Aylık arşivler: Nisan 2015

Türk Halk Müziği “Anadolu’dan Renkler” Konseri!

Fotoğraf0022

Uzun zamandır canlı bir konser izlememiştim. Dün akşam (29 Nisan 2015) Aydın’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Adnan Menderes Üniversitesi Yurt Müdürlü tarafından organize edilen, Şef Özgür Demirhan tarafından ortaya konan Türk Halk Müziği “ANADOLU’DAN RENKLER” Konserini seyretmek ve dinlemek olanağını buldum. Ön sıradan protokol’dan izlediğim folklor gösterileri, koro ve solo olarak söylenen türkü gecesinde oldukça da keyif aldım.

Adnan Menderes Üniversitesi kampüsünde, Atatürk Kongre Merkezi salonunda, Şef Özgür Demirhan yönetiminde koro ve sola olarak çok güzel hazırlanmış. Kız öğrencilerin koro ve solo olarak söyledikleri türküler, amatör olmalarına rağmen, profesyonelce bir bir program sundular izleyenlere.

Türk Halk Müziği korosunda; Bağlamalar: Tuncay Kıvrak, Uygar İnam, Muzaffer Umurhan. Cura; Hasan Cngiz. Renk Sazlarda: Oktay Akar, Kaval. Atakan Türüdü, Kabak Kemani. Burak Uygun ve Günay Sarıkaya; Klernet. Mustafa Pekgüzel, Bas Gitar. Mehmet Aksel, klavye. Zeki Bülent Yücel, Bendir, Zilli Tef,. Gazi Boztepe; Darbuka, asma davul. Mehmet Cankurt, Renk Ritm.

Orkestrayı ve koroyu yöneten Şef Özgür Demirhan oldukça başarılıydı.

hqdefault (1)

Güzel kızımız Ceylan İlgen sunucu olduğu gecede, koroda: Seda Kıran, Makbule Akın, Emine Öztürk, Yeliz Yıldızoğlu, Tuğba Taylan, Sultan Durgun, Yasmin İskenderova, Çiğdem Özgüç, Gamze Yıldız, Nazlıgül Semiz, Esra Özdemir, Jiyan Sakman, Fatmamümtaz Zehra Çalışkan, Gurbet Durgun ve Buse Keşir adlı kız öğrencilerimiz yer almışlardır.

Konserde:

Dostlar Merhaba (Erzurum yöresi) Koro.

Arzu Ederdiniz ( Çorum) Koro.

Gesi Bağları (Kayseri) Koro.

Heveslik Eyledim (Çorum – Alağa) Büşra Özdemir.

Al Fadimem (Afyon – Emirdağ) Koro.

Geldi Bir Kara Duman ( Rize – Hemşin) Çiğdem Özgüç.

Dramanın İçinde yaparlar pazar ( Tekirdağ – Şarköy) Koro.

Harman yeri sürseler ( Şanlıuffa) Seda Kıran.

Gemiler Giresun’e. (Trabzon) Koro.

Bağa girdim bağ budanmış (Tekirdağ – Şarköy) Koro.

Şu benim divane gönlüm ( Erzurum) Koro.

Bugün dost yaralanmış (Sivas) Koro.

Mavilim mavişelim (Kırıkkale – Keskin) Koro.

Sunam – suzansuzi (Diyarbakır) Jiyan Sakman.

Ben ölürsem sazım sen kal dünyada (Sivas) Esra Özdemir.

Urfalıyım ezelden (Urfa) Koro.

Kağızmana ısmarladım (Erzurum) Koro.

Kaleden kaleye şahin uçurdum ( Adıyaman) Koro.

Elinde oya gidiyor toya (Van – Erciş) koro.

Zap suyu derin akar (Van) Koro.

Şef Özgür Demirhan son olarak kendisinin de solo alarak söylediği parçada çok başarılıydı.

hqdefault

Atatürk Kültür Sarayında, bu konser salonu da tıklım tıklım doluydu. İzleyenleri tempo tutarak coştular ve güzel bir gece geçirdiler. Ben kendi adıma, kendi ilimizde, bu güzel koronun bir Aydın türküsü söylemediği için biraz burulduğumu söylemeden geçemeyeceğim.

hqdefault (2)

Bu güzel organizasyonu hazırlayan Adnan Menderes Yurt müdürlüğüne ve Şef Özgür Demirhan şahsında saz grubuna ve korodaki tüm öğrenci kızlarımıza. Ayrıca folklor gösterisine katılan kız öğrencilerimize ve oynayan efeye de teşekkürler. Böyle güzel salonlarda daha nice etkinlikler seyretmek dileklerimle.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

 

Medcezir / 71.Bölümde Yaman, Mira’yı karavanla kaçırıyor!

 

Ekran AlıntısıMD71.FR4
 
Baş rollerini Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya’nın oynadığı Medcezir’in 71.bölümünde, Yaman ile Mira karavan ile birlikte kaçıyorlar. Aşklarını tek başlarına herkesten uzak yaşamak için, arkalarında sadece mektup bırakıp kaçıyorlar.
 
Altınkoy’un dedikoduların, oyunlarından, çevrilen dolaplardan kaçmak isterler. Onların istedikleri tek şey, herkesten uzakta aşklarını doyasıya yaşamaktır.
 
Medcezir’de bir Mayıs Cuma akşamı 71. bölümde neler olacak? Medcezir yeni bölümde bu hafta çiçeği burnunda nişanlılar Yaman ve Mira her şeyden kaçıyorlar! Yaman’la Mira etraflarını saran oyunlardan, yalanlardan, kendi dünyalarını kurmak üzere kaçarken arkalarında sadece iki mektup bırakır.
 
Yaman, kiraladığı karavan ile Mira’nın kapısına dayanır. Mira’ya hişt diye seslenerek kapıdan alır.
 
Ekran AlıntısıMD71.FR6
 
 Yol boyunca şarkılar söyleyerek çok güzel bir yolculuk yaparlar.
 
Ekran AlıntısıMD71.FR2
 
Mira’nın mutluluğuna diyecek yoktur, Yaman direksiyonda, Mira hemen yanı başında yol boyunca keyifle şarkı söylerler.
 
Ekran AlıntısıMD71.FR7Ekran AlıntısıMD71.FR1
 
Herkesten uzak, Cennet gibi bir yere giderler. Yaktıkları ateşin başında gecenin tadını çıkartırlar. O gece karavanda, koyun koyuna yatarlar.
 
Ekran AlıntısıMD71.FR3
 
İki sevgilinin yol haritası Mert’in sürpriz nişan hediyesiyle değişince pusulaları aşk olur.
 
71.bölüm yaman-mira
 
Yaman’ın evden ayrılmadan önce verdiği cesaretle Mert, Eylül’ün karşısına çıkar. İlişkilerinde açtığı yarayı telafi etmeye çalışırken, Eylül’le aralarında kapanması zor bir boşluk açılır.Asım Şekip Kaya’nın yaptığı kazayı ortaya çıkarması Selim’i Bay Aşk’ın hedef tahtasına yerleştirir. Diğer taraftan da Sedef’le arasında beklemediği bir gerilime yol açar. Yaptığı kötülükler ortaya çıktıkça Orkun, Altınkoy sakinleri tarafından sessizce dışlanır. Orkun’un kontrolünü tamamen kaybetmesiyle, Altınkoy’un korunaklı duvarları sakinlerinin üstüne yıkılır. Yaman’la Mira çıktıkları yolculukta kaderlerini yeniden yazabileceklerine her geçen gün daha çok inanır. Yarattıkları cennette artık sadece kendi sesleri yankılanır.
 
