Aylık arşivler: Ağustos 2016

Geçen Haftanın (22 – 28 Ağustos 2016) en çok izlenen dizileri!

cats 29 ağustos

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 22 – 28 Ağustos 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Bu hafta gösterime giren diziler arasında, Total’de Fox Tv’nin yaz dizisi, No; 309 aldığı 8,08 puan ile 1.sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında ise, Kanal 7’nin Yalancı Bahar 2,25 puanla yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında da gene Fox Tv’nin No;309 aldığı 5,71 reyting puanı ile yer aldı. AB’de 10.sırasında ise Hayat Sevince Güzel, 1,93 puanla yer aldığını gördük.

Bu hafta Kanal D’nin yeni iddialı dizisi Bodrum Masalı 2.bölümü ile ekranlarımıza geldi. Perşembe akşamı yayınlanan dizi, Total’de 1.sırada yer aldı. AB’de ise, Yüksek Sosyete’nin ardından 2.sırada yer aldı. Başrollerini Timuçin Esen, Şevval Sam ve Murat Aygen oynadığı dizide, Alperen Duymaz ve Dilan Çiçek Deniz gibi, yeni başarılı genç yüzlerde yer aldı.

Kanal D’nin “Kanıt: Ateş Üstünde” final kararı aldı. Şahane Damat ise, bu hafta final yaparak ekranlara veda etti.

Reyting Nedir?
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.No:309 Özel 11.Bölüm (Fox Tv)……………………8,08 – 28,09

2.Seviyor Sevmiyor 7.Bölüm (Atv)……………………5,55 – 20,14

3.Bodrum Masalı 2.Bölüm (Kanal D)………………..5,31 – 17,70

4.Gülümse Yeter 6.Bölüm (Show Tv)………………..4,67 – 16,57

5.Yüksek Sosyete 10.Bölüm (Star Tv)…………………4,46 – 15,06

6.Hayat Sevince Güzel 11.Bölüm (Fox Tv)………….4,29 – 15,34

7.Rüzgarın Kalbi 1.Bölüm (Fox Tv)……………………4,27 – 16,26

8.Tatlı İntikam 20.Bölüm (Kanal D)………………….2,71 – 10,52

9.Şahane Damat 8.Bölüm-Final (Star tv)……………2,64 – 9,57

10.Yalancı Bahar 69.Bölüm (Kanal 7)…………………2,25 – 7,9

 

AB’de ilk 10 :

1.No:309 11.Bölüm (Fox Tv)………………………..7,78 – 27,53

2.Seviyor Sevmiyor 7.Bölüm (Atv)………………..6,51 – 24,77

3.Yüksek Sosyete 10.Bölüm (Star Tv)……………4,92 – 17,99

4.Bodrum Masalı 2.Bölüm (Kanal D)…………….4,69 – 17,10

5.Rüzgarın Kalbi 2.Bölüm (Fox Tv)………………..4,42 – 17,82

6.Gülümse Yeter 6.Bölüm (Show Tv)……………..4,28 – 15,98

7.Bana Sevmeyi Anlat 1.Bölüm (Fox Tv)…………3,59 – 14,11

8.Hayat Sevince Güzel 11.Bölüm (Fox Tv)………2,90 – 10,59

9.Tatlı İntikam 20.Bölüm (Kanal D)……………….2,62 – 10,43

10.Hayat Sevince Güzel 11.Bölüm (Fox Tv)………1,93 – 7,12

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.No:309 : Fox Tv’nin bu güzel aşk dizisinin 11.bölümünde Total’de aldığı 8,08 puanla 1.sırada yer almıştır.

İstemeden girdikleri evlilik yolunda her hafta birbirlerine bir adım daha yaklaşan Onur ve Lale’nin eğlenceli hikâyesi devam ediyor. Onur’un Lale’yi kıskanması aralarında inatlaşmalarına neden olur. Onur’un Lale’ye yaptığı pahalı sürpriz Lale’nin hiç hoşuna gitmez. Lale’nin daha önce kaybettiği yemek hazırlama iddiasın artık yerine getirmesinin de günü gelmiştir. Evde birlikte hazırladıkları yemekte daha da çok yakınlaşan ilişki arasında romantik anlar yaşandı.

no-309-dizisinde-11

 

2.Seviyor Sevmiyor : Atv’nin yeni dizisi uzun bir aradan sonra 7.bölümü ekranlara geldi. AB’de aldığı 5,55 reyting puanı ile 2.sırada yer aldı.

Yiğit stajyer olarak gördüğü Deniz Aslan ile kendi çocukluk aşkı Deniz Aslan arasındaki benzerlikleri fark etmeye başlar. İrem ise Deniz rolünde hatalar yaparak Yiğit’in kendisinden şüphe duymasına ve uzaklaşmasına sebep olur. Tuna’nın Deniz’e özel ilgisi Deniz’e yakınlık duymaya başlayan Yiğit’in dikkatini çekmiştir. Yiğit kafa karışıklığı yaşarken İrem’in sürprizi tüm sorularının cevabını verecektir. Deniz ile Yiğit, Neşe’nin katılamadığı iş gezisine baş başa gitmek zorunda kalırlar. Yiğit ile Deniz’in baş başa vakit geçirmesine dayanamayan Tuna, Deniz’e sürpriz yapmak için yanlarına gider. Tuna bu ani gelişi ile Yiğit’i şaşırtırken, Deniz’in sürprizi ile Tuna ve Yiğit donakalacaktır.

fft99_mf7568120 sevior sevmiyor

 

3.Bodrum Masalı : Fox Tv’nin yeni iddialı dizinin 2.bölümünde Total’de aldığı 5,31 puanla 3.sırada yer almıştır.

Evren, Yıldız’ın haberi olmadan, yaptığı yolsuzlukları gizleme çabası içindedir. Durum ortaya çıkarsa hem Yıldız’ı kaybetme hem de hapse girme riski ile karşı karşıya kalacaktır. Otelin satışı için Gözde üzerinden Cahit ile pazarlık aşamasında olması işini zorlaştırır. Ateş, Alara’ya sonunda açılmış, onun da kendisine aşık olduğunu anlamıştır. Ancak babasının gecenin bir yarısı Gözde’nin evinden çıktığını gördükten sonra asıl meselesi babasının sırrını öğrenmek olur ve Alara’ya yalan söylemek zorunda kalır. Kelebek, hoşlandığı Su’nun Cenk ile ilişkisine, Aslı ise Alara ve Ateş arasındaki yakınlığa şahit olmakta, iki genç de ayrı ayrı acı çekmektedir.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 100

4.Gülümse Yeter : Show Tv’nin sevilen dizisi Gülümse Yeter’in 6.Bölümünde, aldığı 4,67 reyting puanı ile 4.sırada yer almıştır.

“Gülümse Yeter”in beşinci bölümünde mesajların Gül’ün değil Yasemin’in attığını öğrenen Sarp hayal kırıklığı yaşarken, Yıllardır unutamadığı okul aşkı Gül’ü doktor Kemal’in yanında gören Sarp bir kez daha yıkılmıştı. ‘Gülümse Yeter’in son bölümünde; Avukattan gelen Emre’nin haberiyle Amerika’ya gitme hayalleri suya düşen Özdemir’ler için Civan’ların evinden başka seçenek kalmamış, tersine dönen devran Ömer dedenin evinde Özdemir’ler için bu kez çileye dönüşmüştür. Lütfü bey ve kızları bu günden sonra Ömer dedenin evinde yaşamayacaklardır! Peki Lütfü bey şimdi ne yapacak?

57b6c4670f25441334eb776d gülümse yeter

 

5.Yüksek Sosyete : Star Tv’nin romantik komedi türündeki Yüksek Sosyete 10.bölümünde Total’de aldığı 4,46 reyting puanı ile 5.sırada yer almıştır.

Yüksek Sosyete 10. son bölümde nefesler tutuldu. Heyecanlı dakikaların yaşandığı Yüksek Sosyete son bölümde Kerem ve Cansu arasında gerçekler ortaya çıktı.. Yüksek Sosyete 10. bölümde yaşananlar haberimizde. Kerem’in itirafıyla allak bullak olan Cansu, gerçeklerle nasıl baş edeceğini bilemez. Bu zamansız itiraf Mert’in planlarını suya düşürür. Yıllardır yan yana yürüyen iki dost, ilk defa karşı karşıya gelirler. Bu kavga aynı zamanda onların dostluklarının en büyük sınavıdır. Diğer yandan Levent’in hayatına girmesiyle yeni bir düzen kurabileceğine inanan Süreyya, yıllardır boyun eğdiği Metin’e boşanma davası açmaya karar verir.

yuksek-sosyete-10-bolum-fragmani

 

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

Hayat Sevince Güzel, Gülümse Yeter, No:309, Yüksek Sosyete, Bodrum Masalı, Bana Sevmeyi Anlat, Tatlı İntikam, Rüzgarın Kalbi, Seviyor Sevmiyor her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Fox Tv 3 dizi. Kanal D ve Star Tv 2 dizi. Atv, Show ve Kanal 7 birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Fox Tv 5 dizi. Kanal D 2 dizi. Star, Atv ve Show birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Total’de 3 dizi. AB’de 5 dizi ile Fox Tv haftanın tartışmasız tek kanalı oldu.

 

Geçen hafta dizilerde yeni sezon hareketlenmesi başladı. Kanal D’de “Bodrum Masalı” gibi güçlü bir gençlik dizisi yayına girdi. Eski sezon dizileriyle beraber yeni diziler de geliyor. Evlat Korkusu, Vatansever, Arkadaşlar İyidir (Pazar akşamı ilk bölüm yayınlandı), Cesur Yürek, Bana Sevmeyi Anlat.

Ay Yapım’da Çağatay Ulusoy’un çok iddialı polisiye dizisi “İçerde”nin tanıtım fragmanı çekildi ve ilk tanıtım fragmanı Show Tv ekranlarında görücüye çıktı. Çekimleri hızla devam eden Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli ve Bensu Soral’ın polisiye dizisi İçerde, adından sosyal medyada sıkça söz ettiriyor. Çağatay Ulusoy oyunculuk adına yine imajında değişiklik yaparak, saçlarını ve sakalını kısalttı. Sarp ile Mete adlı iki polis kardeşin birbirini bulma hikayesini izleyeceğiz.

iceride-dizisinin-oy-7f33f8aeb4ad3180d5dd

Çağatay Ulusoy; Sarp karakteri olarak hırslı, gözü pek polisi canlandıracak. İçerde; 19 Eylül Pazartesi akşamı ilk bölümü Show Tv ekranlarında olacak.

Burak Özçivit ile Neslihan Atagül’ün “Kara Sevda” da bu hafta yeni bölüm çekimleri başladı. Eylül ayı içinde macera kaldığı yerden devam edecek.

Eski sezon dizilerinin yeni bölümlerinin çekimlerine başladı ya da başlayacak. Eylül ayından itibaren yarışa katılacaklar. Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün yeni dizisi (Cesur ve Güzel) Ekim ayı içinde yayınlanacak. Kadir Doğulu, Seda Balkan ve Mustafa Üstündağ’ın yeni dizisi “Bana Sevmeyi Anlat” geçtiğimiz Cuma akşamı ilk bölümü yayınlandı ve oldukça da sevildi.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.

Kara Sevda yeni sezona bomba gibi dönüyor!

Kara Sevda 36.Bölüm-1

Ay Yapım imzalı, Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün rol aldığı Kara Sevda’nın çekimleri önceki gün başladı.

Yaz tatilinin ardından bir araya gelen Kara Sevda’nın oyuncuları, yönetmen Hilal Saral ve teknik ekip yeni sezonu pasta keserek kutladılar.

BU SEVDA BİTMEZ!!!

KARA SEVDA yeni sezona bomba gibi dönüyor!

Geçtiğimiz sezona damga vuran Kara Sevda’nın ilk sezon final bölümünde; Nihan’ın hamile olduğunu öğrendikten sonra ikiz kardeşi Ozan’ın gizemli bir şekilde ölmesi ayrıca Kemal’in, Emir’i vurarak elini kana bulaması izleyenleri şoke etmişti. Birçok soru işaretiyle ara veren dizinin ikinci sezonu büyük bir merakla bekleniyor. Kemal ve Nihan artık iki düşman mı?, Emir yaşıyor mu?, Kemal hapse mi girecek?, Ozan’ın ölümünden Kemal’i sorumlu tutan Nihan, hamile olduğunu ona söyleyecek mi? gibi soruların cevaplarını izleyenler büyük bir sabırsızlıkla bekleniyor.

FENOMEN KARAKTER EMİR KOZCUOĞLU ÖLDÜ MÜ?

35-1

Dizide Kaan Urgancıoğlu’nun canlandırdığı Emir Kozcuoğlu karakterinin hayatta olup olmadığı sosyal medyada gündem oldu. Karanlıklar Prensi lakabıyla anılan Emir Kozcuoğlu’nun, Kemal ve Nihan arasındaki en büyük engel olması, ikiliye acımasızca yaptığı kötülüklere rağmen kıvrak zekası ve yaşam biçimiyle izleyenlerin gönlüne taht kurmuştu. Finalde kanlar içinde yere yığılan Emir’in akıbeti yeni sezonun ilk bölümünde ortaya çıkacak.

Ayrıca Nihan hamile mi? Bu sorunun cevabını Kemal kadar izleyici de merak ediyor!

Kara Sevda 36.Bölüm-2

Uzun tatilin ardından, Yönetmen Nihal Saral, dizinin oyuncuları ve teknik ekip İşbaşı yaptılar. Bu mutlu günü pasta keserek kutladılar.

2.sezon pasta foto

Kara Sevda’nın yeni sezon bölümleri Eylül ayında Star TV’de izleyiciyle buluşacak.

Ben sabırsızlıkla bekliyorum, sizleri bilemem!

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Haber ve görseller Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteni.

Kadir Doğulu’nun “Bana Sevmeyi Anlat” ilk bölümüyle tam not aldı!

1-1

Ay Yapım imzalı, Kadir Doğulu, Seda Bakan ve Mustafa Üstündağ’ın rol aldığı “Bana Sevmeyi Anlat” ilk bölümüyle dün akşam Fox Tv ekranlarından izleyiciyle buluştu. Büyük beğeni toplayan dizi oyuncu kadrosu ve hikayesiyle izleyiciden tam not aldı.

SOSYAL MEDYAYI SALLADI!

Çekimleri Almanya’nın Freiburg şehrinde ve İstanbul’da gerçekleşen dizinin ilk bölümü sosyal medyaya damga vurdu. Ekran başındakilerin beğenisini kazanan dizi Bana Sevmeyi Anlat etiketiyle sosyal medya mecrası Twitter’ın TT listesinde uzun saatler kaldı.

İlk bölümde neler oldu?

Almanya’da eşinden boşandıktan sonra bebeğiyle birlikte baba evine dönmek zorunda kalan Leyla’nın (Seda Bakan) ayakta kalma mücadelesi izleyenleri derinden etkiledi. Leyla, bebeğinin geleceği için babasının arkadaşı Haşmet’le (Mustafa Üstündağ) evlenmeyi kabul ederek İstanbul’a geldi.

1-4

Düğün günü Haşmet’in karanlık tarafıyla yüzleşen Leyla’nın düğünden kaçarken Alper’in arabasına binmesi heyecanı doruğa taşıdı.

1-6

Haşmet’in restaurantında işletmecilik yapan Alper’in hayatı ise eşi ve ağabeyini yaptığı kaza ile altüst oldu. İzleyenleri şoke eden trafik kazasında ağabeyini kaybeden Alper eşinin komaya girdiğini öğrendi.

Özgün hikayesiyle izleyenlerini kalbini kazanan dizinin ikinci bölümünde Haşmet’ten kaçan Leyla Alper’in evine sığınmak zorunda kalacak.

Bana sevmeyi Analt ilk bölüm reytingleri göz atarsak; Total’de (3,17 – 11,33) puanla günün 2.sırasında yer almış. AB’de de aynı şekilde (3,59 – 14,11) 2.sırada yer almıştır.

İkinci bölüm tanıtımı: https://www.youtube.com/watch?v=IvPrTz7EKKM

Yönetmenliğini Mesude Eraslan’ın senaristliğini Deniz Akçay’ın kaleme aldığı Bana Sevmeyi Anlat her Cuma saat 20:00’de FOX’ta…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Haber ve görseller, Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteni.

Los Angeles’teki Ulusoy – Tatlıtuğ arkadaşlığı Marmaris’te teknede devam etti!

57bc33a60f2544294c6e9693 x

Geçtiğimiz hafta Çağatay Ulusoy yeni dizisi ‘İçerde’nin tanıtım çekimlerinden sonra soluğu Marmaris’te aldı ve Kıvanç Tatlıtuğ’un teknede misafiri oldu.

Kıvanç Tatlıtuğ eşi Başak Dizer ile çıktığı tekne turunda Çağatay Ulusoy’u da misafir etti. Ay Yapım’ın anlaşmalı iki jön oyuncusu arasındaki bu dostluk, Ulusoy’un Los Angeles’te kaldığı geçen Mayıs ayınında kendisini göstermişti. İki yakışıklı oyuncu Los Angeles sokaklarında dolaşmışlar, sonra da bir mekanda oturup keyifli sohbet yapmışlardı.

Los Angeles sokaklarında birlikte dolaşmışlar ve sohbet etmişlerdi. Kıvanç Tatlıtuğ eşi Başak Dizer ile çıktığı Amerika tatilinde, Los Angeles’te Çağatay Ulusoy ile buluşmuşlar ve bu buluşma sosyal medyada yer almıştı.

Cj8k0yHWsAApCPZ

Bu defa Tatlıtuğ da Çağatay’ı Marmaris tekne turunda misafir etti. İki oyuncu arkadaş birlikte mavi sularda yelken açtılar. Marmaris koylarında dolaştıktan sonra Yunanistan’ın Simi Adası’na doğru yola çıktılar.

İşte o tekne turundan görüntüler:

CqmzLVCWAAAnDoa

CqmzLUJWYAAgEI8

CqmqLdHWEAE3j1D

İki gün boyuncu yeni dizisi için moral depolayan Çağatay Ulusoy, Marmaris dönüşü hızla yeni dizisi ‘İçerde’nin birinci bölümünün çekimlerine başladı.

İçerde dizisi önceki akşam ilk tanıtım fragmanı da, Show Tv ekranlarında seyircisi ile buluştu.

Eylül ayından itibaren Show Tv ekranlarında Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli’nin birlikte oynadıkları polisiye dizide, iki kardeşin birbirlerini bulma hikayesini izleyeceğiz.

