Aylık arşivler: Eylül 2014

Fatih Harbiye / Macit’in başına talih kuşu kondu!

Show Tv.in aşk ve drama dizisi Fatih Harbiye çok güzel gidiyor. Macit’in kaderi değişiyor, başına talih kuşu konuyor.

Reytinglerde AB’de 10.sırada, Total’de 11.sırada yer aldığını gördük.

Hemen 42.bölümde geçenleri özetlemek istiyorum.

Geçen bölümde Neriman’ı babasından istemiş, Faiz Bey kızı vermeyince kaçırmaya mı geldi dedik ama pek de öyle olmaz.

Macit her şeyi göze alır, Fahriye’nin de yardımını alarak, Neriman’ın yatak odasına kadar bir hırsız gibi girer. Faiz Beyin odasından çıkması ile Fahriye’nin kapısında yakalanınca zor durumda kalır. Macit, Neriman’ın sınav kağıdını görür, Eskişehir’de sınava gireceğini öğrenir.

Macit, gene Fahriye’nin yardımı ile evi terk eder. İki kız arkadaş derin bir nefes alırlar. Fahriye koskoca playboy kız kaçırmasını beceremiyor diyerek çok güler.

Feyza Hanım kocasının kendisini aldattığını düşünmektedir. Kızları Duygu ve Pelin annesinin bu yersiz şüphelerini sadece gülerler

Şahika Cihan’ı kullanır, ona sabah uğrar akşama işyerinin kapısına gelmesini söyler, beraber takılırız, der. Amacı bir sevgilisi olduğunu göstermek, Selim Beye bu zor durumdan kurtarmak istemektedir.

Babası ile konuşup, bu Eskişehir’deki sınavın son şansı olduğunu söyler, amacı babasından izin koparmaktır. Amacını da ulaşır.
Şakiha, Selim Beyin odasında konuşurken Pelin’in odaya ani girmesiyle, babasının Şahika’nın yüzünü okşamasını görür. Derhal odasında beklemesini söyler. Selim Bey ile kızı pelin bu yanlış anlaşılma nedeniyle tartışırlar. Pelin Şahika’ya babamla ne zamandan beri yatıyorsun deyince Şahika asla böyle bir şey yok dese de, Pelin git muhasebeye tazminatını ödesinler, deyip işten kovar. Şahika,

Pelin’in zayıf tarafını bildiği için dün gece Macit, Neriman’ı istemeye geldi ama babası vermedi deyince iş değişir.

Şahika’ya babamla aranızda bir şey geçmiş olması saçmalık. Sen gene dikkatli ol deyip Şahika’yı işten çıkarma kararından vazgeçer.
Macit annesi İnci Hanım ile konuşurlar. Macit, ailesinin yanında olmayışını çok üzüldüğünü, sevdiği kızı kimsesiz biri gibi istemek canını acıttığını söyler. Faiz Bey buraya ailem ile beraber gelmeniz gerektiğini bilmeyecek kadar bize yabancısın, dedi. Belki beraber gitseydik, lafın sonunu getirmez, iyi günler anne der ve çıkar. O sırada Pelin arar, şirketle ilgili konuşmamız gereken bir mesele var der Macit’i çağırır.

Macit Pelin’in odasına girer, evet Pelin seni dinliyorum. Pelin Neriman’ı babasından istedin mi? Macit bundan sana ne? Şirket ile ilgili demiştin. Macit, ben her şeye rağmen Neriman ile evleneceğim, ben onu seviyorum. Pelin bana olan borcunu nasıl ödemeyi düşünüyorsun. Neriman ile evlenirsen, seni de aileni de maf ederim, elimde senetleriniz var. Hepiniz sürünürsünüz.

Ekran AlıntısıFH42.1

Macit, ben ne sizi,ne de size ait olan hiçbir şeyi hayatımda istemiyorum. Cebinden kredi kartlarını çıkartır, Pelin’in masasına atar. Sizinle işim bitti der ve odadan çıkar. Kardeşi Duygu bütün olanları kapı önünden görür ve işitir.

Pelin, avukatına telefon açar ve Kerim Arcaoğlu’nun üzerinde ne varsa tedbir konulmasını ister. O sırada kapıdan giren Duygu, telefondaki kayıtları göstererek, sen birinin canını nasıl kıyılmasını istersin. Pelin tek bir video ile hiçbir şeyi kanıtlayamazsın. Duygu, seni polise ihbar ederim deyince Pelin geri adım atar.

Özgür Macit’e niye her şeyi bıraktın diye kızar. O sırada Neriman Macit’e babasının Eskişehir’e gitmesini izin verdiği müjdesini verir. Bu haber Macit’e ilaç gibi gelir.

Ekran AlıntısıFH42.2

Macit Özgür’den arabasını iki günlüğüne ister. Özgür, al tabii arabanın lafı mı olur. Nere gidiyorsun deyince özel bir durum cevabını verir.

Ekran AlıntısıFH42.3

Faiz Bey Şinasi’nin yeni işyerine gelir. Birlikte çay içerler, ondan Neriman’ın Eskişehir’e giderken yanında olmasını ister. Bu Şinasi’nin severek yağacağı bir iştir. Bana güvendiğin için teşekkür ederim der ve Faiz Beyi uğurlar.

Ekran AlıntısıFH42.4

Fahriye işyerine gelişinde Faiz Beyin işyerlerinden çıkmasına pek anlam veremez. Yeni gelen müzik öğretmeni Aras ile Fahriye pek anlaşamazlar, hep sürtüşürler. Fahriye Aras’a yavaş, yavaş, gönlünü kaptırmaktadır.

Şahika çıkışta Cihan ile buluşur. Feyza hanımın tuttuğu adam da onları takip eder, bolca fotoğraflarını çeker. Sonra dergileri Selim Beye bırakmam lazım, diyerek tekrar işyerine dönerler. Şahika Cihan’ı Selim Beyle tanıştırır.

Ekran AlıntısıFH42.5

Fahriye ile Neriman yarınki Eskişehir seyahatini konuşurlar. O sırada Macit arar, ben yola çıktım. Sen yarın kaçta geliyorsun, hangi otelde kalıyorsun diye sorar. Neriman sen niye bu kadar erken gidiyorsun, Macit bir takım sürprizlerim var, yarın görüşürüz.

Aslı, kendisine bir işyeri açmayı düşünmektedir. Emre ile tekrar barışmayı düşünmemekte, eve dönmemeye kararlıdır. Şinasi kardeşi Aslı’yı desteklemekte, gerekirse ben bakarım sizi der.

Ekran AlıntısıFH42.6

Nezahat, Asım Beyle evlik işini geciktirmektedir. Annesi de kızını sıkıştırmakta, ben mahalleye rezil oldum demektedir.

Ekran AlıntısıFH42.7

Faiz Bey, Gülfer Hanım, Şahika ve Fahriye Neriman’ı evden Eskişehir’e gitmek üzere uğurlarlar. Otobüs garına kadar götürür.

Ekran AlıntısıFH42.8

Şinasi de valizini hazırlar evden çıkar. Aslı sorsa da cevap vermez. Oto Garda otururken Neriman cep telefonunu ister. Faiz Bey vermez. O sırada Şinasi de gelir. Faiz Bey sağ olsun ricamı kırmadı o seni götürecek. Faiz Bey, kızım sana emanet der ve vedalaşırlar.

Selim Bey, Şahika’yı odasına çağırır. Dün gece şu yanındaki çocuk kimdi diye sorar. Şahika, erkek arkadaşım. Selim Bey ne zamandır? Selim Bey daha önce hiç görmedim de. Şahika, daha yeni, bizde birbirimize tanıma aşamasındayız, flört diyelim.

Feyza Hanıma Şahika ve Cihan’ın fotoğraflarını verir. Bunlar arkadaş, kocanızla alakası yok dese de izlemeye devam et sen, der.
Macit aynı otelde kendisine de oda tutar. Akşam yemeği için iki kişilik masa rezervasyon yaptırır.

Asım Nezahat’a benim bekleyecek sabrım kalmadı, anam da ne oldu diye sorar durur.

Yeni ortakları Bora ile ayaküstü tanışırlar. Bora da çevrilen işlerin içindedir. Kerim Bey depoya doğru yola çıkar. Kerim Bey depoda bir zarf içinde bir bayan resmi bulur. Bu kişi İnci Hanımı da telefonla arayarak rahatsız etmektedir. Nadir Bey ile İnci Hanım Kerim Beyle evlenmeden önce sevgilisiymiş.  Bu akşam 9.da seni bekliyorum, der.

Nezahat Cihan ile konuşur. Ben seni yıllardır hep benim gözümle görmeni istedim. Ben seni seviyorum deyince Cihan bir tuhaf olur, ne söyleyeceğini bilemez.

Ekran AlıntısıFH42.9A

Ne söylüyorsun Nezahat diye sorar. Nezahat, seni seviyorum diyorum, ben hep yıllarca sevdim, kendimi bildim bileli… Senden duymak istediğim, ufacık da olsa kalbinde benim için bir yer var mı? Cihan, banktan kalkar, sen benim bacımsın Nezahat, bunu ne sen söyledin ne de ben duydum. Sonra oradan çeker gider.

Nezahat doğruca Asım beyin evine gider, zili çalar, benden cevap bekliyordun ya, evlenelim, hemen der. Akşam da annesine, Asım ile evleniyoruz, der.

Fahriye Aras için birkaç ev bakar, adreslerini getirir verir. Hangisi iyi diye Fahriye’nin fikrini sorar. Aras Şinasi Beyin arkadaşının evini tutar.

Fahriye, Cihan ile şahika’yı görünce Şinasi’yi sorar. Cihan Eskişehir’e gitti Neriman ile beraber deyince Macit, der. Şahika, yoksa Macit de mi Eskişehir’e gitti diye sorar.

İnci Hanım Nadir Beyle karşılaşınca çok şaşırır. Ben öldün zannediyordum, der.

Ekran AlıntısıFH42.11

Nadir, her gün ölmeyi çok istedim. Bu günü yaşamak için. Yıllardır bir soru vardı içimde. O sorunun cevabını almak istedim. Macit benim oğlum, der. İnci Hanım hiçbir şey söyleyemez.

Şinasi ile Neriman da otele gelirler. Fahriye ısrarla Macit’i arar, Macit açmaz. O sırada Cihan Şinasi’yi arar. Cihan Şinasi neredesin diye sorar. O sıra Neriman otel holünde Macit’i görür. Macit hemen buradan gitmemiz lazım.

Ekran AlıntısıFH42.12
O an arkadan Şinasi onları görür. Macit de Cihan’ı görünce kaçmaktan vazgeçer. Döner, Şinasi’ye bakar. Ve 42.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıFH42.13

Şimdi ne olacak, Şinasi ile Macit yumruk yumruğa kavga mı edecek? Yoksa iki medeni insan gibi konuşarak bu meseleyi halledebilecekler mi?

Dizi şimdi çok ilginç hale geldi Peyami Safa romanında böyle mi yazdı, yoksa senaristimiz mi böyle kurguladı bilemem. Sıfırı tüketen Macit şimdi çok zengin bir adamın oğlu oldu galiba. Arca Holdingin de çoğunluk hisselerini aldı. Pelin bu durumda ne yapacak? İlerleyen bölümler çok, çok ama keyifli olacak gibi geliyor bana…

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar
Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com
Not: Görseller internetten, fatih harbiye twitter sayfasından ve tarafımdan diziden alınmıştır.

Serenay Sarıkaya nereye koşuyor?

Ekran Alıntısı SERENAY

Medcezir dizisinin başarılı başrol oyuncularından Serenay Sarıkaya nereye koşuyor? Magazin basınında çıkan bu aşk dedikoduları daha ne kadar sürecek. Ama yalan, ama yanlış, ya da gerçek. Son bir yılda çıkan haber sayısı benim bildiğim en az dört oldu.

Dizide Mira karakterini canlandıran Sarıkaya, Yaman ile dizide aşk yaşamaya başladı. Bu aşk daha sonra gerçek hayata yansıdı. Rol arkadaşı Çağatay Ulusoy ile dizi dışında da sevgili oldular, aşk yaşamaya başladılar. Dizinin üçüncü ayında başlayan bu aşk ta ki Haziran ayı sonuna kadar sürdü.

Medcezir’in sezon finali yapmasından sonra önce birlikte Yunan adalarında kısa bir tatil yapan ikili, daha sonra Meksika tatiline çıkmışlar, tatil dönüşünde de ayrılık kararı almışlardır.

Temmuz başından itibaren Serenay Sarıkaya tatilini ailesi ile birlikte Bodrum’da devam etmiş, Çağatay Ulusoy da öce Ayvalık, sonra İstanbul ve Çeşme’de tatilini devam etmiştir.

Medcezir dizisinden önce adı Antalya’lı işadamı Murat Süğlün ile anılan Sarıkaya, daha sonra Çağatay Ulusoy ile birlikte olmalarıyla bittiği yazıldı. Ulusoy ile ayrıldıktan sonra adı ünlü işadamı Yaman Taciroğlu ile birlikte oldukları ve bir mekanda yemekte resimleri çekilmiş, bu resimler magazin basınında yer almıştır.

serenay_4235

8 Eylül 2014 tarihinde Posta gazetesinde çıkan habere göre; “Eski aşkı işadamı Muzaffer Yıldırım’a geri döndü.” Başlıklı bir haber çıktı. Haberin detayında aynen şunlar yazıldı.

Medcezir’in setinde tanışıp, aşk yaşadığı Çağatay Ulusoy’la beraberliğini iki ay önce bitiren Serenay Sarıkaya’nın yalnızlığı uzun sürmedi. Sarıkaya’nın 2012 Kasım ayında kısa süreli bir ilişki yaşadığı Mars Entertainment Group’un ortağı Muzaffer Yıldırım’a geri döndüğü öne sürüldü.

indir muzaffer tyıldırım

BU KEZ TEMKİNLİ

Muzaffer Yıldırım’la bir aydır evinde buluşan Sarıkaya, ilişkisini bu kez gözlerden uzak yaşıyor. Geçen ay işadamı Yaman Taciroğlu ile aşk dedikodularına karışan ünlü oyuncu, bu iddiayı yalanlamıştı.

Bu günlerde gene magazin basınında Serenay Sarıkaya, sarışın bir erkek arkadaşıyla Nişantaşı’nda görüntüleri yer alıyor. İkilinin birlikte resimleri görüntülenince, Sarıkaya’nın kısa bir panik yaşadığı yazıldı.

1186008-serenay-sarikaya-849181

Bugünkü Türkiye gazetesinin magazin sayfasındaki habere göre, yanındaki sarışın genç imaj danışmanıymış. Haber aynen şöyle; Serenay Sarıkaya, imaj danışmanıyla görüntülenince rahatsız oldu. Yakışıklı imaj danışmanıyla görüntülenmekten rahatsız olan Serenay Sarıkaya, gazetecileri görünce Önder Tiryaki’nin yanından hemen ayrılarak kafaları karıştırdı. Ensonhaber.

Aynı resimde arkada Serenay Sarıkaya’nın annesi de olduğuna göre, imaj danışmanı ile aşk dedikodusu bence yalan haber.

fft31_mf5935669 serenay annesi ile

Güzel oyuncu Serenay Sarıkaya nereye koşuyor? Sorusu akla geliyor. Medcezir dizisinde çok da başarılı. Çağatay Ulusoy ile canlandırdıkları Yaman – Mira aşkını yaşatarak çok da başarılı oldular.

Bw14Y0eIgAEKfBG

Her ne kadar özel hayatı kendisini ilgilendirse de, sevenleri onun dizideki başarısı ile alkışlamak istiyor. Özel hayatta sansasyonel aşk dedikodularını karışmasını istemiyorlar.

Medcezir geçen yıl olduğu gibi bu yılki ikinci sezonunda gene yılın en iyi dizleri arasında adı geçiyor. Serenay Sarıkaya geçen sezondaki başarısı ile, 41.Altın Kelebek ödüllerinden “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazandı. Bu yıl da göstereceği performans ile neden olmasın!

Serenay sarıkaya, başını ellerinin arasına alıp düşünmesi lazım. Seveleri onu dizideki başarıları ile övünmek istiyor. Aşk dedikoduları ile değil.

ByfLUQ6CAAAOCYm

Serenay Sarıkaya’nın özel hayatı kendisine ait, ben tüm izleyici adına sanat hayatında başarılar dilerim.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller İnternetten ve Medcezir dizisinden alınmıştır.

Medcezir / Yaman, Mira – Elif aşkı arasında kaldı!

Bye18mnCAAA17jj

Star Tv.in aşk ve drama dizisi Medcezir bu bölümde süperdi, eskilerin tabiri ile 41 kere maşallah diyorum. İzleyenlerin yüreklerinde heyecan fırtınası estirdi, yer yer duygu dolu anlar yaşatarak gözyaşı döktürdü.

Bu bölümde Mira – Yaman arasında yaklaşma beklerken olar onları ters köşelere attı. Yaman’a karşı olan Elif, yüreğinde Yaman aşkı tutuştu. Yaman Mira – Elif aşkı arasında kaldı.

Medcezir reytingleri bu haftada beklendiği gibi, AB’de 1.Sırada, Total’de 2.sırada yer aldı.

Geçen bölümde Mira-Yaman sahnede karşılıklı düet yapmışlar, ardından Gamze Hanımın doğum sancısı tutmuş, Yaman onları hastaneye götürmüştü.

Arabada Mira’nın gayretiyle Yaman ile aralarında birazcık yumuşama olmuştu. Hastanede Eylül’le kardeş gelmiş, adını önceden belirleyen Mert’in dediği gibi, Eylül’ün de tasdikiyle Ekim bebek doğmuştu.

Ekran AlıntısıMD41.1

Eylül’ün bütün arkadaşları Ekim’in doğumu anısına toplu olarak fotoğraf çektirirler.

Ekran AlıntısıMD41.2

Gamze Hanıma herkes geçmiş olun der, lohusa şerbeti içilerek ayrılırken Yaman, ağabeyinin dövülerek hastaneye kaldırıldığını öğrenir. Hemen hastaneye gider. Mira onunla gitmek ister, Yaman’a arabamı al der. Yaman, Mira’nın arabasını da almaz.

Yaman ile Mert, hastaneye Kenan’ın yanına gelirler. Yaman, Kenan’a doğru düzgün durmadığı için söylenir, sinirlenir.
Orkun Nadir Beye arayarak, Kenan gelir gelmez olay çıkartmış, onu aramıza almakla çok büyük hata ettiniz deyince Nadir Bey çok sinirlenir. Ne zamandan beri benim yaptıklarımı sorgular oldun diyerek azarlar.

Asım Şekip Kaya ile karısı Sude, Kenan’ın dövdürülmesi olayından olayı kavga ederler. Asım Bey evi terk eder. Beren eve yeni gelen ablası Mira’ya olanları anlatır. Sonra dün akşamki performanslarını konuşurlar. Beren, Elif’i ve bale gösterisini çok beğenir.

Ekran AlıntısıMD41.3

Yaman ile Mert hastane bahçede otururlar. Mert Yaman’a tost ve ayran getirir. Kenan’ın dövülme meselesini konuşurlar. Yaman, Mert’e eve gönderir.

Ekran AlıntısıMD41.6
Asım Bey ile Sude Hanım sahilde oturup konuşurlar. Sude, polise bildirelim anlat durumu dese de, Asım Bey hayır ben yapmadım sonuçta, onu da anlatamayacağıma göre en iyisi sessiz kalmak. Sen söylemezsen tabi…

Ekran AlıntısıMD41.4

Hale, Elif’in kaldığı yurda gider. Elif ile konuşurlar, sen Yaman’ın sevgisisin değim mi diye önünde yuvarlanır. Elif, hayır, biz sadece arkadaşız der. Elif, ağzından laf almak için geldiğini yüzüne söyler. Sen sadece Yaman’la durumuzu öğrenmek için geldin.

Ekran AlıntısıMD41.7
Elif, senin başka işin yok mu diyerek, Hale’yi gönderir.

Yaman annesi ile eve gelirler. Onları Mira ile Suzan Hanım karşılar. Yaman, Selim abisini sorar. Hizmetli Suzan Hanım, tekne ile açıldığını, onu Mert’in karşılamaya gittiğini söyler. Yaman bana niye söylemediniz.

Selim tekneden sarhoş döner. Mert, ne olduğunu sorar. Sinan Beyle aralarında geçen olaydan son derece etkilenmiştir. Mert’in ısrarlı sorularını cevap vermez, oğluna sarılır.

Gazeteci Deniz Hanım, Sinan Beye ulaşmak ister, ulaşamaz. Telefonuna not bırakır.

Ekran AlıntısıMD41.8

Evde bu tatsız konuşmalardan sonra Mira dışarı çıkar, peşinden Yaman da gider. Mira salıncaktadır. Yaman’a Mert’i de göreyim öyle gideyim dedim. Yaman, nasıl istersen. Mira, kız arkadaşın çok güzelmiş. Güzel, yetenekli. Yaman, teşekkür ederim, der. Mira; Bu senin istemediğin sürece bir ayrılık olmayacak. O gün tıpkı şimdi seni evine bırakır gibi, hava alanına bırakıcam., ne kadar sürerse sürsün, bekleyeceğim.

Ekran AlıntısıMD41.10

Bana yeniden döndüğünde sensiz geçen zamanları unutacağım. Demiştin, ne oldu Yaman, bana bunları söyleyen adam ne oldu?

Ekran AlıntısıMD41.9

Yaman’a cevap bile veremiyorsun diye hesap sorar. Yaman, uzatmak istemedim. Mira, ama ben devam etmek için uzatmak istiyorum.

Ekran AlıntısıMD41.11

Yaman, prensesin yanındaki pres olamayacağımı anladım, der. Mira saçma deyince, Yaman saçmalık senin bir türlü benim gerçeklerimi görememen. Mira, bu kız benim göremediğim neyi görüyor acaba? Yaman, herkes tarafını seçti, gerisi boş laf.

Ekran AlıntısıMD41.12

O sırada Mert ile Selim Bey bahçeye gelirler. Mira, duşa sokalım, der. Mert, biz ne yapacağımzı bıliyoruz deyip, Yaman ile tutup baş aşağı havuza sokarlar. Bunu bi kaç kez tekrarlarlar. Mert, yok öyle bizden gizli şalgam suyu içmek diye espri yapar.

Ekran AlıntısıMD41.13

Mert babasını yatağına yatırır. Yaman ile Mira başbaşa kalır. O sırada Elif Yaman’ı arar. Elif, sesin çıkmadı uzun zamandır. Bebek nasıl diye sorar. Mira bu konuşmadan rahatsız olur, ben gideyim der. Elif, sesin güzelmiş, yetenekliymişsin. Yaman, dedin ya senle biz olamayız diye, ben de o konuyu konuşacaktım. Yaman, haklıydın, benim kafam karışık, benden uzak durmakta haklısın. Benim daha geçmişimle göbek bağım kesilmiş değil. Geçmiş de geçmiş degil, daha taze. Ben adam harcayan tiplerden değilim. Ama şu sıra bana yaklaşan telef olur. Elif, aynen, doğru yolu buldun, budur, der. Ama Yaman’a karşı kalp çarpıntıları hızlanır.

Mira yüz üstü eve döner. Çok kırgındır. Eylül’ü arar, bize gelsene… Eylül, hasteneden ayrılır.

Yaman Elif’e, ya ben seninle gerçekten arkadaş olmak isterim. Elif’e, arkadaş mıyız diye sorar. Bu sırada Elif, duygularının esri olmuştur, gözyaşlarını tutamaz. Elif, arkadaşız. Yaman, eyvallah, okulda görüşürüz.

Ekran AlıntısıMD41.14

Elif kendisine bir müzik açar, karmaşık duygular içinde dans eder, kendinden geçer. Mira arabada aynı türden değişik duygu yoğunluğundadır. Aklı Yaman’dadır. Yaman da bahçede dolanır, sonra şezlonga uzanır, aklı Mira ile Elif arasında gider gelir. Resmen iki aşk arasında kalmıştır.

Ekran AlıntısıMD41.15

Mert gelir, Yaman’a kız sana bakıyor, sen bir oğlumuz oldu. Bu hiç hoş mu? Yaman Mert’e, söylenip durma kocakarılar gibi ya…
Deniz Hanım Sinan Beyin evine gider. Kapıyı çalar, ses veren olmaz. Görevli de gelir, içeri birlikte girerler. Deniz Hanım yerde kanlar içinde yatan Sinan’ı görünce irkilir, çığlık atar.

Ekran AlıntısıMD41.16

Mert, babasın odasına kahvaltı götürür. Mert, bugün konuşmak ister misin diye babasını sorar. Yaman da annesi ile hastaneye gitmek üzere çıkarken kapıya polisler gelir. Yaman Selim abi diyerek gelir. Polisler bizimle karakola kadar geleceksiniz.

Ekran AlıntısıMD41.17
Mira, Eylül ve Beren evin spor salonundadırlar. Mira, bütün gece şu Elif denen kızla uğraştım durdum. Sude Hanım, kötü haberi internetten okuyunca çığlık atar. Kızlar, annelerinin aynına koşar.

Polisler Selim Beyi alıp emniyete götürürler. Yolda Hale ile Gaye Selim Beyin gidişini görürler.
Burak’ın bekar evinde Doruk ve Uzay kalıyordur. Leyla gelince çok şaşırır. Bu nasıl öğrenci evi diye hayretler içinde kalır. Evi çok beğenmiştir.

Ekran AlıntısıMD41.18

Burak arkadaşlarının yarı çıplak kıyafetleri nedeniyle Leyla’ya karşı sıkıntıya düşer. O sırada Hale ile Gaye de onlara gelir. Selim Beyin tutuklandığını söylerler.

Ekran AlıntısıMD41.20

Mert, emniyette çok üzgün ve tedirgindir. Onu Yaman zor teskin eder. Turunç Nadir, Selim Beyin tutuklandığı haberini alır. Bu işte onun parmağı olduğunu tahmin ediyorum.

Ekran AlıntısıMD41.19

Leyla Nadir Beyin evine Ayşe’ye gider. Ayşe, Leyla’yı Nadir Beyle tanıştırır. Giray ile evleneceğinden onu bir haftalık tatilde yerine Leyla bakacaktır. Leyla, Nadir Beyin evine böylece girmiş olacak. Cin gibi olan Leyla Nadir Beyin bir takım kirli çamaşırlarını ortaya çıkaracağını tahmin ediyorum.

Sorguda Selim Bey, net bir ifade vermez. Karısı Ender’in ilişkilerinin ortaya çıkmaması adına susar. Ben öldürmedim dese de, Selim Bey hapishaneye gönderilir.

Sedef Emniyette Deniz Hanımla konuşma fırsatı bulur, bilmediği bir takım gerçekleri öğrenir.
Yaman Mert’i kendisine getirmek, onu sakinleştirmek için çok çaba sarf eder.

Ekran AlıntısıMD41.21

Sonunda başarılı olur. Mert’i rahatlatır. O sırada Asım Bey, Sude Hanım ve Mira da gelir. Mert, dedesine sarılarak, bir şeyler yapması için yardım ister. Sude Hanım, o sırada Deniz Hanımı görünce senin ne işin var burada diye hesap sorar.

Ekran AlıntısıMD41.22

Kenan annesine Yaman’ı sorar. O cici ailesine bırakıp da gelemez şimdi, anne sen de git de ben taburcu olacağım zaman çağırırım sizi. O sıra üvey babası Hasan da, Kenan’a ilaçlarını getirir.

ByfI1zqCUAAcEV6

Selim Beyi polisler hapishaneye sevk ederler. Gazetecilerin sorusuna Selim Bey cevap vermez. Mert, ben yapmadım desene deyince; Selim bey oraya gittim, ama ben öldürmedim, inan bana diye cevap verir. Mert, baba orada ne işin vardı, o adamla ne işin vardı. O sırada deniz Hanımla göz göze gelir, Deniz Hanım ben sizi ihbar etmedim dercesine başını sallar.

Ekran AlıntısıMD41.23

Sedef de o sırada Sude’nin kolundan tutarak, bütün olanları bana anlatacaksın, der. Sude, şimdi değil, evde konuşalım.

Ekran AlıntısıMD41.24

Sude Hanım evde, Ender’in ölüm sebebinin Sinan ile ilgili olduğunu açıklar. Asım Beyin de bildiğini söyler. Asım Beyin Kenan ile görüştüğünü düşündüğünden dün onu bu yüzden öldüresiye dövdürdüğünü açıklar. Mira, şaşkın gözlerle bakar. Tam o an Yaman gelir, Asım Bey iyi değil sizi soruyor. Ender ve Sude içeri Asım Beyin yanına koşarlar. Yaman Mira’nın ağladığını görünce iyi misin diye sorar. Mira ağlayarak oradan ayrılır.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Mert, herkes buradayken soruyorum, benim bilmediğim ne var? Baban o adamı niye dövdü, niye kavga etmek için o adamın evine gitti? Herkes susar.

Ekran AlıntısıMD41.25

Açıklama Sedef Hanımdan gelir. Olayları dolaylı şekilde anlatır. Mert, benim babam bu sebeple adam dövecek adam mı? Diye sorar. Herkes gider, Mira , ben babamda kalacağım bu gece.

Ekran AlıntısıMD41.26

Mert ile Yaman dertleşirler. Mert çok üzgündür, annem bir tartışma sonucu ölüyor, babam işlemediği bir cinayetten suçlanıyor. Sanki birileri iki taraftan tutmuş hayatımı ayaklarımın altından tamamen çekmeye çalışıyor.

Ekran AlıntısıMD41.26A
Yaman, Mert’in omuzlarından tutar, hiç kimsenin artık bu aileye zarar vermesini izin vermeyeceğim kardeşim. Gör bak, her şey yoluna girecek. Mert, ben teselli edilmek istemiyorum kardeşim. Yaman, bilmediğimiz ne varsa öğreneceğiz, Selim abiye de kurtaracağız.

Ekran AlıntısıMD41.26B
Selim Bey, hapishanede Sinan ile konuşmalarını hatırlar. Sinan Ender’e on yıldır yazdığı mektupları gösterir, son geceye kadar onun eline elinin değmediğini söylemiştir. Sana yemin ederim hepsi bu kadar, ben öptüm Ender’i. Selim Bey o mektupları oda içinde yerlere savurur.

Herkes evden ayrılır. Mert, Eylül, Yaman ve Mira evde baş başa kalır. Mira ben sıcak bir şeyler yapayım deyince Mert kusura bakmazsanız ben odama çıkayım, der. Yaman’ı annesi arar.

Eylül, Mert’in odasına çıkar. Eylül, ben de elinden tutabilir miyim, yanında benim için yer var mı hala. Mert, sen hep hayatımdasın kelebek. Mert ile Eylül aralarında duygusal konuşma yaparlar. Eylül, ben sana kırıldığım için yanında değilim şebek, asıl acınacak halde olan benim, görmüyor musun. Yeniden bir araya gelelim diye bir takla atmadığım kaldı. O sırada Mert, Eylül’ü öper, öper ve sarılır.

Ekran AlıntısıMD41.27
Yaman annesi ile konuşurken Mira deniz kenarına doğru gider ve bir banka oturur. Yaman peşinden gider ve yanına oturur.

ByfLUQ6CAAAOCYm

Yaman, anlatmayacak mısın diye sorar. Mira, senin annem ile Kenan’ı görünce senin niye sakladığını bugün o kadar iyi anlıyorum ki? Sana öfkelenip, sana söylenmekte hata yaptım. Yaman, yani sen de bana sorma diyorsun. Mira ağlayarak, hiçbir cevabın ağırlığını taşımak istemiyorum. Aramızdaki mesafe zamanla azalır diye düşünüyorum, olmuyor ama. Bu kadar yakınken yanımdayken bile olmuyor. Bir adım atsam, bir adım uzağına düşüyorum. Belki sen de bunu istiyorsundur. Yaman suskun ve düşünceli bir şekilde Mira’yı dinler. Yaman, ikimiz de karar verdiğimiz hayatı yaşıyoruz. Mira, başını sallar.

Bye3GmJIIAAe4mZ

Daha sonra yanlarına Mert ile Eylül gelir birlikte otururlar. O sırada Mert’e mesaj gelir, babasını ziyaret izni gelmiştir. Koşarak gider.

Ekran AlıntısıMD41.28

Baba-oğul görüşme odasında görüşürler. Mert, babasının ellerinden tutarak, her şeyi bilmek istiyorum. Selim Bey, o gün o adamın evine gittim. O adam bizden anneni çaldı. Ben onun hayatını niye zarar vereyim. Evet, yumruk attım, ama o kadar. Çıkışta balkondan Sinan Beyin bakması, Selim Beyin onu öldürmediğini gösteriyor. Ne annen ne ben seni üzecek hiçbir şey yapmadık. Mert, gözyaşlarını tutamaz. Baba oğul sarılırlar, yakında görüşürüz.

Ekran AlıntısıMD41.29A

Mert gidince Selim Bey adeta yıkılır. Tekrar oturur.

Yaman, ağabeyi Kenan’ın yanına hastaneye gider. Yanında Leyla vardır. Kenan, gel her şeyi öğrendik. Leyla, Kenan’ı Asım bey dövdürmüş, deyince Yaman Asım Bey niye böyle bir şey yapsın ki? Leyla, Nadir Bey, arabanın plakasını kameralardan öğrenmiş. Ben Ayşe’ye söylerken duydum. Bu Asım Beyin Kenan’la derdi nedir diye sordu? Kenan sert bakan Yaman’a: Hiç bana bakma, aslanım. Sude Hanıma uzaktan bile görmedim.

Asım Beyin evinde Orkun Mira’ya, Ender Hanım ile Selim Beyi düğün günü gördüklerini anlatır. Orkun, o adam belki Ender Hanıma asılıyordu, Selim Beyde o yüzden öldürdü. Mira, altında başka sebepler aramaya gerek yok. Olup biteni Sedef’ten dinledik. Orkun’u Mira bahçeden yolcu ederken, Yaman gelir. Orkun’un kolunda Mira’yı görünce bir tuhaf olur. Mira hemen Orkun’un kolunu bırakır.

Ekran AlıntısıMÖD41.30

Mira, Yaman bir şey mi oldu? Yaman hemen söze başlar. Hani dün gece bana mesafe falan deyip durdun ya. Biraz önce birbirimizden epeyce uzağa savrulduk. Sana sordum, gözümün içine baka, baka, ağabeyimi haşat eden adamı korudun bana. Haklı, haksızı düşünmeden. Sırf güçlü diye o haksızın yanında oldun. Bir kez daha Tozludere ile Altınkoy arasındaki yerini sağlama aldın. Mira elini uzatınca Mira’nın elini iter. Mira çok üzgünüm. Yaman, üzülme, taraflar netleşsin ki, içimizde en ufak bir şüphe kalmasın. Sen o taraftasın, ben bu tarafta. Artık iki taraf arasında geçiş yok. Herkes yerini bilecek. Orkun, lafa karışır, sonunda anladın yani. Yaman kes len sesini diye Orkun’u itekler. Orkun Yaman’a vurmak ister. Yaman, Orkun’un çenesine bir yumruk patlatır. Orkun yere düşer.

Ekran AlıntısıMD41.31
O sırada Asım Bey, Sude Hanım ve Mert gelir. Ne oluyor orada diye Asım Bey müdahale eder. Orkun Yaman’a sen evcilleşmemiş hayvansın, der. Yaman, sabrımı zorlama ezerim seni. Asım bey, burası Selim’in evi değil delikanlı. Kendine mukayyet ol. Yaman, yoksa ne olur. Beni de mi ağabeyim gibi adamlarınıza dövdürürsünüz Asım Bey.

Asım Bey sessiz kalır. Yaman, her istediğinizi yapabileceğinizi mi sanıyorsunuz. Benim ailemin canını yakamazsınız. Bunu izin vermem. Paranızın sizi koruyacağını mı düşünüyorsunuz. Günün birinde size de dur diyen olur. Elbet bir gün olur. Bu ağır sözler yenilir, yutulur cinsten değildir. Asım Bey, endişeli gözlerle bakar kalır.

O sırada polis arabası siren çalarak gelir. Komşusu Nadir Bey de yerinden kalkar. Polis arabası Asım beyin bahçesine gelir. Asım Şekip Kaya bizimle merkeze kadar geleceksiniz. Yaman, kendisine bakanlara ben polis falan çağırmadım.
Polisler Asım Beyi arabaya bindirirler. Nadir Bey de bahçe kapısına kadar gelir.

Ekran AlıntısıMD41.32

Herkes şaşkın, birbirlerinin yüzlerini soru sorarcasına bakar kalırlar. Mert, Yaman’ın yüzüne bakar. Yaman başını sallar. Ve 41. Bölüm burada sona erer. Arkada cevap bekleyen bir çok soru bırakarak. Yaman Mira ile araları bozuk olsa da, arada Orkun olması Yaman’ın gönlü Elif’e doğru kayıyor. Elif de Yaman’a karşı boş olmadığını bu bölümde gördük. Yaman Mira arasına Elif girmeye başarabilecek mi? İlerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

Ekran AlıntısıMD41.33

Ben bir kere daha 41.bölüm için Medcezir’e 41 kere maşallah diyorum. Allah nazardan saklasın, başarılarını daim etsin.

41.bölümün süper oyuncusu Çağatay Ulusoy (Yaman) idi. Performansının zirvesine çıktığını gördük. Her ne kadar Mira ile Elif aşkı arasında kalsa da…

Ben bu bölümde Serenay Sarıkaya’yı (Mira) çok pasif gördüm. Hep kıyıda duran bir aksesuar gibiydi. Belki de rolü bunu gerektiriyordu, ben yanılmış olabilirim. Soğuk kalmak ona yakışmıyor. Cıvıl cıvıl gözlerinin içi gülen bir Mira gördük hep.

Defne Kayalar (Sedef) gösterdiği performans ile bu bölümde biraz ön plana çıktı.

Barış Falay (Selim Serez) usta oyuncu olduğunu bir kere daha gösterdi bizlere.

Taner Ölmez (Mert) ve Hazar Ergüçlü (Eylül) ikili sahnelerinde çok başarılıydılar. Mert, baba-oğul sahnelerinde izleyenleri duygulu anlar yaşattı.

Ay Yapım’ın bu süper dizisi Medcezir, kim ne derse desin bana göre fevkalede. Biraz abartıyor olabilirim, kimse kusura bakmasın, doğruya doğru. Senarist Ece Yörenç’e, yönetmen Ali Bilgin’e ve emeği geçen tüm ekibin ellerine sağlık diyorum.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
Blog: milliyet.com.tr/cansever
Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller Medcezir Twitter sayfasından  ve tarafımdan diziden kopyalanmıştır

Güllerin Savaşı / İzleyenlerini duygu selinde boğdu!

Ekran AlıntısıGS 1A

Kanal D.in aşk ve drama dizisi “Güllerin Savaşı” da Gülfem Hanım yapacağını yaptı. Gülru ile kedinin fareyle oynadığı gibi oynadı. Gülru’nun yaşadıkları, izleyenlerini resmen duygu selinde boğdu. Gülru’nun yaşadıklarını onun kadar hisseden biri vardı. O da Doktor Ömer Beydi.

Dizinin 11.bölümünde reytingler de, Kiraz Mevsimi’nin ardından AB’de 2.sırada, Total’de 3.sırada yer almış.

Gülfem Hanım, doğum gününde Gülru’nun yaptığı sürprize misilleme olarak Mert’i podyuma çıkartı. Gülru’yu yerde karınca gibi ezdi, geçti.

Gülru, her şeye rağmen dimdik ayakta kaldı. Mert ile arası bozulmaya kadar vardı.

Yonca, hamileliği pozitif çıktı diye çok sevindi. Hemşirenin dış gebelik olabilir lafını da çok bozuldu.

Mert’in manken olarak gazetelerde çıkması onu havalandırdı. Mert Gülfem Hanıma ne zaman isterseniz yapabilirim deyince, Gülfem Hanım git Hale Hanımla konuş, benimle değil, dedi.

Mesude Hanım Mert ile konuşurken Ömer Bey gelir. Mert, Ömer Beye laf atar, gene buralarda ne aradığını söyler.

Gülru’nun ablası Mesude ile Ömer Bey hakkında konuşmalarını kapıda Halide Hanım duyar. Hatta duyduklarının etkisiyle elindeki vazoyu düşürür kırar. Gülru Halide’ye bir koz vermiştir. Duyduklarını hemen Gülfem Hanıma yetiştirecektir.

Cihan önceki gün Gülru’nun odasında yakalanması onu çok utandırmıştır. Bu nedenle Gülru’dan utanır, adeta kaçar. Gülru odasına gelir. Cihan ağlar, söyleyemem kızarsın.  Gülru, ben sana kızamam diyerek onu sakinleştirir.

Gülfem Hanım, Ömer Beyin kendisine karşı tavır aldığının bilincindedir. Ömer’in annesi Cahide Hanım Gülfem’i kahve içmek için arar, kabul etmez. Gülfem Hanımın canı çok sıkkındır, tedirgindir. İşini de bir türlü konsantre olamaz.

Taner’in annesi Mebrure’nin tek eğlencesi market alışverişidir. Mesude’nin kocası taksici onu alışverişe getir-götürür. Kocası Şevket ile kayınvalidesi Cahide Hanımdan görmediği ilgiyi taksiciden görür. Taksici kötü niyetlidir, amacı ondan para sızdırmaktır.

Yonca doktora gider, dış gebelik nedeniyle hemen ameliyat olman lazım deyince ne yapacağını bilemez.

Gülru’nun babası Salih ile Mert’in babası bahçede tartışırlar. Mert’in babası benim oğlan kıymete bindi, gazetelere çıkınca senin kız yüzüğü taktı deyince Salih Bey kalp krizi geçirir, yere düşer. Gülru ve Çiçek yardıma gelirler. Hemen ambulans çağırırlar.

Salih Bey, Yonca’nın çalıştığı hastaneye getirilir. Ömer Bey özel olarak ilgilenir. Gülru’nun ellerini tutarak onu teselli eder.

Mert, Gülfem Hanımı hastaneye getirir. Bahçede Mert ile Ömer Bey karşılaşırlar. Mert, Ömer Beyle tartışır. Ömer Bey dayanamaz. Mert’in çenesine bir yumruk indirir. Mert yere düşer, o sırada olayı gören Gülru gelir. Ömer Beye, Ömer Bey ne yaptınız diye sorar. Gülfem Hanım da olayı uzaktan seyreder.

Gülfem Hanım baş ağrısından evde yatarken, Halide bitki çayı getirir. Gülfem Halide’ye çık dışarı dese de Ömer Bey ve Gülru hakkında duyduğunu söylemek ister. Halide’nin söylediklerini Gülfem Hanım çok güler. Gülfem Hanım, daha da çok sinirlenir, hizmetçimin rüyasını duymak zorunda mıyım, der.

Ekran AlıntısıGS11.2

Ömer Bey ile kardeşi Şevket birlikte oturup bir şeyler içer ve dertleşirler. Gülfem ile aranızda bir şey mi oldu diye sorar. Ömer Bey, şu halime sebep olan şey Gülfem değil. Adını koyamadığım içimdekiler ağır geldi. Ömer Bey, o hala çok toy, beni adımla bile hitap edemiyor, ben onun için Gülfem Hanımın sevgilisi Ömer Beyim. O başkasını severken, nasıl olur bilemiyorum. Nasıl oluyor aşık oluyorum.  Şevket, Gülfem ne olacak diye sorar.

Ekran AlıntısıGS11.1

Mert eve gelir, babasını bir daha o adamın karşısına çıkarsan babam demem, der. Önündeki rakı şişesini alır, duvara çarpar. Mert Gülru’yu arar, konuşmak ister, kapıya gelir. Mert, bütün samimiyeti ile sana yaşattıklarım için özür dilerim. Mert, Gülru’ya beni bırakma diye tekrar özür diler. O sırada Ömer ile kardeşi gelir. Ömer Bey, Mert ile Gülru’yu sarmaş dolaş görür.

Ekran AlıntısıGS11.3

Yonca, Gülru’yu içinde bulunduğu durumu anlatır. Gülru’dan yardım ister. Ömer Beyle bu konuda konuşması için yalvarır.

Ömer Bey, Gülfem’i arar, konuşmamız lazım. Gülfem on dakika sonra bekliyorum. Gülfem Halide Hanımı arar, Gülru ve Mert’i çağır, salonda bekliyorum. Gülfem yeni bir oyun içindedir.

Mert, Gülru’yu sana geçmiş olsun diyecek, bana da yol verecek diye söylenir.  Gülfem onları salonda karşılar, oturmalarını ister.

Cahide Hanım oğlu Ömer ile konuşmak ister. Ömer, anne bu gün değil der.

Ekran AlıntısıGS11.4

Gülfem, Mert ile Gülru’yu karşısına alır. Babam gençleri kavuşturmak lazım derdi. Ben defile gecesi yüzüklerinizi birbirlerinizi gösterirken ben de babamın bu alışkanlığını hatırladım. Sizi ben evlendireceğim. Düğün, gelinlik, smokin, balayı hepsi benden size düğün hediyesi. Bir yıllık ev kirası da benden size bonus.

Ekran AlıntısıGS11.6

O sırada Ömer Bey salona girer. Mert, Gülru’yu kucaklar, aşkım hayatta böyle güzel şeylerde olabiliyormuş deyip, havada turlatır. Ömer Bey gördüklerini şaşkınlıkla bakar. Söyleyecek bir lafı yoktur. Her şey ortadadır. Gene Gülfem Hanımın oyununa gelmiştir. Gülru, Ömer Beyi görünce bir tuhaf olur, o da bir şey söyleyemez. Öylece bakar kalır ve 11.bölüm burada biter.

Ekran AlıntısıGS1.SON

Gülfem Hanımın fendi, Ömer’i de yendi. Aynen öyle oldu. Ömer Bey, bu durumda ne yapacak, tam Gülru’yu duyduğu içindeki aşkı Gülfem ile konuşmaya gelmişti. Şimdi neler olacak, hep birlikte bekleyip haftaya göreceğiz.

Güllerin savaşında hangi gül kazanacak! Gülfem mi? Gülru mu?

2209

Dizide oynayan başrol oyuncusu Gülru’yu canlandıran Damla Sönmez Adana Altın Koza Film Festivali’nde “Deniz Seviyesi” filmindeki rolü ile ‘En İyi Kadın Oyuncu’ seçildi. Kendisini kutlar, başarılarının devamını dilerim.

İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Görseller internetten dizifilm.com ve tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

Fatih Harbiye / Macit, Neriman’ı babasından istiyor!

 

5068_7616_18092014_1

Show Tv.in aşk ve drama dizisi “Fatih Harbiye” 41.bölümü ile yeni sezona merhaba dedi. Reytinglerde Total’de 4.sırada, AB’de 9.sırada kendisine yer buldu.

Geçen sezon finali bölümde, Pelin’in tuttuğu tetikçi silahını ateşlemiş, Neriman’ı kurtarmak isteyen Şinasi ona siper olmuş ama her ikisi de yaralanmıştı. Ambulansla giderken Neriman ağır şok geçirir, doktor kalbini tekrar çalıştırmak için büyük çaba harcar.

Nezahat da arabadan kendini atmış, karşıdan gelen araba vurmuştu. Asım ve Cihan onu da hastaneye yetiştirirler. Hastanede panik yaşanır. Herkes şaşkındır. Macit de oradadır, oldukça da perişandır. Cihan, ne işin var burada deyip hadi bas git der ve göndermek ister. Şinasi’nin annesi de söylenir, def ol git diyerek Macit’i itekler. Faiz Bey, sen gitsen buradan iyi olacak oğlum, der.

Ekran AlıntısıFH41.1

Pelin, Tetikçisinden bilgi alır. O sırada odaya girerek Şahika’dan bir şeyler öğrenmeye çalışır. O sırada Pelin’in annesi Feyza Hanım gelir. Şahika’yı odadan çıkartır. Şahika seyyar telefonu açık bırakarak, masasına geçer, paralel telefondan konuşmaları dinler. Feyza Hanım; Babanız beni aldatıyor, boşanma davası açacağım, der.

Daha sonra Macit Pelin’in odasına girer, kapıyı arkadan kilitler. Sen mi yaptın, sen Neriman’ı öldürtmek mi istedin, öldürürüm seni diyerek boğazını yapışır.
Ekran AlıntısıFH41.2

Selim Bey kapıyı zorlayarak açar, Pelin’i Macit’in elinden zor alır. Kapıda biriken personeli işlerinin başına gönderir. Selim Bey, Macit’i çık git buradan diyerek kovalar.

Nezahat bu kazadan hafif sırık ve morluklarla atlatır. Şinasi’nin durumu daha ağırdır. Macit, Fahriye’ye telefon ederek durumu hakkında bilgi alır.

Özgür ile Ağcaoğu şirketinin hisselerini almak isteyen Bora buluşur. İflasta olan şirketin hisselerini ne pahasına olursa alacaklardır.
Macit’e müjdeyi Fahriye verir, Neriman kurtuldu. Macit, Neriman’ın Macit’le birlikte yattıkları odaya gizlice gelir. Neriman’ın yüzünü okşar, elini öper.

Ekran AlıntısıFH41.3

Macit, Neriman’ın yatağının kenarına oturur. Beni bırakıp gidecek miydin sevgilim, aç gözlerini, ayağa kalk, birlikte hayatımızı kuralım. Geçmişteki teknede kendisinden korkmasını anlatır. Neriman duymuyordur ama o sırada kapıya gelen Faiz Bey Macit’in söylediklerini duyar. Faiz ne arıyorsunuz burada. Macit, Faiz Bey anlamıyor musunuz, ben kızınızı seviyorum. Faiz Bey, bizim dünyamızda bunlara yer yok, eğer kızımı çok seviyorsanız çık artık buradan. O sırada Neriman uyanır, Macit diye sayıklar. Macit; buradayım, der. Şinasi de uyanmış onları dinliyordur.

Ekran AlıntısıFH41.4

Duygu ablası pelin hakkında kuşkuludur. Macit’in söyledikleri doğru değil mi? Diyerek ablasını sorgular. Pelin, gerçekten benim birini öldürebileceğimi düşünüyorsun diye kardeşine cevap verir.

Neriman hastaneden çıkmış, iki hafta geçmiştir. Fahriye, Neriman’a gelir. Şinasi de okulu taşımıştır. Rüya işten ayrılmış, Şinasi’ye mektup bırakmıştır. Cihan, mektubu merak eder, ne yazmış diye sorar. Şinasi, bir daha dönmemek üzere gitmiş. Cihan kıza hiç yüz vermedin, daha ne yapsın ki. Şinasi arabasını da satmıştır.

Neriman’ın telefon yasağı olduğu için, Fahriye’nin telefonu ile Macit ile konuşurlar. Macit aşağıda sokağın köşesindedir. Neriman seni görmem lazım, bu uzaklığa dayanamayacağım, bu gün buna son vereceğim. Neriman ne yapacaksın. Macit bekle de gör. Neriman, sakın bir delilik yapma.

Ekran AlıntısıFH41.6   Ekran AlıntısıFH41.5

Selim Bey ile Kerim Bey şirketin durumunu konuşurlar. Bankalar kredileri tamamen kesmiştir. Şirket zor durumdadır.

Ekran AlıntısıFH41.7

Fahriye’ye sokakta motosikletli biri çarpar. Fahriye bir şey olmaz. Ama genç motordan düşer. Fahriye, kaskını çıkartan genci görünce yumuşar, çok beğenmiştir. Sonra da o genç şirkete gelir, müzik hocasıdır, Şinasi onu işe alır.

Şinasi, Neriman’a gelir. Neriman Şinasi’ye yaptığı resmi hediye eder. O sırada Fahriye gelir, Macit’in istemeye geleceği haberini verir.
Kerim Beye ve karısı İnci Hanıma aynı anda birer zarf gelir. Zarftan bir resim çıkar, bir baba, kızı ve oğlu. Herhalde maziden tanıdıkları biri olsa gerek. Kerim Bey resimdekilerin peşine düşer.

Ekran AlıntısıFH41.8

Pelin, Neriman’ı öldürmek için tuttuğu tetikçi ve onunla tanıştıran tefeci ile buluşur. Aralarında sıkı bir pazarlık sürer. Pelin tetikçinin işini devam etmesini ister. Duygu da gizlice onları gözetler, cep telefonu ile resimlerini çeker.

Macit, babasını eve çağırır, annesi ve babasını karşısına alır. Hazırlanın bu akşam Neriman’ı istemeye gidiyoruz, der. Annesi de babası da gelemeyiz derler. Macit beni tek başıma mı bırakıyorsunuz. Siz gelmeseniz de ben bu akşam Neriman’ı istemeye gideceğim.

Ekran AlıntısıFH41.12

Macit, Fahriye’ye telefon eder. Bu akşam Neriman’a istemeye geliyorum, haber verir misin? Fahriye, koşarak Neriman’ın evine gelir haber verir.

Ekran AlıntısıFH41.13

Asım, Nezahat’a hesap sorar. Benimle evlenmek istemiyor musun? Nezahat, ağabeyi Şinasi’nin yaralanma işini bahane eder. Daha erken sonra yaparız.

Emre, Aslı’nın peşini bırakmaz. Aslı, Emre’den boşanmaya kararlıdır. Aslı, bırak peşimi benden uzak dur diyerek Emre’yi kendisinden uzaklaştırır. Emre, duygu sömürüsü yapar, ya sanada çocuğumuza da bir şey olsaydı. Aslı ben çalışırım, çocuğuma da bakarım.

Ekran AlıntısıFH41.11

Pelin, Bora Beyi babası Selim Bey ile tanıştırır. Selim Bey, yeni ortak ismini duyunca şaşırır. Dışarı çıkıp, Selim kızına hesap sorar. Nasıl bize sormadan tanımadığımız birini şirkete ortak edersin.

Ekran AlıntısıFH41.15

Macit elinde çiçekleri ve nişan çikolatası ile kapıya dayanır. Faiz Bey kapıda Macit’i görünce çok şaşır, içeri almakta tereddüt eder.

Ekran AlıntısıFH41.14

Kızlar üst kattan iner, kapıda Macit’i görünce onlar da şaşkındır. Faiz Bey zoraki olarak Macit’i içeri alır. Gülfer Hanım, Macit’in elindeki çikolata ile çiçekleri almak istemez, Faiz Beyin ısrarıyla alır.

Macit zor da olsa sebebi ziyaretini söyler. Kızınız Neriman’ı kendime istiyorum. Faiz Bey; Sana daha önce de söyledim, bu iş olmaz dedim. Niye olmaz biliyor musun, çünkü ailenle bile giremeyecek, kız istemeye önceden haber verip, müsaade istemiyeyecek kadar, o adetlerin dışında bile dünyaya aitsin oğlum. Macit, iki insan bir birini sevdikten sonra bu adetlerin ne önemi var. Faiz Bey, ben sana bu iş olmaz diyorum, kızımın senin yüzünü bile görmesini istemiyorum. Unut bu işi.

Ekran AlıntısıFH41.16

Sonra da, şimdi efendi gibi evimden gitmeni istiyorum, der ve kibarca gönderir. Macit neye uğradığını şaşır. Niyetimin ne kadar ciddi olduğunu düşünmenizi isterim. Faiz Bey; düşünecek bir şey yok.

Macit arabasına biner, hüsran içinde mahalleden ayrılır. Faiz Bey kızının yanına çıkar. Kızım, bir babanın yüreği en çok ne zaman acır biliyor musun? Kızının göz yaşlarına sırtını dönemeye mecbur kalınca… O daha çok ağlar. Gönlünde Macit varsa söküp at onu kızım. Çünkü hayatını mahvetmene razı olamam. Neriman, baba biz Macit’le… Sözü yarım kalır. Babası ben son sözümü söyledim kızım iyi geceler der ve çıkar.

Bora, babasına hesap verir. Arca, işi tamam. Şirketin büyük hisselerini ele geçirdik. Babası peki Macit diye sorar. Bora adamlarımız onu takip ediyor.

O gece Neriman uykudayken bir adam odasına kadar girer. Neriman’ın ağzını eliyle kapatarak bağırmasını engeller. Neriman gözlerini açar ve 41.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıFH41SON

Neriman’ın bu tepkisinden bir şey anlayamadık. Macit olabilir mi? Ya da Bora’nın babasının adamları mı? Yoksa Pelin’in tuttuğu tetikçi mi? Haftaya bekleyip hep birlikte göreceğiz.

Koliba Film’in bu güzel aşk ve drama dizisinde yine başrollerde Kadir Doğulu (Macit) ve Neslihan Atagül (Neriman) gösterdikleri üstün performansları ile izleyenlerini ekran başına çekiyor.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
Blog: milliyet.com.tr/cansever
Blog: balcilar-blog.com
Not: Görseller internetten, dizifilm.com’dan ve tarafımdan diziden alınmıştır.

İnsan sağlığı pamuk ipliğine bağlı!

turkiyenin-kalp-sagligi-haritasi-cikarildi

Pazar sabahı günlük yürüyüşü yaptım. Sabah kahvaltsını da yaptıktan sonra tansiyon hastası olduğum için, tansiyon ilacımı alırken birden başımın döndüğünü hisssettim. Hemen yatağın kenarına oturdum. Baş dönmem devam ediyordu. Oturduğum yerden yatağın üstüne uzandım.  Sıkıntım devam ediyordu. Ani soğuk terleme başladı, bir tuhaflık olduğunu fark etmiştim. Göğsümde ağrı hissetmiyor, ama başım dönüyor, miğdemde acayip bir bulantı ve kusma isteği vardı. Kalp krizi geçirdiğimi anladım. Bizimkiler incir bahçesinde oldukları için, hemen cep telefonunu çevirdim, yan evde amca oğlum Üzeyir’e telefon ettim. Numarasını çok zor buldum ve çevirdim. Yetiş galiba kalp krizi geçiriyorum, dedim. İçimde kusma isteği vardı. Yattığım yerden kalktım, kalkmamla birlikte yere düştüm. Çıkış kapıısını çarpmışım. Kapı eşiğinden hole ağız dolusu kustum. Aklıma  sabah kahvatısından sonra zehirlenmiş olabileceğim geldi. Zehirlenecek bi şeyler de yememiştim.

Amcaoğlu ambulans çağırmış, ambulans gelmişti. Yürüyecek durumde değildim, sedye ile ambülansa kadar götürdüler. Gelen ambulans doktoru ve hemşire ilk müdahaleyi yaptılar. Bende hiper tansiyon olmasına rağmen, tansiyonum çok düşmüş. 11-5’e inmiş. Hemen serum taktılar. Aydın Devlet Hastanesi acil servisine götürdüler. Ama ben de bu süre içinde öğürme ve kusma isteği devan etti. Acil serviste hemen Ekg çekildi. Kardiyol doktör kalp krizi geçirdiğinmi söyledi. Hemen anjio yapmamız lazım dedi, izin istedi. Sağlığım için kabul ettim. Ameliyathanede kasıktan lokal uyuşturarak damardan girip, anjiygrafik işlemler yapıldı. Uyanık olmama rağmen hiç bir şey hissetmedim. O kısım tamponlandı, sıkıca sarıldı, üstüne en az beş kg.lık kum torpası kondu. Haraket etmemem, en az 6 saat kalcakmış.

Kardiyoloji servisinde odaya yatırıldım. Sırt üstü altı saat yattım. Sonra o kum torbasını aldılar. Kardiyolji doktorunun söylediğine göre, kalplarında genişleme, kalp kapağı ve damarlarında kireçlenme olduğunu söyledi. Çok önemli olmadığını, damarlarda tıkanıklık bulunmadığını söyledi. Kan alındı testler yapıldı. Pazartesi sabah doktor iyi olduğumu görünce ve bir dolu ilaç yazarak taburcu etti.

Bu anlattığım olaydan sonra insan hayatının pamuk ipliğine bağlı olduğu gördüm ve hissettim. İlerleyen yaşlarda kalp krizlerleri insanı oldürmezmiş ama bu bir uyarı. Yaşım 66 Allah ne ömür verdiyse onu yaşayacağız. Hastanelerimiz ve de çalışanları görevlerini çok güzel yapıyorlar. Burada kardiyologi uzmanı doktorum Nurtaç Özer!e ve kardiyolisi servisi çalışanlarına teşükkürü bir borç bilirim. Allah düşürmesin, eksikliğini de göstermesin.

Burada daha önceleri de abnlattığım rahmetli iş adamı Vehbi Koç’un sağlık konusunda anlattığı bir anısını aktarmak istiyorum. Vehbi Koç işaret parmağı ile, bir işareti yapmış. “Evin varsa bir sıfır koyacaksın varlıklar hanesine. İşin varsa bir sıfır daha koymalısın. İş seninse üç sıfır daha koymalısın. İşin iyi gidiyorsa üç sıfır daha. Araban varsa bir sıfır, yazlığın varsa bir sıfır daha. Daha sıfırlanabilir sıfırlar hanesi… O baştaki bir senin sağlığın, o zaman bütün sıfırlar anlamı bir değere ulaşır. Sen yoksan, o sağdaki sıfırların hiç bir değeri yoktur. Sonuç yine sıfırdır.

Bu olay bana bir defa daha gösterdi, her şeyin başı sağlık.

Hekese sağlıkl bir yaşam diliyorum.  Ve de o sağlığımızn kıymetini bilelim.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
Blog: milliyet.com.tr/cansever
Not: Görsel İnternetten alınmıştır.

Medcezir / 40.Bölümde Mira-Yaman düeti süperdi!

mira-yaman sahnede

Star Tv.in fenomen dizisi Medcezir yine olağanüstü performansı ile izleyenleri ekran başına kilitledi. Bu bölümde Yaman-Mira gerginliği ve onları barıştırma çabaları damgasını vurdu.

Yaman ile Mira biraz da emrivaki ile kendilerini sahnede buldular. Söyledikleri Levent Yüksel’in “Beni benimle bırak” şarkısının sözleri hislerinin tercümanı oldu. Bu söyledikleri düet izleyenleri resmen ekran başına kilitledi.

Medcezir AB grubunda en çok izlenen dizisiydi. Gecenin birincisi oldu.

Total’de Karagül’ün ardında ikinci sırada yer aldı.

Geçen bölümde yaşanan o olkaylı gecede Elif evine gitmek ister. Yaman onu otobüs durağına kadar götürür.

Yaman, Elif’’i uzun uzun dil döktükten sonra, otobüse bindirip evine gönderir.

MD40.4

Biraz sivri dilli olan Elif, Yaman’ı iyice terletir.

MD40.3

Orkun, Mira’ya rahat bırakmaz. Mira’yı sırf Yaman’ı kıskandırmak üzere öpmesi aralarında gerilim yaratır. Mira, Yaman’ı tamamen kaybetme endişesine düşer.

Hale Orkun’u elinden kaçırmamak için Gaye ve Doruk’a Mira ve Yaman’ın barıştırmak için bir şeyler yapmalarını ister. Eylül ile Mert için onlar beni ilgilendirmez, siz Mira ile Yaman’ı barıştırın yeter.

Kenan annesinin çalıştığı gazinoda çalışmaktadır. Dolandırıldığı birileri ile kavga eder, annesi Nevin çok meraklanır. Kenan bu defa annesinin ücretinden kostümlerin parasını kesmesinden dolayı onunla kavga eder, patronun yüzünü gözünü dağıtır. Tabanca çeker, tabancayı elinden alır. Cüzdanından aldığı paraları annesine verir, orayı terk ederler.

MD40.5

Mert babası Selim ile havuz başında tostlarını yerken, Yaman stresini yüzerek atmak ister. Mert, yetmezse ben odunları ayarlayayım, biraz da odun kır.

MD.40.6

 

Sedef de onlara katılır. Selim Bey yatmak üzere ayrılır. Mert, Mira’yı Orkun’un öperken Yaman’ın gördüğünü anlatır. Yaman bende sorun yok der.

Ekran Alıntısımd40.1

Asım Beyin gece gözüne uyku girmez. Karısı Sude’nin o gece ne halt karıştırdığını merak eder. Kalkar Sude’nin cep telefonunu kontrol eder. Sude, ne olduğunu sorunca Asım Bey ihaleyi düşünüyorum, der. O gece sırt sırta yatarlar.
MD40.7

Turunç Nadir, Asım Beyin girdiği milyon dolarlık ihaleyi 1 lira farkla kazanması için birisiyle pazarlık eder, karşılığında komisyon alacaktır.

MD40.8

Yaman da o gece uykusu kaçmıştır.

MD40,9

 

Gözü Mira’nın odasındadır. Mert de tedirgin yatar. Yaman annesi ve ağabeyini arar, telefonuna cevap alamaz.
MD40.10
Mira da yatağında huzursuzdur. O gece Eylül ile beraber yatarlar. Eylül’e Uzay mesaj atar. Ekim ilgilenmez.

MD40.12

Elif de gece yatmadan o gece ile ilgili yaşadıklarını bilgisayara döker. Aklını sevdiğinde unutan adamdan hayır gelmez. Seni Allah korudu diye Yaman’a karşı olan duygularını, kendisini kaptırmamasını, dik durmasını yazar.

MD40.13
Mert de o gece huzursuz geçirmiş, yastığına sarılarak yatmıştır. Aklı Eylül’dedir.

Kenen kalkınca sabah annesi ile tartışır. İş bulacağını söyler, Baktıroğlu Lojistik firmasının kartını göstererek, iş isteyeceğini söyler.

MD40.14
Beren ablasını arar, dün gece Orkun’la öpüşmüşsünüz doğru mu? Diye sorar, Mira saçmalama diye geçiştirir. Beren demek ki doğru, der. Mira babasının evine gelir. Faruk Bey Selim Beylerle sabah kahvaltısındadır. Mira orada Yaman’ı da görünce, kıyafet değişip, süslenip onların yanına gider. Sonrada Yaman’ın olmadığı görünce bozulur.
MD40.15

Sude, Sinan Beyden mesaj alır, bugün görüşmeyelim, kendimi iyi hissetmiyorum, der. Asım Bey, Sude Hanımı takip etmeleri için talimat verir.

Orkun bir demet çiçekle Sude Hanımların evine gider. Beren Orkun’a Mira gelmeyecek boşuna bekleme. Boşuna aranızda bir şey olacak diye de bekleme. Olmayacak çünkü eminim. Olsaydı, Amerika’da baş başa kaldınız o zaman olurdu. Orkun, sen Yaman’cı mı oldun diye sorar.
MD40.16

Beren, Yaman ile ablamın arasına kimse giremez. Orkun, Beren’in dobra sözlerine çok bozulur, ben gideyim deyip çıkar.
Yaman, Mert’in Mira’yı seslendiğini duyunca odadan çıkar. Telefonda tamam tatlım bir saat sonra görüşürüz diye yalancıktan bir konuşma yapar. Mira ile karşılaşırlar. Günaydın deyip birlikte masaya geçerler.

MD4016

Mira çok huzursuzdur. Ben yokmuşum gibi davranın lütfen, der. Yaman benim işim var deyip masadan kalkar ve gider. Mert, dün gece ne yaptınız diye sorar. Mira, sabaha kadar takıldık, Eylül’le beraberdik.

Yaman annesini arar, okula gidiyorum. Sınav sonucunu öğreneceğim. Ağabeyini sorar. Yaman annesinin huzursuzluğunu anlar.
Nadir Bey, ihaleyi televizyondan izler. O sırada Kenan Nadir Beye gelir, iş ister.

Gaye ve arkadaşları Yaman ile Mira barıştırma planı üzerine konuşurlar. Yaman’ı görence çağırırlar. Yaman sınav sonucuna bakacağım. Yaman, listede Elif’in ardından ikinci olarak kazandığını görür. Elif’e müjdeyi vermek için telefon açar, açılmayınca not bırakır. Açık kapıdan bale gösterisi yapan Elif’i görünce kapıdan onu seyreder.

MD40.17

Yaman keyifle Elif’in şahane gösterisini izler. Bitiminde alkışlar, tebrik ederim, bravo der. İçeride diğer seyreden arkadaşlarını görünce pardon, kusura bakmayın der ve çıkar.

Elif (Aybüke Pusat) gerçek hayatta, Hacettepe Üniversitesi Bale Bölümünde eğitimini devam ettirmektedir. Aynı anda iki üniversite okuyan güzel oyuncu ikinci üniversitesini de Anadolu Üniversitesinde İşletme bölümünde okumaktadır. İngilizcesi üst düzey olan Aybüke Pusat, bir çok oyunda balerin olarak görev yapmıştır.

Sedef Hanım, Mira’nın yemek sonrası kahve falına bakar. Mira’nın çok sıkıldığını, aptal bir şey yüzünden uzaklaşırlar. Mira, gerçekten çok aptallık ettim, neden Yaman’ın sürekli engeller koyduğunu anlamıyorum. Onu seviyorum, elini bırakmak istemiyorum. İzmir’e gitmek istediğini düğün günü öğrendim. Bana “Düş yakamdan” demesi çok ağrıma gitti.
MD40.18

Sedef Hanım malini söyler, seni çok seviyorum, senden korkuyorum, demek der. Mira, benim için bitti. Mert balkondan onları görür. Yaman’a telefon eder, Mira hala bizde. Yani kardeşim kızlardan gol yemeğe devam ediyoruz. Yaman, Eylül’ü sorar. Mert bana bir kere bile aramadı. Yaman bursu aldığını söyler. Selim Bey duyunca “Islatalım bunu.” Yaman, Elif’in birinci olduğunu söyler.

MD40.19

Mert babasına, bu böyle olmaz işe gitmen lazım, para kazanman lazım. İki tane yetişkin evladın var. Selim Bey, haklısın der. Mert alır çantasını okula gider. O sırada tam gelen Eylül’ü görmez, motoru ile ters yöne gider.
Sedef Hanım, Eylül’ün annesi Gamze’yi arar. Bu çocukların arası ne olacak, bir şeyler yapmamız lazım, der.

MD40.20

Yaman çıkışta bankta oturan Elif’in ayağına basar. Elif çok kızar. Yaman, normal yürüdüğü görünce numara yapmana gerek yok. Elif, sen benimle irtibatı keser misin bir zahmet. Yaman kazaydı kızım, der. Elif, sen sevgilinden ayrılmışsın, kızlarla kafanı dağıtıyorsun, sen yarana basacak tuz arıyorsun, ama ben sana ancak acı biber olurum. O yüzden fazla dolanma ayağımın altında.

MD40.21

Yaman, hey hey diyerek kolundan tutar. Sana asıldığımı mı zannediyorsun? Elif, uzaklaş etrafını zarar verme, yeter.
Gaye, Doruk ve arkadaşları onları görürler. Ne olacak bu durum derken, Gaye buldum der. Yaman’ın hayır diyemeceği bir teklifi hocaları tarafından yaptırırlar. Müzik grubunda Yaman gitar çalacaktır. Tabii Mira da şarkı söyleyecek. Hasılı beraber düet yapacaklardır.

MD40.22
Beren Mira ve Eylül’e Elif hakkında araştırmalarını anlatır. Mira çok memnun olur. Eylül, bir de bizimkilerle nasıl barışacağımızı söylesen.

MD40.23

Mert ile Yaman bahçede oturup dertleşirler. Okula dönmek ayarlarımızı bozdu, resmen çarşafa dolandık. Bize ne oldu böyle. Eylül Uzay ile, Mira Orkun’la beraber. Hayatımda ilk defa sana yüz vermeyen bir kızla karşılaştın. Yaman, bana yüz vermesi için ilk önce benim onunla ilgilenmem lazım. Biz en iyisi tekneye geri dönüp sonsuza kadar orada yaşayalım. Ben balık tutarım, sen kızlarla öpüşürsün. Yaman, sulandırma der. Mert, ayrılık da sevdaya dahildir, derler. O sırada gelen Hoca Yaman’a, açılışta gitar çalacaksın, der.

MD40.24

Deniz Hanımı yukarıdan patronu çağırır. Sude Hanım patronu ile konuşuyordur. Tamer Bey, Sinan Bey ile Ender Hanım ilişkilerini araştırmasını ister. Deniz Hanım, istemese emir patrondandır.

MD40.25

Selim Bey; Yaman ve Mert’in ısrarıyla ALS hastalığına yardım yapacağını ve başından aşağı bir kova buzlu su döktürmeyi kabul eder. Yaman bir kova buzlu suyu döker. Bağış zinciri için, kayınpederi Asım Şekip Kaya’yı meydan okur. Ay Yapım’a ve de senarist Ece Yörenç’e tebrikler bu sosyal konu için.

Asım Şekip Kaya, ihaleyi kaybedince küplere biner. Sedef’e o haini bana bulun. Bu bilgileri kim sızdı. Sonra Ender’in bilgisayarından giren hırsızların aldığını tahmin ederler. Çok yakınlarından birinin yaptığını düşünürler.

Kenan bir sabah Yaman’ın odasına çıkar gelir. Nadir Beyin yanında çalıştığını söyler. Hasan Nevin Hanıma gider, af diler, tekrar birlikte olmayı teklif eder. Nevin Hanım kabul etmez.

Sude Hanım, Sinan Beyle buluşmak üzere sözleşir. Sude yolda bir arabanın kendisini takip ettiğini anlar.
Selim Bey, Asım Beyle konuşur. Ender’in bilgisayarını aldıracağını söyler. O sırada Sedef telefon eder. Yaman’ın ağabeyi Kenan’ın orada olduğunu söyleyince, Asım Bey Sude orada mı? diye sorar, apar topar çıkar gider.

Kenan, kesin ayrıldınız mı diye sorar Yaman’a. Sedef onları gidecekleri yere bırakacaktır.

MD40.26

Nadir Beyin adamı, abi niye Kenan’ı yanına aldın. Babasını öldürdüğün için vicdan yaptın herhalde. Eninde sonunda ayağımıza dolanacak. Nadir Bey, onun kefili Hasan. Gerekirse ayağımızın altından çekip alırız. Gene de biz ipini kısa tutalım. O sırada ihaleyi alan kişi, Nadir Beyin komisyonunu bir çanta dolusu olarak getirir, teslim eder.

MD40.27

Mira, Mert ile Yaman’ın yanına gelerek birlikte şarkı söyleyecekmişiz. Yaman benim sadece çalacağımı söylediler. Mira o zaman sen sadece çalarsın, ben söylerim. Nota kağıdını Yaman’a verir, bir saat sonra provamız var. Mira ben bilmeden yapıyorum, hoca söyledi, düşman değiliz sonuçta…

Mert bunlar naza çekiyorlar, birlikte şarkı söylesinler, birbirlerinin gözlerinin içine bakarak eriyecekler. O sırada gelen Uzay Eylül’ü sorar, Mert bozulur gider.
MD40.27A

Gamze Eylül’e bu gün ne yapacaksınız diye sorar. Okulda etkinlik olacak, ne olur bizim için dua edin, hamilelerin duası geçer. Babası,babaların duası da geçer, ben de ederim.

MD40.29

Okulda Elif de bir bale gösterisi yapar. Yaman hayran, hayran, seyreder. Mira, kıskançlıkla kem gözlerle bakar. O sırada Orkun, yılışık bir şekilde Mira’nın omzuna başını koyar. Mira Orkun’a, bu konuyu fazla uzatma.

MD40.28A

Bu güzel gösteri sonunda Yaman’ın bravo diyerek alkışlaması Mira’nın gözünden kaçmaz. Yaman, Elif’in elini sıkarak tekrar tebrik eder.

MD40.30

Eylül’ün üvey annesi ile Sedef de gösteriye gelirler. Gamze o gün bu gün diyerek, o da bu gün bebeğini doğurmaya kararlıdır.

Uzay Eylül ile konuşur. Aradan çekilmeye karar verir. Eylül Gamze Hanımı görünce şaşırır, bu kalabalığı nasıl gireceksin.

Kenan, Tozludere şantiyededir. Peşinden gelen üç kişi onu bir güzel döverler. Yüzünü gözünü kan içerisinde bırakırlar. Cep telefonundan resimlerini çekerek, Asım Beye gönderirler. Kenan bu adamları annesinin gazino patronu gönderdiğini zanneder.
Sude Hanım Asım Beyin büroya yanına gelir. Asım Bey cep telefonundaki Kenan’ın görüntülerini Sude’ye gösterir. Beni atlatacağını sanıyorsun ama, yanıldın. Benden gizlice buluştuğun o adam bu halde. Sude, ben senin kızının pisliğini temizlemeye çalışıyorum. Ben Sinan’la buluştum. Takip edenleri gazeteci zannettim. Ender ile Sinan’ın ilişkisi var. Asım Bey duyduklarından pek memnun olmaz.
Elif Yaman’a haydi bir de seni görelim. Elif benden ne istiyorsun deyince, Yaman arkadaş olalım.

Yaman sahneye gelir, yerini alır. Mira nota kağıdını vererek bunu çalacağız der. Yaman neden deyince Mira canım öyle istiyor.
Levent Yüksel’in “Beni benimle bırak” adlı parçasına söylemeye başlarlar. Bu duygulu parçayı birbirlerini bakarak söylerler. Şarkı hislerinin tercümesidir sanki.

MD40.32  MD40.33

O sırda Gamze’nin sancısı tutar. Mert, Ekim geliyor diye çığlık atar. Hemen acilen hastaneye giderler.

MD40.34

Selim Bey Sinan Beye gider, çalar kapıyı içeri girer. Kapıyı açan Sinan’ı içeri iter. Yumruğu patlatır.

MD40.35

Gamze Hanımı hastaneye Yaman götür, yanına ön koltuğa Mira oturur. Arkada Mert, Gamze ve Eylül vardır.

MD40.36

Mira önde doğum sancılarını sanki o çekiyormuş gibi nefes alır, verir. Ara ara Yaman’ın yüzene bakar, yüzünü mutluluk gülümsemeleri gelir, gider. Ve 40.bölüm burada sona erer.

Medcezir’in yıldızları Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya oyunculuklarını zirveye doğru taşıyorlar. Her ikisini de tebrikler. Küslük bile onlara yakışıyor.

Ay Yapım’ın bu süper dizisi heyecan fırtınası haftaya 41.bölümde devam edecek. Yaman ile Mira bu şarkı ile yumuşadılar, barışacaklar mı? Selim Bey, Sinan’ı tokatlaması ile hapishaneye düşecek mi? Kenan, kendisini dövdürenin Asım Şakip Kaya olduğunu öğrenince ne yapacak? Gamze Hanım, Ekim’i sağlıkla dünyaya getirebilecek mi?

Hafta 26 Eylül Cuma akşamı hep birlikte göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar
Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
Blog: milliyet.com.tr/cansever
Blog: balcilar-blog.com
Not: Görseller İnternetten ve tarafımdan diziden kopyalanmıştır.

Kara Para Aşk / Ömer ve Elif’in aşk oyunu!

KPA AFİS

 

Atv.in aşk ve macera dizisi Kara Para Aşk dün akşam gene nefes kesti. Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in rol aldığı Kara Para Aşk, gecenin en çok izlenen proğramı oldu. Reytinlere göz atarsak, AB’de 1.sırada, Total’de 4.sırada yer almış.

Dizide; Elif ve Ömer, Arda’nın yeni evini boyamak için bir araya geldi. Pelin ve Arda’nın oyunuyla bir araya gelen ikilinin tatlı sert çekişmeleri aşk kokan renkli sahnelerle ekrana geldi.

Geçen bölüm sonunda Ömer Elif’in cep telefonunu getirmişti. O sırada içeride olan Metin silahını çeker, Elif’i tehdit eder. Ömer’e kapıyı açamaz, Metin hızla evden motoruna binerek uzaklaşır. Ömer içeri girer, korkudan tirtir titreyen Elif’i sakinleştirir. Sinirleri boşalan Elif gözyaşlarını tutamaz.

Ekran AlıntısıKP16.1

Komiser Hüseyin ikinci karısının evinde oğlunun oyuncağını tamir etmeye çalışır. Hüseyin beraber bir ömür geçireceğiz az kaldı sabret diye karısını teselli eder.
Ekran Alıntısı16.2
Hüseyin oğlunun yatak odasına gider, mışıl mışıl uyuyan oğlunu öper. O sırda çocuk arabasına koyduğu pırlantaları kontrol eder. Yerinde bulamayınca çılğına döner. Karısı Sevim’e nereye koydun, nereye kaldırdın diye sıkıştırır. Sevim Hanımın hiçbir şeyden haberi yoktur.

Ömer ile Elif oturur kahve içerler. Elif bir takım şeyleri Ömer’e anlatmakta zorlanır. Nilüfer, Metin’e aşık olduğunu söyler. Benim artık kimsem yok, ama tekrar eski halime döneceğim. Ömer’e madem sen de yanımdasın, bu pislikleri yakalayıp hayatımdan çıkar.

Ekran Alıntısı16.1A

Tayyar Bey, sevgilisi Pınar’ın hamile olduğunu öğrenir. Kimden, Taner’den mi diye gırtlağına yapışır. Öldürmeyi düşündüğü Pınar’ın bebeği duğurmasını izin verir. Çocuk doğunca DNA testi yaptıracaktır. Daha sonra da Taner’in kayınpederini öldürdüğü için, vicdan azabından kendisini astığını söyler.

Ömer o gece Elif’in evinde kalmak ister. Elif zoraki olarak kabul eder. Ömer salonda kanepede yatar. Elif kendi yatak odasında kalır.
Komiser Hüseyin acil konuşmamız lazım diye telefon edr. Atlar arabasına yola cıkar. O sırada 12 Mart cinayet gecesi aklına gelir. Sibel’i kastederek o kadının ne işi vardı orada, öldürdüm.

Tayyar ve Hüseyin’in buluşması ise beni de, izleyici de şoke eden sahne oldu. Geçtiğimiz sezonun final sahnesinde elmasların hırsızı, Sibel ve Ahmet Denizer’in katili olan Hüseyin’in aslında yıllardır Tayyar’la çalıştığı ortaya çıktı. Bölümde Hüseyin ve Tayyar’ın karşılıklı hesaplaşması ilk kez ekrana geldi.

Bunları düşünürken Tayyar Bey gelir. Hüseyin elmaslarım nerde diye hesap sorar. Tayyar bir yanlış anlaşma var, onlar benim elmaslarım, der. Hüseyin, 6 yıldır senin kahrını çekiyorum, o elmaslar benim hakkım. Tayyar Beyle Hüseyin karşılıklı restleşirler. Hüseyin, organ mafyası, vakıf, kurye bütün bildiklerini ortaya döker. Tayyar bey ilk defa gözlerini açar, belli ki o da korkmuştur. Hüseyin elmaslarım nerede diye sorar. Tayyar Bey ilk koyduğun yerde der. Hüseyin ilk sakladığı yer olan mezarlıktan elmasları alır.

Ekran Alıntısı16.3
Elif, o gece kabuslu rüyalar görür, Ömer, sesleri duyar odasına koşar. “Gitme Ömer” diyerek yatağından fırlar. Ömer, kollarını açar ama sarılamaz.

Ekran Alıntısı16.4
Baş ucunda oturur, sonra dışarı çıkar. Sabah erkenden kalkan Ömer, kahvaltı hazırlar, beraber sabah kahvaltılarını yaparlar. Elif Ömer’e uzaktan da olsa beni koruduğunuzu biliyorum, bir daha konuşmamıza gerek yok. Ömer, Elif’in uçak biletini alır. Geri vericem der ve çıkar gider.

Vilayet komiseri arabasıyla gelip, Ömer’i yoldan alır. Komiser kızdan uzak duracatın, sen tersini yapıyorsun. Komiser, sen bu kıza aklınla değil, yüreğinle gidiyorsun. Bu nedenle seni operasyon dışında bırakacağım deyince Ömer uçak beletlerini gösterir, benmim olmadığını anlarsa hata yapar.

Elif arkadaşı Bahar’a gider, birlikte birşeyler yiyip, müzik dinlerler. Elif, yüreğinden çıkartamadığı Ömer’i anlatır. Bahar da kendisini terk eden Levent’i anlatır. Ama isim vermez, çünkü o Levent Bahar’ı, Elif için terk etmiştir.

Komiser bu operasyon bitene kadar Elif’i çıkar hayatından. Ömer, Elif’in hayatı benim aşkımdan daha önemli diye cevap verir.

Ekran Alıntısı16.4A
Pelin ve Arda Ömer’in annesine kahvaltıya giderler. Ömer’in annesi Elvan Hanım, Elif ve Ömer ile ilğili konuşmak ister. Onları kavuşturmak için yardım diler onlardan.

Ekran Alıntısı16.7A

Ömer, hala intihar eden Aslı’nın kocası Taner cinayetini çözmek istemektedir. Yazdığı son mektubu hattat ustasına inceletir. Yazının zorla yazdırıldığı ortaya çıkar.

Tayyar Bey Metin’i çağırır. Metin Elif’e bileti verdiğini söyler. Tayyar, Elif’in savcılığa teslim olacağı duyumunu naldığını söyler. Tayyar Bey Elif’i dinlemek için bir alıcı böcek verir.

Ekran Alıntısı16.7AA

Pelin, Ömer’e yarın Arda’nın evini boya yacaklarını söyler, Ömer’den de yardım isterler.
Mert ile Nilüfer tenis oynarlar. Maçı kaybeden Nilüfer duşa gider. Orada Metin onu çeker kabine alır, öper. Tayyar Beyin verdiği böceği Elif’in beni tutuklatmasını istemiyorsan, bunu çantasını koy. Yaptığı planları önceden öğrenmem gerek. Nilüfer bu ablama zarar verir dese de ya beni ya onu tercih edeceksin der.
16.5

Ömer, Arda ve Pelin Pınar’ın annesinin evine giderler. Onunla konurlar, kızı Pınar hakkında bilği almak isterler. Kadın kızının Tayyar Beyle evlenmesini istemektedir.

Ekran Alıntısı16.15

Nilüfer ablasına gelir, su ister o odadan çıkınca böceği çantasına koyar. Sonra da Mert beni aşağıda bekliyor deyip çıkar. Metin’in kötü isteğini yerine getirmiştir.

Arda ve Pelin boya için eve giderler. Ömer ben bir saat sonra gelirim. Ömer, Pınar ile görüşmek için evine gider. Kapıdan içeri alınmaz. O sırada Nilüfer ve Mert kapıda karşılaşırlar. Nilüfer’e Pınar’ın kendisini aramasını söyle, beni arasın. Ömer ayak üstü ablana destek ol, der. Nilüfer, Pınar’a çıkar, Ömer’i aramasını ister.

Pelin, Elif’e çıkar. Arda boya almaya gitti, ben onu yardım edeceğim. Elif, ben de geleyim size yardım edeyim.
Ömer Bahar’a gider. Bahar’a Tayyar Beyin nasıl bir adam olduğunu sorar. Onun hakkında Bahar’dan detaylı bilgi alır. Ahmet Denizer’le Tayyar Beyin sıkı dost olduklarını öğrenir. Çıkışta, Elif ile ayrılmışsınız, o sana hiç uygun değildi. Resmen Ömer’in kolunu sıkarak, asılır.

Ekran Alıntısı16.16

Arda’nın evinde üçü boya yaparken Ömer de çıkar gelir. Ömer, Elif’i görünce çok şaşırır.

Ekran Alıntısı16.7

Arda, ben çağırdım. Elif gitmek ister, Ömer maço olduğundan ayağının altında kadın istemez, der. Ömer, Elif konuşalım deyip, onu geri çağırır. Ömer sadece gitme demek istemiştim der. Konuşmaları Metin dinlemektedir. Operasyon yüzünden kalma der.

Ekran Alıntısı16.9A
Hep birlikte işe koyulurlar. Ömer boya konusunda bilğiçlik taslar. Elif’in fırça tutuşunu beğenmez, elinden tutar. O an yüz yüze, göz göze gelirler.
Ekran Alıntısı16.9

Bu aralarındaki elektriklenme Arda’nın gözünden kaçmaz. Ömer bu yakınlaşmadan oldukça keyif almıştır. Arda, ben sizi anlamıyorum. Bir bakıyorum saatli bomba, bir bakıyorum derya deniz, hava güneşli, ne iş. Arda siz kaçak duramıyorsunuz, siz aşıksınız. Ömer de Pelin konusunda Arda’ya sen de dene.

Ekran Alıntısı16.10
Metin, Tayyar Beyle konuşmak için köşke gelir. Bahçe havuzunda Mert ile yüzmelerini, oynaşmalarını görür. Yukarı çıkan Nilüfer’in saçından yakalyarak tartaklar. Sen bana aitsin, ne yapıyorsun.

Ekran Alıntısı17

Elif soslu makarna yapar, hep beraber yerler. Ömer, İtalyanca sözcüklerle espriler yapar.
Metin, Tayyar Beye gelir. Tayyar Bey kötü kalbi hayvanlara iyidir. Kanadı kırık bir güvercini tedavi ile meşgüldür. Metin’in verdiği haberi beğenmez.

Pınar, Ömer’e telefon eder. O sırada Tayyar Bey de onu dinlediğinden Ömer’e bir şey söyleyemez. Ömer, yalan söylediğini anlar. Pınar’ı her yerde aramaya karar verirler. O sırada Hüseyin gelir. Ömer pek mutlu olmaz. Pelin Taner ile ilgili bir azmettirici bulduk. Hüseyin kim o diye sorunca, Ömer Tayyar Dündar, der. Hüseyin kardeşi Ömer ile konuşmak ister. Keşke aynı şubede çalışmasaydık, der. İki kardeş sarılırlar. Ağabey Hüseyin biraz duygulanır.

Ekran Alıntısı16.11

Bahar kalmak için Elif’e gelir. Bu gün Ömer bana geldi diye haber verir.
Pelin, Ömer ve Arda’ya bir haber verir. Pınar iki gün önce bir teknede bulunmuş, ölmek üzereymiş. Hastaneye yatırılmış, dün gece de hasteneden Tayyar Bey çıkartmış.

Tayyar’ın sevgilisi Pınar’ın ortadan kaybolmasını araştırarak, Taner’in katilinin de Tayyar olduğuna emin olan Ömer yaptığı planla Tayyar’a meydan okumuştur.

Arda’nın evi boyanmış, Pelin de çok yorıulmuştur. Arda ile Pelin aralarında tartışırlar. Arda dayanamaz çeker Pelin’i dudaklarından öper.

Ekran Alıntısı16.12

Tayyar bey, vakıf yemeği veriyordur. Elif ile Bahar da katılırlar. Tayyar Bey onlara özel ilgi gösterir. O sırada Ömer de davetsiz misafir olarak çıkar gelir. Ömer’i Tayyar Bey, biraz şaşkınlıkla karşılar.

Ekran Alıntısı16,13
Tayyar Bey, bu ne güzel sürpriz böyle, herhalde Elif’in davetlisisiniz, der. Ömer; Tayyar Dündar, herkesi kandırabilirsiniz ama, ben bu numaraları yemem. Bu iş adamı maskesi altındaki soğukkanlı katili gayet iyi tanıyorum. Tayyar Bey, sen ne diyorsun Ömer’ciğim, bular ne biçim ithamlar böyle.

Ömer, Taner’i nasıl öldürdüğünü, Pınar’ı denizin ortasında nasıl ölüme terk ettiğini gayet iyi biliyorum. Ömer, kulağına eğilerek Tayyar’a “senin azılı bir suçlu olduğunu ispat edeceğim, eline kelepçeyi bizzat ben takacağım” sözleri heyecanı doruğa taşıdı. Ömer’in son sözü, Benim sonum Ömer Demir’den olmuştu diyeceksin. Tayyar Beyin suratı buz gibi olur. Pis bir glümseme ile Ömer’in suratına bakar ve bölüm burada sona erer.

Ekran Alıntısı16.14

Bu son sahnede benim nefesim durdu, ağzımın kuruduğunu hissettim. Kimbilir Tayyar Beyin ne hale geldiğini düşünmek bile istemiyorum.

Tayyar Bey iyice köşeye sıkıştı. Artık bir tek azılı düşmanı Komiser Ömer’dir. Ömer için ne gibi komplolar kuracak. Ay Yapım imzalı Kara Para Aşk sürprizlerle dolu yeni bölümüyle 24 Eylül Çarşamba günü saat 20:00’da ATV ekranlarında olacak ve daha neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
Blog: milliyet.com.tr/cansever
Blog: balcilar-blog.com
Not: Görseller internetten ve dizifilm.com ve tarafımdan diziden sayfasından kopyalanarak alınmıştır.

Güllerin Savaşı / Gülru’nun Ömer Beye tutkulu aşkı!

http://3.bp.blogspot.com/-M7oeuJ_Hoa0/U8LZubw7D1I/AAAAAAAAKUo/VOgbiu2t9Cw/s1600/gullerin-savasi.jpg

Kanal D.in aşk ve drama dizisi “Güllerin Savaşı” da Güllru’nun Ömer Beye karşı duyduğu tutkulu aşkı gördük. Sevilen dizinin reytingleri de oldukça iyi, AB’de 3.sırada, Total’de 2.sırada yer almış. Ben kendi adıma severek keyifle izliyorum.
Geçen bölüm Gülfem Hanımına yapılan doğum günü sürprizinde Cihan kendisini denize atmış, büyük fedekarlık yaparak Ömer Bey onu kurtarmıştı.

Mert Gükru’nun tekneye kendisinden izin alamdan gitmesini çok kızmış, babası Salih Bey ile tartışmıştı. Küçük bir kalp krizi geçiren Salih Baba hastaneye gitmek istemez.

Cihan da hastanededir. Gülfen bütün kızgınlığını Gülru’dan çıkartır. Gülru’ya yüklendikçe yüklenir. Ömer Bey Gülru’nun hamisi, koruyucu meleği gibidir. İşin garip yönü bütün bunları Gülfem Hanım bilir. Hırslandıkça hırslanır.

Gülru, Cihan’a kötülük yaptığını ve bunun için de Ömer Beyi kullandığını ifade eder. Gülfem Hanım da Cihan’a bütün bu olanlar Gülru’nun suçu deyince; Cihan, Gülru’nun suçu sizi utandırmak değil mi? Gülfem diyerek itiraz eder. Bütün bu olanlar senin yüzünden diye ablasını suçlar.

Gülru, Ömer Bey ile dertleşir. Ömer Bey onun dert arkadaşı ve dostudur. Bu dostluk, arkadaşlık Gülru’nun kalbininde gizli bir Ömer Bey hayranlığı, tutkusu, açık söylemek gerekirse, Ömer Bey aşkı fizillendirir. Öyle ki, bu dudakları ile ifade edemediği aşk geçe rüyasında Ömer Bey ile öpüşmeye kadar varır.

Cihan hastaneden çıkar, Gülru onu sarılarak özür diler. Evde Ömer Bey sakinleştirici verir. Gülrem, Ömer Beyi küçük arkadaşı Gülru ile ilişkilerinde şiddetlle eleştirir. Gülfem Hanım bu tartışmada göz yaşlarını tutamaz.
Ekran AlıntısıGS10.2

Gülru uykudan ablası Yonca’nın seslenmesi ile irkilerek uyanır. Rüyamıydı, kabusmuydu anlayamaz. Elleri hala dudaklarındadır.

Ekran AlıntısıGS1,.3

Kendisi ile bu ilişkinin adını koyamamaktadır. Teknede Ömer Beyin kendisi düşmemesi için sarılınca vücüdunun ürperdiğini hissetmiştir. Ömer Bey de o anı unutamamıştır.

Yonca, Taner’in yaptıklarından çok üzgündür. Bu kinini arabasını anahtar ile çizerek gidermeye çalışır. Taner görür ve çok kızar. O sırada gelen küçük kardeşi Çiçek olaya şahit olur. Taner borcunu bir şekilde halledebir diye teklifte bulunu. Sen de küçük bir öpücükle derteklersin deyince, Çiçek’den tokadı yer. Salih bey görür ve gelir ne olduğunu sorar.

Gülru ablasına rüyasını anlatır. Ömer Bey ile rüyasında öpüştüklerini anlatır. Abalası senin bir tarafın bu gece açıkta kalmış. Ben de ne zaman Bred Pitt’in filmini izlesem o gece onu rüyamda görüyorum. Der kendi de söylediklerini görler, O eveli ben evli olacak iş değil.
Ablası sen Ömer Beye aşık olmayasın diyemez ama, iması bile Gülru’yu çileden çıkartır.

Gülru’nun üstüne çöken bu karabasandan kurtulmak için tek çare vardır, Mert’in nişan yüzüğünü tekrar takmak. O da öyle yapar.
Cahide Hanım, Gülfem Hanıma ziyarete gelir. Gülfem Hanım yarınki defelesini davet eder. Erkek kreasyonunu tanıtacaktır. Cahide Hanım, benim dernek yemeğim var, sen Ömer’i davet et, der.

Mert sarhoş babasını bir yüzlük vererek susturur. Başka yapacak bir şeyi yoktur.


Levent hastenede Yonca ile tartışır. Ömer Bey olaya müdahil olur. Tartışırlar, o an bayılacak gibi olur. Yonca hamile olduğunu zanneder. Raporu ilk olarak alıp, hamile olarak değiştirecektir. Levent’e iyi bir oyun oynamak istemektedir.

Mesude’nin kocasının yeğeni olan Simge, Mert’e gözü vardır. Gülru’u Mert’e kötüler. Onula konuşur, sen bir oğlan çocuğu değilsin, sen gerçek bir erkeksin der ve Mert’in dudaklarından öper. Sen seni sahiplenecek bir kadını hak ediyorsun.

Ekran AlıntısıGS10.4

Mert, bu öpükten hoşlanmaz, ben ne yaptım diyerek söylenir. Daha sonra Gülru ile karşılaşır. Gülru parti ile olanları anlatır. Çantasından nişan yüzüğünü çıkartarak bir daha parmağımızdan çıkmayacak diyerek, Mert’in parmağına takar. Mert de cebinden Gülru’nun yüzüğünü çıkartarak parmağına takar.
Ekran AlıntısıGS10.5

Mert, atölyeye giderken Gülfem Hanıma biz yüzükleri takdık diye bilgi verir. Gülfem suskun kalır. Gülfem de Gülru’dan kurtulmak, onu Mert’e iyice bağlamak için bir takım planlar yapmaktadır. Bu planda Mert’i Gülru’nun gözünde yüceltmektir. Bu nedenle onu podyuma çıkartıp manken yapmak istemektedir. Öyle de olur.

Levent çıkışta ben dersimi aldım, bir daha karşına çıkmayacağım, der. Yonca kendi kendine mırıldanır. Sana öyle bir ders vereceğim ki, ömrün boyunca unutmayacaksın.

Gülfem Ömer Beyi yarınki erkek kreasyonunu tanıtım toplantısını davet eder.

Gülru ablası Mesude’ye neden yüzüğü tekrar taktığını anlatmaya çalışır. Gülru, Ömer Beyin kendisine iyi geldiğini anlatmaya çalışır. Akşam yemeğinde Gülru’nun parmağında yüzüğü görünce çok sinirlenir. Ben babamıyım, şam babasımıyım diyerek serzenişte bulunur.
Yonca, babasına karşı Taner Bey ile olan ilişkisini Çiçek ile olduğunu söyleyerek kandırır.
Ekran AlıntısıGS10.6

Mine, yengesi Mesude’den Gülru ile Mert’in tekrar yüzükleri taktıklarını duyunca içtiği su boğazına kaçar. Duyduklarından hiç memnun olmamıştır.

Gülru’nun tekrar yüzük takması Ömer Beyin hoşuna gitmez, Gülru’yu düşünmeden edemez.

GS8

Gülru, Cihan ile konuşurlar. Cihan da Gülru’yu ölesiye sevmektedir. Cihan odasından çıkar, Gülru’nun odasına gider. Gülru banyodadır. Yatağına oturur, yastığını yüzüne gömer, sarılır, koklar. O sırada Gülru, banyodan çıkar. Onu o halde görünce şaşırır. Cihan ne yapacağını bilemez, özür diler ve hemen odayı terk eder. Odasına dönen Cihan, elinde kalan Gülru’nun bir tek saç kılını koklar, koklar.

Gülfem Hanım onları kapıdan dinler. Planını uygulamaya başlar, Mert’e telefon açar. Yarın atölyeye git, Hale Hanım seninle ilğilenecektir. Mert’i manken yapacaktır. Bu Gülru’ya büyük bir sürpriz olacaktır. Gülru’ya telefon açmasını izin vermezler.

Gülfem hanım defile için hazırlanıyordur. Gülru, kahvaltısını getirir. Gülfem Hanım, benimle defileye geleceksin. Hemen der ve üstünü ble dğiştirmesini izin vermez. Atelyede Gülru’nun temizlik yaptırılmasını bozulur. Amaç ortalıkta gözükmemesidir.

Konuklardan ilk gelen Ömer Beydir. Gülfem Hanım Gülru’nun yanından ayrılmasını istemez. Defile başlar.

Ekran AlıntısıGS10.9

Gülfem küpenin atrkasını kaybettim diyerek, Gülru’yu yanına çağırır, yerde ararttırır. O sırada Mert podyumdadır. Gülru, yerden başlını kaldırır bakar, Mert’i podyumca görünce çok şaşırır. Mert de onu görmüş, o da şaşkın bir şekilde Gülru’yu bakar. Ve bu an 10.bölüm sona erer.

Ekran AlıntısıGS10.10

Gülfem Hanım, yerde diz çökmüş sahneye bakan Gülru’yu, bir Mert’e bakar. Amacı neyse onu ulamanın keyfiyle zafer kazanmış bir komutan gibi gülümser.

Ömer Beye tutukulu aşık olan Gülrü, zavallı bir hizmetçi gibi yerlerde sürünnüyor. İlerleyen bölümlerde daha ne gibi sürprizler olacak hep birlikte göreceğiz.
İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar
Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar
Mail : ab.balcilar@hotmail.com
Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Görseller internetten dizifilm.com ve tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

Kara Para Aşk / Nefes kesecek bir bölüm daha!

Ekran Alıntısıkpa16.2

Atv.nin aşk ve macera dizisi “Kara Para Aşk” 16.bölümü gene nefes kesecek.

Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in rol aldığı ekranların en beğenilen yapımı Kara Para Aşk’ın 17 Eylül Çarşamba günü yayınlanacak yeni bölümü için internete özel fragman yayınlandı.

  KARA PARA AŞK’TAN ÖZEL TANITIM

Tuba Büyüküstün ve Engin Akyürek’in rol aldığı ekranların en beğenilen yapımı Kara Para Aşk’ın 17 Eylül Çarşamba günü yayınlanacak yeni bölümü için internete özel fragman yayınlandı…

KARA PARA AŞK’TA BU HAFTA NELER OLACAK?

Ömer’in Elif’e karşı zaafına bir kez daha tanıklık eden Sami, Ömer’i Elif’ten uzak durması konusunda son kez uyarır. Aksi halde Ömer’i operasyondan atacak ve yoluna onsuz devam edecektir. Ömer,  Elif’i kurtarabilmek için Sami’nin sözünü dinleyecek ve ona karşı mesafeli davranmaya devam edecektir. Ömer’in davranışları karşısında her geçen gün biraz daha yıkılan Elif,  aşk dilenmekten yorulduğunu fark eder. Elif ve Ömer  aralarındaki aşka rağmen birbirlerinden uzak kalmayı başarabilecek midir?

Ekran Alıntısıkpa.16.3

Ömer ve Elif’in duruma üzülen Elvan, Arda ve Pelin’den yardım ister. İkisini bir araya getirecek bir oyun hazırlarlar. Hazırladıkları planın operasyonu tehlikeye atacağından bir haber olan Pelin ve Arda harekete geçerler.

Pınar’ı hastaneden çıkarıp eve kilitleyen Tayyar için sular bir türlü durulmaz. Ömer Taner’in Tayyar tarafından öldürüldüğüne emindir olayı araştırırken Pınar’ın bir teknede ölüme terk edildiğini öğrenir. Tayyar’ı yakalayabilmek için farklı bir yöntem uygulaması gerektiğini anlamıştır. Ömer, Tayyar’ı şoke edecek bu yöntemi uygulamayı başarabilecek midir?

Hüseyin sevgilisi ve oğlunu görmeye gittiğinde elmasların sakladığı yerde olmadığını anlar. Elmasları alan kişiyi ve elmasları bulmak zorundadır. Hüseyin elmasları bulup yeniden onlara sahip olabilecek midir?

Ekran Alıntısıkpa 16.in

Yapımcılığını Ay Yapım’ın, yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın üstlendiği, senaryosunu Eylem Canpolat & Sema Ergenekon’un yazdığı “KARA PARA AŞK” 16. bölümüyle 17 Eylül Çarşamba akşamı saat 20.00’de Atv’de…

 

Kara Para Aşk 16.Bölüm İnternet Özel Fragmanı:

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Kaynak haber, Ay Yapım (Persona Sanat) dan alınmıştır.