Fatih harbiye / Sezon finalinde, Şinasi ve Nezahat’ın acı sonu!

TV Programları

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Show Tv.in aşk ve drama dizisi “Fatih Harbiye” de 40.bölümde sezon finali yaptı. Sürpriz odlu mu? Oldu. Şinasi, Neriman’ın aşkını unutamamış olacak ki, onu korumak için kurşunu yedi. Nezahat da düğününe giderken, bu evliliği içine sindiremediğini, hala Cihan’ı sevdiğini anladı. Arabadan fırladı, başka bir araba tarafından vuruldu, trafik kazası geçirdi.

Pelin, Macit’i daha önce kaçıran Erdinç’e gider. Neriman’ı ortadan kaldırtmak ister. Erdinç, ben tetikçi değilim. Tüccarım, para alır, para satarım der ve kibarca ret eder.

Feyza Hanım eve gelir, ortalığı kırar geçirir. Kocasının kendisini Şahika ile aldatmasını içine sindiremez. Hizmetli Hacer Hanım, Pelin Hanımı hemen gelin diye çağırır. Pelin eve gelir, ne olduğunu sorar. Feyza Hanım, Demirhan ailesini, Faiz’in evinden çıkanlar yakacak, Nazan’ın laneti diyerek kehanette bulunur. Baban beni Şahika ile aldatıyor.

Aslı ile Şinasi avukattan dönerler. Boşanma kolay olmayacaktır. Araba Galerisinden Şinasi’yi aralar, istediğinin hazır olduğu söylenir.

Zehra Hanım, kızının boşanma işini Gülter Hanım ile görüşür. Kızını Emre’ye vermekle geçmişte yaptıklarından pişmandır. Nezahat eve gelir, Asım bir hafta içinde düğün istemektedir.

Macit, Neriman’ı mahalleye bırakır, tekrar akşam beşte alacağını söyler.

Şahika, sebep olduğu aile faciası nedeniyle Selim Beye istifa dilekçesini verir. Selim Bey, kabul etmez. O sırada odaya giren Pelin odaya girer, anneme nasıl yaparsın baba diyerek serzenişte bulunur. Şahika’yı odasına çağırır, hesap sorar. Uyanık Şahika durumu kurtarır, hediyeyi sorar, bileklik zaten benimdi yere düşmüştü, onu takmasını rica ettim. İstifamı verdim, babanız Neriman hakkında size haber getirdiğimi öğrenirse maf oluruz, diyerek tehditte bulunur.

Ekran Alıntısı.PNGFH40.2

Şinasi yeni satın aldığı araba ile mahalleye gelir, arabadan iner, Cihan ve Fahriye’ye hava atar. O sırada gelen Neriman’a gösterirler. Şinasi, Neriman’a derslere de gelmiyorsun. Neriman şu sıralar gelemeyeceğim. Şu aralar sınavlara hazırlanıyorum. Şinasi, inşallah hayallerine kavuşursun. Neriman, sen de…

Neriman ile Fahriye yürürler. Fahriye, Şinasi yeni bir Arcaoğlu yaratmak istiyor, bunları da senin için yapıyor. Neriman, Macit benimle hemen evlenmek istiyor.

Selim Bey Pelin’e, bankadan aldığının kredinin taksiti ödenmemiş, ipotek bu, zamanında ödenmesi lazım. Baba ben halledeceğim.

Şinasi evlerinin önünde yeni arabasının kornasını çalar. Annesi pencereden çekil git terbiyesiz der. Şinasi arabadan iner, biraz dolaşalım mı Zehra Sultan. Bu ne diyen soran annesine, yarı alın teri, yarı borç diye cevap verir.

Fahriye, bence Macit haklı, siz bir an önce evlenin. Neriman, babam hayır diyecek. Gülter Hanım, yakında düğünümüz var diyerek odaya girer. Neriman, biliyoruz istemeye, istemeye, evleniyor. Bu hafta evleniyorlar. O sıra Macit arar. Gelinlik bakmaya Fahriye uygunsa o da gelsin.

Macit, gelinlik firmasını arar, nişanlım gelecek her şey hazır olsun. Gelinlik firma sahibi Maya Hanın, Pelin’i arar o size ayırdığım gelinliği de denemek ister misiniz? Pelin onu ayırın, kimseye satılmayacak.  Pelin, kendi kendine evleniyorlar diyerek mırıldanır. Kararlıdır, Neriman’ı ortadan kaldırmak gereklidir. Üzülme Neriman, ikisi de beyaz, gelinlik de… Kefen de… Erdinç Beyden telefon numarasını aldığı tetikçiyi arar. Bana yardımcı olabileceğinizi Erdinç Bey söyledi, nerede buluşabiliriz.

Özgür, Duygu ile holde karşılaşır. Özgür, akşam seksizde bulaşalım mı? O sırada yanlarından Pelin ruh gibi geçer. Seslenirler, duymaz bile.

Feyza Hanım, kocası Selim Beyi evden kovar. Kocaman kızların var utan, o Şahika hala çalıyor mu?

Faiz Bey, Nezahat’ın hemen evlenmesini normal bulmaz. Neriman’a söz-nişan ve düğün hakkında nasihatlerde bulunur.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.3

Emre, annesi Kader Hanımı suçlar, hep o senin zehirli dilin yüzünden diye annesini suçlar.  Git bana karımı getir.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.4

Rüya Şinasi’ye, araba mı aldın, hayırlı olsun der. Şinasi, her şey için teşekkür eder. Rüya’ya seni incitmek istemiyorum, duygularının farkındayım. Sonra boş ver der. Rüya, yok boş vermeyelim, hazır konu açılmışken konuşalım. Rüya, ben nerde duracağımı biliyorum, hatta

durdum bile… Ben senin gözlerine başkasını görüyorum Şinasi, bunu göre göre o gözlere bakamam. Rahat ol, ben sana bir şey hissedemem.

Asım gelir, Nezahat ile gelinlik bakmaya gideceklerdir. Bu hafta sonu saat:4’de evleniyoruz. Nezahat müzik okulunun bahçesi demişti, orada olacak. Asım Bey, bir gecelik için dünyanın parasını vermeyelim, kiralık olsun der. O an bir gelin olacak bir kız için gelinliğin ne demek olduğunu bilmeyen Asım Beyin notunu vermiştir Nezahat herhalde.

Neriman ile fahriye evden çıkarlar, Macit ile buluşurlar. Gelinlik bakmaya gideceklerdir. Gelinlikçi hoş geldiniz diyerek içeri alır. Macit, hemen başlayalım der. Maya hanım, Pelin Hanım geline hemen başlarız deyince, Macit; Maya Hanım nişanlım diyerek Neriman diyerek tanıştırır. Gelecekteki eşim Neriman. Fahriye de ben de gelinin en yakın arkadaşı Fahriye diyerek kendini tanıtır.

Pelin, aradığı tetikçi ile buluşur, parayı ve avans parayı verir. Neriman’ın resimlerini de verir.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.5

Neriman ile Fahriye otururlar. Mankenler onlara kısa bir gelinlik defilesi sunarlar. Seyrederken çok da keyifli anlar yaşarlar, Macit de onların mutlu yüzlerini seyreder. Neriman hepsini çok beğenir. Maya Hanım’ın önerdiği Pelin’in beğendiği gelinliği denemesini ister. Macit de damatlık beğenecektir.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.5a

Şirkette ödenecek banka borcu için, Kerim Bey, Selim Bey, İnci hanım ve Pelin aralarında tartışırlar, bir çözüm yolu ararlar. Pelin, para satan Erdinç Beye telefon açar, acil yarın para lazım. Erdinç Bey size yardımcı olmayı çok isterdim. Bana zarar vermiş olan şirketlerle çalışmıyorum. Arcaoğlu şirketler grubu benim için bitmiştir.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Macit şahane bir damatlık beğenmiş ve üstüne giymiştir. Neriman da gelinliği üstündedir. Macit, dayanamaz gelinin elini öper.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.6

Neriman, çok güzel olmuşsun, aklımı başımdan alıyorsun. Neriman; Macit sen de benim aklımı başımdan alıyorsun. Fahriye fırsatı kaçırmaz bir fotoğraflarını çeker.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Neriman eve gelir, halası geç kaldın baban seni bekliyor. Faiz Bey, bu yüzük ne demek oluyor diye sorar. Sen nişanlandın mı? Bu yüzüğün diğeri kimde diye sorar. Neriman, Macit’e… Neriman, her şeye rağmen biz birbirimizi çok seviyoruz. Faiz Bey, o aile seni istemiyor. Sizin dünyalarınız farklı. Neriman, biz birlikte her şeyin üstesinden geliriz, Macit benim kaderimde yazıyor. Faiz Bey, elindeki yüzüğü Neriman’ın avucuna adeta çakarcasına koyar.

Kerim Bey evde, neredesin sen diyerek oğlunun üstüne yürür. Macit, bir şirket nasıl batırılır gösterdin baba. Kerim, seni kurtarmak için battı. Macit, hayır seni kurtarmak için baba. Macit, çıkar gider.

Faiz Bey, Neriman’ın dışarı çıkmasını yasaklar. Şahika dalga geçer, cesaret ve özgürlük. Macit’i arar, birkaç gün görüşemeyeceğiz. Nezahat’ın düğün hazırlıkları var.

İnci hanım oğlu Macit ile görüşür. Macit, anne merak etme bankalarla görüştüm, halledeceğim. İnci hanım, Pelin’den korktuğunu, ailesinden çok baskı aldığını, bir tuhaflık yapmasından korktuğunu söyler, Macit’e dikkatli ol diyerek uyarır.

Duygu babam yok mu? diye sorar. Pelin, annem ile babam boşanıyorlar Duygu. Feyza Hanım, baban beni aldatıyor Duygu. Baban beni Şahika ile aldatıyor. Duygu, anne babam böyle bir şey yapmaz. Mahkeme biraz uzun sürebilir, elinde avucunda ne varsa alacağım. Pelin’den babası ile Şahika’nın çekilmiş yakın fotoğraflarını ister.

Zehra Hanım uzak yakın bütün akrabalarını arar, düğünü haber verir. Cihan, Şinasi’ye arabanı ver de gelin arabası yapalım. Ben de şoförlüğünü yaparım der.

Gülter Hanım, Zehra’lara düğün hazırlıkları için yardım etmek lazım. Faiz bey, Neriman hiçbir yere gitmiyor, sen gidebirsin. Neriman için bir mazeret gerekiyorsa babası göndermedi dersin.

Macit bankacılarla toplantı yapar. Pelin sence biraz süre verecekler mi? Macit, sert bir tonla bilmiyorum. Erdinç’e o parayı vermek zorunda mıydın? Erdinç seni öldürebilirdi.  Ne yapmalıydım, öldürmesini izin mi vermeliydim. Macit, çarpar kapıyı çıkar.

Müzik okulunun bahçesinde hazırlıkları bizzat Asım Bey yürütür. Şinasi keşke bu kadar aceleye getirmeselerdi. Rüya, düğünde sen de şarkı söylersin. Şinasi, çok bozulur. Rüya, yoksa utanıyor musun? Ama daha yolun başındasın. Gün gelecek aynaya bile bakamayacaksın.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.7

Neriman’a Fahriye gelir. Faiz Bey, bundan sonra Neriman ile az konuşacaksın deyip, yukarı göndermez. Fahriye, çok bozulur. Çok sonra

uğrarım deyip, yüz üstü geri döner. Aşağıdan Neriman’a telefon eder. Neriman beni de Macit ile görüşmemi izin vermiyor.

Kader hanım kapıya barışmaya gelir. Emre çok pişman, çocuk babasız büyümesin. Ayrı ev tutarız dedim Emre’ye. Aslı illa yuvamı dağıtacağım dersen bilemem. Kapıda mahalle kavgası uzar gider. Aslı noktayı koyar, yeter asıl ben pişmanım. Ben okula gidecektim, siz evlendirdiniz beni.

Neriman, moralin yerine gelsin diyerek gelinlik damatlık prova çekimlerini gönderir. Macit ile Özgür aralarında toplantı yaparlar. Neriman’ın gönderdiği görüntülü mesaj gelir. Özgür, vay be Neriman’a ne çok yakışmış gelinlik ya… O sırada Pelin kapıdadır. Her şeyi, görür ve duyar. Sessizce geri çıkar.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.8

Pelin, seni seven benim Macit. Ben seviyorum seni.  Macit’in düğün hem de çok yakın sesi kulaklarında yankılanır. Yüzü buz gibidir. Hemen tutuğu tetikçiyi arar, daha ne kadar bekleyeceğim.

Macit Neriman’ı arar, seni görmem lazım. Neriman, birkaç gün sabret. Seni seviyorum.

Zehra Hanım, Gülter’e haydi bekliyoruz. Neriman da geliyor diye Faiz Beye emrivaki yapar. Faiz Bey Neriman’ı yanından ayırma diye tembihler.

Macit mesaj atar, bugün seni görebilir miyim? Neriman, sanmıyorum, bu gün düğün var. Macit, oraya geliyorum. Macit, Fahriye’ye arar neler olduğunu sorar. Macit, şirketten çıkar. Pelin’in bugün banka ödemesi lafı kursağında kalır.

Tetikçi Pelin’i arar, dışarı çıktı bugün tamam, der.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.9

Nezahat kuaförden eve gelir. Kapıyı Neriman açar. Zehra Hanım, gidiyor musun benim sessiz meleğim diyerek gözyaşı döker. Nezahat hakkını helal et annem.  Asım gelir, Nezahat’ı gelin arabasına bindirir. Şoförümüz Cihan’dır.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.10

Cihan, gelinlikler içindeki Asım’ın kolundaki Nezahat’a bakar, hayırlı olsun Nezahat Bacım…

Macit, hızla Müzik okuluna doğru gelir. Müzik okuluna girerler. Tam girişte Neriman’ın telefonu çalar. Lütfen gelme dese de Macit gelmiştir bile.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.11

Macit, Neriman’ın ellerinden tutar, biz aşığız, der.

Gelin arabasında Nezahat, hayallere dalar. Cihan’ın yaralandığında evlerinde kaldığı dizinde yattığı geceleri ahtırlar. Nefesi daralır, irkilir. Asım, heyecanlanma dese de, Nezahat dur, Cihan’a bağırır. İstemiyorum diyerek, arabadan kendini aşağı atar yola fırlar. Karşıdan gelen araba vurur, motor kaputundan yere düşer.

Ekran Alıntısı.PNGfh40.12

Asım Bey ile Cihan başını tutarak kaldırmak isterler. Cihan; “Nezahat bacım ne yaptın sen”. Nezahat, gözlerini Cihan’a dikerek son cümleleri “Ben seni seviyorum” cümlesi boğazında düğümlenir.  Asım Bey şaşkın, Cihan’a bakar.

Düğün yerinde nerede kaldılar diye bir panik vardır. Gülter hanım Fahriye’ye Neriman’ı sorar. Macit, ben artık daha fazla beklemek istemiyorum, hadi gel, el ele içeri girelim. Beni babana götür, benim kim olduğunu söyle. Neriman, senin yaptığın gibi mi? Macit, evet benim yaptığım gibi…

Şinasi, Macit ile Neriman’ı el ele görünce şok olur. Faiz Bey de buz gibi bir surat. Neriman: Babam, der.

Ekran Alıntısı.PNGfh30.13

Tetikçi ağır ağır kapıya gelir. Tabancasını belinden çıkartır, hedefe doğrultur.  O sırada Şinasi görür, koşar. Neriman diyerek önüne siper olur. Tabanca ateşlenir, Şinasi sırtından vurulur. Şinasi ile Neriman yere düşerler. Ve 40.bölüm burada sona erer.

Gömülü resim için kalıcı bağlantı

Pelin, Neriman yerine Şinasi’yi vurdurmuştur. Şinasi öldü mü? Ablası Nezahat öldü mü? Bilmiyoruz? İki kardeşin kaderi mi bu? Bütün bu düğümleri Eylül’de yeni sezonda hep beraber çözeceğiz.

Evet, bence sürpriz bir sezon finali yaşadık. Ünlü romancımız Peyami Safa’nın eserinden alınan, Koliba Film’in bu güzel yapımında; mahalle kültürü, örf adet ve gelenekleri tasvirini çok güzel yapılmış.

Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül’ün başarılı oyunculuğu diziye güç katıyor. Tüm ekip gerçekten çok başarılı, her birini ayrı ayrı kutlarım.

Eylül’e kadar her şeyiniz gönlünüzce olsun.

 

Saygılar, sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller internetten, fatih harbiye twitter sayfasından ve tarafımdan diziden alınmıştır.

 

Not: Burada yazılan tüm yazıların elektronik imza ve zaman damgası güvencesi altında yasal hakları korunmaktadır. Hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, internet vs.) kaynak gösterilmeksizin izin alınmadan kullanılmaz.

 

 

 

 

 

 

1 thoughts on “Fatih harbiye / Sezon finalinde, Şinasi ve Nezahat’ın acı sonu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir