Aylık arşivler: Haziran 2014

Çağatay Ulusoy’un dizilerindeki öpüşme sahne performansı!

Geçtiğimiz günlerde Sosyal Medyada bir sanatçımız (adı mevzu değil), Çağatay Ulusoy öpüşmesini bilmiyor diye bir açıklama yaptı. Her yiğidin bir yoğurt  yiyişi vardır. Herhalde Çağatay’ın da kendine göre bir tarzı var.

İlk dizisi olan “Adını Feriha Koydum” dizisinde Hazal Kaya ile oynadılar. “Feriha” karakteri dizide sevgilisi idi. Aralarında saf, çok temiz ve de zamanla tutkulu bir aşk doğdu. Bu aşk sahnelerinde zaman zaman öpüşme sahnelerini gördük. İlk sahne Cansu intihara teşebbüs etmiş, Feriha da hastanede onun başında kalmıştı. Emir de kardeşi Can için hastanedeydi. Hastane bahçesinde bankta ilk öpüşmelerini gördük. O sıralarda Çağatay Ulusoy, çekinken bir o kadar da heyecanlı idi. Hele hele öpüşme sahneleri gelince tedirgin oluyordu. Dudaklar karşılıklı kondurulur, yanaktan öper gibi oluyordu.

Ekran Alıntısı.PNG öp.37.2

Daha sonra Feriha’yı Halil kaçırması ve birlikte Halil’in elinden kurtulmaları ve eve dönüşlerinde Emir’in evinin kapısı önünde öpüşme sahneleri çok tutkulu ve ihtiraslı oldu. Sanki gerçek gibi bu sahnede özen gösterdiklerini gördük. Bir de okul bahçesinde herkesin gözü önünde dakikalarca süren bir öpüşme sahnesi vardı ki,  izleyenler arasında ses getirmişti.

Ekran Alıntısı.PNG ateşli   Ekran Alıntısı.PNG ateş 2

Çağatay Ulusoy, “Emir’in Yolu” dizsinde Gizem Karaca ile öpüşmeleri çok daha tutkulu ve istekliydi Hele dizinin 2.bölümünde teknedeki sahneleri görülmeye değerdi. Hatta o zaman şöyle bir dedi kodu konuşuldu. Boğaz Köprüsü altında tekne ilerliyor. Teknenin ön ucunda karşılıklı öpüşme sahnesi. Sahne çekimi bitiyor. Denizden yönetmen “Stop” diyor. Öyle ki Gizem Karaca ile Çağatay Ulusoy rollerini, öpüşmelerini devam ettiriyorlar. Bu sahne nedeniyle aralarında gerçek hayatta da aşk dedikoduları çıkmıştı.

Ekran Alıntısı.PNGey.6    Ekran Alıntısı.PNGey.4

 

Ekran Alıntısı.PNGey.7   Ekran Alıntısı.PNGey.8

Ekran Alıntısı.PNGey.3

Çağatay Ulusoy, “Medcezir” dizisinde bu defa Serenay Sarıkaya ile başrolü oynuyorlar. Dizide Yaman-Mira aşkı var. Önceleri ürkek başlayan bu aşk Lunaparkda dönme dolapta ilk öpüşmeleri ve bu öpüşme sahneleri o bölümü damgasını vurmuştur. Artık dizide devam eden bu dolu dizgin aşk özel hayatların da devam eder olmuştur.

Ekran Alıntısı.PNGmd.lp.1a   Ekran Alıntısı.PNGmd.lp.2a

Çağatay öpüşmede önce karşısındaki bayan oyuncunun alt dudağını ağzına alıyor, sonra da üst dudağını geçerek öpüşmeyi sürdürüyor.

mira 5   Ekran Alıntısı.PNG mira 3

Eski Yeşilçam filmlerini hatırlayanlar bilir. En güzel öpen oyuncu rahmetli Orhan Gürşiray olduğunu bilirler. Gürşiray öyle öperdi ki, karşısındaki bayan oyuncunun çenesini bile ağızına alırdı.

Çağatay Ulusoy, bence iyi öpen bir oyuncu. Artık o bir usta, eski utangaçlığı da yok oldu. Dizilerde gördüğümüz sahneler artık canlı şahidi.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan Adını Feriha Koydum, Emir’in Yolu ve Medcezir diziden alınmıştır.

 

Not: Burada yazılan tüm yazıların elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılmaz.

 

 

 

Medcezir / Mine Tugay (Ender Serez) diziden ayrılmasın!

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Medcezir dizisinin ana karakterlerinden Ender Serez’i canlandıran Mine Tugay diziden ayrılıyor dedikoduları dolaşmaya başladı. Selim Serez’in çok sevdiği eşi, Mert’in annesi, Yaman’ın manevi annesi rolündeki Ender Serez’i canlandıran Mine Tugay’a ne oldu da diziden ayrılıyor. Onu rahatsız eden konu ne, anlamış değiliz. Mine Tugay bu dizide çok sevildi, performansı, sempatikliği, güzelliği ve sevecen bir anne  olarak göz doldurmuştu. Para için ayrılacağını zannetmiyorum. Ancak rol olarak senarist ile ters düştü mü? Onu da tam bilemiyoruz. Ben yazılarımda bu karaktere son 3 bölümde senaristimiz Ece Yörenç’in verdiği rolü tasvip etmemiştim. O kocasını seven, son derece namuslu bir anne karakterini canlandırıyordu. Derginin Editörü Sinan Bey ile yaşatılan kötü ilişki izleyenlerin tepkisini almıştı. Sude Hanım ile aynı kefeye konmuştu. Ben de tasvip etmemiş eleştirmiştim. Bu neden olabilir mi? Profesyonel oyuncular için çok da önemli olmaması gerekir.

Son günlerde Ece Yörenç’e Mine Tugay ayrılıyor mu? Sorusu sorulmuş, senaristimiz sessiz kalmış. Halbuki Kurt Seyit Şura dizisinden Farah Zeynep Abdullah ayrılıyor mu? Sorusuna aynı günü içinde yok öyle bir şey diye cevap vermiş.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Güzel oyuncunun diziden ayrılması şüphesiz sevenlerini üzecektir. Son Sezon Final bölümünde, kocası Selim Serez ile feci bir  araba kazası geçirdiler. Ayrılırsa bu kazada öldürülür mü? Ancak Ender Serez dizinin ana karakterlerinden biri ölmemesi lazım. Ne olur, yeni bir bayan sanatçı bulunur, Ender Serez karakterini canlandırmayı devam eder, olur biter.

Ancak Medcezir dizisinde yüzünü iyice alıştığımız Mine Tugay sevenlerini üzmüş olacaktır. Dileriz, bu haber yalan ya da yanlıştır. Mine Tugay diziden ayrılmaz.

Önümüzdeki günlerde bu haberin doğru olup olmadığını hep birlikte göreceğiz.

Şayet ayrılırsa, baş rollerini Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay ve  Mine Tugay gibi ünlü isimlerin paylaştığı Medcezir dizisinde ilk ayrılık yaşanmış olacak.

Star Tv.in bu süper dizisinde yeni sezonda dileyelim ki, Mine Tugay diziden ayrılmasın.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten kopyalanmıştır

 

Not: Burada yazılan tüm yazıların elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılmaz.

 

 

 

 

Çağatay Ulusoy, 2. Sinema filmini 2015 yazıda çekiyor!

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Çağatay Ulusoy ilk sinema filmini 2011 yazında çekmişti. “Anadolu Kartalları” filminde Üsteğmen Ahmet onur karakterini canlandırmıştı. Film çok başarılı olmuş, Çağatay Ulusoy performansı ile göz doldurmuştu. Bu filmden sonra kendisine onlarca film teklifi geldi. Her nedense bir türlü ikincisi gerçekleşmedi. 2013 yaz aylarında, Eylül ayında başlayan yeni dizisi “Medcezir” çalışmaları nedeniyle fırsatı olmadı.

2014 yazında mutlaka bir sinema filminde rol alır diye düşündük ama, yoğun dizi çekimlerinden çok yorulmuştu. Bu nedenle tatil yapmayı tercih etti. Dizideki rol arkadaşı ve dizi aşkı Serenay sarıkaya ile bu yaz bolca tatil yapacaklar anlaşılan. Önümüzdeki günlerde lafı edilen Amerika seyahati ve arkasından arkadaşları ile yapacağı Çeşme tatili varmış.

Çağatay Ulusoy, Vogue Türkiye dergisinin Haziran sayısına verdiği röportajda verdiği bilgiye göre, ikinci filmi 2015 yılında Ay Yapım’la çekiyormuş. Yönetmeni de Medcezir ‘de birlikte çalıştıkları Ali Bilgin olacak. Sıkı hazırlık süreci isteyen bir proje olduğu için  Çağatay şimdiden ona çalışmaya başlamış.

Bp7HNxnCQAAwZPs cu

Bu sinema filminde beraber oynayacağı bayan başrol oyuncusu şimdilik belli değil. Ancak bir ihtimal Serenay Sarıkaya olabilir mi? diye düşündüm. Çünkü geçtiğimiz günlerde Altın Kelebek Ödül Töreni’de kırmızı halı canlı röportajına çıkan Serenay, sunucunun film var mı? Sinema olacak mı? Bir proje var mı? sorusuna Serenay, şimdilik bilemiyorum, bi kaç bi şey oluyor ama, netleştirmeden bir şey söylemek pek sağlıklı olmuyor, diye cevap vermişti. İnsanın aklına Çağatay ile bu sinema projesinde var mı? sorusunu akla getiriyor.

Bana göre dizi de zaten beraber oynuyorlar. Sinema filminde Çağatay Ulusoy’un farklı bir bayan sanatçı ile oynaması daha uygun olacağını düşünüyorum. Hazal Kaya ile olur mu? Bu da proje sahibi Ay Yapım’a ve Hazal Kaya’a bağlı.

2015 yazında Ay Yapım’ın çekeceği bu filmi, Çağatay Ulusoy’un tüm sevenleri şimdiden merak ediyorlar ve sabırsızlıkla bekliyorlar. En erken de, 2015 yılı Ekim-Kasım aylarında vizyona çıkar ve sinemalarda gösterime başlar.

Çağatay Ulusoy’a bu 2.sinema filminde şimdiden başarılar dileyelim. Ben kendi adıma çok güzel bir yapıl olacağını inanıyorum.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten Vouge Dergi çekimlerinden kopyalanmıştır

Not: Burada yazılan tüm yazıların elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılmaz.

 

 

 

Feriha Sarrafoğlu’nun 2. ölüm yıl dönümü

 

Bundan tam iki yıl önce, Tarih 29 Haziran 2012, “Adını Feriha Koydum” dizisi final yaptı. Güzeller güzeli Feriha Sarrafoğlu öldürüldü. Oysa ileride yaşanacak o kadar güzel günler vardı ki? O mutluluğu onlara çok gördüler, iki el atılan kör kurşun ile kurşunlandı. Ve Feriha Sarrafoğlu ebediyen Tanrının rahmetine kavuştu.
Ölümünden tam üç yıl önceydi. Emir ile Feriha’nın mutluluklarına gölge düşüren ekonomik sıkıntılar, Emir’in aile baskısı onların ayrılmasına sebep oldu. Bir sabah Feriha Emir’e “Ya işin, ya ben” dedi. Feriha Emir’e tercih yapmayı zorladı. Emir, akşama konuşuruz dedi. Feriha, beklemedi arkasından iş yerine gitti.  Emir’i seçimini yaparken gördü. Emir parti devam edecek lafını yanlış anlamıştı. Konuşmaların sonunu duymaz. Emin’in tek planı vardı, Feriha’yı parti bitti demekti. Bu yanlış anlaşılma ikisinin de üç yıl ayrı kalmalarını neden olmuştu. Halbuki Emir işi değil, Feriha’sını seçmişti.
Feriha üç yıl sonra Amerika’dan beraber gittiği Levent Bey ile döndü. Ece ile Emir’in nişan gecesine katıldı, otele ortak oldu. Bir sabah Emir ile konuştular. Her şeyin yanlış anlaşılmadan bu ayrılığın olduğunu gördüler. Ama tekrar birliktelik için çok geçti.
Ekran Alıntısı.PNGafk67.11
Ertesi sabah Feriha ile Emir parkta karşılaştılar. Feriha, Emir’e yüzüğün yok diye sorar. Emir; Takıp çıkarılan tüzükler, verilip tutulmayan sözler. Feriha; İnsan bir söz verirken ne kendisine çok güveniyor, ya da karşısındakine… Emir; Ne cevap verdin? Kapatana ne cevap verdin? Feriha; Bizi gördün yani. Emir; Gördüm. Feriha; Ama cevabı beklemedin? Emir; Oyun mu oynuyorsun Feriha yine? Feriha; Ben Levent’e çok büyük haksızlık ettim. Üç yıl, o hep benim yanımdaydı ama, hep yalnızdı. Feriha; Başladığımız yerdeyiz. Emir; Başladığımız yer. Feriha; Bu park çok şeye şahit oldu. Büyümeme, kaçmama, ağlamama, saklanmama, hep bizle birlikte yaşadı sanki. Emir; Biz birlikte yaşayamadık, ama park bizimle yaşadı. Feriha; Yaşayamadık. Emir: Seve seve yaşayamadık. Feriha; Sadece sevmek yetmedi. Emir; Tek bir yanlış anlama hakkımızdan geldi, Hoşça kal, der ve döner arkasına yürür. Feriha; Hayır dedim. Şimdi sen de bana bir şey söyle. Başladığımız yerdeyiz. Emir, benimle misin?
Emir, geri döner, bakar. Koşar kollarını açan Feriha’sına sarılır. Bu buluşma ve sarmaşma her şeyi yeniden başlatır.
Ekran Alıntısı.PNGafk67.12
Emir ile Feriha tekrar evlenmeye karar verirler. 10 gün geçer. Nikah günü gelir. İkinci nikahlarını her şeyin başladığı yer olan parkta yapmaya karar verirler. Emir, ilk nikahta Feriha’yı baba evinden alamamıştı. Bu defa baba eve kapısından alır Feriha’sını.
  Ekran Alıntısı.PNG afk67.1
Apartmandan çıkarlar. Apartman kapısında babası, halası, kardeşi Mehmet ve Gülsüm kapıda karşılarlar.
Çok mutlu bir şekilde geldiler nikahın kıyılacağı parka, bütün tanıdık dost ve arkadaşları da oradaydı. Mutluluklarına diyecek yoktu. Feriha üç yıl sonra kavuştuğu, eski sevgilisi, eski eşi Emir Sarrafoğlu ile tekrar nikah tazeleyecekti.
Ekran Alıntısı.PNGafk67.13
Parktaki çocukların oturduğu salıncağa oturdular. Nikah masasına sandalye ile oturulur, bizim sevğililer ip salıncak tahtasına oturdular. Çok da mutluydular.
Nikah memuru geldi, karşılıklı evetler alındı. Nikah defterini şahitlerin huzurunda imzaladılar. Şahitler ortak arkadaşları Hande ve Koray’dı. Onlar da şahitliklerini nikah defterine imza koyarak yapmış oldular.
Emir çok sevdiği, üç yıldır beklediği güzeller güzeli eşi Feriha’nın deftere imzalamasını hayran hayran seyretti. İçi içine sığmıyor, inanılmaz sevinçliydi. Feriha’dan sonra Emir de nikah defterini imza attı.
Gömülü resim için kalıcı bağlantı
Emir, tutkulu bir şekilde dudaklarından öptü Feriha’sına. Mutluluklarını dudaklarını birleştirerek tekrar mühürlemiş oldular. Mutlu idiler. Kalplerinin atışını o kadar gürültü arasında hissedebiliyorlardı.
Nikah memuru nikah defterini Feriha’ya verdi. Feriha ikinci defa sahip olmuştu aynı nikah defterini. ikinci defa kocam diyebilmişti Emir’ine. Feriha, nikah defterine baktı, inanamıyordu tekrar aynı adamla evlendiğine. Çok duygulandı, Emir de ondan farlı değildi, mutluluk gülücükleri atıyordu. Biricik karısı Feriha’nın nikah defterine bakışını seyrediyordu.
Sıra ilk dansa gelmişti. Mutlu bir şekilde ilk danslarına başladılar. Her ikisinin de gözlerinin içi gülüyordu.
Henüz dansta iki tur dönmüşlerdi ki, bir silah sesi tüm parkta yankılandı. Ortalık aniden karardı. Gözleri kararan sadece Feriha’ydı. Tüm benliğini kaplayan ılık bir acı hissetti.
Ekran Alıntısı.PNGafk67.14
Gözlerini Emir’in gözlerini dikti. Öylece 5-10 saniye kaldı. O sırada fonda ünlü şarkıcımız Sezen Aksu’nun duygulu sesi ile söylediği dua parçası çalmaya başlar. Herkesin İçini parçalayan anlardır, bu anlar.
Feriha’nın gözleri kararmış, buğulu gözlerini Emir’in yüzüne, gözlerine dikti. Son defa dünya gözü ile görmek istemişti Emir’ini. Emir de tam ne olduğunu anlayamadı, ama o acıyı gördü Feriha’nın yüzünde ve gözlerinde…
Emir, ikinci kez nikah tazelediği biricik eşinin yüzündeki aynı acıyı, o da hissetti. Gözleri doldu, içine adeta bir ateş düştü. Ama nafile onun da yapacağı bir şey yoktu.
Feriha, boğazı düğümlendi, yutkundu. Tam o anda ikici kurşun patladı, sesi ortalığı inletti. Feriha elinde tuttuğu nikah defterini bıraktı, yere düştü. Eli de nikah defteri ile yana sallandı.
Ekran Alıntısı.PNGafk67.8
Artık can bu bedeni terk ediyordu. Emir; Bize şahit olan yerdeyiz Feriha, her şeyin başladığı yerdeyiz. Seni çok seviyorum. Feriha; Her şeyin başladığı yerdeyiz. Seni çok seviyorum.  Son sözleri olmuştu Feriha’nın. Oysa iki yıl içinde ne kadar çok söylemişti bu cümleyi Emir’e.  Her şeyin sonu gelmişti. Aşkın, hayatın ve dizinin.
Ekran Alıntısı.PNGafk67.9
Ne aşktı bu yaşadıkları. Ancak ölüm ayırabilmişti onları. Bu ölümsüz aşk “Feriha-Emir” aşkı olarak yazıldı tarihe. Tıpkı, “Leyla-Mecnun” aşkı gibi… Saf, temiz, tutkulu bir aşktı onlarınki.
Evet, “Adını Feriha Koydum” dizisi 2 yıl önce 29 Haziran 2012 yılında, Feriha’nın bu acı ölüm sahnesi ile bitti. Ama 2 yıl geçti aradan. Onların aşkları unutulmadı ve yıllarca da unutulmayacak. Hazal kaya ve Çağatay Ulusoy bu dizi ile unutulmaz arasına adlarını yazdırdılar.
Hazal Kaya ve Çağatay Ulusoy sevenleri bu pazar günü 29 Haziran 2014, Pazar günü saat:15’de TT yapacaklarmış, duyurulur.
tt feriha

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görsellerİnternetten ve diziden tarafından kopyalanmıştır.

 

Not: Burada yazılan tüm yazıların elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, İnternet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılmaz.

 

 

Engin Akyürek / Baklavacı çıraklığından Jönlüğe!

Atv’de oynayan “Kara Para Aşk”ın Polis Komiseri Ömer Demir karakterini canlandıran Engin Akyürek’i tanıtmak istiyorum sizlere.

Engin Akyürek, 12 Ekim 1981 Ankara doğumlu, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih – Coğrafya Fakültesi, Tarih Bölümü mezunudur. 21 yaşında, Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmada birincisi olarak sanat dünyasına adımını atmıştır. Bugünkü olduğu yere basamak, basamak, yükselmiştir.

Yarışmanın ardından “Yabancı Damat” adlı Tv dizisinin kadrosuna katılmıştır. 2004-2007 yılları arasında Yabancı Damat dizisinde, “Kadir Sadıkoğlu” karakterini canlandırmıştır. Babasının baklavacı dükkanında, baklavacı çırağı idi. Baklavacı çıraklığından, başrol oyunculuğuna, Jönlüğe yükselini anlatacağım. Sempatik oyuncu, o dizide babasının hor gördüğü, ezdiği Kadir’i komik yanları ile sevdik.

untitled

2006 yılında ise “Kader” adlı sinema filminde “Cevat” karakterini canlandırmıştır.2007-2008 yılları arasında Atv’de yayınlanan “Karayılan” adlı tv dizisinde “Nizipli” rolüyle kamera karşısına geçmiştir.

2009 yılında “Bir Bulut Olsam” adlı dizide “Mustafa Bulut” karakterini canlandıran oyuncu, 2010-2012 yılları arasında “Fatma Gülün Suçu Ne?” adlı dizide, Beren Saat ile başrol oyuncusu olarak, “Kerim Ilgaz” karakterini canlandırmıştır. Bu dizide oldukça başarılı olmuş, izleyiciler tarafından sevilmiştir.

2014 yılının 14 Şubat Sevgililer Gününde vizyona giren, Farah Zeynep Abdullah ile başrolü oynadığı, “Bi Küçük Eylül Meselesi” adlı filmde rol almıştır. Duygusal yönü ağır basan, çarpıcı bir aşk hikayesini anlatan bu sinema filminde gösterdiği performans ile göz doldurmuştur. Film bugüne kadar, 920 bin kişi tarafından izlenmiş, 9.335.000 TL. Hasılat elde edilmiştir.

2014 Mart ayında ilk bölümü yayınlanan “Kara Para Aşk” dizisinde, gözü pek Polis Komiseri Ömer Demir karakterini canlandırmaktadır.  Güzel oyuncu Tuba Büyüküstün ile baş rolü paylaşmaktadır.

Engin Akyürek bugüne kadar değişik ödüller almıştır. 2006 yılında Kader’deki rolü ile, ÇASOD oyunculuk Ödülleri tarafından “Umut Veren Sanatçı ödülü.

2007 yılında gene Kader filmi ile, 39.Siyat Türk Sinema Ödülleri tarafından “Umut Veren Sanatçı” ödülü.

2011-2012 yıllarında “Fatmagül’ün Suçu Ne?” dizi ile, Kadir Has Üniversitesi, Televizyon Dizisi.com ve AyaklıGazete.com tarafından “En iyi Erkek Oyuncu” ödüllerine layık görülmüştür.

Bugünlere kademe, kademe geldiğini belirten Engin Akyürek, şunu oynar, şunu oynamam dememiş, önüne gelen projeleri aklına yatarsa rolümü oynarım, demiştir. Özellikle dizi söz konusuysa, uzun soluklu bir proje oluyor ve karakterle bir yolculuğa çıkıyorum. Bu yüzden beni daha çok karakterin hissiyatları ilgilendiriyor.

Kariyerinde zirve yaptığı proje olarak, ilk baş rolü oynadığı “Bir Bulut Olsam” dizisinin kendisinde yerinin çok ayrı olduğunu söylemektedir.

Magazin programlarında pek gözükmeyen Engin Akyürek, ben görüntülenmemek için özel bir çaba sarf etmiyorum. Hayatımı istediğim gibi yaşıyorum. Kendimi gizlemek gibi bir çabam yok.

Bir karar alırken aklı ile hareket ettiğini söyleyen Engin, bazen duygularının ağır bastığını söylüyor.

Kadınlar konusunda biraz ketun davranan Akyürek, bu güne kadar hiç evlenmemiş. 33 yaşında hala bekar. Fatmagül’ün suçu ne dizisinde, Beren Saat ile sevenleri onları yakıştırdı ama, gerçekte öyle bir aşk yoktu, o aşk dizide kaldı.

Geçtiğimiz aylarda Engin Akyürek ile Tuvana Türkay arasında aşk dedikoduları çıkmıştı. Bağdat Caddesindeki Namlı Gurme’de baş başa yemek yerken görülmüştü. Hayranlarının yoğun ilgisi nedeniyle, habercilerin pek rağbet göstermediği Anadolu yakasındaki mekanlarda buluştuğu söyleniyor. Tuvana Türkay bildiğiniz gibi “Kara Para Aşk” dizisinde “Bahar” karakterini canlandırmaktadır.

Boş zamanlarını nasıl geçirdiği sorulduğunda, 3-4 yıldır dalışa merak salmış. Suyun altında olmak bana çok iyi geliyor. Yaz tatillerimi dalış üzerine planlıyorum. Suyun altında muhteşem bir dünya var.

Facebook, Twitter ya da Instagram hesabı olmadığını söyleyen Engin Akyürek, o dünyada olmayı tercih etmiyorum, ancak Menajerim Özlem Durak üzerinden takip ettiğini söylemiştir.

Engin Akyürek, normal hayatını yaşayan, gece hayatında pek görülmeyen, Paparazzilerle pek işi olmayan, sadece işini yapan, son derece mütevazi bir adam.

Oyuncu olmasaydım Tarihçi olurdum diyen Engin Akyürek, suya sabuna dokunmayan sadece işini yapan bence müthiş bir oyuncu, Kara Para Aşk dizisindeki Komiser Ömer rolü ile özdeşleşmiş, performansı çok iyi. Son derece yakışıklı, gözlerinin içi gülen, gelecek parlak olan bir oyuncu.

Engin Akyürk, Yabancı Damat dizisindeki baklavacı çıraklığından, Kara Para Aşk dizisinde Komiser Ömer Demir rolü ile bence tam bir jön olmuş.

Engin Akyürek’e bundan sonraki oyunculuk hayatında başarılarının devamını diliyorum.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten kopyalanmıştır

 

Kaynak; İnternet Vikipedi, TGRT Haber röportaj, Cosmopılitan röportajı, Hürriyet Kelebek Ömür Gedik röportajı.

Not: Burada yazılan tüm yazıların elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılmaz.

 

Hazal Kaya, Yapımcıların gözde oyuncusu oldu!

24 Haziran ’14

Kategori
Magazin
Hazal Kaya, Yapımcıların gözde oyuncusu oldu!

Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı Tims Production yeni dizisi “Kösem Sultan” için kolları sıvadı. İlk Fragmanını da yayınladı bile. Bu rol için Hazal Kaya, Meryem Uzelli, Beren Saat ve Naz Elmas’ın isimleri geçti. Ancak yayınlanan Fragmanda Kösem Sultan olarak Beren Saat’i gördük.

Hazal Kaya fanları ve sevenleri bu rol için, Hazal’ın oynaması yönünde Sosyal medyada çaba gösterdiler. Bu rolü ona yakıştırdılar.

Bu rol ile Hazal kaya 4 ayrı projeden teklif almış. Yapımcıların paylaşamadığı güzel yıldız da ücretini bölüm başına 50 bin liraya çıkarmış. 23 yaşındaki oyuncu Aşk-ı memnu dizisi ile tanınmış, arkasından “Adını Feriha Koydum” ile ününe ün katmıştır. Daha sonra, Son Yaz-Balkanlar 1912 ve A.Ş.K dizisi ile sürdürmüş, bu son iki dizisi reyting alamadığı gerekçesiyle yayından kaldırılmıştı.

Bu kadar yüksek ücret istemesine rağmen, yeni yayın dönemi için 4 ayrı yerden teklif alması, Hazal Kaya için sevindirici bir haber olsa gerek.

Yeni başlayacak “Günahkar” dizisinde Seçkin Özdemir ile oynayacağı söylenmişti. Ancak yapımcı MF Yapım, Hazal Kaya’nın ücretini yüksek bularak, Gülcan Arslan ile anlaşmıştır.

Bütün bunlara rağmen Yeni yayın döneminde sevenleri, Hazal Kaya’yı mutlaka bir yapımda görmek istiyorlar.

Bana söylemek düşmez amma, biraz yüksek bir ücret değim mi? Daha dün Altın Kelebek Ödülü almış Serenay Sarıkaya, Medcezir’den 25 bin TL. alır iken, biraz fazla değil mi? Hazal Kaya sevenleri yanlış anlamasın, ben de Hazal hayranıyım. Sadece bir örnek vermek istedim. Bakalım hangi yapımcı bu yüksek ücreti verecek ve Hazal Kaya’yı oynatacak. Güzel oyuncumuzu, Eylül’de hangi dizide göreceğiz.

Uzun soluklu, iyi bir yapımda oynamasını dileyelim.

Her şey gönlünce, başarılar seninle olsun Hazal.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten kopyalanmıştır

Haber Kaynak: Star Gazete.com, Türkiye Gazetesi.

Not: Burada yazılan tüm yazıların elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, İnternet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılmaz.

Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya ile ödül törenine neden gitmedi?

Bp7MKywIUAE141Q[1]

Dün yapılan 41.Magnum Altın Kelebek Ödül törenine gitmedi. Kırmızı halı yürüyüşünde, sunucu Onur Baştürk Serenay Sarıkaya’ya “Peki, Çağatay nerede? diye sordu. “Bilmiyorum” diye cevap verdi.

Sunucu ısrarla, “Bu geceye katılmıyor mu, gelmiyor mu? Kaçtı mı, nerde?” Serenay gülerek, sorma sıkıştırmayın. Onur, dizi çok güzel gidiyor, film var mı? Sinema olacak mı? Bir proje var mı? Seranay, şimdilik bilemiyorum, bi kaç bişe oluyor ama, netleştirmeden bir şey söylemek çok sağlıklı olmuyor. Bu yaz nasıl geçecek? Çağatay’la tatil var mı? Sorusuna da gülerek geçiştirdi, cevap vermedi.

BqlwyjgCAAEbO6H

Geçtiğimiz hafta içinde Yunan adalarına Çağatay Ulusoy’un kiraladığı lüx yat ile tatile çıkmışlardı. Seranay’ın ödül alacak olması nedeniyle tatili kısa kesip, Cumartesi döndüler. Akşam Gazetesinin haberine göre, o akşam Papermoon’a giden ikili yan yana görülmemek için, mekandan ayrı ayrı çıkmışlar. Daha sonra da birbirlerini takip ederek Emirgan’daki La Boom adlı mekana gitmişler ve sabahın ilk ışıkalarına kadar eğlenmişler.

BqAXezXCQAAToWN[1]

Medcezir’in  yapımcısı, birlikte bir arada görünmemeleri, aynı arabaya binmemeleri konusunda sert bir uyarı vermiş. Geçtiğimiz aylarda da Kerem Çatay her ikisini çağırarak, konuşmuş, dikkatlerini çekmişti.

Bu nedenle olsa gerek ki, Çağatay Ulusoy, Seranay’ı bu çok önemli törende yalnız bıraktı. Bu yarışmada Çağatay da ödül alacak olsaydı, eli mahkum gelecekti. Ayrıca ödül alamamasını çok üzülmüş ve sinirlenmiş. En iyi erkek oyuncu ödülü Hürriyet okurlarının oylarıyla Halit Ergenç’e verildi.

resim-122753KQ[1]

Çağatay Ulusoy o günü menajeri Engin Aykanat ile Akmerkez’de alışveriş yaparak geçirdi. Akşamına da ödül törenine katılmadı, sevgilisi Serenay Sarıkaya’ya yalnız bıraktı. Madem sevgilisiniz, sevgiliniz de ödüle layık görüldü, onun hatırı için katılabilirdi. Kendisini yalnız bırakmasını Seranay da üzülmüş, biraz da Çağatay’a kırılmış olmalı.

Ben anlamış değilim. Her yere beraber gidiyorlar, hatta özel yat ile tatile çıkıyorlar. Artık sağır Sultan bile duydu, sevgili olduklarını. Çağatay Ulusoy ne çabuk unuttu geçmişte verdiği canlı röportajlarında söylediklerini. “Şayet bir sevgilim olursa, tutarım elinden işte budur derim” demiştir. Hem de bir kaç defa…

Çağatay Ulusoy bu bizim özelimiz diyor, saygım var. O zaman el ele tutuşarak, çıkarsınız basının karşısına biz sevgiliyiz dersiniz olur biter. Hatta takarsınız nişan yüzüklerini o da olur. O zaman Medcezir’in patronları da dizimiz zarar görecek diyemezler. Binlerce sevenlerinin de, dilinde pelesenk olmaktan kurtulurlar.

İşin doğrusu bu Çağatay Ulusoy, siz herkesten kaçarak liseli aşıkları oynayamazsınız? Sevenlerinizi de bu kadar üzemezsiniz! Okuyucularımız bilir, bu güne kadar yazdığım yazılarda, Çağatay Ulusoy hakkında hep yapıcı eleştiriler yapmışımdır.

Hiç kimse Çağatay Ulusoy, neden şuraya Seranay ile gitmedi. Neden birlikte çıkmadılar, neden kaçtılar diyemez.

Yolunuz açık, gönlünüz dolu, sevginiz bol, hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten kopyalanmıştır

Not: Haber kaynak: Gecce.com, Akşam Gazetesi, Milliyet Gazetesi, Hürriyet Gazetesi.

Not: Burada yazılan tüm yazıların elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, İnternet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılmaz.

 

 

Serenay Sarıkaya / Medcezir ile “En İyi Kadın oyuncu” Altın Kelebek ödülünü aldı!

 

Dün akşam “41.Magnum Altın Kelebek Ödülleri” sahiplerini buldu. Medcezir’in Mira’sı Serenay Sarıkaya ilk Altın Kelebek ödülünü almış oldu.

Görkemli geçen törene, Dünyaca ünlü Hollywood yıldızı Jessica Alba da onur konuğu olarak katıldı.

Kanal D’den canlı yayınlanan geceyi, Mete Horozoğlu ve Nefise Karatay sundu.

Kırmızı halıda yürüyen konuklardan bir kısmı yayının başında canlı yayına alındı. Serenay Sarıkaya ile röportaj yapıldı. Oldukça sempatik olan Sarıkaya, erkek sunucunun sorularına gülerek cevap verdi. Sunucu Çağatay Ulusoy geldi mi? sorusuna bilmiyorum diyerek cevap verdi. Çağatay ile diğer sorularına gülerek cevapsız bıraktı.

Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalioğlu, Burak Özçivit, Halit Ergenç, Çağatay Ulusoy, Engin Akyürek, Farah Zeynep Abdullah ve Tuba Büyüküstün gibi ünlüler yoktu. Ancak ödül alanlar gelmişti geceye. Halit Ergenç, En iyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülmesine rağmen gecede yoktu. Onun yerine “Muhteşem Yüzyıl”da yer alan oyuncu Nebahat Çehre ödülünü aldı.

41.Magnum Altın Kelebek ödül törenin başlamasından sonra ilk ödül “En İyi Kadın Oyuncu” dalında “Medcezir” dizisindeki rolü ile Serenay Sarıkaya’ya geldi. Oldukça neşeli bir o kadar da heyecanlı olan Serenay ödülünü, ünlü eski Yeşilçam Sinema oyuncularından,  Ediz Hun’un elinden aldı.

 

Medcezir’deki tüm rol arkadaşlarını teşekkür eden Seranay Sarıkaya, Türkiye’nin en prestijli ödülünü almanın mutluluğunu yaşadı.

En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinde Çağatay Ulusoy, Kerem Bursin ve Burak Özçivit’in adı geçerken sürpriz bir isim Halit Ergenç, Muhteşem Yüzyıl dizisindeki “Kanuni Sultan Süleyman” rolü ile aldı. Hürriyet Gazetesi’nin okuyucu oylarıyla seçilmişti bütün ödül alanlar. Ben kendi adıma Medcezir’deki Yaman rolü ile Çağatay Ulusoy’un ödül alacağını bekliyordum, olmadı. İnşallah seneye.

Medcezir, “En İyi Dizi Müziği” dalında Toygar Işıklı’yı da ödül kazandırdı. Ödülünü Erol Evgin’den aldı.

En iyi Drama Dizisi dalında ben gene Medcezir’e ödül beklerken, Küçük ağa kazandı. Yarışma bu, izleyici takdiri diyelim.

Serenay Sarıkaya, kendisini bu ödülü kazandıran “Medcezir” dizisindeki “Mira” karakterindeki başarılı rolü ile çok sevilmiş ki, izleyenler bu ödüle layık görüldü. Medcezir’de, “Mira” karakterinin hakkını vererek oynadı. Sevgilisi Yaman’a olan aşkı başarısını perçinledi. Mira Yaman’ı, o kadar sevdi ki, gerçek gibi, bütün yoğun duyguları yaşadı ve yaşattı. Bu dizi aşkı arkasından Çağatay Ulusoy ile gerçek aşkı doğurdu. Bu nedenle ben haddim olmayarak, bu ödülü almasında, Çağatay Ulusoy’un da payı olduğunu söylüyorum. Zaten Ödül töreni sonunda sevgilisi Çağatay’ın Seranay’ı tebrik ettiğini, Seranay’ın da Çağatay’a teşekkür ettiğini tahmin ediyorum. Ayrıca Çağatay Ulusoy, ödül töreninde rol arkadaşı Serenay Sarıkaya’ya yalnız bırakmamalıydı. (Sevgili olduklarını basın karşına çıkıp tescil etmediklerinden ötürü olsa gerek.)

Böyle bir gecede Medcezir dizisinden Barış Falay, Mine Tugay, Taner Ölmez, Hazar Ergüçlü ve Ay Yapım’a temsilen Kerem Çatay orada olmalıydı.

Gecede ödül alanların tüm listesi şöyle:

En iyi kadın oyuncu: Serenay Sarıkaya

En iyi erkek oyuncu: Halit Ergenç 

En iyi kadın sunucu: Esra Erol

En iyi erkek sunucu: İlker Ayrık

En iyi yerli drama: Küçük Ağa

En iyi küçük oyuncu: Emir Berke Zincidi 

En iyi komedi dizisi: Arkadaşım hoş geldin

En iyi kadın komedi oyuncusu: Binnur Kaya

En iyi erkek komedi oyuncusu: Tolga Çevik

En iyi müzik grubu: Duman

En iyi dizi müziği: Toygar Işıklı

En iyi dizi yönetmeni: Altan Dönmez (güneşi beklerken)

En iyi türk pop müziği erkek solist: Murat Boz

En iyi çıkış yapan solist: İrem Derici, Mabel Matiz, Oğuzhan Koç 

En iyi kadın haber sunucusu: Nazlı Çelik
en iyi erkek haber sunucusu: İrfan Değirmenci

En iyi yarışma programı: Büyük risk
en iyi fantezi müzik kadın solist: Sibel Can

En iyi spor programı: Maraton
(maraton ekibine ödülü fatih terim takdim etti)

Türk halk müziği özel ödülü: Zara-Kubat

En iyi klip: Yalın’ın Yeniden klibi

En iyi senaryo yazarı: Eylem Canpolat-Sema Ergenekon (Karadayı)

En iyi magazin programı: Söylemezsem olmaz

En iyi kültür-sanat programı: Afiş

En iyi türk pop müziği kadın solist: Gülşen

Yılın şarkısı: Yatcaz kalkcaz hop ordayız. Besteci ve söz müzik: Gülşen

Ödül alan tüm yarışmacıların hepsini ayrı, ayrı, tebrik ediyorum.

Serenay Sarıkaya ve Toygar Işıklı’ya da ayrıca tebrikler, başarılarının devamını diliyorum.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internettenve serenay sarıkaya Twitter sayfasından kopyalanmıştır

Not: Burada yazılan tüm yazıların elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılmaz.

 

 

Fatih harbiye / Sezon finalinde, Şinasi ve Nezahat’ın acı sonu!

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Show Tv.in aşk ve drama dizisi “Fatih Harbiye” de 40.bölümde sezon finali yaptı. Sürpriz odlu mu? Oldu. Şinasi, Neriman’ın aşkını unutamamış olacak ki, onu korumak için kurşunu yedi. Nezahat da düğününe giderken, bu evliliği içine sindiremediğini, hala Cihan’ı sevdiğini anladı. Arabadan fırladı, başka bir araba tarafından vuruldu, trafik kazası geçirdi.

Pelin, Macit’i daha önce kaçıran Erdinç’e gider. Neriman’ı ortadan kaldırtmak ister. Erdinç, ben tetikçi değilim. Tüccarım, para alır, para satarım der ve kibarca ret eder.

Feyza Hanım eve gelir, ortalığı kırar geçirir. Kocasının kendisini Şahika ile aldatmasını içine sindiremez. Hizmetli Hacer Hanım, Pelin Hanımı hemen gelin diye çağırır. Pelin eve gelir, ne olduğunu sorar. Feyza Hanım, Demirhan ailesini, Faiz’in evinden çıkanlar yakacak, Nazan’ın laneti diyerek kehanette bulunur. Baban beni Şahika ile aldatıyor.

Aslı ile Şinasi avukattan dönerler. Boşanma kolay olmayacaktır. Araba Galerisinden Şinasi’yi aralar, istediğinin hazır olduğu söylenir.

Zehra Hanım, kızının boşanma işini Gülter Hanım ile görüşür. Kızını Emre’ye vermekle geçmişte yaptıklarından pişmandır. Nezahat eve gelir, Asım bir hafta içinde düğün istemektedir.

Macit, Neriman’ı mahalleye bırakır, tekrar akşam beşte alacağını söyler.

Şahika, sebep olduğu aile faciası nedeniyle Selim Beye istifa dilekçesini verir. Selim Bey, kabul etmez. O sırada odaya giren Pelin odaya girer, anneme nasıl yaparsın baba diyerek serzenişte bulunur. Şahika’yı odasına çağırır, hesap sorar. Uyanık Şahika durumu kurtarır, hediyeyi sorar, bileklik zaten benimdi yere düşmüştü, onu takmasını rica ettim. İstifamı verdim, babanız Neriman hakkında size haber getirdiğimi öğrenirse maf oluruz, diyerek tehditte bulunur.

Ekran Alıntısı.PNGFH40.2

Şinasi yeni satın aldığı araba ile mahalleye gelir, arabadan iner, Cihan ve Fahriye’ye hava atar. O sırada gelen Neriman’a gösterirler. Şinasi, Neriman’a derslere de gelmiyorsun. Neriman şu sıralar gelemeyeceğim. Şu aralar sınavlara hazırlanıyorum. Şinasi, inşallah hayallerine kavuşursun. Neriman, sen de…

Neriman ile Fahriye yürürler. Fahriye, Şinasi yeni bir Arcaoğlu yaratmak istiyor, bunları da senin için yapıyor. Neriman, Macit benimle hemen evlenmek istiyor.

Selim Bey Pelin’e, bankadan aldığının kredinin taksiti ödenmemiş, ipotek bu, zamanında ödenmesi lazım. Baba ben halledeceğim.

Şinasi evlerinin önünde yeni arabasının kornasını çalar. Annesi pencereden çekil git terbiyesiz der. Şinasi arabadan iner, biraz dolaşalım mı Zehra Sultan. Bu ne diyen soran annesine, yarı alın teri, yarı borç diye cevap verir.

Fahriye, bence Macit haklı, siz bir an önce evlenin. Neriman, babam hayır diyecek. Gülter Hanım, yakında düğünümüz var diyerek odaya girer. Neriman, biliyoruz istemeye, istemeye, evleniyor. Bu hafta evleniyorlar. O sıra Macit arar. Gelinlik bakmaya Fahriye uygunsa o da gelsin.

Macit, gelinlik firmasını arar, nişanlım gelecek her şey hazır olsun. Gelinlik firma sahibi Maya Hanın, Pelin’i arar o size ayırdığım gelinliği de denemek ister misiniz? Pelin onu ayırın, kimseye satılmayacak.  Pelin, kendi kendine evleniyorlar diyerek mırıldanır. Kararlıdır, Neriman’ı ortadan kaldırmak gereklidir. Üzülme Neriman, ikisi de beyaz, gelinlik de… Kefen de… Erdinç Beyden telefon numarasını aldığı tetikçiyi arar. Bana yardımcı olabileceğinizi Erdinç Bey söyledi, nerede buluşabiliriz.

Özgür, Duygu ile holde karşılaşır. Özgür, akşam seksizde bulaşalım mı? O sırada yanlarından Pelin ruh gibi geçer. Seslenirler, duymaz bile.

Feyza Hanım, kocası Selim Beyi evden kovar. Kocaman kızların var utan, o Şahika hala çalıyor mu?

Faiz Bey, Nezahat’ın hemen evlenmesini normal bulmaz. Neriman’a söz-nişan ve düğün hakkında nasihatlerde bulunur.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.3

Emre, annesi Kader Hanımı suçlar, hep o senin zehirli dilin yüzünden diye annesini suçlar.  Git bana karımı getir.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.4

Rüya Şinasi’ye, araba mı aldın, hayırlı olsun der. Şinasi, her şey için teşekkür eder. Rüya’ya seni incitmek istemiyorum, duygularının farkındayım. Sonra boş ver der. Rüya, yok boş vermeyelim, hazır konu açılmışken konuşalım. Rüya, ben nerde duracağımı biliyorum, hatta

durdum bile… Ben senin gözlerine başkasını görüyorum Şinasi, bunu göre göre o gözlere bakamam. Rahat ol, ben sana bir şey hissedemem.

Asım gelir, Nezahat ile gelinlik bakmaya gideceklerdir. Bu hafta sonu saat:4’de evleniyoruz. Nezahat müzik okulunun bahçesi demişti, orada olacak. Asım Bey, bir gecelik için dünyanın parasını vermeyelim, kiralık olsun der. O an bir gelin olacak bir kız için gelinliğin ne demek olduğunu bilmeyen Asım Beyin notunu vermiştir Nezahat herhalde.

Neriman ile fahriye evden çıkarlar, Macit ile buluşurlar. Gelinlik bakmaya gideceklerdir. Gelinlikçi hoş geldiniz diyerek içeri alır. Macit, hemen başlayalım der. Maya hanım, Pelin Hanım geline hemen başlarız deyince, Macit; Maya Hanım nişanlım diyerek Neriman diyerek tanıştırır. Gelecekteki eşim Neriman. Fahriye de ben de gelinin en yakın arkadaşı Fahriye diyerek kendini tanıtır.

Pelin, aradığı tetikçi ile buluşur, parayı ve avans parayı verir. Neriman’ın resimlerini de verir.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.5

Neriman ile Fahriye otururlar. Mankenler onlara kısa bir gelinlik defilesi sunarlar. Seyrederken çok da keyifli anlar yaşarlar, Macit de onların mutlu yüzlerini seyreder. Neriman hepsini çok beğenir. Maya Hanım’ın önerdiği Pelin’in beğendiği gelinliği denemesini ister. Macit de damatlık beğenecektir.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.5a

Şirkette ödenecek banka borcu için, Kerim Bey, Selim Bey, İnci hanım ve Pelin aralarında tartışırlar, bir çözüm yolu ararlar. Pelin, para satan Erdinç Beye telefon açar, acil yarın para lazım. Erdinç Bey size yardımcı olmayı çok isterdim. Bana zarar vermiş olan şirketlerle çalışmıyorum. Arcaoğlu şirketler grubu benim için bitmiştir.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Macit şahane bir damatlık beğenmiş ve üstüne giymiştir. Neriman da gelinliği üstündedir. Macit, dayanamaz gelinin elini öper.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.6

Neriman, çok güzel olmuşsun, aklımı başımdan alıyorsun. Neriman; Macit sen de benim aklımı başımdan alıyorsun. Fahriye fırsatı kaçırmaz bir fotoğraflarını çeker.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Neriman eve gelir, halası geç kaldın baban seni bekliyor. Faiz Bey, bu yüzük ne demek oluyor diye sorar. Sen nişanlandın mı? Bu yüzüğün diğeri kimde diye sorar. Neriman, Macit’e… Neriman, her şeye rağmen biz birbirimizi çok seviyoruz. Faiz Bey, o aile seni istemiyor. Sizin dünyalarınız farklı. Neriman, biz birlikte her şeyin üstesinden geliriz, Macit benim kaderimde yazıyor. Faiz Bey, elindeki yüzüğü Neriman’ın avucuna adeta çakarcasına koyar.

Kerim Bey evde, neredesin sen diyerek oğlunun üstüne yürür. Macit, bir şirket nasıl batırılır gösterdin baba. Kerim, seni kurtarmak için battı. Macit, hayır seni kurtarmak için baba. Macit, çıkar gider.

Faiz Bey, Neriman’ın dışarı çıkmasını yasaklar. Şahika dalga geçer, cesaret ve özgürlük. Macit’i arar, birkaç gün görüşemeyeceğiz. Nezahat’ın düğün hazırlıkları var.

İnci hanım oğlu Macit ile görüşür. Macit, anne merak etme bankalarla görüştüm, halledeceğim. İnci hanım, Pelin’den korktuğunu, ailesinden çok baskı aldığını, bir tuhaflık yapmasından korktuğunu söyler, Macit’e dikkatli ol diyerek uyarır.

Duygu babam yok mu? diye sorar. Pelin, annem ile babam boşanıyorlar Duygu. Feyza Hanım, baban beni aldatıyor Duygu. Baban beni Şahika ile aldatıyor. Duygu, anne babam böyle bir şey yapmaz. Mahkeme biraz uzun sürebilir, elinde avucunda ne varsa alacağım. Pelin’den babası ile Şahika’nın çekilmiş yakın fotoğraflarını ister.

Zehra Hanım uzak yakın bütün akrabalarını arar, düğünü haber verir. Cihan, Şinasi’ye arabanı ver de gelin arabası yapalım. Ben de şoförlüğünü yaparım der.

Gülter Hanım, Zehra’lara düğün hazırlıkları için yardım etmek lazım. Faiz bey, Neriman hiçbir yere gitmiyor, sen gidebirsin. Neriman için bir mazeret gerekiyorsa babası göndermedi dersin.

Macit bankacılarla toplantı yapar. Pelin sence biraz süre verecekler mi? Macit, sert bir tonla bilmiyorum. Erdinç’e o parayı vermek zorunda mıydın? Erdinç seni öldürebilirdi.  Ne yapmalıydım, öldürmesini izin mi vermeliydim. Macit, çarpar kapıyı çıkar.

Müzik okulunun bahçesinde hazırlıkları bizzat Asım Bey yürütür. Şinasi keşke bu kadar aceleye getirmeselerdi. Rüya, düğünde sen de şarkı söylersin. Şinasi, çok bozulur. Rüya, yoksa utanıyor musun? Ama daha yolun başındasın. Gün gelecek aynaya bile bakamayacaksın.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.7

Neriman’a Fahriye gelir. Faiz Bey, bundan sonra Neriman ile az konuşacaksın deyip, yukarı göndermez. Fahriye, çok bozulur. Çok sonra

uğrarım deyip, yüz üstü geri döner. Aşağıdan Neriman’a telefon eder. Neriman beni de Macit ile görüşmemi izin vermiyor.

Kader hanım kapıya barışmaya gelir. Emre çok pişman, çocuk babasız büyümesin. Ayrı ev tutarız dedim Emre’ye. Aslı illa yuvamı dağıtacağım dersen bilemem. Kapıda mahalle kavgası uzar gider. Aslı noktayı koyar, yeter asıl ben pişmanım. Ben okula gidecektim, siz evlendirdiniz beni.

Neriman, moralin yerine gelsin diyerek gelinlik damatlık prova çekimlerini gönderir. Macit ile Özgür aralarında toplantı yaparlar. Neriman’ın gönderdiği görüntülü mesaj gelir. Özgür, vay be Neriman’a ne çok yakışmış gelinlik ya… O sırada Pelin kapıdadır. Her şeyi, görür ve duyar. Sessizce geri çıkar.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.8

Pelin, seni seven benim Macit. Ben seviyorum seni.  Macit’in düğün hem de çok yakın sesi kulaklarında yankılanır. Yüzü buz gibidir. Hemen tutuğu tetikçiyi arar, daha ne kadar bekleyeceğim.

Macit Neriman’ı arar, seni görmem lazım. Neriman, birkaç gün sabret. Seni seviyorum.

Zehra Hanım, Gülter’e haydi bekliyoruz. Neriman da geliyor diye Faiz Beye emrivaki yapar. Faiz Bey Neriman’ı yanından ayırma diye tembihler.

Macit mesaj atar, bugün seni görebilir miyim? Neriman, sanmıyorum, bu gün düğün var. Macit, oraya geliyorum. Macit, Fahriye’ye arar neler olduğunu sorar. Macit, şirketten çıkar. Pelin’in bugün banka ödemesi lafı kursağında kalır.

Tetikçi Pelin’i arar, dışarı çıktı bugün tamam, der.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.9

Nezahat kuaförden eve gelir. Kapıyı Neriman açar. Zehra Hanım, gidiyor musun benim sessiz meleğim diyerek gözyaşı döker. Nezahat hakkını helal et annem.  Asım gelir, Nezahat’ı gelin arabasına bindirir. Şoförümüz Cihan’dır.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.10

Cihan, gelinlikler içindeki Asım’ın kolundaki Nezahat’a bakar, hayırlı olsun Nezahat Bacım…

Macit, hızla Müzik okuluna doğru gelir. Müzik okuluna girerler. Tam girişte Neriman’ın telefonu çalar. Lütfen gelme dese de Macit gelmiştir bile.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.11

Macit, Neriman’ın ellerinden tutar, biz aşığız, der.

Gelin arabasında Nezahat, hayallere dalar. Cihan’ın yaralandığında evlerinde kaldığı dizinde yattığı geceleri ahtırlar. Nefesi daralır, irkilir. Asım, heyecanlanma dese de, Nezahat dur, Cihan’a bağırır. İstemiyorum diyerek, arabadan kendini aşağı atar yola fırlar. Karşıdan gelen araba vurur, motor kaputundan yere düşer.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.12

Asım Bey ile Cihan başını tutarak kaldırmak isterler. Cihan; “Nezahat bacım ne yaptın sen”. Nezahat, gözlerini Cihan’a dikerek son cümleleri “Ben seni seviyorum” cümlesi boğazında düğümlenir.  Asım Bey şaşkın, Cihan’a bakar.

Düğün yerinde nerede kaldılar diye bir panik vardır. Gülter hanım Fahriye’ye Neriman’ı sorar. Macit, ben artık daha fazla beklemek istemiyorum, hadi gel, el ele içeri girelim. Beni babana götür, benim kim olduğunu söyle. Neriman, senin yaptığın gibi mi? Macit, evet benim yaptığım gibi…

Şinasi, Macit ile Neriman’ı el ele görünce şok olur. Faiz Bey de buz gibi bir surat. Neriman: Babam, der.

Ekran Alıntısı.PNGfh30.13

Tetikçi ağır ağır kapıya gelir. Tabancasını belinden çıkartır, hedefe doğrultur.  O sırada Şinasi görür, koşar. Neriman diyerek önüne siper olur. Tabanca ateşlenir, Şinasi sırtından vurulur. Şinasi ile Neriman yere düşerler. Ve 40.bölüm burada sona erer.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Pelin, Neriman yerine Şinasi’yi vurdurmuştur. Şinasi öldü mü? Ablası Nezahat öldü mü? Bilmiyoruz? İki kardeşin kaderi mi bu? Bütün bu düğümleri Eylül’de yeni sezonda hep beraber çözeceğiz.

Evet, bence sürpriz bir sezon finali yaşadık. Ünlü romancımız Peyami Safa’nın eserinden alınan, Koliba Film’in bu güzel yapımında; mahalle kültürü, örf adet ve gelenekleri tasvirini çok güzel yapılmış.

Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül’ün başarılı oyunculuğu diziye güç katıyor. Tüm ekip gerçekten çok başarılı, her birini ayrı ayrı kutlarım.

Eylül’e kadar her şeyiniz gönlünüzce olsun.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten, fatih harbiye twitter sayfasından ve tarafımdan diziden alınmıştır.

 

Not: Burada yazılan tüm yazıların elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılmaz.

 

 

 

 

 

 

Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya ile Yunan adalarında aşk tatili!

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Çağatay Ulusoy sosyal medyada kendisini göstermeye başladı. Önce Twitter hesabı açan Ulusoy, sonra da Instagram açtı. Çok kısa zamanda 86 Bin takipçi sayısına ulaştı  ve rekor kırdı. Instagram hesabında fotoğraflarını paylaşmaya başladı.

İşte paylaştığı fotoğraflardan bir kaçı:

BnHmux1CcAI1XDs[1]           Bp2CSQOIIAAqVXQ[1]

 

BqO4fNfIgAAay9r

Çağatay Ulusoy, ayrıca bundan sonra haftada bir sevenleri ile buluşup, sosyal medya üzerinden sorularını cevap verecekmiş.

Medcezir dizisinin Sezon Finali yapmasından sonra, Ay Yapım ekip olarak tüm oyuncuları ve ekip çalışanlarını yemekte buluşturdu. Keyifli geçen gecede Çağatay Ulusoy masayı sevgilisi Serenay Sarıkaya ile paylaştı. Yemekte alkolü fazla kaçıran Çağatay, çıkışta arkadaşını tutunarak destek aldı.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Bu yemekten sonra ortalıkta bir mühlet gözükmeyen Çağatay Ulusoy, sevgilisi Serenay Sarıkaya’ya sürpriz yaparak, Lüx kamaralı bir yat kiralamış. Yanan adalarını dolaşacaklar, istedikleri koyda demir atacak, bol bol güneşlenecek, denize girecekler. Artık onlar dizi aşkları olan Yaman-Mira aşkını ziyadesiyle gerçek hayatta da yaşayacaklar.

BqmCTtYCcAAX7IG

Bu rüya gibi şahane yatta, iki sevgili tatillerini geçirmeye başladılar.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Takvim Gazetesi’nden Saklambaç’ın haberine göre, Çağatay’ın sürprizi bununla kalmamış, Serenay’ın sarı papatya çiçeğini çok sevdiğinden bütün kamaraları bu çiçekle süslemiş. Cep telefonlarını da kapatan ikili, Türk Paparazzi’lerinden kaçmak için Yunan adalarını tercih ettikleri tahmin ediliyor.

Baş başa geçirecekleri bu romantik aşk tatili bir hafta sürecekmiş.

Bu tatilinden sonra Amerika’ya Los Angeles’e Seranay Sarıkaya ile gidecekler. The O.C.in oyuncuları ile tanışacaklardı. Daha sonra da, Meksika sahillerinde 12 günlük bir tatil yayacakları söylenmişti. Meksika tatili olacak mı, şimdilik bilmiyoruz.

Ancak Temmuz ayında Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya ve arkadaş grubuyla Çeşme’de bir tatil planladığı söyleniyor.

Ekran Alıntısı.PNG38.cu6

Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya aşkı 2014 yazını damgasını vuracak gibi duruyor.

Ne diyelim, Allah içlerine sindirsin. Gönüllerince bir tatil dileyelim.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten kopyalanmıştır

Not: Burada yazılan tüm yazıların elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılmaz.