Aylık arşivler: Ocak 2016

Kıvanç Tatlıtuğ ile Başak Dizer 14 Şubat’ta evleniyor!

kıvanç - başak

14 Şubat Dünya Sevgililer günü. Bu yıl 14 Şubat Sevgiler Günü güzel bir tesadüfle Pazar gününe denk geldi. Evlenecek çiftler özellikle bu günü seçiyorlar.

Kıvanç Tatlıtuğ ile sevgilisi bu önemli günde iki yıl süren birlikteliklerini evlilikle noktalamaya karar vermişler. 14 Şubat 2016 Sevgiler gününde Paris’te nikah masasına oturacaklarmış. Nikaha ailelerinin yanında yakın dostlarını davet etmişler.

Makaron’da çıkan habere göre; Kıvanç Tatlıtuğ, 50 davetlinin uçak biletini ve konaklama ücretlerini ödemiş.

 

kivanc-basak-dizer

Genç çift, evlendikten sonra Bebek’te Ayşe Sultan Korusu’nda Tatlıtuğ’un yeni aldığı evde oturacaklarmış. Başak Hanımın evi kendi zevkine göre dekore ettirdiği öğrenildi. Ayrıca yazın da Türkiye’de düğün yapmayı planlıyorlarmış.

Yakışıklı oyuncumuz Kıvanç Tatlıtuğ ile güzel kızımız Başak Dizer’e şimdiden mutluluklar dileyelim. Bir yastıkta kocasınlar.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

.

 

Bulgaristan Fanlarından Çağatay Ulusoy’a Çağrı!

10377473_738329182963602_3455772911515430174_n

Çağatay Ulusoy Bulgar Fan Kulübü Başkanı Victoria Alexandrova tarafıma mail atmış.

24 Ekim’de Çağatay Ulusoy hayranları bir araya gelmişler.

En büyük hayalleri Çağatay Ulusoy’u Bulgaristan’da görmekmiş.

Bulgaristan’dan selamlar.

Dilerim Çağatay Ulusoy bu yazımı okuyunca, bir gün Bulgaristan’a gitmeyi planlar.

Bulgaristan Çağatay Ulusoy’un ata toprağıdır.

Bulgaristan Fanlarının gönderdiği resimler:

12046860_738328999630287_7403247693657735224_n

 

11230901_738330126296841_7728233233332309180_n

12063300_738329922963528_1539373111754243855_n

 

 

Çağatay Ulusoy’un Eylül 2016’daki yeni dizisi netleşiyor!

567e67adc03c0e3814b76f7f

Çağatay Ulusoy, son dizisi “Medcezir“in finalinden sonra yeni bir dizide yer almamış ve dizi çalışmalarını uzunca bir süre ara vermişti. Medcezir dizisinin bitiminden sonra yaz aylarında 2.sinema filmi Delibal‘ın çekimlerini yapmıştır. Filmin bitiminden sonra dinlenmek için Los Angeles’e gitmiş, Santa Monica‘da hem kafasını dinlemiş, yeni dizisi için eğitim almış, biraz da İngilizcesini geliştirmek için çaba göstermiştir.

Filmden sonra Amerika’ya gitmeden önce yeni dizi için Ay yapım’la bir anlaşma imzalamıştır. Bir taraftan bu dizi ile ilgili çalışmalara başlamıştır.

Çağatay Ulusoy bir röportajında (GQ Türkiye -Ocak sayısı); Önümüzdeki Eylül yeni bir diziye başlayacağını, bunun için ta geçen Ağustosta çalışmaya başladığını, kendi tabiriyle “daha crime” bir iş olacağını, bu nedenle ABD’de silah eğitimi aldığını söyleyebilirim ama. Detaylar belliymiş ama deklere edilmemiş henüz. Bu sır gibi saklanan yeni dizi projesi aynen The O.C’de dizisinde olduğu gibi yeni bir Hollywood’dan uyarlama bir yapım olacakmış.  Cast çalışmalarının henüz başlamadığı dizinin senaristi, Medcezir’in senaristi Ece Yörenç olduğu duyumunu aldık. Nedense Ece Yörenç’e bazı tepkiler var. Bu nedenle, Medcezir’in ilk başlarında olduğu gibi senaryoyu Melek Gençoğlu ile yazarsa çok daha iyi iş çıkacağına eminim. Bir laf vardır, bir elin nesi var, iki elin sesi var. Derler.

Çağatay Ulusoy silah eğitimi de aldığına göre bir romantik polisiye dizi olacak tahminim. Dizi önümüzdeki yaz aylarında çekime başlanacak. Ulusoy, yeni dizi için imajını da değiştirecektir. Bu üçüncü dizisinde onu bambaşka bir karakterde ve görüntüde izleyeceğiz. Delibal sinema filmi için bıraktığı sakalarını ve saçlarını kesmesi gerekli. Sakal, Delibal Barış Ayaz’a aitti. Bu yeni dizide muhtemelen kirli sakallı olacak, saçlar yeni imaja göre kısaltılarak, kesilecektir. Yeni sezonda bambaşka bir Çağatay Ulusoy ve canlandıracağı karakter karşımıza gelecektir.

Şöhretin büyüsüne kapılmayan Ulusoy’a, ay başında inanılmaz dizi teklifleri geldiğini hepimiz okuduk. 40 bölüm peşin, bölüm başına 110 Bin TL. edilmişti. Her şeyin para olmadığının idrak-ı içinde olan Çağatay, bu teklifi elinin tersi ile itmiştir. Ulusoy’un bu yönünü çok takdir etmişimdir. Adam gibi adam, mütevazi, yüzü kadar kalbi de temiz bir oyuncumuzdur. Son yıllarda oyunculuktaki başarısını, yapımcısı ve ekibiyle paylaşan bir insan. Çağatay Ulusoy bir söyleşide şöyle söylemiştir. “Her şey güzel gitti, şanslıyım. Hep iyi insanlarla bir aradaydım. Kendini işine adamış insanlar… O yüzden bu sadece benim başarım değil. Birlikte çalıştığım insanlarla oluşan bir başarı.”

ÇAĞATAY ULUSOY‘un oynadığı dizi ve Filmlerdeki canlandığı karakterler ve imajları:

Adını Feriha KoydumEmir Sarrafoğlu :

2rwt183 emir sarrafoğlu

Emir’in YoluEmir Sarrafoğlu:

emir-400-293_2102334105505d6fb0890c8

MedcezirYaman Koper :

CUALtXTWUAAg4gt

Anadolu KartallarıAhmet Onur:

anadolu_kartallari_ogrensek.com_

DelibalBarış Ayaz:

12573081_1089291591112486_7433086686237743161_n

Yeni dizi imajı – ?

question-39818_640 Crcg3joW8AEBmCJ

Çağatay Ulusoy‘un bütün sevenleri ve izleyici merakla yeni dizisinin adının ne olacağı ve yeni imajını bekliyor. Daha henüz zaman çok ama, ilerleyen günlerde Ay Yapım tarafından açıklama gelecektir. Dizide yeni bayan partnerinin de kim olacağı merak konusu?

Ulusoy, artık kendini aşmış bir oyuncu. Delibal filminde gösterdiği üstün oyunculuk performansı ile dizi sektörünün aranan bir jönü olmuştur.

12479578_999766080061842_671164282_n

Çağatay Ulusoy, şu günlerde Santa Monica’da Pasific Okyanusu sahillerinde yeni hobisi fotoğrafçılık ile uğraşıyor. Eylül 2016 yeni sezonda başlayacak dizi için kendini hazırlıyor ve ekranlarda olacak!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

 

 

 

Delibal’ın Füsun’u Leyla Lydia Tuğutlu yeni bir dizi ile ekranlarda!

delibal-filmi-gala-1411104

Delibal sinema filminde Çağatay Ulusoy’un sevgisini canlandıran Leyla Lydia Tuğutlu, şu sıralarda “Kiralık Aşk” dizisinde ‘İz’ karakterini can veriyor. Kanal D’nin yeni dizisi “Tatlı İntikam” dizisinde baş rol oynayacak. Cast çalışmaları devam eden dizide erkek oyuncu olarak, Serkan Çayoğlu ve Furkan Andıç’ın adı geçiyor.

2008 Türkiye güzeli olanan Tuğutlu, Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kız kardeşi ‘Songül’ karakterini canlandırmıştır.

Leyla Lydia Tuğutlu, Delibal sinema filminde adından söz ettirmiştir. Çağatay Ulusoy’un canlandırdığı ‘Barış Ayaz’ın tutkulu aşkı ‘Füsun’ karakterini canlandırmıştır.

2delibal

“Tatlı İntikam” Kanal D’nin yeni gençlik dizisi olacak.

Furkan Andıç, 1990 İstanbul doğumlu, Lise eğitiminden sonra Ukranya’ya gitmiş burada, iki yıl Politeknik Üniversitesinde dil eğitimi almıştır. Kiev’de eğitimini tamamladıktan sonra ülkeye dönmüştür. Daha sonra Bilgi Ünivеrsitеsi Radyo ve tеlеvizyon bölümünde okuduktаn sonra da Yeditepe Ünivesitesine geçiş yapmıştır.

Furkan Andıç, şu sıralarda Atv’nin “Kırgın Çiçekler” dizisinde ‘Gökhan’ karakterini canlandırıyor. Son bölümünde kaza geçiren Gökhan öldürülüyor ve diziden ayrılıyor.

kirgin-cicekler-gokhan-furkan andıç

Furkan Andıç’ın oynаdığı Diziler: Kolеj Günlüğü (Mert), Umutsuz Ev Kadınlararı (Levent), Yаğmurdаn Kаçarken, Aşk Emek Hayallеr, Kaçak Gеlinlеr (Sеlim).

Diğer erkek oyuncu Serkan Çayoğlu, son olarak “Kiraz Mevsimi” dizisinde oynamış, ‘Ayaz Dinçer’ karakterini canlandırmış, dizi zirvede yer almış oldukça tutulmuştu.

serkan çayoğlu

Serkan Çayoğlu; 1987 Almanya dоğumlu, Foto Mоdel, Mаnken ve Oyuncudur. Modellik yapmayı düşünen Serkan Çayoğlu bir süre sonra оyunculuğa yönеlmiş olup Ümit Çırak, Dolunay Soysert gibi isimlerden profesyonel oyunculuk eğitimi almıştır. Eğitimini üniversitenin Ekonomi bölümünde Almanya da tamamlamıştır. İlk olarak 2012 yılındа Kuzey Günеy dizisinin sezоn finalinde Mеrvе Bоluğur‘un İtalya’dаn gelen arkadaşını canlandırmış olup sonrаsındа Zeytin Tepesi’nde yеr almıştır. Handе Yener‘in “Yа Yа Yа” klibinde de oynаmıştır.

Kanal D’nin romantik komedi türündeki yeni dizisi “Tatlı İntikam” senaryosu hakkında net bir bilgi yok. En erken Şubat, en geç Mart ayı içinde ekranlarda olacak.

Kaliteli ve de uzun soluklu bir dizi olması dileklerimle…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller internetten alınmıştır.

Şükrü Özyıldız’ın Filmi “Herşey Aşktan” Sinemalarda…

her-sey-asktan

Avşar Film  Özcan Deniz – Şükrü Avşar’ın yapımcısı olduğu “Herşey Aşktan” komedi filmi bu gün sinemalarda perdelerini açıyor.

Baş rollerini Şükrü Özyıldız (Burak), Hande Doğandemir (Pelin) ve Mitat Can Özer (İlker) oynuyor. Diğer rollerde, Hakan Meriçler, Öznur Serçeler, Bala Atabek, Evrim Doğan, Sertaç Akkaya, Hakkı Ergök, Lale Başar ve Özcan Deniz (Konul Oyuncu olarak) oynuyor.

Filmin senaryosunu; Andaç Haznedaroğlu yazmış. Filmin müziklerini ise bir müzisyen Sezen Aksu’nun oğlu olan Mitat Can Özer yapmış. Özer aynı zamanda oyuncu olarak filmde rol almıştır.

55ea30a1f018fbb8f8707b6b

Sevilen oyuncu Şükrü Özyıldız, 2013’de Neva, geçtiğimiz yıl “Sevimli ve Tehlikeli sinema filminden tanıyoruz. Ayrıca dizleri: Uçurum, Benim Hala Umudum Var, Şeref Meselesi ve Tatlı Küçük Yalancılar dizilerinde severek izlemiştik.

şükrü özyıldız her şey aşktan

Filmin konusu ise kısaca şöyle:

Pelin, bir mağazada kasiyer ve reyon görevlisi olarak çalışan ve evlilik arifesindeki genç bir kadındır. 3 yıldır beraber olduğu sevgilisi İlker’i hayatının aşkı olarak görmektedir ve çok masrafa girmesine rağmen yoğun bir evlilik hazırlığının ortasındadır. Tüm bu koşturmaca içerisinde nikaha sadece 10 gün kala İlker’i beraber yaşayacakları evde bir kadınla basar. Aldatılmış olmayı hiçbir şekilde gururuna yediremeyen genç kadın, İlker’in özürlerini kabul etmez; ayrılık acısını atlamak için en yakın dostlarıyla onlarca şey dener. Tam da aynı günlerde baterist Burak karşısına çıkacaktır.

Daha fazlasını sinemada keyifle izleyebilirsiniz.

her şey aşktan gala gecesi

Özcan Deniz tarafından yapımcılığı üstlenilen “Her Şey Aşktan” filminin galası geçtiğimiz akşam Levent Özdilek AVM’de yapıldı. Özcan Deniz galada, “Film artık bizden çıktı. Biz ne söylesek kendi kendimize gelin güvey oluruz. Şimdi artık top seyircide” diye konuştu.

her-şey-aşktan-filmi-gala-gecesi

Bu günden itibaren sinemalarda vizyona giren “Herşey Aşktan” filmine iyi gişeler dileyelim.

İyi seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller Avşar Film Fecebook sayfasından ve internetten alınmıştır.

 

 

Nurgül Yeşilçay – Özcan Deniz yeni projesi suya düştü!

cats özcan-nurgül

 

Nurgül Yeşilçay’ın Paramparça dizisinde 52.Bölümde ayrılacak olması nedeniyle, hangi dizide oynayacağı konuşulur olmuştu.

Özcan Deniz’in de “Kaderimin Yazıldığı Gün” dizisinin final yapmasıyla ikisinde bir arada yeni bir yapım için adları geçiyordu. Bu ikili yıllar önce “Asmalı Konak” dizisi ile bir araya gelmişler, oldukça ses getirmişlerdi.

Bu konuda geçtiğimiz günlerde ben de bir blog yazısı yazmıştım. Bu gün Milliyet.com’da Ali Eyüpoğlu’nun köşesinde yazdığı bir yazıyı okudum. “Özcan, sahneyi ve dizi oyunculuğunu bıraktı” başlıklı bir yazı yazmış. Evet, yanlış okumadınız, aynen öyle.

Ali Eyüpoğlu, Özacan Deniz’in Cuma günü vizyona girecek “Her Şey Aşktan” filminin Kanyon’daki gala gecesine katılmış ve bu ara Özacan Deniz ile konuşmuşlar.

Bu şartlarda şarkıcılık ve dizi oyunculuğu yapmamaya karar verdiğini söyleyen Deniz, bunun sebeplerini ise şöyle açıklamış. Ali Eyüpoğlu’nun izniyle aynen aktarıyorum.

“Ben pahalı bir şarkıcıyım. ‘Kaliteli iş yapmak istiyorum’ diyenler senede kaç konser verebiliyor? 10 konseri geçmez. Yılda 10 konser için orkestrayı bile tutamazsın. Çektiğim filmlerin müziklerini kendim yapıyorum. O bana yetiyor.

Pahalı bir dizi oyuncusuyum. Bu işten iyi para kazanıyorum, ama dizi süreleri 150 dakikalara çıkınca kaliteli senaryo bile çıkmıyor ortaya. O yüzden sete giderken mutlu hissetmiyorum kendimi. Dizi sektöründe deniz bitti. Kaliteli senaryo yazılamıyor artık. Ne çekersen çek, beş bölüm sonra bütün diziler aynılaşmaya başladı.

Bu şartlar altında sahne ve dizi oyunculuğu yapmayacağım. Yarın şartlar değişirse, duruma bakabilirim, ama şöyle de bir durum vardı ortada:

Yaklaşık 15 yıldır insanlar beni şarkıcı, dizi ve sinema oyuncusu, film senaristi, yönetmeni, yapımcısı olarak görüyor. Her taşın altından çıkma durumu olunca da insanlar bir yere koyamıyorlar seni. O yüzden bazılarını eleyerek yoluma öyle devam etmem lazımdı. Artık bundan sonra tek işim sinema. Bundan sonra senarist, yönetmen, oyuncu veya yapımcı olarak bol bol film çekeceğim.”

İşte böyle sayın okurlar. Özcan Deniz dizi saatlerinin uzunluğundan her oyuncu gibi şikayetçi, Ben de bir kaç yazımda dile getirmiştim. Bu durumda Özcan Deniz ile Nurgül Yeşilçay birlikte bir projeden söz edilemez, yeni proje de suya düşer.

Nurgül Yeşilçay’ı başka yeni bir projede göreceğiz demektir.

Hayırlısı olsun diyelim. Özcan Deniz’e de haklı tepkinin yapımcılar ve yayıncı kuruluşlar inşallah kale alsınlar ki, Özcan Deniz’i başka yeni projelerde görebilelim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Kaynak, Milliyet.com Ali Eyüpoğlu köşesinden.

 

Kıvanç Tatlıtuğ, Şubat’a ‘Siyah Beyaz’ ile Star Tv ekranlarında!

kivanc-Tatlıtuğ

Ay Yapım’ın gözde jönleri Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu ve Çağatay Ulusoy. Bu oyuncuların yeni yapımları yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Bu oyunculardan Kıvanç Tatlıtuğ son dizisi “Kurt Seyit ve Şura” Kasım 2014 tarihinde 21.bölümde kötü giden reytingleri yüzünden final yaparak sona ermişti. Neredeyse 1,5 yıldır tatil yapıp kafasını dinleyen Kıvanç Tatlıtuğ, yeni bir dizi için acele etmemiş, biraz da seçici davranmıştır.

Ve bekleme sona erdi, “Siyah Beyaz” adlı yeni bir dizi ile Star Tv ekranlarında izleyici ile buluşuyor. Dizide Kıvanç Tatlıtuğ’un partneri şimdilik belli değil, görüşmeler devam ediyormuş. Ayrıca dizinin Cast çalışmaları da yapılıyor.

Öykü bir romandan alınmış. ‘Siyah Beyaz’ı Tatlıtuğ’un yıllar önce ‘Gümüş’ dizisini kaleme alan, Senaristler Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon yazıyorlarmış.  Bildiğiniz gibi Ay Yapım’ın “Kara Para Aşk” dizisinin de senaristleri idiler. Çok başarılı iş çıkartmışlardı.

Önümüzdeki Şubat ayı içinde Star Tv. ekranlarına geleceğinden söz ediliyor. Şu sıralarda yoğum bir şekilde çalışmalar devam ediyormuş.

Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisinin hayırlı ve uzun soluklu olması dileklerimle…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

Kara Sevda / Kemal ve Nihan sırların peşinde!

Ekran AlıntısıKARA SEVDA 15.4

Ay Yapım imzalı, Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün oynadığı Kara Sevda’da sular durulmuyor. Ortaya çıkan gerçeklerin ardından, kaybettikleri yılların birlikte peşine düşen Kemal ve Nihan, o karanlık gecenin sırlarını aralamaya bir adım daha yaklaşacaklar.

KARA SEVDA’NIN YENİ BÖLÜMÜNDE NELER OLACAK?

Kemal Nihan’a yepyeni bir umut verir. Ortada ceset yoksa belki katil de yoktur. Nihan, Kemal sayesinde yıllar sonra o gecenin peşine düşmeye karar verir. İkisi, işe Karen’i bulmaktan başlamak zorundadır. Fakat Karen’i aramak, nerden başlayacaklarını bilemedikleri sonu belirsiz bir yoldur.

Zeynep yaşadığı aşk acısıyla perişan haldedir. Bundan sonra tek istediği Emir’e yaptıklarının bedelini ödetmektir. Ne yapacağını bilemez halde Asu’ya sığınır. Zeynep’in başına gelenlerden habersiz olan Asu, şahit olduğu bir anla beraber fark etmeden Zeynep’i büyük bir hatadan döndürür.

Ekran AlıntısıKARA SEVDA.15.1

Emir, Zeynep’le yaşadığı küçük maceranın büyük yankılarını merakla beklemektedir. Beklerken, Tarık’a ilk büyük görevini verir.

Ekran AlıntısıKARA SEVDA.15.3

Galip, Vildan’ın bir kız kardeşi olduğundan haberdar olur ve Leyla’ya kendini göstermekte gecikmez. Bu kısacık karşılaşma bile, Vildan’la Galip’in ilişkilerinin gerilmesine yetecektir.

Ekran AlıntısıKARA SEVDA.15.2

Zeynep, aşk acısıyla içindeki intikam isteğini bastıramaz. Emir’i ne şekilde yaralayacağını bulduğu an ise, harekete geçmek için bir dakika bile beklemez.

Ekran AlıntısıKARA SEVDA 15.6

Kemal ve Nihan’ın Karen’i bulmaya dair umutları azalır. Fakat beklenmedik bir anda gelen küçük bir ipucuyla, yolları bir anda açılır. Aynı ipucu Emir’in de radarına girince, Karen’e önce kimin ulaşacağının bilinmediği bir yarış başlar. Günün sonunda Karen’in kapısını ilk çalan kazanacaktır.

Kara Sevda 15. bölüm yarın akşam (27 Ocak) Star Tv ekranlarında olacak.

Keyifli seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Kara Sevda 15. Bölüm Tanıtımı:

Not Haber ve görseller Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteninden alınmıştır.

Geçen Haftanın (18 – 24 Ocak 2016) en çok izlenen dizileri!

cats 25 ocak

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 18 – 24 Ocak 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Bu hafta Diriliş Ertuğrul çok yüksek reyting puanı ile AB’de birinci oldu. Total’de 9,86 AB’de 14,86 puan aldı. Total’de ilk ona giren dizilerde 10.sırada O Hayat Benim 6,50 reyting puanı almıştır. AB’de, en düşük de 6,05 ile Aşk Yeniden ilk 10’a girmiştir.

Bu hafta enteresandır, geçen hafta olduğu gibi hem Total’de, hem de AB’de ilk on dizileri aynı oldu. Sadece sıralamaları değişti.  Yeni dizilerden Yeter Perşembe akşamı her iki kategoride 3.oldu ama ilk onda yer alamadı. Kördüğüm de gecenin 4.sü oldu, ama ilk ona giremediğini görüyoruz.

Yeni dizlerden Meryem Uzerli’nin dizisi Gecenin Kraliçesinin beklenen ilgiyi görmedi. Total’de 5,19 ile 7.sırada, AB’de 4,20 ile 8.sırada yer almıştır. İlerleyen bölümlerde ne olur bilemem.

Star Tv’nin şu günlerde tanıtımı yapılan, Vahide Perçin’in “Göç Zamanı” dizisini merak ediyorum. Doğu ailesinin hikayesinin anlatıldığı dizide, Vahide Perçin ‘Cennet’ karakteri ile güçlü bir kadını canlandırıyor. 30 Ocak Cumartesi akşamı ekranlara geliyor.

Reyting Nedir? 
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10:

1.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 19.Bölüm (Atv)..10,28 – 23,13

2.Diriliş Ertuğrul 42.Bölüm (TRT1)………………………….9,86 – 21,22

3.Kırgın Çiçekler 29.Bölüm (Atv)……………………………..9,63 – 22,05

4.Karagül 105.Bölüm (Fox Tv)…………………………………7,95 – 18,12

5.Arka Sokaklar 385.Bölüm (Kanal D)……………………..7,74 – 17,45

6.Paramparça 49.Bölüm (Star Tv)……………………………7,70 – 17,65

7.Kiralık Aşk 30.Bölüm (Star)…………………………………7,38 – 16,92

8.Kara Sevda 14.Bölüm (Star Tv)…………………………….7,10 – 15,98

9.Kurtlar Vadisi Pusu 280.Bölüm (Kanal D)…………….6,66 – 15,18

10.O Hayat Benim 77.Bölüm (Fox Tv)……………………..6,50 – 15,68

 

AB’de ilk 10:

1.Diriliş Ertuğrul 42.Bölüm (TRT1)…………………………14,86 – 31,72

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 19.Bölüm (Atv)…9,25 – 21,94

3.Kiralık Aşk 30.Bölüm (Star)………………………………….7,61 – 18,89

4.Kırgın Çiçekler 29.Bölüm (Atv)……………………………..6,85 – 16,17

5.Paramparça 49.Bölüm (Star Tv)…………………………….6,82 – 16,17

6.Poyraz Karayel 41.Bölüm (Kanal D)……………………….6,78 – 14,87

7.Baba Candır 23.Bölüm (TRT1)………………………………6,32 – 14,76

8.Kördüğüm 3.Bölüm (Fox Tv)………………………………..6,25 – 14,83

9.Kara Sevda 14.Bölüm (Star Tv)……………………………..6,20 – 13,97

10.Aşk Yeniden 38.Bölüm (Fox Tv)………………………….6,03 – 14,21

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan ilk 5 sıralaması:

1- Diriliş Ertuğrul : Bu hafta TRT1’in tarihi dizisi Diriliş Ertuğrul AB’de aldığı çok yüksek reyting puanı aldı. Ve 18,86 puan ile ilk sırada yer aldı. Ertuğrul, Tuğtekin ve alplerinin katili olmadığını kanıtlamak için kendi isteğiyle obaya gelip yargılanmak istemiştir. Ancak işler Ertuğrul’un istediği gibi gitmez. Toyda Ertuğrul hakkında ölüm kararı çıkmıştır. Noyan yine boş durmamış öldürülmeleri pahasına askerlerini obaya yollamıştır. Bu durum Ertuğrul’a karşı olanların daha fazla destek bulmasına neden olmuştur. Yaralı olan Tuğtekin obaya gelebilecek midir? Ertuğrul’u neler beklemektedir? Herkesi şok edecek olay nedir? Noyan Rahman üzerinden Ertuğrul’a nasıl bir oyun oynayacaktır? Toyda ortaya çıkan büyük strateji, obada nasıl bir etki meydana getirir? Ertuğrul’un yeni planı ne olacaktır? Artuk Ertuğrul’a kimden selam getirir? Ertuğrul nereye davet edilir?

diriliş 42.bölüm

 

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz: Oktay Kaynarca’nın yeni dizisi Salı gecelerinin birinciliği kimselere bırakmıyor. Bu hafta Total’de aldığı 10,28 ile 2.sırada yer alıyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz son bölümünde, Küçük yaşta yeraltı dünyasına giren ve bu yolda tepeye doğru tırmanışa geçen Hızır Çakırbeyli ve ailesinin hayatını etkileyici bir şekilde gözler önüne seren Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin bu hafta ekrana gelecek yeni bölümünde, Meryem elinde Nazlı’nın bebeğiyle kalakalır. Hızır ise bunca belanın arasında oğlunun kokusuyla bir nebze ferahlar fakat hemen arkasından aldığı haberle tekrar yıkılır. Doğum sırasında bir sıkıntı olmuştur.

eşkıya dünyaya 19

 

3.Kırgın Çiçekler: Sevilen dizi Pazartesi akşamları kendisine iyi bir yer edindi. Total’de aldığı 9,63 reyting puanı ile 3.sırada yer almıştır. Kaza yerinde ağır yaralanan Gökhan, hareketsiz yatarken Nazan kalakalır. Gökhan ölürse ‘’Katil’’ damgası yiyecektir. Serkan, mesajdan dolayı Eylül’ü suçlar. İkili arasında ipler gerilir, ayrılma noktasına gelirler. Kızlar mesajı kimin attığının peşine düşer. Meral ve Seher küçük bir gecekondu tutup, yerleşmeye başlar.

kırgın çiçekler

 

4-Karagül:  Fox Tv’nin dizisi Karagül, bu hafta Total’de aldığı  7,95 reyting puanı ile 4.sırasında yer aldı. Baran ve Nazlı’nın ortadan kaybolmasıyla birlikte Narin ve Ebru, Baran için yeniden yan yana hareket etmek zorunda kalırlar. Acaba, Baran’ın başı bu kez de Nazlı yüzünden mi belada? İki annenin korkuları gitgide artsa da oğullarını bulma konusunda kararlıdırlar. Melek evliliğe doğru hızlı adımlarla giderken Kadriye kızının neden bu kadar ısrarlı bir şekilde bu evliliği istediğini bilmese de Melek’i Rüstem’e vermemek konusunda ki ısrarını sonuna kadar devam ettirecektir.

karagul-105-bolum

 

 5.Arka Sokaklar: Cuma gecelerinin gedikli dizilerinden olan Arka Sokaklar bu hafta, Total’de aldığı 7,74 reyting puanı ile 5.sırada yer aldığını görüyoruz. Timur’un kız kardeşi Ceylan’ın Selin ile girdiği çatışma sonucu ölümü tüm basında manşet olur. Kendini eve kapatan Timur, Ceylan’ın hayaliyle konuşarak acısını bastırmaya çalışır. Bu olaydan sonra Timur’un boş durmayacağından herkes emindir. Arif, Rıza’ya koruma vermek ister. Ancak, Rıza her zaman ki gibi kabul etmez. Mesut, Selin’in de korumaya ihtiyacı olduğunu düşünür. Selin bu konuda fazlasıyla soğuk kanlıdır ve kendisini koruyabileceğini düşünmektedir. Timur kendine gelir ve intikam planlarını harekete geçirir. Ceylan’ın mezarına giden ekibi, burada hiç hoşlanmayacakları bir sürpriz beklemektedir. Timur, uydu telefonundan Rıza’yı arar. Rıza bu konuşmayı ekibe çaktırmamaya çalışır. Selin ve Rıza’nın hayatı fazlasıyla tehlikededir.

 arka sokaklar 385

 

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler:

Kırgın Çiçekler, Paramparça, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda ve Kiralık Aşk her iki grupta yer alan diziler.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de ilk onda: Star Tv 3 dizi. Atv, Fox ve Kanal D 2 dizi. TRT1 bir dizi ile yer alıyor.

AB grubunda: Star Tv 3 dizi. Atv, TRT1 ve Fox Tv 2 dizi. Kanal D bir dizi ile yer almıştır.

Görüldüğü gibi Star Tv her iki kategoriye 3’er dizi sokmuştur.

Bu hafta, Star Tv’nin yeni dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan Totalde 2,93 reyting punaı aldı ve 25.sırada yer aldı. AB’de Perşembe akşamı 4.sırada yer aldı ve ilk ona giremedi. Show Tv’de bu Pazar akşamı yayınlanan takip ettiğim Seçkin Özdemir’in Acı Aşk 6.bölümü yayınlandı. Gene reytingleri hüsran. Totalde 14.sırada, AB’de 35.sırada yer aldı. Bana göre güzel bir yapım.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri (reytingkurdu) ölçümlerinden alınmıştır

Çağatay Ulusoy, Santa Monica’dan ilk fotosunu paylaştı!

12479578_999766080061842_671164282_n

Çağatay Ulusoy hafta başı tekrar Los Angeles‘e dönmüş, tatilini kaldığı yerden devam ediyor. Çağatay, Santa Monica Pasific Okyanus sahilinde… Sinema filmi Delibal’ın 1 aylık sürede, 1.275.736 gişe yapmasıyla, son derece keyifli ve moralli gözüküyor. Elindeki profesyonel fotoğraf makinesini dikkatle inceliyor. Fotoğraf çekmek yeni hobisi olsa gerek. Resimde görülen fotosunu çektirmiş ve paylaşmıştır. Sevenlerinin isteklerini kırmayarak, bu fotoğrafı Instagram sayfasında paylaştı ve bu sabah yeni fotoğrafını Instagram sayfasına ekledi.

Çok kısa zamanda 80.120 beğeni gelmiş ve yüzlerce yorum yapılmıştır.

Çağatay Ulusoy’un Delibal Sinema filmi gişede 1,5 milyona gidiyor.

Keyfini çıkar Çağatay… Hak ettiğin gururu yaşayabilirsin.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com