Aylık arşivler: Ağustos 2015

Soma Maden Faciasını anlatan bir dizi: Habil ile Kabil!

soma dizisi (4)

Star Tv’de Ay Yapım’ın Kara Sevda dizinin ilk fragmanı 15 Haziran 2015 tarihinde verildi. Burak Özçivit kara sakallı bir maden mühendisi, konu Soma maden kazası ile ilgili idi.

Geçtiğimiz günlerde Kara Sevda’nın ikinci fragmanı geldi. O sakallı maden mühendisi ile alakası olmayan Burak Özçivit, teknelere bakan Kemal, sakal bıyık kesilmiş bir genç adam, Neslihan Atagül ile sırılsıklam bir aşk filmi. Ben bağlantıyı pek kuramadım. Soma faciası yaşayan fakir maden mühendisi ve sonrasını anlatacakmış.

Şimdi de Samanyolu Tv tarafından Soma Maden faciası ile ilgili bir dizi geliyor.

SOMA FACİASI DİZİ OLUYOR

Soma faciasını anlatan yeni bir dizi yakında izleyicilerle buluşacak.

2014 yılında yaşanan ve 301 madencinin hayatını kaybettiği Soma faciası Samanyolu TV’de bir dizi ile yeniden gündeme geliyor. Modern Habil Kabil adı verilen ve başrollerinde Gürkan Günal, Sercan Dede ve Merve Çeltek’in yer aldığı dizide son hazırlıklar tamamlandı. Maden işçilerinin sıkıntılarını, yaşadıkları sorunları anlatan dizi aynı zamanda Habil ile Kabil hikayesinin de günümüze uyarlanmış hali ile ekrana gelecek. Çekimleri İzmir ve Tekirdağ’da gerçekleşen dizide, küçük bir maden kasabasında yaşayan iki kan kardeş, madencilikten geçimini sağlayan yokluklar içindeki kasabayı yeniden yaşanır bir hale getirmeye çalışır. Bir yandan da büyük düşmanlarının kızına birbirlerinden habersiz sevdalanırlar. İçine düştükleri bu sevda iki kardeşi birbirine düşman eder ve bambaşka bir çatışma içinde bulurlar kendilerini.

İzleyicilerin büyük bir mücadele örneğine ve iki kan kardeşin içine düştükleri bir sevdaya tanık olacağı Modern Habil Kabil dizi 14 Eylül Pazartesi günü Samanyolu TV’de ekrana gelecek.

Dizi ile ilgili görseller:

soma dizisi (1)

somadizi

soma dizisi (5)

 

İyi Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Dizinin yayınlanan ilk fragmanını izlemek için;

https://www.youtube.com/watch?v=6tpJFN4Ca_8&feature=youtu.be

 

 

Not: Haber ve görseller, Samanyolu Tv. Basın Bülteninden alınmıştır.

 

Geçen Haftanın (24 – 30 Ağustos 2015) en çok izlenen dizileri!

cats 31 ağustos

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 24 – 30 Ağustos 2015 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk 10’a giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Ağustos aynın son haftasını geride bıraktık. Artık yaz dizelerinin bir kısmı final yaparak bitecek, yarışı önde sürdüren dizler de kanallarında sezon dizileriyle beraber devam edecek. Geçen sezondan gelen diziler yeni sezonda, Paramparça, Kaderimin Yazıldığı Gün, Aşk Yeniden, Diriliş Ertuğrul, Kurtlar Vadisi Pusu, Karagül, Kertenkele, Poyraz Karayel, Güllerin Savaşı, Kiraz Mevsimi ve O Hayat Benim kaldıkları yerden yarışa devam edecekler.

Kanallar yeni silahları olan yapımları ile yarışa başlıyorlar. İşte onlardan bir kaçı: ATV; Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Evl, ve Öfkeli, Leyla ile Alper ve Beyaz Gece. FOX TV; Ya Her Şeyim Ya Hiçim ve  Şehrin Melekleri.     KANAL D; Düş Tarlası, Umut Rüzgarları ve Bir Deniz Hikayesi. SAMANYOLU TV; Çınarın Gölgesinde, Habil Kabil  ve Ekip 1. SHOW: Mayıs Kraliçesi. STAR TV; Hatırla Gönül, Kara Sevda, Kösem Sultan, Cesaret ve Göç Zamanı. TRT 1; Aynadaki Gökyüzü, Son Çıkış ve Baba Candır. Görüldüğü bir hayli dizi ile yarışa giriyorlar.

Reyting Nedir? 
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10.

1.Kiralık Aşk 11.Bölüm (Star)……………………….10,25 – 33,84

2.Kırgın Çiçekler 9.Bölüm (Atv)…………………..7,05 – 23,28

3.Çilek Kokusu 10.Bölüm (Star)…………………….6,74 – 21,55

4.İnadına Aşk 10.Bölüm (Fox Tv)………………….6,67 – 21,72

5.Adı Mutluluk 10.Bölüm (Fox Tv)………………..5,45 – 18,71

6.İlişki Durumu Karışık 8.Bölüm (Show Tv)….5,11 – 18,38

7.Kalbim Eğe’de Kaldı 10.Bölüm (Kanal D)…….4,17 – 13,46

8.Yazın Öyküsü 10.Bölüm (Kanal D)………………2,72 – 8,85

9.Küçük Gelin 85.Bölüm (Samanyolu Tv)………….2,60 – 8,65

10.Ne Münasebet 8.Bölüm (Show Tv)……………2,58 – 8,31

 

AB’de ilk 10:

1.Kiralık Aşk 11.Bölüm (Star)…………………………10,26 – 34,24

2.İnadına Aşk 10.Bölüm (Fox Tv)……………………5,86 – 20,13

3.Kırgın Çiçekler 9.Bölüm (Atv)………………………4,72 – 16,28

4.Çilek Kokusu 10.Bölüm (Star)……………………….4,68 – 15,96

5.Adı Mutluluk 10.Bölüm (Fox Tv)…………………..4,14 – 14,66

6.Kalbim Eğe’de Kaldı 10.Bölüm (Kanal D)………4,05 – 13,87

7.İlişki Durumu Karışık 8.Bölüm (Show Tv)……..3,72 – 14,11

8.Baba candır 5.Bölüm (TRT1)………………………..3,46 – 12,17

9.Yazın Öyküsü 9.Bölüm (Kanal D)………………….3,05 – 10,57

10.Yeşil Deniz 37.Bölüm (TRT 1)………………………2,55 – 8,58

 

TOTAL VE AB Grubunda reytingleri en yüksek olana ilk 6 sıralaması:

1 – Star Tv’nin Kiralık Aşk 11.Bölümde AB’de aldığı çift basamaklı 10,26 reyting ile bu haftada ilk sıradaki yerini koruyor. Total’de de gene çift basamaklı 10,25 reyting ile ilk sırada yer alıyor. Defne (Elçin Sangu) ile Ömer (Barış Arduç) arasındaki aşkta Ömer Defne’ye olan aşkını itiraf etti. Ama bir türlü öpemedi. Yasemin Defneyi çileden çıkartıp, işten attırmak ister, ama kendi kazdığı kuyuya düşer. Ömer Bey, bu hareketinden dolayı Yaseminin işten atar. Sevilen dizi Star Tv ekranlarında sezon dizisi olarak Eylül’de de devam edecek.

kiralikaskizlecom-kiralik-ask-11-bolum

 

2 – Bu hafta Güneşin Kızları yeni bölümü yayınlanmadı. Bu nedenle Kırgın Çiçekler AB’de aldığı 7,05 reyting yüzdesi ile 2. sıraya oturdu. Total’de de 4,72  reyting aldı. Sevilen dizi, kimsesizler yurdunda kalan 5 genç kızın ilginç serüvenleri ile devam ediyor.

kirgin-cicekler-9-bolumde-yasanacak-sok

 

3 – Çilek Kokusu’nda Burak ın Çağla’dan ayrılması nedeniyle, Çağla’nın da Aslıdan intikam almak ister. Aslı Burak’ın kendisini sevdiğinden emin olur.  Bu hafta sıralamada Total’de 6,76 reytingle, 3.sırada. AB’de 4,68 ile 4. sıralamada yer almıştır.

fft1_mf102541

 

4 – Fox Tv’in beğenilen dizisi İnadına Aşk dizisi bu hafta Leyla son saniyede Yalın’ı Toprak’ın elinden kurtarır ama bunun için başvurduğu yol, her ikisini de sarsar.  Total’de aldığı 6,67 puan ile 4.sırada yer almıştır. AB’de ise 2.sırada yer aldığını görüyoruz.

hqdefault inadına aşk

 

5 – Baş rollerini Kaan Yıldırım ve Ezgi Eyüpoğlu’nun oynadığı, Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelen öğrencilerin yurt ve okul arasında geçen hayatlarını anlatan Adı Mutluluk bu hafta da nefesleri kesti. Total’de aldığı 5,45 reyting ile 5.sırada yer alıyor. AB’de ise 4,14 reytingle, gene 5.sırada yer almıştır.

adi_mutluluk_oyunculari_kadros

 

6 – Yaz aylarına damga vuran İlişki Durumu Karışık son bölümü ile bu hafta ekran başındakileri şaşırttı. Baş rollerini Berk Oktay, Seren Şirince, Pamir Pekin ve Eda Ece paylaşıyor.  İlginç dizi 6.sırada yer aldı. 5,11 puanla Total’de 6.sırada, 3,72 ile yine AB’de de 7.sırada yer alıyor.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 80

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler: Kırgın Çiçekler, Adı Mutluluk, Çilek Kokusu, Kalbim Ege’de kaldı,  İnadına Aşk, Kiralık Aşk , İlişki Durumu Karışık ve Yazın Öyküsü her iki grupta yer alan diziler.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de ilk onda, Kanal D, Fox Tv, Star Tv ve Show 2 dizi, Atv ve Samanyolu Tv birer dizi ile yer almıştır.

AB grubunda Kanal D, Star Tv, TRT 1 ve Fox Tv 2 dizi ile yer alıyor. Atv ve Show Tv birer dizisi ile yer almıştır.

Yaz dizileri artık kendi kanallarında 10-11 bölüm yayınlandı. İzleyiciden beğeni alan diziler üst sıralardaki yerini aldı. Aralarında kıyasıya bir yarış devam ediyor. 5-6 dizi haricindeki dizilerde reyting yüzdelerinin oldukça düşük olduğunu görüyoruz. Yeni sezonda devam edecek yaz dizileri; Kiralık Aşk, Kırgın Çiçekler, Çilek Kokusu, İanadına Aşk, Adı Mutluluk, Güneşin Kızları ve İlişki Durumu Karışık .

İyi seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri (reytingkurdu) ölçümlerinden alınmıştır.

Çağatay Ulusoy, Beyaz Show’un açılış programına mutlaka katılmalı!

cats beyaz show

Beyaz Show, Kanal D’de 2015-2016 sezonunun  açılış programını tahminen 6 Kasım 2015 Cuma akşamı yapılacaktır.

Beyaz’ın da takdir ettiği, her zaman övgü ile bahsettiği Çağatay Ulusoy‘u büyük bir sürprizle ilk açılış programına davet etmesine ne dersiniz?

Çağatay Ulusoy Beyaz Show’un, geçen 5 Hazirandaki sezon final programına davet etmiş, Ulusoy İtalya’da olduğu gerekçesi ile katılamamıştı. Bu nedenle Beyazit Öztürk‘e borçludur. O gece Medcezir’in diğer baş rol oyuncuları katılmış Çağatay Ulusoy sadece görüntülü bir mesaj göndermişti.

Çağatay Ulusoy ilk Best Model seçildiği zaman 5 Kasım 2010 yılında Beyaz Show’a katılmış, canlı yayında Beyaz’ın konuğu olmuştur.

