Aylık arşivler: Mayıs 2016

Star’dan yaz dizisi: Yüksek Sosyete!

 

Cjuhq-nWsAAiKjS

Star Tv atak yaparak, yeni bir yaz dizisi ekranlara getiriyor. Yüksek Sosyete… Dün akşam ekranlarda dönen fragmanı dikkatimi ve ilgimi çekti. Hazar Ergüçlü çok iyi tanıdığım, fıkır fıkır bir oyuncumuz. Onu Medcezir dizisinde seyretmiş, ‘Eylül’ karakteri olarak çok da sevmiştik. Ondan önce Kuzey Güney dizisinde seyretmiştim. Son olarak, Sinem Kobal ile Analar ve Anneler dizisinde oynadı. Yanılmıyorsam 9 bölüm devam etti ve erken final yapmıştı.

Yüksek Sosyete, Burak Sağyaşar’ın Bi Yapım’ın imzasını taşıyor. Hazar Ergüçlü’nün erkek partneri Engin Öztürk. Erkek oyuncumuz Öztürk, Fatmagül’ün Suçu Ne?, Muhteşem Yüzyıl, Hayat Yolunda ve Hatırla Gönül dizilerinde oynamıştır. Tip olarak yan profilden bakıldığında Kıvanç Tatlıtuğ’a benzettim. Doğrusunu söylemek gerekirse performansını merak ediyorum. Diğer roller için cast çalışmaları devam ediyormuş.

CjuZPvDWEAEemAs

Dizinin senaryosunu (Yazı Odası: Kemal Deren – Pınar Deren) Pınar Bulut Deren yazıyor. Kemal Deren ile Ezel ve 20 Dakika dizilerinin senaryolarını yazmıştır. Daha sonra Suskunlar dizisinin senaristliğini yapmıştır. Son olarak Hazal Kaya’nın “Maral En Güzel Hikayem” dizisinin senaryosunu yazmıştır.

CjuhqcvWgAE8I9x

Yönetmenliğini Metin Balekoğlu yapıyor. Balekoğlu’nı yıllar önce Gümüş dizisinden tanıyoruz. Kiralık Aşk dizisini de 21 bölüm yönetmiş, sonra da görevden alınmıştı. Başarılı yönetmen gene yıllar önce Aşk Bir Hayal dizisini yönetmiş, dizi çok tutulmuştu.

Konusu:

Hayatta ait oldukları yeri arayan, farklı dünyalardan iki gencin hikayesini anlatan Yüksek Sosyete’de Engin Öztürk emektar bir ailenin zor koşullarda büyüttüğü tek oğlu Kerem, Hazar Ergüçlü ise ağzında gümüş kaşıkla doğmuş, içinde yaşadığı görkemli dünyaya rağmen mutsuz Cansu olarak izleyiciyle buluşacak.

Birinin hayatının diğerinin hayali olduğu bir dünyada, yer değiştirerek ‘ait olduğu yeri’ bulmak isteyen Kerem ve Cansu belki de aşk sayesinde tüm farkları, sınıfları, kaderi yenmeyi başaracaktır…

Hazar Ergüçlü- Yüğksek Sosyete

Benim fragmandan anladığım kadarıyla zengin doğan yakışıklı oyuncu Engin; “Zengin olunmaz , zengin doğulur.” Diyor. Hayalim, gerçeğimden büyük. Burası Yüksek Sosyete… Para, Güç, Fırsat… Emrinize amade insanlar. Her şeyin mümkün olduğu yer… Kader onları birleştiriyor. Aşk ve para…

CjuZP0YWgAAOHRG

Şu sıralarda çekimleri devam eden Yüksek Sosyete Haziran sonu ya da, Temmuz ayı başlarında Star Tv ekranlarında olacak. Hazar Egüçlü ie Engin Öztürk iyi bir ikili olacaklar gibi duruyor.

İşte Yüksek Sosyete’nin fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=xp02zf1_NYk

Keyifle izleyeceğimiz bir dizi bizleri bekliyor. Yüksek Sosyete.

İyi seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Kara Sevda / Emir tutuklanıyor!

 

Kara Sevda 33.Bölüm 13

Ay Yapım imzalı Kara Sevda’nın yeni bölümünde, Kemal ve Emir arasındaki savaşta, Kemal’in son hamlesi ile yaşanan gelişmeler ekrana gelecek. Kemal’in Emir’e bedel ödetmeye çalışması, Nihan ve Kemal arasındaki iplerin de kopmasına sebep olacak. Asu’nun kardeşi olduğunu öğrenen Emir, bir yandan Kemal’le olan savaşını sürdürürken, diğer taraftan kız kardeşiyle olan savaşına devam edecek.

Kara Sevda’nın Yeni Bölümünde Neler Olacak?

Yıllardır üzeri örtülen “o gece”nin üstündeki sis perdesi sonunda aralanmaya başlar. Nihan, ilk taşı atan Kemal’e artık her zamankinden daha öfkelidir. Kemal ise, Emir ve Ozan için nihayet işlemeye başlayan adalet süreciyle ilgili inançlı bir bekleyişe girer. Emir ve Ozan’ın götürülmesiyle en az ilgilenen Asu olacaktır. Asu’yu karşısında gördüğünde Hakkı, Asu’nunkinden daha büyük bir şaşkınlık yaşayacaktır.

Emir ve Ozan için aileler ve avukatlar seferber olur. Ozan için hayatı boyunca kaçtığı zor saatler başlarken, Emir parmaklıklar ardında intikam yeminini tazeler. Oradan çıkar çıkmaz iki eli kız kardeşinin yakasında olacaktır. Asu canını kurtarmak istiyorsa, o flaş diskleri amcasından almak zorundadır.

Ekran AlıntısıKS.33.F2

Kemal, başlattığı sürecin kaçınılmaz bir sonu olarak Nihan’ın öfkesiyle karşı karşıya gelir. Nihan bütün öfkesiyle Kemal’in karşısına dikildiğinde, hayattaki en değerli şeyinin, Ozan’ın hayatının hesabını soracaktır. Kemal derdinin ne Nihan ne Ozan olduğunun, sadece Emir Kozcuoğlu’na bedel ödetmenin derdinde olduğunu ne kadar anlatmaya çalışsa da Nihan’ın öfkesi ve hayalkırıklığı kolay kolay dinecek gibi görünmüyordur.

Ekran AlıntısıKS.33.F.4

Emir’in içeriden çıkmasının an meselesi olduğunu bilen Asu, çareyi ondan korunabileceği tek yere, Kemal’e sığınmakta bulur. Kemal’in kanatları altında Emir’den saklanmaya çalışan Asu, onu neyin beklediğinin aslında farkındadır.

Ekran AlıntısıKS.33.F1

Flaşdisklere ulaşamadığı her dakika, Emir’in ellerine bir adım daha yaklaşmaktadır.

