Aylık arşivler: Ekim 2018

Sen Anlat Karadeniz / Tahir; “Ben O Çocuğun Babasıyım!” Heyecan Dorukta!

Yapımcı Osman Sınav’ın Atv ekranlarında çok seyredilen dizisi ‘Sen Anlat Karadeniz’de heyecan dorukta! En çok seyredilen dizlerden birici iken, birinciliği diğer Atv dizisi “Bir Zamanlar Çukurova” kıl payı dizisine kaptırsa da, ilgi ile seyredilen dizi bu akşam (31 Ekim 2018) 28 bölümü ile Atv ekranlarında…

Geçmişte para karşılığı satıldığı adamın zulmünden kaçıp çocuğuyla birlikte Karadeniz’e sığınan Nefes’le, onu koruduğu için ailesinin büyük tepkisiyle karşılaşan Tahir’in imkansız aşkı anlatılıyor. Ulaş Tuna Astepe Tahir karakteri olarak oldukça başarılı. İrem Helvacıoğlu (Nefes) karakteri olarak Tahir’in karısı. Diğer rollerde Mehmet Ali Nuroğlu (Vedat Sayar), Sinan Tuzcu (Mustafa Kaleli), Öykü Gürman (Asiye Kaleli) ve Nurşin Demir (Saniye) oynuyorlar. Demir Birinci (Yiğit) karakteri olarak çocuk oyuncu. Deli Tahir’in “Ben o çocuğun babasıyım” dediği sevimli çocuk Yiğit.

Yiğit’i kaybeden Nefes umudunu yitirmek üzereyken elinden Tahir tutar.

 

Nefes’e kim olduğunu hatırlatan Tahir, karısını tekrar ayağa kaldırabilecek mi?

 

Oğlum dediği Yiğit’i Vedat’ın elinden kurtarabilecek mi?

 

Yiğit, Vedat karşısında güçlü durmaya çalışırken Vedat’ın sabrını zorlar.

 

Vedat oğluna yaklaşmak için her yolu denerken Yiğit baba olarak kendine çoktan Tahir’i seçmiştir.

 

Nefes’i oğlunun yokluğuyla sınayan Vedat, onu sonucunu bildiği bir tercihe zorlar.

 

Tahir mi Yiğit mi diyen Vedat, Nefes’i elde etmeyi başarabilecek mi?

Sen Anlat Karadeniz Bu akşam heyecanlı 28.bölümü ile Atv ekranlarında…

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 Not: Kaynak haber ve görseller Atv diziler sayfasından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çukur’da Yamaç Koçovalı Dizginleri Eline Alıyor!

Ay Yapım’ın Çukur, geçen yılki ilgiyi sanki biraz kaybediyor. Dizi çete savaşlarına döndü. Karakuzular, Bulgarlar, Afganlar ve eski Koçovalı’lar  arasında kıyasıya bir savaş seyrediyoruz. Silahlar, bombalar parlıyor, sanki savaş alanı gibi… Reyting için desek değil. Zaten  reytingleri yerinde. Senarist ekibi biraz konu üzerinde çalışması lazım. Biraz romantizm katılmalı. Yamaç (Aras Bulut İynemli) ile Sena (Dilan Çiçek Deniz) aşkı unutuldu. Bu kargaşa arasında aşk iyi gider. Senaristimiz Gökhan Horzum ve ekibine duyrulur.

Diziye yeni katılan büyük abi Cumali geldi. Ohh dedik, aklı başında bir karakter geldi. Ama olmadı, sonunda o daha deli çıktı. Neticede Yamaç’da delirdi. Beni siz delirttiniz diye isyana başladı. İzleyici Aliço’dan (Rıza Kocaoğlu) sivri zekası ile ince espriler bekliyor!

Şimdi ne olacak?

Yamaç, Çukur’da dizginleri ele aldı. Eski günlerine dönüyor. Yamaç için büyük mücadele yeni başlıyor diyebiliriz. (Geç bile kaldı!)

Ay Yapım imzalı fenomen dizi ‘Çukur’un dün akşam yayınlanan bölümünde Yamaç, gözünü tamamen karartıp hem Cumali’yi hem de Vartolu’yu kurtarmak için harekete geçti. Final sahnesinde Karakuzular’dan Ersoy’un açığını yakalayan Yamaç’ın nasıl bir hamlede bulunacağı heyecanla beklenecek.

Zirveye yerleşen Çukur’un dün akşam ekrana gelen bölümünde sadece Cumali’yi kurtarması gerekirken bir de Vartolu ve Medet’i kurtarmak zorunda kalan Yamaç, tüm kontrolü eline alarak harekete geçti. Gözü başka hiçbir şey görmeyen Yamaç, önce soluğu Cumali’nin tutulduğu yerde aldı. Celasun, Metin ve Kemal’in de yardımıyla Cumali’yi kurtaran Yamaç, ağabeyinin yeni bir hata yapmasını engellemek ve Vartolu’yu kurtarabilmek için Çeto’yu serbest bıraktı.

İşte, Yamaç’ın Cumali ve Çeto’nun tutulduğu yere geldiği an:

 

ÇUKUR ZİRVEDEN İNMİYOR!

Çukur, dün akşam yayınlanan yeni bölümüyle ABC1 20+’da 11.91 izlenme oranı (rating),27.51 izlenme payı (share), AB’de 10.21 izlenme oranı (rating), 26,36 izlenme payı (share), Total’de ise 10.40 izlenme oranı (rating), 24.84 izlenme payı (share) ile tüm kategorilerde birinci oldu. İzleyiciler #yenibaşlıyoruz etiketiyle Twitter’da yorumlarını paylaştı. #yenibaşlıyoruz etiketi Twitter’da Türkiye’de 18 saat 5 dakika dünyada ise 6 saat 20 dakika TT listesinde kaldı.

 

SELİM VE İDRİS KARŞI KARŞIYA!

Meliha’nın sözlerini dinleyerek babası İdris’e yakınlaşmaya çalışan Selim, İdris ile Sultan’ın çevresinden bir an bile ayrılmadı. Babasına yardımcı olmaya çalışan Selim’in İdris ile karşı karşıya geldiği an ekran başındakilere duygu yüklü anlar yaşattı. “Beni neden istemedin hiç?” sorusunun cevabını arayan Selim, babasından yanıt alamadı.

Selim ile İdris’in yüzleştiği an:

Bölümün finalinde Celasun’un yürüttüğü otomobilin direksiyonunda Karakuzular’dan Ersoy’u yakalayan Yamaç’ın bu kozu nasıl değerlendireceği heyecanla beklenecek.

‘Çukur’un yeni bölümü 5 Kasım Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek.

Yamaç dizginleri eline almasına aldı da… Allah sonunu hayır getirsin.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 Kaynak Haber ve Görseller : Basın İletişim: Cansu Uras İletişim Deposu Zümrüt Burul  – İrem Tümer

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

 

 

 

Kanal D’de Masalımsı Fantastik Bir Dizi “İkizler Memo-Can”

Erler Film (Türker İnanoğlu) dan Kanal D’de komedi türünde yeni bir aile filmi geliyor.

Yönetmenliğini Erol Özlevi’nin yaptığı dizinin senaryosunu Ahmet Yurdakul, Özlem Atasoy (Hikaye), Azime Aktaş (Bölüm hikayeleri) yazmışlar.