Çağatay Ulusoy; denizi, yüzmeyi, dalmayı ve tekne ile dolaşmayı çok seviyor. Kıvanç Tatlıtuğ ile yaptığı bu kısa tatilin hikayesi de böyle… Dostluk ve arkadaşlık…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Bestseller bir roman; Uçurtma Avcısı!

keverest57i

Son okuduğum, oldukça beğendiğim, tavsiye edebileceğim bir roman “Uçurtma Avcısı”. Khaled Hosseını’nin (Halit Hüseyni) yazdığı, Joanna Trollope’nin “Muhteşem!” olarak tanımladığı, Dünyada bestseller bir kitap. Okurken zaman zaman duygulandığım, hatta gözlerimin yaşardığı, bizden Nasrettin Hoca fıkraları ile güldüğüm, Kabil’de Taliban’ın yaptığı insanlık dışı çirkinliklerden tüylerimin ürperdiği anlar oldu.

Herkese okuması için tavsiye edeceğim, roman’ın arka sayfasındaki tanıtımı şöyle:

Emir ve Hasan, Kabilde monarşinin son yıllarında birlikte büyüyen iki çocuk… Aynı evde büyüyüp, aynı sütanneyi paylaşmalarına rağmen Emirle Hasanın dünyaları arasında uçurumlar vardır: Emir, ünlü ve zengin bir işadamının, Hasan ise onun hizmetkârının oğludur. Üstelik Hasan, orada pek sevilmeyen bir etnik azınlığa, Hazaralara mensuptur.

Çocukların birbirleriyle kesişen yaşamları ve kaderleri, çevrelerindeki dünyanın trajedisini yansıtır. Sovyetler işgali sırasında Emir ve babası ülkeyi terk edip Californiaya giderler. Emir böylece geçmişinden kaçtığını düşünür. Her şeye rağmen arkasında bıraktığı Hasanın hatırasından kopamaz.

Uçurtma Avcısı arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları… Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.

Uçurtma Avcısında anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü…

Ben de çok beğendiğim, Emir Cana babasının kız isteme bölümünü aktarmak istiyorum:

“Birkaç dakika hoş beşten sonra , general genzini temizledi. Salon sessizleşti, herkes gözlerini saygıyla kucağına dikti. General başını Baba’ya doğru salladı.

Baba da kendi genzini temizledi. Söze başladı; konuşurken sık sık durup soluklanması gerekiyordu. “General Efendi, Cemile Hanım can… Bugün oğlumla birlikte, evinize büyük bir alçak gönüllülükle geldik. Siler seçkin ve saygın ailelerden… şerefli bir soydan gelen… onurlu, saygıdeğer insanlarsınız… İçim, evinizde bulunduğum şu an… size, soyadlarınıza ve atalarınızın hatırasına… sonsuz bir ihtiram ve… sınırsız saygıyla dolup taşmakta.” Durdu. Birkaç derin soluk aldı. Alnını kuruladı. “Emir can benim tek oğlum… tek çocuğum. Bana çok iyi bir evlat oldu… Umarım nezaketinize layık olur. Emir canla ben… bizi onurlandırmanızı ve oğlumu… ailenize kabul etmenizi rica ediyoruz.”

General başını salladı.

“Sizin gibi bir insanın oğlunu ailemize katmaktan büyük şeref duyarız,” dedi. “Şanınız herkesin malumudur. Kabil’de sizin aciz bir hayranınızdım, bugün de öyleyim. Ailemizin ailenizle birleşmesi, bizim için onurdur.

“Sana gelince, Emir can, seni evime hem bir evlat hem de gözümün Nur’u olan kızımın kocası olarak kabul ediyorum. Acın acımız, sevincin sevincimiz olacak. Umarım, Cemile Hala’nla beni ikinci bir ana-baba sayarsın. Biricik Süreyya’mla mutluluklar dilerim. Hayır dualarımız sizinle.”

İşte böyle Sayın Okurlar. O kadar güzel tasvirler, su gibi akıcı ve doygun.

Şiddetle tavsiye ediyorum. Mutlaka okunması gereken bir kitap…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Çağatay Ulusoy’un yeni dizisi “İçerde” Show’da!

 

CquQRIsWIAEgeQG

Show TV’nin nefes kesen senaryosu ile yeni sezona damgasını vuracak dizisi “İçerde”nin ilk tanıtımı yayınlandı! Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Bensu Soral, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Yıldıray Şahinler, Gözde Kansu ve Çetin Tekindor’un yer aldığı, usta yönetmen Uluç Bayraktar’ın yönetmenliğini üstlendiği “İçerde”nin senaryosunu ise Ertan Kurtulan ve Toprak Karaoğlu kaleme alıyor.

Çağatay Ulusoy’un hayat verdiği Sarp karakteri polis okulunu birincilikle bitirmiştir. Dizi okulun mezuniyet töreniyle başlıyor. Sarp’ın yıllar önce kaçırılan ikiz kardeşi Umut daha sonraki adıyla Mete’de aynı polis okulunda eğitim görmektedir. Mete hayatında giren küçük kız Bensu Soral yani dizideki ismi Melek’in sayesinde sokaklardan kurtulmuş ve Polis okuluna girmiştir.
Sarp ve Umut’un babalarının yıllar önce işlemediği bir suç yüzünden ellerine kelepçe takılarak götürülmesine tanıklık etmeleri hayatlarında yaşadıkları en büyük trajedi olmuştur. Babalarının hapse atılmasından sonra Umut’un kaçırılması iki kardeş arasındaki bağı tamamen koparmasa da yıllar sonra her ikisi de polis olmayı seçerek aynı okulda birbirlerinden habersiz buluşmuştur.
Polis Akademisi’nin mezuniyet töreni gelip çattığında Sarp’ın hocası Yusuf Kaya Sarp’ın babasının kirli oyunlarını gözler önüne sererek meydan okur. Okuldan atılacağını son anda öğrenen Sarp hocasına törende silah çeker ve hapse girer. Sarp’ı savunmaya gelen avukat zamanında kardeşi Mete’ye yardım eli uzatan Melek’ten başkası değildir.

Sarp’ın hapse girmesiyle ikinci planda kalan Mete artık göz önündedir. Hapisten çıkan Sarp ise kötü adamların en güvendiği isim bir köstebek haline gelmiştir. Mete ve Sarp arasındaki çekişme hem aşk hemde aksiyon bazında süregelecektir.

Dün akşam Show Tv ekranlarına gelen fragman bize bazı ip uçları verdi. Sarp ve Umut’un babaları bir takım kirli işlerden hapse girmiştir. Anneleri Füsun Hanım işlettiği mahalle lokantasından kazandığı para ile geçimlerini sağlar. Sarp ve umut annelerinin ellerine sürüp verdiği salçalı ekmekle sokaklarda koşarlar.

Ekran AlıntısıİÇERDE.FRG.1

Birbirlerini kovalayarak büyürler. Mutlu bir çocuklukları vardır.

Ekran AlıntısıİÇ.FRG.2

Daha sonra polis olarak birbirlerini kovaladıklarını gördük.

Ekran AlıntısıİÇ.FR.4

Ve silahları birbirlerine doğrulttuklarını şahit olduk.

Ekran AlıntısıİÇ.FRG.5

Küçük Umut kaçırılır. Yıllar geçer Sarp Polis Akademisi’ne girer. Tesadüfe bakın ki, Umut da ismi değiştirilmiş Mete olarak aynı okulda okumaktadır. Cabbar bir avukat olan Melek’in himayesindedir. Sarp okulu birincilikle bitirir, mezuniyet töreninde konuşmasını yapar ve yaş kütüğüne çiviyi çakar. İki kardeş biri okul birincisi, Mete ikincidir. Ve kardeş oldukları ortaya çıkar.

CqOW2yxWEAA7nIe

Çağatay Ulusoy, oyunculuk uğruna öne sakalını kısalttı. Fragman çekimlerinden sonra sakalını mezuniyet töreni için tamamen kesti.

cats cu + cu

Çağatay Ulusoy, 5 yıl önce 14 Ocak 2011 yılında ilk dizisi Adını Feriha Koydum ile şöhret basamaklarını Show Tv’de tırmanmaya başlamıştı. Şimdi de usta oyuncu olarak onu yeni dizisi “İçerde”de cabbar, gözü pek bir bir polis olarak seyredeceğiz. Aşkları, macera dolu yaşantıları ile iki kardeşin hikayesini izleyeceğiz.

Keyifli Seyirler.

İşte ilk tanıtım Fragmanı:

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizisinin adı değişti!

cats KIVANÇ+TUBA

Ay Yapım, “Siyah Beyaz” projesi ile ilgili basın açıklaması yaptı ve dizinin adı değişti.

Senaryosunu Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat’ın yazdığı, ekim ayında ekrana gelmesi planlanan “Siyah Beyaz” isimli projenin yazım çalışmaları, yazarların isteği üzerine halen sürmektedir. Siyah Beyaz projemiz Ay Yapım bünyesinde sezon ortasında çekime hazır hale gelecektir.

Ortaya çıkan takvim farklılığı nedeniyle, Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün, Ay Yapım’ın “Cesur ve Güzel” adlı yeni bir projesi ile ekim ayında, Star TV ekranlarında olacağını açıkladı.

Kıvanç Tatlıtuğ ve Tuba Büyüküstün’ün başrollerini paylaşacağı dizi Siyah Beyaz dizisinin ertelenmesi ile ilgili bir çok nedenler ortaya çıktı. Çıkan habere göre Siyah ve Beyaz dizisinin iptal edilmediği, senaryo değişikliğine gidilmiş ve dizinin adı da değiştirilmiş “Cesur ve Güzel” olmuştur.

fft99_mf7372260

Siyah Beyaz dizisinin iptal nedeni Tuba Büyüküstün’ün çok fazla erkek dizisi olarak bulması oldu. Bunun yanı sıra Kıvanç Tatlıtuğ ise, dizinin ilk bölümlerinde çok fazla kötü rolde gözüktüğünü ve bunu istemediği ortaya çıktı. Ayrıca senaryo krizi yaşandığı da haberler arasında yerini aldı.

Bu nedenle, ‘Siyah Beyaz’ dizisi ile ilgili Ay Yapım bir açıklamada bulundu. Gecikme nedeniyle dizinin Star Tv’de Ekim ayında yayınlanacak.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Show Tv’den bomba gibi bir gençlik dizisi: “Arkadaşlar iyidir”

arkadaslar-iyidir r

Show Tv’de dikkatimi çeken bir dizinin fragmanları dönüyor. “Arkadaşlar İyidir”. Üç tanıtım fragmanı yayınlandı. Dizinin şarkısı, yıllar önce Melike Demirağ’ın söylediği bir şarkı vardı. “Arkadaş” bana onun sözlerini hatırlatıyor. Biraz duygusal ve buruk. 1974 yılında Yılmaz Güney’in yönettiği aynı adlı filmde Melike Demirağ ile Yılmaz Güney beraber oynamışlar ve o filmde “Arkadaş” şarkısını söylemişti. O dönemin en güzel şarkılarındandı. Bu film ve şarkı ile alakası var mı bilmiyorum. Dizi başlayınca seyredip göreceğiz. Öğrendiğime göre, dizinin yeni yorum jenerik şarkısını Gripin imzasını taşıyormuş.

Show Tv dizilerde atak üstüne atak yapıyor. Asla Vazgeçmem, Aşk Laftan Anlamaz, Gülümse Yeter, Cesur Yürek ve şimdi de Arkadaşlar İyidir dizileriyle atak yaptı. Bir söylentiye göre de Çağatay Ulusoy’un yeni sezon polisiye dizisi “İÇERDE” Show Tv’de gösterileceği söyleniyor. Ama henüz netlik yok.

Biz gelelim yeni bomba, gençlik dizisi ‘Arkadaşlar İyidir’in tanıtımına:

Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği Arkadaşlar İyidir’in başrollerinde; Aslı Melisa Uzun, İdris Nebi Taşkan, Su Kutlu, Akın Akınözü, Hayal Köseoğlu, Cankat Aydos, Didem İnselel, Neslihan Yeldan, Devrim Özder Akın, Ece Dizdar ve Emre Karayel yer alıyor. Usta oyuncu Ahmet Mekin’in ise konuk oyuncu olarak boy göstereceği Arkadaşlar İyidir’in yaratıcı yönetmenliğini Zeynep Günay Tan, yönetmenliğini Deniz Koloş senaryosunu ise Ekin Atalar kaleme alıyor.

Arkadaşlar İyidir’in genel hikayesi ise; Eren Kahraman, Seda Yılmaz, Merve Altınköprü ve Yunus Çağlayan, bir yıl önce üniversitede hazırlık okurken tanışmış olan dört arkadaştır. Birinci sınıfa başlayacakları sene, Seda uzun süredir görüşmediği çocukluk arkadaşı Gizem Subaşı’yla karşılaşır. Seda ve Gizem, bir araya geldikleri ilk andan itibaren eski günlerdeki gibi birbirlerine bağlanırlar. Ancak kısa süre sonra gruptaki dengeler değişmeye başlar. Seda, Eren, Merve, Yunus ve Gizem geçmişin hayaletleriyle yüzleştikçe, yetişkinlik hayatının o kadar da güzel bir şey olmadığını düşünmeye başlarlar. Artık hayatla olan savaşlarında tek başlarına olduklarını fark etmişlerdir. Hayatın her cephesinde tek başına savaşacak, gerekirse yaralanacak ama tekrar ayağa kalkmasını da bileceklerdir. Her şey bir yana, arkadaşlık bu yaralı ruhları iyileştirebilecek midir?

Yapım: O3 Medya
Yönetmen: Zeynep Günay Tan (Genel Yönetmen), Deniz Koloş (Yönetmen)
Senaryo: Ekin Atalar

asli-melisa-uzun-500x500
Aslı Melisa Uzun

idris-nebi-taskan-500x500
İdris Nebi Taşkan

su-kutlu-500x500
Su Kutlu

akin-akinozu-500x500
Akın Akınözü

hayal-koseoglu-500x500
Hayal Köseoğlu

emre-karayel-500x500
Emre Karayel

didem-inselel-500x500
Didem İnselel

neslihan-yeldan-500x500
Neslihan Yelden

ece-dizdar-500x500
Ece Dizdar

pinar-caglar-gencturk-500x500
Pınar Çağlar Gençtürk

devrim-ozder-akin-500x500
Devrim Özder Akın

Dizden görseller:

fbc5bc3861da965ab19482f4bc4302c1_k
ef10baac86b39cfd99c513bf29d8ae8f_k
e8e43a64f14782a2e159fcaf6177e7e2_k
ce073da4d0bca1a2d0902841f03ee93d_k
1285659_1920x1080
549847e0af93b3353aad8f900ea76e0e_k
84841cfe0a721143351b9e4a791c8efb_k
6508a5f47a929c5398394f904bd27e24_k
417c6116625b66baee67ca7fbf2ead8f_k
Show Tv‘nin yeni dizisi “Arkadaşlar İyidir” önümüzdeki Pazar akşamı (28 Ağustos Saat:20:00) ekranlarda olacak!
Ben merak içinde bekliyorum, sizleri bilemem!
İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Haber ve görseller Show Tv. resmi internet sayfasından alınmıştır.

Geçen Haftanın (15 – 21 Ağustos 2016) en çok izlenen dizileri!

cats 22 ağustos

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 15 – 21 Ağustos 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Bu hafta 17 dizisi gösterime girdi. Total ve AB’de aldıkları reyting puanlarına göre 10 dizi sıralamaya girdi.

Total’de Atv’nin yaz dizisi, Seviyor Sevmiyor aldığı 5,53 puan ile 1.sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında ise, Kanal D’nin Hayatımın Aşkı 2,49 puanla yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında da gene Atv’nin Seviyor Sevmiyor aldığı 5,71 reyting puanı ile yer aldı. AB’de 10.sırasında ise Hayatımın Aşkı, 2,54 puanla yer aldığını gördük.

Bu hafta Kanal D’nin yeni iddialı dizisi Bodrum Masalı 1.bölümü ile ekranlarımıza geldi. Perşembe akşamı yayınlanan dizi, aynı gece Yüksek Sosyete’nin ardından 2.sırada yer aldı. Başrollerini Timuçin Esen, Şevval Sam ve Murat Aygen oynadığı dizide, Alperen Duymaz ve Dilan Çiçek Deniz gibi, yeni başarılı genç yüzlerde yer aldı.

Bu hafta Gülümse Yeter 5.bölümü ekranlara geldi. Ama haftanın dizileri arasında ilk beşe giremedi.

Kanal D’nin “Kanıt: Ateş Üstünde” ve Şahane Damat Salı gecesi ekranlarımızda. Her iki dizide haftanın dizieri arasında il ona girmediklerini gördük.

Bir hafta aradan sonra “Tatlı İntikam” yeni bölümü ekranlara geldi. Kendi gününde Total2de 2.sırada, AB’de 1.sırada yer alsa da, ilk onda Totalde, 9.sırada ve AB’de 7.sırada yer aldı.

Reyting Nedir?
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Seviyor Sevmiyor 6.Bölüm (Atv)……………………5,53 – 20,69

2.No:309 Özel 10.Bölüm (Fox Tv)……………………5,29 – 19,03

3.Aşk Laftan Anlamaz 8.Bölüm (Show Tv)………..4,96 – 17,82

4.Hayat Sevince Güzel 10.Bölüm (Fox Tv)…………4,47 – 15,29

5.Yüksek Sosyete 9.Bölüm (Star Tv)………………….4,26 – 15,61

6.Gülümse Yeter 5.Bölüm (Show Tv)…………………4,24 – 14,92

7.Bodrum Masalı 1.Bölüm (Kanal D)…………………3,17 – 11,60

8.Rüzgarın Kalbi 1.Bölüm (Fox Tv)……………………3,09 – 13,02

9.Tatlı İntikam 19.Bölüm (Kanal D)…………………..2,72 – 10,71

10.Hayatımın Aşkı 13.Bölüm (Kanal D)……………..2,49 -9,30

 

AB’de ilk 10 :

1.Seviyor Sevmiyor 6.Bölüm (Atv)…………………5,71 – 20,41

2.No:309 10.Bölüm (Fox Tv)………………………..4,56 – 17,30

3.Aşk Laftan Anlamaz 8.Bölüm (Show Tv)……..4,47 – 16,85

4.Yüksek Sosyete 9.Bölüm (Star Tv)……………….4,12 – 16,79

5.Hangimiz Sevmedik 2.Bölüm (TRT1)……………3,59 – 12,27

6.Gülümse Yeter 5.Bölüm (Show Tv)……………….3,44 – 11,93

7.Tatlı İntikam 19.Bölüm (Kanal D)………………….3,08 – 12,22

8.Rüzgarın Kalbi 1.Bölüm (Fox Tv)……………………2,70 – 12,24

9.Hayat Sevince Güzel 10.Bölüm (Fox Tv)…………2,56 – 8,89

10.Hayatımın Aşkı 13.Bölüm (Kanal D)……………..2,54 – 9,01

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.Seviyor Sevmiyor : ATV’nin yeni dizisi uzun bir aradan sonra 6.bölümü ekranlara geldi. AB’de aldığı 5,71 reyting puanı ile 1.sırada yer aldı. Seviyor Sevmiyor 6. yeni bölüm yine ortalık karışıyor. Yapımcılığını MF Yapım’ın üstlendiği başrollerinde Zeynep Çamcı, Gökhan Alkan, Gonca Sarıyıldız, Yiğit Kirazcı, gibi isimlerin yer aldığı Seviyor Sevmiyor 6. yeni bölüm ekranlara geldi. Yayınlanan son bölüm ile izleyenleri ekrana kilitledi. İlgi çeken romantik komedi türünde…

SEVİYOR_SEVMİYOR

 

2.No:309 : Fox Tv’nin bu güzel aşk dizisinin 10.bölümünde Total’de aldığı 5,29 puanla 2.sırada yer almıştır. Babaanne İsmet’in eve yerleşecek olması Lale ve Onur’u strese sokmuştur.. Aynı odada kalıp sürekli evli numarası yapmak zorunda kalacaklardır.. Bundan sıyrılmanın yollarını ararlar.. Bu arada düğün hazırlıklar tam gaz devam etmektedir. İsmet’in Onur ve Lale’yi yakınlaştırmak bir sürprizi daha vardır.. İkisini doğuma hazırlık kurslarına gönderir.

11 no.309

 

3.Aşk Laftan Anlamaz : Bi Yapım-Burak Sağyaşar’ın, Hande Erçel ile Burak Deniz’in başrolü oynadıkları dizinin 8.bölümünde Total’de aldığı 4,96 puanla 3.sırada yer almıştır.

Fazla Emine ve Fadik yüklemesi bünyeye zarar, bir kere daha anladık bu bölüm… Yine Hayat’a kısmet arayışındaydılar. Gerçi Hayat’a kısmet ararken Fadik’e buldular. Emine ve Fadik’e bu bölüm de bol bol yer vermişlerdi. Hayat ve Murat’tan daha çok gördük ikisini… İzleyiciyi gerçekten sıkan karakterler bunlar ve yanlarına bir de Fadik’in kısmeti eklendi, tam oldu. Komik bir karakter yazmaya çalışmışlar ama yine pek olmamış. Daha çok sahneleri bitse de gitsek modundaydı. Ayrıca senaristler yazdıklarını unutuyor diye korkmaya başladık, çünkü Emine en son Hayat’a görücü bulmaktan vaz geçmiş ve “Kızımın mutluluğu, istekleri her şeyden önce gelir,” demişti. Ne değişti acaba iki bölümde? Göremedik de…

 

ask-laftan-anlamaz-8-bolum-fragmani-murat-direm-ile-evlenecek-mi

 

4.Hayat Sevince Güzel : Fox Tv’nin sevilen dizisi Hayat Sevince Güzel’in 10.Bölümünde, aldığı 4,47 reyting puanı ile 4.sırada yer almıştır.

Savaş ve Zarife’nin aşkı bütün engelleri rağmen tam hız devam etmektedir. Rüstem ağa zehirli atık yüzünden tarlasındaki ürünü kaybedince, bunun sorumlusu olarak Salih’i gösterir. Salih nezaretteyken Zarife ve Savaş onun masumiyetini kanıtlamak için ellerinden geleni yaparlar. Bir yandan Salih’i aklamaya çalışırken çıktıkları bu yolculukta birbirlerini de deli gibi kıskanırlar. Eee ne demişler seven insan kıskanır. Bu duyguyu hisseden sadece yeni âşıklar değil elbet. Barış da aşkını kalbine gömmeye çalışsa da hala Zarife’yi deliler gibi kıskanmaktadır. Zeynep de onu kıskanır umutsuzca. Bakalım Zeynep bu defa aşkına karşılık bulabilecek mi? Osman ve Samet arasında Emine için girdikleri büyük rekabet hala sürmektedir. Bakalım sonunda güzel Emine’nin kalbini hangisi kazanmayı başaracak. Geleneksel Şıpıldak şenliği bölümün en eğlenceli ve renkli bölümü. Köy içinde bir sürü rekabete ve komik yarışmaya sahne olacak Şıpıldak şenliğinde aynı zaman önemli bir de güzellik yarışması var. Savaş’a inat, Zarife’nin de katıldığı bu çok önemli güzellik yarışmasını acaba kasabanın hangi kızı kazanacak?

57b2bd5718c7732ec836925e

 

5.Yüksek Sosyete : Star Tv’nin sevilen dizisi 9.bölümünde Total’de aldığı 4,26 reyting puanı ile 5.sırada yer almıştır. Yüksek Sosyete’nin 8. bölümünde Kerem’in, Cansu’ya gerçekleri itiraf ettiği sırada Mert’in trafik kazası geçirmesi merakla beklenen sahneyi 9. bölüme taşıdı. Yüksek Sosyete’nin dün yayınlanan 9. yeni bölümünde Mert kazayı atlatmayı başardı. Hatta Ece, yaşananların etkisiyle Mert’e itirafta bulundu ve ikili sevgili oldu. Bu gelişmeler de Kerem ile Cansu arasındaki tüm engelleri kaldırdı. Ece, Mert’e evde yemek hazırlarken, Cansu elbisesinin yırtılmasından ayakkabısının topuğunun kırılmasına kadar yaşanan tüm aksiliklere rağmen Kerem ile yemeğe çıkmayı başardı. Çiftlerin buluşmasına romantik anlar damga vurdu.

yüksek soyete 9.bölüm

 

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

Hayat Sevince Güzel, Hangimiz Sevmedik, Gülümse Yeter, No:309, Aşk Laftan Anlamaz, Yüksek Sosyete, Bodrum Masalı, Rüzgarın Kalbi, Tatlı İntikam, Seviyor Sevmiyor ve Hayatımın Aşkı her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Fox Tv ve Kanal D 3 dizi. Show Tv 2 dizi. Atv ve Star birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Fox Tv 3 dizi. Kanal D 2 dizi. Star, Atv ve TRT1 birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Total’de ve AB’de 3’er ile Fox Tv ve Kanal D haftanın birinciliğini paylaşmışlardır.

Geçen hafta dizilerde biraz kıpırdanma gördük. Kanal D’de “Bodrum Masalı” gibi güçlü bir gençlik dizisi yayına girdi. Bu hafta boyunca 17 dizi gösterime girdi ve 10 tanesi de ilk onda yer aldı. Yeni sezon dizleriyle beraber yeni diziler de geliyor. Evlat Korkusu, Vatansever, Arkadaşlar İyidir, Cesur Yürek, Bana Sevmeyi Anlat ve Ay Yapım’da Çağatay Ulusoy’un çok iddialı polisiye dizisi “İçerde” geliyor. Bu dizilerin çekimleri başladı. Ay sonuna doğru yeni tanıtım fragmanlarını ve Eylül ayından itibaren de ilk bölümlerini ekranlarımızda göreceğiz.

Çekimleri hızla devam eden Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli ve Bensu Soral’ın polisiye dizisi İçerde, adından sosyal medyada sıkça söz ettiriyor. Çağatay Ulusoy oyunculuk adına yine imajında değişiklik yaparak, saçlarını 3 numaraya vurdurdu. Delibal filminde bıraktığı sakalını da kesti. Onu tekrar yepyeni bir imaj ve karakterde izleyeceğiz.

cats cu + cu

Çağatay Ulusoy’un önceki hali ve son hali görülüyor. Ulusoy, Sarp karakteri olarak hırslı, gözü pek polisi canlandıracak. İçerde; Eylül ayında gösterilecek diziler arasında iddialı olacak bir yapım.

Eski sezon dizilerinin yeni bölümlerinin çekimlerine başladı ya da başlayacak. Eylül ayından itibaren yarışa katılacaklar. Kıvanç Tatlıtuğ (Siyah Beyaz), Halit Ergenç (vatansever) ve Kadir Doğulu, Seda Balkan ve Mustafa Üstündağ’ın yeni dizisi “Bana Sevmeyi Anlat” merakla beklenen diziler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.

Bodrum Masalı’nda, masalımsı aşklar izleyeceğiz!

Cl8v_SPWYAAK9GV

Geçtiğimiz Perşembe akşamı Kanal D’nin “Bodrum Masalı” adlı yeni dizisi ekranlara geldi. Akıcı sunumu ile göz doldurdu.

Bodrum Masalı, yapımcılığını TMC – Erol Avcı, yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin ve senaryosunu Başar Başaran ve Emre Özdur kaleme almış. Başrollerini Timuçin Esen, Şevval Sam, Murat Aygen, Alperen Duymaz, Toprak Sağlam, Dilan Çiçek Deniz ve Hilmicem İntepe gibi oyuncular paylaşıyor.

Evren Ergüven pek çok otel sahibi varlıklı ve hırslı bir adamdır. Karısı Yıldız, oğlu Ateş ve kızı Su ile birlikte İstanbul’da görkemli bir hayat sürmektedir, Otellerinin büyük kısmının olduğu Bodrum’da ise ikinci bir kadınla kurduğu gizli bir yaşamı vardır. Evren’in bu düzeni İstanbul’da ani iflasıyla bozulur ve ailecek Bodrum’a gelirler.

ClzU0ZqWMAAA7Ur

ClzEYBhXEAAt4bu

Ailenin elinde avucunda Bodrum’da Yıldız’ın babasından miras eski bir ev ve küçük bir otelin yarı hissesinden başka bir şey kalmamıştır. Ergüven Ailesi lüks yaşamlarını terk etmek, o köhne eve taşınmak ve küçük otelle hayata yeniden başlamak zorunda kalırlar. Evi tamir ederler, oturacak hale sokarlar, öyle ki tuvaleti tamir ettirecek paraları bile yoktur.

Cly4O-vWYAAS6kx

Ne var ki otelin öbür yarısı Evren ve Yıldız’ın hayatları boyunca adını ağızlarına almamaya yemin ettikleri birine aittir. Faryalı adıyla tanınan kişi Yıldız’ın Evren’den önceki sevgilisidir. Evren’e kalırsa Yıldız onu hiç unutmamıştır. Yıldız’ın ise Evinin tam karşısına taşınan kocasının Bodrum’daki sevgilisinden henüz haberi yoktur.

ClzsShpWYAE7WqT

Bütün bu sırlardan habersiz olan Ateş ve Su kolejden hayallerinden arkadaşlarından zengin ve güvenli hayatlarından kopacak Bodrum’da hayatın ve ailelerinin hiç bilmedikleri yüzünü öğreneceklerdir.

ClzkOenWYAAODUu

Clz2Ke1XIAUdFtb

Ve bölüm sonunda Ateş babasının gizli aşkını öğrenir, bir sabah babasını evden çıkarken görür ve adeta şok olur.

Clz711ZWIAAxGsf

Cl34yOPWAAA9ySh

Cl3ZXBMWIAAvnft

Cl3wjNHWgAAcEFH

Cl3krzYWkAAlJRB

İlk bölümü ben tuttum. Gerçek hayatta, yaz aşklarının yaşandığı Bodrum’da şimdi de, ‘Bodrum Masalı’nda: Anneler – babalar, gençler arasında tap-taze aşklar yaşanacak. Bu aşklar masalımsı bir dille anlatılacak! Baba Evren ile metresi Gözde; Faryalı ile gençlik aşkı Yıldız: Yakışıklı Ateş ile güzel zengin kız Alara; Kelebek ile Su arasında yaşanacak aşları izleyeceğiz.

İlk bölümde izleyiciden tam not alan “Bodrum Masalı” reytinglerde de geçer not aldı. Total’de; Yüksek Sosyete’nin ardından, 3,17 reyting puanı ile 2.sırada, AB’de gene 5.sırada yer almıştır.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller, Bodrum Masalı resmi Twitter Hesabı sayfasından alınmıştır.