 

beyaz show 5 kasım 2010

Çağatay Ulusoy, Adını Feriha Koydum dizisinin birinci sezonundan sonra ilk sinema filmi olan Anadolu Kartalları filmini çevirmiştir. Film Türk Hava Kuvvetlerinin 100.yılı şerefine çekilmiş, 29 Ekim 2011 tarihinde gösterime girmişti. O filmde Çağatay Ulusoy, Engin Alatan Düzyatan ve Özge Özprinçi ile oynamıştı. Filmin vizyona girmesinden sonra 4 Kasım 2011 Cuma akşamı film ekibi ile canlı yayına çıkmışlar, çok keyifli bir program yapmışlardı.

ebeyaz show 4 kasım 2011

Geçen Haziran ayında Medcezir’in final yapacak olması nedeniyle Çağatay Ulusoy ekipteki Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Taner Ölmez ve Hazar Ergüçlü ile yapılan davete mazereti nedeniyle katılamamıştı. Başta Çağatay Ulusoy’un fanları ve sevenleri çok üzülmüş, sosyal medyada katılmayışı çok konuşulmuştu.

5572b9048685761b3825ce10

 

Şimdi Çağatay Ulusoy 2.sinema filmi Delibal‘ın çekimlerini bitirdi. 13 Kasım’da da vizyona gireceği söyleniyor. Bu açılış gecesine baş rol oynadığı Leyla Lydia Tuğutlu ile katılması gerekir. Bu katılım hem sevenlerini memnun edecek, hem de Beyaz Show için süper bir açılış programı olacaktır. Ayrıca yeni filmi Delibal’ın reklamını yapmış olacaklardır.

2

Ben Beyazit Öztük’ten, Çağatay Ulusoy’un sevenleri adına ilk programına davet etmesini ve Çağatay’ın da bu daveti katılmasını rica ediyorum.

Olur mu? Olur, hem de Bal gibi olur.  Benden söylemesi, aslında Beyaz’ın da bu daveti planladığını zannediyor, bütün izleyicileri adına sabırsızlıkla bekliyoruz.

Şu günlerde Beyaz Show’a katılacakların program sıralaması yapılacakmış. Beyazit Öztürk, Çağatay Ulusoy’a bir öncelik verir mi dersiniz?

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller internetten alınmıştır.

 

Çağatay Ulusoy’un Delibal sinema filmi muhteşem masalsı bir düğünle sona eriyor!

CLW3-euWsAE63EG

Çağatay Ulusoy 2.sinema filmi olan Delibal‘ın çekimlerini geçtiğimiz Temmuz sonunda başlamıştı. Leyla Lydia Tuğutlu ile oynadığı filmde, Çağatay Ulusoy bir üniversite öğrencisi ve bir müzik orkestrada deli-dolu bir baterist ‘Barış’ karakterini canlandırıyor. Sevgilisi Füsun da aynı üniversitede öğrenci. Aralarında masalsı bir aşk yaşıyorlar.

Bu masalsı aşk, filmin sonunda masalsı bir düğünle noktalanıyor ve iki sevgili evleniyorlar. Filmin final çekimleri için çok güzel bir mekan hazırlanmıştır.

Bu güzel mekanda düğünleri olacak ve filmin sonu ve  final sahneleri çekilecektir.

CNcVcu-WgAAI1RI

CNcVcpUXAAER0si

 

CNcVcfQW8AABUcF

CNcVczEWUAA0kgy

Bu güzel mekanda Çağatay Ulusoy damatlıklarını giymiş Barış karakteri olarak Füsun ile nikah masasına oturacaklar.

Ekran Alıntısıafk.67.1

Çağatay Ulusoy ilk dizi filmi olan “Adını Feriha Koydum” dizisinde Emir olarak Feriha (Hazal Kaya) ile nikah masasına oturmuştu.

CGPLqc4WwAA5sVM

İkinci dizisi olan Medcezir’de Mira ile Yaman olarak nikah masasına oturmuşlar, görkemli bir düğün töreni ile evlenmişlerdi.

CLW3-cpWwAAdGBp

Şimdi de, 2.sinema filmi olan Delibal’da Barış olarak tekrar nikah masasına oturacak. Nikahları kıyılacaktır. Füsun – Barış çiftine bizden mutluluklar.

Çağatay Ulusoy bir çok dostu ve arkadaşının düğün törenlerini katılmıştır. Mayıs sonunda Burak Sağyaşar ile Hatice Şendil’in düğünü,  Fatih Aksoy’un kızı Direkç Aksoy’un düğünü, en son 3 – 4 gün önce Murat Dalkılıç ve Merve Boluğur’un düğüne katılmış, birlikte horun tepmişlerdir. Henüz erken ama, darısı Çağatay Ulusoy’un kendi düğününe diyelim.

CNVD4c1UwAA_IG_

Bu güzel çiftimizin düğününü, Delibal’ın 13 Kasım’da sinemalarda gösterime girmesi ile, bu görkemli düğünlerini filmde izleyeceğiz.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller Çağatay Ulusoy Twitter sayfasından alınmıştır.

 

 

Çağatay Ulusoy Pakistan’da bir magazin dergisine kapak oldu!

Ekran AlıntısıAFK.3

Çağatay Ulusoy ve Hazal Kaya‘nın baş rolü oynadığı “Adını Feriha Koydum” dizisi şu günlerde Pakistan‘da Urdu Tv kanalında oynuyor.

Oynadığı kanalda oldukça da iyi reytingler alıyor. Oynadığı ilk bölümünden itibarten her hafta reytinglerin tepesinde yer almıştır. Baş rol oyuncuları Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy çok beğenilmiştir.

Pakistan’da sevilen oyuncu Çağatay Ulusoy geçtiğimiz hafta Pakistan’ın 1 No.lu magazin dergisine kapak oldu. Başarılı oyuncudan övgü ile bahsediliyor.

İşte o magazin dergisinin kapak sayfası:

CNQwH4gWEAAnu7b

Çağatay Ulusoy Pakistan’daki genç kızlar ve fanları tarafında oldukça çok seviliyor, yeri göğü sığdırılamıyor.

Çağatay daha önce yazdığım gibi artık bir dünya starıdır.

