Aylık arşivler: Temmuz 2016

Fox Tv’den yeni bir dizi: “Bana Sevmeyi Anlat”..!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Haber Ay Yapım – Persona Sanat Basın Bülteni’nden, görseller tarafımdan fragmandan alınmıştır.

Kurtlar Vadisi Pusu’da şok karar!

 

images

Geçen 15 gün önceki blog yazımızda “Kurtlar Vadisi Pusu” yayıncı kanal bulamıyor diye yazmıştık. Son iki yıldır Kanal D’de yayınlanan dizi, Kanal ile yolları ayırmış, yeni bir kanal arayışına geçmişti. TRT1 dahil bir çok kanal ile görüşen Necati Şaşmaz, dizisi herhangi bir kanal ile anlaşamayınca şok bir karar almış.

Uçankuş’tan alınan habere göre, Show TV, Atv, FOX ve Star TV ile de anlaşma sağlayamayan yapım şirketi Pana Film’in önünde bir tek TRT 1 seçeneğinin olduğu ileri sürülmüştü. Magazin kulislerde dolaşan habere göre; Dizinin başrol oyuncusu ‘Polat Alemdar’ı canlandıran Necati Şaşmaz, 300 bölümü geride bıraktıkları projeye 2017’ye kadar ara verecek. Bu sırada ekibin boş durmayıp sinema filmi çekeceği ifade ediliyor. Dizinin kaderi de bu 5 – 6 aylık sürede netlik kazanacak.

Bu arada yeni bölümler için hazırlık yapacak. Daha çok derin devlet içindeki ilişkileri gündeme getiriyordu. Ülkemiz şu günlerde askeri darbenin sarsıntılarını yok etmeye çalışıyor. Bu konu da geniş çaplı olarak, yeni bölümlerde gündeme getirilecek, işlenecektir. Bu ara da Pana Film için hazırlık safhası olacaktır. Vadi, Kanal D ekranlarında, 300.bölümde sezon finali yapmıştı.

13413149_1110421312351482_4840057081958262126_n

2017 yeni sezonda yeni bir yayıncı kuruluşla anlaşacak, yepyeni bölümlerle sevenlerinin karşısında olacaktır.

Şayet şu günlerde başka bir gelişme olmaz ise, Kurtlar Vadisi Pusu bir yıl ekranlardan uzak kalacak.

Bu karar hem sevenleri, hem de Pana Film ekibi için hayırlı olsun diyelim.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Hanım Köylü / 1 Ağustos Pazartesi akşamı beklenen erken final!

CoesjEEW8AAZpld

Bir yaz dizisi daha erken final yaparak ekranlara veda ediyor. Evet, Star Tv’nin yaz dizisi “Hanım Köylü”.

Senaryosunu: Filiz Ekinci, Baykut Badem, Yönetmenliğini: Mustafa Şevki Doğan ve
Yapımcısı: Gold Yapım olan Star Tv’nin yaz dizisi 1.bölümü 23 Nisan Cumartesi akşamı yayınına başlamıştı. İddialı olarak başlayan dizi, önümüzdeki Pazartesi akşamı 13.Final bölümü ile gelecek ve erken final yapıp ekranlara veda edecektir.

Oyuncu Kadrosunda: Ferit Sabit (Yusuf Çim), İlkgün (Gülsim Ali), Düzgün Bey (Mehmet Özgür), Fikri Sabit (Ali İpin), Koptagel (Toygan Avanoğlu), Elmas (Aylin Kabasakal), (Muhtar Emine (Uğur Demirpehlivan), Reşat Döner (Selim Erdoğan) yer almaktadır.

 

571e287418c7732b883ade54

Muğla’nın Bozöyük kasabasında çekilmiştir. Set kadrosunun geniş olması sebebiyle masraflar da ağır olmuştur.

Dizinin reytingleri nedense pek de yüksek olmadı. Önceki yıl yayınlanan Güzel Köylü dizi kadar tutulmasa da, kendisine özgü bir seyirci kitlesi oluşmuştur.

Dizinin kaldırılmasındaki asıl neden olarak izlenme oranlarından ziyade, Gold Yapımın içinde bulunduğu maddi sıkıntı. Daha önce de başka yapımlarını bitirmek durumunda kalan yapım şirketinin bu dizi için de verdiği karar aynı oldu.

ferit_sabit_yusuf_cim_h415

Cumartesi gününden Pazartesi alınan dizi, Pazartesi gecesi de reytinglerinde belirgin bir yükselme olmamıştır.

Gold Film’in yapımcısı Faruk Turgut, bir süre önce twitter hesabından konu ile ilgili bir açıklama yapmış ve şöyle demişti.

fbd337143c16a8e5c9325b90f9993695

İşte böyle sayın okuyucular. Sebebi ne olursa olsun, yaz dizileri gerçekten ekranlarda tutunması zor. Tatil ayları olması nedeniyle, geceleri seyirciyi ekran başına oturtmak zor. Bu nedenle Hanım Köylü de erken final yapan dizilerimizden biri oluyor.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Yüksek Sosyete’ye yeni oyuncu, 6.Bölümde neler olacak!

Ekran AlıntısıY.S.6.FR.2

Ece’nin kalbini kazanmaya çalışan Mert geçen bölümde göl evine bir piknik düzenler. Kerem’den köşe bucak kaçan Cansu, Kerem’in evlenmeyeceğini öğrenen Ece’nin yalvarmalarına dayanamaz ve piknik teklifini kabul eder. Böylece dört kişi hafta sonu pikniğe giderler. Çok güzel geçen piknik sonu hüsranla biter. Kerem’den hoşlanan Ece, arkadaşı Cansu ile onu el ele görünce yanlış anlar, göl evini Mert ile hemen terk ederler. O akşam göl evinde Kerem ile Cansu baş başa kalmışlardı.

Bu akşam ekranlara gelecek 6.bölümde neler olacak? Cansu işinden istifa dilekçesini Müdür Mert’e verir. Cansu’nun da Kerem’den hoşlandığını öğrenen Ece, bu istifayı şaşkınlıkla karşılar.

 

Ekran AlıntısıY.S.FR.6.5

Mert Ece’ye; “Hayatımda ilk defe hiç bir yere gitmeyeceğim, seni bekleyeceğim.” Diyerek Ece’ye aşkını itiraf eder.

Ekran AlıntısıY.S.6.FR.6

Diğer taraftan Işıl; “Benim kimsem yok, benim ailen sizsiniz diyerek” Metin’e duygusal sömürü yapar. Bedia Hanım Süreyya Hanıma; kocası Metin’den boşanmasını tavsiye eder.

 

Ekran AlıntısıY.S.6.FR.1

Bu akşamki bölümde diziye yeni katılan Nihat Altınkaya’yı göreceğiz. Daha önce Binbir Gece, Menekşe ile Halil, Kurtlar Vadisi Pusu, Dudaktan Kalbe, Yaprak Dökümü, Kahramanlar, Unutulmaz, Tozlu Yollar ve Karadayı gibi bir çok dizilerde rol alan Nihat Altınkaya, ‘Yüksek Sosyete’ye dahil oldu. Nihat Altınkaya 2012 yılında yayınlanan Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasında da birinci olmuştu.

Nihat Altınkaya’nın Çalhanoğlu ailesine hangi karakter olarak girdiğini bu akşam hep birlikte öğreneceğiz.

 

Ekran AlıntısıYİS.6.FR.4

Kerem’in Cansu’ya olan aşkını annesi Ayşen Hanım da fark eder. “Sen gerçekten aşık olmuşsun!”

Cansu’nun Kerem’e; “Madem her şey buraya kadarmış” diyerek, itirafı ne olacak? Bu aşk başlamadan bitecek mi?

Bi Yapım’ın sevilen dizisi Yüksek Sosyete’nin baş rollerinde; Hazar Ergüçlü, Engin Öztürk, Meriç Aral , Ozan Dolunay ve Zühal Olcay’ın yer aldığı 6.Bölüm bu akşam Saat:20:00’de Star Tv ekranlarında…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Geçen Haftanın (18-24 Temmuz 2016) en çok izlenen dizileri!

cats 25 temmuz

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 18 – 24 Temmuz 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Bu hafta da darbenin arkasından kanallarda haberler ön plana çıktı. Bazı dizilerde tekrarları ekranlara geldi. Bu hafta dizilerden her gün en yüksek reyting alan bir diziyi aldım. Dolayısiyle 7 dizi listeye girdi.

Total’de Star Tv’nin yaz dizisi, Yüksek Sosyete aldığı 5,61 puan ile 1.sırada yer aldı. Total’nin 7.sırasında ise, Kanal D’nin Hayatımın Aşkı aldığı 2,54 puanla yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında Star Tv’nin Yüksek Sosyete 5.Bölümde aldığı 4,15 reyting puanı ile ile yer aldı. AB’de 7.sırasında ise, Hayat Sevince Güzel Tekrar bölümü 2.21 puan ile yer aldı.

Serkan Çayoğlu ile Hande Doğandemir’in yeni dizisi Hayatımın Aşkı 9.bölüm ekranlarımıza geldi. Her iki kategoride de 3.sırada yer aldı.

Bu hafta ekranlara gelen üç yeni dizi 2.bölümleri ile ilk yediye girmeyi başardılar. Bu diziler, Show Tv’nin Gülümse Yeter, Kanal D’nin Kanıt: Ateş Üstünde ve Fox Tv’nin N”Olur Ayrılmayalım dizileri oldu.

Reyting Nedir?
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 7:

1.Yüksek Sosyete 5.Bölüm (Star Tv)……………………5,61 – 20,01

2.No:309 Özel 6.Bölüm Tekrar (Fox Tv)…………….4,57 – 15,97

3.Hayat Sevince Güzel 6.Bölüm Tekrar (Fox Tv….3,55 – 12,48

4.Tatlı İntikam 16.Bölüm (Kanal D)………………….3,22 – 13,89

5.N”olur Ayrılmayalım 2.Bölüm (Fox Tv)………….3,00 – 11,43

6.Kanıt: Ateş Üstünde 2.Bölüm (Kanal D)…………2,59 – 9,52

7.Hayatımın Aşkı 9.Bölüm (Kanal D)………………..2,54 – 9,80

 

AB’de ilk 7:

1.Yüksek Sosyete 5.Bölüm (Star Tv)………………..4,15 – 16,69

2.Tatlı İntikam 16.Bölüm (Kanal D)………………..3,98 – 16,72

3.No:309 6.Bölüm Tekrar (Fox Tv)…………………3,62 – 13,15

4.Kanıt: Ateş Üstünde 2.Bölüm (Kanal D)……….3,08 – 11,96

5.N”olur Ayrılmayalım 2.Bölüm (Fox Tv)…………2,46 – 9,23

6.Hayatımın Aşkı 9.Bölüm (Kanal D)……………….2,25 – 10,21

7.Hayat Sevince Güzel 6.Bölüm Tekrar (Fox Tv…2,21 – 7,80

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan ilk 4 sıralaması:  (Tekrar yayınlanan diziler dereceye alınmamıştır)

1.Yüksek Sosyete : Star Tv’nin sevilen dizisi 5.bölümünde Total’de aldığı 5,61 reyting puanı ile 1.sırada yer almıştır.

Ece’nin gönlünü almaya çalışan Mert; dörtlümüz için göl kenarında bir piknik ayarlar. Kerem’den köşe bucak kaçan Cansu, Kerem’in evlenmeyeceğini öğrenen Ece’nin yalvarmalarına dayanamaz ve piknik teklifini kabul eder. Böylece dörtlümüz; sürpriz yakınlaşmaların habercisi bir pikniğe doğru yola çıkar. Çok güzel bir mangal partisi yaparlar. Havuzda devam eden eğlence, Cancu’nun boğulma tehlikesi geçirmesi ile kötü biter. Ece, Kerem ile Cansu’yu el ele görünce çılgına döner, Kerem ile Cansuyu göl evinde bırakarak Mert ile dönerler. Diğer taraftan Metin, Süreyya’yı geri kazanmak için romantik jestlere başvurur. Bu gelişmelerden haberi olmayan Işıl ise Süreyya’ya karşı verdiği savaşı kazandığını düşünür. Ama iki kadını da bekleyen kötü bir sürpriz vardır.

Cn4-A0AXYAAptek

 

2.Tatlı İntikam : Dizinin 16.bölümünde AB’de aldığı 3,98 ile 2.sırada yer almıştır.

Rüzgar, Sinan ile Pelin’i dedesinin durumundan sorumlu tutar. Özellikle Pelin’i suçlar. Dedenin hastalığıyla Rüzgar’ın geçmişi ile ilgili bazı gerçekler de ortaya çıkmaya başlar. Sinan ve Bülent, restoran parasını ararken karşılarına yeni bir engel çıkar. Sinan ve Pelin bütün bu olanlara rağmen aşklarını yaşamaya çalışırken Pelin’i kötü bir son beklemektedir.

578dec9318c773124c7a03da

 

3.Kanıt: Ateş Üstünde : Kanal D’nin yeni yaz dizisi Kanıt, bu haftaki 2.bölümü ile AB’de aldığı 3,08 puanla 3.sırada yer almıştır. Prof. Dr. Sevil Atasoy’un gündemdeki önemli konuları yer aldığı Kanıt programının ardından yeni bir yapım olarak ekranlara gelmeye başlayan Kanıt: Ateş Üstünde bir kez daha televizyon başına kilitledi. İlk bölümü ile sosyal medyayı sallayan yeni dizinin 2. bölümü bu akşam Kanal D’de yayınlandı. Tansel Öngel, Başak Güröz ve Ahmet Olgun Sünear’ın baş rollerini paylaştığı dizide yaşananlar nefes kesti.

578e2ca2ae784910f4921200

 

4.N”Olur ayrılmayalım : Fox Tv’nin yazlık dizisi “N”Olur Ayrılmayalım” bu hafta Total’de aldığı 3,00 reyting puanı ile 4.sırada yer almıştır. Yapımcılığını Osman Sınav’ın, yönetmenliğini ise oğlu Yusuf Ömer Sınav’ın üstlendiği N’olur Ayrılalım’ın başrollerinde Gürgen Öz, Nilay Duru, Aras Aydın, Nilperi Şahinkaya gibi genç ve sevilen oyuncular bulunuyor. Birlikte olup ayrıldığı her kızın, hayatının aşkıyla evlendiğine inanılan modern bir Telli Baba (Aras Aydın) ve onu televizyonşovuna dönüştürmeye çalışan Turgay’ın (Gürgen Öz) eğlenceli hikayesinin anlatıldığı dizide, Nilay Duru’nun canlandırdığı Azize karakteri ise, iki erkek arasında hayatının aşkını bulmaya çalışıyor.

1468154577-4378871

 

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

Hayat Sevince Güzel, Kanıt: Ateş Üstünde, Şahane Damat, No:309, Yüksek Sosyete, N”olur Ayrılmayalım,Tatlı İntikam ve Hayatımın Aşkı her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Fox Tv ve Kanal D 3 dizi. Star bir dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk onda: Fox Tv ve Kanal D 3 dizi. Star bir dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Total’de ve AB’de 3’er ile Fox Tv ve Kanal D haftanın birinciliğini almıştır.

Geçen hafta darbenin etkileri sürdü. Kanalların yayın akışları bozuldu. Haberler kanallarda öne çıktı. Bu demokrasimize vurulan yumruğun sarsıntıları yavaş yavaş geçiyor. Televizyonlar normal yayın akışlarını kısa zamanda döneceklerdir.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, sıralamalar dizi reytinglerinden alınmıştır.

 

2016 Dünyanın en yakışıklıları arasında Çağatay Ulusoy da var!

CoCc_y8WgAIbyLy

2016 yılında (TBWorld2016 : 100 most handsome faces) Dünyanın en yakışıklı adamı kim? İzleyici oyları ile seçilen bu yarışmanın bitiş günü: 10 Ocak 2017. Cep telefonu, Bilgisayar ve Tabletlerden her cihaz için bir oy. Siz de 2016 Dünyanın En yakışıklı erkeğini seçebiliyorsunuz!

TBWord2016’da geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Çağatay Ulusoy var. Oyunculuğunun yanında yüz güzelliği ile dikkatleri çekiyor.

Çağatay Ulusoy, geçen yıl ilk 100 sıralamasında, 62.sırada yer almıştır. Bu yıl iddialı gözüküyor. 655,963 oy ile 8.sırada yer alıyor. 2016 yılında bizden erkeklerde Kıvanç Tatlıtuğ ve Engin Akyürek listede yer almaktadırlar. Bayanlar kategorisinde ise sadece Tuba Büyüküstün yer aldığını görüyoruz.

Henüz devam eden, Erkekler kategorisinde oylamaya göre sıralama şöyle:

 

1.ALDEN RİCHARDS (Filipinler) :

CglPaNeWIAQE9pF-1

 

2.OH SEHUN (Güney Kore) :

CglP_kOWkAA9WbE-2

 

3. KİM JONG IN (Güney Kore) :

CglQcs4WYAAssSD-3

 

4. BARUN SOBTİ (Hindistan) :

CglRbOiWgAAIq16-4

 

5.JAMİE DORNAN (Kuzey İrlanda) :

CglRzPIWYAAiPus-5

 

6.ROBERT PATİNSON (Usa) :

CglVn28WwAAFaR-6

 

7.LEE DONGHAE (Güney Kore) :

CglWI9_WkAAXyWZ-7

 

8.ÇAĞATAY ULUSOY (Türkiye) :

CglWxVuWYAADkou-8

 

9.DANİEL PADİLLA (Filipinler) :

CglYlkNWgAEitJ2

 

10.PARTH SAMTHAAN (Hindistan) :

CglY8RTWYAA9sWB

 

2015 YILININ NEN İYİ ERKEK YÜZLERİ :

 

1.ROBERT PATTINSON (USA) :

Cbd9MLDWEAAm1oA

 

2.CHRIS HEMSWORTH (Avustralya):

Cbd8_2AW0AENJAL

 

3.CHACE CRAWFORD (USA) :

Cbd8yOzWwAAuIIg

 

4.DOUGLA BOOTH (İngiltere) :

Cbd8n5mWcAAoU7I

 

5.SEBASTIAN STAN (Amerika + Romen) :

Cbd8f7HWwAAHOz1

İlk yüze ülkemizden girenler ise, 6.sırada Kıvanç tatlıtuğ, 62.sırada ÇağatayUlusoy ve 67.sırada Serkan Çayoğlu ilk yüze girmişlerdir.

 

6.KIVANÇ TATLITUĞ (Türkiye) :

Cbd8MqIW8AAO5pt

 

62.ÇAĞATAY ULUSOY (Türkiye) :

Cbdv0l5WEAAGVp1

 

67.SERKAN ÇAYOĞLU (Türkiye) :

Cbdu95-XEAEOzdK

 

2015 YILINDA BAYANLARDA İLK BEŞE GİRENLER:

CaWSp9kW0AADIZ0

1.Alexandra  Daddario

2.Miranda Kerr

3.deepika Padukane

4.Chloe Moretz

5.Kate Upton

17.Meryem Uzerli

61.Pelin Karahan

 

2016 yılında Çağatay ilk 10’da yer alacağı kesin. Şu sıralarda 8.sırada yer alıyor. Sevenlerinden oylar geldiği müddetçe ilk sıralara doğru tırmanacaktır.

Başarılı oyunculuğunun yanında, yüz güzelliği ile dikkatleri çeken Çağatay Ulusoy’u en yakışıklı erkeler arasına yer alması sevenlerinin en büyük arzusu…

Başarılar Çağatay, oylar sana gelsin!

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller ve sıralama,  Internet sayfasından alınmıştır.

Kıvanç Tatlıtuğ’un yeni dizi senaryosu yaz-boz oldu!

kivanc-tatlitug-mag

Kıvanç Tatlıtuğ, yeni sezonda 2 yıl aradan sonra tekrar yeni bir dizide ekranlarımızda olacak. Ay Yapım ile anlaşmalı olan Tatlıtuğ, kod adı “Siyah-Beyaz” olan dizinin, senaryosunu Kara Para Aşk dizisinin senaristleri Eylem Canpolat ve Sema Ergenekon yazıyor.

Ancak çekimlere henüz başlanmadı. Nedeni de Tatlıtuğ’un senaryoda istediği değişiklikler. İddiaya göre senaryo, onun istekleri doğrultusunda proje aşamasından bugüne kadar tam yedi kez değiştirildi.

Hürriyet Kelebek’ten Büşra Bozok Aytek’in haberine göre, Kıvanç Tatlıtuğ yeni dizi senaryosu için kılı kırk yarıyormuş. Bundan iki yıl önce “Kurt Seyit ve Şura” dizisinde hüsrana uğrayan oyuncu aynı akibeti yaşamak istemiyor anlaşılan.

Dizinin baş rol bayan oyuncusu için de zor karar verilmişti. Neticede “Kara Para Aşk” dizisinin başarılı oyuncusu Tuba Büyüküstün ile geçen hafta anlaşma sağlanmıştır. Şu günlerde diğer Cast çalışmaları devam ediyor. Dizi Eylül ayı içerisinde ilk bölümü Star Tv ekranlarında olacak.

5793785c0f25443d10ab423b

Kıvanç Tatlıtuğ da çekim öncesi eşi Başak dizdar ile Çeşme – Alaçatı’da bir süredir tatilini devam ediyor.

cats KIVANÇ+TUBA

Senaryo son şeklini alınca Ağustos başında çekimlere başlanacak. Tuba Büyüküstün ile iyi bir ikili olacaklarını, ortaya güzel bir iş çıkacağını tahmin ediyorum.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

 

Yüksek Sosyete / Kerem Cansu’ya açıldı, aşk başlıyor!

Cn4-A0AXYAAptek

Yüksek Sosyete dün akşam Star Tv. ekranlarında 5.bölümü geldi.

Başrollerini Hazar Ergüçlü, Engin Öztürk, Meriç Aral ve Ozan Dolunay paylaşmaktadırlar. Sevilen dizinin dün akşamki reytingleri oldukça iyiydi. Total’de 5,61 puan alarak ilk sırada yer aldı. AB’de ise 4,15 puan alarak gene ilk sırada yer almıştır.

Ece ile Cansu aynı kişi market müdürü Kerem’i sevmektedirler. Patron zannedilen Kerem ise Mert olarak tanınır. Gerçek patron Mert ise Kerem’in asistanı olarak bilinir. Bu karışıklık daha ne kadar sürecek bilmiyoruz.

Kerem Cansu kalbine düşmesiyle, annesinin çok beğendiği, evlenmesini istediği Şirin’e her şeyi söyler, Şirin’den ayrılır. Ama Cansu’ya olan aşkını açıkça söyleyemez, Gözleriyle, elleri ve dokunuşları ile bu aşkı yaşarlar ve birbirlerine hissettirirler.

Cansu annesi Süreyya Hanımın tehdit telefonu ile eve döner, anahtarı verir. Ben kendi evimde mutluyum diyerek geri döner. Cansu’ya mesaj atar buluşmak ister. Bu ayrılığı da Cansu’ya söyler. Cansu Kerem’im kendisine olan ilgisini bilir. Kerem ben başkasından hoşlanıyorum der, ben seni seviyorum diyemez, Cansu parkı hızla terk eder.

Ekran Alıntısı y.s.5.1

Eve döner, ağlar, ağlar. Ece bu garip durumu bir anlam veremez. Annesi ile bir problem olduğunu zanneder.

Ertesi sabah Mert Kerem’e telefon eder, hafta sonu sen, ben, Ece ve Cansu bizim göl evine kaçıyoruz diye emrivaki yapar. Mert, Ece ile arasını iyileştirmek ister. Kerem ben gelsem de Cansu gelmez, dün gece fırladı gitti.

Metin Bey karısı Süreyya Hanım ile barışmak için evin her yerini gül yaprakları döker, beyaz gül verse de onu yumuşatamaz. Varsa yoksa yeni bir bebek doğuran metresi bayandır. Süreyya Hanıma aldığı, kabul ettiremediği arabaya metresi Işıl’a hediye etmiştir. Işıl gezip dolaşmak ister, Metin, yaz sonunda bir yurt dışı yaparız.

Sabah iş yerinde Kerem Cansu’nun peşinden koşar. Onunla konuşmak ister. Diğer taraftan Mert, Ece’ye hafta sonu bir piknik hediyesi çıktı dese de Ece’yi kandıramaz. Cansu’dan piknik için yardım ister.

Kerem Mert’e Şirin’den ayrıldığını, ama Cansu ile durumu düzeltemediğini anlatır. Mert, Kerem’e taktik verir. Sana arkadaşı Ece aşık, bu durum çözülmediği sürece Cansu’dan sana hayır gelmez. Kerem harekete geçer, tutar Cansu’nun kolundan her şeyi açıklar.

Ekran AlıntısıY.S.5.3

Sen benden Ece yüzünden kaçıyorsun Ece patron olduğum için bana aşık. Ama ben sana… İstersen bir daha yaklaşmam, gözlerinin içine bakmam. Bu son konuşmamız olur. Arkadaşını düşünmem, seni çok farklı kılıyor. Kerem döner gider.

Cansu, Kerem’in evlenmeyeceğini nişanlısından ayrıldığını söyler. Pazar günü dördümüz pikniğe çağırıyorlar deyince Ece hemen kabul eder. Cansu hemen asistana haber verir.

Cansu ile Ece, eve bir elbise dolabı almak için spotçuya giderler. 1400 liraya anlaşırlar. Annesi Süreyya Hanım kartları kapattırdığı için alamaz. Kardeşi Can telefon eder, yardım etmek ister. Anne Süreyya Hanım oğlunu da tembihlemiştir.

Kerem’in annesi Ayşen Hanım, Kerem Şirinden ayrıldığı için küstür, hastalanmıştır. Kerem özür diler, babası Yılmaz da oğlunu destekler. O sırada gelen Mert Kerem’e sabah hazır olmasını pikniği gideceklerini söyler.

Ece o gece uyku tutmamıştır, pasta, börek ve börekler yapmıştır. Bir çantaya doldurur. Mert Ece’yi görünce yardıma koşar. Kerem de marketten gelen Cansu’nun elindekileri almaya koşar.

CnuwE9BW8AA7COc

Arabaya binmede kim kiminle oturacak sorun çıkar. Neticede Kerem arabayı kullanır, Cansu da öne yanına oturur. Ece, bu oturuş şekline çok bozulur.

Ekran Alıntısı Y.S.5.5

Ece göl evini çok beğenir. Eşyaları arabadan alırlar. Mert çok ağır, sen bu kadar ne kodun. Ece çıkartır, masayı donatır.

Ekran AlıntısıY.S.5.6

Mangalı yakmak da Kerem ile Cansu’ya düşer. Mert, alır Ece’ye etrafı dolaştırmak bahanesi ile uzaklaşır. Amacı onları yalnız bırakmaktır.

Ekran AlıntısıY.S.5.7

Ece evin içini görünce şaşkınlığı bir kat daha artar. Mert, burası Mediha Çalhan’a ait olduğunu söyler. Ece bir bardak kırar, toplarken eli kesilir. Mert tuhaf olur, kan tutmuştur. Ece’nin çantasından ilk yardım malzemesi getirir. Mert kendi elleri ile pansuman yapar. Ece’ye bir daha yalan söylemeyeceğim diye söz verir.

Ekran AlıntısıY.S5.8

Köfteleri Kerem yapar, keyifle yemek yerler. Ece masayı bir güzel donatır.

Ekran AlıntısıYKS.5.9

Aralarında bir de oyun oynarlar. Doğruluk mu? Cesaret mi? İlk soru Cansu’ya… Kalbinde biri var mı? Cansu yok der. Kerem var der. Asistan cesaret der. Mangaldaki sucuğu elle alır getirir Ece’ye verir. Bu oyun sürer gider. Kerem’e nasıl bir kadın için yapmayacağın şey yoktur. Kerem, kalbimin sesini duymasın diye yanından kaçtığım bir kadın… Hissettiklerimi anlamasın diye gözlerimi kaçırdığım bir kadın… Daha öne hiç cesaretimin olmadığı başlangıçlara beni sürükleyecek bir kadın. Öyle bir kadın için yapamayacağım bir şey yok! Cansu, gözlerini kaçırır, adeta utanır.

Ekran Alıntısıy.s.5.10

Metin karısı Süreyya’ya ilk evlendikleri yere özel yemeğe görür. Baş başa yemek yerler. Metresi Işıl ile her şeyin bittiğin inandırmaya çalışır.

Ekran Alıntısıy.s.5.11

Beyaz tek gül hediye eder. Işıl Metin’in nerede olduğunu öğrenir. Oraya gelir. Hediye arabayı görünce, bu bana aldığın ret ettiğim araba… Süreyya Hanım Işıl’a her zamanki gibi benim artıklarımla yetineceksin. Al Metin de senin olsun.

Yemek sonrası Ece Kerem’i havuza iter, sonra da kendi atlar. su içinde deve güreşi yaparlar. Çok keyifli analar geçirirler. Cansu havuzda bayılır. Kerem ayıltmak için büyük çaba harcar.

Ekran Alıntısıys.5.12

Cansu, üstünü değiştirir. Saçlarını fön çeker. Cansu Ece’ye sorar? Hadi söyle, günün iyisi? Ece, Kerem’in bana pansuman yapması… Günün kötüsü… Cansu, güzel bir gündü… Ece sadece eve gitmek istiyorum çok yoruldum. Ece, aşağı iner, bekliyorum. Daha sonra Kerem gelir. Cansu’ya yardım için çantasını alır. Gene elleri kenetlenir. Kerem, Cansu bir daha dokunmayacağım. Tek bir cevap istiyorum senden. o sırada Ece telefonunu almak için geri yukarı döner. Kerem’im ile Cansu’ya el ele görür.

Ekran Alıntısıy.s5.13

Kerem, her şeyden, herkesten uzak sadece sen ile ben birlikte olmak ister miydin? Cansu, gülerek isterdim tabi… Ece bu sözleri duyunca yüzünün şekli değişir, gözleri yaşarır. Hızla orayı terk eder. Cansu, isterdim ama olmaz. Bir daha bana böyle şeyler sorma… Rica ediyorum, çünkü biz diye bir şey asla olmayacak!

Ece, arabada bekleyen Mert’e götür beni buradan. Bana bir şey sorma, orayı terk ederler. Kerem ile Cansu tek başlarına kalırlar.

Ekran Alıntısıy.s. son 1

Telefon da çekmiyordur. Cansu, ne yani burada tek başımıza mı kaldık diye sorar. Ve 5.bölüm burada sona erer.

Ekran Alıntısı.y.s5.son 3

Bi Yapım – Burak Sağyaşar’ın yapımcısı olduğu Yüksek Sosyete, keyifle izlenen gene güzel bir bölüm olmuş. Şimdi ne olacak? Cansu ile Kerem göl evinde tek başlarına kaldılar. Cansu ile Kerem aşkı başlıyor. Haftaya neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

İyi Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

 

Not: Görseller tarafımdan diziden kopyalanarak alınmıştır.

 

 

 

 

Çağatay Ulusoy’un Trafik kural tanımazlığı!

578f71a867b0a92b44b41fda

Çağatay Ulusoy geçtiğimiz bayram öncesi Los Angeles’ten dönmüş, Çeşme – Alaçatı ve Ayvalık’ta bir süre tatil yaptıktan sonra İstanbul’a dönmüştü. Basından devamlı kaçan, basın önüne çıkmayan Ulusoy’un önceki gün magazin basının kendisini takip ettiğini fark edince, trafik kurallarını alt üst etmiş.

Hürriyet Kelebek’ten Taha Karaoğlu’nun haberine göre Çağatay Ulusoy haberi aynen şöyle; “Seyir halindeyken sık sık tehlikeli şekilde şerit değiştiren, bir ara EDS uyarısına rağmen emniyet şeridine de giren Ulusoy’un bu tutumu diğer sürücülerin tepkisini çekti.”

Çağatay Ulusoy benim yakinen tanıdığım, takip ettiğimin, son beş yılda nerelerden nereye geldiğini izlediğim, oyunculuğunu takdir ettiğim sanatçılarımızdan biri…

Son derece beyefendi ve mütevazi biri olan Çağatay’ın bu hareketini tasvip etmediğimi, şiddetle de kınadığımı belirtmek isterim. Allah muhafaza emniyet şeridinde önüne biri çıksa, bitti, gitti. Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar’ın sebep olduğu kazada, onu babası bile kurtaramadı. Çağatay’ı şöhreti mi kurtaracak? Aklıma gelen soru? Çağatay Ulusoy şöhretin büyüsüne mi kapıldı! Önümüzdeki Eylül’de başlayacak yeni dizisi için, 10 Ağustos’ta kameralar karşısına geçecek. Milliyet Blog ve şahsi blog sayfam olan, balcilar-blog.com sayfamda yazdığım yazılarda hep ikaz etmiş, bu başarısını gölgelememesini istemişimdir. Yazdığım yazılarda, yapılan yorumlarda eleştirilen Ulusoy’un askerlik yapmayışı, Tatilini Okyanus sahilleri yerine Van Gölü kıyısında yapması, Santa Monica’da ev alması eleştirilerine hep savunmuşumdur. Ama bu trafik ihlalinin savunulacak bir yönü yok. Önceki yazılarımda eleştirmişimdir. Senin işin basınla, basın mensuplarından kaçılmaz, alnın açık, çıkarsın basın önüne dizinle ilgili sorularına cevap verirsin. Kaçmanın bir anlamı ve manası yok!

İşte Trafik ihlali ile ilgili o görüntüler:

proxy c u

578f71b267b0a92b44b41fdc

578f71b267b0a92b44b41fde

Bu haber bir çok haber sitesinde değişik başlıklar altında yer almaktadır.

Cn3qt0vWgAAE9Hj.jpg large

Cn39b90UkAAoNZ2

Çağatay Ulusoy‘un gene trafik suçundan geçen 2014 yılında ehliyetine el konulmuş, Nisan 2015’te geri almıştı.

Çağatay Ulusoy, gerçekten son aylarda çok değişti. Ben bile tanıyamıyorum. Yeni yazı dizisi konusunda aradığım Menajeri Engin Aykanat telefonlarıma çıkmıyor, mesajlarıma cevap vermiyor, Çağatay da aramıyor!

Olmuyor Çağatay olmuyor! Sana bu hareketler hiç, ama hiç yakışmıyor… Sen oyunculuğunun yanında, sosyal medyada yaptığın hareketlerinle de örnek olmalısın! Çağatay Ulusoy’un fanları hiç kusura bakmasın. Bu hareketinin af edilir yanı yok. Ben yazdığım yazılarda hep bardağın dolu tarafını bakmışımdır. Bu defa boş tarafı gözüküyor.

Başta ben, sevenleri onu on parmağında on marifetli adam olarak tanıdık. En iyi dizi oyuncu, en iyi sinema oyuncusu, en iyi ses, en iyi reklam filmi oyuncusu olarak tanıdılar. Son 5 yılda yıldızı en çok parlayan oyuncumuz.

Geçen hafta Twitter da attığım “2016 Çağatay Ulusoy yılı olacak” demiştim. Bu söz konusu aşağıdaki Tweet 12.965 kişi tarafından tıklanmıştır.

CmYc6H_WEAAhHBw

Delibal Sinema, Mutlu Sonsuz, Colin’s ve İÇERİDE polisiye dizi… 2016 Çağatay Ulusoy yılı olacak!

Bu sana olan sevginin küçük bir göstergesiydi.

Olmuyor Çağatay, bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu diye sormazlar mı adama…

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Konu kaynak haber ve görseller Hürriyet Kelebek – Taha Karaoğlu haberi.

 

 

 

 

“Aşk Laftan Anlamaz” seyircisine kötü sürpriz!

57888ad7c03c0e595ce8d9fe

Başrollerini Hande Erçel ve Burak Deniz’in oynadığı Show Tv’nin sevilen dizisi “Aşk Laftan Anlamaz” 5.bölümü bu akşam yayınlanmıyor.

Dizinin yapımcısı Bi Yapım’ın sahibi Burak Sağyaşar dün Twitter hesabından aşağıdaki tweeti attı.

Değerli izleyicilerimiz, yarın akşam “Aşk Laftan Anlamaz” Show TV’nin aldığı karar ile yayınlanmayacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

5.Bölüm hazır olduğu halde yayına koymayan Show Tv. bu akşam 22:30’da 4.Bölümün tekrarını yayınlayacak. Sebebini bilemiyoruz.

15 Haziran 2015 tarihinde 1.bölümü yayınlanan sevilen dizinin reytingleri de fana sayılmaz. En son yayınlanan 4.bölümünde hem Total’de, hem de AB’de 2.sırada yer almıştır.

a67a7bd4f2170ee80a9eca0ee6bc3fd3_k

Aşk Laftan Anlamaz’ın 4. bölümünde; Suna, Didem’den kurtulmak için Hayat’ı arar. Murat’a bir kez daha yalan söylemek zorunda kalan Hayat, soluğu Suna’nın evinde alır. Didem’in yine bir olay yaratacağını düşünürken üzgün yüzüyle karşılaşır.

e0f20435463fae80c36487eced87bf93_k

Didem her şey için çok pişman olduğunu söyler ve Hayat’tan özür diler. Ertesi gün mutlu bir şekilde işe gelen Hayat, Murat’ın soğukluğuyla karşılaşır. Çünkü Hayat’ın dün söylediği küçük yalanı öğrenmiştir. Şimdi Hayat, Murat’ın gönlünü almaya çalışmaktadır. Doruk, bir iş anlaşmasının ortasındayken, sözleşmedeki bir açığı fark eden Murat’la karşı karşıya gelir. İki kardeş ilk kez kavga ederler. Doruk son derece sinirlidir. Murat ise üzüntüsünü belli etmemeye çalışır. Didem’in doğum günü için tüm ekibin dahil olduğu bir etkinlikte, Murat ve Hayat aynı takıma düşerler.

39cac220ef39a6bbd737b0b3ed2e2cab_k

Didem’in Cenk adındaki arkadaşı ise sürekli Hayat’ın peşindedir. Durumu fark eden Murat iyice gerilir. Fakat Cenk pes etmez.

1f051df6f6d85d114ea6f181fa8de6c4_k

Hayat kendini korumaya çalışsa da ondan kurtulamaz. Yanlış anlaşılmalar daha büyük gerilimlere sebep olacaktır.

ad4146ef8914df1b4c81d82cbe7e91ba_k

Aşk Laftan Anlamaz 5. bölüm fragmanında sürpriz gelişmeler yaşanıyor. Murat ve Hayat arasındaki çekişme artık aşka dönüşüyor. Peki Aşk Laftan Anlamaz 5. bölüm fragmanında başka neler yaşanıyor? İşte dizinin yeni bölüm fragmanında meydana gelen olaylar ve Aşk Laftan Anlamaz 5. bölümün 1- 2. fragmanları yayınlandı.

Yeni bölümü haftaya (27 Tmmuz 2016) Çarşamba akşamı Show Tv ekranlarında olacak.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Kaynak haber ve görseller, Bi Yapım – Burak Sağyaşar Twitter hesabından alınmıştır.