Senaryosunu Ece Yörenç’in yazdığı, Ay Yapım’ın fenomen dizisi Medcezir yeni bölümüyle 1 Mayıs Cuma akşamı 22.30′da Star TV’de..
 
Keyifli Seyirler.
 
Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Bölüm özeti Medcezir resmi twitter sayfasından, Fragmanlar YouTube sayfasından, fotoraflar fragmandan tarafımdan kopyalanarak alınmıştır.

Maral En Güzel Hikayem / 9.Bölümde çok olaylar olacak!

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 85

Baş rollerini Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli’nin oynadığı Tv 8’in aşk ve macera dizisi, Maral En Güzel hikayem 9.Bölümü ile 30 Nisan Perşembe akşamı saat:20.00’de ekranlarımızda olacak.

Geçen bölüm sonunda Sarp, herkesten sakladığı sırrını, Arya’ya söylemiştir. Deniz Hanımın Sarp’ın İtalya’ya gitmesini Maral’ın engellediğini Arya’ya söyledi. Maral’ın asıl önemsedi şeyin Luna değil Sarp olduğunu söyleyerek ateşler. Arya, Maral ile Aslı’nın konuşmalarını duyar. Maral’ın “Ben yaparım Benan’la aranı.” lafını duyar. Aslı’ya; “Sen Benan’a mı aşıksın?” Maral’a: Sen arkadaşına mı Benan’ı  ayarlayacaktın, o yüzden kötülüyordun beni. Seni arkadaşım sanmıştım. Ama demek ki, garsonla arkadaş olan, gene garson olurmuş. Maral’ın bir cümleden sonuca gidiyorsun deyince Arya, önce arkadaşın sarpın işine son vereceğim, sonra garson arkadaşının ile ilgileneceğim. Yapma lütfen, söylerim diye Arya’yı ikaz eder. Neyi söylersin diyen Arya’ya bebeği der.

Arya, sen ne kötü bir insanmışsın, ben sana güvendim, sana burayı emanet ettim. Yazıklar olsun, sen arkamdan ne işler çeviriyormuşsun. İstediğin oldu, sen de kovuldun. Def ol budan diyerek Maral’a güvenlik götürün bu kızı buradan.  maral ağlayarak depoya gider. Bütün bu konuşmaları duyan Sarp peşinden koşar. Ona sarılır, ne yaptın sen. Maral, başka çare bırakmadı. Sarp,ben kovulacaktım Maral sen değil. Ben seni kimsenin üzmesini izin veremem der ve gider. Sarp, geç bile kaldım, en başta gitmeliydim. Şu hayatta bir şey öğrendim, onu da senden öğrendim. Hayat cesurları sever.

Ekran Alıntısımr8.1

Sarp doğruca Arya’nın odasına gider. Sarp; Kovamayacaksın, kovamayacaksın onu. Arya, def ol git burdan dese de Sarp, önce beni dinleyeceksin, sonra ne yapacaksan karar ver. Arya, ikiniz bir mi oldunuz, siz bize ne yapmaya çalışıyorsunuz? Sarp, Maral’ın hiç bir suçu yok, bütün suç bende… O yüzden kovamazsın onu. Arya, kimi kovacağımı sana mı soracağım, bizi satan adama mı? Düşmanlarımla iş birliği yapan adama mı? Sen ailemden ne istiyorsun, kimsin sen? Kimsin? Sarp, öfke ile; “Ben senin kardeşinin,” deyiverir. Herkesten sakladığı bu sırrı Arya’nın suratına söyler. Arya bir şey söyleyemez, adeta donar kalır.

Ekran Alıntısımr8.2

Şimdi ne olacak, Luna’da dengeler değişecek mi? Oytun, Arya ve şimdi de Sarp üç kardeş bir arada. Baba Halis Bey, bu durumda ne yapacak? Sarp’ı kabullenecek mi? Benan bebek olayını nasıl çözecek?

Bu bölümde konuk oyuncu olarak Nur Yerlitaş geliyor. Teftişe geldim dese de Canan Hanıma koltuğundan mı edecek, hep birlikte göreceğiz.

Bu keyifli bölümü kaçırmayın!

İyi seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Vc6EhZHsl1Y

https://www.youtube.com/watch?v=N8K1qWxdggI

Serenay Sarıkaya – Kerem Bursin aşkı tamamen reklammış!

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v80), quality = 88

Bundan bir süre önce Serenay Sarıkaya ile Kerem Bursin Mavi Jeans reklamı için bir araya geldiler. Reklam filminde şarkı söylediler ve aynı sahnede görüntülendiler.

Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya Medcezir dizisinde, dizi aşkı yaşamaları ve bir ara bu aşkı özel hayatlarına taşımaları nedeniyle, Çağatay Ulusoy’un Seranay’ı Kerem Bursin’den kıskandığı ortaya atılmıştı. Çağatay’ın kıskançlık krizi geçirdiği, kendisini yırttığı gibi haberler üretilmişti.

Şimdi çıkan bir habere göre Kerem Bursin’in  zaten bir sevgilisi olduğu, Serenay Sarıkaya ile aralarındaki ilişkinin bir reklam olduğu söyleniyor. Bursin, daha önceleri birlikte “Güneşi Beklerken” dizisinde birlikte oynadıkları, Hande Doğandemir ile arkadaş oldukları öne sürüldü.

Uçankuş’un haberine göre, Kerem Bursin ile Hande Doğandemir’in bir kafede yemek yerken resimleri yayınlanmıştır. Zaten Kerem Bursin’ın fanları da Serenay Sarıkaya ile birlikte dedikodusunu tepki göstermişlerdir.

cafe k.b.

Ayrıca Ayaklıgazete.com’un haberine göre de, Serenay Sarıkaya ile aralarında çıkan aşk iddiaları hakkında ilk kez konuşan Kerem Bursin; “Reklamda başka birisiyle oynasaydım yine aynı dedikodular çıkardı. Bunları inanmamak gerek.” diyerek son noktayı koymuştur.

Çağatay Ulusoy da kendisi hakkında çıkan Serenay Sarıkaya’yı kıskandığı yönündeki çıkan dedikodulardan kurtulmuş oldu. “Özel hayatım hakkında hiç bir zaman konuşmuyorum.” diyen Ulusoy, hep söylediği gibi ‘Ben yaptığım işlerle anılmak istiyorum’ demektedir.

Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya Medcezir’deki performanslarından dolayı aldıkları bir ödül töreninde.

1 ss. cu

Medcezir’in yakışıklı oyuncusu Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya ile Kerem Bursin aşk dedikodusundan ve kendisine sorulan sorulardan bıkmıştı. Bu haber en çok onu sevindirmiş olmalı.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber (Uçan Kuş, Ayaklı Gazete.con, HT Magazin) ve görseller internetten alınmıştır.

Kaderimin Yazıldığı Gün dizisinin Elif’i Hatice Şendil, Burak Sağyaşar ile nikah masasına oturuyor!

images hatice şendil

Star Tv’de oynayan “Kaderimin Yazıldığı Gün” dizisinin başarılı oyuncusu Hatice Şendil, Burak Sağyaşar ile 29 Mayıs’ta nikah masasına oturuyor. Şu günlerde nikah davetiyelerini dağıtmaya başlamışlar.

Hatice Şendil ile Burak Sağyaşar uzun süredir devam eden birlikteliklerine nikah defterine imza koyarak noktalayacaklar.

