Kategori arşivi: Kültür – Sanat

Çağatay Ulusoy’un “Harun” Karakteri Balmumu Heykel Müzesinde…

 

Çağatay Ulusoy‘un Netflix dizisi Hakan: Muhafız’da canlandırdığı Hakan karakterinin bundan yaklaşık 550 yıl önce yaşayan ilk muhafızlardan “Harun” karakterinin balmumu heykeli yapıldı ve bu heykel müzede açıldı.

Açılışta Çağatay Ulusoy’un kendisinin canlandırdığı Harun karakteri ile yüz yüze geldi ve açıklamalarda bulundu. Dün (11 Mart 2020) tarihinde bu bal mumu Harun karakterinin açılışı yapıldı.

MADAME TUSSAUDS BALMUMU HAYKEL MÜZESİ NEREDE 

İstanbul Madame Tussauds Balmumu Heykel Müzesi, Taksim’deki İstiklal Caddesi üzerinde, Eski Emek Sineması’nın yerine inşa edilen Grand Pera Alışveriş Merkezi’nde bulunuyor. Taksim Meydanı‘ndan yürüyerek veya Nostaljik Tramvay’a binerek buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz. (Müzeye giriş 75 TL.önceden internetten bilet alınırsa %20 indirim var.)

Ulusoy canlandırdığı Harun karakteri ile yan yana geldi, inceledi ve açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

“Karakterin oluşturulmasında bütün ekibin emeği çok geçti. Saç makyaj ekibi 2,5 saat önceden gelerek çalışmalara başladı. Hikayenin oluşumunda Harun karakterini okuduğumda Harun karakterini kim oynayacak diye sordum, o sıralarda cast çalışmaları devam ediyordu. Okuduktan sonra karakter ben talip oldum. Çift zamanlı iki karakteri oynamak beni heyecanlandırdı. Farklı zaman dilimlerinde, günümüzde Hakan’ı oynamak, geçmişte Harun’u canlandırmak 1450 yılında Akıncı birliklerinden bir şahıs. Çekim zamanında Netflix ketun davranmış, izleyici izlediği zaman karakteri görmesini istemiş, bu nedenle biraz gizli tutulmuştur.

Çağatay’un şimdi ideal kilolara geldiği, geçmiş aylarda aşırı kiloları sorulmuş. Ulusoy o kiloların Harun ile alakası olmadığını, yeni sinema filmi ile ilgili olduğunu söylemiş ve o projenin şimdilik ileri zamanlar bırakıldığını açıklamıştır.

Yeni projeler ile ilgili soruya Çağatay; olacak zaten olduğunda duyarsınız, açıklamalar olacaktır diye cevap verdi. Nasıl bir karakterle dönmek istersiniz sorusuna, Hep farklı bir şeyler yapmak istiyorum. Bu yolculuğu çıkmamın nedenlerinden biri de o. Beni çok heyecanlandıracak bir şey çıkarsa, dram olsan, komedi mi, romantik mi olsun, aksiyon olsun diye bir çizgi çekmedim. Beni heyecanlandıracak herhangi bir şey. Komedi mi, dramatik mi? Nasıl bir şey? Hangi karakter olursa olsun o benim içimde bağlantı kurabileceğim hangi karakter olursa olsun, o benim içimde tamam olursa, benim için tamamdır.  Fantastik dizilerden Spider-men çok sevdiğini söyledi.

Çağatay Ulusoy, “Harun” karakteri olarak kendi oynadığı bir dönem karakterinin burada bulunması, manevi anlamda kendisini çok gururlandırdığını ifade etti.

Röportaj sonunda toplu olarak resim çekilmiştir.

 

Hakan Muhafız dizisinin 3.Sezonuna Çağatay Ulusoy‘un canlandırdığı geçmişte yaşamış “Harun” karakterinin birebir Balmumu heykeli damgasını vurdu.

Harun’un birebir balmumu heykelini Grand Pera Alışveriş Merkezide ziyaret edebilirsiniz!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

 

Celal Bayar Dağyeni’ye Minnet Borcu Ödüyor

 

Geçen haftaki köşe yazımda, 3.Cumhurbaşkanımız Celal Bayar’ın Haziran 1919 tarihinde 15 gün köyümüzde kalış öyküsünü kendi ağzından anlatmıştım. Bayar o zamanki takma adı ile Galip Hoca köyden ayrılırken köyün mezarlık dua yerinde köylüler hocaları ile vedalaşmışlar; “Biz senin ne maksatla buralarda dolaştığını anladık. Bizi unutma, Allah muvaffak etsin.Yolun açık olsun.” Demişlerdi.

Rahmetli Bayar, cumhurbaşkanlığı yaptığı yıllarda Dağyeni köyü ve köylüyü unutmamış, Aydın Valiliği aracılığı ile o günkü köy muhtarı Hüseyin Efe’ye haber gönderir köy için isteklerini sordurur. 1957 başlarında köyün yol sorunu başta olmak üzere bir çok ihtiyaçları vardır. Ama en önemlisi su sorunudur. Köy meydanına bir içme suyunun getirilmesini isterler. Kartal gediğinin alt tarafından Uzun Pınar’dan kaynak suyu 1,5 inç demir boru ile köy meydanına getirilir. Takribi mesafe 5 km.civarındadır.

1957 yılı başlarında köy meydanı hemen caminin yanı, o zamanki köy odasının önüne mermer anıt çeşme yaptırılır. Görkemli mermer çeşme, üç mermer oluklu ve mermer aharlı olarak yapılır.

Tahminen Mayıs aylarında anıt çeşmenin açısı açılışı yapılır. Adı da Paşa Çeşmesi olarak geçer. O yıllarda ben 8 yaşındaydım. Celal Bayar işleri dolayısı ile  gelememişti, o zamanki Aydın Valisi, birkaç milletvekili ve bürokrat katılmıştır. Askeri bando gelmiş, gösteri yapmış marşlar eşliğinde açılış merasimi düzenlenmiştir. O güne kadar köyden dışarı hiç çıkmamış 8 yaşında bir çocuk olan benim o günler hala gözümün önünde canlanır, bandonun çaldığı marşlar kulaklarımda çınlar. O zaman ilk okul ikinci sınıf öğrencisiydim, hala unutamam.

 

Köy halkı  62 yıllardır bu ‘Paşa Çeşmesi‘nin suyunu içmektedir. Bayar’a, çeşmenin kitabesinde yazdığı gibi köylü ruhuna fatiha okumakta, gönüllerinde yaşatmaktadır.

BU KÖYÜN ÇEŞMESİNİ ARMAĞAN ETTİ BİZE,

MÜBAREK SU GİBİ AKTI BAYAR GÖNLÜMÜZE.

Bu çeşme bugün ilk yapıldığı gibi Germencik, Dağyeni Köyünde, aynı yerinde bulunmaktadır. Aydın Kültür ve Turizm Bakanlığı, Aydın Kültür Varlıkları Koruma Kurulu tarafından koruma altına alınmıştır.

Bu Anıt Mermer Çeşme yıllarca Dağyeni’de tarihin bir simgesi olarak kalacaktır.

Saygı ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

47.Uluslararası Emmy Ödülü Haluk Bilginer’in.

Ay Yapım’ın puhutv’de yayınlanan 12 bölümlük dizisi Şahsiyet’in başrol oyuncusu Haluk Bilginer, 25 Kasım akşamı gerçekleşen 47.Uluslararası Emmy Ödüşşeri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü. Haluk Bilginer, Türkiye’nin Uluslararası Emmy ödüllü ilk oyuncusu oldu.

Büyük ustamız Haluk Bilginer’i tebrik eder, bu ilk olmasın, sonrası diğer oyuncularımız da arkasından gelir, ödüle hak edip alırlar inşallah.

New York’ta gerçekleştirilen törene Şahsiyet’in yönetmeni Onur Saylak, senaryo yazarı Hakan Günday ve Ay Yapım Ceo’su Kerem Çatay ile birlikte katılan Haluk Bilginer, ödül konuşmasına Türkçe ‘Merhaba’ diyerek başladı. Uluslararası Emmy Akademisi ve dizinin yaratıcı ekibine teşekkür eden Bilginer ödülünü kızına ‘Bu ödülü kızım Nazlı Bilginer adına, bir gün onun da oyunculuğu seçeceği umuduyla almak istiyorum’ cümleleriyle ithaf etti.

Bilginer, En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde İngiltere’den Christopher Eccleston (BBC- Come Home); Brezilya’dan Raphael Logam (Barry Company – Impuros) ve Almanya’dan Jannis Niewöhner (Amazon- Beat) ile birlikte finale kalmış ve juri tarafından ödüllendirilmiştir. Bu yılki ödüllerde, 21 ülkeden 11 kategoride 44 aday yarışmıştır.