Oyuncular: Nehir Erdoğan (Melek Caneri), Özgürcan Çevik (Çilingir Osman), Emir Berke Zincidi (Memo Caneri, Can Alkanlar), Tuğba Çınar (Yaren Kepez), Reyhan Sadıkoğlu (Dilek), Burak Hakkı (Onur Alkanlar), Nihan Okutucu (Sibel), Mazlum Kiper (Mümtaz), Buket Dereoğlu (Matmazel), Feyha Çelik (Nursine Nine), Yaren Ada Can (Çiğdem), Rüzgar Diricanlı (Musti), Ergin Torun (Selami), İlke Korkmaz (Bedir), Sinem Ergin (Aşçı), Barış Taşkın (Uşak Altan), Cengiz Gezgin (Suat), Emre Yılmaz (Fuat), Atilla Saral (Mahmut)

 

Konu:  İki farklı hayatı yaşayan iki çocuğun yollarının kesişmesini konu alan dizide, Memo annesi, ninesi ve çok sevdiği dayısı Çilingir Osman’la yaşamaktadır. Memo’nunki fakir bir hayattır. Ailenin maddi olanakları kısıtlı olmasına rağmen, birbirlerine büyük bir sevgiyle bağlanmışlardır.

Küçük yaşına aldırmadan sokaklarda kâğıt toplar, hurda toplar, mendil satar Memo. Diğer tarafta zengin bir aileye sahip olan Can ise büyük bir mâlikanede yaşamaktadır. Can, babası ve dedesiyle mutludur mutlu olmasına ama büyük bir yalnızlık içindedir. Çünkü çevresinde ne kadar çok onunla ilgilenen eğitmen, dadı, hizmetli olsa da Can katı kurallar, disiplin içinde kısacası çocukluğunu yaşamadan hayatını sürdürmektedir. Bir gün kader ağlarını örer ve Memo ile Can yer değiştirirler.

Can, dadılarla büyümüş, çok iyi eğitim almış, babası Onur ve dedesi Mümtaz ile yaşamakta olan bir çocuktur. Annesini kaybetmiştir ve bunun acısını çok derinden yaşamaktadır. Babasının sevgilisi Sibel’den hiç hoşlanmaz, Sibel de onu eğitim için yurt dışına göndermeye çalışmaktadır. Can onca varlığın içinde yalnız ve sıkıcı bir hayat sürmektedir.

Memo ise bu imkânlardan yoksun bir şekilde büyümüştür. Ama kocaman bir ailesi vardır. Annesi Melek, anneannesi Nursine ve dayısı Çilingir Osman ile beraber yaşar. Hurda toplayarak, mendil ve su satarak ailesinin geçimine katkıda bulunur. Mahallede herkes onu tanır. Can dostu köpeği “Artist”le türlü türlü maceralar yaşarlar.

Memo’nun annesi Melek bir gün rahatsızlanır ve ameliyat olması gerekir. Ancak ameliyatı karşılayacak durumları yoktur. Memo dayısı Osman’la birlikte parayı bulmak için birçok yol dener ancak bulamazlar. Tek çözüm yolu vardır ve bu çözüm iki çocuğun farklı hayatlara doğru yelken açmasına neden olur…

Bu dizi seyredilir. İkizler Memo – Can dizisi biraz masalımsı, fantastik bir dizi.

İkiler Memo ve Can iki karakter yer değiştir. Memo zengin köşkte görmediği baba sevgisini yaşar. Can da annesini küçük yaşta kaybetmiştir. Fakir evinde annesi Melek’ten anne sevgisi ve ninnisi ruhunu okşar, mutlu bir şekilde aynı yatağı paylaşır.

Haftaya ekranlara gelecek ikinci bölüm çok şeylere gebe…

İkizler Memo-Can 3 Kasım Cumartesi akşamı Kanal D ekranlarında…

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Kaynak ve görseller Kanal D dizler sayfasından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Geçen Haftanın (22 – 28 Ekim 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 22 – 28 Ekim 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 29 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

 

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur (Show), Söz (Star), Yasak Elma (Fox), Egenin Hamsisi (TRT1), Can Kırıkları. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (ATV), Ufak Tefek Cinayetler (Star Tv), Kadın (Fox),  Koca Koca Yalanlar (Kanal D), Mehmetcik ‘Kutlu Zafer’ (Yeni), Sen Anlat Karadeniz (Atv), Çocuklar Duymasın (Kanal D), Jet Sosyete (TV8),  Bizim Hikaye (Fox), Avlu (Star), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), Kızım (Tv8), İstanbullu Gelin (Star),  Aşk ve Mavi (Atv), Payitaht Abdülhamid (TRT1), Erkenci Kuş (Star Tv), Bir Umut Yeter (Kanal D), Kalk Gidelim (TRT1),Yeni Gelin (Show Tv), İkizler Memo-Can (Yeni), Elimi Bırakma (TRT), Ağlama Anne (Atv) ve Bir Litre Gözyaşı (Kanal D) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

 

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta Atv’nin iki dizisi arasında rekabet vardı. Yeni dizi “Bir Zamanlar Çukurova” Haftanın dizileri arasında birinciliği yükseldi ve Sen Anlat Karadeniz’in elinden haftalardır süren birinciliği aldı. Bir Zamanlar Çukurova bu hafta Total’de aldığı 14,15 puan ile birinci sırada yer aldı.  Total’in 10.sırasında Fox Tv’in “Bizim Hikaye” dizisi 6,46 ile yer aldı.

AB’nin ilk sırasında; Total’de olduğu gibi “Bir Zamanlar Çukurova” dizisi AB grubunda da birinciliği ele aldı. 11,97 puanla aldı bu birinciliği.  TV8’in yeni dizisi “Kızım” dizisi, AB’de aldığı 5,58 puan ile 10.sırada yer alıyor.

 

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Bir Zamanlar Çukurova 7.Bölüm (Atv)………………..14,15 – 33,38

2.Sen Anlat Karadeniz 27.Bölüm (Atv)…………………..14,14 – 33,94

3.Kadın 36.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..12,38 – 29,99

4.Çukur 39.Bölüm (Show Tv)………………………………..11,02 – 26,14

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 112.Bl.(Atv)…….8,46 – 19,59

6.Gülperi 7.Bölüm (Show Tv)………………………………..7,80 – 17,58

7.Söz 56.Bölüm (Star Tv)……………………………………….7,74 – 18,41

8.Arka Sokaklar 492.Bölüm (Kanal D)……………………7,38 – 16,52

9.Erkenci Kuş 17.Bölüm (Star Tv)………………………….6,93 – 17,46

10.Bizim Hikaye 44.Bölüm (Fox Tv)………………………6,46 – 15,33

 

AB’de ilk 10 :

1.Bir Zamanlar Çukurova 7.Bölüm (Atv)……………….11,97 – 29,39

2.Kadın 36.Bölüm (Fox Tv)………………………………….11,27 – 27,13

3.Çukur 39.Bölüm (Show Tv)……………………………….11,05 – 26,22

4.Sen Anlat Karadeniz 27.Bölüm (Atv)…………………..9,77 – 25,17

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 112.Bl.(Atv)…….7,92 – 18,36

6.Erkenci Kuş 17.Bölüm (Star Tv)………………………….6,86 – 18,13

7.İstanbullu Gelin 59.Bölüm (Star Tv)……………………6,84 – 16,34

8. Avlu  17.Bölüm (Star Tv)……………………………………6,14 – 15,06

9.Elimi Bırakma 14.Bölüm (TRT1)…………………………6,07 – 15,91

10.Kızım 6.Bölüm (TV8)………………………………………5,58 – 13,19

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

 

1.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA : Atv’nin 70’li yıllarda geçen bir olayı anlatan ‘Bir Zamanlar Çukurova’ bu hafta bir basamak daha yükselerek Total’de aldığı 14,15 reyting puanı ile zirveye yükseldi.

‘Bir Zamanlar Çukurova’da kartlar yeniden karılıyor, Yılmaz ve Fekeli taşları yerinden oynatmaya geliyor! Şermin ve Saniye’nin korkunç planı yüzünden acilen doğuma alınan Züleyha, oğlunun ilk çığlığıyla dünyaya tutunuyor. Züleyha ve oğlu ile artık ‘masal gibi bir hayat’ yaşayacaklarını umut eden Demir’i ise tatsız bir sürpriz bekliyor. İntikam ateşiyle yanan Yılmaz artık yalnız değil.

Yanında hikayenin tüm seyrini değiştirecek olan Fekeli de var. Peki, Fekeli’nin döndüğünü gören Hünkar nasıl bir önlem alacak?

 

2.SEN ANLAT KARADENİZ : ATV’nin  sevilen dizisi 27.bölümünde TOTAL’de aldığı 14,14 puanla haftanın dizileri arasında 0.01 puan kaybederek ikici sıraya düştü.

“Sen babalıktan sınıfta kaldın!”

Yiğit’in başına bir şey geldiğini hisseden Nefes oğlu için çırpınırken yanında Tahir vardır. Yiğit’i geri getireceğine söz veren Tahir, Nefes’in ardından şimdi de Yiğit’i kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır. Tahir dört bir yanda çaresizce Yiğit’i ararken, Yiğit kimin eline düştü? Mercan, Nazar’ın yaşadıklarına son verebilmek için çabalamaktadır. Azimle iyileşmeye çalışan Mercan, kardeşinin yaralarına merhem olabilecek mi? Nazar için ayağa kalkıp Vedat’ın karşısına çıkabilecek mi? Hiç tatmadığı baba sevgisini Tahir’de bulan Yiğit, baba özlemini dindirmeye çalışırken Vedat baba olmanın ne olduğunu sorgulamaktadır. Oğlunu geri almayı kafasına koyan Vedat, nasıl bir planla geri dönecek?

 

3.KADIN : Fox Tv’nin sezon dizisi Kadın 36.bölümde Total’de 12,38 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında, bir basamak yükselerek 3.sıraya yükseldi.

Bahar ve çocukların mezarında karşılaştığı manzara ile şok olan Sarp’ın aklında tek bir soru vardır: Bugüne kadar inandığı her şey yalan mıdır? Olanlardan sonra Suat’tan hesap sormaya giden Sarp’ı artık hiçbir güç Bahar ve çocukların yaşamadığına inandıramayacaktır. Çareyi Enver’de aramak üzere kapıya dayandığında ise evin kapısında Arif ile karşılaşır. Arif’in ise Sarp’ı görmeye tahammülü bile yoktur. Artık kimseye inanmayan Sarp, Bahar ve çocukların yaşadığına emin olup bu defa onlara kavuşabilecek mi? Başrollerinde Özge Özpirinçci ve Caner Cindoruk’un yer aldığı “Kadın” her salı Fox’da!

 

4.ÇUKUR : Show Tv’nin sevilen, artık çete savaşlarına dönüştü. Bu nedenle izleyici ilgisi azaldı ve gerilemeye başladı. 4.sıraya düştü. Çukur AB’de aldığı 11,05 reyting puanı aldığını görüyoruz.

Çukur 39. Bölümünde; Koçovalılar ile Karakuzuların artık ortak bir düşmanı vardır. Bu sırada farklı odalarda tutulan Cumali ile Çeto, birbirlerinin kim olduğunu bilmeden kader ortağına dönüşecekler.

Çukur’da ise Mete’nin hastanelik olması Celasun için bardağı taşıran son damla olacak. Meke’ye karşı öfkesi büyüyen Celasun ile Meke’nin yüzleşmesi adrenalin dozunu yükseltecek. Bu sırada Yamaç, Aliço’dan da yardım isteyerek Vartolu, Medet, Metin ve Kemal ile birlikte Cumali’yi kurtarmak için planlarını harekete geçirecek. Ancak hedeflerine ulaşmaları o kadar kolay olmayacak. Mahsun ve Ersoy’un Çeto’yu kurtarmak için yaptığı plan, beklenmedik bir anda iki kişinin daha hayatını tehlikeye sokacak.

 

5.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ : Atv’de yer alan Oktay Kaynarca’nın mafya dizisi Total’de aldığı 8,46 reyting puanı ile bu hafta geçen hafta olduğu gibi aynen 5.sırada yer alıyor.

İntikam hırsı dinmiyor

Çakırbeyliler, Muzi’yi bulacaklarını umarak çıktıkları yolda pusuya düşürülmüşken, Davut Ateş’in ellerinden ölüme uğurlanmıştır. Hedef şaşırtarak büyük bir kayba sebebiyet veren düşmanlar, el birliğiyle Hızır ve ailesini bitirmenin peşindedir. Gün geçtikçe intikam hırsı artan Çakırbeylilerin önüne yem olarak atılan Sinan’a nihayet ulaşılır fakat o kadar küçük bir lokma kimsenin gözünü doyurmaya yetmez. Bu ölüm kalım savaşında asıl hedef Muzi iken son yaşanan olaylar okların İzzet’e dönmesine neden olacaktır. Dayısının intikamını almak için Hızır’dan önce yola koyulan Hızır Ali, yaptığı planla kendi canını tehlikeye atar. Tüm olanların sorumlusu sayılan Muzi, bir Çakırbeyli’yi ele geçirme fırsatını kaçırmayacaktır. Her geçen gün yaptıklarıyla onu dost bilenlerin güvenini kazanmaya çalışan Ateş’in son planı Cemre ile bir yuva kurmak üzerinedir. Her ne kadar aile kurmak isteyen iyi bir insan izlenimi vermeye çalışsa da en yakınındakilerden biri onun hain olduğunu anlar. Sonu yine felaket getirecek olan bu durum bu kez en çok Emine’nin canını yakacaktır.

KANALLARA GÖRE SIRALAMA :

Total grubunda ilk on: Atv 3 dizi. Show Tv, Star Tv ve Fox Tv 2’er dizi ile yer alıyor.  Kanal D. bir dizi ile sıralamaya giriyor.

AB’de ilk on: Atv 3 dizi ve Star Tv. 3 dizi ile sıralamada. Fox Tv, TRT1, TV8 ve Show Tv .birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; ATV  Total 3 dizi, AB’de 3 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.

Kanallarda her hafta yeni diziler peşpeşe geliyor. 27 Ekim Cumartesi akşamı Kanal D’de “İkizler Memo-Can” ekranlara geldi. Erler Filmin yapımcısı olduğu dizi sinema filmi tadında. İlk bölüme gelen reytingler pek yüz güldürmese de ilerleyen bölümlerde haftanın dizileri arasına girecektir.

Çocuk oyuncu Emir Berke Zincidi, iki rolü birden canlandırıyor. Zengin ailede Can, Fakir ailede Memo karakterini can veriyor. 2014 Yılında Küçük ağa dizisi ile yıldız parlayan çocuk oyuncumuz.

Diğer bir yeni dizi de TRT1’den Mehmetcik ‘Kutlu Zafer’ Salı akşamları ekranlara geldi. Ne yazık ki reytingleri düşük. İlerleyen bölümlerde gerçek başarısını birlikte göreceğiz.

Önümüzdeki Hafta iddialı iki başrol oyuncusu ile Kanal D’de yeni bir dizi daha geliyor. İbrahim Çelikkol – Kerem Bürsin. “Muhteşem İkili”.

Biri Anadolu Yakası’nın en cesuru Barca, diğeri Avrupa’nın en zekisi MKC… Birbirlerine tamamen zıt karakterdeki iki başarılı komiserin hikayesini anlatan polisiye bir dizi.

Ekim ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde, TRT1’in en iyi dizisi olan “Diriliş Ertuğrul” dizisi 5.sezonun yeni bölümlerini bekliyor izleyicisi.  122 bölüm tanıtım fragmanı yayınlandı, ama çok yakında denmesine rağmen net tarih gelmedi.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Total ve AB Reyting ölçümleri MedyaRadar sayfasından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Bir Zamanlar Çukurova / Züleyha’nın Nur Topu Gibi Bir Oğlu Oldu!

Tims & B yapımcısı olduğu, Atv’de yedi bölümdür “Bir Zamanlar Çukurova” adlı bir dizi devam ediyor. Başlaması ile izleyiciden tam not aldı. Neredeyse her hafta Perşembe akşamları zirveye oturdu. Konu 70 yıllarda Adana Çukurova’da geçiyor. Yeşilçam filmleri tadında bir dizi. Keza o yıllarda Yeşilçam filmleri de revaçtaydı, aynen öyle.  Dizimizin güçlü bir oyuncu kadrosu var. Vahide Gördüm Perçin (Hünkar) tam bir duayen kadın oyuncu ve oyuncu yetiştiren bir hoca. Çağatay Ulusoy gibi bir çok genç oyuncumuza ders veren bir usta. Ayrıca, Murat Ünalmış (Demir), Hilal Altınbilek (Züleyha), Uğur Güneş (Yılmaz), Polat Demir (Gaffur), Selin Yenici (Saniye), Selin Genç (Gülten), Turgay Altın (Dr. Sebahattin) ve Kerem Alışık (Fekeli) gibi güçlü oyuncuları kadrosunda barındırıyor.

Geçen bölüm sonunda yılan korkusu ile odadan kaçarken merdivenden yuvarlanan Züleyha, ebe kadın yardımı ile zor bir doğum yapar. Bebek ölmemiş, nur topu gibi bir oğlu olmuştur. Başta Hünkar Sultan olmak üzere köşkte büyük bir sevinç kaynağı olur.

Baba Demir’in sevinci bambaşkadır. Züleyhayı başına taç eder, şımartır.

 

Doğum anında köşke gelen Yılmaz, Demir’e yakalanır. Aralarında kıyasıya bir kavga olur. Gaffur’un yardımı ile Yılmaz boş bir tarlada ayaklarından bağlanan urgan ile traktör ile Gavfur yerde sürekler.

Demir ortada bekler, Gaffur yerde sürükleyerek bu işkence devam eder. Demir Yılmaz’ı buralardan çekip gitmesini bir türlü ikna edemez.  O sırada gelen Demir’in arkadaşı olaya şahit olur. Yılmaz bu arada kaçmaya kalkar, Demir tabancası ile arkasından ateş eder. Vurulan Yılmaz Kanal suyuna düşer, akıntıda sürükler.

Kanal suyundan Yılmaz’ı Gülten bulup kurtarır. Huu’ların barınağına götürür. Demir, Yılmaz’ın tam olarak öldüğünü anlamaz, onu kanal boyunda bulması için Gaffur’u görevlendirir. Gaffur Yılmaz’dan geriye kanlı bir gömlek parçası bulur.

Gaffur’un kız kardeşi Gülten, Doktor Sebahattin’i bulur olanları anlatır. Demir ile Yılmaz’ın evin bahçesinde doğum anında kavga ederlerken gördüğünü söyler.

Doktor Yılmaz müdahale eder, biraz ilkel yöntemlerle sırtındaki kurşunu çıkartır. Onu resmen ölümün eşiğinden döndürür. Huu’lardan tecrübeli bir kadın bakımında yardım eder.

Diğer tarafta Demir yakın arkadaşı Cengaver ile kanal kıyısında balık-rakı yapar. Yılmaz ile arasında geçenleri kendine göre çevirerek anlatır. Çünkü Yılmaz’ı sırtından vuran olduğunu tek bilen, tek görgü şahidi O’dur.

Gaffur, ağası Demir ile yüzleşir. Yılmaz’ın Züleyha’nın abisi değil sevgilisi olduğunu Gavfur’un bildiği söyler. Demir cebinden bir tomar para ve belinden tabancasını çıkartıp arabanın kaportası üstüne koyar. Gaffur’a ya para, ya bu diyerek tabancayı gösterir. Eğer beni satarsan o zaman canından olursun diyerek tehdit eder. Yılmaz’ı ölü ve diri bir şekilde getirirse bu paranın o katını teklif eder.

Yılmaz’ın Hapishane dostu “Fekeli” lakaplı babacan mahkum da (Kerem Alışık) hapisten çıkıp, Adana’ya çıkar gelir. Ciğerci dostundan olup bitenleri öğrenir. Eski defterleri açmak için kalıcı geldiğini söyler. Hesaplar görülmeden defterler kapanmıyor diyerek büyük laflar eder. Ciğerci Oğlu Çetin’i ağanın emrine verir. Tekeli bir satılık olan 200 dönüm içindeki bir evi satın alır.

Demir karısı Züleyha’nın doğum nedeninin yılan yüzünden olduğunu öğrenir. Çok sinirlenir. Yılanı Şermin’in sepet içinde getirdiğini içeri Saniye’nin soktuğun tek gören bilen Gülten’dir. Hünkar Hanım da bu yılan hesabını hizmetlilerden sorar. Saniye, Gülten’i bilip gördükleri anlatmaması için el üstünde tutar.

Demir, çalışanlarını toplar, oğlu kucağında balkon konuşması yapar, adının Adnan Yaman olduğunu söyler.

Hünkar Sultan da kırmızı keseler içinde herkese altın dağıtır. Demir de Huu’lara oğlu için bahşiş dağıtır. Yılmaz duyar dışarı çıkar, elinde çakı niyeti kötüdür. Allah bana nur topu gibi bir erkek evlet verdi deyince koşup, bıçaklamak ister. Ama kendisi düşer kalır, bakıcı kadın sürükleyerek içeri taşır. Haber Gülten’e gelir, Gülten doktor Sabahattin’i bulup getirir. İlaçlar verilir.

Demir Bey adamı Gaffur ile bütün civar köylerde fellik fellik aratır. Arkadaşı Cengaver de yardımcı olur. Bu arada Gülten’in nişanlısı ve anne babası gelir. Gülten yüzügü nişanlısının avucuna koyar, attım ben nisanı, der. Gaffur kardeşinin bu hareketini çok öfkelenir, döver çarpar. Gülten, Yılmaz’ın ölmediğini onu kurtardığını söyleyiverir. Saniye de bu hareketini çok sinirlenir.

Şermin kocası doktor Sabahattin arsında bir şeyler olduğunu zanneder. Gaffur derhal Demir’i bulur, Huu’larda kaldığı barakaya gelirler. Demir Yılmaz çık dışarı diyerek gelir.

Bütün Hular bakanın önünde toplanır. Demir her yerin aranmasını ister. Bakıcı kadın üstünü örter. Gaffur içeri girer ama bulamaz. Onu bakan Naciye Hanımın evinden bulduğu ceketi ve cebindeki nüfus kağıdını Demir Beye götür.

Demir, Naciye’ye vurur, zorla Yılmaz nerede diye söylettirmek ister. Oysa Yılmaz hasta da olsa o karışıklıkta kaçmıştır.

Burada bölüm biter.

Bir Zamanlar Çukurova, Perşembe gecesinin uzak ara Tolal’de (14,15 – 33,38) ve AB’de (11,97 – 29,39) birinci olur.

Kim ne derse desin, “Bir Zamanlar Çukurova”, bu sezonun flaş dizisi olarak göze çarpıyor.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Görseller tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Geçen Haftanın (15 – 21 Ekim 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 15 – 21 Ekim 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 30 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur (Show), Söz (Star), Yasak Elma (Fox), Egenin Hamsisi (TRT1), Can Kırıkları. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (ATV), Ufak Tefek Cinayetler (Star Tv), Kadın (Fox),  Koca Koca Yalanlar (Kanal D), Sen Anlat Karadeniz (Atv), Çocuklar Duymasın (Kanal D), Jet Sosyete (TV8),  Bizim Hikaye (Fox), Avlu (Star), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), Kızım (Tv8), İstanbullu Gelin (Star),  Aşk ve Mavi (Atv), Payitaht Abdülhamid (TRT1), Erkenci Kuş (Star Tv), Bir Deli Rüzgar – Final ( Fox Tv), Bir Umut Yeter (Kanal D), Kalk Gidelim (TRT1),Yeni Gelin (Show Tv), Elimi Bırakma (TRT), Ağlama Anne (Atv), Bir Litre Gözyaşı (Kanal D) ve Savaşçı (Fox Tv) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında ATV’nin sevilen dizisi  Sen Anlat Karadeniz 14,80 ile bu hafta da birinci sırada yer aldı.  Total’in 10.sırasında Fox Tv’in “Bizim Hikaye” dizisi 6,26 ile yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında; yeni karakterlerin ilavesiyle “Çukur” 11,59 puanla yer alıyor. TRT1’nin Payitaht Abdülhamid dizisi, AB’de aldığı 5,22 puan ile 10.sırada yer alıyor.

 

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz 26.Bölüm (Atv)…………………..14,80 – 37,71

2.Bir Zamanlar Çukurova 6.Bölüm (Atv)………………..12,51 – 31,55

3.Kadın 35.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..10,94 – 28,23

4.Çukur 38.Bölüm (Show Tv)………………………………..10,78 – 26,29

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 111.Bl.(Atv)…….7,97 – 20,37

6.Gülperi 6.Bölüm (Show Tv)………………………………..7,49 – 18,25

7.Söz 55.Bölüm (Star Tv)……………………………………….7,41 – 17,83

8.Arka Sokaklar 491.Bölüm (Kanal D)……………………6,95 – 16,77

9.Savaşçı 51.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..6,80 – 17,36

10.Bizim Hikaye 43.Bölüm (Fox Tv)……………………….6,26 – 14,22

 

AB’de ilk 10 :

1.Çukur 38.Bölüm (Show Tv)……………………………….11,59 – 28,34

2.Bir Zamanlar Çukurova 6.Bölüm (Atv)……………….10,85 – 29,41

3.Kadın 35.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..9,11 – 23,99

4.Sen Anlat Karadeniz 26.Bölüm (Atv)…………………..9,06 – 25,84

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 111.Bl.(Atv)…….8,21 – 21,61

6.Elimi Bırakma 13.Bölüm (TRT1)…………………………6,69 – 16,85

7.Erkenci Kuş 16.Bölüm (Star Tv)………………………….6,16 – 16,66

8.İstanbullu Gelin 58.Bölüm (Star Tv)……………………6,09 – 16,15

9.Ufak Tefek cinayetler 37.Bölüm (Star)…………………5,26 – 14,69

10.Payitaht Abdülhamid 57.Bölüm (TRT1)………………5,22 – 13,69

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.SEN ANLAT KARADENİZ : ATV’nin iddialı dizisi 26.bölümünde TOTAL’de aldığı 14,80 puanla haftanın dizileri arasında bu hafta da ilk sırda yer alıyor.

Nefes’in en zorlu sınavı!

Vedat’ın kurşunu Tahir’in merhametsizliğinin bedeli olurken, Nefes can çekişiyor. Vedat demir parmaklıklar ardında duvarlara, Tahir Karadeniz’e Nefes diye ağlıyor. Nefes Tahir’in yakarışlarını duyup sevdiğine tekrar yol olacak mı? Bunca işkenceye rağmen hayata tutunmayı asla bırakmamış olan Nefes, bugüne kadar hep başkalarına nefes oldu. Şimdi kim ona nefes olacak, kim can verecek? Nefes yaşam savaşı verirken Yiğit annesinin zor durumda olduğunu hissetti. Anne ve oğlu birbirine bağlayan kuvvetli bağ Nefes’in hayatta kalmasını sağlarken, Yiğit için de aynı şey geçerli olacak mı? Ay Işığında Uluyan Kurt, Mavi Tüylü Geyik olmadan hayatta kalmayı başarabilecek mi?

 

2.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA : Atv’nin 70’li yıllarda geçen bir olayı anlatan ‘Bir Zamanlar Çukurova’ bu hafta bir basamak yükselerek Total’de aldığı 12,51 reyting puanı ile 2.sıraya yükseldi.

Yılmaz intikam peşinde!

Bir Zamanlar Çukurova’da heyecan her hafta daha da artıyor. Yılmaz’ın öldüğünü zanneden Züleyha, sevdiği adam için dua ederken aftan yararlanan Yılmaz cezaevinden çıkıp Demir’den intikam almak istiyor. Züleyha ile evlenen Demir’in, Yılmaz’a duyduğu öfkenin nedeni ise belli oldu! Demir’in Züleyha ve Yılmaz gerçeğini bilerek evlendiği ortaya çıktı. Şimdi merak edilen ise bebekle ilgili gerçeği öğrenip öğrenmeyeceği… Yeni bölümde Bir Zamanlar Çukurova’da tüm dengeleri değiştirecek olan Ali Fekeli ortaya çıkıyor. Hangi tarafta olacağı merak edilen Fekeli, yeni bölüme adeta damgasını vuracak.

 

3.ÇUKUR : Show Tv’nin sevilen, heyecan veren dizisi Çukur AB’de aldığı 11,59 reyting puanı ile ikinci sıradan üçüncü sıraya geriledi.

 

Çukur’un 38. Bölümünde; Karakuzuların bozgununa uğrayan Koçovalılar, hızlıca toparlanıp yeniden atağa geçecekler. Selim, ne pahasına olursa olsun babası İdris’le bağlantı kurabilmek için çabalayacak. Aliço’nun İdris’in kapısını çalması gelecekteki fırtınanın ilk sinyallerini verecek. Sultan’ın yanında İdris’in geçmişte âşık olduğu Meliha’nın adının söylenmesi tansiyonu tırmandıracak.