Sade bir davetiye hazırlayan çift, bu güzel gün için yoğun bir koşuşturma içerisine girmişler ve bu mutlu güne eş, dost ve sanat dünyasından arkadaşlarına düğün davetiyelerini dağıtmaya başlamışlar.

En son oynadığı “Kaderimin Yazıldığı Gün” dizisinde Elif karakteri olarak gelinlik giymiş ve Kahraman ile nikah masasına oturmuştu. Şimdi bir rol değil, gerçek bir gelinlik giyecek ve bir yastığa baş koymak üzere birlikteliklerini resmiyete dökecekler.

Hatice Şendil ile Burak Sağyaşar birlikte geçen 2011 yılında Karadağlar dizisinde birlikte oynamışlardı. Hatice Şendil “Gülhayat” karakteri ile bir çengiyi canlandırırken, Burak Sağyaşar “Avukat Selahattin” karakterini canlandırmıştı. 2011 yılında, o günlerde aralarında bir elektriklenme olmuş ve aşk yaşamaya başlamışlardır.

Hatice Şendil, 02 Ağustos 1983, İstanbul doğumlu olup, Eylül, Fesupanallah, Geniş Aile, Yaban Gülü, Kurtlar Vadisi Pusu, Karadağlar, Dila Hanım, Yeni Hayat ve Kaderimin Yazıldığı Gün gibi dizilerde oyunculuk yapmıştır. 2001’de Miss Türkey yarışmasında ve Miss Europe yarışmasında üçüncü olmuştur.

hatice-sendil-ve-burak

Burak Sağyaşar, 29 Ekim 1987, Adana doğumlu olup, Yalancı Yarim, Yemin, Küçük Kadınlar, Karadağlar, Sudan Bıkmış Balıklar ve Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde rol almıştır. Lise yılları boyunca tiyatroculuk yapan Sağyaşar, yaptığı çalışmalar sonucunda “Liselerarası En İyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazanmıştır.

hatice-sendil-ve-burak (2)

İki meslektaş, başarılı oyuncumuzu bu güzel birlikteliklerinde bir ömür boyu mutluluklar dileyelim.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller internetten, haber Hatice Şendil Twitter sayfasından alınmıştır,

 

 

 

 

Geçen Haftanın (20 – 26 Nisan ) Dizi karnesi / En çok izlenen diziler!

 1. Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-03-21 09:42:20Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com§ÿækµ

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 20 – 26 Nisan 2015 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Ülkemizdeki yayıncı kuruluşların izlenme oranları bilindiği gibi reyting ölçüm sistemi denen, ülkemizdeki değişik vilayetlerde, 2200 civarında ailenin evlerine konan ölçüm aletleri ile yapılmaktadır. Ne derece sağlıklı, bana göre tartışılır. 2200 televizyondan izlemeler tam sağlıklı bir sistemi yansıtıyor mu? Artık modern dünyada diziler televizyon başına geçilerek seyredilme oranı gittikçe düşüyor. İnternetten seyretme oranları ise yükselmektedir. Ülkemiz de de diziler, yayından sonra Internetten seyrediliyor. O nedenle reyting sitemi tam gerçeği yansıtmıyor. Bir dizi reytingi düşük diye yayından kaldırmak da pek hakça olmasa gerek.  Aslında reyting sistemi izleyiciyi de, hiç ilgilendirmiyor. Sadece yayıncı kuruluşlara reklam veren firmaları ilgilendirmektedir. Çok seyredilen diziler, çok reklam alıyor. Konu çok derin ve tartışmaya açık, biz gelelim bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere.

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir. Dikkat ederseniz, kaliteleri diziler ortaya çıktıkça, pastadan alınan pay yüzdeleri de iyice düşmektedir. Artık % 10’un üstünde puan alan diziler yok gibi. Bu hafta hem total’de, hem de AB grubunda sadece Karagül Total’de 10,22 almıştır. Başka çift haneli yüzdelik alan dizi yoktur.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10.

 1. 1.Karagül 81.Bölüm (Fox)……………………………10,22 – 25,55
 2. 2.Paramparça 21.Bölüm (Star)……………………..9,15 – 21,63
 3. 3.Aşk Yeniden 11.Bölüm (Fox)………………………8,11 – 18,66
 4. 4.Kurtlar Vadisi Pusu 256.Bölüm (Kanal D)…..7,48 – 18,90
 5. 5.Karadayı 107.Bölüm (Atv)…………………………6,99 – 16,67
 6. 6.Kaderimin Yazıldığı Gün 26.Bölüm (Star)…..6,88 – 16,80
 7. 7.Diriliş Ertuğrul 16.Bölüm (TRT 1)………………5,98 – 14,04
 8. 8.O Hayat Benim 52.Bölüm (Fox)…………………5,51 – 13,80
 9. 9.Küçük Gelin 76.Bölüm (Samanyolu Tv)………5,47 – 13,41
 10. 10.Poyraz Karayel 16.Bölüm (Kanal D)………..….5,21 – 12,25

 

AB’de ilk 10:

 1. 1.Diriliş Ertuğrul 18.Bölüm (TRT 1)………………9,88 – 22,68
 2. 2.Aşk Yeniden 11.Bölüm (Fox)……………………..9,27 – 22,48
 3. 3.Paramparça 21.Bölüm(Star)……………………..8,40 – 21,01
 4. 4.Poyraz Karayel 16.Bölüm (Kanal D)………..…6,38 – 15,48
 5. 5.Karadayı 107.Bölüm (Atv)………………………..6,13 – 15,49
 6. 6.Karagül 81.Bölüm (Fox)…………………………..6,06 – 16,02
 7. 7.Güllerin Savaşı 41.Bölüm (Kanal D)………….6,05 – 16,73
 8. 8.Kocamın Ailesi 42.Bölüm (Fox)…………………5,17 – 13,77
 9. 9.Kurtlar Vadisi Pusu 256.Bölüm (Kanal D)….5,14 – 13,67
 10. 10.Medcezir 70.Bölüm (Star)…………………………4,63 – 12,18

 

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 80

Karagül bu hafta Total’de çift basamaklı puan alan tek dizi ve Total Grubunun 1.sırasında yer almaktadır. AB’de geçen haftaya göre bir basamak düşerek 6.sırada yer almıştır.

 

dirilis-ertugru-

TRT 1’in görkemli dizisi Diriliş Ertuğrul bu hafta AB’de bir önceki haftada olduğu gibi tekrar birinciliğe yükselmiştir. Geçen hafta Total’de yer almazken bu hafta 7.sırada yer almıştır.

 

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 90

Kanal D’nin romantik komedi dizisi, Aşk Yeniden AB grubunda geçen hafta olduğu gibi 2. sırada ve Total’de bir basamak yükselerek 3.sırada yer almıştır.

 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-03-21 09:42:20Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com§ÿækµ

Paramparça bu hafta Total’de birinci sıradan 2.sıraya gerilemiştir. AB’de 4.sıradan 3.sıraya yükselmiştir. Nurgül Yeşilçay ve Erkan Petekkaya’nın usta oyunculuğu bu diziyi seyredilmesinde en büyük etken.

 

kurtlar_vadisi_pusu_256_bolum_i

Necati Şaşmaz’ın dizisi Kurtlar Vadisi Pusu, bu hafta her iki kategoride de, geçen haftaya göre birer basamak gerilemiş, AB’de 4.sırada, Total’e  de 9.sırada yer almıştır.

0716534153

Karadayı, finale yaklaşırken bu hafta her iki grupta da yer almıştır. İki grupta da 5.sırada bulunmaktadır.

medcezir-70-2-fragman

Baş rollerini Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın oynadığı, Star Tv’nin fenomen dizisi Medcezir AB’de geçen haftaki yerini korumuş, gene 10.sırada yer almıştır.

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler: Paramparça, Karagül, Aşk Yeniden, Kurtlar vadisi Pusu, Diriliş Ertuğrul ve Karadayı.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de Fox Tv 3 dizi ile ilk sırada, Star Tv ve Kanal D ikişer dizi ile 2.sırada, Atv, TRT 1 ve Samanyolu Tv. birer dizi ile yer alıyor.

AB grubunda Fox Tv ile Kanal D 3 dizi ilk sırada, Star Tv iki dizi ile 2. sırada bulunuyor. Atv ve  TRT 1, birer dizi ile sıralanıyorlar.

Bu sıralamalar TNS ölçümlerine göre resmi sıralamalar. Siz hangi diziyi beğeniyor ve seyrediyorsanız, birinciniz o dizidir. Siz gene de onu seyredin.

 

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri TNS ölçümlerinden alınmıştır.

 

Medcezir / 12 Haziran’da 77.Bölümde tamam mı? Devam mı?

Ekran md70.son

Star Tv’nin aşk ve drama dizisi “Medcezir” dün akşam 70.bölümü ile ekranlarımızdaydı! Bu bölümde Yaman & Mira aşkından çok, hemşireyi çarpıp kaçan katilin peşinden koşarken, Sude’nin emniyette ter dökmesini ve Orkun’un bitmeyen çevirdiği fırıldak oyunlarını izledik.

Keyif verdi mi? Bana göre fazlasıyla verdi. İzleyici daha çok Yaman & Mira aşkını görmek istese de, bu olgunlaşan aşk geçen bölüm sonunda nişan yüzüklerin takılmasıyla, biraz duruldu. Biz daha çok yan rol aşklarının peşine takıldık. Eylül Mert aşkı arasına Uzay girdi. Uzay’ın ümitsiz Eylül aşkı onu Japonya’ya uçurdu.

Medcezir’in dün akşamki reytinglerine göz atarsak, AB’de % 4,63 ile 3.sırada, Total’de  % 4,08 ile 6.sırada yer aldığını gördük. Ayrıca Medcezir, sosyal medya reytinglerinde Beyaz Show’un ardından 2.sırada yer almıştır.

Son aylarda kötü giden reytingler nedeniyle dizinin final yapacağı dedikodusu çıkrtıldı. Zaten hangi dizinin reytingi biraz düşse o dizi bitiyor diye bu söylentiler çıkartılıyor. Akla gelen soru? 12 Haziran’da Medcezir, sezon finali mi? Yoksa final yapıp, dizi sona erecek mi?

Bu konuda karar verecek olan Ay Yapım yönetimidir. İzleyici isteği, birkaç çatlak sese kulak vermez isek, 3.sezonda da devamı yönündedir. Dizinin yapımcısı Kerem Çatay, yönetmeni Ali Bilgin ve senaristi Ece Yörenç de aynı doğrultuda düşündüklerini biliyorum. Tabii ki başrol oyuncuları Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya’nın da kararı önemli. 3-5 hafta önce Ulusoy ile Sarıkaya boğazda bir yemek yemişler, aşklarını ve diziyi bitirmeye karar vermişler ve bu kararlarını yönetime de iletmişler diye bir dedi-kodu çıkmıştı. Ay Yapım’dan bir açıklama gelmedi. Çağatay ile Serenay özel hayatlarında aşklarını bitirmiş olabilirler. Çok iyi giden dizlerini bitirecek, bindikleri dalı kesecek kadar düşüncesiz olduklarını zannetmiyorum. Güçlü oyuncu kadrosunu bünyesinde barındıran dizide, konu sıkıntısı yok, daha yaşanacak çok güzel günler var.

Bütün bu nedenlerden dolayı Medcezir, Haziran ayında sezon finali yapacak, Eylül ayında da 3.sezona devam edecektir.

Medcezir, internette de en çok seyredilen dizilerden biridir. Twitter da en çok konuşulan, hakkında twit atılan bir dizi. Her nedense Medcezir izleyen erkeklerle dalga geçme durumu var. Twiter da pembe renk gömlek ve pantolon giyen, pembe telefon kullanan,  pembe arabası olan erkeklere resimlerle gırgır geçiliyor? Ben bunları dizinin reklamı, birer espri olarak kabul ediyorum.

Medcezir izleyen erkeğin arabası;                     Medcezir izleyen erkeğin kamyoneti:

CDbmEmPW0AEc2hx CDbGiWxVEAAd9cW

Söz renkten açılmışken ben de Yaman’ın saç renginden ve modelinden bahsetmek istiyorum.

İlk bölümlerde Yaman’ın bakımsız, ya da dağınık göstermek için midir, saçlarını taramaz, tarakla küskün bir hali vardı. Öne inen perçemlerini son bölümlerde, Mira ile birliktelikten sonra, sanki kendisine güven gelmiş gibi taramaya başlandı ve güzel bir şekil aldı, karizmatik bir görünüm kazandı.

1535540 CDboPeoVAAA-cvJ

Bir de saç rengi her bölümde farklı, bazen siyah, bazen kumral, bazen de kahverengi.

CDbQsldUUAAUBPR Ekran AlıntısıMD70.8

Mira’n ın saçları istikrarlı, hep açık kumral renkli. Dizinin stil ve imaj danışmanı (image maker) bir karar verse de Yaman’ın saçları da tek renk olsa!

Ekran AlıntısıMD70.6

Bu bölümde bir vefa örneği gördük. Mira’nın konfeksiyon fabrikası hayalini gösterdi. Yaman, karısını ziyarete küçük kızı Ender ile geldi. Bildiğiniz gibi, Ender Selim Serez’in kazada ölen karısının adı. Yaman, bir vefa örneği göstermiş kızlarının adını Ender ismini koymuştur. Tam anlayamadım ama sanki bir de küçük oğlundan bahsetti.

Ekran AlıntısıMD70.7

 

Medcezir, bu sezon bitimine sayılı bölümler kaldı. 12 Haziran’da sezon finali yapacak.

CDbvzXyUIAE55oG

Medcezir’de yukarıda görüldüğü gibi belirsizlik devam ediyor. Ya Final, ya da sezon finali. İzleyicinin arzusu 3.sezonda da devam etmesi yönünde…  Bu konu son bölüme kadar, sosyal medyada tartışılacak, twitter da çok yazılıp, çizilecektir.

CDbbIG

Netice olarak Ay Yapım’ın fenomen dizisi Medcezir, bana göre 3.sezonda da izleyicisine Yaman & Mira aşkını anlatmaya devam edecek, bir sezon daha sevenleri ile birlikte olacaktır. Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya arasında müthiş bir uyum var. Ben Medcezir’in 1.sezonunu çıraklık, 2.sezonunu kalfalık (bu sezon), 3.sezonu ustalık dönemi olacak, oyunculuklarının doruğuna çıkacaklardır, diyorum.

Dün akşamki 70.bölümü sizlere gribal durumum nedeniyle uzun, uzun anlatamadım, affınıza sığınırım.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not:Görseller Medcezir twitter sayfasından ve tarafından diziden kopyalanarak alınmıştır.

 

 

Kara Para Aşk / 43.Bölümde Nedret Halanın fendi, Elif’i yendi!

Ekran AlıntısıKPA43.2

Atv’nin polisiye, aşk ve macera dizisi “Kara Para Aşk” da içimiz burkuldu, duygulu anlar yaşadık. Elif ve Ömer’in gelin evinde buluşmalarında fazla söze gerek yok. Zira her ikisi de duygulu anlar yaşadı ve yaşattı.

Ay Yapım’ın 50.bölümde final yapacak olan “Kara Para Aşk” dizinde Tuba Büyüküstün ile Engin Akyürek arasında çok güzel bir uyum yakaladılar. Sosyal medyada da söylendiği gibi gerçekten marka oldular.

Elif, geçen bölüm sonunda Komiser Hüseyin babamı neden öldürdün diye hesap sormuş cevap alamayınca masadan kaptığı kağıt makasını ensesine saplar. Ömer odaya girer, Elif’i derhal dışarı çıkartır. Ömer, sarılır. Ömer ben ne yaptım der ama, Elif kendinde değildir. Araba kullanacak durumda olmayan Elif’in arabasını Ömer kullanır, onu oradan götürür.

Tayyar Dündar aldığı flaş belleği büyük bir zevkle yakar, imha eder. Ama gene de Hüseyin’i hapisten kurtarıp, yok etmek istemektedir.

Aslı’yı Pelin tutuklamaz, başka bir polis tutuklar, nezarete atar. Elif’i bu işten kurtarmak gene Ömer’e düşer. Tayyar’a gider, annesi senin hastanede öldü, ölümün bir kaza olduğunu şahitlik yapacaksın ve Aslı’yı kurtaracaksın. Karşılıksız iş yapmayı sevmeyen Tayyar, karşılığında vakıftan çalınan öğrenci listesini Elif’ten alıp vermesini ister. Ve Tayyar dediğini yapar, Aslı’yı tekrar özgürlüğüne kavuşturur.

Ekran AlıntısıKPA43.3

Elif, Aslı’yı kurtardığı için Ömer’e teşekkür eder, minnettarlığını belirtir. Ömer’i her şeye rağmen Elif gözlerini Ömer’in gözlerinden ayıramaz ve dayanamaz öper. Ömer’in de, Levent’i deli gibi kıskandığı her halinden bellidir.

Ekran AlıntısıKPA43.4

Ömer Arda’ya ceza evindeki Hüseyin Demir için müdürden güvenliği arttırmasını ister. Tayyar belleği aldığı için, hem Hüseyin’den, hem de Ali’den kurtulmak isteyeceğini söyler. Hüseyin Ali’nin yardımı ile yarasının kanamasını arttırır, hastaneye sevkini sağlar.

Ömer vakıf listesinin kopyasını almıştı, İpek de şifrelerini çözer, öğrenci listesini çıkartırlar.

Levent Nedret Hanım ile görüşür, bir an önce DNA raporların gelmesini ister. Levent, Ömer ile Elif’in aralarındaki buzların her geçen gün eridiğini söyler. Nedret Hanım, olayı hızlandır ve rapor eline gelir. Levent DNA raporunu Elif’e verir. Ömer’in çocuğun babası olmadığını düşünen Elif, raporun tersini yazması görünce şok olur, adeta yıkılır. Nedret Hanım ve Levent DNA sonucunu para vererek değiştirmişlerdir. Nedret Hanım yeğene Elif’e oyun oynamış, fendi ile Elif’i yenmiştir.

Ekran AlıntısıKPA43.5

Elif, İpek’in evine gider, bana yalan söylememişsin. Yağız Ömer’in oğluymuş. Umarım çok mutlu olursunuz. Sana çok kaba davrandım, özür dilerim.

43-3

Elif Ömer’i yeni evlerinde buluşmak üzere çağırır. Ömer gelir, sen çayı seversin diyerek çay ikram eder. Elif, ben düşündüm bir karar vermemiz lazım. Bu evin boş kalması manasız, ya sende kalsın ya da bende. İhtiyacı olan birine de verebiliriz, mesela İpek. Ömer itiraz eder, hayalimizdeki evde kimse kalamaz. Elif, ben kalayım, çalışmalarımı burada yaparım der ve Ömer!de anahtarı ister.

Ekran AlıntısıKPA43.6

Ömer anahtarı Elif’in avucuna anahtarı koyarken, ürperir, çok da fena olur. Elif, parmağındaki yüzük? Ömer, başka bir şey yoksa ben gideyim, hoşça kal der gider. Tam giderken Elif, nerden çıktı şimdi bu. Elif, sence yaptıklarımızı yıkmanın zamanı gelmedi mi? Önümüze bakmamız gerekiyor. Ömer, haklısın, senin yoluna bakma zamanı… Elif, ikimizin de Ömer. Hüseyin, hemşirenin telefonu ile karısını arar. Sen beni çok üzdün, dediklerimi harfiyen yap.

Tayyar hastanedeki Hüseyin’i arar, senin gemi hazır. Yarın ceza evine giderken kaçırtacağım. Gemiyle Yunanistan, ordan da Danimarka…

Tayyar Dündar İngiltere’den kurye ile kara para işine devam eder. Bu kızı inişinde takibe İpek gider. Elif, Levent ve Mert’de bu gelecek kızın peşindedir.

Fatih de Ömer’in yardımı ile hapisten çıkar. Karısı Nilüfer ile hasret giderir. Fatih, baba evine gider, Tayyar tüm mal varlığını Mert’e vermiş, Fatihe tek bir tarla kalmıştır. Bir türlü babası ile konuşamaz. Fatih özgürlüğünün karşılığında, Tayyar’ı yakalatmak için yardım etme konusunda anlaşırlar.

Levent de Elif’e olan aşkını itiraf eder, ilk tanıştıkları günden beri aşık olduğunu söyler. Elif’in tepkisiz kaldığını görünce de özür diler.  Elif, Levent sen çok iyi bir insansın, ama olmaz. Levent evine gider, Elif telefondaki Ömer’in resmini seyrederek uyur.

Ekran AlıntısıKPA43.7

İpek ile Ömer bir bankta oturup geçmişi konuşurlar. İpek geçmişteki kötü günlerini anlatır, Ömer dinler. Sen asla başka bir kadına aşık olan adama gönül düşürmezsin. İpek, Elif’in kendisine geldiğini, DNA testi yaptırdığını söylemez.

Kız İngiltere’den gelmiştir, Elif onu Levent’in kullandığı arabaya binerler. Kurye ama kız valizindeki taşıdıklarından habersizdir. O valiz abime ait, parfüm satıyor da, içinde parfüm var.  Ömer ile İpek arabaları ile onları takip eder.

Ekran AlıntısıKPA43.8

Valizi Tayyar Beyin adamları arabalarına alırlar. Ömer, Levent’in kullandığı arabanın önünü keser, Elif’i kendi arabasına zorla da olsa bindirir. İpek’i taksi ile gönderir. Levent diklense de mani olamaz. Yolda arabada tartışırlar. Ömer, ben senin kendini tehlikeye atmanı istemiyorum. Ömer Fatih ile olan anlaşmasını da Elife anlatır. Elif, arabadan iner, taksi ile eve gideceğini söyler.

Fatih Ömer ile olan anlaşmasını babasına anlatır. Ben sana yardım edeceğim ama sen şu vasiyetini yeniden düzenle. Tayyar, sakın bana yamuk yapmaya kalkma, en ufak bir yamuğunu anlarsam Nilüfer’i kendi ellerimle öldürürüm.

Hüseyin’i hapishaneye götüren araba yolda kaza olması nedeniyle durmak zorunda kalır. Arabadan inen jandarma erleri tek tek öldürülür. Tayyar’ın adamları Hüseyin’i arabadan alırlar. katı yürekli Hüseyin niye öldürdünüz bu sabilere, teskeresine 9 gün vardı, insan mısınız lan siz, diyerek tepki verir.

Ekran AlıntısıKPA43.9

Fatih de Ömer’e yamukluk yapar, Ömer kuşkulanır, ama Fatih’e sana güveniyorum, birbirimize söz verdik. Ömer arabada para dolu çantayı görür, kayıt dışı para bozdurmaktan Tayyar’ı içeri atabilirim deyince Fatih, o parayı ilk hakkım olarak bana verdi. Ömer, bu parada çok ah ve kan var, bence bağışla… Fatih Ömer giderken, Ömer Nilüfer size emanet diye seslenir.

Ekran AlıntısıKPA43.10

Elif, gelin evlerine gelir, içeride Levent’i görür. Nasıl girdin içeri diye sorar. Levent, saksıya koyarken gördüm, ben sana sürpriz yapmak istemiştim, kusura bakma…

Ekran AlıntısıKPA43.11

Elif, bak Levent ben sürprizleri hiç sevmem. Çok yoruldum o yüzden buraya geldim. Kusura bakmazsan hemen yukarı çıkıp uyumak istiyorum. Levent bu davranışa bozulur. O sırada Ömer eve gelir. Kapıyı çalar, Levent açar. Ömer, Levent’i görünce çok şaşırır. Senin bu bu saate burada ne işin var diyerek üstüne yürür. Elif, gürültüye iner, Elif bu saate bu adamın burada ne işi var.

Ekran AlıntısıKPA43.12

Elif Levent’in kolundan tutarak, Ömer biz Levent’le evleniyoruz. Ömer, ne evlenmesi? Elif hani konuşmuştuk ya, hayatımıza deva edelim demiştik, biz birbirimize bir şans veriyoruz. Ömer, Elif’in gözlerinin içine bakar.

Ekran AlıntısıKPA43.13A Ekran AlıntısıKPA43.13B

Sonra da hızla döner, orayı terk eder. Düşmemek için arabaya tutunur. O sırada İpek gelir. Ömer; Senin ne işin var burada? İpek; Elif ile konuşmam lazım. Sen iyisin?

Hüseyin’in kelepçelerini açarlar. Karısını aramak için tel ister. Karısı Ali’nin karısında bellek olmadığını söyler, çocuğu kaçırıp almışlar, Ali seni satmış galiba. Dikkatli ol, sana tuzak kurmuş olabilirler.

Levent de şaşkındır. Elif Ömer’e söylediklerin doğru mu? Teklifimi düşündün mü? Elif’in yanına otur, ne olur izin ver seni mutlu edeyim. Harika bir çift olacağız, inan bana… Senin için kendimden bile vaz geçerim. Senin aşkını kazanabilmek için içimden başka bir Levent çıkar.

Ekran AlıntısıKPA43.14

İpek, sen neler yaptın. Ben İstanbul’a geldiğimde seninle ilgili tek bir hayal bile kurmadım. Ömer anlat, Elif neyi yanlış biliyor. Elif, söylediğiniz yalanı inanmış, bana geldi, Yağız’ın saçını zorla aldı. DNA testi yaptırmak için. Ömer, o zaman benim babası olmadığımı öğrendi. İpek, biz DNA testinin sonuçlarını değiştirdik. Elif Yağız gerçekten senin oğlun sanıyor. Ömer çok şaşırır, o zaman Levent de yalan. İpek, aşkın da emeğe ihtiyacı var Ömer. Şimdi sıra sende. Git Elif’in karşına her şeyi anlat. İstersen bağır, çağır ama, konuş, paylaş. Ona kendine anlat. Aşkınızın zamana da, başkalarına da yenilmesine izin verme. Bu şansı kaybetme…

Ekran AlıntısıKPA43.15

Tayyar Bey, Ali’yi karşılar. Ali’ye sarılır, geçmiş olsun Ali, geçmiş olsun. Ali nasıl yaptın bunu. Tayyar, o kadarını sormayacaksın, ben sandığın da güçlü bir adamım. Dostlarıma da her zaman cömerttim. Sen de benim dostum olduğunu gösterdin. Hüseyin’i sorar. Tayyar, onun bahtı senin kadar ak değil. Öldürecek misin onu? Benin tarımın farklı, ben bir taşla iki kuş vuracağım. Hüseyin Demir ölecek, katili de babasının intikamını almak isteyen Elif Denizer olacak. Hüseyin mezara, Elif de hapishanelerde acı çekerek ölecek. Ben de hem abisini ve sevdiği kızı kaybetmiş olan Ömer’den kurtulmuş olacağım.

Ekran AlıntısıKPA43.16

Levent, ısrarla Elif’e sen bana evet de, kaderimiz değişsin. Elif ben senin için her şeyi yaparım. Elif’i Levent öpmek ister. Ömer de onları o vaziyette pencereden görür. Ve 43.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıKPA43.1

#aşkımdanvazgeçemem diyen Ömer bu gördüklerinden sonra ne yapacak, önce Levent’i pataklayacak, sonra da Elif’e kendini anlatabilecek mi? Nedret Halanın, İpek’in kendilerini nasıl oyuna getirdiklerini nasıl anlatacak. Bu oyunu kendi başlattı, şimdi de kendi bitirecek!

Keyifli Seyirler

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller tarafından diziden kopyalanarak alınmıştır.

 

Kara Para Aşk / Büyük aşk uçurumun kenarında!

43-6

Ay Yapım’ın baş rollerini, Tuba Büyüküstün, Engin Akyürek ve Öykü Karayel’in rol aldığı Kara Para Aşk’ta bu hafta Elif, İpek’in oğlu Yağız’ın babasının Ömer olduğuna emin oluyor. Ekranların mükemmel çifti ilan edilen Elif ve Ömer dizinin yeni bölümünde aşklarıyla sınanacaklar.

Dizide; Elif, Yağız’ın babasının Ömer olduğuna inanmak için kendi elleriyle yaptırdığı DNA testinin sonuçlarını alacak. Büyük bir hayal kırıklığı yaşayacak olan Elif, hayatını istemeden de olsa Ömersiz devam ettirmenin yollarını arayacak. Halası Nedret ve Levent’in kurduğu oyundan habersiz olan Elif’in artık tek amacı babasının ölümüne sebep olan Tayyar’ı tek başına yakalatmak olacak.

 

43-3

Elif’ten ayrıldıktan sonra yaşama sevincini kaybeden Ömer; İpek’in anlattıklarıyla şoke olacak. Yeni bölümde İpek, sessizliğini bozarak Ömer’e ondan neden ayrılmak zorunda kaldığını anlatacak.

43-4

Sürprizleriyle izleyenleri yine ters köşeye yatıracak bölüme; Nedret Hala’nın varlığıyla güçlenen Levent’in, Elif’e aşkını ilan etmesi damga vuracak.

43-2

Elif, Levent’e nasıl bir cevap verecek?, Ömer eski nişanlısı İpek’in anlattıklarıyla geçmişe dönecek mi? gibi büyük bir merakla beklenen sorular yeni bölümde yanıt bulacak.

43-1

Ömer’i uçurumun kenarına getiren olay nedir?

43-9

Kara Para Aşk heyecan dolu yeni bölümüyle 22 Nisan Çarşamba günü saat 20.00’da ATV’de…

İyi seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve görseller Persona Sanat Basın bülteninden alınmıştır.

Paramparpa / Cihan Gürpınar da, kurulan tuzaklardan paramparça oldu!

Ekran AlıntısıPRÇ21.1

Star Tv’nin izlenme rekorları kıran “Parampaça” dizisinden baba Cihan Gürpınar’ da başına gelen belalardan kurtulamadı, kendisine kurulan tuzaklardan, onun da hayatı paramparça oldu.

Başlıca rollerini Erkan Petekkaya, Nurgül Yeşilçay, Ebru Özkan, Cemal Hünal,Tolga Tekin, Nursel Köse, Ahu Yağtu, Bülent Düzgünoğlu, Burak Tozkoparan ve Civan Canova oynuyor.

Yönetmeni Cevdet Mercan, yapımcı firma da Endemol Türkiye olan dizinin başladığı ilk bölümünden bu tarafa her hafta Pazartesi gecelerinin ve haftanın dizilerinde de tartışmasız birincisi durumunda. Dün akşamki reytinglerde de, Total’de % 9,15 rating ile 1.sırada, AB’de % 8,40  ile Survivor’un ardından 2.sırada yer almıştır.

Kızlarına karşı örnek bir baba olan Cihan, karısı Dilara’dan 19 yıldır çekmediği kalmamış ve ayrılıyor. Başında bir asalak gibi olan babası Rahmi ayrı bir sorun, öz oğluna gelini Dilara ile bir olarak dert üstüne dert açıyor. Gönlünü kaptırdığı Gülseren’e, kendisine atılan çamurlar nedeniyle bir türlü kabul ettiremiyor.  Oğlu Ozan ise ayrı bir dert, babasına bir inanıyor, bir inanmıyor. Kızı Cansu bazen babasına inanmakta tereddütte kalıyor.

Cihan Gürpınar bu bölümde babası Rahmi Beyin para ile satın aldığı “Alev Tuzcu” objektiflere yakalanması basına yansıtılır. Özkan da bu fırsatı ganimet bilir, gazeteyi Gülser’in iş yerinin kepengine asar. Gülseren sabah gelinde, görmesiyle, Özkan ile aralarında tartışır. Ama Gülseren içine kurt düşer.

Cihan bu pisliği temizlemek için avukatı Yıldırım işe el koyar, araştırmaya başlar. Bu asılsız haber okulda her iki kızı için ayrı bir sorun olur. Hazal arkadaşlarına, babam yakışıklı, karizma, istediği kadınla olur. Annemle de zaten ayrılar der. Cansu ise benim babam yapmaz öyle bir şey diyerek babasını savunur.

Ekran AlıntısıPRÇ21.2BB Ekran AlıntısıPRÇ21.2

Dilara bu haberi gazetelerde görünce önce inanamaz. Rahmi Bey, sen üzülme kızım, bunu Gülseren Hanım düşünsün. Dilara, bu komplo olabilir mi, siz mi ayarladınız? Benden gizlemeyin siz mi yaptınız deyince, Rahmi Bey ben yaptım diye ifşa eder. Sırf Gülseren’in huzurunu kaçırmak için yaptığını söyler.

Ekran AlıntısıPRÇ21.3 Ekran AlıntısıPRÇ21.3B

Cihan Gülseren’e açıklama yapmak ister ama Gülseren onu dinlemek istemez. Cihan, yeter artık, bıktım uzandım, rol yapmaktan, içimdekileri sana söyleyememekten, yüreğimden geceni sana anlamamaktan, bıktım usandım. Sana açıklama yapmak zorundayım, sen benim için çok değerlisin. Sen benim kıymetlimsin, ilk tanıştığımız günden beri aklımdasın. Arık yüreğimdesin, ikimizin arasında bir şey var, bunu sen de biliyorsun, ben de biliyorum. Yeter artık, bırakalım bu sahte davranmayı. Benim hayatımdaki kadın sensin. Aklımdaki kadın sensin, yüreğimde ki, bunu sana anlatmam lazım.

Ekran AlıntısıPRÇ21.4A

Oturur masaya Cihan bütün gerçekleri Gülseren’e anlatır. Bu fotoğrafın nasıl çekildiğini anlatır. Bütün gazeteler tekzip gönderdiğini, yapanı bulacağını söyler.

Ozan’nın birlikte çalıştığı arkadaşı Müge de bu olayı okur ve Ozan’a bu haberi söyler. Ozan Cihan Gürpınar’ın oğlu olduğunu Müge güya bilmez. Ozan annesine, gazeteyi göstererek hesap sorar. Rahmi Bey, yavrum senin baban bu, senin baban çığrından çıktı diyerek, doldurulur. Ozan gelir babasına, sen nasıl kendini küçük düşürdün diye  hesap sorar. Cihan Bey ayrıca oğluna, ben bunları yapar mıyım, düzmece bunlar diye iknaya çalışır. Ozan ikna olmaz çıkar gider.

Ekran AlıntısıPRÇ21.5

Gülseren’in avukatı Candan Hanım arabasını Özkan’nın arkadaşının tamirhanesi getirir, işi bitince eve bırakmasını ister. Yıldırım Candan Hanımın eski kocasıdır, 6 yıl önce boşanmıştır. Cihan’a ben hep beni aldatıyor mu diye yaşadım, bilirim bu durumları.

Diğer taraftan evde Hazal, Rahmi Bey sürtüşmesi devam eder. Rahmi Bey, ben senin Dilara annene benzemem veririm ağzının payını. Rahmi Bey, binicilik kulübündeki yangın olayını Hazalın çıkarttığını, o nedenle bileğini yaktığını öğrenir.

Ekran AlıntısıPRÇ21.6

Dilara’nın habere tepkisini Gülseren  Cihan’a sorar. Cihan belki de o yaptırmıştır diyerek şüphelerini belirtir.

Keriman, evin ipotek borç taksitleri için Özkan’dan para alamayınca, kaynak olarak Osman’ı görür. Onunla yemeğe çıkar, para isteyeyim derken, Osman kendi borçlarından bahseder. Keriman aç gözlülüğü ile cumbo karidesleri yutar. Sıra hesap ödemeye gelince, Osman benim üzerimde nakit yok diyerek, Keriman’a kredi kartı ile hesabı ödetir, üstüne 10 lira bahşiş bıraktır. Ben sana yarın sabah öderim der ama, uyanık Keriman hava alır, ava giderken avlanan kendisi olur. Osman gelip de bu parayı ödemez.

Ekran AlıntısıPRÇ21.7

Özkan Canan Hanımın arabasını teslim eder, Canan Hanım bir şeyler ikram eder ve o gece orada kalır. Güzel bir birliktelik geçirirler. Sabah eve gelen Dilara, Özkan’ı Canan’ın evinde görünce beyninden vurulmuşa döner. Hemen Canan Hanıma avukatlığından azleder.

Ekran AlıntısıPRÇ21.8

Dilara eve geldiğinde Canan’ın Özkan ile birlikte gir gece geçirdiğini Rahmi Beye söyleyince Rahmi Bey, yuh artık diyerek tepkisini gösterir.

Alev Rahmi Beye arayarak Cihan Beyin avukatı Yıldırım geldiğini söyler. Alem, yüklü bir para karşılığı Rahmi Bey ile televizyona çıkıp açıklama yapması için tekrar anlaşır.

Ekran AlıntısıPRÇ21.9

Yıldırım Cihan’ı arayarak her şeyi Alev’in televizyonu açıklayacağını söyler. O sırada Gülseren ile olan Cihan her şey oraya çıkacağını söyler. Ama beklenen açıklama tersine çıkar. Bu açıklamalar, Dilara, Rahmi Bey, Gülseren ve Cansu dinlerler. Alev daha da ileri giderek, Cihan Beyin Dilara’dan boşandıktan sonra evlenmeyi düşündüklerini söyler. Yıldırım ağzı açık kalır, Cihan da şok olur. Bu bir organizasyon, büyük tuzak Yıldırım, der. Rahmi Beyi, gol be diyerek çok sevinir. Cihan avukatına bu kadın için en yüksek tazminat davası açmasını ister.

Ekran AlıntısıPRÇ21.11

Cansu da bu laflardan çok etkilenir, annesi Gülseren’e sarılarak ağlar. Cihan Gülseren’in evine gelir, tekrar sorar. Sen inanıyor musun bütün bu söylenenlere. Gülseren küçük de olsa şüphelendiğini söyler. Cihan ben aksini ispat edeceğim, sana da, cümle aleme de…

Ekran AlıntısıPRÇ21.12

Dilara Gülseren’nin iş yerine  giderek, Alev hayatımızdan çıktı diyordum ama, çıkmamış. Başka bir kadın daha vardı, Alev son almayacak diyerek doldurur, verir gazı gider.

Ekran AlıntısıPRÇ21.13

Bu haber her yere, bütün internet sitelerine yayılmıştır. Cihan, Alev’e öfke ile gitmek ister, Yıldırım engel olur. Ekmeğine yağ sürme. O sırada gelen oğlu Ozan da, baba gitme, Yıldırım abi haklı demesi ve babasından özür dilemesi Cihan’ı mutlu eder. Aslan oğlum diyerek, sarılır öper.

Ekran AlıntısıPRÇ21.14

Hazal, Rahmi Beyin ne yapmak istediğinin farkındadır. Odasına girer ve bilgisayarından bilgileri kopyalar. Kendi bilgisayarına ve flaş belleğe alır. Rahmi Bey, Hazal’ın odasına gelir, annen biliyor mu yangının senin çıkardığını. Cansu’nun atının senin yüzünden yarışamayacağını duyunca sen tatile götürecek mi? Hazal, tedbirini almıştır. Alev Hanımın babası Cihan ile resmini gösterir, bu tezgahı babam senin kurduğunu görünce ne diyecek? Rahmi Bey, çok kötü olur, kozlar karşılıklıdır. Kızım sen normal değilsin, senin içine şeytan girmiş. Hazal, ya Rahmi dede, kimin torunuyum?

Ekran AlıntısıPRÇ21.16

Gülseren ile Derya Alev Hanımın iş yerine giderek, pasta ve böreklerinden satmak isterler. Kadın almaz, o sırada Cihan Bey Alev Hanıma telefon eder, Cihan Canım nasılsın, deyince Gülseren her şeyi duyar ve anlar. Yıldırım bu konuşmayı kayır ediyordur diye kestirir. Gülseren çok etkilenir, Cihan’ın yalan söylediğini zanneder.

Avukat Canan Dilara’nın kendisine tepki göstermesi ve tavır alması sebebi nedeniyle karşı taarruza geçer. Özkan’ın çalıştığı tamirhaneye giderek, ona yardım edeceğini söyleyerek, çocukların karışması nedeniyle hastaneye 5 milyonluk tazminat davası açacağını, Cansu’nun da velayet davası açacağını söyler.

Keriman da Gülseren’in iş yerine gelerek, Cihan Gürpınar seni boynuzlamış, o kadından da bir de çocuk yapıyorlarmış dermesi, zaten morali bozuk Gülseren’i çileden çıkartır. Metreslik de nereye kadar deyince, Gülseren de lafın altında kalmaz, hırsızlık da nereye kadar. Börek almak isteyen Keriman’ı tutar kolundan dışarı atar.

Ekran AlıntısıPRÇ21.15

Keriman kardeşi Özkan’ın tazminat davası açacağını duyunca, çok sevinir, kurban olayım sana kardeşim der ve kelinden öper.

Dilara ve Hazal seyahate çıkarlar.  Ozan dede sen hafta sonu ne yapıyorsun der, Dede de her şeyi anlar, hizmetçileri de 2 gün tatil verir. Kendisi de 2 günlüğüne Sapanca’ya gider, evi Ozan’a bırakır. Şoför Bahtiyar’ı da gönderir. Ozan kız arkadaşı Müge’yi şoför Bahtiyar’ın dayısı olduğu söylemişti. Ozan Müge’yi eve getirir. Müge bahçeyi, evi görünce inanılmaz beğenir. Bütün evi dolaştırır. Ozan bir şeyler içmeyi teklif eder. Müge, evin zengin oğlunun Ozan olduğunu anlar, o gece birlikte olurlar.

Ekran AlıntısıPRÇ21.17

Gülseren ve Cansu Cihan’ın telefonlarını açmaz. Cihan ne olduğunu merak eder.  O sırada Solmaz Hanım Cihan Beyin bürosuna gelir.

Ekran AlıntısıPRÇ21.15A

Çantadan çıkardığı levyeye göstererek babanın Alper’e vurduğu levye bu. Rahmi Beyin parmak izleri bunun üstünde… Bu evraklar da senin şirketin kopyaları. Sen bunu bana niye yapıyorsun. Yüzündeki morlukları göstererek, Alper yaptı. Cihan, ben sana yardımcı olurum.

Ekran AlıntısıPRÇ21.16A

Cihan kızı Cansu’yu arar, Cansu dürümcü de olduklarını söyler. Annesini ister, Gülseren konuşacak bir şey yok der ve telefonu kapatır. Cihan Yıldırım’a ne olacak benim bu halim, benim bu Alev’i konuşturmam lazım. Cihan şu düştüğümüz hale bak, ağlanacak halimize gülüyoruz. Cihan ben bu Alev’i konuşturacağım. Ve güvenlik şirketini arar. O Alev denen kadına adım adım takip etmelerini ister.

Sabah Müge Ozan’a bir not yazar, bir takım hatıra eşyalar aldığını, nasıl olsa baban Cihan Gürpınar sana daha iyilerini alır. Canım benim çok tatlısın, fakirlik numaralarınla beni çok eğlendirdin. Pek becerebildiğini söyleyemem, seninle geçirdiğimiz gece için çok teşekkür ederim. Senden gerçekten hoşlandım, beni unutma sakın. Notu Ozan’ın yastığının kenarına koyar ve gider. Ve 21.Bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıPRÇ21.SON

Şimdi ne olacak, Ozan uyandığında notu görünce ne yapacak? Oğlu Ozan’ın yarattığı bu olay da Cihan’ın başını ağrıtacak gibi duruyor. Cihan Gürpınar, Alev Hanımı konuşturup, bu olayın bir düzmece olduğunu ispatlayabilecek mi? Yoksa dizinin adı gibi Paramparça olmaya devam mı edecek? Bekleyip haftaya hep birlikte göreceğiz.

Endemol Türkiye’nin bu güzel yapımı, izleyenlerinin ilgisini ve beğenisini almaya devam ediyor. Bunda oyuncu kadrosunun zenginliği ve de üstün performanslarının etkisi çok büyük olsa gerek!

Keyifli seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller diziden tarafımdan kopyalanarak alınmıştır.