Rüzgarın Kalbi, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Familya (Final yapacak), Yüzyıllık Mühür, Hayat Şarkısı, Anne, Gülümse Yeter, Diriliş Ertuğrul, No:309, Kara Sevda, Poyraz Karayel, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Aşk Laftan Anlamaz, Adını Sen Koy, Yüksek Sosyete, Vatanım Sensin, Cesur ve Güzel, Kördüğüm, Cesur Yürek, Asla Vazgeçmem, Arka Sokaklar, Kiralık Aşk, Kösem IV.Murad, Bana Sevmeyi Anlat, Aşk ve Mavi, Sevda Kuşun Kanadında, Kertenkele Yeniden Doğuş, Seksenler, Rüzgarın Kalbi, Altınsoylar, İlişki Durumu Karışık, Seviyor Sevmiyor, Kalbimdeki Deniz, O Hayat Benim, Bodrum Masalı, Baba Candır ve Hayat Sevince Güzel devam eden diziler.

hqdefault

Başrollerini Bülent İnal ve Ayça Bingöl’ün oynadığı, Babam ve Ailesi severek izlediğim dizilerden biri. Geçen hafta senaristlerini eleştirmiş, sırf iyi reyting almak için bir annenin oğluna yapamayacağı şeyler yaptırmışlar, Olmaz olsun böyle ana demiştim. Yapılan yorumlardan izleyici de aynı tepkiyi veriyor. Bu hafta olayların nasıl gelişeceğini merak ediyorum.

Haftanın dizilerinde Total’de ilk sırasında bu hafta da, 10,83 reyting puanı ile; TRT1’in Diriliş Ertuğrul yer alıyor. Total’in 10.sırasında da Fox Tv’nin Kalbimdeki Deniz 6,67 puanla yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında TRT1’nin tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul 14,11 reyting puanı ile zirvede yer almaya devam ediyor. AB’nin 10.sırasında ise, Star Tv’nin Kara Sevda 5,05 puanla yer aldı.

Yüksek Sosyete takip ettiğim dizilerden biri. Cumartesi gecesine alınmıştı. Yeni gününde her nasılsa beklenen ilgiyi görmedi, kötü gidişat devam ediyor. Bu hafta da geçen haftadan daha aşağılara, reytinglerde oldukça gerilere düştü. Total’de ve AB’de 19.sırada yer aldı. Bu gidişe erken final ufukta gözüküyor.

Reyting Nedir?

Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 66.Bölüm (TRT1)………………………….10,83 – 24,17

2.İçerde 10.Bölüm (Show Tv)…………………………………..10,58 – 24,58

3.Anne 5.Bölüm (Star Tv)…………………………………………10,14 – 23,01

4.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 48.Bölüm (Atv)…9,01 – 20,89

5.Aşk ve Mavi 4.Bölüm (Atv)……………………………………..8,53 – 19,33

6.Arka Sokaklar 418.Bölüm (Kanal D)………………………..8,28 – 19,47

7.Kırgın Çiçekler 60.Bölüm (Atv)……………………………….8,08 – 18,19

8.Cesur ve Güzel 3.Bölüm (Star Tv)…………………………..7,51 – 17,54

9.No:309 22.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….6,78 – 15,38

10.Kalbimdeki Deniz 6.Bölüm (Fox Tv)…………………….6,67 – 16,18

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 66.Bölüm (TRT1)………………………….14,11 – 31,59

2.İçerde 10.Bölüm (Show Tv)………………………………….13,13 – 29,50

3.Anne 5.Bölüm (Star Tv)……………………………………….10,35 – 23,96

4.Vatanım Sensin 5.Bölüm (Kanal D)………………………..9,00 – 23,16

5.Cesur ve Güzel 3.Bölüm (Star Tv)………………………….8,61 – 22,05

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 48.Bölüm (Atv).8,39 – 19,77

7.Kalbimdeki Deniz 6.Bölüm (Fox Tv)……………………..6,09 – 15,73

8.No:309 22.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..5,76 – 13,11

9.Kırgın Çiçekler 60.Bölüm (Atv)…………………………….5,51 – 12,24

10.Kara Sevda 45.Bölüm (Star Tv)………………………….5,05 – 11,50

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in tarihi dizisi “Diriliş Ertuğrul” 66.bölümü ile bu hafta AB’de aldığı 14,11 reyting puanı ile bu hafta da, ilk beşin birinci sırada yer almaya devam ediyor.

dirilis-ertugrul-66

Kılıçların Parıldadığı An…
Kayıların ve Çavdarların ortak kilimhane konusunda anlaşmasının ardından Hanlı Pazarda kilimhane yeri için Simon ile görüşmeye gidilmiştir. Ancak yaşanan gelişmelerin ardından kılıçların çekilmesiyle süreç başka bir hal almıştır. Çekilen kılıçlar kınlarına kanlı mı girecek, yoksa kansız mı?

Riskli Ortaklığın Bilinmez Akıbeti…
Ertuğrul Bey’in Candar Bey’in teklifini Ural’a rağmen kabul etmesinin ardından oluşan durum hangi olaylara gebe olacak? Ortaklığa baştan beri karşı olan Ural’ın bu yeni durum karşısında atacağı adım ne? Bütün bunlar yaşanırken Candar Bey’in Ural’ın işlerini Aliyar’a vermesi, Ural ile Aliyar arasında nasıl bir gerilim yaratacak?

İki ihtimalin Gizemi…
Uğradığı baskının ardından yaralı kurtulan Turgut Alp’ın beklenmeyen tepkisi herkeste şok etkisi yaratmıştır. Son baskının ardından yaşadığı tüm sıkıntıların sebebini Ertuğrul Bey’in aldığı kararlara bağlayan Turgut’un bu durumundan istifade etmeye çalışan Simon, ne tür bir oyun içindedir? Turgut’un hayatta kalmasını sağlayan Maria ile Turgut’un ilişkisinde ne tür gelişmeler olacak? Bütün bunlar olurken Bamsı’yla tekme tokat kavga eden Turgut’un Ertuğrul’la ilk karşılaşmasında neler yaşanacak?

Yiğidin başından bela eksik olmaz…
Artık birlikte iş yapmak zorunda olan Kayı ve Çavdar kadınlarının bu ortaklığa tepkileri nasıl olacak? Her şeyin iyi olduğu düşünülürken Kayı kadınlarını bekleyen tehlike ne? Sultan’ın bölgedeki gözü olan Ertuğrul Bey’in dünyasını yıkacak olan şok gelişme ne olacak?

2.İÇERDE : Show Tv’nin fenomen dizisi olan İçerde Pazartesi gecesinin reyting rekortmeni olarak yayınını sürdürüyor. AB Grubunda 10.bölümünde aldığı 13,13 puanla haftanın dizileri arasında bu hafta da, 2.sıraya yükseldi. Sarp (Çağatay Ulusoy), dört yaşında kaçırılan öldü denilen kardeşi Umut’u (Aras Bulut İynemli) arama hikayesi ele alınıyor. Kaderin cilvesi her ikisi de polis kolejinde kardeş olduklarını bilmeden birlikte okuyor, polis oluyorlar. Mert içerde polis ama mafya babası Celal’e çalışıyor. Ağabey Sarp dışarıda, köfteci Celal’in sağ kolu gözükse de gizli polis, müdürü Yusuf’a çalışıyor. Sarp, Celal’in itimadını iyici kazandı ve onun sağ kolu olarak gözüküyor.

cyhmbmwwgaagl-q

“İçerde”nin 10. bölümünde; Sarp kendisine ve Celal’e oynanan oyunun aktörlerini artık biliyordur. Bilmeceyi çözmüştür. Şimdi intikam zamanıdır. Bütün yaşananlara sebep olanlar bir bir yakalanıp hesap vermek zorundadır. Alyanak, Celal’i bitirecek kudrette bir adam değildir. Tüm planı kuran Köstenceli’dir. Ancak Köstenceli’den intikam almak kolay olmayacaktır. Zekice plan yapıp temkinli hareket etmek gerekiyordur. Mert de oyuna dahil olur. Yusuf Müdür hem Celal’i hem de Köstenceli’yi aynı anda bitirmenin planlarını yapmaktadır.

cysdo8fxuaaszrf

Ayrıca Melek ile Sarp arsındaki aşk yeni boyutlara taşınacaktır. Baba Celal bu ilişkiden rahatsız olacak mı? İlerleyen bölümlerde göreceğiz.

3.ANNE : Star Tv’nin drama dizisi Anne bu hafta 5.bölümünde Salı gecesi her iki kategoride birincisi olmaya devam ediyor. AB’de aldığı 10,35 puanla 3.sırada yer aldı ve İçerde’nin gerisine düştü.

71110-anne-5-bmlum

Şule’nin telefonu, evdeki bütün dengeleri değiştirir. Telefon konuşmasına şahit olan Cahide’yle, Zeynep’in arası iyice gerilir. Zeynep, Turna için kendi ailesinden vazgeçmeye hazırdır. Kızının yaşadığını öğrenen Şule’nin duyguları darmadağın olur. Melek’i görmeyi kafasına koyar ancak öfkesine hakim olamadığı bir anda kendisini karakolda bulur. Turna, Zeynep ve ailesi arasında sorun yarattığını fark edince, kendince bir çözüm bulur. Zeynep’e yazdığı mektupla evi terk eder. Zeynep buna kendisinin sebep olduğunu düşünerek her yerde Turna’yı ararken, Gönül onu yalnız bırakmaz.

4.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ : Atv’nin iddialı dizisi bu hafta 48.bölümünde Total’de aldığı 9,01 reyting puanı ile 4.sıraya yer alıyor.

JPEGmini

Kardeşini, oğlunu, yeğeninin ve ailesinin diğer fertlerini de canından aziz tutar, onlar için fedakar bir “baba”dır… Vefakar bir dosttur… Vazgeçilmez bir ağabeydir. Adil ve cömert bir reistir…
Bu özellikleri onun sonu olacak yerde Hızır’ı yeraltı dünyasında da yüceltir… Sözüne güvenilir, daima iş yapılır bir adam haline gelmişken devletin radarına takılır… Devlet kontrol etmek istediği gayri meşru faaliyetleri yürütmek için ondan iyi bir aday olmadığını düşünür… Bu Çakır’a en büyük olma teklifidir…
Teklif öyle iki tarafı keskin bir kılıçtır ki, kabulü halinde “mafya” ailesine ihanet, reddi hali ise ebediyen mahkumiyettir… Devletin Hızır Çakırbeyli’ye koltuğunu vaadettiğini farkeden büyük patron, etrafını ihanetle örülü bir ağla çevirir… Hızır Reis’in özel hayatı da dalgalıdır… Birkaç yıl önce sevdalandığı mimar Nazlı diğer tarafta eşi Meryem…

5.VATANIM SENSİN : Halit Ergenç’in Vatanım Sensin dizisi bütün heyecanı ile devam ediyor. 5.Bölümünde AB’de aldığı 9.00 reyting puanı ile 5.sırada yer aldı.

583444490f25442dbc7de275-620x330

Cevdet’in kendisini aldattığını zanneden Azize’nin bir kez daha dünyası başına yıkılır. Cevdet ise aslında silahların peşinde olduğunu açıklayamaz ve zaman kaybetmeden Eftelya’nın evinde bulduğu haritanın peşine düşer. Silahların izini yalnız sürmek zorunda olan Cevdet beklenmedik bir gelişme ile karşı karşıyadır; Vasili onu bu göreve Leon ile birlikte gönderir. Cevdet görevi için şehri terk ederken; Azize ise; konakta kaldıkları sürece Hilal’in başına iş açacağını, Yıldız’ın Leon’a meyledeceğini anlayıp, daha fazla konakta kalmak istemez ve Tevfik’ten yardım ister. Tevfik hem Cevdet’ten kurtulacağı için hem de Azize’yi geri kazanacağı için hayli keyiflidir. Silahların izini sürmek zorunda olan Cevdet beklenmedik bir gelişme ile karşı karşıyadır; Vasili onu bu göreve Leon ile birlikte gönderir.

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

İçerde, Kırgın Çiçekler, Anne, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Diriliş Ertuğrul, No:309, Cesur ve Güzel ve Kalbimdeki Deniz her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Atv 3 dizi. Star ve Fox Tv 2 dizi. TRT1, Show Tv ve Kanal D birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Star Tv 3 dizi. Atv ve Fox 2 dizi. TRT1, Show Tv, Kanal D ve Atv birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; AB’de 3, Total’de 2 Dizi ile Star Tv ve Total’de 3 ve AB’de 2 dizi ile ATV olmuştur. Fox; Total’de 2, AB’de 2 dizi ile 2.sırada yer almışlardır.

muebbet_dizisi_

Atv’de yeni yıl Ocak ayında, Engin Akyürek, Fahriye Evcen ve Sarp Levendoğlu’nun “Müebbet” adlı yeni dizileri başlıyor. Üzerine kurulan kirli bir oyunla haksız yere hapse giren bir adamla, idealist bir avukatın müebbet aşkı anlatılıyor. Fahriye Evcen’in güzelliğini, Engin Akyürek’in oyunculuğunu biliyoruz, iyi bir yapım ortaya çıkacaktır.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller ve dizi özetleri ilgili kanalların dizi ana sayfalarından alınmıştır. Sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.

Bulgaristan Çağatay Ulusoy Fan Klup 1.yılını kutluyor!

14570466_254564971607580_3466433084753729992_n

Bulgaristan’da Çağatay Ulusoy Fanları çığ gibi büyüyor. Geçtiğimiz yıl Çağatay Ulusoy sevenleri adına Fan Club kurmuşlardı. Bu yıl kuruluşlarının birinci yılını kutluyorlar. Geçen yıl Çağatay Ulusoy’u Bulgaristanda görmek istiyorlardı.

Fan Kulübünün başkanı Victoria Aleksandrova Çağatay Ulusoy için çok çalışıyor, resimlerini, videolarını paylaşıyor. Yeni dizisi İçerde ile resim ve fragmanlarını yayınlıyor.

Victoria Aleksandrova, tarafafıma mail atmış. Aşağıdaki yazıyı ve fotoları göndermiştir.

Merhaba ! Ben başkanın fan clübü Çağatay Ulusoy Bulgaristanda! Hepimiz bulgar fanları çok mutluyuz , çünkü Bir yıl bizim  fan clübümuzden  Kutluyoruz ! Çağatay bizim favorimiz ve çok seviyoruz ! Şimdi ben öğrenciyim ve üniversitede çok fanlar var ve ben çok mutluyum ! Hafta sonu ben türkçe dil okuyorum çünkü ben bir gün Çağatay Ulusoy ile  konuşmak istiyorum ! Onun  dizi yeni  Içerde çok güzel ! Hepimiz Pazarteside online izliyoruz !
Selamlar Bulgaristandan !
14657433_265188673878543_721500837658958809_n
14570466_254564971607580_3466433084753729992_n
 En büyük arzuları Çağatay Ulusoy’u Bulgaristan’da görmek. Umarım, bir gün Ulusoy bu devatlerini kabul eder ve Bulgaristan’a gider. Sevenlerini mutlu eder.
Çağatay Ulusoy Bulgaristan Fan Klübü’ne, başkan Victoria Aleksandrova önderliğinde çalışmalarında başarılar dilerim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Babam ve Ailesi; Böyle ana olmaz olsun dedirtti!

hqdefault

Gold Film’in yapımcısı olduğu, başrollerini Bülent İnal, Ayça Bingöl, Ceyda Düvenci, Caner Şahin, Sercan Badur, Sera Kutlubey, Erdem Akakçe ve Emel Göksu’nun oynadığı Babam ve Ailesi dizisi 19 Eylül’de başlamış, 10 haftadır Kanal D ekranlarında devam ediyor. Daha önceleri yazdığım yazıda dizilerin Pazartesi Sendromu yaşadığını yazmıştım. Aynı günde 4 seyredilir dizi yayındaydı. İçerde, Kırgın Çiçekler, Paramparça ve Babam ve Ailesi amansız bir reyting yarışına girdiler. Tv’den takip ettiğim İçerde liderliği eline aldı koptu gidiyor. Ben de onu Tv’den takip ediyorum. Benim takip ettiğim dizilerden Babam ve Ailesi’ni daha sonra internetten izliyorum. Beğenerek takip ettiğim bir dizi.

Başladığı ilk günden beri Babam ve Ailesi hep gerilerde kaldı. Son 3 haftanın reytinglerine göz atarsak:

7 Kasım 8.Bölüm Total: 15.sıra (3,33-7,93) – AB: 10.sıra (3,76-8,89)

14 Kasım 9.Bölüm Total: 8.sıra (4,22-10,29) – AB: 4.sıra (5,10-12,19)

21 Kasım 10.Bölüm Total: 19.sıra (3,25-7,64) – AB: 9.sıra (3,93-8,90)

Bu kötü gidişata dur demek isteyen dizinin senaristleri; Onur Uğraş ile Murat Uyurkulak akıl-almaz şekilde senaryoda oynamaya başladılar. Önceki hafta Kuyucak blog yazarı arkadaşımız, dizinin senaristlerinin cozuttuğunu yazmıştı, ben de gülmüştüm. Gerçekten haklı olduğunu gördüm. Dizinin senaristleri seyircinin ilgisini çekebilmek için, Kemal’in annesi Macide Hanım (Emel Göksu) oğluna akıl-almaz kötülük yapmaya başladı. Hiç bir ana oğluna onun yaptığını yapmaz. Oğlu ile hasım olan mafya babası adamı hapisten çıkarır ve eve partiye davet eder. Kemal ile mafya babası arasında çıkan kavgada tabanca ile adam ölür, oğlu Kemal cinayet zanlısı olarak hapse atılır. Oğlunun avukatının önce vekaletini iptal ettirir. Sahipsiz kalan yeni gelini Nilgün ve çocukları Kadir ile Hasret’i toplar valizlerini evden sokağa atar. Bu da yetmezmiş gibi babasının şirketinde çalışan torunu Kadir’i işten attırır. Bununla da kalmaz torunu Hasret’i öğretmen olduğu okuldan attırır. Sokakta kalan Nilgün Hanım çocukları ile, Kadir’in arkadaşı İbo’nun evine yerleşirler. Nilgün’ün erkek kardeşi Fadıl ise tam bir kaypak adam, Macide Hanım bu işlerde onu kullanır, valiz dolusu para verir. Fadıl da bu paraları kumarda kaybeder.

Kötü evlat olsa, bir laf vardır; “Seni doğuracağıma taş doğursaydım.” denir ya… Tersi oğlu Kemal Bey, çok beyefendi hayırlı bir evlat. Her iki karısından olan 4 çocuğuna da çok düşkün. Böyle bir evlata bunlar yapılır mı dedirtti izleyiciye. Herkes kötü kadın olan Macide Hanıma ateş püskürdü. Burada bir dip not vermek istiyorum. Macide Hanım karakterine can veren Emel Göksu’ya bir lafım yok. O yazılan rolü oynuyor. Pek de güzel oynuyor, takdir ediyorum. Lafım kötüyü çok abartan senaristlere…

emel-goksu-macide-babam-ve-ailesi-dizisi-oyuncusu

Ben de; “Tüh… Yazıklar olsun Macide Hanım.” Dedim. Macide Hanım yeni gelini Nilgün’ü bir türlü kabullenemez. Kalbinde hiç bir kötülük olmayan garibim Nilgün’de cadı kaynana ve fırıldak kardeşi arasında sıkışır kalır.

images-babam-ve

Buradan dizinin senaristlerine sesleniyorum. Hiç bir ana bunları öz oğluna yapmaz. Biraz daha olabilir, makul olaylar yazmalarını istiyorum.

“Babam ve Ailesi” dizinin şanssızlığı gün seçimi. Bu tür abartılı olaylar yaratılmasa da bu dizi seyredilir. Olmadı gün değiştirin, herkesin benim gibi internetten seyretme olanağı yok!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not:Görseller internetten alınmıştır.

İçerde 11.Bölüm / Sarp kardeşi Umut’a bir adım daha yaklaşır!

 

cyhrgpuucaizwzs

Ay Yapım’ın yapımcısı olduğu, başrollerini Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor ve Bensu Soral’ın oynadığı, Show Tv’nin Fenomen dizisi İçerde bu hafta heyecan dolu 11.Bölümü ile 28 Kasım Pazartesi akşamı Saat:20.00’de ekranlarımızda olacak!

Geçen bölümde Celal Baba, o meşhur çakmağı ile Köstenceli Akın Işık’ı arabasında cayır cayır yakmıştı. Kendisini ölümün eşiğinden alan Sarp, artık has adamı oldu.

Bütün adamlarına talimat verdi, “Bundan böyle bana gösterdiğiniz hürmeti Sarp’a da göstereceksiniz. Artık o benim en has adamımdır.” Bu sözleri duyan Davut’un pek hoşuna gitmez. Davut; “Kaçınılmaz sona doğru gidiyoruz, ya sen ya ben” diyerek Sarp’a posta koyar.

 

ekran-alintisiicr-11-fr-7d

Melek Sarp’a; “Artık bütün hayatımdasın” diyerek sarılır, duygularını itiraf eder.

ekran-alintisiicerde-11-fr-1

 

11.Bölümde neler olacak?

Hasan Alyanak kaçacak delik arar, acil yurt dışına kaçmanın yollarını arar. Şimdi hayatta kalabilmek için plan yapmak zorundadır. Celal’in adamlarına görünmeden kaçmayı başarır.

ekran-alintisiic-11-fr-8

Yusuf ve ekibi Köstenceli’nin öldürüldüğünü öğrenirler fakat Celal aleyhine herhangi bir ipucu bulamamışlardır. Artık hem Yusuf ve ekibi, görgü tanığı olarak hem de Celal’in adamları hain olarak Alyanak’ın peşindedir. Yüzüklü adam Coşkun tekrar ortaya çıkar.

ekran-alintisiicerde-11-fr-4

Eylem üzerinden Celal’e tuzak hazırlığı içindedir.

ekran-alintisiicerde-11-fr-2

Eylem’e gelen “Blog sitesini neden kapattın, daha çok haber yapacaktık seninle…” mesajı aklını karıştırır. Oyun başlasın dese de Mert ah bir çıksa karşımıza… diyerek geçmişi anımsar.

ekran-alintisiicerde-11-fr-5

Eylem durumu Mert’e anlatır. Mert bir yandan Füsun için Umut’u ararken diğer yandan Coşkun’un hayatta olduğunu öğrenir. Yusuf, Necip Uyanık kılığında Sarp ile tekrar iletişime geçer. Birbirinden haberdar olmayan iki kardeşin yolu hiç ummadıkları bir yerde kesişir.

 

İçerde yeni bölümüyle 28 Kasım Pazartesi akşamı Show Tv. ekranlarında…

cyb7kf4wiaakgma

Sarp kardeşi Umut arar. Onunla hergün burun-burunadır ama, Mert’in kardeşi olduğundan habersizdir.

İyi Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Cesur ve Güzel’de; Cesur & Sühan’dan ilk yakınlaşma!


Kara Sevda / Kemal ve Nihan’ı bekleyen tehlike nedir?


İçerde’nin Sarp karakteri ile Çağatay Ulusoy tam bir mafya babası oldu!

cats-cu-icerde

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Show Tv’nin fenomen dizisi İÇERDE bütün kategorilerde çift basamaklı reyting rakamları ile zirvede… Gerek kurgusu, gerek oyuncu kadrosu ve yönetmeninden senaryosuna kadar çok sevildi. İçerde, Köstebek Sinema filminden esinlenerek, bizim polis akademisinde okuyup yetişen iki kardeşin hazin dolu hikayesi ve büyük ağabey Sarp’ın küçük kardeşi Umut’u bulma konusu. Senaryo çok güzel bize monte edilmiş, çok da güzel bir hikaye çıkmış.

Başrollerini Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Sorel, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu, Damla Colbay ve Yıldıray Şahinler oynuyor. Usta yönetmen Uluç Bayraktar yönetiyor. Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu senaryosunu bize monte ediyorlar.

Köstebek dizisinde Leonardo DiCaprio ne yaptığını bilen serseri bir polisi canlandırmıştı. İçerde dizisinde Çağatay Ulusoy da Sarp karakteri ile tam bir mafya babası oldu. Önceki iki dizisinde aşk adamı olarak tanımıştık. Çağatay Ulusoy’un bu dizide canlandırdığı sert acımasız Sarp karakterini alışmak izleyici için biraz zor oldu. Ama o sert görüntüsü ve yeni imajı ile kendisini kabul ettirdi ve sevdirdi.

Başladığı 2.haftasından itibaren Pazartesi gecesi her 3 kategorisinde ilk sırada yer alıyor. Ve her kategoride çift rakamlara ulaşmıştır. Dizi öyle çok sevildi ki, herkesin dilinde…

21 Kasım İçerde 10.Bölüm reyting sıralaması:

cats-reyting

Ayrıca İçerde; Somera verilerine göre en çok konuşulan dizi. Dizinin baş rol oyuncusu Çağatay Ulusoy da Sosyal Medyada en çok konuşulan isim olarak yer alıyor.

cx2ohbgw8aaba_k

Geçen bölümde Sarp kendisi üzerinden Celal Babaya kurulan komployu, Alyanak’ın adamı Selami’ye konuşturarak ortaya çıkarmış, Celal Babayı Azrail’in elinden resmen çekip almıştı. Patlayan arabada Celal Baba öldü diye ortalık yaygaraya verilmişti. Olayda Alyanak’ın destekçisi Köstenceli Akın Işık vardır.

Sarp Celal’in evine kadar gider, arabasında bomba olduğunu söylemiş, araba patlatılmış, baba kurtulmuş sonra da Sarp ile buluşmuşlardı. Celal Baba Evlat diye Sarp’a sarılmış, babasını öldürdüğüne inanan Mert Sarp’ı öldürmek istemişti. Mert, Celal Babanın ölmediğini, Sarp ile kuzu sarması görünce çok şaşırır.

Alyanak’ın adamı Selami her her şeyi bülbül gibi anlatır. Baba, Selami’nin başına dayar tabancasını; “Niye yaptınız, Mestan’ımı niye kıydınız” diye bir güzel Selamiyi pataklar.

ekran-alintisiicerde-10-1

Davut ile minik hala Köstenceli’nin adamlarının elindedir. Sarp ile Celal Baba aralarında bir plan yaparlar. Davut ve Minik’e hemen kurtarmazlar, Köstenceli ile buluşma yeri ayarlanır. Sarp Müdürü Yusuf’u arar, planlarını anlatır.

ekran-alintisiicerde-10-2

Babanın evinde, karısı Yeşim, oğlu Mustafa ve kızı Melek matem tutarlar. Alyanak Melek’i arar, Sarp için ava çıkıyoruz, yakalayacağız o hayvanı der.

ekran-alintisiicerde-10-3

Sarp Celal Babanın adamları ile mekana gider. Orada Alyanak Babanın arda kalan adamlarını toplamış, konuşur. Sarp denen o piç babamızı öldürdü. Kanını yerde bırakmayacağız. Hasan abinize biat edeceksiniz diye palavralar sıkar. Var mı itirazı olan, tam o sırada Sarp içeri girer. “Var, Alyanak, var… Burası benim, bundan sonra Celal Babanın nesi varsa hepsi benim. Sen hariç, sen gidebirsin.”

ekran-alintisiicerde-10-4d

Tabancalar çekilir. Hiç kimse Alyanak tarafında gözükmez. Alyanak’a kapı gösterilir, çeker gider.

ekran-alintisiicerde-10-5

Celal Baba evine döner. Karısı Yeşim ve kızı Melek Celal’i oğlu ile koltukta görünce çok şaşırır, bu defa sevinçten ağlarlar.

ekran-alintisiicerde-10-6

Celal bütün olanları anlatır. Sarp sayesinde kurulduğunu anlatır. Melek Sarp’ın temize çıkmasını çok sevinir. Bu oyunu devam ettirmelerini ister. Ben ölmüşüm gibi oyuna devam.

Alyanak ile Köstenceli anlaşır, Sarp’ı ortadan kaldırmayı planlarlar. Melek, Mert’in Sarp’ı öldürmek istediğini anlatınca Baba, Mert’i arar.

ekran-alintisiicerde-10-7

Mert, eğer biraz daha geç ortaya çıksaydın, “O evlat dediğin adam nalları dikecekti.” Celal, başlarının büyük belada olduğunu, Köstenceli yaşadığı müddetçe bize rahat yüzü yok.

Sarp, Celal’in evine gelir, Yeşim Sarp’a teşekkür eder. Köstenceliye kurulacak planı konuşurlar. Ava giderken avlayacaklardır. Celal, elindeki çakmağı yakarak, yakacağım onu… Sarp, çakmağınız gazı bitmesin, sürekli çakıp çakıp duruyorsun.

ekran-alintisiicerde-10-8

Melek de Sarp ile karşılaşır, babamın hayatını kurtardın diye teşekkür eder. Sarp, seni de üzdük ama ben vazifemi yaptım, teşekküre gerek yok. O sırada bu konuşmayı ve onları Baba da kapı aralığından görür ve dinler. Sonra söze karışır, “Haydi Sarp git artık, belli ki bugün teşekkür fazlı bitmeyecek!

ekran-alintisiicerde-10-9

Mert, polis arkadaşları ile Sarp’ın Mestan’ı tek başına tavana astığını tartışırlar. Polis Sema bu işi Sarp’ın yapmadığını savunur. Mert dışarı çıkar, Celal Babaya arar, Sarp’ı polise verecek misin diye sorar? Bu sırada Alyanak Celal’in evine geldiğini Melek haber verir. Melek ve karısı ölmüş gibi davranır. Baba soteye yatar, Alyanak’ı dinler.

ekran-alintisiicerde-10-10

Alyanak, karısı Yeşim’de övgüler yağdırır. Melek’e bundan sonra sen benim kızımsın der. Sarp’ın mekana çöktüğünü söyler. Mustafa Baba diyerek solona girer, Alyanak tedirgin olur ama bir şey anlamaz. Melek’e Sarp’ı aramasını, bir kuytuya çağırmasını ister, gerisini bana bırak… Yeşim, kadınların arkasına saklanıp iş çevirme, bileğinin gücü ile hallet. Hadi git neyse raconu ona göre hallet meseleyi… Alyanak tam giderken; Celal Babanın kokusunu alıyorum, yemin ediyorum burda… bu evde her yere kokusu sinmiş. Sonra da kuyruğu sıkıştırır gider.

ekran-alintisiicerde-10-11

Sarp lokantaya gelir. Köstenceli misafiridir. Geçer karşısına oturur. Akın Işık; Tanıyor musun beni diye sorar. Sarp; yarım ağızla cık diye cevap verir. Aralarında sert konuşmalar geçer, Köstenceli yolundan çekilmesini ister. Senle işim olmaz.

ekran-alintisiicerde-10-12

Sarp, gel benimle çalış, ne yapıyorsan benimle yap. Pişman olmazsın. Köstenceli Celal’in adamı Mestan’ı öldürmüşsün. Cinayetten aranan adamla çalışmam. Adamları tek tek ben öldürdüm deyince, sağlam çocuksun, der. Bir deneyelim, akşama detayları konuşuruz, der ve gider.

ekran-alintisiicerde-10-13

Sarp’ın annesi Füsun Hanım oğlundan haber alamayınca gidip aramak ister. Ben markete gideceğim diyerek Eylem çıkar gider. Herkes Sarp’ın Celal’i öldürdüğünü söyler. Eylem Sarp ile konuşur. Annem duymasın olanları diye Eylem’i tembihler. Eylem Sarp’ın tam bir mafya lideri olduğunu gözleri ile görünce şakına döner.

Köstenceli Davut’u görmek ister. Kebapçı Celal öldü diyerek kötü haberi verir, Sarp öldürdü, bir de mekanına çökmüş. Nasıl yaşayacaksın diyerek Davut’u kışkırtır.

Sarp Celal’i arar, Köstencelinin geldiğini söyler. Baba yokluğumu hissettirme kebapçıda… Yanmasın etlerim, çevir. Çevir Köstenceliyi Celal Babana doğru. Daha sonra Mert!i arar, bu akşam Köstenceli’nin işini bitireceğim. . Mert, dikkatli olmasını, karşındaki adam Köstenceli, tehlikeli olduğunu söyler. Sen bu işten uzak dur

ekran-alintisiicerde-10-14

Sarp Müdürü Yusuf ile buluşur. Bu gece Köstenceli beni öldürmek için gelecek, Celal de onu bitirmeye… Yusuf biz de orada olacağız. İkisini birden kaldıracağız. Mestan cinayetinden de seni tutuklayacağız.

Alyanak, Köstenceli gelir. Büyük laflar eder, yaşamak için aslan olmazsan yanında yancı olacaksın, çakal olacaksın, der. Köstenceli yemeğini bitirir, kalkar. Gidelim abi tatlı niyetine Sarp’ı yiyelim. Biner arabalarına giderler, Mert de onları dışarıdan gözetler. Sarp da adamları ile yola çıkar. Celal Babaya da haber verir, o da hareket eder.

8091b500af921f2aac436c69e0ea5a26_k

Organizeden Yusuf adamlarını alır o da buluşma yerine doğru hareket eder. Mert’e haber vermezler.

ekran-alintisiicerde-10-15

Yolda giderken Akın Işık, Celal ölmedi yaşıyor der. Alyanak, nasıl yaşıyor diyerek panikler. Sarp’ın oynu… Vay… vay. Ters köşeye bak. Sarp seni beni kucağa oturtacak.

bb476cdf4f2f842e83c48f5b8dc6952f_k

Köstenceli, Davut ile minik’i doldurur, Sarp’ın üstüne salar. Hışımla gelen Davut Sarp’ın üstüne yürür. Adamları tokatlar. Celal Baba yaşıyor deseler de Davut inanmaz. Köstenceli de Celal’i tuzağa düşür. Keskin nişancılar adım attırmaz. Sarp’ın telefonunu cevap vermez. Sarp, kesin bir şey var.

ekran-alintisiicerde-10-16

Yusuf ve adamları gelir, Mestan’ı öldürmekten Sarp’ı kelepçeyi takar ve tutuklar. Diğer adamlar tabancalarını atarlar, aranırlar ama serbest kalırlar.

3053b5ab635e955e8f1111b1abacce71_k

Celal Babanın kurtarıcısı Mert olur. Polis ekibi ile gelir. Celal ve adamlarını gönderir. Köstenceli’yi bekletir. Arabasını arar, ararken de arabaya takip cihazı koyar. Sonra da ekip ayrılır.

ekran-alintisiicerde-10-17

Davut ve Minik eve gelir. Sonra da Celal gelir. Babaya sevgi selinden sonra içeri geçerler. Sarp’ın Yusuf Müdür tarafından içeri alınması babanın pek hoşuna gitmez. Melek Sarp’ı sorar, baba Sarp’ın tutuklandığını söyler.

ekran-alintisiicerde-10-18

Sarp sorguya çekilir. Ben öldürmedim, der. Aynaya vurarak; Duydun mu aynanın arkasındaki… Müdür Yusuf; Öldürmedin tabii aslanım diye fısıldar.

Diğer tarafta, Mert Celal’i arar. İyiyiz di mi? Celal; Sen bi tanesin evlat. Mert; Senin bir tek evladın var. O da Mert Karadağ. Baba keyifle güler, Eyvallah, mesaj alınmıştır. Mert, bir sürprizim var. Hala o çakmağı yakmak istiyor musun?

ekran-alintisiicerde-10-19

Davut; Selami’yi polis merkezine getirir. Suçunu itiraf eder, tek başına yaptığını, Alyanak’ı ele vermez. Mestan Gönül’ü kendisinin öldürdüğünü söyler, Sarp serbest bırakılır. Melek de Sarp’ı almaya gelir.

ekran-alintisiicerde-10-20

Sarp’ın annesi Füsun dayanamaz doğruca kebapçıya gelir. Celal’i karşısında kanlı canlı görünce çok şaşırır. Sarp’ın ifade için emniyete gittiğini söyler. Füsun ben lokantadayım, çıkınca gelsin, beni görsün der ve gider.

Köstenceli kebapçıyı basmaya hazırlanırken başına geleceklerden habersizdir. Davut işe başlar, Köstencelinin nöbetçi adamlarını bir bir kendi usulleri ile avlar.

Sarp Melek ile eve dönerken Celal Babayı arar, Köstenceli işini konuşmak ister. Baba sen Köstenceliyi bana bırak sen annen ile ilgilen. Hayatta hiç bir şey aileden önemli değildir. Dediğimi yap.

Köstenceli arabasına bindiğinde şoförün ölü olduğunu fark eder. Davut da Köstencelideki silahları boşaltır. O sırada Celal Baba gelir. Çakmağını çakar gösterir. Mestan’a söz vermiştim seni bu çakmakla yakacağım diye… Davut arabanın her yerine benzin döker. Önce dizlerinden yaralar. Alyalak durumu görünce kaçar. Davut peşine düşer. Çakmağı çakmak babaya düşer. Dünkü polis çocuk seni bulayım diye bu telefonu arabana bırakmıştı. Ben bu çocuğu küçükken kaçırdım. Bu çocuğun bir de abisi var. Adı Sarp, sen tanırsın. O da benim adamım. Bunlar var ya iki çocuk, abi-kardeş. Ama birbirlerini bilmezler. Köstenceli bana bunları niye anlatıyorsun. Celal, ben sana kimseye anlatamadığım hayatımın sırrını veriyorum. Bari sen halden anla… Çakmağı yakar içeri atar. Araba yanmaya başlar.

ekran-alintisiicerde-10-23

Celal Baba iki telefon çıkartır. Sarp ve Mert’i arar. Sarp ve mert aynı anda efendi diyerek telefonlarını açarlar.

ekran-alintisiicerde-10-22 ekran-alintisiicerde-10-24

Baba evlat dinle şunu… Araba büyük bir gürültü ile patlar, alevler havaya savrulur.

ekran-alintisiicerde-10-25

Ve 10.Bölüm burada sona erer.

ekran-alintisiicerde-10-son

Köstenceli Akın Işık cezasını çekmiştir. Baba onu söylediği gibi arabada kızartma yaptı. Sıra Hasan Alyanak’ta… Kaçtı ama, Davut peşinde…  Onun cezası haftaya 11.bölümde kesilecek. Heyecanlı bir bölüm daha 28 Kasım Pazartesi akşamı bizleri bekliyor olacak. Sarp mafya babalığını severse, hele Melek ile evlenir, Celal’in damadı olursa, mafya babalığı kayınpederinden ona miras kalır mı dersiniz?

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

 

Geçen Haftanın (14 – 20 Kasım 2016) en çok izlenen dizileri!

cats-21-kasim

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 14 – 20 Kasım 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Sezon bütün heyecanı ile devam ediyor. Bu hafta Cuma akşamı Hürrem Bağdat Fatihi IV.Murat, Fox Tv’de 2.sezonuna başladı. Ama ne yalan söyleyeyim beklenen performansı göstermedi. Çok kötü reytingleri geldi. AB’de; 15.sırada (3,27 – 8,35). Total’de; 25.sırada (2,34 – 5,47) yer aldı. Benim için hayal kırıklığı oldu. Sebebini bilemiyorum ama, izleyici kadro değişikliğini benimsemedi. Kösem Beren Saat gitti, Nurgül Yeşilçay yeni Kösem oldu. padişah IV.Murat olarak Metin Akdülger zayıf geldi desem o da değil. İlerleyen haftalarda gelen yorumlardan anlayacağız.

Kalitesi yapım olarak İçerde dizisi başı çekiyor. Bu dizide izleyici aradığı her şeyi buluyor ki, adı üstünde milyonları içeri alıyor. Yalnız, Ay Yapım ilk fragmanı vermekte geç kalıyor. YouTube’de en çok izlenen fragmanlar bu diziye ait. Geçen hafta; 9.Bölüm 1.fragmanı; 2.490 bin, 2.Fragmanı; 1.986.bin izlenmiş. Dizinin 9.Bölümü ise 2.490 bin kişi izlemiş. Anne, Vatanım Sensin, Cesur ve Güzel ve aşk ve Mavi kalitesi öne çıkan diziler olarak göze çarpıyor.

Gösterimdeki haftanın dizileri: İçerde, Babam ve Ailesi, Kırgın Çiçekler, Paramparça, Hangimiz Sevmedik, Rüzgarın Kalbi, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Familya (Final yapacak), Yüzyıllık Mühür, Hayat Şarkısı, Anne, Gülümse Yeter, Diriliş Ertuğrul, No:309, Kara Sevda, Poyraz Karayel, Umuda Kelepçe Vurulmaz, Aşk Laftan Anlamaz, Adını Sen Koy, Yüksek Sosyete, Vatanım Sensin, Cesur ve Güzel, Kördüğüm, Cesur Yürek, Asla Vazgeçmem, Arka Sokaklar, Kiralık Aşk, Kösem IV.Murad, Bana Sevmeyi Anlat, Aşk ve Mavi, Sevda Kuşun Kanadında, Kertenkele Yeniden Doğuş, Seksenler, Rüzgarın Kalbi, Altınsoylar, İlişki Durumu Karışık, Seviyor Sevmiyor, Kalbimdeki Deniz, O Hayat Benim, Bodrum Masalı, Baba Candır ve Hayat Sevince Güzel devam eden diziler.

ekran-alintisiask-ve-mavi

Aşk ve Mavi: Emrah’ın başrolü oynadığı dizide gençlik yıllarını cezaevinde geçiren Aras’ın cezaevinden çıkmasıyla Mavi’ye olan aşkı ile başlar. Aşk ve Mavi Atv’de oldukça sevildi ki, Cuma Total’de gecesinin birinci sırasına yerleşti. NTC Medyanın yapımcılığını üstlendiği dizide Burcu Kıratlı ile oynuyor. Hakan Arslan’ın yönetmenliğini yaptığı, Cuma akşamı 3.bölümü ekranlara gelen dizi her iki kategoride de; Arka Sokaklar ve Kiralık Aşk’ı geride bıraktı.

Haftanın dizilerinde Total’de ilk sırasında 11,42 reyting puanı ile; TRT1’in Diriliş Ertuğrul yer alıyor. Total’ın 10.sırasında da Fox Tv’nin Kalbimdeki Deniz 6,50 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında TRT1’nin tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul 15,20 reyting puanı ile zirvede yer alıyor. AB’nin 10.sırasında ise, Kanla D’nin Babam ve Ailesi yer aldı. Bülent İnal ve Ayça Bingöl’ün başrolü oynadığı çok güzel bir dizisi. Dizide, Kadir karakterine can veren, Caner Şahin istikbal vadeden oyuncu olarak göze çarpıyor. Mert karakterini can veren Sercan Badur’u daha önce “Güllerin Savaşı” dizisinde izlemiş, oyunculuğunu takdir etmişimdir.

Yüksek Sosyete takip ettiğim dizilerden biri. Perşembe günleri Star Tv’de ekranlara geliyordu. Cesur ve Güzel’e yer açmak için Cumartesi gecesine alındı. Yeni gününde her nasılsa beklenen ilgiyi görmedi. Reytinglerde oldukça gerilere düştü. Total’de ve AB’de 11.sırada yer aldı. Bu gidişe erken finale doğru gidebilir.

Reyting Nedir?

Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 65.Bölüm (TRT1)………………………….11,42 – 26,0

2.Anne 4.Bölüm (Star Tv)……………………………………….10,57 – 23,97

3.İçerde 9.Bölüm (Show Tv)…………………………………….9,58 – 22,87

4.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 47.Bölüm (Atv)…8,70 – 21,25

5.Aşk ve Mavi 3.Bölüm (Atv)……………………………………8,61 – 19,74

6.Arka Sokaklar 417.Bölüm (Kanal D)………………………7,67 – 17,78

7.Cesur ve Güzel 2.Bölüm (Star Tv)………………………….7,08 – 16,99

8.Kırgın Çiçekler 59.Bölüm (Atv)……………………………..6,91 – 15,85

9.Vatanım Sensin 4.Bölüm (Kanal D)……………………….6,81 – 16,31

10.Kalbimdeki Deniz 5.Bölüm (Fox Tv)…………………….6,50 – 16,31

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 65.Bölüm (TRT1)…………………………15,20 – 33,44

2.Anne 4.Bölüm (Star Tv)………………………………………11,59 – 25,89

3.İçerde 9.Bölüm (Show Tv)…………………………………..11,36 – 26,74

4.Vatanım Sensin 4.Bölüm (Kanal D)………………………10,22 – 25,31

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 47.Bölüm (Atv)…8,41 – 20,14

6.Cesur ve Güzel 2.Bölüm (Star Tv)………………………….7,18 – 17,88

7.Kalbimdeki Deniz 5.Bölüm (Fox Tv)……………………..6,07 – 15,99

8.No:309 21.Bölüm (Fox Tv)……………………………………7,89 – 21,04

9.Kara Sevda 44.Bölüm (Star Tv)…………………………….5,36 – 12,12

10.Babam ve Ailesi 9.Bölüm (Kanal D)…………………….5,10 – 12,19

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in tarihi dizisi “Diriliş Ertuğrul” 65.bölümü ile bu hafta AB’de aldığı 15,20 reyting puanı ile bu hafta da, ilk beşin birinci sırada yer alıyor.

images-dirili-65-bolum

Beklenmeyen teklifler, beklenmeyen cevaplara gebedir…
Candar Bey’in davetiyle Çavdar Obasına misafir olan Ertuğrul Bey, Candar Bey’den beklenmedik bir teklif almıştır. Candar Bey’in yaptığı ortak kilimhane teklifine Ertuğrul Bey ne cevap verecek? Bir tarafta Kayı Obasının içinde bulunduğu ekonomik sıkıntı, diğer yanda ise baştan beri Ertuğrul Bey’ le bir türlü yıldızı barışmayan Ural Bey’in varlığı… Ertuğrul Bey’in alacağı kararda bu etkenlerden hangisi daha ağır basacak?

Her karanlığın ardında bir aydınlık gizlidir…
Yeni toprakların yeni kuralları Ertuğrul Bey ve Kayılar için hiç de iyi olmayan sonuçlar meydana getirmiştir. Kervanın basılması ve verilen şehitlerin üzüntüsünün yanında Ertuğrul Bey’in alacağı hangi haber otağda umutların yeniden yeşermesini sağlayacak? Uzun zamandır beklenen ancak beklenmeyen zamanda meydana gelen bir gelişme, Kayı Obasının yeni topraklardaki kaderini nasıl etkileyecek? Kervanın basılması sonucu ağır yaralanan Turgut Alp hakkında herkesi şok edecek gelişme ne olacak? Bütün bunların yanında hayatını Ertuğrul Bey’e borçlu olan Haçaturyan ise borcunu ödemek için atacağı son adımda başarılı olabilecek mi?

İyinin ve kötünün bitmeyen mücadelesi…
Batuhan’ın kervan baskını sırasında düşürdüğü hançerin Aliyar’ ın eline geçmesi Ural Bey’ in aklını ziyadesiyle kurcalamaktadır. Ural Bey, bu olayın gizemini çözmeye çalışırken atacağı adım ne olacak? Öte yandan Ertuğrul Bey’ i Hanlı Pazar’ da dahi görmeye tahammülü yokken, beklenmeyen ortaklık teklifi karşısında nasıl bir tavır sergileyecek? Hançerin Ertuğrul Bey’ in eline geçmesine engel olarak Kayı Obası ve Çavdar Obasının arasında çıkacak bir çatışmayı engelleyen Aliyar ise Toktamış Bey’in ölümü ardındaki sır perdesini aralayabilecek mi?

Kapalı yüzlerin savaşı devam ediyor…
Hanı ve pazarı hükmü altında tutan Simon, ticari savaşı aleni yürütürken, haçlılar için gizliden yürüttüğü savaşta da boş durmamaktadır. Sultanın casusunu öğrenme yolunda çok büyük bir adım atan Simon bu hedefine ulaşabilecekler mi? Bütün bu olaylar olurken yaşanacak hangi gelişme Simon, Ural Bey ve Ertuğrul Bey üçlüsünü aynı masa etrafında toplayacak?
2.ANNE : Star Tv’nin drama dizisi Anne bu hafta 4.bölümünde Salı gecesi her iki kategoride birincisi oldu ve haftanın dizileri arasına yine girdi. Ve AB’de aldığı 11,59 puanla 2.sırada yer aldı.

71013-anne-4-bolum

Zeynep, Turna’yı korumak için her şeyi göze alır. Anneliğin gerektiğinde kendinden vazgeçmek olduğunu bir kez daha anlayan Zeynep, Ali’nin teklifini kabul eder. Ali ve Zeynep yüz yüze geldiğinde, Zeynep gerçeklerin sandığından bambaşka olduğunu öğrenir… Turna’ya normal bir hayat vermek isteyen Zeynep, onu okula kaydetmek ister. Ancak bunu başarmak düşündüğünden çok daha zordur. Pes etmek üzere olan Zeynep’in imdadına Gönül yetişir. Gönül sayesinde okula başlayan Turna, aradığı mutlu hayata adım atmanın sevincini yaşar… Şule Melek’in defterinde gördüğü Zeynep adının peşine düşer. Zeynep’in numarasını bulan Şule kızının peşinden İstanbul’a gelir ve Zeynep’e ulaşır… Zeynep tüm tehlikeleri bertaraf etmiş, Turna, Cahide ve ailesiyle daha güçlü bağlar kurmuştur. Ancak gelecek bir telefonla, tüm dengeler paramparça olur.

 

3.İÇERDE : Show Tv’nin fenomen dizisi olan İçerde Pazartesi gecesinin reyting rekortmeni olarak yayınını sürdürüyor. AB Grubunda 9.bölümünde aldığı 11,36 puanla haftanın dizileri arasında bu hafta da, 3.sırada yer aldı. Sarp (Çağatay Ulusoy), dört yaşında kaçırılan öldü denilen kardeşi Umut’u (Aras Bulut İynemli) arama hikayesi ele alınıyor. Kaderin cilvesi her ikisi de polis kolejinde kardeş olduklarını bilmeden birlikte okuyor, polis oluyorlar. Mert içerde polis ama mafya babası Celal’e çalışıyor. Ağabey Sarp dışarıda, köfteci Celal’in sağ kolu gözükse de gizli polis, müdürü Yusuf’a çalışıyor. Sarp, Celal vede çevresindeki düşmanları ile amansız bir mücadeleye giriyor.

fe13653cf68acfef7491dfe70cc35e17_k

İçerde’nin 9. bölümünde; Sarp, ailesini kurtarmak için mahalleye Celal ile yüzleşmeye gider. Elindeki tek kozu Melek’tir. Mert, Füsun ve Eylem’in kaçırılmasına sebep olduğu için çok üzgündür. Onlara bir zarar gelmemesi için plan yapar. Yusuf’tan gizli olarak ekibini alıp Melek, Füsun ve Eylem’in takas yerine gider. Mert’in bu hamlesini Yusuf öğrenince bilgisi dışında iş çevrildiği için çok kızar. Mestan’ın ölümünden dolayı Sarp’ın peşinde, sadece Celal ve adamları yoktur ayrıca polis de Sarp’ın peşindedir. Sarp kimseye yakalanmadan kendisini aklamak zorundadır.
4.VATANIM SENSİN : Kanal D’nin yeni dizisi bu hafta 4.bölümü ile haftanın dizileri arasında kalmayı başardı. 4.Bölümünde AB’de aldığı 10,22 reyting puanı ile 4.sırada yer aldı.

582ec095ac1fe33438e4e292

Vatan haini Cevdet’i hedef alan yangın, Azize ve ailesinin hayatını ummadık şekilde değiştirir. Azize’nin yıllardır binbir zorlukla bir arada tutmaya çalıştığı ailesi dağılmaktadır. Cevdet; kızı Hilal ve annesi Hasibe’nin canı ile sınanmış, bir karar almak zorunda kalır. Bundan böyle ailesini yanında, Yunan Konağında ikamet ettirecektir. Diğer yandan Cevdet resepsiyonda tanıştığı Eftelya’nın peşine düşer. Cevdet’in silahların peşinde olduğunu öğrenen Tevfik ise Cevdet’in hayatını tehlikeye atacaktır. Yunan kumandanın oğlu Teğmen ile Cevdet komutanın kızı arasında aşk rüzgarları eser.
5.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ : Atv’nin iddialı dizisiydi, birinciliği yeni başlayan Anne dizisine kaptırdı. Bu hafta 47.bölümünde Total’de aldığı 8,70 reyting puanı ile 5.sıraya yer aldı.

eskiya-dunyaya-hukumdar-olmaz-47-bolum

Ünal Kaplan, Refik’in de ölümüyle haini bulmak amaçlı kurduğu stratejik planlarını gün geçmeden devreye sokar. Devletle ortak düşman olan Gülmezlerin yarattığı kaotik ortama son verebilmek adına masa her şeyi kabul etmeye razıdır, Hızır hariç. Çünkü devletle ittifak kurmaya yönelik bu planlar en çok O’nu ve ailesini etkileyecektir. Arkasındaki büyük gücün istekleri doğrultusunda planlar yapan Özkan’ın hedefi bu kez istihbaratın başı Davut, silahı ise yine Gülmezlerdir. Hızır’ın öfkesinin yol açacaklarının farkına henüz varamamış Salih ise kan kaybetmeye devam eder. Zeynep’in oynadığı tehlikeli aşk oyunu O’nu ailesiyle karşı karşıya getirir. Kabul görmeyen bu ilişki evdeki huzursuzluğu arttıracaktır. Bir yandan kızını korumaya çalışan Meryem diğer yandan Ceylan derdiyle uğraşır. Hızır ise bu kadın savaşının ortasında yine savunmasız kalacaktır.
Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

İçerde, Anne, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Diriliş Ertuğrul, Cesur ve Güzel, Vatanım Sensin ve Kalbimdeki Deniz her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Atv 3 dizi. Star ve Kanal D 2 dizi. TRT1, Fox ve Show Tv birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Star Tv 3 dizi. Kanal D ve Fox 2 dizi. TRT1, Show Tv, Kanal D ve Atv birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; AB’de 3, Total’de 2 Dizi ile Star Tv olmuştur. Atv; Total’de 3, AB’de 1 dizi ile 2.sırada yer almışlardır.

 

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 82

Kerem Bursin’in yeni dizisi “Bu Şehir Arkandan Gelecek” partneri Leyla Lydia Tuğutlu oldu. “Tatlı İntikam” dizisi final yapan Leyla Lydia Tuğutlu ile anlaşma sağlandığı açıklandı. Dizinin 2.frargmanı yayınlandı. Kerem Bursin dizide Gürkan Uygur’un oğlu olarak geliyor. Kuru yük gemisinde dövüş sahneleri yer alıyor.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller ve dizi özetleri ilgili kanalların dizi ana sayfalarından alınmıştır. Sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.