Aylık arşivler: Şubat 2019

Hakan: Muhafız 2.Sezon Çok Yakında Netflix’te!

Çağatay Ulusoy‘un Hakan: Muhafız dizisini sevenlere müjde… Hakan: Muhafız dizisinin sabırla beklenen 2.sezon bölümleri Nisan ayı içinde Netflix‘te ekranlarınıza geliyor.

Hazar Ergüçlü, katıldığı bir kozmetik reklam şirketinin soru-cevap etkinliğinde The Protector’un (Hakan: Muhafız) 2. Sezonunun Nisan ayında (26 Nisan Cuma günü)) Netflix’te yayınlanacağını açıkladı.

Hakan: Muhafız’ın 2.sezon fragmanında sürpriz bir isim var. Bir zamanlar Yeşilçam’ın yakışıklı jönlerinden duayen oyuncu Cüneyt Arkın var. Dizinin bayan oyuncularından Zeynep karakterini oynayan Hazal Ergüçlü ile Boğaz kıyısında bir bankta oturup dizi konuşurlar.

Aralarında şu konuşma geçer.

Zeynep: “O kadar zor olacağından hiç bahsetmemiştin. Her şeyin bu kadar ters gidebileceğinden… Bir değil bin cephede savaşmamız gerekeceğinden… Ya bu kez başaramazsak.”

Cüneyt Arkın: “Kimse bir günde kahraman olmaz Zeynep. Sinan bu şehrin sülietini çizmeye bir ömür verdi. Fatih İstanbul’u almak için yıllarca doğru zamanı bekledi. Sen Muhafızın yanında yürümeye devam ettiğin sürece bu şehirdeki milyonların sırtı yere gelmeyecek.  Ve Hakan gücünün bilekten değil, buradan (yürekten) geldiğini anlayacak. İşte o gün hepiniz çok büyük zorluklara göğüs gereceğiz. Rabbim atık seni bekler.”

Ara ara 2.sezonda yayınlanacak bölümlerden görüntüler veriliyor

Hakan: Muhafız 2.sezonunda (8 Bölüm) Çağatay Ulusoy (Hakan), Ayça Ayşin Turan (Leyla), Hazar Ergüçlü (Zeynep), Mehmet Kurtuluş (Mazhar öldü. 2.sezonda yok), Okan Yalabık (Faysal Erdem).

 

2.Sezon yeni oyuncular: Cüneyt Arkın, Burçin Terzioğlu (Rüya), Saygın Soysal (Mergen), Boran Kuzum (Ölümsüz) ve Engin Öztürk (Hakan’nın abisi) gibi isimler yer almaktadır.

Şayet, Netflix Hakan: Muhafız’ın  2.sezonunu Nisan ayında yayınlarsa, aktivitesi bol, heyecan dolu bir sezon bizleri bekliyor olacak!

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Geçen Haftanın (18 – 24 Şubat 2019) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 18 – 24 Şubat 2019 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 28 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur (Show), Söz (Star), Yasak Elma (Fox), Vuslat (TRT1), Kadın (Fox), Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz(Atv), Halka (TRT1),  Diriliş Ertuğrul (TRT1), Sen Anlat Karadeniz (Atv), Çocuklar Duymasın (Kanal D), Vurgun (Fox Tv), Kuzgun (Star Tv), Jet Sosyete (Tv8), Bizim Hikaye (Fox), Avlu (Star), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Çarpışma (ShowTv), Tek Yürek (TRT1), Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), Kızım (Tv8), İstanbullu Gelin (Star), Payitaht Abdülhamid (TRT1), Erkenci Kuş (Star Tv), Kalk Gidelim (TRT1), Elimi Bırakma (TRT), Savaşçı (Fox Tv) ve Kardeş Çocukları (Star Tv) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

 

Total’in ilk sırasında bu hafta ; TRT1’in rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul geçen hafta olduğu gibi bu hafta da Total’de aldığı 15,32 puan ile birinci sırada yer alıyor.  Total’in 10.sırasında Star Tv’nin “Kardeş Çocukları” dizisi 7,34 puan ile yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında;  Total’de TRT1’in Diriliş Ertuğrul dizisi, AB’nin ilk sırasında 17,62 puanla yer alıyor. AB’nin 10.sırasında Tv8‘in “Kızım” AB’de aldığı 5,99 puan ile yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM! Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir. Artık, Haftanın dizileri sıralamasında bir yenilik yaparak, Hem Total’de hem de AB grubunda 5 puanın üstünde reyting alanları sıralamada yer veriyorum.  

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler ve 5 puanın üzerinde reyting alanlar :

1.Diriliş Ertuğrul 136.Bölüm (TRT1)…………………………15,32

2.Bir Zamanlar Çukurova 21.Bölüm (Atv)…………………13,19

3.Kadın 50.Bölüm (Fox Tv)………………………………………11,91

4.Arka Sokaklar 506.Bölüm (Kanal D)……………………….9,74

5.Çukur 53.Bölüm (Show Tv)……………………………………9,39

6.Sen Anlat Karadeniz 41.Bölüm (Atv)………………………8,68

7.Söz 70.Bölüm (Star Tv)……………………………………….…8,38

8.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 125.Bölüm (Atv)…8,34

9.Savaşçı 64.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..7,38

10.Kardeş Çocukları 5.Bölüm (TRT1)………………………….7,34 _____________________________________________

11.Erkenci Kuş 31.Bölüm (Star Tv)………………………………6,64

12.Gülperi 21.Bölüm (Show Tv)…………………………………..6,26

13.Yasak Elma 33.Bölüm (Fox Tv)……………………………….6,21

14.Bizim Hikaye 58.Bölüm (Fox Tv)…………………………….5,99

15.Elimi Bırakma 30.Bölüm (TRT1)…………………………….5,07

16.Kızım 20.Bölüm (Tv8)……………………………………………5,05

17.Kuzgun 2.Bölüm (Star Tv)……………………………………..5,05

18.Avlu – 31.Bölüm (Star Tv)…………………………………….5,02  

 

AB’de ilk 10 ve 5 Puanın üzerinde reyting alanlar:

1.Diriliş Ertuğrul 136.Bölüm (TRT1)………………………..17,62

2.Kadın 50.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….10,96

3.Bir Zamanlar Çukurova 21.Bölüm (Atv)………………..10,45

4.Çukur 53.Bölüm (Show Tv)……………………………………8,34

5.Kardeş Çocukları 5.Bölüm (TRT1)………………………….8,03

6.İstanbullu Gelin 73.Bölüm (Star Tv)……………………….6,89

7.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 125.Bölüm (Atv)…6,40

8-Payitaht Abdülhamid 75.Bölüm (TRT1)…………………..6,20

9.Söz 70.Bölüm (Star Tv)………………………………………….6,20

10.Kızım 20.Bölüm (Tv 8)…………………………………………5,99 ___________________________________________

11.Erkenci Kuş 31.Bölüm (Star Tv)……………………………5,66

12.Elimi Bırakma 30.Bölüm (TRT1)………………………….5,30

13.Savaşçı 64.Bölüm (Fox Tv)…………………………………..5,28

14.Vuslat 7.Bölüm (TRT1)………………………………………..5,17

15.Arka Sokaklar 506.Bölüm (Kanal D)…………………….5,16

16.Söz 70.Bölüm (Star Tv)……………………………………….5,14  

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması : Bu hafta ilk 5’de; Total grubunun 4 dizisi yer alıyor. AB’den bir dizi yer alıyor.

 

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL (TRT1) :

TRT 1’in uzun süredir devam eden dizisi “Diriliş Ertuğrul” un Çarşamba akşamı 136.bölümü ekranlara geldi. AB grubunda yüksek puanla 17,62 reyting puanı ile 1.sırasında yer aldı.

Ertuğrul artık obanın beyi olmuştur. Obada yeni sorunlar baş göstermişti. Göç yolunda yorgun düşen Kayılar ülküleri ve nefisleri arasında sıkışıp kalmıştı. Onlar için bu imtihan hiç kolay olmayacaktı. Dışarıda düşmanlarıyla mücadele veren Ertuğrul Bey’i içeride ise yeni sorunlar bekliyordu. Göç yolunda sevdiklerinden ayrı düşen ve kıtlık tehlikesiyle karşı karşıya kalan Kayılar birliklerini koruyabilecekler miydi? 

 

2. BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA :

Atv’nin çok sevilen dizisi “Bir Zamanlar Çukurova” Haftanın dizilerinde geçen haftaki yerini koruyor. 3.sırada yer alıyor. Total reyting puanı 13,19 ile iddiasını devam ettiriyor. Çukurova’da, nefret ve sevgi birlikte yaşanıyor. Duyulan nefretler sevgiye, sevgi de nefrete mi dönüşüyor?

Hünkar’ın, ömrü boyunca ayağına taş değmesin diye uğraştığı oğlu Demir Yaman eşyalarını toplayıp konağı terk ediyor. Bir mühlet sonra Gaffur’un oyun düzenleri ile tekrar dönmek zorunda kalıyor. Önce Haminne kayboluyor, arkasından Hünkar Hanım.
Gaffur bu kayıp haberlerini Demir Beyine ulaştırıyor. Demir bensiz bunlara sahip olamayacaksınız deyip geridönüyor.
Müjgan, saf ve koşulsuz bir sevgiyle yaklaştığı Yılmaz’ın zalim yüzünü görüyor. Kendiyle ilgili gerçeklerle ilk defa yüzleşen Yılmaz ise Müjgan için yüzük alıyor. Nişan yakın gibi duruyor. Demir, doğduğu, büyüdüğü, bu yaşa kadar hiç ayrılmadığı konaktan yıllar sonra Züleyha, oğlu Adnan ve mürebbiye Nimet ile birlikte gidiyor. Sonunda yakasını Hünkar’dan sıyırdığını düşünen Züleyha, bu fırsatı değerlendiriyor ve ipleri eline alıyor. Tabi ki bu radikal değişikliğin keyfini sürecek tek kişi o değil. Gaffur da Saniye’ye rağmen harekete geçiyor.
 

3.KADIN (FOX Tv) : Fox Tv’nin kadın oyuncusu ile ödül alan alan dizisi “Kadın” geçen hafta olduğu gibi yine 3.sırada yer aldı. Total’de aldığı puan 11,91. Yeliz’in öldüğünü Emre’den öğrenen Bahar ne yapacağını ve nasıl davranacağını bilemez. Çaresizlik içinde bütün bu olayların tek suçlusunun Sarp olduğunu düşünür. Masum bir insanın ve en yakın arkadaşlarından birinin öldüğü gerçeğiyle yüzleşen Bahar, eli kolu bağlı daha fazla beklemek istemez ve Arif’i arayıp onu almasını ister. Bahar’ı almaya gelen Arif ise Bahar’ı ne kadar özlediğinin bir kez daha farkına varır. Yeliz’in yanına gitmek isteyen Bahar, Arif ile beraber yola çıkar. Arif ile Bahar’ın baş başa gitmesinden rahatsız olan Sarp ne yapacağını bilemez. Onların sevgili olma düşüncesini aklına bile getirmek istemeyen Sarp’ın yüzüne Pırıl tarafından tüm gerçekler vurulacaktır. Annesinin yanına giden Şirin’i ise bir sürpriz beklemektedir. Oltasına yeni bir isim alacağı için de oldukça heyecanlıdır.

4.ARKA SOKAKLAR (KANAL D) : Uzun soluklu sezon dizisi olan Arka Sokaklar 13.sezonunda. Geçen hafta 506.bölümü ekranlara geldi. Önceki hafta olduğu gibi yine 4.sırada yer alıyor.

Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan’ın başrollerinde yer aldığı dizinin bu bölümünde Umut’un ölümü herkesi derinden sarstı. Selin’in annelik yaptığı Umut, bombalı saldırı sonucunda ölüyor ve herkesi hüzne boğuyor! Mesut, Dermanların kendilerini takip ettiğini fark eder. Onların önünü kesmek için Volkan’ın kullandığı ve içinde Umut’un da olduğu arabadan iner. Yolda onları beklerken büyük bir patlama duyar. Derman, arabanın üzerindeki uzaktan kumandalı bombayı patlatmıştır. Mesut vakit kaybetmeden Volkan ve Umut’u bulmak için onların gittiği yöne doğru gider. Vardığı yerde gördüğü manzara karşısında şok olur. Volkan’ın kullandığı araba yanmaktadır. Volkan arabadan çıkmış ve ağır yaralı olarak yerde yatmaktadır. Mesut’un tek düşündüğü Umut’un kurtulup, kurtulamadığıdır… Arabaya yaklaşır ve acı görüntüyle karşı karşıya kalır. Umut ölmüştür. Olay yerine gelen ekip ve özellikle Selin patlayan arabayı gördüklerinde ne yapacaklarını şaşırır. Selin, Umut’u arar. Acı gerçekle o da karşılaşır ve büyük bir yıkım yaşar.

 

5.ÇUKUR (SHOW TV) : Çukur bu hafta “Sen Anlat Karadeniz’in elinden beşinciliği aldı. Totalde aldığı 9,39 reyting puanı ile 5.sırada yer aldı.

Koçovalılar ve Karakuzular, bu sefer Çukur’da karşı karşıya gelecek. Aliço sayesinde İdris Baba da eski günlerdeki gibi takım elbisesini giyerek Çukur sokaklarına geri dönüyor.

Mahallede yeniden birlik duygusu oluşurken Koçovalılar, eski işlerini geri almak için harekete geçecekler. Ancak her seferinde Karakuzularla karşılaşmaları işlerini zorlaştıracak. Yücel’i bir koz olarak kullanan Koçovalılar, Çeto ve Mahsun’un üstünde olan kişiye ulaşmak için çabalayacak. Çeto’nun geçmişine dair çıkan ilk izler Çeto’yu zor durumda bırakırken, yaşanacak sürpriz bir gelişme ekran başındakileri şoke edecek.

Yamaç; Çukur ile birlikte mahallenin liderliğini tekrar ele geçirebilecek mi? Hep birlikte göreceğiz.

 

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Atv 3 dizi, TRT1 ve Fox Tv 2 dizi. Kanal D, Show ve Star Tv. birer dizi yer aldı.

AB’de ; TRT1 3 dizi. Atv ve Star Tv. 2 dizi. Show Tv, Fox Tv ve TV8. birer dizi yer aldı.

Bu hafta Total’de TRT1 2 dizi. AB’de 3 dizi ve Atv; Total’de 3 dizi ve AB grubunda 2 dizi ile yine bu hafta da berabere kaldılar. Atv Total’de 3 dizi, AB’de 2 dizi ile haftanın kanalı oldu.

 

KUZGUN ÇIKIŞ YAPACAK BİR DİZİ

Önceki hafta ilk bölümü ile, geçen hafta da 2.bölümü ile ekranlara gelen Kuzgun bana göre haftanın dizisi . İlk iki bölümü ile çok iyi başladı ve seyirciyi büyüledi. Çarşamba akşamı ekranlara gelen 2.bölümü ile Diriliş Ertuğrul’un hemen ardından 2.sırada yer aldı. Reyting puanı 4,95 pek yüksek değil. Sen Anlat Karadeniz’in izleyicisi Kuzgun’a kayacak gibi duruyor. 

Bu dizide;  Barış Arduç ve Burcu Biricik rol alıyor. “Kuzgun” da ilerleyen bölümlerde reytingleri çok iyi olacak. Kuzgun çıkış trendi yüksek olacak bir dizi… Dila ile Kuzgun’un çocukluk aşkı onları, bilhassa Dila’yı çok etkilemiş, Kuzgun’u unutamamış. Seyredin pişman olmazsınız! Benden söylemesi…

Keyifli seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Çocukluk Aşkı Unutulmuyor!

Son günlerde seyrettiğim iki dizide birbirine çok benzer çocukluk aşkı yaşandığı görülüyor.

Birincisi “Çarpışma” dizisinde gördüm. Kıvanç Tatlıtuğ  ve Elçin Sangu‘nun birlikte oynadıkları dizide; Kadir ve Zeynep aşkı, çocukluk yıllarında aynı yetimhanede kalmışlar ve beraber büyümüşler.

Yetimhanede bir gece Zeynep ceza almış, karanlık odaya kilitlenmişti. Kadir kırık camdan Zeynep’e tost vermiş, sabaha kadar kapıda oturak onu dışarıda beklemişti

Kadir ve Zeynep’in yetimhanede birlikte unutulmaz günler geçirmişlerdir.

Yıllar sonra kader onları tekrar karşı karşıya getirdi ve bu aşk devam ediyor.

İkincisi; “Kuzgun”  dizisinde, Barış Arduç ile Burcu Biricik arasındaki aşk. Çocukluk yıllarında yan yana komşu iki evde büyümüşler. Dila ile Kuzgun  çocuklukları birlikte geçmiş, beraber aynı masada yemek yemişler.

Birlikte çocukluk aşkı yaşamışlar. Yeri geldiğinde bir dilim ekmeği paylaşmışlar.

Yıllar sonra kader onları karşı karşıya getirmiş. Dila, çocukluk aşkı Kuzgun’u bulmuş ama karşılık alamamıştır. Kuzgun babasının intikamını almak için geri dönmüştür. Lakin o aşk içindeki o ateşi yakacaktır.

Her iki dizinin yapımcısı da, Ay Yapım’a aittir. Senaristleri farklıdır. Kuzgun’un senaristi, Burcu Görgün Toptaş ile Özlem Yılmaz’dır. Çarpışma dizisinin senaristi Ali Aydın.

Bu çocukluk aşkı konusu tesadüfe bakın ki, her iki dizide geçiyor.

Her iki dizi de benim ilgi ile izlediğim diziler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

 

Çağatay Ulusoy’dan yeni bir fotoğraf geldi!

Çağatay Ulusoy sevenleri ve hayranları isteye isteye nihayet yeni bir fotoğraf aldılar. Çağatay Ulusoy’dan neredeyse 2 aydır ses seda çıkmıyordu. (Sadece Şubat başında Hazal Kaya’nın düğün gecesine katıldı.) Şimdilerde İstanbul da mı yoksa Los Angeles de mi belli değil. (Amerika’yı komşu kapısı yaptı, kah orada, kah burada.) Dün    Fan sayfası tarafından aşağıdaki fotoğraf yayınlandı. İşte bu fotoğraf beğeni yağmuruna tutuldu.

Ulusoy, bir hayranı ile görülüyor. Tahminim; İstanbul da bir restorantta  çekilmiş bir resim.

Hakan’lar arasındaki Fark:

5 Aralık “Hakan: Muhafız” tanıtım gecesinden bu tarafa oldukça değişmiş gördüm. Saçlar ve sakal oldukça uzamış, sorulduğunda yeni dizi için bıraktığını söylemişti. Ayrıca Çağatay’ın kilo aldığı gözden kaçmıyor. Yanakları tombik olmuş. Sabah sporlarını ihmal etme Çağatay, benden söylemesi.

Son bir yıldır Çağatay Ulusoy; Netflix’in ilk Türk orijinal dizisi “The Protector”un başrolünü üstleniyor. Fantastik drama türünde olan ve bir süper kahraman hikayesini anlatan “The Protector”da Ulusoy, İstanbul’un son muhafızı “Hakan”ı canlandırıyor. Dizi, tarihte kendisine verilmiş gizli bir görevle İstanbul’u korumak zorunda olduğunu öğrendikten sonra tüm dünyası altüst olan Hakan’ın serüvenini anlatıyor. İkinci sezonu için de onay çıkan “The Protector” 14 Aralık 2018 tarihinden bu yana 190 ülke ve 139 milyondan fazla kullanıcısı ile Netflix’te yayında…

HAKAN: MUHAFIZ DİZİSİNİN ÜÇ SİLAHŞÖRÜ 

Ayça Ayşin Turan (LeylaÇağatay Ulusoy (Hakan) Hazar Ergüçlü (Zeynep)

Bu dizinin 3 sezon çekimleri de yakında başlayacak. 21 – 30. bölümler çekilecek. Ancak bu yeni bölümler 2020 yılı içinde yayına verilir. Şimdilerde sevenleri çekimleri yapılmış olan 2.sezon (11- 20) bölümlerin yayına verilmesini sabırsızlıkla bekliyor. Çağatay da sağ olsun, ser veriyor, sır vermiyor! Ama daha önce de söylediğim gibi en erken yaz aylarında yayına verilecektir. Benim tahminin Eylül ayı olabilir.

Şu sıralarda İstanbul da mı? Yoksa Los Angeles ve Santa Monica da mı bilgisi yok. Bilhassa oradaki Amerika’lı dostları ile konuşarak lisanını geliştirmek tek amacı.

Her şeyin dilediğin gibi olsun… Sanatçılığı, yüzü ve gönlü güzel adam. Sevenlerin hep arkandalar unutma.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

 

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Geçen Haftanın (11 – 17 Şubat 2019) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 11 – 17 Şubat 2019 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 32 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur (Show), Söz (Star), Yasak Elma (Fox), Vuslat (TRT1), Kadın (Fox), Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz(Atv), Halka (TRT1), Muhteşem İkili (Kanal D9, Diriliş Ertuğrul (TRT1), Sen Anlat Karadeniz (Atv), Çocuklar Duymasın (Kanal D), Vurgun (Fox Tv), Kuzgun (Star Tv), Jet Sosyete (Tv8), Bizim Hikaye (Fox), Avlu (Star), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Çarpışma (ShowTv), Tek Yürek (TRT1), Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), Kızım (Tv8), İstanbullu Gelin (Star), Payitaht Abdülhamid (TRT1), Erkenci Kuş (Star Tv), İkizler Memo-Can (Kanal D), Kalk Gidelim (TRT1), Elimi Bırakma (TRT), Savaşçı (Fox Tv) ve Kardeş Çocukları (Star Tv) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

Total’in ilk sırasında bu hafta ; TRT1’in rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul geçen hafta olduğu gibi bu hafta da Total’de aldığı 15,73 puan ile birinci sırada yer alıyor.  Total’in 10.sırasında ATV’nin “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisi 7,75 puan ile yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında;  Total’de TRT1’in Diriliş Ertuğrul dizisi, AB’nin ilk sırasında 17,77 puanla yer alıyor. AB’nin 10.sırasında Fox Tv’in “Yasak Elma” AB’de aldığı 6,18 puan ile yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Artık, Haftanın dizileri sıralamasında bir yenilik yaparak, Hem Total’de hem de AB grubunda 5 puanın üstünde reyting alanları sıralamada yer veriyorum.

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler ve 5 puanın üzerinde reyting alanlar :

1.Diriliş Ertuğrul 135.Bölüm (TRT1)…………………………15,73

2.Bir Zamanlar Çukurova 20.Bölüm (Atv)…………………14,73

3.Kadın 49.Bölüm (Fox Tv)………………………………………12,49

4.Arka Sokaklar 505.Bölüm (Kanal D)………………………10,54

5.Sen Anlat Karadeniz 40.Bölüm (Atv)………………………9,65

6.Çukur 52.Bölüm (Show Tv)……………………………………9,38

7.Söz 69.Bölüm (Star Tv)……………………………………….…9,30

8.Savaşçı 63.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..8,05

9.Kardeş Çocukları 4.Bölüm (TRT1)………………………………7,90

10.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 124.Bölüm (Atv).7,75

_____________________________________________

11.Yasak Elma 32.Bölüm (6,85)…………………………………….6,85

12.Gülperi 20.Bölüm (Show Tv)……………………………….6,63

13.Kızım 19.Bölüm (Tv8)…………………………………………5,79

14.Erkenci Kuş 30.Bölüm (Star Tv)………………………………5,61

15.Bizim Hikaye 56.Bölüm (Fox Tv)…………………………5,47

16.Avlu – 30.Bölüm (Star Tv)…………………………………..5,46

17.İkizler Memo-Can 14.Bölüm (TV8)……………………..5,20

18.Elimi Bırakma 29.Bölüm (TRT1)…………………………….5,03

AB’de ilk 10 ve 5 Puanın üzerinde reyting alanlar:

1.Diriliş Ertuğrul 135.Bölüm (TRT1)………………………..17,77

2.Bir Zamanlar Çukurova 20.Bölüm (Atv)………………..11,32

3.Kadın 49.Bölüm (Fox Tv)……………………………………..11,28

4.Çukur 52.Bölüm (Show Tv)……………………………………8,54

5.Kardeş Çocukları 4.Bölüm (TRT1)……………………………..8,48

6.İstanbullu Gelin 72.Bölüm (Star Tv)……………………….8,03

7.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 124.Bölüm (Atv).7,63

8.Söz 69.Bölüm (Star Tv)…………………………………………..6,56

9-Payitaht Abdülhamid 74.Bölüm (TRT1)…………………..6,27

10.Yasak Elma 32.Bölüm (Fox Tv)……………………………..6,18

___________________________________________

11.Çarpışma 10.Bölüm (Show Tv)……………………………5,82

12.Kızım 9.Bölüm (Tv 8)……………………………………………….5,47

13.Arka Sokaklar 505.Bölüm (Kanal D)……………………5,36

14.Vurgun 1.Bölüm (Fox Tv)……………………………………….5,17

15.Kalk Gidelim 58.Bölüm (TRT1)………………………………5,04

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’de; Total grubunun 5 dizisi yer alıyor. Bu beş dizinin biri AB diğerleri TOTAL Grubundan.

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL (TRT1) :

TRT 1’in uzun süredir devam eden dizisi “Diriliş Ertuğrul” un geçen Çarşamba akşamı 135.bölümü ekranlara geldi. AB grubunda şimdiye kadar aldığı puanlardan çok yüksek 17,77 reyting puanı ile 1.sırasında yer aldı.

Dragos’un Ertuğrul Bey’i öldürmek için kurduğu tuzak Moğolların geldiğini öğrenmesi üzerine yine kendisi tarafından bozulmuştu. Ertuğrul Bey’i hedef alan bir oka kalkan olup onun canını kurtarmıştı. Herkes Zangoç’un kendini feda ettiğini düşünerek ona minnet duyarken Ertuğrul Bey bu durumdan şüphelenmişti. Peki, Ertuğrul Bey’in bu kuşkuları onu Zangoç’un gerçek kimliğine götürecek mi? Moğolların gelmesiyle plan değiştiren Dragos’un yeni hedefi ne olacak?

Ertuğrul Bey’in elinde olan sandığın ve vergi altınlarının peşinde olan Moğollar, en zalim komutanlarından biri olan Alıncak’ı vazifelendirmişti. Ani bir baskınla Kayı obasına gelen Alıncak Ertuğrul Bey’in otağını ele geçirip esir almış, Osman’ı alıkoyarak bilinmeyen bir yere göndermişti. Acaba Ertuğrul Bey, onları Alıncak’ın elinden kurtarabilecek mi? Moğolların gelmesi Umuroğullarının yaşamında ne gibi değişikliklere sebep olacak? Alıncak tarafından Söğüt’ün yeni uç beyi ilan edilen Beybolat Bey’e karşı Ertuğrul Bey nasıl tavır alacak?  Obanın hatunlar sorumlusu olan Sırma, kayı hatunlarına nasıl davranacak?

2. BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA :

Atv’nin çok sevilen dizisi “Bir Zamanlar Çukurova” Haftanın dizilerinde geçen hafta olduğu gibi yine 2.sırada yer alıyor. Total reyting puanı 14,73 ile iddiasını devam ettiriyor.

Demir Yaman tutuklanıyor!

Çukurova’da tüm oyunlar ortaya mı çıkıyor? Fekeli ve Demir’in Yamanlar konağındaki karşılaşması tüm kirli çamaşırları ortaya dökecek olayları başlatıyor! Jandarma, Demir’i tutuklamaya gelince, tüm sorular tekrar ortaya çıkıyor! Hünkar, ilk kez oğluna şüphe ile bakmaya başlıyor. Gaffur, Demir ile yaptığı işbirliğini Hünkar’a itiraf edebilecek mi? Hünkar, oğlunun karıştığı diğer olayları öğrenecek mi? Fekeli’nin masum olabileceği şüphesi iyice içini kemiren Hünkar, bir kez daha 20 yıllık sırrın kalan tek şahidi Ali Rıza’nın peşine düşecektir! Züleyha tam vazgeçtim derken, içini dağlayan kıskançlık ateşi ile yine karışır! Dertleşmek için Sabahttin’e gider ama işler karışır! Evde oğlu hastalanır ve bu bir dizi karışıklığa daha yol açar! Yılmaz ve Şermin arasındaki alışveriş nelere mal olacak? Züleyha, bir kez daha kaçmayı mı deneyecek?

C

Hünkar ve Fekeli 20 yıllık hesaplarını ortaya dökebilecek mi? Demir, masum mu yoksa tutuklanacak mı? Çukurova’da deyim yerindeyse kuşaklardır hüküm süren Yamanlar’ın sonu mu geliyor?

3.KADIN (FOX TV) :

Fox Tv’nin ödüllü dizisi “Kadın” bütün hızı ile devam ediyor. Salı gecelerinin sevilen dizisi olarak yayınına devam ediyor. “Kadın” 49.bölümü ile ekranlara geldi. Total grubunda aldığı 12,49 puanla 3.sıradaki yerini koruyor. Dikkat ettiyseniz her hafta birbirine çok yakın puan alıyor. Bu demek ki, her hafta kemikleşmiş bir seyirci grubu var.

C

Sarp’ın Bahar’ı ve çocukları götürdüğü villada, Pırıl ile çocukları ile beraber yaşamları sürüyor. Burada önemli bir gelişme yaşandı. Bu gelişme, belki de dizinin en can alıcı noktasıydı. Bahar, annesi ile görüşmek için annesi ile komşusunun çalıştığı iş yerini arıyor. Telefonu iş yeri sahibi telefonu açıyor. Telefon ile yaptığı görüşme sonrası Bahar, Yeliz’in öldüğünü öğreniyor ve hüngür hüngür ağlıyor. Odanın içinde bulunan çocuklarını dışarı çıkarıp kendisi içeride kalarak kapıyı kilitliyor ve haykıra haykıra ağlıyor.

4.ARKA SOKAKLAR (KANAL D) : Uzun soluklu sezon dizisi olan Arka Sokaklar 13.sezonunda. Geçen hafta 505.bölümü ekranlara geldi. Önceki hafta 5.sırada idi. Geçen hafta bir basamak yükselerek 4.sıraya yükseldi.

15 Şubat 2018 Cuma günü yayınlanan Arka Sokaklar’ın 505. yeni bölümünde Hüsnü ve ekip, kaçırılan Zeliş’i bulmaya çalışıyorlar!

Zeliş, namus için karısını bıçaklayan bir adamın haberini yapar. Kadın, haklı olduğu halde adam kıskançlıktan intikam almak için eşini bıçaklar. Kadın hayatta kalır ve adam da dava süresince tutuksuz yargılanmaya başlar. Zeliş, mahkemenin verdiği kararı haksız bulur ve kadın örgütleri ile hareket ederek adamın tutuklu yargılanmasını sağlamaya çalışır. Gözü dönen adam kız kardeşini de kullanarak Zeliş’i yakalar. Onu öldüresiye döverek ormanlık alana atar.

5. SEN ANLAT KARADENİZ (ATV) :

Geçen hafta 4 sırada idi, bu hafta bir basamak gerileyerek 5.sıraya düştüğünü görüyoruz. “Sen Anlat Karadeniz” 5.sırada ve 9,65 reyting puanı ile 5.sırada yer alıyor.
H

Senden kaçan birini bulmak zordur…”

Sokak serserileri tarafından kaçırılan Nefes adamları alt etmeyi başarırken, Tahir peşindeki polislerle yüz yüze gelmiştir. Vedat uyanıp Nefes’in kaçtığını öğrenince serumları söker atar. Nefes’in peşinden gidecek gücü olmayan Vedat, Fikret’i ikna etmek için bu defa acımasız bir yöntem deneyecektir. Tahir, Yiğit’in bıraktığı izlerin peşinde onlara adım adım yaklaşırken, Nefes oğlunun kucağına yığılır. Yiğit annesini kaybetme korkusuyla karşı karşıya gelmiştir.

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: Atv 3 dizi, TRT1 ve Fox Tv 2 dizi. Kanal D, Show ve Star Tv. birer dizi yer aldı.

AB’de ; TRT1, 3 dizi. Atv ve Fox Tv. 2 dizi. Show Tv, Kanal D ve Star Tv. birer dizi yer aldı.

Bu hafta Total’de TRT1 2 dizi. AB’de 3 dizi ve Atv, Total’de 3 dizi ve AB grubunda 2 dizi ile yine berabere kaldılar. Atv Total’de 3 dizi, AB’de 2 dizi ile haftanın kanalı oldu.

Geçen hafta ilk bölümü ile ekranlara gelen Vurgun iyi bir başlangıç yapmıştı ama bu hafta beklediğim performansı gösteremedi.
Başrollerini Erkan Petekkaya ve Deniz Çakır birlikte oynuyorlar.

Yeni dizi Barış Arduç ve Burcu Biricik’in dizisi “Kuzgun” da beklediğim başarıyı elde edemedi. İlerleyen bölümlerde neler yapabileceklerini hep birlikte göreceğiz.

Keyifli seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çağatay Ulusoy’un Dizisi Hakan: Muhafız 60.Gününde..

Çağatay Ulusoy’un Netflix platformunda yayınlanan The Protectör Türkçe adı ile (Hakan: Muhafız) dizisi bugün yayında 60.gününde… Netflix’in 190’dan fazla ülkede yayınlanan ve 139 milyon üyesinden seyredenlerden tam not almış. 10 milyon’un çok üstünde izleyici tarafından izlenmiştir.

7 Mart 2018 tarihinde ilk 10 bölümünün çekimlerine başlanan dizinin yaz ortasında bölümler tamamlandı. Arkasından Temmuz-Ağustos aylarında 2.sezon (11-20.bölümler) çekimleri başladı ve tamamlandı.

5 Aralık 2018 günü İstanbul Emirgan’da ki Sakıp Sabancı Müzesi içinde yer alan The Seed konser salonunda gala geçesi yapıldı ve oyuncular, basın mensupları ve ünlüler birlikte 1.bölümü seyrettiler. Sonra da, dizinin 14 Aralık 2018 tarihinde ilk 10 bölümün tamamı yayınlandı. Netflix yetkilileri ilk başlarda, Hakan: Muhafız dizisinin ne olacağını görmeden Türkiye’de yeni bir işe başlamayacaklarını açıklamıştı ama, öyle olmadı 1.sezon ilk on bölümün yayınlanması ile gelen tepkiler çok olumlu olunca 2.sezon (11-20) bölümlerin onayını verdi. Çok geçmeden 3. ve 4.sezon çekimlerine onay verildi. Şu sıralarda 3-4 sezon hazırlık aşamasında, 03 Medya tarafından önümüzdeki Mayıs ayında çekimlere başlanacağı söyleniyor.

Hakan: Muhafız dizisinin bütün Dünya ülkelerinde olumlu tepkiler hızla geliyor. ABD’nin listelerinde Hakan ilk on arasında yer alıyormuş. En popüler bilim kurgu dizileri arasına girmiş. Basında geniş yer alan haberlere göre; Türkiye’nin ilk Netflix dizisi Hakan: Muhafız Netflix Avrupa’nın en çok izlenen 3.dizisi olmuş. İsrail ve Brezilya ‘da ise trend diziler listesinde 1 numaraya yükselmiş.

Netflix Top 10’da ‘The Protector’, and ‘Sacred’ to Money Heist’ ilk üç sırayı paylaştıkları görülüyor. Diğer taraftan Netflix’in ilk Türk dizisi “Hakan: Muhafız” dizisinin başarısı New York Times’e haber olmuş.

İlk 10 bölümü peş peşe bir sinema filmi izler gibi seyreden izleyiciler şimdiden 2.sezon (11-20) bölümleri sabırsızla bekler olmuşlar. En erken önümüzdeki yaz aylarında bu bölümler yayına girecektir. Sonra da gelsin, üçüncü ve dördüncü sezon bölümleri… Bu gidişe göre The Protectör (Hakan: Muhafız) Netflix’in iddialı dizisi olacak belki de.. Sonra da sezon sezon yeni bölümler arka arkaya gelecektir.

Çağatay Ulusoy artık bir Dünya Sanatçısı… Hakan: Muhafız da Netflix’in gözde dizilerinden biri oldu. 2 ay geçti, izleyenlerin sayısı 10 milyonu geçti, aylar geçtikçe Çağatay Ulusoy’un ünü yayılıyor. Hakan: Muhafız tüm Netflix üyelerince seyredilmek istenen bir dizi olacaktır.

İzleyicin bol, yolun açık olsun Hakan: Muhafız…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Çarpışma; Kadir’in Sevgiler Gününde Sürprizi kime?

Kadir bir demet güzel çiçekle gelir… Zeynep bu sürprizin kime olduğunu sorar? Size göre bu güzel çiçekler Zeynep’e mi?

Bu akşam Çarpışma’nın 10.Bölümü ekranlara geliyor!
Veli’nin gizlendiği mekanına gelen ve çok öfkeli olduğu görülen Adem’in, Veli’ye silah çektiği sahnede, korumaların da Adem’e silahlarını doğrultmasıyla tansiyon artıyor. Adem’in başına silah dayadığı Veli’ye “Artık senden de nefret ediyorum!” sözleri ise “Adem, Veli’yi öldürecek mi?” sorusunu akıllara getiriyor.

Adem’in Öfkesi

Veli’nin emri ile sevdiği kadını, Meltem’i öldüren Adem, Veli’ye çok öfkelidir ve her an patlayabilecek bir bomba kadar tehlikelidir. Kadir ve Kerem, yaralanan Meral’i hızla hastaneye yetiştirir. Meral’in ciddi bir yarası yoktur ve kısa sürede taburcu olur. Veli’nin emniyette ikinci bir muhbiri olduğunu anlayan Kadir, Haydar’dan diğer haini bulmak için izin ve yardım ister. Veli, Cansız’dan, ona parasını teslim etmezse infaz edileceğine dair çok ciddi bir mesaj alır. İyice köşeye sıkışmıştır. Parayı bulmak için çok tehlikeli bir plan yapar ve Yakup ile Cemil’i de maşa olarak kullanır. Veli, Zeynep’e telefonla ulaşır ve ona Kadir hakkında, Kadir’in dahi bilmediği çok büyük bir bilgi verir. Devamını anlatmak için de Aylin’i de alıp, yanına gelmesini ister. Kerem ile Cemre’nin ilişkileri hız kazanır. Ama önlerinde, biri büyük biri küçük, iki engel vardır: Selim ve Meral. Kadir de Zeynep’i kıskanmaya başlamıştır. Kadir’in bu halleri Zeynep’in içten içe hoşuna gider. Adalı’nın otomobili, kendisinin de içinde olduğu sırada, tanımadığı kişilerce kurşun yağmuruna tutulur. Bir yandan emniyetteki ikinci muhbirin, diğer yandan da köstebeğin üzerinden Veli’nin peşinde olan Adalı’nın şimdi, hiç tanımadığı yeni ve çok tehlikeli bir düşmanı daha vardır.

Bu akşam heyecan dolu 10.bölümü izlemek için Show Tv ekran başındayız!

Çarpışma 10.bölüm 2.fragmanı ekranlara geldi…

Keyifli seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Çağatay Ulusoy’un Netflix dizisi “Hakan: Muhafız” İstanbul’a Turist Çekiyor!

Milliyet yazarlarından Sina Koloğlu Cadde’deki köşe yazısında; “Muhafız’ı izleyen İstanbul’a gelmek istiyor” başlıklı yazısında, benim 17 Aralık 2018 Tarihinde yayınladığım Tweet ile bu konuyu ele almıştım. Çağatay Ulusoy’un Muhafız dizisi ile dünya ülkelerinde İstanbul öne çıkmaya başladığını yazmıştım.

Aynı konuda şimdi Koloğlu bu günkü köşe yazısında ele almış ve özetle şöyle anlatıyor;

‘Dizi, turizmi arttıracak’

Türkiye, Orta Doğu ve Afrika iletişim sorumlusu Artanç Savaş, Netflix’e olan ilginin giderek arttığını söylüyor. Hem açık hem internet ortamında izlenen dizilerin hem de yerli filmlerin bu platformda giderek sayılarının artması, ABD ve batılı izleyicinin de ilgisini çekiyor. Özellikle ‘Hakan: Muhafız’dan sonra yabancı tur operatörlerinden Netflix’e, ‘İstanbul’a turistik seyahat ortaklığı’ teklifleri bile gelmiş. Bu Netflix için az rastlanan bir olay. Şu sıralar revaçta olan ülke İspanya ve arkasından Türkiye geliyor.


Türkiye, MENA Bölgesi’nde tartışmasız platformun çok önem verdiği ülke. Hem izleyici hem de üretim açısından. Türk dizilerinin özellikle Orta Doğu ve Latin Amerika’daki olağanüstü başarısı Netflix’in de gözünden kaçmıyor. Netflix için İspanya kadar önemli bir üretici ülke olmaya aday, Türkiye…

İŞTE O TWEET :

Abdurrahman Balcılar‏ @abbalcilar17 Ara 2018Daha fazla

Çağatay Ulusoy’un Muhafız dizisini başarısız bulanlar olabilir. En azından o Dünya sanatçısı oldu ve İstanbul’u tarihi mekanları, şahane boğaz manzaraları ile Ülkemizi tanıttı. Turizm Bakanlığı Çağatay Ulusoy’a ve bu diziye ödül vermesi gerekir! @cagatayulusoyy @enginaykanat

Netflix Hakan: Muhafız dizisinden sonra, Beren Saat’in başrolü oynayacağı Göbeklitepe’yle ilgili fantastik tarihi dizi ve Tuba Büyüküstün’ün ‘Ottoman Rising’ dizisi gelecektir.

Dizi sektörü Turizm sektörüne katkıda bulunacaktır. Netflix 190 ülkede, 130 bin üyesi düşünülürse küçümsenmeyecek bir potansiyel var.

Çağatay Ulusoy’un “Hakan: Muhafız” ilk bir ayında 10 milyon izleyiciyi geçmiştir.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Bir Aşk İki Hayat Filminin Gala Gecesi Yapıldı!

14 Şubat Sevgililer günü öncesi dün akşam yılın aşk filmi “Bir Aşk İki Hayat” gala gecesi yapıldı. Özel gösterime ünlüler akın etti.

15 Şubat’ta vizyona girecek olan Engin Akyürek ve Bergüzar Korel’i ilk kez bir araya getiren yılın aşk filmi ‘Bir Aşk İki Hayat’a ekibin yakın dostlarının katıldığı bir gösterim gerçekleşti. Geceye ünlü isimlerin yoğun ilgisi oldu. 

Ay Yapım ve Medyapım ortak yapımı yılın aşk filmi ‘Bir Aşk İki Hayat’ bu Cuma vizyona giriyor. Dün gece filmin oyuncuları Soho House’da arkadaşlarıyla bir araya gelerek özel bir gösterim gerçekleştirdi.

Geceye Halit Ergenç, Serenay Sarıkaya, Aras Bulut İynemli, Mert ve İdil Fırat, Gökçe Bahadır, Dilan Çiçek Deniz, Ercan Kesal, Perihan Savaş, Şevval Sam, Rıza Kocaoğlu, Selin Şekerci, Mustafa Uğurlu, Şenay Gürler, Rojda Demirer, Erkan Avcı, Merve Çağıran, Melisa Aslı Pamuk, Alperen Duymaz, Hakan Kurtaş, Erkan Can, Esra Erol, Bestemsu Özdemir, Özgür Çevik, Alper Saldıran, İsmail Demirci, Ferhan Şensoy, Bige Önal, Esra Ruşan ve Sahra Şaş gibi birçok ünlü isim katıldı.

Filmden önce basının sorularını yanıtlayan oyuncular, sinemaseverleri sıcak bir aşk hikayesinin beklediğini söylediler. Başrol oyuncuları Engin Akyürek ve Bergüzar Korel filmin, izleyenlerin kendi hayatlarındaki seçimleri de sorgulatacağını ve herkesin kendi hayatından küçük bir yansımayı göreceğini eklediler. 

Senaryosunu Burcu Görgün Toptaş ve Özlem Yılmaz’ın kaleme aldığı, Ali Bilgin’in yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Engin Akyürek ve Bergüzar Korel dışında İpek Bilgin, Merve Dizdar, Osman Sonant ve Serhat Parıl gibi önemli isimler yer alıyor.

Yılın aşk filmi ‘Bir Aşk İki Hayat’ 15 Şubat’ta vizyonda! 

‘Bir Aşk İki Hayat’ Film Ekibi Toplu Kare İsim Kredisi (soldan sağa): 

Merve Dizdar, Fatih Aksoy, Özlem Yılmaz, Burcu Görgün Toptaş, Bergüzar Korel, Engin Akyürek, Pelin Diştaş, Kerem Çatay, Ali Bilgin

Bergüzer Korel’in eşi Halit Ergenç

Serenay Sarıkaya da ilginç kıyafeti ile gösterime katılanlar arasındaydı.

Çukur’un başrol oyuncusu Yamaç Karakteri Aras Bulut İynemli ve Dilan Çiçek Deniz de geceye katılanlar arasındaydı.

Bergüzel Korel ve Engin Akyürek gişesi bol olsun. Başarılar dilerim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Şahsi Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Kayak haber ve görseller Basın İletişim: İletişim Deposu Zümrüt Burul – İrem Tümer

Geçen Haftanın (04 – 10 Şubat 2019) En Çok İzlenen Dizileri!

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 04 – 10 Şubat 2019 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 27 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur (Show), Söz (Star), Yasak Elma (Fox), Vuslat (TRT1), Kadın (Fox), Halka (TRT1), Muhteşem İkili (Kanal D9, Diriliş Ertuğrul (TRT1), Sen Anlat Karadeniz (Atv), Çocuklar Duymasın (Kanal D), Vurgun (Fox Tv), Bizim Hikaye (Fox), Avlu (Star), Bir Zamanlar Çukurova (Atv), Çarpışma (ShowTv), Tek Yürek (TRT1), Arka Sokaklar (Kanal D), Gülperi (Show Tv), Kızım (Tv8), İstanbullu Gelin (Star), Payitaht Abdülhamid (TRT1), Erkenci Kuş (Star Tv), İkizler Memo-Can (Kanal D), Kalk Gidelim (TRT1), Elimi Bırakma (TRT), Savaşçı (Fox Tv) ve Kardeş Çocukları (Star Tv) dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

Total’in ilk sırasında bu hafta ; TRT1’in rekortmen dizisi Diriliş Ertuğrul geçen hafta olduğu gibi bu hafta da Total’de aldığı 14,95 puan ile birinci sırada yer alıyor.  Total’in 10.sırasında Fox Tv’in “Savaşçı” dizisi 7,21 puan ile yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında;  Total’de TRT1’in Diriliş Ertuğrul dizisi, AB’nin ilk sırasında 15,95 puanla yer alıyor. AB’nin 10.sırasında Fox Tv’in “Yasak Elma” AB’de aldığı 6,09 puan ile yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Artık, Haftanın dizileri sıralamasında bir yenilik yaparak, Hem Total’de hem de AB grubunda 5 puanın üstünde reyting alanları sıralamada yer veriyorum.

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 Girenler ve 5 puanın üzerinde reyting alanlar :

1.Diriliş Ertuğrul 134.Bölüm (TRT1)……………………..14,95

2.Bir Zamanlar Çukurova 19.Bölüm (Atv)…………….14,85

3.Kadın 48.Bölüm (Fox Tv)………………………………….12,76

4.Sen Anlat Karadeniz 39.Bölüm (Atv)………………….10,15

5.Arka Sokaklar 504.Bölüm (Kanal D)…………………..10,15

6.Söz 68.Bölüm (Star Tv)……………………………………….9,69

7.Çukur 51.Bölüm (Show Tv)…………………………………9,13

8.Kardeş Çocukları 3.Bölüm (TRT1)…………………………..7,72

9.Gülperi 19.Bölüm (Show Tv)……………………………..6,96

10.Savaşçı 62.Bölüm (Fox Tv)………………………………7,21

_____________________________________________

11.Yasak Elma 31.Bölüm (Fox Tv)………………………….6,28

12.Avlu – 29.Bölüm (Star Tv)…………………………………5,82

13.Kızım 18.Bölüm (Tv8)……………………………………….5,79

14.Erkenci Kuş 29.Bölüm (Star Tv)…………………………….5,73

15.Bizim Hikaye 56.Bölüm (Fox Tv)……………………….5,68

16.İkizler Memo-Can 13.Bölüm (TV8)……………………..5,20

17.Payitaht Abdülhamid 73.Bölüm (TRT1)………………..5,58

AB’de ilk 10 ve 5 Puanın üzerinde reyting alanlar:

1.Diriliş Ertuğrul 134.Bölüm (TRT1)………………………15,95

2.Bir Zamanlar Çukurova 19.Bölüm (Atv)………………13,33

3.Kadın 48.Bölüm (Fox Tv)……………………………………12,39

4.İstanbullu Gelin 71.Bölüm (Star Tv)…………………….8,60

5.Çukur 51.Bölüm (Show Tv)…………………………………8,46

6.Kardeş Çocukları 3.Bölüm (TRT1)………………………….7,62

7-Payitaht Abdülhamid 73.Bölüm (TRT1)………………7,25

8.Söz 68.Bölüm (Star Tv)……………………………………..6,44

9.Vurgun 1.Bölüm (Fox Tv)………………………………………6,19

10.Yasak Elma 31.Bölüm (Fox Tv)………………………..6,09

___________________________________________

11.Çarpışma 9.Bölüm (Show Tv)…………………………6,03

12.Kızım 8.Bölüm (Tv 8)………………………………………….5,63

13.Arka Sokaklar 505.Bölüm (Kanal D)………………5,38

14.Erkenci Kuş 29.Bölüm (Star Tv)………………………..5,35

15.Kalk Gidelim 57.Bölüm (TRT1)…………………………5,26

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

Bu hafta ilk 5’de; Total grubunun 5 dizisi yer alıyor. Bu beş dizinin biri AB diğerleri TOTAL Grubundan.

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL (TRT1) :

TRT 1’in uzun süredir devam eden dizisi “Diriliş Ertuğrul” un geçtiğimiz Çarşamba akşamı 134.bölümü ekranlara geldi. AB grubunda aldığı 15,95 reyting puanı ile 1.sırasında yer alıyor.

C

Dragos’un kilisenin önünde Ertuğrul’u öldürmek için hazırladığı oyunda bir anda şartlar değişmiş ve Zangoç canı pahasına Ertuğrul’u korumak durumunda kalmıştı. Yaşanan çatışmada Abdurrahman ağır yaralanmış Ertuğrul’un kollarında yaşam mücadelesi veriyordu. Acaba Abdurrahman yaşayacak mı?

Bir yanda Dragos bir yanda Beybolat’la uğraşmak durumunda kalan Ertuğrul Bey’in yürüttüğü gizli faaliyetler Moğolların dikkatinden kaçmamıştı.

2. BİR ZAMANLAR ÇUKUROVA :

Atv’nin sevilen dizisi “Bir Zamanlar Çukurova” Haftanın dizilerinde geçen hafta olduğu gibi yine 2.sırada yer aldı. Total reyting puanı 14,85.

“Züleyha’nın Gözlerindeki kıskançlığı hep birlikte gördük!”

Çukurova’da Yılmaz’ın doktor ile birlikte olması, Züleyha’nın gözünden kaçmamıştır. Züleyha’dan duyan Demir Yaman kime silah çekecek? Yılmaz’la Müjgan’ın yakınlaşması en çok Züleyha’nın canını yakar. “Acımın bütün çığlıklarını kalbimde sakladım ben” diyen Fekeli yıllardır kapalı kapılar ardında kalan gerçeği ortaya çıkarmak için harekete geçiyor. Şermin konağını Demir’e satamaz, ama Yılmaz ile anlaşırlar. Yılmaz’ın Demir ile komşu olursa neler olacak? Züleyha, Gülten’i işten kovar.

3.KADIN (FOX TV) :

Fox Tv’nin ödüllü dizisi “Kadın” bütün hızı ile devam ediyor. Salı gecelerinin sevilen dizisi “Kadın” 48.bölümü ile ekranlara geldi. Total grubunda aldığı 12,76 puanla 3.sıradaki yerini korudu.

Bahar’ın tek arama hakkını Arif’ten yana kullandığını öğrenen Sarp kıskançlıktan deliye döner. Arif’in kim olduğunu ve neden Bahar’ın onu aradığını merak ederken, aynı zamanda çocukların da neden Arif’i bu kadar sevdiklerini anlamaya çalışır. Sarp’ın sorularından ve sorgulamalarından sıkılan Bahar ise ona çok büyük bir tepki verir. Pırıl ile ilgili hiçbir soru sormadığını ona hatırlatarak, Arif hakkında da soru istemediğini açıkça belirtir. Sarp’a kaçırma haberini verenin Şirin olduğunu düşünürken şok bir bilgiyle Suat’ın bütün tavrı değişecektir. Pırıl ise Bahar’ın daha önce onu gördüğünü ve her şeyden haberdar olduğunu öğrenince büyük bir paniğe kapılır. Ama hiç beklemediği bir tepki ile karşılaşacaktır. Bahar her geçen gün Yeliz’in ölüm haberine bir adım daha yaklaşırken, Doruk ve Nisan’ı ise büyük bir tehlike beklemektedir.

4. SEN ANLAT KARADENİZ (ATV) :

Geçen haftaki yerini korudu. “Sen Anlat Karadeniz” 4.sırada ve 10,15 reyting puanı ile yine 4.sırada yer alıyor.

Tahir Vedat’ı vurur ve tutuklanır. Vedat ölümle pençeleşirken, Tahir geride bıraktıklarını düşünmektedir. Şimdi sevdalarına sahip çıkma sırası Nefes’tedir. Vedat’tan kurtulamayacağını anlayan Nefes, ailesi için kendini feda eder ve kayıplara karışır. Nefes ve Yiğit artık dış dünyanın tehlikeleriyle karşı karşıyadır. Nefes’in mektubunu alan Tahir hapishaneye nakledilirken kaçmayı başarır. Şimdi bir de kanun kaçağı olan Tahir, oğlunu ve sevdasını bulmadan dönmemeye kararlıdır.

5.ARKA SOKAKLAR (KANAL D) : Kanal D’nin uzatmalı dizisi “Arka Sokaklar” heyecanlı bir bölümü ile ekranlardaydı. 10,15 total reyting puanı ile beşinci bölümde haftanın dizileri arasında yine yer aldı.

Hüsnü, iki ailenin tatsız karşılaşmasını güzel bir yemekle artıya çevirmeye çalışır. Meryem ile ciddi ciddi evlenmeyi düşünen Hüsnü yemekte, kendisinden çok hoşlanmayan müstakbel kaynanası Meziyet Hanımın gözüne girmeye çalıştığı sırada olanlar olur. Hüsnü, Kayınbabası ile torun konuşmasına girdiği sırada Meziyet Hanımın laf atmalarına maruz kalır. Yaşıyla alakalı söylediği sözler Zeliş’in gücüne gider ve babasını korumaya başlar. Zeliş ve Meziyet tartışmasına Nazike de dahil olur. Hüsnü ve Meryem iki tarafı da sakinleştirmeye çalıştığı sırada Meziyet Hanım elindeki su bardağını Zeliş’e fırlatır. Bardak Meryem’in kafasına isabet eder. Hemen hastaneye kaldırılan Meryem yaşadıklarını şokunu atlatamaz. Hüsnü ve Meryem ailenin yarattığı bu sıkıntılı durumdan kurtulmak için hastaneden kaçarlar. Meziyet Hanım, ertesi gün yanında polislerle Çoban Ailesinin kapısına gelir ve kızının kaçırdığını iddia ederek aileyi suçlar. Nazike ve Meziyet saç saça, baş başa kavgaya tutuşurlar…

KANALLARA GÖRE SIRALAMA:

Total Grubunda: TRT1, Atv, Fox ve Show Tv 2’er dizi. Kanal D ve Star Tv’den birer dizi yer aldı.

AB’de ; TRT1 ve Fox Tv 3 dizi. Star Tv iki dizi, Atv ve Show Tv’den birer dizi yer aldı.

Bu hafta TRT1 ve Atv, AB grubunda 3 dizi ve Total grubunda 2 dizi ile berabere kaldılar. Geçen haftanın kanalı TRT1 olması nedeni ile bu hafta da TRT1 haftanın kanalı oldu.

Geçen hafta ilk bölümü ile ekranlara gelen Vurgun iyi bir başlangıç yaptı. Başrollerini Erkan Petekkaya ve Deniz Çakır birlikte oynuyorlar. Ancak Çarşamba gecesi Diriliş Ertuğrul ve Sen Anlat Karadeniz gibi güçlü diziler arasında yer bulacak gibi duruyor.

Keyifli seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter : abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.