Aylık arşivler: Ocak 2017

İçerde 19.Bölüm nefes kesti; Mert Sarp’a sonunda kelepçeyi taktı!

 

 İçerde, 20. Bölüm 6 Şubat Pazartesi akşamı Show Tv. ekranlarınızda olacak. Dizi 39 bölüm süreceğine göre yarısı oldu bile. Haziran ayı içinde gelecek 39.Bölüm ile bu güzel dizi final yapmış olacak. Sarp ile Mert iki kardeş sonunda birbirlerini bulmuş, Füsun Hanım da iki oğluna kavuşmuş olacak. Dizimiz mutlu son ile bitecek. Köfteci Celal bence ölecek ve onca insanın öldüren, ölümüne sebep olan bir adam cezasını bulmalı…
içerde-dizisi- SARP-Melek
Sarp ile Melek evlenirler mi? Bu tahmin zor. Füsun Hanım, kocasının katili Celal’in kızını gelini olarak kabul  eder mi bilemem! Bu dizide o kadar çok ters köşe olduk ki, sürpriz bir final olursa şaşmam.
İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com


 

 

 

 

 

 

Bana Sevmeyi Anlat Final : Sonunda bütün sırlar açığa çıkıyor!

22-1

Kadir Doğulu, Seda Bakan ve Mustafa Üstündağ’ın rol aldığı “Bana Sevmeyi Anlat”ın hafızalardan silinmeyecek final bölümünde izleyicilerin merakla beklediği tüm sorular yanıt bulacak.

Dizinin heyecan dolu final bölümünde Haşmet, kendisini aklamak ve Leyla ile evlenebilmek için harekete geçecek. Ezgi’yi kaçıran Haşmet, Engin’den en zor kararı vermesini isteyecek. Ezgi ya da Alper’in hayatı arasında seçim yapmaya zorlanan Engin’in kararı ne olacak? Bir yandan Leyla’yı da Ezgi’nin hayatıyla tehdit eden Haşmet, amacına ulaşıp Leyla’yı evlenmeye ikna edebilecek mi?

 

ALPER HAPİSHANEDE!

22-3

Tutuklu yargılanan Alper, cezaevinde hayatının en zor günlerini yaşarken pes ettiği için Leyla’ya öfkelenecek. Haşmet’in hapishanede Alper’i ziyaret edeceği bölümde iki düşmanın ilk yüzleşmesi unutulmaz anlara sahne olacak.

Yolun sonunda kazanan Alper mi yoksa Haşmet mi olacak?, Haşmet yaptığı hain planda başarılı olacak mı?, Leyla ve Engin; Alper ve Ezgi’yi kurtarmayı başarabilecek mi?

Leyla ile Annesi Canan Hanımın yüzleşmesi ilginç olacak!

22-4

Mesude Eraslan’ın yönetmenliğini, Deniz Akçay’ın senaristliğini üstlendiği Bana Sevmeyi Anlat sürprizlerle dolu final bölümüyle 30 Ocak Pazartesi günü saat 20:00’da Fox’ta ekrana gelecek.

22-2

Fotoğraf altı: Dizinin oyuncuları bir araya geldikleri son set gününde hatıra fotoğrafları çektirdi. 

FRAGMAN: https://www.youtube.com/watch?v=Cl1K5mA_1-A

 Benim keyifle izlediğim bir diziydi. Bana göre erken final yaptı. Mustafa Üstündağ’ın oyunculuğu harikaydı. Tüm emeği geçenlere teşekkürler. Bundan sonraki dizilerinde başarılar.
İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Kaynak haber ve görseller, Persona Sanat Basın Bülteni.

Geçen Haftanın (23 – 29 Ocak 2017) en çok izlenen dizileri!

 

cats30 ocak

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 23 – 29 Ocak 2017 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Geçen Hafta Gösterimdeki Diziler:

İçerde, Kırgın Çiçekler, Paramparça, Bana Sevmeyi Anlat, Hangimiz Sevmedik, Anne, Hayat Şarkısı, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Son Destan, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda, Bu Şehir Arkandan Gelecek, Poyraz Karayel, No:309, Vatanım Sensin, Cesur ve Güzel,Umuda Kelepçe Vurulmaz, Ölene Kadar, Cesur Yürek, Aşk ve Mavi, Arka Sokaklar, Yıldızlar Şahidimdir (Yeni), Muhteşem Yüzyıl Kösem, Sevda Kuşun Kanadında, Kalbimdeki Deniz, Seksenler, Aşk Laftan Anlamaz, Adı Efsane (Yeni), Hayat Bazen Tatlıdır, O Hayat benim, Baba Candır, Bodrum Masalı ve Seviyor Sevmiyor dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

Haftanın dizilerinde Total’in ilk sırasında bu hafta, 12,42 reyting puanı ile TRT1’in Diriliş Ertuğrul ilk sırada yer aldı. Total’in 10.sırasında Kanal D’nin Vatanım Sensin 5,80 puanla yer aldı.

AB’nin ilk sırasında Total’de olduğu gibi TRT1’nin Diriliş Ertuğrul 16,30 reyting puanı ile zirvede yer aldı. AB’nin 10.sırasında ise, Kanal D’nin yeni dizisi Adı Efsane daha ilk bölümü ile, 4,84 puanla yer aldı.

Kiralık Aşk geçen hafta final yaptı ve bitti. Yerine Star Tv. Cuma akşamı Berk Cankat’ın Yıldızlar Şahidim dizisini başlattı. Ama aldığı reyting puanları pek ümit vermedi. Total’de 3,48 ile 18.sırada, AB’de 2,93 puanla 10.sırada yer aldı. İlerleyen bölümlerini merakla bekleyip, göreceğiz.

olene-kadar-238x178

25 Ocak Çarşamba akşamı Engin Akyürek ve Fahriye Evcen’nin başrolü oynadıkları “Ölene Kadar” 3.bölümü ATV’de ekranlara geldi. Reytingleri oldukça düşük geliyor.

Reyting Nedir?

Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 74.Bölüm (TRT1)………………………….12,42 – 27,66

2.Arka Sokaklar 426.Bölüm (Kanal D)………………………9,41 – 21,84

3.İçerde 18.Bölüm (Show Tv)…………………………………..9,11 – 20,25

4.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 54.Bölüm (Atv)…8,81 – 20,29

5.Aşk ve Mavi 12.Bölüm (Atv)…………………………………..8,29 – 19,50

6.Kırgın Çiçekler 68.Bölüm (Atv)………………………………8,02 – 17,87

7.Kalbimdeki Deniz 14.Bölüm (Fox Tv)……………………..6,50 – 15,60

8.Anne 12.Bölüm (Star Tv)………………………………………6,30 – 14,37

9.Cesur ve Güzel 11.Bölüm (Star Tv)…………………………5,95 – 13,92

10.Vatanım Sensin 13.Bölüm (Kanal D)…………………….5,80- 13,65

 

AB’de ilk 10 :

1.Diriliş Ertuğrul 74.Bölüm (TRT1)………………………….16,30 – 36,70

2.İçerde 18.Bölüm (Show Tv)…………………………………..9,97 – 23,80

3.Vatanım Sensin 13.Bölüm (Kanal D)………………………8,45 – 21,23

4.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 54.Bölüm (Atv)…7,62 – 19,19

5.Cesur ve Güzel 11.Bölüm (Star Tv)…………………………6,73 – 16,83

6.Kalbimdeki Deniz 14.Bölüm (Fox Tv)…………………….5,70 – 15,03

7.Anne 12.Bölüm (Star Tv)………………………………………5,68 – 14,20

8.Kara Sevda 53.Bölüm (Star Tv)…………………………….5.00 – 11,41

9.No:309 32.Bölüm (Fox Tv)………………………………….4,86 – 11,06

10.Adı Efsane 1.Bölüm (Kanal D)……………………………4,84 – 13,27

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1. DİRİLİŞ ERTUĞRUL : Engin Altan Düzyatan’ın başarı ile canlandırdığı Ertuğrul Bey karakteri ile TRT1’in tarihi dizisi “Diriliş Ertuğrul” bu hafta da, 74.bölümü ile AB’de aldığı 16,30 reyting puanı ile ilk beşin birinci sırada yer almaya devam ediyor.

dirilis-ertugrul-74-bolum

Türlü oyunlara karşı göğüs geren, kurulan tuzağı tersine çeviren ve nihayet tekfurun kızını kurtararak kaleden sağ çıkmayı başaran Ertuğrul Bey ve alpları Tekfur’la dostluk ilişkisi kurmuşlardır. Fakat hain emelleriyle bu oyunu bozmak isteyen Vasilius boş durmayacaktır. Şimdiki planı Ertuğrul’un hanında Tekfur’u öldürterek Ertuğrul’u zor durumda bırakmak ve Türklerle Bizans arasında savaş başlatmaktır. Peki, Vasilius bu planında başarıya ulaşacak mıdır?
Aslıhan’a ilgisi olan Sadettin Köpek, Ural’ın da desteğiyle Candar Bey’den Aslıhan’ı istemiştir. Bu teklife Candar Bey ne diyecektir? Önceki bölümlerde babasına mutlak itaat sözü veren Aslıhan, Saadettin Köpek ile evliliğe olumlu yaklaşacak mıdır? Bu meselede Aliyar’ın tutumu ne olacaktır?
Daha önce Çolpan’la birlikte Toktamış Bey’i öldüren Aybüke, Kutluca tarafından sorguya çekilmiş, bu tehlikeli durum Çolpan’a yansıtılınca Çolpan hemen harekete geçerek acımadan Aybüke’yi öldürmüştür. Gün geçtikçe Çavdar Obasında gördüğü kirli işlerden rahatsız olan Kutluca nasıl bir tavır içinde olacaktır? Bu ölümün bir cinayet olduğunu öğrenebilecek midir? Öğrenirse nasıl bir tutum içinde olacaktır?

 

2.İÇERDE : Show Tv’nin fenomen dizisi olan İçerde Pazartesi gecesinin reyting rekortmeni olarak zirvedeki yerini koruyor. AB Grubunda 18.bölümünde aldığı 9,97 puanla haftanın dizileri arasında bu hafta da, 2.sırada yer aldı. Sarp (Çağatay Ulusoy), dört yaşında kaçırılan öldü denilen kardeşi Umut’u (Aras Bulut İynemli) arama hikayesi ele alınıyor. Kaderin cilvesi her ikisi de polis kolejinde kardeş olduklarını bilmeden birlikte okuyor, polis oluyorlar. Mert içerde polis ama mafya babası Celal’e çalışıyor. Ağabey Sarp dışarıda, köfteci Celal’in sağ kolu gözükse de gizli polis, müdürü Yusuf’a çalışıyor. Sarp, Celal’in itimadını iyici kazandı ve onun sağ kolu olarak gözüküyor.

ffc11ad93beda343e53ae42e02c095e3_840

“İçerde”nin 18. bölümünde; Kebapçı Celal’in, Coşkun ve Yaşar’ı yakaladığı sırada olay yerine Yusuf Müdür ve ekibi gelir. Yusuf, Coşkun ve Yaşar’ı Celal’den korumak için oradan alır ve ifadelerini almak üzere Organize Şube’ye götürür. Şimdi herkes Coşkun’un peşindedir. Mert ailesini öğrenmek için, Sarp, Umut’u sormak için, Celal ise Coşkun’u öldürmek için. Herkes harekete geçmek için Coşkun’un Organize’den çıkmasını bekliyordur. Tehlikenin farkında olan Coşkun kendisini korumak için Yaşar’la birlikte hareket edecektir. Coşkun gittikçe köşeye sıkışır, artık yolun sonuna geldiğini düşünüyordur.

 

3.ARKA SOKAKLAR : Kanal D’nin yılların uzatmalı dizisi Arka Sokaklar, bu hafta Total’de aldığı 9,41 reyting puanı ile 3.sırada yer aldı.

arka-sokaklar 426.bölüm

Arka Sokaklar 426. Bölüm’de; Veysel’in ölümüyle beraber ekibin başında büyük bir sorun daha yer alır. Veysel’in ölümüyle ilgili bütün ekip savcıya ifade verecektir. Kenan Aslan, 2009’dan beri çete davasından hapistedir ve artık serbest kalma zamanı gelmiştir. Kenan’ın yokluğunda işleri göz bebeği biricik kızı Yeşim idare etmiştir. Yeşim, küçük yaşına rağmen güçlü bir mafya kadını haline gelir. Kenan, Sezgin’i himayesine alır. Rıza ve ekibinden intikamını almak için istediği her şeyi yapacaktır. Tabi ki bunun karşılığında Sezgin’den bir isteği vardır. Kendisinin zamanında tutuklanmasını sağlayan Savcı Bekir’in ortadan kaldırılması…
4.EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ : Oktay Kaynarca’nın macera dizisi Atv ekranlarında devam ediyor. Bu hafta 54.bölümü ile Total’de aldığı 8,81 reyting puanı ile 4.sırada yer aldı.

6_d eşkıya Dünyaya 54.Bölüm

“Beni öldürmemenin bedelini çok ağır ödeyeceksin!”

Hızır, Ünal Kaplan yerine Özer’i yok ederek CIA ile alenen savaş başlatmıştır. Özer’in ölümü tahmin edildiği gibi masaya huzur getirmez. Arkasında bıraktığı ortağı Ercüment, kendine yapılan yanlışı kolay kolay kabul etmeye niyeti olmayan CIA’in yeni silahı olacaktır. Bu sürpriz gelişme, zamanla toparlanmaya başlayan masanın, iyiye giden ticareti için bir tehdittir. Hızır’ın gözünü korkutmak ise öyle kolay olmayacaktır. Lider olarak masaya kurulan tuzaklara karşılık vermekte geç kalmaz. Huzur kaçırmak isteyenlere inat birlik beraberlik mesajı vermek adına organize ettikleri gecede adeta düşman çatlatacaklardır. Esra’nın yaptığı yanlışı bir türlü hazmedemeyen İlyas depresyondadır. Evine gitmemesi ve her gün yaşadıklarını unutmak adına kendini dağıtması Çakırbeyli ailesini bunaltır. Her ne kadar ayrılmak istediğini söylese de Esra’yı hala sevmektedir. Handan ve Ceylan’ın yanına sığınan Esra da ne yapacağını bilmez haldedir. Bu duruma son vermek de ailenin toparlayıcısı Meryem’e düşer. Sonunda ikna olan Esra’yı evinde kötü bir sürpriz beklemektedir.

 

5.VATANIM SENSİN : Kanal D’nin milli duyguları kabartan heyecanlı dizisi bu hafta 13. bölümde AB’de aldığı 8,45 puanla, haftanın dizileri arasında geçen hafta olduğu gibi yine 5.sırada yer aldı.

hqdefault vat.sen

Vatanım Sensin 13. Bölüm’de; Cevdet, Tevfik’i tuzağa düşürdü, gerçekleri öğrendi. Tevfik de, Eftalya’yı ölümün eşiğine itti ve resmen intihara zorladı. Diğer yandan Azize, Yıldız’ı Mustafa Sami ile evlendirmek istiyor; Yıldız ise Leon’dan engel olmasını diliyor! Yıldız ve Mustafa Sami nikahlandı ve tuzağa düşürüldü ve şehit edildi. Cevdet, silahların Tevfik’te olduğunu öğrenmiştir. Aradığı hain, yıllarca kardeşim dediği kişidir. Yunan Ordusu, Nazilli’ye saldırmadan silahları bulmak zorundadır. Cevdet ve Tevfik arasındaki hesaplaşma, olayları iki tarafın da ummadığı yerlere çekecektir. Öte yandan Azize, kızı Yıldız’ı Mustafa Sami ile evlendirme telaşındadır. Mustafa Sami’nin her yerde aranıyor olması onların başına iş açarken, Yıldız ise evlendirilmemek için Leon’dan yardım umar.
Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

İçerde, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Anne, Diriliş Ertuğrul, Vatanım Sensin, Cesur ve Güzel ve Kalbimdeki Deniz her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Atv 3 Dizi, Kanal D ve Star ikişer dizi. Fox, TRT1 ve Show Tv birer dizi ile yer aldılar.

AB’de ilk onda: Star Tv 3 dizi. Fox ve Kanal D 2 dizi. Show Tv, Atv ve TRT1 birer dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; AB’de 3 dizi ve Total’de 2 dizi ile Star Tv. olmuştur. Total’de ve AB’de ikişer dizi ile Kanal D 2.sırada yer almışlardır.

 

BU HAFTA İKİ YENİ DİZİ BAŞLADI!

Cuma Star TV’de “Yıldızlar Şahidim”

yildizlarsahidim27ocak1

Yapımcılığını Ali Gündoğdu ve Asena Bülbüloğlu / Süreç filmin üstlendiği ‘Yıldızlar Şahidim’ 27 Ocak Cuma akşamı, önceki hafta final yapan Kiralık Aşkın yerine başladı.

Hem genç, hem de deneyimli oyuncuları kadrosunda toplayan Yıldızlar Şahidim, sıradan bir mahalleden yıldızların en tepesine uzanan bir aşk hikayesini anlatıyor. Dizinin senaryosunu Pınar Bulut kaleme alırken, yönetmen koltuğunda ise; Yıldız Hülya Bilban bulunuyor.

Kısaca Konusu:

Aras (Berk Cankat), tüm ülkenin sevgisini ve hayranlığını kazanmış bir pop yıldızıdır. Haziran’sa (Özge Gürel) ona umutsuzca aşık, şarkıcı olma hayalleri kuran sıradan bir mahalle kızı. Bir araya gelmeleri sadece hayalidir; aralarında şan, şöhret, sınıf farkı gibi sayısız engel vardır. Ancak bir konserde, onca insan arasından Aras ve Haziran birbirlerini bulurlar. İşte o zaman anlarlar ki, aralarındaki asıl engel başkadır. Aras’ın babası Fikret (Mesut Akusta) ve yıllar önce ortadan kaybolan annesi Zeynep (Canan Ergüder). Eski bir şarkıcı olan Zeyno, Haziran‘ın elinden tutarak ondan bir yıldız yaratmaya ve müzik prodüktörü olan Fikret’in karşısına rakip olarak çıkmaya and içer. Bir yandan da onu reddeden oğlu Aras’ın sevgisini kazanmaya çalışacaktır. Fikret ve Zeyno, bitmeyen bir aşkın hesaplaşmasını yaşarken, Aras ve Haziran da düşman taraflara rağmen yeşeren, masum ve büyülü bir aşka kapılırlar. Bir araya gelmeleri ne kadar zor olsa da, iki genç aşık birbirlerinden vazgeçmeyecektir.

Cumartesi Akşamı Kanal D’de “Adı Efsane” güzel başladı:

adi-efsane

D Proctions’un yapımcısı olduğu, yönetmenliğini Devrim Yalçın’ın yaptığı ve senaryosunu; Tunus Taşçı, Nazlı Sunlu ve Hilal Yıldız’ın yazdığı dizide; Erdal Beşikçioğlu, Gökçe Bahadır, Rojda Demirer rol alıyor.

Konusu: Her şeyini kaybetmiş, basketbol koçu bir babanın kızlarını kazanmak için verdiği mücadele anlatılıyor. Reytingleri Total’de 3,48 ile 13.sırada, AB’de 4,84 ile gecenin 3.sırasında yer aldı.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller ve dizi özetleri ilgili kanalların dizi ana sayfalarından alınmıştır. Sıralamalar dizi reytinglerine göre yapılmıştır.

Çağatay Ulusoy; Medcezir dizi anılarını tazeledi!

image tuzla villa

Çağatay Ulusoy dün akşam saatlerinde Tuzla’daki Medcezir’in çekildiği villaya gitmiş. İki sezon (Eylül 2013 – Haziran 2014) boyunca çok güzel anılarının olduğu villanın önünde resim çektirmiş.

O resmi de Instagram sayfasından paylaşmış. Resmin altına da şu notu düşmüş.

Çağatay Ulusoy Instagram hesabında “Gelmişken bi bakıyım dedim ama kimseler yok selam olsun tüm medcezir ekibine” notuyla paylaştı.

İşte o resim:

C3LjP73WIAE1RgX

2 sezon boyunca izleyicinin severek izlediği Medcezir, Çağatay Ulusoy’un 2.dizisi… Dizide, Yaman Koper karakterini can vermiştir. Dizide; Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Mine Tugay, Şebnem Dönmezi Murat Aygen, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü ve Can Gürzap rol  almıştır. İşte bu oyuncular Altınkoy’daki bu villada bir aile gibi olmuşlardı.

medcezir_1bolum_tanitim_fragmani_h5676

Medcezir 1.Bölüm oyuncu kadrosu, köşkün ilk misafirleri.

Ekran AlıntısıMD.FİNAL VEDA

Çağatay Ulusoy, 13 Haziran 2014 tarihinde Medcezir’in tüm oyuncularının katıldığı veda gecesi çıkışında, Star Life kameralarına verdiği röportajda; “Duygusal anlar yaşadıklarını, güzel bir işi noktaladıklarını, bütün ekipte bir burukluk olduğunu söylemiştir. İki sene boyunca, bir nevi ailemizden ayrıldık. Çok güzel bir ekipti. Çok güzel arkadaşlıklar, dostluklar kurduk, ama her güzel şey gibi bu da bitti.” Demiştir.

Çağatay Ulusoy, tabiatı itibariyle son derece duygusal bir kişiliğe sahiptir. Röportajda da belirttiği gibi o günlerin anısını tazelemek için o villayı ziyaret etmiş olabilir.

Şu sıralarda Medcezir’deki Yaman karakterinden çok farklı, yine Ay Yapım’ın İçerde dizisinde Sarp karakterini başarı ile canlandırmaktadır.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

İçerde 19.Bölümde neler olacak? Sarp tehlikeli virajda!

 

Ekran AlıntısıİÇ.19.FR.2

Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, Show Tvnin fenomen dizisi İçerde yeni bölümü ile 30 Ocak 2016 Pazartesi akşamı Saat:20.00’de ekranlarınızda olacak!

İki kardeşin birbirini bulma hikayesini anlatan dizide; Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu ve Yıldıray Şahinler rol alıyor.

Melek, Celal’in yıllardır kendisinden sakladığı gerçeği öğrenmiştir. Öz babasıdır ama annesini öldürmüştür. Artık Celal’i hayatında istemez. Melek; “Öz kızınla aynı çatı altında ilk ve son gecen olacak bu…” Diyerek baba evini terk eder.

Melek, annesinden geriye kalan akrabalarını bulmaya karar verir. Mert, Hülya adlı bir teyzesi olduğunu söyler. Diğer tarafta Yusuf Müdür eski karısı Serap Hanım, yardım istediği oğlunun babasının Yusuf olduğunu açıklar.

Ekran AlıntısıİÇ.19.FR.3

Mert, Coşkun’u Sarp’ın öldürdüğünü zannediyor, ailesini bulma şansının yok olup gittiğini düşünüyordur. Şimdi Mert olanların cezasını kesmeye kararlıdır.

f96cfb4c48875e14e36558826f57942a_840

Sarp’ın annesi Füsun’un lokantası saldırıya uğrar.

130f54692a32a86edd117fa6eeeb7b5b_840

O sırada Sarp dükkanında Eylem ile konuşurken, dışarıdan silahla taranır, cam çerçeve indirilir. Sarp annesinin yere yatmasını haykırır.

Ekran AlıntısıİÇ.19.FR.2

Sarp çok öfkelidir. Füsun dükkanına yapılan silahlı saldırıdan sonra Sarp’ın seçtiği hayatın nelere yol açtığının farkına varır. Oğlu artık anlamıştır ki olayların tam içinde, tehlikeli virajdadır. Sarp’ı vazgeçirmek ister.

aaae0bbb3e4f56cbeebbdae368822827_840

Yaşar, Celal ve Sarp’ı öldürmek istiyordur. Saldırının faili kim? Yaşar’ın adamları mı?

7881208dc01f1c7c5371bd4d5b2ff01c_840

Artık ne Füsun’un ne de Eylem’in can güvenliği vardır. Sarp için olaylar gittikçe içinden çıkılmaz bir hal alır.

Sarp ile Mert iki kardeş olduklarını bilmez düşman kardeşlerdir. Onları bir gün bir masa başında kavga etmeden görecek miyiz?

ee429d09b739ea6d6e3e6a2733765e95_840

Ya da iki polis olarak, aynı amaç uğruna savaşacaklar mı? İlerleyen bölümler gösterecek!

72608f440ca07a821a503ec60931ed7a_840

Şimdi her ikisi de Coşkun’un peşinde, amaçları aynı… Coşkun’u konuşturma, birbirlerini bulma, kimlik savaşı. Celal’in tetikticisi Davut’un tek amacı ise Coşkun’u ortadan kaldırmak. Davut, Coşkun’u kaldığı hastaneyi bulur, öldürmek ister.

Ekran AlıntısıİÇ.19.FR.7 Ekran AlıntısıİÇ.19.FR.6

İçerde, heyecan fırtınası devam ediyor. Pazartesi akşamı hepsi Show Tv. ekranlarında.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Latin Amerika’dan Ay Yapım dizilerine ödül yağmuru!

  cats ay yapım 

Ay Yapım’ın fenomen dizileri ‘Aşk-ı Memnu’ ve ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’, Peru’nun en ünlü kanallarından Latina Pe TV’nin düzenlediği Latina Turkish Awards’a damgasını vurdu.

21 dalda ödüllerin dağıtıldığı törende Ay Yapım dizileri 51 adaylıkla törenin en çok ses getiren yapımları oldu.

1 milyon izleyicinin internet üzerinden verdiği oylarla belirlenen Latin Amerika’nın en iyileri ödül töreninde, Bihter ve Behlül’ün gizli aşkının ünü kıtaları aştı ve ‘Aşk-ı Memnu’, Yılın En İyi Dizisi ödülünü kazandı.

AŞK-I MEMNU FENOMENİ

aşkı memnu

Halid Ziya Uşaklıgil’in aynı adlı eserinden uyarlanan, başrollerini Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ’un paylaştığı, yayınlandığı yıllar tüm Türkiye’yi ekran başına kilitleyen ‘Aşk-ı Memnu’, ‘Yılın En İyi Dizisi’ dahil tam 9 dalda ödüle lâyık görüldü. Dizinin başrol oyuncusu Beren Saat de hem ‘En Seksi Aktris’ hem de ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödüllerinin sahibi oldu.

içerik aşk memnu

Aşk-ı Memnu’un bir diğer fenomen karakteri, Zerrin Tekindor’un canlandırdığı Matmazel Deniz, ‘Unutulmaz Karakter’ ödülünü kazanırken; ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülü ise Firdevs Yöreoğlu karakteri ile Nebahat Çehre’ye gitti.

EN EFSANEVİ DİZİ: FATMAGÜL’ÜN SUÇU NE?

images fatmagül

Beren Saat ve Engin Akyürek’in rol aldığı, ünü dünyanın dört bir yanına yayılan ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizisi de gecenin büyük ödüllerinden ‘En Efsanevi Dizi’ ödülünü kazandı. Engin Akyürek’in ‘En İyi Erkek Oyuncu’ seçildiği törende ‘En İyi Final’ de ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’nin oldu.

EZEL’E 7 DALDA ADAYLIK

Gecede ‘Aşk-ı Memnu’ ve ‘Fatmagül’ün Suçu Ne?’ dizilerinin yanı sıra Ay Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği ‘Ezel’ dizisi de büyük ses getirdi. Ezel, ‘Yılın En İyi Dizisi’, ‘En Efsanevi Dizi’ ve ‘En İyi Final’ dâhil olmak üzere 7 dalda ödüle aday gösterildi.

Ödüllerde, 2013 yılında hayatını kaybeden usta oyuncu Tuncel Kurtiz’in canlandırdığı ölümsüz Ramiz Dayı da unutulmadı. Kenan Birkan, Ezel ve Ramiz Dayı arasındaki çatışma sahnesi ‘En İyi Aksiyon Sahnesi’ne aday olurken, Ramiz Dayı da ‘Unutulmaz Karakter’ dalında adaylık kazandı.

AY YAPIM DİZİLERİNİN KAZANDIĞI ÖDÜLLER:

UNUTULMAZ SAHNE:

Fatmagül’ün Suçu Ne (Fatmagül’e tecavüz edenler için mahkeme kararının açıklandığı an)

UNUTULMAZ KARAKTER:

Matmazel Deniz (Aşk-ı Memnu)

EN İYİ KOSTÜM:

Aşk-ı Memnu

EN İYİ DİZİ MÜZİĞİ:

Aşk-ı Memnu

EN KİLİT SAHNE:

Fatmagül’e tecavüz edildiği an (Fatmagül’ün Suçu Ne)

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU:

Nebahat Çehre (Aşk-ı Memnu)

EN İYİ AKSİYON SAHNESİ:

Bihter’in intiharı (Aşk-ı Memnu)

EN DUYGUSAL SAHNE:

Bihter’in annesi Firdevs’e Behlül’e olan aşkını açıkladığı “Anne ben ölüyorum” sahnesi (Aşk-ı Memnu)

EN SEKSİ AKTRİS:

Beren Saat (Aşk-ı Memnu)

EN İYİ FİNAL:

Fatmagül’ün Suçu Ne

EN İYİ KADIN OYUNCU:

Beren Saat (Aşk-ı Memnu)

EN İYİ ERKEK OYUNCU:

Engin Akyürek (Fatmagül’ün Suçu Ne)

EN EFSANEVİ DİZİ:

Fatmagül’ün Suçu Ne

YILIN EN İYİ DİZİSİ:

Aşk-ı Memnu

images aşk-ı memnu

Aynı yarışmada; Çağatay Ulusoy ile Hazal Kaya’nın birlikte oynadıkları Feriha dizisi ile, En İyi Çift: Feriha & Emir seçilmiştir. Çağatay Ulusoy (Emir) yakışıklıların En Yakışıklısı seçilmiştir.

C2M4pwcWIAAbivI

Ayrıca, En İyi Öpüşme Sahnesi gene Feriha ve Emir’e aittir.

C20m6DDWEAkI8Gc

Ülkemizde de oynadığı yıllarda ses getiren bu diziler şimdi de Latin Amerika’da ses getiriyor ve ödüle layık görülüyor.

Her zaman kaliteli yapımlara imza atan Ay Yapım, ülkemizde şu sıralarda ulusal televizyonlarda; İçerde, Cesur ve Güzel, Kara Sevda, Bana Sevmeyi Anlat ve Bu Şehir Arkandan Gelecek gibi sevilen dizileri gösterimdedir. Bu başarılı dizilerinden dolayı tebrik eder, başarılarının ülkemizde ve dünyada devamını dilerim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Kaynak haber Persona Sanat Basın Bülteni.

Cesur ve Güzel / Rüya çift yıldırım nikahıyla evleniyor!


Bu Şehir Arkandan Gelecek / Yok böyle anne!

4 (4)

Bu Şehir Arkandan Gelecek’te Osman Alkaş’ın canlandırdığı ‘Rauf Anne’ karakteri izleyenlerin gönlünü fethetti.

Ay Yapım imzalı, başrollerini Kerem Bürsin, Leyla Lydia Tuğutlu ve Gürkan Uygun’un paylaştığı “Bu Şehir Arkandan Gelecek’te Ali (Kerem Bürsin) ve anne dediği Rauf’un ilişkisi çok konuşuluyor.

Dizide usta oyuncu Osman Alkaş’ın hayat verdiği Rauf Anne karakteri ile Ali’nin arasındaki bağ ekran başındaki izleyenlerin ilk günden yüreğini ısıttı.

4 (5)
Rauf’un İstanbul’da bıraktığı dostu Şahin, can dostunun olacağı ameliyatta onu yalnız bırakmadı.
4 (7)

Dizinin yeni bölümünde; Ali’yi büyüten, hem annelik hem de babalık yapan Rauf ‘un olacağı hayati ameliyat Ali’yi derinden sarsarken geçmişinin muhasebesini de yapmasına neden olacak. Merakla beklenen bölümde acaba Ali öz babasının Şahin olduğunu öğrenecek mi?

O ARTIK EVLİ!
4 (1)
Kerem Bürsin’in canlandırdığı Ali karakterinin beklenmeyen bir şekilde Aslı (Nilperi Şahinkaya) ile evlenmesi izleyenleri şoke etti.
4 (2)

Tekin’in oyunuyla sınır dışı edilmekten Aslı ile evlenerek kurtulan Ali’nin evliliği yeni gelişmelere neden olacak. Dizinin heyecan dolu bölümünde Ali’nin, Aslı ile evlendiğini öğrenecek olan Derin’in (Leyla Lydia Tuğutlu) Ali ve en yakın arkadaşı Aslı’ya nasıl davranacağı büyük merakla bekleniyor.

4 (6)
Rauf Anne, Ali’yi yıllarca gemilerde yanında dolaştırdı, büyüttü. Ona hem annelik, hem de babalık yaptı.

Bu Şehir Arkandan Gelecek sürprizlerle dolu yeni bölümüyle 25 Ocak Çarşamba günü (Bu akşam)  saat 20:00’da Atv’de ekrana gelecek.

 İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Kaynak Haber ve Görseller, Pesona Sanat Basın Bülteni.

 

Kara Sevda / Nihan’ın yaşam mücadelesi!

Kara Sevda 53.Bölüm 5

Ay Yapım imzalı, Burak Özçivit, Neslihan Atagül, Kaan Urgancıoğlu ve Zerrin Tekindor’un rol aldığı Kara Sevda’nın yeni bölümünde, trafik kazası geçiren Nihan yaşam mücadelesi verecek.

Asu’nun bozdurduğu arabasıyla Kemal’in peşine düşen Nihan, ölümle burun buruna gelecek. Kemal, Deniz ve Nihan’la her şeyi geride bırakıp, yeni bir hayat kurmak için çabalarken; bir anda sevdiği kadını kollarında ölümle pençeleşir halde bulacak.

KEMAL VE EMİR’İN TEHLİKELİ HESAPLAŞMASI!

Duygu yüklü bölümde büyük bir pişmanlık yaşayan Kemal, büyük aşkı Nihan’ı kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.

Kara Sevda 53.Bölüm 2

Deliye dönen Emir ise Nihan’ı kurtarmak için her yolu denerken, diğer taraftan Kemal’le çok sert bir hesaplaşmaya girecek.

Kara Sevda 53.Bölüm 3

Kazanın ardındaki sırların peşine düşen Emir, Kemal’i sonsuza dek Nihan’dan uzak tutmak için harekete geçecek. Nihan için ölümü göze alan Kemal ve Emir, ellerini kana bulamaya cesaret edecek kadar gözlerini karartacaklar.

Kara Sevda 53.Bölüm 6

Kemal ve Emir’in sınırların dışına çıkan hesaplaşmasından kim galip çıkacak?, Kemal ve Emir’İn büyük hesaplaşmasından habersiz yaşam mücadelesi veren Nihan, hayata tutunmayı başarabilecek mi?

Kara Sevda 53.Bölüm 4

Merakla beklenen sorular Kara Sevda’nın soluksuz izlenecek yeni bölümünde cevap bulacak.

 

Kara Sevda 53. Bölüm Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=Etx2uSBw2tw

Yönetmenliğini Hilal Saral’ın, senaristliğini Özlem Yılmaz ve Burcu Görgün’ün üstlendiği Kara Sevda 25 Ocak Çarşamba günü (Bu akşam) saat 20:00’da Star TV’de ekrana gelecek.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

İçerde 18.Bölümü ile nefes kesti. Şimdi de tabanca Melek’in başında!

30 Ocak Pazartesi akşamı Show Tv ekranlarında 19.bölümde buluşmak üzere…
 İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not:Haber kaynağı, Persona Sanat Basın Bülteni.