Kategori arşivi: Genel

Tam da bizi, Ülkemizi anlatan bir şiir! Köyden Mektup

KÖYDEN MEKTUP
Köyümüzün şehirlerden farkı yok
Laf ekip laf biçiyoruz arkıdeş.
Dağdan gelen kaynağımın arkı yok
Hazır sudan içiyoruz arkıdeş.
Traktörü çektik gari kızağa
Tavşan, tazı çoktan gitti uzağa
Kala kala elde kaldı tosbağa
Sanma işten kaçıyoruz arkıdeş.
Kim demiş ki köylü kızgın, köylü küs
Tarlalar gen, atlar yılkı, köy lüküs
Hanımların derdi günü bi süs püs
Paramız çok saçıyoruz arkıdeş.
Pirincimiz gelir uzak Asya’dan
Buğdayımız Ukrayna’dan, Rusya’dan
Bonfilemiz Sırp kasaptan, Mösyö’den
Tercih bizim seçiyoruz arkıdeş.
Zamanında yapmışız biz hatayı
Fasulyeyi, mercimeği, buğdayı
Arpa, nohut… bunlar işin detayı
İthal edip geçiyoruz arkıdeş.
Faslı şeker Seylan çayın kanına
Ceviz, fıstık can verirken canına
Amerikan bademinin yanına
Bir de cola açıyoruz arkıdeş.
Romanya’dan sığırımız geldikçe
Samanı da Bulgarlardan oldukça
ABD’den soya… pamuk aldıkça
Mutluluktan uçuyoruz arkıdeş.
Az mı çekti şu ülkenin bütünü?
Belçika’dan, Almanya’dan tütünü
Var mı, deyip bizden daha üstünü?
Keyfederek içiyoruz arkıdeş
Ayçiçeği, kabak soğan, patates
Enginarla zaman zaman domates
Marul, biber, kavun, karpuz… yeter, pes!
Deme sakın göçüyoruz arkıdeş.
Mazot, gübre, tohum, ilaç derdi yok
Sünesi yok, afeti yok, kurdu yok
Yıllar geçti kırkyılların ardı yok
Kendimize acıyoruz arkıdeş!
Üstündeki işi baştan savarsa
Öksüz kalır vatan denen şu arsa
Biz de aynen sizin gibi ne varsa
Yiyip içip saçıyoruz arkıdeş!
Şiir: Salih ERDEM
Çok güzel bir şiir değil mi? Tam da bizi bizim insanımızı, bizim ülkemizi anlatıyor.
Aydın
Bir dağ görseli olabilir
Sen, Ahmet Aydın, Mehmet Bircan ve 191 diğer kişi
25 Yorum
Beğen

 

Yorum Yap

Çağatay Ulusoy’un Kısa Filmi Kuş Hızla Yol Alıyor!

 

Çağatay Ulusoy 2021’de hızlı yol alıyor. Sinema filmi Kağıttan Hayatlar’ın da yapımının da katkısı oldu, Netflix’de çok iyi iş yaptı, elliye yakın ülkede ilk 10’da yer alma başarısını gösterdi.

BluTv’de şu günlerde ilk sezonu oynayan Yeşilçam dizisi çok sevildi. Yarın akşam da ilk sezonun 10. bölümü ekranlara gelecek.

Çağatay Ulusoy oyunculuğunun yanında önceki yıllarda yazıp, çektiği kısa filmi Birdie (Kuş),palm springs international short film festival (Palm Springs Uluslararası Kısa Film Festivali)’nde yarışmaya hazırlanıyor.

Festivalin En İyi Uluslararası Kısa Film kategorisine seçilen Birdie, etkinliğin açılış gecesinde gösterilecekmiş.

21 dakikalık film, yaralı bir saka kuşunu tedavi ettirecek parayı toparlamaya çalıştığı için yerel bir yarışmaya katılmaya karar veren bir balıkçının hikayesini anlatıyor.

