Geçen Haftanın (09 – 15 Nisan 2018) En Çok İzlenen Dizileri!

TV Programları

 

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 09 – 15 Nisan 2018 Tarihleri arasında en çok seyredilen altı Ulusal kanallarımızda ekranlarımıza gelen 34 dizi arasında, Total’de ve AB’de ilk ona giren, Öne çıkan dizilerin, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

GEÇEN HAFTA GÖSTERİMDEKİ DİZİLER :

Çukur, Söz, Yasak Elma, Siyah Beyaz Aşk, 8.Gün, Kadın, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Ufak Tefek Cinayetler, Mehmed ‘Bir Cihan Fatihi’, Diriliş Ertuğrul, Sen Anlat Karadeniz, Börü, Bizim Hikaye, Kanatsız Kuşlar, Vatanım Sensin, Avlu, Mehmetcik Kut’ül Amare, Servet (Yeni), Aşk ve Mavi, İstanbullu Gelin, Payitaht Abdülhamid, Bir Mucize Olsun, Fii, Yeni Gelin, Fazilet Hanım ve Kızları, Kalk Gidelim, İnsanlık Suçu, Adı Zehra, Savaşçı, Çocuklar Duymasın, Cennetin Göz Yaşları, Jet Sosyete, Tehlikeli Karım ve Aslan Ailem dizilerinin yeni bölümleri yayınlandı.

HAFTANIN DİZİLERİNDE ;

Total’in ilk sırasında bu hafta Sen Anlat Karadeniz 12.bölümünde aldığı 15,00 reyting puanı ile bu haftada ilk sırada yer alıyor. Total’in 10.sırasında Star Tv’nin yeni dizisi  “Avlu” 3.bölümünde aldığı 6,06 puanla yer alıyor.

AB’nin ilk sırasında;  Bu hafta “Diriliş Ertuğrul” 114.bölümünde aldığı 18,27 reyting puanı ile AB’nin birinci sırada bu hafta da yer alıyor. Star Tv’nin “Söz” dizisi AB’de aldığı 6,53 puanla 10.sırada bu yer alıyor.

BU HAFTA EN ÇOK İZLENEN İLK ONA GİREN DİZİLERE GÖZ ATALIM!

Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

 

GEÇEN HAFTA EN ÇOK İZLENEN DİZİLERİNDE:

Total ilk 10 :

1.Sen Anlat Karadeniz (Atv) 12.Bölüm……………………….15,00 – 32,42

2.Diriliş Ertuğrul  114.Bölüm (TRT1)…………………………14,60 – 30,66

3.Kadın 24.Bölüm (Fox Tv)………………………………………11,85 – 26,88

4.Söz 41.Bölüm (Star Tv)………………………………………….8,76 – 19,51

5.Çukur 24.Bölüm (Show Tv)……………………………………8,59 – 19,14

6.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 98.Bölüm (Atv)….7,69 – 17,16

7.Yasak Elma 4.Bölüm (Fox Tv)………………………………..6,77 – 14,39

8.Savaşçı 40.Bölüm (Fox Tv)…………………………………….6,48 – 16,13

9.Bizim Hikaye 29.Bölüm (Fox Tv)……………………………6,18 – 14,95

10.Avlu 3.Bölüm (Star Tv)…………………………………………6,06 – 14,12

 

AB’de ilk 10 :

1-Diriliş Ertuğrul 114.Bölüm (TRT1)………………………….18,27 – 37,66

2.Kadın 24.Bölüm (Fox Tv)………………………………………11,43 – 18,19

3.Sen Anlat Karadeniz 12.Bölüm (Atv)……………………….10,98 – 23,29

4.Çukur 24.Bölüm (Show Tv)……………………………………10,22 – 23,37

5.Ufak Tefek Cinayetler 24.Bölüm (Star Tv)………………..8,26 – 18,19

6.İstanbullu Gelin 45.Bölüm (Star Tv)………………………..8,24 – 20,62

7.Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 98.Bölüm (Atv)…..7,17 – 15,42

8.Jet Sosyete 8.Bölüm (Star Tv)…………………………………6,92 – 16,35

9.Avlu 3.Bölüm (Star Tv)………………………………………….6,63 – 15,44

10.Söz 41.Bölüm (Star Tv)…………………………………………6,53 – 14,95

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan Haftanın ilk 5 sıralaması :

1.DİRİLİŞ ERTUĞRUL : TRT1’in sevilen dizisi 114.bölümünde AB’de aldığı 18,27 reyting puanı ile bu hafta yine  1.sırada yer alıyor.

Ertuğrul ile Günalp arasındaki hesaplaşma, Ertuğrul’un Günalp’ı alt etmesi ve onu affetmesi ile sonuçlandı. Bu sırada obadan Köpek’i öldürmek üzere ayrılan Aslıhan Hatun, amacına ulaşamayıp kendi canından oldu. Obadakiler ve Turgut, Aslıhan’ın beklenmedik ölümü karşısında yıkıma uğradı. Köpek’in öldürülmeye çalışıldığını öğrenen Mahperi Hatun, yarım kalan işi tamamlamak istedi ancak Köpek, Kayraldı sayesinde saraydan çıkarıldı. Günalp, Köpek’in saldırıya uğradığını öğrenince Ertuğrul’u öldürmek için tekrar harekete geçti. Öte yandan Tekfur Kritos, Ahmet’i Nikea’ya imparatorun yanına gönderirken, Sultan Gıyaseddin ise Ertuğrul ile iş birliği yaparak Köpek’i öldürmesi için Sivas Emiri Hüsameddin Karaca’yı vazifelendirdi. Ertuğrul ve Alplar Aslıhan’ı Söğüt’e defnettikten sonra mezarı başında Saadettin Köpek’ten intikam almak için yemin etti.

Ertuğrul, Hüsameddin Karaca ile bir olup Köpek’in cezasını kesebilecek mi? Aslıhan’ın intikamı alınabilecek mi? Aslıhan’ın ölümüyle sarsılan Turgut, ne yapacak? Ahmet, Tekfur Kritos’un ona verdiği görevi yerine getirebilecek mi? Marya’nın Köpek için casusluk yaptığı anlaşılacak mı? Köpek’e olan sadakati yüzünden gözlerine perde inen Günalp, Köpek’in bir hain olduğunu idrak edebilecek mi? Gıyaseddin ve Mahperi, Köpek’in önlenemez yükselişine mani olabilecekler mi? Ertuğrul ve Alpların yokluğunda Kayı Obası’nın akıbeti ne olacak?

 

2.SEN ANLAT KARADENİZ : Atv’nin iddialı dizisi  bu hafta da 12.bölümü ile haftanın dizileri arasına Total’de aldığı 15,00 puanla bu hafta da 2.sırada yer alıyor.

”Seni çıkarmanın bir yolu olmalı!”

Vedat’ın şikayet etmesiyle, alıkoyma ve darp suçlarından tutuklanan Tahir, o tetiği niye çekmediği konusundaki sessizliğini korumakta, Nefes’i de kendinden uzak tutmaya çalışmaktadır. Ancak Nefes’in umudu, Tahir’in inadının kırılmasına neden olur. Vedat ise, Tahir’in esaretini kendi yararına kullanmakta, yaklaşan velayet davası için şahitlerini toplamaktadır. Velayet için hamlelerini garantiledikten sonra Nefes’e teklifini yapar; Bana gel, Tahir kurtulsun.

Nefes ise Tahir’in esaretiyle Vedat’ın baskısı arasında ezilmektedir. Ancak onu asıl yerle bir edecek şey, geçmişinden gelen büyük bir sırrın açığa çıkması olacaktır.

 

3.KADIN : Fox Tv’nin ilgi çeken dizisi Kadın, bu hafta AB’de aldığı 11,85 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında 3.sırada yer alıyor.

Alp’i gören Şirin büyük bir şok içindedir ve ne yapacağını bilemez. Bahar ise tüm olanlardan habersiz kendine yeni bir sayfa açmıştır. Arif’in moralinin bozuk olduğunu fark eden Bahar, her kötü gününde yanında olan Arif’in yanında olmak ister. Arif ise duygularını artık kontrol edememeye ve Bahar’ı kıskanmaya başlar. Şirin’in iliğinin Bahar ile uyuştuğunu öğrenen Jale ise onları bu duruma nasıl ikna edeceğini düşünmektedir. Amerika’ya gitme sürecinde öğrendiği şey ile de Pırıl’ın tüm dünyası başına yıkılacaktır.

4.ÇUKUR : Show Tv’nin fenomen dizisi bu hafta 23.bölümünde 3.sıradan 4.sıraya geriledi. Haftanın dizileri arasında AB’de aldığı 11,57 reyting puanı ile 4. sırada bulunuyor.