Ekran AlıntısıKS.33.FR3

Ozan içeride zor zamanlar geçirirken Zeynep de dışarıda Nihan’ın şüphelerinin hedefinde kalır. Nihan Zeynep’le ilgili şüphelerinde her zamankinden daha ısrarcıdır. Nihan’ı elinden Asu sayesinde kurtulan Zeynep, Emir’le hayatının pazarlığına oturduğunda, gözü kimseyi görmeyecektir.

Günün sonu, kaçınılmaz yüzleşmelere gebedir. Asu ve Emir karşı karşıya kaldıklarında, yüzleşmenin kapısı sadece onlar için değil, aynı zamanda Kemal ve Nihan için de açılacaktır.

Bşarollerini Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Kaan Urgancıoğlu ve Zerrin Tekindor’un oynadığı Kara Sevda’nın 33.bölümü 1 Haziran Çarşamba akşamı 20.30’da Star Tv. ekranlarında.

Kara Sevda Yeni Bölüm Fragmanı: https://www.youtube.com/watch?v=XACTaNNiPjo

İyi seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 Not: Haber Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteni’nden, görseller tarafımdan fragmandan alınmıştır.

 

Geçen Haftanın (23 – 29 Mayıs 2016) en çok izlenen dizileri!

cats 29 mayıs

 

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 23 – 29 Mayıs 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

TRT1’in Diriliş Ertuğrul geçen hafta maç yayını nedeniyle yayınlanmadı. Bu hafta yayınlanan 59.bölümü ile Total’de aldığı 8,93 reyting puanı ile 1.sıradaki yerini aldı. Total’nin 10.sırasında ise, Star Tv’nin Kiralık Aşk dizisi 4,59 reyting puanı ile yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında 13,03 ile Total’de olduğu gibi Diriliş Ertuğrul dizisi yer aldı. AB’de 1o. sırasında ise, 4,10 ile Star Tv’in Kara Sevda dizisi yer almıştır.

Star Tv yeni dizisi Hanım Köylü, bu hafta 6.bölümünde Total’de 4,28 düşük puanla 3.sırada yer aldı. AB’de ise 2,37 ile 6.sırada yer almıştır.

Fox Tv’nin 3 sezondur devam eden Karagül, Cuma geceleri reyting başarısını Arka Sokaklar’a kaptırdı ve ardından 3.sırada yer aldı. 2 hafta sonra 10 Haziran Cuma akşamı, 125.bölümde final yapacak ve ekranlara veda edecek.

Bu hafta Salı geceleri ekranlara gelen Kanal D’nin Hayat Şarkısı 16.bölümü ile ekranlarımızdaydı. Tutulan dizi bu hafta atak yaparak, haftanın ilk 5 dizisi arasında yerini aldı.

Show Tv’nin dizisi Kış Güneşi 14. bölümü ekranlarda geldi. Reytingleri yine oldukça düşük. Total’de 30.sırada, AB’de 33.sırada yer aldı. Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver’ın bu güzel dizisinin yayın saati, ikinci Part Time’e 22,20’e kaydırılması düşük puan sebebi olsa gerek.

Tatlı İntikam 10.bölümü ile ekranlarımıza geldi. Total’de 4.sırada, AB’de 3.sırada yer aldı ve Total’de ilk ona 9.sıradan girdi. Star Tv’nin yeni dizisi Hanım Köylü ile rekabet halinde.

Star Tv’de ekranlara gelen Ay Yapım’ın sevilen dizisi Kara Sevda çok güzel giden dizlerden biri. Her hafta ilk onda yer alan dizilerden biri. Güçlü oyuncu kadrosuyla göz dolduruyor, Çarşamba geceleri sevenlerini ekran başına kilitliyor. Kötü karakteri oynamasına rağmen Kaan Urgancıoğlu çok seviliyor. Çalan telefonunun zili bile korku film müziği gibi…

Fox Tv’nin “Kalbim Yangın Yeri” de yeni başlayan dizilerden. Avşar Filmin yapımcısı olduğu dizide Hande Soral ve Kaan Yıldırım baş rolü oynuyor. Ne yazık ki 4 bölümü ekranlara gelen dizinin reytingleri olumsuz, bu nedenle 5.bölümden sonra final yapacağı söyleniyor.

Serkan Çayoğlu ile Hande Doğandemir’in yeni dizisi Hayatımın Aşkı 15 Mayıs Pazar akşamı Kanal D’de başladı. Bu hafta da 3.bölümü ekranlara geldi. Reytingleri çok düşük. Total’de bölümde 2,75 ile 5.sırada, Ab’de 2,56 ile 6.sırada yer almıştır.

Reyting Nedir?
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10:

1.Diriliş Ertuğrul 59.Bölüm (TRT1)………………………….8,93 – 21,95

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 37.Bölüm (Atv)..7,50 – 19,52

3.Kırgın Çiçekler 47.Bölüm (Atv)…………………………….7,21 – 18,58

4.Arka Sokaklar 403.Bölüm (Kanal D)…………………….6,26 – 16,05

5.Kara Sevda 32.Bölüm (Star Tv)……………………………5,83 – 14,77

6.Karagül 123.Bölüm (Fox Tv)……………………………….5,51 – 14,10

7.Hayat Şarkısı 16.Bölüm (Kanal D)……………………….5,50 – 15,05

8.Paramparça 67.Bölüm (Star Tv)………………………….5,25 – 13,56

9.O Hayat Benim 97.Bölüm (Fox Tv)……………………..4,93 – 13,89

10.Kiralık Aşk 48.Bölüm (Star Tv)………………………….4,59 – 11,85

 

AB’de ilk 10:

1.Diriliş Ertuğrul 59.Bölüm (TRT1)………………………….13,03 – 33,43

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 37.Bölüm (Atv)…6,75 – 18,97

3.Hayat Şarkısı 16.Bölüm (Kanal D)…………………………5,46 – 15,85

4.Kiralık Aşk 48.Bölüm (Star Tv)……………………………..5,38 – 14,77

5.Paramparça 67.Bölüm (Star Tv)……………………………4,64 – 12,50

6.Kırgın Çiçekler 47.Bölüm (Atv)……………………………..4,54 – 12,26

7.Poyraz Karayel 59.Bölüm (Kanal D)……………………….4,53 – 11,31

8.Yeşil Deniz 74.Bölüm (TRT1)………………………………..4,39 – 11,28

9.Tatlı İntikam 10.Bölüm (Kanal D)………………………….4,24 – 12,76

10.Kara Sevda 32.Bölüm (Star Tv)…………………………….4,10 – 10,26

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan ilk 5 sıralaması:

1.Diriliş Ertuğrul : Önceki hafta yayınlanmayan dizimiz bu hafta gene her iki kategoride ilk sıradaki yerini aldı. 59.bölümünde AB’de aldığı 13,03 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında ilk sırada yerini aldı. Bu arada “Diriliş Ertuğrul” dizisinin yapımcı ve senaristi Mehmet Bozdağ, dizinin film projesinin Haziran 2016’da beyaz perdede izleyicilerle buluşabileceğini belirtti. Diriliş Ertuğrul’un film projesinin, 2016’nın Haziran ayında hayata geçirileceğini ve şu ana kadar görülmemiş bir iş yapmayı hedeflediklerini sözlerine ekledi. Mehmet Bozdağ, “Diriliş bitiyor” iddialarıyla ilgili olarak, “Bu tür iddialar doğru değil. Diriliş 3 sezon olarak tasarlanmıştı. Niyetim Osman ve Orhan’a kadar devam etmek. Bir kuruluş hikâyesini anlatmak istiyorum” dedi.

dirilis-ertugrul-59-bolum

 

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz : Oktay Kaynarca’nın fenomen dizisi Salı gecelerinin birinciliği kimselere kaptırmıyor. Bu hafta da Total’de aldığı 7,50 ile 2.sırada yer alıyor. Toprak’ın arkasında bıraktığı yeğeni bu ölüme sessiz kalma niyetinde değildir. Kontrolün her geçen gün elden gittiğini gören Hızır Çakırbeyli yeni dostlarıyla uzlaşma yoluna gitme konusunda artık kararlıdır. Masada bunlar yaşanırken Çakırbeyli hanesi de iç karışıklıklarıyla uğraşır. Meryem, Esra’yı aldattığını düşündüğü İlyas’a tepkisini sert gösterir. Alparslan’ın eline tekrar silah aldığının öğrenilmesi de aileyi telaşlandıracaktır. Nazlı cephesinde ise olayları karıştıran bu kez Nurten olur. Korkuları artan Nazlı’nın Hızır’a üçüncü hatayı yapması an meselesidir.

eskiya-dunyaya-hukumdar-olmaz-37.-bolum

 

3.Kırgın Çiçekler : Bu hafta Total’de aldığı 7,21 reyting puanı ile bu hafta 3.sırada yer aldı.

Emel, Cemre’nin velayetini almak için Neriman’ın karşısına çıkar. Kızlar engel olmak için Feride’nin yardımını ister. Defne, Nazan’ın kızlarla işbirliğine girmesinden rahatsız olur. Planlarını bozmak için gizlice kızları takibe alır. Cemre, Defne yüzünden çok zor bir durumun içine düşer.

Meral, artık çektiği acıya dayanamayarak intikam almak için İhsan’ın karşısına çıkar. Nezihe ile evlenme ihtimali ortadan kalkan Kemal, Eylül’ü suçlayarak yurdun kapısına dayanır. Kemal’in tehditleriyle bunalan Eylül tüm dengeleri değiştirecek bir karar alır.

kırgın çiçekler 47.

 

4.Arka Sokaklar : Kanal D’nin gedikli dizisi Arka Sokaklar bu hafta da ilk beşte tekrar yer aldı. Total’de aldığı 6,26 reyting ile 4.sıradaydı.

Ekip, büyük çapta patlama yapmaya hazırlanan şebekeyi çökertmek için Çevik Kuvvet Özel Tim ekibiyle birlikte işbirliği yapar. Ferruh ve Ayşe, çevirmeye takılıp durdurulur. Polislerden biri içeridekinin aranan şahıslar olduğunu anlayınca Nejat son gaz kaçmaya başlar. Uzun süren bir kovalamaca yaşanır. Anonsu alan ekibimizde takibe katılır. Ferruh ve Ayşe kaçmayı başarırlar. Ekip, büyük çapta patlama yapmaya hazırlanan şebekeyi çökertmek için Çevik Kuvvet Özel Tim ekibiyle birlikte işbirliği yapar.

arka-sokaklar-403-bolum

 

5.Kara Sevda : Geçen hafta 4.sırayı yer alan Kara Sevda, Total’de aldığı 5,83 puanla bir basamak geriledi ve 5.sırada yer aldı.

Emir’in gazabından kaçmak için Kemal’e sığınan Zeynep, eve geri dönüşüyle ilgili muazzam bir plan hazırlar. Üzerinde ne kadar şüphe ve baskı varsa geçersizleştirmek için ilk olarak Vildan’ın üstüne oynar. Sonraki hedefindeyse Ozan vardır. Emir, kardeşini bulmak için bütün bağlantılarını seferber etmişken, sürpriz bir telefon, ona kardeşini vaad eder. Hayır gecesi, herkes için bir dönüm noktası olacaktır. Çünkü o gece, Kemal’in başlattığı harekat da finallenecektir.

kara sevda 32.bölüm

 

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

Kırgın Çiçekler, Paramparça, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Hayat Şarkısı, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda ve Kiralık Aşk her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Star Tv 3 dizi. Atv, Kanal D ve Fox 2 dizi. TRT1 bir dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk onda: Star Tv ve Kanal D 3’er dizi. TRT1 ve Atv 2’er dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Kanal D ve Star Tv AB’de yer aldıkları 3’er dizi ile paylaşmışlardır. Total’de Star 3 dizisi ile ilk onda yer almıştır.

 

Bu hafta, Star Tv’nin Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi AB’de kendi gününde 3,98 ile gecenin 4.sırasında yer aldı. Total’de 17.sırada… Bu tarihi dizi 30.Bölümde sezon finali yapacak. Eylül 2016’da 2.sezon da devam edecek. Dizi Avrupa ve Ortadoğu gibi bir çok ülkeye satıldığı ve de taahhütlerini yerine getirmek adına, Tims Productions-Timur Savcı, yeni sezonda diziyi devam ettirmek zorundadır.

Biraz da önümüzdeki Haziran ayından itibaren ekranlara gelecek yaz dizilerinden söz etmek istiyorum.

Yaz ayları geldi çattı. Kanallar da bir bir yaz dizilerini ekrana getirmeye hazırlanıyor. Show Tv. Bi Yapım’ın yeni yazlık dizisini Haziran içinde yayına sokmaya hazırlanıyor. Başrollerini Hande Erçel ve Burak Deniz’in oynadığı Aşk Laftan Anlamaz ile oldukça iddialı gözüküyor.

Kanal D, başrollerini Şevval Sam, Murat Aygen, Alperen Duymaz ve Hilmican İntepe oynayacağı “Bodrum Masalı” adlı yaz dizisini ekranlara taşıyor.

Kanal D, atak yaparak Halit Ergenç’in Cansu Dere ile oynayacağı Vatan Haini adlı yeni dizisi Sezon dizisi olarak Eylül ayında ekranlara gelecek. Yapımcısı 03 Medya.

Star TV yaz sezonuna iddialı hazırlanıyor. Star’da Yüksek Sosyete ve Şahane Damat dizileri başlıyor. Bu diziler Temmuz ayında Sta ekranlarında olacak.

TRT1 BSK Yapım’ın yapımcısı olduğu yeni bir diziyi Temmuz ayında ekranlara getirmeye hazırlanıyor. Başrollerini Can Yaman ve Selen Soyder’in oynadığı dizi “Hangimiz Sevmedik”.

Yeşilçam ünlülerinin de yer aldığı drama dizisi Girdap oyuncu kadrodunda; Engin Şenkan, Perihan Savaş, Güngör Bayrak, Mahmut Hekimoğlu, Murat Soydan, Açelya Akkoyun, Levent İnanır, Neslihan Acar gibi isimler rol alıyor. Girdap Dizisinin konusu ise; anne ve babalarını bir trafik kazasında kaybeden dört kardeşin yaşamını anlatacak. Avcı Film’in yapımcısı olduğu Girdap önümüzdeki günlerde TRT1 ekranlarında olacak.

Yeni dizilerden haberler şimdilik bu kadar. Haftaya, önümüzdeki haftanın en çok izlenen dizilerinde görüşmek üzere…

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, sıralamalar dizi reytinglerinden alınmıştır.

Çağatay Ulusoy’un Instagram Hs’dan merhabası!

CjmpMCTWYAAczgl

Çağatay Ulusoy Instagram hesabından gönderdiği resimlerle ben buradayım, sizleri unutmadım, merhaba demeye devam ediyor.

Çağatay, Santa Monica’da günlük yaşamını devam ediyor. Son derece de keyifli gözüküyor. Eylül’de başlayacak yeni dizisi Köstebek için form tutuyor. Bildiğiniz gibi aksiyonu bol olan dizide çıta gibi bir polisi canlandıracak. Suçluları yakalamak için, koşacak, kaçacak ve kovalayacak! Bu nedenle formunda olması gerekli…

Sevenleri merak içinde, yeni dizisinde bayan partneri kim olacak? Aday çok. İlk dizisindeki partneri Hazal Kaya ile oynamasını isteyenler çoğunlukta… Her gün bana atılan Twetlerde Feriha-Emir aşkı dillendiriliyor! Bu dizide de birlikte olmaları isteniyor.

Ay Yapım ile konuşan Hazal Kaya’nın ne cevap verdiğini bilemiyoruz. Ay Yapım’ın kararı bekleniyor. Ayrıca, Zeynep Farah Abdullah ile oyması kesinlik kazanmış değil. Sürpriz bir isim de olabilir.

Çağatay, partneri kim olsa da oynar, zira onun hiç kaprisi yok. O şimdi bunu düşünmüyor. Dizideki yeni karakteri ile bütünleşip, kendi rolünü düşünüyor.

Çağatay Ulusoy, yeni dünyada dünyanın öbür ucunda da olsa, Instagram hesabından paylaştığı bu  fotoğraf, onu Instagram hesabından takip eden 994 bin kişiyi mutlu etti. Bu sabah da Santa Monica, Büyük Okyanus sahillerinde yürüyüşünü gösteren bu fotoğraf,  çok kısa zamanda 42.100 kişi tarafından beğenilmiş ve 1.314 yorum yazılmış.

Sevenleri onu ekranlarda görmek için sabırsızlıkla Eylül’ü bekliyor. Şimdi resimlerle avunup, “Seni uzaklardan sevmek aşkların en güzeli…” Diyorlar.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

Şehzade Mehmet’in katli, Kösem’i yıktı. Çığlıkları saray koridorlarını çınlattı!

CjZXI_wXIAIQVRJ

Muhteşem Yüzyıl Kösem, dün akşam 28.Bölümü ile ekranlarımızdaydı. Sultan Osman, Şehzade Mehmet’in katli vaciptir icazetini alır ve Mehmet’i huzuruna çağırır. Gözü önünde boğularak öldürtür.

Kösem’in çığlıkları saray koridorlarını çınlattı, bütün yeniçeri askerinin gözlerinden yaşlar döküldü.

Dün akşamki Galatasaray – Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası final maçı nedeniyle dizi reytingleri düşüktü. Kösem, AB’de aldığı 3,98 reytingle normal sırada 4.sırada, dizilerde ise ilk sırada yer aldı. Total grubunda ise 17.sırada yer aldı.

Gelim bu haftaki bölüme:

Kösem haberi alır almaz saraya, Zülfikar ile gelir.

 

CjYR1zXWUAAuQyj

Kapıda yeniçeriler de bekliyordur. Ama iş işten geçmiştir.

CjZrj0wWkAAkB04

Sultan Osman huzuruna çağırdığı kardeşi Mehmet ile konuşur.

CjShEX1WsAEIL18

Geçmişteki av olayından söz eder, ben sözümü tutum sen tutmadın diyerek sarılır.

CjZu6i_W0AAsUmO

Sonra da cellatlara katlini emreder, huzurunda boğularak öldürülür.

CjZnf4MXEAAGz9T

Sultan Osman’ın gözlerinden timsah gözyaşları dökülür.

Ekran AlıntısıKÖSEM.28.2

Kösem Sultan, yerde yatan oğluna sarılır. Kahrolur, çığlıkları saray koridorlarında yankılanır.

CjZD9XJWkAEW8HT

Kösem Sultan’ın kara günüdür. Oğlu Mehmet’e sarılır, okşar. Kösem’in yakarışları, yeniçerilerin yüreklerini dağlar. Onlar da, şehzadeleri için göz yaşı dökerler.

Ekran AlıntısıKÖSEM28.4

Mehmet’in katlinden sonra İstanbul üzerine yağan kar, gelen kara kışa Sultan Osman sebep olduğu söylenir. Osman da kardeş katlini başlattığı için, Allah’ın kendisini lanetlediğini inanır. Kış fırtınası Sultan Osman’ın içinde de başlar. Bütün İstanbul’da açlık, hastalık, yokluklar baş gösterir.

Kösem, kocası Sultan Ahmet ve Mehmet’in türbesini ziyaret gider. Üstüne Osman da gelir. Konuşurlar, Mehmet’in ölümüne siz sebep oldunuz validem diyen Osman’a ben sizin validen değilim artık, hareme kapattığın evlatlarımı dokunursan, kimseye bırakmam ben alırım canını…

CjZ2s5qUUAEc3xt

Safiye Sultan’a ziyarete gelen Zülfikar, Osman’ın sonunun geldiğini Yeniçeri ocağının kaynadığını, tahta ekber ve erşed olan İskender’in çıkmasını önerir. Zülfikar, şehzade İskender’in elini öperek bağlılığını belirtir. Kösem, İskender’in sağ olduğunu, Safiye Sultan’ın onu tahta geçirmek istediğini bilir. Bu durumu halime Sultan ile konuşur.

CjZ41ppUgAEW8uU

Soğuk ve karlı geçen kış hastalığı ve kıtlığı beraberinde getir. Halk Kösem Sultan’dan yardım ister. Sultan Osman da sokakları dolaşarak, bu rezaleti gözleriyle görür. Osman, Şeyhülislam Esad Efendinin kızı ile tanışır. Kösem açlara çorba dağıtır. Kösem, Sultan Osman’a fetva veren haini bulur, Taşköprülü Zade efendiden hesap sorar. Herkesin yaptıklarının bedelini ödeyecek, evvela sen…

Sultan Osman Şeyhülislam Esad Efendiyi kendisine desteklemesi için, kızı Akile ile evlenmeye karar verir. Esad Efendi kabul etmese de emrivaki yapar, nikah kıydırır.

Ekran AlıntısıKÖSEM28.6

Melek Sima, Osman’a kırgındır. Osman siyasetten kıyılmış bir nikah olduğunu söyler.

Sultan Osman’ın sefere çıkması beklenir. Bahar gelir. Sultan Osman’ın seferden dönememesi için Safiye Sultan planlar hazırlar. Ulemayı toplar, oğlu Şehzade İskender’in yaşadığını, padişah olmasını ister.

İskender Kösem’in karşısına geçer, başıma ne geldiyse senin yüzünden geldi. Evlatların için tehdit olarak gördüm. Ben yaşadığım müddetçe kaybedeceksin. Evlatlarını idam edeceğim, sen yapayalnız kalacaksın.

CjZ_8m7VAAAxPxP

Padişah Osman seferdedir. Yeniçeri kaybeder, geri çekilir. Ulufe alamadıkları için yağma yağma yaparlar. Yeniçeri arasındaki huzursuzluk isyana doğru gitmektedir. Sultan Osman yeniçerinin haddini bildirmek ister. Çadırından çıkar, askere hainlerin idam edileceğini söyler. Hainlerin kelleri uçurulur.

CjTjwDIWUAAY78m

Safiye Sultan Bülbül Ağa ile saraya giderken, yolda Davut Paşa arabası durdurur, Safiye Sultan derdest edilir. Halime Sultan, Safiye Sultanı sorguya çeker. İskender’in yerini söylemesini ister. Bülbül Ağa, Zülfükar’dan Safiye Sultan’ı kurtarması ister. Ama Safiye Sultan, boğularak idam edilmek üzeredir.

CjZyabQWkAEbt8S

Son anda Zülfikar müdahale der, kurtarır. İskender’in payitahtı terk etmesi sağlanır. Safiye İskender’in canını Zülfikar’a emanet eder. İskender gemi ile gönderilir. Hümaşah Sultan ve Zülfikar onu yolcu ederler. İskender’in yanında babasının kılıcı ve kaftanı olan bir de sandık vardır. Bu bir tuzaktır, sandığı açar, ve ateş alır. Bu işte de Kösem’in parmağı vardır. Koca gemi yanar. Hümaşah çılgına döner, Zülfikar’a sen mi yaptın diyerek hesap sorar.

Diğer tarafta, cephede yeniçeri isyandadır. Padişahın otağına doğru harekete geçerler. Sultan Osman dertleri neymiş bakalım deyip çadırından çıkar. Ne söyleyeceksiniz yüzüme söyleyin. Askerin eli kılıcındadır. Ve burada 28.bölüm sona erer.

Ekran AlıntısıK.S.28.SON

Sultan Osman yeniçeriler tarafından katledilecek mi? Haftaya hep birlikte göreceğiz.

Tims Productions konuyu gayet güzel işliyor. Benim anlamadığım Osmanlı da kadın sultanlar bu kadar mı etkin rol oynamış. Hadi Kösem’i biliyoruz. Bir tarafta Safiye Sultan, diğer tarafta Halime Sultan! Benim asıl merak ettiğim Kösem Sultan’ın sonu ne olacak?

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Görseller myyKosem Twetter sayfasından ve tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

Çağatay Ulusoy’un Büyük Okyanus sahillerindeki sabah koşusu!

CjXX4I7UYAAqkUx

Çağatay Ulusoy, Mart ay sonunda Bodrum’da bir jeans firmasının reklam filmi için Amerika’dan dönmüş, reklam filmi ve fotoğrafları çektikten sonra, tekrar Nisan içinde Amerika’ya dönmüştü. Los Angeles’in Santa Monica’da kiraladığı küçük evde kalıyor. Herkesten uzak sakin bir şekilde, Eylül 2016 yeni sezonda ekranlara gelecek dizisine hazırlanıyor. Yabancı dilini geliştiriyor ve spor yapıyor.

Çağatay Ulusoy, sevenlerine uzun zamandır resim göndermiyordu. Bu sabah instagram hesabından sabah sporu yaparken resmini paylaşmış. Bu fotoğraf sevenleri ve fanlarını çok mutlu etti. Çok kısa zamanda 50.300 kişi tarafından beğenildi. 1958 yorum yazıldı.

Bunun adı; “Çağatay Ulusoy Sevgisi…” olsa gerek!

CjWydtcUYAAbeje

Fotoğrafta görüldüğü gibi aheste koşu yapıyor. Oldukça da sakin ve keyifli gözüküyor. Arkada Büyük Okyanus’un derinliğine görüntüsü mevcut. Üzerinde önünde “FRIENDS” (Arkadaşlar) yazılı kalın anorak giymiş, kapşonunu da taktığına göre sabahın erken saati ve hava serin demek.

CjXX4I7UYAAqkUx

2015 Haziran ayında çok keyifli giden Medcezir dizisi final yaparak sona ermişti. Geçtiğimiz Temmuz-Ağustos aylarında, Leyla Lydia Tuğutlu ile “Delibal” sinema filmini çekmişler, sıra-dışı bir aşkı anlatan film sinemalarda çok iyi gişe yapmıştır. Son olarak da çekmiş olduğu reklam filmi kanallarda dönmeye başlaması ile Ulusoy, çok keyiflenmiş ve Los Angeles’e dönmüştü. Santa Monica’da günlerini geçiriyor, yeni dizisine hazırlanıyor ve fit vücut ölçülerini korumak için sabah sporlarını ihmal etmiyor, koşuyordu. İşte bu güzel fotoyu instagram hesabından paylaşmıştır.

Koş Çağatay koş… Daha nice başarılar ve de güzel günler seni bekliyor. Yıllar önce söylediğim, yazdığım gibi; Başarı senin göbek adın!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Kara Sevda’da hiçbirşey eskisi gibi olmayacak!

Kara Sevda 1

Ay Yapım imzalı, Kara Sevda’nın bu hafta yayınlanacak yeni bölümünde Kemal ve Emir, kimliğini bilmedikleri Asu’nun peşine düşecekler. Çemberin Asu için iyice daralacağı bölümde ekrana gelecek görkemli davetle Kemal, Emir, Nihan ve Asu için hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Nihan’ın düzenlediği görkemli hayır gecesinde Kara Sevda’nın kadınları şıklıklarıyla göz kamaştırırken gecede yaşanacak beklenmeyen gelişmelerle ipler gerilecek.

Emir’in yaptığı tüm kötülüklerin hesabını kimliğini bilmediği kardeşini ortaya çıkartarak ödetmek isteyen Kemal, artık hamlelerini daha sert oynayacak. Nihan’ın, Emir’i seçmesini hazmetmeye çalışan Kemal, düşmanından intikamını kardeşi üzerinden almak isteyecek. Emir’in de peşine düştüğü, kimliğini bir sır gibi saklayan Asu, amcası Hakkı ile birlikte planladıkları oyunlarında yeni bir dönüm noktasına gelecek.

GÖRKEMLİ DAVETTE GÖZLER ASU’DA!

Asu-Melisa Aslı Pamuk copy

Kara Sevda 5

Kara Sevda 4

Kara Sevda 3

Kara Sevda 2

Sürprizleriyle izleyenleri şoke edecek bölümde acaba Asu’nun kimliği nasıl ortaya çıkacak, titizlikle iz süren Kemal mi yoksa bu yolda her şeyi mubah gören Emir mi önce Asu’ya ulaşacak gibi heyecan dolu sorular yanıt bulacak.

KARA SEVDA’YA YENİ OYUNCU!

Ekran AlıntısıK.S.9

Kara Sevda’ya yeni bölüm itibarıyla genç oyuncu Erhan Alpay dahil oluyor. Komiser Hakan karakterine hayat verecek olan Alpay, dizide yaşanacak şaşırtıcı gelişmede önemli rol oynayacak.

Erhan Alpay; 1985 İstanbul doğumlu olup, İstabul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Pontomin Anasanat Dalı bölümünden mezundur. Son olarak Analar ve Anneler dizisinde oynamıştır. Daha önce; Şeref Meselesi, Aşktan Kaçılmaz, Güzel Şirkin, Kurtlar Vadisi Pusu, Arak Sokaklar, Tatil Aşkları ve Alev Alev dizilerinde rol almıştır.

Hilal Saral’ın yönetmenliğini üstlendiği Kara Sevda çok konuşulacak yeni bölümüyle 25 Mayıs Çarşamba günü saat 20:00’da Star TV’de ekrana gelecek.

Keyifli Seyirler!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Haber ve görseller Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteni’nden alınmıştır.

Çağatay Ulusoy’un yeni dizi partneri kim?

cats cu - köstebek

Çağatay Ulusoy, sosyal medyada en çok konuşulan, beğenilen oyuncularımızdan biri… Medcezir dizisinden sonra bir yıldır dinlenen, ekranlardan uzak kalan oyuncunun Eylül 2016’da yayına girecek yeni dizisi çok merak ediliyor.

Yeni dizisinde Çağatay Ulusoy ile baş rol oynayacak bayan partneri kim? Sosyal medyada bir çok isimler yazılıyor-çiziliyor. Son olarak Zeynep Farah Abdullah söylense de kesin değil. Ay Yapım Persona Sanat doğrulamıyor. Daha önce Merve Boluğur, Hazal Kaya, Serenay Aktaş ve Zeynep Farah Abdullah ile görüşmeler yapılmış olabilir. Çağatay sevenleri son olarak Nilay Cafer adını da öne çıkardılar. Bütün bu konuşulanlar dedi-kodu. Bu konuda Çağatay Ulusoy, ya da menajeri Engin Aykanat’tan da bir açıklama gelmedi. Zamanı geldiğinde dizinin yapımcısı Ay Yapım’dan cast çalışmaları sonuçlandığında açıklama gelecektir.

CiedYoMWsAArv3M

Şu an tek kesin olan Çağatay Ulusoy’un yeni dizisi ile Eylül 2016’da ekranlarımızda olacağıdır. Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği dizinin yönetmeni Ali Bilgin olabilir. Konu da belli, Leonardo DiCaprio’nun 2006 oynamış olduğu The Departed’ın alıntı yapılarak dizi versiyonu yazılıyor. Yeni senaryoyu Ertan Kurtulan kaleme aldı. Adı her ne kadar “Köstebek” olarak telaffuz edilse de, kesin değil. Başka bir isim de olabilir. Ulusoy, ülkemiz polis teşkilatında bir Başkomiseri canlandıracak. Bunun için Los Angeles’te aylarca silah eğitimi aldı ve atış talimleri yaptı. Dizide aksiyon sahneleri ile öne çıkacak olan genç Komiserimiz izleyicisini şaşırtacak.

Yayın kanalı olarak büyük olasılıkla Star Tv. ama kesin değil.

Dizide aksiyon sahneleri yanında, aşk yaşayacağı bayan partnerinin kim olacağı kesinlik kazanmış değil.

Çağatay Ulusoy, şu günlerde Santa Monica’daki evinde yeni dizisine hazırlanıyor, İngilizcesini geliştiriyor.

Çağatay’a yeni dizisinde başarılar diliyoruz.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Kara Sevda / Kemal ve Emir Arasındaki Savaş Büyüyor!

Ekran Alıntısı

Ay Yapım imzalı Kara Sevda’nın yeni bölümünde, Kemal ve Emir arasındaki savaş büyüyor. Emir’in sert oyunlarıyla deliye dönen Kemal, daha büyük adımlar atmaya karar verir. Kemal’in yapacaklarından korkan Nihan, ona ulaşmak için bütün şartları zorlar.

Kara Sevda’nın Yeni Bölümünde Neler Olacak?

Kemal, önlerinde işlenen cinayeti polise haber vererek, bir soruşturmanın kanalını açar. Emir, bu soruşturmanın fazla derinleşmeden halledileceğinden çok emindir, onun kafasına takılan iki şey vardır. Bir; kardeşi kim? İki, Kemal’in Nihan’la birlikte orda ne işi vardı? Nihan, Emir’e, Kemal’in orda oluşunun kendi kontrolü dışında geliştiğini anlatsa da, emir Nihan’a anlaşmalarını bozduğunu düşünerek tehlikeli bir ceza hazırlar.

Emir’in oyunu Kemal’i de kontrolden çıkarır. Artık ne sebeple olursa olsun durmayacaktır. Kemal’in bütün gemileri yakmak üzere olduğunu hisseden Nihan ise Kemal’e ulaşmak için bütün şartlarını zorlar.

Ekran AlıntısıKS.8

Bu sırada Emir kardeşine ulaşmak için bütün yolları dener, kardeşini bulmakta kararlıdır.

Asu ise her şeyden habersiz Emir’in tehdidinin şokuyla amcasına sığınır. Hakkı, Asu’ya gerçekleri söylemez. Aksine Asu’yu daha çok korkutur. Asu’ya intikam planlarının en tehlikeli ayağını teklif eder.

Kemal, Emir’in bugüne kadar “o geceye” dair gizlemeyi başardığı bütün suçlarını ortaya çıkarmak için şantajcıya, yani Emir’in kardeşine ulaşması gerektiğinin farkındadır. Şantajcıya mesajını iletmesi için Tufan’a gider Tufan Asu’ya Kemal’in teklifini ilettiğinde bütün dengeler altüst olacaktır.

 Ekran AlıntısıK.S.31.5

Nihan’ın Leyla’yla birlikte organize ettiği hayır gecesinin hazırlıkları sadece Nihan’la Kemal’i bir araya getirmekle kalmaz, Kemal’le Emir’i yine karşı karşıya getirir. Daha sonra Kemal polis çağırır, bu defa da Emir polis komiseri ile karşı karşıya gelir.

 Ekran AlıntısıK.S.9

Emir’in gazabından kaçmak için Kemal’e sığınan Zeynep, eve geri dönüşüyle ilgili muazzam bir plan hazırlar. Üzerinde ne kadar şüphe ve baskı varsa geçersizleştirmek için ilk olarak Vildan’ın üstüne oynar. Sonraki hedefindeyse Ozan vardır.

Emir, kardeşini bulmak için bütün bağlantılarını seferber etmişken, sürpriz bir telefon, ona kardeşini vaad eder. Hayır gecesi, herkes için bir dönüm noktası olacaktır. Çünkü o gece, Kemal’in başlattığı harekat da finallenecektir.

 Kara Sevda 32. Bölüm Tanıtımı: https://www.youtube.com/watch?v=3nnjTtprkEA

 

Kara Sevda’nın 32.yeni bölümü 25 Mayıs Çarşamba akşamı Saat:20.00’de Star Tv ekranlarında.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Haber, Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteni’nden alınmıştır. Görseller tarafımdan fragmandan alınmıştır.

Geçen Haftanın (16 – 22 Mayıs 2016) en çok izlenen dizileri!

 

cats 23 mayıs

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 16 – 22 Mayıs 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

TRT1’in Diriliş Ertuğrul bu hafta yayınlanmadı. Sevilen dizinin resmi Facebook internet sayfasından bu durum için şu şekilde bir açıklama yapıldı: “Diriliş Ertuğrul’un 59. bölümü önümüzdeki hafta UEFA Avrupa Ligi Final yayını nedeniyle 25 Mayıs’ta yayınlanacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Diriliş’te rolü bitenler ayrılıyor. Geçen 57.Bölümde boynu kesilerek öldürülen Gökçe Hatun (Burcu Kıratlı) diziden ayrıldı. Ayrıca Tuğtekin karakteri Uğur Güneş’in de rolü bitti ve diziden ayrıldı.

Total’de aldığı 8,36 reyting puanı ile 1.sırada Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yer aldı. Total’nin 10.sırasında ise, Show Tv’nin Asla Vazgeçmem dizisi 5,10 reyting puanı ile yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında 9,22 ile Total’de olduğu gibi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi yer aldı. AB’de 1o. sırasında ise, 4,21 ile TRT1’in Yeşil Deniz dizisi yer almıştır.

Star Tv yeni dizisi Hanım Köylü, bu hafta 5.bölümünde Total’de 3,52 düşük puanla 3.sırada yer aldı. AB’de ise çok gerilerde kaldı.

Fox Tv’nin 3 sezondur devam eden Karagül, Cuma geceleri reyting başarısını Arka Sokaklar’a kaptırdı. 3 hafta sonra final yaparak bitecek.

Bu hafta Salı geceleri ekranlara gelen Kanal D’nin Hayat Şarkısı 15.bölümü ile ekranlarımızdaydı. Tutulan dizi bu hafta atak yaparak, haftanın ilk 5 dizisi arasında yerini aldı.

Show Tv’nin iddialı dizisi Kış Güneşi 13. bölümü ekranlarda geldi. Reytingleri yine oldukça düşük. Total’de 34.sırada, AB’de 21.sırada yer aldı. Bu hafta yayın saati, 22,15’e kaydırıldı. Endemol’ün bu güzel dizisi nedense bir türlü hak ettiği reytingleri yakalayamadı.

Cumartesi geceleri “Tatlı İntikam” 2.sırada yer alarak yerini sağlamlaştırdı. Leyla Lydia Tuğutlu ile Furkan Andıç oldukça başarılılar.

Kanal D’nin yeni dizisi Bodrum Masalı Haziran ayında başlayacak dizilerden biri. Ayrıca Güneşin Kızları dizisinden tanıdığımız Hande Erçel de, Burak Deniz ile Haziran’da Show Tv’de yeni dizileri başlıyor.

Fox Tv’nin “Kalbim Yangın Yeri” de yeni başlayan dizilerden. Avşar Filmin yapımcısı olduğu dizide Hande Soral ve Kaan Yıldırım baş rolü oynuyor. Ne yazık ki 4 bölümü ekranlara gelen dizinin reytingleri olumsuz, bu nedenle 5.bölümden sonra final yapacağı söyleniyor.

Reyting Nedir?
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10:

1.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 36.Bölüm (Atv)..8,36 – 21,03

2.Arka Sokaklar 402.Bölüm (Kanal D)…………………….7,84 – 21,03

3.Kırgın Çiçekler 46.Bölüm (Atv)……………………………6,80 – 18,41

4.Kara Sevda 31.Bölüm (Star Tv)……………………………6,70 – 17,88

5.Paramparça 66.Bölüm (Star Tv)………………………….5,59 – 14,85

6.Kurtlar Vadisi Pusu 295.Bölüm (Kanal D)……………5,45 – 14,42

7.O Hayat Benim 96.Bölüm (Fox Tv)………………………5,38 – 14,91

8.Poyraz Karayel 58.Bölüm (Kanal D)…………………….5,24 – 13,96

9.Hayat Şarkısı 15.Bölüm (Kanal D)……………………….5,17 – 13,60

10.Asala Vazgeçmem 51.Bölüm (Show Tv)……………..5,10 – 14,28

 

AB’de ilk 10:

1.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 36.Bölüm (Atv)…9,22 – 22,97

2.Poyraz Karayel 58.Bölüm (Kanal D)……………………….5,82 – 16,26

3.Hayat Şarkısı 15.Bölüm (Kanal D)…………………………5,91 – 15,56

4.Kırgın Çiçekler 46.Bölüm (Atv)……………………………..5,76 – 15,22

5.Kara Sevda 31.Bölüm (Star Tv)……………………………..5,42 – 15,22

6.Kiralık Aşk 32.Bölüm (Star Tv)……………………………..5,23 – 15,16

7.Paramparça 66.Bölüm (Star Tv)……………………………4,91 – 12,72

8.Muhteşem Yüzyıl 27.Bölüm (Star Tv)……………………4,69 – 13,18

9.Tatlı İntikam 9.Bölüm (Kanal D)………………………….4,43 – 13,61

10.Yeşil Deniz 73.Bölüm (TRT1)……………………………..4,21 – 10,62

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan ilk 5 sıralaması:

1.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz : Oktay Kaynarca’nın fenomen dizisi Salı gecelerinin birinciliği kimselere kaptırmıyor. Bu hafta da AB’de aldığı 9,22 ile 1.sırada yer alıyor.

Nazlı’nın gitme fikri kafasına iyice yerleşmeye başlar. Üzerinden yirmi yıl geçmesine rağmen küllenmeyen Emine ve Fikret aşkı gündemin tam ortasına yerleşir. Tipi’nin ablasına olan öfkesini dindirmek hiç de kolay olmayacaktır. Yaşananlardan sonra, Fikret vasıtasıyla Ünal Kaplan’ın oyunlarını ortaya çıkarmayı amaçlayan Hızır Çakırbeyli’nin planları sekteye uğrar. Neyse ki devletin yardımıyla Özkan’la ilgili şüpheleri haklı çıkaracak kanıta ulaşılır. Bu süreçte Ünal Kaplan’ın silah sevkiyatıyla ilgili planları da yoğunlaşacaktır. Emine’nin yaşadıkları kadınların kendi hayatlarıyla ilgili korkularının artmasına neden olur. Erkeklerin dünyasında var olabilme, ayakta kalabilme çabası Nazlı’yı yormuştur artık. Gitme fikri kafasına iyice yerleşmeye başlar. Meryem’in büyük arzusuna ulaşması an meselesidir belki de…

eşkıya dünyaya 36.bölüm

 

2.Arka Sokaklar : Kanal D’nin gedikli dizisi Arka Sokaklar bu hafta da ilk beşte, 2.sırada yer aldı. Total’de aldığı 7,84 reyting ile 2.sırada yer aldı.

Mesut’un, Kadir Yelence’nin ölümü konusunda adli tıptan son çıkan raporda suçsuz olduğu kesinleşince ekip sevinçle cezaevi kapısına gider. Bu sırada cezaevi tuvaletinde Kudret, Mesut’a bıçak çeker. Mesut’un durumu fark etmesi sonucu Kudret ağır yaralanır. Azılı mahkumlar Kudret’in yaralanması sebebiyle ayağa kalkalar. Cezaevi adeta bir kaosa dönüşmüş, dışarıda Mesut’u bekleyenler ne olduğunu anlayamaz hale gelmiştir. Bu arada cezaevi müdürüne kırmızı hattan bir telefon gelir. Arayan Faruk Sezgin’dir. Mesut bir araç ile cezaevinden kaçırılıp Faruk’un çiftliğine götürülür. Faruk, Azmi’yi bitirmek için Mesut’un yardımını istemektedir.

arkasokaklar-402-0

 

3.Kırgın Çiçekler : Pazartesi geceleri seyircisinin drama dizisi Kırgın Çiçekler bu hafta Total’de aldığı 6,80 reyting puanı ile bu hafta 3.sırada yer aldı.

Ekrem’le gelecek planları bozulan Banu, olaylardan Kader’i sorumlu tutar. Ölümle yüzleşen Nazan ise korku içindedir. Emel, Cemre’nin velayetini almak üzere harekete geçince, kızlar Cemre’yi kurtarmak için sürpriz bir işbirliğine girişirler…

kırgın çiçekjler 46.bölüm

 

4.Kara Sevda : Bu hafta da 5.sırayı tekrar yer aldı. Total’de aldığı 6,70 puanla 4.sırada yerini korudu.

Tufan’ın Asu’ya kendini ispatlamak için Emir’e kurduğu tuzak hem Kemal’in, hem de Emir’in dikkatini şantajcının üstüne çeker. Kaza haberini aldığında bütün öfkesine rağmen Kemal’in içini büyük bir korku kaplar. Kemal içinde Nihan’ın da olduğu arabayı kimin bozduğunun; Emir de kendisini öldürmek isteyen kişinin peşine düşer. Asu, Emir’in şüphesini çekme pahasına Zeynep’e yardım eder. Emir Asu’nun karşısına çıktığında sorularına istediği cevapları alabilmesi için Kemal’i aşması gerekir. İki ezeli düşman birbirlerine her fırsatta kılıçlarını çeker. Aralarındaki savaşın hatları artık daha keskindir.

kara sevda 31.bölüm

 

5.Hayat Şarkısı : Salı gecelerinin en çok seyredilen ikinci sıradaki dizisi Hayat Şarkısı bu hafta AB’de aldığı 5,91 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 5.sırada yerini aldı.

Hayat Şarkısı dün akşam nefesleri kesen bir bölümle ekranlara geldi. Hayat Şarkısı’nda Zeynep, Hülya ve Cevher ailesini zor durumda bırakmak için hapisteki babası ile harekete geçmiştir, ama Hülya’dan son anda öyle bir hamle gelecektir ki…

hayat-sarkisi-15-bolum

 

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan diziler :

Kırgın Çiçekler, Paramparça, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Hayat Şarkısı, Kara Sevda ve Poyraz Karayel her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Kanal D 4 dizi. Atv ve Star 2 dizi. TRT1 ve Show Tv ikişer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk onda: Star Tv 4 dizi. Kanal D 3 dizi. Atv 2 dizi. TRT1 bir dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Kanal D Total’de ve Star Tv AB’de 4 ile haftanın birinciliğini paylaşmışlardır.

 

Bu hafta, Star Tv’nin Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi AB’de kendi gününde 4,69 ile gecenin 2.sırasında yer aldı. Total’de 16.sırada… Bu tarihi dizi 30.Bölümde sezon finali yapacak. Eylül 2016’da 2.sezon da devam edecek. Dizi Avrupa ve Ortadoğu gibi bir çok ülkeye satıldı. Taahhütlerini yerine getirmek zorunda.

Tims Productions-Timur Savcı, yeni sezonda Kösem’in oğullarından 4.Murat rolü için Engin Akyürek’i getirmek istedi. Ancak, Beren Saat onunla Fatmagül’ün Suçu Ne? dizisinde karı-koca rolü oynadıkları için şimdi abes kaçar, benim oğlum rolü olmaz diyerek karşı gelmiş. Israr edilirse diziden ayrılabileceğini söylemiş. Beren Saat diziden ayrılırsa diğer rol arkadaşları da dizden ayrılabileceklerini ifade etmişler.

2016 yılında yeni yayına giren Tatlı İntikam gibi, Hanım Köylü dizileri iyi gidiyor. Serkan Çayoğlu ile Hande Doğandemir’in yeni dizisi Hayatımın Aşkı 15 Mayıs Pazar akşamı Kanal D’de başladı. Bu hafta da 2.bölümü ekranlara geldi. Reytingleri 4’ün altında. Total’de ilk bölümde 3,62 . İkinci bölümde de 3,37 puan almış.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, sıralamalar dizi reytinglerinden alınmıştır.