Ay Yapım’ın yapımcılığında gerçekleşen, senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığı, yönetmenliğini Onur Saylak’ın yaptığı Şahsiyet 2018 yılında puhutv’de yayınlanmıştı.

Tebrikler büyük usta Haluk Bilginer.. İnşallah arkandan başka oyuncularımız da bu ödülü hak kazanıp alacaklardır. Tekrar canı gönülden tebrik ediyorum.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Not: Hurriyet.com.tr’nin haberi.

Çağatay Ulusoy Sanatı Uğruna Saçlarını Üçüncü Kez Feda etti!

Çağatay Ulusoy’un saçlarına çok meraklı olduğunu hepiniz duymuşsunuzdur. Sanat hayatı boyuncu güzelim saçlarına 3.kez feda etti ve kestirdi. Bu defa önceki gün (15 Ağustos 2019) dazlak dediğimiz tabirle saçlarını usturaya vurdurdu.

Ulusoy, Ağustos 2012’de Emir’in Yolu dizisinde tek başına kalmış, Hazal Kaya diziden ayrılmıştı. Karısı Feriha’nın yasını tutan Emir Sarrafoğlu, üzüntüsünden ve kahrından saçlarını 3 numaraya vurdurmuş kendi elleri ile kesmişti.

 

2016 Eylül ayında ekranlara gelen “İçerde” dizisinde de Çağatay Ulusoy Sarp karakteri için saçlarını 3 numaraya vurdurmuş, sezon boyunca 39 bölüm kısa saçlı olarak kameralar karşısına çıkmıştır.

 

Şu sıralarda Hakan: Muhafız dizisinin 3 sezon çekimlerine devam eden Çağatay Ulusoy, ilk iki sezondan farklı olarak ani bir senaryo imaj değişikliği ile saçlarını usturaya vurdurmuştur. Sanatı uğruna her türlü imaj değişikliğini kabul eden Ulusoy, bazı seyircisinden tepki alsa da bence rolün gereğini yapıyor.

Ben fikrimi söylersem, bu halini pek de beğenmedim. Dilerim kısa süre sonra, 4.sezonda onu normal haliyle görürüz.

Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ile iyi bir ikili oluşturdular. Zeynep ile Hakan’ı ilerleyen bölümlerde aşk sahnelerinde göreceğiz.

Çağatay Ulusoy, The Protector Hakan: Muhafız dizisi ile ülkemiz dışında da haklı bir ivme elde etti. Dünya sanatçısı olarak onu Hollywood film ve dizilerinde de görmek en büyük arzumuz.

Yolun açık olsun Çağatay Ulusoy.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Çağatay Ulusoy’un “Hakan: Muhafız” 2.Sezon 1-2 Bölüm Gala Gecesi!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) 38.İstanbul Film Festivali kapsamında Hakan: Muhafız ‘ın 2.Sezonuna ait 1 ve 2.bölümleri gala gecesinde gösterime girecek. Bu gösterimler 11 Nisan 2019 Perşembe gecesi 21,30’da Cinemaximum Zorlu Center da gösterilecek. Gösterimi Film ekibi oyuncuları başta Çağatay Ulusoy ve Ayça Ayşin Turan’ın katılımıyla gösterimler olacak. Giriş biletleri gösterim merkez gişelerinde satışa sunulmuştur.

HAKAN: MUHAFIZ (SEZON 2 BÖLÜM 1-2)
THE PROTECTOR

 • Yönetmen: Umut Aral
 • TÜRKİYE2018DCPRenkli80’ / Türkçe; İngilizce altyazılı
 • Senarist: Cansu Çoban (E1), Atasay Koç (E2)
 • Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki
 • Kurgucu: Aziz İmamoğlu, Çiçek Kahraman
 • Özgün Müzik: Tolga Böyük, E. Yasin Vural
 • Oyuncular: Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Ayça Ayşin Turan, Hazar Ergüçlü, Mehmet Kurtuluş, Burçin Terzioğlu, Engin Öztürk, Saygın Soysal, Ayşe Melike Çerci, Çiğdem Selışık Onat, Kubilay Karslıoğlu, Boran Kuzum, Hakan Ummak, Eser Karabil, Helin Kandemir
 • Yapımcı: Onur Güvenatam
 • Yapım Şirketi: O3 Medya Turkey
 • Dünya Hakları: Netflix
 • Türkiye Hakları: Netflix

Netflix’in ilk Türk orijinal yapımı Hakan: Muhafız’ın ikinci sezonunda da Hakan, İstanbul’u ve dünyayı yok etmeye ant içmiş Ölümsüzlerle savaşıyor. Kıyasıya bir savaşa girmek üzere olan Hakan bir yandan Sadık Olanlar’a liderlik etmeye bir yandan da Leyla ile olan aşkını yaşatmaya çalışır, fakat tüm bunlar yaşanırken hiç beklenmedik bir sürprizle de baş etmesi gerektiğini öğrenir: Hakan’ın kendini gerçek Muhafız olarak gören kayıp ağabeyi Levent arz-ı endam eder. Leyla’nın ölümden uyanmasından itibaren, Sadık Olanlar’ın da dağılmasıyla Hakan’ın yaşamı tepetaklak olur. Tüm yaşananların ardından Hakan’ın elinde tek kalan ise, Zeynep’in aşkı… Görevinde başarısız olan Hakan kendine kızgın olsa da saldırıya susamış ölümsüzleri alt edebilmek için öfkesini kontrol altına almak zorunda olduğunun farkına varır. Artık saklambaç değil, savaş zamanı…

Zevkle seyrettiğimiz ilk sezon (1-10) bölümlerin devamı olan 2.sezon bölümlerini 26 Nisan Cuma gününden itibaren Netflix internet sitesinde seyredebileceğiz.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Kaynak: İKSV tanıtım broşürü.

 

Dizi sektöründe yeni bir dergi : EPISODE

cats epısode

 

Günümüzde görsel basın öne çıksa da, yazılı basın bir kenara atılamaz. Yıllardır yazılan milyonlarca kitap ve dergiler kütüphaneleri doldurmaktadır.

Değişik konu ve sanat dallarında çıkan dergiler yayında… Dizi sektöründe bir ilk olarak Episode dergisi yayın hayatına başlamış, konusunda bir eksikliği gidermiştir.

Burada başta Genel Yayın Yönetmeni Özlem Özdemir nezdinde tüm ekibe emeklerinden dolayı çok teşekkürler. Böyle güzel Episode gibi bir dergiyi sektöre kazandıkları için övünebilirler.

Sektör dememe yadırgamayın, 70-8o’li yıllarda yabancı dizilerin ülkemizde revaçtaydı. Günümüzde ise Türk dizi sektörü ivme kazanmış, dünya ülkelerine yapımlarını pazarlar konuma gelmiştir. Kaliteli yapımlar 70’in üzeride dünya ülkesinde gösterilmekte ve çok da beğenilmektedir. Dizi sektörü (bacasız sanayi) ülkemize döviz kazandırmaktadır.

Tarafıma gönderilen Episode dergisini inceledim, ilgimi çeken yazıları da okudum. Yerli ve yabancı dizilerin tanıtımı, oyuncularla yapılan röportajları yayınlanmıştır. Genelini beğendim. Başarılı dizi oyuncumuz Şükrü Özyıldız ile yapılan röportajda, kendisini ve bilinmeyen yönlerini anlatmış, çok da beğendim.

DSCN0659

İlgi ile okuyacağınız Muhteşem Süleyman (Halit Ergenç) ile Kral Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel) iki farklı karakterin benzer yönlerini okuyunca şaşıracaksınız. Sadece bir benzer yönlerini burada yazmadan geçemeyeceğim. “Hem Travis Fimmel’in hem Halit Ergenç’in mimik oyunculuğu, onları zirveye taşıyan özelliklerinden biri. Her iki karakterin de tehditkâr zamanlarındaki bıyık altından sarkastik gülüşleri, göz süzmeleri, öfkeleri zaman kontrolü kaybetmemek için girdikleri hal ve tavırlar da birbirlerine çok yakın.”

DSCN0665

Bir sayfasında da, İyi Kalpli dizileri sıralamış. Sürükleyici hikayeleriyle hepimizi ekran başına çeken diziler, sivil toplum kuruluşlarıyla da iş birliği yapıyorlarmış. Eğitim, Çocuk hakları, çevre duyarlığı gibi konularda çok sayıda sosyal sorumluluk projesine destek veren ve farkındalık yaratan diziler sayılmış. İçerde (Kapak resminde), Hayat Şarkısı, Kara Sevda, NO:309 ve Poyraz Karayel.

Daha bir çok konu ve ilgi çekici yazıları okumanız için dergiyi satın-almanız, bu dergiyi okumanızı dizi sevenlere tavsiye ediyorum.

İki aylık olan dizi kültürü dergisi, Şubat – Mart sayılarını bir arada sunuyor.

