Aylık arşivler: Nisan 2017

İçerde 32.bölüm; Sarp Mert ile kardeş olduklarını öğreniyor!

 

18119053_693485410836914_590114559163903251_n

Ay Yapım‘ın yapımcılığını üstlendiği Show Tv’nin fenomen dizisi İÇERDE, heyecan dolu yeni bölümü ile 1 Mayıs Pazartesi akşamı saat:20.00’de ekranlarınızda olacak. Sarp, Meleğin ölmeden önce doldurduğu video kaydını bulacak ve büyük gerçeği öğrenecektir. Son fragman ortaya çıktı. Kayıtta, Sarp, siz kardeşsiniz deyince şaşkına döndü. Ben daha ileriki bölümlerde bu sırrın açığa çıkacağını tahmin ediyordum.

Reyting rekortmeni İçerde’nin başrollerinde; Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu, Yıldıray Şahinler ve Uğur Yücel yer alıyor.

Dizinin senaryosunu Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu birlikte kaleme alıyor, yönetmen koltuğunda ise Uluç Bayraktar oturuyor.

Celal, kızını, Melek’ini elinden alan Kudret’i hemen öldürmek yerine ona acı çektirmeye kararlıdır. Ancak işler istediği gibi gitmez ve Yusuf Müdür ile ekibi karşılarına çıkar.

18198371_693485600836895_7033974327756259262_n

İki ezeli düşmanı ve aynı zamanda da iki suçluyu bir arada yakalayan Yusuf Müdür, Kudret’i tutuklar.

18198700_693486067503515_746848114932655001_n

Celal, Kudret’le arasındaki husumeti sona erdirmek için tehlikeli bir yola başvuracaktır.

16649272_693485430836912_5688785806945689440_n

Bugüne kadar polis olarak bilindiği için Celal’in tüm adamlarının gözünde düşman olan Mert, artık Celal’in dışında hükmü geçecek tek kişidir. Mert’le çalışmak zorunda olan Sarp’ı oldukça zorlu günler bekliyordur.

18198438_693485994170189_265046402954510979_n

Artık kendini ele vermemesi gereken tek kişi Sarp’tır. Sevdiği kadının kaybının ardından yasını bile tutamayan Sarp’ın içinde, hiç beklemediği bir anda kardeşi Umut’a ulaşmak için bir umut ışığı doğmuştur.

Melek, ardında Umut’la ilgili bir kaset bırakmıştır. Ancak Sarp’ın hayata tutunma sebebi olan bu kasetten tek haberdar olan Sarp değildir. Umarım bu kaydı bulursunuz diyerek, doldurduğu vide kaydını bırakır. Sarp bu videoyu bulur.

Ekran Alıntısı 32.BÖL.1

Nefesini tutarak, derin bir heyecan içinde seyreder.

Ekran Alıntısı32.BL.2

Melek; Sarp, Mert diyerek, her ikisini de hitap ederek,

Ekran Alıntısı32.BL.3

“Siz kardeşsiniz.” Deyiverir. Sanki o anı, Mert de kapıdan duydu. Sarp çılgına döner, bunca yıl burnun dibinde olan Mert’in kardeşi Umut olduğunu inanamaz.

Bütün bu olanları 1 Mayıs Pazartesi akşamı hep birlikte Show Tv ekranlarında göreceğiz.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Çağatay Ulusoy bu yaz 3.Sinema filmi ile geliyor!

cats Ç.Ulusoy

Çağatay Ulusoy, 2016 – 2017 dizi sezonunda “İçerde” dizisi ile çıkışını devam ettirdi. İçerde; Haziran ayı içinde en başta planlandığı gibi 39.bölümde final yapacak ve bitecek. Ulusoy, geçen yaz sinema filmi yapmayarak, Amerika’da Los Angeles Santa Monika’daki evinde dinlenerek ve İçerde dizisine hazırlanarak geçirmişti.

Dizinin bitimi ile yeni projesi için kolları sıvayacak olan Çağatay Ulusoy, gelen haberlere göre Taff Pictures ile anlaştığı söyleniyor.

Hadi hayırlı olsun diyelim. Ulusoy, önceki 2015 yazında “Delibal” filminde Barış Ayaz karakteri ile çok büyük bir başarı ede etmiştir.

cats delibal - barış

Hazal Kaya ile başladığı ilk dizisi “Adını Feriha Koydum” ile adını duyurmuş Feriha-Emir aşkı ile fenomen olmuşlardı.  2011 yazında dizi sezon finalinden sonra “Anadolu Kartalları” adlı ilk sinema filminde rol almış, üsteğmen Ahmet Onur karakteri ile göz doldurmuştu.

çağatayulusoyanadolu-kartalları

Şimdilik filmin konusu, Çağatay Ulusoy dışında oyuncuları belli değil. İçerde dizi çekimleri biter bitmez yeni projesine hazırlanmaya başlayacaktır. İçerde dizisinde saçlarını kestirmiş, kısa saçlı sakallı bir imajla, hem polis, hemde mafya adamı olarak “Sarp Yılmaz” karakterini canlandırmıştır. Yine oyunculuğu ile kendisini göstermiş, yine çok sevilmiştir. Güçlü oyuncularla oynamış, kendi gününde başladığı ilk günden bu yana her üç kategoride gecenin birincisi ve haftanın dizilerinde 2.sırada yer almıştır.  Ulusoy’un dizinin başarısında payı çok büyük olmuştur.

 

18119053_693485410836914_590114559163903251_n

Çağatay Ulusoy bu 3.Sinema filminde, yine çok farklı bir imajla ve karakter olarak yer alacaktır. Oynayacağı role göre, tahminim saçlar AFK’da olduğu gibi ve kirli sakallı olacaktır. Sevenleri şimdiden merakla bekliyorlar.

Delibal sinema filmi, Medcezir ve son dizisi İçerde’yi Ay Yapım ile çalışan Çağatay Ulusoy, yeni sinema filmini Taff Pictures’le yapacakmış. Son yıllarda başarılı sinema filmlerine imza atan Taff Yapım, başarılı oyuncuyu imza attırmış.

Taff Pictures, son yıllarda çok başarılı işlere imza atmış bir yapım şirketi. Sonsuz Aşk (Murat Yıldırım – Fahriye Evcen), Dönerse Senindir (Murat Boz –  İren Sak). Kötü Çocuk (Tolga Sarıtaş – Afra Saraçoğlu). İkimizin Yerine (Serenay Sarıkaya – Nejat İşler). Kardeşim Benim (Burak Özçivit  – Murat Boz – Aslı Enver) ve Unutursam Fısılda gibi onlarca başarılı filme imza atmıştır.

cagatay-ulusoy-okul-seo_640

Yapımcı firma kaliteli işlere imza atmış, oyucu da başarılı olunca 4+4’lük bir yapım geliyor demektir.

Çağatay Ulusoy’a üçüncü sinema filmiyle, büyük ses getireceğini inanıyorum. Oyuncumuza şimdiden başarılar diliyorum. Film konusu ve oyuncular netleşince geniş bir bilgi aktaracağım.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

 

 

İTO Vakfı Gürcistan Seyahati : Batum.

cats BATUM

Önceki yazımda İTO Vakfı ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli heyet üyelerinden bazı arkadaşlar ve değerli eşleriyle birlikte katılmışlar, o seyahati anlatmıştım, Şimdi de, Batı Karadeniz – Trabzon seyahatinin devamı olarak, Gürcistan bölümünü yazmaya çalışacağım.

Batum; Gürcistan’nın güneybatısında kent, Acaristan Özerk Cumhuriyeti’ nin merkezidir. Cumhuriyetin güneybatısında, Türkiye sınırından 15 km içeride, Çoruh Irmağı ağzındadır. Ülkenin Doğu Karadeniz’deki en önemli limanlarından biridir. Limandan petrol, manganez, turunçgil dışsatımı; metal, makine, kâğıt, besin dışalımı gerçekleştirilir. Bakü’de çıkartılan petrol, Tiflis üzerinden boru hattıyla Batum’a taşınarak kentteki rafinerilerde işlenir. Gemi, makine yapımı, çinkografi işçiliği, mobilya, yünlü dokuma, ayakkabı, deri, tütün önemli endüstri etkinlikleridir. Ilıman yağışlı iklimin egemen olduğu kentte, çay ve turunçgil bahçeleri geniş yer tutar.

File source: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Batumi_Georgia_2012.jpg

Tarihi: İlkçağda Bathys adıyla anılan kent, Pers İmparatorluğu’na bağlıydı. Daha sonra Pontosluların ve Romalıların (10 63) egemenliğine giren Batum, Ortaçağda Vati adını aldı. Gürcülerin (12. yüzyıl) egemenliği sırasında Moğolların saldırısına uğradı (13. yüzyıl). 1564’te Kanuni Sultan Süleyman döneminde Osmanlıların eline geçti ve 1878’e kadar Osmanlı yönetiminde kaldı. Berlin Antlaşması ile (1878) Rusya’ya bırakıldıktan sonra serbest liman konumu kazandı. Ruslar, 1886’da, antlaşmayı bozarak limanı askeri üs olarak kullanmaya başladılar. Birinci Dünya Savaşı’nda Brest-Litovsk Antlaşması ile Osmanlı İmparatorluğu’na geri verilen kent, bağımsız bir sancak merkezi oldu. Savaştan yenik çıkan Osmanlılar, Mondros Mütarekesi sonucunda kenti İngilizlere bıraktılar. İngilizler Temmuz 1920’de kentten çekilince Gürcistan topraklarına katıldı. 1921’de durumu protesto eden TBMM Hükümeti kuvvetleri tarafından işgal edildiyse de, Moskova Antlaşması sonucunda Türk güçleri kentten ayrıldı. Kısa bir süre sonra Gürcistan SSC’ye bağlı kurulan Acaristan Özerk Cumhuriyeti’nin merkezi oldu (16 Temmuz 1921). İkinci Dünya Savaşı’nda Almanların kenti ele geçirme girişimleri sonuçsuz kaldı. SSCB’nin dağılmasından sonra (1991) bağımsızlığını kazanan Gürcistan sınırları içinde aynı konumunu korudu.

Günümüzde Batum büyük çoğunlukta turizm gelirleri ile ayaktadır.

Batum hakkında bu alıntı ekomomik, tarihi ve siyasi bilgileri aktardıktan sonra, dönelim seyahatimize…

Bir Karadeniz şehri olan Batum’dayız. Akşamın geç saatlerinde ulaşabildik. İki sınır polis noktası arasında neredeyse 500 metrelik mesafe mevcut. Bu kısmı yürüyerek geçtik. Gürcistan’a giriş için TC. Nüfus kağıdını göstermek yeterli.

Bir benzin istasyonundaki döviz bürosundan herkes ihtiyacı kadar Lari aldı. Bizim Lira, orada Lari olmuş. 100 TL ile 64 Lari alabiliyorsunuz.

Batum şehir içinde bizi gezdirecek mini otobüsle eski Batum’un kominizm döneminden kalan oldukça eski binaların arasından geçtik. Daha sonra Türk müteahhit ve firmaların yaptığı modern yüksek binalar arasından geçtik. Yol boyunca çok iyi aydınlatılmış caddelerden geçerek akşam yemeğini yiyeceğimiz Grand Grill Restaurant’ta geldik. İkinci katta çok güzel zevkle hazırlanmış masada geç de olsa akşam yemeklerinizi yedik. Hizmet eden bayan garson kızlar az da olsa Türkçe biliyorlar. Yemek salonun hemen yan tarafında büyükçe bir havuz mevcuttu. Programda su gösterisi vardı ama biz kaçırmışız. Keşke ışıklı, müzikli su balesini izleyebilseydik. İşte bizim izleyemediğimiz eski bir su balesi görüntüsü.

hqdefault

Bu geç akşam yemeğinden sonra geceyi geçirecek olduğumuz, Sheraton Botui Hotel’e yerleştik. Batum aynı zamanda bir kumarhaneler cenneti. Her otelde geniş Cazinolar mevcut. Oldukça da kalabalık. Vakit geçirmek için de olsa bazı arkadaşlar kumarhaneye indi. Kollu makineler ve canlı oyunlarda şansını denediler.

Ertesi sabah geç kahvaltıdan sonra saat 11 gibi otelden ayrıldık. Kapalı bir hava vardı. Daha sonra güneş açtı. Çöl sıcağını andıran ılık rüzgar insanı sersemletiyordu. Öğleden sonra fırtına ve hafif sağanak yağmur. Bir günde Batum’da neredeyse dört mevsimi yaşayabilirsiniz!

Batum’da görülecek yerleri çifte Tabiiyetli genç delikanlı rehber Yusuf bizleri gezdirdi.

DSCN0730

Ters lokanta, ‘Beyaz Restoran’ binası, görenleri şaşkına çevirdiği gibi beni de şaşırttı. Laz kökenli olan Gürcistan vatandaşı Temur Tsurtsumıa tarafından Ocak 2012 yaptırılıp, hizmete açılan restoran binası ters olarak inşa edildi. İki katlı ve 2 bin 300 metrekare alana sahip restoranın çatısı zeminde yer alırken, masa, sandalye, saksılar, halılar, lavabo, klozetler, merdivenler ve balkonlar da tavana ters olarak monte edildi. Laz yemekleri yapan lokantada çalışanlar da işletme sahibi gibi Laz kökenli Gürcistan ve Türk vatandaşlarından oluşuyor. İlgi odağı olan ters lokanta Türkiye’nin sınıra yakın Artvin ve Rize illerinden ziyaretçi akınına uğruyor. Vatandaşlar hem burada Laz yemeklerini yiyor, hem de ters lokantayı geziyor. Ters binayı görüp sebebini soranlara ise, ‘Sahibi Laz’ yanıtı veriliyor. Ne diyelim, Laz fıkralarını gülerken bu da bir Laz işi ve Laz zekasını yansıtıyor. Grup olarak bu bina önünde düz duralım dedik, bizim grup hep beraber bir resim verdik.

IMG-20170423-WA0133

Yolumuz Batum’un en çok turist çeken yeri olan Avrupa Meydanı… Oldukça geniş ve etrafı görkemli binalarla çevrili.

IMG-20170423-WA0013

Batum’a heykeller şehri diyebiliriz. Yıllar önce gezdiğim Avrupa kentleri Fransa – Paris, Çek Cumhuriyeti – Prag, İtalya – Milano gibi büyük şehirlerde gördüğüm türde eski tarihi binalar ve heykeller burada da mevcut.

DSCN0751

Meydanların birinde saat kulesi.

IMG-20170423-WA0067

Güzel bir meydan daha….

IMG-20170423-WA0081

Alfabe Kulesi:

115136445

Batum halkının büyük çoğunluğu Katolik hıristiyan. Bir Katolik kilesinde evlen bir çiftin, papazın nikah kıymasını şahit olduk.

IMG-20170423-WA0123

IMG-20170423-WA0126

Batum’da az da olsa Müslüman nüfus var. Bir cami de gördük.

Batum’un hem eski Kominizm döneminden, hem de yeni dönem modern binaları iç içe. Eski evlerde, fakir gürcü aileler oturuyor. Yaz aylarında gecelik kiraya veriyorlarmış.

IMG-20170423-WA0114

Görülecek yerlerden sonra öğle yemeği için, denizin üstünde bulunan Terrassa Askaneli Restaurant’a yedik.

IMG-20170423-WA0051

Öğle yemeğinden sonra Batum’un ünlü Botanik Bahçesi’ne geçtik. Beli bir noktadan sonra denize doğru iniş istikametini yürüyerek indik. Bu botanik bahçesi Avrupa’nın 2.büyük bahçesiymiş. Her türlü yağmur ormanlarında görülen ağaçlar, bambular, türlü bir çeşit çiçeklerle bezenmiş bir yer.

IMG-20170424-WA0023

IMG-20170424-WA0003

Burada yeşil’in her rengini, çiçeklerin her türünü görmek mümkün. Anlatmakla olmaz, görmek lazım. Milliyet görsellerde tüm resimleri tıklayarak görebilirsiniz. ama kaldırmışlar.

IMG-20170423-WA0060

Çıkışta grup arkadaşları ile bir resim verdik.

IMG-20170424-WA0000

Buradan sonra dönüş yolculuğu için Batum Hava Limanına geçtik. THY’nin İstanbul’a, oradan da aktarmalı olarak İzmir’e THY ile gece yarısı Adnan Menderes Hava Alanına indik. Bu güzel seyahatimiz de böylece noktalandı.

Bu güzel seyahati tertip eden, vesile olan, katılan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Fotoğrafların büyük çoğunluğunu çekip, paylaşan; İTO Ekonomi Üniversitesinde görevli, Mütevelli Heyet üye arkadaşımız Seren Uzluer’e ve foto çekip paylaşan herkese teker teker teşekkür ederim.

Bundan sonraki bir seyahatte buluşmak üzere…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

İTO Vakfı Doğu Karadeniz seyahati : Trabzon

cats İTO

Güzel ülkemin bir çok il ve ilçesini dolaşmış, seyahatlerim olmuştu. Karadeniz sahillerini doğu-batı kıyı şeridi, tarihi ve doğal güzelliklerini görmek istemişimdir. Geçtiğimiz hafta sonu Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yöreye İTO Vakfı İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli heyetinde olmam dolayısı ile, arkadaşlar bir dostluk gezisi düzenlediler. Trabzon ve civarı tarihi ve doğal mekanları dolaşacak, daha sonrada Gürcistan Batum geçilecekti.

Bu güzel seyahatin önce ilk ayağını, Trabzon ve yöresini gezip gördüklerimi anlatacağım. İkinci Blog yazımda Gürcistan Batum’u anlatmaya çalışacağım.

Seyahatimiz Adnan Menderes Hava alanında grupla buluşarak başladı. 10,40 uçağı ile rahat bir yolculuktan sonra Trabzon’a indik.

Trabzon dik yamaçlar üzerine kurulu bir şehrimiz. Düz yerler ancak denize dolgu yapılarak elde edilmiş. Son yapılan Şenol Güneş Kompleksi ve futbol sahası bu dolgudan elde edilen geniş arazi üzerine yapılmıştır.

Trabzon batı kesiminde yer alan Akçaabat’a geldik. Akçaabat’a gelinir de meşhur köftesi yenmez mi? Öğle yemeğimizi deniz kıyısında güzel bir mekan olan Meşhur Cemil Usta Akçaabat Köftecisinde yedik.

IMG-20170421-WA0004

Ardından Sera Gölü manzaralı bir kafede çay ve kahvelerimizi içtik. Burası küçük bir vadide, önünün kapanması ile oluşan küçük bir gölet.

IMG-20170421-WA0012

Trabzon’un Soğuksu semtinin yüksekçe bir tepesinde Atatürk Köşk’ü mevcut. Bir sonraki rotamız o güzel yeşillikler arasındaki Atatürk Köşkü’ne çevrildi.

DSCN0682

Görkemli bir giriş kapısından rengarenk lalelerle kaplı bahçeye giriyoruz. Bahçede Türkçe – İngilizce köşkün tarihi ve neden Atatürk Köşkü olduğu hakkında bilgi… Ben yazmaktansa sizin okumanızı isteyerek panoyu koyuyorum

IMG-20170421-WA0064

Bu 4 katlı binada Atatürk sadece 3 gün kalmıştır. Yattığı yatak, oturma odası, banyosu ve de kahvesini içtiği fincan teşhir edilmektedir.

IMG-20170421-WA0062

Her yerini inceleyerek dolaştık. Çıkışta dostum (çok eski yıllarda birlikte çalıştığımız) Mehmet Korkmaz ile bu renkli bahçede bir de resim çektirdik.

IMG-20170421-WA0022

Civar dükkanlarda Trabzon işi telkâri denilen ince zevki yansıtan gümüş eşyalar satılıyor. Bazı arkadaşlar da alışveriş yaptılar. İşini bilen atölye sahibi gümüş işleriyle ilgili kısa bir bilgi verdi. Atatürk Köşkü bahçesinde tüm grup arkadaşları ile birlikte bir resimdeyiz.

IMG-20170421-WA0077

Buradan sonra akşam kalacak olduğumuz Grand Zorlu Hotel’e transferlerimizi yaptırıp, valizleri bıraktıktan sonra, akşam yemeği için Söğütlü mahallesindeki Galanima Restoran’a gittik.

IMG-20170421-WA0091

Keyifli bir akşam yemeğinden sonra geç vakit otele döndük.

Ertesi sabah kahvaltısını otelde aldıktan sonra, Karadeniz sahil yolundan Sürmene’ye doğru yola koyulduk. Sürmene’nin bıçakları ve bıçakçıları meşhurmuş. Artık o eski bıçak ustalarından çok az sayılı usta kaldığı ifade edildi ve işletme sahibi bizlere bıçak ve imali hakkında kısa bir bilgi verdi.

IMG-20170422-WA0000

Küçük atölyede bıçak imal tezgahlarını gördük. Çeliğe su verilerek 1000 derece üretilen bıçaklar, kamalar ilgimizi çekti. Bolca bıçak satın alındı.

IMG-20170422-WA0008

Dönüşte uçakta sorun olmaması için akıllılık edip, kargoya verilmesini istedik. Daha sonra yolumuzun üzerindeki İkiçay çay fabrikasına uğradık. Demli buruk çaylarımızı burada müesseseden yudumladık.

IMG-20170422-WA0041

Bu güzel ikramdan sonra yakınlarımıza hediyelik yöresel çay paketlerinden satın alınmaz mı?

Sonraki durağımız Çaykara ilçesinin doğal turistik alanı Uzungöl oldu. Trabzon’dan 99 km.uzaklıkta olan Uzungöl, çevresi sık ormanlarla kaplı ve doğal güzelliği ile iç ve dış turistleri çekmektedir.  Adını kıyısında bulunduğu gölden almıştır. Bu gölün oluşumu ilginçtir. Yamaçlardan düşen kayaların, Haldizen deresinin önünü kapatması ile oluşmuştur. Havanın açık olmaması ve de sis nedeniyle gölü tam seyredemedik. Dolayısiyle fotoğraf çekemedik. Ben de internetten aldım ve koydum.

indir uzungöl

Uzungöl’de İnan Kardeşler’de öğle yemeğimizi yedik. Yine keyifli sohbetler yapıldı. Ama yemekte hiç kimse fotoğraf çekmemiş olmalı ki, paylaşılmamış, o nedenle yemekten foto koyamadım. Ben de salondaki ağaç işlemeli, koltukların resmini koydum.

IMG-20170422-WA0013

Salonun duvarlarında yerli-yabancı atasözleri çerçeveletip asmışlar. Rahmetli sinema oyuncusu ve yapımcı olan Yılmaz Güney’in sözünü çok beğendim.

IMG-20170422-WA0016

Buradan sonra rehberimiz Salih Buyuklı bir sürpriz yaparak, yolumuz üzerinden bir sapma yaparak bizleri Kaçkar dağlarındaki Ayder Yaylası’na götürdü.

IMG-20170422-WA0051

Kaçkar Dağları Milli Park olarak kabul edilmiştir. Fırtına deresi boyunca yolumuz Çamlıhemşin’e doğru devam etti. Fırtına Vadisi de denilen Fırtına Deresi, eriyen kar suları ile debisi çok yüksek. Bu dere üzerinde yerli ve yabancı turistlerin rafting yaptığını öğrendik. 23 Km.lik uzunluğu olan bu dere yatağının zemini çok taşlık olması nedeniyle, suyun debisi artmakta ve bu da  3-4-5 tehlike derecesini oluşturmaktaymış.

rafting fırtına deresi

Rafting istasyonlarının birinde durduk. Çaylarımızı yudumlayarak, Fırtına deresinden akan azgın suları seyrettik.

IMG-20170422-WA0043

Diyarbakır’lı bir grup, hem çalıyor, hemde oynuyor ve horon tepiyorlardı.

IMG-20170422-WA0034

Yol boyunca bu dere üzerinde karşıdan karşıya geçmek için taş ve ağaçtan yapılmış ilkel asma köprüleri görebilirsiniz. Halk bu köprülere Darağacı adını vermişler. Geceleri köprülerin yerini belirlemek için fener asarlarmış.

IMG-20170422-WA0035

Bu yörede ayı gibi yabani hayvan bolca varmış, ayı da balı çok sevdiğinden arı kovanları yüksek ağaçlara koyarlarmış. Bu tür arı kovanlarını da ağaçlarda görmek mümkün.

DSCN0722

Şansımıza Ayder’e seyir yerine ulaştığımızda pırıl pırıl bir hava vardı. “Gelintülü” adı verilen şelaleyi tamamen eriyen kar suları oluşturuyor. Bolca resim çekme olanağımız oldu. Yarım saat sonra ortalık sis kapladı ve her şey görünmez oldu.

IMG-20170422-WA0036

Bir başka heyecan kaynağı da, telde kayarak seyahat etmek. Bu heyecanı tadan arkadaşlarımız oldu. Aşağı yukarı 30-40 metre gidiyor ve tekrar geri kayarak dönülüyordu.

IMG-20170422-WA0037

Ayder’den geri Fırtına deresi boyunca dönüşe geçtik. Yol üstünde Çamlıhemşin ilçesi var. Nüfusu 1450 ama, yarısı amir, memur ve polismiş. Gerçek Çamlıhemşin’li herhalde 500-600 kişi olmalı. Bu kadar küçük nüfuslu bir yer nasıl ilçe olur derseniz, siyasilerden bazıları o ilçeden olunca olurmuş. Lafı uzatmayalım, tekrar sahil yolundan Ardeşen, Fındıklı, Arhavi ve Hopa’dan sonra Sarp sınır kapısına ulaştık.

Buradan Gürcistan’a geçecektik. Sarp sınır kapısı bilhassa Türklerin yoğun ilgisi nedeniyle gündüzleri oldukça kalabalık oluyormuş. Bizim grup yarım saatlik bir beklemeden sonra kimlik kontrolünden önce Türk Polisi, sonra 200-300 metre sonra Gürcistan Polisi tarafından kontrol edilerek Gürcistan sınırını da geçtik.

Çok keyifli bir geziydi. Emeği geçen katılan tüm arkadaşlara teşekkürler.

Batum’da geçen gece ve pazar günümüzü, 2.Blog yazımda anlatacağım. Ayrıca burada yer veremediğim onlarca çekilmiş resmi görsellerde paylaşacağım.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Bu keyifli gezi için tüm emeği geçenlere, bu güzel fotoğrafları çeken, paylaşan arkadaşlara, İtaltur’a, Rehberimiz Salih Buyuklı’ya, İzmir Ekonomi Üniversitesi Genel Sekreteri Levent Gökçeer’e ve İTO görevli arkadaşlara tüm ekip adına çok teşekkürler.

Kara Sevda’da Savaş Çanları kimin için çalıyor!

Kara Sevda 66_5

Emir’in Son Hamlesi Tüm Dengeleri Değiştirecek!

Ay Yapım imzalı ‘Kara Sevda’nın yeni bölümünde etraflarına aşklarından bir kale ören Kemal ve Nihan, Emir’in tehlikeli komplosuyla karşı karşıya kalacak. Emir’in arka arkaya tüm kozlarını kullanması büyük bir savaş başlatacak.

Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Kaan Urgancıoğlu, Zerrin Tekindor, Uğur Aslan, Gizem Karaca ve Melisa Aslı Pamuk’un rol aldığı ‘Kara Sevda’nın yeni bölümünde yüzleştikleri tüm fırtınalara rağmen sıcak yuvalarında bir aile olmanın mutluluğunu tadan Kemal ve Nihan’ı, Emir’in büyük hamlesi alt üst edecek. Kara sevdalıların görüşmeye devam etmeleri halinde Nihan’ı hapse gönderebilecek güce sahip olduğunu gösteren Emir, bunu kanıtlayacak ve Nihan’ı, izinsiz maden işlettiği gerekçesiyle polise ihbar edecek. Kemal ve Nihan’ın mutlu aile tablosunu tamamen silmeye kararlı olan Emir’in, Nihan’a kızı Deniz’i kaybetmesine yol açacak belgeyi göndereceği an ise tansiyon giderek yükselecek.

Kara Sevda 66_2

Kemal, sevdiği kadını ve yeni kavuştuğu ailesini kurtarmak için her şeyi göze alacak. Sıcak savaşın artık önlenemez şekilde başladığı ‘Kara Sevda’da, Kemal ve Nihan, aşklarının gücüne tutunacaklar.

Zeynep, Hakan’la evlenecek mi?

Kara Sevda 66_4

Zeynep, Emir’e çılgınlar gibi âşık olsa ve onun çocuğunu taşıyor olsa da, her şeyin Emir’in istediği gibi gitmediğini göstermek için Hakan’la nikah masasına oturacak. Emir’e rest çekse de nikah anında ondan bir işaret bekleyen Zeynep ve artık her şeyi geride bırakıp kızlarının mutluluğunu görmek isteyen Soydere Ailesi büyük bir sürprizle karşılaşacak.

Kara Sevda 66_6

Zeynep, Hakan’la evlenecek mi sorusunun cevabı büyük bir merakla beklenecek.

Kara Sevda 66_1

‘Kara Sevda’nın heyecan ve umut dolu yeni bölümünde;

Kara Sevda 66_3

Kemal, Nihan’ı kurtarabilecek mi, Kemal ve Nihan, Emir’i nasıl durduracak gibi sorular cevap bulacak.

Kara Sevda 66. Bölüm Fragmanları:

‘Kara Sevda’nın yeni bölümü 26 Nisan Çarşamba (bu akşam) saat 20:00’da Star TV’de ekranlara gelecek.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Kaynak haber ve görseller Persona Basın Bülteni.

 

İçerde / Melek’in (Bensu Soral) diziden hüzünlü vedası!

Geçen Haftanın (17- 23 Nisan 2017) en çok izlenen dizileri!

 

cats 24 NİSAN

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 17 – 23 Nisan 2017 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 35 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Geçen Hafta Gösterimdeki Diziler :

İçerde, Kırgın Çiçekler, Hangimiz Sevmedik, Kırlangıç Fırtınası, İsimsizler, Söz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Anne, Muhteşem Yüzyıl IV.Murad, Hayat Şarkısı, O Hayat Benim, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Evlat Kokusu, No:309, Vatanım Sensin, Cesur ve Güzel, Çoban Yıldızı, Baba Candır, Aşk ve Mavi, Arka Sokaklar, Dayan Yüreğim, Payitaht Abdülhamid, İstanbullu Gelin, Kalbimdeki Deniz, Seksenler, Adı Efsane, Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Savaşçı, Hayat Bazen Tatlıdır, Bodrum Masalı, Kara Yazı dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

Haftanın dizilerinde ;

Total’in ilk sırasında bu hafta tekrar TRT1’in Diriliş Ertuğrul’un 85.bölümünde aldığı, 14,38 reyting puanı ile ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Show Tv’nin sevilen dizisi Yeni Gelin dizisi aldığı 6,85 reyting puanı ile yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında, TRT1’in Diriliş Ertuğrul 17,89 gibi yüksek bir puanla birinci sırada yer almıştır. Özcan Deniz’in beğenilen dizisi İstanbullu Gelin, 5,64 puanla 10.sırada yer almıştır.

FİNAL YAPAN DİZİLER :

kırlangıç fırtınası

Limon Film‘in yapımcılığını üstlendiği yeni dizisi Kırlangıç Fırtınası ilk bölümü ile 6 mart 2017 pazartesi Fox Tv ekranlarında yayına başlamıştı. 17 Nisan 7.bölümünde erken final yaptı ve ekranlara veda eti. Fikret Kuşkan ve Emel Çölgeçen’in başrolu oynadığı diziyi ben hiç izlemediğim için, herhangi bir yorum yapamıyorum.

Reyting Nedir?

Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 85.Bölüm (TRT1)………………………….14,38 – 30,30

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 65.Bölüm (Atv)….8,04 – 17,24

3.Söz 3.Bölüm (Star Tv)……………………………………………7,96 – 16,49

4.Anne 24.Bölüm (Star Tv)………………………………………7,85 – 16,76

5.Aşk ve Mavi 24.Bölüm (Atv)…………………………………..7,84 – 17,41

6.İçerde 30.Bölüm (Show Tv)…………………………………..7,59 – 15,77

7.Arka Sokaklar 438.Bölüm (Kanal D)………………………7,48 – 16,38

8.Savaşçı 2.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..7,27 – 16,49

9.Kırgın Çiçekler 80.Bölüm (Atv)……………………………..6,87 – 14,80

10.Yeni Gelin 7.Bölüm (Show Tv)…………………………….6,85 – 16.00

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 85.Bölüm (TRT1)………………………….17,89 – 38,17

2.İçerde 30.Bölüm (Show Tv)…………………………………..9,47 – 19,97

3.Vatanım Sensin 24.Bölüm ( Kanal D)…………………….9,12 – 20,10

4.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 65.Bölüm (Atv)…7,99 – 17,92

5.Payitaht Abdülhamit 8.Bölüm (TRT1)……………………7,39 – 16,36

6.Anne 24.Bölüm (Star Tv)……………………………………..7,25 – 17,18

7.Savaşçı 2.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..6,07 – 14,14

8.Cesur ve Güzel 23.Bölüm (Star Tv)………………………..5,79 – 12,89

9.Söz 3.Bölüm (Star Tv)………………………………………….5,69 – 12,06

10.İstanbullu Gelin 8.Bölüm (Star Tv)………………………5,64 – 12,54

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul bu hafta da ekranlara gelen 85.Bölümü ile AB’de aldığı 17,89 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında ilk sırada yer alıyor.

maxresdefault diriliş 85.böl.

Ural ve Vasilius hain planlarına bir yenisini daha eklemiş, Dündar’ı ve Doğan’ı Konya yolu üzerinde tuzağa düşürmüşlerdir. Bu tuzak neticesinde Doğan’ı öldürüp Dündar’ı rehin almışlardır. Bu acı obada büyük yankı uyandırmıştır. Ertuğrul intikam yeminleri ederek alpları ve Aliyar’la birlikte yola çıkmıştır. Önce Nikea’dan gelen birlik basılmış ardından Karacahisar Kalesine farklı kılıkta girilmiştir. Şimdi her tarafını intikam hırsı bürüyen Ertuğrul ve alpları, Karacahisar’da çetin bir cengin ortasındadırlar. Peki oradan sağ salim çıkabilecekler midir? Kalbi ve vücudu yaralı olan Dündar’ı kurtarabilecekler midir? Diğer yandan Vasilius, Helena ile İmparatorun daveti üzerine düğün yapmak için Nikea’ya doğru yola çıkmıştır. Helena yola çıkmadan önce haberi Dumrul’a ulaştırmış, Dumrul da Ertuğrul’a iletmiştir. Ertuğrul, Helena’yı kurtarması için Bamsı’yı görevlendirmiştir. Bu Bamsı için büyük bir fırsattır. Peki Bamsı kendisi için çok mühim olan bu vazifeyi yerine getirebilecek midir?

2.İÇERDE : Show Tv’nin fenomen dizisi olan İÇERDE, bu hafta AB Grubunda aldığı aldığı 9,47 puanla haftanın dizileri arasında bu hafta bir basamak yükselerek 2.sırada yer aldı. Sarp (Çağatay Ulusoy), dört yaşında kaçırılan öldü denilen kardeşi Umut’u (Aras Bulut İynemli) arama hikayesi ele alınıyor. Kaderin cilvesi her ikisi de polis kolejinde kardeş olduklarını bilmeden birlikte okuyor, polis oluyorlar. Mert İçerde polis ama mafya babası Celal’e çalışıyor. Ağabey Sarp dışarıda, köfteci Celal’in sağ kolu gözükse de gizli polis, müdürü Yusuf’a çalışıyor. Sarp, Celal’in itimadını iyici kazandı ve onun sağ kolu olarak gözüküyor.

17498904_672754489576673_947049683161170521_n

“İçerde”nin 30. bölümünde; Melek, Coşkun’dan Sarp ve Mert’in kardeş olduklarını öğrenmiştir. Yapacağı ilk şey bunu Mert ve Sarp’la paylaşmak olacaktır. Celal bu gerçeğin ortaya çıkmaması için elinden geleni yapacaktır. Celal’in kurtulması Kudret’i daha çok öfkelendirmiştir. Kudret, Serkan’ı Mert ve Sarp’ı öldürmesi için görevlendirir. Ancak Sarp’ın önüne siper olan Melek 2 kurşunla vurulur.

İÇERDE 30.BÖLÜM (5)

Hayatlarının tehlikede olduğunun farkında olmayan Yılmaz kardeşler ilk defa gerçeğe bu kadar yakındır. Melek ölecek ve Bensu Soral diziden ayrılacaktır.

 

3.VATANIM SENSİN : Kanal D’nin macera ve drama dizisi bu hafta 24.bölümde AB’de aldığı 9,12 puanla, haftanın dizileri arasında 3.sıraya yer aldı.

20 Nisan Perşembe 2017’de yayınlanan Vatanım Sensin yeni bölümde, silahların Afyon’a ulaştırıldığı haberi İzmir’de geniş yankı buluyor; Milli Mücadele giderek güçleniyor! İzmir’deki tüm mühimmat, Anfyon’da bulunan Batı Cephesi Komutanı Ali Fuat Paşa’ya ulaştırılır. Bu haber Yunan Ordusu Kumandanı Vasili’yi adeta deliye döndürür. Yunan Ordusu’nun İzmir’e geldiği andan itibaren peşinde olduğu silahların, Ali Fuat Paşa’ya gönderilmesinin sorumluları aranmaya başlanır.

2-1492592898 vatanım sensin 24.bl.

Cevdet’in planıyla, Alaşehir’e gönderilen yardım sandıklarının içine yerleştirilen silahlar, savaşın gidişatını belirleyecektir. Olayın suçlusunu arayan Vasili, Alaşehir’e yardım için büyük bir uğraş veren Azize’den şüphelenir. Azize’yi sorgulamak ise Cevdet’e düşer. Cevdet, bu planın Azize ile bir ilgisi olmadığını söyler. Duyduklarına inanamayan Azize’yi büyük bir sürpriz beklemektedir.

Vatanım-Sensin-izle-24.Bölüm-Bedelini-beraber-ödeyelim-238x178

Öte yandan silahları görmesine rağmen ses çıkarmayan Leon, kendisini vatan haini ilan eder. Ölecek her bir Yunan askerinin sorumluluğunu üzerinde hisseden Leon, büyük bir acı çekmektedir. Hilal’e olan sevdasından dolayı vazifesini ikinci plana atan Leon, büyük bir karar vermek zorunda kalır. Silahların Batı Cephesi Komutanı Ali Fuat Paşa’nın eline geçtiği haberi, Yunan Ordusu’nda büyük bir şaşkınlık yaratıyor; gözler şüphelilerden biri olan Azize’ye çevriliyor!

 

4.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ : Oktay Kaynarca’nın başrolü oynadığı ATV’nin mafyavari dizisinin 65.bölümünde bu hafta Total’de aldığı 8,04 reyting puanı ile 4.sırada yer aldı.

Hızır’ın sevdikleri tehdit altında:

18_d eşkıya 65.bölüm

Binbir tehlikeli planla masaya getirilmeye çalışılan Rüstem nihayet Türkiye’ye ayak basar. Hızır yalanların saklanmasını daha fazla sağlayamayacağından endişelidir. Bu yüzden Rüstem ve Avni’nin bir an önce masada yok edilmesini ister. Davut ise bu konuda acele davranılmaması taraftarıdır çünkü O’nun savaşı ve planları daha büyüktür.

Serkan’ın eylemlerinde ona yardımcı olmaları için ceza evinden çıkarıp ortalığa saldığı adamlar Hızır’ın gazabından nasiplerini alırlar. Buna karşılık olarak Serkan da ona ayak bağı olan Hızır’ı yakınlarıyla tehdit eder.

16_d

Ünal’ın Ceylan ile aynı evde kalması Hızır’a oldukça rahatsızlık vermektedir. Son dönemde etrafında oynanan oyunlardan bunalan Meryem ise isyan eder. Esra ve İlyas’ın da büyük günü gelip çatmıştır. Tüm aile boşanmaya mani olmaya çalışırken İlyas tehlikeli sularda yüzmeye devam eder. Boğulması ise an meselesidir.

5.SÖZ : Star Tv’nin savaş ve macera dizisi bu hafta 3.bölümü ile Total’de aldığı 7,96 reyting puanı ile 5.sırada yer aldı.

73599 söz 3.bölüm

Düşen helikopterden sağ kurtulan Erdem Yarbay, uluslararası silah tüccarının peşinden bir mağaraya sığınır. Sığındıkları mağarada onları büyük bir sürpriz beklemektedir. Köyde gerçekleşecek bir düğünün hazırlıkları başlar. Yavuz, bu düğünün masum olmadığı yönünde şüphelere sahiptir. Acaba Yavuz şüphelerinde haklı çıkacak mıdır?

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

İçerde, Söz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Anne, Diriliş Ertuğrul, ve Savaşçı her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Star Tv. 3 Dizi. Atv ve Show Tv 2 dizi. TRT1, Kanal D ve Fox Tv birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Star Tv 4 dizi. TRT1 2 dizi. Atv, Show Tv, Knal D ve Fox Tv birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Star Tv. Total’de 2 ve AB’de 4 dizi ile haftanın kanalı olmuştur.

 

YENİ DİZİLER :

SENİ KİMLER ALDI (ATV) :

indir SENİ KİMLER ALDI

Başrollerini Fulya Zenginer, Duygu Yetiş, Serhan Yavaş ve Yiğit Kirazcı’nın paylaşıyor. Sadullah Şentürk’ün yönettiği dizinin yapımcılığını Pastel Film üstleniyor. Bu hafta Pazar akşamı ekranlara geliyor.

Konusu: Zehra, annesi Aynur’la birlikte, İstanbul’un sayılı zenginlerinden sayılan Çamay ailesinin yanında çalışıp, yaşamaktadır. Zehra, birlikte büyüdüğü Çamay ailesinin tek veliahttı Barış’a âşıktır. Barış da Zehra’ya karşı duygularını fark eder. Fakat bu aşkın önünde çok sayıda engel vardır. Aynur’un evlatlık verdiği ama herkesin öldü bildiği Zehra’nın ablası Ceren (Zeynep) intikam için geri gelir ve oklarını önce kendi ailesine sonra ilgisi olan herkese yöneltir. Konak tarafında ise, bu ilişkiyi kesinlikle onaylamayan annesi Cahide, Barış’ı sadece Zehra’dan değil, amcası bildiği ama aslında babası olan Talat’tan da uzak tutmak için bıçakları bilemektedir. Aşklarını korumak isteyen Barış ve Zehra, büyük sırların içinde ve satılmış olduğunu öğrenmiş olan Ceren’in intikamının gölgesinde savrulup duracaklardır.

 

İKİSİNİ DE SEVDİM (ATV) :

images ikisini de sevdim

Türker İnanoğlu (Erler Film)’nun yapımcılığını üstlendiği yeni dizi İkisini de Sevdim dizisinin başrollerinde Amine Gülşe, Burak Serdar Şanal ve usta oyuncu Erhan Yazıcıoğlu yer alıyor. Dizi 27 Nisan Perşembe akşamı Atv ekranlarında başlayacak. Muharrem Buhara ve Özlem Atasoy birlikte senaryosunu yazdığı İkisini de Sevdim dizisini Cem Tabak yönetecek.

Konusu: Suna gazetecilik mesleğinde yükselmek isteyen genç bir gazetecidir. Nişanlısı Hasan ise paranın peşindedir. Suna zengin ve ünlü Karacabey ailesinin büyük oğullarının kirli işlere bulaştığı haberini alır ve ailenin peşine düşer. Suna Hasan’ın ailenin şımarık kızı Ezra ile yollarının kesiştiğini fark eder. Murat ise Karacabey’lerin legal işler yapmaya çalışan dürüst oğludur. Suna hiç aklına gelmeyecek şekilde Murat ile kendini karşı karşıya bulur. Ferhat Suna’yı her zaman bir tehdit olarak görecektir. Demir Bey ise bu gidişe dur demek için oldukça sert davranacaktır. Uğur Hanım ve Afet Hanım her daim iki kardeş arasında kalacaklardır. Murat Suna ve Hasan arasındaki bağ aşk üçgeni ve entrikayı peşinde sürükleyecektir.

Bu haftalık da bu kadar. Geçtiğimiz Cuma-Cumartesi ve Pazar, Trabzon ve Gürcistan (Batum) 3 gün 2 gece dostlarla seyahatte olduğum için yazamadım. Trabzon ve Batum seyahat anılarımı görsellerle birlikte ayrıca paylaşacağım.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Görseller ve dizi özetleri ilgili kanalların dizi ana sayfalarından alınmıştır. Sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.)

İçerde / Şok.. şok… Melek öldü ve diziden ayrıldı!

 

Ekran Alıntısı30,15

Ay Yapım’ın fenomen dizisi İçerde’nin 31.Bölüm ilk fragmanı yayınlandı. Sarp, annesi Füsun’un evine geliyor, elindeki anahtarları düşürecek kadar perişan. ağlayarak; “Anne Melek öldü… Kollarımda öldü,hiç bir şey yapamadım.” Diyor.

Şayet senaristler yine ters köşe yapmadılarsa Melek’in ölmesi demek finale 9 bölüm kala diziden erken ayrılması demektir. Şayet bu bir ters köşe ise çok büyük bir oyun. Celal Baba kızı Melek’in hayatı pahasına çok büyük bir komplo yapmış olabilir. Sırf Melek, Sarp ile Mert’in kardeş olduklarını söylememesi için, ağır yaralanmayı fırsat bilip onu özel tedaviye aldırıp, öldü gösterebilir. Hatta daha da ileri giderek sahte cenaze töreni yaptırıyor. Polis Musa’nın yanındaki adamın yakasında cenaze merasimlerinde takılan Melek’in resmi gözüküyor. Haa… bilemem, gerçekten ölmüş, gerçek bir cenaze töreni de olabilir.

Diğer taraftan geçen bölüm sonunda yayınlanan Sneak Peek fragmanda Füsun’un Mert’in Celal’in adamı olduğunu öğrenmiş ve yüzüne söylemişti. Sen sokaklardan kurtarmış, sen Celal’in adamısın, Mert’i dinlemez; Hadi git… Bir daha da kapıma gelme… demiş kapıyı yüzene kapatmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=ewE7DXyRXrE

Bu da demek ki Mert’in polis olamadığı ortaya çıkmış, Yusuf Müdür de öğrenmiştir. Bu da şu  demektir, Mert polislikten atılacaktır.

1770900-x4FhMj

Melek şayet gerçekten öldü ise, Sarp tekrar alenen polisliğe dönecektir. Bundan sonraki bölümlerde Organizede ekipte diğer polislerle birlikte çalışacaktır.

Ekran Alıntısı İÇ30.17

Komiser Sema ile son bölümlerde bir yakınlaşma olabilir. Şayet olaylar dizide böyle gelişir Komiser Sema (Duygu Sarışın) ile Sarp (Çağatay Ulusoy) arasında bir aşk başlar ise, söylentiler gerçekleşecek, gerçekten de Senaristler Çağatay Ulusoy’a bir kıyak yapmış olacaklar. Bunun adı da “Senarist jesti” olacak!

Ekran AlıntısıİÇ.30.19

Geçen yazımda, (Çağatay Ulusoy ile Duygu Sarışın aşkı ‘İçerde’ dizisine çomak soktu!) Blog yazımda kabul edemediğim olay gerçekleşecek mi? Şayet dizide olaylar böyle gerçekleşirse; Çağatay Ulusoy beni iyece şaşırtacaktır.

Bütün bu olup bitenleri, önümüzdeki hafta, 24 Nisan Pazartesi akşamı 31.Bölümde Show Tv ekranlarında seyredeceğiz.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Cesur ve Güzel / Polis, Cesur’un peşinde!

CESUR VE GÜZEL 23.BÖLÜM (4)

Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün rol aldığı ‘Cesur ve Güzel’in yeni bölümünde tansiyon giderek yükselecek. Salih’in annesinin katili olduğunu öğrenmesiyle onun peşine düşen Cesur, Salih’in ölü bulunmasıyla baş şüpheliye dönüşecek.

Cesur’un suçsuz olduğunu kanıtlaması bu sefer çok daha zor olacak. Salih’in ölüm haberiyle sarsılan Sühan, Cesur’un cinayetten suçlandığını öğrenmesiyle şoke olacak. Polisin elinden kaçan Cesur, bir yandan gerçek katili bulmak için büyük çaba sarf ederken, diğer yandan zamanla yarışacak. Heyecanın doruk noktasına çıkacağı bu anlarda Sühan, aşkıyla adalet arasında zorlu bir seçimle karşı karşıya kalacak.

CESUR VE GÜZEL 23.BÖLÜM (2)

Tahsin ise bu durumu lehine çevirmeye çalışarak Sühan’ı, Cesur’dan uzaklaştırmak için elinden geleni yapacak.

CESUR VE GÜZEL 23.BÖLÜM (5)

 

Tahsin Korludağ’ın hayatı, Rıza’nın ellerinde!

CESUR VE GÜZEL 23.BÖLÜM (6)

Yıllardır en sadık adamı olarak gördüğü Salih’in ihanetiyle sarsılan ve istemeden onu öldüren Tahsin, Rıza’nın eline düşecek. Hayatından çalınan 30 yılı geri kazanmaya niyetli olan Rıza, gözünü karartacak ve amacına ulaşmak için Tahsin Korludağ’ı kullanacak. Elinde, Tahsin’in Salih’i öldürdüğü anın görüntüleri olan Rıza, her zamankinden çok daha tehlikeli olacak.

CESUR VE GÜZEL 23.BÖLÜM (1)

Bölümde Cahide ise Hülya’dan (Zeynep Kızıltan) kurtulmak için harekete geçecek. Ancak Cahide’nin planı, beklenmedik bir anda onun da hayatını derinden etkileyecek.

Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=5ea43yaeooM

Polis Cesur’un peşinde…  Cesur Suçsuz olduğunu nasıl kanıtlayacak! Bekleyip göreceğiz.

CESUR VE GÜZEL 23.BÖLÜM (3)

‘Cesur ve Güzel’in heyecan dolu yeni bölümü 20 Nisan Perşembe saat 20:00’de Star TV’de ekranlara gelecek.

İyi Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Haber ve görseller Persona Basın Bülteninden.

 

Bu Şehir Arkandan Gelecek / Ali, büyük bir çıkmazın eşiğine gelecek!

BŞAG 15.Bölüm (2)

Kerem Bürsin’in “Bu Şehir Arkandan Gelecek” erken final yapacağı söyleniyor. Milliyet Cadde yazarı Sina Koloğlu geçen hafta köşesinde erken final haberini yazdı.

Atv reytingi 3-5 haftadır oldukça düşük olan dizinin biletini her an kesebilir. Bir söylentiye göre Mayıs ayı içinde 18.bölümde dizinin final yapacağı söyleniyor.

Biz gelelim bu akşam 15.bölümü Atv ekranlarına gelecek olan dizimizde neler olacağına:

Ay Yapım imzalı ‘Bu Şehir Arkandan Gelecek’in yeni bölümünde Ali, Gülce ile arasındaki sözleşme yüzünden köşeye sıkışacak. Ali’yi bu durum karşısında babası Şahin yalnız bırakmayacak ve onun özgürlüğüne kavuşabilmesi için elinden geleni yapacak.

BŞAG 15.Bölüm (3)

Kerem Bürsin, Leyla Lydia Tuğutlu ve Gürkan Uygun’un rol aldığı ‘Bu Şehir Arkandan Gelecek’in yeni bölümünde Gülce ile arasındaki sözleşmeyi bozması halinde bir milyon dolar ödemesi gerektiğini öğrenen Ali, büyük bir çıkmazın eşiğine gelecek. Şahin, bu zor günlerde oğlu Ali’ye destek olmak için harekete geçecek.

BŞAG 15.Bölüm (1)

Ali, Gülce ile çalışmak zorunda kalırken, Derin’in de bu durumdan etkilenmemesi için çabalayacak. Derin ise annesi Belgin’in Bora’yla yaşadığı yasak ilişkinin ortaya çıkması ve babası Tekin’in hapse girmesiyle zor günler yaşayacak. Her zorluğa rağmen aşklarına sığınan Ali ve Derin, bu büyük fırtınaya karşı birlikte göğüs germeye çalışacak.

Şahin ve Nesrin’in nişan gecesine gerçekler damgasını vuracak!

BŞAG 15.Bölüm (4)

Şahin ve Nesrin, aile olma yolunda ilk büyük adımı atacak. Şahin’in Rauf Anne ve Ali ile birlikte Nesrin’i, oğlu Veysel’den istemeye gittiği sahne, ekran başındakilere keyifli dakikalar geçirtecek. Ancak Şahin ve Nesrin’in nişan gecesi her şey yolunda giderken Bora’nın beklenmedik anda ortaya çıkışı sarsıcı gerçekleri de beraberinde getirecek.

Bölümde Belgin’in ihanetini kaldıramayan ve ondan boşanmak için harekete geçen Tekin, hapishanedeyken onu büyük bir karar aşamasında bırakacak tehlikeli bir teklifle karşılaşacak. Tekin’in vereceği karar, büyük sonuçlar doğuracak.BŞAG 15.Bölüm (5)

‘Bu Şehir Arkandan Gelecek’in soluksuz izlenecek yeni bölümünde Ali, Gülce ile çalışmaktan nasıl kurtulacak; Derin, annesi ile babasıyla ilgili hangi gerçekleri öğrenecek gibi sorular cevap bulacak.

Fragman: https://www.youtube.com/watch?v=GRRclnwkRlI

‘Bu Şehir Arkandan Gelecek’in yeni bölümü 19 Nisan Çarşamba (bu akşam) saat 20:00’de atv’de ekrana gelecek.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Haber ve görseller Persona Basın Bülteni.