Bu yıl 22-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan festivalin “En İyi Uluslararası Kısa Film” kategorisine seçilen film açılış gecesinde gösterilecek yapımların arasında yer alıyor.
21 dakikalık  bu kısa filmde Turgay Tanülkü ve Ersin Arıcı oynuyor.
Çağatay Ulusoy önceki yıllarda bir kaç festivale soktuğu kısa filmi Kuş hızla yol alıyor.
Yarışmada Çağatay ve Atalay Ulusoy kardeşlere başarılar diliyorum.
Abdurrahman Balcılar
——————————————————————————–
Not: Ranini Tv’nin haberinden.

Milliyet Blog’da 2000 Blog Yazısı Yazdım!

Bu Şahsi Blog sayfamdan önce Milliyet Blog’da yazmaya başladım. İlk blog yazım 14 Ocak 2013 tarihinde Milliyet blogda yayınlandı.

Milliyet Blog’da 2000 yazıya ulaştım.

İlk defa 4 Temmuz 2012 tarihinde müracaat etmiş ve ilk blog yazımı göndermiştim. 6 ay geçti ve ilk blog yazılarım 14 Ocak 2013 yılında yayınlandı. Bu tarihe kadar gönderdiğim 4 blok yazısı da aynı tarihte yayınlandı. O günden bu yana takribi 8,5 yıl geçti. Bloglarım bu zaman zarfında, 6 milyon 68 bin defa (kişi) okundu. Bu da ortalama blog başına 2965 okuma demek. Ben de yaşlandım. Milliyet Blog da son 2 senedir eski blog sitesi değil. Yazarların ve okuyucularının eski heves ve heyecanı kaçtı.

Pandemi dönemi de herkesi etkiledi, sağlıkla birlikte moraller de bozuldu. Kendimden örnek verirsem ayda 20 blog yazarken 2-3 bloga düştüm. Benim hevesimi kıran şu başlık meselesi… 30 harfi geçmeyecek dendi, inanın 30 harflik başlığı bulmak beni iyice yoruyor. Bazen anlamsız başlık oluyor.

Bir de telif hakları nedeniyle kaldırılan resimler konusu var. En başa konulan telif hakkı içermeyen resimler tekrar konmalı.

Milliyet Blog idarecilerinden yeni düzenlemeler bekliyoruz.

İnşallah sağlıklı günlerle birlikte, yenilikler de gelir.

Sağlıklı günler

Sevgi ve selamlar

Abdurrahman Balcılar

Çağatay Ulusoy’un Kağıttan Hayatlar Dizisine Olumlu-Olumsuz Eleştiriler!

Çağatay Ulusoy‘un Netflkix‘te yayınlanan “Kağıttan Hayatlar” sinema filmi olumlu-olumsuz bir çok eleştiler geldi. Dünya genelinde Netflix’te yayınlanan film beğenildi ve olumlu övgü dolu eleştiriler aldı. Bir çok ülkede Netflix’de yayınlanan film ilk 3 sırada yer aldı. Genelde en çok seyredilen ilk on dizi arasında yer aldı.

Ne yazık ki bizim Türk basınında bazı ağır ithamlar içeren yazılar yazıldı. Filmin çalıntı olduğu söylendi. Bu çalıntı lafı ağır bir itham oldu. Benzer yönler olabilir, birebir benzeyen tek benzerlik çöp toplayıcıların çöp arabası ve bazı mekanlar.

İçerik bambaşka, Yeşilçam sinema filmlerinde yıllarca benzer konularda yüzlerce filmler çekildi. Hiç bir yapımcımız çıkıp da benim filmimden çalındı demedi.

Çağatay Ulusoy’u ilk dizisinden bu yana 10 yıldır tanırım. 2011 Yılında ilk dizisi Adını Feriha Koydum ile tanıdım. Hakkında Milliyet Blog’da ve şahsi blog sayfamda yüzlerce blog yazısı yazdım. Yerine göre övgü dolu, bazen de eleştiriler içeriyordu. Ama hep bardağın dolu tarafına baktım, teşvik ettim. Bir araya geldiğimiz zamanlarda, yüzüne de söyledim, yazılarımda “Yürü Çağatay yolun açık…” Dedim.

