Geçen Haftanın (18-24 Temmuz 2016) en çok izlenen dizileri!

TV Programları

cats 25 temmuz

TNS ölçümlerine göre hazırladığım 18 – 24 Temmuz 2016 Tarihleri arasında ekranlarımıza gelen, Total’de ve AB’de ilk ona giren, haftanın dizi karnesini aşağıda bilgilerinize sunuyorum.

Bu hafta da darbenin arkasından kanallarda haberler ön plana çıktı. Bazı dizilerde tekrarları ekranlara geldi. Bu hafta dizilerden her gün en yüksek reyting alan bir diziyi aldım. Dolayısiyle 7 dizi listeye girdi.

Total’de Star Tv’nin yaz dizisi, Yüksek Sosyete aldığı 5,61 puan ile 1.sırada yer aldı. Total’nin 7.sırasında ise, Kanal D’nin Hayatımın Aşkı aldığı 2,54 puanla yer almıştır.

AB’nin ilk sırasında Star Tv’nin Yüksek Sosyete 5.Bölümde aldığı 4,15 reyting puanı ile ile yer aldı. AB’de 7.sırasında ise, Hayat Sevince Güzel Tekrar bölümü 2.21 puan ile yer aldı.

Serkan Çayoğlu ile Hande Doğandemir’in yeni dizisi Hayatımın Aşkı 9.bölüm ekranlarımıza geldi. Her iki kategoride de 3.sırada yer aldı.

Bu hafta ekranlara gelen üç yeni dizi 2.bölümleri ile ilk yediye girmeyi başardılar. Bu diziler, Show Tv’nin Gülümse Yeter, Kanal D’nin Kanıt: Ateş Üstünde ve Fox Tv’nin N”Olur Ayrılmayalım dizileri oldu.

Reyting Nedir?
Reyting, izleyici tercihlerine göre ortaya çıkan izlenme payının kanallara ve programlara paylaştırılması ile oluşan değerlendirmedir. Reyting değerlendirmesi kanallar ve reklam şirketleri adına TNS tarafından gerçekleştirilir. Ölçme işlemi yaklaşık 2200 haneye yerleştirilen ve gizli tutulan reyting ölçme cihazları ile elde edilir. Reyting sonuçları, tüm gün boyunca izlenen programların listelenmesine imkan verir.

Ölçümler nasıl yapılıyor ?

Bağımsız kuruluş tarafından hesaplanan sonuçlar 3 kategoride hesaplanıyor AB, Total ve ABC1 kategorileri sonuçlarında share ve rating sıralı olarak 100 Tv programı günlük olarak paylaşılıyor reklam verenler ve yapımcılar için önemli yere sahip olan sonuçlar denek tv’lerde ki ölçüm cihazları vasıtasıyla istatistiki bilgileri alınıyor.

Bu hafta en çok izlenen ilk ona giren dizlere göz atalım. Bu sıralama sadece dizilerin reytingler yüzdesine göre en çok izlenen dizilerin ilk 10’da yer alanlarını sıralamaya koyuyorum. Yarışma, eğlence ve haber programları yüzdeleri yüksek olsa da bu sıralamaya koymuyorum. Bu sadece dizilerin yarışıdır, en çok izlenen dizilerin sıralamasıdır. Bir nevi dizilerin karnesidir.

Geçen Haftanın En Çok İzlenen Dizileri:

Total ilk 7:

1.Yüksek Sosyete 5.Bölüm (Star Tv)……………………5,61 – 20,01

2.No:309 Özel 6.Bölüm Tekrar (Fox Tv)…………….4,57 – 15,97

3.Hayat Sevince Güzel 6.Bölüm Tekrar (Fox Tv….3,55 – 12,48

4.Tatlı İntikam 16.Bölüm (Kanal D)………………….3,22 – 13,89

5.N”olur Ayrılmayalım 2.Bölüm (Fox Tv)………….3,00 – 11,43

6.Kanıt: Ateş Üstünde 2.Bölüm (Kanal D)…………2,59 – 9,52

7.Hayatımın Aşkı 9.Bölüm (Kanal D)………………..2,54 – 9,80

 

AB’de ilk 7:

1.Yüksek Sosyete 5.Bölüm (Star Tv)………………..4,15 – 16,69

2.Tatlı İntikam 16.Bölüm (Kanal D)………………..3,98 – 16,72

3.No:309 6.Bölüm Tekrar (Fox Tv)…………………3,62 – 13,15

4.Kanıt: Ateş Üstünde 2.Bölüm (Kanal D)……….3,08 – 11,96

5.N”olur Ayrılmayalım 2.Bölüm (Fox Tv)…………2,46 – 9,23

6.Hayatımın Aşkı 9.Bölüm (Kanal D)……………….2,25 – 10,21

7.Hayat Sevince Güzel 6.Bölüm Tekrar (Fox Tv…2,21 – 7,80

 

TOTAL ve AB Grubunda reytingleri en yüksek olan ilk 4 sıralaması:  (Tekrar yayınlanan diziler dereceye alınmamıştır)

1.Yüksek Sosyete : Star Tv’nin sevilen dizisi 5.bölümünde Total’de aldığı 5,61 reyting puanı ile 1.sırada yer almıştır.

