Aylık arşivler: Şubat 2021

Geçen 7. Haftanın (15 – 21 Şubat 2021) En Çok İzlenen Dizileri!

 

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 15 – 21 Şubat 2021 Tarihleri arasında Yılın 7.Haftasında, 6 Ulusal kanallarımızda ekranlara gelen 34 dizi arasında en çok seyredilen, Total’de ve AB’de ilk ona giren öne çıkan haftanın dizileri aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

15 ŞUBAT PAZARTESİ (5 Dizi): Yasak Elma (Fox), Çukur (Show), Sefirin Kızı (Star Tv),  Uyanış Uyanış: Büyük Selçuklu, (TRT1), Maraşlı (Atv)

16 ŞUBAT SALI (4 Dizi) : Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (Atv), Masumlar Apartmanı (TRT1), Baraj (Fox Tv), Hekimoğlu (Kanla D)

17 ŞUBAT ÇARŞAMBA (5 Dizi):  Sadakatsiz (Kanal D), Kuruluş Osman (Atv), Benim Adım Melek (TRT1), Doğduğun Ev Kaderindir -DEK (Tv8), Sol Yanım (Star)

18 ŞUBAT PERŞEMBE(4 Dizi):  Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Mucize Doktor (Fox), Alev Alev (Show  Tv), Akrep (Star)

19 ŞUBAT CUMA (6 Dizi) : Kırmızı Oda (Tv8), Arka Sokaklar (Kanal D),  Son Yaz (Fox), Ramo (Show), Akıncı (Atv), Seni Çok Bekledim (Star Tv)

20 ŞUBAT CUMARTESİ (4 Dizi): Kuzey Yıldızı (Show Tv), Gönül Dağı (TRT1), Sen Çal Kapını (Fox), Kardeşlerim (Atv)

21 ŞUBAT PAZAR (6 Dizi): Menajerimi Ara (Satar Tv), Tövbeler Olsun (TRT1), Arıza (Show Tv), Kefaret (Fox), Hercai (Atv), Toz Koparan (TRT1)

 

Haftanın En Çok İzlenenleri
TOTAL GRUBU:
1- KURULUŞ OSMAN 46.Bölüm Atv…………………..13,48
2- BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA 84.Bölüm Atv…..12,74
3- SADAKATSİZ 18.Bölüm Kanal D…………………… 11,25
4- EDHO 182.Bölüm Atv………………………………….. 11,22
5- MASUMLAR APARTMANI TRT1 22.Bölüm…… 11,09
6- GÖNÜL DAĞI 17.Bölüm TRT1………………………..10,35
7- UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 21.Bölüm TRT1…10,27
8- KIRMIZI ODA 25.Bölüm TV8……………………….. ..8,8
9- ARKA SOKAKLAR 578.Bölüm Kanal D………….. .8,51
10- YASAK ELMA 98.Bölüm Fox Tv…………………….7,98
AB GRUBU
1- MASUMLAR APARTMANI 22.Bölüm TRT1……. 14,12
2- SADAKATSİZ 18.Bölüm Kanal D…………………… 12,23
3- UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 21.Bölüm TRT1…11,84
4- KIRMIZI ODA 25.Bölüm TV8……………………….. 11,16
5- GÖNÜL DAĞI 17.Bölüm TRT1………………………. 10,02
6- EDHO  182.Bölüm Atv…………………………………….9,64
7- KURULUŞ OSMAN 46.Bölüm Atv ……… ………….9,40
8- BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA 84.Bölüm Atv……8,80
9- MUCİZE DOKTOR 50.Bölüm Fox Tv……………… 8,59
10- YASAK ELMA 98.Bölüm Fox Tv…………………… 7,64
ABC1 GGRUBU 
1) MASUMLAR APARTMANI 22.BÖLÜM TRT1…..14,32
2) KURULUŞ OSMAN 46.Bölüm Atv…………………..13,59
3) SADAKATSİZ 18.Bölüm Kanal D…………………… 13,12
4) UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU 21.Bölüm TRT1.. 11,65
5) GÖNÜL DAĞI 17.Bölüm TRT!………………………. 11,30
6) BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA 84.Bölüm Atv…. 11,11
7) KIRMIZI ODA 25.Bölüm Tv8…………………………11,01
8) EDHO 182.Bölüm Atv…………………………………. 10,29
9) YASAK ELMA 98.Bölüm Fox Tv……………………. 8,80
10) MUCİZE DOKTOR 50.Bölüm Fox Tv…………….8,59

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’de Total’den iki, AB’den üç dizi yer alıyor.

1.MASUMLAR APARTMANI (TRT1) : OGM Pictures’in yapımcısı olduğu Masumlar Apartmanı dizisi her hafta olduğu gibi AB Grubunda 22.bölümde aldığı 14,02 reyting ile 1.sırada yer alıyor.

Naci’nin ambulansa bindirilişini izleyen Safiye, olanlar için kendini suçlar. Onunla görüştüğü için olmuştur her şey. Çareyi, kendini eve kapatıp temizliğe vermekte bulur. İnci’nin ise Naci’nin durumundan sorumlu tuttuğu kişi başkasıdır. Bir yandan Han’ın kendisi için yaptırdığı dairede Ceylan’ın künyesini bulması, bir yandan da Naci’ye olanlar İnci’yi allak bullak etmiştir Han ise İnci’yle aralarındaki gerginlik yüzünden gece eve çok geç gelir. Bu durum, İnci’nin şüphelerini iyice artırır. Esra’nın apartmana taşınacağını öğrenen Gülben’in ise başka planları vardır. Bu arada Han, son birkaç gündür yaşadığı zorlukları bir daha yaşamamak için bir adım atmaya karar verir. Ancak bu adım, onu çok daha zor bir durumda bırakacaktır.

 

2.KURULUŞ OSMAN (ATV) : Burak Özçivit’in başrolü oynadığı Atv’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman haftanın dizileri arasına bu hafta Total Grubunda  46.bölümde aldığı 13,48 reyting puanı ile geçen hafta olduğu gibi 2.sırada yer alıyor. 

Geçen bölümde Moğollardan kaçarken yaralanan Osman Bey, gördüğü rüyanın ardından Şeyh Edebalı’nın manevi desteğini alarak tüm cephelerde hürriyet mücadelesini başlatıyor! Osman Bey, Dündar-Alişar ittifakının planına nasıl karşılık verecek? Osman Bey ve Bala Hatun arasındaki sürpriz gelişme ne olacak? Dündar, Kayı Obası’nda planladığı darbe başarılı olacak mı? Osman Bey ve Alplerinin Balgay ve Moğollara karşı hamlesi ne olacak? Alişar’la evlenen Aygül, Osman Bey’den intikam almak için ne yapacak?

 

3.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ATV) : Bir Zamanlar Çukurova kendi gününde her hafta birinci sırada yer almaya devam ediyor. Bu hafta 84.Bölümünde Total grubunda 12,74 puan ile Haftanın dizileri arasında 3.sıraya yükseldi.

Ve Hünkar Yaman’ın katili ortaya çıkar. Züleyha’nın İstanbul’da geçmiş yıllarda 2 kocasını öldürdüğünü ve ağabeyi Müjgan’ın babasının kalp krizi raporu vermesi dosyalarını bulur ve annesinin katili olduğu ortaya çıkmaz üzeredir. Demir bey gırtlağını sıkar, Behice elinden zor kurtulur. Behice’nin sonu yaklaşıyor.

 

4.SADAKATSİZ (KANAL D) : Ekranlara gelen Sadakatsiz her hafta Kanal D ekranlarında ilgi ile izlenmeye devam ediyor. Dizi AB grubunda 18.bölümde  aldığı 12,23 puanla geçen hafta olduğu gibi 4.sırada yer alıyor.

Asya’nın dönüşü ve Derin’e karşı kazandığı zafer, Derin’i sürpriz hamleler yapmaya iter. Ali’nin evden gitmesinin ardından büyük bir vicdan azabı yaşayan Volkan’ı bambaşka sorunlar beklemektedir. Yaşanan gelişmeler sürpriz yüzleşmelere zemin hazırlarken, ortaya çıkan hangi beklenmedik gerçek birden fazla kişinin hayatını kökünden değiştirecektir? Volkan

 

5.UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU (TRT1) : Tarihi içerikli Selçuklu dönemini anlatan dizi beğeni ile izleniyor. AB Grubunda 21.bölümde aldığı 11,84 reyting puanı ile 4.sırada yer alıyor.

Melikşah, Kuvel Kalesi’nin fethi için ordusunu güçlendirmek adına harekete geçmiş, Zübeyde’nin önerisiyle Berkyaruk’tan çelik kervanı getirtilmesini kararlaştırmıştı. Ne var ki; Zübeyde’nin getirttiği çelik kervanı, Terken’in emriyle Tacülmülk’ün Sabbah’la birlik olup oynadığı tehlikeli bir oyunla basılmış; Selçuklu için son derece mühim olan çelikler ve yapımı uzun zaman alan mancınık yayları da Batıni ve Haçlı ittifakının eline geçmişti. Selçuklu’yu zor duruma düşürdüğünü anlayan Terken, Tacülmülk’e mancınık yaylarını geri getirmesi için emir verecektir. Bu durum Tacülmülk ile Sabbah’ın tehlikeli ortaklığını hangi yönde etkileyecektir?

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda:  TRT1 ve Atv 3 dizi. Kanal D 2 dizi. TV8 ve Fox Tv birer dizi ile yer alıyorlar.

AB’de; TRT1 ve ATV 3 dizi. Fox Tv  2 DİZİ.  Kanal D ve  TV8 birer dizi ile yer alıyor.

HAFTANIN KANALI 

Bu hafta Total ve AB’de 3’er dizi ile Atv ve TRT1 haftanın kanalı oldular.

 

ATV’de YENİ DİZİ; KARDEŞLERİM

NGM Medyanın Yapımcısı olduğu Kardeşlerim dizisi Atv’de Cumartesi akşamı ilk bölümü ekranlara geldi.

Oyuncu Kadrosu ve oynadıkları karakterler şöyle:

Akif Atakul (Celil Nalçakan), Kadir Eren (Halit Özgür Sarı), Suzan Manyaslı (Ahu Yağtu), Orhan Eren (Cüneyt Mete), Şengül Eren (Fadik Sevin Atasoy), Asiye Eren (Su Burcu Yazgı Coşkun), Ömer Eren (Yiğit Koçak), Emel Eren (Aylin Akpınar), Onur Seyit Yaran (Doruk Atakul), Cihan Şimşek (Oğulcan Eren), Simge Selçuk, Damla Su İkizoğlu.

Kardeşlerim dizi bakalım izleyici tarafından sevilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Balcılar-Blog Sayfası

Hala Behice Bakamadığı Uçuruma, Geri Geri Giderek İntihar Ediyor!

“Bir Zamanlar Çukurova” milyonlarca kişinin Atv ekranlarında takip ettiği fenomen bir dizi. Ben de ilk günden bu yana ilgi ile izliyorum. 84 Bölüm geride kaldı. Bu Akşam Saat:20’de ATV ekranlarında 85.bölüm geliyor. Herkesin kendisinden nefret ettiği hala Behice karakteri bu akşam kendi cezasını kendi verecek.

Geçen hafta seyredenler hatırlayacaktır. Şehir Kulübünde Züleyha annesi Hünkar Yaman’nın katili olduğunu elindeki dosya ile herkesin içinde yüzüne haykırır. Bıçak bulundu Behice… Behice katil olduğunu ele verircesine, dili damağı kurur. Hünkar hanımı bıçakladığı bıçağı göle atmıştı. Kendinden o kadar emindir ki, mümkün değil, kimse bulamaz diye ifşa etti. Şermin Hanım da Katil olduğunu herkesin içinde söyler. Müjgan’ın ağzı bir karış açık kalır.

Züleyha İstanbul’dan gelen bilgilere göre, eski iki kocasının kalp krizinden öldüğünü ve ölüm raporlarını ağabeyi, Müjgan Hekimoğlu’nun babası imzaladığı belgeleri Müjgan’a verir. Şayet Hünkar Hanımı zehirleyerek öldürseydi Halan, raporunu sen mi verecektin diye Müjgan’nın suratına haykırır. Mahkemeden hakimden, hapishaneden kork mu yarsan Demir’den kork. Demir seni kendi elleriyle öldürecek. Dr.Müjgan kendi vicdan muhasebesini yapmış ve halasının suratına söylemişti. Kısacası o da halası Behice’nin nasıl bir kadın olduğunu öğrenmiştir.

Diğer taraftan Fekeli’nin yeğeni Fikret; Fekeli’nin suratına Adnan; “Yaman benim babam” diye öfkeyle haykır.

Uçurum kenarında Fekeli, Demir ve katil zanlısı Behice elleri tabanca ile karşı karşıya gelir. Demir elindeki tabancayı Behice’ye çevirir. Behice’nin elinde de tabanca Demir’e karşıdır. Demir; “Hadi vur beni..” diye haykırır. Behice sırtı uçuruma dönün geri geri gider. Tahminim uçurumdan aşağı düşecek ve ölecektir. Kendi ölümünü görmemek için geri geri uçuruma gider ve kendi ölüm fermanını imzalar. Züleyha,  gözleri fal taşı gibi açık onları seyreder.

Lafın kısası bu akşam Atv ekranları karşısına, sıkı sıkı koltuğunuza oturun, hop oturup, hop kalkacaksınız.

Keyifli Seyirler

Abdurahman Balcılar

 

Çağatay Ulusoy’un “Birdie” Kısa Filmi.

 

Çağatay Ulusoy çok yönlü bir sanatçımız. O bir dizi oyuncusu. O bir Sineme oyuncusu. O bir senaryo yazarı. O bir yapımcı. O bir bir kısa film yapımcısı. Yani kısacası, on parmağında on marifet olan bir sanatçımız. Onu takdir ediyor, onunla gurur duyuyorum.

Çağatay Ulusoy, on yıllık birikiminin meyvesini vermeye başladı. O on yıldır kamera karşısında oynadı, hem de çekim aralarında kameraları inceledi, çekim açılarını kontrol etti. Sanki bir kameraman gibi, yer yer onları sevdi, okşadı.

Ve Los Angeles – Santa Monica da tek başına kaldığı evinde gece-gündüz uzun uzun düşündü. Bir kısa film yapmaya karar verdi. 5-6 deneme çekimi yaptı, kurguladı. Sonunda “Birdie” kısa filmini çekti.

Çağatay Ulusoy’un senaryosunu yazıp yönetmenliğini yaptığı “Birdie” adlı kısa film ortaya çıktı. Başrolünde Turgay Tanülkü oynadı. Bu filmde kardeşi Atalay Ulusoy ikinci yönetmenliğini yaptı. Atalay’ı; 5 Aralık 2018 Hakan: Muhafız Netflix Gala gecesinde tanışmış, konuşmuştuk. Londra’da okuduğunu söylemişti. Londra Sanat Üniversitesi Film yapımcılığı diploması almış ve ağabeyi Çağatay’ın kısa film ve dizilerinde yapımcı yardımcılığı yapmaya başlamış. Şimdilerde de Yeşilçam dizi setinde çalışıyormuş.

Ulusoy kardeşlerin emek verdiği “Birdie” kısa filminin konusu şöyle:

Halit, ahşap evinde bir göl kenarında yalnız yaşayan ve yaşamak için amatör balık tutan yaşlı bir yetişkin. Bir gün hastaneye gider ve ameliyat gerektiren bir bacak problemi teşhisi konur. Yeterli parası olmadığı için umutsuzca evine geri döner. Ancak ertesi gün yolu yaralı bir saka kuşuyla kesişir. Bu saka kuşu hayatında önemli bir yer tutuyor, Halit de hayatında.

Ve Çağatay bu kısa filmini Festivallerde yarışmalara sokmaya karar verdi. Geçen yıl Santa Monica Film Festivalinde yer aldı.  ve Montecatini Uluslararası Kısa Film Festivalinde de yer almıştı. Ama dereceye giremedi.

 

Çağatay Ulusoy kısa filmi “Birdie” çok emek verdi. Saatlerce ekran başında oturdu, filmin her santimetre karesinde göz nuru var.

 

Birdie, Bu yıl da; 24 – 28 Mart’ta yapılacak 18. Oxford Film Festivali’nde gösterime girecek. Biz bu kısa film, Birdei yapımını Nisan başından itibaren izleyeceğiz.

Ulusoy kardeşlere başarılar diliyor, ilerleyen yıllarda çok güzel işlere imza atmaları ve ödüllendirilmeleri dileklerimle…
Saygılarımla
Abdurrahman Balcılar

 

Kağıttan Hayatlar Çok Yakında..

Çağatay Ulusoy‘un 3.sinema filmi geçtiğimiz yıl çekildi. Pandemi nedeniyle sinemaların kapalı olması nedeniyle bu film Netflix dijital kanalında yayınlanacak. Başlangıçta filmin adı Mücadele Çıkmazı olarak belirlendi. Bu ad ile anıldı ve bu güne kadar Mücadele Çıkmazı olarak adı yayınlandı. Hafta içinde Netflix dizinin adını değiştirdi ve Kağıttan Hayatlar olarak belirledi.

Bu güne kadar 15 Mart 2021 tarihinde yayınlanacağı biliniyordu. Netflix yayın gününü de netleştirdi, 12 Mart 2021 Cuma günü Netflix dijital kanalında yayınlanacağını bildirdi.

Çağatay Ulusoy’un kağıt toplayarak hayatını kazanan bir babayı canlandırıyor. Filmin adının Mücadele Çıkmazı yerine, “Kağıttan Hayatlar” olması daha isabetli olmuş. Milyonlarca izleyicinin merakla beklediği bu filmde baba Mehmet‘in hayatı oldukça dramatize edilerek anlatılıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Can Ulkay oturuyor. Ünlü yönetmen 2017 yılında Ayla filmi, 2018 Müslüm ve 2019 yılında Türk İşi Dondurma filmleri ile tanınmıştır.

12 Mart’ta ekranlara gelecek “Kağıttan Hayatlar” ağır bir drama filmi. geçen yıl Aras Bulut İynemli’nin “7.Koğuştaki Mucize” filmi ile sinema koltuklarında çok ağlamıştık. Bu yıl da Çağatay Ulusoy’un “Kağıttan Hayatlar” dijital filmi ile ekran başında göz yaşı dökeceğiz.

Filmde Çağatay Ulusoy (Mehmet), Emir Ali Doğrul (Ali), Turgay Tanülkü (Tahsin Baba), Ersin Arıcı, Selen Öztürk, Rüzgar Diricanlı, Özay Oğuzhan Dilekoğlu, Erdem Eren Ayaş ve Yalgın Yeter rol alıyor.

YouTube da Kağıttan Hayatlar’ın resmi fragmanı yayınlandı!

https://www.youtube.com/watch?v=9a1My9KeSVw

Tanıtım fragmanı 1 mart Pazartesi günü yayınlandı, üstte izleyin. Çağatay Ulusoy’un Kağıttan Hayatlar filminin tamamı 12 Mart günü Netflix’te…

İyi Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Taner Ölmez’in Oyunculuğu ve Sesi!

Taner Ölmez şu sıralarda Mucize Doktor dizisinde “Ali Vefa” karakterini oynuyor. Bana göre oyunculuğu süper, ayakta alkışlanacak cinsten. Onu Medcezir dizisinde ‘Mert’ karakteri olarak tanıdım. Bana keyif veren, güldüren bir oyuncumuz. Medecir’de dizi içinde söylediği parçalara bayılmıştım. Medcezir dizisinin 61.bölümünde ‘Zülüf’ türküsünü söylemişti. Bölüm içerisinde daha bir çok parça söylemiştir. Çok güzel sesi ve gırtlağı var, kendisini dinlettiriyor.

Medcezir’de Çağatay Ulusoy ile 2013  – 2015 yılları arasında oynamış, Mert karakteri olarak, ağabeyim dediği Yaman’a yaptığı şakalar ile sevenlerini çok güldürmüştür.

Amatör olarak şarkı söyledikleri “Barabar” adlı bir grubu var. Grubun solisti Taner Ölmez. Serkan Keskin ve Fırat İkisivri birlikte çalıp söylüyorlar. Grup üyeleri bazen resimde görüldüğü gibi 7 kişi de olabiliyor. Doğal ortamlarda anonim türküler çalıp, söylüyorlar.

Fox Tv’de “Mucize Doktor” dizisinde zaman zaman güldürüyor, bazen de ağlatıyor.

Dizi YouTube’de 2 milyon aboneye ulaşmış. Dizinin başrollerinde Taner Ölmez, Onur Tuna, Sinem Ünsal, Hazal Türesan, Fırat Altunmeşe, Hakan Kurtaş ve Murat Aygen gibi oyuncularımızla paylaşıyorlar. Evet, Mucize Doktor çok seyredilen ve reytingleri de iyi olan bir dizi…

Taner Ölmez’e oyunculukta ve sesi ile katıldığı grubunda başarılarının devamını diliyorum. Gerçekten takdir ediyor, onu seyretmek bana keyif veriyor.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Geçen 6. Haftanın (08 – 14 Şubat 2021) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 08 – 14 Şubat 2021 Tarihleri arasında Yılın 6.Haftasında, 6 Ulusal kanallarımızda ekranlara gelen 33 dizi arasında en çok seyredilen, Total’de ve AB’de ilk ona giren öne çıkan haftanın dizileri aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

08 ŞUBAT PAZARTESİ (5 Dizi): Yasak Elma (Fox), Çukur (Show), Sefirin Kızı (Star Tv),  Uyanış Uyanış: Büyük Selçuklu, (TRT1), Maraşlı (Atv)

09 ŞUBAT SALI (3 Dizi) : Masumlar Apartmanı, Baraj (Fox Tv), Hekimoğlu (Kanla D)

10 ŞUBAT ÇARŞAMBA (5 Dizi):  Sadakatsiz (Kanal D), Kuruluş Osman (Atv), Benim Adım Melek (TRT1), Doğduğun Ev Kaderindir -DEK (Tv8), Sol Yanım (Star)

11 ŞUBAT PERŞEMBE (4 Dizi):  Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Mucize Doktor (Fox), Alev Alev (Show  Tv), Akrep (Star)

12 ŞUBAT CUMA (7 Dizi) : Kırmızı Oda (Tv8), Arka Sokaklar (Kanal D),  Son Yaz (Fox), Ramo (Show), Payitaht (TRT1), Akıncı (Atv), Seni Çok Bekledim (Star Tv)

13 ŞUBAT CUMARTESİ (3 Dizi): Kuzey Yıldızı (Show Tv), Gönül Dağı (TRT1), Sen Çal Kapını (Fox)

14 ŞUBAT PAZAR (6 Dizi): Menajerimi Ara (Satar Tv), Tövbeler Olsun (TRT1), Arıza (Show Tv), Kefaret (Fox), Hercai (Atv), Toz Koparan (TRT1)

 

TOTAL’İN İLK SIRASINDA BU HAFTA;

Total‘in ilk sırasında Atv’nin dizisi “Kuruluş Osman” haftanın dizileri arasında bu hafta Total grubunda aldığı 12,50 reyting puanıyla ilk sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Fox Tv’in “Mucize Doktor” dizisi yer alıyor.

AB’NİN İLK SIRASINDA BU HAFTA ;

AB’nin ilk sırasında da Gülseren Budayıcıoğlu‘nun romanından uyarlanan “Masumlar Apartmanı” AB’de aldığı 15,04 reyting  puanı ile  hafta da ilk sırada yer alıyor. 10.sırada ise Fox Tv’in yeni dizisi “Yasak Elma” dizisi aldığı 6,45 reyting puanı ile yer alıyor.

 

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler :

1.Kuruluş Osman 45.Bölüm 12,50 (Atv)

2.Bir Zamanlar Çukurova 83.Bölüm 12,20 (Atv)

3.Masumlar Apartmanı 21.Bölüm 12,04 (TRT1)

4.Sadakatsiz 17.Bölüm 11,35 (Kanal D)

5.Gönül Dağı 16.Bölüm 10,76 (TRT1)

6.Uyanış: Büyük Selçuklu 20.Bölüm 10,58 (TRT 1)

7.Kırmızı Oda 24.Bölüm 8,84 (Tv8)

8.Arka Sokaklar 577.Bölüm 8,37 (Kanal D)

9.Çukur 24.Bölüm 7,57 (Show Tv)

10.Mucize Doktor 49.Bölüm (Fox Tv)

 

AB’de ilk 10 Girenler :

1.Masumlar Apartmanı 21.Bölüm 15,04 (TRT1)

2.Sadakatsiz 17.Bölüm 11,95 (Kanal D)

3.Uyanış: Büyük Selçuklu 20.Bölüm 12,21 (TRT1)

4.Kırmızı Oda 24.Bölüm  11,80 (Tv8)

5.Gönül Dağı 16.Bölüm 11,21 (TRT1)

6.Bir Zamanlar Çukurova 83.Bölüm 8,43 (Atv)

7.Kuruluş Osman 45.Bölüm 8,37 (Atv)

8.Mucize Doktor 49.Bölüm 7,08 (Fox)

9.Maraşlı 5.Bölüm (Atv)

10.Yasak Elma 97.Bölüm (FoxTv)

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’de Total’den iki, AB’den üç dizi yer alıyor.

1.MASUMLAR APARTMANI (TRT1) : OGM Pictures’in yapımcısı olduğu Masumlar Apartmanı dizisi her hafta olduğu gibi AB Grubunda aldığı 15,04  reyting ile 1.sırada yer alıyor.

Masumlar Apartmanı 21. bölümü TRT1 ekranlarına geldi. Dizinin bu haftaki son bölümünde Safiye’nin apartmanın girişinde heyecanla beklediği sırada Naci’nin yere düşmesi akıllara, “Naci öldü mü” sorusunu getirdi. Han ve İnci arasında yaşanan kriz ise son bölümde heyecanlı anlara neden oldu.

 

2.KURULUŞ OSMAN (ATV) : Burak Özçivit’in başrolü oynadığı Atv’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman haftanın dizileri arasına bu hafta Total Grubunda  aldığı 12,50 reyting puanı ile geçen hafta olduğu gibi 2.sırada yer alıyor. 

   

Kurduğu zekice planla yeğeni Bayhoca’yı kurtarıp Kulucahisar Kalesi’ne hakim olmayı başaran Osman Bey, Nikola’nın Moğolların ardından Kumanlarla yaptığı ittifaktan haberdar olur. Bölge tekfurlarının da desteği ile Osman Bey ve Kayı Obası’na öldürücü darbeyi indirmeyi planlayan Nikola, Papa’nın ajanlarının yanı sıra, Dündar Bey’den de destek talep eder.

Osman Bey’e karşı Bizans’la ittifak yapan Göktuğ ve Targun, Bizans güçlerinin Kayı Obası’na girebilmesi için gerekli istihbaratı sağlarken; Osman Bey, Bamsı Bey’in tuzağa düşürülmesi ile ağır bir darbe alır. Papa’nın ajanları Süleyman ve Melik ise peşinde oldukları emanetleri ele geçirebilmek için bir fırsat yakaladıklarını düşünerek harekete geçerken; Nikola’dan Bala Hatun’u ortadan kaldırması emrini alan Targun ve Göktuğ da gizlice obaya gelir.

 

 

3.SADAKATSİZ (KANAL D) : Ekranlara gelen Sadakatsiz her hafta Kanal D ekranlarında ilgi ile izlenmeye devam ediyor. Dizi AB grubunda aldığı 12,70 puanla geçen hafta olduğu gibi 3.sırada yer alıyor.

Asya’nın aldığı karar herkeste şok etkisi yaratırken Derin büyük bir zafer kazandığına inanır. Hicran ve Selçuk’u bir araya getiren kaçınılmaz yüzleşme, beklenmedik karşılaşmaların da habercisidir. Asya’nın uzaklaşması Volkan’ı hiç düşmediği kadar büyük bir çıkmaza sürüklerken, sonuçları herkes için sarsıcı olur. Derin Ali için çaba göstermeyi sürdürürken dengeleri bir kez daha değiştiren gelişme olacaktır.

 

4.UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU (TRT1) : Tarihi içerikli Selçuklu dönemini anlatan dizi beğeni ile izleniyor. AB Grubunda aldığı 12,21 reyting puanı ile 4.sırada yer alıyor.