Delibal filmindeki oyunculuğu ve yeni imajı ile beyaz perde de ben de varım diyecek, adından söz ettirecektir.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Eylül 2015 yeni sezonda Tv’lerde hangi diziler var ve yeni yapımlar!

cats tv kanalları

Yeni sezonun başlamasına az bir süre kaldı. Televizyonlarda çalışmalar hızla devam ediyor. Mevcut eski dizilerin ikinci ya da üçüncü sezonu başlayacak, bu eski dizilere yeni başlayacak iddialı dizlerle takviye edecekler.

En çok merak edilen ise; yaz sezonunu kurtaran dizilerin akıbeti ne olacak? İzleyici sayısının düştüğü sıcak günlerde zirvede kalmayı başarabilen dizilerin, yeni dönemde güçlü rakipler karşısında ne yapacağını bekleyip göreceğiz. Peki Eylül’de kanallar, hangi yeni dizi silahlarını sürecekler?

Şimdi Tv kanallarında başlayacak Eylül 2015 yeni dizileri ve geçen sezon dizilerinden yer alacakları kanalların alfabetik sırasına göre sıralayarak, yeni dizileri edindiğim bilgilere göre tanıtıp sıralayalım.

 

ATV :   atv_tv_logo_amblem

 

Ekran Alıntısıatv.5

Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz: Oktay Kaynaca’nın baş rolü oynadığı, Kurtlar Vadisi’in eski yapımcısı Raci Şaşmaz’ın yeni dizisi olarak Atv ekranlarına geliyor.

 

EVLKİ VE ÖFKELİ

Evli ve Öfkeli: Süreç Filmin yapımcısı olduğu, Nisa Akman’ın yönetmen koltuğunda oturduğu dizide, Birce Atalay, Sarp Akkaya, Ebru Cündübeyoğlu, Ayça Erturan ve Yıldız Çağrı Atiksoy yer alıyor.

 

Leyla İle Alper : Ay Yapım imzalı bu dizinin oyuncu kadrosu henüz netleşmedi. Dizi Ekim ayında ekranlara gelecek.

 

568014_detay birkan sokullu

Beyaz Gece: Cansu Dere ve Birkan Sokullu’nun baş rolü paylaştığı dizi bir Ay Yapım projesi ve Eylül ayı içerisinde ekranlarda olacak.

Devam edenler: Bedel, Kara Ekmek, Kertenkele,

————————————————————————————————————————

 

FOX TV :   foxtv

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Ya Her Şeyim Ya Hiçim: Paramparça dizisinin de yapımcısı olan Endemol Türkiye yeni sezona iddialı dizilerle girmeye hazırlanıyor. Endemol’ün Fox Tv için çekeceği yeni dizi Ya Her Şeyim Ya Hiçim’in kadın başrol oyuncusu olarak Cansu Dere görüşülmüş sonunda, Belçim Bilgin’de karar kılmıştır. Dizinin erkek başrol oyuncusu  Ozan Güven Ya Her Şeyim Ya Hiçim dizisinde Belçim Bilgin Erdoğan’la birlikte baş rolü paylaşacaktır. Yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yapacağı dizide oyuncu, ideallerinden ödün vermeyen bir çocuk doktorunu canlandıracak. Dizinin çekimlerine Ağustos sonunda başlanacak ve Ekim ayında Fox TV ekranlarında olacaktır.

 

sehrin_melekleri_2_yeni_bolum_fragmani_ve_ozeti_24_agustos

Şehrin Melekleri : Fox Tv ekranlarında yeni bir dizi daha başladı. 17 Ağustosta yaz ekranlarında yeni bir polisiye dizisi başladı. Yaz döneminde genelde kanallar romantik komedi dizisi yayınlarken Fox yeni bir strateji ile polisiye dizisi yayınlayacak. Şehrin Melekleri dizisinin oyuncuları Orhan Kılıç ve Ümit Kantarcılar’ın baş rolünde oynayacağı Şehrin Melekleri dizisi 17 ağustos  pazartesi günü Fox Tv ekranlarında olacak. Boyut Film’in yapımcılığını üstlendiği Şehrin Melekleri dizisinde bir polisin İstanbul’da verdiği adalet savaşını izleyeceğiz.

Fırtına Cemal başarılı bir komiserdir. İstanbul Emniyeti içerisinde bazı sıkıntılı olaylar yaşanması üzerine Fırtına Cemal’e yeni bir birim kurmasını ister. Sıkıntıları gidermek için Cemal komiser başarılı polislerden oluşan bir balyoz timi kurar.

 

Devam edenler:  Aşk YenidenKaragül, Kiraz Mevsimi,  Kocamın Ailesi, O Hayat Benim,

———————————————————————————————————————–

 

KANAL D :   untitled kanal d

14889067-818c-472e-ad01-70d0d9022e90

Düş Tarlası: Baş rolde İbrahim Çelikkol’un oynadığı dizinin yapımcısı D Productions.  Çelikkol’un bayan partneri ise Aslı Enver.

Umut Rüzgarları:

 

bir-deniz-hikayesi-dizisi-cok-yakinda-kanal-d

Bir Deniz Hikayesi : Erler Film Türker İnanoğlunun yapımcısı olduğu, küçük oyuncu Emre Berke Zincirci’nin Emre Kızılırmak ve Begüm Birgören ile oynadığı dizi Eylül ayında izleyenlerle buluşacak. Babası ile yaşayan annesiz küçük Deniz’in hayat hikayesi anlatılıyor. Eylül’de Kanal D ekranlarında olacak.

 

gunesin-kizlari-oyunculari

Güneşin Kızları: Yaz dizisi olarak başlayan Emre Kınay ile Evrim Alasya’nın dizisi Güneşin Kızları yeni sezonda, sezon dizisi olarak devam edecek. Yayın gününü Pazartesi akşamlarına aldığı dizi yeni sezonda sezon dizisi olarak Pazartesi akşamları yayınlanacak. Sevilen dizide Tolga Sarıtaş, Berk Atan, Hande Erçel ve Burcu Özberk gibi güçlü oyuncular yer alıyor.

Devam edenler: Arka Sokaklar, Güllerin SavaşıKurtlar Vadisi Pusu, Poyraz Karayel,

—————————————————————————————————————————–

SAMANYOLU TV :   Digiturk-Samanyolu-TV

yeni dizi-cinarin-golgesinde-

Günlük dizi olarak gelen “Çınarın Gölgesinde” hayli ilgi çekeceğe benziyor.

 

11906332_1706327242937176_722411594_n

Habil Kabil: STV’nin iddialı yeni dizisi Habil Kabil, bir modern Habil Kabil hikayesi olarak geliyor ekranlara…

Devam edenler: Küçük Gelin, Küçük Kıyamet, Sungurlar ve Ekip 1.

—————————————————————————————————————-

SHOW TV :   untitled show

240820152321042114720_2

Mayıs Kraliçesi: Bir Mint  Yapım dizisi olan Mayıs Kraliçesi, bir Kore dizisinden alıntı. Yağmur Tanrısevsin oynadığı dizide Yağmur, bir kaynakçı kız olan Nehir karakterini canlandırıyor. Ekim ayı içinde yayınlanması planlanan dizide, Meltem Cumbul, Ümit Çırak, Betül Alganatay ve Samet Sırmalı rol alıyor.

Devam edenler: Acil Aşk Aranıyor, Yılanların Öcü,

————————————————————————————————————————

STAR TV :   hqdefault STAR TV

hatırla gönül

Hatırla Gönül: Başlıca rollerini Gökçe Bahadır, Engin Öztürk ve Onur Saylak’ın oynadığı dizinin çekimleri devam ediyor. Yönetmenliğini Gül Oğuz’un yaptığı dizinin senaryosunu Deniz Yeşilgün ile Esra Çelik yazıyor. ‘Gönül’ karakterini canlandıran Gökçe Bahadır, iki erkeğin tutkulu aşkı arasında süreklenen bir kadını oynuyor.

 

kara sevda-2

Kara Sevda: Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’un oynadığı aşk dizisinden Furkan Andıç ayrıldı. Çekimler aksadığı için dizi ekim ayı sonlarında ekranlara gelecek.

 

images kösem sultan

Kösem Sultan: Star Tv’nin iddialı dizisi Kösem Sultan’ın ilk bölümü  1 Ekim perşembe akşamı başlayacak. Beren Saat’in Kösem Sultan karakterini canlandıracağı dizide Hülya Afşar, Mete Horozoğlu, Fikret Kuşkan, Ekin Koç, Berk Cankat ve Kadir Doğulu gibi bir çok ünlü oyuncu yer alıyor. Kösem Sultan’ın gençliğini Atinalı bir kız canlandıracak. 9. bölümden itibaren Kösem Sultan olarak Beren Saat devam edecek. Son dakika haberine göre, Survivor 2014 ve Survivor All Star şampiyonu olan Turabi Çamkıran da diziye dahil olmuştur.

 

images cesaret

Cesaret : Meryem Uzerli ve Murat Yıldırım’ın baş rolü oynayacağı dizinin çekimlerinde sorun yaşanıyor. Meryem Uzerli’nin senaryoyu beğenmemesi nedeniyle sorunlar yaşanmıştı. Şimdi de çekime gelmemiş. Dizinin akibetinde netlik yok.

vahide-percimin-yeni-dizisi

Göç Zamanı: Vahide Perçin ve Selçuk Yöntem’in baş rolü oynadıkları dizi ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Son bir yıldır gündeme gelen dizide, İpek Tuzcuoğlu, Mehmet Aslantuğ ve İclal Aydı’ın isimleri geçiyor.

Yaz dizilerinden sevilen dizi, Kiralık Aşk, Çilek Kokusu ve Tatlı Küçük Yalancılar sezon dizisi olarak devam edecekler.

Devam edenler: Kaderimin Yazıldığı Gün, Paramparça.

———————————————————————————————————————

TRT 1 :  untitled trt

içerik aynadaki gökyüzü

Aynadaki Gökyüzü: 1968 kuşağından bu tarafa, Abdullah Gül, Recep Tayip Erdoğan, Necmettin Erbakan gibi bazı siyasilerin hayatları ve siyasi mücadeleleri TRT ekranlara geliyor.

Son-Çıkış-dizisinin-konusu-hikayesi

Son Çıkış : TRT 1’in yayın akışı içerisinde cumartesi günleri yer alacak olan Son Çıkış bir gençlik dizisi. İstanbul’un kenar bir mahallesinde başlayan Son Çıkış dizisi; bir anlık hatanın yükünü omuzlayan Kenan, Cesur ve Zeynep, arasındaki olayları; hırs, tutku, pişmanlık dolu bir serüveni anlatıyor. Bu serüvende İmam Yusuf ve Öğretmen Nilüfer ise “Bir kereden bir şey olmaz” diyerek girdikleri karanlık yolda, hayalleri yavaş yavaş yok olan gençlere ‘SON ÇIKIŞ’ için bir umut ışığı oluyor. Ayhan Özen’in yönettiği, yapımcılığını Estet Film’in üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda; Furkan Palalı, Tolga Güleç, Sultan Ulutaş, Orçun K. Kaygusuz, Deniz Barut gibi genç isimler bulunuyor.

baba-candir-dizisi-trt-1-de-basliy

Baba Candır : TRT 1 ekranlarında pazar günleri ekrana gelecek olan Baba Candır, sıcacık bir aile dizisi. Baba Candır; uzun yıllar önce eşini kaybedince, üç çocuğuna hem babalık hem annelik hem de “Hayat Koçluğu” yapmak zorunda kalmış, emektar bir yufkacı olan Salih’in başından geçen bazen neşeli, bazen de hüzünlü olayları anlatıyor. Yapımcılığını MF Yapım’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan’ın oturduğu dizinin oyuncu kadrosunda; Ettar Tanrıöğen, Uraz Kaygılaroğlu, Melis Tüzüngüç, Tülay Bursa, Özgün Karaman, Berna Koraltürk, Tolga Pancaroğlu, Dila Bayrak, Mehmet Ulay ve Selda Özbek yer alıyor.

Devam edenler:  Diriliş Ertuğrul, Filinta, Yeşil Deniz, Zengin Kız Fakir Oğlan.

———————————————————————————————————————-

TV8 :  tv-8-canli-yayin-izleme-1-0-androi

TV8’in tek nazar boncuğu dizisi olan, “Maral En Güzel Hikayem” Eylül yeni sezonda 13.Bölümü ile kaldığı yerden devam edecektir. 28 Bölümde sona erecek dizinin devamı gelip gelmeyeceğini bilmiyoruz. Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli’nin sevilen dizisi, şayet son bölümlerde aynı akıcılığı devamı ederse, 2016 sezon sonuna kadar devam eder.

İçerik maral

Devam edenler: Maral En Güzel Hikayem.

İşte sayın okurlarım, sizler için derlediğim yeni dizi bilgilerini dilimin döndüğü kadar tanıtmaya çalıştım. Bakalım bu dizlerden hangileri tutunacak, hangileri yaprak dökümüne uğrayacak, yeni sezonda seyredip hep birlikte göreceğiz.
2015 – 2016 dizi sezonu kanallar, dizilerimiz, yapımcılarımız ve oyuncularımız için verimli ve sürekli olmasını dilerim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller ve yeni diziler hakkında bilgiler interletten alınmıştır.

 

 

Küçük Gelin 3.sezona yeni bölümü ile 30 Ağustos akşamı başlıyor!

kucukgelin (2)

Bu sezon yaptığı sürpriz transferlerle oldukça ses getiren Samanyolu TV’nin Küçük Gelin dizisi, 30 Ağustos Pazar akşamı yeni sezon bölümleriyle başlıyor. 

Yayınlandığı iki sezon boyunca izleyicilerin büyük ilgiyle izlediği Küçük Gelin dizisi, yeni sezonu açıyor. Oyuncu kadrosunu Arzu Yanardağ, Arda Esen ve Birgül Ulusoy gibi ünlü isimlerle genişleten ve yeni karakter hikayeleri eklenen dizi, yaz dönemi için verilen kısa bir aranın ardından Pazar akşamı izleyicilerle buluşuyor. 

Geçtiğimiz sezon anne olan küçük gelin Zehra’nın başından geçen olayların anlatıldığı dizide ekran başındakileri büyük sürprizler bekliyor. Küçük gelinin babası Mirza’nın (Arda Esen) ortaya çıkması, Azad’ın ölümüyle yalnız kalan Melek’in kızına kavuşmak için konakta verdiği mücadele ve artık bir anne olan Zehra’yı bekleyen İstanbul macerası yeni sezonda izleyenleri ekrana kilitleyecek.

kucukgelin (6)

kucukgelin (5)

kucukgelin (4)

kucukgelin (7)

İzleyicileri Heyecanlandıran Fragman 

Dizinin yayınlanan tanıtım fragmanı izleyiciler tarafından oldukça ilgi gördü. Yeni bölümden ipuçlarının da yer aldığı fragmanda Zehra, ilk kez babasıyla karşılaşıyor.

Küçük Gelin, merakla beklenen sezonun ilk bölümüyle 30 Ağustos Pazar akşamı saat 20.45’te Samanyolu TV’de başlıyor.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve görseller Samanyolu Tv Basın Bülteninden alınmıştır.

 

İşte dikkat çeken o fragman; 

https://www.youtube.com/watch?v=2y-bgsxTlCI&feature=youtu.be

 

Geçen Haftanın (17 – 23 Ağustos) en çok izlenen dizileri!

cats 24 ağustos1

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 17 – 23 Ağustos 2015 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk 10’a giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Ağustos aynın son haftasına girdiğimiz şu günlerde yaz dizelerinin bir kısmı final yaparak bitecek, yarışı önde sürdüren dizler de kanallarında sezon dizileriyle beraber devam edecek. Yeni başlayacak oldukça iddialı diziler ile geçen sezondan gelen diziler, Eylül yeni sezonda, Paramparça, Kaderimin Yazıldığı Gün, Aşk Yeniden, Diriliş Ertuğrul, Kurtlar Vadisi Pusu, Karagül, Kertenkele, Poyraz Karayel, Güllerin Savaşı, Kiraz Mevsimi ve O Hayat Benim kaldıkları yerden yarışa devam edecekler.

Reyting Nedir? 
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10.

1.Kiralık Aşk 10.Bölüm (Star)……………………….9,51 – 32,27

2.Güneşin Kızları 10.Bölüm (Kanal D)…………..6,94 – 24,84

3.Kırgın Çiçekler 8.Bölüm (Atv)…………………..6,57 – 22,96

4.Çilek Kokusu 9.Bölüm (Star)…………………….6,56 – 23,54

5.İnadına Aşk 9.Bölüm (Fox Tv)…………………. 4,95 – 17,99

6.İlişki Durumu Karışık 7.Bölüm (Show Tv)….4,77 – 18,70

7.Adı Mutluluk 9.Bölüm (Fox Tv)………………..4,43 – 16,66

8.Kalbim Eğe’de Kaldı 9.Bölüm (Kanal D)…….3,49 – 12,68

9.Yazın Öyküsü 9.Bölüm (Kanal D)………………2,95 – 10,36

10.Sen benimsin 9.Bölüm (Fox Tv)……………….2,58 – 9,32

 

AB’de ilk 10:

1.Kiralık Aşk 10.Bölüm (Star)…………………………7,75 – 30,14

2.Güneşin Kızları 10.Bölüm (Kanal D)…………….7,25 – 27,06

3.Çilek Kokusu 9.Bölüm (Star)……………………..5,10 – 19,15

4.Kırgın Çiçekler 8.Bölüm (Atv)……………………4,89 – 18,22

5.Yazın Öyküsü 8.Bölüm (Kanal D)………………4,11 – 15,30

6.İlişki Durumu Karışık 7.Bölüm (Show Tv)….4,05 – 17,21

7.Kalbim Eğe’de Kaldı 9.Bölüm (Kanal D)……..3,80 – 14,35

8.Adı Mutluluk 9.Bölüm (Fox Tv)…………………3,58 – 14,02

9.İnadına Aşk 9.Bölüm (Fox Tv)……………………3,45 – 12,80

10.Baba candır 4.Bölüm (TRT1)…………………….3,12 – 11,67

 

TOTAL VE AB Grubunda reytingleri en yüksek olana ilk 6 sıralaması:

1 – Star Tv’nin Kiralık Aşk 10.Bölümde Total’de aldığı 9,51 reyting ile bu haftada ilk sıradaki yerini koruyor. AB’de de 7,75 reyting ile ilk sırada yer alıyor. Defne (Elçin Sangu) ile Ömer (Barış Arduç) arasındaki aşk kaçıp-kovalamaca ile hala sürüyor. İstifa eden Defne’yi Sinan’ın özel sekreteri olarak işe alması, Ömer’i çileden çıkartır, kıskançlık krizine girer. Ömer, ayakkabı mankeninin Defne olduğunu, ayağındaki doğum lekesinden tanır. O sırada gelen Defne’ye dayanılmaz bir arzu ile öpmek ister, Defne karşı koyar. Ömer her şeyi anlar, kaç bakalım ne kadar kaçacaksın!

CNFF2iDWcAA7BBs

 

2 -Güneşin Kızları ilgi ile izlenmeye devam ediyor. Nazlı (Burcu Özberk) ile Savaş (Berk Atan) arasındaki aşk devam ediyor. Sıralamada AB’de 7,25 ile ikinci sırada yer alıyor. Total’de de 6,94 reyting yüzdesi ile gene 2.sırada yer almaktadır.

savaş2(1)

 

3 – Kırgın Çiçekler, kimsesizler yurdunda kalan 5 genç kızın farklı dramını anlatıyor. Songül’e yurttaki kız arkadaşlarının sorunları ile uğraşmaya devam eder. Toprak Feride’yi yemeğe davet eder, aralarında bir elektriklenme vardır. Gitarı ile çalar, söyler.  Total’de  aldığı 6,57 ile 3.sırada, AB’de ise 4,89 ile 4.sırada yer almıştır.

fft1_mf102286

 

4 – Çilek Kokusu’nda Burak ile Aslı aşkı devam ediyor. Volkan’ın Aslı’ya ilgisi Burak’ı çileden çıkartır. Bu hafta sıralamada Total’de 6,56 reytingle, 4.sırada. AB’de 5,10 ile 3. sıralamada yer almıştır.

cilek-kokusu-9-bolumde-118825

 

5 – Fox Tv’in İnadına Aşk dizisi bu hafta Total’de aldığı 4,95 puan ile 5.sırada yer almıştır. AB’de ise 9.sırada yer aldığını görüyoruz.

inadina-ask-8-2-375x211

 

6 – İlişki Durumu Karışık bu hafta il 6.ya girmeyi başardı. 4,77 puanla Total’de 6.sırada, 4,05 ile yine AB’de de 6.sırada yer alıyor.

images ilişki durumu karışık

 

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler: Kırgın Çiçekler, Çilek Kokusu, Kalbim Ege’de kaldı, Güneşin Kızları, İnadına Aşk, Kiralık Aşk , İlişki Durumu Karışık ve Yazın Öyküsü her iki grupta yer alan diziler.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de ilk onda,Kanal D ve Fox Tv  3’er, Star Tv ve Fox 2 dizi, Atv, Show ve TRT1 birer dizi ile yer almıştır.

AB grubunda Kanal D 3 dizi,  Star ve Fox Tv 2 dizi ile yer alıyor. Atv ve Show birer dizisi ile yer almıştır.

Yaz dizileri artık kendi kanallarında 8-9 bölüm yayınlandı. İzleyiciden beğeni alan diziler üst sıralardaki yerini aldı. Aralarında kıyasıya bir yarış devam ediyor. 3-4 dizi haricindeki dizilerde reyting yüzdelerinin oldukça düşük olduğunu görüyoruz. Cuma akşamları Star Tv’nin dizisi Kiralık Aşk aldığı yüksek reyting ile çok seviliyor. Bu nedenle sezon dizisi olarak devam edebilir.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri TNS ölçümlerinden alınmıştır.

Çağatay Ulusoy’un Delibal’da yeni imajı dikkati çekiyor!

CM9zA-VUEAAnnqq

Çağatay Ulusoy Medcezir’in final yapmasından 45 gün sonra 2.sinema filminin çekimlerine başlamıştır. Bu film için iddialı bir şekilde hazırlanmış, olukça fazla kilo vermiş, “Delibal” sinema filmindeki yeni imajı ile dikkatleri çekmiştir.

Medcezir’deki Yaman karakteri görüntüsünden bir hayli farklı bir imaj ile ortaya çıkmıştır.  Öncelikle sakal bırakıp, bıyıklarını ve saçlarını uzatmıştır. Bıyık ve sakal Çağatay’ın yüzüne daha erkeksi sert bir çehre kazandırmıştır. Yakıştı mı diye sorarsanız, bana göre yakıştı.

 

CM94pjRWwAQ4zXy

Üniversite öğrencisi olarak, bir müzik grubunda bateristi canlandıran Çağatay Ulusoy, Barış karakteri ile her rolün adamı olabileceğini göstermiştir. Kollarına, el parmak üstlerine ve vücudunun değişik yerleri yapılan geometrik dövmeleri ile dikkatleri de çekiyor. Barış dövmeleri ile herkesten farklı biraz deli-dolu asi bir genç olduğunu gösteriyor. Zaten filmin adı da bu nedenle “DELİBAL” değil mi? Barış hayata bakış açısı farklı, o bir müzik tutkunu… Trampete elindeki bagetlerle her vurduğunda içindeki çığlığı, hayata isyanını haykırıyor. O Füsun’a olan tutkulu aşkını dile getiriyor. Barış çok farklı bir genç, seviyor ve seviliyor.

Çağatay Ulusoy’un dövmeleri gerçek dövme olmayıp, bu film için vücudunun farklı yerlerine 11 dövme yaptırmış, film bitiminde sileceğini tahmin ediyorum. Gerçek dövme deri altına yapılır, yıllarca çıkmaz.

İlk defa saçlarını uzatmış, mini at kuyruğu bağladığını gördük. Bu haliyle de farklı olmuş. Yakışmış da… Alttaki resimde sevgilisi Füsun’a kantinden aldığı içeceği ikram ediyor.

CM_9JTwWsAAE9cE

Çağatay Ulusoy son haliyle 7,5 kilo vermiş hayli zayıflamıştır. Tabiri yerinde ise, “Dal gibi” olmuştur.

CMxtGBFW8AA0SEy

Delibal, sıra dışı bir film. Şu günlerde hızla çekimler devam ediyor. Ay sonunda bitmiş olacak.

Şayet haber doğru ise 13 Kasım Cuma günü vizyona gireceği, sinemalarda gösterimlere başlayacağı söyleniyor.

Ay Yapım‘ın yapımcılığı üstlendiği Delibal’ın yönetmenliğini Ali Bilgin yapıyor. Filmin senaryosunu da Yıldırım Türker kaleme almıştır.

Çağatay Ulusoy Delibal’da gene aynı üniversitede öğrenci olan, Barış’ın sevgilisi Füsun karakterini Leyla Lydia Tuğutlu canlandırmıştır. Tuğutlu daha önce ‘Karadayı’ dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun kız kardeşi ‘Songül Kara’ karakterini canlandırmıştır. Leyla Lydia Tuğutlu eski 2008 Türkiye Güzeli’mizdir.

Filmde başka hangi oyuncularımızın rol aldığını açıklanmadığı için bilemiyoruz. Film bittikten sonra tanıtım fragmanlarında göreceğiz.

DELİBAL sinema filmi oldukça ses getirecek, sıra dışı bir film olacağını, kapalı gişe oynayacağını tahmin ediyorum.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller Çağatay Ulusoy resmi twitter sayfasından alınmıştır.

 

 

Her Şey Aşktan filminde tıpkı Delibal-Barış (Çağatay Ulusoy) gibi, Şükrü Özyıldız’da bateristmiş!

cats Barış-Burak

Özcan Deniz dizi oyunculuğu yanında sinema film yapımcılığını devam ediyor. Afşar Film ile ortak projesi, “Her Şey Aşktan” çekimleri hızla devam ediyor. Geçtiğimiz Şubat ayında vizyona giren “Sevimli Tehlikeli” adlı sinema filmini Şükrü Özyıldız ile çekmişti. Romantik komedi türündeki bu filmde Şükrü Özyıldız, Ayça Ayşin Turan ile baş rolü paylaşmıştı. Özcan Deniz bu filmde rolü Şükrü Özyıldız yerine Çağatay Ulusoy’a vermek istemişti. Ulusoy dizi çekimleri ve yoğunluğu nedeniyle bu rolü kabul etmemişti.

Şimdi de, Her Şey Aşktan filminde baş rolü Hande Doğandemir, Mitat Can Özer ve Şükrü Özyıldız oynuyor. Filmde, Pelin (Hande Doğandemir) ile İlker (Mitat Can Özer) evlilik hazırlığı yapan iki sevgiliyi ve aşkları anlatılıyor.

 

30573458 hande doğandemir

Pelin’in hayatına sonradan dahil olan Burak (Şükrü Özyıldız) da Pelin’i seviyor. İki zıt karakter olan İlker ile Burak arasında kalan Pelin, kimi sevecek? Filmde Özcan Deniz de konuk oyuncu olarak rol alacakmış. İlker bir playboy’u canlandırıyor. Burak da bir müzik orkestrasında bateristi canlandırıyormuş.

1108716_b28e4dc1f8f7c9e595f495140fddcb33

Tıpkı Çağatay Ulusoy’un Delibal’da baterist Barış’ı canlandırması gibi. Ne dersiniz bu bir tesadüf mü? Çağatay Ulusoy son bir yıldır her röportajından 2.sinema filmini çekeceğini bir bateristin hayatını canlandıracağını söylemiş, bunun için ders almıştır. (Kasım 2015 Blog yazım: Çağatay Ulusoy, Sinema filminde baterist oluyor!). Şükrü Özyıldız lise yıllarında bir orkestrada çalıştığını ve bateri çaldığını biliyoruz. Bu nedenle olsa gerek kış aylarında imzaladığı “Her Şey Aşktan” filminde canlandıracağı ‘Burak’ karakterinde baterist rolü verilmiştir. İşin özü bu…

bateri prova

Bu konu geçtiğimiz günlerde Best FM’de Yasemin Şefik’in canlı yayınında gündeme geldi. Canlı yayında dinleyicilerine sormuş?

Çağatay Ulusoy (Baterist Barış) mı? Şükrü Özyıldız (Baterist Burak) mı? Hangisi daha iyi bateri çalacak? (Şükrü Özyıldız gerçekten lise yıllarında, bir orkestrası olduğu, burada amatörce çaldığına göre, 1-0 zaten önde!)

İşin ilginç tarafı Çağatay Ulusoy önceki dizisi Medcezir’de ara ara gitar çalmış, şarkı söylemişti. Şükrü Özyıldız ise şu sıralarda “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisinde amatör sahne alan birini canlandırıyor.

Bu canlı yayın yarışmada her iki oyuncunun fanları, sosyal medya üzerinden verdikleri cevaplarda her ikisinin de güzel çalacağını söylemişler, yarışmayı Şükrü Özyıldız önde bitirmiştir.

Bu sorunun gerçek cevabını her iki filmin vizyona girmesiyle seyrettikten sonra, hangisinin güzel çaldığını (rol yaptığını) göreceğiz. Şükrü Özyıldız gerçekten bu işi profesyonelce yaptığına göre zaten iyi çalması gayet doğal olacaktır.

Her iki oyuncumuza sinema filmlerinde başarılar, gişe hasılatlarının bol olmasını dilerim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com