Cumali’nin Yıldız’la buluşması merakla beklenecek. Bu sırada Koçovalıların karşısına yeni bir tehdit unsuru çıkarken tehlike ve aksiyonun dozu da artacak.

4.KADIN : Fox Tv’nin sezon dizisi Kadın 35.bölümde Total’de 10,94 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında, geçen hafta olduğu gibi 4.sırada yer alıyor.

Enver ile kavgasından sonra evi terk eden Şirin soluğu Suat’ın yanında alır. Ona kalacak yer ayarlamasını isteyen Şirin’in aklında çok farklı planlar vardır. Bir anda Enver’in kapısına giden Sarp ise artık kafasındaki soru işaretlerinin açıklığa kavuşmasını istemektedir.

Hastalığı ilerleyen Bahar, ani bir şekilde hastaneye kaldırılır. Hatice de kızını kaybetme korkusuyla baş başa kalmıştır. Arif’in Bahar’a aşık olduğunu anlayan Hatice, kızının artık mutlu olmasını istemektedir. Hatice’ye olan itirafından sonra Arif de Bahar’a karşı kartlarını daha açık oynamaya karar vermiştir.

 

5.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ : Atv’de yer alan Oktay Karnarca’nın mafyavari dizisi AB’de aldığı 8,21 reyting puanı ile bu hafta geçen hafta olduğu gibi aynen 5.sırada yer alıyor.

Çakırbeyliler, Muzi’nin tuzağı karşısında!

Çakırbeyliler, Muzi’nin tuzağı karşısında ölümle burun buruna gelmiş, hem devleti hem ailesi için can vermeye hazır olan Alparslan kendini amcalarının önüne atmıştır. Bir yerlerde kendisini beklediğini düşündüğü Özlem’e kavuşması an meselesidir. Çektiği acılar yaşından büyük olan Hızır’ın ise aileden birini daha kaybedecek gücü yoktur. Bir yandan çok güçlü düşmanlarla savaşırken diğer yandan içlerinden birinin hain olduğu düşüncesi onu çok yıpratmıştır. Bu süreçte kimseye soluk aldırmadan başladığı işi bitirmeye çalışan Muzi de hırsıyla Ateş’in hayatını tehlikeye atmaktadır. Gelinen son noktada, hain ile ilgili büyük sırrın ortaya çıkmaması için tek bir yol vardır; Davut’un ölümü… Ateş’in vakit kaybetmeden yaptığı plan, başına geleceklerden habersiz bir caniyi evine kadar davet eden Davut’un sonunu hızlandırır. Öngörüleri sayesinde olacakları tahmin eden Ünal Kaplan dahi bu büyük kaybın önüne geçemeyecektir.

KANALLARA GÖRE SIRALAMA :

Total grubunda ilk on: Atv 3 dizi  ve Fox Tv 3 dizi ile yer alıyor. Show Tv 2 dizisi ile sıralamada.. Star Tv ve Kanal D. birer dizi ile yer alıyor.

AB’de ilk on: Atv 3 dizi ve Star Tv 3. dizi yer alıyor.  TRT1 2 dizi. Show Tv ve  Fox Tv  birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; ATV  Total 3 dizi, AB’de 3 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.

 

Ekim ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde, TRT1’in Diriliş Ertuğrul dizisi 5.sezonun yeni bölümü başlamadı.  122 bölüm tanıtım fragmanı yayınlandı, ama çok yakında denmesine rağmen net bir tarih yok.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Total ve AB Reyting ölçümleri MedyaRadar sayfasından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

‘Sen Anlat Karadeniz’de Deli Tahir Karısı Nefes’i Kaybediyor mu?

 

Atv’nin “Sen Anlat Karadeniz” izleyiciyi derinden etkilemeye devam ediyor.  Başrollerini Ulaş Tuna Astepe (Tahir Kaleli), İrem Helvacıoğlu (Nefes Zorlu), Mehmet Ali Nuroğlu (Vedat Sayar), Sinan Tuzcu (Mustafa Kaleli) ve Öykü Gürman (Asiye Kaleli) oynuyorlar.

‘Sen Anlat Karedeniz’in minik yıldızı Demir birinci “Yiğit”karakteri olarak çok sevildi.  Hem sempatikliği hem de rol kabiliyeti ile izleyiciden takdir topladı. Bu yıl düzenlenen Altın Kelebek Yarışmasında, En İyi Çocuk Oyuncu kategorisinde adaylardan biri… Bana göre de şansı oldukça fazla..

Gelelim bu hafta 26.bölümde olacaklara :

“Sana söz mavi tüylü geyik, her şey çok güzel olacak!”

Vedat’ın kurşunu Tahir’in merhametsizliğinin bedeli olurken, Nefes can çekişiyor.

Vedat demir parmaklıklar ardında duvarlara, Tahir Karadeniz’e Nefes diye ağlıyor.

Nefes Tahir’in yakarışlarını duyup sevdiğine tekrar yol olacak mı?

Bunca işkenceye rağmen hayata tutunmayı asla bırakmamış olan Nefes, bugüne kadar hep başkalarına nefes oldu. Şimdi kim ona nefes olacak, kim can verecek?

Nefes yaşam savaşı verirken Yiğit annesinin zor durumda olduğunu hissetti.

Anne ve oğlu birbirine bağlayan kuvvetli bağ Nefes’in hayatta kalmasını sağlarken, Yiğit için de aynı şey geçerli olacak mı?

Ay Işığında Uluyan Kurt, Mavi Tüylü Geyik olmadan hayatta kalmayı başarabilecek mi?

Tahir, başını taşlara vururcasına kendini kahreder.

Karadeniz sahillerinde, Nefes ile geçirdikleri mutlu günleri düşünür. Bir an ona bir nefes gibi gelir. Karadeniz’in dalgalı denizi gibi olan Deli Tahir, karısı Nefes’i kurtarabilecek mi? Bu akşam 26.bölümde hep birlikte şahit olacağız!

Sen Anlat Karadeniz fragmanı..

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not:Kaynak haber ve görseller Atv diziler sayfasından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Çukur Yine Zirvede; Cumali ve Çeto’yu Reşit Rehin Alıyor!

 

Ay Yapım imzalı Çukur’un dün akşamki bölümünde nefesler tutuldu ve gözler Yamaç ile Vartolu’ya çevrildi. Reşit tarafından kaçırılan Cumali’yi kim kurtaracak sorusunun cevabı heyecanla beklenirken, aynı yerde tutulan Cumali ile Çeto arasında neler yaşanacağı da büyük merak yarattı.

YAMAÇ VE VARTOLU, CUMALİ’Yİ KURTARABİLECEK Mİ?

Yeni sezona zirvede başlayan ve birinciliği kaptırmamaya kararlı olan Çukur’un dün ekrana gelen bölümünde baskına uğrayan Reşit’in intikamı sert oldu. Hem Karakuzularla hem de Koçovalılarla mücadele eden Reşit, kartları baştan dağıtarak Cumali ve Çeto’yu rehin aldı.

 

Yamaç ve Vartolu, Cumali’nin; Mahsun ise Çeto’nun peşine düşerken birbirlerinin sadece sesini duyan ve kim olduklarını anlamayan Cumali ve Çeto, tutuldukları yerden kaçabilmek için plan yapmaya başladı.

 

Bölüm boyunca “kim kurtaracak” etiketiyle sorulan  soru gelecek hafta yanıt bulacak.

