Aylık arşivler: Mart 2014

Fatih Harbiye / Macit olmaz, Şinasi ile izdivaç!

ategori
TV Programları
 

Show Tv.in aşk ve drama dizisi Fatih Harbiye geçtiğimiz Cumartesi akşamı 29.bölümüyle ekranlarımızdaydı. Reytinglerde AB’de 3. Sırada, Total’de 8. Sırada yer almış.

Geçen bölümde Macit, Neriman ile buluşmuş sarılmış, duygusal anlar yaşamışlardı.  Macit; lanet olsun ki nişanlıyım, başka bir kadının yüzüğünü parmağımda taşıyorum. Ama kalbimle, aklımla sana aittim. Her şey düzelecek dese de, Neriman, şu ana kadar söylediğim her şeyin arkasındayım. Bu aşk benim, sen benim olmasan da, benim kimseden sakladığım bir şey yok der ve Macit gitme dese de Neriman döner gider.

Macit, üzgün bir şekilde işyerine döner. Özgür yanına gelir, nasıl diye sorar. Macit, benden nefret ediyor, ama beni seviyor. Bizim için hala bir umut var. Özgür; nefreti küçümseme, çok pistir ha…

Ekran Alıntısı.PNG fat.4

Fahriye ile bir banko otururlar. Neriman, neden böyle bir şey yaptın, beni Macit’e itme, içim acıyor. Fahriye de işine üzgün döner. Rüya ile birer çay içip, dertleşirler. Macit ile Neriman’ın aşkını anlatır.

Pelin, fotoğrafçı ile buluşur. Macit ile Neriman’ın buluşma fotoğraflarını bakar, kendisine mail atmasını ister, sonra da sil.

Şahika’nın Cihan’ın evinde kalmasını mahalle kadınları dedi kodu yaparlar. Gülter Hanım, Neriman’dan Şahika’nın eve dönmesi için yardım ister. Faiz Bey, Gülter Hanıma ben Şahika’ya evden kovmadım, evin kurallarına uysun dönebilir der.

Şahika, Selim Bey için hazırladığı dosyayı peşinden koşarak yetiştirir. Selim Bey acelesi yoktu, ben seni bırakayım. Şahika’yı mahalleye kadar getirir.

Pelin, Macit ile Neriman’ın resimlerini annesine gösterir. Bu resimleri Faiz Bey görürse çıldırır, Faiz Beye göndermesini ister.

Ekran Alıntısı.PNG fat.2

Cihan evde Şahika için balıklı masa donatır. Kardeşi Fahriye, sofrada her şey var, şahika yok.  Beklemeye başlarlar. Cihan, bekle gelir şimdi. Şahika gelir, Fahriye nerede kaldın balıklar soğudu. Şahika; sen de, Faiz Beyden mi öğrendin hesap sormayı, der.

Ekran Alıntısı.PNG fat.3

Macit, şirketi toparlamak için çok çalışır. Özgür ile oturur, çalışırlar. Özgür, Macit’in hızına dayanamaz. Özgür’e sen olmasaydın bu kadar toparlayamazdım der ve teşekkür eder. Pelin, açıkmışsınız diyerek Pizza getirir.

Faiz Bey, kapıya kadar gelen Şinasi’yi ısrarla içeri davet der. Neriman çay ikram eder, Şinasi Neriman’a, sen karar verdin mi? Sen de bizimle misin? Neriman, Rüya’nın söylediklerini hatırlar. Senin varlığın ve problemlerin Şinasi’nin kafasını karıştırıyor. Faiz Bey sen de müziğe az emek vermedin diyerek, Neriman’ ın ders vermesini teşvik eder. Neriman, tamam der. Zehra Hanım o sırada tatlı getir, ikram ederler. Faiz Bey, Şinasi’yi över.

Gülter Hanım, Şahika’ya dönmesi için yalvarır. Genç bir erkek var bu evde. Fahriye, ağabeyin Cihan evde genç kız var diye dükkan köşelerinde, sandalye üstünde uyuyor. Sonunda Şahika, döneceğim der, ama  hiç kimse bana karışmayacak.

Şinasi ve Zehra Hanım çıkarlar. Zehra Hanım, gece gece, Neriman’ların evinde ne işin var senin. Bu kız senin okulunda derse mi başlayacak. Tuu sana oğlum, ben sana bu kızdan uzaklaş dedikçe sen yaklaşıyorsun. Zehra Hanım, oğlunun Neriman ile ilişkisini istememekte, Rüya’nın gelini olmasını arzulamaktadır.

Cihan, büroya gelir. Rüya, Neriman ile Macit’in buluşmasını yardımcı olmuşsun niye diye sorar. Cihan, ben Neriman’ın Şinasi’den uzak durması için elimden gelen her şeyi yaparım. O sırada gelen Şinasi de konuşmaları duyar.  Şinasi, Cihan’a ne yaptın sen diye hesap sorar. Rüya, bizim önemli işlerimiz var deyip konuyu kapattırır.

Macit, Neriman’ı düşünmeden edemez. Annesine ve babasına şirkette işlerin günden güne düzeldiği müjdesini verir. Annesi kendini çok yorma, der. Macit acele ile evden çıkar. Kerim Bey, karısı İnci’ye tedirginliğini sorar. İnci Hanım, Macit bir an önce işleri yoluna koyup, bu nişanı bozmak istiyor. Bu neşesi, bu mutluluğu bu yüzden…

Aslı, kocası Emre’ye doktor yürüyüş yap dedi, evde bunalıyorum. Kader Hanım gene laflarını esirgemez. Aslı yeter artık, bunaldım deyince Emre alır karısını gezmeye çıkartır. Kader Hanım, arkalarından avazı çıktığı kadar bağırır. Oğlumu parmağında oynatıyor bu kız, sonra kocasına saldırır. Emre, Aslı’yı annesinin evine götürür.

Pelin, Şahika’ya işle ilgili talimatlar verir. Bu gün toplantı var, Özgür gelince bana gönder. Özgür, Pelin’in yanına gelir, kumaşlarla ilgili bir şey gösterecektir. Tabletini açar, Özgür Macit ile Neriman’ın resimlerini görür.

Şinasi ile Cihan tartışmaya devam eder. Cihan; Yoksa sen hala Neriman’a aşık mısın diye sorar? Şinasi yok oğlum öyle bir şey. Sonra tartışmayı tatlıya bağlarlar, sarılırlar. Cihan gider, Tam o sırada, Neriman gelir. Ahu, Neriman’a Şinasi’nin dikkatini işine vermesini ister, bunu unutma der. Neriman, benim yolum başka diyerek cevap verir.

Zehra Hanım, ablana görücü gelecek diye Aslı’ya müjdeyi verir. Aslı, çok sevindim abla inşallah senin yüzün güler, sen mutlu olursun. Nezahat ile Aslı Şinasi’nin okuluna giderler. Rüya ile tanışırlar. Aslı, Neriman ve Fahriye konuşurlar. Aslı, ne olur siz de bana  gelin der. Biliyorum Kader Hanım yüzünden gelmiyorsunuz, siz bir saati bile onunla geçirmek istemiyorsunuz, ben bütün gün beraberim, der. O sırada Şinasi gelir, kardeşi Aslı’ya sarılır, öper.

Zehra Hanım ile Gülter aralarında konuşurlar. Şinasi’nin annesi Zehra Hanım, Şinasi hala Neriman’ı seviyor. Faiz Bay de duyar. Ben oğlumu tanırım, aklı hep Neriman’da.

Pelin Hanım toplantıya geçer. Özgür Macit’i bekler. Macit gelince, Özgür sana bir şey söyleyeceğim ne olur sakin olacaksın der. Gördüğü Pelin ile birlikte fotoğrafları anlatır.

Toplantı sonunda Macit salona girer. Pelin’e Neriman’ın fotoğraflarını nasıl çektirirsin diye Pelin’e çıkışır. Şahika da oradadır, Pelin tebrik ederim Özgür hemen yetiştirmişsin. Macit, tableti alır resimleri açar, peşimize adam mı taktın, eline geçen her fırsatı değerlendirmeye çalışıyorsun. Neriman’ı üzdürmeyeceğim, kapıyı çarpar çıkar. Şahika şaşkın bakar kalır.

Neriman çocuklara ders veriyordur. Macit arar, açmaz. Mesaj atar, fotoğraflarımız çekilmiş, magazine düşebilir, buluşmamız lazım. Şinasi gelir o sırada. Neriman, benim acil işim çıktı sen idare edebilir misin?

Ekran Alıntısı.PNG fat.10

Macit ile Neriman sahilde buluşurlar. Neriman seninle birlikte olmanın bedeli ne kadar ağır, öde öde bitmiyor. Ben bittim, ailem bitti. Ama, senin aşkının bedeli bitmiyor Macit. Macit, bana güven elimden geleni yapacağım. Her şeyi babam için yaptım. İstersen babanla konuşurum, izahat ederim. Neriman, babam o fotoğrafları görmemesi lazım.

Ekran Alıntısı.PNG fat.11

Nezahat ile Asım Bey buluşurlar. İstemeye gelecektiniz ne oldu diye sorar. Kızım, Menekşe yeniden evlenmemi istemiyor. Şu isteme olayını biraz erteleyelim. Nezahat, benimle evlenmeye sen istedin, ben de kabul ettim. Sen hazır değilsin, olmaz bu iş der ve kalkar gider.

Macit şirkete döner, Pelin, Özgür ve Duygu odadır. Pelin, keşke bağırmadan önce ne olduğunu öğrenmeye deneseydin Macit. İçeri fotoğrafçıyı çağırır. Özür dilerim, hepsini sildim bir sorun yok. Pelin, kendisini af ettirmeye çalışır, bana karşı ön yargılısın der. Pelin, biz artık seninle nişanlıyız, hiçbir nedenden dolayı küçük düşmeni istemem. Macit, özür diler, Pelin kuru bir özürden daha fazlasını hak ediyorum, mesela beraber bir yemek gibi. Macit, akşam bizde yiyelim, der.

Ekran Alıntısı.PNG fat.9

Neriman eve perişan döner. Gülter Hanım, ne oldu kızım dese de, bir şey söylemez. Zehra Teyzen Şinasi’nin seninle ilgilendiğini söylüyor. Neriman, Şinasi Rüya ile ilgileniyor, yakında güzel haberlerini duyabiliriz.

Ekran Alıntısı.PNG fat13

Neriman Aslı’ya gider. Kader Hanım; Hayrola akşam akşam. Neriman; yolum buralara düştü bir uğrayayım dedim.  Kader Hanım; yolgeçen hanı bizim ev, geleni geçeni hiç bitmez. Kader Hanım, hışımla kalkar. Macit, Neriman’a mesaj atar, fotoğraf işini hallettim, hiçbir yerde çıkmayacak. Neriman, Aslı’ya günlük için bir defteri hediye olarak getirir.

Fahriye, Cihan’ı eve gönderir. Şahika ile konuşup evine göndermesini ister.

Akşam yemeğine, Pelin gelir. Pelin, şirkette bir tasarımcıya ihtiyaç var.  Tasarımcı için İnci Hanıma önerir. Herkes kabul eder.

Şinasi, ud çalarken Neriman gelir, yeni besten mi diye sorar. Şinasi dalar gider. Rüya, gelir Şinasi dalmışsın.  Yeni beste mi? Adı ne sorar. Şinasi evet, adı “eksik kalan” der. Belli bu besteyi Neriman’ı düşünerek yapıyor.

Selim Bey, karısı Feyza’ya bir hafta yurtdışına gidelim mi? diye sorar. Feyza Hanım, işlerimiz var, hayır der.

Ders bitiminde, Neriman’ı Şinasi geç oldu ben götüreyim. Neriman isteksizce kabul eder. Yolda laflarlar, geçmişten konuşurlar. Şinasi Neriman’ı kapıya bırakır, Faiz Bey camdan bakar.

Gülter Hanım, sokakta kızı Şahika’yı kolundan tutar hadi eve diyerek zorla getir. Gülter, abi şahika geldi. Faiz Bey, ben hiç kimseyi kovmadım, bizim kapımız herkese açık. İstediğin zaman gelebilirsin ama… Şahika, hah ama, kurallar var. O kurallar neden Neriman’a geçerli değil. Kim takıyor kurallarını. Benim ekmek paramla uğraşma, ben kızın gibi kimseyi kandırmıyorum. Ama sen kızının ne yaptığını hiçbir zaman bilmeyeceksin.

İnci Hanım ilk iş günü şirkete gelir, Pelin sana bir oda hazırlatayım. Macit, anneme yaptığın teklif iyi fikirdi. Teşekkür ederim. Pelin, bana da iyi geldi.

Macit, dışarı çıkar. Neriman’a telefon eder. Neriman, Macit artık beni arama. Macit, şirkette her şey iyi olması için var gümle çalışıyorum. Neriman, Macit biz artık seninle beraber olamayız. Biz ne zaman bir araya gelsek hep bir şeyler oluyor. Ben artık bir yıkım daha kaldırabilecek durumda değilim, anla beni… Neriman, en iyisi bu, lütfen bir daha beni arama, hoşça kal…

Macit elinde telefon öylece kalır.

Faiz bey, Gülfer ile konuşur. Şahika konusunda kusura bakma der. Gülfer, abi peki Neriman… Faiz Bey, Şahika haklı benim sözüm kızıma geçmiyor. Hala yalan söylüyor. Gülfer, aşk abi… Faiz, başkası ile nişanlı olanın aşkı. Faiz Bey, yol yakınken Neriman’ın başını bağlamak lazım. Faiz Bey karalıdır. Macit olmaz, kızının izdivacını Şinasi ile yapmasını düşünmektedir.

Ekran Alıntısı.PNG fat.16

Neriman, Fahriye’ye sarılır. Her şey bitti. Sen gitme Fahriye, der. Macit aradı, bir daha görüşmeyelim, dedim. Fahriye; sen gerçek duygularını söyleyemediğin için böylesin.  Fahriye ile sarılır, ağlar.

Gülfer Hanım, kiminle evlendireceksin Neriman’ı… Faiz Bey, onu hiç aldatmayacak, hislerinde gerçek, onu sevecek biri…

Ekran Alıntısı.PNG fat.19

Neriman, Fahriye’ye sıkıca sarılmış, sicim gibi gözyaşı döker ve 29.bölüm burada sona erer.

Peyami Safa’nın romanından aktarılan, Koliba film’in bu aşk dizisi, en az Neriman ve Macit kadar izleyenlerini de üzüyor, bu acı aşk nasıl bitecek herkes merak içinde bekliyor.

İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten, dizifilm.com’dan ve tarafımdan diziden alınmıştır.

 

Medcezir / Ada ortalığı karıştırdı, kriz yaşandı!

 Kategori

TV Programları

4654_1264_26032014_5[1]

Star Tv.in fenomen aşk ve macera dizisi  Medcezir her bölümü ayrı bir olay oluyor. 28.ci bölümde Serenay Sarıkaya güzel sesi ile Sezen Aksu’nun “Masum değiliz” şarkısını seslendirdi. Mira’yı sevgilisi Yaman, her zaman olduğu gibi gitarı ile eşlik etti. Bu bölümde Ada krizi yaşandı, varlığı ortalığı karıştırdı. Reytinglerine göz atarsak, bu hafta AB’de açık ara 1.sırada, Total’de 2.sırada yer aldı.

Geçen bölüm sonunda, Asım Şekip Kaya’nın 3.cü kızı Ada açılış gecesine Orkun ile tesadüfen gelmiş, geceye damgasını vurmuştu. Önce iddia uğruna kapıda Yaman’ın dudaklarından bir güzel öpmüş, Mira çok huzursuz olmuştu. Sude Hanım, Ada’yı herkese Reyhan Arsen’ in kızı olarak tanıtmıştı.  Asım Bey adanın uzattığı eli tereddütle sıkar ve salonu terk eder.

Ekran Alıntısı.PNG med.3

Sude Hanım Orkun’a; Bu kızı buraya bilerek getirdin, kendi başına işler çeviriyorsun Orkun, der. Mert, bu Ada benim teyzem olur. Ada, Bay AŞK’ın yıllardır bilinmeyen kızı, diyerek açıklar. Hale, duyar nasıl yani diye sorar, Bir cinlik düşünür.

Ortamın gerginliğini Ada’nın rahat hareketleri ve Orkun ile dans etmesi rahatlatır. İlginç dansı herkes seyreder. Orkun’un garip dans figürleri herkesin ilgisini çeker.

Asım Bey, evine gider. Canı sıkkındır, Reyhan Hanıma telefon eder, Ada’nın benim kızım olduğunu inanmamı istiyorsan DNA testi yapacaksın, der. İçkisini yudumlar, konuşmak için Sude’yi çağırır. Sude, Asım Beyi sakinleştirir, fazla içki almasını da engeller. Asım Bey, bu gece burada kal dese de, Sude hayır, benim iki kızım var. Kalmam için hiçbir sıfatım yok.

Ekran Alıntısı med.18

Mira, sahile çıkar, peşinden Yaman gelir. O kızdan hoşlanmadım, böyle aramıza dam diye girmesi canımı sıktı. Ender Hanımın kardeşi, bir ayağı onlarda olacak. Yaman; sen beni kıskanıyorsun. Mira, sana benden başkası yasak, bu dudağı değecek dudağı silerim vücuttan. Yaman; benim dudağı mı? Onun dudağı mı? Mira; onun dudağını.

Ada, kısa sohbetten sonra salondan ayrılır. Çıkışta Ada, Mira’nın ismini söylediğini duyar yaklaşır. Mira, ilgiye alışıksınız ama, üzgünüm burada kimsenin ilgi alanında değilsiniz. Ada, siz baya baya enteresan bir topluluksunuz ya… Kiminiz gereğinden fazla sıcak, kiminiz gereğinden fazla mesafeli. Oradan uzaklaşırlar. Orkun, Mira için eski kız arkadaşım deyince, senden kıskandı. Orkun Ada’yı evine bırakır. Annesi Ada’yı bir güzel paylar, yarın Londra’ya dönüyorsun.

Diğer taraftan Hale, Ada ile ilgili bir twit atar, “Ünlü iş kadını Reyhan Arsen’in Bay AŞK ile arasındaki 18 yıllık şaşırtan sır bu gece ortaya çıktı” Bu haber basını ayağa kaldırır, ortalık karışır. Mira da, internette görür.

Ender ile Selim Bey evde Ada’yı konuşurlar. Konu kıskançlığa gelir. Ender Hanım kendisini hiç aldatıp, aldatmadığı sorar. Gece Reyhan Hanım arar, Selim Bey telefonlarını açmaz.

Ekran Alıntısı med 20   Ekran Alıntısı 28.1

O gece, Mira tekrar sahne alır, Yaman gitarı ile eşlik eder. Sezen Aksu’nun “Masum değiliz” parçasını çok içten söyler. Arkadaşları zevkle seyreder, büyük de alkış alırlar. Faruk Bey, ara sıra çalarsınız, siz bizim gizli silahımız olursunuz, özel gecelerde çıkarsınız, der.

Ekran Alıntısı 53.2

Daha sonra, herkes evine gider. Yaman ile Mira beraber yürüyerek giderler. Yaman, masum değiliz şarkı sözünü tekrarlayınca, Mira sen masum değilsin, bir gecede iki kız tarafından öpüldün. Yaman, hayır bir kız. Mira, öpücüğü Yaman’ın dudaklarına mühürler ve şimdi iki der.

Ekran Alıntısı.PNG med.5

Yaman, Mira’yı kapıdan uğurlar. Mira, Yaman’ı öper, o kızın öpücüğünü unutturuyorum. Yaman, unutmuştum zaten, söyledikçe hatırlatıyorsun. O sırada gelen Sude onları kapıda görür. Yaman ve Mira hızla uzaklaşırlar. Mira, annesine uyudum ben, der.

Sedef Hanım, babasının yanında Sude olduğunu anlayınca, Faruk Beyin evine gelir. Kapıda bekliyordur, Ayşe’ye aç kapıyı uykum var, der. Faruk Bey de Sude’nin Asım Beyin evinden çıktığını görür.

Ekran Alıntısı med 21

Mert, Eylül’ü motoru ile evine bırakır. Babandan istemeye geleceğiz. Eylül, zamanı gelince der. Eylül Mert’i tekrar tekrar öper. Mert Eylül içeri girinceye kadar, düğün marşını mırıldanır.

Eylül, babası ile karşılaşır. İlk defa birinden bu kadar hoşlanıyorum, sen ona kötü davranıyorsun. Babası ile tartışırlar. Üst kattan karısı Gamze duyar. Bu defa karı koca tartışması başlar. Gamze Hanım, Eylül hakkında güzel laflar söyler. Onun bir annesi var, sadece kardeşinin bir annesi olduğunu bilsin. Gamze, kocası Barış’a bir süre annemde kalacağım, der ve ertesi gün valizini alır gider.

Ekran Alıntısı.PNG med.7

Ada, sabah valizini toparlar evden çıkarken, kapıda bir dolu gazeteci ile karşılaşırlar. Türlü sorular sorarlar. Ada ne oluyor anne deyince, Reyhan Hanım her şeyi anlatacağım.

Asım Bey bürosunda toplantı yapar, toplantıda Orkun’u bir güzel paylar. Kavga sonunda Orkun büroyu terk eder. Kapıda elinde bina maketi olan Yaman ile karşılaşır. Maketi vurur, yer düşürür. Yaman ile gırtlak gırtlağa gelirler. Asım Bey, Yaman’ı suçlar, Orkun’un bana düşmanlığı sensin. Ben Tozludere projesini kabul etmediğim, sırf senin yüzünden. Ben kabul etmeyince Reyhan Arsen ile birlikte oldu. O da bunu kullandı. Senin yüzünden. Yaman hiç sesini çıkartmaz. Ender Hanım sen uzaklaş buradan.

Kızlar Mira, Eylül ve arkadaşları öğle yemeğinde Ada’yı konuşurlar. Onun yerinde olmak istemezdim. Ada, evden çıkar. Annesine bırak beni, nefret ediyorum senden, der ve yere iter. Evi terk eder.

Ekran Alıntısı.PNG med.6

Reyhan Hanım, Orkun’u arar onu bulmasını ister. Ada da Orkun’u arar, yanına gelmek istiyorum.  Orkun, Ada’nın bulunduğu yere gider.

Ayşe, Sude’ye Faruk Bey ile Sedef’in ayrı odalarda kaldıkları bilgisini telefonla aktarır. Ayrıca, Kenan’ın eski nişanlısı olduğunu pek tekin adam olmadığını söyler. Suda, tatmam o iş bende…

Selim Beye karşı tarafın avukatı, girdikleri dava konusunda anlaşma teklif eder. Selim Bey kabul etmez. Restleşirler.

Ekran Alıntısı.PNG med.8

Yaman ağabeyi Kenan’a gider, çalışmasını görünce memnun olur. İki kardeş konuşurlar. Hale de oradadır, Yaman onu görünce, sakın bu kıza bulaşma en dengesiz insan, sakın ondan uzak dur.

Ekran Alıntısı.PNG med.9

Ada ile Orkun buluşurlar. Sen her şeyi biliyordun diyerek suratına bir tokat atar. Orkun bildiğim her şeyi anlatacağım, oturur anlatır.

Ekran Alıntısı.PNG med.10

Yaman, Mira ile buluşmak üzere giderken kapıda postacıyı görür. Postacı annesinden gelen mektubu verir. Bir de Mira’ya daha önce gelen derginin aynısının geldiğini görür. Sakın tutma, der. Göndericinin parmak izleri tespit ettirmek amacındadır. Mert, Mira ile oturup nereden postaya verildiğini araştırırlar.

Ekran Alıntısı.PNG med.11

Tan, kötü emellerine ulaşmak için kullandığı öğrencisi Kadir’e piyano derslerine hastanede devam ederler. Kadir’e sırrını saklamazsa bir daha ders yapamayız, der.

Yaman, hastaneye gelir, içeri giremez. Bahçe etrafında döner, duvardan da atlayamaz. Hastaneden annesi ile çıkan Kadir, Yaman’ı tanır. Tan, rüyalarında Mira’yı gördüğünü doktora söylemez, uçurtma uçurduğunu söyler.

Faruk Bey, Kenan’a kendine başka bir iş aramaya başlasan iyi olacak, varlığınız bazı huzursuzluklara yol açacak gibi, ben de tarafı olmak istemiyorum. Kenan, Ayşe yüzünden mi? Kenan, ben başımın çaresine bakarım. Böylece işten de atılmıştır.

Ekran Alıntısı.PNG med.12

Yaman, Kenan, Mert ve kızlar bahçede mangal yaparlar. O sırada Ender Hanım ile Ada eve gelirler. Üç kız kardeş konuşur, dertleşirler. Bir taraftan yapılan ızgara köfteleri ekmek arası yapıp yerler. O sırada Asım Bey eve gelir. Aralarında konuşurlar, Ada DNA testi yaptırmayacağım. Babalık konusunda hiçbir şey istemediğine dair imza vereceğini söyler. Ada Asım Beye, senin beni istemediğinden çok ben seni istemiyorum.

Ekran Alıntısı.PNG med.14

Yaman, Mira ve Eylül dışarı çıkıp beklerler. Mira, çok duygulanır. Koltuğa Yaman’ın yanına oturur, Yaman’a sevgi ile sarılır.

Ekran Alıntısı.PNG med.15

Ada, sabah erkenden Asım Beyin odasına girer, ne istersen imzalayacağım. Boş kağıda atar imzasını. Hoşça kalın der ve gider. Sedef, Ada dur dese de dinlemez, Yaman’a koş peşinden, onu getir bana.

Selim Bey ile Kenan imza için mahkemeye gitmişlerdir. Çıkışta garajda bir takım kişilerin saldırısına uğrarlar. Aralarında yumruklaşma, itişmeler olur. Birisi bıçak çeker, Kenan kolundan yaralanır. Arabalarına binip kaçarlar. Selim Bey arkadan plaka resmini çeker. Hasan ve Giray’ın tuttukları adamlardır bunlar. Selim Bey, kendisinin bir davasında karşı avukatla tartışmıştı, onun tuttuğu adamlar zanneder.

Ekran Alıntısı.PNG med.16

Yaman bina çıkışında koşar, Ada’yı yakalar. Sakin ol, nereye gidiyorsun, yalnız başına gidemezsin ben de seninle geleceğim. Ada, son iki günde öğrendiğim her şeyden nefret ediyorum. Beraber yürürler, yolda laflarlar. Eve gelirler. O sırada onları Mira karşılar. Ada, herhalde yürüyerek bir İstanbul turu atmışızdır. Mira, güzel der ama, yüzü gergindir. Yaman’a kırgındır, sen de bir odana bak istersen, der.

Ekran Alıntısı med

O sırada Reyhan Hanım gelir, Ada annesine koşar. Sarılırlar.

Yaman odaya girer, Kenan kolundan yaralı olduğunu görür. Kenan, yok bir şey dese de endişelenir. Mira, sen gezerken abin Selim Abiye korumak için yaralanmış. Mira, odayı terk eder. Kenan, Yaman’a gitsene peşinden. Yaman koşar, Mira diye seslenir, Mira arkasına bakmadan gider. Ve 28.bölüm bu anda sona erer.

Ekran Alıntısı.PNG med.17

Ay Yapım’ın bu süper dizisi hakikaten çok sürükleyici. Her hafta konu soluksuz devam ediyor. Bu da izleyicilerin diziye olan ilgisini devam ettiriyor. Twitter da keşke her gün arkası yarın gibi olsa da seyretsek diyenler çok. Diziye ilgi ve sevilmesinin sebebi bu olsa gerek.

Dizin tüm oyuncuları harika. Başrollerde Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya olsa da, bütün oyuncular başrolde gibi. Bir Ada geldi, bu bölüm onun üstünde döndü. Orkun, Kenan gibi herkes, her biri, bir başrol oyuncusu gibi. Bu oyuncular özenerek seçilmiş belli. Senaristimiz Ece Yörenç de her karaktere göre çok güzel elbise kesip, giydiriyor. Ne de olsa usta terzi.

Mira, Yaman’ı bayağı Ada’dan kıskanıyor. Bu kırgınlık haftaya çözülür.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller diziden tarafımdan alınmıştır.

 

Serenay Sarıkaya, Medcezir 28. bölümde yine şarkı söylüyor!

28 Mart ’14

Kategori
TV Programları
Serenay Sarıkaya, Medcezir 28. bölümde yine şarkı söylüyor!

Star Tv‘nin süper dizisi “Medcezir” de müzik şöleni devam ediyor. Serenay Sarıkaya (Mira) yine mikrofon elinde güzel bir şarkı söylüyor. Bu şarkıyı Sezen Aksu, Meral Okay ile birlikte sözleri yazıyorlar ve besteliyor. Meral Okay’ın çok sevdiği eşi Yaman Okay’ın ölümünün ardından birlikte yazdıkları, acısını paylaştığı bir şarkı bu “Masum değiliz”.

Bu defa aynı şarkıyı Mira söylüyor, çok sevdiği Yaman’ı için. Yaman da gitarı ile eşlik ediyor.

Şarkının sözlerinin tamamı şöyle; (Mira, koyu yazılan kısmını söylüyor).

Kan ter içinde uyanıyorsan eğer

Her gece

Yalnız sevgili gibi boyunca uzanıyorsa

Koynuna

Olur olmaz yere ıslanıyorsa kirpiklerin artık

Her şeye

Anneni daha sık anımsıyorsan hatta anlıyorsan

Kalbini bir mektup gibi buruşturup fırlatmış

Kendini kimsesiz ve erken unutulmuş hissediyorsan

 

İçindeki çocuğa sarıl, sana insanı anlatır

Eller günahkar

Diller günahkar

Bir çağ yangını bu bütün

Dünya günahkar

Masum değiliz hiç birimiz.

 

Medcezir’de Yaman (Çağatay Ulusoy)  – Mira (Serenay Sarıkaya) aşkını artık hiç kimse engel olamaz. Ne Orkun, ne Sude Hanım, ne de bir başkası… Bu aşk doludizgin gidiyor.

Ekran Alıntısı mira 3

Yaman, sevgilisi Mira’yı gene gitarı ile eşlik ediyor.

Ekran Alıntısı mira 2

Bu akşam 28.bölüm gene çok keyifli geçeceğe benziyor. Hep birlikte seyredip göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten alınmıştır.

Kara Para Aşk / Tuba Büyüküstün & Engin Akyürek uyumu!

Kanal D.in yeni dizisi Kara para Aşk, dün akşam her iki kategoride iddialı olduğu ispatladı. Muhteşem Yüzyıl’ın ardından 2. Sırada yer aldı. Geçen blog yazımda belirtmiştim. Muhteşem Yüzyıl’ın Mayıs sonunda 138.bölümde final yapmasından sonra, Çarşambaların rakipsiz olarak 1.si olacaktır demiştim. Reytinglerde hem AB’de, hem de Total’de 2.sırada yer aldı.

Tuba Büyüküstün, çok güzel, güzelliği kadar da oyunculuğu tartışılmaz. Engin Akyürek, jest ve mimikleri harika, oyuculukta Tuba’dan geri kalmaz. Çok da birbirlerine yakıştılar. Onların gözlerinde kızgınlık kadar, bakışlarında aşk var. İlerleyen bölümlerde çok ihtiraslı bir aşk yaşayacaklarının sinyallerini veriyorlar. Kara Para Aşk, süpür bir dizi olma yolunda, tahminlerimde pek de yanılmadığımı göreceksiniz.

Şimdi gelelim 3.bölümde yaşanan olaylara.

Elif, Roma’ya kardeşini kurtarmak amacıyla bir valiz dolusu para ile uçuyor. Yanındaki koltukta da, çam sakızı gibi yapışan komiser Ömer var. Roma da Elif’in peşini pek bırakacak gibi durmuyor.

Ekran Alıntısı.PNG 3

Metin de Roma’da, Elif’i hava alanında karşılar. Elif, uçaktan iner inmez, tuvalette valizi açar, paraları görünce ağzı açık kalır. Metin, 3 No.lu çıkıştan geçmesini ister. Kontrol edilmeden çıkar, ama arkadan gelen görevlinin sinyora sesiyle irkilir, tam yakalandı derken, unuttuğu pasaportunu verir. İkinci şok, arkadan koşup gelen İtalyan polisleri olur. Başka bir kaçanı kovalıyorlarmış. Elif’in bir daha yüreği ağzına gelir.

Ekran Alıntısı.PNG 4

Metin, Elif’i bir özel arabaya alır, konuşurlar. Metin, malların evrakını imzalatır. Yarın sabah araç Elif’i alıp, paraları bankadan hesaba yatıracaktır.

Elif, Roma’daki evine gider. Ömer, İstanbul’dan Elif’in kaldığı ev adresini bulur. Elif pek memnun olmasa da yardımına ihtiyaç duyar. Ömer, Elif’in babası Ahmet Beyin kaldığı otel odasına gitmeyi, elmasları orada aramayı teklif eder.

Zerin Hanım, ölen Selin öğretmenin annesinin evine tanışmak, başsağlığı dilemek için gider.

Oteldeki Resepsiyonist kız babası Ahmet Beyi tanıyor, annesi Türk olduğundan Türkçede biliyordur. Kural gereği odanın anahtarını vermez. Ömer, asansör ile temizlikçi bayandan, oda kartını polislik maharetini kullanarak alır, odaya girerler. İçeri ararken temizleyici kadın fark eder, hırsız var, polis çağıracağım, der ve hızla kaçarlar.

Ömer, odadan bir not defteri alır, Elif o bana sormadan alamazsın, defteri ister.  Ömer; birlikte hareket edeceksek olur. Yoksa havaalanında, şirkette kaybolduğum gibi bir kaybolurum bir daha beni bulamazsın. Birbirimize güvenmek durumundayız, ben deneyeceğim, sen de dene. Elif, tamam, ileride bir yerde otururuz, beraber bakarız.

Ekran Alıntısı 9  Ekran Alıntısı.PNG 12

İtalya, Roma dış mekân sahneleri, görsel olarak çok başarılı! İzleyenleri turistik bir seyahat yaptırmış oluyor. Collesium’a karşı bir yede otururlar, bir şeyler içerler.

Tayyar Bey, oğlu Fatih’e ulaşamaz. Mert, New York’tadır. Şirket’ten Su Hanımı arar, Nilüfer’in adresini ister. Nilüfer’i Amerika’da olduğunu zanneder, babasının cep telefonlarının cevap vermez.

Roma’da not defterinden babasının depo adresini bulurlar. Kapalıdır, Ömer arkadan kırık camdan girer, kapıyı içten açar. İçeride elmasları, ararlar. Ömer, bir resim çerçeve arkasındaki gizli kasayı bulur. Elif, kasayı açmak için aklına gelen her türlü şifreyi dener. Ve açar, içeriden o şifreli kutulardan biri çıkar. İçinden çıkan olarca elmas sahtedir. Elif, çok sinirlenir. Bir an önce bulmam lazım. Ömer, niye diye sorar, her seferinde bana güvenmen lazım dese de, Elif o sırrını bir türlü söylemez.  Aniden, depo bekçisi gelir. Elif, babasının her ayın 17’sinde geldiğini öğrenir. Elif, babası hakkında bir takım sırları öğrendikçe şaşkınlığı artar. Ömer, polislik bilgisiyle yavaş, yavaş bütün sırları çözmeye başlar.

Ekran Alıntısı.PNG 11

Tayyar Bey, Zerin Hanıma yemeğe gelir. Tayyar Beyin metresi Pınar Hanım da gelir. Taner Beyin sevgilisi de oradadır. Tayyar Bey, Elif’i sorar.

Ekran Alıntısı.PNG 2

Elif evine girer, Ömer kapıda kalır. Elif dayanamaz içeri alır, yukarıda bir kanepe var, burada üşürsün. Oturur konuşurlar. Ömer, tespitlerini Elif’e anlatır. Baban kara para aklıyormuş, o depodaki gördüğün malları da senin şirketin üzerinden geçirip, parları yatıyormuş. Elif, babasını güvendiği için bakmadan imza atmış. Bu senin işin, bu kara para aklamak çok büyük suç. Bir polis olarak tüm bildiklerini anlatır, tek tek izah eder. Organize suç olduğunu söyler. Sen de suçlusun. İyi bir avukat, sen bilmeden karıştığın için kurtarır. Elif, çok üzülür, duşun altına girer ağlar.

Metin telefon açar, yarın sabah orada ol. Elif, Nilüfer orada olacak di mi? diye sorar. Ömer, telefon konuşmasını duyar. Olayı yavaş yavaş çözmüştür.

Ekran Alıntısı.PNG 13

Elif gece kabus görür, ağlayarak uyanır. Ömer, koşar gelir. Elif’i sakinleştirmeye çalışır. Elif uyur, üstünü örter.

Elif, sabah erkenden sessizce evden çıkar. Ömer’e not bırakır,  “Desteğin için saol, iyi yolculuklar. Kapıyı çekip gitmen yeterli, Elif” Metin ile buluşur, paraları bankaya teslim eder, uzatılan evrakları imzalar. Metin, kameradan onu izler ve kayda alır. Para aklama işi tamamdır.

Ömer, polis arkadaşı Arda’yı arar. Elif’in kardeşi Nilüfer diye biri var mı araştırmasını ister. Arda, Nilüfer’in New York’ta okuyan bir kız kardeşi olduğunu bildirir. Nerede olduğunu araştırmasını ister.

Ekran Alıntısı.PNG 15

Metin, abrada Elif ile konuşur, teşekkür eder. Metin’den havalında Nilüfer’in beklemesini ister. Metin, merak etme… Arabadan iner annesi ile konuşur. Resmen yalan söyler, Nilüfer’in Roma’da yanında olduğunu söyler, akşama görüşürüz. Karşına Ömer çıkar. Her şeyi duyar gene. Ne yaptığını sorar, Elif cevap vermez.

Ekran Alıntısı.PNG 16

Elif, yolarımız ayrılsa iyi olur. Şirketi devredeceğim. Nişanlın ile ilgili bir bilgiye ulaşırsam, bildirim. El sıkışıp vedalaşırlar.

Ekran Alıntısı.PNG 17

Elif, Roma hava alanından İstanbul’a gidecektir. Karşısına gene Ömer çıkar.  Aynı uçakta yan yana İstanbul’a uçarlar.

Ekran Alıntısı.PNG 18

Fatih, New York’da Nilüfer’in kapısını yumruklar. Nilüfer’in arkadaşı açar kapıyı. Yok, ailesi de burada zannediyor. Fatih, nerde bu kız o zaman.

Atatürk Havaalanına inerler, tekrar vedalaşırlar. Arda, Nilüfer hakkında bilgileri Ömer’e aktarır. Babasının ölümünden sonra hiç New York’a gitmemiş.  Elif, bakınır kardeşini göremez, çılgına döner. Telefonu çalar, Nilüfer’i sorar? Metin, bizden kız almak kolay değildir. Bir iki imza attın diye verilir mi? Eve git dinlen biraz.

Ekran Alıntısı 10

O sırada Ömer seslenir, ağlamaktadır. Ömer’in göğsüne kapanır, ağlar, ağlar.

Tayyar, Metin’in para teslimindeki çekimlerini izler. Sen de artık o bataklığın malı sayılırsın, der. Metin’e arşive koy bunları. Gün gelir lazım olur.

Ekran Alıntısı 8

Ömer, takside Elif’e kardeşini kaçırdıklarını, elmasları onu geri almak için arıyorsun. Yalan mı, gözlerimin içine bak. Ömer, taksiyi karakolun önünde durdurur, sen her şeyi anlatacaksın, sonra kardeşini kurtaracağız, der. Bu adamlar katil, onları korumakla kardeşini kurtaramazsın. Elif, gelmiyorum deyince, Ömer, ben o zaman karakola gideceğim, kafamın içindeki paranoyaları anlatacağım, kardeşin Amerika da mı, kaçırıldı mı öğreneceğiz? Ömer, geri bakar, Elif öyle kalır. Ve 3.bölüm burada biter.

Ekran Alıntısı 11

Ay Yapım’ın bu güzel dizisi, polisiye olmasına rağmen benim çok hoşuma gitti. Engin Akyürek ve Tuba Büyüküstün iyi bir uyum yakaladıklarını parlayan gözlerinden anladım. Artık Kara Para Aşk’ın sıkı bir takipçisi oldum diyebilirim. Sizleri bilmem, ama reytingler çok takipçisi olacağını söylüyor.

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller dizifilm.com ve tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

Kurt Seyit ve Şura / Seyit kurtulur, Şura’sına kavuşur.

Ekran Alıntısı.PNG kurt 8.PNGkurt 12
Kategori
TV Programları

Star Tv.in aşk ve savaş dizisi “Kurt Seyit ve Şura”  güzel bir bölüm ile ekranlarımıza geldi. Geçen hafta maç nedeniyle 3.bölüm yayınlanmamıştı. Bu hafta reytinglerde yükselme olmadı, AB’de 4.sırada, Total’de 9.sırada yer aldı.

Seyit’in ölüm haberi Şura’nın rüyalarında kabusu olur. Onu savaş alanlarında arar, Seyit diye bağırarak uyanır.

Can dostu Celil, onu bütün hastan elerde yaralı hastalar arasında arar. Şura’nın babası, Üsteğmen Eminof’un ölümünden emin miyiz diye sorar. Ancak cesedi bulunmadan ailesine haber verilmemesi gerekmektedir. Petro Şura’yı her konuda yardımcı olacağını babasına söz söyler. Ablasına da şerefi üzerine söz verir, onu Seyit’i unutturacağım.

Nihayet, Celil onu bir hastanede yatarken bulur. Başucunda hemen kısa bir mektup yazar, doktoruna kendine geldiğinde verilmesini ister. Bulunan saatini de başucuna asar.

Bir gün aniden Şura’nın babası ölür. Şura, perişan olur, bir tarafta Seyit’i kaybetmesi, diğer taraftan babasını kaybetmesi onu derinden yaralamıştır.

Petro, gelen telgrafları hizmetlinin elinden alır. Seyit’ten gelen mektubu okur. “Şura, son nefesimde bile seni seveceğim” diye biten mektubu, şöminede yakar. İçeriye aniden giren Şura’nın yeğeni kız görür.

Ekran Alıntısı.PNG kurt.1

Kurt Seyit, hastanedeki hemşirelerin panik halindeki hareketlerini ve seslerini duyar, gözlerini açar. Artık günler sonra, ilk defa kendine gelmiştir. Uyandığını doktora haber verirler. Doktor, “Hoş geldin Üsteğmen Eminof” diyerek seslenir.

Petro, Şura ile konuşur, babana söz verdim, hep yanında olacağım. Şura düşer bayılır, Petro onu kaldırır. Şura’nın annesi, Petro senin hayatına kurtardı, onu minnet borcun var. Şehir karışıktır, isyancılar ayaklanmaya başlar, şehri terk etmek gerekmektedir. Petro, onları Petrograd’a götürmek ister.

Aynı karışıklıklar güneyde Kırım’da da baş göstermektedir. Baba Seyitof’a mallarını satıp ülkeyi terk etmesi söylenir. Ama Seyitof, onları dinlemez terk etmeyeceğini söyler.

Şura’nın annesi Petro iyi bir insan, Şura’yı gerçekten seviyor. Şura, kardeşine Petro ile asla evlenmeyeceğim, hiç kimse ile evlenmeyeceğim, der.

Günler geçer, Seyit bastonlar ile yürümeye başlar. Her taraf ceset doludur. Seyit, Nisan 1917’de Petrograd’tadır. Kaldığı odanın kapısı çalar. Gelen Celil ve Tatya’dır. Sarılıp, konuşurlar. Üç dört gün önce gelmiştir buraya. Ortalık, karışıktır. Şura’nın döndüğüne haberi var mı? Diye sorarlar. Celil, Mişa, isyancılarla işbirliği içindedir. Çar’ın subayları bir bir öldürülmek istenmektedir. Görüldüğü yerde vurulmaları istenir.

Ekran Alıntısı.PNG kurt 3

Kurt Seyit ve Celil Petro’ya ziyarete gelirler. Petro, Seyit’i görünce çok şaşırır. Akşam yemeğe kalmaları istenir. Bir haftadır burada olduğunu söyleyen Seyit’e Petro, benim niye şimdi haberim oluyor diyerek sitem eder. Seyit, yarın akşam da Kırım’a doğru yola çıkıyorum. Celil, lafı düzeltir, çıkıyoruz. Şura’yı göreceğim diyen Seyit’e Petro, Şura babasını kaybetti biliyorsunuz değil mi? Ne zaman diye Soran Seyit’e, Petro senin ölüm haberini aldığından birkaç gün sonra. Seyit; Şura benim öldüğümü mü zannediyor. Ben mektup yazmıştım der Seyit. O zaman karşına çıkmam ona büyük sürpriz olacak.

Ekran Alıntısı.PNG kurt 4

Akşam beraber yemek yenir, dostluğa kadeh kaldırırlar. Petro yemek sonrası onları uğurlar, asker olduğunuzu söylemeyin, kimseye görünmeyin der.

Seyit ile Celil fayton ile yola çıkarlar. Petro hain bir plan yapar, Seyit’i öldürtmek ister. Yolda pusu kurulur, ateş açılır. Aralarında müthiş bir silahlı çatışma çıkar. Çoğunu öldürürler. Celil ile buradan sağ salim kurtulurlar.

Seyit, babasına mektup yazar, yapmam gereken işler var, halledip, en yakın zamanda görüşeceğiz.

Merkezde Mişa sorguya çekilir. Petro bir haindir, kaçan subayları biliyorum, nereye gittiklerini söyleyebilirim, der. Mişa, Petro’nun suratına tükürür.

Seyit, kaldıkları evin boşaltıldığını ve yağmalandığını görür. Diğer tarafta Şura, annesi ve kardeşi ile hazırlanırlar yarın Petrograd’a gideceklerdir.

Ekran Alıntısı.PNG kurt 6

Celil ile Tatya, Şura ile karşılaşırlar. Şura şaşırır, Tatya ile sarılırlar. Seyit odada uykudadır, at üstünde giderken Şura’nın Seyit diye seslendiğini duyar. O sırada Şura yanağını okşar, uyandırır. Gözlerini açan Seyit, Şura’yı karşısında görünce çok şaşırır, boynuna sarılır. Şura, ağlamaktan konuşamaz.

Ekran Alıntısı.PNG kurt 5

O sıra kapı çalar, annesi ve kardeşi gelir. İstasyonda annesine ben Şura’yı almaya geldim. Hayatım boyunca hayatımı kızınızın mutluluğuna adayacağımı, onu hep sevip, koruyacağıma şerefim üzerine söz veririm.

İsyancılar, Petro’nun anne ve babasını arabaya bindirip götürmek ister. Petro gelir, onla annem babam der. Tabancasını çeker ama dinlemezler, götürürler.

Şura’nın annesi nereye gitmek istediklerini sorar, Kırım’a ailemin yanına diyerek cevap verir Seyit. Hayatınız tehlikede, gideceğiniz yer de güvenli değil. Annesi gitmesine izin vermez. Seyit annenin şartlarına karşı çıkamam. İsyancılar istasyonu basar. Celil ve Seyit ile isyancılar arasında amansız bir mücadele başlar.

Ekran Alıntısı.PNG kurt 8

O sırada tren gelir, Şura ve annesi trene binerler, Seyit ile vedalaşırlar. Seyit 2 ay sonra gelir alırım.

Ekran Alıntısı.PNG kurt 7

Şura, trenin penceresinden Seyit’i izler. Sonra döner annesine, anne beni afet, öper alır valizini trenden iner. Seyit ile sarılırlar ve 3.bölüm burada biter.

Ay Yapım’ın zor şartlar altında çekilen bu dizisi için çok çalışılmış, çok da masraf edilmiş. Kış şartlarında karlık bölgelerde çekilen savaş sahneleri görülmeye değer. Kıvanç Tatlıtuğ bu rol için çok emek vermiş, çok da çalışmış. Oyunculuğu gerçekten harika… Rusya bölümleri 1-2 bölüm sonra artık İstanbul bölümleri gelecek, hep birlikte göreceğiz.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Görseller internetten ve dizifilm.com’dan alınmıştır.

Melis Balcılar (Melix) yeni sesler, yeni yüzler,

17 Ağustos ’13

Kategori
Müzik
Melis Balcılar (Melix) yeni sesler, yeni yüzler.Melix adlı Albüm kapağı.


Bu blog yazımda yeni bir ses, yeni bir yüz Melix’ i (kızım) tanıtmak istiyorum sizlere. Evet, benim biricik kızım Melis Balcılar. Ta ki çocukluğundan beri, tam bir müzik tutkunu. Ortaokul yıllarında annesinin aldığı bir gitarla başladı müziğe. İzmir’de Özel Türk Kolejini bitirip, İstanbul’da Haliç Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümüne burslu olarak kazandı ve kaydoldu. 3. Sınıfta ilk müzik grubunu kurdu. Melis grubun solistiydi. Değişik etkinliklere katılıyorlardı. Boğaziçi Üniversitesi “Battle of the Bands” Yarışmasında 1. lik ödülü almışlardır.

2004 yılında Hipnoz adlı bir grup kurmuşlar. Alternatif müzik ve cover türü müzik yapmışlardır. Kendi şarkıları ve coverlardan oluşan repertuarları ile çok çeşitli barlarda çaldılar.

Geçtiğimiz yıllarda ise ilk solo albümü için çalışmalara başlamıştır Melis ve geçtiğimiz Mart ayımda ilk solo albümü “Melix” i çıkartmıştır. Albüm şu an da müzik marketlerdeki yerini almıştır.

Melis, yaptığı müziğin tarzını Elektronik altyapılı Rock olarak tanımlıyor.

Albüm’ ün kapak yazısında; Sevgili dinleyici, bu elinde tuttuğun albüm, kendimi bildim bileli kurduğum en büyük hayaldi, ve işte şimdi gerçek oldu. İçimdeki melodileri, söyleyip te söyleyemediklerimi, duygularımı, heyecanlarımı ve hezeyanlarımı kendimce bu şarkılarla haykırdım. Mutluyken şarkı yazılmaz derler, ama ben mutluyken yazdım; çünkü içimdeki müzik tutkusu hiç peşimi bırakmadı.

CD’de 8 parça mevcut, sekizinin de söz ve müziği Melis’e ait. Parçalar: Soytarı, X, Bu gece gelecektin, Aranıyor kalbim, Kelebek etkisi, Gardiyan, Kırılganlık ve Gardiyan remix.

Çıkış parçası olan “X” e ise bir video klip çekti geçtiğimiz ay, klip şu an müzik kanallarında gösterimde.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde, Fog TV. de Hakan Bilgin’in “Gece gece” ve “Ebru Hekimoğlu ile her şey” adlı canlı yayın programa çıkmıştır. Sonra da TRT FM’de ve Delta FM’de canlı yayınlarda performansını göstermiştir.

Ben keyifle dinledim. Kızım olduğu için söylemiyorum. Gerçekten çok beğendim.

Melis, iş olarak da müzikle iç içe. Taksim, Tünel’de “Studio Fanus” isimli prova ve kayıt stüdyosu mevcut. Asıl mesleği annesi gibi İngilizce öğretmenliği, ama yapmıyor, ne yapalım müzik tutkusu, tercih onun.

Başarılarının devamını diliyorum canım kızım, yolun açık olsun.

Sizlerin de hayatınız, hoş bir melodi gibi olsun, sevgili okurlarım.

Melis’i yeni ses, yeni yüz olarak tanımak ve dinlemek isterseniz şu sayfalara bir göz atın derim:

(www.facebook.com/melisbalcilar)

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Medcezir’in Mert’i, Taner Ölmez’in sevgilisi var mı?

Star Tv.in süper dizisi Medcezir’in Mert’i Taner Ölmez’in gerçek hayatta sevgili var mı? Medcezir’de Eylül (Hazar Ergüçlü) ile sevgili olan Mert, genç kızlar tarafından çok beğeniliyor. Dizide 19 yaşında bir karakteri canlandıran Taner 28 yaşında. Minyon tipli olması nedeniyle yaşını göstermiyor. Çizgi roman karakterleri ile büyüyen onlarla arkadaş olan Mert karakteri son derece eğlenceli biri.

Medcezir dizisinde Eylül karakteri ile Mert karakteri iki sevgiliyi canlandırıyorlar.

 

Geçtiğimiz Ekim ayı içerisinde Kuzey Güney dizisinin başrol oyuncularından Öykü Karayel ile öpüşürken yakalanmış. Asmalımescit’deki bir lokantada baş başa yemek yiyen ikili, gece 02,30 sularında mekandan ayrılan ikili, bir ara yol ortasında öpüşürler. Flaşların ani patlamasıyla neye uğradığını şaşıran ikili ayrı yönlere doğru yürüyerek ayrılırlar. Kısa süren bu birliktelikten sonra, en son Öykü Karayel yabancı bir erkek arkadaşı ile görüldü.

Taner Ölmez sevgilisi ile görüntülendi

Taner Ölmez’in geçtiğimiz aylarda, bir sevgilisi olduğu ortaya çıkmıştı. İsmi henüz bilinmeyen genç kızla en son Beyoğlu Hayal Kahvesi’nde görüntülenen Taner Ölmez, Objektiflerden kaçamamıştı.

Mekan çıkışında taksi ile evine gitmek isteyen Taner, patlayan flaşlar karşısında şaşkınlık yaşamıştır.  Kendisini görüntülemek isteyen muhabirlere, “Abi beni neden çekiyorsunuz siz ya…”  diyerek bu tür şeylere alışık olmadığını belirtmiştir. Taksi içinde yüzünü gizlemeye çalışan Taner Ölmez’e karşılık, kız arkadaşının rahat olması dikkatlerden kaçmamıştır.

Yerin kulağı var diyelim, elbet bir gün bu yeni sevgilinin ismi ortaya çıkacaktır.

 

Not: Görseller internetten alınmıştır.

 

 

 

 

 

Fatih Harbiye / Neriman & Macit aşkının tadı kaçtı!

24 Mart ’14

Kategori
TV Programları
Fatih Harbiye / Neriman & Macit aşkının tadı kaçtı!

Show Tv.in aşk ve drama dizisi “Fatih Harbiye” de Neriman, Macit aşkının tadı kaçtı. Resmen acı aşk oldu. Peyami Safa‘nın romanından alınan, Koliba Film‘in bu güzel yapımı, ara ara Fatih mahalle kültüründen örnekler de vermektedir. Kader Hanım kötü kaynana nasıl olunur, gelin nasıl kullanılır. Çok çarpıcı yönleri izleyiciye sunuyor. Tebrikler Kader Hanım, çok da güzel oynuyorsunuz.

Dizinin reytingleri AB’de 8.sırada, Total’de 5.sırada yer almış.

Geçen bölüm Faiz Bey Arcaoğlu şirketine gitmişti. Orada Macit ile karşılaşır. Pelin, babası Selim Bey ve Şahika da oradadır. Faiz Bey, sen Demirhan’ların ortağı mısın diye sorar. Kızımdan uzak dur delikanlı. O sırada Pelin yanlarına gelir, Macit benimle nişanlandığımızı söyle dininiz mi? Faiz Bey, siz nişanlı mısınız? Diye sorar. Pelin, yüzüğünü Faiz Beyin gözünün içine sokarak gösterir. Selim Bey de lafa karışır, kızım Pelin ve ortağımın oğlu nişanlılar, yakında da evlenecekler. Buradan gitseniz iyi olu der ve kibarca kovar.

Macit, Şahika’ya Faiz Beyi sen mi çağırdın diye sorar. İlk fırsatta seni kapının önüne koyarım. Pelin’in odasına çıkar, ne yapmak istediğini sorar, Pelin oyunu kurallarına göre oynayalım, biz nişanlıyız, der.

Neriman, Fahriye’nin yanına gelir, çıkışta Şinasi ile karşılaşır. Teklifi düşündün mü diye sorar. Neriman şu aralar kafam çok karışık, der ve gider.

Faiz Bey, serseri mayın gibi sahilde dolaşır. Şoku atlatmaya çalışır. Kızı Neriman’ın bu nişanlı çiftin yanında, nerede durduğunu çözmeye çalışır.

Ekran Alıntısı faiz

Şahika, Selim Beyin odasına gider, çok özür dilerim, sizin bana böyle görmenizi hiç istemezdim. Ağlamaklı bir hal takınır. Selim Bey teselli eder.

Ekran Alıntısı dokunma

Macit Neriman’a mesaj atar, acil çay bahçesinde buluşmamız lazım. Neriman evden çıkar. Macit ile yan yana gelirler. Neriman, babam şirkete geldi mi diye sorar. Senin yalanların yüzünden ailem zarar görüyor. Macit, özür diler. Neriman ben seni hiç af etmeyeceğim, ben ailemi babamı kaybettim der. Macit elini uzatır. Neriman, dokunma bana, diyerek sert tepki gösterir. Baban ile konuşayım der. Neriman, benim ailem para yüzünden bu kadar zavallı duruma düşmez. Halası Gülfer Hanım telefon eder, baban eve geldi, hemen gel.

Ekran Alıntısı kedi

Cihan, cebindeki nişan yüzüğünü çıkartır, bakar. Sen kim mutlu olma hayalleri kurmak kim diye söylenir. Ayağının dibindeki tekir kedi miyavlar. De bakiyim, yalan mı? Bi de sana nankör derler, senden daha nankörü de var kızım. Allah’ım ya… Ustası kedi ile konuşmaya mı başladın diye sorar, Cihan güler geçer, biraz izin ister.

Ekran Alıntısı.PNG kader

Kader Hanımın ayağının alçıları alınır. Eve gelirler, kader Hanım oğlu Emre’ye, akşam gezmeye götürmesini ister. Parka çay bahçesine giderler. Aniden sırtım tutuldu deyip, gelini Arzu’nun ovmasını ister. El Alemin ortasında kaynanalığını gösterir. Emre, ağzını bile açmaz.

Ekran Alıntısı.PNG fati9

Faiz Bey kızı ile yalnız görüşmek ister. Gülter hanıma dışarı çıkmasını ister. Kızına söylenir, senin sevdiğin adamın sesi çıkmadı, ne yalan dedi, ne de yanlış. Bu nasıl bir zavallılıktır Neriman. Yazıklar olsun sana… Neriman, baba gerçekten bilmiyordum, der. Beni anla… Faiz Bey, yıllar sonra senin yüzünden selim Demirhan’la karşı karşıya kaldık. Neriman, baba özür dilerim.

Kerim Bey, karısı İnci Hanıma daha düşkündür. Baş başa bir tatil yapmayı ister. İnci Hanım, şimdi olmaz, Macit ile Pelin’in arası düzelmeden olmaz. Kerim Bey, iki aile bu akşam bir yemek yiyelim. İnci Hanım, ben Beyza’yı arar, söylerim.

Ekran Alıntısı.PNG macit 7

İnci Hanım, akşama Pelinler gelecek, birlikte yemek yiyeceğiz. Macit, kursa bakmayın, size katılamayacağım.  Siz birlikte olun anneciğim benim kutlayacak bir şeyim yok. Şirkette işlerim var, akşama beni beklemeyin.

Ekran Alıntısı.PNG macit 8

Macit, Özgür ile görüşüler. Neriman ile görüşebildin mi? Macit, elini bile tutamadım, der. Macit sen olsan ne yapardın diye sorar. Özgür, bana ne bakıyorsun, ben önünü arkasını hesaplamam, kapıya dayanırım, olmadı pencereden girerim. Macit, kalkar gider. Özür, gitme dese de, Macit bana yardım edecek birini biliyorum.

Macit, mahalleye gelir Cihan’dan yardım ister. Bana borcun var öde, ben Neriman ile acil konuşmam lazım, ayarla der. Cep numarasını verir, haber bekliyorum der, çıkar gider.

Pelin, annesi ile görüşür, taktik değiştirmiştir. Macit ne kadar çok Neriman’ın üstüne giderse kaçacak, zavallı Neriman. Macit’in ihtiyacı olan anlayışlı kadını oynar. Sadece zaman ve sabır, der.

Ekran Alıntısı.PNG fatih 1

Macit, cep telefon görüntülerinden Neriman’ı izler. Neriman’ın seni seviyorum aşk sözüne karşılık, seni seviyorum Neriman diyerek cevap verir.

Faiz Bey, Şahikaya düşmanım işyerinde nasıl çalışırsın, deyince Şahika bu işte benim suçum yok der. Şahika ile Faiz Bey tartışır, şahika ben ekmeğimin peşindeyim, senin kız neyin peşindeymiş! Şahika, evi terk eder. Cihan’a gider, Cihan kendi evine Fahriye’nin yanına getirir, kendisi dükkânda kalır. Sabah kahvaltılık malzemelerle eve getirir. Güzel bir kahvaltıdan sonra, annesi Gülter’i dinlemez, gitme dese de, tekrar işine gider.

Nezahat, itfaiyeci Asım Bey ile bir daha buluşur, konuşur. Daha sonra, Asım Bey Şinasi’nin müzik okulunda onunla da konuşur, gelip istemelerini söyler.

Macit, Cihan’ı arar, benim bugün Neriman ile görüşmem lazım, ayarlayabildin mi diye sorar. Cihan, kardeşi Fahriye’ye gelir, saksıyı çalıştır, Neriman’ı Macit ile görüştürmemiz lazım, söz verdim, can borcum var.

Şinasi, teşekkür için dükkana gelen Faiz Beye Neriman’ ın atölyede müzik dersi vermesini ister. Faiz Bey konuşurum, der. Bu tekliften Rüya hiç hoşlanmaz.

Akşam aile arasında yemek yenir. Ama, Macit yoktur. Annesi İnci Hanım dükkanda işleri var, çalışıyor diyerek oğlunu korur.

Pelin, sabah İnci Hanımın evine gelir, Macit’i uyandıracak beraber kahvaltı yapacaklardır. Odasına gider, sana güzel bir kahvaltı hazırladım. Dün akşamki aile yemeğine gelmedin, annelerimiz çok üzüldü. Seninle bir anlaşma yaptık, nişanlı olduğumuz sürece bunu unutmayalım. Hadi kahvaltıya diyerek aşağı iner.

Fahriye, Neriman’a gelir. Senin bol oksijen alman lazım, beraber çıkıp dolaşalım. Beraber okulun bahçesinde buluşup, çıkacaklardır.

Ekran Alıntısı fatih 10

Neriman bahçede beklerken, Rüya gelir. Burada çalışmak istiyormuşsun. Açık söyleyeyim Şinasi’nin kafasını karıştırıyorsun. Şinasi’nin beste yapması lazım, unutma.

Macit ile Pelin kahvaltıya otururlar. Cihan, mesaj atar, Neriman’ın sahilde beklediğini söyler. Elini çabuk tut. Borcumu ödedim, ödeştik, der.

Macit, kahvaltıdan lokma almadan, işim var der ve çıkar. Sahilde Neriman’ı beklemeye başlar. Neriman Macit’i görünce, Fahriye’ye kızar. Fahriye sizin konuşacaklarınız vardır deyip biraz uzaklaşır.

Pelin, Şahika’yı odasına çağırır. Evdeki durumu sorar. Neriman’ı sorar.

Macit, konuşmamız lazım deyip kolundan tutar. Neriman benim konuşacak bir şeyim yok deyince kendine çeker, o zaman hisset der ve sarılır. Öylece dakikalarca kalırlar. Pelin adına takip eden adam poz, poz, resimlerini çeker. Macit, nedenlerini, babasının kalp krizini bir, bir, anlatır. Sana yemin ediyorum o kadınla evlenmeyeceğim. Sadece formalite bir nişanlılık, aklımda, kalbimde sadece sen varsın, ben sana aittim. Bizim için bana inanmak zorundasın Neriman.

Ekran Alıntısı.PNG fatih 4

Dokunaklı bir parça çalar fonda. “Aşkın bir güneş gibi, doğuyor karanlığa. Bak gözlerime, dokun kal yanımda…”

Macit, bana seni sevmediğimi söyleyebilir misin, ben sensiz yaşayamam Neriman. Seni seviyorum. Lütfen gitme, beni bırakma. Başlarını birbirlerine dayarlar. Öylece hareketsiz kalırlar. Ve bu bölüm de burada biter.

Macit’in (Kadir Doğulu) bu kadar içten sözleri, Neriman’ı ikna edebilecek mi? Tadı kaçan aşklarını geri getirecek mi? Bu acı aşk tekrar, tatlanacak mı? İlerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten, dizifilm.com’dan ve print screen yöntemiyle tarafımdan diziden alınmıştır

Medcezir’in yeni oyuncuları!

23 Mart ’14

Kategori
TV Programları

 

Medcezir’in yeni oyuncuları!

Star Tv.in “Medcezir” dizisi, kadrosuna aldığı yeni oyuncularla dolu dizgin gidiyor. Ay Yapım’ın bu dizisine, ana kadroya ilaveten muhtelif bölümlerde en az ona yakın oyuncu girdi. Bu oyuncu kadrosunun genişlemesi, konunun zenginleşmesine ve izleyicinin diziye olan ilgisini arttırıyor. En son 27.bölümde iki yeni oyuncu kadroya dahil oldu. Asım Şekip Kaya’nın üçüncü kızı, 18 yıl önceki kaçamak aşklarından Reyhan Arsen’den olan kızı Ada ortaya çıktı.

Ayrıca bir çocuk karakter olarak, Kadir’i gördük 26 ve 27 bölümlerde ekranlara geldi. “Kadir” karakteri ruh hastası Tan’ın, Mira’ya olan aşkı nedeniyle, Mira’ya ulaşmak istediği bir maşa olarak kullanmaya başladı. Kadir, hastanede çalışan bir hemşirenin oğludur.  Klasik müzik tutkusu nedeniyle, piyano hocası olan Tan ile tanışmış olmalı ki, Tam bu çocuğu kötü emellerine kavuşmak için kullanıyor.

Şimdi bu iki yeni oyuncuyu tanıyalım:

“ADA” karakterini Özge Gürel can veriyor. Özge Gürel, 5 Şubat 1987 İstanbul doğumlu, yani 27 yaşında. Medcezir’de 18 yaşında Ada’yı canlandırıyor. Tipi biraz minyon olduğu için yaşını göstermiyor. Özge Gürel, dizi, reklam ve sinema oyuncusudur.  Güzel oyuncumuz, daha önceleri Kızım Nerede, Huzur Sokağı ve Muhteşem Yüzyıl dizilerinde rol almış. Beykent Üniversitesi, Uluslararası Ticaret bölümünden mezun olmuştur.  Genç oyuncu tesadüf eseri girdiği bu sektörde kalıcı olmak istediğini, çok çalıştığını, dans ve şan dersi, diksiyon derleri aldığını belirtmiştir.

“KADİR” karakterini canlandıran Erhan Can Kartal oynuyor. İstanbul, 19 Aralık 1998 doğumlu. Best Child Model of the Word birincisi. Ezel dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ’un, Muhteşem Yüzyıl’da Şehzade Bayazıt’ın çocukluğunu canlandırmıştır. Kayıp dizisinde de oynamıştır. Gitar ve keman çalıyor. 15 yaşında olan Erhan bayağı çocuk güzeli bir tip. 4-5 yıl sonra yakışıklı bir genç olarak karşınıza çıkabilir.

Daha önce Medcezir dizisine katılanlar:

( BAHRİYE HANIM ) : Ayşenil Şamlıoğlu

Selim Sezer’in teyzesi.  2 bölüm oynadı.

( CEM ) : Berk Cankat

Bahriye Hanımın Amerika’da eğitim gören oğlu. 2 Bölüm oynadı. İlerleyen bölümlerde tekrar dizide olabilir.

( TAN ) :  Saim Karakale

Mira’nın piyano hocası, 9 Bölümde diziye katılmıştır. 27.Bölümde tekrar ortaya çıktı. İlerleyen bölümlerde  dizide yer alacak.

( LEYLA ) :  Hare Sürel

Yaman’ın Tozludere’den eski kız arkadaşı. 27.bölümde sinyal verdi, önümüzdeki bölümlerde, Türkiye’ya amcasının yanına gelecek, dizide yer alacak.

( SEDEF ) :  Defne Kayalar

Asım Şekip Kaya’nın ortanca kızı, Ender Hanımın kardeşi. 10.Bölümde diziye katıldı. Dizinin devamlı kadrosunda. Son derece başarılı bir oyunculuk sergiliyor.

Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın başrolünü oynadığı “Medcezir” de şayet en az iki sezon devam edeceğini farz edersek, Senaristimiz Ece Yörenç konuda daralma yaşadığında, bakalım daha ne kadar yeni karakter sokacak diziye, hep birlikte göreceğiz.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten alınmıştır.

 

 

Kara Para Aşk / Süper bir dizi daha!

23 Mart ’14

Kategori
TV Programları
Kara Para Aşk / Süper bir dizi daha!

Atv’nin yeni dizisi, bir Ay Yapım projesi olan “Kara Para Aşk” bu hafta 2.bölümü ekranlara geldi. İlk bölümde bu diziyi izlemek konusunda kararsız kaldım. İkinci bölümü de izleyeyim de ona göre karar veririm dedim. Ve ikinci bölüm hayli iğlimi çekti, evet süper bir dizi daha dedim, izlemeye ve dizi hakkında yazmaya karar verdim.

Reytinglerine bakarsak, 2.Bölümde yükseldi. AB’de, 5 basmak yükselerek 2.sırada, Total’de 1 basamak yükselerek 3.sırada yer aldı. Muhteşem Yüzyıl’ın final yapmasından sonra rakipsiz kalacak, birinci sırada yer alacak gibi gözüküyor.

Tuba Büyüküstün’ü geçmiş yıllarda “Ihlamurlar Altında” dizisinde izlemiştim. Bu dizide başarılı bulduğumu söyleyebilirim. Bu dizi için İtalya çekimlerinde, İtalyanca dersleri alıp, dili öğrenmeye bile başlamış. Bu da Tuba’nın hırsını gösteriyor. Engin Akyürek’i yıllar öce “Yabancı Damat” dizisinde seyretmiştim, çok farklı kendisini çok geliştirmiş, süper oynuyor. Ayrıca, usta oyuncu Nebahat Cehre’nin dizide varlığı bile güç katıyor.

İlk bölümde, Van’da bir çocuk kaçırma şebekesini yakalayan ve üstün başarı elde eden polis komiseri Ömer Demir bir aylık izinle ödüllendirilir. İstanbul’a ilkokul öğretmeni kız arkadaşı Selin Subaşı ile nişanlanmak üzere gelir.

Zengin bir ailenin kızı Elif Denizer, Roma’da yaşamaktadır. Doğum gününde ailesi ile birlikte olmak üzere İstanbul’a gelir.

Ömer ile Elif aynı gecede ölüm acısı yaşarlar. Ömer’in nişanlısı ile Elif’in babası bir arabada bir cinayete kurban giderler. Ömer, nişanlısının katillerini bulmak için İstanbul’daki cinayet şubesi polisleriyle olayın aydınlatılması için peşine düşer. Elif ile Ömer tatsız bir şekilde tanışırlar.

Elif’in kız kardeşi Nilüfer, Amerika’ya okumaya gidecektir, Elif Havaalanına kardeşini götürürken arabadan kaçırılırlar. Kaçıran da sözde baba dostu Tayyar Beyin adamlarıdır. Elif ve kardeşi bir çiftlik evine götürülür. Elif’e, babasının elmaslarını bulup getirmesi karşılığında kardeşi bırakılacaklarını söylerler. Polise ve hiç kimseye söylememesi, söylerse kardeşinin öldürüleceği hatırlatılır. Korku ve panik içinde olan Elif, kendisinin takip edildiği ve gözetlendiğini bilir.

Ekran Alıntısı.PNG 1 sonu

Sokakta gene karşı karşıya geldiği komiser Ömer’den yardım alır, onu aniden öperek, sevgilisi rolünü üstlenmesini ister. Kafası iyice karışan Ömer, Elif’in çok şey bildiğini, bu cinayetin sırrını Elif sayesinde çözeceğini anlar, artık peşinden ayrılmaz, gölge gibi takip eder.

Elif’in annesi Zerrin Hanım, kızı Nilüfer’den haber alamayınca, Elif cep telefonunu havaalanında kaybettiği yalanını söyler.

Ömer ne yaptıysa Elif’i konuşturamaz. Ömer, kızın başındaki belanın elmaslarla alakalı olduğunu bilir.

Nilüfer’i saklayan Metin, Elif’i telefon eder, o sevgilisi olacak adamı başından defetmesini söyler.

Elif, elmasları ulaşmak için Sibel Andaç’ın ev adresini alır. Ömer, beklediği odadan, Elif gelmeyince çıkar, gider.

Cinayet dosyasının takibi, Ömer’in ağabeyi komiser Hüseyin’den alınır. Sanki birileri bu cinayetin çok fazla deşilmesini istememektedir. Ömer, yakın arkadaşı polis Arda’yı arar, buluşmak ister.

Babası ölmeden önce kızı Elif için, “ELF” isimli bir işyeri hazırlamıştı, bu büroda hayallere dalar. Bütün kutuları açar, elmasları arar. O sırada Ömer ve polis arkadaşı gelirler. Ömer, sana yardıma geldik dese de, Elif korkusundan bir şey söyleyemez. Bir kere öptük diye mi geldin, der. Hemen bir yalan uydurur, yeni ayrıldığı sevgilisinden kaçtığını söyler. Ömer’in arkadaşları bu yalanları inanırlar, bizlik bir şey yok deyip, giderler.

Üçü, dışarıda, bir ciğerciye otururlar. Bayan polis cepten internetten  sevgilisi olmadığını öğrenir. Ömer, bu kızda bir şey var. O sırda Elif’i gören Ömer, peşine takılır.

Elif, Selin’in annesinin evine gelir. İçeride kuran okunmaktadır. Sibel’in annesi Fatma Hanım, Sibel’in okuldan öğretmen arkadaşı zanneder. Elif, bir fırsatını bulur, Sibel’in odasına girer. Odayı karıştırır, kutuyu bulur, çantasına atar, çıkar. Tam abrasına binerken Ömer, kutuyu elinden kapar alır. Nişanlımın evinden çaldığın kutu, o kutu senden çok benim. Ömer, sana gösterdiğim elmasların sahte olduğunu anladın, sen elmasları arıyorsun.

Ömer kutu alır, arabasını basar, gider. Yolda, Elif önünü keser, durdurur. Elif, babasının sakladığı elmasları aradığını söyler. Elmasları isteyenler, babanı mutlaka tanıyorlar. Kutuyu açarlar, boş çıkar. Ömer, kartını verir, benim her şeyden haberim olacak.

Elif büroya uğrar, bir kargo zarfı gelir, içinden bir not “Kardeşin gönderdi, ablam beni unutmasın, elini çabuk tutsun”. İçinden kardeşinin kolyesi çıkar.

Ömer, Sibel’in annesine gider, kızından şüpheleneceği bir konu olup, olmadığını soruştur. Bir poşet içinde Sibel’in eşyalarını verir.

Elif ile annesi Zerin Hanım bankadaki gizli kasasını açtırırlar. Kasadan sadece tapu gibi birtakım evraklar çıkar, bir de Sibel’in fotoğrafı çıkar. Zerin Hanım, Sibel’i kocasının dostu zanneder.

Ekran Alıntısı.PNG 50.2

Ömer, nişanlısı Sibel’in mezarına ziyarete gider, birtakım pişmanlıklarını sesli olarak dile getirir.

Tayyar Dündar’ın oğlu Mert, telefonunu açar. Nilüfer’in sesli mesajını alır. “Babam öldü benim, ben New York’a gidiyorum, beni bir daha ararsan, rahatsız edersen, her şeyi anlatırım” mesajını dinler. Telefon açar, kapalı olduğundan ulaşamaz. Mert yattan iner, babası ile konuşurlar. New York’a gitmek ister. Babası birazda derslerine takıl, der. Göndermez.

Ömer, internet cafe de internetten Elif Denizer hakkında araştırma yapar, İtalyan gazetelerde çıkan haberlerden çıktılar, alır.

Tayyar Dündar, tam bir eli kanlı katil adam. Tabanca kurşunu ile öldürdüğü adamını ameliyat masasında ayrıca bir mide operasyonu yapıyor, hem de Türk sanat müziği dinleyerek,  tam da anlamış değilim.

Denizer Holdingde çalışan, Elif’in arkadaşı Bahar, gazeteye Ahmet Denizer hakkında haber yapması için para yerine bir kutu şeker veriyor, parayı işsiz sevgilisi Levent’e verir. Bu da çok enteresan geldi bana.

Metin, Elif’e elmasları bulamadığı için kardeşini kurtarmak istiyorsa kara para aklama işi teklif eder. Yanında Roma’ya para götürecek kendi hesabından tekrar geri gönderecektir. Babası ile bu tür işler çok yaptıklarını söyler. Metin’in bu teklifini kardeşi için kabul etmek zorunda kalır. Metin, Elif’in cep telefonuna kardeşine yapılan işkence görüntülerini yollarlar. Elif çok üzülür, ağlar. Perşembe sabahı THY ile Roma’ya uçması istenir.

Tayyar Bey, Zerrin Hanıma ziyarete gelir. Kızı Nilüfer ile ilgili haberleri olduğunu söyler. Zerin Hanım, Tayyar Beyi bir dost olarak görmektedir. Tayyar Bey, Nilüfer nerede? Diye Elif’e sorar. Elif de bir arkadaşında kalıyor diye yalan söyler, bir de annem duymasın diye tembih eder. Tayyar Bey, aklı sıra Elif’i denemiştir. Elif sınavı geçti der, adamı Metin’e.

Ömer, Elif’le konuşmak üzere eve gelir, dışarıda konuşurlar. Ömer, elmasları Roma’ya baktın mı? Diye sorar. Baban belki de bürona saklamıştır. Elif, sen her şeyi çok iyi biliyorsun diye, Ömer’i tersler. Ömer, Peki Roma’ya niye gidiyorsun?  Yarın 10’da biletin varmış. Elif, ben buraya doğum günü için gelmiştim, biletimi haftalar önceden almıştım, der. Ömer, sana yardım etmek istiyorum, polis değilsin, dedektif değilsin, elmasları nasıl bulacağını sanıyorsun? Elif, sana ne dese de, Ömer başın belada. Niye yardımımı istemiyorsun?

Ekran Alıntısı.PNG 2.5

Birbirlerine öyle bir bakışları var ki, gözler yalan söylemez, birbirlerinden çok hoşlandıklarını her ikisi de biliyor ama, ifade etmek için, ne yeri, ne de zamanı? Elif, senden hoşlanmadım? Ömer; öyle diyorsan, öyledir.

Elif, komiser Ali Beye, memurunuz Ömer Beyden şikayetçiyim, taciz ediliyorum diyerek ihbar telefonu açar. Ömer, emniyete çağrılır.

Gazetelerde, “Esrarengiz cinayette son ipucu, Sevgili değillermiş. Ahmet Denizer’in yanındaki kız bakire çıktı”. Diye bir haber vardır. Haberi okuyan Zerin Hanım rahatlar.

Elif, annesine Roma’ya 2 günlüğüne gideceğini, oradaki evi kapatacağını, markayı satacağını söyler.

Ömer, komiser Yakup’un odasına girer, ağabeyi Hüseyin’i dışarı çıkartır. Ömer ile komiser kavga ederler, Ömer komiserin gırtlağına yapışır. Ağabeyi Hüseyin Ömer’i dışarı çıkartır. Ömer, beni susturmak istiyorlar.

Elif, yakın arkadaşı Bahar’ı dost bilir, her şeyini paylaşmak ister. Roma dönüşü her şeyi anlatacağını söyler. Aslında, Bahar birtakım işler çevirmektedir, Elif’e dost gözükür.

Ömer ve ağabeyi Hüseyin, annesinin evinin çatısı akmaktadır. Ömer, ağabeyine yardım eder, aralarındaki soğukluğu da gidermek amacındadır. Yengesi, amirine saldırmışsın, en az 6 ay uzaklaştırma alacağını söyler.

Ömer’e arkadaşı polis Filiz Hanım telefon açar, Elif usta bir yalancı çıktı, bileti dün almış, haberini verir. Metin, Elif’e havalına para çantası gönderir, kontrolden yakalanmadan geçer. Uçağa koltuğuna oturur, Ömer’de aynı uçaktadır.” Ne haber”, der. Ben arkadayım, görüşürüz. Elif, Ömer’i görünce çok şaşırır. Aynı uçakta beraber Roma’ya gidiyorlar. Ve 2.Bölüm burada sona erer.

Ekran Alıntısı.PNG 2-2.PNG.sonu

Müziklerini Toygar Işıklı, öykü ve senaryosunu; Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon’un yazdığı, YapımcısıKerem Çatay, Yönetmen Ahmet Katıksız‘ ın üstlendiği, Ay Yapım’ın bu süper dizisi tutar diyorum.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten, dizifilm.com ve tarafımdan diziden print screen yöntemiyle alınmıştır.