Tacülmülk, Hasan Sabbah’ın bir tertibiyle edindiği yanlış istihbarat neticesinde Sencer’in Kara Tepe’ye pusulandırdığı askerlerin büyük bir kısmını buradan çekmişti. Bu suretle pusulanan az sayıda Selçuklu askerinin öldürülmesine ve Hasan Sabbah’ın devletin mühim bilgilerini içeren evrakları ele geçirmesine sebep olmuştu. Giriştiği bu eylemle Melikşah’ın gözünden düşecek olan Tacülmülk’ün cezası ne olacaktır? Öte yandan Sencer, Sabbah’ın Selçuklu’nun gizli evraklarını haçlı kontlarına teslim edeceğini öğrenmişti. Bu teslimatın gerçekleşeceği yeri de öğrenen Sencer, Nizamülmülk ve yiğitleriyle beraber teslimat yerine bir baskın yapmıştı. Sencerler, Sabbah, Markus ve haçlı kontlarından Selçuklu’nun birçok sırrını içeren evrakları almayı başarabilecekler midir? Sencer, Markus’u ve Sabbah’ı yakalayıp intikamını alabilecek midir?Tüm bunların yanı sıra Zübeyde’nin emrini dinlemeyip Kınık Obasına, Melikşah’ın yanına gelen Terken, Melikşah’ın otağında Başulu ile karşılaşmıştı.

 

5.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ATV) : Bir Zamanlar Çukurova kendi gününde her hafta birinci sırada yer almaya devam ediyor. Bu hafta 83.Bölümünde Total grubunda 12,20 puan ile Haftanın dizileri arasında 5.sıraya geriledi.

Hünkar Yaman adına yapılacak yaz kampı inşaatından çıkan paralar kepçenin ucundan savrulunca, herkes şaşkınlıktan dona kalır! Rüyaları gerçek olan Gaffur, cebini doldurmaya çalışırken, arazileri kontrole giden Behice kendini ortaya atarak paraları toplamaya kalkar ama paralar arsa sahibi çocuk esirgeme kurumuna aittir. Behice kahrolur, bu paraların Müjgan’a kocasından kaldığını iddia eder, hukuk savaşına başlar. Ancak onu kimse dinlemez.

Para için tutanak tutulurken, Behice uzaklaştırılır! Elbette Behice paranın peşini bırakmayacaktır, soluğu konakta alır! Ancak, işler Behice için tamamen tersine dönmüştür. Attığı her adımda, etrafındaki çember daraldığı gibi, Müjgan ile de arası açılacaktır!

Geceyi birlikte geçiren Ümit ve Demir’in adeta karınlarında kelebekler uçmaktadır! Ancak arazide bulunan para ve ofise bırakılan mektup, Züleyha ve Demir’in ortak gündemindedir. Demir, Züleyha’nın soyadlarının itibarını koruma çabasından etkilenir ama aklı da Ümit’tedi

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda:  TRT1 3 dizi. ATV ve Kanal D 2 dizi. TV8, Show Tv  ve Fox Tv birer dizi ile yer alıyorlar.

AB’de ; TRT1 ve ATV 3 dizi. Fox Tv  2 DİZİ.  Kanal D ve  TV8 birer dizi ile yer alıyor.

HAFTANIN KANALI 

Bu hafta Total ve AB’de 3’er dizi toplamda 6 ile TRT1 haftanın kanalı olmuştur.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Balcılar-Blog Sayfası

DİZİLERDE YAPRAK DÖKÜMÜ BAŞLIYOR

Sezon dizlerinde yaprak dökümü başlıyor. Bir çok dizi beklenen reytinglerin altında kalıyor. Yayıncı kuruluşlarda bu durumdan pek memnun değil. İlk bileti kesilen dizi “Sol Yanım” dizisi oldu. Bu hafta 12. bölümde bileti kesiliyor. Bu dizi 10 yıl önce ekranlara gelen Adını Feriha koydum dizinin senaristlerinden biri tarafından kaleme alındı. Konu itibariyle Afk benzeriydi. Bu nedenle izleyiciden tepki aldı. Tüm diziler arasında 31.sırada.. Olmadı şimdi de final yapıyor.

Bir final kararı da TRT1 dizilerinden Tövbeler olsun. Reytingler oldukça düşük 3’ün altında. 32.bölümde  final yapacak. Bir başka TRT1 dizisi Payitaht Abdülhamit de reytingleri iyice düştü. Atv’nin dizisi Hercai reytingi oldukça düştü. Atv de biletini kesebilir.

TRT1’in Çarşamba günü ekranlara gelen Benim Adım Melek de reyting kaybında…  Star Tv’de ekranlara gelen henüz 10.bölümü oynayan Akrep dizisinin reytingleri de çok düşük. Son bölümde Total’de 2,79, AB’de 3,29. Bu reyting puanları ile pek gitmez.

Yeni başlayan Şükrü Özyıldız‘ın dizisi Akıncı da pek iyi gitmiyor. Buna karşılık bir başka yeni başlayan Burak Deniz’in dizisi Maraşlı oldukça iyi gidiyor. Bir Kanal D dizisi Sadakatsiz 17. bölümünü geride bıraktı. İzleyici tarafından sevilerek izlenen bir dizi, her hafta haftanın dizilerinde ilk 5 arasında.

 

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Balcılar-Blog Sayfası

Çağatay Ulusoy’un Oyunculukta 10.Yılı.

Çağatay Ulusoy oyunculukta 10.yılını geçtiğimiz Ocak ayında doldurdu. 16 Ocak 2016 yılında; “Çağatay Ulusoy’un Oyunculukta 5.Yılı ve Geleceği” başlıklı bir blog yazısı yazmıştım. (http://balcilar-blog.com/?p=7800) ( http://blog.milliyet.com.tr/cagatay-ulusoy-un-oyunculukta-5yili-ve-gelecegi-/Blog/?BlogNo=519881 )  Bu yazımda ilk 5 yıldaki yapımlarını anlatmıştım. Tekrar okudum ve o günden bu yana yıllar geçti. Şimdi 14 Ocak 2011’den bu yana 10 yıl oldu ve sanat hayatında 10.yılını doldurdu.

Şimdi Ocak 2016’dan bu günlere doğru Çağatay Ulusoy’u takip edelim.

Çağatay Ulusoy, “Delibal” sinema filmi galalarını 2016 Ocak ayı içerisinde bitirmiş Amerika’ya uçmuştu. Kısa süreli eğitimlere katıldıktan sonra Ülkemize reklam film çekimleri için  döndü. Sıra reklam filmine gelmişti. 5 yıldır sevenleri ondan bir reklam filmi bekliyordu. Hani bir laf vardır ya… Çağatay UlusoyDurdu-durdu Turnayı gözünden vurdu. Ve beklenen oldu. Reklam filmi için Colin’s firmasının reklam yüzü oldu ve anlaşma yapıldı.

Mart ayı sonunda Los Angeles’ten sessizce döndü. Ayağının tozu ile Bodrum’a gitti ve Colin’s‘in reklam filmi ve fotoğraf çekimleri başladı. Reklam çekimlerini Amerika’lı manken Taylor Marie Hill ile gerçekleştirdiler. Çekimleri ünlü fotoğrafçı Serkan Şedele tarafından yapıldı.

İlk çekimlerden fotolar 30 Mart’ta twitter’dan paylaşıldı. Sonra arkası geldi.  Colin’s tarafından yayınlandı. Daha sonra da reklam panolarında yerini aldı.

Sıra Eylül 2016’da başlayacağı yeni dizisine gelmişti.

Ulusoy’a kendi yapımlarında oynaması için teklifler geliyordu. Adı açıklanmayan bir yapım şirketi bölüm başına 110 bin lira olmak üzere, 40 bölüm bedeli peşin ödemek kaydı ile dizi teklif etmiş. Bu da demek ki aylık 490 bin lira. Ulusoy, o zamanlarda Ay Yapım ile anlaşması mevcut. Bu yüksek ücreti teklif eden Yapım şirketi daha ileri giderek Ay Yapım’dan doğacak cezai tazminatı da ödemeyi de kabul etmiş. Tabii ki, tanıdığımız Çağatay bu teklifi geri çevirmiş. Hep söylediğim gibi, onun için para ikinci planda. Kalite ön planda olup, içine sinen bir proje olması gerekli.

Çağatay Ulusoy, son dizisi “Medcezir“in finalinden sonra yeni bir dizide yer almamış ve dizi çalışmalarını uzunca bir süre ara vermişti. Medcezir dizisinin bitiminden sonra yaz aylarında 2.sinema filmi Delibal‘ın çekimlerini yapmıştır. Filmin bitiminden sonra dinlenmek için Los Angeles’e gitmiş, Santa Monica‘da hem kafasını dinlemiş, yeni dizisi için eğitim almış, biraz da İngilizceyi geliştirmek için çaba göstermiştir.

Filmden sonra Amerika’ya gitmeden önce yeni dizi için Ay yapım’la bir anlaşma imzalamıştır. Bir taraftan bu dizi ile ilgili çalışmalara başlamıştır.

Çağatay Ulusoy, 2016 Eylül yeni bir diziye başlayacağını, bunun için ta geçen Ağustosta çalışmaya başladığını, kendi tabiriyle daha “crime” bir iş olacağını, bu nedenle ABD’de silah eğitimi aldığını söylemiş.

Çağatay Ulusoy Amerika da kaldığı sürede yeni dizisi için silah eğitimi de almıştır. Evet.. bu dizi ‘İçerde oldu. Umut ile Sarp birbirini tanımayıp, arayan iki kardeşi Aras Bulut İynemli ile oynadılar. İçerde dizisinde birçok deneyimli usta oyuncular ile bu yapımda oynadılar. Çetin Tekindor, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Yıldıray Şahin, Nihal Koldaş ve Damla Colbay başlıca göze batan oyuncularıydı. Ulusoy’a bayan partner bulmak epeyce zor oldu. Sonunda Bensu Soral‘da karar kılındı. Ulusoy, yeni dizi için imajını da değiştirdi. Delibal sinema filmi için bıraktığı sakalarını ve saçlarını 3 numara kestirdi. 39 bölüm süren Polisiye macera dizisi İçerde‘yi heyecanla Show Tv‘de izledik. İzleyiciden 10 numara aldı. Oynadığı gecelerde reytinglerde de her üç kategoride hep zirvede kaldı. Çağatay Ulusoy’un oyunculuğu tek kelime ile şahaneydi. Aras Bulut İynemli (Mert) ile Çağatay Ulusoy’un (Sarp) uyumu ve dövüş sahneleri inanılmaz güzeldi. Sonunda iki kardeş oldukları ortaya çıktı, duygusal sahneler yaşandı. Başlangıçta 39 bölüm planlandığı için dizi tek sezon oynadı. Tadı damaklarında kalan izleyici 2.sezonu çok istediler ama olmadı. Çağatay Ulusoy’un Netflix ile planlanan dizi anlaşması nedeniyle dizi tamamen sona ermişti.

Çağatay Ulusoy‘a İçerde dizisinin bitiminden sonra Netflix’den ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız fantastik bilim kurgu dizisi için teklif gelmişti.  Çağatay Ulusoy diğer adıyla The Protector teklifi değerlendirmiş, Ağustos 2017 tarihinde kabul etmişti.

Mart 2018 başında çekimler balladı  ve 1.sezon (10 bölüm) Nisan – mayıs aylarında çekildi. 5 Aralık 2018 tarihinde güzel bir gala gecesi ile tanıtım yapıldı ve 14 Aralıktan itibaren Netflix‘de yayına girdi. Tüm dünya ülkelerinde 190 bine yakın Netflix üyesi tarafından seyredildi ve çok beğenildi. Netfix’ten 4 sezon çekimi için onay aldı.

Hakan: Muhafızın 26 Nisan 2019’da 8 bölümden oluşan ikinci sezon, 6 Mart 2020’de 7 bölümden oluşan üçüncü sezon ve 9 Temmuz 2020’de dördüncü ve final sezon olmak üzer 32 bölüm olmak üzere Netflix’de yayımlandı. Nilüfer İpek Gökdel’in Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi adlı romanından uyarlanan dizinin yönetici yapımcılığı Onur Güvenatam, Jason George, Özge Bağdatlıoğlu ve Binnur Karaevli tarafından gerçekleştirilmiştir.

Oyuncumuz Çağatay Ulusoy, Kağıttan Hayatlar filmiyle setlere geri döndü. Başrolünde Çağatay Ulusoy’un yer aldığı Kağıttan Hayatlar’ın çekimleri başladı.

Kağıttan Hayatlar filminde ise başarılı oyuncuyu, hayatını çöp toplayarak sürdürmeye  çalışan Mehmet ve bu noktada çeşitli zorluklarla mücadele etmeye çalışan bir baba rolünde… Oğlu ile ağır hayat şartlarında çalışan drama dizinde izleyeceğiz.

OGM Pictures tarafından çekilen filmin, 4 Ağustos’ta başlayan filmin çekimleri 6 Eylül’de sona erdi. Çağatay Ulusoy Ay Yapım‘ın “Menajerimi Ara” dizisine konuk oyuncu olarak katıldı. Ve Kağıttan Hayatlar filminin senaryosunu tekrar incelemek için aldı. Netflix bu filmin 12 Mart 2021 Cuma günü yayınlanacağını duyurdu.

Çağatay Ulusoy boş durmadı, 20 bölümlük Şubat ayı başında Yeşilçam dizi çekimleri başladı. Şimdi de ilk bölümden tanıtım fragmanı yayınlandı. BluTvde Nisan ayı içinde yayınlanacak.

Yeşilçam dizisinde Çağatay Ulusoy‘u bugüne kadar oynadığı dizi ve filmlerdeki karakterlerden bambaşka biri olarak gördük.  1960 yıllarda yapımcı Semih Ateş karakterini canlandırıyor. Ayhan Işık’ın bıyıklarına benzer pos bıyıkları ile onu görüyoruz.

Çağatay Ulusoy, oyunculuk hayatının 10.yılında; Adını Feriha Koydum-AFK (Emir Sarrafoğlu), Emir’in Yolu (Emir), Medcezir (Yaman Koper), İçerde (Sarp Yılmaz), Hakan: Muhafız (Hakan), Menajerimi Ara (Kendisi) ve Yeşilçam (Semih Ateş) olamak üzere 7 dizde oynamıştır. Ayrıca; Anadolu Kartalları (Ahmet Onur), Delibal (Barış Ayaz) ve Kağıttan Hayatlar (Mehmet) olmak üzere 3 sinema filmi olmak üzere 10 yapımda oynamıştır.

On yıllık sanat hayatında 10’da 10 yapan oyuncumuz birçok ödüle layık görülmüş ve birincilik ödülleri almıştır. Daha nice ödüllere…

Bugünden sonra onu daha nice dizi ve filmlerde görmek üzer yolu açık olsun. Başarılar Çağatay Ulusoy nice on yıllara…

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Çağatay Ulusoy’un Yeşilçam Tanıtım Fragmanı Görücüye Çıktı!

 

BluTv  ekranlarında yayına girecek Çağatay Ulusoy‘un son günlerde adından çok söz edilen Yeşilçam dizisi fragmanı erkenden görücüye çıktı. İlk açıklamalarda Mayıs ortalarında ekranlara geleceği söylenmişti. Önceki gün BluTv Ceosu Aydın Doğan Yalçıntaş Nisan ayı içinde ekranlarda olacağını duyurdu.

1960’lar Türkiye’sinde, Yeşilçam’ın altın çağında bir yeniden doğuş hikayesini anlatan dizinin başrolünde Çağatay Ulusoy, Selin Şekerci ve Afra Saraçoğlu var.

Şimdilerde şan dersi alan güzel oyuncu Selin Şekerci dizide Yeşilçam yıldızını canlandıracak. Canlandırdığı karakter hem ses hem de sinema sanatçısı olması nedeniyle Şekerci, dizide şarkı da söyleyecek. Aynı zamanda dizinin bir müziğini de Selin Şekerci seslendirecek.

Yalçıntaş, dönem dizisinin tanıtım fragmanının Cuma günü saat 21.00 BluTv’de ekranlara geleceğini duyurdu. Dün akşam da Çağatay Ulusoy’un Yeşilçam dizi fragmanı yayınladı. Bugüne kadar izlediğimiz bambaşka bir Çağatay vardı karşımızda. Mağrur olgun bir erkek görüntüsü ile ekranlardaydı. Ağır adımlarla arabadan indi, sinema önüne doğru ağır adımlarla yürüdü ve  girişte merdivenlerde yerini aldı sol eliyle izleyici selamladı.

Sinemanın girişinde film ile ilgili reklamda:

      S A R A Y S İ N E M A

 Ateş Film iftiharla Sunar

K I R L A N G I Ç  M E V S İ M İ

   müstesna Bir Aşk Destanı

Ayrıca sol kenarda Ayhan Işık‘ın bir film posteri mevcuttur.

Semih Ateş‘in arabası gala gecesinin yapılacağı sinemanın önüne gelir.

1957 Model Çift kapılı bir amerikan arabası sinemanın önüne kadar gelir. Yapımcı Semih Ateş (Çağatay Ulusoy) arabanın ön koltuğundan iner, son derece mağrur, yarı tebessümle etrafına bakar.

Arabadan iner, fonda Emel Sayın‘ın “Rüyalar gerçek olsa şarkısı çalar. Basın mensuplarının patlayan flaşları altında sinemanın önündeki basamaklara ilerler.

Sinemanın önündeki ilk basamaklarda durur etrafında alkışlayan seyirciye el sallar.

Ulusoy, mağrur bakışlar il etrafına bakar. O dönemlerin ünlü jönlerinden Ayhan Işık’a benzerliği gözlerden kaçmaz.

İzleyicilerden bir kızın hayranlık dolu bakışları ile Semih’e bakması gözlerden kaçmaz.

İşte o tanıtım fragman:

Yeşilçam dizisinin ilk 10 bölümü Nisan ayı içerisinde BluTv’de ekranlarında olacak. Dünyanın her ülkesinde milyonlarca Çağatay Ulusoy sevenleri sabırsızla bu diziyi bekliyorlar.

Çağatay Ulusoy’a ve Yeşilçam dizi ekibine başarılar diliyorum.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

Geçen Haftanın (01 – 07 Şubat 2021) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 01 – 07 Şubat 2021 Tarihleri arasında Yılın 5.Haftasında, 6 Ulusal kanallarımızda ekranlara gelen 34 dizi arasında en çok seyredilen, Total’de ve AB’de ilk ona giren öne çıkan dizileri aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

01 ŞUBAT PAZARTESİ (5 Dizi): Yasak Elma (Fox), Çukur (Show), Sefirin Kızı (Star Tv),  Uyanış Uyanış: Büyük Selçuklu, (TRT1), Maraşlı (Atv)

02 ŞUBAT SALI (4 Dizi) : Masumlar Apartmanı (TRT1), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (EDHO) (Atv), Baraj (Fox Tv), Hekimoğlu (Kanla D)

03 ŞUBAT ÇARŞAMBA (5 Dizi):  Sadakatsiz (Kanal D), Kuruluş Osman (Atv), Benim Adım Melek (TRT1), Doğduğun Ev Kaderindir -DEK (Tv8), Sol Yanım (Star)

04 ŞUBAT PERŞEMBE (4 Dizi):  Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Mucize Doktor (Fox), Alev Alev (Show  Tv), Akrep (Star)

05 ŞUBAT CUMA (7 Dizi) : Kırmızı Oda (Tv8), Arka Sokaklar (Kanal D),  Son Yaz (Fox), Ramo (Show), Payitaht (TRT1), Akıncı (Atv), Seni Çok Bekledim (Star Tv)

06 ŞUBAT CUMARTESİ (3 Dizi): Kuzey Yıldızı (Show Tv), Gönül Dağı (TRT1), Sen Çal Kapını (Fox)

07 ŞUBAT PAZAR (6 Dizi): Menajerimi Ara (Satar Tv), Tövbeler Olsun (TRT1), Arıza (Show Tv), Kefaret (Fox), Hercai (Atv), Toz Koparan (TRT1)

 

TOTAL’İN İLK SIRASINDA BU HAFTA;

Total‘in ilk sırasında Atv’nin dizisi “Kuruluş Osman” haftanın dizileri arasında bu hafta Total grubunda aldığı 13,33 reyting puanıyla ilk sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Show Tv’in “Kuzey Yıldızı” dizisi yer alıyor.

AB’NİN İLK SIRASINDA BU HAFTA ;

AB’nin ilk sırasında da Gülseren Budayıcıoğlu‘nun romanından uyarlanan “Masumlar Apartmanı” AB’de aldığı 15,24 reyting  puanı ile  hafta da ilk sırada yer alıyor. 10.sırada ise Fox Tv’in yeni dizisi “Yasak Elma” dizisi aldığı 6,50 reyting puanı ile yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler :

1.Kuruluş Osman 44.Bölüm 13,33 (Atv)

2.Bir Zamanlar Çukurova 82.Bölüm 11,90 (Atv)

3.Masumlar Apartmanı 20.Bölüm 11,33 (TRT1)

4.Sadakatsiz 16.Bölüm 13,33 (Kanal D)

5.Uyanış: Büyük Selçuklu 19.Bölüm 10,25 (TRT 1)

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 181.Bölüm 9,89 (Atv)

7.Gönül Dağı 15.Bölüm 9,84 (TRT1)

8.Kırmızı Oda 23.Bölüm 8,71 (Tv8)

9.Arka Sokaklar 576.Bölüm 8,38 (Kanal D)

10.Kuzey Yıldızı 50.Bölüm 7,54 (Show)

 

AB’de ilk 10 Girenler :

1.Masumlar Apartmanı 20.Bölüm 15,24 (TRT1)

2.Sadakatsiz 16.Bölüm 11,95 (Kanal D)

3.Kırmızı Oda 23.Bölüm  11,36 (Tv8)

4.Uyanış: Büyük Selçuklu 19.Bölüm 11,06 (TRT1)

5.Kuruluş Osman 44.Bölüm 10,12 (Atv)

6.Gönül Dağı 15.Bölüm 9,10 (TRT1)

7.Bir Zamanlar Çukurova 82.Bölüm 8,82 (Atv)

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 181.Bölüm 8,33 (Atv)

9.Mucize Doktor 48.Bölüm 7,17 (Fox)

10.Yasak Elma 96.Bölüm 6,50 (Atv)

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’de Total’den iki, AB’den üç dizi yer alıyor.

1.MASUMLAR APARTMANI (TRT1) : OGM Pictures’in yapımcısı olduğu Masumlar Apartmanı dizisi her hafta olduğu gibi AB Grubunda aldığı 15,24  reyting ile 1.sırada yer alıyor.

İnci, eve girmiş, yepyeni bir maceraya ilk adımı atmıştır. Her ne kadar sağlam durmakta kararlı olsa da daha ilk günden yaşadıkları onu umutsuzluğa sürükler. Han, İnci’yi rahat ettirmek için elinden geleni yapar ancak Safiye’nin planları başkadır. Safiye, İnci’ye hayatı dar etmekle meşgulken Naci’den gelen bir sürpriz, bastırmaya çalıştığı duyguları tekrar canlandırır. Fakat Safiye direnmekte kararlıdır. Gülben evdeki dengeleri korumaya çalışırken, Hikmet’in kafa karışıklığı İnci ve Safiye arasında yeni bir kriz yaratır. Neriman ise Ege ve Gamze’nin birlikteliğinin acısını henüz atlatamamışken bir de Gamze’nin entrikalarıyla uğraşmak zorunda kalır ve sonunda patlar. Gülru’nun gitmeden önceki son hamlesi ise Safiye’ye yıllar önce kapattığı bir kapıyı yeniden açtırır.

 

2.KURULUŞ OSMAN (ATV) : Burak Özçivit’in başrolü oynadığı Atv’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman haftanın dizileri arasına bu hafta Total Grubunda  aldığı 13,33 reyting puanı ile 2.sıraya yükseldi.

Osman Bey’in kararı ile obadan sürülen Göktuğ ve Targun, intikam için Bizans’la ittifak yapar ve güçlerini Flatyos’la birleştirir. Dündar Bey, Nikola ile görüşmek üzere bir kez daha İnegöl Kalesi’nin yolunu tutarken, çaresiz kalan Lena, Bayhoca’yı geri alabilmek için Flatyos’tan yardım ister. Savcı Bey’in oğlunu kurtarmak için yaptığı hamle pahalıya mal olurken; tüm cephelerde baskı altında kalan Osman Bey, Nikola’yı hiç beklemediği bir yerden vurmak üzere herkesi şaşırtacak bir strateji kurar.

3.SADAKATSİZ (KANAL D) : Ekranlara gelen Sadakatsiz her hafta Kanal D ekranlarında ilgi ile izleniyor. Dizi AB grubunda aldığı 11,95 puanla 3.sırada yer alıyor.

Ali’nin aldığı karar Asya ile Volkan için yepyeni bir sınav haline gelmiştir ancak Asya oğlu için en doğru adımları atmaya karalıdır. Derin’in planları Volkan’la arasındaki iplerin gerilmesine sebep olurken, Volkan’ın çözmesi gereken bambaşka sorunlar ortaya çıkar. Ali’nin içine düştüğü çıkmaz büyürken, oğluna yardımcı olmak isteyen Asya hangi beklenmedik gelişme ile karşı karşıya kalacaktır?

 

4.BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA (ATV) : Bir Zamanlar Çukurova kendi gününde her hafta birinci sırada yer alıyor. Bu hafta 82.Bölümünde Total grubunda 11,90 puan ile Haftanın dizileri arasında 4.sıraya yer aldı.

Fekeli Behice’nin evin çalışan kadınlarına yaptığı zulmü görür onu başka müstakil eve gönderir. Behice bu durumu çok üzülür yeneni Müjgan’a ağlar kendini acındırır. Müjgan, Yamanlar Konağı yanındaki kendisine ait konağa Çetin ile Gülten gelin evi olarak vermişlerdi. Dünya evine gireli daha 3 gün geçmesine rağmen Müjgan halasını oraya yerleştirmek için 1 haftada çıkmalarını ister. Onurlu bir genç olan Çetin, Fekeliye ve Demir Beye duyurulmasını istemez, başka bir ev tutar, evden taşınır. Anahtarı Behice’ye verir. Behice utanmadan o eve taşınır. Çetin’i çok seven Fekeli duyunca neler olacağını merakla bekliyoruz.

Züleyha, Hünkar Hanımın elbiselerini bir açık artırma ile satarak, gelirini Çocuk Esirgeme Kurumuna bağışlar. Fekeli Hankar’ın atkısını  5 bin lira bağışlayarak alır, çok da duygulanır. Fikret, Yaman’ın bürosuna bir mektup bırakır, bu mektupta yazılanla ortalığı karıştırır.

5.KIRMIZI ODA (TV8) : TV8’in psikolojik dizisi Kırmızı Oda, hala ilgi ile izleniyor ama ilk günlerdeki reytingleri alamıyor. Geçen hafta 23.bölümünde aldığı 11,36 puanla 5.sırada haftanın dizileri arasına tekrar girdi.

Gerçek hayattan kesitlerin izleyiciye aktarıldığı Kırmızı Oda izle araştırmaları şu an itibariyle binlerce kişinin gündeminde yer aldı. Medya gündemini yakından takip edenler Kırmızı Oda yeni bölüm hakkında detayları merak ederken bu haftaki 23.bölüme Nazlı ve Recai karakterleri damga vurdu. Öte yandan Boncuk’un ölüp ölmediği merak edildi. İşte Kırmızı Oda son bölüm izle seçeneği ve yeni bölümde yaşanan tüm detaylar.

Kırmızı Oda’ya seyredilir kılmak için son günlerde birçok oyuncu katıldı. Erken Petekkaya (Sadi), Burcu Biricik (Boncuk), Aslıhan Gürbüz, Bülent Seyran, Cenk Kangöz, Onur Bilge, Erdinç Gülener, Münire Apaydın, Hikmet Körmükçü, Koksal Engür ve Yağmur Anaz bunlardan bazıları.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Atv ve TRT1 3’er dizi, Kanal D 2 dizi. TV8 ve Show Tv birer dizi ile yer alıyorlar.

AB’de ; Atv 4 dizi. TRT1 3 dizi. Kanal D, Fox Tv ve TV8 birer dizi ile yer alıyor.

HAFTANIN KANALI 

Bu hafta Total’de 3 dizi ve AB’de 4 dizi ile Atv bu hafta haftanın kanalı olarak birinciliğe tekrar oturuyor.

 

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Balcılar-Blog Sayfası