İşte, Yamaç ve Vartolu’nun Cumali’nin peşine düştüğü final sahnesi: (1)

Başrollerini ;

Aras Bulut İynemli (Yamaç Koçovalı), Dilan Çiçek Deniz (Seana), Ercan Kesal (İbris Koçovalı), Erkan Kolçak Köstendil (Vartolu), Kubilay Aka (Celasun), Rıza Kocaoğlu (Aliço), Perihan Savaş (Sultan), Öner Erkan (Selim Koçovalı), Kadir Çermik (Emmi), İrem Altuğ (Ayşe), Boncuk Yılmaz( Saadet), Cem Uslu (Metin), Kemal Yıldıran (Kemal), Aytaç Uşun (Meke), İlayda Alişan (Akşın), Ece Yaşar (Karaca), Mustafa Kırantepe (Medet), Necip Memili (Cumali), Erkan Avcı (Çeto) ve Berkay Ateş (Mahsun) rolleri paylaşıyorlar.

 

ÇUKUR ZİRVEYİ BIRAKMIYOR!

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl ikinci sezonda da zirveyi kimseye bırakmıyor. Her hafta neredeyse her üç kategoride de birinciliği alıyor.

Çukur, dün akşam yayınlanan yeni bölümüyle ABC1 20+’da12.79 izlenme oranı (rating), 28.40 izlenme payı (share), AB’de 11.59 izlenme oranı (rating),28.34 izlenme payı (share), Total’de ise 10.78 izlenme oranı (rating), 26.09 izlenme payı (share) ile tüm kategorilerde birinci oldu.

İzleyiciler #kimkurtaracak etiketiyle Twitter’da yorumlarını paylaştı. #kimkurtaracak etiketi Twitter’da Türkiye’de 16 saat 45 dakika dünyada ise 5 saat 40 dakika TT listesinde kaldı.

 

 

İDRİS’İ ŞAŞIRTAN GERÇEK! 

Yamaç’a, İdris Baba’nın karşısına çıkıp çıkmadığını soran Aliço, onu görmemeye daha fazla dayanamayarak soluğu İdris ile Sultan’ın evinde aldı. Aliço’yu onları bir gölge gibi izleyen Selim’in getirdiğini tahmin eden İdris ve Sultan, Aliço’nun söylediği gerçek karşısında çok şaşırdı. Selim’in Aliço’yu, Meliha’yı görmeye gittiği sırada bulduğunu öğrenen Sultan bu duruma beklenmedik bir tepki verirken, İdris ise ortaya çıkan gerçekten endişe duydu. Meliha ortaya çıkacak mı sorusunun cevabı izleyicide şimdiden merak uyandırdı.

 

Aliço’nun söylediği gerçeğin, İdris ve Sultan’ı derinden sarstığı an: (2)

‘Çukur’un yeni bölümü 22 Ekim Pazartesi saat 20:00’da Show TV’de ekranlara gelecek.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

 Not: Kaynak haber ve görseller Basın İletişim Deposu – Zümrüt Burul – İrem Tümer

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

 

Geçen Haftanın (09 – 14 Ekim 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 07 – 14 Ekim 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 30 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

 

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur (Show), Söz (Star), Yasak Elma (Fox), Koca Koca Yalanlar (Kanal D), Egenin Hamsisi (TRT1), Can Kırıkları. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (ATV), Ufak Tefek Cinayetler (Star Tv), Kadın (Fox), Sen Anlat Karadeniz (Atv), Çocuklar Duymasın (Kanal D), Jet Sosyete (TV8),  Bizim Hikaye (Fox), Avlu (Star), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), Kızım (Tv8), İstanbullu Gelin (Star),  Aşk ve Mavi (Atv), Payitaht Abdülhamid (TRT1), Erkenci Kuş (Star Tv), Bir Deli Rüzgar ( Fox Tv), Bir Umut Yeter (Kanal D), Kalk Gidelim (TRT1),Yeni Gelin (Show Tv), Elimi Bırakma (TRT), Ağlama Anne (Atv), Bir Litre Gözyaşı (Kanal D) ve Savaşçı (Fox Tv) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

 

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında ATV’nin sevilen dizisi  Sen Anlat Karadeniz 13,96 ile bu hafta da birinci sırada yer aldı.  Total’in 10.sırasında Fox Tv’in “Bizim Hikaye” dizisi 6,27 ile yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında; yeni karakterlerin ilavesiyle “Çukur” 12,42 puanla yer alıyor. TRT1’nin Kalk Gidelim dizisi AB’de aldığı 5,55 puan ile 10.sırada yer alıyor.

 

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz 25.Bölüm (Atv)…………………..13,96 – 36,05

2.Bir Zamanlar Çukurova 5.Bölüm (Atv)………………..11,20 – 27,93

3.Çukur 37.Bölüm (Show Tv)………………………………..11,13 – 27,30

4.Kadın 34.Bölüm (Fox Tv)……………………………………9,84 – 25,07

5.Savaşçı 50.Bölüm (Fox Tv)…………………………………9,16 – 24,50

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 110.Bl.(Atv)…….8,42 – 21,25

7.Söz 54.Bölüm (Star Tv)……………………………………….7,64 – 18,59

8.Arka Sokaklar 490.Bölüm (Kanal D)……………………6,92 – 17,10

9.Gülperi 5.Bölüm (Show Tv)…………………………………6,93 – 16,76

10.Bizim Hikaye 42.Bölüm (Fox Tv)……………………….6,27 – 15,62

 

AB’de ilk 10 :

1.Çukur 37.Bölüm (Show Tv)……………………………….12,42 – 31,17

2.Bir Zamanlar Çukurova 5.Bölüm (Atv)……………….8,92 – 23,87

3.Kadın 34.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..8,66 – 23,55

4.Sen Anlat Karadeniz 25.Bölüm (Atv)…………………..8,30 – 22,52

5.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 110.Bl.(Atv)……7,92 – 21,44

6.İstanbullu Gelin 56.Bölüm (Star Tv)……………………7,30 – 19,13

7.Jet Sosyete 16.Bölüm (TV8)………………………………..6,32 – 15,87

8.Erkenci Kuş 15.Bölüm (Star Tv)………………………….5,68 – 15,60

9.Ufak Tefek cinayetler 36.Bölüm (Star)…………………5,62 – 15,11

10.Kalk Gidelim 41.Bölüm (TRT1)………………………….5,55 – 15,23

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.SEN ANLAT KARADENİZ : ATV’nin iddialı dizisi 25.bölümünde TOTAL’de aldığı 13,96 puanla haftanın dizileri arasında ilk sırda yer alıyor.

Tahir vicdanıyla baş başa!

Tahir, Mustafa’nın katil olmasına engel olurken kendi öfkesine hakim olamaz. Vedat’la hesaplaşmasını tamamlamaya karar veren Tahir çizgiyi aşar. Nefsine yenilen Tahir için merhametsizliğinin geri dönüşü olacak mı? Murat, Nazar için endişelenirken sevdiğinin kendisi için Vedat’la olduğunun farkında değildir. Murat için çok büyük bir bedel ödeyen Nazar, her şey için çok geç olduğunu düşünmesine rağmen Murat’ın elinden tutabilecek mi? Tahir vicdanının sesini dinleyip teslim olmaya karar verir. Zalimliğinin bedelini özgürlüğüyle ödemeye hazır olan Tahir, beklediğinden büyük bir bedel mi ödeyecek? Vedat’ı gömdüğü mezara girerken yanında kimi sürükleyecek?

 

2.ÇUKUR : Show Tv’nin sevilen, heyecan veren dizisi Çukur AB’de aldığı 12,42 reyting puanı ile ikinci sırada yer aldı.

Çukur 37. Bölümünde; Yamaç, Vartolu ve Cumali güçlerini birleştirir. Koçovalı Kardeşler, Çukur’u yeniden kazanmak için harekete geçerler. Ancak Cumali ile Vartolu arasındaki yüksek tansiyon Yamaç için işleri güçleştirecek. Yamaç bir yandan hedefi uğruna mücadele ederken diğer yandan Cumali ile Vartolu’nun arasında kalacak.

Koçovalı Kardeşler tüm engellere rağmen omuz omuza savaşlarına devam ederken; kardeşlerden biri beklenmedik bir anda İdris’in karşısına çıkacak ve büyük yüzleşme yaşanacak.

 

3.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA : Atv’nin yeni dizisi ‘Bir Zamanlar Çukurova’ 5. bölümünde Total’de aldığı 11,20 reyting puanı ile 3.sırada yer alıyor.

Yılmaz firar ediyor!
Bir Zamanlar Çukurova’da heyecan iyice artıyor. Züleyha’ya rüya gibi bir hayat bahşettiğini düşünerek karşısında mutlu bir kadın görmek isteyen Demir, onun buğulu gözlerini gördükçe çılgına dönecek! Aklı fikri Yılmaz’da olan Züleyha, bulduğu ilk fırsatta çiftliği terk ediyor. Züleyha’nın konakta yokluğunu fark eden Demir ise adeta ateş püskürüyor! Artık sabrını koruyamayan Demir’in, Züleyha’ya el kaldıracak kadar gözü dönecek ve Züleyha’nın kaçışı, Demir’in hiç bilinmeyen yönlerini ortaya çıkartacak. Hünkar, bu yaşananlardan çok tedirgin. İçine düştüğü durumdan hem korkuyor hem de endişeleniyor. Bir sonraki adımını nasıl atacak? Hem Züleyha’sına kavuşmak, hem de Demir ve Hünkar’dan hesap sormak için hapisten kaçan Yılmaz gördüğü manzara karşısında ne yapacak? Züleyha için elini yeniden kana bulayacak mı?

4.KADIN : Fox Tv’nin sezon dizisi Kadın 34.bölümde Total’de 9,84 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 4.sırada yer alıyor.

Jale’nin Sarp’ı gördüğünü Bahar’a söylemesi üzerine Bahar, büyük bir paniğe kapılır. Bahar’a aşık olduğunu artık kimseden saklamayan Arif de babasına bunu açıkça söyler. Başka uygun ilik bulunamaması üzerine iliği Şirin’den almak zorunda kalan Jale, Bahar’ı ikna etmeye çalışır. Ama Bahar’ı Şirin’e muhtaç olma düşüncesi bile korkutmaktadır. Şirin’in bir yalanını daha yakalayan Enver, onu bir daha evde görmek istememektedir. Bunun üzerine evi terk eden Şirin’in ise bir sonraki hamlesi ne olacaktır?

 

5.SAVAŞÇI : Fox Tv’nin savaş filmi serisinde iddialı. Total’de aldığı 9,16 reyting puanı ile bu hafta haftanın dizileri arasında beşinci sırada yer alıyor.

SAVAŞÇI’da nefesler tutuluyor!

Albay Kopuz ve Kılıç Timi’nin diğer üyeleri Yüzbaşı Bahtiyar’ın engellemelerine rağmen Haydar, Serdar ve Emre’nin vurulmuş olduklarını görünce büyük şok yaşarlar. Suikastlerin Kağan’la ilgisi olduğundan şüphelenen Albay Kopuz, olayın izini sürmeye başlar.

Kağan ise Leyla’ya neler yapabileceğini göstermiştir. Leyla’nın Kağan’la ilgili şüpheleri devam ederken, Karon Kağan’a yeni bir görev verir. Karon’a ulaşmak için işi kabul eden Kağan beklenmedik gelişmelerle karşı karşıya kalırken, Albay Kopuz şüphelerinde haklı mı çıkacaktır?

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA :

Total grubunda ilk on: Atv 3 dizi  ve Fox Tv 3 dizi ile yer aldı. Show Tv 2 dizisi ile sıralamaya girdi. Star Tv ve Kanal D. birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk on: Atv 3 dizi ve Star Tv 3. dizi yer alıyor.  Show Tv, Fox Tv, TRT1 ve TV8’den birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; ATV  Total 3 dizi, AB’de 3 dizi ile haftanın kanalı olmuştur.

 

Ekim ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde bütün sezon dizileri başladı ve devam ediyor.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Total ve AB Reyting ölçümleri MedyaRadar sayfasından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Bizim Hikaye; Filiz’in Fakirhanesinde Yine Eski Hamam, Eski Tas!

Med Yapım’ın yapımcısı olduğu, Fox Tv’nin keyifle izlenen dizisi “Bizim Hikaye” yeni sezona hızlı başladı. Oldukça da keyifli gidiyor. Yarın akşam 12 Ekim Perşembe akşamı 42.Bölümü ile Fox Tv ekranlarında…

Baş rollerini Filiz (Hazal Kaya) ve Barış (Burak Deniz) paylaşıyorlar. Yeni Sezonda Murat Danacı (Avukat Selim) ve Filiz’in hapishane arkadaşı Çiçek (Sahra Şaş) önemli karakter olarak katıldı. Diğer rollerde, Reha Özcan, Nejat Uygur, Nesrin Cevatzade, Yağızcan Konyalı, Pınar Töre, Evrim Doğan, İsmail Karaöz, Berkay Akın gibi oyuncuların yer alıyor.

Biz gelelim 42.bölümde neler olacağına:

Elibol ailesi yine bir arada… Filiz Elibol, kardeşlerini yine fakirhanede topladı. Ev yine eski hamam eski tas.

Tülay’ın Bebeklerin kaybı herkesi darmadağın etmiş, Barış’a duyulan öfke ve nefretin üstüne kül bulutu örtmüştür. Bu durum Filiz’in Barış konusunda kafasının karışmasına neden olur. Giderek Barış’ın bir şeyler sakladığına dair olan inancı artmaya ve Barış’ı kurcalamaya başlar. Bu arada Barış’ın da Selim kıskançlığı artmaktadır.

Onun bu şüphesine benzini dökecek kişi Nihal olacaktır. Bu arada Elibol’lar da korkulan gerçekleşmiş, Fikri ve çocuklar zengin evinden atılıp eve geri dönmüştür.

Filiz kardeşi Kiraz ile arasındaki buzları nasıl eritecektir.

Filiz bir yandan onlarla uğraşırken, Minibol’ların okul masrafı, Rahmet’in bir kez daha gelecek hayallerinden vazgeçmesine neden olur.

Filiz asıl geçen bölüm sonunda kardeşi Hikmet’in kız arkadaşı ile yıldırım nikahı ile evlenmesini henüz bilmiyor. Öğrenince o zaman asıl kıyamet o zaman kopacak!

Bizim Hikaye, bu hafta 42.bölümde bütün ailenin yine aynı evde bir araya gelmesi ile yer yerinden oynayacak!

Bizim Hikaye, 12 Ekim Perşembe akşamı Fox Tv ekranlarında olacak.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Kaynak hber ve görseller Fox Tv sayfasından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.