Ece’nin gönlünü almaya çalışan Mert; dörtlümüz için göl kenarında bir piknik ayarlar. Kerem’den köşe bucak kaçan Cansu, Kerem’in evlenmeyeceğini öğrenen Ece’nin yalvarmalarına dayanamaz ve piknik teklifini kabul eder. Böylece dörtlümüz; sürpriz yakınlaşmaların habercisi bir pikniğe doğru yola çıkar. Çok güzel bir mangal partisi yaparlar. Havuzda devam eden eğlence, Cancu’nun boğulma tehlikesi geçirmesi ile kötü biter. Ece, Kerem ile Cansu’yu el ele görünce çılgına döner, Kerem ile Cansuyu göl evinde bırakarak Mert ile dönerler. Diğer taraftan Metin, Süreyya’yı geri kazanmak için romantik jestlere başvurur. Bu gelişmelerden haberi olmayan Işıl ise Süreyya’ya karşı verdiği savaşı kazandığını düşünür. Ama iki kadını da bekleyen kötü bir sürpriz vardır.

Cn4-A0AXYAAptek

 

2.Tatlı İntikam : Dizinin 16.bölümünde AB’de aldığı 3,98 ile 2.sırada yer almıştır.

Rüzgar, Sinan ile Pelin’i dedesinin durumundan sorumlu tutar. Özellikle Pelin’i suçlar. Dedenin hastalığıyla Rüzgar’ın geçmişi ile ilgili bazı gerçekler de ortaya çıkmaya başlar. Sinan ve Bülent, restoran parasını ararken karşılarına yeni bir engel çıkar. Sinan ve Pelin bütün bu olanlara rağmen aşklarını yaşamaya çalışırken Pelin’i kötü bir son beklemektedir.

578dec9318c773124c7a03da

 

3.Kanıt: Ateş Üstünde : Kanal D’nin yeni yaz dizisi Kanıt, bu haftaki 2.bölümü ile AB’de aldığı 3,08 puanla 3.sırada yer almıştır. Prof. Dr. Sevil Atasoy’un gündemdeki önemli konuları yer aldığı Kanıt programının ardından yeni bir yapım olarak ekranlara gelmeye başlayan Kanıt: Ateş Üstünde bir kez daha televizyon başına kilitledi. İlk bölümü ile sosyal medyayı sallayan yeni dizinin 2. bölümü bu akşam Kanal D’de yayınlandı. Tansel Öngel, Başak Güröz ve Ahmet Olgun Sünear’ın baş rollerini paylaştığı dizide yaşananlar nefes kesti.

578e2ca2ae784910f4921200

 

4.N”Olur ayrılmayalım : Fox Tv’nin yazlık dizisi “N”Olur Ayrılmayalım” bu hafta Total’de aldığı 3,00 reyting puanı ile 4.sırada yer almıştır. Yapımcılığını Osman Sınav’ın, yönetmenliğini ise oğlu Yusuf Ömer Sınav’ın üstlendiği N’olur Ayrılalım’ın başrollerinde Gürgen Öz, Nilay Duru, Aras Aydın, Nilperi Şahinkaya gibi genç ve sevilen oyuncular bulunuyor. Birlikte olup ayrıldığı her kızın, hayatının aşkıyla evlendiğine inanılan modern bir Telli Baba (Aras Aydın) ve onu televizyonşovuna dönüştürmeye çalışan Turgay’ın (Gürgen Öz) eğlenceli hikayesinin anlatıldığı dizide, Nilay Duru’nun canlandırdığı Azize karakteri ise, iki erkek arasında hayatının aşkını bulmaya çalışıyor.

1468154577-4378871

 

Her iki kategorinin ilk on’da yer alan dizileri :

Hayat Sevince Güzel, Kanıt: Ateş Üstünde, Şahane Damat, No:309, Yüksek Sosyete, N”olur Ayrılmayalım,Tatlı İntikam ve Hayatımın Aşkı her iki grupta yer alan diziler olmuştur.

 

Kanallara göre sıralamaya göz atarsak :

Total grubunda: Fox Tv ve Kanal D 3 dizi. Star bir dizi ile yer almıştır.

AB’de ilk onda: Fox Tv ve Kanal D 3 dizi. Star bir dizi ile yer almıştır.

Bu haftanın kanalı; Total’de ve AB’de 3’er ile Fox Tv ve Kanal D haftanın birinciliğini almıştır.

Geçen hafta darbenin etkileri sürdü. Kanalların yayın akışları bozuldu. Haberler kanallarda öne çıktı. Bu demokrasimize vurulan yumruğun sarsıntıları yavaş yavaş geçiyor. Televizyonlar normal yayın akışlarını kısa zamanda döneceklerdir.

 

Saygılar ve sevgiler.

Abdurrahman Balcılar

Twitter: abdurrahman balcılar@abbalcilar

Mail : ab.balcilar@hotmail.com

Blog: blog.milliyet.com.tr/cansever

Blog: balcilar-blog.com

Not: Görseller tarafımdan İnternetten, sıralamalar dizi reytinglerinden alınmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir