Aylık arşivler: Aralık 2015

Çağatay Ulusoy yeni dizisi Eylül 2016’a kaldı; 6 Ay Amerika’da!

CXjePQlWsAArF3s

Çağatay Ulusoy, sinema filmi DELİBAL’ın gala gecelerinde koşuşturmaktan yorgun düştü. Ama bu yorgunluğunu tek dindiren şey, sevenlerinin kendisini gösterdikleri olağanüstü ilgi oldu.

Önce 20 Aralık’ta Zorlu Gösteri Merkezinde, sonra Antalya’ya uçtu ve Antalya gala gecesini yaptı. Daha sonra karayolu ile Eskişehir’e gitti, Özdilek Alışveriş Merkezi’nde sevenleri ile gala gecesinde birlikte oldu. Sıra yurt dışına gelmişti. Partneri Leyla Lydia Tuğutlu ve Yönetmen Ali Bilgin ile Almanya’da önce Sututtgrat’ta gala yaptı, sonra da Berlin’e geçtiler, olağan üstü bir ilgi ile karşılandı. Sevgi seli altında ezilme tehlikesi geçirdi, sevenleri neredeyse onu parçalayacaklardı. Bu ilgi karşısında Çağatay’ın gözleri dolduğunu gördük. Yeni yılı Almanya’da geçirecek daha, sonra 4 Ocak İzmir, 7 Ocak’ta Azerbaycan Bakü gala gecesine katılacak.

Ocak ayında Türkiye’de işi bitince tekrar Amerika’ya Los Angeles’e gidecekmiş. Bu da demek ki, Çağatay’ın yeni dizisi Eylül 2016 yeni sezona başlayacak. Sevenleri onu 8 ay göremeyecek. Yeni oynayacağı dizi de Eylül 2016 yeni sezona kaldı.

gq dergi

Ulusoy GQ Türkiye Ocak sayısında Burak Kuru ile yaptığı röportaj arasında şöyle diyor: Her şeyin başı kariyer olduğunu söyleyen Çağatay, eleştirilere açık olduğunu, yeni bir sayfa açmış hayatında artık ve hiçbir şeyin tadını kaçırmasını istemiyor. Amerikan rüyasını yaşamayı hedefliyor: “Amerika planım çok uzun zamandır var. Dört-beş sene önce bir boşluk bulsam da gitsem, dili geliştirsem diye düşünüyordum. Çünkü yaşamak lazım orada. 2,5 aydır oradayım.Daha yeni yeni alıştım yaşamaya, kültürüne: yeni yeni çevre edindim. Profesyonel eğitim alıp aktörleri hazırlayan kurslara gidiyorum. Bu sene ev alacağım. Uzak gelecek planı olarak, bir ayağım orada olmasını istiyorum. İş yapmaya buraya geleceğim, yaşamak için oraya döneceğim.” diye anlatıyor.

senem aydın

Çağatay Ulusoy, 30 Aralık Çarşamba günü Milliyet – Cadde ekinde Senem Aydın’a Eskişehir galası arasında verdiği röportajda: “Yeni dizi başlayana kadar Amerika’dayım” Demiş.

Senem Aydın : Bundan sonra neler yapacaksınız?

Çağatay Ulusoy : Üç aydır Amerika’daydım, galalar için döndüm. Yeni dizi başlayana kadar orada kalmayı düşünüyorum. Hem oyunculuk ve dil eğitimi hem de biraz kafamı rahatlatmak adına gittim.

Senem Aydın : Amerika’da geçirdiğiniz süreç ne kattı?

Çağatay Ulusoy : Uzun zamandır ilk defa kendimle bu kadar baş başa kaldım. Medcezir’den hemen sonra sinema filmini yaptık. Hiç tatil yapmamıştım. Uzaklaşmak iyi geldi.

 

COpQ0QkWcAAZP90

Çağatay Ulusoy Los Angeles’ten bir arkadaşına attığı mesajda: “Gelmek için gün sayıyorum.” yazmış.

Oradaki arkadaşı da neler anlatıyor bizlere:

CWprAyoWUAEoGyz

6

Artık Çağatay Ulusoy kafaya koymuş, iş için Türkiye’de… Tatil ve yaşamak için Amerika’da (Los Angeles – Santa Monica). Santa Monica, Okyanus kenarında bir sahil kasabası.

DELİBAL 4

Çağatay Ulusoy, son oynadığı sinema filmi Delibal ile yeri-göğü salladı. Hem oyunculuğu ve yürekten söylediği ‘Mutlu Sonsuz’ parçası ile geleceğin starı olduğunu ilan etti.

Ne yapsa yeri ve hakkıdır. Nerede yaşamak isterse…  İstanbul veya Los Angeles (Santa Monica) .

Karar kendisinin… Unutma ki, binlerce sevenin Türkiye’de… Senden beklentileri daha çok var. Senin de vereceklerin…

Koş Çağatay koş, sadece Pasifik Okyanus sahillerinde değil. Cennet vatanımızın sahillerini de unutma…

Netice olarak, Çağatay Ulusoy’un Ay Yapım ile dizi anlaşması yapıldı. Ocak ayında yayınlanacağı düşünülürken, Delibal film gala geceleri nedeniyle, durum Eylül 2016 yeni sezona kaldığını gösteriyor. Ulusoy’un konuşmalarından onu anlıyoruz. Net bir açıklama yok ama, yeni sezonda çok değişik bir dizi ile seyircisinin karşıısnda olacak. Bu romantik komedi de olabilir. Delibal filminin oldukça ses getirmesi, filmde söylediği, Sezen Aksu’nun ‘Mutlu Sonsuz’ şarkısını yorumundan dolayı şarkıcılığı da ön plana çıkti. Ay Yapım’ın YouTube’dan şarkının klibi 2 milyon 325 binin üstünde tıklanmış ve dinlenmiş. Şu günlerde sosyal medyada en popüler oyuncu, daolayısıyla Ay Yapım’ın en gözde oyuncularıdan biri olarak gözüküyor.

Saygılar ve sevgiler

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Kaynak haber ve görseller; GQ Türkiye Dergi röportajı, Milliyet-Cadde gazete röportajı-Çağatay Ulusoy Twitter Sayfası.

 

 

 

Delibal’ın Stuttgart ve Berlin gala gecesi yapıldı, İzdiham yaşandı!

CXiqemRWcAAlW5K

Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu ve yönetmen Ali Bilgin Delibal‘ın Almanya gala gecelerini katılıyorlar. Önceki akşam Stuttgart yoğun ilgi içinde yapıldı. Dün akşam da Berlin gala gecesine katıldılar. Çağatay Ulusoy’a ilgi o kadar yoğundu ki, çığlıklar arasında yürümekte zorluk çekti. Sevgi selinde ezilme tehlikesi geçiren Çağatay’ın göz yaşlarını tutamadığı görüldü. Zaten yapı itibariyle oldukça duygusal olduğunu biliyoruz. Canımsın, iyi varsın diye çığlıklar atılıyordu. Bu olumlu tepkiler karşısında Çağatay’ın duygulanması oldukça normal.

CXf5miWWwAEKpe9

Stuttugart’ta ilgiden son derece memnun olan Ulusoy ve Tuğutlu’ya kara kalem tabloları hediye edildi.

CXigQ7oWAAAeJ8s

Berlin’de Çağatay Ulusoy’a kimi sevenleri resim imzalatmaya çalışırken, kimisi de cep telefonları ile resim almaya çalışıyordu. Çağatay, filmdeki performansı ile bu ilgiyi fazlasıyla hak ediyor.

CXf0QPkWQAIqqFk

Film sonunda sahneye çıkan Leyla Lydia Tuğutlu, seyircilere Almanca olarak hitap etti. Daha sonra mikrofonu alan Çağatay, hepiniz Almanca biliyordunuz de mi?  O zaman ben Türkçe konuşayım. Dedi. Daha sonra selfie çubuğuna takılı cep telefonu ile seyirciler ile birlikte çığlıklar arasında fotoğraf çekti.

CXjDzURWEAABcRa

CXf_LszUsAAutNM

Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu ile Delibal filminde birbirlerine çok güzel yakıştılar. Çok iyi bir ikili oldular. Belki önümüzdeki yıl onları birlikte bir dizide görebiliriz.

CXittLVWcAAUlvV

Çağatay Ulusoy‘a 2016’da başarılar ve sağlıklar diliyorum. 5 yılda çok güzel bir yere geldi. İki süper dizi ve başarılı iki sinema filmi sığdırdı. Yüzü kadar kalbi de çok güzel olana oyuncumuzun, 2016’da bu başarısı ziyadesiyle sürecektir. Delibal mutlaka görülmesi gereken bir film, anlatmakla olmaz. Barış ve Füsun ile o aşkı yaşamak, Delibal zehir olsa da o dadı tatmanız lazım.

Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu 2016’ya bu akşam Almanya’da girecekler. Kanal D Beyaz Show’da onları 23,15’de bant yayını da olsa seyredebilirsiniz.

CXi9KegWcAAx5xE

Herkese, bütün okuyucularıma mutlu yıllar. 2016 sağlıklı ve gönüllerince bir yıl olması dileklerimle…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Berlin Gala gecesinden Görüntüler:

https://www.youtube.com/watch?v=SowGIwJA8Pg&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=DC9WDYXhxwI

 

Not: Görsel ve haberler Çağatay Ulusoy Twitter sayfasından alınmıştır. Bu görüntü ve resimleri yollayan tüm Çağatay Ulusoy fanlarına çok teşekkürler.

Kara Sevda: Kemal Tehlikenin Kıyısında!

Kara Sevda 12.Bölüm 81

Ay Yapım imzalı, Burak Özçivit ve Neslihan Atagül’ün rol aldığı, her Çarşamba milyonları ekran başına toplayan Kara Sevda’nın bu akşam yayınlanacak bölümünde, Nihan’a özgürlüğünü geri vermek için Kemal’in kendini attığı tehlike ekrana gelecek.

 

Kara Sevda’nın yeni bölümünde neler olacak?

 

Nihan’ın “o gece”ye dair sırrını çözebilecek flaşdisklerin Galip’te olduğunu gören Kemal, planlarını değiştirir. Nihan’ı özgürlüğüne kavuşturmak için çok riskli bir yol izlemeye karar verir. Nihan için bütün tehlikeleri göze alır. Nihan ise Kemal’in başının daha fazla belaya girmesini engellemeye kararlıdır. Öte yandan Kemal’in planlarından habersiz, Emir de babasının elindeki flaşdiskleri geri almak için doğru zamanı bekler.

 Kara Sevda 12.Bölüm 84

Nihan ve Önder, Kemal sayesinde Emir’in hayattaki en zayıf noktasını öğrenir. Nihan Emir’e dair soru işaretlerinin peşine düştüğünde karşısına yepyeni bir sonuç çıkar. Zeynep’i Emir’den korumak için harekete geçer.

 Kara Sevda 12.Bölüm 80

Emir’in büyüsüne her geçen gün daha çok kapılan Zeynep, Salih’le ilişkisini bitirir. Aile içinde yeni bir şok yaşanırken, Kemal kardeşinin hayatındaki tehlike sinyallerini hisseder. Tarık, sırf Kemal’i hayatlarından uzak tutabilmek için, Zeynep’in yanında olur. Tarık, kardeşini nasıl bir tehlikeli ittiğinin henüz farkında değildir.

 

İmza yetkisi alındıktan sonra Emir, Kemal’le şirkette ilk kez karşı karşıya geldiğinde, Kemal’le aralarındaki savaşı büyütecek bir restleşme yaşarlar.

 

Kemal, Nihan’ın hayatına mal olan sırrı çözmek için planlarını adım adım uygular. O geceye dair bütün gerçekleri öğrenmesine bir adım kala, Kemal’in Nihan’a olan aşkı en büyük sınavı olarak karşısına çıkacaktır.

 

Hilal Saral’ın yönetmenliğini, Anıl Eke, Özlem Yılmaz ve Burcu Görgün’ün senaristliğini üstlendiği Kara Sevda bu akşam saat 20.00’da Star TV’de ekrana gelecek.

Keyifli Seyirler

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Haber ve görseller Ay Yapım – Perona Sanat Basın Bülteninden alanmıştır.

 

Kara Sevda Yeni Bölüm Tanıtımı: https://www.youtube.com/watch?v=ZOwoJAUE4DA

Kösem Sultan, 31 Aralık yılbaşı akşamı yayınlanmıyor!

muhtesem-yuzyil-kosem-sultan-7-bolumu

Star Tv’nin tarihi dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan, Perşembe akşamı yılbaşı gecesi nedeniyle 8.bölümü yayınlanmıyor. Star Tv. Perşembe akşamı yılbaşı programını yayınlayacak.

Geçen bölümde Yunanlı genç kız Anastasia Tsilimpiou, Kösem’in genç kızlık dönemini oynadı ve rolünü Beren Saat’e devretti. Bu geçiş çok hızlı oldu ama, dizi bu… Hiç olmazsa 6 aylık bir zaman atlaması yapılsaydı, daha uygun olacaktı. Seyirci bu değişikliği beklediği için Allah’tan pek yadırgamadı.

 

muhtesem-yuzyil-kosem-5-bolum

Peki Beren Saat’in performansının sorarsanız? Bana göre ne de olsa deneyimli bir oyuncumuz. Evlilik sonrası setlerden uzak kalsa da, sette hemen ısınmış. İlerleyen bölümlerde ben kendisinden çok daha fazlasını bekliyorum. Daha önce 9.Bölümde diziye girecekti, reytingler kötü gidişi nedeniyle öne çekildi ve 7.bölümde girdi. Saat’in girmesi ile reytinglerde patlama oldu, AB’de birinci sıraya yerleşti.

Total’de Kurtlar Vadisi Pusu ilk sırada yer aldı. AB’de Kurtlar Vadisi 4,76 puan alırken, Beren Saat’li Kösem, 8,18 reyting puanı ile birinci sırada yer aldı.

 

kösem beren saat

Beren Saat diziye girer girmez Sultan Ahmed ile öpüşme sahnesi bölüme damgasını vurdu. Anlayamadığım nokta bir haftada Sultan Ahmed’in sakalları ne çubuk uzadı, sanki 3 haftalık gibi. Ayrıca Kösem Sultan, isyanda vurulmasına rağmen boynundaki Cevşen-i Kebir sayesinde ölümden döndü. Bu olaydan çok etkilenen Kösem, Müslüman olmaya karar verdi. Sarayda birden bire sözü geçen biri oldu, hayranlık kazandı.

muhtesem-yuzyil-kosem-1406251

‘Muhteşem Yüzyıl Kösem’e girişi ile Beren Saat, Twitter’da en çok konuşulan konulardan biri oldu.
Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan’nın 8.bölümü Perşembe akşamı yayınlanmıyor. 7 Ocak 2016 Perşembe akşamı Star Tv’e ekranlarında olacak.
Keyifli seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Delibal’ın Eskişehir galası Çağatay Ulusoy’un katılımıyla yapıldı!

eskisehir2

Ay Yapım imzalı, Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu’nun rol aldığı yılın en güzel aşk filmi ‘Delibal’ İstanbul ve Antalya’nın ardından Eskişehir galasını gerçekleştirdi.

26 Aralık Sabahı İstanbul’dan özel arabaları ile Çağatay Ulusoy, Ali Bilgin ve Engin Aykanat ile birlikte karayolu  ile keyifli bir yolculuk yaparak Eskişehir’e ulaştılar. Leyla Lydia Tuğutlu’nun İstanbul’da dizi çalışmaları olduğu için katılamadı.

Çağatay Ulusoy ve Ali Bilgin’in katılımıyla 26 Aralık Cumartesi günü Eskişehir Özdilek Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşen galaya Eskişehirli hayranlar yoğun ilgi gösterdi.

 eskisehir3

Çağatay Ulusoy ve filmin yönetmeni Ali Bilgin, geçtiğimiz gün Eskişehir’de Delibal‘ın hayranlarıyla bir araya geldi.  Eskişehir Özdilek Alışveriş Merkezi, Cinetime salonlarında gerçekleşen film gösteriminden önce hayranlarının karşısına çıkan Çağatay Ulusoy ve filmin yönetmeni Ali Bilgin, konuklara teşekkürlerini iletti. Heyecanını dile getiren Ulusoy, “Sizinle bir arada olmak çok güzel” dedi.

eskisehir1

Bilgin, Leyla Lydia Tuğutlu‘nun dizi çekimleri nedeniyle aralarında olamadığını belirterek, sevgilerini ilettiğini söyledi. Oyuncuların davetlileri selamlamalarının ardından akşam saat 19.00’da hep birlikte film izlemesine geçildi.

Aynı üniversitede okuyan Barış ve Füsun’un sarsıcı ve ezber bozan büyük aşklarını beyaz perdeye taşıyan Delibal 25 Aralık Cuma günü vizyona girdi.

Delibal’ın şimdi sıra yurt dışı galalarına geldi. 30 Aralık akşamı Almanya’da Berlinde gala gecesi var.

Bana göre gala geceleri Ankara, Bursa, İzmir, Adana ve Diyarbakır gibi büyük şehirlerde de yapılmalıydı.

Ayrıca filmin baş rol oyuncuları Çağatay Ulusoy, Leyla Lydia Tuğutlu ve Yönetmen Ali Bilgin Tv kanallarında canlı yayınlara katılmaları gerekir. Filmin tanıtımı ve gişe yapması için reklam şart.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Haber ve görseller Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteni.

Delibal ile ilgili Ay Yapım’dan Basın Açıklaması!

2delibal

Çağatay Ulusoy‘un baş rolünü Leyda Lydia Tuğutlu‘yla paylaştığı “Delibal” filminin, Hint yapımı “Moonu 3” filmine birebir benzediği iddia edildi.

Delibal’ın ekibi geçen günlerde Gülay Afşar’ın “Gece Gündüz” programına konuk olmuş, yönetmen Ali Bilgin orada ‘Delibal’ın, film ismi vermeden alıntı olduğunu açıklamış ve “Alıntı yaptığımız projeyi yerelleştirip farklı bir lezzet kattık” demişti.

Ben filmi izledim. Hiç de bana Hint filmini anımsatmadı. Zaten Yönetmen Ali Bilgin alıntı olduğunu söylemiş. Senaryo da çok da özgün olarak bize uyarlanmış. Filmin vizyona girmesinden 4 gün sonra bu tür haber yaymalar, pek etik olmasa gerek. Film oldukça başarılı, oyuncuları Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu üstün performansları ile çok da güzel yapım olmuş. Filmin afişi bire bir aynı deniyor.

5680f6faac1fe32bd8c76735

Keşke aynı pozu vermeselermiş. Bizim afişte Çağatay Ulusoy ile Leydia Tuğutlu var. Hintli oyuncular değil.

Meyve veren ağaç taşlanır.

Filmi seyredenlere sormak, yorumları okumak lazım.

Yapımcı Ay Yapım bir basın bülteni yayınladı ve açıklama gereğini duymuştur.

İşte o Basın Bülteni:

“25 Aralık 2015 tarihinde vizyona giren Ay Yapım imzalı sinema filmimiz Delibal, künyesinde de yazdığı üzere uyarlama bir senaryodur ve bu bilgi gala günü yapılan röportajlarda filmimizin yönetmeni tarafından zaten dile getirilmiştir.  Dünyada da birçok örneğinde görüldüğü gibi, orjinal eser ile uyarlama eser arasında benzerlikler olması olağan olmakla birlikte uyarlamanın başarısını sağlayan temel şey katılan özgün yorumlardır.  Bazı mecralarda yayınlanan haberlerin içinde bu bilgiler zaten yer almakta  ancak habere atılan başlıklar bu bilgilerle çelişmekte ve algıyı değiştirmektedir. Okuyucularda yanlış bir intiba uyandırma ihtimali olan bu haberler nedeniyle bu açıklamayı yapma gereğini duyduğumuzu belirtir, saygılarımızı sunarız.”

Ay Yapım

Bizim sinema seyircimiz, bu bir Hint Filmi taklidi diye gitmemezlik yapmaz. İnadına merak edip, Delibal’ı Çağatay Ulusoy’un süper oyunculuğunu görmek isteyecektir.

Delibal için reklam olmuş, reklamın iyisi kötüsü olmaz.

Her şeye rağmen,Gişen bol olsun DELİBAL…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not:Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteni.

Geçen Haftanın (21 – 27 Aralık 2015) en çok izlenen dizileri!

cats 28 aralık

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 21 – 27 Aralık 2015 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Her hafta Diriliş Ertuğrul her iki kategoride birinci olarak rekor kırıyor. Total’de 9,11, AB’de 12,48 puan aldı. AB’de ilk ona giren dizilerde 10.sırada yer alan Aşk Yeniden 5,17 reyting puanı almıştır. Totalde, en düşük de 6,18 ile O Hayat Benim ilk 10’a girmiştir.

Yeni dizilerden Star Tv’de yayınlanan, baş rollerini Burak Özçivit ile Neslihan Atagül’ün oynadığı “Kara Sevda” gerçekten tutkulu bir aşk hikayesi ile çok iyi gidiyor. Bu hafta Nihan ile Ömer sinemaya gittiler. Delibal filmini birlikte seyrettiler. Böylece dizi içinde, bir sinema filmi reklamı yapılmış oldu. 2015 son haftasına geldik. Dizilerden kopmalar devam ediyor. Analar ve Anneler, Kara Ekmek final yaptı. Güllerin Savaşı iyi gidiyor ama, final yapacağı söyleniyor. Kocamın Ailesi, Çilek Kokusu, Küçük tatlı Yalancılar gibi diziler önceki haftalarda sona ermişti. Ceyda Ateş’in Gamsız Hayat dizisi de bitti. Ayrıca Kaderimin Yazıldığı Gün’de final yapması kesinleşti. Yarın akşam final bölümü yayınlanacak.

Meryem Uzerli ile Murat Yıldırımın yeni dizisi Gecenin Kraliçesi Ocak ayı içinde Star Tv’de yayına giriyor. Geçtiğimiz haftalarda  Kanal D’e yeni bir dizi başladı. Hayat Mucizilere Gebe, baş rollerini Hande Ataizi, Damla Colbay, Yiğit Dikmen, Yusuf Akgün ve usta oyuncu Işıl Yücesoy yer alıyor. İlginç konusu ile iyi de gidiyor. Fox Tvde İbrahim Çelikkol’un Kördüğüm alı yeni bir dizisi başlayacak.

Reyting Nedir? 
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 10:

1.Diriliş Ertuğrul 39.Bölüm (TRT1)…………………………9,11 – 21,85

2.Kırgın Çiçekler 26.Bölüm (Atv)…………………………….8,84 – 20,55

3.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 16.Bölüm (Atv)..8,37 – 20,24

4.Karagül 101.Bölüm (Fox Tv)…………………………………8,29 – 19,42

5.Kiralık Aşk 27. Bölüm (Star Tv)…………………………….8,21 – 19,58

6.Paramparça 46.Bölüm (Star Tv)…………………………..7,90 – 18,50

7.Kurtlar Vadisi Pusu 277.Bölüm (Kanal D)……………..6,92 – 17,02

8.Kara Sevda 11.Bölüm (Star Tv)……………………………..6,58 – 15,92

9.İlişki Durumu Karışık 24.Bölüm (Show Tv)…………..6,39 – 15,38

10.O Hayat Benim 74.Bölüm (Fox Tv)………………………6,38 – 15,96

 

AB’de ilk 10:

1.Diriliş Ertuğrul 39.Bölüm (TRT1)…………………………12,48 – 29,72

2.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 16.Bölüm (Atv)…8,31 – 21,09

3.Kiralık Aşk 27. Bölüm (Star Tv)…………………………….8,18 – 20,36

4.Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan 7.Bölüm (Star)……..8,13 – 21,25

5.Poyraz Karayel 38.Bölüm (Kanal D)………………………6,75 – 15,98

6.Paramparça 45.Bölüm (Star Tv)……………………………6,54 – 16,71

7.Kara Sevda 11.Bölüm (Star Tv)……………………………..6,03 – 14,56

8.Kırgın Çiçekler 26.Bölüm (Atv)…………………………….5,53 – 14,15

9.Karagül 101.Bölüm (Fox Tv)…………………………………5,53 – 13,10

10.Aşk Yeniden 33.Bölüm (Fox Tv)………………………….5,17 – 13,02

 

 TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan ilk 5 sıralaması:

1-Diriliş Ertuğrul: TRT1’in 13.Yüzyılda geçen görkemli dizisi bu hafta 39.bölümünde AB’de aldığı en yüksek reyting puanı 12,48 ile geçen hafta olduğu gibi gene 1.sırada yer aldı. Kayı ve Dodurga boyları arasında alevlenen düşmanlığı ve yükselen tansiyonu fırsat bilen Noyan, şimdi yeni planların peşindedir. Obadaki haini ortaya çıkarmaya çalışırken Tuğtekin ve alplerinin katili olarak gösterilen Ertuğrul’u neler beklemektedir? Kendisine isnat edilen suçtan dolayı yargılanmak için obaya dönen Ertuğrul’un büyük oyunu nedir? Tangut, peşinde olduğu sırrı öğrenince Noyan’a söyleyecek mi? Hayme Ana, hayatını kimin için tehlikeye atar? Düğün için gün sayan Gökçe, son yaşananlardan sonra ne yapacaktır? Obada büyük bir sarsıntı meydana getirecek olan olay nedir?

dirilis-ertugrul-39-bolumu-

2- Kırgın Çiçekler: Total’de aldığı 8,84 reyting ile bu hafta 2.sırada yer alıyor. Sevilen dizi, kimsesizler yurdunda kalan 5 genç kızın ilginç serüvenlerini anlatılıyor. Kemal tutuklanır. Polis Nazan’ın evinde parmak izi ararken Defne yakalanma korkusu yaşar. Mesude, Nazan’a şikayetini çeksin diye yalvarır. Cemre, Zeyno’yu kızlarla tanıştırır. Feride ve Toprak arasında telefon krizi açmaza girer. Toprak, Feride’nin peşinde biri var korkusuna kapılır. Cenk, Meral’i annesiyle tanıştırmak üzere evine davet eder. Büyük bir heyecanla eve giden Meral beklemediği şeylerle karşılaşır. Eylül, hapishaneye gidip Kemal’e bütün nefretini haykırır. Mesude ve Eylül arasında artık her şey kopma noktasına gelir…

kirgin-cicekler-26

3-Eşkıya Dünyaya hükümdar Olmaz: Oktay Kaynarca’nın dizisi Total’de aldığı 8,37 reyting puanı ile 3.sırada bulunuyor. Silah ticaretinin yürütüldüğü masa açıkça devletin gazabına uğramıştır. Sadece Hızır Çakırbeyli ve diğer üyeler değil, onların aileleri de bu savaşın parçası olacaktır. Hızır, ateş hattının ortasında gibidir. Bir yandan Nevzat Çankırı ile mücadele ederken diğer yandan masaya kabul görmeyenlerin isyanlarıyla uğraşır. Meryem’i elleri kelepçeli görmek ise tüm aileyi derinden sarsar. Meryem’in gözaltına alınması Nazlı’nın aileye kendini kabullendirmek adına sarf ettiği tüm çabaları çöpe atar. Hızır da açıkça tepkisini gösterir Nazlı’ya. Hızır’ın bütün derdi Meryem’in “masumum” deyip serbest kalmasıdır. Meryem vicdanı ile ailesi arasında gelgit yaşamaktadır.

eikıya dünyaya 16.bölüm

4- Karagül : Bu hafta Karagül, Total’de aldığı 8,29 puanla 4.sırada yer aldı. Yaşadığı büyük yıkımın intikamını almak istercesine öfkesini Kendal’a ve fabrikaya yönelten Baran, çıkardığı yangınla sadece kendi hayatını değil, onun için ölümü göze almaktan çekinmeyen annelerinin ve kız kardeşi Maya’nın hayatını da tehlikeye atmış olur. Fabrikayı saran alevlerden ya hep birlikte kurtulacaklar ya da o alevlere beraber teslim olacaklardır. Şamverdi ailesinin her bir üyesi bu yangından kaderine düşen yıkımı yaşamak zorunda kalırken, bir zamanlar avlusunda türküler söylenen konak, meskeni olduğu nice sır ve günahın bedeli ödercesine, doğan yeni günde bambaşka bir acının çığlığıyla sarsılacaktır.

karagül 101.bölüm

5-Kiralık Aşk : Star Tv’nin oldukça sevilen dizisi bu hafta Total’de 8,21 reytingle 5.sırada yer aldı. Defne ve Ömer arasındaki uzaklık aşk olduğu için mesafe tanımıyor. Kiralık Aşk 26. Bölümünde Ömer Sude’ye çok acı bir oyun oynamış ve isteğini elde etmişti. 27. Bölümde ise Sude tam anlamıyla bunalımdaydı, Ömer ve Sinan Sude ile konuşmuyordu. Defne cephesinde de işler karışıktı. Defne’nin ağabeyi ve yengesi Nihan halaları Dudu’dan hala sitem ediyorlardı. Kiralık Aşk’ın son bölümünde Dudu’yu istemeye gelen Şair ruhlu adam İso’nun gelişiyle hayal kırıklığına uğradı. Necmi Bey Sude’yi elinden tuttuğu gibi Ömer’in yanına götürdü ve konuşmaları gerektiğini söyledi.

kiralık aşk 27.bölüm

Her iki kategorinin ilk onunda yer alan diziler:

Paramparça, Kırgın Çiçekler, Eşkıya Dünyaya Hükümdar, Diriliş Ertuğrul, Kara Sevda, Karagül ve Kiralık Aşk her iki grupta yer alan diziler.

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak:

Total’de ilk onda: Star Tv 3 Dizi. Atv ve Fox 2’er dizi. Kanal D, Show ve TRT1 bir dizi ile yer aldılar

AB grubunda: Star Tv 4 dizi. Atv ve Fox 2’er dizi. Kanal D ve TRT1  birer dizisi ile yer aldıklarını görüyoruz.

Her hafta olduğu gibi bu hafta kanallarda gene Star Tv haftasıydı. AB’de 4, Total’de de 3 dizisi ile yer aldı.

Bu hafta, Star Tv’nin yeni dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem Sultan 7.bölümü ekranlara geldi. Beren Saat, pat diye Anastasia’nın yerine geçti. Seyirci biraz yadırgadı ama, isyancılara yaptığı konuşma ile isyanı bastırdı ve göz doldurdu. AB’de Perşembe gecesinin birincisi oldu. Show Tv’de bu Pazar akşamı yayınlanan Seçkin Özdemir’in Acı Aşk 2.bölümü yayınlandı. Beklenen reytingleri maalesef alamadı.alamadı. Medcezir’in yakışıklı oyuncusu Çağatay Ulusoy’u 6 aydır ekranlarda yoktu. Bu hafta yeni sinema filmi Delibal ile sinema seyircisi ile buluştu. Çok yakında yeni bir dizide olacağı müjdesini de verdi.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, dizi reytingleri (reytingkurdu) ölçümlerinden alınmıştır.

Orhan Gencebay, Çağatay Ulusoy’u evine yemeğe davet etmiş!

çağatay - gencebay

Her sabah Twitter’da sörf yapmak en büyük hobim oldu. En taze haberleri görüyor ilgimi çekenleri okuyorum. Böylece sosyal medyada olup bitenlerden haberdar oluyorum.

Çağatay Ulusoy vizyona giren yeni sinema filmi Delibal nedeniyle ile en çok Twitter’da yer alanlan sanatçılarımızdan biri. Benim de takipçilerim büyük çoğunluğu Çağatay Ulusoy fanı olmaları nedeniyle, her haberi gözüme sokuyorlar.

Önceki gün Orhan Gencebay eşi Sevim Emre ve Bülent Ersoy birlikte paylaştıkları masaya: Sinan Akçıl, Mustafa Sandal, Oktay Kaynarca ve Çağatay Ulusoy masayı ziyaret ederek Orhan babaya sevgi ve saygılarını iletmişler.

 

CXS5IgrWsAA2uha

Orhan Baba’nın Çağatay hayranı olduğunu bilemem ama, “Eve de beklerim evladım” diyerek evine çağırması hayli ilgimi çekti. Anlaşılıyor ki Orhan Baba, Delibal filminde söylediği, klibini çektiği ‘Mutlu Sonsuz’ şarkısını dinlemiş ve sesini beğenmiş. Ayrıca güfte bestenin Sezon Aksu’ya ait olması faktörü de var.

Gencebay, “Senin hayranınım” dediği Çağatay Ulusoy’a önce yaşını sormuş, sonra da evine yemeğe davet etmiş.

Bir gün Çağatay Ulusoy’ın Orhan Gencebay ile bir şarkıyı düet yaparlarsa şaşırmayalım. Çağatay Ulusoy, Sezen Aksu ile bir parçayı düet yapabileceğini zaten söylemişti.

Brovvo Çağatay, sen oyunculuğunla, sesinle yediden yetmişe, sade vatandaştan, en ünlü sanatçılarımızın dikkatini çektin. Bunun için ayrıca tebrik ederim.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

Not: Haber ve görsel Çağatay Ulusoy resmi Twitter sayfasından alınmıştır.

 

Çağatay Ulusoy Şubat’ta reklam filmi çekecekmiş!

CW40K5vWkAEx4dA

Çağatay Ulusoy, beş yılda şöhret basamaklarını çok hızlı tırmandı. İki dizi ve iki de sinema filmi yaptı. Bunu sadece görselliği ile değil, oyunculuktaki başarısı ile bu noktaya geldi. Son çektiği Delibal Sinema filmi, tabiri yerinde ise süper olmuş. Çağatay bu film için imajını değiştirmiş, kilo vermiş, saçlarını uzatış, 6 ay içince bateri dersler almış, bu filme hazırlanmıştır.

Bu gün Hürriyet’te yayınlanan Hakan Gence’nin Çağatay Ulusoy ile yapılan bir röportajını okudum. Satır arasında Şubat ayında reklam çalışması olacağını söylemiş. Medcezir dizisinde oynarken rol arkadaşları, Serenay Sarıkaya, Hazar Ergüçlü ve Taner Ölmez değişik reklam filmlerinde boy gösterdiler. Ben Çağatay’a niye reklam filmi gelmiyor diye hep merak etmişimdir. Bu durumu geçmiş yıllarda yazdığım blog yazılarımda belirtmiştim. 17 Kasım 2014 yazdığım blog yazımı okursanız göreceksiniz.  Çağatay Ulusoy’a Medcezir’de Yapımcı’dan reklam desteği! /

O günlerde Çağatay Ulusoy’un devam eden bir mahkemesi vardı. O nedenle firmalar reklam vermedikleri söylenmişti. O mahkeme dosyaları kapanmış olmalı.

Hele şükür, bir firmanın reklam yüzü olmayı, oynamayı kabul etmiş ki Şubat ayında reklam çalışması olacağını söyledi.

CXQIT1sWkAQgjB0

Son iki yıl içinde fanları Çağatay’ı reklam filmlerinde görmek istiyoruz diye sosyal medyada bas bas bağırdılar. Nihayet dilekleri yerine geliyor. Artık bir konfeksiyon firması mı olur? Traş köpüğü mü? Traş Bıçağı mı? Şampuan ya da parfüm mü olacak? Hep birlikte bekleyip göreceğiz.

Ekran-AlıntısıMD48.Yaman-TIRAŞ2-300x199 Ekran-AlıntısıMD48.Yaman-parfüm-300x217

Haydi Çağatay Ulusoy… Sen bir firmanın reklam yüzü olamayı şimdilerde fazlasıyla hak ettin. 2010 yılında bir iç çamaşırı firmasının 5 liralık Çağatay tişörtleri kapışılıyorsa?

Dizilerin aranan starı olarak; Hem sen, hem de reklamını yapacağın firmaya kazandıracaksın!

Hayırlı olsun diyelim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com

 

 

Çağatay Ulusoy, 2016 Yeni yıla Almanya Berlin’de giriyor!

cagatay-ulus-043541VM

Çağatay Ulusoy ülkemizdeki Delibal filminin gala gecelerini yaptı. İstanbul, Antalya ve Eskişehir’den sonra sıra yurt dışına geldi. Önümüzdeki günlerde Almaya’ya gidecek ve Berlin’de, 30 Aralık Akşamı Delibal’ın seyircileri ile buluşup, Berlin gala gecesine katılacak.

Delibal filmi 31 Aralıktan itibaren, Avrupa’da Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika, Hollanda, Fransa, İngiltere, Danimarka, İsveç, Norveç, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan, Gürcistan ve Rusya’da vizyona girecek.

Ertesi gün 31 Aralık yeni yıl. Çağatay Ulusoy 2016’ya Berlin’de girecek. Aynı gece Beyaz Show‘a katılacaklar arasında ilan edilen Ulusoy, maalesef o gece seyredeceğiniz görüntüler bant yayınından olacak.

CU- BEYAZ SHOW

Önceki gün Beyazıt Gülercan, Çağatay Ulusoy ile Leyla Lydia Tuğutlu‘yu stüdyoya aldı ve yılbaşı çekimleri yapıldı, Ulusoy ve Tuğutlu’ya sorulan soruları cevapladılar. Çekimde Delibal’da söylediği “Mutlu Sonsuz” parçasını söyledi. Sesinin kısık olması nedeniyle, klipteki tadı alamayacaksınız.

beyaz shorw 31 aralık çekim

Çağatay Ulusoy, yeni yıl 2016’a Berlin’de girecek. Kanal D ekranlarında Beyaz Show’da göreceğiniz Çağatay Ulusoy bant yayından olacak. Sevenleri onu canlı yayında görmek istiyorlardı. Keşke Ulusoy, bu çekimi kabul etmese, Ocak içinde tüm Delibal oyuncu tüm ekibi ile canlı yayın programına katılsalardı. Hem izleyici daha çok keyif alır, hem de Delibal filminin çok güzel reklamı olurdu.

Bir organizasyon hatası diyelim.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilarblog.com