Aylık arşivler: Şubat 2018

Çukur, Nefes Kesen Final! Vartolu Sadettin Yaşıyor!

Ay Yapım imzalı, Show TV’de ekrana gelen Çukur’un dün akşam yayınlanan bölümünün finalinde Vartolu’nun yaşadığı gerçeği heyecanı doruk noktasına çıkarırken, Selim’e isabet eden kurşunlar ise tansiyonu yükseltti.

Çukur, nefes kesen final sahnesi ile çok konuşuldu. Final sahnesinde Vartolu Sadettin ile Yamaç karşıya geldi. Vartolu’nun yaşadığını ve oğlu olduğunu öğrenen İdris baba adeta yıkıldı.

 

Pazartesi akşamları en çok konuşulan dizi olan Çukur’un dün akşam yayınlanan bölümünün final sahnesi izleyenleri soluksuz bıraktı. Medet’in kurşunlarına hedef olan Selim’in vurulması üzerine Yamaç’ın gizli bir depoda, soluğu karşısında aldığı kişi izleyenleri şoke etti. Öldüğü sanılan Vartolu’yla yüzleşen Yamaç’ın, “Bir ağabeyimi aldın, öbürü de ölüyor. Selim ölürse seni yaşatmam!” diyerek Vartolu’ya silah doğrulttuğu an tansiyonu yükseltti.

 

İşte, ‘Çukur’un nefesleri kesen final sahnesi: (1)

 

#ÇUKUREVİMİZ!

 

Çukur, dün akşam yayınlanan 18’inci bölümüyle reyting sıralamasında zirveye oturdu. Çukur, AB’de 13,49 izlenme oranı (rating), 27,78 izlenme payı (share), ABC1 20+’da 13,09 izlenme oranı (rating), 26,40 izlenme payı (share) ile birinciliği göğüsledi. Çukur’un heyecanla beklenen 18’inci bölümünün başlamasıyla birlikte izleyiciler #çukurevimiz etiketi ile Twitter’da yorumlarını paylaştı. #çukurevimiz etiketi Twitter’ın Türkiye gündeminde 16 saat, dünyada 7 saat 40 dakika, #çukur etiketi 25 dakika, #vartolu etiketi ise 30 dakika TT listesinde kaldı. Somera’nın reyting analizine göre 26 Şubat Pazartesi günü sosyal medyada en çok konuşulan programlar sıralamasında birinci oldu.

 

İDRİS, VARTOLU’NUN OĞLU OLDUĞU GERÇEĞİNİ ÖĞRENDİ!

Yüzleşme serisinin hız kesmeden devam ettiği Çukur’un 18’inci bölümünde İdris, en çok merak ettiği büyük gerçeği öğrendi. Kalp krizi geçiren Paşa’yı ziyarete gelen İdris, hayatının şokunu yaşadı. Vartolu’nun oğlu olduğunu öğrenen İdris, soluğu Aliço’nun sahildeki kulübesinde aldı. Gözyaşlarını tutamayan İdris’in hüzün dolu anları bölüme damga vurdu.

 

Vartolu’nun oğlu olduğu gerçeğini öğrenen İdris’in duygu yüklü anları:

 

Bölümde ortaya çıkan bir diğer gerçek de ekran başındakileri şaşırttı. Baykal’ın Komiser Emrah’ı gördüğü an ona “Oğlum!” diyerek sarılması akıllarda büyük soru işareti yarattı. Baba-oğlun, Çukur ve Koçovalılarla ilgili planları şimdiden merak uyandırdı.

 

VARTOLU İLE YAMAÇ YÜZLEŞİYOR!

 

Yeni bölümden yayınlanan ilk sahnede Yamaç ile Vartolu’nun yüzleşmesi gerilimi tırmandırıyor. “Ben buraya intikamımı almaya geldim. Ne güzel ben onları indirecektim, sen de beni indirecektin bitecekti” sözleriyle Yamaç’a hesap soran Vartolu’nun duyduğu cevap ise ekran başındakileri şaşırtıyor: “Babam için yaptım. Bir oğlu daha ölmesin diye yaptım!”

 

Yeni bölümden ekranlara gelen ilk sahne:

 

‘Çukur’da yüzleşme serisi heyecanının zirveye tırmanacağı yeni bölüm 5 Mart Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Kaynak Haber ve görseller : Cansu Uras İletişim Deposu, basın bülteni

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Cem Yılmaz, İki Yakışıklıyı Bir Sinema Filminde Bir Araya Getiriyor!

Cem Yılmaz, yeni filmi için hazırlığa başladığı haberini Uçankuş Tv. köşesinden duyurdu.
Sanat filmi yapacak olan komedyenin, yeni projesinde Barış Arduç ve Çağatay Ulusoy’u buluşturacağı öğrenildi.
Cem Yılmaz, yeni projesi için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz gün Arif V 216’nın gösterimi için İzmir’de hayranlarıyla buluşan komedyen, etkinliğe Çağatay Ulusoy ile Barış Arduç‘u da davet etti.

Gösterimin ardından yakışıklı oyuncularla uzun uzun sohbet eden Yılmaz’ın ikiliyi İzmir’e davet etmesinin nedeni ise sonradan ortaya çıktı.

Bugüne kadar imza attığı komedi filmleriyle milyonları kahkahaya boğan Yılmaz, bir sonraki projesinde festival filmi yapmaya karar verdi.

Başrol için de Çağatay Ulusoy ve Barış Arduç’la görüşen Cem Yılmaz’ın filmin senaristi ve yapımcısının da kendisi olacağı öğrenildi.

İmzaların atılmasıyla yeni bir komedi ikilisi doğacak.

Barış Arduç, Sadece Sen ve Deliha sinema filmlerinde oynamıştır. Son olarak Kasım 2017’de Elçin Sangu ile “Mutluluk Zamanı” komedi filminde oynamışlardır.

Çağatay Ulusoy, geçen yaz çekileceği konuşulan üçüncü sinema filmi Koca Yusuf çekilemedi. Ünlü pehlivanlarımızdan Dünya şampiyonumuz Koca Yusuf’un hayatını oynayacaktı.

2012 yazında Anadolu Kartalları filminde Üsteğmen Ahmet Onur karakterini canlandırmış, ikinci sinema filmi Delibal’da (Ağustos 2015) Barış Ayaz’ı oynamıştı.

30 yaşına kadar programının dolu olduğu söylenen Ulusoy’un önümüzdeki yaz yeni bir sinema filmi projesinde oynayacağını tahmin ediyorum. Artık bu Cem Yılmaz’ın çekeceği komedi filmi olur hep birlikte göreceğiz.

Bu arada Netflix için 20 bölümlük dizi çekim programı var. Hayatı bir koşuşturma içinde olan Çağatay Ulusoy, kaliteli dizi ve filmler yapmanın gayreti içinde.

Barış Arduç ile Çağatay Ulusoy’un nasıl bir komedi filminde oynayacağı şimdiden merak konusu!

Cem Yılmaz, iki yakışıklı ile yeni bir komedi ikilisi yaratabilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Her üç sanatçımız için hayırlı olmasını diliyorum.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Kaynak Haber : Uçankuş Tv.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Geçen Haftanın (19 – 25 Şubat 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 19 – 25 Şubat 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 33 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Geçen Hafta Gösterimdeki Diziler :

Çukur, Söz, Kırgın Çiçekler, Siyah Beyaz Aşk, Kadın, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetler, Kızlarım İçin, Alija, Diriliş Ertuğrul, Meryem, Sen Anlat Karadeniz, Bizim Hikaye, Kanatsız Kuşlar, Vatanım Sensin,  Yuvamdaki Düşman, Arka Sokaklar, Aşk ve Mavi, İstanbullu Gelin, Şevkat Yerimdar, Payitaht Abdülhamid, Yeni Gelin, Kalbimdeki Deniz, Fazilet Hanım ve Kızları, Bahtiyar Ölmez, Kalk Gidelim, Gülizar, Adı Zehra, Savaşçı, Çocuklar Duymasın, Cennetin göz Yaşları, Jet Sosyete ve Aslan Ailem dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

 

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta Sen Anlat Karadeniz 5.bölümünde aldığı 21,36 reyting puanı ile bu haftada ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Atv Tv’nin Aşk ve Mavi dizisi aldığı  7,22 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında;  Bu hafta “Diriliş Ertuğrul” 107.bölümünde aldığı 19,14 puanla AB’nin birinci sırada tekrar  yer aldı. TRT1’in “Mehmetçik Kut’ül Amare” dizisi AB’de aldığı 6,84 puanla 10.sırada yer alıyor.

 

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz (Atv) 5.Bölüm……………………….21,36 – 40,78

2.Diriliş Ertuğrul  107.Bölüm (TRT1)……………………….14,47 – 27,28

3.Çukur 17.Bölüm (Show Tv)…………………………………..11,70 – 2427

4.Söz 34.Bölüm (Star Tv)………………………………………..11,52 – 23,93

5.Kadın 17.Bölüm (Fox Tv)………………………………………10,23 – 20,96

6.Arka Sokaklar 470.Bölüm (Kanal D)……………………….8,43 – 17,24

7.Savaşçı 33.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..8,28 – 17,19

8.Bizim Hikaye 23.Bölüm (Fox Tv)……………………………8,08 – 17,99

9.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 91.Bölüm (Atv)….7,79 – 16,41

10.Aşk ve Mavi 54.Bölüm (Atv)………………………………….7,22 – 15,05

 

AB’de ilk 10 :

1-Diriliş Ertuğrul 107.Bölüm (TRT1)…………………………19,14 – 35,51

2.Sen Anlat Karadeniz 5.Bölüm (Atv)………………………..14,85 – 27,86

3.Çukur 17.Bölüm (Show Tv)……………………………………14,09 – 30,16

4.Kadın 17.Bölüm (Star Tv)………………………………………9,91 – 19,97

5.İstanbullu Gelin 38.Bölüm (Star Tv)………………………..9,65 – 19,93

6.Ufak Tefek Cinayetler 17.Bölüm (Star Tv)…………………9,13 – 18,58

7.Söz 34.Bölüm (Star Tv)…………………………………………..8,70 – 18,69

8.Vatanım Sensin 46.Bölüm (Kanal D)……………………….8,55 – 19,55

9.Payitaht Abdülhamit 39.Bölüm (TRT1)……………………7,66 – 15,82

10.Mehmetçik Kut’ül Amare 5.Bölüm (TRT1)……………..6,84 – 15,46

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

 

1.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’nin yeni dizisi  bu hafta da 5.bölümü ile haftanın dizileri arasına Total’de aldığı 21,36 puanla birinciliğini devam ettiriyor. İki haftadır Diriliş Ertuğrul dizisinin tahtına oturdu.

Tahir pes etmiyor!

Nefes ve Yiğit’in Rusya’daki özgürlük hayalleri, Vedat’ın onları yakalamasıyla suya düşer. Tahir, Batum’da Nefes’ten gelecek “sağ salim vardık” haberini beklerken, Vedat, Nefes’ten oğlunu da ayırır, Yiğit’i annesinin kollarından koparıp İstanbul’a gönderir. Nefes şimdi yabancı bir memlekette yapayalnız Vedat’ın zalim ellerindedir.

Tahir ise yüzlerce kilometre öteden çok acı bir şekilde Nefes’in her çığlığına tanık olur. Nefes’in Yiğit’i kendisine emanet ettiğini duyar ve Vedat’ın silahından çıkan merminin sesiyle büyük bir karanlığın içine gömülür. Artık hayatının tek bir amacı vardır. Ölü ya da diri, Nefes’i Vedat’ın ellerinden almak ve Yiğit’i kurtarmak.

Karadeniz’de ise, Mustafa kardeşinin hayatı karşılığında kaçırdığı Eyşan’la uğraşırken, Asiye hiç istemediği eltisi Mercan’a bohça götürmek zorunda kalır ve elbette Asiyeliğini yapar. Ancak çok geçmeden gelen bir mesaj, Asiye’nin yüreğinde büyük bir yangını başlatır. Kocası onu başka bir kadınla aldatmaktadır! Asiye tabancasını kaptığı gibi Mustafa’sının peşine düşer.

 

2.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in sevilen dizisi AB’de aldığı 21,36 reyting puanı ile bu hafta da 2.sırada yer alıyor.

Ertuğrul, saraya Halime ile birlikte gelmiş, Ares’i getirdiğini kimseye belli etmemişti. Ares’in Emir Saadeddin’le yaptığı işbirliğini sultanın huzurunda itiraf ettirmek isteyen Ertuğrul, huzura çıktığında Ares’i getirtmiş, başta Emir Saadeddin olmak üzere herkes neye uğradığını şaşırmıştı. Emir Saadeddin’le yaptığı işbirliğini sultanın huzurunda bir bir anlatan Ares, Ertuğrul’un bütün iddialarını doğrulamıştı.

Sultan, Ares’in itiraflarından sonra ne yapacak? Emir Saadeddin’e ne ceza verecek? Sultan, Emir Saadeddin’i idam edecek mi? Yoksa Emir Saadeddin kurtulmanın bir yolunu bulabilecek mi?

Ertuğrul’un bundan sonraki hamleleri ne olacak? Sultanın hatunu Mahperi ve Atabeği Altunaba, yaşananlar karşısında Ertuğrul’a ne yapacak? Ertuğrul, saray oyunlarını bertaraf edebilecek mi? Mahperi ve Altunaba’nın taht oyunlarına karşı nasıl mücadele edecek?

Turgut, Ertuğrul’un buyruğuna ve Bamsı’nın ısrarlarına rağmen Çavdar Obası’nı Kayı Obası’na uzak bir yere kurmuştu. Bunu Marya aracılığıyla öğrenen Titan ve Angelos ise iki oba arasındaki yola baskın vermiş, Aslıhan ve Hafsa’yı ele geçirmişlerdi. Haberi duyduktan sonra çılgına dönen Bamsı, Turgut’u suçlamış, ikili arasındaki gerilim artmıştı. Bamsı ve Turgut, Aslıhan ile Hafsa’yı kurtarabilecek mi? Hamile olan Hafsa’ya ne olacak? Bebeğini kaybedecek mi?

3.ÇUKUR : Show Tv’nin fenomen dizisi bu hafta 17.bölümünde 3.sıradaki yerini koruyor. Haftanın dizileri arasında AB’de aldığı 14,09 reyting puanı ile 3.sırada yerini kuruyor.

Çukur’un 17. bölümünde; Vartolu’nun evinden çıkan cenaze tüm dengeleri sonsuza kadar değiştirecektir. Çukur’daki yüzleşme serisi hiç olmadığı kadar sert devam edecektir. Çukur’a gelen davetsiz misafir fırtına etkisi yaratacaktır. Başta Yamaç, Sena ve İdris olmak üzere herkes başına geleceklerden bihaberdir. Çukur’da dengelerin sarsıldığı, çalkantılı bir dönem başlıyor. Sena’nın da abisi olan çılgın polis Komiser Emrah (Alperen Duymaz) Çukur’a geliyor. Ortalık bir anda karışıyor. Sena ağabeyi ile sürpriz karşılaması onu ağlatır. (1)

 

 4.SÖZ : Star Tv’nin Söz dizisi 34.bölümünde Total’de aldığı 11,70 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında bu hafta da 4.sırada yer alıyor.

Nazlı’nın hayatı Timin yetişmesine bağlı…
Dört bir yanı teröristler tarafından sarılan Tim köşeye sıkışmıştır. Amansız bir mücadelenin tam ortasındayken Agah’ın sürpriz planı bütün dengeleri değiştirir.

Derman’ın emriyle adamları hemen harekete geçer. Derman’ın adamını teşhis eden Nazlı, hain bir tuzakla kaçırılır. Tim hemen harekete geçer. Karabatak yaralı olmasına rağmen canını dişine takıp Nazlı’yı bulmak için yemin eder. Zamana karşı kıyasıya bir yarış başlar. Eğer Tim zamanında yetişemezse Nazlı’nın hayatı sona erecektir.

Bu sırada Yavuz da annesinin katiliyle ilgili babasından şok edici bir bilgi öğrenir.

Keşif ekibine katılan Keşanlı ve Çaylak ise beklemedikleri bir saldırıyla karşı karşıya kalırlar. Çatlak ağır yaralanır. Üstelik bir harabede sıkışırlar ve yardım çağrılarını kimse duyamaz. Çaylak, Keşanlı’nın kollarında şehit olmak üzeredir.

5.KADIN : Fox Tv’nin ilgi çeken dizisi Kadın, Star Tv’nin Ufak Tefek Cinayetler dizisi ile yer değiştirdi 5.sırada yer aldı. AB’de aldığı 10,23 reyting puanı ile haftanın dizileri arasına bu hafta 5.sıradan girdi.

Şirin’in tüm yalanları bir bir ortaya çıkarken kızları arasında kalan Hatice ne yapacak? 

Şirin yüzünden Bahar’ın evden gitmesini isteyen Hatice, Bahar’ın tepkisi karşısında ne yapacağını bilemez ve utanır. Şirin’in yalanlarından sıkılan Enver ise Hikmet’ten öğrendiklerinden sonra Şirin’e olan öfkesine engel olamaz. Enver, artık Şirin’in hiçbir söylediğine inanmamaya karar verir ve Şirin ile arasına mesafe koyar. Bahar’ın her kötü gününde yanında olan Arif’in, bu kez Bahar’ın yanında olmasına ihtiyacı vardır. Bu kötü olay ise Bahar ve Arif’i biraz daha yakınlaştırır. Şirin tüm olanlardan sonra söylediği yalanları düzeltmek yerine bir hamle daha yapar. Bunun farkına varan Enver, Şirin’in değil Bahar’ın yanında olmaya karar verir. Eski evine dönmeye karar veren Bahar’ı ise zor günler beklemektedir.

 

HER İKİ KATEGORİDE İLK ON’DA YER ALAN DİZİLER :

Çukur (Show),  Söz (Star), Kadın (fox), Diriliş Ertuğrul (TRT1) ve Sen Anlat Karadeniz (Atv) her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk onda: Atv ve Fox Tv . 3 dizi.  Star Tv, TRT1, Show Tv  ve Kanal D birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk onda: Star Tv 4 dizi,  TRT1 3 dizi. Atv, Show Tv ve Kanal D birer  dizi ile yer almıştır

Bu haftanın kanalı; Star Tv. AB’de 4 dizi ve Total’de 1 dizi  ile haftanın kanalı olmuştur.

Bu hafta geçen haftanın kopyası gibi olduğunu görüyoruz. Sıralama neredeyse hiç değişmiyor. İzleyici beğendiği diziyi her hafta takip ediyor.

Keyifli Seyirler…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

(1) : https://www.youtube.com/watch?v=XCXDl5kkfi0

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Seçkin Özdemir’in yeni dizisi Show Tv’de : “Tehlikeli Karım”

Damla Sönmez ile birlikte oynadıkları “Bir Aşk Hikayesi” dizisi ile adından söz ettiren Seçkin Özdemir yeni bir dizi ile Mart başında ekranlara geliyor.

Burak Deniz’e “Bizim Hikaye” Setinde İlginç Doğum Günü Kutlaması!

 

FOX Tv‘de ekranlara gelen ‘Bizim Hikaye‘de başrol oyuncusu Burak Deniz‘e sette ilginç bir çelenkle doğum günü kutlaması… Yapımcılığını Med Yapım’ ın üstlendiği ‘Bizim Hikaye’’ dizisinin başrollerinden Hazal Kaya ve yapım koordinatörü Deniz Dede, Burak Deniz’ in doğum gününü esprili bir çelenkle kutladılar. Çelenk üzerindeki bantta yer alan ‘Men of the ciğerimin köşesi, iyi ki doğdun.’ yazısı dikkat çekti.

Yapımcılığını MED Yapım’ın üstlendiği, başrollerini Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan’ın paylaştıkları Shameless uyarlaması ‘’Bizim Hikaye’’ dizisinde Hazal Kaya, Burak Deniz ve Reha Özcan’a; Nesrin Cevadzade, Yağızcan Konyalı, Nejat Uygur, Pınar Töre, Berkay Akın, Evrim Doğan, İsmail Karagöz, Korhan Fırat, Mehmetcan Mincinozlu, Alp Akar, Zeynep Selimoğlu ve Ömer Sevgi eşlik ediyor. İzleyicisinden tam not alan dizi “Bizim Hikaye”nin yönetmenliğini Serdar Gözelekli yapıyor. Senaryoda ise Banu Kiremitçi yer alıyor.

Burak Deniz’in oyuncu sevgilisi Büşra Develi, rol arkadaşı Hazal Kaya ve Ali Atay ve Okan Bayülgen birlikte geceye katılarak kutlamışlar. İşte o ilginç Doğum Günü çelenki. Burak deniz İnstagram sayfasından teşekkür paylaşımı…

 

Bu akşamki yeni bölümde neler olacak?

Baba Fikri can pazarında…

Böbreği çalınan Fikri’nin durumu git gide kötüleşmektedir. Bu durumdan sorumlu Yeliz ise Filiz’in öfkesine maruz kalır. Yeliz durumdan haberi yokmuş gibi görünmeye çalışsa da Filiz onu hayatlarından çıkarmakta kararlıdır.
Organ mafyasına bulaşan Yeliz, işlediği bu suç sebebiyle hapse girme tehlikesiyle yüz yüzedir. Elibollar’ın da güvenini kaybeden Yeliz, çareyi Cemil ile bir anlaşma yapmakta bulur. Acaba Yeliz bu işten sıyrılabilecek midir?

Filiz, hala o yokmuş gibi davranan Barış’la konuşmanın yollarını aramaktadır. Filiz’i hayatından çıkarmakta kararlı olan Barış sadece Filiz’de değil, ailenin geri kalanına da benzer davranışlar sergiler. Fakat Fikri’nin durumunun kötüye gitmesi Barış’ın aileden kopmasına engel olur. Filiz’in aklının hala Barış’ta olduğunu anlayan Cemil ise Yeliz’in teklifini kabul ederek bir kez daha mesleğini tehlikeye atar. Filiz’i elde etmek için büyük riskler alan Cemil sonunda aşkına karşılık bulabilecek midir?

Esra ile kaçma planları yapan Hikmet inadı bırakmaz. Ailesini karşısına alan Hikmet, Esra’yı da zor durumda bırakır. Esra ise karmaşık duygular içerisindedir. Acaba Hikmet bu imkânsız aşktan vazgeçecek midir?

Ferda’ya bakmak zorunda kalan Tülay, bir yandan da Filiz’e destek olmaya çalışır. Ferda ise Tülay ve Tufan’ın sinirlerini daha da zorlamaktadır. İki kadın arasında kalan Tufan iyice zorlanmaya başlar.

Babasını kaybetme korkusu taşıyan Filiz, bir yandan da ailesindeki sorunlarla boğuşmaktadır. Yeni yaşamına git gide alışan Barış ise, Filiz ve Cemil’in birbirlerine gerçekten yakınlaştığına inanmaya başlar.

Bizim Hikaye : 23.Bölüm Fragmanı: (1)

Bizim Hikaye bu akşam Saat:20.00’de 23.Bölümü ile Fox Tv ekranlarında…

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Çukur’da Ağlayan Ağlayana! Sena Kosovalı Dizinin Finalinde Neden Ağladı!

 

Ay Yapım imzalı, Show TV’de ekrana gelen ‘Çukur’un önceki akşam ekranlara gelen bölümünde herkes Vartolu’nun akıbetini büyük merakla bekledi ama Varto, Yamaç’ın çok sevdiği karısı Sena’yı bekleyen büyük bir sürpriz vardı. İşte bu sürprizde ağabeyinin sesini duyan ve onu görüp tanıyan Sena göz yaşlarını tutamadı.

SENA, AĞABEYİ EMRAH İLE KARŞI KARŞIYA!

Fenomen dizi ‘Çukur’un dün akşam yayınlanan bölümün final sahnesinde Sena, hayatının en büyük şokunu yaşadı. Çukur’a geldiği gibi fırtınalar estiren Komiser Emrah’ın, Sena’nın ağabeyi olduğu gerçeğinin ortaya çıktığı an ekran başındakileri de şaşkınlığa uğrattı. Genç oyuncu Alperen Duymaz’ın Emrah karakterine hayat verdiği dizide Emrah’ın Çukur’u ayrı bir renk kattı.

Sena Karakterine hayat veren Dilan Çiçek Deniz’in rol gereği annesi ve babası İzmir’de yaşıyor. Sena’nın annesi ile arası kötü, babası ile iyi. Dizinin başlarında İzmir’e ailesinin yanına gittiğini görmüştük. O zaman ağabeyi Emrah ile İzmir’de karşılaşmadılar. Polis Komiseri olarak Doğudan İstanbul’a tayini çıkar. İstanbul’da bilhassa Çukur’da esrar imalatçılarının peşine düşer, amacı toz işi yapanların kökünü kazımaktır. Koçovalı Yamaç ile Emrah Amir’in karşılaşması da çok tuhaf olur. Çalan Mozart’ın Türk marşı olduğunu bilmesi Emrah’ın çok hoşuna gider.  Babalarının bir anlaşması olduğunu söyler, ama sen anlaşmayı bozdun artık Çukur’a polis de girer, ben de girerim. Yamaç; Elinden geleni ardına koyma amirim!

Emrah Amir, Sena ile arkadaşının oturduğu  bara gelir. Piyano başında çalıyor, şarkı söylerken adamı buldukları müjdesini verir. Çukur’da Yamaç’ın bütün adamları polis tarafından toparlanır, aralarında baba İdris de vardır. Sana’ya çalan müzik tanıdık gelir. Emah “Ne söylesem yaradandan ya da kaderimden ele geçmez”. Sena ile Emrah göz göze gelirler. Sena göz yaşlarını tutamaz. Arkadaşı Sena’ya sorar. Bu kim? Sena, Ağabeyim der ve burada 17.bölüm sona erer.

 

Emrah ile Sena göz göze gelirler. Emrah’ın bakışlarında kin ve nefret vardır… Sena’da göz yaşları sel olur.

Ağabeyi Emrah’ı gören Sena’nın gözyaşları içinde kaldığı anlar: (1)

VARTOLU’NUN ÖLÜMÜ DENGELERİ ALT ÜST ETTİ!  

Geçtiğimiz bölümde Vartolu’nun otomobiline düzenlenen saldırı, bir hafta boyunca izleyicilerin aklında büyük bir soru işareti yarattı: “Vartolu öldü mü?” Vartolu’nun evinden çıkan cenaze, ‘Çukur’da yepyeni bir sayfa açtı. Bu beklenmedik ölüm başta Medet ve Saadet’i yasa boğarken; İdris ise oğlu Kahraman’ın katili öldüğü için derin bir nefes aldı. Yamaç’la birlikte Kahraman’ın mezarına giden İdris’in, oğlu ile duygusal anları ekran başındakileri gözyaşlarına boğdu.

Yamaç ile İdris’in duygu yüklü dakikaları: (2)

SELİM VURULUYOR!  (3)

Yeni bölümden yayınlanan ilk sahnede tanınmaz hale gelen Medet’in, Vartolu’nun ölümünden sonra Yamaç ve Selim’in karşısına çıktığı an tansiyonu yükseltiyor. İki kardeşe silah doğrultan Medet karşısında Selim’in kendini siper ettiği ve kurşunun hedefi olduğu sahne, gerilimi tırmandıracak.

Yeni bölümden ekranlara gelen ilk sahne: (3)

Çukur’da ağlayan ağlayana… İdris Baba Mezarlıkta oğlu Kahraman için ağlar. 17.bölüm finalinde Sena Kosova’lı ağabeyi ile göz göze gelince ağlar!.. Medet ve Celasun mezara konulan Vartolu için ağlıyor. Şimdi de Selim vuruluyor, karısı ve kızları onun için ağlayacak!

‘Çukur’un merakla beklenecek yeni bölüm 26 Şubat Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: (1) https://www.youtube.com/watch?v=XCXDl5kkfi0

(2) https://www.youtube.com/watch?v=fhY4I_76UhE

(3) https://www.youtube.com/watch?v=fhY4I_76UhE

Kaynak Haber ve görseller : Cansu Uras İletişim Deposu, basın bülteni

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

“Çukur” Pazartesi Gecesi 3 kategoride de Lider! Çukur’a Yeni Oyuncu!

VARTOLU SADETTİN ÖLÜYOR MU?

Başrollerini Aras Bulut İynemli (Yamaç), Dilan Çiçek Deniz (Sena), Ercan Kesal (İdris), Perihan Savaş (Sultan), Mustafa Üstündağ (Kahraman), Öner Erkan (Selim), Erkan Kolçak Köstendil (Vartolu), Rıza Kocaoğlu (Aliço), Burak Sergen (Baykal), Nebil Sayın (Muhittin), Kubilay Aka (Celasun), Ahmet Tansu Taşanlar (Avukat Nazım), Çetin Sarıkartal (Paşa), Kadir Çermik (Emmi), İrem Altuğ (Ayşe), Zeynep Kumral (Nedret), Boncuk Yılmaz (Saadet), Cem Uslu (Metin), Kemal Yıldıran (Kemal), Aytaç Uçan (Meke), Elif Doğan (Hale), İlayda Alişan (Akşın), Ece Yaşar (Karaca), Mustafa Kırantepe (Medet), Doğancan Sarıkaya (Acar) oynadığı Çukur;  Ay Yapım’ın Pazartesi gecelerinin rakipsiz dizisi oldu.

Dün akşam 17.bölümü ile Show Tv ekranlarındaydı. Maşallah diyelim, her 3 kategoride birinciliği kimselere bırakmadı. Geçen hafta AB’de olan birinciliğini dün akşam Total grubunda da ele geçirdi. Böylece; Total’de, 11,70 AB’de, 14,09 ve ABC1’de 14,84 rating puanı ile olmak üzere her üç kategorinin de lideri oldu.

TOTAL
SIRA PROGRAM KANAL BAŞLANGIÇ BİTİŞ RATING SHARE
1 CUKUR SHOW TV 20:59:44 24:17:20 11,70 24,27
2 SOZ STAR TV 20:55:33 24:17:54 11,52 23,93
3 SOZ (OZET) STAR TV 20:00:12 20:55:33 7,73 16,92
AB
SIRA PROGRAM KANAL BAŞLANGIÇ BİTİŞ RATING SHARE
1 CUKUR SHOW TV 20:59:44 24:17:20 14,09 30,16
2 SOZ STAR TV 20:55:33 24:17:54 8,70 18,69
3 CUKUR (OZET) SHOW TV 20:00:10 20:59:44 7,88 18,85
ABC1
SIRA PROGRAM KANAL BAŞLANGIÇ BİTİŞ RATING SHARE
1 CUKUR SHOW TV 20:59:44 24:17:20 14,84 29,48
2 SOZ STAR TV 20:55:33 24:17:54 10,17 20,25
3 CUKUR (OZET) SHOW TV 20:00:10 20:59:44 8,17 17,84

 

Ay Yapım diziye yeni karakterlerle takviye etmeye başladı. Akşamki bölümde yeni oyuncu olarak, Komiser Emrah karakteri olarak Alperen Duymaz yer aldı. doğrusunu söylemek gerekirse izleyici tarafından çok sevildi. Trafik polisi ile olan sahnelerinde alaycı tavrı ile seyirciden tepki aldı. Atletik yapısı ile yakışıklı görüntüsü ile beğenildi.

1992 Ankara doğumlu olan Alperen, Şu sıralarda Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde eğitim almakta olup 2. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir. Mankenlik yapan Duymaz, Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde yer almış, sonra da Acı Aşk dizisinde oynamıştır. Son olarak 2016’da Bodrum Masalı dizisinde ‘Ateş’ karakteri olarak yer almıştır.

Çukur dizisine iyi bir giriş yapan Alperen Duymaz, Komiser Emrah olarak sevilecek gibi duruyor.

Vartolu Sadettin dün akşam mezar sahneleri dışında yoktu. Her ne kadar arabasında ateşler içinde öldürülüp mezara gömülse de izleyici onu bırakmayacaktır. Önümüzdeki bölümde bunun bir aldatmaca olduğunu ve Vartolu tekrar karşımıza çıkacaktır. Twitter da Krallar ölmez twitleri atılmıştır. Çukur’da Vartolu Sadettin’siz olmaz. Onu gözü yaşlı olarak sevdiği arkasından göz yaşı dökmüştür.

Somera araştırmalarına göre Çukur ayrıca en çok konuşulan diziler arasında ilk sırada yer almıştır.

Çukur artık Show Tv’de herkesin sabırsızla beklenen fenomen dizisi olmuştur. Şimdiden bir sonraki bölüm merakla beklenmektedir. Vartolu Sadettin gerçekten öldü mü?

26 Şubat akşamını Vartolu Sadettin’i tekrar görmek için sabırsızlıkla bekliyor. Yeni bölümden ilk sahnede; Yamaç’ın vurulmasını engelleyen ağabeyi  Selim, Yamaç’ı kenara itiyor ama kendisi sırtından kurşunlanıyor. (1)

Çukur, 18.Bölüm 26 Şubat akşamı Show Tv ekranlarında olacak. Yamaç’ın abisi Selim’in ölmemesi için “Hayır…” haykırışı hala kulaklarımızda…

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

18.Bölümden ilk sahne: (1) https://www.youtube.com/watch?v=szZfT8UAW2g

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Geçen Haftanın (12 – 18 Şubat 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 12 – 18 Şubat 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 33 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Geçen Hafta Gösterimdeki Diziler :

Söz, Çukur, Kırgın Çiçekler, Siyah Beyaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetler, Kadın, Kızlarım İçin, Alija, Diriliş Ertuğrul, Meryem, Sen Anlat Karadeniz, Bizim Hikaye, Kanatsız Kuşlar, Vatanım Sensin, Siyah İnci, Yuvamdaki Düşman, Arka Sokaklar, Aşk ve Mavi, İstanbullu Gelin, Şevkat Yerimdar, Payitaht Abdülhamid, Yeni Gelin, Kalbimdeki Deniz, Fazilet Hanım ve Kızları, Bahtiyar Ölmez, Kalk Gidelim, Gülizar, Savaşçı, Çocuklar Duymasın, Cennetin göz Yaşları, Jet Sosyete ve Aslan Ailem dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

 

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta Sen Anlat Karadeniz 4.bölümünde aldığı 20,43 reyting puanı ile bu haftada ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Atv Tv’nin Aşk ve Mavi dizisi aldığı  6,93 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında;  Bu hafta “Diriliş Ertuğrul” 106.bölümünde aldığı 18,36 puanla AB’nin birinci sırada tekrar  yer aldı. TRT1’in “Payitaht Abdülmecit” dizisi AB’de aldığı 7,64 puanla 10.sırada yer alıyor.

 

 

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım.

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz (Atv) 4.Bölüm……………………….20,43 – 39,44

2.Diriliş Ertuğrul  106.Bölüm (TRT1)……………………….14,69 – 27,42

3.Söz 33.Bölüm (Star Tv)………………………………………..11,49 – 23,43

4.Çukur 16.Bölüm (Show Tv)…………………………………..11,27 – 23,05

5.Kadın 16.Bölüm (Fox Tv)……………………………………….9,36 – 19,93

6.Arka Sokaklar 469.Bölüm (Kanal D)……………………….9,32 – 18,57

7.Savaşçı 32.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..8,31 – 17,71

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 90.Bölüm (Atv)….8,10 – 17,53

9.Bizim Hikaye 22.Bölüm (Fox Tv)……………………………7,54 – 15,88

10.Aşk ve Mavi 53.Bölüm (Atv)………………………………….6,93 – 14,12

 

AB’de ilk 10 :

1-Diriliş Ertuğrul 106.Bölüm (TRT1)…………………………18,36 – 35,84

2.Sen Anlat Karadeniz 4.Bölüm (Atv)………………………..13,66 – 27,65

3.Çukur 16.Bölüm (Show Tv)……………………………………12,83 – 27,78

4.Ufak Tefek Cinayetler 16.Bölüm (Star Tv)……………….10,46 – 22,34

5.Jet Sosyete (Star Tv) 1.Bölüm………………………………..10,31 – 22,26

6.Kadın 16.Bölüm (Fox Tv)………………………………………10,46 -22,34

7.İstanbullu Gelin 37.Bölüm (Star Tv)………………………..8,57 – 18,54

8.Vatanım Sensin 45.Bölüm (Kanal D)……………………….8,28 – 18,43

9.Söz 33.Bölüm (Star Tv)………………………………………….7,70 – 16,61

10.Payitaht Abdülhamit 38.Bölüm (TRT1)………………….7,64 – 16,45

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

 

1.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’nin yeni dizisi bir girdi, pir girdi. Henüz 4.haftasında haftanın dizileri arasına Total’de aldığı 20,43 puanla 1.sıraya yerleşti. Bu bir rekor diyebiliriz, hem de geçilemeyen Diriliş Ertuğrul dizisini, geçerek liderliğe oturdu.

Özgürlüğe kaçış
Nefes, Tahir’in canı için özgürlüğünden vazgeçip hapse girmeye razıdır ama Vedat, Tahir sayesinde ölümden kurtulur. Ancak, kahramanının Tahir Kaleli olması fikri onu delirtir. Nefes belki tetiği çekememiştir ama Vedat, o tetiğin ucunda ölmüştür. Artık Nefes’i geri istememektedir, karısını görmek istediği tek yer mezardır.

Vedat’ın planlarından habersiz olan Nefes, Mustafa’nın ona önerdiği anlaşmayı kabul eder. Oğluyla birlikte Gürcistan üzerinden Rusya’ya kaçacak ve yeni bir hayata başlayacaktır. Çünkü hem Tahir’in canını korumalıdır, hem de kendi kalbini. Çektiği sekiz yıllık işkenceye rağmen, ilk defa Tahir’in kanatmayı başardığı kalbini. Deli Tahir ise, onu iyice delirten kıskançlığın acısını hem Nefes’ten hem Mercan’dan çıkartır. Yakıp yıkarken bir yandan da yanar. Kıyamadığı tek kişi vardır; Yiğit. Yürekten bağlandığı bu çocuğu kıramaz, onları Gürcistan’a kadar götürmeye karar verir. Yeni sözlenmiş bir adamın çocuklu bir kadınla Gürcistan’a gitmesi, köyde dedikoduların yayılmasına ve dünürlerin ayağa kalkmasına yol açar. Ama hiç beklenmedik bir şekilde, Mustafa, kardeşinin bu yolculuğu yapmasına tam destek verir.

2.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in iddialı sevilen dizisi liderlikten 2.sıraya düştü. AB’de aldığı 18,36 reyting puanı ile 2.sırada yer alıyor.

Diriliş Ertuğrul 106.Bölüm Özet: Ertuğrul’dan intikam almak isteyen Ares, adamlarıyla beraber gizlice Hanlı Pazar’a sızmıştı. Tüccarlarla konuşmak için Hanlı Pazar’a gelen Ertuğrul’un önüne Atsız’ın cesedini bırakan Ares ve adamları saldırıya geçmişler fakat başarısız olmuşlardı. Yakalanan Ares, Ertuğrul tarafından kaleye götürülüp zindana atılmıştı. Ertuğrul, bildiklerini Sultan Alaeddin’e anlatması karşılığında Ares’i serbest bırakacağını söylemiş, ilk başta direnen Ares daha sonra Ertuğrul’un teklifini kabul etmiş ve Ertuğrul, yanına Halime’yi de alarak alpları ve Ares’le beraber Konya’ya doğru yola çıkmıştı.

Konya’ya varmadan Titan ve Angelos’un yolda kendisini kurtaracağını uman Ares kurtulabilecek mi? Ertuğrul, Konya yolunda ne gibi tehlikelerle karşılaşacak? Ares’i sultanın huzuruna sağ salim çıkarabilecek mi? Ares’in anlattıklarından sonra Emir Saadeddin’in gerçek yüzü ortaya çıkacak mı? Ertuğrul, Emir Saadeddin’i devirebilecek mi?
Sultana tuzak kuran ve bu tuzağı saraydaki en büyük rakibi Emir Nizameddin’in üstüne yıkıp onu bertaraf eden Emir Saadeddin, sultanın en gözde emiri olmuş ve üstündeki bütün şüphelerden sıyrılmıştı. Ertuğrul’un Konya’ya geleceğini öğrenen ve sultana bildiği her şeyi anlatacağını düşünen Emir Saadeddin ne yapacak? Ertuğrul’un anlatacakları ve Ares’in itirafları karşısında kendisini nasıl savunacak? Sultan, duyduklarından sonra Emir Saadeddin’in cezasını kesecek mi?

Titan ve Angelos, Ertuğrul’un yokluğunda Türk obalarına nasıl saldırılar yapacak? Angelos’un içerideki casusu olan Marya içeriden ne gibi istihbaratlar verecek? Marya’nın casus olduğu ortaya çıkacak mı? Karacahisar Kalesi’nin ve Türk obalarının durumu ne olacak?

 
3.ÇUKUR : Show Tv’nin iddialı dizisi bu hafta 16.bölümünde yine 3.sıradaki yerini korudu. Haftanın dizileri arasında total’de aldığı 12,83 reyting puanı ile 3.sırada yer alıyor.

Çukur’un 16. Bölümünde geçmişin perdesi aralandı; Çukur’da fırtına yaklaşıyor. Herkesin kendiyle ve birbiriyle yüzleşeceği büyük yüzleşme serisi son sürat devam ediyor. Bildiği gerçek ile babasının “Vartolu, Çukur’dan gidecek” emri arasında sıkışıp kalan Yamaç, hayatının en zorlu dönemini yaşayacak.

Vartolu ise yıllar sonra yeniden bulduğu aşkı Saadet’le sonsuza dek gitmek ile Çukur’da kalıp geçmişin intikamını alma arasında seçimini yapacak. Yamaç ile Vartolu’nun arasındaki büyük düello ise herkesin hayatını etkileyecek.

 

4.SÖZ : Star Tv’nin Söz dizisi 33.bölümünde Total’de aldığı 11,49 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında bu hafta bir basamak yükselerek 4.sırada yer aldı.

Çolak Time karşı tuzak kuruyor…
Uyuşturucu operasyonunda büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olan timi operasyon sonunda kritik bir görev beklemektedir.

Derman’ın planı sonucunda araçlarında bir bombayla kalan Kenan Müdür ve Erdem Yarbay bu kıskaçtan kurtulmak için riskli bir plan yapar. Bu planda timin de kritik bir görevi vardır. İkiye ayrılan tim, bir yandan uyuşturucu dolu kamyonu sağ salim emniyet güçlerine teslim etmek için uğraşırken, diğer yandan Kenan Müdür’ün arabasına koyulan bombayı imha etmek için mücadele eder.

Hastanede ölümle pençeleşen Safiye için artık Bahar’ın yapacağı bir şey yoktur. Üstelik Safiye’nin hayatına mal olan tehlike artık çok daha yakınlarındadır.

Harekatın başka bir safhaya geçmesiyle yeni bir kara birliği sınır dışına sevk edilir. Tim bu sevk sırasında önemli bir görev alır. Çolak’ın time karşı kurduğu tuzağı bertaraf etmek çok kolay olmayacaktır.

 

5.UFAK TEFEK CİNAYETLER : Star Tv’nin Ufak Tefek Cinayetler dizisi bu hafta Söz dizisi ile yer değiştirdi. Bu hafta AB’de aldığı 10,46 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında bu hafta 5.sıraya geriledi.

Şarmaşık’ın En Büyük Sırrı Ortaya Çıkıyor!

Sevgililer günü… Herkes kendince kutlama derdinde… Merve Serhan’ı geri kazanmak için türlü yollar deniyor. Bu arada Sarmaşık ahalisi Serhan’ın evi terkettiğini öğreniyor! Aksaklar yıkılıyor mu? Merve bu işin altından nasıl kalkacak? Büyük yüzleşme gerçekleşiyor. Merve ve Oya… Hemen arkasından Pelin gelip Oya’ya soruyor; “Serhan’la birlikte misiniz?” Pelin, Oya’nın ağzından laf almak için enfes bir yola başvuruyor.

Olayların ard arda patladığı, skandallar içeren yeni bölümüyle Ufak Tefek Cinayetler her Salı akşamı Star’da…

 

HER İKİ KATEGORİDE İLK ON’DA YER ALAN DİZİLER :

Söz (Star), Çukur (Show),  Kadın (fox), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv), Diriliş Ertuğrul (TRT1), Sen Anlat Karadeniz (Atv) ve Savaşçı (Fox) her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk onda: Fox Tv ve Atv 3’er dizi ile yer alıyor.  Star Tv, TRT1, Show Tv  ve Kanal D birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk onda: Star Tv 4 dizi,  TRT1 2 dizi ve Atv, Show Tv ve Kanal D birer  dizi ile yer almıştır

Bu haftanın kanalı; Star Tv. AB’de 4 dizi ve Total’de 1 dizi  ile haftanın kanalı olmuştur.

 

ADI ZEHRA (Fox Tv) :

Bu hafta 24 Şubat Cumartesi akşamı yeni bir drama dizisi başlıyor. Yapımcısı NTC Medya (Mehmet Yiğit Alp) ve yönetmeni Taner Akvardar, senaryosounu Bekir Baran Sıtkı, Murat Emir Eren, Rana Namatlıoğlu birlikte yazıyorlar. (1)

 

Oyuncu Kadrosunda : Zeynep Çamcı (Zehra Şimşek – Hande Kurdoğlu), Ali Can Yücesoy (Serkan Kurdoğlu), Hatice Aslan (Şule Kurdoğlu), İnanç Konukçu (Kadir Keltikli), Seda Güven (Ceren Kurdoğlu), Hakkı Ergök (Nadir Yaman), Emre Kıvılcım (Genco Yaman), Ali Meriç (İsmail Şimşek), Güneş Hayat (Şermin Şimşek), Sohel Altan Gol (Salih Şimşek), Ülkü Hilal Çiftçi (Mine Kurdoğlu) yer alıyor.

Konu:  Frankfurt’da tutucu bir Türk ailesinin kızı olarak dünyaya gelen, 22 yaşındaki Zehra’nın, Almanya’daki yoksul ve bağnaz ailesinin evinde başlayıp, İstanbullu zengin bir ailenin sırlarla ve korkunç bir suçla gölgelenmiş konağında devam eden inanılmaz öyküsü. Dizinin çekimleri Almanya’da başlamış, İstanbul’da devam etmiştir.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

(1) Adı Zehra Tanıtımı: https://www.youtube.com/watch?v=4MXuLCukT1w

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

“Çukur” AB’de Zirvede… Total’de At Başı İkinci… Vartolu Alevler İçinde… Öldü mü?

 

Ay Yapım imzalı, Show TV’de ekrana gelen ‘Çukur’un final sahnesinde Vartolu’nun içinde olduğu otomobile atılan bombalara ve alev almasına tanık olan Yamaç büyük şok yaşarken; yeni bölümden yayınlanan ilk sahnede Vartolu’nun cenazesinin kaldırılması büyük merak uyandırdı.

 

Pazartesi akşamlarına damgasını vuran ‘Çukur’un dün akşam ekrana gelen bölümünün final sahnesi gerilimi doruk noktasına çıkardı. Final sahnesinde Celasun’un Koçovalılarla aralarındaki çatışmadan uzaklaştırdığı Vartolu’nun aracının atılan bombalar sonucu alevler içinde kaldığı an herkesi şoke etti. Yamaç’ın tanık olduğu bu dakikalar ekran başındakileri derinden sarstı.

 

İşte, Vartolu’nun otomobilinin alevler içinde kaldığı anlar: (1)

 

#BABAMINOĞLU!

 

Çukur, dün akşam yayınlanan heyecan dolu bölümüyle reyting sıralamasında zirveye oturdu. ‘Çukur’, AB’de 12.83 izlenme oranı (rating), 27.78 izlenme payı (share), ABC1 20+’da 13.50 izlenme oranı (rating), 27,03 izlenme payı (share) ile birinciliği göğüsledi. Çukur’un merakla beklenen 16. bölümünün başlamasıyla birlikte izleyiciler #babamınoğlu etiketi ile Twitter’da yorumlarını paylaştı. #babamınoğlu Twitter’ın Türkiye gündeminde 11 saat 20 dakika dünyada 3 saat 5 dakika TT listesinde kaldı. Ayrıca#babamınoğlu etiketi dünya TT listesinde birinci sıraya kadar yükseldi. Çukur, Somera’nın reyting analizine göre 12 Şubat Pazartesi günü sosyal medyada en çok konuşulan programlar sıralamasında birinci oldu.

 

TOTAL
SIRA PROGRAM KANAL BAŞLANGIÇ BİTİŞ RATING SHARE
1 SOZ STAR TV 20:58:28 24:17:21 11,49 23,43
2 CUKUR SHOW TV 20:59:37 24:17:57 11,27 23,05

 

AB
SIRA PROGRAM KANAL BAŞLANGIÇ BİTİŞ RATING SHARE
1 CUKUR SHOW TV 20:59:37 24:17:57 12,83 27,78
2 SOZ STAR TV 20:58:28 24:17:21 7,70 16,61

 

YAMAÇ İLE VARTOLU’NUN BÜYÜK DÜELLOSU!

Yamaç, İdris ile Vartolu’nun arasında silahların konuşmasına son dakikada engel olsa da İdris’in “Vartolu, 24 saat içinde Çukur’dan gidecek” emri onu daha büyük bir düğümün içine sürükledi. Vartolu’yu, annesi Mihriban’ın mezarının başında bulan Yamaç ile Vartolu arasındaki büyük düello adrenalini yükseltti. Yamaç’ın Vartolu’ya İdris’in oğlu olduğu gerçeğini bildiğini söylediği an herkesi şoke etti. Vartolu, “Ben Çukur’da öleceğim, son sözüm bu! Mezar taşıma yazdırırsın; öldür beni kardeşim, öldür” sözlerine karşılık Yamaç’ın “Merak etme, zaten Çukur’da öleceksin” demesi akıllarda soru işaretleri yarattı. Aras Bulut İynemli ve Erkan Kolçak Köstendil, etkileyici oyunculuklarıyla izleyicileri soluksuz bıraktı.

 

Yamaç ile Vartolu’nun adrenalin dolu düellosu:

Bölümde Vartolu’yu Çukur’dan götürmek için çabalayan Saadet ile Vartolu’nun duygu yüklü yüzleşmesi ekran başındakileri gözyaşlarına boğdu.

 

Saadet ile Vartolu’nun birlikte hayal kurdukları duygu dolu yüzleşme: (2)

ÇUKUR’DAN VARTOLU’NUN CENAZESİ ÇIKIYOR!

Saadet Vartolu’nun cenazesi çıkarken hüzünle arkasından seyrediyor.

Yeni bölümden yayınlanan ilk sahnede Celasun, Medet ve Vartolu’nun diğer adamlarının Vartolu’nun cenazesini evinden çıkardıkları an herkesi sarstı.

Yeni bölümden ekranlara gelen ilk sahne: (3)

‘Çukur’da tüm dengelerin değişeceği, merakla beklenecek yeni bölüm 19 Şubat Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Kaynak : Cansu Uras İletişim Deposu Basın Bülteni

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Geçen Haftanın (05 – 11 Şubat 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

 

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 05 – 11 Şubat 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 33 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Geçen Hafta Gösterimdeki Diziler :

Söz, Çukur, Kırgın Çiçekler, Siyah Beyaz, Yalaza (Final), Ufak Tefek Cinayetler, Kadın, Kızlarım İçin, Alija, Diriliş Ertuğrul, Meryem, Sen Anlat Karadeniz, Bizim Hikaye, Kanatsız Kuşlar, Vatanım Sensin, Siyah İnci, Mehmetcik Küt’ül Amare, Yuvamdaki Düşman, Arka Sokaklar, Aşk ve Mavi, İstanbullu Gelin, Şevkat Yerimdar, Payitaht Abdülhamid, Yeni Gelin, Kalbimdeki Deniz, Fazilet Hanım ve Kızları, Bahtiyar Ölmez, Kalk Gidelim, Gülizar, Savaşçı, Çocuklar Duymasın, Cennetin göz Yaşları ve Aslan Ailem dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

 

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta Sen Anlat Karadeniz 3.bölümünde aldığı 18,44 reyting puanı ile bu haftada ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Fox Tv’nin Bizim aile dizisi aldığı  7,29 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında,  bu hafta Diriliş Ertuğrul 105. bölümünde aldığı 19,07 puanla AB’nin birinci sırada tekrar  yer aldı. TRT1’in “Mehmetcik Küt’ül Amare” dizisi AB’de aldığı 7,15 puanla 10.sırada yer alıyor.

 

TRT1’İN YALAZA DA FİNAL YAPTI :

Yalaza dizisi de 20. bölümünde final yaparak ekranlara veda etti.

Şimdi de Perşembe akşamları ekranları gelen Siyah İnci’de 20.bölümünde ekranlara veda ediyor. Perşembe dizileri arasında reyting kurbanı oluyor. Gold Yapım’ın Star Tv ekranlarında devam eden, Tolgahan Sayışman ve Hande Erçel’in başrolleri paylaştığı sevilen dizisi Siyah İnci bitiyor.

 

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım.

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz (Atv) 3.Bölüm……………………….18,44 – 35,77

2.Diriliş Ertuğrul  105.Bölüm (TRT1)……………………….14,62 – 28,62

3.Söz 32.Bölüm (Star Tv)………………………………………..12,44 – 25,31

4.Çukur 15.Bölüm (Show Tv)…………………………………..10,81 – 22,02

5.Kadın 15.Bölüm (Fox Tv)………………………………………10,70 – 23,08

6.Arka Sokaklar 468.Bölüm (Kanal D)……………………….9,02 – 18,75

7.Ufak Tefek Cinayetler 15.Bölüm (Star Tv)………………..8,28 – 17,84

8.Savaşçı 31.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….7,92 – 16,43

9.Aşk ve Mavi 52.Bölüm (Atv)………………………………….7,73 – 16,47

10.Bizim Hikaye 21.Bölüm (Fox Tv)………………………….7,29 – 15,77

 

AB’de ilk 10 :

1-Diriliş Ertuğrul 105.Bölüm (TRT1)…………………………19,07 – 38,04

2.Çukur 15.Bölüm (Show Tv)……………………………………13,12 – 27,20

3.Ufak Tefek Cinayetler 15.Bölüm (Star Tv)……………….13,07 -28,07

4.Sen Anlat Karadeniz 3.Bölüm (Atv)………………………..11,98 – 24,13

5.İstanbullu Gelin 36.Bölüm (Star Tv)……………………….10,51 – 23,19

6.Kadın 15.Bölüm (Fox Tv)……………………………………….10,28 – 22,03

7.Söz 32.Bölüm (Star Tv)………………………………………….10,00 – 20,71

8.Vatanım Sensin 44.Bölüm (Kanal D)………………………..8,55 – 18,40

9.Siyah Beyaz Aşk 16.Bölüm (Kanal D)………………………..7,42 – 15,48

10.Mehmetcik Küt’ül-Amare 4.Bölüm (TRT1)………………7,15 – 15,07

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in iddialı sevilen dizisi her hafta olduğu gibi haftanın dizileri arasında AB’de aldığı 18,28 reyting puanı ile 1. sırada yer alıyor.

Ertuğrul fetihten sonra kale içinde yeni nizam dahilinde gerekli düzenlemeleri yapmıştır. Kendisine emanet olan Marya’yı ise Artuk’la evlendirmek istemiş ve iki tarafın da rızasını alarak Marya ve Artuk’u evlendirmiştir. Hayme Ana bu nikah sırasında fenalaşmış ve yere yığılmıştır. Hayme Ana Ertuğrul’un kolları arasında helallik dileyerek gözlerini yummuştur. Peki Hayme Ana yaşayacak mıdır? Akıbeti ne olacaktır?

Diğer taraftan Bilecik Tekfuru ise, Ertuğrul’a bir komutanını göndermiş ve Ares karşılığında kendisinden Karacahisar Kalesi’ni geri istemişti. Ares ve Titan’ın izini bulan Atsız ise Ertuğrul’a gördüklerini haber etmeye giderken şehit edilmişti. Ertuğrul’un teklifi reddetmesinden sonra Bilecik Tekfuru ne yapacak? Her yerde tedbir aldıran Ertuğrul hamle yapacak mı? Ares ve Titan’ın Hanlı Pazar’da kuracağı tuzağı önceden sezebilecek mi?

Ares’in başına neler gelecek? Ertuğrul, Ares’i her şeyi itiraf etmesi için Konya’ya götürebilecek mi? Olanlar karşısında Emir Saadeddin ne yapacak?

 

2.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’nin yeni dizisi daha 2.haftasında haftanın dizileri arasına Total’de aldığı 16,75 puanla 2.sıradan girdi. Bu bir rekor diyebiliriz, hem de geçilemeyen Diriliş Ertuğrul dizisini, geçerek bunu yaptı.

Tahir’in gazabı Karadeniz’i yakacak


Nefes ve Yiğit’i bulamadığı için deliye dönen Vedat, yayla evinden bir kurban alarak ayrılır. Bu kurban Mustafa’dır ve Vedat, Kaleli Ailesi’nin ocağına çok büyük bir ateş düşürür. Ya Tahir ölecektir, ya Mustafa. Seçim Kalelilerindir.

Ama Deli Tahir, deliliğini konuşturduğu müthiş bir planla abisinin yerini öğrenir. Tayfasını toplar, yanına Yangazları da alarak abisini kurtarmaya gider. Deli Tahir’in cesareti abisini kurtarmaya yetecek midir? Eyşan ise bu cehennemin tek soğuk zekasıdır. Nefes’in umudunu geçmişten gelen tek bir fotoğrafla söndürmeyi başarır.

Bu fotoğrafı gören Tahir yıkılır ve Nefes’i korumaktan değil ama Nefes’in kendisinden vazgeçer. Artık o Mercan’la evlenmeyi kabul eden bir adamdır. Nefes vicdanıyla büyük bir savaştadır. Kendisine çektirilen acılara yıllarca katlanmıştır ama kendisi yüzünden başkalarının acı çekmesini istemez.

Bu hesaplaşmanın sonunda, Nefes özgürlüğünden vazgeçer. Ancak mahpusluğunun sınırlarını bu sefer kendisi çizecektir.

 

3.ÇUKUR : Show Tv’nin iddialı dizisi bu hafta 15.bölümünde 3.sıraya yükseldi. Haftanın dizileri arasında AB’de aldığı 13,12 reyting puanı ile 3.sırada yer alıyor.

Çukur’un 15. bölümünde; artık hesaplaşma zamanı! Vartolu’nun ağabeyi olduğunu öğrenen Yamaç, yaşadığı hayal kırıklığı ve şokla darmaduman olur. Babasının geçmişi ile yüzleşen Yamaç ile İdris arasında büyük fırtına kopmak üzeredir. En yakınları tarafından sırtından bıçaklandığını anlayan İdris ise yapacağı hamleyi düşünmektedir. Merhametli davranıp anlayışla mı karşılayacak, yoksa taş taş üstünde bırakmayacak mı? Çukur’da artık hiçbir şey eskisi gibi değildir ve mahallenin aynı zamanda Koçovalı Ailesi’nin temelindeki güven onarılmayacak şekilde sarsılmıştır.

 

4.UFAK TEFEK CİNAYETLER : Star Tv’nin beğeni ile izlenen dizisi Ufak Tefek Cinayetler bu hafta AB’de aldığı 13,07 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında bu hafta 4.sırada yer alıyor.

Sarmaşık’ta dehşet günü…

Merve, evliliğinin peşinde, Mehmet Arzu’nun, Burcu kendi gündemlerinin peşindeyken, Oya ve Serhan nihayet mutlularken birden korkunç bir şey oluyor. Menfaat oyunları, Ufak Tefek Cinayetler işlenirken aniden hayat duruyor! Çünkü şu an herkes için can güvenliği sorunu var. Herkesin “ölüm var” gerçeğini buz gibi yaşadığı bir ana geliyoruz. Sarmaşık ahalisi belki de hayatlarının en zor gününü geçirecek. Sonuç ne olacak?

 

5.SÖZ : Star Tv’nin ilgi ile izlenen dizisi Söz 31.bölümünde Total’de aldığı 13,08 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında bu hafta bir basamak gerileyerek 3.sırada yer aldı.

Yavuz ve Agah tehlikeli bir plana girişir…


Çolak’ın adamları tarafından etrafı çevrilen Yavuz ve Agah tehlikeli bir plana girişirler. Agah’ın yıllardır kurduğu planın boşa düşmemesi için Yavuz hayatını ortaya koyacaktır.

Canlı yayını engelleyen Tim, Çolak’ın yardımcısını ele geçirmiştir. Yardımcısını geri almak isteyen Çolak, büyükelçinin bütün itirazlarına rağmen, Yavuz’la yardımcısını takas etmeye karar verir. Fakat bu takas sandığı gibi kolay gerçekleşmeyecektir.

Bu arada terörün finans kaynaklarını kesmek isteyen Tim, Eylem’den gelen istihbaratı değerlendirmeye alır ve Karabayır Emniyet Müdürlüğü’yle ortak düzenlenen bir operasyonla büyük bir uyuşturucu sevkiyatını önlemeye çalışır.

Ancak uyuşturucu sevkiyatları engellenen terör örgütü, Karabayır Emniyet Müdürü Kenan Kara ve Erdem Yarbay’a hain bir saldırı hazırlığı içindedir.

 

HER İKİ KATEGORİDE İLK ON’DA YER ALAN DİZİLER :

Söz (Star), Çukur (Show),  Kadın (fox), Ufak Tefek Cinayetler (Star), Diriliş Ertuğrul (TRT1) ve Sen Anlat Karadeniz (Atv) her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk onda: Fox Tv 3 dizi. ile yer aldı.  Atv ve Star Tv 2 dizi. TRT1, Show Tv  ve Kanal D birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk onda: Star Tv 3 dizi,  TRT1 ve Kanal D 2 dizi. Fox Tv. Atv ve Show Tv. birer  dizi ile yer almıştır

Bu haftanın kanalı; Star Tv. AB’de 3 dizi ve Total’de 2 dizi  ile haftanın kanalı olmuşlardır.

 

JET SOSYETE (STAR TV) :

Gülse Birsel’in kaleminden yepyeni bir komedi dizisi…
Gülse Birsel’in 3 yıl aradan sonra ekrana dönüş yapacağı, merakla beklenen dizi ‘Jet Sosyete’ Star’da izleyicileri ile buluşacak.

Ekranlarda özlenen komedi ‘Jet Sosyete’ ile geri geliyor
BKM yapımcılığında; yönetmen Hakan Algül tarafından hayata geçirilecek “Jet Sosyete” yıldız oyuncu kadrosu ile ekranlarda komedi fırtınası estirecek.

Yıldız Kadro :
Çağlar Çorumlu, Derya Karadaş, Cengiz Bozkurt, Gülse Birsel, Sarp Apak, Ayşenil Şamlıoğlu, Bartu Küçükçağlayan, Aslı Bekiroğlu, Hasibe Eren, Enis Arıkan, Şahin Irmak, Tuğba Çom, Deniz Cengiz, Emre Taştekin ve Ecem Uzun’un oyuncu kadrosunda yer aldığı Jet Sosyete, orta halli bir ailenin jet hızıyla sosyeteye giriş hikayesini konu alıyor.

Jet Sosyete (1) Pazar Saat:20.00’de Star Tv ekranlarında olacak.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

(1) Jet Sosyete :https://www.youtube.com/watch?v=YMhqQD3A7zQ

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.