 

Çağatay Ulusoy‘un son sinema filmi Kağıttan Hayatlar deneyimli yönetmenimiz Can Ulkay‘ın başarılı bir yapımlarından biridir.  Çağatay Ulusoy da filmin yaratıcı yapımcısıdır. Bu film sayesinde Can Ulkay ile Çağatay’ın dostluğu artmıştır.

Sözlerimi bir Atasözü ile bitirmek isterim.

Meyve veren ağaç taşlanır

Çağatay Ulusoy artık tutulması zor bir dünya sanatçısıdır. İzleyenlerinin ondan beklentisi çok büyüktür, bundan sonra da daha çok lezzetli meyvelerini görecek ve yiyeceğiz. Hakkında olumlu eleştiriler yanında, olumsuz yazılarda yazılacaktır. Ama o doğru bildiği yolda kalbinin sesini dinleyerek yoluna devam edecektir.

Sevgi ve Selamlar

Abdurrahman Balcılar

 

Çağatay Ulusoy’un “Birdie” Kısa Filmi.

 

Çağatay Ulusoy çok yönlü bir sanatçımız. O bir dizi oyuncusu. O bir Sineme oyuncusu. O bir senaryo yazarı. O bir yapımcı. O bir bir kısa film yapımcısı. Yani kısacası, on parmağında on marifet olan bir sanatçımız. Onu takdir ediyor, onunla gurur duyuyorum.

Çağatay Ulusoy, on yıllık birikiminin meyvesini vermeye başladı. O on yıldır kamera karşısında oynadı, hem de çekim aralarında kameraları inceledi, çekim açılarını kontrol etti. Sanki bir kameraman gibi, yer yer onları sevdi, okşadı.

Ve Los Angeles – Santa Monica da tek başına kaldığı evinde gece-gündüz uzun uzun düşündü. Bir kısa film yapmaya karar verdi. 5-6 deneme çekimi yaptı, kurguladı. Sonunda “Birdie” kısa filmini çekti.

Çağatay Ulusoy’un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Birdie” adlı kısa film ortaya çıktı. Başrolünde Turgay Tanülkü oynadı. Bu filmde kardeşi Atalay Ulusoy ikinci yönetmenliğini yaptı. Atalay’ı; 5 Aralık 2018 Hakan: Muhafız Netflix Gala gecesinde tanışmış, konuşmuştuk. Londra’da okuduğunu söylemişti. Londra Sanat Üniversitesi Film yapımcılığı diploması almış ve ağabeyi Çağatay’ın kısa film ve dizilerinde yapımcı yardımcılığı yapmaya başlamış. Şimdilerde de Yeşilçam dizi setinde çalışıyormuş.

Ulusoy kardeşlerin emek verdiği “Birdie” kısa filminin konusu şöyle:

Halit, ahşap evinde bir göl kenarında yalnız yaşayan ve yaşamak için amatör balık tutan yaşlı bir yetişkin. Bir gün hastaneye gider ve ameliyat gerektiren bir bacak problemi teşhisi konur. Yeterli parası olmadığı için umutsuzca evine geri döner. Ancak ertesi gün yolu yaralı bir saka kuşuyla kesişir. Bu saka kuşu hayatında önemli bir yer tutuyor, Halit de hayatında.

Ve Çağatay bu kısa filmini Festivallerde yarışmalara sokmaya karar verdi. Geçen yıl Santa Monica Film Festivalinde yer aldı.  ve Montecatini Uluslararası Kısa Film Festivalinde de yer almıştı. Ama dereceye giremedi.

 

Çağatay Ulusoy kısa filmi “Birdie” çok emek verdi. Saatlerce ekran başında oturdu, filmin her santimetre karesinde göz nuru var.

 

Birdie, Bu yıl da; 24 – 28 Mart’ta yapılacak 18. Oxford Film Festivali’nde gösterime girecek. Biz bu kısa film, Birdei yapımını Nisan başından itibaren izleyeceğiz.

Ulusoy kardeşlere başarılar diliyor, ilerleyen yıllarda çok güzel işlere imza atmaları ve ödüllendirilmeleri dileklerimle…
Saygılarımla
Abdurrahman Balcılar

 

Geçen Haftanın (01 – 07 Şubat 2021) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 01 – 07 Şubat 2021 Tarihleri arasında Yılın 5.Haftasında, 6 Ulusal kanallarımızda ekranlara gelen 34 dizi arasında en çok seyredilen, Total’de ve AB’de ilk ona giren öne çıkan dizileri aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

01 ŞUBAT PAZARTESİ (5 Dizi): Yasak Elma (Fox), Çukur (Show), Sefirin Kızı (Star Tv),  Uyanış Uyanış: Büyük Selçuklu, (TRT1), Maraşlı (Atv)

02 ŞUBAT SALI (4 Dizi) : Masumlar Apartmanı (TRT1), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) (Atv), Baraj (Fox Tv), Hekimoğlu (Kanla D)

03 ŞUBAT ÇARŞAMBA (5 Dizi):  Sadakatsiz (Kanal D), Kuruluş Osman (Atv), Benim Adım Melek (TRT1), Doğduğun Ev Kaderindir -DEK (Tv8), Sol Yanım (Star)

04 ŞUBAT PERŞEMBE (4 Dizi):  Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Mucize Doktor (Fox), Alev Alev (Show  Tv), Akrep (Star)

05 ŞUBAT CUMA (7 Dizi) : Kırmızı Oda (Tv8), Arka Sokaklar (Kanal D),  Son Yaz (Fox), Ramo (Show), Payitaht (TRT1), Akıncı (Atv), Seni Çok Bekledim (Star Tv)

06 ŞUBAT CUMARTESİ (3 Dizi): Kuzey Yıldızı (Show Tv), Gönül Dağı (TRT1), Sen Çal Kapını (Fox)

07 ŞUBAT PAZAR (6 Dizi): Menajerimi Ara (Satar Tv), Tövbeler Olsun (TRT1), Arıza (Show Tv), Kefaret (Fox), Hercai (Atv), Toz Koparan (TRT1)

 

TOTAL’İN İLK SIRASINDA BU HAFTA;

Total‘in ilk sırasında Atv’nin dizisi “Kuruluş Osman” haftanın dizileri arasında bu hafta Total grubunda aldığı 13,33 reyting puanıyla ilk sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Show Tv’in “Kuzey Yıldızı” dizisi yer alıyor.

AB’NİN İLK SIRASINDA BU HAFTA ;

AB’nin ilk sırasında da Gülseren Budayıcıoğlu‘nun romanından uyarlanan “Masumlar Apartmanı” AB’de aldığı 15,24 reyting  puanı ile  hafta da ilk sırada yer alıyor. 10.sırada ise Fox Tv’in yeni dizisi “Yasak Elma” dizisi aldığı 6,50 reyting puanı ile yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler :

1.Kuruluş Osman 44.Bölüm 13,33 (Atv)

2.Bir Zamanlar Çukurova 82.Bölüm 11,90 (Atv)

3.Masumlar Apartmanı 20.Bölüm 11,33 (TRT1)

4.Sadakatsiz 16.Bölüm 13,33 (Kanal D)

5.Uyanış: Büyük Selçuklu 19.Bölüm 10,25 (TRT 1)

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 181.Bölüm 9,89 (Atv)

7.Gönül Dağı 15.Bölüm 9,84 (TRT1)

8.Kırmızı Oda 23.Bölüm 8,71 (Tv8)

9.Arka Sokaklar 576.Bölüm 8,38 (Kanal D)

10.Kuzey Yıldızı 50.Bölüm 7,54 (Show)

 

AB’de ilk 10 Girenler :

1.Masumlar Apartmanı 20.Bölüm 15,24 (TRT1)

2.Sadakatsiz 16.Bölüm 11,95 (Kanal D)

3.Kırmızı Oda 23.Bölüm  11,36 (Tv8)

4.Uyanış: Büyük Selçuklu 19.Bölüm 11,06 (TRT1)

5.Kuruluş Osman 44.Bölüm 10,12 (Atv)

6.Gönül Dağı 15.Bölüm 9,10 (TRT1)

7.Bir Zamanlar Çukurova 82.Bölüm 8,82 (Atv)

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 181.Bölüm 8,33 (Atv)

9.Mucize Doktor 48.Bölüm 7,17 (Fox)

10.Yasak Elma 96.Bölüm 6,50 (Atv)

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’de Total’den iki, AB’den üç dizi yer alıyor.

1.MASUMLAR APARTMANI (TRT1) : OGM Pictures’in yapımcısı olduğu Masumlar Apartmanı dizisi her hafta olduğu gibi AB Grubunda aldığı 15,24  reyting ile 1.sırada yer alıyor.

İnci, eve girmiş, yepyeni bir maceraya ilk adımı atmıştır. Her ne kadar sağlam durmakta kararlı olsa da daha ilk günden yaşadıkları onu umutsuzluğa sürükler. Han, İnci’yi rahat ettirmek için elinden geleni yapar ancak Safiye’nin planları başkadır. Safiye, İnci’ye hayatı dar etmekle meşgulken Naci’den gelen bir sürpriz, bastırmaya çalıştığı duyguları tekrar canlandırır. Fakat Safiye direnmekte kararlıdır. Gülben evdeki dengeleri korumaya çalışırken, Hikmet’in kafa karışıklığı İnci ve Safiye arasında yeni bir kriz yaratır. Neriman ise Ege ve Gamze’nin birlikteliğinin acısını henüz atlatamamışken bir de Gamze’nin entrikalarıyla uğraşmak zorunda kalır ve sonunda patlar. Gülru’nun gitmeden önceki son hamlesi ise Safiye’ye yıllar önce kapattığı bir kapıyı yeniden açtırır.

 

2.KURULUŞ OSMAN (ATV) : Burak Özçivit’in başrolü oynadığı Atv’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman haftanın dizileri arasına bu hafta Total Grubunda  aldığı 13,33 reyting puanı ile 2.sıraya yükseldi.

Osman Bey’in kararı ile obadan sürülen Göktuğ ve Targun, intikam için Bizans’la ittifak yapar ve güçlerini Flatyos’la birleştirir. Dündar Bey, Nikola ile görüşmek üzere bir kez daha İnegöl Kalesi’nin yolunu tutarken, çaresiz kalan Lena, Bayhoca’yı geri alabilmek için Flatyos’tan yardım ister. Savcı Bey’in oğlunu kurtarmak için yaptığı hamle pahalıya mal olurken; tüm cephelerde baskı altında kalan Osman Bey, Nikola’yı hiç beklemediği bir yerden vurmak üzere herkesi şaşırtacak bir strateji kurar.

3.SADAKATSİZ (KANAL D) : Ekranlara gelen Sadakatsiz her hafta Kanal D ekranlarında ilgi ile izleniyor. Dizi AB grubunda aldığı 11,95 puanla 3.sırada yer alıyor.

Ali’nin aldığı karar Asya ile Volkan için yepyeni bir sınav haline gelmiştir ancak Asya oğlu için en doğru adımları atmaya karalıdır. Derin’in planları Volkan’la arasındaki iplerin gerilmesine sebep olurken, Volkan’ın çözmesi gereken bambaşka sorunlar ortaya çıkar. Ali’nin içine düştüğü çıkmaz büyürken, oğluna yardımcı olmak isteyen Asya hangi beklenmedik gelişme ile karşı karşıya kalacaktır?

 

4.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ATV) : Bir Zamanlar Çukurova kendi gününde her hafta birinci sırada yer alıyor. Bu hafta 82.Bölümünde Total grubunda 11,90 puan ile Haftanın dizileri arasında 4.sıraya yer aldı.

Fekeli Behice’nin evin çalışan kadınlarına yaptığı zulmü görür onu başka müstakil eve gönderir. Behice bu durumu çok üzülür yeneni Müjgan’a ağlar kendini acındırır. Müjgan, Yamanlar Konağı yanındaki kendisine ait konağa Çetin ile Gülten gelin evi olarak vermişlerdi. Dünya evine gireli daha 3 gün geçmesine rağmen Müjgan halasını oraya yerleştirmek için 1 haftada çıkmalarını ister. Onurlu bir genç olan Çetin, Fekeliye ve Demir Beye duyurulmasını istemez, başka bir ev tutar, evden taşınır. Anahtarı Behice’ye verir. Behice utanmadan o eve taşınır. Çetin’i çok seven Fekeli duyunca neler olacağını merakla bekliyoruz.

Züleyha, Hünkar Hanımın elbiselerini bir açık artırma ile satarak, gelirini Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışlar. Fekeli Hankar’ın atkısını  5 bin lira bağışlayarak alır, çok da duygulanır. Fikret, Yaman’ın bürosuna bir mektup bırakır, bu mektupta yazılanla ortalığı karıştırır.

5.KIRMIZI ODA (TV8) : TV8’in psikolojik dizisi Kırmızı Oda, hala ilgi ile izleniyor ama ilk günlerdeki reytingleri alamıyor. Geçen hafta 23.bölümünde aldığı 11,36 puanla 5.sırada haftanın dizileri arasına tekrar girdi.

Gerçek hayattan kesitlerin izleyiciye aktarıldığı Kırmızı Oda izle araştırmaları şu an itibariyle binlerce kişinin gündeminde yer aldı. Medya gündemini yakından takip edenler Kırmızı Oda yeni bölüm hakkında detayları merak ederken bu haftaki 23.bölüme Nazlı ve Recai karakterleri damga vurdu. Öte yandan Boncuk’un ölüp ölmediği merak edildi. İşte Kırmızı Oda son bölüm izle seçeneği ve yeni bölümde yaşanan tüm detaylar.

Kırmızı Oda’ya seyredilir kılmak için son günlerde birçok oyuncu katıldı. Erken Petekkaya (Sadi), Burcu Biricik (Boncuk), Aslıhan Gürbüz, Bülent Seyran, Cenk Kangöz, Onur Bilge, Erdinç Gülener, Münire Apaydın, Hikmet Körmükçü, Koksal Engür ve Yağmur Anaz bunlardan bazıları.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Atv ve TRT1 3’er dizi, Kanal D 2 dizi. TV8 ve Show Tv birer dizi ile yer alıyorlar.

AB’de ; Atv 4 dizi. TRT1 3 dizi. Kanal D, Fox Tv ve TV8 birer dizi ile yer alıyor.

HAFTANIN KANALI 

Bu hafta Total’de 3 dizi ve AB’de 4 dizi ile Atv bu hafta haftanın kanalı olarak birinciliğe tekrar oturuyor.

 

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Balcılar-Blog Sayfası

Hazal Kaya Oğlu Fikret ile Kocası Ali Atay’ı Çeşme’de Ziyaret Etti.

Hazal Kaya bildiğiniz gibi kendisi gibi oyuncu Ali Atay ile evli. Güzel oyuncumuz Hazal Kaya, Netflix dizisi Pera Pelas dizi çekimleri için hazırlanıyor. Hazal Kaya kocası Ali Atay’ın Çeşme’de Fox Tv. için “Son Yaz” dizi çekimleri var. Bu dizde Alperen Duymaz ile oynayan Ali Atay’ın Son Yaz dizi setine oğlu Fikret ile eşi Hazal Kaya ziyaret ettiler.

Oğlu Fikret Ali ile kocası Ali Atay’ın dizi setine gelen Küçük bebek Fikret babası Ali Atay’ı moral verdi ve hasret giderdiler.

1976 Doğumlu Ali Atay ile 1990 doğumlu Hazal Kaya 6 Şubat 2019 tarihinde mutlu bir evlilik yaptılar. Bu evlilikten 18  Kasım 2019 tarihinde Fikret Ali adı verdikleri bir erkek oğulları oldu. Bebek Fikret’in babasını çok benzediği söyleniyor.

Ali Atay son derece munis bir kişilik yapısına sahip bir insan ve o kadar da başarılı bir oyuncumuz. Allah da onlara gönüllerince bir erkek evlat verdi. Hazal Kaya kısa Çeşme ziyaretinden sonra İstanbul’a dönecek ve çalışmalarına devam edecek.

Her iki oyuncumuza da çalışmalarında başarılar diliyor, oğulları Fikret ile sağlıklı günler diliyorum.

Abdurrahman Balcılar

 

Kıvanç Tatlıtuğ’u da Nihayet Ekranlarda Göreceğiz!

Kıvanç Tatlıtuğ neredeyse iki yıldır ekranlardan uzaktı. Netflix geçtiğimiz Ekim ayında 2021 programını açıklamış Portföyüne Kıvanç Tatlıtuğ ile çekeceği diziyi dahil etmişti. Turkish Series’in haberine göre Netflix için çekeceği “Bir Denizaltı Hikayesi” dizisinin çekimlerini önümüzdeki hafta 30 Ocak’ta başlayacaklarını duyurdu.

Tatlıtuğ’un bu dizide partneri deneyimli oyuncu Özge Özprinçci.  2020 yılı içinde Netflix ile anlaşmaya varan yakışıklı oyuncumuz zaten denizi ve denizaltında dalmayı seven bir oyuncu. OGM Pictures yapımcısı olduğu dizide, denizaltında araştırma görevine katılmaya hazırlanan, özgür ruhlu dalış eğitmeni ve deniz biyoloğu Arman’ın hikayesini konu alınıyor. Dünyayı vuran bir doğa felaketinin sonucunda, Arman ve bilim ekibinin hayatta kalmak için bir askeri denizaltısına binmesi gerekir. Arman ve ekibi, neler olup bittiğini anlamaya çalışırken bir yandan da bu askeri denizaltının gerçek görevinin ne olduğunu araştırır. 30 Ocak’ta başlayacak çekimler İstanbul, İzmir ve Ayvalık Cunda adasında yapılacak.

Bir Denizaltı Hikayesi dizisinin yönetmeni Tolga Karaçelik. Senaryosunu Jason Gerorge yazmış, senaryo ekibinde bizden Atasay Koç, Cansu Çoban ve Sami Berat Mercanlı bulunuyor.

KIVANÇ TATLITUĞ

Onu Best Model yarışmasında birinci seçilmesinden sonra ülkemizde Gümüş dizisi ile tanıdık. Menekşe ile Halil dizisi ile devam etti. Beren Saat ile Aşk-ı Memnu dizisinde ‘Behlül’ karakteri ile gönüllerde taht kurdu. Kuzey Güney dizinde ‘Güney’ Karakteri ile çok sevdik. 80 bölüm süren dizi hala unutulmazlar arasındadır. 2014 Yılında “Kurt Seyit ve Şura” dizisinde izledik.

2017 Yıllarında Tuba Büyüküstün ile Cesur ve Güzel dizinde severek seyrettik. 2018-2019 yıllarında “Çarpışma” dizisinde Kadir Adalı karakteri olarak çok güzel bir iş çıkardı.  Tatlıtuğ, sinema filmlerinde de oynadı. Amerikalılar Karadenizde, Kelebeğin Rüyası, Hadi Be Oğlum ve Organize İşler 2 gibi sinema filmleri de mevcuttur.

Şimdi de dünyanın en büyük dijital platformu olan Netflix de oynayacak olan “Bir Denizaltı Hikayesi’nde izleyeceğiz. Arman karakteri olarak izleyeceğimiz Kıvanğ Tatlıtuğ’a şimdiden başarılar diliyorum.

Bu yapımı çekimler bitince, bu yıl sonlarına doğru Netflix platformu internet ortamında seyredeceğiz.

Sevgi ve Saygılar

Abdurrahman Balcılar

Bir Doğu Anadolu Dizisi: Kanunsuz Topraklar!

Fox Tv’nin yeni dizisi Kanunsuz Topraklar adı; Sanki Amerikan kovboy filmlerini anımsatıyor! Dizi ile ilgili net bilgiler yok. Sadece başrolde oynayacak Uğur Güneş adı var ortada…

“Bir Zamanlar Çukurova” dizinde 2 sezondur ‘Yılmaz’ karakteri olarak oynayan Uğur güneş, büyük bir çıkış yaptı, izleyici tarafından sevildi. Ancak dizinin başrol oyuncularından ‘Hünkar’ karakteri Vahide Perçin diziden ayrılmasından sonra Uğur Güneş’in de ayrılacağı duyumunu aldık. Önceki gün çıkan bir haberde son bölümlerdeki rollerini tamamlayıp Adana’dan ayrıldığı haberi çıktı.

Gold Filmin yapımcısı olduğu “Kanunsuz Topraklar” konusu hakkında detaylı bilgi henüz yok. Ancak dizi Güney Doğu Anadolu dizisi… Oradaki doğu kültürü ve töre hikayesi ele alınıyor. Dizinin senaryosunu Zülküf Yücel yazıyor. Dizide kanunun polisin girmediği mafya ve ağaların hakim olduğu topraklarda yaşanan olaylar ele alınacak!

Yönetmenliğini ise Faruk Teber yapıyor.

Uğur Güneş henüz resmi imza atmasa da başrol erkek oyuncu olarak gözüküyor. Cast çalışmaları devam eden dizinin Güneydoğu Anadolu şehirlerinden birinde çekilecek. Daha sonra da ilerleyen bölümler İstanbul’da çekilecek.

1967 yılında Kartal Tibet’in sinema filmi “Kanunsuz Toprak” ile benzerliği var mı? Bilemiyorum. Seyretmeden bir şey diyemeyiz.

Fox Tv ekranlarında yayına girecek olan dizi önümüzdeki 2021’in ilk aylarından itibaren yayınlanacak. Hep birlikte göreceğiz.

Abdurrahman Balcılar

 

Milliyet Blogda Okunurlukta 6 Milyonu Geçtim!

Milliyet Blog da okunurlukta 6 milyonu geçtim.

İlk Blog yazım Milliyet Blog da 14 Ocak 2011 tarihinde yayınlandı. O günden bu yana 9 yıldan fazlaca gün geçti. Bu süre zarfında 1931 blog yazısı yazmışım. Bu boglarım okunma toplamı tam bugün 6.002.235 adet olmuş. Bu demek ki ortalama okunma oranı blog başına 3021 demek.

Kendimi beğenmişlik yapmak istemiyorum ama yukarıdaki rakamlar oldukça yüz güldürücü. Şu Koranavirüs günlerindeki ev hapsinde yüzümü güldüren, bana bir nebze keyif veren bir durum.

Milliyet Blogun şu günlerdeki durumunu bakarak bu oranların artacağını öngöremiyorum. Biz blogerlerin  kaleminden bal damlasa da okunurluk yüzdeleri artmayacaktır. Sizler de farkında olduğunuz gibi okunurluk yüzdeleri yerlerde sürünüyor. Okunurluğun düşme sebeplerinden biri olan blog yazılarına resim koyma yasaklandı. Yazılar çorak tarla gibi, kupkuru. İtiraf etmem gerekirse benim bu kadar okunurluğa gelmemin bir nedeni de blog yazılarım resimli roman gibi olması. Dizilerden özel bir yöntemle (secret play) aldığım resimleri satır aralarına koyarak okuyucunun ilgisini çekiyordum. Şimdi o şansım yok. Kupkuru kara yazılar da okuyucunun ilgisini fazlaca çekmiyor.

Neyse konuyu dağıtmayalım, Sevgili okuyucularım. Ben asıl Okunurluktaki yüksek rakamımı paylaşmak istemiştim. Dün itibariyle 6 milyonu geçtim. Mutluyum, gururluyum.

Bütün okuyucularım ve yazar arkadaşlara sağlıklı günler diliyorum. Her şeyiniz gönlünüzce olsun.

Saygı ve Selamlar

Abdurrahman Balcılar