Episode Dizi Kültürü Dergisine yayın hayatında başarılar ve uzun soluklu olmasını ve de en önemlisi okuyucularına verimli yazılarla aydınlatmasını dilerim.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Çağatay Ulusoy “Delibal” ile 2016’nın En İyi Erkek Sinema Oyuncusu!

 

cats delibal - barış

Türkiye’nin en prestijli ödül töreni olan Yılın Yıldızları Ödül Töreni, her yıl Yıldız İşletme Kulübü tarafından hazırlanmakta olup Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşmektedir.

Yılın Yıldızları ödülleri 2002 yılından beri, kategoriler şeklinde düzenlenen anketler sayesinde binlerce Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencisinin verdiği oylarla sahiplerini bulmaktadır.

Her yıl Ocak ayının ilk haftası gerçekleşen tören; basın, medya, sanat ve iş dünyasının en ünlü isimlerini Yıldız Teknik Üniversitesi çatısı altında birleştiren alanında tartışmasız en kapsamlı ve en görkemli öğrenci ödül törenidir.

2002-2012 yılları arasında Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü Oditoryum Salonu’nda düzenlenen Yılın Yıldızları Ödül Töreni, 10 Ocak 2013 tarihinden itibaren Davutpaşa Kampüsü Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilmeye başlanmıştır.

yy24

Yıldız Teknik Üniversitesi’nin bu yıl 15 ‘incisini gerçekleştirdiği “Yılın Yıldızları Ödülleri” düzenlenen törenle dün akşam (12 Ocak 2017) sahiplerini buldu. Törene Acun Ilıcalı, Rıdvan Dilmen, Soner Sarıkabadayı, Kenan Sofuoğlu, Nazlı Çelik, İlber Ortaylı gibi medya, sanat, ekonomi ve spor dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) İşletme Kulübü tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen “Yılın Yıldızları Ödülleri” gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Türkiye’nin önde gelen isimlerini bir araya getiren geceye Acun Ilıcalı, Rıdvan Dilmen, Simge Sağın, Soner Sarıkabadayı, Kenan Sofuoğlu, Nazlı Çelik, İlber Ortaylı gibi medya, sanat, ekonomi ve spor dünyasından çok sayıda ünlü isim katıldı. 2016 yılının en beğenilenlerinin ödüllerini aldığı gece ödüllerle ilgili tanıtım filmiyle başladı. Türkiye’nin en prestijli öğrenci ödülleri olarak gösterilen ödül törenine katılan ünlü isimler ve gecenin sunuculuğunu yapan Yunus Günçe’nin arasında geçen diyaloglar öğrencileri kahkahalara boğdu. Törende, kimi isimler ödülleri kendileri alırken İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu gibi bazı isimlerde geceye katılamayarak videolarını yolladı.

Çağatay Ulusoy, 2015 yaz aylarında oynadığı, 2016 yılında sinemalarda gösterimde olan Sinema filmi Delibal’daki Barış Ayaz rolü ile, 2016 Yılının En Beğenilen Erkek Sinema Oyuncusu ödülüne layık görüldü.
C2AQtYzW8AAkBQn
Çağatay Ulusoy’un Eylül 2016’da başlayan yeni dizi Filmi İçerde, 2016 Yılının En Beğenilen Dizi Filmi seçilmiştir.
C16L2osXUAA35fv
İçerde’nin ödülünü dizide rol olan Eylem karakteri (Damla Colbay) ile Yeşim karakterini oynayan (Gözde Kansu) birlikte ödülü almışlardır.
C1_8DBNXUAAqpK6
Ayrıca dizinin müziklerini yapan Toygar Işıklı, 2016 Yılının En Beğenilen Dizi – Film Müziği dalında ödüle layık görülmüştür.
C1_foejW8AAPF44

Burçin Terzioğlu, En Beğenilen Kadın Dizi Film Oyuncusu ve İlker Kaleli, En Beğenilen Erkek Dizi Oyuncusu ödülüne layık görülmüştür.

