Aylık arşivler: Kasım 2014

Show Tv’nin Fatih Harbiye izleyicisine ayıbı!

 

fatih_harbiye

Show TV’de Pazar akşamları ekrana gelen “Fatih Harbiye”  dizisinin, sürpriz bir kararla yayın gününü değiştirdi. Geçen hafta 48.Bölümü ile ekrana gelen dizi, bu hafta 49.Bölümü oynayacaktı. Zaten dizi reytinglerinin düşmesi ile erken final kararı alınmış, 50.bölümde final yapacaktır.

Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül’ün baş rolleri paylaştığı Fatih Harbiye’nin 49.bölümü önümüzdeki hafta Çarşamba akşamı 23,15’te ekrana gelecek. Daha sonraki hafta, şayet gene değişmezse aynı gün ve saate 50.bölümü ile final yapacak.

Dizinin nasıl olsa final bileti kesildi. 48 bölümdür seyreden seyirciye hiç saygısı yok, izleyicisine bu ayıbı yaptı. At istediğin güne ve saate. Daha önceki bölümlerini severek izleyenlerin kaç kişisi 23.15’ten sonra ekran başına oturur, düşünen yok.

Show TV. Pazar akşamları daha çok reyting alacağı, Bu Tarz Benim Yarışması’nın yeni sezon elemelerini koymuş. Bu nedenle de Fatih Harbiye dizisini boş bulduğu bir gün ve saate atmış.

Ne diyelim, bu ilk değil. Klasik Show TV. uygulaması.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görsel İnterneten alınmıştır.

 

 

Güllerin Savaşı / Gülfem’in Gülru’ya çirkin oyunu!

güllerin savaşı 21.son sahne

Kanal D.in aşk ve drama dizisi Güllerin Savaşı’nda Gülfem Hanım, Gülru ile savaşa devam ediyor. Ömer’in hayatından tamamen silmek için, üstüne çirkin oyunlar oynuyor. Bir laf vardır, çamur at izi kalsın derler ya, o da bunu yapıyor. Bu defa Gülru’nun namusu ile oynayıp lekelemeye çalışıyor. Bütün bunları da, Ömer Beyin gözünün içine sokuyor.

Reytinglerde Cumartesi gecelerinde kıyasıya bir mücadele var. Güllerin Savaşı bu hafta nedense geçen haftaya göre puan kaybetti. AB’de bir puan düşerek 3.sırada, Total’de 4 puan kaybederek 16.sırada yer aldı.

Geçen bölümde Gülfem Hanım grip olduğunu bahane ederek, Akif Beyle olan toplantısına gitmemiş, Gülru ile onu baş başa bırakmıştı. Ömer Beyi de onları görmesi için oraya göndermişti.

Ömer onları baş başa yemekte görünce, yaklaşıp bir selam verir. Gülru çok huzursuz olur. Ömer Bey bara geçer, buzlu bir viski alır. Gülru yemekte iş ile ilgili Akif beye bilgi verir.

Ekran AlıntısıGS21.1

Barda kızlar Ömer Beyi rahat bırakmazlar. İzin ister ve kalkar. Gülfem’e haber uçururlar, seninki burada, etrafını kurtlar sarmış durumda. Gülfem ben tek gecelik eğlencelere takmam, der. Akif Bey Gülru’ya iltifatlar yağdırır, akıllı ve güzel kadınlara bayılırım. Gülru, babam merak eder der ve izin ister.

Evde Salih Beyin misafirleri vardır. Gülru’yu Gülfem Hanımım işyerinde muhasebede çalışan Özcan’a istemeye gelmek için izin isterler. Odada bir sessizlik olur. Görücü usulü ile kız istemek, doğrusu benim garibime gitti. Günümüzde hele hele İstanbul’da bu usul hala var mı? Sayın senaristimiz, Funda Çetin’e soruyorum?

Ömer Beye Amerika’dan tanıdığı bir kadın çıkar, benim eve gidelim. Evde devam ederiz, der. Kapıda Ömer ile kız konuşurken, Gülru da onları görür.

Ekran AlıntısıGS21.2

Gülru’yu, Akif Bey bırakmak ister. O taksi ile gider. Ömer kızı eve bırakır, o da taksi ile eve döner. İçeri girer, çok sarhoştur, yere düşer. Ağabeyi Şevket onunla dağla geçer, iş kavgaya dönüşür, annesi zor ayırır.

Evde içeride Gülru’ya bir sürpriz vardır. Misafirlerin ellerini öper. Sebebi ziyaretlerini söylerler. İş yerinden muhasebede çalışan Özcan adlı bir gençtir. Gülru, tanımadığını söyler. Salih Bey buyursunlar gelsinler, der. Misafirler gittikten sonra, Çiçek ablamı görücü usulü ile nasıl evlendirirsin diye sorar. Babası biz de görücü usulü ile evlendik. Çok şükür gül gibi geçindik. Gülru, baba ben yapamam, ben evlenemem. Salih, ben seni zapt edemiyorum, bir an önce evleneceksin, son sözüm budur.

Gülfem kardeşi Cihan’ın erken yattığını görünce merak eder, odasına çıkar, konuşurlar. Cihan ben çok mu çirkinim abla beni kimse sevmiyor diye ağlar.

Ekran AlıntısıGS21.3

Gülfem, kardeşini teselli eder, Güçlü olmadığını, beni kimse sevmeyecek. Gülfem, senin mutluğun için elimden gelen her şeyi yapacağım.

Yonca, Gülru’yu istemeye geldikleri haberini hemen Gülfem Hanıma yetiştirir. Gülfem, her şey herkese anlatılmaz diye ders verir.

Taner Çiçek’i okula götürmek için arabasını alır. Yonca onları görür, Hemen Çiçeği arar, ulaşamaz, ben seni parçalarım, der.

Gülfem Hanım, Yonca’dan Ömer Beyin silikon taktığı mankenlerin isimlerini ister. Sonra da manken Seda Eyimli’yi aratır., hemen ofise çağırır.

Mert, Gülru ile konuşmak ister. Gülru iş yetiştirmem lazım diyerek başından kovalar. Mert Gülfem Hanıma, burada takılın dediniz, işim yok ben her gün gelmesem olu mu?  Ne oldu diye  Gülfem sorar? Canın mı sıkıldı. Seninle bir oyun oynayalım. Bir manken kız ile tanıştıracağım.

Ekran AlıntısıGS21.4A Ekran AlıntısıGS21.4B

Onunla yakar top oynayacaksın. Yakar top! Gülfem’in gene gizli bir oyunu vardır.

Yonca Ömer Beyin odasına gider, sizin hiç üzülmenizi istemem. Herkes kendi hayatına bakıyor. Ömer Bey ne demek istiyorsunuz?

Gülru, işyerinde sekreterden muhasebe çalışan Özcan’ı sorar. Sekreter, biraz içine kapanık, fazla ciddi…

Yener mutfağa Mesude’nin yanına gelir. Aralarında tartışma çıkar. Sen eve gelmezsen, boşanalım, ben de karşı dava açıyorum. Annem köyden beni sevip, sayacak bir kız bulur, ben de onunla evlenirim. Düşün taşın, kararını bana bildir.

Ekran AlıntısıGS21.5

Cihan’ın yanına Duygu gelir. Bir parfümü hediye almıştır. Cihan benim doğum günüm değil, niye aldın. Cihan parfümü açar, ensesine sıkar. Duygu sarılır, koklar. Cihan rahatsız olur, Duygu’yu itekler. Gitar çalışalım.

Ekran AlıntısıGS21.6

Manken Seda gelir, Mert ile sevgili rolü oynayacaklarını anlatır. O sırada göğüs büyütme ameliyatını Ömer’in yaptığını öğrenir. Bir basın açıklaması ile Ömer Hekimoğlu’nun göğüslerimi berbat etti, bu yüzden sevgilim beni terk etti. Reklamın iyisi kötüsü yoktur. Çenenizi sıkı tutun. Şu kapıdan çıktıktan sora sevgilisiniz.

Ömer Bey, magazin haberlerini okur. Akif Turgut’un Gülru ile çapkınlığını öğrenir.

Ekran AlıntısıGS21.7

Kardeşi Şevket’i arar, Akif Beyi ve çapkınlıklarını sorar. Şevket niye soruyorsun? Ömer, bizim Gülfem ile takılıyor bu aralar.

Mert, yeni sevgilisi manken Seda’yı Gülru’nun odasına sokar. Gel senle şurada laflayalım, der. Gülru hemen odadan çıkar.

Ekran AlıntısıGS21.8

Gülru, Özcan Beyle tanışır. Gülru, Gülfem Hanımın yayına gider. Çalışmalarını gösterir. Akşamki yemeği sorar, Akif’e gösterir, çekimizi alırız. Gülfem, durgunluğunu sorar. Gülru, babası ile sorunları olduğunu söyler, siz babamla konuşsanız. O sırada Ömer Bey arar, laf yarım kalır.

Mesude Hanım kocası Yener’i arar, pişmanlığını belirtir. Yener’den süre ister. Yener 3 hafta süre verir.

Çiçek o gün dersini eker, Taner ile çay içerler. Çiçek sen beni iyice cadı yaptın, Taner ben senin o cadılığını seviyorum. Taner açık açık konuşur. Ben senden çok hoşlanıyorum. Taner, Çiçek’in ablası ile önceki ilişkilerini anlatır.

Ömer Bey, Gülfem’e gitmek üzere çıkar. O sırada Gülru Ömer’i arar, hemen kapatır. Ömer de geri döner. Gülru, ne diyeceğim diyerek açıp, açmamakta tereddüt eder. Sonra da açar, yanlışlıkla telefonum aramış der ve benim biraz var der ve kapatır.

Akif Bey Gülfem’e gelir, Gülru’nun harika bir iş çıkardığını söyler. Gülfem Gülru’dan kahve ister. Gülru sekretere söyler. O an Ömer ile burun buruna gelir.

Ekran AlıntısıGS21.9

Ömer, dün gece eğlenebildin mi diye sorar. Gülru, sizin kadar olmasa da, evet, der. Bende değişen bir şey yok, ben her zaman böyleyim. Sizin pek bir şeyi görecek haliniz yok.

Ekran AlıntısıGS21.10

Gülfem Hanım, Akif beyi yolcu eder. Akif Bey, iyi günler doktor diyerek Ömer’e selam verir. Görüşürüz Gülru, der. Gülfem hadi dışarıda bir şeyler yiyelim der ve çıkarlar.

Gülru ablası Mesude ile konuşurlar. Gülru, mesele o çocuğun tipi değil, tanımadığım biriyle evlenmem. Mesude, babamı üzeceksin der ve kendisi çok kötü olur.

Ekran AlıntısıGS21.11

Duygu, Cihan’ın gitarı çok iyi öğrenmeye başladığını, çok özel biri olduğunu ve ben senden hoşlanıyor diyerek itirafta bulunur. Ve Cihan’ı dudaklarından öper.

Ekran AlıntısıGS21.12

Cihan, git buradan diyerek Duygu’yu kovar. O sırada Gülru gelir. Yalnız bırakmalarını ister. Duygu gitmez, Cihan cevabını verdi der ve kalır. Gülru, bizim aramızdaki bağ çok özel. Cihan Duygu’ya, bize 5 dakika izin ver der.

Gülfem ile Ömer yürüyüşten eve gelirler. Duygu Gülfem’e iki dakikanız var mı? Gülfem içeri davet eder, Ömer’in yanında söyleyebileceğini söyler. Gülru Cihan ile yakınlaşmamızı istemiyor diye şikayette bulunur. Gülfem, Gülru Cihan’ı kimse ile baylaşmak istemiyor. Ömer, yanlış anladığını söyler. Cihan, Ömer ablam ile evlenecekti sen onu üzdün. Gülru çok üzülür, hiçbir şey yok Ömer ile aramızda der ve ağlar.

Ekran AlıntısıGS21.13

Cihan, ben Gülru’yu inanıyorum der ve ağlama sen iyi ol. Cihan’a sarılınca sen değişik kokuyorsun. Duygu sana parfüm mü aldı. Gülru, çıkışta Gülfem hanıma, Duygu’ya biraz dikkat etmenizi istiyorum. Cihan’ı üzebilir. Kısa sürede Cihan’a fazla yakınlaştı. Gülfem, sadece seni sevmesini mi istiyorsun diyerek paylar. Ömer şaşkın bir şekilde seyreder.

Ekran AlıntısıGS21.14

Taner Çiçek’i arabası ile evin önüne bırakır.  Onları seyreden Yonca koşarak Çiçek’e bir tokat patlatır. Ahlaksız diye hırpalar. Taner çok ileri gitmediğinden görür ve döner. Yonca sen ne yapıyorsun diyerek müdahale eder. Yonca bu defa Taner’e saldır. Taner ben Çiçek’i seviyorum. Ona dokunursan seni ben öldürürüm. Yonca siz çok şerefsizsiniz, siz dünyada gördüğüm en adi insanlarsınız. Çiçek senin ne haltlar işlediğini hepsini anlattı. Babama her şeyi tek tek anlatırım.

Gülfen akşam yemeği sofrasına oturmaz. Babası bana tavır mı yapıyorsun? İçeride Çiçek ile Yonca tartışmasına, Gülru ne oluyor. Çiçek ben Taner’i seviyorum. Yonca o benimle yattı, ben ondan hamile kaldım. Böyle ahlaksızlık olur mu?Aablasının aşkıyla… Çiçek, sen Taner’i kullanmaya kalktın, asıl ahlaksızlık senin yaptığın. Gülru, Taner ablamızla oldu. Olacak iş değil bu.

Ömer beyler evde sabah kahvaltısına oturulur. Şevket gazeteyi okurken şok haberi okur. Ömer’e yine gazeteye manşet olmuşsun.

Ekran AlıntısıGS21.15

Ömer Gülfem’i arar, Gülfem Seda ile Mert yanımda, ben halledeceğim der. O sırada Gülru gelir. Gülru’ya senin erkek kreasyonun çekimlerinin onun takip etmesini ister. Gülru önce kabul etmek istemez, sonra Gülfem’in ısrarı ile kabul eder.

Mesude, kardeşi Yonca’dan yardım ister. Ben tekrar denemek istiyorum Yener ile, babam ile konuşur musun?

Gülfem Hanım yeni bir kumpas için sekreterine talimat verir. Uygula ve sonra da unut der. Özge, Gülru’yu arar ve hemen Akif Beyin yeni aldığı yeni yere gidiyorsun. Gülru da hemen çıkar.

Akif Beye Gülru’nun geldiği bildirilir. Birlikte Polenezköy’e gidiyoruz. Gülru geç kalmayız herhalde, ben hava kararmadan çıkmak zorundayım.

Gülfem Ömer’e zorla kaldırır, Polenezköy’e gidiyoruz. Akif’in yeni aldığı oteli görmem lazım. Ömer gelmek istemez. Akif orada yok deyince kabul eder.

Ekran AlıntısıGS21.16A Ekran AlıntısıGS.16B

Akif Bey yolda Gülrü ile konuşur. Geç olmadan ben seni evine bırakırım. Çok değişik bir kızsın sen.

Mesude babası Salih’e sen baya ciddisin, gel vazgeç. O aklını başına aldı. Kızını kurban etme. Mutsuz olursa o da biz de çok üzülürüz.

Taner ile Çiçek deniz kıyısında oturup konuşurlar. Çiçek ne garip değil mi, sen ve ben hiç olmayacak bir şey. Taner, her ne kadar beni deli etse de Yonca’ya da kızmıyorum. Bütün bu olaylar yaşanmasaydı, belki bu olaylar yaşanmasaydı birbirimizi teğet geçecektik. Belki seni hiç tanımayacaktım. Çiçek, daha yeniyiz, belki bir iki gün sonra benden sıkılırsın. Taner, kızım seninle hayat, fırtınalı denizde yol almak gibi, sıkılacağımı hiç zannetmiyorum.

Ekran AlıntısıGS21.17A Ekran AlıntısıGS.17B

Mesude eve gider, kocası Yener ile buluşurlar. Mesude ben davayı geri çekeceğim. Yener bir şartım var, baban da benden özür dileyecek.

Akif Bey, Gülru’yu suit odaya çıkartır. Özel bir kokteyl ikram eder. Gülru, ben içki içmiyorum. Akif Bey, şu nefis kokteylinden tatmasını ister. Akif Bey lavaboya geçer, yüzünü yıkar, dişlerini fırçalar.

Gülfem Hanım ile Ömer otele gelirler. Sekretere ben şöyle etrafa bakacağım, der. Akif Bey de burada der. Sekreter, kral suitinde misafiri ile beraber. Gülfem Hanım, sekreterin haber vermesini istemez, biz sürpriz yapacaktık zaten. Sekreter, rahatsız edilmek istemiyor deyince, Ömer sen git ben istemiyorum. Zorla Ömer Beyi de alır yukarı çıkarlar.

Akif Bey, içeri gelir. Gülru ben şöyle bir iki fotoğraf çekeyim. Akif, Gülru’yu bırakmaz. Niyeti kötüdür, saf kız numaralarını bırak artık.

Ekran AlıntısıGS21.18

Gözlerini Gülru’ya diker, ikimiz de neden burada olduğumuzu biliyoruz. Gülru, siz çok yanlış anlamlar çıkartıyorsunuz. Akif Bey Gülru’ya sarılmak ister. Gülru tepki verir, itekler.

Ekran AlıntısıGS21.20

Tam o sırada Ömer Bey ile Gülfem kapıdan aniden girerler. Akif Bey, Gülfem bu ne sürpriz diyerek gülerek karşılar.

Ekran AlıntısıGS21.21

Gülfen sanki tuzağı kuran kendisi değilmiş gibi, siz ne yapıyorsunuz burada. Ömer çok şaşkındır. Gene zokayı yutmuş, Gülfem’in oyununa gelmiştir. Gülfem Hanımın Gülru’ya yapmak istediği, bu çirkin oyununu bir daha şahit olmuştur.

Ekran AlıntısıGS21.SON

Gülfem, “Gülru”. der ve 21.bölüm burada sona erer. Şimdi ne olacak? Ömer bu çirkin oyunu gördü, Gülru’yu tamamen bırakacak mı? Onun babası Salih Beyin zorla evlendirmek istediği Özcan’ın kollarına mı atacak, bekleyip hep birlikte haftaya göreceğiz.

Dizide önümüzdeki hafta 22.bölümden itibaren senarist değişikliğine gidildi. İlk bölümlerde Sırma Yanık ile Melis Civelek birlikte kaleme alıyorlardı. Melis Civelek ayrıldıktan sonra, Sırma Yanık yazmaya başladı. Daha sonra bu görevi Funda Çetin devraldı. Şimdide haftaya 22.bölümü Meryem Gür ve ekibi yazacak. Bir dizide 4 senarist değişikliği, bence garip. Meryem Gür ve ekibi iddialı olarak geliyormuş, diziyi izleyenlere daha da sevdirecekmiş. Benim yeni senariste tavsiyem, lütfen şu Gülfem Hanımın Gülru’ya yaptığı kötülüklerin dozunu biraz ayarlasın. Yoksa ‘Gülfem’ karakterine can veren Canan Ergüder sokakta rahat yürüyemicek, her an bir izleyicini hışmına uğrayabilir.

Med Yapım’ın bu güzel dizinde daha önce de belirttiğim gibi, Damla Sönmez’in oyunculuğuna hayran olduğumu bir kere daha belirtmek isterim. Bu yıl sinema filmleri dalındaki, Adana Altın Koza ödülleri’nden  “En iyi kadın Oyuncu” ödülünü aldı. Kutluyorum kendisini.

Keyifli seyirler.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

 

 

 

Medcezir / 50.Bölüm: Hayat sevince, aşk yaşayınca güzel!

Ekran AlıntısıMD50.KP

Ay Yapım’ın aşk ve drama dizisi “Medcezir” dün akşam 50.bölüm ile yarım dalya dedi, izleyenlerine keyifli bir gece geçirtti. Ve Mira ile Yaman barıştı, aşklarını kaldıkları yerden devam sinyali verdi. Evet, hayat sevince güzel, aşk da yaşayınca güzel olduğunu tescilledi.

Medcezir’de Mira’ın Yaman’a küskünlüğü tam 10 bölüm devam etti. Nihayet bu bölümde aradaki buzlar eridi, fevkalede bir ortamda, çok güzel bir valsle 50.bölüm noktalandı.

Dün gecenin en komik sahnesi, Mert ile Yaman’ın dans dersinden sonra evde ettiği laflardı. “Yaman’ı dans kursunda bir görecektiniz, figürleri öğrendikçe kızların yağları eridi de, erdi. Bunu var ya, doğal yağ yakıcı olarak kullanmak lazım, şişmanlar üzerinde kullanmak…”

Mert’i canlandıran Taner Ölmez’e bayılıyorum. Mert’in Yaman’a yaptığı espriler beni çok güldürüyor. Şakaları da dört dörtlük. Aralarındaki rol uyumu çok harika buluyorum.

Ayrıca merak ettiğim bir konu; Asım Şekip Kaya’nın küçük kızı Ada’ya ve annesine ne oldu. Artık son bölümlerde hiç gözükmediler. İngiltere’ye okumaya gitmiş olsa, adı geçmesi lazım. Diziden çıktılar biliyorum. Dizi içinde rol yönünden mantıklı bir açıklama olması gerekirdi.

Bu süper dizinin reytingleri her nedense aynı şeyleri söylemiyor. AB’de geçen hafta olduğu gibi gene 3.sırada, Total’de bir basamak gerileyerek 3.sırada yer almış. Lafın kısası her iki grupta da 3.sırada yer aldı. Halbuki 50.bölümün adına yakışır bir şekilde her iki kategoride ben birincilik beklerdim. Bu durumda sayın senaristimiz Ece Yörenç’in de yapacağı bir şey yok. Çünkü geçen on bölümdür izleyicisini kaybetti. Bunun buralara geleceği belliydi. Çok fazla uzatmıştı. Fazla naz aşık usandırdı. Seyirciyi de bıktırdı. Şimdi elinden geldiğince yazıyor. Demek ki bu kadar oluyor. İnşallah tekrar aynı izleyiciyi toparlar.

Geçen bölümde, Mira piyanoda Yaman’ın kendisi için yazdığı besteyi çalmış, sonunda Mira çok duyğulanmış ağlamıştı. Aralarındaki duygusal konuşmalar sonunda Mira Yaman’ı hala af etmemiş gitmek istemişti. Yaman kolundan tutarak çekmiş, Mira’yı ihtiraslı bir şekilde öpmüştü.

O sırada dışarıda Asım Şekip Kaya Vakıf Üniversite öğrencileri, Asım Beyin hapisten çıkışını tezahüratlarla kutluyorlardı.

Ekran AlıntısıMD50.1

Bu öpüşme sonrası Yaman, seni çok seviyorum, izin ver açtığım yaraları iyileştireyim. Sana o geceyi unutturayım. Mira, bu o kadar kolay değil. Yaman, imkansız olması umrumda değil, çok pimanım, dersimi aldım ben. Her şeyi yapmaya hazırım, asla pes etmem, vazgeçmem. Yeter ki sen benden uzakta durma, kaçma. Yaman, bu esnada boşalan gözyaşlarını elinin tersi ile siler. Mira, keşke yaşananları unutmak bu kadar kolay olsaydı. Hala sana karşı koyamıyorum, öyle bir an için… Yaman, öyle bir anları birbirine ekliyeceğim. Bir gün, bir ay sonra, bir yıl olacak. Ne kadar sürerse sürsün, bekliyicem. Mira, bana biraz zaman ver, lütfen.

O sırada Mert salona girer. Yaman, dedem hapisten çıkıyor diyerek müjdeyi verir. Eylül, katil yakalanmış, suçunu itiraf etti. Mert ile Yaman sarılırlar. Dışarıda hala tezahürat devam ediyordur.

Ekran AlıntısıMD50.2

Yaman ile Mira da oraya giderler. O sırada Selim Bey ile Sedef arabaya binip oradan ayrılırlar. Seslenen Sude’yi arabalarına almazlar. Nadir Bey ile ayaküstü olanlarla ilğili sert bir konuşma yaparlar. Sonra gelen arasına biner gider.

Sedef Selim’e Nadir Baktaroğlu hissedar, inanamıyorum. Selim Bey doğru ise Asım Bey aklını kaybetmiş olmalı. İşin gerçeği, Asım Bey de hapisten kurtulmak için bu pis oyuna girmiştir. Saati çalan hırsıza, bedelini ödiyerek suçu üstlenmesini Nadir Bey sağlayarak kendisi de Asım Beyden hisse koparmıştır. Bu durumu Asım, Nadir ve Sude üçü bilmektedir. Selim ile Sedef gerçeği ortaya çıkarmak için ellerinden geleni yapacaklardır.

Orkun Yaman ile Mira’yı öpüşürken görmüş çok bozulmuştur. Mira da Orkun’un canı sıkkınlaığını fark eder, ne olduğunu sorar. O sırada Yaman, ne olmuş kafasınba bir şey mi düşmüş. Gerçi onun ağzından çıkan özür de küfür gibi ama, buna da şükür, der. Mira, Yaman rica ediyorum, sen de Orkun gibi başlama.

Ekran AlıntısıMD50.3

Yaman, Miranın elini tutar. Mira, yavaşça elini çekerek, Yaman tamam, lütfen. Bana biraz izin ver, kafamı toparlamak istiyorum. Duygularımla mücadele ederken yoruluyorum. Yaman, niye içinden geldiği gibi davranmıyorsun? Mira, çünkü içimden şu anda senden uzak durmak geliyor. Lütfen. Yaman, nasıl istersen.

Ekran AlıntısıMD50.4

Mert, hadi Yaman dedemi karşılayalım. Yaman, beni görmek isteyeceğini hiç zannetmiyorum. Eylül, Mira’nın çenesini tutar bakar, bir şey olmuş. İnanmıyorum, gerçekten öpüştünüz mü?  Mira, yok. Şakacıktan.

Ekran AlıntısıMD50.5

Asım Bey, karısı Sude ile basın mensuplarının karşısına çıkar. Haftalardır ailece yaşadığımız kabus sona erdi, bir yanlıştan dönüldüğü ve adalet yerini bulduğu için çok mutluyum. Selim, gerekli açıklamar yakında yapılacaktır. Arabada konuşmalar sürer, Asım Bey tutukluluğumun ne kadar süreceğini bilmediğim için radikal bir adım atmak istedim. Nadir Beyin benim tahliye olmamla alakası yok.

Asım Beyin evinin bahçesinde, Altınkoy gençleri bando mızıka ile karşılarlar. Asım Bey herkesle sarılır. Bu kısa tören sonunda Asım Bey evinde istirahata çekilir.

Ekran AlıntısıMD50.7

Kızlar babasına, Mert, Sedef ve Selim Bey evlerine dönerler. Asım Bey Nadir Beye, ortalık sakinleşince bekliyorum diye telefon eder.

Yaman annesi Nevin Hanım evde huzursuzdur. İş bulup çalışmak ister. O sırada Mira’lar gelir. Mira Nevin Hanıma aşure için teşekkür eder. Yaman, Nadir Battaroğlu kahraman oldu. Selim Bey, şirkete ortak bile oldu deyince Yaman, ne… diyerek şaşkınlığını belirtir.

Ekran AlıntısıMD50.8

Nadir Bet, Asım Bey ve Sude evde oturup durumu değerlendirirler. Asım Bey, suçsuz bir insanı içeri soktuk diyerek, huzursuzluğunu belirtir. Nadir Bey, Asım’ı suçlar. Cinayet saatinde ordaydınız, üzerinizde kurbanının kanı vardı. Acı da olsa bir sebebiniz vardı.

Yaman mutfakta hırsla narları kaşıkla vurarak, tanelerini çıkartır. Bir taraftan da konuşurlar. Mert, öfkeni nardan alma, der. Çıkardığı nar tanelerini herkese ikram eder.

Ekran AlıntısıMD50.9

Yaman, Nadir Beyin oynadığı bu oyunları inanmamaktadır. Tamamen bir oyun olduğunu söyler. Altında başka bir çapan oynu var, eminim der. Eylül nar tanelerini çay kaşığı ile Mert’in yedirir. Yaman da çorba kaşığı ile Mira’nın ağzına verir.

Ekran AlıntısıMD50.10

Sonra bir kaşık daha verir. Bunları gören beren ağzının içinden güler. Mira eve gitmek için dışarı çıkar. Yaman Mira’nın elinden tutar. Sahile gideli mi? Der. Mira, Yaman bir anda her şeyin değişmesini bekleyemezsin. Senden zaman istedim. Sen de buna sayğı göster olur mu? Yaman, zaten yeterince zaman kaybetmedilk mi? Ben artık senden uzak olmak istemiyorum. Mira lütfen, der ve evine girer.

Ekran AlıntısıMD50.11

Sedef babasını kontol için evin hizmetçisini telefon eder. Asım Beyin uyuduğunu, Sude Hanımın da yütrüyüşe çıktığını söyler. Sude Kenan ile buluşur.  Ağlayarak Kenan’a sarılır. Moralinin bozuk olduğunu söyler. Kenan da bırakma kendini, der.

Ekran AlıntısıMD50.12

Çekimlerinin kimin yaptığını öğrenebildin mi diye sorar. Sude, Nadir Bey olduğunu bile bile, Sedef olduğuna eminim, der. Kenan’a sakın bir iş yapma kızlarıma zarar verir, insan içine adım atamazlar. Sude artık seni görmemem lazım. Kenan, ben seni çok seviyorum, der. Kaderin cilvesine bakın ki, iki kardeş biri annesini, diğeri kızını çok seviyor?

Mira piyanonun başına geçer, Yaman’ın harika bestesini çalmaya başlar. Yaman bahçeden duyar. Camdan onu seyreder, mutluluktan yüzünde tebessüm dalga dalga yayılır. Bir taraf da müzik salonunda öpüşmeleri aklına gelir.

Ekran AlıntısıMD50.13 Ekran AlıntısıMD50.13B

Yaman, Beren’in yolunu keser, seninle biraz konuşabilirmiyiz?  Beren zor da olsa kabul eder. Kenarda kafede oturup konuşurlar.

Ekran AlıntısıMD50.14

Yaman, olanlardan haberin var mı? Mira ile aramızda sular yeniden ısınmaya başladı. Ama, henüz beni af etmedi, o da olacak. Beren sen benden ne istiyorsun? Orkun ile aralarında bir şey olup, olmadığını sorar. Beren hop, der, Yaman yardım rica ediyorum. Beren, aralarında hiçbir şey yok. Sadece arkadaşlar. Hiç soru işareti yaratacak bir durum yok. Yaman, yürü git diyorsun yani… Beren, durduğun kabahat diyorum ben.

B3w4iu0CQAAnoQg

Yan masadaki kızlar Beren ile Yaman’ın arkadaşlık yaptığını zannederler. Gıpta ile yakışıklı Yaman’a bakarlar. Bu durum Beren’in bayağı hoşuna gider. Beren gülerek, seninle ara sıra çay içmeye gelelim, havalı oluyor.

Ekran AlıntısıMD50.15

Mert ve Altınkoy gençleri dans yarışması posterinin önünde dururlar. Uzay sen de girecekmisin diye Mert’e sorar. O sırada Elif, giriş fiyatınının 500 lira olduğunu görünce, çok isterdim ama hafta sonu Mardin’e gideceğini söyler. Mira ile konuşurlar. Elif, kız arkadaşı işe konuşur. Arkadaşı vakfın burslu öğrencilerine bedava, Murat da beşyüz lira veri versin.

Ekran AlıntısıMD50.16

Eylül ile Mira eve giderler. Eylül’ün kardeşi bebek Can’ı okşamak isterler. Bebek için dadı arıyorlardır.

Ekran AlıntısıMD50.18

Mira ile Eylül Can bebeği bir güzel okşarlar. Aralarında dans yarışmasını konuşurlar. Mira, ben Yaman’ın elinden tutup da o yarışmaya gidemem. O sırada, Mert Yaman’a telefon eder. Yaman, Mira isterse giderim, der. Mert, işin bitince buraya ışınlan der. Mert, dans dersini iki kişilik yazdırır. Mert, sen bana güven pişman olmayacaksın.

Asım Bey, personeli ile bir toplantı yapar. Herkese teşekkür der. Toplantı sonunda Yaman da Asım Bey, geçmiş olsun der. Asım Bey hiçbir cevap vermez, odaya geçer.

Ekran AlıntısıMD50.17A Ekran AlıntısıMD50.17B

Sedef Hanım Yaman’ın gönlünü almak istercesine sen ne güzel hazırlamışsın malzeme listelerini, der ve teşekkür eder. Yaman, ben artık şirkete gelmesem iyi olacak. İkimiz için de zor oluyor. Beni görünce abim aklına geliyor. Ben de onun Kenan’ı dövdürmesini unutamıyorum. Birbirimizi ne kadar az görsek iyi olacak. Sedef ben de ne yapacağımı bilmiyorum,  her şey tuhaf oldu. Sedef, aslında bir süre ofiste olmaman hayırlı olabilir.

Yaman’nın annesi ile Suzan Hanım bakıcılık için gelmişlerdir. Mira, Nevin Teyze çok tatlı, dürüst bir insan…  Eylül, Nevin teyzenin hiç tecrübesi olmadığını söyler. Mira iki çocuk yetiştirmiş, ayrıca bir yuvada çalışmıştı.

Ekran AlıntısıMD50.19

Gamze Hanım, bir bebek hemşiresini işe aldıklarını söyler. Nevin hanımı işe almaz. Mira, onların boş dönmelerini üzülür. Gamze ona bebeğime emanet edemem. Eski kocası mı gelecek, Kenan’ı kastederek hırsız oğlu mu gelecek. Mira, kendimi Yaman’ın yerine koydum, üzüldüm.

Yaman da dans ders salonuna gelir. Yaman Mert’e, saçmalama bu iş bana ters der.

Ekran AlıntısıMD50.20

Mert, sen de Mira’yı farklı atraksiyonlarla kalbini fetetmen lazım. Yaman, şaklabanlık yaparak mı? Mert, bu çağ dışı bakış açısı ile olmaz sayın Koper. Mert, galiptir, bu yolda mağlüp. Öğretmenler Mert’e ve Yaman’a ayrı ayrı ders verirler.

Ekran AlıntısıMD50.21

Evde de Mert ile Yaman gösterilerine devam ederler. Herkes onları alkışlar. Yaman, ben Mira’nın ayağına basmayayım başka bir şey istemem. Mert, dans kursunda olanları anlatır. Herkesi güldürür.

Evde yemek hazırdır, herkes sofraya oturur, Nevin Hanım ben o işi hallettim diyerek oturmaz. Deniz Hanım sofrada Ender hanımın oturduğu yere oturunca Suzan Hanım bozulur. Deniz de bozulduğunu fark eder.

Ekran AlıntısıMD50.22

Yaman odasında annesi ile konuşur. Annesini sakinleştirmeye çalışır. Eğer huzursuzsan ben gece de çalışır, sana bir ev tutarım. Nevin Hanım, olmaz diyerek itiraz eder. Eylül’lere iş görüşmesine gittiğini anlatır. Yaman’a kızdın mı diye sorar. Yaman, alnının teri ile para kazanacaksın niye kızayım. Aslında fena fikir değimiş. Yaman sonra da, annesini  bu kursa yazdırır. Mert gelip, sofrada beklediklerini söyler.

Mira kulaklıklarını takmış müzik dinleken bir taraftan da bilgidayarında eski sildiği Yamanın resimlerini geri yükler. O sırada gelen Beren’i fark etmez. Beren de hemen Yaman’a mesaj uçurur.

Ekran AlıntısıMD50.23A Ekran AlıntısıMD50.23

Yaman, ağzı kulaklarına vararak bu mesajı okur. Mert kim o Elif mi diye sorar. Beren gülünce, Mira fark eder. Senin ne işin var burada. Mira, Eylül’ün telefonunu açmaz. Beren Yaman’a küsler mi diye masajla sorar. Mert oğlumun vekili olarak toplantılara gireceğini söyler. Mert de esri yapar, kurmaylarım ile konuşup size dönerim Sayın Serez. Sedef, hem işten anlıyor, hem danstan. Selim Bey, her türlü ayak oynunu bilir benim oğlum diyerek elindeki peçeteyi atar. Beren Mira evi terk ediyor diye Yaman’a mesaj atar. Mert,Yaman’ın elinden telefonu kapar gelen mesajı okumak ister.

Ekran AlıntısıMD50.24

Ertesi gün Asım Beyin evinde annesi ile tartıştıklarını duyar. Hemen eşyalarını toparlar, babasının evine dönmek ister. Beren de ablası ile gelir.

Mert ile Yaman Safari ile bahçede top oynarlar, o sıra da Mira ile beren gelir. Yaman, hayırdır bu saatte, Beren babamda kalmaya karar verdik. Yaman, arabanın bagajından valizleri Mira’nın almasını izin vermez, kendi alır.

Ekran AlıntısıMD50.26

Yaman valizleri kapıya kadar götürür. Yaman yarın okulda etkinlik varmış, der. O sırada Faruk Bey kapıyı açar. Kesin dönüş mü diye sorar. Çok sevindim deyip Mira’yı öper. Yaman da yumruğunu sıkarak duyduğunu çok sevinir. Yaman biz bahçedeyiz gel, Mert ile Beren Safari ile oynamaya devam ederler.

Ekran AlıntısıMD50.27

Elif Murat’a dans gecesinden bahseder, Murat sen git der. Elif çift olarak gitmemiz lazım. Murat ben bir mesai durumlarını bir bakayım der, param yok diyemez. Murat, arkdaşından borç ister.

Beren ablası gelmeyince merak eder, bakmaya gider. Ablasının babasının kucağında ağlarken görür.

Ekran AlıntısıMD50.28

Yaman da onları  o halde görür. Beren’e bakar ne oluyor diye?

Ertesi gün okulda Eylül Mira’yı arar. Uzay da Mert’in dans bilmediğini zannederek, rezil olacaksın sana biri iki fiğür öğreteyim, der. O sırada gelen Eylül’ün yanında Uzay; ne dersin kapışalım mı? Uzay kaybeden sırtına alır, sen en büyüksün diye bağırsın. Mert, kabul eder.

Mira çıkarken babasına, rahatladın mı? Bu konuştuklarımız üçümüzün arasında olacak. O sırada Orkun Mira’yı almaya gelmiş yanlarındadır. Yaman da onları duyar. Mira, ben sana her şeyi anlattım. Kimseya söylemek yok. Orkun atılır, Yaman’a da. Mira, kesinlikle. Faruk Bey, şartlar ne olursa olsun bundan sonra aramızda konuşulmayan hiçbir şey olmayacak. Mira’ya Orkun sen git ben hemen geliyorum. O sırada Yaman Faruk beyle konuşurken Orkun konuşulanları duyar. Yaman benim bildiğimi asla bilmiyecek. Eğer bildiğini öğrenirse beni hayatından tamemen uzaklaştır, pişmanlığımı bile buna yorumlar. Bu yüzden yanında olduğumu düşünür.

Ekran AlıntısıMD50.29

Yaman, Mira’nın hatalığını öğrenmek benim için milat oldu. Çünkü yaptığım aptalları bu sayede gördüm, haksızlık ettiğimi anladım. Faruk bey, sana hala çok kırgın. Yaman, her şeyi tamir edeceğim, kendi defolarımı onaracağım. Kısa zaman sonra aramızda hiçbir sorun kalmayacak. Size söz veriyorum.

Yaman, Mira ile Eylül’ün annaesinin işe alınmaması konusunu konuşurken duyar. Mira, ben sadece Yaman için üzüldüm. Yaman’ı o sırada Elif görür. Karşısına Orkun çıkar. Orkun sen sessizce ne dolaşıyorsun burada deyince, Yamn ya yürü git diyerek Orkun’u itekler. Yaman’ı tek başına otururken gören Elif ne haber, dertli Davut, ne yapıyorsun? Gelir yanına oturur. Orkun ile takıştığınızı gördüm.  O gece de öyle olur diye Mira dansa gelmiyor. Yaman, ne gelmiyormuymuş. Elif, öyle duydum. Ben de çok heveslenmiştim, gelemeyeceğim galiba. Murat istemiyor. Davetiye lazım. Yaman hemen karını verir. Benim davetiyemi sana vereyim, beraber gidersiniz. Sen ne yapacaksın. Yaman, Mira gelmiyorsa benim işim olmaz.

Ekran AlıntısıMD50.30 Ekran AlıntısıMD50.30A

O sırada Eylül ile Mira, Elif ile Yaman’ı konuşurken görürler. Eylül bunlar Mert ile dans dersi almışlar. Mira, Yaman geliyor mu? Elif de Murat gelemiyor diye ortalıkta dolanıyordu. Şimdi Yaman’ı kandırmaya çalışacak bence. Elif, Yaman’ı teşekkür edip ayrılırken yanaklarından öper. Eylül, ve kandırdı diye yorumlar. Mira sırf onu görmek için bile gelirim.

Ekran AlıntısıMD50.31

Mira geceye babası ile gelir. Orkun arkadaşları Doruk ve Uzay ile birliktedir. Doruk abi sen Yaman modeli olmuşsun. Uzay, saçın çok benzemiş. Hale, insan eninde sonunda düşmanına benzer diye boşuna dememişler. Orkun, ona benzeyeceğime kafamı kazıtırım daha iyi.

Ekran AlıntısıMD50.32

Leyla’nın Nadir Beyle evlenmesini konuşurlar. Uzay bir danscı ile gelir. Mert de Eylül ile en son gelir.

Ekran AlıntısıMD50.33

Mira’nın gözleri Yaman’ı arar. Mert, kuaföre gidecekti, kuru temizleyiciye gidip smokinini alacaktı.  Eylül, lafa karışır. Elif’i alacaktı. O sırada Asım Bey, Sude Hanım ile içeri girerler, açılış dansını yapacaklar.

Ekran AlıntısıMD50.34

Mira da babası ile dans etmeye başlar. Yaman kapıda biletini vererek Elif ile Murat’ı içeri sokar. Mira, Elif ile sevgilisi Murat’ın içeri girdiğini görünce, hani Yaman ile geliyordu. Eylül, o zaman Yaman diye Mert’in yüzüne bakar. Elif, Mira senin gelmeyeceğini öğrenince ben onsuz ne yapayım dedi ve davetiyesini bize verdi.

Yaman motoru ile eve gidiyordur. Annesi telefon eder, kurs işini söyler. O sırada Mert’e berenden mesaj gelir. Mira, telefonu alır, okur.

Ekran AlıntısıMD50.35

Mira hemen salonu terk eder. Eski kaleye Yaman’a gitmeye karar verir, atlar arabasını oraya gider.

Ekran AlıntısıMD50.36

Dans yarışmasını Mert kazanır. Uzay da Merti omzuna oalmak zorunda kalır. O sırada Murat, tek taş yüzüğü Elif’in parmağına takar.

Beren sotede ablasını bekler. Beren Mert’e telefon açar, haberi verir. Mert bu ne güzel bir gece.

Mira kapıya kadar konan kırmızı gülleri tek tek alır. Her gülde bir not vardır. “Özür dilerim. Çok pişmanım. Beni af et Prenses.” İçeri girer Yaman diye seslenir. Yaman elinde bir tek kırmızı gülle bekliyordur. Elindeki o gülü verir, çantasını ve üzerindeki hırkayı alır, masaya koyar.

Ekran AlıntısıMD50.38A Ekran AlıntısıMD50.38

O sırada Yaman’ın göz kırpması ile Beren müziği açar. Mira kardeşini görünce çok mutlu olur. Yaman, bizim dans gecemiz daha özel olsun istedim.

B3j0u-gCYAAnjNQ

Bir centilmen gibi “benimle dans eder misin?” der. Fonda Zühal Olcay’ın “Pervane” adlı şarkısı çalar. Bana ellerini ver hayat seni sevince güzel. Ömrümü verdim geç kalma  ey nazlı güzel. Ve mutlu aşk dansı başlar.

Ekran AlıntısıMD50.39

 

B3jx-KvCYAA-gmP

Hayat sevince güzel, aşk da yaşayınca güzel bence… Bana ellerini ver hayat sevince güzel. Sana gönlümü verdim nazlı güzel. Ve 5o.Bölüm bu güzel dansla sona erer.

Ekran AlıntısıMD50.SON

Ay yapımın, fenomen dizisi Medcezir dalya’nın yarısı tam 5o.bölüme geldi.  Şayet, Eylül 2015’de 3.sezon devam ederse 100 bölümü görüp, dalya diyebileceğiz. Şayet, Çağatay Ulusoy ile Serenay Sarıkaya uyumlarında bir anlaşmazlık olmaz ise, yapımcı da devam derse olur inşallah.

Ay Yapım reytingleri yükseltmek istiyorsa, ilk fragmanı Pazar günü yayına vermeli ve de en az üç fragman yayınlamalıdır. Senaryo üzerinde Ece Yörenç’in biraz daha titiz çalışması gereklidir.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten ve dizifilm.com ve tarafımdan diziden sayfasından kopyalanarak alınmıştır.

 

 

Medcezir 50.Bölüm kutlaması!

Medcezir 50. bölümüyle 28 Kasım Cuma akşamı saat 20:30’da Star’da…

Ekip de bunun için bir kutlama yaptı. Dizinin senaristi Ece Yörenç, “Emeği geçen herkese teşekkürler” notuyla, bu özel anları kişisel Instagram hesabından paylaştı. Tüm ekibin sevinci gözlerinden okunurken izleyicilerden de birçok tebrik mesajı geldi. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Barış Falay, Taner Ölmez ve Hazar Ergüçlü gibi isimlerin olduğu dizinin yeni bölümünde de birçok olay yaşanacak.

İşte 50. bölümde yaşanacak olaylar:

Yaman’ın kalbinden dökülen notalar Mira’nın piyanosunda canlanır. Aşkı ve pişmanlığı anlatan müzik Mira’nın kalbindeki buzları eritir. Yaman sonunda affedilmeye çok yakın olduğunu hissederken, Mira ondan zaman ister.

50-4

Okulda düzenlenecek olan dans gecesi herkesi ayrı ayrı nedenlerle heyecanlandırır. Mert Uzay’la rekabet içinde Eylül’ü etkilemek için yeni bir hazırlık içine girer ve planlarına Yaman’ı da dahil eder. Mert Uzay’a karşı büyük bir zaferin peşindedir…

50-2 50-1

Yaman ise Mira’nın istediği zaman konusunda son derece hassas ve Mira’ya saygılıdır. Ama bu süreci hızlandırmak için de elinden geleni yapmaktan da vazgeçmez. Düşündüklerini uygulamaya koymak için Mira’ya çok yakın birinden yardım ister. Büyük gece büyük heyecanlar yaşanacaktır.

Medcezir 50. bölümüyle 28 Kasım Cuma akşamı saat 20:30’da Star’da…

İzleyenler sabırsızla 50.Bölümü Star ekranları başında bekliyor.

 

Not: Kaynak haber ve görseller, Persona Sanat basın bülteninden alınmıştır.

Kara Para Aşk / Elif’in zor anları!

Ekran AlıntısıKPA26.KP

Ay Yapım’ın Atv ekranlarında gösterilen aşk ve polisiye macera dizisi “Kara Para Aşk” gene süper bir bölüm ile bizlerle idi.

Reytinglerde AB grubunda atak yaparak bu hafta 1.sırada yer aldı. Total’de de 11.sırada yer aldığını gördük.

Geçen hafta Ömer Elif’te kalmıştı. Komiser Hüseyin Elif’in evinin kapsını çalmış. Elif, kapıyı açar. Ömer de oradadır, ne oluyor bu saatte diye sorar. Hüseyin Elif’i emniyete götürmeye geldik. Elif ve Ömer çok şaşırırlar. Hüseyin arkadaşlar mali şubeden, Elif’i almaya geldiler der.Ben de destek olmak için geldim.

Hüseyin savcılık kağıdını gösterir, Sami’nin de ifadesi yeterli gelmemiş, arkadaşlar Elif’i kara para çetesini yardım etmek suçundan göz altına alacaklar. Ömer böyle saçmalık olmaz der ve hiçbir yere gitmiyorsun. Ömer Sami Beyi arar, gelen polis memuru emirleri Sami Beyden almıyoruz, elimizde gözaltı izni var, görev başındaki memura zorluk çıkartıyorsunuz.

Ekran AlıntısıKPA26.1A Ekran AlıntısıKPA26.1B

Hüseyin, Sami Beye de görevden el çektirmişler. Polis memuru sen ne zannediyorsun kendini deyince Ömer zıvanadan çıkar, memurun burnun üstüne bir kafa atar. Memur yere düşer.

Ekran AlıntısıKPA26.3

Elif, çaresiz gitmek zorundadır. Ömer, gitmesini istemese de Hüseyin, arkadaşlar görevini yapmak zorundalar. Ömer’i de sakinleştirmeye çalışır.

Ekran AlıntısıKPA26.2

Aslı bağırır, çağırır. Bu ne iş, onu bunu yaptırana götürsenize, Metin dışarıda bu nasıl iş, hepinize tek tek dava açacağım. Gelen iki memur da arama iznini gösterir, eve bakacaklarını söylerler.

Ömer, Elif’i yalnız bırakmaz, onlarla beraber gider.

Mert, Nilüfer ile birliktedir. Nilüfer dışarıda Metin’i görür. Durgunlaşması Mert’in dikkatini çeker. Mert, arabadan iner, ortalığı kontrol eder. Sonra arabayı hareket ettirir. Metin ileride önlerine korkuluk gibi çıkar.

Ekran AlıntısıKPA26.4 Ekran AlıntısıKPA26.6B

Mert arabayı hızla üstüne sürer, Nilüfer direksiyona yapışınca frene basar. Metin cama tıklar, konuşmamız lazım güzel kız. Nilüfer arabadan iner konuşurlar. Mert, gitmemiz lazım diyerek seslenir. Metin, sen kimin yanından kimi alıyorsun, çık dışarı öyle söyle. Mert arabadan iner, aralarında bir horoz dövüşü cinsinden bir kavga başlar. Nilüfer, siz kardeşsiniz diyerek onları zorla ayırır. Elif Nilüfer’e yeni telefon numarasını verir. Nilüfer Mert ile eve döner.

Tayyar Bey, komiser Ali ile buluşur. Hüseyin’i boş ver sen, bizim konumuz  Elif. Elif, kesinlikle Ömer ile görüştürülmemeli. Sami’nin de, Ömer’in de elini ayağını bağlayacağız, nefes bile alamayacaklar. Ali bu beni aşar deyince, Tayyar ben yukarıdan görüşmeleri yaptım merak etme. Bu kez eşeğimi sağlam kazığa bağladım. Senin gözün üstlerinde olsun yeter bana. Ali, o zaman sorun yok, istediğimiz her şeyi yaptırabiliriz Ömer ile Elif’i…

Ekran AlıntısıKPA26.7A

Elif son derece üzgün polis memuru ile emniyet koridorunda ilerler. Peşinden Ömer yürür, Sami Bey de kenarda bekler. Elif odaya alınır, Ömer kapıda kalır. Ömer’i ağabeyi Hüseyin teselli etmeye çalışır.

Ekran AlıntısıKPA26.8

Arda, eski karısının kapısında kavga eder. O sırada Pelin arar, Elif tutuklanmış, hemen gel der.

Sami Bey, Ömer’i yatıştırmaya çalışır. Hangi savcı gidip konuşmam lazım. Sami Bey ben bu operasyonu senin için girdim, sana inandığım için, sana güvendiğim için. Bu benim durumu da etkiler. Dur diyorsam, dur. Tamam, haklısın. Sen sanıyor musun sadece Elif ile sen. Ben de topun ağzındayım.

Mali şube memurları evden bir dolu dosya ve bilgisayarları götürüler. O sırada gelen Nilüfer panikler, neler oluğunu sorar.

Elif parmaklıklar arkasına kapatılır. Savcının sorgulamasını bekler. Ortalık nem, küf ve lavabolar kir içindedir. Elif kusmamak için kendisini zor tutar.

Ekran AlıntısıKPA26.9

Ömer, kafa attığı memura Elif’i sorar. Polis ters çıkınca Ömer gene yumruklarını konuşturmak ister. O sıra gelen Sami Komiser kendinize gelin diyerek, araya girer.

Ekran AlıntısıKPA26.10

Ömer, Sami Komiseri çileden çıkartır. Sakim ol, savcı çağırdı beni ona gidiyorum.

Tayyar Bey, kapatmasını Pınar’ı çağırır.Pınar hamiledir. Bir tek taş yüzük verir. Oğuldan yana şansım yok deyince Pınar erkek zaten der. Tayyar bu habere çok sevinir.

Ekran AlıntısıKPA26.11

Arda ile Pelin emniyete gelirler. Ömer, Elif evden giyecek almamıştı, karnı acıkmıştır. Pelin, ben hallederim, battaniye, yiyecek alırım. Ömer çikolata da al, o sever. Pelin aşağı iner, hemen geri gelir. Yanına sokmazlar, bir de kullanılmayan nezarete koymuşlardır. Ömer, duyunca çığlına döner. Abisi Hüseyin’e dönerek, önce beni, sonra da Sami abiye saf dışı yaptılar. Bu adamlar temizlik yapıyorlar. Ben Sami abimi de, sevgilimi de harcatmam, der.

Sami Bey savcı ile tartışmalı bir konuşma yapar. Elif, alt katta fındık farelerinin arasında çok korkar. Ömer, yanına inmek ister, kapılar kilitlidir. Oturur, Elif’e detaylı bir mektup yazar, bütün duygularını paylaşır, çıktığında hemen evlenelim diyerek, evlenme teklif eder.

Evde Nilüfer adeta cinnet geçirir. Kırar döker, yarın Aslı birlikte Elif’in ziyaretine gideceğiz. Aslı avukatları Şebnemi arar, Elif’in durumunu sorar. Yarın savcıya sorguya girecek, siz merak etmeyin. Şaşırtıcı bir şey avukat Şebnem de Tayyar Beyin güdümündedir. Bu konuşmayı onun yanından yapar.

Ekran AlıntısıKPA26.12

Tayyar Bey, artık son darbeyi vurmanın zamanı geldi. Bu itirafnameyi imzalaması lazım!

Nilüfer Metin’in verdiği telefon numarasını arar, bulamaz. Mert, ben onu attım der. Ben Metin’i arayacaktım, ablamı nasıl kurtaracağım.

Ömer’in arkadaşı Elif’in yanından gelir. Abi durum inanılmaz, Elif Hanımı uzaktan görebildim. Ömer, nasıldı diye sorar. Biraz sarsılmış gibiydi. Çok yorgun görünüyordu. O an Ömer’in gözünden iki damla yaş süzülür. Çok üzülür.

Ekran AlıntısıKPA26.13

Notu da verememiştir, amir notu aldı elimden. O an savcı gelir. Ömer, kendini tanıtır, size anlatacak önemli şeyler var.

Şirkette işler karışıktır. Bahar ile Levent Bey basının karşısına çıkar. Her şeyin yolunda olduğunu, Elif Hanımın son derece dürüst bir insan olduğunu anlatır.

KPA26.14

Savcı, Ömer’i çağırır. Elif ile tanışmalarını anlatmasını ister. Ömer, her şeyi anlatır. Savı gizli tanıktan bahseder ki bu Tayyar Beydir.

Tayyar Bey, yazdığı itiraf nameyi Elif’in hücresine bir zart içinde attırır. Elif okuyunca çılgına döner. Kim attı bunu buraya diyerek haykırır.

Ömer ile savcının konuşması yüksek sesle biter. Ömer, tek şüpheli ve bütün işlerin başı Tayyar Dündar ve oğlu Metin dedikçe savcı çok sinirlenir. Emirleri Tayyar’dan aldığı tedirginliğinden her halinden bellidir.

Ekran AlıntısıKPA26.15B Ekran AlıntısıKPA26.15A

Savcının gözlerinde adeta bir suçluluk, Ömer’ de de savcı karşı kin kusan bakışlar vardır.

Arda, bahçede komiser Hüseyin ile karşılaşır. Ömer, savcının kapısında sabahladı. Arda, biz de sabaha kadar Pelo ile çalıştık. Adamlar çok güçlü temiz iş çıkartıyorlar. Arda, Ömer toparlar, onun ayağa kalkması için bir ipucu yeter. Arda, abi sence aramızdaki muhbir kim? Diye sorar. Hüseyin, bizim içimizde muhbir falan yok. Arda, şüphelendiğin biri varsa çökelim gırtlağına… Şüphelendiğim biri yok, senin varsa sen söyle.

Ekran AlıntısıKPA26.16

Arda Hüseyin’den hep şüphelenmiştir. Hüseyin arabasına biner gider, Arda da arkasından taksi ile takip eder. Durup, Hüseyin’in arabasını gözetler. O sırada Tayyar’ın arabası gelir, Hüseyin iner Tayyar’ın arabasına biner. Arda taksi ile yanlarından geçer. İçeride Hüseyin ile Ali Beyi görür gibi olur.

Metin, babası ile konuştukları gibi balık tutmaya giderler. Balık tutarken konuşurlar. Tayyar ben senin için canımı veririm. Tayyar Bey Metin’in böbreği peşindedir. Lafı dolandırır oraya getirir, bana bir organın gerekse sen vermez misin? Bence veririsin. Metin cin gibidir, hemen anlar yoksa senin bir organa mı ihtiyacın var. Metin, ne istiyorsun benden, karaciğer, böbrek. Tayyar ayaküstü güzel senaryo yazdın.

Ekran AlıntısıKPA26.17

Savcı odasından çıkar. Ömer de aniden onun odasına girer. Savcının masasındaki çantada uçak biletlerini görür. Gördükleri belgelerin resimlerini cep telefonu ile çeker. O sırada savcı içeri girer, Ömer çakmağını göstererek, onu düşürmüşüm, baba yadigarıdır. Kusura bakmayın izinsiz girmiş gibi oldum der ve çıkar. Savı işkillenir, hemen masasının üstünü kontrol eder, çok tedirgin olur.

Balık işi biter baba-oğul ayrılırlar. Tayyar Bey benim bir işim var der aracı ile gider. Metin o sırada karşısında Mert’i bulur. Mert, Nilüfer Elif için seninle konuşmak istiyor.

Ömer’in annesi çıkar gelir. Ömer’e yiyecek, Elif’e yeni ördüğü hırka getirir. O sırada savcı dışarı çıkar, Ömer anne benim bir işim var deyip peşinden gider. Savcı taksiye biner, Ömer de peşinden taksiye binmek ister.

Elifin hücresine bir kadın daha koyarlar. Beni sana elçi diye gönderdiler.

Nilüfer Metin ile buluşur, ablası Elif için ondan yardım ister. Beni gerçekten seviyorsan, bi şey yap Fatih. Nilüfer fatih ile uzun uzun konuşur, neticede Fatih sözde karsını üç defa söyler ve boşar. Nilüfer’den muska kolyesini ister. Nilüfer, istemeyerek de olsa verir. Mert sabırla onların konuşmasını bekler.

Ekran AlıntısıKPA26.18

Elif’in hücresine gelen kadın ısrarla kağıdı imzalamasını ister. Birkaç yıl yatar, çıkar biz ailesine göz kulak oluruz. Eğer, imzalamazsa ilk kim ölecek Elif, karar versin, dediler.

Ekran AlıntısıKPA26.19

Ömer, komiser Sami’yi görür, komiserin savcının her şeyini ortaya çıkardım. Sami, beni ilgilendirmiyor, beni İzmir’e masa başı görevine sürdüler. Kabul et yenildik, biz kaybettik. Ömer, abi yapma?  Sami bey mutlaka döneceğim, kendini iyi bak oğlum.

Arda ile karısının boşanma davası vardır. Pelin şahit olarak dinlenir. Biz Arada ile akademiden arkadaşız, o benim devrem. Aramızda hiçbir şey geçmedi ama, ben Arda’ya aşığım, der. O sırada gelen Arda, kapıdan bu itirafı duyar.

Ömer, arkadaşı Tolga’ya benim Elif’e mutlaka ulaşmam lazım. Tolga, kuş olup uçman lazım, imkansız. Tolga, bahçeden bir yolunu gösterir.

Elif’in yanındaki suçlu kadın çıkartılır, çıkarken sen iyi düşün diye tekrar söyler. Elif çok tedirgindir. Elini kalemi alır, ama imzalamaz. Tam o an Ömer’in sesi gelir, Elif, ben buradayım. Ömer bahçeden küçük pencerenin yan tarafına gelmiştir. Elif’e görmese de seslenir. Senin yanına sokmadılar. Bana başka çare bırakmadılar Elif. Sesim sana gelmese de hissettiklerimi sana ulaşır biliyorum. Bir nefes kadar ötendeyim bunu bil. Kokun, her şeyin yasak. Ben sana bakamasam da görürüm ben seni. Sen de beni görürsün biliyorum. Ömer çok duygulu sözler söyler. Sakın korkma. Ben seni bu delikten çıkaracağım.

Ekran AlıntısıKPA26.20B Ekran AlıntısıKPA26.20A

O sırada iki polis Ömer’in yanına gelir, her birini birer yumruk atar, yere indirir. O an sol yaralı kolunda bir acı hisseder. Son kez acıyla Elif’im bizi ayıramayacaklar, seni çok seviyorum.

Elif, itiraf kağıdını ve kalemi eline alır, gözyaşları içinde imzaladı mı göremedik ama 26.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıKPA26.SON

Yukarıda Ömer,  aczin verdiği üzüntü ile kıvranır. Hücrede Elif, üzüntüden kahrolur. Elif itiraf kağıdını imzalayacak mı? Haftaya hep birlikte göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller diziden tarafımdan kopyalanarak alınmıştır.

 

 

Çağatay Ulusoy, Elle Dergisinin Aralık sayısına kapak oldu!

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

 

Çağatay Ulusoy, Elle Dergi’sinin Aralık sayısına kapak oldu. Victoria’s Secret meleklerinden Julie ile kamera karşısına geçti ve birlikte poz verdiler.

Derginin kapağında görüldüğü gibi, güzel manken ile yer alan yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy, Seksi ve karizmatik ÇAĞATAY ULUSOY VE TANRI ERKEĞİ YARATTI diye başlık atılmış.

B3c4WEsIYAAzjGh

Çağatay Ulusoy sevdiği kadını kıskandığını, kendisine iltifat edilirken de utandığını söyledi. Ulusoy’un yanağındaki ve göğsündeki dudak izleri Julie Ordon’a ait.

 

JULİE ORDON, ÇAĞATAY ULUSOY’U UTANDIRDI:

B3cJtoMCcAAoJ9w.jpg large ccagataty_6363

Çağatay Ulusoy’la kamera karşısına geçen Victoria’s Secret meleği, Çağatay Ulusoy’un çok sıcakkanlı bulduğunu söyledi ve ekledi: “Çağatay çok yakışıklı bir erkek, onunla tanıştığım için çok mutluyum.”

BEĞENİLMEK ÇOK GÜZEL

‘Medcezir’ dizisi ile ekranlarda boy gösteren genç oyuncu Çağatay Ulusoy’u hayranları yere göğe sığdıramıyor. Elle dergisi için objektif karşısına geçen oyuncu; çocukluğunu, hedeflerini, hakkındaki eleştirileri, hayranlarının sevgisini, büyük konuşmaktan çekindiği aşkını anlattı.

Nasıl bir çocukluk geçirdiniz?

Babam Bulgaristan göçmeni, annem Boşnak. Birbirlerine bağlı, akrabalık ilişkileri olan, büyük bir aile. Beni vicdanlı bir evlat olarak yetiştirmeye gayret ettiler. Ailede pek çok yaşıtım bulunması, küçükken hiperaktif olmamın en büyük etkenlerinden… Neyse ki enerjimi bir süre sonra spora verdim. Çocukluğumu dolu dolu yaşadığım ve sokakta büyüdüğüm için çok mutluyum.

Dış görünüş ve karakter olarak kime benziyorsunuz?

Geçtiğimiz günlerde bir haber vardı; “Hık demiş babasının burnundan düşmüş” diye. Bence de aynen öyle. Karakter olarak ise daha çok anneme benziyorum.

Küçükken en beğendiğiniz oyuncu kimdi?

Çok iyi hatırlıyorum, 10-11 yaşlarındayken ‘Deli Yürek’ vardı. İzlediğim delikanlı olarak gaza geldiğim‚ ilk dizilerdendi. Kenan İmirzalıoğlu, hala çok beğendiğim, saygı duyduğum değerli insanlardandır.

Oyunculuk dersleri almaya başlamışsınız.

Oyunculuk fikri hızlı gelişen bir sürecin sonunda oldu. Best Model yarışmasının ardından teklif geldi. Türkiye’deki TV sektörü dizi ağırlıklı projeler üzerine… Kendimi geliştirmek için dersler almaya başladım, çünkü sadece dış görünüş veya fotoğrafınız yetmez. Her işi zaten en iyi şekilde yapmak isterim, bunun için de emek vermek gerekir.

Sinema filmi hayaliniz var mı?

2015 yaz dönemi için Ay Yapım’la sinema projemiz var. Çalışmalara şimdiden başladık. Yönetmenimiz, Medcezir’de de beraber olduğum Ali Bilgin olacak. Oynayacağım rol için şimdiden derslere başladım. Başarılı olacağı mıza inanıyorum.

Oyunculuk derslerine devam mı?

Bir ay önce sinema projem için ders almaya başladım. İyi işler emek ister. Kendime ve işime saygım için, beni izleyen ve destekleyen insanlar için kendimi sürekli geliştirmem    gerektiğine inanıyorum.

ELEŞTiRiDEN KORKMAM

Eleştiriden korkar mısınız?

Aksine, eleştirinin büyük yararı olduğuna inanıyorum. Beni seven, destekleyen takipçilerimin yorumlarını ve eleştirilerini takip ediyorum.

Bugüne kadar aldığınız en iyi iltifat nedir?

Bu konuda biraz utangacım aslında. Bunları konuşmayı sevmiyorum. Yoksa beğenilmek tabii ki güzel. Sonuçta insanların beğenmesini umduğumuz
bir iş yapıyoruz.

SEVDiKLERiMi KISKANIRIM

Bir kadında size en çok çekici gelen özellikler neler?
Sadece kadın-erkek ilişkisinde değil, tüm arkadaşlık ilişkilerimde samimiyete önem veririm. Bana samimi ve içten yaklaşan birisiyle arkadaşlık edebilirim.

Sevdiğiniz insanı kıskanır mısınız?

Sevdiklerini kıskanmamak ne demek bilmiyorum! Tabii ki sevdiğim insanları kıskandığım zamanlar oluyor…

Aşk size bugüne kadar kendiniz hakkında ne öğretti?

Sanırım bunu cevaplamanın henüz zamanı gelmedi.

İleride “şöyle bir ailem olsun” gibi bir tarifiniz var mı?

Bence bunları düşünmek için henüz çok erken. İşime ve kariyerime odaklanmış durumdayım ama yetiştiğim aile profili benim için çok güzel bir örnek.

Röportajın devamı Elle aralık sayısında okuyabilirsiniz.

Elle Dergi’sinin Aralık sayısı, ay başında vitrinlerde yerini alacak, öncelikle genç kızlarımız tarafından kapışılacaktır.

Çağatay Ulusoy’u, şimdiye kadar, GQ Türkiye ve VOGUE Dergi gibi değişik dergi sayfalarında gördük.

İnşallah bir gün televizyon reklamlarında boy gösterirken göreceğiz.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Kaynak haber ve görüntüler Çağatay Ulusoy Twitter sayfasından alınmıştır.

Hazal Kaya / Maral dizisinin ilk tanıtımı yılbaşı gecesi!

hazal_kaya_sac_modelleri_10

Tv8’de 2015’ün ilk aylarında yayınlanacak, Hazal Kaya‘nın yeni dizisi “Maral” dan izleyicilere yeni yıl sürprizi geliyor. 2015’ e giriş saati 00.01 da Maral’ın ilk tanıtım fragmanı yayınlanacakmış.

Hazal Kaya daha önce belirttiğimiz gibi, Aras Bulut İynemli ile baş rolü paylaşacaktır. Dizinin senaryosunu Kerem Deren yazıyor, yapımcılığını ise Tv8 İç Yapımlar üstleniyormuş.

Bu bize geçtiğimiz yıl Ay Yapım’ın “Kurt Seyit ve Şura” dizisini ilk tanıtımını anımsattı. Kurt Seyit ve Şura’da geçen yıl başı gecesi aynı saatte dizinin ilk tanıtım fragmanını Star Tv.de yayınlamışlardı.

Ben Maral’lın konusunu merakla bekliyorum. Maral, Azerice’de Hazar Kızıl Geyiği anlamına gelen bir dişi geyik türüdür. Karadeniz ile Hazar Denizi arasındaki bölgede yetişir. Konusunu isimle bağdaştırır isek, doğu Anadolu da geçecek, Maral adlı bir kızın hayatını canlandıracak. Tabii bu benim tahminim, yılbaşında ilk tanıtımı seyrettikten sonra, konusu hakkında ilk ipuçlarını elde edeceğiz.

Güzel kızımız Hazal Kaya’nın merakla beklenen dizisi en erken Ocak ayı sonunda, en geç Mart başında ekranlarda seyircisi ile buluşacağını tahmin ediyorum.

Başlangıçta Acun Ilıcalı kanalı Tv8’in bir eğlence kanalı olacağını belirtse de kanalında Hazal Kaya ile dizilere de yer vermiş olacak.

images h.kaya 826308_detay aras

Hazal Kaya, Aras Bulut İynemli ile iyi bir ikili olacaklarını ve de uyum yakalayacaklarını tahmin ediyorum.

Hazal Kaya’ya 2015 yılının uğur getirmesini ve dizisinin başarılı olmasını yürekten diliyorum.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten alınmıştır.

 

 

 

 

 

 

Kaderimin Yazıldığı Gün / Defne her şeyi öğrendi, şimdi ne olacak?

5365_8702_23112014_1

Star Tv.nin aşk ve macera dizisi “Kaderimin Yazıldığı Gün” bütün heyecanı ile devam ediyor. İlginç bir konusu olan sevilen dizinin oyuncuları da oldukça başarılı… Özcan Deniz’i oyun gücü ortada, Hatice Şendil de gösterdiği başarılı performansı ile göz dolduruyor. Genç Oyuncu Gülbey İleri de istikbal vadeden bir oyuncu olarak göze batıyor.

Dizinin reytinglerini geçen haftaya göre biraz düşse de, AB’de 3.sırada, Total’de 2.sırada yer almış.

Gelelim bu hafta dizimizde geçen olaylara;

Taşıyıcı annelik konusunda kandırıldığını düşünen Defne, karışık duygular içinde babasına gider, o akşam orada kalır.

Kıymet Hanım da çok zor durumda kalır, saklamakta zorlanır. Elif’e de sıkıca tembihler, hiç kimsenin haberi olmaması lazım. Elif, karnım büyümeğe başlayınca ne olacak? Kıymet Hanım, zamanı geldiğinde düşünürüz deyip savuşturur.

Defne, kayın validesine hesap sorar? Elif’in karnındaki bebeğin annesi kim? Kıymet Hanım, şaşkın bir şekilde, neden bahsettiğini anlayamıyorum. Defne ısrarla anne bebek kimin, cevap verin bana? Kıymet hanım, kendine gel Defne, benimle böyle konuşamazsın? Gürültüyü duyan Kahraman da yanlarına gelir. Ne oluyor diye sorar. Defne, bebeğin annesi ben değilmişim deyince Kıymet Hanım çok şaşırmış gibi yapar. Defne, bebeğin annesi başka bir kadınmış. Defne, ben bugün doktoruma gittim, ben hiçbir şekilde anne olamazmışım, o zaman bu bebek nasıl oldu. Her şey annem ayarlamış diyerek kayınvalidesini suçlar. Kahraman’a da ikiniz bir olup kandırdınız beni.

Ekran AlıntısıKYG6.1

Bu tatsız konuşmalar sonunda, biraz da oğlu Kahraman anne bizden bir şey saklamıyorsun değil mi? Deyince, Kıymet Hanım tansiyonu düşer, birden bayılır. Herkes ayağa kalkar.

Defne biner arabasını gider, Kahraman da peşinden gider. Defe telefon aramalarını cevap vermez, yolda sıkıştırıp durdurur. Kahraman, gene mi aynı şeyler yapıyorsun ve aralarında tartışma devam eder, Defne dinlemez gider.

Ekran AlıntısıKYG6.2

Oğlu Yakup, babası Ziya Beyden hesap sorar? Ne yaptın Kadir’i. Ziya Bey de olanları anlatır. Kadir sıkışınca torunu Kerem’in cep telefon görüntülerinden Dede’sini anlatmasını dinletir. “Benim dedem çok iyi adamdır. Kimseye hiçbir kötülüğü dokunmaz.” Ziya Bey de bütün bu torununun anlattıklarını dinleyince, çok duygulanır. Damadı Kadir’i öldürmekten vazgeçer, başına dayadığı tabanca ile havaya ateş eder.

Ekran AlıntısıKYG6.3

Ziya Bey oğluna, 15 seneyi kapattık, sen de kapat, der. Yakup öldü mü diyince ben hallettim, bana daha fazla bir şey sorma… Bu konuyu bu evde bir daha konuşmayacaksın.

Kerem gene tanımadığı babası Kadir ile konuşur, bu akşam Londra’ya gideceğini söyler. Annesinin hala ölen babasına aşık olduğunu anlatır. O sırada annesi Meryem arar. Kerem su almak için kantine gidince, cep telefonundan karısını arar, sesini duyar. Sonra da cep numarasını alır, kendi telefonuna kaydeder.

Elif, kardeşi işin bir hediye almak için mağazaya gider. Beğendiği elbiseyi parası yetmediği için alamaz. Onu mağazaya getiren kahya Halil ben para vereyim dese de Elif, kabul etmez. Çıkışta, benim bir iş bulup çalışmam lazım Halil abi, der. Halil, Kahraman Bey izin vermez buna.

Ekran AlıntısıKYG6.4

Kadir birkaç kez karısını telefon ederek sesini dinler. Gizli numara olduğu için arayan bilinmez. Bir defasında Kerem açar telefonu, manyak mısın, sapık mısın konuşsana, bundan sonra sana numaramı veriyorum o numarayı ararsın, der.

Ziya Bey, karısının hastalığını çok üzülür. O raporda yazıyor muydu bu hastalığın. Bizden hep sakladın, hem bana, hem de Defne’ye okutmadın. Kahraman da bu lafları duyunca annesinin bir şeyler sakladığını anlar. Zaten o raporu da şöminede yakmıştır.

Ekran AlıntısıKYG6.5

Maksut Defne’nin hasta babasını oyalar, birlikte kağıt oynarlar. Maksut, senin kız Defne’yi kaçıracağım, der. Maksut, Defne’nin babasına Elif’i anlatır.

Bakıcısı Emine de Defne ile konuşur. Defne, ben Kıbrıs’a gidip her şeyi öğreneceğini söyler.

Elif, Kahraman’a ben çalışmak istiyorum. Kahraman acelesi olduğunu söyler, sonra konuşalım, der. Elif, Kıymet Hanım ile annesinin durumunu konuşur, şartlı tahliye olabilirmiş dese de Kıymet Hanım, ben konuştum, olmuyormuş.

Kerem, dayısı Yakup ile konuşur,  okul için İngiltere’ye gitmesini engeller. Hani kız meselesi ne oldu, tam kıza yakınlaşacakken Londra’ya uçuyorsun. Kahraman’da akşama beraberiz diye söylerler.

Ekran AlıntısıKYG6.6

Yakup akşam için bir plan hazırlar. Elif de geliyor. Elif kardeşini ziyarete gider. Kahraman Bey, o alamadığı pahalı elbiseyi alıp göndermiştir. Elif’in kardeşi Nazlı, hastaneden çıkında ablası ile konakta kalmak ister. Konaktakileri sorar, Kahraman Beyi sorar, Elif o farklı der.

Ekran AlıntısıKYG6.7

Kahraman Emine’yi telefon açar, Defne’yi sorar. Emine, doktora gittiğini yalancı gebelikmiş, onu öğrendiğini bu yüzden sinirleri çok bozuk olduğunu anlatır. Defte, parkta salıncakta sallanan çocukları özlemle seyreder.

Ekran AlıntısıKYG6.8

Ziya bey, torunu Kerem ile konuşmak ister. Çıkıp bahçede yürüyerek konuşurlar. Ziya Bey, yanlış bile olsa senin mutlu olman için her şeyi yaparım. Kerem, dede sen iyice duygusala bağladın, sen eski Türk filmlerini mi seyrettin? Ziya Bey, torununu sevgiyle sarılır.

Elif, annesine görüşe gider. Annesi Maksut yüzünden bir cahillik etiğini söyler ve kızından özür diler. Küçük kızı Nazlı’yı sorar, onu da getir. Elif, gözyaşlarını tutamaz.

Yakup karısı Şükrana’a, yeğeni Kerem ile çok iyi anlaştıklarını, kanka olduklarını söyler. Kerem’in aşık olduğunu anlatır. Şükran, Kerem ile Elif olmaz, der. Elif köylünün teki. Yakup Bey, sanki sen Paris’ten geldin. Sonra bu akşam Kerem’e veda gecesi için dışarı çıkacaklarını, Elif’in de geleceğini, onu hazırlamasını söyler.

Şükran, Elif’e bu akşam birlikte dışarı çıkacaklarını söyler. Elif, Kıymet Hanım izin vermez der. Şükran ben annemle konuşurum. Kıymet Hanım, zoraki de olsa Elif’in o gece onlarla çıkmasına izin verir.

Elif, Kahraman Beyle konuşmak ister. Kardeşine aldığı elbise için teşekkür eder, parasını ödemek ister. Kahraman, ben senin çalışmanı müsaade edemem. Elif, benim çalışmam şart, zaten bebek doğduktan sonra da burada duramam.

Ekran AlıntısıKYG6.9

Kahraman Bey beni hiç tanımıyorsun, hakkımda çok az şey biliyorsun. Parasızlığın da, çaresizliğin de, ne olduğunu çok iyi bilirim. Çalışmamı izin vereceksin o zaman? Kahraman düşüneceğim dedim, tamam demedim.

Kahraman karısının odasına çıkar. Doktora gitmişsin, bana söyleseydin beraber giderdik. Defne yanılmışım, hamile değilmişim. Kahraman çok yakında nasıl olsa bebeğini eline alacaksın. Defne, benim Ankara’ya iş için gitmem lazım. Kahraman ben seni bırakırım havaalanına. Defne, Levent ile gideceğiz.

Şükran Hanım, Elif’in giydiği kıyafeti beğenmez. Canan’ın elbiselerinden birini seçerler. Sonunda bordo bir elbise bulup, giydirirler.

Ekran AlıntısıKYG6.10

Kerem ile dayısı Kahraman hanımlar giyinirken bilardo oynarlar. Kerem yenilir. Kahraman, oğlum senin beni yenmen için daha kırk fırın ekmek yaman lazım. Kerem, bilardo da kaybettim, belki aşk da kazanırım diyerek espri yapar.

Defne, geceye Elif’in de gelmesini şaşırır, Kahraman’a sorar senin haberin var mı bundan diye sorar. Kıymet Hanıma anne sen izin verdin mi Elif’in çıkmasına. Kıymet hanım, verdim diyerek başını sallar.

Elif’in kıyafetini Kerem çok beğenir. Şükran Hanım, Canan ile birlikte hazırladık, der.

Ziya Bey, yarın Hatay’a gidecektir. Karısı Kıymet Hanıma sen de gelseydin. Kıymet Hanım, evi yalnız bırakmak olmaz. Sen hayırlısı ile git, gel.

Akşam birlikte oturup Kerem’in Londra’ya gidişi şerefine kadehler kaldırılır. Elif, içmez. Şükran ısrar eder, Defne hamile sen niye içmiyorsun? Eli, ben içmem.

Ekran AlıntısıKYG6.11

Köşkün hizmetlisi Aysel’in oğlu Selim, kız arkadaşının doğum gününe hediye alamadığı için gitmez. Babası Halil, geç vakit olsa da bir hediye alır oğluna verir. Cebine de taksi parasını koyar gönderir.

Eğlencede Yakup Bey gençler gibi hızlı danslar eder. Şükran Hanım bu kadar yeter diyerek, romantik parçalar çaldırır. Karı-koca dans ederler.

Kahraman ile Defne de kalkar. Kerem, Elif’i dansa kaldırmak ister, Elif kalkmaz. Herkes dans eder, Kerem’in gözü Elif’tedir. Elif’in gözü de dans eden, Defne ile Kahraman’dadır.

Ekran AlıntısıKYG6.12A Ekran AlıntısıKYG6.12B

Şükran Hanım yeğeni Kerem’e sen bu gece hiç dans etmedin diyerek dansa kaldırır. Yakup da zorla Elif’i kaldırır. Elif, dans bilmediğini söyler. Yakup, körler bile dans ediyor.

Bir numara ile Yakup Bey, Kerem ile eşleri değişirler. Kerem ile Elif dans ederler.

KYG6.13

Bu numara Kahraman’ın hoşuna gitmez. Kerem, dayım sormuştu ya, en çok kimi özleyeceksin diye; Yakup benin bir tek cevabım vardı. Seni özleyeceğim. Elif, utanır, lütfen Kerem Bey… Kerem şu dansı bitirelim, nasıl olsa biraz sonra gideceğim. Bu dans da bizim son dansımız olmayacak. Bir gün yine senin ellerini tutup, gözlerinin içine bakacak, o gün geldiğinde çok farklı olacak. Elif, biz arkadaşız, der.

Kahraman huzursuz olmuştur, kalkın gidiyoruz. Diğer tarafta Selim arkadaşlarının yanına gider. Sevdiği kızın başka biri ile dans ettiğini görünce, elindeki hediyeyi atar, arkadaşının çenesine bir yumruk patlatır ve tekrar bir taksiye atlar ve orayı terk eder. Peşinden gelen diğer gençler, taksiyi durdurur, Selim’i indirir pata kütü girişirler. Oradan taksi ile geçen Kerem onları görür. Selim’i kurtarmak için, o da kavgaya karışır.

Defne ile Kahraman evde gecenin kavgasını yaparlar. Defne, Elif’i niye soktunuz aramıza, der. Kahraman, Kerem’in Elif’e zaafı var. Onu kızdan uzak tutmaya çalışıyorum. Defne, neden uzak tutmaya çalışıyorsun? Kahraman, çocuğumuzu hamile de ondan. Kimseye söyleyemediğim bir şeyi Kerem’e nasıl söyleyeyim. Defne, belki de kıskanıyorsun Elif’i deyince, Kahraman sen iyi değilsin. Defne, Kahraman bütün gece o kadının sana nasıl baktığını gördüm. Ben her şeyin farkındayım. Kahraman, böyle bir şey yok diye bağırır.

Ekran AlıntısıKYG6.14

Defne odayı terk eder, gider. Diğer tarafta Maksut, Defne’yi kaçırmak için planlar hazırlar.

Ekran AlıntısıKYG6.15

Defne konuşmak için Elif’in odasına gider. Gecenin yıldızı sendin, kimse gözünü senden alamadı. Elif, ne demek istiyorsunuz. Defne, bundan sonra ailemizden biri gibi davranmanı istemiyorum. Kimse ile samimi olmana gerek yok. Zaten bebek doğduktan sonra senin bu rüyan bitecek. Yine ait olduğun yere geri döneceksin. O yüzden boş hayaller peşinde koşma…  Elif’in bu sözler ağırına gider, yatağına yatar ve ağlar.

O kavganın neticesinde, Kerem ve Selim o gece nezarete atılırlar. Londra yerine nezarete… Kerem, kaldık bu gece burada, kimseyi aramayalım, yarın bizi kurtaracak bir Kahraman tanıyorum.

Kıymet Hanım oğlu Kahraman’a günaydın, der. Defne erkenden çıkmış, Kahraman evet Ankara’ya gitti. İş için. Kıymet Hanımın kafasında tilkiler dolaşır. Defne Kıbrıs’a uçmuştur. Doğruca o doktora gider. Doktor şaşırır.

Ekran AlıntısıKYG6.16

Elif sabah tavşanını besler. Keşke ben de çikolatalı pasta olsa yeseydim. Kahraman kenardan duyar.

Karaman’a karakoldan Kerem Sertel ile ilgili arıyoruz diye telefon gelir. Kahraman hemen karakola gider. Kerem ile Selim’i kurtarır.

Doktor bebeğin annesi sizsiniz. Defne, benim doktorum anne olabilmek için yumurtalıklarımın uygun olmadığı söyledi. Bana gerçeği söyleyin.

Ekran AlıntısıKYG6.18

Ben öğrenirsem sonuçları çok kötü olur. Doktor, dayanamaz gerçeği söyler. Anne olarak Elif Hanımın yumurtasının kullanıldığını söyler. Doktor, bebek Elif Hanım ile Kahraman Beyin bebeği, der. Defne, Kıymet Hanım bilmesin diye tembihler. O sırada da Kıymet Hanım arar, Defne gelmedi oraya değil mi diye sorar. Doktor hayır, der. Doktor, Kahraman ve Elif hanım bilmiyor, sadece Kıymet Hanım biliyor. Defne siz ne biçim doktorsunuz, ettiğiniz yemine ne oldu. Doktor, benim bir kariyerim var, bunu ortaya çıkartırsanız maf olurum. Defne, asıl siz benim hayatımı maf ettiniz, hepiniz bunun bedelini ödeyeceksiniz der ve çıkar gider.

Meryem ile Şükran Hanım kuaföre giderler.

Levent Bey Kahraman’a telefon eder, Defneye ulaşamadığını bu gün toplantıları olduğunu söyler. Kahraman, siz Ankara’da değimlisiniz? Levent Bey, ne Ankara’sı deyince Kahraman uyanır.

Defne Emine’ye telefon eder. Her şeyi öğrendim Emine, bebek Kahraman ile Elif’in. Hepsi de bunun hesabını verecek der ve 6.bölüm burada sona erer.

Ekran AlıntısıKYG6.SON

Bütün sırlar açığa çıktı. Şimdi ne olacak? Kıymet Hanım bu işin vebalini nasıl ödeyecek? Herkese nasıl anlatacak, haftaya hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Face : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Not: Görseller dizifilm.com’dan ve tarafımdan diziden alınmıştır.

 

Çağatay Ulusoy’un gece yarısı alış-veriş keyfi!

 

B3HoxxzCQAAjFOK

Çağatay Ulusoy önceki akşam Akmerkezdeki Beymen’i kapatmış. Bu aslında lokanta ve gazinolarda olan bir gelenek. Ailenle ya da sevgilinle gidersin, yemek yer sevgilin ile eğlenirsin. Kimse rahatsız etmesin diye mekanı kapatırsın. Bu da Çağatay’ın Bülent Ersoy’da gördüğümüz yeni taktiği. Türk Sanat müziğinin divası da geçmiş yıllarda böyle yaparmış. Yakışıklı oyuncu Çağatay Ulusoy da genellikle yalnız alışveriş yapmayı sevdiğini söyler ya, öyle yapmış.

Akmerkez’deki Beymen’den saat:21,45 de geleceğini söyleyip randevu alan Ulusoy, 22’de kapanan mağazayı saat, gece yarısı bire kadar açık tutmuş. Tabii çalışan personel de fazla mesai yapmak zorunda kalmış. Çalışanlar mesai ücretini, Çağatay Ulusoy da alacaklarını almış.

Üç saat tek başına alış-veriş yapmıştır. Beğendiği giyecekleri tek tek deneyen Çağatay, neticede 17 bin lira alışveriş yaparak mağazadan çıkmış.

Biz de ne diyelim, para onun, zevk onun, güle güle giysin.

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görsel ve haber  İnternetten alınmıştır.

 

 

Tuba Büyüküstün’e New York’ta büyük ilgi!

tuba buyukustun red carpet

Amerika dışında yayınlanan televizyon programlarının en iyilerinin seçildiği Uluslararası Emmy ödüllerinde “En İyi Kadın Oyuncu “ kategorisinde finale kalan ilk Türk oyuncu olan Tuba Büyüküstün, önceki gün New York Hilton Oteli’nde gerçekleşen törene katıldı. 20 dakika dizisinde sergilediği performansıyla finale kalan Büyüküstün’e yabancı basın ve Amerika’da yaşayan Türkler’den büyük bir ilgi gördü.

Dünyanın pek çok ülkesinden yapımların yarıştığı Uluslararası Emmy Ödülleri’nde Türkiye’yi ilk defa temsil etmenin heyecanını yaşayan Büyüküstün’ün Türk ve yabancı hayranları, güzel yıldıza Amerika’da olduğu süre boyunca mesajlarıyla sosyal medyada büyük destek gösterdi.

onur-tuba saylak-kerem catay tuba buyukustun

Siyah dantelli elbisesiyle kırmızı halıda göz kamaştıran Büyüküstün’e gecede eşi Onur Saylak, menajeri Yasemin Özbudun ve yapımcı Kerem Çatay eşlik etti.

Tuba Büyüküstün’ün yarıştığı kategoride ödülü Hollandalı oyuncu Bianca Krijgsman aldı.

“20 Dakika” ile olmadı ama, Kara Para Aşk dizisinin başarılı oyuncusu Tuba Büyüküstün’e bundan sonraki yarışmalarda başarılar dileyelim, bir gün inşallah bu ödüller gelecektir.

 

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Kaynak Haber ve görseller Persona Sanat Basın Bülteni’nden  alınmıştır.