Aylık arşivler: Şubat 2015

Medcezir / 62.Bölüm: Aşk fedakarlıktır, Ölümüne Yaman & Mira aşkı!

B-4GIctUEAAWWpD

Star Tv’nin fenomen dizisi “Medcezir” dün gece izleyenlerini perişan etti.  Yaman, Mira’yı ele vermeyerek suçunu üstlendi, sonra Mira Yaman’ın kendisi için nezarette olduğunu öğrenince emniyete gidip, “Kenan Koper’i ben vurdum” dedi. Canından çok sevdiği Yaman’a ailesine rağmen kurtarmak için kendisini ele verdi.

Bu bölümde Mira’nın oyunculuğu tartışmasız süperdi. Serenay Sarıkaya, olayı yaşayarak oynadı, performansı bana göre on numaraydı. Yaman karakterini oynayan Çağatay Ulusoy zaten oyunculuğunun zirvesinde. Tepkileri, jest ve mimikleri görülmeye değerdi. Ayrıca usta oyuncu Barış Falay, Selim Serez olarak bilhassa günümüzde yaşanan kadına taciz olayları ile ilgili yaptığı heyecanlı konuşmalar, alkışlamaya değerdi. Sosyal medyada çok konuşulan olayları dile getirdiği için Ay Yapım’a da kutluyorum.

Medcezir’in bu bölümü gerçekten süperdi. Geçen bölüm duş sahneleri kesildi diyerek tepki almıştı. Ece Yörenç “Kesilen sahneleri #unutmamçünkü ben yazdım” demişti. Sözünde durdu bu bölüm arlarında, duştan sonraki daha ileri giderek, o yatak sahnelerini verdiler. Net olarak gördük ki, Mira artık Yaman’ın olmuş, aşklarını perçinlemişler. Hep eleştirdiğimiz Ece Yörenç’i kutluyorum, izleyiciyi ara sıra ters köşe yapıyor.

Ekran AlıntısıMD62.1

Medcezir bu bölümde reytinglerde sanki biraz toparlanmış gibi. AB’de 5,37 yüzdeyle 3.sırada yer almıştır. Total’de de 4,96 ile 5.sırada yer almış.

Geçen bölüm sonunda annesini Kenan’ın gırtlağını bastığını görünce sırtından tabanca ile vurmuştu. Yaman Mira’yı oradan hemen götürülmesini ister, Kenan’ın yaşadığını görünce derhal acil ambulans ister.

Ekran AlıntısıMD62.2

O sırada gelen Orun, Mira ile Sude Hanımı oradan uzaklaştırır. Yaman Kenan ölmek yok diyerek adeta yalvarır. Yaman gözünü hastanede açar, Mert ile Eylül onun yanındadır. Abisini sorar, ameliyattadır. Mert, nasıl oldu diye sorunca, Kenan’ı kim vurdu Yaman? Gelen Polis komiserine; Ben vurdum, elinde silah vardı, isteyerek yapmadım. Mert, gerçeği söyle Yaman diyerek ısrar eder. Polis Yaman’ı takar kelepçeyi emniyete götürür.

Ekran AlıntısıMD62.3

O sırda sedyede olan abisini, ölmek yok Kenan, beni duyuyor musun? Sude hanım evde Mira’yı banyoya sokar, bir güzel yıkar, şoku atlatmasına çalışır. Sude bir taraftan senin suçun değildi diye söylenir.

Ekran AlıntısıMD62.4

Mira biraz kendini gelince bırak beni git buradan, her şey senin yüzünden oldu. Git, dokunma bana… Ağlar, ağlar. O sırada Orkun, Mira ve Sude Hanımın kanlı elbiselerini çöp kovasında bahçede yakar. Sedef de balkondan görür. Ateşle oynama, evi yakacaksın, der. Suzan Hanımın telefon konuşmasında Yaman’ın abisini öldürdüğünü duyan Sedef, doğruca Mira’ların evine geçer.

Hasan ve Giray da son anda olayı gördükleri için polis şahit olarak onları da götürür. Giray ve Hasan ayrı ayrı ifade verirler.

Evde Mira Yaman ile konuşmak ister, babası Faruk bey telefonu elinden alır. Mira, ben Yaman’ın abisini vurdum, onu öldürdüm. Faruk, Kenan hayatta dese de, Mira Yaman’ı tek başına bırakamam. Benim Yaman’ı görmem lazım. Faruk, sen buna mecbur kaldın, bilerek yapmadın.

Ekran AlıntısıMD62.5

Sedef Hanım bu konuşmaların üstüne gelir. Mira, ben her şeyi anlatacağım. Anne, senden nefret ediyorum, anlıyor musun? Hayatımı mafettin. Senin kızın olduğum için utanıyorum.  Hayatımı mafettin diyerek odadaki her şeyi kırar, döker. Senden nefret ediyorum. Sedef, üst kata çıkar. Mira hala ben senin yüzünden katil oldum diyerek annesini suçlar. Sedef’in geldiğin fark eden Faruk yanına gider. Mira mı vurmuş, peki Yaman ne olacak?

Yaman’ın sorgusu devam ediyordur. Komiser, Yaman’ın Kenan’ın telefonuna gönderdiği ses kayıtlarını dinletir. “Mira bu rezaleti öğrenirse , yemin ediyorum seni öldürürüm. Duydun mu öldürürüm seni”. Mira kim diye sorar? Yaman, kız arkadaşım. Yaman kendisini feda eder, Mira’nın vurduğunu söylemez.

Hasan ve Giray verdikleri ifadelerde Yaman aleyhine ifade verirler. Selim Bey de o sırada sorguya yetişir. Mert, Yaman yapmaz baba, abisine zarar vermez diye panik içinde konuşur.

Ekran AlıntısımMD62.6

Selim bey, Yaman’nın yanına girer, müvekkilim ile yalnız görüşmek istiyorum. Yaman’a şu dakikadan itibaren hiçbir şey söylemiyorsun. Selim ile Yaman yalnız kalırlar. Yaman, ilk görüşmeleri hatırlar, bir gülmedir tutar. Bu sonra sanki ağlamaya döner. Çaresiz selim beyin yüzüne bakar. Selim Bey, bana yalan söylüyorsun?

Ekran AlıntısıMD62.7A

Yaman, yine başladığımız yere yeniden döndük, der. Selim Bey, her şeyi anlatmasını ister.  Yaman, oğlum her şeyi tek tek anlat diye ısrar eder. Yaman, abimi öldürdüm, söyleyecek bir şey yok. O sırada arayan Sedef’in telefonunu açmaz.

Sedef, konuşalım diyen Faruk’a; Ne konuşacağız, kurbanlık koyun gibi Yaman’ı atmışsınız. Faruk, kimse Yaman’dan bir şey istemedi. Gelen Mira’nın doktoru sakinleştirici vurmuştur. Bu hiç iyi olamadı, hastalığının değerleri yükselmiş. Bu krizler hastalığını iyice tetikliyor. Faruk, Mira bir gün bile hapis yatamaz, sağlığı uygun değil. Lütfen buraya gelmemiş, bir şey duymamış ol. Sedef döner evden çıkar, gider. Peşinden Orkun gider. Sude Orkun’a kimseye söylemesine izin verme, der.

Ekran AlıntısıMD62.8

Faruk Bey Sude’ye, sen de burada durma git. Ben seni hiç af etmeyeceğim. Her şey bittiğinde, yüzünü bile görmek istemiyorum. Bundan sonra Mira’dan kızlarımdan uzak dur.

Selim Beye komiser, telefondaki öldürürüm seni sözlerini dinletir. Selim bey, Yaman bana doğruyu söyle… Bana yalan söylüyorsun kimi koruyorsun? Yaman, Selim’e abi diyerek sert tepki verir. Sonra da döner ağlar. Mira’yı sakın bu işe karıştırma, sakın. Sakladığım hiçbir şey yok, ne söylediysem doğrudur.

B-6bxFZVEAAJDJM

Sonra da polis kelepçeleri takar, Yaman’ı götürür. Selim Hasan ve Giray’ı arabasına alarak onlarla konuşmak ister. Arabada sırayla bütün olayları anlatın bakalım.

Ekran AlıntısıMD62.9

Hale Orkun’u arar, Kenan’ın durumunun çok kötü olduğunu her ölebilir. orkun, eee diye cevap verir. Hale ne demek eee, senin aptal planların yüzünden oldu. Orkun ben kimsenin eline silah falan vermedim saçma sapan konuşma. Sen hiç bir şeye karışma. Polis sorarsa, sen hiç bir şey bilmiyorsun. Hale her ikişsini de ben gördendim. Orkun olan oldu, Yaman da artık Mira’yı rüyasında görsün.

Sedef hastaneye gelir, Selim Beyi bulamaz. Orkun’a burda değiller, emniyete gidiyorum. Orkun benim arabayla gidelim. Orkun Sedef’e lütfen bir sakin ol. Sedef sertleşir, sen neden bahsediyorsun. Yaman benim ailemden biri artık. Ben onun kardeş katili damgası yemesine izin vermem.

Ekran AlıntısıMD62.10

Mira doktorun verdiği sakinleştirici ile hayallere dalar. 14 Şubat sevgililer gününde Ağva’da Yaman ile birlikte geçirdikleri günü hatırlar. Yaman seni öyle çok sevicem ki, bıkacaksın. Mira gülerek, hiç bıkarmıyım. Çocuklarımız olunca pabucumu dama atarsın ama. Yaa kız beni çok severse, vallahi hır çıkartırım.

Ekran AlıntısıMD62.11

Yaman, çok iyi bir baba olucam. Benim babam bana ne kadar baba olmadıysa, ben çocuklarıma o kadar çok baba olucam. Çocuklar sevildiğini bilerek büyüyecekler. Yaman gülerek, selim abi gibi baba olucam. Her şeyi koruyucam,etrafınızda görünmez bir duvar olucam. Bütün kötülükler bana çarpıp dışarıda kalacak. hayatımdan daha çok sevicem sizi, koruyucam.

Ekran AlıntısıMD62.12

Bu mutlu gecen birlikteliklerinin tadını çıkartırlar. Koyun koyuna uyurlar. Bu sahneler gerçekten görülmeye değer.

Ekran AlıntısıMD62.13

Mira bu tatlı rüyadan ağlayarak uyanır. Babası Faruk başındadır. Mira, Yaman’a gitmek istiyorum. Faruk, hayır canım, der. Sedef emniyette Selim’in kolundan tutarak çok önemli der. Kenan’ı Mira vurmuş, kendi kulağımla duydum. Yaman onu koruyor. Sude, Faruk hepsi biliyorlar. Selim, ben de biliyorum deyince Sedef, nasıl yani suçu üstlenmesine izin mi vereceksin. Selim, elimden gelen bir şey yok. Yaman konuşmuyor, ben de avukat olarak aksini iddia edemiyorum. Sedef, konuşsun, ikna et, her şeyi anlatsın. İşlemediği bir suç için hapse mi girecek. Selim, doğruyu söylemezse girecek. Yaman koridorda mahsun bir şekilde Sedef’e bakar.

Ekran AlıntısıMD62.14

Yaman o an Hasan’ın yapıklarını hatırlar. Hasan tabancayı Kenan’ın eline tutuşturur. Yaman ne yapıyorsun deyince Mira’yı kurtarmak istemiyor musun? Sonra Yaman’ın eline verir silahı ateşlemesini ister. Yaman havaya bir el ateş eder. Sedef Yaman’ın yanına gelir, oğlum aptallık etme, bütün hayatın söz konusu, bütün geleceğini çöpe atıyorsun. Yaman Orkun’a Mira nasıl? Konuştunuz mu doktoruyla. Orkun, iyi, daha iyi. Sedef, ben ne diyorum, bu ne diyor! Orkun, Mira’dan saklıyoruz bu durumu. Selim Orkun’a seninle de konuşacağız der.

Yaman, kolyesini, cüzdanını teslim eder, cebinden küçük bir parça çıkartır. Ağva’da kaldıkları otel odasında çıkarken Mira bir not yazmıştır. Mira ile Yaman 14-16 Şubat 2015 tarihleri arasında bu odada kaldılar, birbirlerine çok sevdiler. Hep seviceklerini yemin ettiler, bu notla aşklarına yenilediler. Bu notu bulan en az bizim kadar mutlu olsun. Yaman da not ekletir. Mira’yı ben de son nefesime kadar hep çok sevicem, Yaman. Mira da ben Yaman’ı onu beni sevdiğinden daha çok sevicem. Notu odada  bir yere saklarlar. Yaman birer parça bulur, bunlar da bize hatıra olsun diye alır.

Ekran AlıntısıMD62.15A

O parça onu Ağva otel odasına götürmüştür. Sonra da nezarete konur. Selim Bey, Kenan ölürse cinayetten yarğılanacaksın, belki de içeride yılların geçecek. Senin yok, ama Mira’nın adaletin önünde bir şansı var. Bu yaptığın kahramanlık değil Yaman. Aptallık. Selim bey Yaman’ı ikna etmek için konuşur. Yaman, başını sallayarak hayır der. Mira, göz altına bile alınmayacak. Bunların hiçbirini bile yaşamayacak. Selim Bey, son sözün bu mu? Yaman, lütfen beni habersiz bırakma. senden başka bir şey istemiyorum. Mira’yı koru, yalvarıyorum sana, onu koru.

Ekran AlıntısıMD62.16

Polis memuru, içerisi başkadır oğlum, kardeş katilini içeride rahat bırakmazlar. Dua et abin kurtulmuş olsun. Yazık bak, yaşın da genç. Üniversite okuyormuşsun, kayar gider hayatın içeride…

Ekran AlıntısıMD62.17

Nevin Hanım Hasan ile konuşurlar. Nevin  Sude’ye beddua eder, evli kadın yapıştı oğluma… Orkun da oraya gelir, Hasan’a tutamadınız çenenizi. Mira’yı karıştırmadan edemediniz değil mi? O an Nevin Mira ile ne ilgisi var diye sorar. Hasan’ın yakasına yapışır. Giray, abi diye ikaz etse de anlatır. Kenan’ı Mira vurdu, Yaman da suçu üstlendi.  Nevin Yaman’a görmek için yalvarır. Yüksek sesle bağırır. ben her şeyi biliyorum. Yaman, içeriden sakın bana engel olmaya çalışma…

Ekran AlıntısıMD62.18

Nevin Yaman ile konuşmak için iki dakika izin koparır. Yaman’a kendini yakmana izin vermeyeceğim. Yaman, asıl suçlu abim, der. Mira onu durdurmasaydı katil olacaktı. Kenan benim yüzümden onların içine girdi. Mira’nın suçu yok, annesini korudu. Eğer polise bir şey söylersen ömür boyuna yüzüne bakmam. Nevim, bir oğlumu hapse, birini de mezara göndermem ben. O kız hayatımızdan çıkacak, bitti bu iş. Beni çiğneyip onun elini tutmayı düşünüyorsan, sütümü helal etmem sana. Ben diyeceğimi dedim, karar senin.

Selim Bey eve girerken Faruk Beyi görür. Mira’nın başında can arkadaşı Eylül vardır. Faruk hisse senet fiyatlarının düştüğünü görünce çok fena olur.

Ekran AlıntısıMD62.19

Selim Bey, Asım beyden bu olayı nasıl gizleyeceğiz diye Mert ile görüşür. Asım Bey, ne olmuş diye sorar. Asım Bey, eğer benim yapabileceğim bir şey varsa, bana haber ver. Kenan için, Pislik, yaktı çocuğun başını. Sude Asım Beyle eve gitmez, ben Mira ile kalayım, der. Selim Sude’yi kenara çekerek, bana en ince ayrıntısına kadar anlatacaksın.

Eylül Mert’i arar, Mert odasına çıkar konuşur. Eylül Kenan’ın durumu sorar. sonra telefonu Mira alır, Mert yalan söylemek zorunda kalır. Yaman’ın Kenan’ın yanında olduğunu tutuksuz yargılanacağını söyler.

Sude olanları Selim Beye anlatır. Mert de yukarıdan kapıdan dinler. Sedef, bu ilişkiyi çoktan bitirmen gerekirdi. Keşke uçaktan iner inmez gitmeseydin. Selim, sen hiç durmadın, sonrasını düşünmedin.

Ekran AlıntısıMD62.20

Selim, ben en başından beri çocukların öğrenmesinden çok korkuyordum. Öyle bir yere geldik ki, dönüş yok. Sude, Mira beni hiç af etmeyecek. Sedef, bu travmayı nasıl atlatacak. Selim, yaşanacak daha çok şeyler var. Kenan uyanınca, bu işin doğrusunu anlatacak. Selim Bey, Kenan’ın Sude’ye uyguladığı şiddete karşı olduğunu, şiddettin karşısında olduğunu söyler. Erkeklerin kadınlara gösterdiği şiddet hakkında çok güzel sözler söyler. Son günlerde yaşanan Özgecan olayına atıfta bulunmuş oldu.

Mira bu olayı ömür boyu hiç unutmayacak. Yaman ile ilişkileri de etkilenecek, bu olay aralarında buz gibi kalacak. Aşkları ne kadar güçlü olursa olsun, ben böyle bir suçun Yaman’ın alnına yazılmasına asla istemem. Böyle bir yafta ile yaşamamalı o çocuk. daha başından beri uçurumun kenarından yürüdü de, düşmedi. Bataklık onu aşağı çekmek istedi, o çamura bulanmadı. Şimdi sırf aşık, seviyor diye, ben bir baba, bir hukukçu olarak adalet yerini bulmalı Sude. Bu olaya dahil olan herkes için adalet yerini bulmalı. Sude, şu saatten itibaren kızımın sağlığından daha önemli bir şey benim için.

Sude eve giderken Orkun gelir. Mira’yı sorar. Orkun siz neler anlattınız diye sorar. Sude, seni ele vermedim. Çünkü her şey düzeldiğinde senin cezanı kendi ellerimle vericem. Bundan sonra Mira’yı rüyanda görürsün.

Ekran AlıntısıMD62.21

Mira Eylül’ün yardımı ile babasının yanına gelir, ne olduğunu sorar. Nezarette nöbetçi polis yemek getirir, Yaman istemez. Yaman telefon kız arkadaşına etmek ister, ondan telefon ister. Sonra bakalım der. Evde Beren arar, ablası ile konuşurlar. Kimse aramıyor bir şey mi oldu? Ablasına yüzün bembayaz. Hasta mısın diye sorar. Bu arada Yaman’a telefon gelir. Mira konuşurken göz yaşlarını tutamaz. Yaman arar, telefonu Eylül açar. hemen Mira’ya verir. Yaman Kenan’ın hayati tehlikeyi atlattığını söyler. Mira, ben polise teslim olacağım deyince, Yaman saçmalama, her şey düzelecek, kimseye bir şey söyleme. Mira, sen bana kızgınsın. Yama, hayır değilim.

Ekran AlıntısıMD62.22A Ekran AlıntısıMD62.22BB

Şimdi senin yanına gelmek istiyorum. Yaman, hayır gelme, ben senin yanına gelicem, ilk fırsatta. Yaman, Mira benim kapatmam lazım. Yaman’ın gözleri  yaşarır, seni seviyorum. Mira da ağlayarak telefonunu kapatır. Onu arkadaşı Eylül teselli eder, sarılır.

Ekran AlıntısıMD62.23

Kenan’ın başında annesi ağlar sızlar, bir ara fenalaşır. O sırada gelen Hasan onu dışarı çıkartır. Kenan bir ara gözlerini açar. Dışarıda Nevin Hanım, oğlumun canını yakanların kendi canı yansın.

Ekran AlıntısıMD62.24

O sırada Sude Hanım hastaneye gelir, hiç kimseye görünmeden Kenan’ın yanına odaya sessizce girerken hasta bakıcı ikaz eder. Ben bu binayı yaptıran Asım Kaya’nın eşiyim diyerek yanına girer.  Kenan, gözünü açmıştır. Merhaba Kenan, der. Seninle konuşacaklarımız var. Ama güzel şeyler değil. Sude eline yastığı alır. Bana yardım edeceksin, karşılığını ödemeye de hazırım. Kenan, ne istiyorsun? Sude, üç basit kelime. Beni Yaman vurdu. Yastığı gösterir.

Ekran AlıntısıMD62.25

Selim Beyim gece yarısı uykusu kaçar, mutfağa iner. Sedef de mutfakta kendisini yemeğe vermiştir. Biraz kitap okudum ama, aklımdan çıkmıyor. Çocuğu kendi ellerimle aldım kafese koydum. Sedef, ben de ne zaman bu lafı edeceksin diye bakıyordum. Sen elinden geleni yaptın. Deniz ne yok meydanda onun haberi olmadı mı diye sorar. Selim, onu tamamen unuttum. Sedef ara tabi, zaten zar zor barıştınız. Selim, hayır babası durumu için birlikteyiz der. Hasan, Kenan kendine geldi konuşuyor deyince çok sevinirler. Üçü de yumak olup, havalara zıplarlar.

Ekran AlıntısıMD62.26

Hep birlikte hastaneye koşarlar. Nevin oğlunun yanına girer. Çok şükür Allahım seni bana bağışladı. Bir an önce iyileş, kardeşini de içeriden çıkartalım. Kenan, anne beni Yaman vurdu, der.

Mira, evde geçmişteki güzel günleri hatırlar. Birlikte yaptıkları kahvaltıları, Kenan’a şükür yaşıyorsun diye sarılır. Sonra hayır, gerçek değil bu diye yatağında sayıklar.

Ekran AlıntısıMD62.27

Eylül Met ile konuşurken duyar, yok Yaman konusu açılmasın deyince, Mira Yaman’ın aradığı telefonu geri arar. Cep telefon sahibi polis memuru çıkar. Mira, benim erkek arkadaşım dün gece bu numaradan aramıştı da. Ben Polis memuru deyince Mira, Polis mi? Evet nezarethanede nöbetçiydim deyince uyanır. Evet, bu gün mahkemesi var. Mira şok halinde telefonu kapatır. Eylül, duşa girmek ister misin? yoksa ben mi gireyim. Mira sen gir.

Altınkoy, gençleri gazetelerde ve internette haber ararlar ama bulamazlar. Biz Murat yüzünden bir şey olacak diyorduk ama başımıza bu geldi. Burak hep o Murat pisliği yüzünden oldu, sinirlendirdi çocuğu. Kapı çalar, Hale gelir. Orkun’un yanında yeni sevgilisi vardır. Hale Kenan uyanmış  deyince, Orkun yırttı Yaman der. Kaza hakkında konuşurlar.

Mira, giyinir hızla evden çıkar. Salonda Faruk ile annesi Sude tartışıyorlardır. Sude kaç para kaybettin? Faruk, çok der. Kazandığım her şeyi kaybettim. Mira arabasına biner hızla ayrılır. Faruk bey bu ev satılabilir der. Eylül, Mira’yı sorar. Aşağıda yok mu? Arabası da yok deyince herkes seferber olur.  Eylül Mert’i arar,  Mert Mira’yı bul, yoksa her şeyi polise anlatacak.

Ekran AlıntısıMD62.28

Kenan ayrıldığı için polis sorguya başlar. Polis seni vuranı gördün mü diye sorar. Kenan, evet der. Polis, kimdi? Kenan, Yaman vurdu der. Polis Yaman kim, Kenan, kardeşim. Kapıda, annesi Nevin ve Hasan şaşırırlar. Kenan olayın detaylarını anlatır. O gün çok içtiğini söyler. İşte patron ile kavga ettiğini söyler. Evde de içmeye devam ettim. Yaman’dan para istediğini, para vermeyince korkutmak için silahı çıkardığını söyler. Silahı elimden almaya çalışınca. Bilerek mi ateş etti. Kardeşim bilerek karıncayı bile incitmez. Şikayetçi misiniz kardeşinden. Kenan, hayır değilim der.

Selim Beye komiser hastaneden raporu gelir gelmez mahkemeye sevk edeceğiz. Abin de senden şikayetçi olmazsa durumun iyileşir. Ama her türlü hakim karşısına çıkacaksın.

Ekran AlıntısıMD62.29

Mira emniyetin kapısına gelir. Karşısına Yaman’ın annesi Nevin çıkar.   Mira sarılır, Nevin buz gibi soğuk kalır. Yaman kurtulacak kızım. Yaman senin için öldü kızım. Oğlumun yakasını bırakacaksın. Zaten bu olanlardan sonra sizin bir araya gelmenize imkan yok. Anladın mı beni. Siz unutsanız da ben unutmayacağım. Şu koridorda geçirdiğim her dakikayı hatırlayacağım. Eğer Yaman’la arama girersen, iki dünyada da elim yakanızda olur. Yaman’a da söyledim. Senin elini tutarsa, senin yüzüne bakmam.Sütümü helal etmem. Ya ben o dedim. Yaman’ı biraz seviyorsan onu benden koparmaz sın. Oğlum senden ayrılmazsa, sen ondan ayrılacaksın. Anladın mı?

Ekran AlıntısıMD62.30

Senin çocuklarını torunum demicem ben. Sakın unutma. Nevi döner arkasına gider.

Ekran AlıntısıMD62.31

Selim Bey Yaman’a hadi zoru atlattık. Bundan sonrası Kenan da ve gelecek raporda. Dua edelim temiz çıksın. İnşallah abin de seninle aynı şeyleri söylesin de ifadeleriniz tutsun birbirine. O sırada Mert ile Eylül gelir. Selimi gözümüz aydın Yaman kurtuluyor. Yaman Mert’e bakarak sorar, ne oldu? Mert, Mira ortada yok. Eylül, senin aradığın numarayı geri aramış, polisten öğrenmiş durumunu. Mert, Allah korusun teslim olmasın. Yaman, annesini arar, Mira’nın gelip gelmediğini sorar. Şayet gelirse bana söylediklerini sakın ona söyleme. Yalvarıyorum sana ona bir şey söyleme. Nevin cevap vermez telefonunu kaptır. Yaman çok tuhaf olur. Sonra yaman mahkeme salonuna girer.

Ekran AlıntısıMD62.32

Mira nöbetçi polise; Ben bir ihbarda bulunmak istiyorum der. İçeri buyur edilir. Büroya girer. Kenan Koper’i brn vurdum der. Ve 62.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıMD62.SON

Şimdi ne olacak, Yaman dışarı, Mira içeri mi? Haftaya bekleyip hep birlikte göreceğiz. Kim ne derse desin, Medcezir, bana göre süper bir dizi, sezon sonuna kadar böyle gel-gitlerle devam edecek. Mira o geceden hamile kalacak, anneler isteme de Yaman Mira evliliği olacak. Mira evlenince o hastalığını da yenecek, Yaman ile mutlu bir hayatları olacak. Belki de bir kız çocukları olursa süper olur. Ne dersiniz?

Son söz, aşk fedakarlıktır. Yaman-Mira birbirlerini ölünceye kadar hep seveceklerini belgelediler. İnanmayanlar o belgeyi Ağva’da otel odasında tavana sakladıkları yerden alıp okuyabilirler. O nedenle ölümüne Yaman & Mira aşkı devam edecek, bu bölümde bunu ispatladılar.

 

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller dizifilm.com’dan ve tarafımdan diziden alınmıştır

 

Medcezir / 62.Bölüm: Yaman Kararını veriyor; Abimi ben vurdum!

Medcezir 62.bölüm 20

Ekranların fenomen dizisi Medcezir’de bu hafta tansiyon yükseliyor. Kenan’ı vuran Mira’nın suçunu yeni bölümde Yaman üstleniyor.

Dizinin merakla beklenen yeni bölümünde; evlilik hayalleri kuran Yaman ve Mira’nın gelecekleri büyük bir tehlikeye giriyor. Annesini kurtarmak için elini kana bulayan Mira ve suçu üstüne alan Yaman’ın hayatı uçurumun eşiğine geliyor.

Tozludere’den Altınkoy’a gelerek yeni bir hayat kuran Yaman, ölüm kalım savaşı veren abisinin hayatta kalması için dua ederken Mira’yı korumak için kendisini geri dönüşü olmayan bir ateşe atacak.

Medcezir’in yeni bölümünde ekrana gelecek iki gencin çaresizliği izleyenleri gözyaşlarına boğacak.

Mira’nın annesinin hayatını kurtarmak için ateşlediği silah, Yaman’la birlikte hayalini kurdukları geleceği de içine alan büyük yangının fitilini yakar.

62.Bölümün kısa konusu:

Yaman, aşkı ile ailesi arasında tercihini yapar.

Medcezir 62.bölüm 60

Kenan hastanede yaşam savaşı verirken Faruk ve Sude, Mira’nın bu olayı hasarsız atlatması için ellerinden geleni yapmaya kararlıdır. Yaman’ı görmek isteyen Mira’nın önünde ailesi duvar olur.

Medcezir 62.bölüm 8

Orkun, başından beri yönettiği oyunun son perdesinde iki sevgilinin bir araya gelişini sonsuza kadar engellemek için bir hamle yapar.

Yaman’ın Mira’yı korumak için verdi zor karar Altınkoy’a geldiğinden beri inşa ettiği hayatının yerle bir olmasına gelir.

Ve Yaman Parmaklıklar arkasında:

10425416

Baş rollerini Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın oynadığı, Ay Yapım imzalı senaristliğini Ece Yörenç’in yönetmenliğini ise Ali Bilgin’İn üstlendiği Medcezir çok konuşulacak yeni bölümü 27 Şubat Cuma günü saat 20.30’da Star TV’de ekrana gelecek.

İyi Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Haber ve Görseller, Ay Yapım Persona Sanat Basın bülteninden kopyalanarak alınmıştır.

Sevdam Alabora / Reyting kurbanı olmamak için Salıdan Pazara alındı!

Ekran AlıntısıSA.3.KP

Endemol’ün Atv’de başlayan yeni dizisi “Sevdam Alabora” iki bölüm gösterildi. Bu hafta Salı akşamı 3.bölümü bekledim, gösterime girmediği için araştırdım. Nedeni Salı günü güçlü diziler arasında düşük reyting alması nedeni ile yayınlanmamış.

İlk bölümde AB’de 21.sırada, Total’de de 20.sırada yer almıştı. 2.bölümde ise, AB’de 29.sırada, Total’de 30.sırada yer almıştır. Atv yönetimi diziyi 2.Part Time almak istemiş, Saat:22.00’e alınan diziler genellikle erken final yapmak zorunda kalıyorlar. Bu nedenle 3.bölümün yayını 1 Mart’tan itibaren Pazar akşamı saat:20.00’e alınmış oldu.

Baş rollerini Kadir Doğulu ve Elçin Sangu’nun oynadığı 3.bölüm fragmanı yeni gününde anonsu ile yayınlandı. Pzar günleri de Şeref Meselesi, O Hayat Benim ve Küçük Gelin gibi tutlan diziler var. Bu nedenle Sevdam Alabora’nın işi hala zor. Ama “Fatih Harbiye” dizisinde oldukça sevilen yakışıklı oyuncu Kadir Doğulu hayranları onu yalnız bırakmayacaklar. Bu bölümden itibaren Gökhan ile Zeynep arasında güzel bir aşk yaşanacak, dizi kendisini izletecektir.

Ekran AlıntısıSA.3.1

Ekran AlıntısıSA.3.2A

Ekran AlıntısıSA.3.3

 

Görüldüğü gibi Atv’nin yeni dizisinin 3.Bölümü 1 Mart Pazar akşamı saat:20.00 de ekranlarda olacaktır.

Ben kendi adıma ilk iki bölümünü izlenebilir kalitede buldum. Konu ilerledikçe sevilecek, tutulacaktır. Kadir Doğulu’nun bu tutkulu aşk dizisinin reytinglerinde yükselme olacağını tahmin ediyorum.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan dizi fragmanından alınmıştır.

Çağatay Ulusoy, yapılan röportajda çalışmaları hakkında konuştu!

Ekran AlıntısıUÇ.CU7

Medcezir‘in popüler baş rol oyuncusu, Çağatay Ulusoy’un her hafa bir izinli günü var. O günü arkadaşları ve dostlarıyla ile yemek yiyerek, dolaşarak ve alışveriş yaparak geçiriyor. Bu gün de öyle yapmıştır.

Yemek sonrası dolaşırken Uçankuş Tv muhabiri soru yağmuruna tutar. Aralarındaki konuşmaları aynen aktarıyorum.

 

Ne yaptığını soran muhabire;

Çağatay: Yemek yedik, siz ne yapıyorsunuz?

Muhabir: Buradan sete yetişiyorsunuz. Nasıl geçiyor?

Çağatay: Yoğun güzel… Güzel gidiyor.

Muhabir: Yeni projeler var mı?

Çağatay: Daha netleşen bir şey yok söyleyebileceğim. Zamanı geldiğinde açıklanır.

Ekran Alıntısıuç.cu1

Muhabir: Sinema?

Çağatay: Sinema projemiz var, evet. Yüzündeki tebessümü hiç eksik etmez.

Burada bir açıklama yapmak isterim. Çağatay Ulusoy bir sinema filminde önümüzdeki yaz oynayacağını daha önce açıklamıştı. Bir takım basın kuruluşları, beyaz perde de ilk defa diye yazılıyor. İlk değil, bu ikinci sinema filmi olacak. Daha önce bilindiği gibi 2o11 yazında “Anadolu Kartalları” filminde Üsteğmen Ahmet Onur karakterini canlandırmış, çok da başarılı olmuştu. Bu filmde başrol oynayacak ve bir bateristi canlandıracak, çok öncelerden bateri dersleri almaya başlamıştı. Bir Ay Yapım projesinde, yönetmen Ali Bilgin çekecek. Bu sinema projesi ilgili 27 Haziran 2014 tarihli blog yazımda (Çağatay Ulusoy, 2.Sinema filmini 2015 yazında çekiyor!) yazmıştım.

Ekran AlıntısıUÇ.CU6

Muhabir: Serenay Sarıkaya ile ödül törenindeki pazarlığınız, yan yana gelmeniz haber oldu da.

Çağatay: Ben set sonu oraya gittim. Yukarıda mı, beklediğimi söylediler.

Muhabir: Özellikle Serenay Hanımın ödül almasını beklediğiniz, daha sonra sizin?

Çağatay: Özellikle niye öyle bir şey yapayım arkadaşlar. Genelde özel hayatımla ilgili konuşmuyorum. İşle ilgili varsa bir şey… Soracağınız bir şeyler cevaplıyayım. Yüzünün şekli değişir.

B-sCuwFXIAAf1OW

Muhabir: Son günlerde yine haberler çıktı. Serenay Sarıkaya ile görüştünüz mü? Görüntülerden rahatsız oldu? Şikayetçi oldu diye. Böyle bir şey var mı?

Çağatay: Teşekkür ediyorum arkadaşlar, bu konularla ilgili konuşmuyorum. Sağ olun teşekkür ederim.

Muhabir: Ne haber? Sorusuna;

Çağatay: Öyle bir haftada bir arkadaş buluşması. Hafta da bir sorma? Gülerek. Tabii çalışıyoruz. Ama keyifli gidiyor, yani süper. Hiç şikayetçi değilim bundan.

Muhabir: Peki normalde set günlerinin uzunluğundan şikayet edenler var,  protesto edenler var.

Ekran AlıntısıUÇ.CU4

Çağatay: Yani uzun tabii ki. 120 dakika çekiyoruz yaklaşık, yani bir de bu herkese yansıyor. Haftada bir yetiştirilmesi gereken bölüm var, 90 kişi çalışıyoruz bölümleri yetiştirmek için, tabi hızlı bir tempo. Yani bedenen ve beyinen yoruluyoruz. Ama işimiz bu, severek yapıyoruz.

Muhabir: Sette kurallarınız var mı peki? Kenan Beyin sette kuralları varmış, Galatasaray’ın maçı olduğunda asla çalışmazmış.

Çağatay: Yani bilmiyorum, fanatik değilim, o yüzden… Güler.

Muhabir: Kurallarınız var mı, sizin de?

Çağatay: Öyle bir kuralımız yok tabi… İşi bitirmek zorundayız. O işin bitmesi lazım. Yayına yetiştirmemiz lazım. O yüzden çekilmesi gerekiyor.

Muhabir: Uykusuz çalıştığınız oldu mu sette?

Çağatay: Tabi ki oldu. Sizin uykusuz çalıştığınız olmuyor mu?

Muhabir: Oluyor.

B-sTPLwW8AABMcd

Çağatay Ulusoy: Tabii ki… Der ve gülümseyerek oradan menajeri Engin Aykanat ile uzaklaşır, arabalarına binerler. Direksiyona arkadaşı Engin Aykanat geçer. Çünkü Çağatay Ulusoy geçtiğimiz Kasım ayında ehliyetini trafiğe kaptırdığı için şimdilik ehliyeti yok. Birlikte evlerinin yolunu tutarlar.

Ekran AlıntısıUÇ.CU2

Çağatay Ulusoy sevenleri bu güzel röportaj için Uçankuş Tv’e ve muhabirine teşekkürü bir borç bilirler. Ulusoy, Medcezir’in Haziran ayında sezon finali yapmasından sonra hemen film çekimlerine başlayacak. Şimdilik Hazal Kaya’nın ismi geçse de, başrol oynayacağı bayan partnerin ismi belli değil. Konusu da bir bateristi canlandıracağı söylense de, tam net değil.

Çağatay Ulusoy’a 2.Sinema filminde başarılar dilerim.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Haber, Uçankuştv röportajından, görseller de aynı görüntülerden kopyalanmıştır.

 

Paramparça / Gülseren’in çaresizliği, Rahmi Beyin öfkesi!

catspç13

Star Tv’nin aşk ve drama dizisi “Paramparça” dün akşam gene oldukça güzel bir bölümle ekranlarımızdaydı. Pazartesi gecelerinin her iki kategorideki lider dizisini dün gece Survivor All Star bile yerinden edemedi. Hem Total’de, hem de AB’de birinci sıradaki yerini aldı. Oysa Pazar akşamı dizileri yerinden etmiş liderliği ele geçirmişti.

Dün akşam ünlü gazeteci, köşe yazarı, idareci ve hukukçu olan Güneri Cıvaoğlu. Paramparça’ da konuk oyuncu olarak çıktı. Kısa da olsa, ünlü bir mali müşavir ve hukukçuyu canlandırdı.

Geçen bölüm sonunda Cansu’nun öz babası Özkan, kızını okul çıkışı almış, onunla vakit geçirip konuşmak istemişti. Kızını önce sahilde kokoreç yedirdi, sonra da, kapalı bir mekanda salep ikram etti. Özkan’dan çok Cansu öz babasını tanımak istedi. Mesleği, ne iş yaptığı gibi sorular sordu. Cihan kızının okul dönüşü eve gelmemesi ile aramış Özkan ile olduğunu öğrenince, çok sinirlenip alıp onu eve getirmiştir.

Dilara avukatına gider, orada avukatın dayısı müşavir rolünde Güneri Cıvaoğlu ile tanışırlar. Dilara’nın ortağı olduğu şirketlerin durumunu inceler.

Cihan kızı Cansu’yu eve bıraktıktan sonra hırsını alamaz, doğrucu Özkan’ın evine gider. Keriman dışarı alışverişe çıktığı için evde yalnızdır. Cihan eve girer, Özkan’a seni uyarmaya geldim, Cansu’dan uzak duracaksın, etrafında dolaşmıyacaksın. Kaç para istiyorsun söyle. Özkan, para kimin için? Cansu için mi? Hazal için mi? Gülseren için mi? Deyince Özakan’ın suratına okkalı bir yumruk atar. Özkan’ı kan revan içine bırakır. O sırada gelen Keriman panikler. Cihan evi terk eder. Özkan arkasından bittin sen diyerek ver yansın eder.

Ekran AlıntısıPÇ13.1

Cihan’ın o sırada yarası açılmıştır, hemen hastaneye gider. Özkan’ı da ablası Keriman yaralarını temizler. bir taraftan da başımıza talih kuşu kondu, alacağımız paralarla 5 daire alırız. Özkan, Cansu’yu alacağım onun elinden, Gülseren’e de bu eve getireceğim.

Ekran AlıntısıPÇ13.2

Mali uzman Aydın Bey, Cihan Beyin şirketlerinin durumunu çok iyi olduğunu, kesinlikle bölmeyin, boşanmamasını tavsiye eder. Verdiği bilgi ve tavsiyelerden sonra ayrılır.

Ekran AlıntısıPÇ13.3

Avukat, Gülseren hakkında Dilara’dan bilgi alır. Kocasının Almanya’dan geldiğini söyler. Dilara eve döner kocası Cihan ile konuşurlar. Cihan, Cansu’nun bugün öz babası ile olduğunu anlatır. Aralarında uzun uzun konuşurlar, tartışırlar. Hazal kapıdan onları dinler. Dilara, Cansu’dan vazgeçecekse Hazal’ı vermekten bahseder. Hazal bunları duyunca kahrolur, odasına kaçar.

Ekran AlıntısıPÇ13.4

Dilara önce Özkan’ı arar, telefonunu cevap vermez. Sonra kayın babası Rahmi Beyi arar, o da telefonunu açmaz. Çünkü kumar oynamaya gelmiştir.

Cihan Bey kızı Cansu ile konuşur, dertleşir. Cansu ben ne kadar büyürsem büyüyeyim sen benim hep babam olarak kalacaksın. Cihan öz babası Özkan’ı görmemesi gerektiğini, o adam iyi bir adam olmadığını söyler. On yıl Hazal’ı görmemiş, şimdi seni mi istiyor. Basmış Almanya’ya gitmiş, arayıp sormamış, para göndermemiş. Çocuğu doğuran değil, büyüten annesidir. Seni ben büyüttüm. Cihan çok duygulu sözler sarf eder, sana iğne batsa, bana hançer saplanır, sen öksürsen benim ciğerim parçalanır. Ben senin gözlerinden ne demek istediğini anlarım. Senin baban benim. Sen benin aşkımsın, bir tanemsin. Cihan duygulanır, gözlerinden yaş gelir.

Ekran AlıntısıPÇ13.5

Hazal kapıdan öz babası Cihan’ın Cansu’ya sarılıp öpmesini görür, kıskanır. Dolaptan buzları alır, penceresini açar, buzlu suyu boynuna, boğazına sürer. Niyeti hasta olmak ve böylece ilgi çekmektir.

Gülseren arkadaşı Derya’da kalıyordur. Sabah işe gitmediğini gören Derya sorar, Gülseren işten çıkarıldığını söyler. Derya, Gülseren’i işe yerleştirenin Cihan olduğunu biliyordur. Cihan Bey biliyor mu işten çıktığını? Gülseren, ne alakası var.

Cihan sabah erkenden işine gider, arkadaşı Yıldırım ile buluşur. Yıldırım, hastaneden sonra eve dönmüşsün, Dilara ile aran nasıl diye sorar. Cihan, sadece çocuklar için döndüğünü söyler. Candanın dayısı müşavir Aydın Beyin sizin işin içine girmiş diye bilgi verir. Aydın Bey her şeyini hortumla yıverir, hiç bir şeyi imza atmayacaksın. 20 senede kazandığın her şeyi bir imza ile verecek misin? Cihan, Gülseren’in kocasının da Almanya’dan geldiğini söyler.

Hazal sabah annesinin biraz ilgisini çekmiştir. Odasına gelir,ateşini ölçer, kahvaltısını yatağına getirtir. Hazal içinden geçenleri annesine anlatamaz.

Dilara sabah kahvaltısında Rahmi beye, Özkan’ın Cansu’ya kokoreççiye götürdüğünü söyleyince çok kızar. Cihan’ın dersini verdiğini dövdüğünü söyleyince af ferin işte bu benim oğlum diye böbürlenir. Dilara Cihan’ın Özkan’a para teklif ettiğini, kabul etmediğini söyler. Rahmi Bey, ben bir de Keriman’la konuşayım.

Ekran AlıntısıPÇ13.6

Gülseren evinde kaldığı arkadaşı Derya’ya fırın alması için para verir. Derya kabul etmez, Gülseren ısrar eder. Derya çok sevinir, Cihan Bey Derya’yı arar. Gülseren ile konuşmak ister, Gülseren istemeyerek telefonu alır. Gülseren görüşmesek daha iyi olur. Cihan, Özkan geldiği için mi böyle oldu. Gülseren, sen nereden biliyorsun ?

Rahmi Bey Keriman’ı arar, Özkan olduğu için konuşamaz. Keriman geri döner arar, Rahmi Bey bir saat içinde gelirim senin evde konuşalım.

Ekran AlıntısıPÇ13.7 Ekran AlıntısıPÇ13.7B

Cihan Bey ile Gülseren konuşmak için buluşurlar. Cihan, Özkan yüzünden mi konuşamıyoruz. Cihan sen pek ala biliyorsun karımla aram yok. Özkan’ın Cansu ile konuştuğunu söyler. Eğer kızımın canını yakarsa ben de onu yakarım. Gülseren, asla ne Cansu’nun ne de Hazal’a zarar vermez. Gülseren Özkan’ı savununca Cihan, Sen tekrar kocana mı dönmek istiyorsun? Gülseren, asla…

Keriman Rahmi Beye izzeti ikramda bulunur. Kardeşinin niyetini sorar. Niye Cansu’ya rahatsız ediyor? Keriman, senin oğlun benim kardeşimin ağzını yüzünü dağıttı, biz şikayet etmedik.

Ekran AlıntısıPÇ13.8

Keriman, siz Hazal’ı elimizden bedava aldınız, bu kadın bunca yıl bakmış, emek vermiş, üstünde hakkı var diye sordunuz mu? Rahmi Bey teklifini yapar, sen kardeşini ikna edeceksin. Size temizinden 100 bin Euro çalışır. Keriman, mümkün değil. Pazarlık sürer. Rahmi Bey, ne çirkef, ne aç gözlü insanlar mışsınız diye söylenir. Keriman, 500 bin euro diye teklif eder. Rahmi Bey olmaz diye ayağa kalkar. Rami Bey, son 160 bin Euroya anlaşırlar. O sırada gelen Özkan işi bozar. Rahmi Bey çıkar gider, Keriman senin yüzünden kaçırdım diyerek kardeşini yumruklar.

Ekran AlıntısıPÇ13.9

Gülseren’in doğum günüdür. Arkadaşı Derya sürpriz yapar doğum günü pastası yaptırmıştır. Üçü beraber kutlarlar. Mumları üflerken Gülseren, kızlarının ikisinin de mutlu olması dileğinde bulunur. O sırada bir demet çiçek gelir, içinden bir de zarf içinde CD çıkar. Gülseren önce Cihan gönderdi zanneder. CD’i bakarlar, Özkan ile ikisinin düğün fotoğraflarını görünce, Özkan’ın gönderdiğini anlar.

Hazal hasta olduğu için Cihan odasına gider. Hazal biraz kendisi ile oturmasını ister. İlgisizlikten şikayet eder.

Ekran AlıntısıPÇ13.10

Özkan evde odasında Gülseren’i düşünür, kırmızı kazağını koklar, hayaller kurar. O sırada gelen Keriman sen ne yapıyorsun burada…? Özkan çok özledim kokusunu… Keriman, sen ne yapıyorsun benim kazağımla… O benim kazağım değince kazağı ablasının suratına fırlatır. ben bu sahnede çok güldüm. Sarımsağın kokusu bile kırk günde çıkarmış derler ya… Özkan, sen on yıl önce terk ettiğin karının kokusunu hala unutmadın mı?

Ekran AlıntısıPÇ13.11A Ekran AlıntısıPÇ13.11B

Dilara arkadaşları ile vur patlasın çal oynasın eğlencededir. Diğer tarafta dede Rahmi Bey gece yarılarına kadar kumar partilerinde vakit geçirir, oldukça da büyük paralar kaybeder. Senet imzalar. Baba Cihan Bey evde çocukları ile ilgilenir. Geç gelen babasına gel biraz konuşalım der. Cihan, bu sefer gerçekten beni şaşırttın baba, galiba sen değiştin.

Ekran AlıntısıPÇ13.12

Cihan, babasının elini tutar, okşar. Sağ ol baba, hastanedeyken başımdan hiç ayrılmadın. Rahmi, nasıl ayrılırım, sen benim canımsın oğlum. Bazen düşünüyorum da ben hıyarın biriyim. Geçmişe bakıyorum da Rahmi diyorum, Allah senin belanı versin. Çok kötülük yaptım biliyorum. Duygusuz değilim, ben seni çok seviyorum. Sen benim canımsın der ve oğluna sarılır. Duygulu anlar yaşarlar.

Ekran AlıntısıPÇ13.13

Sabah kahvaltısına Rahmi Bey gelmez. Dilara çağırın kahvaltıya gelsin. Cihan bırakın uyusun, sabaha kadar oturduk. Dilara, konuşacak çok şeyiniz varmış.

Sabah kahvaltısında Keriman kardeşine ayda on bin avro kaç para biliyor musun. Aralarında tartışırlar. Gülseren de arkadaşının evinden yaptığı iş başvurusu için konuşmaya gider. Cihan Bey bir sorun yok değil mi diyerek Derya’yı arar. Derya var, Gülseren’i işten çıkarmışlar. Siz hastanedeyken çıkışını vermişler. Cihan şaşırır, o sırada Dilara Cihan’ın iş yerine gelir. Konuşalım mı biraz. Dilera, ofisi kullanabilir miyim diye sorar. Niye şaşırdın ortak değil miyiz.?

Ekran AlıntısıPÇ13.14

Cihan, al senin olsun, başka Hazal’ın evlet okuluna gitmek istemediğini söyler. Cihan, Gülseren’i işten sen mi kovdurdun diye sorar. Dilara, inkar eder, bana ne Gülseren’den. Nerede çalıştığını bile bilmiyorum. Cihan gözlerinden okuyorum, bu kadar mı küçüldün. Dilara sıkışınca kaçar, senin buraya insan gibi konuşmaya gelende kabahat.

Gülseren aradığımız niteliklere uygun değilsiniz diyerek, işe alınmaz. Derya’nın evine geldiğinde kaynanasının geldiğini görür. Vazilini de görünce kalıcı geldiğini tahmin eder. Derya’nın kocası da evdedir, üstelik hastadır. Alır poşetini çıkar. Çaresiz kalan Gülseren’in istemese de Keriman’ın evine dönmekten başka çaresi yoktur. Önce gider deniz kıyısında bir bankta oturur, düşünür.

Alper bey iş yerini arar, işletme müdürü Yavuz diye biri telefonu açar, seni kim işe aldı, şimdi ben geliyorum, pılını pırtını topla git deyince, Alper Bey Cihan Beyin kesin talimatı var, sizin buraya girmeniz kesin yasaklandı. Alper evde çok sinirlenir, masalardaki her şeyi kırar, döker.

Ekran AlıntısıPÇ13.15

Gülseren çaresiz eve döner. Cihan’a ortada kaldım diyemezdi ya… Ablası Keriman evde yoktur. Ortalığı toplar. Keriman neredeydin bu güne kadar, gez toz sonra da çık evim diye buraya gel. Gülseren dayanamaz, odaya geçer. Aynada Özkan’la evlilik resimlerini söker atar. Keriman Ökan’a arayarak, Gülseren’in eve geldiğini söyler.

Rahmi Bey evde, Dilara nasılsın,  iyi mi moralin diye sorar. Aynı Cihan bana açık açık işten sen ni kovdurdun diye sordu. Kadın gidip hemen söylemiş. O sıra gelen Cansu, derhal odasına geçer. Şoför arkadaşları ile gitmesini izin vermediğim için bana sinirlendi. Cihan beyin talimatı var, bırakmayın dedi. Özkan yüzünden Cihan Bey yalnız kalmayacak diye adamlarına talimat vermiştir. Dilara manyak zaten deyince Rahmi bey, Cihan’ı vuran Özkan olmasın? Dilara cihan size söylememiş demek ki? Neyi deyince Dilara, baba Cihan’ı vuran Özkan değil, Alper’miş. Rahmi sebep? Dilara, Cihan şirketten attığı için çok sinirlenmiş, düşman kesilmiş. Konuşmaya gitmiş, Cihan da kabul etmeyince çekmiş vurmuş.

Ekran AlıntısıPÇ13.16

Rahmi Beyin nevri döner. arabadan bir levye alarak çıkar. O sırada Alper deniz kıyısında turlu yordur. Rahmi Bey öfkesine yenik düşmüştür bir kere. Sinsi bir tilki gibi arkasına yanaşır.

Ekran AlıntısıPÇ13.17

Alper görünce Rahmi Bey hayırdır levye falan demesiyle, levyeyi bütün gücüyle başına vurur. Alper yere düşer, iki kere daha başına vurur. Alper kan revan içinde kalır.

Gülseren evde yemek masasını hazırlar. O an Özkan gelir. Gülseren’e bir hoş geldin demek yok mu? Kusura bakma benim sana hoş geldin demem lazım. Gülseren cevap bile vermez.

Ekran AlıntısıPÇ13.18

Elindeki torbaları masaya bırakır. Keriman Hanım giyinmiş, Nazife’nin nişanına diyerek çıkar. Amacı onları evde yalnız bırakmaktır. Özkan hadi geç kalma diyerek ablasını gönderir. Özkan masaya oturur, iki kadehe içki koyar. Zümrütüm hadi gel arık diyerek seslenir. Özkan, hediyemi aldın mı diye sorar. Gülseren, kendisine yimicem diyerek koymaz. Özkan masaya yumruk vurur.

Evde akşam yemeğinde dede Rahmi Bey, Rusya’da yenen yemeklerden bahseder, ben de maymun yedim deyince Cansu sofrayı terk eder.  Babasına sarılır.

Gülseren odaya geçer kapıyı arkadan kilitler. Özkan kapıya dayanır, Gülseren açmayınca camı kırar, sonra da kapıyı tekmeleyerek içeri girer. Gülseren çaresizdir.

Ekran AlıntısıPÇ13.19A Ekran AlıntısıPÇ13.19BB

On yıldır bir araya gelmedikleri kocası Özkan azgın bir boğa gibi saldırır. Gülseren aline geçen şişeyi Özkan’ın başına bütün hızıyla vurur. Ve 13.Bölüm burada biter.

Ekran AlıntısıPÇ13.SON

Şimdi ne olacak, Özkan başına aldığı darbe ile yere düştü, yaralandı. Gülseren, çaresizliğinden kendisini koruman için vurdu. Sahilde Alper yerde kanlar içinde yatıyor. Rahmi Bey öfkesinden vurdu. Bütün bu olanların neticesini bekleyip önümüzdeki bölümde göreceğiz.

Endemol’ün bu süper dizisi çok güzel gidiyor. Erkan Petekkaya ve Nurgül Yeşilçay bana göre performanslarının zirvelerindeler. Ben onları keyifle izliyorum ve kutluyorum.

İyi Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Medcezir 62.Bölüm Yaman’a kelepçe takıldı!

Ekran Alıntısımd62fr.2

Ay Yapım’ın süper dizisi Medcezir’in 62.Bölüm ilk fragmanı yayınlandı. Baş rollerini Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın oynadığı dizi, bütün heyecanı ile devam ediyor.  Mira’nın ben Yaman’ın abisini vurdum dese de Yaman sevgilisinin suçunu üstüne alıyor. Selim Beyin şaşkın bakışları altında bileklerine kelepçe takılarak emniyete götürülüyor.

Ekran Alıntısımd62fr.1

Kenan da kanlar içinde hastaneye sevk ediliyor. Kenan ölmeyecek, zor bir ameliyatla kurşunlar çıkartılacak. Yaman da serbest kalacak. Bu süreçte en büyük sıkıntıları Selim Serez yaşayacak.

11006441_902993776408

Mira Çılgınca annesine, senden nefret ediyorum, hayatımı maf ettin diyerek feryat eder.

Ekran Alıntısımd62fr.3

 

Ay yapım tarafından yayınlanan 62.Bölümün resmi özeti şöyle:

Mira’nın annesinin hayatını kurtarmak için ateşlediği silah, Yaman’la birlikte hayalini kurdukları geleceği de içine alan büyük yangının fitilini yakar.

Yaman, aşkı ile ailesi arasında tercihini yapar.

Kenan hastanede yaşam savaşı verirken Faruk ve Sude, Mira’nın bu olayı hasarsız atlatması için ellerinden geleni yapmaya kararlıdır. Yaman’ı görmek isteyen Mira’nın önünde ailesi duvar olur.

Orkun, başından beri yönettiği oyunun son perdesinde iki sevgilinin bir araya gelişini sonsuza kadar engellemek için bir hamle yapar.

Yaman’ın Mira’yı korumak için verdi zor karar Altınkoy’a geldiğinden beri inşa ettiği hayatının yerle bir olmasına gelir.

Medcezir’in 62.Bölümü 27 Şubat Cuma akşamı, 20.30 da Star Tv ekranlarında olacak.

 

62.Bölüm 1.Fragmanı ve 2.Fragmanı.

 

Türkiye Gençlik Ödülleri / Medcezir, Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya ödül aldı!

10999348

Türkiye Gençlik ödüllerinde, Medcezir: En İyi Dizi Film, Çağatay Ulusoy: En İyi Erkek Oyuncu, Serenay sarıkaya; En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldüler.

Türkiye Gençlik Ödülleri , Türkiye’nin en iyilerini, 60 gün boyunca internet sitesinden yapılan oylama sonucu belirledi. Oylama başladığından son saniyeye kadar sonuçların halka açık olması  adaylar arasındaki rekabeti arttırdı.

480 farklı adayın, 48 kategoride kıyasıya yarıştığı oylamada toplamda 6.075.971 ( Altı Milyon Yetmişbeş Bin Dokuzyüz Yetmişbir ) oy kullanıldı .

Kazanan adaylar, 22 Şubat 2015 Pazar günü saat 18:30 ‘da ICC (İstanbul Kongre Merkezi)’nde yapılan görkemli bir gecede ödüllerine kavuştular.

Ödül almaya gelen Çağatay Ulusoy, anons edildiği halde setten geldiği için yetişememiş, gelişinde sahneye çıkarak ödülünü almıştır. Son derece şık ve karizmatik görüntüsüyle izleyicilerden alkış almıştır. Geç kaldığı için özür dileyen Çağatay Ulusoy yaptığı çok kısa konuşmada şunları söylemiştir. “Bu ödülü almamda emeği geçen öncelikle ekip arkadaşlarıma ve oy kullanan beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Oyunculuk yapan arkadaşlarımız ve bizzat bu işi yapanlar, mesleğimizin vitrin kısmıyız, fakat arkada çalışan set emekçileri arkadaşlarımız var, sizlerden rica ediyorum onlar için bir alkış istiyorum. Çok teşekkürler, çok sağ olun, iyi akşamlar.”

B-iMCR8IgAAg32I

Daha sonra sete yetişmesi gerektiği için sorulara cevap vermeden mekandan ayrılmıştır.

B-iNm_wCYAA3qVK

Aynı gecede Medcezir’in Mira’sı Serenay Sarıkaya da, oldukça şık ve göbek dekoltesi veren kıyafeti ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Ve en iyi Kadın oyuncu ödülünü almıştır.

B-iN3fJCQAA7a48

Gecede En  iyi dizi film dalında da Medcezir’ e ödül verilmiştir.

Aynı gecede ödül kazananların tam listesi:

En İyi Şarkı…………………………………  : Ozan Doğulu Ft. Ece Seçkin – Hoşuna mı gidiyor?
En İyi Grup…………………………………. :Manga
En İyi Çıkış Yapan Sanatçı……………. : Yunus Emre Saltan
En İyi Erkek Sanatçı…………………….. : Gökhan Türkmen
En İyi Kadın Sanatçı…………………….. : Şebnem Ferah
En İyi Erkek Oyuncu…………….  : Çağatay Ulusoy
En İyi Kadın Oyuncu…………….. : Serenay Sarıkaya
En İyi Usta Erkek Oyuncu…………….. : Şener Şen
En İyi Usta Kadın Oyuncu…………….. : Türkan Şoray
En İyi Spor Sunucusu…………………… : Güntekin Onay
En İyi Tv Show Programı……………… : Beyaz Show
En İyi Marka……………………………….. : Atlas Jet
En Sevilen Kadın Ünlü…………………. : Meryem Uzerli
En Sevilen Erkek Ünlü…………………. : Acun Ilıcalı
En İyi Yazar………………………………… : Elif Şafak
En İyi Gazeteci……………………………. : Cüneyt Özdemir
En İyi Gazete………………………………. : Sözcü
En İyi Senarist…………………………….. : Gülse Birsel
En İyi Dizi Film…………………….: Medcezir
En İyi Seyahat Acentesi(Tur)………… : ETS Tur
En İyi Müzik Tv Kanalı…………………. : Kral POP TV
En İyi Radyo……………………………….. : Show Radyo
En İyi Radyo Programcısı…………….. : Yavuz Seçkin ( Yavuz’un Minibüsü )
En İyi Showmen………………………….. : Beyazıt Öztürk
En İyi AVM…………………………………. : Akasya AVM İstanbul
En İyi Genç Markası…………………….. : Mavi
En İyi Giyim Markası…………………… : Vakko
En İyi Sinema Filmi…………………….. : Kış Uykusu
En İyi TV Kanalı………………………….. : Star TV
En İyi Haber Programı………………… : Fox Haber
En İyi GSM Operatörü…………………. : Turkcell
En İyi Banka……………………………….. : İş Bankası
En İyi Yatırımcı…………………………… : Murat Ülker
En İyi Belediye Başkanı……………….. : Yılmaz Büyükerşen ( Eskişehir Belediye Başkanı )
En İyi Genç Girişimci………………….. : Samet Ağırbaş ( Liseli Girişimciler Kulübü )
En İyi Özel Üniversite…………………. : Bahçeşehir Üniversitesi
En İyi Devlet Üniversitesi…………….. : Boğaziçi Üniversitesi
En İyi Aktif Üniversite Kulübü……… : Boğaziçi Üniversitesi caz Kulübü
En İyi Şirket……………………………….. : THY
En İyi Aile Şirketi………………………… : Koç Holding
En İyi Başarılı CEO……………………… : Temel Kotil ( THY )
En İyi Yaşam Alanı………………………. : Ağaoğlu Maslak 1453
En İyi Market………………………………. : BİM
En İyi Dergi…………………………………. : Uykusuz
En İyi HOTEL……………………………… : Çırağan Palace Kempinski İstanbul
En İyi Aktif Gençlik Merkezi…………. : Ankara Yenimahalle Gençlik Merkezi
En iyi Seyahat Şirketi ( Ulaşım )……. : Kamil Koç
En İyi Gençlik Meclisi………………….. : Çankırı Belediyesi Gençlik Meclisi

UçanKuş Tv’nin internette yayınlanan Çağatay Ulusoy’un ödül töreninden görüntüler:

Medcezir ödül toplamaya devam ediyor, gecede 3 ödül birden alarak, sevenlerine haklı bir gurur yaşatmıştır.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Haber, Çağatay Ulusoy Twitter sayfasından, Uçankuş video çekimlerinden, Görseller Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya Twitter sayfasından alınmıştır.

 

Geçen Haftanın (16-22 Şubat) en çok seyredilen ilk 10 Dizisi!

cats23-1

TNS ölçümlerine göre hazırladığım Geçen Haftanın en çok seyredilen ilk on dizisi sizlere aşağıda sunuyorum. Bu hafta en iyi çıkışı geçen Salı akşamı Fox Tv’de yayına giren “Aşk Yeniden” yaptı. AB Grubunda haftanın brinciliğini “Paramparça dizisinin elinden aldı. Total’de de 3.sırada yer aldı.

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, asıl olan dizilerin Total’de aldıkları yüzdeler önemli. Zira kanala reklam verenler bu sıralamayı bakıyorlar ve yüksek reyting alan dizi aralarına reklam veriyorlar. Bu da yapımcıların seyirci beğenisi alacak diziler yapmaya özen gösteriyorlar. Reyting alamayan diziler çok kısa ömürlü oluyor, son haftalarda Atv’nin Kara Para Aşk dizisi, Ziraat Türkiye Kupası maçları nedeniyle yayın saatlerinde kayma ve ötelenmeler olduğu için oldukça izleyici kaybetti, son haftalarda kendi gününde sıralamalarda ilk 20 bile girmekte zorlandı. Halbuki bu dizi hatalık sıralamalarda ilk ona giren bir yapımdı.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10.

 1. Paramparça 12.Bölüm (Star)……………………11.93 – 27,82
 2. Karagül 72.Bölüm (Fox)………………………….11,22 – 25,27
 3. Aşk Yeniden 2.Bölüm (Fox)…………………….10,08 – 23,64
 4. Kurtlar Vadisi Pusu 247.Bölüm (Kanal)……..8.80 – 20.51
 5. Kaderimin Yazıldığı Gün 17.Bölüm (Star)…..7.31 – 16,62
 6. Kiraz Mevsimi 33.Bölüm (Fox)………………….7.29 – 16,99
 7. Kocamın Ailesi 33.Bölüm (Fox)…………………7,11 – 16.23
 8. O Hayat Benim 43.Bölüm (Fox)………………..7.04 – 16,62
 9. Güzel Köylü 35.Bölüm (Star)…………………….6.99 – 15,75
 10. Karadayı 98.Bölüm (Atv)………………………….6,87 – 16,21

 

AB’de ilk 10:

 1. Aşk Yeniden 2.Bölüm (Fox)……………………..12,32– 27,74
 2. Paramparça 12.Bölüm(Star)…………………….11,31 – 26,83
 3. Diriliş Ertuğrul 10.Bölüm (TRT 1)……………..9,67 – 20,60
 4. Karagül 72.Bölüm (Fox)……………………………7,94 – 16,02
 5. Kocamın Ailesi 33.Bölüm (Fox)………………..7,80 – 17,39
 6. Poyraz Karayel 7.Bölüm (Kanal D)……………7.20 – 15,48
 7. Karadayı 98.Bölüm(Atv)………………………….7,13 – 17,08
 8. Kurtlar Vadisi Pusu 247.Bölüm (Kanal D)….6,78 – 15,03
 9. Kardeş Payı 26.Bölüm (Star) ……………………6.54 – 14,70
 10. O Hayat Benim 43.Bölüm(Fox)………………..6,07 – 16.02

 

10527785 paramparça

Star Tv’nin aşk ve drama dizisi “Paramparça” bu hafta da yine birinci sırada yer alıyor. Ancak AB’de ilk sırayı “Aşk Yeniden” dizisine kaptırdı ve 2.sıraya düştü.

karagul_722314716-300x300

Karagül Total’de bu hafta da 2.sırada yer alıyor. Geçen hafta AB’de yer alamazken, bu hafta yine 4.sıradan AB’e girdi.

160220151432097494358_2

Aşk Yeniden, Fox Tv’nin romantik komedi dizisi 2.haftasında AB’de ilk sıraya oturdu. Total’de de 3.sıraya yerleşti. Böyle giderse, artık salı gecelerinin vazgeçilmez dizisi olacak gibi duruyor.

İçerik k.v pusu

Kurtlar vadisi Pusu, Total’de bir sıra gerileyerek 4.sıraya düştü. AB’de bir basamak yükselerek, 9.sıradan 8.sıraya yükseldi.

images diriliş

TRT 1’in görkemli dizisi Diriliş Ertuğrul geçen önceki hafta yayınlanmamıştı. Bu hafta 10.Bölümün yayınlanması ile gene AB’de 3.sırada yerini aldı. Ama Total’de kendisine yer bulamadı.

hqdefault

Kaderimin Yazıldığı Gün Salı gecelerinin liderliğini Fox’un yeni dizisi Aşk Yeniden’e kaptırmasıyla, Total’de 5.sıralara geriledi. AB’de geçen hafta olduğu gibi bu hafta da yer bulamadı.

İçerik kocamın ailesi

Kocamın Ailesi AB’de 5.sırada yer alırken, Total’de 7.sırada yer almıştır. Star Tv’nin istikrarlı dizilerinden biri olarak her iki kategoride de kendisine yer buluyor.

Bu hafta Samanyolu Tv’nin Sungurlar ve Atv’nin Poyraz Karayel her iki grupta da kendilerine yer bulmadılar. Ayrıca geçen hafta AB’de yer alan Kanal D’nin Güllerin savaşı ve Kanal D’nin şeref Meslesi aldıkları reyting yüzdelerinin düşük olması nedeniyle ilk 1o’da yer almadılar. Star Tv’nin fenomen dizisi aldığı puanlar çok düşük olması nedeniyle o da sıralamaya üç haftadır giremiyor.

Yayıncı Kanallara göre bakarsak: Fox Tv’nin Total’de 5 dizi ile ilk sırada, AB’de de 4 dizi ile gene birinci sırada olduğunu görüyoruz. Star Tv, Total’de 3 dizi, AB’de iki dizi ile 2.sırada yer alıyor. Total’de Atv’nin ve Kanal D’nin birer dizileri bulunuyor. AB’de de, Kanal D’nin 2 dizisi, Atv ve TRT 1’in birer dizileri yer alıyor.

Hangi diziyi seviyor ve izliyorsanız.

Keyifli Seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Reytingler TNS ölçümlerinden ve Görseller internetten alınmıştır.

 

 

 

2015 Yılı, 87.Oscar ödülleri kazananları belli oldu!

87.oskar ödülleri

Bu yıl 87’nci kez düzenlenen, 87.Oscar ödülleri dün gece sahiplerini buldu. Sinema dalında dünyanın en prestijli ödülleri olarak kabul edilen Oscar’lar televizyonlardan canlı olarak yayınlandı.

Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenen gecenin sunuculuğunu Neil Patrick Haris yaptı.

Oscar Akademi Ödülleri hakkında kısa bilgi verelim:

Akademi Ödülleri, bilinen adıyla Oscar, dünyada en bilinen film ödülüdür. Sinema Sanatları ve Bilimler Akademisi (Academy of Motion Picture Arts and Sciences) tarafından 1929’da Los Angeles’da verilmeye başlandı. Törenler yılda bir kez ve çoğunlukla Şubat ayında yapılır.

Akademi ödülleri, Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi (AMPAS) tarafından verilir. 2007’den itibaren oy verecek 5830 üyeye sahiptir. 1311 üye sayısı ile oyuncular bu üyelerin yaklaşık %22’lik bir kısmını oluştururlar.

82. Akademi Ödülleri töreni, 7 Mart 2010’da, 83.Akademi ödülleri töreni 27 Şubat 2011’de, 84.Akademe Ödülleri töreni ise 26 Şubat 2012’de Hollywood Kodak Tiyatros’nda yapıldı. 85:Akademi Ödülleri ödül töreni ise, 24 Şubat 2013’te Hollywood’daki Dolby Tiyatrosu’nda yapılmıştır.

 

İşte gecenin kazananları:

 

EN İYİ FİLM

(Birdman)

EN İYİ YÖNETMEN

Alejandro G. Inarrutu (Birdman)

EN İYİ KADIN OYUNCU

Julianne Moore (Still Alice)

EN İYİ ERKEK OYUNCU

Eddie Redmayne (The Theory of Everything)

EN İYİ ÖZGÜN SENARYO

Birdman (Alejandro G. Iñárritu, Nicolás Giacobone, Alexander Dinelaris, Jr. & Armando Bo)

EN İYİ UYARLAMA SENARYO

The Imitation Game (Graham Moore)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

J.K. Simmons (Whiplash)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Patricia Arquette (Boyhood)

EN İYİ ORJİNAL FİLM MÜZİĞİ

Glory, “Selma” (John Stephens and Lonnie Lynn)

EN İYİ ORJİNAL ŞARKI

The Grand Budapest Hotel (Alexandre Desplat)

EN İYİ ANİMASYON

Big Hero 6

YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM

Ida (POLONYA)

EN İYİ BELGESEL

CitizenFour

EN İYİ KISA FİLM

The Phone Call (Mat Kirkby, James Lucas)

EN İYİ KISA BELGESEL

Crisis Hotline: Veterans Press 1 (Ellen Goosenberg Kent ve Dana Perry)

EN İYİ KISA ANİMASYON

Feast

EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETMENİ

Birdman (Emmanuel Lubezki)

EN İYİ KURGU

Wiplash (Tom Cross)

EN İYİ KOSTÜM TASARIMI

The Grand Budapest Hotel (Milena Canonero)

EN İYİ MAKYAJ VE SAÇ

The Grand Budapest Hotel (Frances Hannon ve Mark Coulier)

EN İYİ GÖRSEL EFEKT

Interstellar

EN İYİ SES KURGUSU

American Sniper

EN İYİ SES MİKSAJI

Whiplash

 

Kazanlarını tebrikler. İnşallah bir gün ülkemizden de Oscar kazanacak Sinema filmleri de çıkar.

Bu güzel filmler için keyifli seyirler.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

 

Not: Kaynak Haber ve görseller Hürriyet Kelebek’ten, Oscar Ödülleri hakkında bilgiler Vikipedi Özgür Ansiklopediden alınmıştır.

Güllerin Savaşı / Gülru, Gülfem’i çıldırtmaya devam ediyor!

Ekran AlıntısıGS32.KP

Kanal D’nin aşk ve drama dizisi “Güllerin Savaşı” bütün hızıyla devam ediyor. Gülru Ömer’e olan aşkını kalbinin içine gömerek, Gülfem’den intikam almaya sürüdürüyor. Gülfem Hanım, Gülru’nun yeni sürprizlerini gördükçe hem çok şaşırıyor, hem de sinirinden çıldırıyor. Artık başı o kadar çok ağrıyor ki, migreni tuttukça ilaç müptelası oldu.

Geçen bölümde Yonca’nın eniştesi Cihan’ı ateşlemesi ile Cihan karısına önce, bir değil 5 kredi kartı çıkartır. Ayrıca benim kardeşim otobüslerle mi gezecek der ve Cihan karısının altına özel araba satın alır.

Geçen bölüm sonunda Ömer Bey, Gülru’yu konuşturmak için atar arabasına eve kapatır. bana her şeyi anlatana kadar buradan çıkmayacağız, der. Gülru , Ömer’e olan aşkını kalbinin en derinliklerine atarak, ben Gülfem Sipahi olmak isteyen bir kızım. Gülfem senden vaz geçti, ben de vaz geçtim dese de Ömer, sen beni çocuk mu zannettin, doğruları anlat. Gülru sana ihtiyacım yok artık bitti, ben Cihan’ı seviyorum. Ömer, sen gözlerimin içine bakarak, doğruyu söylemeyerek başardın, şimdi çık git, artık seni tanımıyorum. Ama sana yemin ederim, eğer bir gün bu anlattıklarını inanırsam, sen de beni tanıyamayacaksın, der ve dışarı çıkartır.

Ekran AlıntısıGS32.6

Gülru çok sevdiği aşkı Ömer’den vazgeçti ama, Gülfem’den babasının intikamını almaya devam eder.

Halide postadan gelen kredi kartlarını görünce öfkeden deliye döner, gözleri fal taşı gibi açılır.

Ekran AlıntısıGS32.KR

Büyük şaşkınlığı da, kardeşi Ömer’in Gülru’ya tek kapılı spor araba alması ile yaşar. Cihan bilgisayardan beğendiği arabayı telefon ederek kapıya kadar getirtir.

Ekran AlıntısıGS.32.2

Gülfem kapıya gelen arabayı Halide’den öğrenip arabayı gördüğünde ağzı bir karış açık kalır.

Ekran AlıntısıGS32.5

Cihan, arabanın anahtarını Gülru’ya verir, birlikte arabaya binerler ve dolaşmaya çıkarlar.

Ekran AlıntısıGS32.4

Gülru asıl bombayı sona saklar, kendi parasını kazanmak için, kendi adına butik açar. Açılışa herkes davetlidir. Gülfem Hanım ve Cahide’ye siyah güllü bir davetiye gelir. Gülfem kibirli ve iddialı olan davetiyeyi benim dikkatimi çekmeyi başardı diyerek ilginç bulur. Gülfem Hanım, Ömer’i de arayarak, çıkışta birlikte akşam yemeğine gideriz diyerek gelmesini ister. Gülfem ile Cahide Hanım, istemeyerek de olsa, komşu villadaki bu açılışa birlikte giderler.

Ekran AlıntısıGS32.7

Gülfen butiğin önüne gelinceye kadar hiç bir şeyi fark etmez. Arabadan Cahide Hanım ile indikten sonra başını kaldırınca “Gülru Sipahi” tabelasını fark eder.

Ekran AlıntısıGS32.8

Olmaz, olamaz diyerek, bu defa ağzı ve gözleri daha da büyük açık kalır.

Ekran AlıntısıGS32.3

Gazeteciler de kapıda olması nedeniyle geri de dönmez. Cesaretini toplar, hızlı adımlarla kapıya doğru yürür.

Ekran AlıntısıGS32.9B Ekran AlıntısıGS32.9AA

 

Tam kapıdan girince Gülru, ve nihayet gecenin onur konuğu, moda duayeni Gülfem Sipahi diyerek konuklara takdim eder.

Ekran AlıntısıGS32.10

En son Ömer Bey gelir, kapıdan arabasından inince tabela dikkatini çeker, Gülru’nun sözleri kulaklarında çınlar. “benim çocukluğumdan beri tek bir hayalim var. Ben ona yürüyorum, ama seninle değil, Cihan’la… Sana ihtiyacım kalmadı artık.”

Gülfem Hanım, tebessüm eden Gülru’nun üstüne yürür. Gülru sarılır. Kulağına, “Artık beni teb rik etsen iyi olacak, Herkes bize bakıyor.” Gülfem, Gülru’nun uzattığı eli tutar. “Bunu yapamazsın.”  Gülru; Görmüyor musun, yaptım bile… Kraliçe öldü dedim. Yaşasın yeni kraliçe, dedim. Sen kendi ayaklarınla geldin. Gülfem; Sana istediğini vermeyeceğim. Şimdi burada olanları hatırlamayacağım. Ama inan bana hayatındaki en büyük pişmanlık bu gece olacak.

Ekran AlıntısıGS32.12

Bu gelin görümce arasında geçen konuşmaları herkesin dikkatini çeker. O sırada Ömer Bey de kapıdan girer. Ömer’in gelişi Cihan’ın dikkatini çeker. Ömer, Gülru ile Gülfemin yanına gider, Gülfem’im elini tutar. Gülru’ya bakarak, “Sana şimdi inandım Gülru… Gerçekten.” Gülfem’i de alır geri döner. Gülru arkalarından bakarak, Ömer’in söylediği son sözleri hatırlar. “Ama sana yemin ederim, eğer bir gün bu anlattıklarını inanırsam, sen de beni tanımayacaksın.” Ve 32.Bölüm burada biter.

Ekran AlıntısıGS32.SON

Gülru, o an içindeki kağıt kesiği gibi sızıyı hisseder. Gülfem’den alabileceği her türlü intikamı aldı ama, sevdiği adamı o an kaybettiğini hisseder.

Medyapım’ın bu güzel dizisi Cumartesi geceleri AB’de birincilikleri almaya devam ediyor. Damla Sönmez (Gülru Çelik), Barış Kılıç (Ömer Hekimoğlu), Canan Ergüder (Gülfen Sipahi), Yiğit Kirazcı (Mert Gencer) ve Sercan Badur (Cihan Sipahi) başlıca rolleri oynuyorlar. Oyuncu kadrosunun başarısı, dizinin sevilmesinde en büyük faktör.

İyi seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller diziden tarafımdan kopyalanarak alınmıştır.