İşte 32 Dalda Kazanalar:

2016 Yılının En Beğenilen İş Kadını: Arzuhan Doğan Yalçındağ
2016 Yılının En Beğenilen İş Adamı: Bülent Eczacıbaşı
2016 Yılının En Beğenilen Ekonomisti: Cüneyt Başaran
2016 Yılının En Beğenilen Şirketi: Türkiye İş Bankası
2016 Yılının En Beğenilen Dizi – Film Müziği: İçerde – Toygar Işıklı
2016 Yılının En Beğenilen Şarkısı: Yankı – Simge Sağın
2016 Yılının En Beğenilen Müzik Grubu: Athena
2016 Yılının En Beğenilen Kadın Şarkıcısı: Sıla Gençoğlu
2016 Yılının En Beğenilen Erkek Şarkıcısı: Murat Boz
2016 Yılının En Beğenilen Tiyatro Oyunu: En Kısa Gecenin Rüyası
2016 Yılının En Beğenilen Kadın Tiyatro Oyuncusu: Didem Balçın
2016 Yılının En Beğenilen Erkek Tiyatro Oyuncusu: Erdal Beşikçioğlu
2016 Yılının En Beğenilen TV Kanalı: TV8
2016 Yılının En Beğenilen Haber Spikeri: Nazlı Çelik
2016 Yılının En Beğenilen Sinema Filmi: Dağ 2
2016 Yılının En Beğenilen Kadın Sinema Oyuncusu: Aslı Enver
2016 Yılının En Beğenilen Erkek Sinema Oyuncusu: Çağatay Ulusoy
2016 Yılının En Beğenilen Gazetesi: Hürriyet
2016 Yılının En Beğenilen Yazarı: Buket Uzuner
2016 Yılının En Beğenilen Dizi Filmi: İçerde
2016 Yılının En Beğenilen Kadın Dizi Film Oyuncusu: Burçin Terzioğlu
2016 Yılının En Beğenilen Erkek Dizi Film Oyuncusu: İlker Kaleli
2016 Yılının En Beğenilen Reklam Filmi: Thy – Memleketin Her Yeni Şimdi Ne Güzeldir
2016 Yılının En Beğenilen Sporcusu: Kenan Sofuoğlu
2016 Yılının En Beğenilen Spor Programı: %100 Futbol
2016 Yılının En Beğenilen Radyo Programı: Matrax – Zeki Kayahan Coşkun
2016 Yılının En Beğenilen Sabah Haber Programı: İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat
2016 Yılının En Beğenilen Kültür Sanat Programı: Gel Zaman Git Zaman – İlber Ortaylı
2016 Yılının En Beğenilen Show Programı: Güldür Güldür Show
2016 Yılının En Beğenilen Sosyal Sorumluluk Projesi: Darüşşafaka – Olmasa da Olur
2016 Yılının En Beğenilen Sivil Toplum Kuruluşu: LÖSEV
2016 Yılının En Beğenilen Dergisi: National Geographic

C1_2kZFWIAAgfQ7

2016 yılının dizi müziği ödülünü almak için törene katılan ünlü sanatçı Toygar Işıklı, “Jüriyle olan ödül törenleri de oluyor ama üniversite insanlarının aktif olarak, müzikte, televizyonda olan insanların iç içe olduğu bir tören. Bu törende gerçekten bizi takip eden kişilerin yani öğrencilerin bu ödülü vermesinin gururu ve mutluluğu başka bir duygu, ben öğrencilerin hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Çağatay Ulusoy‘un yoğun dizi çalışmalarından ve biraz da rahatsızlığı nedeniyle geceye katılamamıştır. Ulusoy, ödül törenine gönderdiği görüntülü kısa bant kaydında şöyle seslenmiştir;

Ekran AlıntısıYILDIZ.CU.

Arkadaşlar selamlar. Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerine ve İşleme Kulübüne beni bu ödüle layık gördükleri için çook teşekkür ederim. Yoğunluktan dolayı aranıza katılamıyorum. Umarım bir gün bir araya geliriz.

Çağatay Ulusoy ödül toplamaya devam ediyor. İçerde dizisindeki performansı ve dizisi İÇERDE ile önümüzdeki günlerde bir çok ödüle daha layık görüleceğini tahmin ediyorum.

Çağatay Ulusoy‘a ve İçerde dizi ekibine ve de bütün ödül alan sanatçılarımıza tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Kaynak haber ve görseller İTÜ Yılın Yıldızları Ödülleri ve Çağatay Ulusoy Twitter sayfası.

Çağatay Ulusoy’un Delibal’ına ‘En iyi Film Müziği’ ödülü!

maxresdefault

Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu‘nun baş rolü oynadığı Delibal, 25 Aralık 2015 vizyona girmişti. Sinemalarda 3 ay oynamış, bu süre içinde 1 milyon 500 bine yakın kişi izlemiştir. Dramatik sıradışı bir aşk filmi olan Delibal, izleyici tarafından çok beğenilmiştir. Çağatay Ulusoy Bipolar bozukluk hastası, üniversiteli bir genci canlandırmıştır. Hiperaktif genç; bateri çalan, şarkı söyleyen, motor tutkunu bir gencin hayatını oynamıştır. Bu roldeki başarısı ile takdir toplamıştır. Geçtiğimiz ay içinde filmin Dvd’si de piyasaya çıkmıştır.

Filmin müziklerini Sezen Aksu & Ozan Bayraşa yapmışlardır. Deliba’a ilk ödül filmin müziğinden geldi.

images sezen aksu

Bu sene 13.sü düzenlenen Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri, muhteşem bir törenle 5 Mayıs Perşembe günü 17.00’de Bümed Üst Bahçe’de sahipleriyle buluşuyor!  Üniversitesi öğrencileri ve radyo boğaziçi dinleyicilerinin verdiği oylar, Türkiye’nin EN’lerini belirledi. Kazanan isimlere 5 Mayıs günü Bümed Üst Bahçe’de ödülleri takdim edilecek. Yoğun bir katılım beklenen organizasyonun bu yılki ana sponsoru Türkiye’nin ilk teknoloji perakendecisi Bimeks üstlenmiş.

Radyo Boğaziçi 13.Müzik Ödülleri yarışmasında, En İyi Film Müziği dalında, Delibal‘a bu ödül layık görmüştür. Yarın (5 Mayıs 2016) tarihinde yapılacak Ödül Töreninde bu ödüller sahiplerine verilecektir.

İşte diğer müzik ödülleri listesi:

ChMj0D9W0AAwV6d k

Bildiğiniz gibi Çağatay Ulusoy Delibal’da söylediği “Mutlu Sonsuz”u, filmden görüntülerle 16 Aralık 2015’de kliplendirmişti. “Mutlu Sonsuz” YouTube’de bu güne kadar 12.775.000 kez tıklanmıştır. 14 Ocak 2016’da çıkartılan şarkının uzun versiyonu da, 4.127.000 defa seyredilmiştir.

delibal mutlu sonsuz

Önümüzdeki aylarda yapılacak yurtiçi ve yurtdışı yarışmalarına katılacak olan Ay Yapım’ın Delibal’ı; En İyi Aşk Filmi dalında, Çağatay Ulusoy’da En İyi Erkek Sinema Oyuncusu dalında, Leyla Lydia Tuğutlu da En İyi Kadın Oyuncu dalında ödüle aday olacaktır. Bence Delibal mutlaka bu ödüllerden birini alacaktır.

Delibal, ödül toplamaya En İyi Film Müziği ile başladı. Diğer dallarda da bunun arkası gelecektir.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Çağatay Ulusoy, Delibal’da söylediği ‘Mutlu Sonsuz’ için stüdyoya girdi!

CV8pwdmWsAAhFBX

Çağatay Ulusoy şu günlerde 25 Aralık’ta vizyona girecek DELİBAL filminin heyecanı içinde. Sinemalarda vizyona girmeden önce basına tanıtım için, DELİBAL’ın filmin gala gecesi gösterimi yapılacak.

Çağatay Ulusoy filmde söylediği, sözleri Sezen Aksu‘ya ve müziği gene Sezen Aksu ile Ozan Bayraşa ait ‘Mutlu Sonsuz‘ şarksının tanıtım çekimleri için Aksu’nun kayıt stüdyolarına girdi. Çağatay Ulusoy filmde canlandırdığı Barış’ın Füsun’a (Leyla Lydia Tuğutlu) düğün hediyesi olarak armağan ettiği bu şarkının klibi önümüzdeki günlerde izleyici ile buluşacak.

 

CWBMC1HUYAAIjxb

Çağatay Ulusoy, Mutlu Sonsuz şarkısını stüdyoda seslendiriyor.

MUTLU SONSUZ:

“Uyu aşkım koynumda kaygısız mışıl mışıl…  

Bana emanet gül yüzünde.. Gülümseyen huzur.

Hani gitmiştik ya ikimiz birden… 

Ama bitmiştik harbiden.

Yine bastırırsa kap kara bulutlara aniden…

Yol bu evden kimse gitmesin.

Bu hikayede hiç kimse kimseyi terk etmesin.

Mutlu son olmasın, mutlu sonsuz olsun.

Duaların açsın bizi hasret üşütmesin.

Ah ölüm yalan, ayrılık aman. En ciddi sebebimiz ödesin bu adam.

Seni o kadar çok seviyorum ki, şu an, şu an ölsem dünyanın en mutlu adamı olarak ölürüm.”

 

Diyordu Barış sevgilisi Füsun’a… Bu klibin tamamını 16 Aralık Saat:16.00’dan itibaren internette ve sinemada filmde izleyip dinleyeceğiz.

CV8R3C3XIAAYiBh

Çağatay Ulusoy sevenleri sabırsızlıkla 25 Aralık’ta vizyona girecek olan DELİBAL filmini bekliyorlar. Medcezir dizisinde söylediği şarkılardan tanıdığımız, sesini beğendiğiniz Çağatay’ın filmde söylediği ‘Mutlu Sonsuz’ şarkısı fragmandan dinlediğimiz kadarıyla çok beğenildi. Önümüzdeki günlerde bu bal gibi şarkı herkesin dilinde olacak gibi duruyor.

Ben kendi adıma DELİBAL’ın uzunca bir süre kapalı gişe oynayacağını, bu güzel şarkının da herkesin dilinde pelesenk olacağını tahmin ediyorum.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

GQ Türkiye ‘Men of the Year’ 2015 Ödülleri / Yılın Adamı ödülü Arda Turan’a!

56614b3f18c77366986aebdc

GQ Türkiye Dergisi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği GQ ‘Men of the Year’ Ödül Töreni geçtiğimiz Perşembe akşamı yapıldı. Gecede, 2015’te başarıları  ve tarzlarıyla dikkat çeken erkekler ve yılın kadını seçildi.

2015 yılında oynadığı Atletico Madrid takımından büyük bir transfer parası ile Barcelona takımına transfer olan Arda Turan ‘Yılın Adamı Ödülü’nün sahibi oldu. Avrupa Şampiyonası seçmelerin de Türk Milli Takımındaki başarıları ile dikkati çeken Arda Turan bu renkli gecede gecenin en dikkat çeken adamı oldu.

Ödül gecesinin sunuculuğunu Burcu Esmersoy yaptı.

Arda Turan ödülü ünlü basketbolcu Hidayet Türkoğlu’nun elinden aldı.

566149db18c77366986aeba8

 

Yılın İkonu seçilen Cem Yılmaz, ödülünü yakın dostu Ozan Güven’den aldı. Cem Yılmaz ödülü alırken yaptığı esprilerle herkesi kırıp geçirdi.

566149e818c77366986aebb0

 

Yılın Kadını Ödülünü, Türk pop müziğinin başarılı şarkıcısı, söz yazarı ve yorumcusu Sıla’ya verildi. Sıla ödülünü Kiralık Aşk dizisinin oldukça sevilen başarılı oyuncusu Barış Arduç’un elinden aldı.

566149f618c77366986aebb7

 

Yılın Uluslararası İkonu Ödülü’nün sahibi “Sex and the City” dizisiyle tanıdığımız ‘Mr. Big’, Chris Noth’a verildi.

56614b5918c77366986aebe0

 

Yılın Uluslararası Starı Ödülü ise, “The Walking Deat” dizisinde canlandırdığı Daryl Dixon rolüyle tanınan Norman Reedus aldı. Geceye katılamayan Reedus özel teşekkür videosu gösterildi.

norman-reedus-945

 

Yılın Stil Sahibi Erkeği ödülü de Rıfat Elhaf’e verildi.

56614b7518c77366986aebec rıfat elhadef

 

Yılın Yükselen Yıldızı: Erkan Kolçak Köstendil’e gitti.

56614be018c77366986aebf4 erkan

 

Yılın Yönetmeni: Emin Alper oldu.

56614b1218c7 emin alper

 

Yılın Şefi : Arda Türkmen

56614c1418c77366986aebfd arda türkmen

 

Yılın Çıkış Yapan Müzisyeni : Edis

56614c2418c77366986aec07 edis

 

Stil İkonu : Faruk Süren

fft267_mf2204111 faruk süren

 

Yılın Sıradışı Başarısı : Mete Atatüre

corredor mete atattüre

 

Yılın Sporcusu : Cedi Osman

1095561 cedi osman

Ödül kazananlar toplu halde:

566144af4967831d4cf29b2f

Ödül kazananları kutlar, başarılarının devamını dileriz.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber GQ Türkiye Dergi sayfasından, Görseller Hürriyet Kelebek Magazin sayfasından ve İnternetten alınmıştır.