Çukur’un 24. bölümünde; Saadet’in Vartolu’ya olan masum aşkı, Koçovalı evinde hayati bir gelişmeye yol açar. Gözünü intikam hırsı bürüyen Nedret, elinde silahla Vartolu’nun kapısına dayanır. Ancak yanlış zaman ve yanlış yer silahtan çıkan kurşunun Sultan’a isabet etmesine yol açar.

Bu kaza kurşunu Koçovalıları alt üst eder. Sultan yaşam savaşı verirken Baykal ve Elvis’in ölümüyle tüm ipleri eline geçiren Nazım’ın nasıl bir hamlede bulunacağı merak uyandıracak. Yamaç’ın Emrah’la öğrendiği gerçeğin, Sena’yla olan ilişkisini nasıl etkileyeceği ise büyük bir soru işareti yaratacak.

Diğer taraftan Vartolu, çocukluk aşkı Saadet ile bir gün geçirir. Bu onun için mutluluğun ta kendisidir. Bu kısa süren mutluluk için “Kelebeğin ömrü bir gün, Mutlu Salih’in de öyle…” sözleri düşünmeye değerdi.

 

5.SÖZ : Star Tv’nin Savaş dizisi “Söz” 41.bölümünde Total’de aldığı 8,76 reyting puanı ile haftanın dizileri arasında bu hafta da 5.sırada yer alıyor.

Ali Haydar’ın kanı yerde kalmayacak…
Taburda yapılan törenden sonra Ali Haydar’ın ölmeden önce yaptığı sürprizi fark eden Tim gözyaşlarına boğulur. Ama arkadaşlarının hatırası artık bir an olsun silinmeyecektir.

Ali Haydar’ı sonsuz yolculuğuna uğurlayan Tim’in artık tek bir gayesi vardır; Ali Haydar’ın kanını yerde bırakmayıp, katillerinden hesap sormak… Karabatak gizli bir görevle katillerin yerini tespit etmek için çok riskli bir göreve çıkarken Karabayır’da her şeye rağmen hayat devam etmektedir.

Sınır ötesinde güvenliği sağlanan bölgelerdeki sivil halka yardım göndermek isteyen Türk Kızılayı’yla birlikte Bahar, Güler, Su ve Nazlı’da yola çıkar. Bu durumdan haberdar olan ataşe, Derman’ı konvoyu durdurması için görevlendirir. Derman hain bir planla konvoya saldırır ve herkesin hayatı tehlike altındadır.

Konvoy yola çıktığı sırada Hafız’ın katillerinin peşinde olan Yavuz ve Tim saldırı haberini aldığında her şey için çok geçtir.

 

İLK BEŞTE HER İKİ GRUPTA YER ALAN DİZİLER:

Bu hafta sadece 5 dizi her iki kategoride yer alabilmiştir. Çukur (Show), Söz (Star) Kadın (Fox), Eşkıya Bu Dünyaya Yar Olmaz, Diriliş Ertuğrul (TRT1) ve Sen Anlat Karadeniz (Atv) her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

KANALLARA GÖRE SIRALAMAYA GÖZ ATARSAK:

Total grubunda ilk on: Fox Tv. 4 dizi. Atv ve Star Tv 2 dizi. TRT1 ve Show Tv birer dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk on: Star Tv 5 dizi. Atv 2 dizi. Show Tv, TRT1 ve Fox Tv birer dizi yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Star Tv  Total’de  iki ve AB’de 5 dizi ile bu hafta da haftanın kanalı olmuştur.

Bu Hafta dizilerinde yine fire yok, sadece Perşembe akşamı Show Tv’de Ortaks Yapım’ın yapımcısı olduğu, başrolleri Yusuf Çim (Can Yiğit) Bahar Şahin (Ferah) oynadığı “Servet” adlı dizi yer almıştır.

Keyifli Seyirler.

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: Abdurrahman Balcılar Blog Sayfası

Not: Dizi reytingleri TNS ölçümlerinden, görseller ve diziler hakkında bilgi dizi tanıtım sayfalarından alınmıştır.

*Şahsi Blog sayfamda ve Milliyet Blog’da yayınlanan blog yazıları büyük bir çalışmanın ürünü olup, izinsiz ya da kaynak göstermeden alıntı yapılamaz. Aksi halde kanuni işlem yapılır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir